Stolné smoothie mixéry

Najlepšie stolné mixéry na smoothie 2024 + recenzie

K základom zdravého životného štýlu patrí okrem fyzickej aktivity aj adekvátny príjem správnych živín. Pre mnohých ľudí, ktorí nezvyknú alebo nestíhajú jesť dostatok ovocia a zeleniny, je najlepším riešením smoothie mixér. Ak sa práve rozhodujete, že si jeden zakúpite, ste na správnom mieste. Máme pre vás skvelý tip, ktorým je Tefal BL811D38, víťaz nášho porovnávacieho testu. Predstavíme vám však aj ďalšie modely.

Publikované: 06.05.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Aký stolný smoothie mixér kúpiť?

Množstvo stolných smoothie mixérov s najrôznejšími funkciami a špecifikáciami môže pôsobiť chaoticky. Aby sme vám zhrnuli najdôležitejšie prednostiuľahčili výber nového zariadenia, pripravili sme pre vás nasledovný porovnávací test. Predstaví vám hneď niekoľko výhodných modelov dostupných na slovenskom trhu. Každý hodnotený produkt sme označili prislúchajúcim štítkom, ktorý vám podľa vašich preferencií napovie, či je pre vás daný model vhodný.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal BL811D38 5* Zobraziť produkt
Sencor SBL 2110WH 5* Zobraziť produkt
Sencor SNB 6601RD 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Tefal BL811D38

Tefal BL811D38

Výkon 1 200 W, šestica oceľových čepelí, 28 000 otáčok za minútu, 3 prednastavené programy, 10 rýchlostí.

Zobraziť viac info

Elegantne pôsobiaci smoothie mixér Tefal je vzhľadom na výkon 1 200 W považovaný za pokročilejšie zariadenie. Disponuje 10 rýchlostnými stupňami, ktoré dopomôžu vo všetkých troch prednastavených programoch zahrňujúcich prípravu smoothie, trieštenie ľadu a automatické čistenie. V mixéri sa nachádza set šiestich nerezových čepelí v troch rôznych úrovniach, ktoré je možné nakombinovať tak, aby dochádzalo k čo najefektívnejšiemu rozmixovaniu ingrediencií.

Cenový trhák
Sencor SNB 6601RD

Sencor SNB 6601RD

Motor s výkonom 1 200 W, pulzný spínač, 3 prednastavené programy, LCD displej, príslušenstvo.

Zobraziť viac info

Cenovo dostupný mixér Sencor SNB 6601RD zaujme príjemnou hmotnosťou 4,2 kg a dostatočne výkonným motorom (1 200 W). Výrobca nezabudol ani na možnosť drvenia ľadu a ďalšie 2 prednastavené programy mixovania na prípravu odlišných smoothie nápojov.

Náš TIP
G21 Excellent

G21 Excellent

1 700-watový motor, sústava šiestich nožov, 32 000 otáčok za minútu, 5 prednastavených + 6 vlastných mixovacích režimov, 2,5-litrová nádoba.

Zobraziť viac info

Smoothie mixér G21 Excellent okrem vysokého výkonu (1 700 W) disponuje aj nezvyčajne rozmerným LCD displejom. Prostredníctvom neho si viete okrem navolenia z 5 predinštalovaných programov vytvoriť aj niekoľko vlastných režimov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Mnoho domácností už dnes vníma smoothie mixéry ako neodmysliteľnú súčasť kuchynskej výbavy. Komfort, ktorý tieto spotrebiče so svojimi rozmermi pri príprave chutných a zdravých nápojov dokážu poskytnúť, je veľmi návykový. Ak ste doteraz smoothie mixér nevlastnili, obrovskú pridanú hodnotu vám poskytnú aj modely s nižšou cenovkou. Napriek tomu je však dobré vedieť, na ktoré parametre pri výbere upriamiť pozornosť. Či už ide o funkčnú alebo vizuálnu stránku. Náš porovnávací test pokrýva lacnejšie aj drahšie zariadenia. Na základe analýzy technických parametrov sme sa rozhodli zamerať práve na súbor tých najdôležitejších.

Výkon
Pulzný spínač
Objem nádoby
Dodatočné funkcie a ovládanie 
Hmotnosť 
Príslušenstvo

Aj pri tomto teste sme sa zamerali na spotrebiče od overených výrobcov. Všetky nami porovnávané mixéry sú dostupné na tuzemskom trhu cez overených predajcov (Alza.sk, Hej.sk, Mall.sk či Nay.sk). Dočítate sa o cenovo dostupných modeloch, ktoré zaujmú najmä pomerom ceny a výkonu, ale aj o bohato vybavených mixéroch vo vyšších cenových hladinách. Nami testované produkty nájdete už tradične prostredníctvom známeho porovnávača cien Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie stolných smoothie mixérov

Počas prípravy tohto redakčného testu sme porovnali množstvo smoothie mixérov. Na základe analýzy vyššie spomínaných parametrov a zákazníckych ohlasov sme sa objektívne rozhodli pre nasledujúce modely. Informácie týkajúce sa technických špecifikácií a funkčnej výbavy sme čerpali priamo zo stránok výrobcov, prípadne slovenských predajcov. Do úvahy sme tiež brali súhrn ohlasov slovenských zákazníkov, ale aj vecné odborné recenzie. Test sme sa snažili zhotoviť formou, ktorá vám pomôže nadobudnúť predstavu o praktickej funkcionalite hodnotených produktov.

Víťaz testu

Tefal BL811D38

Výkon 1 200 W, šestica oceľových čepelí, 28 000 otáčok za minútu, 3 prednastavené programy, 10 rýchlostí.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stolný mixér Tefal stvorený na domácu prípravu smoothie či ľadovej triešte sa výkonnostne zaraďuje medzi pokročilejšie zariadenia. Nielenže si dokonale poradí s drvením ľadu, zvládne tiež prípravu domáceho arašidového či mandľového masla, ktoré by mohli z konzistenčného hľadiska spôsobovať slabším modelom problémy. K dispozícii sú tri nakonfigurované programy, ktoré sú voliteľné prostredníctvom troch príslušných tlačidiel. Ide o smoothie program, režim ľadovej triešte a automatické čistenie.

Najpodstatnejšou súčasťou ovládania je pulzný spínač, ktorý má v tomto prípade podobu podsvieteného otočného tlačidla. Pomocou neho sa spúšťa zariadenie a zároveň sa ním reguluje rýchlosť. Stolný mixér Tefal má k dispozícii 10 rýchlostných stupňov. Zariadenie dosahuje maximálne 28 000 otáčok za minútu. Aj napriek tomu, že mixér neobsahuje šikovný displej, jeho ovládanie je veľmi jednoduché a priam intuitívne.

