Komínové digestory

Najlepšie komínové digestory 2024 + recenzie

V kuchyni, kde sa varí či pečie, sa hromadia rôzne pachy, para a tvorí sa vlhkosť, ktorú je potrebné odvádzať preč. Práve od toho sú tú digestory, resp. kuchynské odsávače pár. V našom porovnávacom teste spotrebiteľom prinášame test komínových digestorov. Výberu sme sa venovali vyše 50 hodín a vybrali sme niekoľko kvalitných modelov, no najlepšie výsledky dosiahol digestor AEG DBB5660HM, ktorý efektívne odfiltruje vlhkosť i nepríjemné pachy a ponúkne vysoký sací výkon. Prinášame praktické recenzie odsávačov pár a tiež praktického sprievodcu, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa.

Publikované: 26.04.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Aký komínový digestor kúpiť?

Rozhodujete sa pre digestor do kuchyne, no možno nemáte čas a energiu na to, aby ste čítali detailné recenzie a študovali technické parametre. Prinášame vám prehľadnú tabuľku TOP produktov z nášho porovnávacieho testu, ktoré vo svojej kategórii obstáli najlepšie. Priradené sú k nim aj konkrétne štítky, aby ste sa dokázali vo výbere ešte lepšie zorientovať.

Názov Hodnotenie Detail
AEG DBB5660HM 5* Zobraziť produkt
Siguro HD-G35 5* Zobraziť produkt
Amica SKZ65BB 5* Zobraziť produkt
Klarstein Laurel 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
AEG DBB5660HM

AEG DBB5660HM

Vysoký odsávací výkon (779 m3/h), funkcia recirkulácie a automatického odsávania, regulácia intenzity osvetlenia, LED indikátor, nízka hlučnosť 55 dB.

Zobraziť viac info

Výkonný komínový digestor v elegantnom nerezovom prevedení. Okrem vysokého odsávacieho výkonu, 779 m3/h, ponúka tiež funkciu recirkulácie. Disponuje tiež funkciou automatického odsávania a regulácie intenzity osvetlenia. LED indikátor vás tiež upozorní na znečistenie tukového filtra. Zaujme tiež veľmi nízkou hlučnosťou 55 dB.

Cenový trhák
Klarstein Laurel

Klarstein Laurel

Maximálny výkon odsávania 350 m3/hod., dotykový ovládací panel, dve LED 1,5 W žiarovky, hlučnosť 64 dB, uzatváracia klapka v balení.

Zobraziť viac info

Odsávač pár Klarstein je dizajnovo zaujímavý model s maximálnym výkonom odsávania 350 m3/hod. Je vybavený dotykovým ovládacím panelom s digitálnym displejom. DIsponuje hliníkovým filtrom, dokúpiť sa dá aj uhlíkový filter, prístroj v tom prípade možno používať v recirkulačnej prevádzke. Hlučnosť je trochu vyššia, dosahuje 64 dB.

Náš TIP
Electrolux LFT766X

Electrolux LFT766X

Vysoký odsávací výkon, (720 m3/h), funkcia Hob2Hood, dotykový sklenený panel, funkcia recirkulácie odsávaného vzduchu, dva tukové filtre, ktoré sú umývateľné.

Zobraziť viac info

Úsporný a výkonný digestor do kuchyne s technológiou Hob2Hood a odsávacím výkonom až 720 m3/h. komínový odsávač pár patrí do energetickej triedy A. Ovládanie je dotykové a pre efektívny spôsob filtrácie je digestor vybavený až dvoma tukovými filtrami. Silnou stránkou je aj kvalita spracovania a celkový dizajn.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri navrhovaní kuchyne je potrebné myslieť aj na tento, občas nenápadný, spotrebič. Moderné digestory dnes v kuchyni plnia nielen funkčnú úlohu, ako odsávače pár, vlhkosti a pachov, ale sú aj dizajnovým doplnkom. Hoci nejde o nijak sofistikovaný spotrebič, nie je digestor ako digestor. Preto sme sa v našom porovnávacom teste zamerali na drahšie i lacné komínové digestory. Náš porovnávací test spočíva v stanovenísi odbornej testovacej metodiky a určení si dôležitých parametrov, ktoré definujú kvalitu prístroja. Od samotného výkonu odsávania až po dizajn a kvalitu spracovania odsávača pár. Na základe, ktorých parametrov sme porovnávali jednotlivé digestory a čo nám test digestorov ukázal?

Efektivita a výkon odsávania
Ovládanie
Hlučnosť
Kvalita spracovania

Komínové digestory sa považujú za najefektívnejší spôsob odvodu pary z kuchyne. Nevýhodou je, že nie do každej kuchyne je možná montáž digestora tohto druhu. Existujú preto aj čisto recirkulačné digestory, podvesné alebo vstavané odsávače pár. My sme sa orientovali výhradne na komínové digestory s vývodom. Ponuka v tomto segmente je pomerne rozmanitá a aj preto sa v našom testy ocitli digestory BoschAmicaElectrolux, ale aj Klarstein digestory či odsávače pár MoraGorenje a Concept. Ide o renomovaných výrobcov, ktorí v danom segmente ponúkajú viacero modelov. Podrobne sme študovali výsledky testov zo zahraničia a tiež recenzie spotrebiteľov, vďaka databáze portálu Heureka.sk, ale aj predajcom Hej.sk, Tpd.sk, Datart.sk, Alza.sk, Nay.sk a Mall.sk, aby sme spotrebiteľovi poskytli komplexné informácie.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie komínových digestorov

Porovnali sme desiatky komínových odsávačov pár. Dlhé hodiny sme strávili študovaním parametrov a analýzou referencií zákazníkov. Napokon sme nezávisle a objektívne spracovali recenzie odsávačov pár s vývodom, ktoré splnili vopred stanovené kritériá. Dáta a informácie sme čerpali od predajcov i samotných výrobcov. Zaujímali nás praktické skúsenosti spotrebiteľov, ktoré o kvalite niekedy napovedia viac ako odborné spotrebiteľské testy. Prečítajte si teda komplexné recenzie komínových digestorov, ktoré sa dostali do nášho výberu.

Víťaz testu

AEG DBB5660HM

Vysoký odsávací výkon (779 m3/h), funkcia recirkulácie a automatického odsávania, regulácia intenzity osvetlenia, LED indikátor, nízka hlučnosť 55 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Efektívny a výkonný odsávač pár AEG si v našom teste vyslúžil prívlastok víťaza testu. Nielenže v odborných spotrebiteľských testoch obstál na výbornú, ale aj v očiach samotných spotrebiteľov ide o veľmi spoľahlivý produkt. Dôkazom sú pozitívne referencie. Ukazovateľom výkonu je hodnota odsávania – maximálne 779 m3/h. Rýchlosť odsávania možno regulovať v 4 úrovniach. Podobným sacím výkonom disponuje v našom porovnávacom teste aj lacnejší odsávať pár Electrolux LFT766X. Svieži vzduch je tak v oboch prípadoch naozaj zárukou. Na úvod našej recenzie spomenieme aj jediné väčšie negatívum, a to, že uhlíkový filter, ktorý redukuje pachy a filtruje vzduch, nie je súčasťou balenia. Po dokúpení však ide o filter, ktorý je opakovane umývateľný.

