Kulmy na vlasy

Najlepšie kulmy na vlasy 2024 + recenzie

Hľadáte kulmu na vlasy, za ktorú nezaplatíte astronomickú sumu, bude spoľahlivá, šetrná k vašim vlasom a jej obsluhu zvládnete ľavou zadnou? V tom prípade vám už hneď na začiatku môžeme odporučiť víťazku nášho testu, kliešťovú kulmu Remington CI6525. Pre tých z vás, ktorí chcú čo najviac ušetriť alebo naopak, potrebujú profesionálnu kulmu, sme zrecenzovali aj niekoľko ďalších kvalitných zariadení z ponuky overených výrobcov.

Publikované: 07.09.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Akú kulmu na vlasy kúpiť?

Plánujete si zaobstarať vašu prvú kulmu alebo uvažujete nad výmenou tej starej, no výberu nechcete venovať príliš veľa času? Pre všetkých z vás, ktorí preferujú rýchle rozhodnutia a nechcú čítať náš podrobný návod na výber ani recenzie, sme si hneď na začiatok pripravili popis najdôležitejších vlastností trojice z porovnávaných produktov z nášho testu kuliem na vlasy.

Názov Hodnotenie Detail
Remington CI6525 5* Zobraziť produkt
Philips BHB876/00 5* Zobraziť produkt
Remington CI95 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Remington CI6525

Remington CI6525

Kliešťová ionizačná keramicko-turmalínová kulma, 130 – 220 °C, 10 teplotných stupňov, otočný kábel 1,8 m, priemer 25 mm

Zobraziť viac info

Klasická kulma na vlasy Remington CI6525 nás zaujala pomerom medzi obstarávacou cenou, výkonom a jej vlastnosťami. Má veľmi presnú reguláciu teploty, ktorú si na nej môžete nastaviť od 130 do 220 °C. Hlavica s univerzálnym priemerom 25 mm a ionizačnými vlastnosťami je vyrobená z keramiky a prírodného turmalínu, materiálov, ktoré sú šetrné k všetkým typom vlasov. K mínusom patrí len kratší otočný napájací kábel.

Cenový trhák
BaByliss C325

BaByliss C325

Klasická kliešťová kulma, 150 - 180 °C, 10 teplotných stupňov, 25 mm priemer

Zobraziť viac info

Ak hľadáte lacnú klasickú kulmu na vlasy so základnými funkciami, BaByliss C325 môže byť tou pravou. Ide o model s reguláciou teploty v 10 stupňoch od 150 do 180 °C. Kulma je vybavená 25 mm hlavicou, nachádza sa na nej kratší otočný kábel a má veľmi nízku spotrebu elektriny. K plusom patrí studená špička rýchle nahrievanie.

Náš TIP
BaByliss PRO 2469

BaByliss PRO 2469

Ionizačná titánovo-turmalínová trojkulma, 150 – 210 °C, 5 teplotných stupňov, otočný kábel 2,7 m, priemer 19 mm

Zobraziť viac info

Ionizačná trojkulma BaByliss PRO 2469 s titánovo-turmalínovým povrchom a ionizačnou technológiou je naozaj kvalitný model pre náročnejších spotrebiteľov, čo sa odzrkadľuje aj na jeho obstarávacej cene. Teplota je regulovateľná v 5 fixných stupňoch od 150 do 210 °C. Manipulácia s kulmou je jednoduchá, je vybavená funkciou automatického vypnutia a jej nahrievanie je veľmi rýchle.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Kulmy na kučery nie sú príliš komplikovanými zariadeniami. Aby ste si vedeli vybrať čo najlepšie, je potrebné pochopiť len zopár kľúčových vlastností a funkcií. Práve tie boli jednou z pomôcok, ktoré sme využívali pri výbere, ale i samotnom zostavovaní nášho testu kuliem na vlasy. Jednotlivé modely sme navyše porovnávali aj medzi sebou, vďaka čomu môžete získať lepšiu predstavu o pomere medzi obstarávacou cenou, výkonom, kvalitou a funkciami.

Pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Univerzálnosť použitia
Šetrnosť k vlasom
Teplotné rozpätie
Počet teplotných stupňov
Rýchlosť nahrievania
Bezpečnostné prvky
Obsluha a manipulácia

V našom teste najlepších kuliem na vlasy nájdete zástupcov viacerých serióznych značiek, konkrétne tie od BaByliss, Rowenta, Remington a Philips. Ich kvalitu potvrdzujú nielen samotné technické parametre a naše vlastné hodnotenie, ale taktiež spotrebiteľské skúsenosti a recenzie, ktoré sme analyzovali na známych portáloch, ako je Mall, Nay,  Heureka, Alza, Datart, Okay či Hej. Do testu sa teda dostali len overené, kvalitné a výkonné produkty, ktorých kúpu vám môžeme nepochybne odporučiť.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie kuliem na vlasy

Zostavenie našich podrobných recenzií kuliem na vlasy prebiehalo počas niekoľkých dní. Pozornosť sme venovali každému detailu, do úvahy sme brali aj spotrebiteľské recenzie a mieru predajnosti jednotlivých kúskov. Výsledkom je, veríme, prínosný súhrn reálnych vlastností daných produktov, do ktorého nezasahoval žiaden zo spomínaných výrobcov či predajcov.

Víťaz testu

Remington CI6525

Kliešťová ionizačná keramicko-turmalínová kulma, 130 – 220 °C, 10 teplotných stupňov, otočný kábel 1,8 m, priemer 25 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Remington CI6525 je veľmi zaujímavým kúskom za atraktívnu obstarávaciu cenu. Ide o klasickú kliešťovú kulmu s keramicko-turmalínovou hlavicou a funkciou ionizácie, ktorá prináša vlasom mnohé benefity. Hlavica s univerzálnym priemerom 25 mm má antistatický účinok, nespôsobuje tzv. krepovatenie a je vhodná na všetky typy i dĺžky vlasov.

K tomu, že kulmu Remington môžete použiť na naozaj akékoľvek vlasy, prispieva aj široké teplotné rozpätie, ktoré môžete regulovať od 130 do 220 °C, a to až v 10 krokoch po 10 °C. Nastavenie teploty je teda nadštandardne presné. Manipulácia s kulmou, ako to už býva pri všetkých kliešťových modeloch, je veľmi jednoduchá.

Rýchlosť nahrievania, ktorá predstavuje necelú minútu, nemôžeme hodnotiť inak ako pozitívne. Remington CI6525 je rovnako ako BaByliss PRO 2469 LCD kulma s digitálnym displejom, na ktorom môžete sledovať aktuálne nastavenú teplotu. Vysoký výkon stojí aj za trochu menej pozitívnym parametrom, ktorým je až 46 W príkon.

Z hľadiska bezpečnosti je na tom kulma Remington naozaj dobre. Disponuje funkciou automatického vypnutia po 60 min. nečinnosti, špička ostáva chladná aj počas používania a napájací kábel môžete otáčať vo všetkých smeroch. V tomto smere nás zamrzela len 1,8 m dĺžka kábla. K šikovným bezpečnostným prvkom zaraďujeme aj praktický výklopný stojanček, o ktorý môžete počas úpravy vlasov kulmu pohodlne oprieť. 

