Tyčové vysávače

Najlepšie tyčové vysávače 2024 + recenzie

Tyčové vysávače už dávno nespĺňajú iba funkciu akéhosi doplnkového domáceho spotrebiča, ktorý slúži na rýchle upratovanie. Ide o plnohodnotného pomocníka, s ktorým povysávate celý dom či byt. Veríme, že vám náš porovnávací test tyčových vysávačov pomôže pri rozhodovaní pri kúpe tohto spotrebiča. Okrem víťaza testu, ktorým sa stal tyčový aku vysávač Xiaomi Mi G10, sme pre vás zrecenzovali aj niekoľko ďalších zaujímavých produktov a pripravili návod, ako vybrať, v ktorom sme sa zamerali na tie najdôležitejšie parametre tyčových vysávačov.

Publikované: 30.04.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Aký tyčový vysávač kúpiť

Pre tých, ktorí uprednostňujú rýchle rozhodnutia a nemajú čas zaoberať sa štúdiom všetkých technických parametrov, nechce sa im čítať podrobné recenzie tyčových vysávačov, sme si na začiatok pripravili krátky prehľad produktov, ktoré v našom teste tyčových vysávačov obdržali prvenstvo vo svojej kategórii. Okrem najlepšieho tyčového vysávača v našom teste vám už tradične prinášame aj cenovo dostupný variant. Vybrať si môžete aj na základe nášho odporúčania.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi G10 5* Zobraziť produkt
Rowenta RH6543WH 5* Zobraziť produkt
Electrolux ES52B25WET 5* Zobraziť produkt
Clean Butler 4G 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Xiaomi Mi G10

Xiaomi Mi G10

Tyčový vysávač s príkonom 150 W, objem nádoby 0,6 litra, 12-cyklónová filtrácia, akumulátor 3 000 mAh, doba prevádzky 65 min.

Zobraziť viac info

Moderný tyčový vysávač, ktorý napriek digitálnemu motoru prekvapí slušným výkonom. Ten je postačujúci na vysávanie kobercov aj podláh. Poteší slušná výdrž batérie, v eco režime dokáže pracovať až 65 minút. Veľkou výhodou je inteligentný točivý moment a 12-cyklónová filtrácia. Vysávač preto ocenia aj alergici. K nevýhodám patrí vyššia obstarávacia cena aj vyššia hmotnosť, ktorú pri dlhšom používaní cítiť. Vysávač má dostatok príslušenstva a praktickú kefu, ktorá zamedzuje namotávaniu vlasov. Bonusom je moderný dizajn, integrovaný displej a pomerne rýchle nabíjanie v porovnaní s inými podobnými vysávačmi.

Cenový trhák
Bosch BBH32551

Bosch BBH32551

Akumulátorový, bezvreckový, 400 ml zberná nádobka, hmotnosť 3 kg, na všetky typy povrchov, doba prevádzky 55 min., čas nabíjania 5 hod.

Zobraziť viac info

Tyčový vysávač Bosch BBH32551 je zlatou strednou cestou za veľmi nízku cenu. Nabijete ho za 5 hod., následne s ním môžete pracovať cca hodinu, má síce menšiu, ale celkom postačujúcu zbernú nádobku s objemom 400 ml a je určený na vysávanie všetkých typov povrchov. Nejde o ten najvýkonnejší model na trhu, na normálne vysávanie je však ako stvorený.

Náš TIP
Bissell 17132 CrossWave

Bissell 17132 CrossWave

Sieťový, bezvreckový, 620 ml zberná nádobka, na mokré aj suché vysávanie, hmotnosť 5 kg, dĺžka napájacieho kábla 7,5 m, na všetky typy povrchov.

Zobraziť viac info

Bissell 17132 CrossWave zastupuje v našom teste ako jediný kategóriu sieťových tyčových vysávačov. Je určený na suché aj mokré vysávanie, navyše, podlahu dokáže aj vysušiť. Môžete s ním vysávať bez časového obmedzenia, no a Bissell CrossWave vás odbremení aj od nabíjania batérií. Má veľkú, 620 ml zbernú nádobku, vysoký sací výkon. Mínusom je len trochu vyššia hmotnosť a nutnosť napojenia do siete.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Vysávač, či už tyčový alebo klasický, je určený na vysávanie. Pri hodnotení jednotlivých modelov sme sa preto sústredili najmä na tie funkcie, ktoré súvisia s rýchlym a efektívnym čistením podláh, kobercov či iných povrchov. Pri kúpe vysávača je však určite dôležité taktiež to, aby bol praktický. Medzi parametre, ktoré zavážili v našom teste, sme preto zahrnuli aj spôsob ovládania, manipulácie, výmeny či čistenia filtrov a taktiež doplnkové funkcie a príslušenstvo. Nezabudli sme ani na veľmi žiadané tyčové vysávače s mopom, resp. teiž modely s mokrým vysávaním.

