Kulmofény

Najlepšie kulmofény 2024 + recenzie

Kulmofén je veľmi praktickou pomôckou na úpravu vlasov. Spája v sebe 2 spotrebiče, preto ide o efektívnu aj ekonomickú alternatívu. Uvažujete nad tým, že si takéto zariadenie zaobstaráte, no neviete, po ktorom modeli siahnuť? V tom prípade ste na správnom mieste. V našom teste kulmofénov nájdete recenziu víťaza, ktorým sa stal Revlon RVDR5222E, a ešte niekoľko ďalších recenzií na kúsky z rôznych výkonnostných aj cenových kategórií.

Publikované: 04.03.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Aký kulmofén kúpiť?

Naše recenzie kulmofénov sme zostavovali tak, aby v nich nechýbali informácie o každom detaile. Nájdete v nich taktiež súhrn spotrebiteľských skúseností porovnanie s ostatnými modelmi z nášho testu. Ak sú pre vás dôležité len základné vlastnosti, nemusíte sa púšťať do čítania rozsiahlejších recenzií. Všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete v nasledujúcej tabuľke s popismi 3 šikovných, dostatočne výkonných a kvalitných kulmofénov.

Názov Hodnotenie Detail
Revlon RVDR5222E 5* Zobraziť produkt
Rowenta CF9540F0 5* Zobraziť produkt
Sencor SHS 7551 VT 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E

Statický kulmofén, príkon 1 100 W, počet rýchlostí 2, počet teplôt 2, studený vzduch, ionizátor

Zobraziť viac info

Kulmofén Revlon RVDR5222E je vhodný pre drvivú väčšinu spotrebiteľov. Jeho obstarávacia cena je primeraná kvalite spracovania, funkciám aj výkonu. Ide o model, na ktorom si môžete nastaviť intenzitu prúdenia aj teplotu vzduchu a ktorý disponuje funkciou ionizácie. Obsluha a manipulácia sú jednoduché a praktické. K mínusom je možno zaradiť vyššiu hmotnosť i hlučnosť a absenciu cestovného puzdra v balení.

Cenový trhák
ETA Rosalia 0328

ETA Rosalia 0328

Statický kulmofén, príkon 400 W, počet rýchlostí 2, počet teplôt 2, studený vzduch

Zobraziť viac info

Lacný, priemerne výkonný a vcelku kvalitný kulmofén. To je ETA Rosalia 0328. Tento model so slabším príkonom odporúčame najmä pre osoby s jemnejšími či krátkymi vlasmi. Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je vhodný na použitie na cestách či v práci. Balenie obsahuje väčšiu a menšiu vymeniteľnú kefu, teplotu a rýchlosť prúdenia vzduchu môžete regulovať v 2 stupňoch a nechýba ani tlačidlo na jeho rýchle ochladenie. Obsluhu hodnotíme ako veľmi praktickú.

Náš TIP
Rowenta CF9540F0

Rowenta CF9540F0

Rotačný kulmofén, príkon 1 000 W, počet rýchlostí 2, počet teplôt 2, studený vzduch, ionizátor

Zobraziť viac info

Rowenta CF9540F0 je síce trochu drahší obojsmerný rotačný kulmofén, jeho výkon, kvalita a funkcie však stoja za zamyslenie. Je vybavený dvojitým ionizátorom, teplotu a rýchlosť prúdenia vzduchu na ňom môžete regulovať v 2 stupňoch a jeho kefy majú kvalitný povrch a prírodné štetiny. V balení nájdete kefové nadstavce pre krátke aj dlhé vlasy spolu s praktickými ochrannými krytmi. K nevýhodám patrí trochu vyššia hmotnosť a robustné prevedenie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Ako postupujete pri výbere spotrebiča? Pravdepodobne si najprv stanovíte parametre, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Na základe nich môžete následne selektovať modely, ktoré sú pre vás vhodné a vyslovene nevhodné. Prvou dôležitou úlohou pri tvorení nášho testu kulmofénov bol práve ich výber spomedzi desiatok modelov dostupných na našom trhu. Následne sme pristúpili k ich hodnoteniu a porovnaniu. Na tieto účely sme si aj my zostavili rebríček parametrovktoré sú pri týchto zariadeniach podstatné z nášho pohľadu.

Pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a kvalitou
Výkon
Možnosti regulácie výkonu
Kvalita spracovania
Doplnkové funkcie
Hmotnosť a prevedenie
Počet náhradných hlavíc
Príslušenstvo
Dizajn

Veľmi nápomocnými pre nás boli populárne a overené internetové portály, ktoré slúži na predaj rôznych spotrebičov. Hovoríme o Heureka.sk, Mall.sk, Tpd.sk, Hej.sk., Alza.sk, Okay.sk, Nay.sk či Datart.sk. Na týchto „miestach“ sme si urobili prieskum o predajnosti a reálnych vlastnostiach kulmofénov na základe spotrebiteľských skúseností a recenzií. Ďalším dôležitým parametrom pre nás boli výrobcovia. Do testu sme preto zaradili len zástupcov overených značiek Revlon, Rowenta, ETA, Sencor a BaByliss.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie kulmofénov

Náš test a recenzie v ňom spĺňajú všetky kritériá, aby mohli byť označené za nezávislé. Čo to znamená? Že na naše hodnotenia nemali vplyv pokyny od výrobcov ani predajcov kulmofénov. Ide výhradne o naše vlastné závery, ktoré sme si vytvorili na základe dôkladného prieskumu trhu a spotrebiteľských skúseností aj štúdia technických parametrov, ktoré súvisia s praktickou stránkou používania týchto spotrebičov a ich kvalitou.

Víťaz testu

Revlon RVDR5222E

Statický kulmofén, príkon 1 100 W, počet rýchlostí 2, počet teplôt 2, studený vzduch, ionizátor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kulmofén Revlon RVDR5222E nás zaujal pomerom medzi cenou, výkonom, funkciami a kvalitou spracovania. Je vyrobený z kvalitných materiálov, má dobré možnosti regulácie, nachádza sa na ňom funkcia ionizácie a vďaka vysokému príkonu je práca s ním veľmi rýchla a efektívna. Negatíva súvisia s parametrami, ako je hlučnosť či hmotnosť zariadenia.

