Pridané: 24. októbra 2017 | Autor: Tomáš

Najlepšie televízory podľa testu

Vybrať si televízor nie je jednoduché. Treba sledovať strašne veľa parametrov. Niektoré televízory majú kvalitnú obrazovku, iné majú rýchly internetový prehliadač. Je toho naozaj veľa.

Práve preto sme si pre vás pripravili rebríček toho najlepšieho, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Vyberte si niektorý z  nasledovných modelov a získate produkt s výbornými vlastnosťami vo veľmi dobrom pomere ceny a kvality. Rebríček vychádza z redakčných testov, užívateľských recenzií, hodnotení a porovnaní.

Najlepšie televízory 2018

Často sa stretávame s názorom, že 4K televízory sú zbytočné, nakoľko televízie nevysielajú v takom vysokom rozlíšení. To je síce pravda, ale 4k televízory dokážu aj menej kvalitný obraz reprodukovať oveľa krajšie, ako ich starší bratia – Full HD televízory.

Lacné televízory aj za 400€

Ak máte obmedzený rozpočet alebo kupujete televízor na chatu alebo niekam, kde sa bude pozerať len príležitostne, postačia nám aj jednoduchšie verzie obľúbených značiek.

LCD, LED alebo OLED?

Všimli sme si, že najviac zákazníkov má problém zvoliť si typ obrazovky. LCD obrazovky  sú úzke, s dobrou ostrosťou a dlhou životnosťou. Podanie čiernej farby je slabšie ako pri LED televízore. LED televízor sa môže napríklad pochváliť nízkou spotrebou a kvalitným podaním širokej palety farieb. Niektoré modely LED televízorov majú ale problém so slabým rozsahom pozorovacích uhlov. Všetky druhy majú svoje charakteristiky ale môžeme povedať, že rozdiel je naozaj minimálny. Ak nemáte rozdielne TV zapnuté vedľa seba, určite rozdiel v type obrazovky nespozorujete.

Ako vybrať televízor

Vyššie sme vám uviedli zopár modelov, ktoré môžeme s pokojným srdcom odporučiť.  Ak si chcete ale vybrať vy, mali by ste sa držať týchto pravidiel:

  • Minimálne rozlíšenie obrazovky je FULL HD . Neulakomte sa na HD Ready, ktoré je v dnešnej dobe považované za nekvalitné.
  • Nebojte sa zvoliť si väčšiu uhlopriečku. Prepočty vzhľadom na vzdialenosť obrazovky od miesta pozorovania sú zastarané. Dnes môžete pozorovať veľké uhlopriečky z minimálnej vzdialenosti.
  • Dostatočné množstvo konektorov – nie je asi nič horšie, ak má TV nedostatok konektorov. Odporúčame aby mal televízor aspoň 3 HDMI vstupy a USB 3.0. Scart konektor je už prežitok a na väčšine moderných televízorov ho už nenájdete.

Najlepšie televízory podľa testu
4.4 (88.42%) 19

Autor článku
Tomáš

Snažím sa prinášať objedktívny a nestranný pohľad na kvalitu produktov. Verím, že vám moje články a recenzie pomôžu správne sa rozhodnúť. Podporte ma zdieľaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*