Sací výkon
Výdrž batérie
Dĺžka nabíjania
Univerzálne použitie
Účinnosť filtračného systému
Ovládanie a manipulácia
Veľkosť zbernej nádoby
Doplnkové funkcie

Produkty do nášho testu sme vyberali na základe aktuálnej ponuky trhu, spotrebiteľských recenzií na populárnych webových portáloch ako Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk či Hej.sk a, samozrejme aj podľa ich parametrov a vlastností. Aby sme vyhoveli čo najväčšej časti z vás, snažili sme sa hľadať a obsiahnuť čo najširšiu škálu obľúbených značiek tyčových vysávačov, ako Electrolux, Bosch, Rowenta, ETA či Philips.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie tyčových vysávačov

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať naše podrobné porovnanie a recenzie tyčových vysávačov, ktoré nás zaujali z hľadiska ceny, výkonu či zaujímavých doplnkových funkcií. Pri ich hodnotení sme pozerali na viacero dôležitých oblastí, ako sú kľúčové parametre, popularita medzi spotrebiteľmi a, samozrejme, aj obstarávacia cena, ktorá je pre mnohých jedným z najdôležitejších aspektov výberu. Naše recenzie sú písané subjektívne, avšak s čo najväčšou snahou dodržať objektívny rozmer.

Víťaz testu

Xiaomi Mi G10

Tyčový vysávač s príkonom 150 W, objem nádoby 0,6 litra, 12-cyklónová filtrácia, akumulátor 3 000 mAh, doba prevádzky 65 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Platný pomocník sa pri upratovaní zíde vždy. Presne takým môže byť aj tyčový vysávač s mopom Xiaomi. Ten je okrem toho vybavený integrovaným ručným vysávačom. Využíva účinný cyklónový sací systém. Vďaka tejto technológii je na vysokej úrovni aj miera filtrácie. Zariadenie ponúka solídnu výdrž na jedno nabitie a dostatok príslušenstva.

Tyčový vysávač Xiaomi Mi G10 patrí k výkonným modelom so sacím výkonom až 150 W. Účinná cyklónová technológia je vybavená 12 turbínami, ktoré sa starajú o skvelý ťah a prítlak vysávača. Xiaomi môžete využívať na podlahy i koberce. Na podlahe vysávač v spotrebiteľských testoch dosahoval skvelé výsledky. Na kobercoch sa ukázal problém predovšetkým s väčšími nečistotami. Vďaka päťstupňovej filtrácii a HEPA filtru si vysávač poradí s prachovými časticami i alergénmi. HEPA filter je umývateľný. Nádoba na nečistoty má objem až 600 ml, čo je medzi konkurentmi skvelé číslo. Jednoduchý „click“ systém umožňuje jej jednoduché vyprázdňovanie.

K dispozícii je taktiež nádoba na vodu s objemom 230 ml. Nádobka je súčasťou mopovacieho nadstavca. Kombinácia vysávača a mopu je veľmi praktická. Z pohľadu zákazníkov je mop skôr doplnkom a nie plnohodnotným mopom. Vysávač však dokáže nečistoty najskôr povysávať a následne podlahu vytrieť namokro. Využíva na to mopovaciu prídavnú hlavicu s textíliou s magnetickým upevnením. Nie je nutné tak odnímať iné časti vysávača. Na základe viacerých spotrebiteľských testov je efektivita vytierania skôr podpriemerná. Ak teda dúfate, že tyčový vysávač podlahu aj poumýva, tento model nie je na tento účel ideálny.

Chváliť musíme výrobcu za ovládanie vysávača a taktiež fakt, že svoj akumulátorový tyčový vysávač vybavil aj podsvieteným TFT farebným displejom. Práve tu sa z veľkej časti prejavuje inovatívnosť výrobcu Xiaomi. Displej zobrazuje napríklad stav batérie alebo zvolený výkonnostný stupeň, ktorý aktuálne používate a aktivovať môžete aj nepretržitý režim, aby ste nemuseli pri vysávaní držať tlačidlo spúšte, ktoré sa nachádza na rukoväti. Ovládanie tak nemá vážnejšie nedostatky a stačí sa na jednotlivé prvky ovládania zvyknúť. Niekoho môže otravovať, že tlačidlo spúšte pre nepretržitý režim je potrebné uzamknúť tlačidlom so zámkom.