Stolný smoothie mixér sa skladá zo základnej časti napájanej do elektrickej siete domácnosti a sklenenej nádoby na mixovanie s dvojlitrovým objemom. Nádoba je dostatočne odolná proti teplu, pričom ako preventívne opatrenie proti prehriatiu mechanizmu celého zariadenia výrobca vkomponoval do mixéra systém chladenia vzduchom. O dokonalé rozmixovanie jednotlivých surovín akejkoľvek konzistencie a tvrdosti sa stará šesť nerezových čepelí, ktoré sú umiestnené v troch rozličných úrovniach pre dokonalý mixovaný výsledok. Spotrebiteľ má dokonca možnosť si tieto úrovne čepelí nakombinovať podľa vlastného uváženia alebo ich zo stroja vyňať pre ľahšie čistenie stroja.

Aj napriek tomu, že funkcie miesenia a šľahania tento model stolného mixéru neponúka, je ideálnym kuchynským pomocníkom. K dobrému výkonu schopnému rýchlo rozdrviť ľad a pripraviť najjemnejšie smoothie získava spotrebiteľ ťažkú, no odolnú nádobu na mixovanie, oku lahodiaci dizajn, set receptov od samotného výrobcu či praktické náčinie na vtláčanie ingrediencií do mixéra.

Pozitíva

Vysoký výkon za dobrú cenu
Rýchla príprava jemných nápojov
Set receptov od výrobcu

Negatíva

Ťažšia nádoba
Nemá displej

Výkon: 1 200 W ● Počet rýchlostí: 10 ● Objem nádoby: 2 l ● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: otočný spínač a tlačidlá na výber programu ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: 3 prednastavené programy ● Hmotnosť: 4,2 kg

Cenový trhák

Sencor SNB 6601RD

Motor s výkonom 1 200 W, pulzný spínač, 3 prednastavené programy, LCD displej, príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V príjemnej cenovej hladine do 100 eur na vás čaká výborne vybavený Sencor SNB 6601RD. Kombinácia pevnej červeno-čiernej tritanovej konštrukcievýkonného motora a viacerých mixovacích programov vám dokáže, že na spoľahlivý smoothie mixér nemusíte nutne utratiť dvojnásobnú čiastku.

Motor s výkonom 1 200 W dosahuje pri maximálnej záťaži vyššiu hlučnosť až 95 dB. Bezproblémovo zmixujete akýkoľvek druh ovocia a zeleniny. Výrobca do prístroja zabudoval aj pulzný spínač. Výrazne sa nešetrilo ani na samotných nožoch. Tie sú odnímateľné a vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele, ktorá je na povrchu dokonca pokrytá titánovou vrstvou.

Prekvapivo môžete regulovať proces samotného mixovania. Na výber máte z 3 prednastavených programov. Prvý PULSE režim slúži ako pulzný spínač a je určený na drvenie ľadu a mixovanie pri maximálnom možnom výkone. Režim BLEND je vhodný na prípravu ovocných smoothie nápojov, EXTRA BLEND zase na zeleninové smoothie. Zariadenie tak na základe týchto režimov disponuje troma rýchlosťami. Nenájdete tu však možnosť ohrevu.

Spomínané mixovacie programy viete prepínať prostredníctvom štyroch pohodlných tlačidiel, medzi ktoré výrobca umiestnil malý LCD displej.

Veľmi príjemne prekvapí, že povrch dolnej časti je prekrytý nekĺzavým materiálom. Mixér SND 6601RD je možné zapnúť len v správnej polohe. Táto bezpečnostná funkcia predchádza nechcenému zapnutiu, ak by došlo k pádu a zariadenie by sa prevrátilo. Hlavná časť konštrukcie je vyrobená z odolného a zdravotne neškodného tritanu.

V balení okrem klasickej 1-litrovej nádoby nájdete aj skladnejšiu nádobku s objemom 0,8 l, viečko s otvorom na pitie a utesňovacie viečko.

Pozitíva

Kvalitné materiály
Komfortné ovládanie
Výborný pomer cena/výkon

Negatíva

Vyššia hlučnosť

Výkon: 1 200 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Objem nádoby: 1 l ● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: tlačidlá s LCD displejom ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: 3 prednastavené programy ● Hmotnosť: 4,2 kg

Náš TIP

G21 Excellent

1 700-watový motor, sústava šiestich nožov, 32 000 otáčok za minútu, 5 prednastavených + 6 vlastných mixovacích režimov, 2,5-litrová nádoba.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kategóriu bohato vybavených stolných mixérov na smoothie hrdo dopĺňa G21 Excellent. Nešetrilo sa na výkone, konštrukcii ani funkciách. Svojimi prednosťami má tento model potenciál osloviť aj tých najnáročnejších.

Srdcom tohto modelu je výkonný, 1 700-watový motor, ktorý dokáže sústavu šiestich nožov roztočiť až na 32 000 otáčok za minútu. To nám samo osebe napovedá, že zariadenie zvládne nekompromisne rozmixovať ľubovoľnú zmes ovocia a zeleniny. Samozrejmosťou pri takto vybavenom smoothie mixéri je už aj drvenie ľadu, rovnomerné premiešavanie a schopnosť spracovania horúcich potravín. Milovníkov RAW pokrmov určite poteší, že s týmto modelom môžu ľahko pripraviť napríklad jemné orechové maslo a polievky.

Rovnako ako pri lacnejšom Sencor SNB 6601RD aj tu viete regulovať intenzitu otáčok, a to otočným prepínačom. Okrem tejto základnej regulácie máte na výber z 5 prednastavených mixovacích režimov. Ak by vám náhodou ani jeden z týchto režimov úplne nevyhovoval, mixér viete naučiť dodatočne 6 vlastných programov. Po zvolení programu stačí nádobu naplniť potrebnými potravinami, pripojiť a o všetko ostatné sa postará spotrebič automaticky. Nemusíte sa starať o nastavovanie času, ani otáčok. O všetkom vás informuje displej.

Telo zariadenia je vyrobené z odolného tritanu a osadené pevnou základňou s protišmykovou gumou a ergonomickými madlami na spodných stranách. Inak to nie je ani pri dodávanej až 2,5-litrovej nádobe. Tá je vyrobená z rovnakého odolného tritanového plastu bez škodlivých BPA prvkov. Súčasťou balenia je veľmi praktické viečko s dostatočne širokým otvorom pre vkladanie potravín a vtláčadlo, ktoré vám pomôže ingrediencie jednoducho zatlačiť nižšie k nožom.

Pozitíva

Špičková výbava
Funkcie a ovládanie
Objemná nádoba

Negatíva

Chudobné príslušenstvo
Vyššia cena

Výkon: 1 700 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Objem nádoby: 2,5 l● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: tlačidlá s LCD displejom ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: 5 predinštalovaných programov ● Hmotnosť: 5,4 kg

Concept SM 3365

Motor s výkonom 300 W, pulzný spínač, funkcie smoothie, krájanie/sekanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednoduchý a kompaktný stolný mixér Concept patrí medzi modely, ktorých praktickosť spočíva najmä v dispozícii viacerých nádob na mixovanie v jednom balení. K základnej výbave totiž patria dve nádoby s objemom 0,6 litra a jedna bonusová nádoba určená pre deti s kapacitou 0,4 litra. Po ukončení mixovania je možné jednoducho odňať danú nádobu s pripraveným nápojom a uzavrieť ju príslušným poklopom. Nádoby sú vysoko ekologické a bezpečné, pretože pri príprave sa vplyvom tepla produkovaného zariadením v prevádzke neuvoľňuje chémia do nápojov a jedla v nádobe. Praktickou súčasťou mixéra je bezpečnostná poistka, ktorá nespustí mixér, kým nebude nádoba poriadne nasadená.