Napriek vysokému výkonu patrí komínový digestor AEG DBB5660HM k úsporným odsávačom, radí sa do energetickej triedy A. Veľmi pozitívne hodnotia spotrebitelia nízku hlučnosť digestora, tá dosahuje hodnotu len 55 dB. Digestor má tiež úsporné LED osvetlenie. Okrem odsávania do komína môže využiť pri odsávaní aj recirkuláciu. V prípade, že plánujete recirkuláciu využívať častejšie, výrobca odporúča filter TYP 15 alebo TYP 20. Znečistenie filtra odsávač pár indikuje kontrolkou.

Automatická regulácia osvetlenia a intenzity odsávania je funkcia, ktorá sa nazýva aj Hob2Hood. Ide o bezdrôtové spojenie s infračervenou varnou doskou (musia byť kompatibilné), pri ktorom sa po jej zapnutí spustí aj digestor. Prispôsobí mieru osvetlenia i intenzitu odsávania. Šírka odsávanej plochy je 60 cm. Ovládanie je dotykové, veľmi jednoduché a intuitívne. Nerezové vyhotovenie je nadčasové a elegantné. Starostlivosť o nerez je zároveň veľmi jednoduchá.

Pozitíva

Výkonné a tiché odsávanie
Automatická regulácia intenzity odsávania
Kvalitné spracovanie a LED osvetlenie

Negatíva

Uhlíkový filter nie je v balení
Vyššia obstarávacia cena

Max. výkon odsávania: 779 m3/h ● Počet rýchlostí: 4 ● Energetická trieda: A ● Max. hlučnosť: 55 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60 cm

Cenový trhák

Klarstein Laurel

Maximálny výkon odsávania 350 m3/hod., dotykový ovládací panel, dve LED 1,5 W žiarovky, hlučnosť 64 dB, uzatváracia klapka v balení.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Odsávač pár z nemeckej produkcie značky Klarstein patrí medzi veľmi dizajnovo zaujímavé a moderné zariadenia a spotrebitelia si ho veľmi obľúbili. Medzi komínovými digestormi síce nepatrí k najvýkonnejším, no pre bežné používanie v bytových kuchyniach maximálny výkon odsávania 350 m3/hod. bohato postačuje. Pre väčšie varné plochy a kuchyne väčších rozmerov však odporúčame vyšší výkon. Digestor je vybavený dotykovým ovládacím panelom aj s digitálnym displejom, na ktorom je možné plynulo regulovať intenzitu odsávania. 

Odsávacia plocha je veľmi dobre umiestnená a digestor s komínom má štandardnú šírku 60 cm. Dokúpiť je možné aj uhlíkový filter s aktívnym uhlím a v takom prípade je možné používať digestor aj v recirkulačnej prevádzke. Štandardom je hliníkový filter, ktorý je umývateľný v umývačke riadu. V čiernom prevedení pôsobí spotrebič veľmi elegantne. Oceňujeme aj dostatočnú dĺžku prívodného kábla, ktorý má 1,4 metra. Odsávač pár Klarstein Laurel je vybavený osvetlením, presnejšie dvomi LED 1,5 W žiarovkami, ktoré perfektne osvetlia varnú plochu.

Spotrebitelia si mierne sťažovali na vyššiu hlučnosť, predovšetkým pri vyššej intenzite. Hoci výrobca udáva hlučnosť na úrovni 64 dB pri maximálnej záťaži bude zrejme o niekoľko decibelov vyššia. Pozitívom je vydarený dizajn a vcelku priaznivá cena spotrebiča. V balení je aj uzatváracia klapka.

Pozitíva

Dizajn
Dotyková ovládacia plocha
Pomer kvalita a cena

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Slabší výkon

Max. výkon odsávania: 350 m3/hod. ● Počet rýchlostí: 4 ● Energetická trieda: B ● Max. hlučnosť: 64 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60 cm

Náš TIP

Electrolux LFT766X

Vysoký odsávací výkon, (720 m3/h), funkcia Hob2Hood, dotykový sklenený panel, funkcia recirkulácie odsávaného vzduchu, dva tukové filtre, ktoré sú umývateľné.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Redakcia Test magazínu odporúča komínový digestor Electrolux LFT766X. Dôvodom je jeho dostupná cena a vysoký odsávací výkon, ktorý má hodnotu až 720 m3/h. Ide o inteligentný odsávač pár so šírkou odsávacej plochy 60 cm a funkciou Hob2Hood. Vďaka nej sa tak digestor automaticky zapne v okamihu, keď sa zapne aj infračervená varná doska (musí byť kompatibilná). Následne reguluje intenzitu odsávania podľa miery nasávanej vodnej pary a pachov. Komínový odsávač pár s vývodom má oproti niektorej konkurencii vyššiu hladinu hluku – až 65 dB.

Intenzitu sacieho výkonu je možné regulovať v troch stupňoch. Komínový digestor je tiež vybavený dvoma LED svietidlami s vysokou svietivosťou a úsporou. O energetickej úspornosti svedčí aj zaradenie do energetickej triedy A. Odborné testy vysoko pozitívne hodnotili aj kvalitu spracovania. Nerezový vzhľad pôsobí moderne. Hranaté tvary nemusia vyhovovať každému. No ostrovčeková konštrukcia má veľký význam z hľadiska efektivity odsávania pár a pachov. Digestor využíva uhlíkovú filtráciu, filter však nie je súčasťou balenia a je potrebné ho dokúpiť.

Ovládanie odsávača je zabezpečované cez dotykový sklenený panel, ktorý je integrovaný na čelnej strane digestora. Samozrejmosťou je funkcia recirkulácie odsávaného vzduchu. V takom prípade nie je nutné používať komínový vývod. Vybavený je aj dvoma tukovými filtrami, ktoré sú umývateľné.

Pozitíva

Odsávací výkon
Kvalita spracovania
Hob2Hood funkcia

Negatíva

Filter nie je súčasťou balenia
Hlučnejší motor

Max. výkon odsávania: 720 m3/h ● Počet rýchlostí: 4 ● Energetická trieda: A ● Max. hlučnosť: 65 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60 cm

Lacná kvalita

Amica SKZ67XBG

Maximálny výkon odsávania 730 m3/h, tri stupne regulácie intenzity odsávania, Turbo stupeň, automatický časovač v rozmedzí 10 až 60 minút, bezdotykové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitou sa na bohatom trhu snaží presadiť aj výrobca Amica. Do nášho porovnávacieho testu sa dostal odsávač pár Amica SKZ 67XBG, ktorý v našom teste vyšiel víťazne v pomere ceny a kvality. Referencie zákazníkov sú veľmi pozitívne, čo len potvrdzuje vysokú kvalitu a efektivitu tohto štýlového a moderného digestora. Maximálny výkon odsávania dosahuje hodnotu až 730 m3/h. Nechýbajú tri stupne regulácie intenzity odsávania a Turbo stupeň. Rušiť môže niektorých spotrebiteľov pomerne hlučný motor, ktorý pri maximálnom výkone produkuje hluk až 69 dB.