Kefa na kulmoféne Revlon RVDR5222E má oválny tvar, ktorý prispieva k efektívnejšej úprave vlasov. Jej štetiny s oválnymi koncovkami, ktoré napomáhajú vytvoriť veľký objem účesu, sú vyrobené z prírodných diviačích štetín a nylonuPovrch kefy je keramický, čo prispieva k rovnomernej distribúcii tepla. Keramika je navyše bezpečná a šetrná k vlasovej pokožke. Na Revlon RVDR5222E sa nachádza funkcia ionizácie, ktorá má priaznivé účinky na vlasy. Hydratuje ich, zanecháva hladké, lesklé, predchádza ich poškodeniu vplyvom tepla a iných vonkajších faktorov a eliminuje vznik statickej elektriny.

Tento model disponuje reguláciou výkonu, ktorý je naozaj vysoký, keďže má 1 100 W príkon. V tomto smere ho dobiehajú len 2 ďalšie modely v našom teste, a to Rowenta CF9540F0 Sencor SHS 7551. Na výber máte 3 teplotné a 2 rýchlostné stupne. Na kulmoféne nechýba ani možnosť nastavenia studeného vzduchu. Kvalitu spracovania hodnotíme ako výbornú. K negatívam zaraďujeme trochu vyššiu hmotnosť a hlučnosť. Niektorým z vás nemusí vyhovovať ani teplota na najvyššom stupni. V preklade, kefa sa na ňom nahrieva naozaj trochu príliš. Negatívne hodnotíme aj absenciu cestovného puzdra v balení. Rukoväť kulmofénu je trochu širšia, čo opäť nemusí byť ideálne pre každého, na druhej strane má príjemné ergonomické tvarovanie a do ruky padne ako uliata. K jednoduchej manipulácii prispieva aj otočný prívodný kábel.

Kulmofén Revlon RVDR5222E je spotrebiteľmi hodnotený prevažne pozitívne, natrafili sme však aj na niekoľko negatívnych recenzií. K plusovým vlastnostiam sú najčastejšie zaraďované parametre, ako rýchle vytvarovanie účesu, jednoduchá manipulácia, pohodlná rukoväť, široké možnosti reguláciekvalita spracovania a primeraná obstarávacia cena. V záporných hodnoteniach sa najčastejšie spomína vyššia hlučnosť a hmotnosť a príliš vysoká teplota na najsilnejšom stupni.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a kvalitou
Široké možnosti regulácie a jednoduchá obsluha
Kvalita spracovania a funkcia ionizácie

Negatíva

Vyššia hlučnosť a hmotnosť
Nadmerne vysoká teplota na najvyššom stupni

Príkon = 1 100 W ● Počet rýchlostí = 2 ● Počet teplôt = 3 ● Povrch kefy = keramický ● Materiál štetín = nylon + diviačie štetiny

Cenový trhák

ETA Rosalia 0328

Statický kulmofén, príkon 400 W, počet rýchlostí 2, počet teplôt 2, studený vzduch

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hľadáte extrémne lacný statický kulmofén so základnými funkciami a priemerným, ale dostatočným výkonom? V tom prípade neprehliadnite práve recenziu na ETA Rosalia 0328. Ide o model, ktorý je vhodný najmä na úpravu jemných alebo krátkych vlasov. Teplotu aj intenzitu fúkania na ňom môžete regulovať a priamo v balení nájdete 2 vymeniteľné nadstavce.

Kulmofén ETA Rosalia 0328 so 400 W príkonom nie je tým najvýkonnejším modelom na trhu. Pre lepšiu predstavu, model Sencor SHS 7551 z podobnej cenovej kategórie má viac ako 2x vyšší príkon. Pokiaľ však hľadáte model so základnými funkciami a priemerným výkonom, ide o dobrú voľbu. Rýchlosť prúdenia vzduchu môžete regulovať v 2 stupňoch. To isté platí aj o regulácii teploty. Na kulmoféne nájdete aj tlačidlo pre rýchle ochladenie vzduchu.

V balení sa nachádzajú 2 vymeniteľné tvarovacie kefy, ktorých demontáž a montáž niektorí pokladajú za trochu komplikovanú. Menšia kefa má priemer 16 mm, tá väčšia 19 mm. Vzhľadom na veľmi nízku obstarávaciu cenu je logické, že ETA Rosalia nedisponuje ionizátorom či duálnym napätím ani inými pokrokovými funkciami. Dobrou správou je, že je vybavený ochranou proti prehriatiu.

K plusom patrí nízka hmotnosť, ktorá sa pohybuje okolo 300 gkompaktné rozmery, rukoväť s ergonomickým tvarovanímotočný prívodný kábel s dĺžkou 1,8 m a vcelku nízka hlučnosť, ktorý dosahuje hodnoty okolo 77 dB. Tieto parametre prispievajú k nenáročnej obsluhe a jednoduchej manipulácii. Pri skladovaní oceníte praktický háčik na zavesenie.

Pri našom pátraní sme natrafili na veľké množstvo spotrebiteľských recenzií na kulmofén ETA Rosalia 0328. Drvivá väčšina z nich je pozitívna. Najčastejšie spotrebitelia hovoria o nízkej obstarávacej cene, jednoduchej obsluhe a primeranom výkone. V negatívnych recenziách sú spomínané parametre, ako slabší výkon, komplikovanejšia výmena hlavícmenšie možnosti regulácie či fakt, že studený vzduch nie je až tak studený.