V dôsledku podpriemerného výkonu netreba od zariadenia čakať zázraky, no na bežné použitie je mixér dostačujúci. Ide o stredne hlučný stroj s hladinou hluku dosahujúcou úroveň 80 decibelov. Z aspektu ovládania možno hovoriť o veľmi jednoduchom až primitívnom zariadení, ktoré využíva len jeden rýchlostný stupeň. Regulácia rýchlosti teda nie je dostupná. Taktiež nie je k dispozícii displej či iné tlačidlá okrem samotného pulzného spínača. Kontinuálnou prevádzkou tento mixér nedisponuje, takže po celú dobu mixovania je potrebné pulzný spínač pridŕžať. Pomocou mixéra je možné drviť ľad, pripraviť jemné smoothie, no tiež nasekať niektoré druhy ovocia alebo zeleniny.

Nejedného spotrebiteľa rozhodne poteší set troch nádob, ktoré je možné od zvyšku zariadenia odňať a používať ako samostatný smoothie shaker. Kompaktný dizajn, použitie kvalitných výrobných materiálov a rýchla príprava nápojov rozhodne zaváži pri rozhodovaní o kúpe stolného mixéra Concept. Treba však brať do úvahy slabší výkon zariadenia, ktorý spôsobuje, že niektoré tvrdšie druhy zeleniny či ovocia nedokáže rozmixovať podľa predstáv. Akou takou záchranou je ľahká údržba a čistenie v podobe vyberateľnej nožovej časti stroja.

Pozitíva

Tri nádoby v balení použiteľné ako samostatné fľašky
Rýchla príprava
Kvalitné materiály

Negatíva

Slabší výkon
Problémy s rozmixovaním tvrdšej zeleniny (napr. mrkva)
Absencia rýchlostných stupňov a regulátora rýchlosti

Výkon: 300 W ● Počet rýchlostí: 1 ● Objem nádoby: 2x 0,6 l + 1x 0,4 l ● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: bez tlačidiel a displeja ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: smoothie, krájanie/sekanie ● Hmotnosť: 1,8 kg

Pre náročných

Bosch MMBH6P6B

Výkonný elektromotor s príkonom 1 600 W, 6 automatických programov, 2-litrová tepelne odolná nádoba na mixovanie, pulzná funkcia, praktické vtláčadlo.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Voľba náročnejších spotrebiteľov môže padnúť aj na smoothie mixér Bosch MMBH6P6B, ktorý ponúkne hneď 6 automatických programov a výkonný elektromotor s príkonom až 1 600 W. Veľkou výhodou je aj 2-litrová nádoba na mixovanie. Vďaka väčšiemu objemu môžete okrem smoothie a miešaných drinkov pripravovať pohodlne aj omáčky, krémové polievky alebo zmrzlinu. Práve automatické programy, ktoré ľahko zvolíte stlačením jedného tlačidla, vám môžu prípravu uľahčiť a veľmi urýchliť.

Pochváliť musíme tiež samotnú tritanovú mixovaciu nádobu, ktorá má nielen štedrý objem, ale takisto je veľmi odolná a v mixéri vďaka tepelnej odolnosti nádoby môžete pripravovať aj teplé pokrmy a nápoje. Tritan neobsahuje žiadne BPA prvky, je bez zápachu. Výrobca odporúča nádobu neumývať v umývačke riadu, keďže má špeciálne opláštenie s kovovými prvkami. O mixovanie sa stará 6 otočných nerezových čepelí a pri 30 000 otáčkach za minútu si mixér bez väčších problémov poradí aj s drvením ľadu. Ovládanie rýchlosti je bezstupňové a výkon regulujete za pomoci otočného regulátora. Výkon je tak plynulý a môžete si sami určovať, akou rýchlosťou presne chcete, aby boli suroviny mixované. V prípade maximalizovania výkonu je k dispozícii aj pulzná funkcia.

Veľmi kvalitne pôsobí mixér aj po stránke materiálov, ktoré sú veľmi odolné. Smoothie mixér je vďaka pogumovaným nožičkám stabilný. Súčasťou balenia je praktické vtláčadlo. Napriek vyššej obstarávacej cene spotrebitelia kvalitu dokážu oceniť a dôkazom sú aj ich pozitívne referencie.

Pozitíva

6 automatických programov
Objem tritanovej nádoby (2 litre)
Bezstupňová regulácia výkonu

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Vyššia hladina hluku

Výkon: 1 600 W ● Počet otáčok: 30 000 ot./min. ● Objem nádoby: 2 l ● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: otočný regulátor, tlačidlá ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: 6 programov ● Hmotnosť: 5,4 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Nezaujal vás žiadny z vyššie testovaných stolných smoothie mixérov? Prípadne si len chcete rozšíriť obzor o ďalšie alternatívy? Nižšie vám ponúkame stručný súhrn piatich dodatočných alternatív, ktorých kúpu taktiež nebudete ľutovať.

Model Concept SM 3393 vás môže zaujať, pokiaľ plánujete kúpu cenovo veľmi dostupného smoothie zariadenia. Za cenu nepresahujúcu 70 eur dostanete elegantne vyzerajúce 700wattové zariadenie s objemnou, 1,2 litrovou nádobou. V tejto cene netradične poteší aj Aplikácia Concept Varenie s jednoduchými receptami.

Kompaktný a dostupný model Sencor SBL 7178 BK má vlastnosti malého prenosného mixéra pre aktívnych ľudí. Pri nízkej hmotnosti len 1,68 kg disponuje až 800-watovým motorom, kvalitným tritanovým spracovaním a športovými 0,6-litrovými fľašami.

Už o niečo vybavenejším, ale stále cenovo prijateľným mixérom je Nutribullet NB907CP. Ten kombinuje prémiovo pôsobiaci vzhľad, 0,9-litrovú tritánovú nádobu, 900W motor a sústavu veľmi kvalitných čepelí. V balení nájdete sadu praktického príslušenstva.

Kvalitu s dobrým pomerom ceny a výkonu kombinuje aj Bosch MMB6141B. Okrem dostatočného 1 200-watového motora ponúkne až 1,5-litrovú tepelne odolnú nádobku. Hlučnosť dosahuje 80 dB, čo môže pri dlhšom používaní pôsobiť rušivo.