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenu, kvalitou a výkonom
Presná a široká regulácia teploty
Vhodná na všetky typy a dĺžky vlasov

Negatíva

Kratší napájací kábel

Typ = kliešťová kulma ● Materiál hlavice = keramika + turmalín ● Priemer hlavice = 25 mm ● Regulácia teploty = 10 stupňov ● Teplotné rozpätie = 130 - 220 °C ● Typ/dĺžka kábla = 1,8 m ● Hmotnosť = 340 g ● Príkon = 46 W

Cenový trhák

BaByliss C325

Klasická kliešťová kulma, 150 - 180 °C, 10 teplotných stupňov, 25 mm priemer

Pozrieť najlepšiu ponuku

Francúzska kulma na vlasy BaByliss C325 je lacná a ideálna pre všetkých nenáročných spotrebiteľov. Nečakajte od nej zázraky, svoju hlavnú úlohu, natočenie vlasov, však zvláda obstojne. Na BaByliss C325 je možné nastaviť až 10 rôznych teplotných stupňov. V tomto smere prekonáva všetky modely v našom teste kuliem na vlasy, dokonca i niekoľkonásobne drahšie modely, napr. BaByliss PRO 2469. Problémom je, že teplotné rozpätie sa pohybuje len od 150 do 180 °C. Tento model je preto vhodný najmä pre osoby s jemnejšími vlasmi. Kulmu môžete, samozrejme, použiť aj na úpravu tých nepoddajných, musíte však počítať s kratšou životnosťou kučier.

V návode na používanie nájdete presný popis na používanie jednotlivých stupňov, čo považujeme za milý detail. Prvé 4 sú určené na úpravu jemných, farbených a citlivých vlasov. Ak máte normálne alebo normálne vlnité, je vhodné použiť stupeň 5 až 7. Pre tých z vás, ktorých príroda obdarila hustou, nepoddajnou alebo extrémne kučeravou hrivou, sú tu stupne 8, 9 a 10. K pozitívam zaraďujeme aj ochranný a šetrný povrch hlavice Sublim touch.

Priemer hlavice je 25 mm. Táto priemerne široká kulma na vlasy má teda univerzálne použitie a jej ovládanie by mali bez problémov zvládnuť aj úplní začiatočníci. K jednoduchej obsluhe prispieva taktiež otočný napájací kábel a fakt, že ide o klasickú kliešťovú kulmu. Z bezpečnostných funkcií na tomto kúsku nájdete len 2 prvky. Prvým z nich je studená špička, ktorá zabraňuje nechcenému popáleniu pri kulmovaní. Za druhý považujeme integrovaný stojanček, o ktorý môžete kulmu oprieť počas úpravy vlasov.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
10 teplotných stupňov
Ochranná vrstva hlavice pre šetrné kulmovanie

Negatíva

Nižšia max. teplota
Kratšia výdrž kučier
Bez automatického vypnutia

Typ = klasická kliešťová kulma ● Priemer hlavice = 25 mm ● Regulácia teploty = 10 stupňov ● Teplotné rozpätie = 150 – 180 °C ● Typ kábla = otočný

Náš TIP

BaByliss PRO 2469

Ionizačná titánovo-turmalínová trojkulma, 150 – 210 °C, 5 teplotných stupňov, otočný kábel 2,7 m, priemer 19 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

BaByliss PRO 2469 je veľmi šikovná trojkulma s ionizačnou technológiou, ktorou disponuje len jedna ďalšia kulma v našom teste, konkrétne jeho víťazka Remington CI6525, čo potvrdzujú aj spotrebiteľské recenzie. Je určená na vytváranie rôznych typov kučier a jej používanie je vhodné pre osoby s takmer akýmkoľvek typom vlasov. Materiály, z ktorých je vyrobená hlavica, vytvárajú veľmi zaujímavú kombináciu vlastností. Prírodný turmalín po nahriatí produkuje záporne nabité ióny, a to v množstve okolo 150 000 na m³, ktoré vlasom dodávajú lesk, hebkosť, vyživujú ichhydratujú a zabraňujú tvorbe statickej energie. Tento povrch s ionizačnými vlastnosťami je pritom vhodnou alternatívou aj pre vyslovene jemné, riedke či oslabené vlasy.

Ďalším použitým materiálom je titán, ktorý vyniká odolnosťou proti vysokým teplotám, mechanickému poškodeniu aj chemickým látkam. K benefitom, ktoré poskytuje používateľovi, ďalej patrí enormne rýchle nahrievanie a rovnomerná distribúcia tepla po celej ploche hlavice. Vo vnútri tejto kulmy na kučery je ukryté keramické výhrevné teleso. Jeho výhody sú podobné tým, o ktorých sme hovorili pri titáne. Teleso sa nahrieva rýchlo a teplo distribuuje naozaj rovnomerne. Tieto vlastnosti zároveň stoja za pomerne nízkou spotrebou elektriny.

Na tejto francúzskej kulme na vlasy sa nachádza digitálny displej, na ktorom môžete sledovať aktuálne nastavenú teplotu. V tomto smere sme narazili aj na jedno negatívum. Teplota je regulovateľná v rozmedzí od 150 do 210 °C, a to v 5 fixných stupňoch. Ak máte redšie, jemnejšie alebo normálne husté a hrubé vlasy, ich úprava by mala byť dostatočne efektívna. Max. teplota 210 °C však nemusí byť ideálna pre osoby s vyslovene nepoddajnými vlasmi, pri ktorých si kučery držia tvar o niečo kratšie. Navyše, kulma je vybavená hlboko zakrivenou hlavicou s 19 mm priemerom, čo opäť ocenia najmä „majitelia“ poddajnejšej hrivy. Samozrejme, tento priemer hlavice je ideálny aj na tvorbu menších vĺn.

Ovládanie a manipulácia sú veľmi jednoduché, k čomu prispieva nadštandardne dlhý kábel, ktorý má 2,7 m, a šikovne tvarovaná rukoväť. Kábel je navyše otočný, pohodlné je teda aj kulmovanie na zadnej časti hlavy. Z bezpečnostných funkcií stojí za spomenutie konštrukcia, ktorá zabraňuje kontaktu nahriatej hlavice s podložkou, a špička z nevodivých materiálov, ktorá ostáva chladná počas celého procesu kulmovania. Zapnutie a vypnutie kulmy prebieha prostredníctvom klasického tlačidla ON/OFF. 

Pozitíva

Vytvára veľmi pekné kučery
Rýchle nahriatie a široké teplotné rozmedzie
Ionizačná technológia – vhodná pre všetky typy vlasov

Negatíva

Vyššia cena

Typ = ionizačná trojkulma ● Materiál hlavice= turmalín + titán ● Priemer hlavice = 19 mm ● Regulácia teploty = 5 stupňov ● Teplotné rozpätie = 150 – 210 °C ● Typ/dĺžka kábla = otočný/2,7 m

Remington CI95 Pearl

Kónická keramická kulma, 130 – 210 °C, 5 teplotných stupňov, otočný kábel 3 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kónická kulma Remington CI95 Pearl neurobila najlepší dojem len na nás, ale zjavne aj na samotných spotrebiteľov, keďže patrí k najpredávanejším modelom na našom trhu. Jej pozitívne vlastnosti potvrdzujú aj samotné spotrebiteľské skúsenosti a hodnotenia spolu s inými nezávislými recenziami kuliem na vlasy.

Remington Ci95 Pearl má kónický tvar, ktorý stojí za veľmi prirodzene vyzerajúcimi kučerami a vlasom dodáva objem. Hneď na začiatku upozorňujeme, že práca s ňou si vyžaduje trochu cviku. To však platí pre akúkoľvek kónickú kulmu, nielen pre tento konkrétny kúsok. Keramický povrch hlavice s prídavkom perál je vhodný na úpravu všetkých typov vlasov, ktorým dodáva lesk, nezanecháva na nich odtlačky a nevytvára statickú energiu. Výrazným benefitom je veľmi rovnomerné rozloženie teploty po celom povrchu hlavice.

Vďaka podsvietenému digitálnemu displeju patrí tento model medzi LCD kulmy. Displej je navyše možné uzamknúť, čo zabraňuje nechcenému prestaveniu teploty počas kulmovania. Teplotu si na nej môžete nastaviť v podobnom rozmedzí ako na drahšom modeli BaByliss PRO 2469, teda od 130 do 210 °C v 5 krokoch. K plusom zaradzujeme aj funkciu automatického vypnutie po 60 min. nečinnosti a vysokú kvalitu spracovania.