Dokúpiť je potrebné dva uhlíkové filtre, ktoré nie sú súčasťou dodávky. Používaný je hliníkový tukový filter, ktorý je možné umývať aj v umývačke riadu. Úsporná LED žiarovka (8 W) vytvára dostatočné osvetlenie počas varenia. Špecifické, no zaujímavé je z nášho pohľadu samotné ovládanie. Digestor je vybavený dotykovým ovládaním a LCD displejom, ktorý zobrazuje údaje o intenzite odsávanie a takisto môžete nastaviť aj automatický časovač v rozmedzí 10 až 60 minút. Po dovarení jedla tak pokojne môžete nastaviť dobu, počas ktorej má digestor ešte odsávať. Ovládanie je možné gestami. Tlačidiel sa nemusíte ani dotknúť, zo vzdialenosti 5 cm od dotykovej plochy môžete mávnutím pridávať intenzitu alebo nastavovať čas.

Okrem odvodu pár cez vývod máte k dispozícii aj možnosť recirkulácie odsávanej pary a pachov. Amica si dala veľmi záležať aj na kvalite spracovania. V čiernom prevedení pôsobí kombinácia skla a nerezu veľmi esteticky a moderne. Tým, že ovládanie je bezdotykové, dotyková plocha sa neznečisťuje rýchlo. Nevýhodou však môže byť toto ovládanie pre nižšie postavy, ktoré by prípadne na ovládací panel nedočiahli. Amica je však spoľahlivým a kvalitne spracovaným modelom. Výkonom sa môže rovnať napríklad aj s komínovým digestorom Electrolux LFT766X.

Pozitíva

Vysoký odsávací výkon
Bezdotykové ovládanie
Časovač s automatickým vypnutím

Negatíva

Filter nie je súčasťou balenia
Vyššia hlučnosť

Max. výkon odsávania: 730 m3/h ● Počet rýchlostí: 4 ● Energetická trieda: B ● Max. hlučnosť: 69 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60 cm

Pre náročných

Bosch DWK98PR60

Šírka odsávacej plochy 90 cm, vysoký výkon odsávania (840 m3/h), ovládanie na diaľku vďaka funkcii Home Connect, detegovanie nasýtenia filtra, LED osvetlenie SofLight so 440 luxami.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Enormne výkonný digestor do kuchyne značky Bosch je jasnou voľbou pre náročnejších zákazníkov a pre širšie varné dosky. Šírka odsávacej plochy dosahuje až 90 cm. Komínový digestor Bosch DWK98PR60 patrí do kategórie drahých odsávačov pár, no ponúka vysoký výkon odsávania, maximálne 840 m3/h, čo je v našom porovnávacom teste jedna z najvyšších hodnôt. Inteligentný digestor umožňuje spárovanie sa s vhodnou infračervenou varnou doskou vďaka funkcii a aplikácii Home Connect. Vďaka tomu digestor automaticky reguluje intenzitu odsávania. K dispozícii je až 5 stupňov intenzity odsávania.

Vďaka funkcii Home Connect môžete digestor ovládať aj na diaľku. Inak je vybavený dotykovým ovládacím panelom, na ktorom sa veľmi ľahko zorientujete. Sklamaním je, že ani pri tejto cene nie je dodávaný uhlíkový filter. Ten je potrebné dokúpiť. Plusom je, že digestor je vybavený čidlami pre detegovanie nasýtenia filtra. Presne tak viete, kedy je filter potrebné vyčistiť, stačí sa pozrieť do samotnej aplikácie Home Connect. Hliníkový filter je možné umývať v umývačke riadu. Aj pri maximálne výkone digestor produkuje hluk až 67 dB, avšak vzhľadom na výkon odsávania je táto hladina hluk v norme. Samozrejmosťou je možnosť recirkulácie.

Navzdory vysokému výkonu je odsávač veľmi úsporný a patrí do energetickej triedy A+. Má dokonca lepšiu úsporu energie ako digestor AEG DBB5660HM. Odborné testy vysoko kvalitne hodnotia kvalitu spracovania strieborný nerez a čierne sklo pôsobia nielen moderne a esteticky, ale sú aj veľmi odolné. Samozrejmosťou je LED osvetlenie SoftLight so 440 luxami, ktoré je vybavené pozvoľným zhasínaním a rozsvecovaním. Digestor má širšie odťahové hrdlo, na čo je potrebné myslieť pri montáži, jeho priemer je až 120 mm.

Pozitíva

Enormný odsávací výkon
Tichý chod
Ovládanie prostredníctvom aplikácie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Uhlíkový filter nie je súčasťou dodávky

Max. výkon odsávania: 840 m3/h ● Počet rýchlostí: 5 ● Energetická trieda: A+ ● Max. hlučnosť: 67 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 90 cm

Ďalšie zaujímavé produkty

Ani medzi takými kuchynskými spotrebičmi, akými sú odsávače pár, nechýba konkurencia. Do nášho porovnávacieho testu sme vybrali komínové digestory, ktoré splnili naše vopred definované kritériá. Nie každému však musí náš výber vyhovovať a aj preto náš porovnávací test rozširujeme o alternatívne produkty – digestory. Vo väčšine prípadov aj tieto produkty splnili nami stanovené kritériá, no zároveň môžu spotrebiteľa zaujať aj inými vlastnosťami a parametrami.

Klasrstein digestory patria všeobecne medzi veľmi obľúbené medzi spotrebiteľmi a v našom výbere sa ocitol konkrétne digestor Klarstein Montblanc s maximálnym odsávacím výkonom 610 m3/h. K dispozícii sú tri stupne regulácie intenzity odsávania. Súčasťou balenia sú aj dva hliníkové filtre. Digestor má veľmi elegantný dizajn, nechýba LED svietidlo. Zaujať môže aj priaznivou cenou.

Vo výbere značky Klarstein ešte pokračujeme, medzi alternatívy radíme aj digestor Klarstein Annabelle 60. Na prvý pohľad zaujme prevedením a moderným dizajnom. Maximálny odsávací výkon dosahuje hodnotu 650 m3/h. Veľmi esteticky pôsobí podsvietená dotyková plocha určená pre ovládanie. Digestor umožňuje využiť funkciu recirkulácie.

Do nášho širšieho výberu sa dostal taktiež komínový digestor Electrolux LFV616K. Ten disponuje štyrmi rýchlosťami odsávania a indikátorom znečistenia tukového filtra. Maximálna rýchlosť odsávania je 700 m3/h. Maximálna hladina hluku je 64 dB. Výhodou je aj Hob2Hood systém, kvalitné LED osvetlenie a intuitívne dotykové ovládanie.

Komínový digestor Mora OV 686 GW môžeme radiť k cenovo dostupným odsávačom pár so solídnym výkonom ťahu až 608 m3/h. Patrí do energetickej triedy B a pre filtráciu využíva kovové filtre, ktoré možno umývať v umývačke riadu. Využiť možno pre čistenie vzduchu aj funkciu recirkulácie. Odsávač pár má unikátny ergonomický tvar a koncentrované odsávanie, ktoré je zárukou efektivity.