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
2 vymeniteľné kefy v balení
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Slabší výkon
Menšie možnosti regulácie
Komplikovanejšia výmena hlavíc

Príkon = 400 W ● Počet rýchlostí = 2 ● Počet teplôt = 2 ● Rozmery (Š x V x H) = 38 x 5 x 4,5 cm ● Hmotnosť = 300 g

Náš TIP

Rowenta CF9540F0

Rotačný kulmofén, príkon 1 000 W, počet rýchlostí 2, počet teplôt 2, studený vzduch, ionizátor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Rowenta CF9540F0 Brush Activ Premium Care je skutočne kvalitný, výkonný a univerzálny kulmofén, ktorý je vhodný na úpravu dlhých aj krátkych vlasov. Ide o rotačný model s nenáročnou obsluhou, presnou reguláciou a vysokou kvalitou spracovania, ktorý je dostupný za trochu vyššiu obstarávaciu cena.

Rowenta CF9540F0 má 1 000 W príkon, čo znamená, že ide o naozaj výkonný model s rýchlym nahrievaním, s ktorým môžete vlasy sušiť aj tvarovať. Problémom, najmä pre tých z vás, ktorí majú jemnejšie vlasy, môže byť až príliš vysoká teplota, ktorú spotrebič dosahuje na najvyššom stupni. Brush Activ Premium Care preto odporúčame skôr osobám s hustou a nepoddajnou hrivou. Tento kúsok patrí k rotačným kulmofénomPracuje obojsmerne, pričom smer otáčania kefy prepnete pomocou posuvného tlačidla priamo na rukoväti. Rýchlosť prúdenia vzduchu aj jeho teplotu môžete regulovať v 2 stupňoch. Samozrejme, nechýba ani možnosť studeného vzduchu.

Rowenta CF9540F0 je rovnako ako kulmofény Revlon RVDR5222ESencor SHS 7551BaByliss PRO 2770 vybavený ionizátorom. V tomto prípade ide o tzv. dvojitý ionizátor, ktorý produkuje o 40x viac záporne nabitých iónov. Úprava vlasov s týmto zariadením je teda veľmi šetrná, k čomu prispieva aj špeciálny keramický povrch kief, ktorý je obohatený o kašmír, keratín a arganový olej, a štetiny vyrobené z prírodných vlákien.

V balení nájdete 2 okrúhle kefové nadstavce s rozdielnym priemerom. 50 mm rotačná kefa je ideálne na úpravu dlhých a nepoddajných vlasov, tá s priemerom 40 mm zas na stredne dlhé až krátke vlasy. Praktickým doplnkom sú ochranné kryty na kefy, ktoré ich chránia pred poškodením pri prenosoch či skladovaní.

K negatívnym parametrom zaraďujeme vyššiu hmotnosť a robustnú rukoväť, ktorá nemusí vyhovovať každému. Prívodný kábel je otočný a špička kief ostáva chladná počas celého procesu úpravy vlasov. Obsluhu a manipuláciu preto hodnotíme ako vcelku príjemnú. Pri skladovaní oceníte praktický háčik na zavesenie. Naopak, ak plánujete kulmofén prenášať, musíme vás upozorniť, že v balení nenájdete cestovné puzdro.

Rýchle sušenie aj tvarovanie vlasov, jednoduché ovládanie, kvalitné materiály a univerzálne využitie. Kladné spotrebiteľské recenzie na kulmofén Rowenta CF9540F0, ktoré výrazne prevažujú, sa dajú zhrnúť asi takto. V negatívnych hodnoteniach užívatelia spomínajú vysokú hmotnosť a robustnosť kulmofénuvyššiu obstarávaciu cenu a príliš vysokú teplotu na najvyššom stupni.

Pozitíva

Univerzálne použitie a vysoký výkon
Ionizátor a keramický povrch kief obohatený o keratín a arganový olej
2 kefy s ochranným krytom v balení

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Vyššia hmotnosť a robustné prevedenie
Príliš vysoká teplota vzduchu na najvyššom stupni

Príkon = 1 000 W ● Počet rýchlostí = 2 ● Počet teplôt = 2 ● Povrch kefy = keramický ● Materiál štetín = prírodné vlákna

Lacná kvalita

Sencor SHS 7551RD

Statický kulmofén, príkon 1 000 W, počet rýchlostí 1, počet teplôt 2, studený vzduch, ionizátor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Sencor SHS 7551 je lacný statický kulmofén s vysokým príkonom, trochu skromnejšími možnosťami regulácie a enormne bohatým príslušenstvom, presnejšie 7-členným setom rôznych nadstavcov. Disponuje zaujímavými funkciami, má široké možnosti využitia a je vhodný na úpravu krátkych i dlhých vlasov.

Sencor SHS 7551 má vysoký príkon 1 000 W, ktorý je zárukou rýchleho nahrievania aj samotnej úpravy vlasov. Teplotu na ňom môžete regulovať v 2 stupňoch a k dispozícii máte aj režim studeného vzduchu. Rýchlosť prúdenia vzduchu regulovateľná nie je. Kulmofén od Sencor disponuje ionizátorom, ktorý zabraňuje vzniku statickej elektriny, vlasy hydratuje, zanecháva ich lesklé a viditeľne živšie. Na jeho zapnutie vás upozorní praktická LED kontrolka. Pozitívne hodnotíme prívodný kábel s otočnou koncovkou, ktorý má trochu kratšiu dĺžku 1,5 mháčik na zavesenie a bezpečnostnú poistka proti prehriatiu spotrebiča.

Sencor SHS 7551 patrí do kategórie kulmofénov za cenu do 30 eur. No a práve nízka obstarávacia cena sa prejavila na niekoľkých horších vlastnostiach. Najzásadnejšou z nich je nižšia kvalita spracovania. Tú pocítite hlavne pri výmene nadstavcov, ktorá môže byť trochu komplikovaná. Negatívne hodnotíme aj vyššiu hmotnosť, ktorá presahuje 1,2 kg, a nie najšikovnejšie prevedenie. Kulmofén je pomerne robustný, manipulácia s ním preto môže byť náročnejšia.

