Elektrické obojky pre psov

Najlepšie elektrické obojky pre psov 2024 + recenzie

Je váš pes neposlušný a vám sa nedarí ho vycvičiť? Skvelou pomôckou pri výcviku môže byť elektrický obojok. Nemusíte mať strach, ide o neškodné zariadenie, ktoré vám pomôže, aby sa z vášho psa stal poslušný spoločník. Pokiaľ premýšľate nad jeho kúpou, v našom teste vám predstavíme mnoho účinných modelov, z ktorých si prvenstvo drží Dog Trace D-control 400. Vyniká v pomere cena/funkcie a okrem toho je u spotrebiteľov veľmi obľúbený. Elektrických obojkov je na trhu mnoho, tak sa poďme spoločne pozrieť na tie najlepšie.

Publikované: 12.12.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Aký elektrický obojok pre psa kúpiť?

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že výber obojka pre psa je párminútovou záležitosťou. Pri elektrickom obojku však pri výbere strávite omnoho viac času, keďže je potrebné všímať si rôzne dôležité funkcie. Na začiatok sme si pre vás pripravili 3 krátke popisy vybraných modelov. Môžu pomôcť všetkým tým, ktorí neradi dlho vyberajú a chcú ušetriť svoj čas i peniaze. Vybrané 3 TOP modely si od nás zaslúžili aj špeciálne štítky, na základe ktorých zistíte, čím vynikajú.

Názov Hodnotenie Detail
Dog Trace D-control 400 5* Zobraziť produkt
Bentech D776 5* Zobraziť produkt
Petrainer PET998D 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Dog Trace D-control 400

Dog Trace D-control 400

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou a statickou korekciou, dosah 250 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž batérie 6 až 12 mesiacov, vodoodolnosť

Zobraziť viac info

Elektrický výcvikový obojok Dog Trace D-control 400 je určený pre všetky plemená psov. Vyniká v pomere cena/funkcie, čo nám dajú za pravdu mnohí spokojní používatelia. Zvládnete s ním predovšetkým výcvik základných povelov. Jeho dosah je 250 metrov a disponuje mnohými funkciami, z ktorých spomenieme funkciu zvukkorekčný impulz s úrovňou 0 – 19 a nastaviteľný trvalý impulz, kde si môžete nastaviť o 1 až 5 stupňov vyššiu intenzitu impulzu. Vysielanie, vybitie batérie či nastavený impulz sa vám zobrazia na podsvietenom LCD displeji.

Cenový trhák
Petrainer PET998D

Petrainer PET998D

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou, statickou a vibračnou korekciou, dosah 300 m, obvod krku 20 až 56 cm, výdrž batérie 336 hodín, vodoodolnosť

Zobraziť viac info

Petrainer PET998D patrí k lacnejším elektrickým obojkom, čomu zodpovedá aj jeho výkonnosť a dostupné funkcie. Obojok sa hodí pre všetky plemená s obvodom krku od 20 do 56 cm. Pomôže vám pri učení základných povelov a jeho maximálny dosah je 300 m. Medzi jeho funkcie patrí korekcia elektrostatického impulzu, vibrácie, zvuk a lokalizácia prijímača. Silu intenzity viete regulovať v rozmedzí 0 – 100. Nastavené parametre sú zobrazené na LCD displeji. Vysielač podporuje dva prijímače. To v praxi znamená, že ak chcete trénovať dvoch psov naraz, stačí vám dokúpiť druhý prijímač.

Náš TIP
Petrainer 620

Petrainer 620

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou, statickou a vibračnou korekciou, dosah 300 m, obvod krku 20 až 70 cm, výdrž batérie 336 hodín, vodoodolnosť

Zobraziť viac info

S výcvikom psa vám pomôže aj model elektrického obojka Petrainer 620. Tento model funguje na vzdialenosť 300 metrov a disponuje tromi funkciami – elektrostatickým impulzom, vibráciami a zvukom. Jednoducho, keď vás pes odmieta poslúchať, nastúpi vami vybraný stimulačný impulz. Vysielač dokáže podporovať dva prijímače, a tak môžete cvičiť aj dvoch psov naraz. Obojok je vhodný pre psov všetkých plemien, remienok je nastaviteľný od 20 do 70 cm.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Všetky modely elektrických obojkov, ktoré sa nachádzajú v našom porovnávacom teste, sme dôkladne vyberali na základe dôležitých parametrov. Vďaka týmto kritériám si lepšie vyberiete model, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Pokiaľ ide o obojok pre psa, na začiatok by ste mali zvážiť jeho veľkosť, hmotnosť a charakter. Kým niektoré modely sú určené pre všetky plemená, iné môžu byť výhradne len pre malých, stredných alebo veľkých psov. Po zvážení parametrov psa prejdite k typu elektrického obojka. Samozrejmosťou pri elektrických obojkoch by mala byť možnosť nastavenia sily a intenzity signálov. Dôležitý údaj, s ktorým sa stretnete pri každom modeli, je dosah elektrického obojka. Myslite aj na kvalitu prevedenia a odolnosť proti vode. Podstatným údajom je tiež spôsob nabíjania. Ak máte doma viacero psov, zvážte možnosť použitia obojka pre viac psov. Pre lepšiu prehľadnosť a orientáciu sme vám všetky parametre podľa dôležitosti zoradili v grafike nižšie.

Veľkosť a hmotnosť psa
Typ elektrického obojka
Možnosť nastavenia intenzity signálov
Dosah elektrického obojka
Kvalita prevedenia
Odolnosť
Spôsob nabíjania
Cena

Okrem vyššie spomínaných parametrov, ktoré pri výbere zohrávajú najväčšiu rolu, sme kládli dôraz na výber modelov od overených výrobcov a pozitívne spotrebiteľské skúsenosti. Vďaka názorom od reálnych používateľov sa dozviete o produkte nielen pozitívne vlastnosti, ale aj tie negatívne, ktoré vám môžu ovplyvniť výber. Prieskum trhu sme realizovali prostredníctvom databázy cenového radcu Heureka.sk, ktorý vám pomôže s dostupnosťou v predajniach. Mnohé z modelov viete zakúpiť u overených výrobcov, ako Alza.sk, Mall.sk, Datart.sk či Hej.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrických obojkov pre psov

Pokiaľ vám s vašim štvornohým miláčikom už dochádza trpezlivosť, nastal čas, aby ste do výcviku zaradili účinnú pomôcku, ktorou je elektrický obojok. Aj keď jeho názov môže byť odstrašujúci, tento obojok nie je nebezpečný a ani zdravie ohrozujúci. Keďže na trhu sa stretnete s mnohými druhmi a modelmi, prinášame vám tento test, v ktorom sme najlepšie modely otestovali za vás. Naše recenzie sú nezávislé žiaden z produktov nie je propagovaný.