Ako dobrá voľba sa môže mnohým spotrebiteľom javiť aj digestor Concept OPK5360bc s veľmi pozitívnymi referenciami od zákazníkov. Tento odsávač pár od českého výrobcu možno nepatrí medzi najtichšie (65 dB), no zároveň ponúkne solídny odsávací výkon 600 m3/h a kovový filter proti mastnotám priamo v balení. Dokúpiť treba uhlíkový filter. Ovládanie je dotykové.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Na základe databázy cenového porovnávača Heureka.sk vám prinášame prehľadnú tabuľku najpredávanejších komínových digestorov na slovenskom trhu. Hoci sa dostupnosť a predajnosť konkrétnych modelov môže rýchlo meniť, snažíme sa tabuľku v pravidelných intervaloch aktualizovať, aby ste mali k dispozícii vždy aktuálne dáta a ponuku komínových digestorov.

Názov Hodnotenie Detail
Gorenje WHI629EB 5* Zobraziť produkt
AEG DVE5971HB 5* Zobraziť produkt
Electrolux LFV419K 5* Zobraziť produkt
Klarstein Laurel 90 5* Zobraziť produkt
Klarstein Eleonora 60 5* Zobraziť produkt

Kuchynské odsávače pár má spotrebiteľ k dispozícii v rôznych vyhotoveniach, o ktorých by mal mať prehľad. Aj to je totiž dôležité vedieť, aby dokázal určiť, aký digestor do kuchyne je ten správny. Počas varenia sa tvorí množstvo vlhkosti, pary a do priestoru sa šíria rôzne pachy. Digestor je tu práve od toho, aby sa o odvod týchto fyzikálnych javov z priestoru postaral. Medzi komínovými digestormi sa nájde množstvo cenovo dostupných digestorov, s ktorými si vystačí väčšina spotrebiteľov. Niektorí však hľadajú zaujímavejšie funkcie alebo cielia svoj výber na dizajn. Cieľom spotrebiteľa by mal byť starostlivý výber digestora, aby sa stal súčasťou kuchyne a zároveň ponúkol najlepšie parametre. Náš sprievodca vám rád pomôže.

Ako vybrať komínový digestor

 • Kategórie digestorov
 • Spôsob odsávania vzduchu
 • Energetický štítok
 • Výkon odsávača pár
 • Filtrácia
 • Zaujímavé funkcie
 • Hlučnosť a ovládanie
 • Rozmery digestora a dizajn
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Vstavané, ostrovčekové, podvesné, výsuvné alebo komínové digestory

Dispozícia kuchyne sa veľmi často líši a aj v tomto ohľade spotrebiteľ musí zvážiť, aký typ digestora do kuchyne chce a aké má vlastne možnosti. Niektoré spotrebiteľské testy poznajú tri základné kategórie odsávačov pár – komínové, ostrovčekové a vstavané. My sme však po prieskume trhu zistili, že stretnúť sa môže spotrebiteľ aj s podvesnými či výsuvnými digestormi. Výber, ktorý zákazník učiní, väčšinou vychádza z jeho vkusu, ale aj priestorových možností. Hoci je funkcia digestorov vždy rovnaká, predstavíme vám v skratke jednotlivé kategórie digestorov.

Komínové digestory

Považované sú za najefektívnejšie spotrebiče vo svojej triede. Vyznačujú sa väčšími rozmermi, keďže okrem odsávacej plochy je na ich hornej strane komínová časť, ktorá musí smerovať k vývodu. Najväčšou výhodou komínového odsávača pár je práve fakt, že vzduch odvádza priamo von z kuchyne cez komín alebo vzduchovú – ventilačnú šachtu. Väčšina komínových digestorov, dokonca aj tých lacnejších, umožňuje využívať aj funkciu recirkulácie. Nevýhodou môžu byť práve väčšie rozmery a niekomu prekážajúca komínová časť, ktorá môže narúšať dizajnový koncept kuchyne. Komínové digestory sú takisto drahšie.

Špecifickým druhom komínových digestorov sú rohové digestory, ktoré je možné z hľadiska dispozícii umiestniť priamo do rohovej časti kuchyne. Ovládacie prvky, vývod i všetko ostatné je prispôsobené práve takémuto umiestneniu, aby sa digestor dotýkal dvoch stien kuchyne a vytváral uhol.

Vstavané digestory – výsuvné

Alebo zabudované odsávače pár sú vhodné do každej kuchyne. Konštrukčne sú umiestené práve pod kuchynskou skrinkou. Vďaka tomu znižujú nároky na priestor. Práve tým, že sú určené na zabudovanie do kuchynskej skrinky nenarúšajú dizajn kuchyne. Faktom ostáva, že výkonom sa nevyrovnajú výkonným komínovým digestorom. Na filtrovanie vzduchu využívajú princíp recirkulácie.

Vstavaný výsuvný digestor

S veľkou pravdepodobnosťou natrafíte v tejto kategórii práve na výsuvné digestory (teleskopické). Ich vlastnosťou je, že vysunutím teleskopickej časti môžete zväčšiť odsávaciu plochu digestora. V tejto kategórii je naozaj veľký výber. Neodporúčajú sa však do väčších kuchýň, práve vzhľadom na nižšiu efektivitu odsávania.

Podvesné digestory – podskrinkové

Vo väčšine prípadov si ich pomýlite so vstavanými – výsuvnými digestormi. Po dizajnovej i technologickej stránke totiž ide o takmer totožné modely. Rozdielom je, že podvesné digestory sú upevnené pod kuchynskou skrinkou (podskrinkové digestory), nie je nutné ich zabudovávať. Montáž digestora je tak jednoduchšia a zároveň odsávač pár ušetrí rovnako veľa miesta. So vstavanými digestormi sa môžu rovnať aj výkonom. V ponuke nájdete aj modely s teleskopickou časťou.

Ostrovčekové digestory

Už z názvu možno vytušiť, kam sa hodia práve tieto digestory. Presnejšie, ich miestom určenia sú kuchyne, kde sú varné dosky umiestnené na kuchynskom ostrovčeku. Pokojne aj uprostred miestnosti. Ostrovčekové digestory využívajú komínový odvod vzduchu mimo kuchyne. Možné je využiť taktiež funkciu recirkulácie. Ide o drahšiu kategóriu odsávačov pár. Často sú dominantnou súčasťou kuchyne a aj preto majú veľmi elegantný vzhľad. Vyznačujú sa vyššou hlučnosťou a vysokým odsávacím výkonom.

Problematickejšia môže byť montáž takéhoto digestora. Uchytený býva na strope. Okrem vývodu – komínovej časti je tak potrebné myslieť na to, že strop musí udržať celú konštrukciu digestora. V kuchyniach, kde je strop znížený sadrokartónom, je potrebné vykonať takú inštaláciu, aby bol ostrovčekový digestor upevnený do pevného muriva.

Odťahový alebo recirkulačný digestor?

Pri výbere zohráva rolu aj parameter, ktorý definuje technológiu filtrácie – odvodu vzduchu z kuchyne. Prvým, často aj preferovanejším spôsobom, kvôli jednoduchšej montáži a priestorovej nenáročnosti, je recirkulácia vzduchu. Druhá technológia je založená na odťahu vzduchu priamo von z priestoru.