Lacný a veľmi ľahký (1,1 kg) stolný smoothie mixér Russell Hobbs 23470 bude zaujímavou voľbou pre zákazníkov vyžadujúcich skladnosť a čo najnižšiu hmotnosť. Daňou za to je však slabší 300-watový motor a len 0,6-litrová nádobka.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Zaujíma vás, ktoré stolné smoothie mixéry sú v súčasnosti na Slovensku najpredávanejšie? Nižšie nájdete rebríček top 5 najpopulárnejších smoothie mixérov, na základe dát z portálu Heureka.sk. Rebríček je nami pravidelne kontrolovaný a aktualizovaný, aby ste mali k dispozícií čo najrelevantnejšie informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal BL811D38 5* Zobraziť produkt
Nutribullet NB907CP 5* Zobraziť produkt
Foxter 2052 5* Zobraziť produkt
Nutribullet NB614DG 5* Zobraziť produkt
Concept SM 3380 5* Zobraziť produkt

Zapáčila sa vám myšlienka čiastočne si zlepšiť životosprávu práve prostredníctvom šikovného smoothie mixéraVecne a stručne vám poradíme, na ktoré aspekty upriamiť pozornosť, aby ste siahli práve po najvhodnejšom produkte. Okrem toho budete mať po prečítaní tejto sekcie väčší prehľad o tom, na ktorých parametroch a funkciách skutočne záleží.

Ako vybrať smoothie mixér

 • Stolný vs tyčový smoothie mixér
 • Výkon a otáčky
 • Objem nádoby
 • Regulácia rýchlosti otáčok
 • Užitočné funkcie
 • Údržba a čistenie
 • Bezpečnosť
 • Dodávané príslušenstvo
 • Hlučnosť
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Stolný vs tyčový smoothie mixér

Celkovo ich možno rozdeliť do dvoch hlavných kategórií – stolné a tyčové. V prípade smoothie mixérov takmer výhradne hovoríme práve o stolných spotrebičoch.

 • Stolné mixéry – vyznačujú sa pevnou a robustnou konštrukciou. Tento typ je vďaka uzavretej konštrukcii, stabilnejšej polohe, výkonnejšiemu motoru a možnostiam regulácie vhodnejšou voľbou.
 • Tyčové mixéry – drvenie ingrediencií nie je také precízne a rýchle ako v prípade stolných mixérov.

Výkon a otáčky

Príkon a teda naň aj priamo nadväzujúci výkon je uvádzaný vo wattoch (W). Na túto špecifikáciu je nutné nahliadať ako na jednu z najdôležitejších. Výkon stúpa v závislosti od cenovej hladiny a má tak aj priamy vplyv na to, aké konkrétne ingrediencie bude možné s ľahkosťou spracovať.

Najmenej výkonné modely disponujú výkonom max. 600-700 W. Ten je plne postačujúci na bežnú prípravu smoothie nápojov z ovocia a zeleniny. K spomaleniu môže dôjsť pri spracovaní tvrdších kúskov potravín.

U pokročilejších zariadení nie sú žiadnou výnimkou motory s výkonom 1 000 až 1 200 W. Tu už pre bežného zákazníka ide o mixéry s dostatočne veľkou rezervou. Pre takéto výkonné modely nepredstavuje žiadny problém ani drvenie ľadu, príprava zmrzliny alebo arašidového či mandľového masla.

Špičkovo vybavené stolné smoothie mixéry s výkonom nad 1 500 W už plnia aj funkciu tzv. nutričných mixérov. Tie disponujú aj pokročilejšími technológiami, vďaka ktorým vedia ingrediencie precízne rozdrviť a získať tak z nich viac živín.

Rovnako dôležitou informáciou sú otáčky, resp. udávaný počet otáčok za minútu. Tento údaj hovorí o tom, koľkokrát sa sústava čepelí v mixéri otočí za jednu minútu. Čim je tento údaj vyšší, tým by malo ísť o jemnejšie sekanie. Spotrebiče s „vyššími otáčkami“ majú predpoklad smoothie pripraviť rýchlejšie. Nie každý výrobca explicitne uvádza tento údaj priamo pri informácii o výkone, no platí, že zariadenia s výkonom nad 600 W disponujú otáčkami vo výške 20 000 až 35 000 za minútu. Na trhu sú dostupné aj také, ktoré disponujú otáčkami nad hranicou 40 000 za minútu. Tu už ide o extrémne jemné a precízne mixovanie.

Regulácia rýchlosti otáčok

Stolný smoothie mixér môže disponovať buď jednou fixne danou rýchlosťou otáčok, alebo možnosťou regulácie (najčastejšie 3 až 5 rýchlostí).

Modely s 1 režimom sú nastavené tak, aby po zapnutí pracovali v danom cykle na maximálny výkon. Jeden cyklus zvyčajne trvá 30 až 60 sekúnd, čo je čas potrebný na prípravu smoothie nápoja.

Stolný smoothie mixér s reguláciou otáčok

Pokročilejšie varianty s možnosťou regulácie otáčok sú vybavené prepínačmi. Rozličná úroveň intenzity otáčok zvykne byť naviazaná na predinštalovaný profil. Profil s nižšou intenzitou otáčok je vhodný pre mixovanie mäkších ingrediencií, zatiaľ čo vyššie otáčky a jemnejšie mixovanie vyžadujú napr. spracovanie orechov, tvrdších kúskov zeleniny alebo semienok.

Smoothie mixér s drvením ľadu alebo ohrevom

Pri výbere smoothie mixéra si treba všímať aj rôzne funkcie, ktoré prípravu smoothie nápoja uľahčia, prípadne urýchlia. Nezriedka sú k dispozícii prednastavené programy či ohrev.

 • Pulzný spínač (pulzná funkcia) – pulzný spínač umožňuje spotrebiču po jeho stlačení krátkodobo fungovať v maximálnej, hraničnej záťaži. Za normálnych okolností tak pracuje s miernou výkonovou rezervou, aby sa zamedzilo prehrievaniu zariadenia. Tie vybavenejšie obsahujúce pulzný spínač, vám počas prípravy dovolia aktivovať režim, pri ktorom mixér pracuje v maximálnej záťaži. Tento stav sa preruší v momente, keď pulzné tlačidlo nie je stlačené. Aktivovať pulzný režim sa odporúča len na pár sekúnd a to vtedy, keď je potrebný vyšší výkon na efektívnejšie spracovanie tvrdších ingrediencií.
 • Drvenie ľadu – vďaka tejto funkcii dokáže zariadenie rozdrviť zamrznuté ingrediencie aj pripraviť chladené smoothie. Drviť ľad sú zvyčajne schopné takmer všetky mixéry s výkonom nad 500 W.
 • Predinštalované programy – predstavujú súbor prednastavených programov, ktoré sú vyhradené pre konkrétne druhy smoothie nápojov. Tie obsahujú konkrétne inštrukcie (nastavenia časovača a intenzity otáčok) tak, aby čo najoptimálnejšie pripravili pokrm alebo smoothie, na ktorý je daný režim určený.
 • Ohrev – funkcia ohrevu je užitočná najmä pri príprave RAW polievok.
 • Možnosť prípravy polievky, RAW stravy – pokročilejšie nutričné mixéry s výkonnými motormi a kvalitnou sústavou nožov majú schopnosť pripraviť nielen tradičné smoothie, ale napr. aj omáčky či maslá (z orechov/mandlí). Ak plánujete váš nový smoothie mixér využívať širokospektrálne, rozhodne si overte, či vami zvažovaný model touto funkcionalitou disponuje.