Ako bolo spomenuté hneď na začiatku recenzie kulmofénu Sencor SHS 7551, oblasť, v ktorej nás zajal asi najviac, je dodávané príslušenstvo. V balení nájdete 7 rôznych nadstavcov. Ide o klasickú okrúhlu kefu s priemerom 20 mm a dĺžkou 95 mm, okrúhlu kefu so zaťahovacími štetinami s 28 mm priemerom a 100 mm dĺžkou, polovičnú kefu so šírkou 39 a dĺžkou 90 mm, XXL guľatú kefu s 31 mm priemerom a 110 mm dĺžkou, vyrovnávaciu kefu so šírkou 38 a dĺžkou 90 mm, tzv. koncentrátor a kulmovacie kliešte s 10 mm priemerom a 115 mm dĺžkou. Pri výmene nadstavcov si budete musieť získať cvik, pretože systém na kulmoféne nie je príliš prepracovaný. Inak povedané, výmena nadstavcov je komplikovanejšia podobne ako v prípade ďalšieho lacnejšieho spotrebiča v našom teste, kulmofénu ETA Rosalia 0328.

Recenzie spotrebiteľov, ktorí sa rozhodli pre kúpu kulmofénu Sencor SHS 7551, sú prevažne pozitívne. K plusovým parametrom zaraďujú najmä nízku obstarávaciu cenuveľký počet nadstavcov v balení, dostatočný výkon a režim studeného vzduchu. Pomerne veľký počet užívateľov spomína náročnejšiu výmenu nadstavcov a príliš masívne prevedenie spotrebiča, ktoré sa odzrkadľuje na náročnejšej manipulácii.  

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Multifunkčné využitie vďaka veľkému počtu nadstavcov v balení
Ionizátor

Negatíva

Nižšia kvalita spracovania
Vyššia hmotnosť
Náročnejšia výmena nadstavcov

Príkon = 1 000 W ● Počet rýchlostí = 1 ● Počet teplôt = 2 ● Hmotnosť = cca 1,2 kg ● Dĺžka prívodného kábla = 1,5 m

Pre náročných

Rowenta CF9620F0

Rotačný kulmofén, príkon 630 W, počet rýchlostí 3, počet teplôt 3, studený vzduch, ionizátor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kulmofén Rowenta CF9620F0 sa môže bez hanby zaradiť medzi profesionálne modely. Má 3-stupňovú reguláciu a prednastavené automatické režimy, je ľahký, tichý, nenáročný na obsluhu, rukoväť je ergonomicky tvarovaná a balenie obsahuje až 3 rôzne kefové nadstavce. Na kulmoféne nechýba ionizátor a ďalšie technológie, ktoré zabezpečujú šetrnú úpravu všetkých typov vlasov.

Kulmofén Rowenta CF9620F0 má pomerne nízky príkon, ktorý predstavuje 630 W, čo je menej ako napr. v prípade niekoľkonásobne lacnejšieho modelu Sencor SHS 7551RD. Jeho výkon je aj napriek tomu vysoký, keďže max. teplota dosahuje 80 °C, čo je postačujúce aj pri úprave naozaj nepoddajných vlasov. K benefitom patrí vysoká kvalita spracovanianízka hmotnosť a veľmi príjemné ergonomické tvarovanie rukoväte. Obsluhu hodnotíme ako intuitívnu a nenáročnú. Zásadnejším negatívom je len vysoká obstarávacia cena, ktorá je však primeraná výkonu, funkciám aj kvalite spotrebiča.

Kulmofén Rowenta CF9620F0 má široké možnosti regulácie. Nachádzajú sa na ňom prednastavené stylingové programy s automatickou úpravou teploty aj rýchlosti otáčania. Celkovo máte k dispozícii 3 rýchlostné a 3 teplotné režimy. Štetiny PRO KERATIN sú citlivé k vlasovej pokožke aj vlasom, ktorým dodávajú jemnosť a lesk. K faktu, že tento model patrí k tým šetrným, prispieva taktiež prítomnosť ionizátora.

Balenie obsahuje 3 vymeniteľné kefy, kulmofén od Rowenta je preto vhodný na úpravu všetkých typov vlasov. Prvý z nadstavcov vyžijete pri riedkych alebo spľasnutých vlasoch, druhý pri tých hustých a nepoddajných a tretí je určený na tvarovanie ofiny, alebo vytvorenie hladkého účesu.

Hodnotenia kulmofénu Rowenta CF9620F0 sú vysoké. Tí, ktorí si ho zakúpili, na ňom oceňujú jednoduchú obsluhu, anatomický tvar, rýchlosť úpravy vlasov, univerzálnosť a vysokú kvalitu spracovania. Negatívne recenzie sme nenašli. Výnimočne sa v nich však objavia menšie sťažnosti, ktoré súvisia s vyššou cenou či absenciou vyslovene malého kefového nadstavca v balení.

Pozitíva

Vysoký, dobre regulovateľná výkon a vysoká kvalita spracovania
3 kefové nadstavce v balení
Ionizátor

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Príkon = 630 W ● Počet rýchlostí = 3 ● Počet teplôt = 3 ● Dĺžka prívodného kábla = 2 m

BaByliss PRO 2770

Rotačný kulmofén, príkon 800 W, počet teplôt 2, studený vzduch, ionizátor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

BaByliss PRO 2770 je rotačný kulmofén, ktorý ocenia aj náročnejší spotrebitelia. Má vcelku vysoký príkon, regulovateľnú teplotu, obojsmerný chod a je vyrobený z kvalitných materiálov. Súčasťou balenia sú 2 hlavice s rozdielnym priemerom, ktoré sú vhodné skôr na úpravu dlhších vlasov.

Rotačný kulmofén BaByliss PRO 2770 má 800 W príkonchod hlavice je obojsmerný a teplota vzduchu regulovateľná v 2 stupňoch. Obstarávacia cena je vyššia, no primeraná funkciám aj kvalite spracovania, ktorá je na veľmi dobrej úrovni. Kulmofén od BaByliss je dodávaný s 2 vymeniteľnými kefovými hlavicami. Menšia z nich má priemer 40, väčšia 50 mm. Upozorňujeme, že obe sú vhodné skôr na úpravu dlhších vlasov.