 • Recirkulácia - ide technológiu, ktorá neodvádza odsávané výpary a pachy von z miestnosti. Za pomoci tukového a uhlíkového filtra vzduch digestor recirkuluje a vracia späť do obehu. Nevyžaduje sa v ich prípade taký vysoký výkon, keďže vzduch neprechádza žiadnym potrubím. Dôležitá je údržba filtrov. Vhodné sú z hľadiska dispozičného riešenia a inštalácie do každej kuchyne. Pre väčšie kuchyne však nie sú kvôli výkonu ideálnym riešením.
 • Odsávanie vzduchu – tento spôsob odsávania pachov a vodnej pary je efektívnejší ako recirkulácia. Ide o doménu komínových a ostrovčekových digestorov. Podstatné je, že vzduch, ktorý digestor nasáva, putuje von z miestnosti cez vývod a ventilačnú šachtu alebo komín. Vo vyššej miere sa tak eliminuje nielen para a pachy, ale aj teplo, ktoré pri varení vzniká. Vďaka odvodu vzduchu von nezostáva v priestore, čo oceníte hlavne cez leto. Odťahový digestor však prirodzene vyžaduje aj potrubie, ktorým vzduch bude prenášať v každom prípade je tak potrebná stavebná úprava.

Nerezový odťahový komínový digestor

Väčšina komínových digestorov využíva primárne spôsob odsávania vzduchu priamo von z kuchyne cez potrubie alebo komín. Aj preto im väčšinou stačia obyčajné tukové filtre. Dnešné moderné digestory však bežne disponujú aj recirkulačným modom. V takom prípade výrobca vždy odporúča dokúpiť hliníkový – uhlíkový filter.

Energetický štítok prezradí viac o spotrebe

Odsávače pár rozhodne nemôžeme radiť medzi spotrebiče, ktoré by boli požieračmi energie. Do určitej miery to záleží aj do konkrétnej domácnosti. Ak varíte často, viac používaný je aj digestor. Prirodzene, ak môžete siahnuť po úspornejšom digestore, prečo tak neučiniť.

Všetko ohľadom spotreby vám prezradí energetický štítok, ktorý musí mať povinne každý odsávač pár na trhu. Parametrom, ktorý vám o spotrebe napovie viac, je ročná spotreba elektrickej energie. Pri digestoroch testovacia metodológia meria túto spotrebu za stavu, keď každý deň svetlo digestora svieti 2 hodiny a v prevádzke je digestor 1 hodinu. Tradične však väčšinu spotrebiteľov bude zaujímať údaj o energetickej triede (energetická účinnosť) od A až po G. Pri triedach A, B, C je spotreba vždy na veľmi priaznivej úrovni.

Energetický štítok okrem údajov o spotrebe informuje spotrebiteľa aj o údajoch o účinnosti osvetlenia, účinnosti tukových filtrov, hodnote hluku alebo účinnosti odsávania digestora.

Výkon odsávania komínového digestora

V prvom rade je potrebné si ujasniť, že výkon komínového digestora nie je všetko. Ani náhodou najvyššie číslo nemusí znamenať, že odsávač pár ponúkne najefektívnejší odťah vzduchu. Keďže tento parameter hovorí o tom, koľko vzduchu dokáže digestor odsať v priebehu jednej hodiny – meter kubický/hodina (m3/h), aby ste dokázali lepšie určiť, aký výkon digestora vlastne potrebujete, existuje na to jednoduchý vzorec. Ten spočíva vo výpočte výmery kuchyne.

dĺžka kuchyne x šírka kuchyne x výška kuchyne = xy m3

Výkon by mal byť následne minimálne 5-krát a maximálne 10-krát väčší. Výsledné číslo tak ešte vynásobte minimálnou alebo maximálnou hodnotou a zistíte tak, aký veľký objem vzduchu by mal byť schopný digestor v priebehu hodiny vymeniť – odsávať. Ak máme teda kuchyňu s výmerou 50 m3 minimálny výkon digestora by mal byť 500 m3/h.

Pri komínových digestoroch nechýba možnosť regulácie intenzity odsávania. Zvyčajne ide o 3 až 5 úrovní, v ktorých sa mení rýchlosť odsávania. Prispôsobiť tak môžete intenzitu odťahu vzduchu či recirkulácie podľa potreby.

Filter do digestora – uhlíkový, kovový, tukový

Pre čo najefektívnejšiu elimináciu pachov, zachytenie tukov a odsávanie pár využívajú odsávače rôzne druhy filtrov. Mnohé z nich dokonca systém filtrácie rôzne kombinujú. Niektoré komínové odsávače pár disponujú iba štandardným kovovým alebo tukovým filtrom. V prípade, že plánujete využívať recirkulačný režim, je nevyhnutné, aby bol digestor vybavený aj uhlíkovým filtrom.

Komínový digestor s vysokým výkonom

 • Kovové filtre – vyrobené z oceľových materiálov, ľahko sa udržiavajú, stačí ich opláchnuť vodou, vysušiť a vložiť naspäť na svoje miesto.
 • Tukové filtre – hovorí sa im aj filtre mastnoty a sú súčasťou všetkých odsávačov pár. Vyrobené bývajú často z hliníka, penového materiálu alebo nerezu. Je možné ich umývať ručne alebo v umývačke riadu. Kvalitný tukový filter by mal vydržať životnosť samotného digestora.
 • Uhlíkové filtre – sú nutnou výbavou pre odsávače pár, ktoré využívajú recirkulačnú technológiu pre odsávanie pár. Sú umiestnené nad tukovým filtrom, aby eliminovali pachy a arómy z varenia. Pri komínových digestoroch je väčšinou potrebné uhlíkový filter dokúpiť, pretože recirkulácia je len vedľajšou funkciou.

Digestor s recirkuláciou či automatickým odsávaním – zaujímavé funkcie

U odsávačov pár sa môžeme stretnúť so základnými, ale aj pokročilými funkciami. Hoci má komínový digestor plniť svoj základný účel, môže byť vybavený aj viacerými funkciami, ktoré jeho používanie môžu uľahčiť. Dnes sú trendom inteligentné spotrebiče a ani komínové digestory nie sú výnimkou. Tu sú funkcie, na ktoré môžete pri výbere najčastejšie naraziť.