Údržba a čistenie

Príprava smoothie dokáže interiér spotrebiča výrazne zaniesť nečistotami. Práve kvôli tomu výrobcovia osadzujú smoothie mixéry ľahko vyberateľnými časťami, ktorých údržba je čo najjednoduchšia a najrýchlejšia. Vo väčšine prípadov by ste sa mali stretnúť so zariadeniami, kde je možné nádobu a sústavu čepelí komfortne vyčistiť. Všetky vyberateľné časti by u kvalitných mixérov mali byť umývateľné aj v umývačke riadu.

Niektoré mixéry pre náročnejších môžu obsahovať funkciu založenú na čiastočnom samočistení. Zvyčajne ide o pokročilý systém vibračných motorčekov, ktoré sú schopné po aktivácii vyčistiť užívateľsky ťažko prístupné miesta.

Stolný smoothie mixér – veľkosť nádoby

Bezpečnosť

Veľmi dôležitým (a často opomínaným) bezpečnostným prvkom pri smoothie mixéroch je tepelná poistka. Tá je priamo naviazaná na maximálnu dobu prevádzky mixéra – doba, počas ktorej dokáže mixér pracovať pri maximálnom možnom výkone. Stolné mixéry totiž nedokážu pracovať pri maximálnom výkone príliš dlho. Keďže ich bežná prevádzka prebieha vo veľmi vysokom výkone (a teda otáčkach), dochádza k rýchlemu zahrievaniu motora a celého zariadenia.

Aby sa predišlo poškodeniu, každý kvalitný mixér disponuje tepelnou poistkou. Tá mixér po dosiahnutí určitej teploty/času automaticky vypne. Pri bežnom používaní sa pravdepodobne s týmto v praxi nikdy nestretnete. Všetky prednastavené programy mixérov pracujú, samozrejme, v časových intenciách, ktoré sú v rámci týchto bezpečnostných limitov. Na hranu by ste sa teoreticky mohli dostať v prípade, keby ste mixér manuálne stlačeným pulzným spínačom držali zapnutý príliš dlhú dobu. To však neodporúčame.

Medzi ďalšie bezpečnostné prvky smoothie mixérov možno zaradiť protišmykovú gumu. Tú výrobcovia osádzajú na spodnú časť nožičiek/základne zariadení, aby bol mixér pri prevádzke v čo najstabilnejšej polohe. Stretnúť sa tiež môžete s mechanizmom, ktorý blokuje zapnutie spotrebiča v prípade, ak sa nenachádza v pracovnej polohe. Ak sa vám mixér omylom prevráti na bok alebo spadne, poistka zabráni nechcenému zapnutiu.

Dodávané príslušenstvo

Okrem základnej výbavy (1 dodávaná nádoba, napájací kábel, manuál) zvyknú výrobcovia mixér obohatiť bonusovým príslušenstvom. Často ide o dodatočnú nádobu s rozličným tvarom a objemom, vrchnáky alebo vtláčadlá. Vo výnimočných prípadoch sa môžete stretnúť aj s dodávaným termoobalom. Ten je najčastejšie vyrobený z neoprénu, vďaka čomu dokáže udržať teplotu vášho nápoja po dlhší časStretnúť sa môžete aj s možnosťou dokúpenia si náhradnej sústavy nožov na sekanie.

Výkon stolného smoothie mixéra

Hlučnosť zaváži

Hoci ide o menej podstatný parameter, z nášho pohľadu je hlučnosť spotrebiča dôležitá najmä kvôli komfortnému používaniu. Hlučnosť sa pri smoothie mixéroch pohybuje od 60 do 100 dB, čo už je hraničné číslo. Často tento údaj výrobcovia neuvádzajú, preto sa budete musieť spoliehať na recenzie spotrebiteľov, ktorí už majú s produktom skúsenosti. Pokiaľ sa dá, vždy si radšej voľte tichší model, s ktorým sa vám bude pracovať pohodlne a nebudete ním budiť ráno susedov.

Najlepšie smoothie mixéry nie sú najlacnejšie

Keďže cena je pre väčšinu zákazníkov hlavným rozhodovacím faktorom, rozhodli sme sa vám stručne popísať, čo v jednotlivých cenových hladinách pri kúpe smoothie mixéra očakávať.

 • Smoothie mixéry do 50 eur – výkon do 600 W dostatočný pre bežnú prípravu smoothie z ovocia a zeleniny, otáčky do 20 000/min., bez pokročilých funkcií a možnosti regulovať rýchlosť otáčok, často chýba pulzný spínač, obsahuje len základné príslušenstvo.
 • Smoothie mixéry od 50 do 100 eur – výkon do 800 W, schopný poradiť si aj s tvrdšími ingredienciami a ľadom, otáčky do 30 000/min., ponúkajú aj možnosť prípravy polievok a omáčok, možnosť regulovať rýchlosť otáčok na základe predinštalovaných profilov, prítomný pulzný spínač, bohaté dodávané príslušenstvo.
 • Smoothie mixéry nad 150 eur – výkon nad 1 200 W, vysoké otáčky siahajúce aj na 45 000/min., schopnosť veľmi jemného a precízneho mixovania, možnosť prípravy omáčok a polievok, prednastavené profily a možnosť regulácie otáčok, prítomný pulzný spínač, bohatšie dodávané príslušenstvo, konštrukcia z kvalitnejších materiálov.

Smoothie maker ETA, Philips, Tefal, Delimano aj Sencor zaujme

Renomovaní výrobcovia na trhu ponúkajú množstvo smoothie mixérov v každej cenovej kategórii. Aj keď sa snažíte pri kúpe čo najviac ušetriť, vedzte, že voľba variantu od overeného a spoľahlivého výrobcu sa vo všetkých ohľadoch oplatí. Lacnejšie smoothie mixéry ponúka Sencor, v strednej cenovej kategórii si môžete vyberať zo značiek Delimano, Klarstein, Philips a ETA. Drahšou voľbou sú napr. mixéry G21 a Bosch.

Otázky a odpovede – FAQ

Pokiaľ ste v našom redakčnom porovnávacom teste nenašli vami žiadané informácie, môžete sa nás v komentároch opýtať, čo vás zaujíma. V sekcii Otázky a odpovede ponúkame odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa stolných smoothie mixérov.

Áno, avšak pre tvrdšie ingrediencie sa odporúča použiť mixér s výkonom minimálne 500-600 W. Pri zariadeniach s veľmi nízkym výkonom by tvrdšie potraviny nemuseli byť dostatočne rozdrvené.