Hlavice majú keramický povrch, ktorý stojí zo rovnomernou distribúciou tepla, je šetrný k jemným vlasom a vlasovej pokožke. Štetiny hlavíc sú vyrobené z rovnakých materiálov ako tie na kulmoféne Revlon RVDR5222E. Ide o kombináciu odolného nylonu a prírodných diviačích štetín. Na BaByliss PRO nechýba ani funkcia ionizácie a režim studeného vzduchu. Obsluhu zariadenia pokladáme za jednoduchú. Manipuláciu uľahčuje prívodný kábel s otočnou koncovkouktorý má až 2,7 m. Pri údržbe vás zas poteší ľahko čistiteľný zadný filter.

Hodnotenia tých, ktorí sa rozhodli zadovážiť si kulmofén BaByliss PRO 2770, sú výhradne pozitívne. Pozitívne vnímajú masívne prevedenie, rýchlu úpravu vlasov, spoľahlivý chod a dobrú kvalitu spracovania.

Pozitíva

Vysoký výkon a rýchla úprava vlasov
Ionizátor a dobrá kvalita spracovania
Jednoduchá obsluha a manipulácia

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Vhodný najmä na úpravu dlhších vlasov

Príkon = 800 W ● Počet teplôt = 2 ● Materiál štetín = nylon + diviačie štetiny ● Dĺžka prívodného kábla = 2,7 m

Ďalšie zaujímavé produkty

Nenašli ste kulmofén vhodný pre váš typ či dĺžku vlasov, máte okresaný rozpočet alebo práve naopak, chcete do tejto pomôcky zainvestovať viac? Aj napriek všetkým našim snahám, aby test najlepších kulmofénov ulahodil čo najväčšej časti z vás, nie je vylúčené, že sme doň nezakomponovali model korešpondujúci s vašimi požiadavkami a predstavami. Ak je tomu tak, dávame vám do pozornosti nasledujúce odstavce, kde nájdete krátke zhodnotenie kľúčových parametrov ďalších vybraných kulmofénov, ktoré sú dostupné v ponuke slovenských predajcov.

Valera Turbo Style 1000 603.01B je pomerne lacný kulmofén s 1 000 W príkonom, 2 teplotnými a 2 rýchlostnými stupňami, 3 vymeniteľnými hlavicami v balení a hmotnosťou, ktorá nepresahuje 600 g. Tento rotačný kulmofén disponuje režimom studeného vzduchu aj funkciou ionizácie, vďaka čomu patrí k univerzálnym modelom vhodným na úpravu takmer všetkých typov vlasov.

Kulmofén ETA 6322 nás zaujal nízkou obstarávacou cenou a širokými možnosťami regulácie. Nachádzajú sa na ňom 2 rýchlostné a 3 teplotné stupne. Rotačný kulmofén má vysoký príkon 1 000 W, prijateľnú hmotnosť 500 g a dostatočne dlhý prívodný kábel s dĺžkou 1,8 m. Nájdete na ňom funkciu studenej špičky, naopak, nevýhodou je absencia režimu studeného vzduchu.

Aj statický kulmofén Braun AS330 patrí do kategórie lacných spotrebičov. Má pomerne nízky príkon, ktorý predstavuje 400 W2-stupňovú reguláciu rýchlosti aj teploty a je dodávaný s 2 vymeniteľnými kefovými nadstavcami. Za mínus pokladáme absenciu režimu studeného vzduchu a ionizácie. K nevýhodám zaradzujeme aj trochu vyššiu hmotnosť, ktorá dosahuje 1 kg. V skratke, tento model odporúčame tým z vás, ktorí nemajú príliš nepoddajné vlasy a chcú ušetriť čo najviac.

Ako ďalší sme pre vás vybrali rotačný kulmofén Rowenta CF9530 za trochu vyššiu obstarávaciu cenu, ktorá je primeraná výkonu aj kvalite. Tento model disponuje 2 rýchlostnými aj teplotnými režimami, režimom studeného vzduchu a ionizátorom. Má pomerne vysokú hmotnosť, ktorá presahuje 1 kg a vysoký príkon 1 000 W. V balení nájdete 2 kefové hlavice s rozdielnym priemerom.

Ako posledný vám dávame do pozornosti statický a extrémne lacný kulmofén Orava KF-300, ktorý je dodávaný s veľkým počtom multifunkčných nadstavcov. V balení nájdete koncentrátor, kulmový nadstavec, polovičnú kefu a kefu s malým a veľkým priemerom. Orava KF-300 má výkon regulovateľný od 800 do 1 000 W, váži len 230 g a jeho max. teplote predstavuje 115 °C. Vďaka týmto vlastnostiam ho môžeme odporučiť na starostlivosť o všetky typy vlasov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Zvyknete sa pri nákupe orientovať aj podľa toho, ktoré produkty patria k tým menej či viac predávaným? Heureka.sk je portál, ktorý je na tento účel ako stvorený. Nájdete na ňom prehľadné informácie o aktuálne najpredávanejších kulmofénoch aj kúskoch, ktoré zjavne strácajú na popularite. Aby sme vám hľadanie uľahčili čo najviac, informácie o najpredávanejších kulmofénoch na Heureka.sk sledujeme za vás. Naše zistenia si môžete pozrieť kedykoľvek v nasledujúcej tabuľke, ktorú upravujeme v závislosti od momentálnej situácie slovenského trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Revlon RVDR5222E 5* Zobraziť produkt
Rowenta CF9540F0 5* Zobraziť produkt
Dyson Airwrap HS05 5* Zobraziť produkt
Verk 15813 5* Zobraziť produkt
ETA Fenité 6322.90000 5* Zobraziť produkt

Kulmofény v sebe spájajú 2 spotrebiče, ktoré sú určite i pre mnohých z vás nenahraditeľné pri úprave vlasov. Hovoríme o féne a kulme, resp. o fénovaní vlasov s použitím okrúhlej kefy na vyrovnávanie či natáčanie vlasov. V závislosti od typu kulmofénu, po ktorom siahnete, ho využijete pri rôznych spôsoboch stilingovania účesu. V našom návode na výber vás prevedieme všetkými dôležitými oblasťami, na ktoré by ste sa pri kúpe tohto spotrebiča mali zamerať.