 • Automatické odsávanie – často nazývaná aj ako Hob2Hood funkcia. Dôležité je, aby bol digestor kompatibilný s vhodnou infračervenou varnou doskou. Komínový odsávač pár je vybavený senzormi, ktoré detegujú aktivitu varnej dosky a spustia proces odsávania. Podľa množstva výparov regulujú aj intenzitu odsávania a vy sa tak nemusíte starať vôbec o nič.
 • Recirkulácia – možno ju označiť za funkciu, no v zásade definuje jeden z druhov digestorov. Aj komínové digestory umožňujú aktivovanie tejto funkcie. Princíp sa od klasického odťahu vzduchu líši tým, že recirkulovaný vzduch neodvádza von z miestnosti, ale po prefiltrovaní (zbavení vlhkosti a pachov) ho vracia späť do obehu – miestnosti.
 • Indikátor znečistenia filtra – LED indikátory sú takisto veľmi praktickou funkciou. Znečistenie filtra môže spôsobiť, že proces recirkulácie, ale ja odťahu vzduchu nemusí byť efektívny. Výpary tak ostávajú v miestnosti a v horšom prípade môžu spôsobiť prehrievanie ventilátora. LED indikátor deteguje znížený ťah prístroja a upozorní vás na nutnosť výmeny alebo vyčistenia filtra (tukového).
 • Osvetlenie – ide o základnú funkciu digestorov a aj tie najlacnejšie komínové digestory sú osvetlením vybavené. Osvetlenie je zabezpečované buď to klasickým halogénovými žiarovkami, alebo LED diódami. LED osvetlenie je veľmi praktické a zároveň úsporné.
 • Booster (Turbo) – zvyčajne je týmto prívlastkom označený jeden zo stupňov pri odsávaní vzduchu. Umožňuje prístroju maximalizovať svoj výkon a po krátku dobu aktivovať maximálny ťah odsávania.
 • Spätná klapka – detail, na ktorý vás väčšina dobrých predajcov upozorní. Spätná klapka je technologická súčiastka, ktoré bráni tomu, aby v prípade komínových digestorov a odvodu cez vzduchovú šachtu, prúdil dovnútra studený vzduch. Spätná klapka je buď to súčasťou balenia, alebo je potrebné ju dokúpiť. Pri recirkulačných digestoroch nie je potrebná.
 • Dobehový mechanizmus – po vypnutí komínový digestor ostáva ešte niekoľko minút aktívny, aby vo vetracej šachte neostali žiadne zostatkové výpary.
 • Časovač – digestor vám umožňuje nastaviť čas, počas ktorého bude digestor odsávať. Môže ísť o náhradu dobehového systému, ktorý odsáva vždy len niekoľko minút po ukončení procesu varenia. Časovač môžete jednoducho nastaviť od 1 po 60 minút a digestor bude zostatkové výpary, teplo a pachy odsávať, pokým sa automaticky nevypne.

Tichý digestor do kuchyne – dotyk či ovládanie gestami?

Hlučnosť digestora je jedným z technických parametrov, ktoré spotrebiteľov často zaujímajú. Hodnotu hluku nájdete takisto na energetickom štítku digestora. Hodnota, ktorá je uvádzaná na štítku, sa týka maximálnej hladiny hluku pri plnom výkone zariadenia. Údaj je preto potrebné brať s rezervou zvyčajne môžete od tohto čísla odrátať ešte 5 až 8 dB. Pri komínových digestoroch sa hlučnosť pohybuje na úrovni 60 až 65 dB. Nájdu sa však ja tichšie modely, ktorý hladina hluku dosahuje okolo 55 dB.

Ovládanie digestora je takisto veľmi dôležité. Aby bolo jednoduché a zároveň intuitívne. Stretnete sa s klasickým tlačidlovým – mechanickým ovládaním. Predovšetkým pri lacnejších digestoroch. Trhu však dominujú digestory s dotykovým ovládaním. Nevýhodou môže byť, že na dotykovej ploche je ľahko viditeľné znečistenie.

Komínový digestor – ovládanie

Ešte väčšou inováciou je ovládanie gestami – bezdotykové. Pohybom do strán alebo nahor a nadol, môžete digestor ovládať bez toho, aby ste sa dotkli dotykovej plochy. Samotnú dotykovú plochu tak neušpiníte. Najdrahšie odsávače pár už môžete ovládať aj na diaľku cez aplikáciu vo vašom mobile.

Odsávače pár – rozmery, šírka odsávacej plochy a dizajn

Štandardná šírka odsávacej plochy komínového digestora je 60 cm. V prípade komínovej konštrukcie len zriedkavo natrafíte na modely s menšou šírkou. Ide o to, že väčšina varných dosiek so 4 varnými plochami má podobnú (väčšinou menšiu) šírku a digestor tak dokáže zachytiť optimálnu plochu. Samozrejme, v ponuke sú aj väčšie odsávače pár so šírkou 70, 80 či 90 cm, dokonca aj viac. V bežných domácnostiach je však štandardný rozmer ideálnou voľbou.

Z hľadiska estetickosti je komínový digestor v kuchyni len ťažko prehliadnuteľný. Klasické hranaté tvary ešte stále nevyšli z módy a okrem nerezu a antikoru sa dnes „oblečú“ aj do čiernej alebo bielej farby. Čoraz častejšie sa stretnete s inými tvarmi konštrukcií, ktoré kombinujú nerez, hliník, chróm a v neposlednom rade sklo. Tieto moderné digestory plnia okrem svojho účelu aj estetickú funkciu.

Lacné komínové digestory nie sú vždy najhoršou voľbou

Rozmýšľate nad tým, koľko sa oplatí investovať do kvalitného komínového digestora? Rozpočet je väčšinou niečo, čo výber spotrebiteľov definuje najviac. Ak si teda určíte istý limit, vedzte, že v každej cenovej hladine nájdete lepšie i horšie kúsky. Náš porovnávací test a tiež desiatky hodín trvajúce skúmanie trhu ukázalo, že spotrebitelia sa neboja siahnuť aj po lacných digestoroch.

Ak je reč o lacných komínových digestoroch, na trhu kúpite lacný komínový digestor už do 200 eur. Vedzte však, že nemusíte prekročiť ani sumu 100 eur a na trhu nájde niekoľko zaujímavých modelov. Samozrejme, nedočkáte sa úplne najkvalitnejšieho spracovania ani najvyššieho výkonu, no mnohým spotrebiteľom sa javí táto voľba (do 200 eur) ako najrozumnejšia.

Ďalšou kategóriou sú digestory do 400 eur. Podľa dostupných databáz najpredávanejšia skupina digestorov. Od 200 do 400 eur kúpite výkonné a efektívne komínové digestory. Očakávať môžete už aj praktické funkcie, dotykové ovládanie, automatické odsávanie a kvalitné spracovanie. Oproti najlacnejším modelom sú tieto odsávače pár aj tichšie.

Nad touto cenovou kategóriou je už široké cenové rozpätie. Okrem vzrastajúcej ceny nad 400 eur tu nájdete digestory aj s narastajúcim výkonom, inteligentnými funkciami, ovládaním na diaľku cez mobilnú aplikáciu a väčšou šírkou odsávacej plochy. Rolu tu zohráva takisto dizajn a kvalita prevedenia.

Komínové digestoy Klarstein, Electrolux aj Gorenje v testoch uspeli

Na trhu je výrobcov požehnané množstvo a ako zvyčajne, spotrebiteľ len málokedy vie, po akej značke odsávača pár siahnuť. Samozrejme, odborné spotrebiteľské testy o kvalite napovedia mnohé, podobne ako overené referencie spotrebiteľov. Náš porovnávací test detailne analyzoval jednotlivé produkty a prišli sme na to, po ktorých digestoroch sa oplatí siahnuť.

Najväčšiu pozornosť si vyslúžili komínové digestory KlarsteinAEG a tiež digestory Electrolux. Veľmi dobrý dojem budia v očiach spotrebiteľov aj komínové digestory Gorenje. Krok vedľa neurobíte ani s odsávačmi pár Amica či Mora. Drahšie, no kvalitné kúsky nájdete aj u nemeckého výrobcu, komínové digestory Bosch sú síce vo vyššom cenovom pásme, no kvalitatívne na veľmi vysokej úrovni.