Víťaz testu

Dog Trace D-control 400

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou a statickou korekciou, dosah 250 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž batérie 6 až 12 mesiacov, vodoodolnosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hľadáte účinný výcvikový elektrický obojok? V pomere cena/funkcie vyniká model Dog Trace D-control 400. Je vhodný pre všetky plemená psov a pomôže vám s výcvikom základných povelov. Pes, ktorému chcete obojok dávať, by mal mať minimálnu hmotnosť 5 kg. Remienok je možné nastaviť od 20 do 75 cm.

Za jednu z hlavných výhod tohoto obojka považujeme dosah, ktorý je určený na vzdialenosť až 250 metrov na voľnom priestranstve. Prijímač je plne vodotesný a má zabudovaný magnetický systém ON/OFF, teda zapnutia a vypnutia, ktoré sa prevádza jednoduchým priložením vysielača k prijímaču. Pokiaľ máte dvoch psov, môžete ich cvičiť naraz, na tlačidle môžete prepínať psa 1 alebo 2. Na každú funkciu máte zvlášť určené tlačidlo a zvolená funkcia, výška impulzu aj vybitie batérie sú zobrazované na LCD displeji. Životnosť batérie závisí od používania, maximum je 12 mesiacov.

U každej výcvikovej sady sú dostupné hneď dva druhy elektród, pre dlhosrsté aj krátkosrsté psy. Vďaka tomuto obojku môžete vášho domáceho miláčika naučiť chôdzu pri nohe, spoľahlivé privolanie, prerušenie nežiaducej činnosti alebo štekania a mnohé iné povely. Vysielač disponuje funkciou zvuk, impulz alebo Booster. So zvukovým signálom môžete naučiť vášho psa základné povely, ako „ku me“, „k nohe“... Zvuk napodobní píšťalku, čo bude pre psa nepríjemné, keď bude robiť niečo zakázané. Funkcia impulz je o niečo silnejšia a pre psa nepríjemnejšia ako zvuk. Výrobcovia ju odporúčajú pri zakázanom správaní, utekaní a pod. Impulz môžete nastaviť na úroveň 0 až 19. Funkcia Booster, ktorá je značená na tlačidle ako dva blesky je najsilnejšou metódou, ako psa donútiť reagovať. Odporúča sa používať len v extrémnych situáciách. S touto funkciou si môžete navoliť o 5 stupňov vyššiu intenzitu korekčného impulzu.

Ak hľadáte ešte účinnejší prístroj, model Dog Trace D-control ponúka aj výkonnejší obojok D-control 600. Líši sa dosahom, ktorý je až 600 metrov, a tiež nastaviteľnosťou impulzov, s úrovňou 0 až 30 stupňov. V ostatných parametroch sú tieto dva modely rovnaké. Samozrejme, počítajte s tým, že vyšší výkon so sebou prináša aj vyššiu cenu, preto si kúpu dobre premyslite.

Oba spomínané modely Dog Trace D-control 400 aj 600 sú u spotrebiteľov veľmi obľúbené a patria na našom trhu medzi najpredávanejšie. V množstve recenzií kolujú pozitívne názory o účinnosti pri výcviku, o krátkej dobe používania a o celkovej spoľahlivosti výrobku. Za nás je tento model skvelou voľbou. Jeho cena sa vám môže zdať síce vyššia, no vzhľadom na ponúkané množstvo užitočných funkcií je adekvátna. Pokiaľ vás zaujímajú prípadné nedostatky, na tie sme v súvislosti s týmto modelom nenarazili.

Pozitíva

Množstvo funkcií
Dosah
Pozitívne recenzie

Negatíva

Vyššia cena

Typ korekcie: zvuková, statická ● Určenie: univerzálny ● Dosah: 250 m ● Vodoodolnosť: áno ● Materiál: PVC, tkaný remeň ● Obvod krku: od 20 do 75 cm ● Max. výdrž batérie: 6 – 12 mesiacov

Cenový trhák

Petrainer PET998D

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou, statickou a vibračnou korekciou, dosah 300 m, obvod krku 20 až 56 cm, výdrž batérie 336 hodín, vodoodolnosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupnejšou možnosťou pre vás môže byť elektrický obojok Petrainer PET998D. Nízka cena sa však odzrkadlila na funkciách aj parametroch, čo však pre mnohých nemusí byť nevýhodou. Ide o priemerný elektrický obojok, ktorý je určený pre všetky plemená, avšak remienok možno nastaviť na maximálny obvod krku 56 cm. V súprave sa nachádzajú vymeniteľné kovové kontakty na obojok. Podľa dĺžky srsti sa obojok lepšie prispôsobí vášmu psovi, aby bol účinok čo najlepší.

Obojok má korekcie elektrostatického impulzu, vibrácie a zvuku. Funguje až do vzdialenosti 300 metrov, čo je dokonca viac ako v prípade drahšieho modelu, víťazného obojku Dog Trace D-control 400. Pre nastavenie signalizácie vibrácií a elektrických výbojov máte na výber 100 úrovní intenzity. Vďaka elektrickému obojku svojho psa jednoducho naučíte reagovať na základne povely, ako „ku mne“, „nesmieš“, „zostaň“ a pod. Zvolené funkcie, ako aj úroveň intenzity sú zobrazené na LCD displeji.

Za výhodu považujeme, že vysielač podporuje dva prijímače, a tak ho možno použiť na výcvik dvoch psov naraz. Prijímač aj vysielač sú napájané batériami, s maximálnou výdržou 336 hodín. K dlhej výdrži batérií vysielača i prijímača napomáha automatické vypínanie. Prijímač má vodoodolné puzdro proti dažďu či bahnu, nie však vodotesné.

Tento obojok nepatrí k najvýkonnejším, no pokiaľ váš pes nie je príliš neposlušný a chcete ho naučiť aspoň základné povely, bude pre vás dostačujúci. Najvhodnejšie je začať s výcvikom už v mladosti, aby si pes čo najskôr osvojil správne návyky. Základný účel obojok plní, no ak očakávate viac, poobzerajte sa po drahších modeloch. Výhodou je nízka cena a vzhľadom na ňu aj celkom prepracované funkcie a parametre. Kritické recenzie spotrebiteľov sú smerované na ovládanie a slabý kontakt medzi vysielačom a prijímačom.