Ako vybrať kulmofén

 • Typy kulmofénov
 • Príkon a výkon
 • Materiál, prevedenie a obsluha
 • Hmotnosť
 • Povrch hlavice a štetiny
 • Možnosti regulácie rýchlosti prúdenia a teploty vzduchu
 • Funkcie kulmofénov
 • Typy nadstavcov a príslušenstvo
 • Cena a overení výrobcovia

Typy kulmofénov

Na trhu sú dostupné 2 základné typy kulmofénov, statické a rotačné. Hlavica na rotačných kulmofénoch sa počas úpravy vlasov otáča doľava, doprava alebo v oboch smeroch. Vlasy sa do kefy namotávajú automaticky, čo celý proces zásadne urýchľuje a uľahčuje. Samozrejme, najprv sa s týmito spotrebičmi musíte naučiť pracovať správne. To je zároveň nevýhoda. Dovtedy, kým pochopíte princíp natáčania vlasov, si môžete kulmofénom nejaké vytrhať a v prípade vysokovýkonných modelov dokonca spáliť. Mínusom tejto alternatívy je taktiež vyššia hlučnosť a väčšinou i o niečo vyššia obstarávacia cena.

Statické kulmofény bývajú lacnejšie. Ide o zariadenia, ktoré sú nenáročné na obsluhu, úprava vlasov s nimi na druhej strane trvá dlhšie, keďže jednotlivé pramene musíte na kefu natáčať manuálne. Ak sa chystáte pre kúpu vášho prvého kulmofénu, statický model môže byť lepšou voľbou. Keď sa s ním naučíte správne pracovať, môžete presedlať na ten rotačný.

Príkon a výkon

Príkon a výkon kulmofénu spolu úzko súvisia. Lacné kulmofény, ktoré spravidla nie sú vhodné na úpravu hustých, hrubých a nepoddajných vlasov, môžu mať príkon pod 100 W. Pripravte sa na dlhšie nahrievanie aj úpravu vášho účesu. Na druhej strane, ak máte vyslovene jemné, zničené alebo riedke vlasy, nemusí ísť o zlú voľbu.

Kulmofén – príkon

Za akýsi priemer je možné označiť modely s príkonom od 600 do 800 W. Tieto kulmofény zvyknú byť univerzálne, keďže s nimi môžete upravovať krátke i dlhé vlasy rôznej kvality. Pozor, nemusia byť dostatočne výkonné na extrémne nepoddajnú hrivu. Najvýkonnejšie modely majú príkon od 1 000 do 1 200 W. Častým javom býva, že i napriek možnosti regulácie teploty sa nahrievajú až na príliš vysoké teploty. Tieto kulmofény sú preto vhodné najmä pre ľudí s dlhými, kučeravými a nepoddajnými vlasmi.

Materiál, prevedenie a obsluha

Kulmofény sú najčastejšie vyrábané z plastu. Na niektorých modeloch nájdete rôzne kovové prvky alebo celé časti. Materiál súvisí s kvalitou spracovania. Zjednodušene, príliš veľa neodolných plastových komponentov, nie je dobré znamenie. Vyslovene lacné kulmofény zvyknú trpieť rôznymi „neduhmi“, ktoré pocítite najmä pri výmene hlavíc či samotnej úprave vlasov, pri ktorých sa môžu enormne nahrievať časti, s ktorými prichádzajú do kontaktu vaše ruky.

Ďalej sa zamerajte na prevedenie, teda na ergonomické tvarovanie rukoväte. Mala by sa držať pohodlne. Dôležitá je taktiež jej povrchová úprava, ktorá by mala zabrániť šmýkaniu či poteniu dlaní. Nemenej podstatným je rozmiestnenie ovládacích prvkov. Mali by sa nachádzať v dosahu vašich prstov, aby ste kulmofén nemuseli neustále prechytávať z ruky do ruky.

Hmotnosť

Hmotnosť kulmofénu súvisí najmä s jeho obsluhou. Vyslovene robustné a ťažké kúsky vás môžu, doslova, unaviť už po krátkej chvíľke. Za max. prijateľnú hmotnosť považujeme cca 500 – 600 g. Niektoré modely môžu vážiť viac ako kilogram. S nimi bude úprava vlasov určite o niečo menej pohodlná. Naopak, kulmofény, ktoré vážia menej ako 500 g, sú najideálnejšou voľbou. Hmotnosť je dôležitá aj pri prenosoch. Ak hľadáte zariadenie, ktorý so sebou budete nosiť na dovolenky či do práce, hľadajte čo najľahší.

Povrch hlavice a štetiny

Hlavica a štetiny sú tými časťami kulmofénu, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s vašimi vlasmi. Preto by mali byť vyrobené z materiálov, ktoré sú šetrné k vlasom aj vlasovej pokožke. Najčastejšie sa stretnete s keramickými, oceľovými a turmalínovými hlavicami. Žiadna z týchto alternatív nie je vyslovene nevhodná. O tom, ktorá z nich je ideálna pre vás, rozhoduje typ vašich vlasov.

Kulmofén – nadstavce

 • Keramické hlavice: Sú vhodné aj na úpravu jemných a citlivých vlasov, ku ktorým sú šetrné. Keramika má výborné kĺzavé vlastnosti, práca s týmito hlavicami je preto veľmi plynulá a jednoduchá.
 • Hlavice z nerezovej ocele: Odporúčame ich len tým z vás, ktorí majú dostatočne odolné vlasy. Nerezová oceľ nie je najšetrnejším materiálom. K jej plusom patrí rýchle nahrievanie na vysoké teploty.
 • Turmalínové hlavice: Ide o ďalšiu alternatívu, po ktorej môžu siahnuť aj osoby s poškodenými, riedkymi, jemnými či náchylnými vlasmi. Turmalínové hlavice sú však vhodné takmer pre každého.