Zariadenie je vybavené aj dostatkom príslušenstva. Keďže ide o vysávač, ručný vysávač i mop v jednom k dispozícii je niekoľko praktických nadstavcov, ktoré určite využijete. Najdôležitejšia je univerzálna hubica s otočným kartáčom, ďalej sú vo výbave elektrická mini kefa, štrbinový nadstavec alebo kefový nadstavec na čalúnenie. Vyššie sme spomínali aj mopovací nadstavec s nádobkou na vodu. V balení nájdete takisto napájací adaptér a nabíjaciu stanicu.

Vysávač je z používateľského hľadiska komfortný. Nevýhodou je, že nie je vybavený stojanom a nestojí ani samostatne, pretože pohyblivý kĺb nemá parkovaciu polohu. Vysypávanie nádobky je jednoduché a rýchle. Nadstavce dodávané k vysávaču nie je možné všetky upevniť na konštrukciu a niektoré je nutné skladovať inde ako mimo jeho konštrukcie. Hlučnosť nie je rozhodne slabou stránkou vysávača, no pri porovnaní s konkurenciou patrí pri najvyššom výkonnostnom stupni k hlučnejším. Hranica hluku sa dostáva cez hranicu 80 dB.

Výdrž batérie je diskutovanou témou, no v zásade je aj oproti konkurencii dostačujúca. Predovšetkým v ECO režime dosahoval vysávač skvelé výsledky a s výdržou sa dostal aj nad avizovanú hranicu 65 minút prevádzky. Pri strednom výkonnostnom stupni sa však dostanete niekde okolo 30 minút. Pri maximálnom výkone to bude niekde okolo štvrť hodiny. Čas nabíjania je približne 180 minút.

Referencie spotrebiteľských testov sú veľmi dobré, čoho dôkazom sú aj mnohé pozitívne recenzie zákazníkov. Vo väčšine aspektov je vysávač skvelým pomocníkom pri upratovaní v domácnosti. Zákazníkov milo prekvapil sací výkon vysávača na podlahe. Koberec, ako to už v tomto prípade býva, nepatrí práve k najsilnejším stránkam vysávača a predovšetkým väčšie nečistoty mu robia problém. Zákazníci pozitívne hodnotia takisto TFT displej a jeho zobrazovacie schopnosti. Poteší aj praktické nabíjanie, ktoré je možné priamo v dokovacej stanici, samotný vysávač je možné nabíjať aj mimo nej.

Na praktický držiak upevníte niektoré nadstavce, nie však všetky. Oceniť musíme dostatok pribaleného príslušenstva. Funkciu vytierania podlahy namokro používatelia vítajú, no na druhej strane ide skôr o doplnkovú funkciu. S vysávačom sa dobre manipuluje. Výdrž batérie je pre niekoho dostačujúca, pre iného je to málo. Z hľadiska testovania však ide o priemerný výkon. Najdlhšia je prevádzka v ECO režime. Batériu je možné dokúpiť, no dostupnosť je niekedy veľmi komplikovaná. Drobným nedostatkom je, že vysávač nemá parkovaciu polohu. Celkové hodnotenie vysávača je veľmi pozitívne. Vo väčšine parametrov splní všetky nároky, predovšetkým, čo sa efektivity vysávania týka.

Pozitíva

Efektivita sacieho výkonu na podlahe
Výkon ECO režimu – 65 minút vysávania
Vhodný aj na koberce s dlhým vlasom

Negatíva

Efektivita pri kobercoch s vyšším vlasom
Horšia dostupnosť náhradnej batérie

Typ vysávača: tyčový ● Príkon: 150 W ● Hlučnosť: 79 dB ● Filter: 12-cyklónová filtrácia ● Objem nádoby: 0,6 litra ● Akumulátor: 3 000 mAh ● Doba prevádzky: 65 minút

Cenový trhák

Bosch BBH32551

Akumulátorový, bezvreckový, 400 ml zberná nádobka, hmotnosť 3 kg, na všetky typy povrchov, doba prevádzky 55 min., čas nabíjania 5 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bosch BBH32551 je taký normálny, cenovo dostupný a veľmi praktický tyčový bezdrôtový vysávač, ktorý ocenia najmä milovníci rýchleho a jednoduchého upratovania. Jeho sací výkon, ktorý je regulovateľný v 2 stupňoch, môže konkurovať aj drahším zariadeniam. Je vybavený univerzálnou kefou AllFloor, ktorá pracuje pri 3 500 ot./min., čo je o niečo viac ako v prípade sieťového vysávača Bissell 17132 CrossWave. Tento model je navyše vybavený technológiou RobustAir, ktorá je založená na pevnejšom tesnení. V praxi ide o to, že ani pri naplnenej zbernej nádobke sací výkon vysávača rapídne neklesá.