Pozitíva

Nízka cena
Dosah
Funkcie

Negatíva

Slabý kontakt medzi vysielačom a prijímačom
Jednoduchšie prevedenie
Nie je vodotesný

Typ korekcie: zvuková, statická, vibračná ● Určenie: univerzálny ● Dosah: 300 m ● Vodoodolnosť: áno ● Materiál: PVC, tkaný remeň ● Obvod krku: od 20 do 56 cm ● Max. výdrž batérie: 336 h

Náš TIP

Petrainer 620

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou, statickou a vibračnou korekciou, dosah 300 m, obvod krku 20 až 70 cm, výdrž batérie 336 hodín, vodoodolnosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V strednej cenovej kategórii sa nachádza model Petrainer 620. Ide o elektrický obojok pre psov rôznych rás, vhodný na obvod krku od 20 do 70 cm. Hmotnosť psa by mala byť minimálne 4 kg a maximálne 30 kg. Obojok je podobný s modelom Petrainer PET998D, avšak má mnoho vylepšených parametrov. Jedným z nich je kompletná vodotesnosť, ktorá pri predošlom modeli chýbala. Vďaka nej môžete obojok používať aj v nepriaznivom počasí a vo vode. Výhodou je podsvietený displej, ktorý oceníte hlavne v tme.

Dosah diaľkového ovládania predstavuje 300 metrov. Pochváliť sa môže funkciami elektrostatický impulz, vibrácie a zvuk. Intenzitu elektrického výboja aj vibrácií viete nastaviť na úroveň 0 až 100. Prijímač má zabudovanú lítiovú batériu s kapacitou 240 mAh a vysielač vstavaný akumulátor s kapacitou 550 mAh. Priemerná výdrž batérie sa pohybuje okolo 336 hodín.

Vysielač podporuje dva prijímače, čo v praxi znamená, že môžete naraz trénovať dvoch psov. V balení sa však nachádza len jeden prijímač, druhý si musíte dokúpiť. Ako veľké pozitívum vnímame, že každá funkcia má vlastné tlačidlo, vďaka čomu je ovládanie omnoho jednoduchšie. Spomenieme ešte materiál, obojok je vyrobený z odolnej tkaniny a vodoodolný prijímač z PVC.

Funkčnosť obojka závisí nielen od jeho výkonu a funkcií, ale aj od povahy vášho psa. Spotrebitelia však priznávajú, že im s výcvikom pomohol. V pozitívnych spotrebiteľských recenziách sa spomína aj jednoduché ovládanie, vodoodolnosť regulácia intenzity funkcií. Za výhodu považujeme taktiež cenu, ktorá je v pomere k funkciám a celkovému prevedeniu primeraná. Výrobok by sme mohli zaradiť do zlatej strednej triedy. Disponuje aj menšími nedostatkami, ako napríklad chýbajúca signalizácia stavu batérie či chýbajúca pracka na uchytenie.

Pozitíva

Jednoduché ovládanie
Funkcie a dosah
Kvalitné prevedenie a vodoodolnosť

Negatíva

Nezobrazuje stav batérie
Chýba pracka na uchytenie

Typ korekcie: zvuková, statická, vibračná ● Určenie: univerzálny ● Dosah: 300 m ● Vodoodolnosť: áno ● Materiál: tkaný remeň, PVC ● Obvod krku: od 20 do 70 cm ● Max. výdrž batérie: 336 h

Lacná kvalita

NumAxes Canicalm IKI Voice

Elektrický obojok pre malých a stredných psov so zvukovou a vibračnou korekciou, obvod krku 17 až 55 cm, výdrž batérie 30 dní

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrický obojok NumAxes Canicalm IKI Voice je obojok proti štekaniu. Je určený primárne psom menších alebo stredných plemien. Remienok sa dá nastaviť od 17 do 55 cm. Pokiaľ hľadáte elektrický obojok na učenie povelov, nielen na odnaučenie neželaného štekania, tento model pre vás vhodný nebude.

Obojok deteguje štekanie psa pomocou vibračného senzora. Keď pes zašteká, okamžite sa vďaka vytvoreným vibráciám pustí varovný zvukový signál. Pokiaľ pes neprestane a štekanie sa opakuje, obojok vyšle ďalší signál, avšak už nepríjemnejší, vibračný. Potom opäť nasledujú zvukové signály. Prekvapením je možnosť nastavenia hlasového povelu. Celkovo máte na výber 3 režimy činnosti. Obojok reaguje výhradne len na štekot psaktorý ho má na krku, takže je vylúčené, aby bol uvedený do chodu štekotom cudzieho psa.

Výrobcovia si dali záležať aj na dizajne. Obojok sa vyrába v dvoch farebných modifikáciách, a to v modrej a tmavosivej. Čo sa týka kvality prevedenia a materiálu, sklamaním je vodoodolnosť. Obojok je vhodný len do jemného dažďa a nie je vodotesný, čo však v prípade bytových psov nebude príliš veľký problém. Spomenieme ešte batériu, tá pri každodennej prevádzke vydrží okolo 30 dní.

Okrem modelu Voice stojí za zmienku aj obojok NumAxes Canicalm IKI Pulse. Jeho výhodou je, že má vstavaný akumulátor a je vodotesný. Okrem toho je výkonnejší a ponúka navyše 10 stupňov citlivosti obojku. Ďalším rozdielom je určenie podľa veľkosti psa. Model Pulse je vhodný pre stredné a väčšie plemená, remienok môžete nastaviť na obvod max. 64 cm.

Cieľom korekcie nie je odnaučiť psa štekať úplne, ale len zabrániť neželanému štekaniu v domácnosti, pri kontakte s inými psami alebo na určité osoby. Pri nasadení aj odobratí je vhodné na obojok upozorniť, aby sa pes naučil ovládať neželaný štekot aj keď obojok nemá. Majte však na mysli, že tento obojok je určený hlavne pre malé a stredné plemená psov, ktoré bývajú v byte. Odnaučiť štekať veľké plemená zvládne len klasický elektrický obojok.

Elektrické obojky z radu NumAxes Canicalm IKI Voice alebo Pulse sú zaujímavou voľbou pre všetkých psičkárov, ktorí majú svojich štvornohých miláčikov v dome alebo v byte. Funkčnosť závisí hlavne od plemena a výchovy. Pokiaľ nechcete siahať hneď po elektrických obojkoch, môže byť tento skvelou voľbou. Za výhodu považujeme digitálny záznam hlasu, vďaka ktorému sa môže pes naučiť lepšie vás poslúchať aj bez obojka. Čo sa týka ceny, vzhľadom na funkcie by mohla byť nižšia.