Je to možné, avšak záleží od konkrétneho výrobcu a modelu. Niektoré modely majú v balení dodávané náhradné nádoby s viečkami. Pred kúpou zariadenia si na webe predajcu/výrobcu preštudujte, čo presne obsahuje balenie, prípadne, či sa dá dokúpiť kompatibilné príslušenstvo zvlášť.

Keďže tento druh spotrebičov nezvykne spracovávať ingrediencie s vysokou povrchovou teplotou, teplovzdornosť použitých plastov a tritanu zvykne predstavovať približne 40-50 stupňov. Ak výrobca explicitne neuvádza možnosť spracovania veľmi horúcich potravín, odporúčame mixér externe nevystavovať potencionálne vysokým teplotám.

Delimano Nutribullet RX 1700

1 700-watový motor, 30 000 otáčok za minútu, triviálne ovládanie, bohaté príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Čo očakávať od spoľahlivého smoothie mixéra? Okrem výkonného motora to bude aj jednoduchá obsluha, dostatočne objemná nádoba a tiež praktické príslušenstvo. To všetko spĺňa Delimano Nutribullet RX 1700 na jednotku.

Výkonný, 1 700-watový motor dosahuje pri maximálnom výkone až 30 000 otáčok za minútu. Takto vybavený motor v kombinácii s extrakčnou čepeľou hravo rozmixuje akokoľvek veľké kusy zeleniny a ovocia do príkladne krémovej podoby. Čepeľ si poradí aj so všetkými tvrdšími šupkami, semienkami či kôstkami. Spoľahnúť sa môžete na veľmi krátky čas prípravy. Nezabudlo sa ani na pulzný spínač. Vďaka režimu aktívne využívajúcemu odstredivú silu si viete za 7 minút pripraviť aj chutnú polievku. Súčasťou tohto cyklu je aj priebežný jemný ohrev.

Ovládanie je triviálne a veľmi prívetivé. Obsluha sa točí len okolo jedného tlačidla. Tým viete aktivovať režim na prípravu polievky a pulzný režim. Ak však tento režim využiť nechcete, nemusíte vďaka praktickému hands-free ovládaniu nič stláčať. Mixér sa po zasunutí doplnenej nádoby automaticky spustí, reguluje intenzitu otáčok a tiež sa samostatne vypne. Keďže tento model neobsahuje prepínač intenzity, reguluje si len čas potrebný na prípravu nápoja pri maximálnom výkone.

Ak sa však chystáte pripraviť studený nápoj, rátajte že pri väčšom množstve potravín na rozmixovanie, môže mať výsledné smoothie v konečnom dôsledku citeľne vyššiu teplotu. V tomto prípade zvážte použitie ľadu na schladenie. Čepeľ s motorom sa pri intenzívnejšej záťaži môže počas extrakčného cyklu mierne zahrievať. Vlastnosťou tohto modelu je o niečo vyššia hlučnosť.

Výrobca model Nutribullet RX 1700 vybavil veľmi bohatým príslušenstvom. Okrem 1,3-litrovej nádoby v balení nájdete menšiu 0,9-litrovú nádobu, polievkovú 1-litrovú nádobu Souperblast, dodatočný vrchnák, kruhový náustok odstraňovač čepele. Každá z týchto nádob a súčastí je vyrobená zo zdravotne nezškodného (BPA free) plastu.

Pozitíva

Kvalitný motor a čepeľ
Bohaté príslušenstvo
Funkcia ohrevu

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Regulácia otáčok

Výkon: 1 700 W ● Počet rýchlostí: 1 ● Objem nádoby: 1,3 l ● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: tlačidlom, bez LCD displeja ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: extrakčný cyklus, ohrev ● Hmotnosť: 6,3 kg

Dobré recenzie

Delimano Nutribullet 600

600-watový motor, 20 000 otáčok za minútu, 0,7-litrová nádoba, pribalená kniha receptov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ďalším skvelým kandidátom pre zákazníkov hľadajúcich čo najlacnejšiu vstupenku do smoothie sveta je práve populárny model Delimano Nutribullet 600.

Ani pri nižšej cene a na oko slabšom 600-watovom motore mixér neprišiel o svoju všestrannosť. Okrem prípravy ovocných a zeleninových smoothie nápojov zariadenie nemá problém ani s prípravou kaše či zmrzliny. Príprava bežného smoothie zaberie pri 20 000 otáčkach za minútu zhruba 30 sekúnd. Keďže ide o slabší motor, zariadenie môže mať problém s väčšími a citeľne tvrdšími kusmi potravín.

Ako pri všetkých modeloch zo série Nutribullet, aj tu je prítomná technológia, ktorá zabezpečuje že potraviny sú pri mixovaní dôkladne rozdrvené. Vďaka tomu bude vaše smoothie bohatšie na dôležité živiny.

Na tele zariadenia nenájdete žiadne pokročilé ovládacie prvky ako displej, tlačidlá či pulzný spínač. Mixér sa automaticky spustí po nasadení naplnenej nádoby s riadne nasadenou hlavicou.

Váži len 2,5 kg a je vyrobený z odolného polykarbonátu. Sústavu extrakčných nožov z nerezovej ocele je možné po každom použití odpojiť a vyčistiť. Menšia, 0,7-litrová nádoba je vyrobená zo zdravotne neškodného (BPA free) plastu. Asi nebude prekvapením, že v balení v tejto cene nenájdete dodatočné nádoby. Poteší pribalená kniha receptov.

Oproti Sencor SNB 6601RD tento mixér od Delimano mierne zaostáva výkonom a absenciou pulzného spínača, no kompenzuje to citeľne nižšou cenou.

Pozitíva

Nízka cena
Ideálny na smoothie nápoje
Skladnosť a údržba

Negatíva

Prehrievanie
Malá nádoba
Slabší výkon

Výkon: 600 W ● Počet rýchlostí: 1 ● Objem nádoby: 0,7 l ● Pulzný spínač: nie ● Ovládanie: bez tlačidiel a displeja ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: základný extrakčný cyklus ● Hmotnosť: 2,5 kg

Víťaz testu

Tefal BL962B38

Výkon 1 300 W, šestica oceľových čepelí, 45 000 otáčok za minútu, množstvo režimov, teplotný senzor, nádoba z teplovzdorného skla, komfortné automatické čistenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kombinácia skvelej výbavy, inovatívnych funkcií a jednoduchej údržby. Aj takto by sa dal v skratke opísať víťaz testu Tefal Ultrablend Cook BL962B38. Ten na prvý pohľad zaujme najmä nezvyčajne vysokými otáčkami, veľmi jemnou reguláciou teploty a prítomnosťou teplotného čidla priamo v interiéri.

Najväčšou prednosťou smoothie mixéra Tefal BL962B39 je jeho motor. Aj keď teoretický údaj o maximálnom výkone 1 300 W nepôsobí oproti konkurenčným 1 700-watovým modelom svetoborne, otáčacia schopnosť sústavy nožov vás presvedčí o opaku.