Otázky a odpovede – FAQ

Potrebujete sa rozhodnúť čo najlepšie? Nenašli ste odpovede na vaše otázky? V takom prípade nás neváhajte kontaktovať a radi vám s výberom komínového digestora poradíme. Stačí, ak nám napíšete komentár. Sekciu Otázok a odpovedí kontrolujeme a odpovedáme na otázky čitateľov. Rovnako tak budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše skúsenosti s konkrétnymi modelmi komínových digestorov.

Áno, môžete. V mnohých prípadoch je v panelákoch kuchynská časť nejakým spôsobom prepojená na jadro bytu. Ak je to teda z hľadiska dispozície možné, môžete stavebným zásahom vytvoriť pre komínový digestor odvodovú ventilačnú šachtu a odvádzať pary von. Ak to možné nie je, odporúčame siahnuť po recirkulačných – vstavaných digestoroch.

V rozsahu od 60 až po 75 cm. Závisí tiež od toho, aký typ varnej dosky v kuchyni používate. Pri plynovej varnej doske odporúčame digestor osadiť do výšky aspoň 70 cm.

Tukový filter by ste mali prečistiť aspoň raz za mesiac. Môže sa to javiť ako otravné, no vyhnete sa tak nánosom mastnoty, ktorej sa po dlhej dobe zbavuje ťažšie. Niektoré kovové filtre je možné jednoducho umývať vo vode alebo dokonca v umývačke riadu. Uhlíkový filter by ste mali meniť aspoň raz ročne.

Gorenje WHC 623E14 X

Solídna kvalita spracovania, jednoduché a intuitívne klasické tlačidlové ovládanie, odsávací výkon maximálne 408 m3/h, LED osvetlenie a 3 stupne regulácie rýchlosti.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zaujme nízkou cenou, no takisto svoju funkčnosťou a pozitívnymi recenziami od spotrebiteľov. Patrí medzi hlučnejšie digestory s hodnotou okolo 65 dB, no menej náročnému spotrebiteľovi prinesie presne to, čo potrebuje. Komínový digestor Gorenje patrí medzi lacné odsávače pár s maximálnym výkonom odsávania 408 m3/h. Navzdory nízkej cene je digestor vybavený LED osvetlením, ktorého intenzitu si používatelia veľmi pochvaľujú. Odsávač pár je vybavený polyuretánovým filtrom (tukový). V prípade recirkulácie odporúčame dokúpiť uhlíkový filter.

Tlačidlové mechanické ovládanie je jednoduché a intuitívne. Intenzitu odsávania môžete regulovať v troch úrovniach. Drobným nedostatkom je nevyváženosť intenzity odsávania, prvý stupeň je veľmi slabý, pri treťom stupni je intenzita odsávania optimálna, no narastá hladina hluku. Šírka odsávacej plochy je 60 cm. Digestor ponúkne s ohľadom na nižšiu cenu aj solídne spracovanie. Ostré hrany nemusia z hľadiska dizajnu vyhovovať vkusu každého, no rozhodne nejde o nevýhodu. Používatelia si tiež pochvaľujú jednoduchú montáž, až na horšie napájanie komínovej časti. Prvky k sebe úplne nelícujú a je potrebné tak trafiť presné umiestnenie.

Oproti komínovému digestoru AEG DBB5660HM je síce Gorenje značne hlučnejší model, no takisto o stovky eur lacnejší. Niektorí spotrebitelia negatívne hodnotia umiestnenie filtrácie, ktorá nezaberá celú odsávaciu plochu, čo môže mať za následok nedokonalé odsávanie pár a pachov. Z pohľadu ceny a úžitku je komínový digestor Gorenje vo svojej triede veľmi rozumnou voľbou. Za vyššiu úroveň hluku môžu určite aj tenšie plechy, ktoré sú však dôsledkom nižšej cenovej triedy.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Kvalitné LED diódy
Pomer cena a kvalita

Negatíva

Vyššia hladina hluku
Nevyvážený výkon intenzity odsávania

Max. výkon odsávania: 408 m3/h ● Počet rýchlostí: 3 ● Energetická trieda: C ● Max. hlučnosť: 65 dB ● Recirkulácia: áno ● Šírka: 60 cm

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Klarstein Zugspitze 60

od €
Najlepší vzduch v kuchyni: odsávač pár Klarstein Zugspitze 60 dodá kuchyni moderný punc a spoľahlivo odstráni paru a výpary počas varenia....

Klarstein Athena 60

od 129,90 €
Najlepší vzduch v kuchyni: odsávač pár Klarstein Athena dodá kuchyniam elegantnú a modernú črtu a spoľahlivo odstráni paru a výpary počas...

Klarstein Alina 60 cm, 600 m³/h

od €
Do kuchyne práve prichádza lesk a pôsobivosť – a popri tom odstráni odsávač pár Klarstein Alina aj výpary a pachy z jedla.Digestor Klarstein...

Klarstein Alina 90 cm 600 m³/h

od 199,90 €
Do kuchyne práve prichádza lesk a pôsobivosť – a popri tom odstráni odsávač pár Klarstein Alina aj výpary a pachy z jedla. Digestor Klarstein...

Klarstein Laurel 60 350 m³/h

od 155,90 €
Najlepší vzduch v kuchyni: odsávač pár Klarstein Laurel 60 prepožičia kuchyniam ušľachtilý vzhľad a rýchlo odstraňuje výpary a pachy pri varení....

Klarstein Montblanc

od 159,90 €
Na vrchole výkonu: odsávač pár Klarstein Montblanc spoľahlivo a rýchlo odstraňuje výpary pri varení. Síce žiadny horský vzduch, ale celkom...

Gorenje WHI629EB

od 134,49 €
POLYURETÁNOVÝ FILTER Výhody polyuretánovej peny Jedinečné hliníkové tukové filtre sú vylepšené špeciálnou polyuretánovou penou, ktorá eliminuje...

Gorenje WHC 623E14 X

od 89,89 €
Elegantný odsávač pár v modernom striebornom prevedení s tukovými filtrami vďaka špeciálnej polyuretánovej pene eliminuje 98 percent tukových a...

Klarstein Eleonora 60

od 219,90 €
Odsávač pár Klarstein Eleonora prináša nový lesk a novú náladu do kuchyne - a okrem toho odstráni paru a zápachy z jedál.Odsávač pár Klarstein...

Beko HCA 63640 B

od 189,00 €
odsávač pár • komínový typ • maximálny výkon odsávania 632 m3/h • maximálna hlučnosť 67 dB (A) • energetická trieda A • dotykový displej • 3...

Electrolux LFV419K

od 518,90 €
odsávač pár • komínový • šírka 60 cm • 3 rýchlosti + intenzívny režim • funkcia Breeze • obvodové odsávanie • recirkulácie • indikácia...

Klarstein Sofia 90 300 m³/h

od 155,90 €
Zlý vzduch nemá šancu! Odsávač pár Klarstein Sofia presvedčí silnými hodnotami odsávania, jednoduchou obsluhou a štýlovým dizajnom. Pracovný...

Ďalšie články z kategórie Digestory

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Kaja 26.Apr.2021

Komínové sa mi vždy páčili, žiaľ, bývam v paneláku a nedá sa tam tento typ nainštalovať. Musím si vystačiť s podvesným a tie nie sú také pekné, výkonné a sú pomenre hlučné.