Pozitíva

Záznam hlasu
Jemnejšie zaobchádzanie ako pri elektrickom obojku

Negatíva

Vyššia cena
Len proti štekaniu

Typ korekcie: zvuková, vibračná ● Určenie: malé a stredné psy ● Vodoodolnosť: nie ● Materiál: nylonový remeň, PVC ● Obvod krku: od 17 do 55 cm ● Max. výdrž batérie: v režime zapnutia – 30 dní

Pre náročných

SportDog SD-1225E

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou, statickou a vibračnou korekciou, dosah 1 200 m, obvod krku 12 až 55 cm, výdrž batérie 140 až 160 hodín, vodoodolnosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o profesionálny elektrický obojok, ktorý uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov. Pokiaľ vás neodradí jeho vysoká cena, určite pokračujte v čítaní, pretože elektrický obojok SportDog SD-1225E vám má čo ponúknuť. Je ideálnou pomôckou, ak sa venujete profesionálnemu výcviku psov. Pre zákazníkov, ktorí hľadajú obojok len na výcvik svojho psa, je tento model zbytočný. Výkonné modely pre domáce využitie sú napr. Dog Trace D-control 400 alebo Petrainer 620.

Prvým prekvapujúcim parametrom je naozaj veľký dosah, až do vzdialenosti 1 200 metrov. Ten isto oceníte v prípade, ak váš pes uteká za autami, ľuďmi či zverou. Pri stlačení ovládacieho tlačidla, vysielačka vyšle signál, ktorý aktivuje obojok na krku psa. Typ korekcie, ktorú môžete využiť, je zvuková, vibračná a statická. Úroveň statickej stimulácie si môžete zvoliť z 10 ponúkaných stupňov intenzity. Podobne si viete navoliť aj vibrácie či tóny, podľa situácie a temperamentu psa.

Ďalšia oblasť, v ktorej tento obojok vyniká, je možnosť cvičenia niekoľkých psov naraz. V popise sa uvádza, že zariadenie je rozšíriteľné až pre 6 psov. V tomto prípade si samozrejme, musíte dokúpiť ďalšie obojky. Vysielačka má ľahko čitateľnú OLED obrazovku, ktorá jasne zobrazuje obojok pre vybraného psa, úroveň zvolenej statickej stimulácie a režim, ako aj stav batérie. V režime pre viacerých psov sú pre každého psa k dispozícii všetky stimulačné režimy a tlačidlá korekcie sú na boku. Predná strana má tlačidlá na zmenu úrovne a prepínanie medzi psami.

Pomocou takéhoto multifunkčného obojka dokážete zviera odnaučiť zlým zlozvykom a, naopak, naučiť ho tie potrebné. K benefitom zaraďujeme aj univerzálne použitie pre rôzne plemená. Remienok možno nastaviť od 12 do 55 cm. Obojok aj vysielačka sú vyrobené z kvalitného plastu. Prijímač je plne vodoodolný, a tak zvládne ponorenie do hlbokej vody.

Zákazníci voči tomuto elektrickému obojku, okrem ceny, nemajú žiadne výhrady. Je naozaj veľmi výkonný, kvalitne spracovaný a ponúka mnoho zaujímavých funkcií. Obrovský dosah, univerzálne využitie či vodoodolnosť sa často nachádzajú v názoroch spotrebiteľov. Musíme uznať, že ide o prepracované zariadenie, ktoré však pre mnohých bude zbytočné. Odporúčame ho do rúk profesionálom a trénerom, ktorí sa naplno venujú výcviku psov.

Pozitíva

Ďaleký dosah
Množstvo funkcií
Možnosť cvičiť až 6 psov naraz

Negatíva

Vysoká cena

Typ korekcie: zvuková, statická, vibračná ● Určenie: univerzálny ● Dosah: 1 200 m ● Vodoodolnosť: áno ● Materiál: PVC ● Obvod krku: od 12 do 55 cm ● Max. výdrž batérie: 140 – 160 h

Dog Trace D-control 1600

Univerzálny elektrický obojok so zvukovou a statickou korekciou, dosah 1 600 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž batérie max. 12 mesiacov, vodoodolnosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte profesionálny elektrický obojok, skvelou alternatívou môže byť Dog Trace D-control 1600. Na úvod dávame do pozornosti neobvyklý dosah, ktorý činí až 1 600 metrov, čo prekonáva aj drahý model SportDog SD-1225E.

Tento elektrický obojok je vďaka veľkosti korekčných impulzov vhodný pre všetky plemená psov. Rámik možno prispôsobiť na obvod krku od 20 do 75 cm, takže využitie je naozaj univerzálne. Dokonca, naraz môžete trénovať aj dvoch psov. Na vysielači je tlačidlo na prepínanie medzi cvičenými psami. Prijímač na obojku je vyrobený z odolného PVC a je vodotesný.

Vysielač disponuje funkciou zvuk a korekčný impulz. Stimulačný impulz môžete nastaviť od 0 do 30. Nastaviť sa dá taktiež trvalý impulz (funkcia Booster). Vysielanie a vybitie batérie sú zobrazované na podsvietenom displeji. Prístroj funguje na batériu, ktorej maximálna životnosť je 12 mesiacov.

Zvukový signál vám nahrádza píšťalku. Vďaka nej môžete naučiť vášho psa základné povely (ku mne, k nohe a pod.). Zvukový signál predchádza korekčnému impulzu a je účinný, pokiaľ si pes s ním vytvorí nepríjemné spojenie. Funkciu impulz odporúčame voliť až vtedy, keď nie je účinná funkcia zvuku. Pre psa je omnoho nepríjemnejšia, preto ju voľte postupne a opatrne. Dostupnú máte aj funkciu Booster, ktorá môže byť riešením v extrémnych situáciách, keď pes nereaguje na štandardne nastavenú úroveň korekčného impulzu.

Elektrický obojok Dog Trace D-control 1600 zaujal spotrebiteľov predovšetkým svojimi funkciami a veľkým dosahom. Mnoho zákazníkov tiež priznalo, že na základe tohoto obojka naučili svojho psa základné príkazy do pár dní. Cena je síce vyššia, no odzrkadlila sa na nadpriemerných parametroch. Zariadenie odporúčame do rúk skúseným majiteľom a tiež trénerom, ktorí sa venujú cvičeniu psov pravidelne.

Pozitíva

Ďaleký dosah
Funkcie
Vodotesnosť

Negatíva

Vyššia cena

Typ korekcie: zvuková, statická ● Určenie: univerzálny ● Dosah: 1 600 m ● Vodoodolnosť: áno ● Materiál: tkaný remeň, PVC ● Obvod krku: od 20 do 75 cm ● Max. výdrž batérie: 12 mesiacov

Ďalšie zaujímavé produkty

Nenašli ste v našom teste žiaden elektrický obojok, ktorý by splnil vaše požiadavky? V tom prípade určite neprehliadnite sekciu ďalších zaujímavých produktov. Ponuka trhu je totiž naozaj široká, no do nášho testu sa mohli dostať len z viacerých hľadísk tie naj modely. Pár výkonných a kvalitných vám ešte v krátkosti predstavíme nižšie. Tieto vybrané obojky vynikajú v rozdielnych parametroch, no môžu disponovať aj nedostatkami. Každopádne, určite stoja za vašu pozornosť.