Tak ako všetky ostatné kúsky v našom teste, je aj Bosch BBH32551 vhodný na vysávanie akýchkoľvek povrchov. Zároveň ide o model 2v1, takže ho môžete využiť na vyčistenie auta, gauča či iného nábytku. Výnimočnou vlastnosťou, s ktorou sa pri tyčových vysávačoch nestretnete až tak často, je výsuvná štrbinová hubica určená na vysávanie stropu alebo iných vyvýšených miest.

Veľkým plusom je príslušenstvo ukryté priamo v jeho tele. Pri upratovaní ho tak máte neustále po ruke. K praktickej stránke prispievajú aj jeho kompaktné rozmery, pomerne nízka hmotnosť, „schopnosť“ stáť voľne v priestore a flexibilný kĺb na hubici. Vďaka nemu jednoducho povysávate aj rohy či iné ťažšie dostupné miesta.

Nabíjanie, ktoré vám zaberie prijateľných 4 až 5 hod., prebieha v nabíjacej stanici. Vzhľadom na obstarávaciu cenu nás potešila pomerne dlhá výdrž batérie. S vysávačom môžete upratovať až 55 min.

Zberná nádoba na prach nie je najväčšia. Má len 0,4 l, čo je v našom teste najmenej. Pozitívom je jej jednoduché vyberania aj následné umývanie. Na údržbu je nenáročná aj spomínaná kefa AllFloor a filter, ktorý je umývateľný. Menším sklamaním je trochu vyššia hlučnosť a absencia LED osvetlenia na hubici. Tento parameter však zároveň nepokladáme za extrémne dôležitý.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Vhodný na všetky typy povrchov
Praktický

Negatíva

Menšia nádobka na prach
Bez LED osvetlenia na hubici

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 5 hod. ● Doba prevádzky: 55 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Hlučnosť: 80 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,4 l ● Hmotnosť: 3 kg

Náš TIP

Bissell 17132 CrossWave

Sieťový, bezvreckový, 620 ml zberná nádobka, na mokré aj suché vysávanie, hmotnosť 5 kg, dĺžka napájacieho kábla 7,5 m, na všetky typy povrchov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tyčový vysávač Bissell 17132 CrossWave je ako jediný spomedzi nami vybraných modelov napájaný zo siete. Pre niekoho môže ísť o zásadné negatívum, skutočne vám však odporúčame dať mu šancu. Funkcie, ktorými disponujeme, v kombinácii s veľmi priaznivou cenou z neho robia naozaj veľmi atraktívny produkt.

Logicky, je výhercom v kategórii „výdrž“. Na jednej strane vás síce bude možno trochu obmedzovať kábel, na druhej však môžete vysávať donekonečna. Bissell 17132 CrossWave má vcelku postačujúci príkon, 560 W, a vytknúť nemáme čo ani jeho saciemu výkonu.

Asi najzaujímavejšou vlastnosťou tohto modelu je jeho multifunkčnosť. Bissell 17132 CrossWave totiž vysáva, zmýva a suší. Je vhodný na vysávanie všetkých povrchov (dlažba, drevo, koberce...) a má regulovateľný výkon. Ak máte vo vašej domácnosti rôzne povrchy, nemusíte sa ničoho obávať, s Bissellom môžete veselo prechádzať z podlahy na koberec a naopak.

Za spomenutie stojí viacúčelová rotačná kefa (slúži napr. na odstránenie „zažratej“ špiny na podlahách), ktorá pracuje až pri 3 000 ot./min. Z praktickej stránky nás na ňom zaujala výkyvná hlavica s nízkym profilom, ktorú je možné otáčať v 60 ° uhle. Dobrou správou je, že sa hravo dostane aj pod nábytok, avšak pozor, len ten vyšší. Bissellu nerobí problémy ani upratovanie v rohoch a menších priestoroch (napr. mini WC). K jednoduchej manévrovateľnosti prispievajú praktické pogumované kolieska.

Výkon Bissell 17132 CrossWave je regulovateľný. Ovládanie prebieha prostredníctvom dotykového displeja, na ktorom nájdete samostatné režimy na čistenie tvrdých podláh, kobercov alebo rohoží. Oceňujeme, že na zapnutú funkciu spreja (zmývania) vás vysávač upozorní LED kontrolkou, čo je fajn najmä pri prechodoch z podlahy na koberec.