Odpovedať

Sebastián 27.Apr.2021

Podľa recenzií sme kúpili Klarstein Annabelle a až na vyššiu hlučnosť ide o dobrý stroj. Vysoký výkon, pekný dizajn, má silné led lampy a dá sa používať aj na recirkulačnú prevádzku

Odpovedať

Agáta 21.May.2021

na klarstein montblanc sa mi zapáčil vintage štýl, dizajn je krásny a výkonom nezaostáva za moderne vyzerajúci strojmi, spĺňa požiadavky na energetickú triedu i výkon

Odpovedať

Paťo 07.Jun.2021

vsadili sme na klarstein zugspitze a sme milo prekvapení, cena super, dizajn krásny ,má tri rýchlosti odsávania, dobrý výkon, biele svetlo a je aj pomerne tichý, dobrá kvalita za výbornú cenu

Odpovedať

Emília 22.Jun.2021

Za rozumnú cenu je Gorenje WHC 623E14 X. S produktom som spokojná, digestor je výkonný, no prekáža mi hlučnosť, výrobca by na nej mohol popracovať. Oceňujem svetlo, ktoré je výborné, a tiež nenáročnú montáž. Avšak aj čo sa týka dizajnu, mám tu jednu výčitku. Na digestore ostávajú otlačky, častého otierania sa preto nezbavíte. Inak digestor funguje tak ako má a spoľahlivo spĺňa účel, na ktorý bol vytvorený. Ťah je tiež super a chod tichý, čiže za tú cenu nemusíte váhať.

Odpovedať

Kuko 22.Jun.2021

My mám komínový odsávač AEG DBB5660HM, ktorý má perfektný ťah a pri nižších stupňoch je tichý. Odsávač sa jednoducho montoval, má pekný dizajn, skvelé parametre a ľahké ovládanie. Vyzdvihujem LED osvetlenie, pribalený detailný návod, ktorý pochopí naozaj každý. Chýba mi len filter, no mimoriadny výkon aj tento malý nedostatok zatieni. Digestor sa oplatí a jeho kúpu neľutujem.

Odpovedať

Martinka 02.Jul.2021

Mám komínový digestor Akpo WK-4 NERO 60, výkon odsávania je super, páči sa mi aj moderný dizajn a cena bola tiež fajn. Digestor je veľmi ľahký, pretože je vyrobený z tenkých plechov, to je zároveň aj jeho nevýhoda. Záleží, z akého uhľa pohľadu sa na to pozriete. :-) Podstatné je, že odsávač funguje a v bežnej kuchyni s ním budete spokojní. Ak nepreferujete značkové produkty, bude vhodný a nesklame vás.

Odpovedať

Lila 07.Aug.2021

Páči sa mi komínový odsávač Electrolux LFT766X, ktorý podľa popisu umožňuje automatickú synchronizáciu odsávania s funkciou varnej dosky. Zaujal ma na ňom elegantne pôsobiaci nerezový vzhľad či to, že digestor má praktické osvetlenie. Nad kúpou však váham, pretože som nikde nenašla relevantné recenzie od používateľov, ktorí s ním majú osobnú skúsenosť. Predsa len, cena nie je najnižšia, a tak by ma zaujímali skúsenosti priamo z praxe. Máte niekto tento digestor a ako ste s ním spokojní? Bola by som vďačná za akékoľvek postrehy.

Odpovedať

Janka Č. 25.Sep.2021

Vsadili sme na komínový digestor Gorenje WHC 623E14 X, ktorý má kvalitné odsávanie, ale je dosť hlučný a vidieť na ňom každý odtlačok prsta. Hoci ide o lacnejší digestor, jeho výkon ma príjemne prekvapil. Za skvelú funkciu považujem svetlo.

Odpovedať

Zdena 23.Oct.2021

Pekný dizajn a vysoký výkon má Klarstein Alina. Pôvodne som uvažovala o inom modely - značke, no napokon som rada, že sme do domácnosti zvolili tento. Pracuje bezproblémovo a spoľahlivo.

Odpovedať

Alex 24.Nov.2021

Klarstein Laurel síce plní svoju funkciu, ale je príliš hlučný, viac než som očakával. Páči sa mi dizajn a cena bola tiež dobrá. V balení chýbal návod v slovenčine alebo aspoň v češtine, čo je však pri značke Klarstein bežná vec. Za tú cenu je to fajn prístroj s vyhovujúcimi rozmermi.

Odpovedať

Dodo 09.Feb.2022

Klarstein Laurel je pekný minimalistický digestor s ovládacou plochou, ktorý bol za slušnú cenu. Má však slabší výkon a tiež vyššiu hlučnosť, ktorú sme nečakali. Za tú cenu sa to dá prepáčiť, no mysleli sme, že Klarstein je lepšia značka.

Odpovedať

Roman V. 24.Feb.2022

Beko HCA 63640 B je pomerne tichý a výkonný. Má dotykový displej a tri stupne rýchlosti. Páči sa mi aj LED osvetlenie, ktoré je pekné a decentné.

Odpovedať

Soňa 23.May.2022

MORA OK 623 X je pomerne hlučný pri vysokom výkone, pri nižšom výkone je hlučnosť prijateľná. Digestor má pekné spracovanie, je funkčný a spĺňa to, čo má. Pomer ceny a kvality je v rovnováhe. Digestor je navyše schopný aj rekuperácie vzduchu, len filtre sú dosť drahé a nie sú súčasťou balenia.

Odpovedať

Ivanka 13.Jun.2022

Bosch DWK98PR60 je drahý, ale kvalitný digestor. Má až päť rýchlostí a prijateľný príkon. Super je, že patrí do energetickej triedy A+. Ovládanie je jednoduché a dotykové. Plusom je dobré LED osvetlenie. Hlučnosť je prijateľná a oceňujem aplikáciu Home Connect. Mínusom je len tá vyššia cena.

Odpovedať

Kamila 16.Oct.2022

Electrolux LFV419K je drahší digestor, ale vyzerá úžasne. Nepôsobí v kuchyni vôbec rušivo a odsávanie pár je kvalitné. Páčia sa mi tri rýchlosti, odsávanie si vďaka tomu viem upraviť podľa aktuálnej potreby. Nechýba intenzívny režim či funkcia Breeze alebo obvodové odsávanie. Oceňujem, že znečistenie filtrov je indikované, preto viem, kedy ich treba čistiť, prípadne vymeniť. Je tu dvojica LED svetiel. Hlučnosť je troška vyššia než som čakala, ale nie je to nič strašné.

Odpovedať

Marika 18.Dec.2022

Gorenje WHC 623E14 X má super ťah, perfektné osvetlenie a dielenské spracovanie je tiež super, len ten povrch je taký, že na ňom vidno každý odtlačok prsta. To je asi jediná nevýhoda, na ktorú sme prišli. Chod je tichý a cena prijateľná. Páči sa nám aj možnosť zapojenia do komína, stačí si dokúpiť odťahovú rúru. Tlačidlá na prepínanie sú kovové, tak si myslím, že sa rýchlo nepokazia. Rýchlosť 1 a 2 sú naozaj tiché, 3 je už hlučnejšia, ale ešte stále je to v norme. Odporúčam pre stredne veľkú kuchyňu.

Odpovedať