Elektrický obojok PetSafe Smart Dog Trainer je určený na výcvik malých a stredných psov. Tento model sa od ostatných odlišuje v tom, že na jeho ovládanie sa nepoužíva vysielačka, ale smartfón. Tréningový obojok pripojíte k svojmu smartfónu alebo tabletu pomocou technológie Bluetooth. Cez smartfón dokážete odosielať tón, vibrácie alebo statickú stimuláciu. Slabšou stránkou je dosah, ktorého hodnota je len 70 metrov.

Výcvikový obojok Bentech D776 je u spotrebiteľov veľmi obľúbený a často po ňom siahajú. Vyniká hlavne v pomere cena/výkon, čo je hlavný dôvod jeho úspechu. Je vhodný najmä pre malé a stredné psy a dosah tohto obojka je 800 metrov. Bentech D776 disponuje funkciami zvuk, vibrácie a impulz. Prijímač má gumové elektródy, ktoré sú šetrnejšie ku koži psa. Výhodou je, že na prijímači môžete zapnúť funkciu svetlo, vďaka ktorému nájdete psa v tme. Jednoducho sa ovláda vďaka oddeleným tlačidlám a je odolný proti vode i nárazu.

Zákazníci odporúčajú aj model Dog Trace D-control easy. Ide o jednoduchý model elektrického obojka, ktorý vám postačí k učeniu základných povelov. Primárne je určený pre stredné a veľké rasy psov. Remienok možno nastaviť do obvodu až 75 cm. Vyznačuje sa jednoduchosťou ovládania a na výber máte zo 6 stupňov impulzov alebo zvukový signál. Vytknúť mu musíme len dosah 200 m.

Elektronický výcvikový obojok Garmin Delta XC je navrhnutý tak, aby ste jeho obsluhu zvládli jednou rukou. Súčasne môžete cvičiť 3 psov malých a stredných plemien. Dĺžka obojka je nastaviteľná od 20 do 65 cm. Výhodou je jednoduché ovládanie, na ovládači máte 3 tlačidlá, ktoré značia funkciu. K dispozícií je tón, vibrácia alebo elektronické impulzy (18 stupňov). Ľahko čitateľný LCD displej vám vždy znázorní vybranú funkciu i úroveň. Obojok má dosah 800 metrov. Je plne vodoodolný a nabitý vydrží 60 hodín.

Bentech T05L je základný a cenovo výhodný model elektrického obojka disponujúci všetkými potrebnými funkciami pre výcvik. Je vhodný pre väčšinu psov a jeho maximálny obvod dosahuje 56 cm. Obojok umožňuje vibráciuelektrostatický impulzzvuk a svetelnú lokalizáciu v intenzitách 0 – 100. Výhodou tohto obojka je veľmi jednoduché ovládanie. Maximálny dosah vysielača a prijímača je 300 metrov. Slabšou stránkou je vodotesnosť, obojok je odolný proti slabému dažďu, nie je však vodotesný.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Tabuľka najpredávanejších modeloch elektrických obojkov vám vie pri výbere pomôcť rovnako dobre ako naše recenzie či návod. Miera predajnosti a popularita medzi zákazníkmi vám môžu veľa prezrádzať o reálnej kvalite i výkone. Aj keď najpredávanejší model nemusí automaticky znamenať, že je najlepší, výhodou je, že po ňom siaha mnoho zákazníkov. Najpredávanejšie modely sú často najviac recenzované, a tak sa o nich viete dozvedieť reálne názory používateľov. S informáciami o predajnosti nám pomohol obľúbený portál Heureka.sk. Keďže popularita elektrických obojkov nie je nemenná, v nasledujúcej tabuľke nájdete vždy aktualizované poradie najpredávanejších modelov na našom trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Dexxer 800M 5* Zobraziť produkt
Patpet 766 5* Zobraziť produkt
DOGtrace Dog GPS X30T 5* Zobraziť produkt
Petrainer PET852 5* Zobraziť produkt
PatPet T700 5* Zobraziť produkt

Elektrické obojky sú moderným a efektívnym riešením pri cvičení ťažko skrotiteľných psov. Pomôžu vám psa ľahko naučiť základné povely, chôdzu pri nohezákazy či obmedziť neželaný štekot. Aj keď fungujú na princípe výbojov, ktoré sú pre psa nepríjemné, nie sú nebezpečné a ani zdravie ohrozujúce. Dôležité však je vybrať taký model, ktorý bude vášmu psovi vyhovovať, aby obojok splnil svoj účel. Ak neviete, ako výcvikový elektrický obojok funguje, na čo konkrétne slúži, aké typy poznáme či podľa akých parametrov si vybrať ten najvhodnejší, potom sa začítajte do nášho návodu, v ktorom nájdete odpovede na všetky vaše otázky.

Ako vybrať elektrický obojok pre psa

 • Typy elektrických obojkov
 • Spôsob korekcie
 • Dosah
 • Veľkosť psa
 • Odolnosť
 • Spôsob nabíjania 
 • Cena a renomovaní výrobcovia 

Elektrické obojky proti štekaniu, ťahaniu a úteku

Elektrické obojky delíme podľa upozornenia, ktoré vydávajú. Ak váš domáci maznáčik neposlúcha, po stlačení tlačidla na vysielačke bude upozornený zvukom, vibráciou, sprejom alebo elektrostatickým impulzom rôznej intenzity. Konkrétne sa delenie elektrických obojkov dá nazvať delením podľa spôsobu korekcie.

Stretnúť sa však môžete ešte s jedným delením, a to podľa presného určenia správania. Rozlišujeme 3 typy:

Elektrický obojok proti štekaniu

Tento obojok najčastejšie ocenia majitelia malých izbových psov. Pomôže vám vo chvíli, keď je štekot už neúnosný nielen pre vás, ale aj pre vaše okolie. Obojok v sebe ukrýva senzor, ktorý na základe vibrácií pri štekote psa vydá nepríjemný impulz.

Elektrický obojok proti úteku

Poslúži vám v prípade, keď vás pes neposlúcha a uteká za zverou, autami alebo inými ľuďmi. Pomocou diaľkového ovládania dostane pes signál, aby s útekom prestal. Pokiaľ sa váš pes rád a často túla, siahnite po obojku, ktorý bude mať GPS. Vďaka GPS lokátoru umiestnenom na obojku budete presne vedieť, kde sa váš pes nachádza. Informáciu o presnej lokalite dostanete na vysielač alebo cez aplikáciu v telefóne. Pokiaľ nemáte ohradenú záhradu, riešením môže byť elektrický obojok s ohradníkom. Ide o cievku, ktorou označíte priestor, kde sa môže pes voľne pohybovať. Hneď ako ohraničený priestor prekročí, bude mu vyslaný elektrostatický výboj ako upozornenie.