Tento model je možné označiť za skutočne rýchlo nahrievaciu kulmu. Nahriatie jej hlavice na najnižšiu možnú teplotu, teda 130 °C, zaberie skutočne iba cca 30 s.  Pri jej nahrievaní na vyššiu či max. teplotu ide o trochu dlhší čas. Špička ostáva chladná aj počas kulmovania, čo je veľmi dôležitý, praktický a bezpečnostný detail. Pozitívne hodnotíme taktiež otočný kábel s nadštandardnou dĺžkou 3 m, ktorý manipuláciu s týmto zariadením podstatne uľahčuje. Súčasťou dodávky je žiaruvzdorné prenosné puzdro, ktoré využijete na cestách aj doma.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Rýchle a rovnomerné nahrievanie hlavice so šetrným povrchom
Vhodná na všetky typy vlasov

Negatíva

Manipulácia si vyžaduje prax

Typ =kónická keramická kulma ● Materiál hlavice = keramika ● Regulácia teploty = 5 stupňov ● Teplotné rozpätie = 130 – 210 °C ● Typ/dĺžka kábla = otočný/3 m

Pre náročných

Philips BHB876/00

Automatická rotačná kulma keramická, 170 – 210 °C, 3 teplotné stupne, otočný kábel 2 m

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pri automatickej kulme Philips StyleCare Prestige BHB876/00 je príznačné použiť jeden z populárnych reklamných sloganov: „výsledky ako z profesionálneho salóna“. Tento model disponuje systémom Smart Curl, ktorý vlasy natáča automaticky a veľmi rýchlo. Ďalšou pokrokovou technológiou je Curl Boost, vďaka ktorej je Philips StyleCare Prestige podľa recenzií jednou z najlepších automatických kuliem pre dokonalé kučery. Stojí za tým, že vlasy môžete natáčať veľmi efektívne aj pri nízkych a šetrných teplotách.  

Ovládanie, ktoré zvládne naozaj ktokoľvek, je veľmi jednoduché. Aj Philips StyleCare Prestige považujeme za naozaj rýchlo nahrievaciu kulmu. Potom, ako ju zapnete, stačí počkať 30 s a môžete ísť na to. Na túto skutočnosť vás upozorní praktická kontrolka na rukoväti. Následne si nastavíte teplotu, čas, spôsob kulmovania a môžete ísť na vec. Všetky ovládacie prvky vrátane kontroliek nájdete priamo na rukoväti. Teplotný rozsah predstavuje 170 až 210 °C. Teplotu je však možné nastaviť len na 3 fixné stupne 170, 190 alebo 210 °CKeramický povrch hlavice je obohatený  o keratín, čo stojí za veľmi šetrnou úpravou vlasov.

Na samonavíjacej automatickej kulme Philips si viete nastaviť dobu, počas ktorej bude daný prameň vlasov tvarovaný v jej hlavici. Na výber máte 3 časy, a to 8, 10 alebo 12 s. Posledným nastavením je smer natáčania vlasov. K dispozícii sú až 3 možnosti – doľava, doprava alebo striedavo. Vzhľad výsledných kučier teda môžete upraviť presne podľa vašich požiadaviek. Pri použití kulmy na vlasy s nižšou teplotou získate prirodzene pôsobiaci účes, na vytvorenie XXL vĺn s dlhou trvácnosťou stačí zvýšiť teplotu a predĺžiť čas úpravy. V preklade, pomocou samonatáčacej kulmy na vlasy Philips môžete vytvárať naozaj všakovaké vlasové kreácie podľa vlastnej fantázie.

Veľmi zaujímavou je funkcia automatického vypnutia kulmy v prípade, ak dôjde k zamotaniu vlasov. Vďaka tomu môžete naraz natočiť pokojne aj hrubšie pramene. Vzhľadom na všetky vymenované funkcie a obstarávaciu cenu automatickej kulmy Philips je jasné, že automatické vypnutie pri dlhšej nečinnosti je samozrejmosťou. Samonavíjacia kulma na vlasy sa sama vypne po 60 min., čo je rovnaký čas ako pri modeloch Remington CI6525 a Remington CI95 PearlNapájací kábel je otočný, preto sa nemusíte obávať jeho zamotávania počas kulmovania vlasov na zadnej strane hlavy. Samonatáčacia kulma na vlasy je vybavená praktickým háčikom na zavesenie, ktorý oceníte priamo pri práci aj skladovaní.

Po rozbalení je možné kulmu na vlasy použiť okamžite. Nie je potrebné jej komplikované skladanie či spúšťanie. Súčasťou dodávky je aj návod na správne použitie kulmy na vlasy, komponenty na údržbu automatickej hlavice, ktorú je pred čistením potrebné nechať vychladnúť, a praktická plastová pomôcka, ktorá slúži na oddelenie primerane veľkého prameňa vlasov, ktorý vložíte do kulmy.

Pozitíva

Vysoký výkon
Jednoduchá obsluha a profesionálne výsledky
Efektívne a šetrné kulmovanie všetkých typov vlasov

Negatíva

Vysoká cena
Len 3 fixné teplotné stupne

Typ = automatická kulma ● Materiál hlavice= keramika s prídavkom keratínu ● Regulácia teploty = 3 stupne ● Teplotné rozpätie = 170 – 210 °C ● Typ/dĺžka kábla = otočný/2 m

Ďalšie zaujímavé produkty

Test kuliem na vlasy sme sa snažili zostaviť tak, aby si v ňom na svoje prišla čo najväčšia časť z vás. Zamerali sme sa na drahšie, ale aj tie najlacnejšie kulmy na kučery, rôzne typy kuliem a modely, ktoré sú vhodné pre rôzne typy vlasov. Samozrejme, nie je vylúčené, že ste nenašli produkt, ktorý by vás očaril. Trh s týmito pomôckami na úpravu vlasov je enormne široký, preto sme sa rozhodli, že pre vás pripravíme ešte niekoľko tipov na ďalšie zaujímavé produkty.

Prvým modelom, ktorý nás zaujal netradičným konštrukčným riešením, je Hot Tools Curl Bar. Ide o drahšiu kulmu s vibračným časovačom, ktorý je nastaviteľný od 0 do 10 s, digitálnym displejom, 8 teplotnými stupňami a teplotným rozsahom od 160 do 230 °C. Hlavica má povrch zo zlata, ktoré je k vlasom šetrné a teplo distribuuje veľmi rovnomerne. Kulma disponuje funkciou automatického vypnutia po 60 min., má studenú špičku a až 3 m napájací kábel.

Automatická rotačná kulma na vlasy ETA Fenité 8327 90000 s keramicko-turmalínovým povrchom a ionizačnými vlastnosťami je cenovo dostupný model pre náročnejších spotrebiteľov, ktorý je vhodný na všetky typy vlasov. Hlavica má priemer 25 mm, teplotu si na kulme môžete nastaviť v rozmedzí od 150 do 210 °C, nahrievanie kučier je indikované zvukovým signálom, nechýba ani funkcia automatického vypnutia, háčik na zavesenie a spolu s ňou dostanete aj cestovné puzdro.

BaByliss C1600E je ďalšia samonavíjacia automatická kulma za vcelku prijateľnú obstarávaciu cenu. Teplotné rozmedzie je 180 až 230 °C. Dobu natáčania vlasov si môžete nastaviť na 8, 10 alebo 12 s. Kulma má keramický povrch, samozrejmosťou je ionizácia a otočná šnúra. Smer natáčania je možné nastaviť.