Hlavice kulmofénov môžu byť obohatené o rôzne prídavky, napr. keratín alebo oleje, ktoré slúžia na vyživenie vlasov. Aj keď tieto „vylepšováky“ neraz cenu kulmofénu navýšia o vcelku peknú sumu, v praxi si ich použitie pravdepodobne ani nevšimnete. Štetiny na kefách môžu byť vyrobené zo syntetických a prírodných materiálov alebo ich kombinácie. Najčastejšie používaným je nylon a diviačie štetiny. To platí hlavne pri kvalitnejších modeloch. Pri tých lacných a menej kvalitných väčšinou informácie o použitých materiáloch nenájdete.

Možnosti regulácie rýchlosti prúdenia a teploty vzduchu

Každý kulmofén musí disponovať 2 základnými funkciami, a to fúkaním a produkciou tepla, resp. teplého vzduchu. V inom prípade by totiž nešlo o kulmofén. Určte vám odporúčame siahnuť po modeli, na ktorom môžete regulovať ako rýchlosť prúdenia vzduchu (fúkanie), tak i jeho teplotu. Štandardne sa stretnete so spotrebičmi, na ktorých sa nachádzajú 2 stupne pre rýchlosť a 2 pre teplotu. Výkonnejšie kulmofény majú 3 až 4 rýchlostné aj teplotné stupne. Naopak, na tých najlacnejších spravidla rýchlosť prúdenia vzduchu nemôžete regulovať vôbec a teplotu nastaviť na max. 2 rôzne stupne.

Pri výbere kulmofénu neprehliadnite informáciu o režime studeného vzduchu, ktorý oceníte najmä pri fixovaní účesu. Dôležité je taktiež to, či je studený vzduch naozaj studený. Mnoho kulmofénov sa totiž nedokáže ochladiť dostatočne rýchlo a na dostatočne nízku teplotu. Tento parameter si najlepšie overíte v spotrebiteľských recenziách.

Ionizácia, obojstranná rotácia a studená špička

O niektorých doplnkových funkciách, ako je režim studeného vzduchu či rôzne prídavky v hlaviciach, sme už hovorili. Teraz sa pozrieme na ďalšie funkcie, s ktorými sa pri kulmofénoch stretnete pomerne často. Niektoré z nich zvyšujú efektivitu úpravy vlasov, iné zas súvisia s bezpečnosťou.

 • Ionizácia: Slúži na hĺbkovú hydratáciu a výživu vlasov. Zanecháva ich lesklé a jemné, no hlavnou funkciou ionizátora je fakt, že predchádza vzniku statickej energie, a teda aj tzv. krepovateniu či elektrizovaniu vlasov.
 • Režim TURBO: Ide o veľmi šikovnú funkciu, vďaka ktorej môžete kulmofén nahriať v priebehu niekoľkých sekúnd. Stretnete sa s ňou len pri modeloch s dostatočne vysokým príkonom.
 • Obojstranná rotácia: Každý priemerne kvalitný rotačný kulmofén by mal ponúkať možnosť obojstrannej rotácie, ktorá nie je len praktickou funkciou. Pre niektorých, konkrétne pre ľavákov, ide o nevyhnutnosť.
 • Automatické vypnutie: Ide o praktickú aj bezpečnostnú funkciu, ktorá zabezpečí, že sa kulmofén pri dlhšej nečinnosti vypne sám.
 • Studená špička: Špička hlavice ostáva studená počas celej úpravy vlasov, takže nehrozí, že sa ňou popálite.

Kulmofén – funkcie

Cestovné puzdro, vzduchová hlavica alebo tvarovacia kefa

Najčastejšie dodávaným príslušenstvom je cestovné puzdro alebo ochranné kryty na kefové hlavice. V balení niekedy nájdete taktiež praktický háčik na zavesenie či styligové pomôcky na vlasy. Základom príslušenstva sú však hlavice, teda kefy na samotnú úpravu vlasov.

 • Tvarovacia kefa: Vzduch koncentruje v istých bodoch, vďaka čomu môžete účes vytvarovať podľa vašich predstáv.
 • Vzduchová hlavica: Je určená na sušenie vlasov bez ich natáčania.
 • Kefková hlavica: Využijete ju pri komplikovanejšom tvarovaní účesu.
 • Hlavica na vyrovnávanie vlasov: Už z názvu vyplýva, že je určená na vyrovnávanie vlasov.

Aj lacné kulmofény dokážu prekvapiť

Kulmofény nie sú vyslovene drahé zariadenia. Samozrejme, všetko závisí od toho, či siahnete po základnom modeli nižšej kvality alebo tom nadštandardne výkonnom a kvalitnom, ale pekne po poriadku.

Do kategórie najlacnejších kulmofénov z nášho pohľadu patria modely za cenu do 20 eur. Väčšinou inde o statické kulmofény s max. 2-stupňovou reguláciou rýchlosti a teploty. Režim studeného vzduchu je na nich spravidla prítomný, ionizátor či iné pokrokové technológie na nich však budete hľadať zbytočne. Najväčšou nevýhodou takýchto lacných spotrebičov býva naozaj nízka kvalita spracovania a nešikovné prevedenie, napr. vysoká hmotnosť a neergonomické tvarovanie rukoväte.

Za lacné kulmofény považujeme tie za 20 až 40 eur, medzi ktorými nájdete vcelku výkonné statické aj rotačné kúsky so zaujímavými funkciami a pokročilejšou reguláciou teploty aj intenzity prúdenia vzduchu. Mnohé z nich majú ionizátor a sú vyrobené z kvalitných materiálov. Ak máte vyslovene nepoddajné vlasy, odporúčame vám siahnuť po kulmoféne z cenovej kategórie nad 60 eur. Môžete sa pripraviť na vysoký výkon a jeho presnú i širokú reguláciu, pokrokové funkcie, vysokú odolnosť a životnosť, jednoduchú obsluhu a naozaj kvalitné výrobné materiály.