Elektrický obojok pre psa proti úteku

Elektrický obojok proti ťahaniu

Na trhu môžete nájsť aj elektrický obojok proti ťahaniu. Uvažujte o ňom vtedy, ak nie je váš pes schopný chodiť poslušne vedľa vás. Pomocou vysielača odošlete zvukový signál či vibráciu a gestom naznačíte, že požadujete, aby šiel vedľa vás a zbytočne neťahal.

Typy obojkov podľa spôsobu korekcie

Druhy korekčných signálov:

 • zvukový,
 • vibračný,
 • sprejový,
 • statický.

Zvukový elektrický obojok

Zvukové upozornenie býva pri výcviku zvyčajne používané ako prvé. Je to hlavne z toho dôvodu, že ide o najmenej nepríjemný impulz, v porovnaní s vibráciou alebo so statickým impulzom. Vo všeobecnosti tento druh upozornenia využijú majitelia menej tvrdohlavých psov. Niektoré modely umožňujú nahratie hlasu majiteľa.

Vibračný elektrický obojok

Pokiaľ nezaberá zvukové upozornenie, zvyčajne nasleduje vibrácia. Tento typ obojkov pracuje s vibráciou, ktorá je psovi nepríjemná, no nie bolestivá. Najviac pomáha malým a stredným psom, kým pre veľké plemena je často nedostačujúca.

Vibračný elektrický obojok pre psa

Sprejový elektrický obojok

Sprejový obojok, ako už z názvu vyplýva, používa na upozornenie sprej. Ide o pomerne slabý, no v mnohých prípadoch aj dostačujúci impulz, ktorý je príjemnejší než vibrácia či statický impulz. Sprej vystrekne priamo na ňufák psa. Kým na niektoré psy môže pôsobiť efektívne, iné si ho ani nemusia všimnúť. Sprej je najčastejšie bez zápachu, maximálne s citrónovým pachom. Tento druh obojkov sa už na trhu často nevyskytuje.

Statický elektrický obojok

Tento typ obojka využíva najefektívnejšiu formu korekcie, ktorou je statická elektrina. Obojky sú bezpečné, nie sú zdraviu škodlivé, no pre psíka sú najviac nepríjemné. Kvalitné obojky ponúkajú mnoho stupňov impulzu, ktorým psa upozorníte na nevhodné správanie. Odporúčame začať najslabším stupňom a v prípade potreby postupne pridávať. Psovi sa snažte pomáhať a obojok používajte s mierou.

Viacero druhov korekcie

Najčastejšie sa stretnete s obojkami, ktoré disponujú viacerými druhmi korekčných signálov. Táto voľba je ideálnym riešením, pokiaľ nie je účinný jeden signál, vyskúšať môžete druhý. Samozrejmosťou pri elektrických obojkoch by mala byť možnosť nastavenia sily a intenzity korekčných signálov. Impulzy tak môžete nastaviť podľa aktuálneho správania psa.

Pár metrov alebo niekoľko kilometrov?

Dosah elektrických obojkov je jedným z najdôležitejších parametrov, s ktorým sa stretnete pri každom type. Udáva hodnotu, do akej vzdialenosti je možné obojok ovládať. Tento údaj je však v reálnych podmienkach skôr orientačný, keďže záleží na viacerých vplyvoch. Dosah, ktorý nájdete uvedený pri každom modeli, je hodnotou pôsobnosti na rovinatom teréne bez prekážok. Odporúčame vám preto zohľadniť váš terén, kde plánujete cvičiť vášho psa a na základe neho vybrať správny dosah. Okrem toho je potrebné pri výbere rátať s vplyvmi počasia. Určite je lepšie, keď má obojok dlhý dosah, no nemusí byť nutne najväčší, aký nájdete.

Elektrický obojok pre psa dosah

Dosah do 500 metrov

Cenovo najvýhodnejšie modely mávajú dosah cca 300 až 500 metrov. Nie je to síce najviac, no pokiaľ plánujete vášho psa cvičiť na dvore, pri venčení či na cvičisku, tak je táto hodnota dostačujúca. Tieto obojky odporúčame pre majiteľov psov, ktorí chcú učiť hlavne základné povely a pes od nich ďaleko neodbieha.

Dosah 500 až 1 000 metrov

Dosah približne do 1 kilometra je najideálnejšou voľbou na domáce cvičenie základných povelov. Využijete ho nielen na dvore, ale aj pri prechádzke lesom či na turistike. Vďaka väčšiemu dosahu môžete mať psa pod kontrolou, keď od vás trochu odbehne.

Dosah viac ako 1 000 metrov

S dosahom niekoľkých kilometrov je možné psa cvičiť na omnoho väčšie vzdialenosti. Tento typ využijete, ak máte neposedného psa, ktorý často odbieha, pri rôznych športových aktivitách či pri poľovačke. Výhodou je, že psa máte pod kontrolou v členitejšom teréne, v lese a dokonca aj pri horšom počasí.

Dosah viac ako 10 kilometrov

S najväčším dosahom fungujú obojky so zabudovaným GPS. Vďaka nemu môžete presne sledovať lokalitu vášho psa až do vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Oceníte ich v prípade, že vám pes často uteká. Bežnému majiteľovi psíka je takýto obojok pre psa zbytočný. Navyše, je cenovo drahý a odporúča sa skôr poľovníkom na profesionálne využitie.

Veľkosť psa je tiež rozhodujúca

Pri výbere zohľadnite okrem parametrov samotného obojka aj vlastnosti a veľkosť vášho psa. Obojky majú minimálnu a maximálnu dĺžku remienka. Uistite sa, aký obvod krku má váš pes, aby sa nestalo, že mu obojok nebude sedieť. Pokiaľ máte malé alebo veľké plemeno, nespoliehajte sa na univerzálnu veľkosť, ale radšej mu kúpte obojok priamo pre neho. Odporúčaná hmotnosť je pre elektrické obojky najdôležitejším parametrom. Podľa nej je totiž prispôsobená sila impulzov.