Ak hľadáte lacnú kulmu na vlasyCera Curly Ceramic je tou správnou voľbou. Ide o klasický kliešťový model so šetrným keramickým povrchom a nadštandardným priemerom 38 mm. Teplotu môžete na tejto širokej kulme na vlasy nastaviť od 80 do 210 °C. Prevádzku uľahčuje až 3 m napájací kábel v kombinácii s digitálnym displejom a rýchle nahrievanie, ktoré trvá len 20 s.

Kliešťová trojkulma BaByliss Easy Waves C260E s keramicko-titánovým povrchom je alternatívou pre milovníkov retro vĺn. Teplotu hlavice je možné nastaviť na 160, 180 alebo 200 °C. Súčasťou dodávky je aj teplovzdorná podložka, ktorá slúži na pohodlné odloženie kulmy počas úpravy vlasov. K plusovým parametrom ďalej zaraďujeme aj vcelku nízku obstarávaciu cene, k tým mínusovým absenciu automatického vypnutia.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Na základe našich skúseností s hodnotením a porovnávaním rôznych produktov si dovolíme tvrdiť, že ich predajnosť z istej časti vypovedá aj o ich skutočných vlastnostiach. Samozrejme, ide len o orientačný parameter, ktorý však môže byť pri konečnom rozhodovaní celkom nápomocný. V nasledujúcej tabuľke preto nájdete zoznam aktuálne najpredávanejších kuliem na vlasy na jednom z najpopulárnejších portálov Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Remington 4v1 PROluxe Ci91AW 5* Zobraziť produkt
Remington Ci95 Pearl 5* Zobraziť produkt
Rowenta CF471LF0 5* Zobraziť produkt
Remington CI6525 5* Zobraziť produkt
Remington CI96W1 5* Zobraziť produkt

Kulmy na kučery nepatria k nevyhnutným pomôckam na úpravu vašej koruny krásy. Buďme úprimní, krásne vlny bez kulmy vytvoríte aj pomocou obyčajnej kefy a fénu, s kulmou je to ale podstatne jednoduchšie a efektívnejšie. Ak práve hľadáte kúsok, ktorý bude ideálny pre váš typ aj dĺžku vlasov, bude pre vás dostupný z hľadiska vašich finančných možností a jeho obsluha bude zodpovedať vašim zručnostiam a skúsenostiam, v našom návode na výber tej najlepšej kulmy nájdete všetko, čo potrebujete vedieť. Posvietili sme si na základné technické parametre, doplnkové funkcie, príslušenstvoceny aj overených predajcov rôznych typov kuliem na vlasy.

Ako vybrať kulmu na vlasy

 • Základné rozdelenie kuliem na vlasy
 • Špeciálne typy kuliem
 • Povrch hlavice
 • Priemer hlavice/tŕňa
 • Regulácia teploty
 • Ovládanie a manipulácia
 • Funkcie, doplnky a príslušenstvo
 • Cena a renomované značky

Základné rozdelenie kuliem na vlasy

V závislosti od toho, po akom type kulmy siahnete, s ňou budete môcť vytvoriť rozdielne kučery a štýly. Niektoré modely sú určené na tvarovanie klasických pravidelným lokní, iné na retro či XXL vlny. Jednotlivé typy kuliem sa líšia aj konštrukčným riešením, ktoré vplýva na jednoduchosť používania. Preto vám odporúčame, aby ste tomuto parametru venovali dostatok času, a to hneď v začiatku vášho výberu.

Kliešťové kulmy na vlasy

Klasické alebo tzv. kliešťové kulmy na vlasy patria k najčastejšej voľbe začiatočníkov. Manipulácia s nimi je totiž veľmi jednoduchá. Ide o zariadenie, ktoré pripomína kliešte, medzi ktoré uchytíte pramene vlasov. Následne ich natočíte okolo hlavice, ktorá nemá žiadne rozšírené ani zúžené mesta. V preklade, je rovná a má rovnakú hrúbku po celej dĺžke. Kučery, ktoré ňou vytvoríte, sú preto pravidelné, súmerné a rovnaké, čo môže pôsobiť trochu neprirodzeným dojmom. K nevýhodám kliešťových kuliem patrí fakt, že na vlasoch zanechávajú odtlačky a môžu poškodzovať končeky. Preto sú vhodné najmä na občasné, nie každodenné používanie.

Kónické kulmy na vlasy

Tvar hlavice kónických kuliem sa smerom od rukoväte postupne zužuje a má tvar valca. Finálne kučery preto pôsobia veľmi prirodzeným dojmom. Pri korienkoch sú totiž vytvárané široké, pri končekoch zas úzke vlny, preto ide zároveň o najlepšie kulmy na zväčšenie objemu vlasov.

Kónická kulma na vlasy

Spotrebiteľské recenzie kónických kuliem na vlasy ďalej potvrdzujú, že zabraňujú vzniku statickej energienezanechávajú odtlačky, nespôsobujú tzv. krepovatenie a vlasom, najmä končekom, škodia podstatne menej ako klasické modely. Nevýhodou je, že použitie kónickej kulmy si vyžaduje cvik a prax. Spočiatku sa pravdepodobne nevyhnete popáleninám, preto je vhodné používať ochranné pomôcky, napr. uterák alebo rukavice.

Eliptické kulmy na vlasy

Eliptické alebo elipsovité kulmy na vlasy sú akýmsi hybridom kliešťových a kónických modelov. Ich hlavica má jednoliatu hrúbku a je rovná, kliešte však v tomto prípade absentujú. Vďaka tomuto konštrukčnému riešeniu nedochádza k vzniku odtlačkov na vlasoch. Kučery sú rovnaké od korienkov ku končekom, takže ani eliptické kulmy nemusia vyhovovať milovníčkam či milovníkom stopercentnej prirodzenosti. Podobne ako pri predošlom type kuliem musíte pri manipulácii aj pri tých eliptických získať prax.

Špirálové kulmy na lokne a kučery

Aj špirálové kulmy „produkujú“ priam dokonalo súmerné, teda rovnaké a rovné kučery. Na ich hlavici sa nachádzajú drážky, ktoré vytvárajú špirálu. Pramene vlasov o hlavicu obtočíte práve cez ňu. K zásadným výhodám patrí veľmi jednoduchá manipulácia, ktorú zvládne aj úplný začiatočník. Ak sa rozhodnete pre špirálovú kulmu, odporúčame vám hľadať model s nastaviteľnou veľkosťou vĺn.

Automatické kulmy na vlasy

Automatická kulma na vlasy, samonavíjacia, samonatáčacia či rotačná kulma na vlasy je vybavená vlastným motorom, teda pohonom. Z hľadiska konštrukcie ju odlíšite už na prvý pohľad, pretože v podstate vôbec nepripomína kulmu ako takú. Vlasy sa na nich nenamotávajú ručne, ale automaticky. Väčšinou si na nich môžete nastaviť čas aj smer kulmovania kučier. Drahšie a pokrokovejšie modely neraz disponujú aj funkciou automatického zastavenia pri zamotaní vlasov. Obsluha je vyslovene nenáročná, automatické kulmy sú preto vhodnou voľbou pre začiatočníkov aj náročných spotrebiteľov. Nevýhodou je vysoká obstarávacia cena.

Automatická kulma na vlasy

Trojkulmy – vlnkovacie kulmy na vlasy

Trojkulmy, tzv. vlnkovacie kulmy na vlasy alebo 3D kulmy sú špecifickým typom týchto hairstyleových pomôcok. Sú určené na vytváranie špecifických retro vĺn, tzv. finger waves, ktoré boli populárne v 30. rokoch minulého storočia. Hlavica je tvorená 3 samostatnými časťami, medzi ktoré vložíte pramene vlasov.