Vsaďte na overených výrobcov BaByliss, Remington či Braun

Kvalitné kulmofény nájdete v ponuke viacerých výrobcov. Z nášho pohľadu neoľutujete, ak siahnete po spotrebiči značiek, ako je ETA, Orava, Rowenta, Braun, Remington, BaByliss, Philips, Revlon či Hot Tools. Lacné kulmofény s trochu horšou kvalitou spracovania, no vcelku šikovnými funkciami a vysokým výkonom nájdete napr. v ponuke Sencor a Grundig. K populárnym ďalej patria kulmofény ConceptDysonBellissima a Beurer.

Otázky a odpovede – FAQ

Naše testy a návody sa snažíme vždy zostaviť tak, aby ste sa z nich dozvedeli čo najviac praktických informácií, ktoré využijete pri samotnom výbere spotrebiča. Zároveň nemôžeme predpokladať, čo zaujíma napr. vás. Ak ste nenašli odpovede na vaše otázky, neváhajte sa nás opýtať v diskusii, ktorú nájdete pod článkom. Na všetky z nich postupne odpovedáme.

Ak máte krátke, jemné alebo poškodené vlasy, siahnite po kulmoféne s nižším príkonom. Dôležitá je pre vás aj hlavica s menším priemerom. Na krátke vlasy sa odporúča použiť hlavica s priemerom do 30 mm. Kulmofén na jemné vlasy by mal mať keramický povrch, možnosť nastavenia nižšej teploty vzduchu a disponovať ionizátorom.

A túto otázku sa nedá odpovedať presne. Max. teplota, na ktorú sa dokáže nahriať hlavica kulmofénu sa pohybuje v rozmedzí od 80 do 120 °C. Záleží to však od jeho príkonu a výkonu.

Tak ako fén, kulma a iné pomôcky, ktoré využívajú teplo, môže mať i kulmofén na vlasy neblahé účinky. Aby ste tomu predišli je potrebné siahnuť po správnom modeli, zvoliť teplotu ideálnu pre váš typ vlasov a kulmofén nepoužívať príliš často a dlho.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(92%)

Komentáre
Vierka 07.Jun.2022

ETA 0328 90000 je pekný kulmofén, ktorý bol za dobrú cenu, no vadí mi kartáč, pretože sa ťažko vymieňa, ide tak tuho a mám strach, aby som ho neopatrnou manipuláciou nepoškodila. Dobre sedí v ruke, no výkon je o niečo slabší než som čakala. Hluk je tiež o niečo vyšší a nie je možné regulovať teplotu. Z prvotnej radosti som teraz v rozpakoch. Za tú cenu asi fajn, ale za viac nie.

Odpovedať

Katarína 09.Jun.2022

Revlon RVDR5222E dokáže rýchlo a kvalitne vytvarovať účes. Rukoväť je však príliš hrubá a dosť zle sa drží, celkovo je kulmofén ťažší, takže manipulácia nie je najpohodlnejšia. Úprava účesu je však rýchlejšia než s kruhovou kefou. Škoda, že v balení nebol kryt, je to nevýhoda hlavne pri cestovaní, pretože štetinky sa môžu skriviť. Ešte upozorním, že ak sušíte vlasy na najvyššom stupni, hrozí popálenie, ja som si spálila prsty.

Odpovedať

Silvia 12.Jul.2022

Mám BaByliss PRO 2770 a jedinou nevýhodou tohto kulmofénu je, že nefúka studený vzduch, ale iba mierne teplý. Spočiatku som si musela zvyknúť, ako s prístrojom pracovať, no už pri prvom použití som bola spokojná. Vlasy som si v pohodlí domova upraviť tak, akoby som odchádzala od kaderníka. Postupovala som podľa návodu, takže sa mi nezamotávali, aj keď mám dlhé vlasy. Po vyfúkaní ich mám zakaždým hladké a lesklé.

Odpovedať

Izabela 17.Aug.2022

Sencor SHS 7551RD spĺňa požadované funkcie. Mala som aj predtým podobný výrobok a slúžil mi dlhé roky. Bol však od iného výrobcu a dnes už nie je na trhu. Napokon som si zvolila tento. Kvalita zodpovedá cene. Ergonómia by mohla byť o niečo lepšia, no aspoň je ľahký a upínanie nadstavcov je dobré. V balení je veľa nadstavcov, no celková kvalita spracovania je nižšia.

Odpovedať

Zitka 16.Oct.2022

Kulmofén Rowenta CF9540F0 mám už dlhšiu dobu a som spokojná. Vyhovuje mi na úpravu dlhých hustých vlasov. Osobne sa mi s týmto produktom upravujú vlasy lepšie, než keby mám používať obyčajný fén. Produkt je ľahký, dobre sa drží v ruke a jednoducho sa s ním manipuluje. Sušenie vlasov je rýchle, takže celkovo som spokojná. Na žiadne nedostatky som neprišla. Niekomu môže prekážať vyššia obstarávacia cena.

Odpovedať

Simona 05.Dec.2022

Mám kulmofén Rowenta CF9620F0 a som spokojná. Dlhé vlasy vysuší rýchlo, dizajn je skvelý a ergonomický, plusom je výber nadstavcov. Používanie je ľahké. Ak si chcete rýchlo a pohodlne vytvarovať účes, určite odporúčam. Má viac režimov sušenia, vie vytvoriť pekný objem, takže hodí aj tým dámam, ktoré majú slabšie vlasy. Pekne upraví ofinu či vyhladí vlasy v prípade, že máte kučierky. Výmena nadstavcov je jednoduchá a plusom sú aj ochranné kryty. Teplota sa natsavuje automatikcy podľa zvoleného typu vlasov. Kulmofén dokáže nahradiť fén a kefu. Je šetrný k vlasom a šetrí aj čas pri úprave vlasov. Mínusom je vysoká cena, ale za mňa sa oplatí.

Odpovedať