Elektrický obojok pre psa ovládanie

Pokiaľ nejde o univerzálnu veľkosť, tak rozdelenie elektrických obojkov môže vyzerať nasledovne:

Elektrické obojky pre malých psov

Pri malých psoch postupujte pri výbere elektrického obojka obzvlášť obozretne. Tieto plemená vážia maximálne do 10 kg, a preto obojky musia mať určité špecifické vlastnosti. V prvom rade by mali mať nízku hmotnosť primeranú intenzitu korekcie. Obvod krku malých plemien dosahuje okolo 10 až 25 cm a vhodný obojok by mal mať šírku maximálne 2 cm.

Elektrické obojky pre stredných psov

Pokiaľ máte psa stredného plemena, je najviac pravdepodobné, že mu bude sedieť univerzálna veľkosť obojka. Hmotnosť takýchto psov je rozličná, môže sa pohybovať od 10 do 50 kg. Obvod krku je taktiež rozličný, najčastejšie sa hodnoty pohybujú od 25 do 50 cm. Menším plemenám bude stačiť šírka obojka 2 cm, pokiaľ máte väčšieho psa, pokojne si vyberte hrubší model.

Elektrické obojky pre veľké psy

Čo môže vadiť malým plemenám, veľkým nemusí. Kým malé psy sú obmedzované hmotnosťou, veľkým pár gramov na krku príliš vadiť nebude. Taktiež tieto psy zvládnu väčšiu intenzitu pulzov a keďže majú často hrubú srsť, musí byť obojok na to prispôsobený. Hmotnosť psov veľkých plemien môže byť vyššia ako 50 kg a ich obvod krku dosahuje 50 až 75 cm.

Odolnosť proti vode

Ak sa rozhodnete kupovať elektrický obojok pre vášho psa, nezabudnite si pozrieť aj údaj o kvalite jeho prevedenia či použitý materiál. Často je práve celková kvalita spracovania riešená v recenziách používateľov. Remienok obojka je najčastejšie vyrobený z nylonu, menej často z plastu. Prijímač na obojku je obvykle plastový. Keďže sa výcvikový obojok využiva hlavne vo vonkajších podmienkach, je na správnom mieste, aby bol vodotesný. Dajte si pozor na dva rozdielne výrazy – vodoodolný a vodotesný. Kým vodoodolný je vhodný len do slabého dažďa, vodotesný je pred vodou chránený úplne. Môžete s ním psa trénovať v horších podmienkachvo vode a neuškodí mu ani blato.

Elektrický obojok pre psa odolnosť

Spôsob nabíjania elektrického obojka

Výdrž batérie je ďalším ukazovateľom výkonnosti obojka. Obojky môžu byť buď batériové, alebo dobíjacie. K batériovým je potrebné kupovať batérie, dobíjacie, logicky, pravidelne nabíjať. Čím vydrží batéria dlhšie, tým lepšie. Optimálna výdrž batérie je aspoň 24 hodín. Z dlhodobého hľadiska je nabíjateľný elektrický výcvikový obojok výhodnejšou kúpou. Na nabíjanie slúžia špeciálne nabíjačky a doba nabíjania sa líši v závislosti od produktu a kapacity batérie.

Čím výkonnejšie, tým drahšie

Ak by ste sa pýtali, koľko stoja elektrické obojky na výcvik psov, odpovedali by sme vám veľmi ťažko, pretože cena je veľmi odlišná. Vo všeobecnosti záleží na funkciách, ktoré ponúkajú a od ostatných dôležitých parametrov, ako je dosah, vodotesnosť, kvalita prevedenia a pod. Kým najlacnejšie modely elektrických obojkov môžete vlastniť už za 30 eur, cena tých najdrahších sa môže vyšplhať až na niekoľko stoviek eur.

V cene do 50 eur zoženiete len základné modely elektrických obojkov. Disponujú menším dosahom, nižšou intenzitou korekcie a slabými funkciami. Často v tejto kategórii nájdete obojky hlavne pre malých psov. Môžu byť určené na základný výcvik alebo proti štekaniu. Na základné výcvikové úkony pre nenáročných používateľov sú tieto modely dostačujúce.

Produkty v kategórii zlatá stredná cesta stoja približne od 50 do 100 eur. Ide už o celkom kvalitné obojky, no nečakajte žiadne profesionálne modely. Funkcie, intenzita aj dosah sú už na vyššej úrovni. Nad 100 eur začína cenová kategória vysoko kvalitných modelov so širšími možnosťami využitia. Pri týchto výrobkoch môžete očakávať lepší dosah, vyššiu kvalitu prevedeniavylepšené funkcie či možnosť trénovania viacerých psov naraz. Cena profesionálnych modelov elektrických obojkov môže niekoľkonásobne presiahnuť hodnotu 100 eur. Tieto zariadenia odporúčame profesionálom, trénerom psov, poľovníkom a pod. Disponujú totiž mnohými pokročilými funkciami, GPS lokáciou, dosahom niekoľkých kilometrov či vodotesnosťou.

K overeným výrobcom patria Petrainer, Dog Trace, PetSafe i Garmin

Zorientovať sa v ponuke elektrických obojkov nie je vôbec jednoduché. Ide o zariadenia, s ktorými sa bežný človek často nestretáva. Keďže vám vždy odporúčame siahať len po overených výrobcoch, prinášame vám krátky prehľad používateľmi overených značiek elektrických obojkov. Vynikajú kvalitným prevedením, mnohými funkciami a najmä pozitívnymi spotrebiteľskými recenziami. K populárnym výrobcom elektrických obojkov sa radí čínsky producent iTronic, ktorý ponúka obojky značky Petrainer. Tieto obojky sú dostupné a vynikajú v pomere ceny/kvality. Rozumnú cenu a dobrú kvalitu ponúka aj spoločnosť Dog Trace. Z vyššej cenovej kategórie je správnou voľbou značka PetSafe, ktorá ponúka obojky pre psy najvyššej americkej kvality. Výrobe elektrických obojkov sa venuje taktiež známa spoločnosť Garmin. Za zmienku stoja tiež značky Bentech alebo SportDog.

Otázky a odpovede – FAQ

Cieľom nášho testu je poskytnúť vám všetky dôležité informácie ohľadom výberu elektrického obojka na jednom mieste. Je však možné, že ste sa nedozvedeli úplne všetko, čo vás zaujíma. V prípade, že vám ešte nie je niečo ohľadne výberu jasné, nezúfajte. Do komentárov môžete vložiť otázky, na ktorú vám veľmi radi odpovieme. Neváhajte nám napísať aj vašu skúsenosť, prípadne radu, ktorou pomôžete ostatným kupujúcim. Zatiaľ sme si pre vás pripravili pár najčastejšie kladených otázok, medzi ktorými možno nájdete tú svoju.