Ide o podobný princíp, ktorý sme opisovali pri klasických kliešťových kulmách. Výhodou je teda veľmi jednoduchá obsluha, nevýhodou časová náročnosť kulmovaniaTrojkulmy patria k tým lacnejším. Ide o jeden z najlepších typov kuliem na veľké vlny. Pod pojmom vlnkovacie kulmy sa môžu ukrývať aj špeciálne modely, ktorých hlavicu tvoria 3 valčeky umiestnené vedľa seba. Mnohé z nich zároveň patria do kategórie žehličiek a kuliem v jednom.

Špeciálne typy kuliem

 • Žehlička + kulma na vlasy: Ak si vlasy žehlíte aj kulmujete, žehličky a kulmy na vlasy v jedom sú pre vás ideálnou alternatívou. Spoznáte ich podľa špeciálneho tvaru hlavice. Jej princíp je pritom rovnaký ako na klasických kliešťových kulmách, jedna časť je však rovná a druhá oválna.
 • Parné kulmy: Parná kulma na prvý pohľad pripomína obyčajnú kulmu na kučery. Rozdielom je, že na zahriatie vlasov využíva paru. Tá dokáže vo vlasoch uzamknúť vlhkosť, vďaka čomu ich hydratuje a zároveň nevysúša.
 • Kulmy na vrkoče: Automatické zapletače či zapletávače na vlasy sa zvyknú nazývať tiež ako kulmy na vrkoče. V prapodstate však tieto pomôcky nemajú s kulmami na kučery takmer nič spoločné, keďže neprodukujú žiadne teplo a už na prvý pohľad vyzerajú úplne inak. Ide o zariadenie s rukoväťou a špeciálnym nadstavcom, do ktorého upevníte niekoľko prameňov vlasov. po jeho zapnutí sa nadstavec otáča v rôznych smeroch, čím vlasy zapletá do rôznych typov vrkočov.
 • Teplovzdušné kulmy na vlasy: Fénová kulma, tzv. kulmofén alebo teplovzdušná kulma je špeciálne zariadenie, ktoré vlasy suší a zároveň natáča. Hlavný rozdiel spočíva v hlavici, ktorá pripomína klasickú oválnu kefu na manuálne natáčanie vlasov pomocou fénu. Táto hlavica disponuje štetinami a produkuje teplo. Fénové kulmy sú väčšinou dodávané s viacerými vymeniteľnými nadstavcami, ktorými môžete vytvoriť rôzne veľké kučery.

Trojkulma – vlnkovacia kulma na vlasy

Povrch hlavice

Hlavice kuliem môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ktoré majú rôzne vlastnosti, výhody aj nevýhody. Najčastejšie natrafíte na kulmy s keramickým, nerezovým, teflónovým, turmalínovým a titánovým povrchom. Populárnou je taktiež kombinácia prírodného turmalínu s titánom alebo keramikou. Hlavice môžu byť navyše obohatené o rôzne materiály, ktoré majú znížiť negatívny dopad vysokých teplôt na vlasy. Najčastejšie sa stretnete s:

 • Keratínom – Stojí za prirodzenejším vzhľadom kučier a dobrým sklzom hlavice. Tieto kulmy navyše vlasom dodávajú keratín v miestach ich najväčšieho poškodenia.
 • Zlatom – Má veľmi dobrú schopnosť vlasy zahrievať rovnomerne a je odolné proti nadmernému prehriatiu.
 • Perlami
 • Špeciálnymi technológiami patentovanými od daného výrobcu

Keramické kulmy na vlasy

Keramika vyniká veľmi dobrým a rovnomerným rozložením teploty po celej ploche hlavice. Plusom je taktiež jej extrémne rýchle nahriatie a hladký sklz. Ide o jeden z najuniverzálnejších povrchov, ktorý je vhodný na úpravu všetkých typov aj dĺžok vlasov, ku ktorým je vcelku šetrný. Z hľadiska ceny ide o zlatú strednú cestu.

Teflónové kulmy na vlasy

Aj teflón je šetrný k všetkým typom vlasov. Tieto kulmy sú teda vhodné pre široké spektrum používateľov. Nevýhodou je vysoká náchylnosť na mechanické poškodenie. Najčastejším problémom býva, logicky, poškriabanie teflónového povrchu, po ktorom môže hlavica vlasy vyslovene páliť. Teflónové kulmy na lokne a kučery patria k tým najlacnejším.

Turmalínová kulma na vlasy

Turmalínové – ionizačné kulmy na vlasy

Túto alternatívu odporúčame osobám s vyslovene jemnými a krehkými vlasmi, ktoré sú náchylné na poškodenie. Turmalín, prírodný kameň, pri nahriatí produkuje záporne nabité ióny, ktoré eliminujú statickú energiu, sú prospešné pre zdravie vlasov, podporujú ich správnu výživu aj hĺbkovú hydratáciu, zanechávajú ich lesklé a hladké. Tieto modely sa preto zvyknú nazývať tiež ako ionizačné kulmy, k ich výhodám patrí taktiež to, že pracujú efektívne aj pri nízkych teplotách, čo ocení každý typ vlasov.

V kategórii ionizačných kuliem môžete natrafiť aj na kombinované modely. Najčastejšie kombinovanými materiálmi sú turmalín a keramika alebo turmalín a titán. Nepísaným pravidlom je, že tieto kúsky v sebe spájajú len pozitívne vlastnosti oboch spomínaných materiálov.

Titánové kulmy na vlasy

S titánovými kulmami na kučery sa najčastejšie stretnete v profesionálnych kaderníckych salónoch. Nie sú vhodné na úpravu jemných a riedkych vlasov, pretože sa nahrievajú na veľmi vysoké teploty. Sú vyslovene ľahké, čo je príjemné pri manipulácii, majú vysokú odolnosť i životnosť a ich nahrievanie je veľmi rýchle a rovnomerné. Ak máte kvalitné vlasy, určite popremýšľajte práve nad touto alternatívou.

Nerezové kulmy na vlasy

Ak hľadáte kulmu, ktorá sa nahreje v zlomku sekundy, nerezová hlavica je tým pravým orechovým pre vás. Avšak pozor, ide o najmenej šetrný materiál, ktorý dá vlasom pekne zabrať. Kúpa nerezovej kulmy na lokne a kučery je preto vhodná len pre tých z vás, ktorí ju plánujú používať občasne a majú naozaj kvalitné vlasy. Tie jemné a citlivé by mohla nenávratne poškodiť.

Nerezová kulma na vlasy

Priemer hlavice/tŕňa

Priemer hlavice či tzv. tŕňa je veľmi dôležitým parametrom, ktorý rozhoduje o tom, aké veľké či malé vlny vytvoríte pomocou danej kulmy. Zároveň by ste sa mali rozhodovať aj podľa dĺžky vlasov a vašich skúseností. Tradičný priemer hlavíc sa pohybuje v rozmedzí od 15 do 40 mm.

 • Mini kulmy s priemerom do 11 mm: Sú určené na extrémne jemné vlasy. Pomocou extra tenkých kuliem môžete zároveň vytvoriť mini „kudrlinky“.
 • Úzke kulmy na vlasy s 13 – 19 mm priemerom: Takýto priemer hlavice nájdete na kulmách na krátke vlasy, ktorým dodajú objem. Sú vhodné aj na malé kučery.
 • Stredne široké hlavice od 19 do 25 mm: Vytvoríte nimi stredne veľké vlny. Sú vhodné pre stredne dlhé až dlhé vlasy, tým krátkym však pomocou takto širokej hlavice dodáte objem.
 • Hrubé kulmy na vlasys priemerom 30 až 40 mm: Ich kúpu odporúčame „vlastníkom“ dlhých vlasov. Pomocou takto širokej hlavice môžete na vašej hlave vytvoriť skutočné maxi vlny alebo vašim vlasom dodať XXL objem.
 • Široké kulmy na vlasy s priemerom 38 mm: Ide o špeciálny priemer, ktorý je určený na vytvorenie tzv. BOHO či plážových kučier.
 • Priemerne široké kulmy na vlasy s univerzálny priemerom: Pokiaľ si neviete vybrať, máte netradičnú dĺžku vlasov alebo nemáte absolútne žiadne skúsenosti s kulmovaním, vyberte si hlavicu s univerzálnym 25 mm priemerom, ktorá sa hodí pre každého.