Motor dokáže roztočiť šesticu oceľových čepelí až na 45 000 otáčok za minútu. Konkurencia má práve v tejto cene strop väčšinou na 30 tisícoch. Benefit vysokých otáčok spočíva vo výnimočnej jemnosti pri mixovaní. To sa v konečnom dôsledku prejaví v dokonalejšie zmixovanom smoothie. Nezanedbateľný podiel na tom má 3-osová sústava šiestich čepelí z nerezovej ocele, ktoré sú schopné potraviny precízne rozdrviť a zabezpečiť lepšie uvoľnenie živín. Daň, ktorú si takýto výkonný motor vyberá, je výrazný hluk počas prevádzky.

Nech už ide o akýkoľvek druh jedla alebo nápoja, mixér je vybavený množstvom režimov. Tie sa týkajú polievok, pyré, kompótov, prípravy sójového mlieka, ľadovej triešte, mliečneho kokteilu alebo ovocno-zeleninového smoothie. Tieto prednastavené programy automaticky regulujú otáčky motora a čas pre dosiahnutie ideálneho výsledku. Všetky potrebné informácie týkajúce sa času, teploty a otáčok je možné sledovať na zabudovanom displeji.

Nádobu môžete naplniť ako studenými, tak aj teplými potravinami. Nadštandardnou výbavou je teplotný senzor, ktorý dopomáha dokonalejšiemu filtrovaniu chutí a vôní počas prípravy.

Objemná, 1,75-litrová nádoba v tomto prípade nie je vyrobená z plastu, ale z teplovzdorného skla. Odolnú polykarbonátovú konštrukciu ešte pevne istí základňa s protišmykovým povrchom na spodnej časti. Okrem 8 prednastavených programov a detailnej možnosti regulovania otáčok je možné aktivovať aj veľmi komfortné automatické čistenie.

Za zmienku stojí garancia výrobcu Tefal, v rámci ktorej získate náhradné diely rýchlo a lacno aj po skončení zákonnej záručnej lehoty. Výrobca v prípade poruchy po skončení záručnej doby sľubuje výhodnú a rýchlu opravu až po dobu 10 rokov.

Pozitíva

Multifunkčnosť
Prednastavené programy
Vysoká kvalita spracovania

Negatíva

Vyšší hluk
Vyššia hmotnosť

Výkon: 1 300 W ● Počet rýchlostí: 10 ● Objem nádoby: 1,75 l ● Pulzný spínač: áno ● Ovládanie: otočný spínač, tlačidlá a LCD displej ● Drvenie ľadu: áno ● Funkcie: 8 programov ● Hmotnosť: 6,2 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

SENCOR SBL 2210WH

od 18,90 €
stolný mixér • príkon 500 W • vyberateľné nádoby 0,6 l a 0,3 l • 1 rýchlosť • pulzný spínač • 4 nože z nerezovej ocele • titánový povrch nožov •...

Tefal BL 811 D38

od 75,90 €
Stolný mixér sa môže pochváliť sadou šiestich nerezových čepelí, ktoré sú umiestnené v troch rôznych úrovniach. Vďaka tomu zaisťuje dokonalý...

Bosch MSM 66150

od 33,60 €
Doprajte si spoľahlivého a maximálne výkonného spoločníka, s ktorým rýchlo a jednoducho vykúzlite takmer akýkoľvek pokrm. Jemná majonéza, detské...

ESPERANZA EKM 004

od 27,47 €
Trieda produktu: Ručné mixéry Menovitý príkon: 800 Watt Turbo režim: Nie Farba: strieborná, Black Výška: 26 cm Šírka:...

ETA 1103 90000

od 27,69 €
Stolný mixér smoothie - ETA ACTIVMIX TEAM 1103 90000: odolné nerezové prevedenie obľúbeného športového smoothie mixéra s tímovým vybavením to je...

Sencor SHB 5501 CH

od 71,98 €
Ponorný mixér - SENCOR SHB 5501CH: Tyčový mixér je vhodný pre mixovanie mäkkých ingrediencií a tekutín Používa sa najmä na prípravu detských...

TEFAL BL 420131

od 35,70 €
stolný mixér • systém Smart Lock • systém chladenia vzduchom • ergonomický otočný gombík • ergonomická rukoväť • funkcia drvenia ľadu • objem...

Concept SM 3391

od 54,56 €
Univerzálny mixér, ktorý si poradí s rozličnými úlohami, či už budete potrebovať pripraviť výživu, urobiť si smoothie, zomlieť kávu alebo mak, či...

ETA Vital Blend Mini 2100 90000

od 88,20 €
kuchynský mixér • vysokootáčkový • multifunkčné využitie mixovanie, sekanie, drvenie, miešanie • vhodný na prípravu RAW stravy • studené aj...

Sencor SNB 4303BK

od 41,70 €
Vyťažte zo semienok, obilnín, orechov, ovocia a zeleniny to najlepšie. Mixér disponuje šesticou ostrých nožov z nehrdzavejúcej ocele pokrytých...

Bamix Swiss Line M200

od 215,00 €
ponorný mixér • príkon 200 W • vysoký výkon: 17 000 ot./min. • AC motor s 10-ročnou zárukou: tichá prevádzka • 2 rýchlosti • ľahká údržba • 4...

Bosch MMB6382M

od 132,00 €
Mixér VitaPower Série 4 je vysokorýchlostný mixér, ktorý kombinuje vysokú kvalitu a jednoduché použitie. Lahodné smoothie v priebehu malej...

Ďalšie články z kategórie Mixéry

Vaše hodnotenie:
(92%)

Komentáre
Karina 12.May.2021

Na smoothie používam klasický mixér, lebo to šetrí miesto, ale aj kompaktný smoothie mixér má svoje výhody. Plus vidím najmä vo fľašiach, tkoré sú dobré na prenos. Stolný je podľa mňa lepšia voľba, predsa len sa dá multifunkčnejšie využiť.

Odpovedať

Eva B. 17.May.2021

Dostali sme Delimano Nutribullet 600 a jeho veľkou výhodou je spratnosť. Páči sa mi výkon, zvláda spracovaťnielen ovocie a zeleninu, ale aj oriešky. Prekvapujúco nie je veľmi hlučný, čo potešilo. Používam ho aj na omáčky a polievky

Odpovedať

Patrik 25.May.2021

Začal som žiť zdravšie a smoothie mixér je pri tom super pomocník. Mám Sencor 4302 a je rýchly a výkonný, všetko rozmixuje pekne dohladka. Hlučnosť je vyššia, ale to je záležitosť každého mixéra.

Odpovedať

Natália 08.Jun.2021

Kvalita, cena, príslušenstvo, jednoduchá manipulácia - nás si získal sencor. pre základné potreby je to vyhovujúci stroj

Odpovedať

Anna 15.Jun.2021

Preferujem Tefal Ultrablend Cook. Produkt má kvalitné nože a skvelé je aj celkové spracovanie prístroja. Vďaka silnému motoru si mixér poradí takmer s hocičím. Na veľmi jemne pomelie aj tvrdšie zrnká. Za mňa je to dobrá kúpa a produkt je v našej domácnosti často využívaný.