Elektrické obojky sú pre psov bezpečné a nie sú zdraviu škodlivé. Ich použitie v mnohých prípadoch napomáha nahradiť fyzické tresty. Dnešné modely elektrických obojkov sú oveľa bezpečnejšie ako ich predchodcovia, ktorí používali omnoho väčšiu intenzitu elektrického prúdu a chýbali im regulačné prvky. Najvhodnejšie je siahať po obojku s označením ECMA. Ide o organizáciu, ktorej hlavnej cieľom je výroba a vývoj produktov, ktoré sú bezpečné pre zvieratá a účinne napomáhajú pri ich výchove.

Elektrický obojok funguje na báze výbojov, ktoré sú pre psa nepríjemné. Používa sa tak, že pokiaľ vás pes pri výcviku neposlúcha, namiesto fyzických trestov stlačíte tlačidlo na ovládači, ktoré psovi vydá impulz. Môže ísť o zvukový, sprejový, statický impulz alebo o vibráciu.

Každý skúsený chovateľ vie, že bez napomínania alebo slabších fyzických trestov psa vychovať nemožno. Namiesto fyzických trestov môžete využiť práve elektrický obojok. Vďaka nemu naučíte vášho psa oveľa rýchlejšie rôzne povely, prerušenie nežiaducej činnosti, odnaučenie zlozvykov, ťahania na vodítku, útek za zverou a mnoho iného. Výhodou je aj diaľkové ovládanie, ktoré určite využijete, keď vám pes náhodou utečie a prestane reagovať na volanie.

Elektrické obojky je vhodné začať používať najskôr v 6. mesiaci. Všeobecne sa odporúča s výchovou začať čo najskôr, no v prípade elektrických obojkov je minimálny vek psa pol roka. Samozrejme, nezabudnite na vhodný výber a mieru impulzu. Radíme na začiatok začať len so zvukovým signálom.

Tento obojok je vhodný pre väčšinu plemien psov. Výber však závisí od konkrétneho typu plemena. Zväčša sa odvíja od veľkosti psa, obvodu krku i hmotnosti. Obzvlášť na to prihliadajte pri malých plemenách, ktoré sú citlivejšie ako tie veľké. Pri veľkých treba brať do úvahy hrubú srsť, na ktorú musí byť obojok prispôsobený.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(91%)

Komentáre
Jana 18.Dec.2022

Dog Trace D-control 400 je fajn, nastaviteľnosť je od 1 do 19 a baterka na obojku vydrží maximálne 7 dní. Oceňujem prítomnosť zvukového upozornenia. Je to perfektná vecička aj na výcvik proti štekaniu. Zatiaľ nevnímam žiadne negatíva, je to spoľahlivý výrobok.

Odpovedať

Ľubica 19.Dec.2022

Petrainer PET998D je fajn, hoci má troška zložitejší návod. Jeho nevýhodou je nutnosť nastavovania intenzity po každom vypnutí. Inak svoj účel plní a je to dobrá pomôcka pri výchove psa na poslušnosť. Malé mínus dávam aj za elektrický impulz, ktorý dáva tento obojok. Niekedy stačí zvukový signál a psík okamžite reaguje na povel. Záleží aj od plemena psíka. Pre niektorých môže byť vhodný, pre iných nie.

Odpovedať

Marek 19.Dec.2022

Bentech D776 je super, konečne mám psa pod kontrolou. :-) Stačilo pár elektrických impulzov a teraz odvolám len zvukovým signálom. Keď spustím vibráciu, bežím ku mne šprintom. Nemám žiadne výhrady. Obojok sa hodí pre malé a stredné psy. Plusom je, že prijímač má gumové elektródy, ktoré sú šetrnejšie ku koži psa.

Odpovedať

Laco 27.Jan.2023

Za dobrú cenu je NumAxes Canicalm IKI Voice. Páči sa mi, že som si mohol nahrať zvukový povel a ten sa spustí pri detekcii štekania. Obojok je malý, preto sa hodí pre malé alebo stredné plemená. Pracuje pomocou troch režimov. Aktivuje sa vibráciami pri prvom zaštekaní a potom vydá prvý varovný zvukový signál. Plus dávam za LED indikátor stavu baterky. Je vodotesný, avšak dávajte si pozor, lebo ak ho ponoríte do vody, môže sa pokaziť. Čiže skôr odoláva len dažďu alebo striekajúcej vode. Za mňa to bola výhodná kúpa.

Odpovedať

Erik 06.Mar.2023

SportDog SD-1225E sme zvolili preto, lebo má ďaleký dosah a množstvo funkcií. Výhodou je možnosť cvičiť až šesť psov naraz. My máme zatiaľ troch a neplánujeme rozširovať, ale s obojkom sme spokojní. Nevýhodou je vysoká cena.

Odpovedať

Danka R. 09.Mar.2023

Myslím, že obojok Petrainer PET852 zabral, psík ho zatiaľ používa krátko, ale už po dvoch dňoch šteká menej. Po takomto obojku sme museli siahnuť, lebo psík štekal na všetkých okoloidúcich ľudí a ľudia sa ho potom báli. Teraz je to v pohode, samozrejme, šteká ďalej, ale už menej. Mínusom je špeciálna baterka, takže uvidíme, aká bude jej výdrž.

Odpovedať

Ďuri 21.Mar.2023

Garmin Delta XC je pomerne drahý obojok, ale kvalitne spracovaný. Je vodotesný, čo umožňuje jeho nosenie aj v nepriaznivých podmienkach. Vyzdvihujem dlhú výdrž batérie. Obojok som kupoval na odporúčanie známeho a som s ním spokojný.

Odpovedať

Jany H. 22.Mar.2023

Obojok Dog Trace D-Control 600 sa môjmu psíkovi uvoľňoval, prikúpil som k nemu gumený a už je to ok. Už po pár dňoch používania vidieť zmeny správania. Používam len zvukový signál, pes na neho reaguje okamžite a pohotovo. Uvítal by som praktickú funkciu, a síce možnosť nastaviť automatické vypnutie prijímača, často sa mi stáva, že ho zabudnem vypnúť. :-) Plusom je vodotesnosť, dosah do 600 metrov a možnosť použitia na dvoch psov.

Odpovedať

Robert 27.Apr.2023

Zaujímavý test - myslím, že dobre a objektívne spracovaný - akurát nechápem, prečo autori testu opomenuli a nezahrnuli do testu "Mercedes" medzi výcvikovými obojkami - Obojky Martin System - som veľmi zvedavý, ako by autori spracovali napr. Chameleon III B - zrejme jediný výcvikový elektronický obojok, ktorý nie je založený na trestaní psov elektroimpulzom ( a teda vyvolávaní strachu psa z nesplnenia povelu) , ale na motivovaní k nadšenému plneniu prostredníctvom technológií ako SSC, NHT, obsahujúci aj ochranu psa pred nekrózou atď...

Odpovedať