Regulácia teploty

V prvom rade sa zamerajte na údaj, či na danej kulme môžete alebo nemôžete regulovať teplotu, a ak áno, tak v akom rozmedzí. Tradičné teplotné rozpätie sa pohybuje od 130 do 240 °C. Lacnejšie kulmy zvyknú disponovať menším teplotným rozpätím (cca 150 – 180 °C), na tých najlacnejších je teplota nastavená fixne, väčšinou na cca 180 °C. Dôležitý je aj počet stupňov. Napr. ak teplotu na danej kulme môžete regulovať od 150 do 220 °C, pričom máte k dispozícii len 3 teplotné stupne, konečnú teplotu bude možné nastaviť len na 150, 180 a 220 °C.

Kulma na vlasy s reguláciou teploty

Regulovateľné kulmy na lokne a kučery sú nepochybne lepšou voľbou, keďže ich môžete použiť na rôzne typy vlasov a vytváranie rôznych kučier. To, aká teplota je ideálna práve pre vás, sa odvíja od vášho typu vlasov. Jemné, krehké či poškodené vlasy ocenia šetrnejšie zaobchádzanie, naopak, tie husté a nepoddajné zvládnu aj väčšiu horúčavu. Aká je najlepšia kulma na vlasy, ktorými príroda obdarila práve vás?

 • Kulma na jemné, krehké alebo poškodené vlasy – do 150 °C
 • Kulma na krátke vlasy (jemné, citlivé) – do 170 °C
 • Kulma na normálne vlasy – do 200 °C 
 • Kulma na dlhé vlasy (husté, nepoddajné, silné, zdravé) – od 200 do 240 °C

Ovládanie a manipulácia

O ovládaní sme sčasti hovorili už na začiatku nášho návodu, kde sme vám predstavili rôzne typy kuliem. V skratke, práca s klasickými a automatickými kulmami je najjednoduchšia. Na manipuláciu s trojkulmami, kónickými a eliptickými kulmami na kučery si budete musieť zvyknúť. Ovládanie zjednodušuje aj celková hmotnosť, rozmerykonštrukčné riešenie a rukoväťRukoväte s protišmykovým povrchom a ergonomickým tvarovaním sú určite lepšou voľbou. Ďalším nepísaným pravidlom je, že vyslovene ťažké a veľké kulmy na vlasy nie sú najpohodlnejšie.

Veľmi praktickým komponentom je digitálny displej, ktorý zobrazuje aktuálne nastavenú teplotu. Tieto modely nájdete aj pod označením LCD kulma. Neprehliadnite údaj o jeho podsvietení a možnosti uzamknutia počas kulmovania. Displeje totiž niekedy slúžia aj na samotné ovládanie. K detailom, ktoré majú podstatný vplyv na náročnosť či nenáročnosť ovládania danej kulmy na vlasy, patria aj studená špička, dĺžka a typ kábla, špeciálne podložky či stojančeky a háčiky.  

 • Studená špička: Detail, no veľmi praktický a bezpečný. Špička je práve tou časťou kulmy, ktorou sa popálite najčastejšie. Ak je vyrobená zo špeciálneho nevodivého materiálu, počas kulmovania nedochádza k jej nahrievaniu.
 • Typ napájacieho kábla: Ak kábel nie je otočný, pri úprave vlasov na zadnej časti hlavy sa bude zamotávať o kulmu aj vaše ruky, čo nie je praktické ani bezpečné. Preto vám odporúčame siahnuť po modeloch s otočným káblom. Najlepšie sú kĺby, s ktorými je možno manipulovať v 360 °.
 • Dĺžka napájacieho kábla: Pri výbere neprehliadnite ani údaj o dĺžke napájacieho kábla. Za postačujúce minimum považujeme 2 m. Najlacnejšie kulmy na vlasy zvyknú disponovať káblom s dĺžkou do 1,8 m, naopak, kábel na tých drahších môže mať aj viac ako 3 m.
 • Stojan/háčik: Slúžia na opretie alebo zavesenie kulmy počas samotnej úpravy vlasov.
 • Podložka: K niektorým modelom dostanete aj špeciálnu teplovzdornú podložku, na ktorú môžete položiť aj nahriatu kulmu.

Kulma na kučery

Kulma s ionizáciou, nadstavcami a automatickým vypnutím

 • Ionizácia: Ako bolo spomenuté vyššie, kulmy s hlavicou, na ktorej sa nachádza turmalínový povrch, majú automaticky ionizačné vlastnosti. Tými však môžu disponovať aj modely z iných materiálov.
 • Kulma s vymeniteľnými nadstavcami: Ku kulme s nadstavcami dostanete rôzne vymeniteľné hlavice, ktoré môžu mať odlišný priemer alebo iné využitie. Cena takýchto modelov je prirodzene vyššia, na druhej strane získate multifunkčnú kulmu na vlasy.
 • Automatické vypnutie: Ide o veľmi užitočnú bezpečnostnú kontrolku, ktorá spotrebič vypne po uplynutí určitého času. Väčšinou ide o 30 alebo 60 min.  
 • Prenosný obal: Oceníte ho nielen pri cestovaní, ale aj doma. Slúži na odloženie kulmy, ktorú chráni pred mechanickým poškodením.

Cena odráža kvalitu

Kulmy na vlasy je možné rozdeliť do 3 pomyselných cenových kategórií. Na cenu vplýva najmä typ zariadenia, možnosti regulácie teploty a použité materiály. Na najlacnejších kulmách na vlasy za cenu do 20 eur spravidla teplotu nemôžete regulovať vôbec. Väčšinou ide o klasické modely alebo trojkulmy, ktorú sú príznačné kratším káblom, nízkou kvalitou spracovania, prehrievaním a absenciou bezpečnostných prvkov, najmä funkcie automatického vypnutia. Z materiálov prevláda teflón, nerez a keramika. Takéto kulmy na vlasy kúpite i v supermarkete, napr. Tescu či Lidli.

Kulmy za 30 až 50 eur bývajú kvalitné a dostatočne výkonné. Teplotné rozpätie sa pri nich pohybuje od 130 do 220 °C a teplotu môžete regulovať v 3 až 10 stupňoch. Kvalita spracovania je vcelku dobrá a z materiálov je najčastejšie využívaná keramika, titán a turmalín. V tejto cenovej kategórii nájdete kulmy klasické, kónické aj eliptické. Z tejto cenovej kategórie je medzi používateľmi obľúbený model Remington CI95.

Do kategórie najdrahších kuliem na vlasy patria tie automatické. Priemerne kvalitné a výkonné kúsky môžete vlastnosť za 60 až 100 eur. Ak hľadáte profesionálnu kulmu, pripravte si 100 až 150 eur.

Najlepšie kulmy na vlasy ponúka Remington, BaByliss, Rowenta a Philips

Predtým, než si prezriete náš zoznam overených výrobcov, nezabudnite, že najlepšia kulma na vlasy je tá, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám, dĺžke, typu a kvalite vlasov. Za všeobecne populárne sú považované kulmy na vlasy Remington, Rowenta a Philips. K spotrebiteľsky atraktívnym ďalej patria francúzske kulmy na vlasy BaByliss, ktoré sú cenovo dostupným riešením. Oľutovať by ste nemali ani kúpu kuliem na vlasy Braun, Orava či ETA.  