Odpovedať

Vanesa 15.Jun.2021

Dlho som sa rozhodovala, po akom produkte siahnuť a napokon padla voľba na Delimano Nutribullet. So zakúpeným výrobkom som nadmieru spokojná, pretože spĺňa všetky požiadavky, ktoré som očakávala. Jednoducho sa obsluhuje, dokonale rozmixuje všetky suroviny a prakticky za niekoľko minút mám všetko pripravené. Niekomu môže prekážať mierna hlučnosť, no keď si dáte na misky váh všetky tie dobroty, ktoré s ním vytvoríte, hluk vám nebude prekážať. Mixér môžete použiť na mäkké i tuhšie suroviny, dokonca si hravo poradí aj s ľadom. Používam ho doma každý deň a určite ho ocenia aj tí, ktorí sa chcú zdravšie stravovať.

Odpovedať

Hanka 01.Jul.2021

Úplne mi postačuje lacnejší smoothie mixér Sencor SNB 6601RD. Ide o môj prvý produkt takéhoto typu, preto neviem porovnať s inými konkurenčnými výrobkami. Splnil moje očakávania nad rámec, pretože ovocie je odšťavené úplne bezo zvyškov. Prístroj má dobrú konštrukciu, na kuchynskej linke je stabilný a vyzerá tiež fajn. Ľahko a intuitívne sa ovláda a veľké plus dávam za to, že si poradí aj s tvrdšími surovinami, napr. surová cvikla, ktorú kvalitne rozmixuje. Dobrou funkciou je aj svetelná signalizácia či možnosť vybrať si až z troch nastavení. Pri pomere ceny a výkonu ide o bezkonkurenčný prístroj. Všetky ostatné, ktoré som pozerala, boli oveľa drahšie.

Odpovedať

Tamara 04.Aug.2021

Na prípravu smoothie používam Tefal Ultrablend Cook, ktorý je nielen mixérom, ale vie aj variť. Je to teda prístroj s viacerými praktickými funkciami. Mixovanie je veľmi rýchle a kvalitné, pretože všetko rozmixuje do hladka. Má silný motor a vysoký výkon a súčasne vie mixovať aj variť. Okrem prípravy smoothie sa preto skvele hodí tiež na varenie polievok. Všetky potrebné ingrediencie stačí len vložiť do mixéru, zapnúť a počkať cca. polhodinku a všetko je hotové. Môžem servírovať. :-) Celkové prevedenie je kvalitné, pretože bolo použité sklo, mixér je troška ťažký, ale to je len fajn. Prístroj vie dokonca rozdrviť aj ľad, čo je v týchto letných mesiacoch super pri príprave osviežujúcich nápojov. Občas v ňom robím aj mandľové mlieko a tiež si počína veľmi dobre. Je to šikovný univerzálny kuchynský pomocník, ktorý šetrí čas. Údržba je jednoduchá, po použití stačí opláchnuť a pridať kvapku čistiaceho prostriedku a opäť je pripravený na ďalšiu prácu.

Odpovedať

Irena 24.Sep.2021

Zaujal ma Tefal Ultrablend Cook, ktorý má silný motor a kvalitné nože. Dokáže pomlieť aj tvrdé zrnká na veľmi jemnú konzistenciu. Za mňa to bola dobrá kúpa, s ktorou som maximálne spokojná.

Odpovedať

Heňo 21.Oct.2021

Výborný je Nutribullet RX, nejdem bez neho ani na krok. :-) Pre mňa je to najlepší mixér, aký som kedy mal. Smoothie si robím veľmi často, počas leta hlavne ovocné a počas jesene zas zeleninové. Príprava je rýchla a jednoduchá. Okrem smoothie sa tu dajú robiť aj polievky či mixovať orechy, napr. vlašské.

Odpovedať

Majka 23.Nov.2021

Delimano Nutribullet RX 1700 naozaj rozmixuje všetko. Mixujem v ňom napríklad špenátové listy, tvrdé oriešky, zamrznuté ovocie, čerstvé ovocie a zeleninu, ľad atď. Za najväčšiu výhodu považujem jeho spratnosť, funkčnosť a rýchle umytie nádob. Prístroj používam denne. Dizajn je moderný a hodí sa do akejkoľvek kuchyne. Hlučnosť je primeraná.

Odpovedať

Renča 08.Feb.2022

Tefal Ultrablend Cook má kvalitné spracovanie a hlavne kvalitné nože. Má silný motor, preto je výkonný. Pomelie aj zrnká a to na veľmi jemno. S výberom som spokojná, je vhodný pre teplú aj studenú prípravu pokrmov. Regulácia teploty je veľmi jemná a presná.

Odpovedať

Silvika 23.Feb.2022

Mixér Bamix Swiss Line M200 sa dobre drží v ruke a jednoducho sa s ním manipuluje. Kúpila som ho, pretože ten starý mi začal pískať a bolo to pre mňa nepríjemné počas práce. Nedá sa umývať v umývačke riadu, ale to mi neprekáža.

Odpovedať

Margita 17.May.2022

Šikovný a pekne vyzerajúci mixér je G21 Excellent. Digitálne ovládanie je jednoduché, intuitívne, pohodlné a silno návykové. Je tu až päť mixovacích programov, ktoré dokážu pokryť množstvo surovín. Program sa spúšťa jediným kliknutím. Nastaviť si je možné aj ďalších šesť programov. Pre každý sa dajú vybrať požadované otáčky aj dĺžka trvania. S výberom som maximálne spokojná.

Odpovedať

Vierka 16.Oct.2022

Chcela som niečo lacné ako rýchlu náhradu za prístroj, ktorý sa mi pokazil. Kúpila som si ESPERANZA EKM 004, ale to naozaj len ako prístroj v prípade núdze, prípadne pre veľmi nenáročných zákazníkov. Materiály sú už na prvý pohľad extrémne lacné a ani jednotlivé časti do seba až tak dobre nezapadajú. Tlačidlá na tele mixéra pôsobia mäkko na dotyk a otváranie veľkej nádoby na sekanie je vymyslené neprakticky. Jedinou výhodou je nízka obstarávacia cena. Žiaľ, nemôžem odporučiť, jedine tým, ktorí od mixéra veľa neočakávajú.

Odpovedať

Evka 20.Jan.2023

BOSCH MMBM 401 W je malý, rýchly a spoľahlivý. Hoci má príkon len 350 W, na smoothie to úplne stačí, samozrejme, dokáže pomixovať aj iné pokrmy. Nádoba je z tritánu, čiže plast, ale zdá sa kvalitný. So značkou Bosch sme spokojní už roky a máme viacero spotrebičov tohto výrobcu. Mixér nám slúži už dosť dlhú dobu a verím, že to tak aj ostane. :-)

Odpovedať