Otázky a odpovede – FAQ

V našom návode na výber tej najlepšej kulmy na lokne a kučery nájdete všetky dôležité informácie, na ktoré by ste sa mali pri vašom rozhodovaní zamerať. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na niekoľko ďalších zaujímavých parametrov. Ak máte akékoľvek otázky, ktoré súvisia s kvalitou, cenou či tým, ako používať kulmu na vlasyneváhajte sa nás opýtať v diskusii pod článkom. Na všetky z nich odpovieme čím skôr.

Kučeravé vlasy bez kulmy? Áno, existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako natočiť vlasy bez kulmy. Najjednoduchším z nich je zapletenie vrkočov z vlhkých vlasov. Na urýchlenie „procesu kučeravenia“ môžete použiť sprej na vlnité vlasy alebo vodu so soľou. Ďalším spôsobom, ktorým vytvoríte veľké vlny bez kulmy, je použitie elastickej čelenky. Dajte si ju na hlavy, vlasy navlhčite a v 2 líniách ich natočte na čelenku. Obtočené vlasy zafixujte voskom, lakom alebo kombináciou oboch prípravkov. Vlny bez kulmy vytvoríte aj pomocou žehličky na vlasy. Žehličku ťahajte smerom od korienkom ku končekom, a to tak, že ju ohnete smerom nahor, potiahnete, následne ju otočíte smerom nadol, potiahnete a tento proces opakujete, až kým sa nedostanete na koniec prameňa a nevytvoríte kučery bez kulmy.

Tomu, aké sú najlepšie kulmy na vyslovene nepoddajné a hrubé vlasy, sme sa v podstate venovali v priebehu nášho návodu aj našich recenziách. V krátkosti však platí, že na hrubé vlasy potrebujete hrubšiu hlavicu a kulmu, ktorá je schopná nahriatia na vyššie teploty, ideálne od 200 °C vyššie.

Ak máte extrémne riedke, citlivé alebo jemné vlasy, používaniu kulmy by ste sa mali skôr vyhýbať. Vlasy môžete ušetriť výberom vhodného modelu, teda tenkej kulmy s nižšou teplotou a ochranným povrchom hlavice, aj napriek tomu by ste ju však nemali používať príliš často.

Rowenta CF2132

Klasická kliešťová keramická kulma, max. teplota 180 °C, bez regulácie teploty, otočný kábel 1,8 m, priemer 16 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kulma na vlasy Rowenta CF2132 nie je tým najlepším kúskom pod slnkom, vzhľadom na extrémne nízku cenu sa jej však čokoľvek vytýka veľmi ťažko. Ide o klasický kliešťový model s keramickým povrchom, ktorý je vhodný na väčšinu typov vlasov. Ovládanie je už tradične jednoduché, toto zariadenie preto môžeme odporučiť aj úplným začiatočníkom.

Priemer hlavice predstavuje 16 mm. Rowenta CF2132 je teda určená skôr na malé kučery. Teplotu na nej nemôžete regulovať. Je nastavená fixne na 180 °C, čo znamená, že ju ocenia predovšetkým osoby s jemnejšími či priemerne hustými vlasmi. Úprava tých vyslovene nepoddajných s ňou bude pomerne náročná.

K plusom zaraďujeme rýchle nahrievanie, ktoré trvá cca 60 s. Pozitívne nás zaujali aj bezpečnostné detaily v podobe studenej špičky závesného držiaka. Napájací kábel je otočný v 360 °. Bohužiaľ, je pomerne krátky, keďže má iba 1,8 m. Rovnako ako na ďalej lacnej kulme na vlasy v našom teste, BaByliss C325, ani tento model nedisponuje funkciou automatického vypnutia pri dlhšej nečinnosti.

Pozitíva

Veľmi nízka cena
Vhodná na všetky typy vlasov
Rýchle nahrievanie

Negatíva

Bez regulácie teploty
Bez automatického vypnutia
Kratší napájací kábel

Typ = klasická kliešťová kulma ● Materiál hlavice = keramika ● Priemer hlavice = 16 mm ● Regulácia teploty = nie ● Teplotné rozpätie = 180 °C ● Typ/dĺžka kábla = otočný/1,8 m ● Príkon = 25 W

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Remington AS7051 kulmofén

od 27,90 €
Dokonalý účes každý deň za minimum času, to hravo zvládnete s teplovzdušnou kulmou, ktorá vďaka štyrom nástavcom vo vašich vlasoch vykúzli bohatý...

Remington Ci95 Pearl kulma

od 21,25 €
Luxusný keramický povrch profesionálnej kulmy s prímesou perál vyčarí lesklé pevné kučery aj plynulé vlny. Ku kučerám ideálneho tvaru napomáha aj...

Remington Ci6325 kulma

od 26,90 €
kliešťová kulma na vlasy • rýchle nahriatie • dizajn v tvare tulipánového okvetia • technológia Active Curl na prispôsobenie sa vlasom •...

Rowenta CF4710F0

od 55,99 €
Všestrannú kulmu možno použiť na všetky typy vlasov. Vytvoríte si s ňou široké spektrum účesov, od hollywoodskych vĺn cez voľné kučery, plážové...

Orava K-231 kulma

od 32,82 €
Naparovacia kulma na vlasy v čiernom prevedení Orava K 231 premení vaše rovné vlasy na krásne kučery. Naparovanie zabezpečí kučerám svieži...

Remington CI6525 kulma

od 24,68 €
kliešťová kulma na vlasy • keramicko-titánový povrch • 25mm priemer • počet teplôt 10 • digitálny displej • ionizátor • doba zahriatia 30 sekúnd...

Philips HP8664 kulmofén

od 51,00 €
Kulmofén Philips HP8664/00 ponúka množstvo funkcií, ktoré vám umožnia profesionálnu úpravu účesu v pohodlí domova. S prehľadom zvládne vaše vlasy...

BaByliss Easy Waves C260E kulma

od 31,85 €
Túžite byť vílou, hollywoodskou celebritou, alebo je vám blízky štýl hippies? S kulmou Easy Waves sa stanete čímkoľvek. Vďaka rýchlemu zahriatiu...

Remington Ci9532 Pearl Pro kulma

od 24,90 €
Pomôže vytvoriť krásne vlny a perfektný účes. Všetko jednoducho a hlavne rýchlo, dokonca bez poškodenia vlasov . Ideálne spracovanie pre krásu...

ESPERANZA EBL011 kulma

od 7,03 €
Kulma Esperanza JANET je dokonalým prístrojom na úpravu vlasov, nevyhnutným pre každú ženu, ktorej záleží na jej vzhľade. S jeho pomocou si...

Babyliss C332 kulma

od 17,62 €
Babyliss C332E je kulma s šírkou 32 mm pre extra veľké kučery, alebo vlny s možnosťou regulácie teploty v 10 krokoch v rozmedzí teplôt 150-180...

Remington Ci5338 Pro Big Curl kulma

od 29,95 €
Kulma na vlasy Ci5338 Pro Spirals Curls. Nová kulma na vlasy Ci5338 Pro Big Curls je perfektná pre tvorbu pružných voľných lokien a vĺn. Má...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(92.6%)

Komentáre
Alena 15.Sep.2021

Nedávno som si kúpila kulmu Rowenta CF2132, pretože bola v akcii za dobrú cenu. Kúpu neľutujem, s kulmou sa veľmi dobre pracuje a dokážem si s ňou vytvoriť krásny účes - prirodzene pôsobiace vlny. Kulma má kompaktné rozmery, preto je vhodná aj na cestovanie. Nedajte sa však zmýliť jej malou veľkosťou, lebo ponúka skvelý výkon. Vyzdvihujem rýchle nahriatie, no nahrieva sa aj kovová časť, ktorou sa pridržiavajú vlasy, čiže vzniká tu riziko popálenia sa. Treba s ňou opatrne narábať, chce to len cvik a všetko ide hladko bez akýchkoľvek úrazov. Okrem vĺn si s ňou viem vykúzliť aj malé kučierky, ktoré sú stabilné a vydržia mi celý deň. Kulma je ideálna pre kratšie až stredne dlhé vlasy. Obsluha je nenáročná. Ak chcete lacnú, no zároveň kvalitnú kulmu, kúpou tohto modelu nič nepokazíte. Ja som s kulmou maximálne spokojná a odporúčam ju aj ostatným.

Odpovedať

Mia 16.Sep.2021

Nedávno som si kúpila kulmu na vlasy Babyliss PRO 2469, pretože mi ju odporučila moja kamarátka, ktorá má s ňou dobrú skúsenosť a používa ju už dlhšiu dobu. Kulma robí krásne vlnky a je vhodná pre menej hrubé vlasy. Pokiaľ máte hrubé a príliš husté vlasy, vlnky si síce vytvoríte, ale nebudú vám dlho držať. S touto kulmou som maximálne spokojná, pretože sa rýchlo nahrieva a veľmi ľahko sa mi s ňou manipuluje. Viem si s ňou oživiť účes za veľmi krátku dobu. Využijete ju, ak máte dlhé alebo stredne dlhé vlasy. Mne osobne vydržia vlny až do ďalšieho umytia vlasov. Vlasy mám ako od kaderníka a pritom si ich upravím v pohodlí domova. Ak už máte cvik, viete si robiť krásne rovnomerné vlnky. Pokiaľ s kulmou nemáte skúsenosť, spočiatku si treba dávať pozor na popálenie ruky alebo prstov, pretože okraje kulmy pália. Oceňujem, že rukoväť je odľahčená a teplotu si môžem regulovať podľa potreby. Určite túto kulmu odporúčam aj ostatným.

Odpovedať

Táňa 28.Sep.2021

Ako darček som dostala kulmu Remington a som s ňou spokojná. Robí krásne vlasy, pekné voľné vlnky, ktoré mi dokážu vydržať celý deň. Manipulácia s kulmou je jednoduchá. Môžem ju odporučiť aj ostatným.

Odpovedať

Veronika 05.Oct.2021

Kulma Philips StyleCare je dosť drahá, ale pomer ceny a výkonu zodpovedá. S predchádzajúcou kulmou sa mi často stávalo, že som si spálila čelo alebo ucho, pri tejto kulme to kvôli jej tvaru nehrozí, pretože horúca je len vo vnútri. Pohodlne sa mi používa, aj keď mám dlhé a husté vlasy a úprava účesu je fakt rýchla.

Odpovedať

Denisa 09.Oct.2021

Moje očakávania splnila kulma CERA Wave Styler Compact. Účes si s ňou dokážem urobiť veľmi rýchlo a vydrží mi cca. 3 dni a to aj bez fixačných prostriedkov. Účes vlastne drží, až kým si neumyjem vlasy.

Odpovedať

Jana H. 10.Oct.2021

Ja používam kulmofén Remington a je to skvelý prístroj, ktorý mi ponúka dve funkcie v jednom. Rýchlo a šetrne dokáže vysušiť vlasy a zároveň je tu aj veľká fúkacia kefa, ktorá pekne natočí polodlhé vlasy. Ostatné nadstavce v balení mi prúdu zbytočné.

Odpovedať

Antónia 15.Oct.2021

Za mňa je jednodznačne najlepšia kulma Remington. Je vhodná pre tvorbu väčších a prirodzenejších vĺn. Kulma sa rýchlo nahrieva a jej špička nepáli. Dokonca je otočná, takže sa s ňou veľmi ľahko manipuluje a človek si popritom nepopáli prsty.

Odpovedať

Miriam 20.Nov.2021

Rowenta CF4710F0 je všestranná kulma, ktorá sa mi jednoducho ovláda a oproti iným modelom, ktoré som mala možnosť vyskúšať, je táto ľahšia. Páči sa mi možnosť vytvoriť až štyri typy vĺn, čiže si myslím, že každá dáma si príde na svoje. Táto trojkulma má veľa možností nastavenia a keramický povrch je šetrný k vlasom. S kúpou som spokojná, na negatíva som neprišla.

Odpovedať

Zdena 28.Nov.2021

Spokojnosť s kulmofénom Rowenta CF 7830, ktorý bol za prijateľnú cenu. Má pekný dizajn, veľký počet nadstavcov a hmotnosť ideálnu do ruky. Vadí mi, že kulmofén sa netočí, čo som nepredpokladala. Sú tu dve polohy a studený vzduch. Mínusom sú aj trošička kratšie štetiny na polodlhé vlasy. Vlasy mám po použití krásne nadýchané, čiže aj napriek menším výhradám som s výrobkom spokojná.

Odpovedať

Paula 16.Dec.2021

Kulma Remington CI96W1 je kvalitná a dokáže krásne upraviť aj dlhé vlasy. Polodlhé sa však natáčajú ťažšie a chce to cvik. S výberom kulmy som spokojná, pretože sa rýchlo zohreje a vlny sú super aj pri minimálnej teplote. Vlasy pri natáčaní z kulmy kĺžu, ale to nech vás neodradí, pretože tiež je to len o cviku. Páči sa mi aj dlhý otočný kábel a príslušenstvo - obal a rukavica.

Odpovedať

Katarína 25.Dec.2021

Kulma Remington PROluxe má krásny dizajn, rýchlo sa nahreje a vďaka drsnejšiemu povrchu sa vlasy nekĺžu. Manipulácia s kulmou je pohodlná a hodí sa na dlhšie vlasy. Škoda, že v balení nebola aj termo rukavica, treba teda s kulmou narábať opatrne, aby ste sa nepopálili. Kulma je síce drahšia, ale na moje vlasy účinná. Dcéra s ňou napríklad nie je spokojná, pretože účes jej vydrží veľmi krátko.

Odpovedať

LuckaV. 13.Feb.2022

Kulma Remington CI95 Pearl je fajn, ale pre požadované výsledky si manipulácia vyžaduje prax. Myslím si, že pomer ceny, výkonu a kvality spracovania je viac než dobrý. Nahrievanie je rýchle a rovnomerné, pričom hlavice majú šetrný povrch, čiže kulma je vhodná pre všetky typy vlasov.

Odpovedať

Rita Z. 25.Feb.2022

Remington AS7051 má všetko, čo som očakávala - moderný dizajn, vysoký výkon aj bohaté príslušenstvo. Je to kvalitný kulmofén a jeho jedinou nevýhodou je, že sa nedajú dokúpiť náhradné diely, teda nadstavce.

Odpovedať

Gabča 07.Jun.2022

Kulma REMINGTON CI 96W1 Silk Curling Wand je pre mňa úplne super. Kučery mi vydržia až do druhého dňa a to patrím k ľuďom, ktorí majú nepoddajné vlasy. Netreba preháňať ani množstvo laku či tužidla. Manipulácia je jednoduchá a bezproblémová, ale odporúčam používať rukavicu pre istotu, nech sa nespálite.

Odpovedať

Rita 09.Jun.2022

Kulma BaByliss C325 spĺňa svoj účel, dokáže sa rýchlo nahriať a jej ochranný povrch šetrí vlasy. Je veľmi ľahká, vďaka čomu sa dobre drží. Len škoda, že kučery mi nevydržia dlhšie. Možno to závisí aj typu vlasov.

Odpovedať

Naďa 16.Oct.2022

ROWENTA CF 3112 F0 vytvorí krásne vlnky, ľahko sa s ňou manipuluje, má dobrý výkon a čo ma najviac teší, že je šetrná k vlasom. Kučery držia celkom dlho. Rýchlo sa zohreje, takže za mňa spokojnosť. Túto kulmu som si vybrala kvôli dobrému pomeru ceny a výkonu.

Odpovedať