Údržba vysávača Bissell CrossWave je viac než bezproblémová. Je vybavený samočistiacou základňou, do ktorej nalejete vodu a o všetko ostatné sa postará on sám. Spomínaná rotačná kefa spolu so zásobníkom na vodu sú úplne odnímateľné, čo údržbu ešte uľahčuje. Navyše, vysávač disponuje filtračným systémom s umývateľným pleteným filtrom. Ten hodnotíme tak na 50 %. Zjednodušene, nie je 100 % efektívny.

Výnimočným je taktiež systém 2 nádržiek – na čistú a špinavú vodu. Pri zmývaní ju preto nemusíte vymieňať každú chvíľku, resp. nemusíte kontrolovať, kedy sa zašpiní. Jediným „mínusom“, aspoň za nás, tohto modelu je nutnosť napájania zo siete, trochu vyššia hlučnosť a menej efektívna filtrácia.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Neobmedzená doba prevádzky
Na suché aj mokré vysávanie

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Hlučný
Menej efektívna filtrácia

Typ: tyčový ● Napájanie: sieťové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché/mokré ● Príkon: 560 W ● Objem zbernej nádoby: 0,62 l ● Objem zbernej nádoby s vodou: 0,82 l ● Hlučnosť: 80 dB ● Dĺžka napájacieho kábla: 7,5 m ● Hmotnosť: 5 kg

Makita DCL182Z

Akumulátorový, vreckový, na suché vysávanie, 500 ml zberná nádoba, 40 min. prevádzka, doba nabíjania 3,5 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento tyčový akumulátorový vysávač patrí svojím prevedením k menej typickým modelom. V tomto prevedení ide o vreckový vysávač. Používať možno textilné alebo papierové vrecká, ktoré sa líšia aj objemom. Vysávač je výkonný, no dodávaný je bez batérie i nabíjačky.

V tejto kategórii vysávačov nie je veľa modelov, ktoré by využívali namiesto zbernej nádoby práve textilné alebo papierové vrecká na prach. Makita je však výnimkou. Využívať môžete textilné vrecko s objemom 500 ml alebo papierové vrecko s objemom 330 ml. Nevýhodou textilných vreciek je horšia dostupnosť. Súčasťou balenia je aj jedno papierové vrecko.

Sací výkon vysávača pri maximálnom výkone je 30 W a vyvinie tlak až 4 kPa. Spotrebitelia si silu sacieho výkonu veľmi pochvaľujú. Výkon možno regulovať v dvoch úrovniach. V balení je taktiež štrbinová hubica. Konštrukciu je možné rozdeliť a spotrebič funguje ako ručný vysávač. Celkový hmotnosť je len 1,3 kg. Prevládajú odolné ABS plasty a materiály pôsobia veľmi trvácne.

Súčasťou balenia nie je batéria ani nabíjacia stanica. Pri použití 3 000 mAh batérie, ktorú výrobca odporúča, je výdrž na úrovni 40 minút. Pri 5 000 mAh batérii až 70 minút pri plnom výkone. Doba nabíjania akumulátora sa pohybuje od 3,5 hodiny až po 4,5 hodiny. Spotrebiteľom sa páči aj účinnosť vysávača na koberci. Hubici chýbajú lepšie štetiny, pretože predná časť je trochu drsná, čo niektorí spotrebitelia vnímajú negatívne, pretože môže dôjsť k poškriabaniu podlahy.

Silnou stránkou tyčového vysávača Makita je bezpochyby jeho výkon. Zákazníci často chvália sací výkon na podlahe i na koberci. Pozitívom je taktiež nízka obstarávacia cena. Treba však rátať s tým, že hoci vysávač je lacný, dokúpiť musíte batériu i nabíjačku. Tieto položky vás vyjdú na 100 až 120 eur podľa kapacity batérie. Pochváliť musíme kvalitné spracovanie a odolnosť materiálov. Makita sa neradí k tým modelom, ktoré by pôsobili krehko a labilne.

Spotrebič má dva rýchlostné stupne a používať môžete papierové i textilné vrecká. Výhodou textilného vrecka je, že je možné ho prať a má väčší objem. Je však drahšie a ťažšie dostupné. Súčasťou balenia je jedno náhradné papierové vrecko. Vysávač má pomerne kompaktné rozmery a zákazníci chvália aj ergonómiu. Výhrada od niektorých zákazníkov je smerom k hubici, ktorej by sa zišli jemnejšie štetiny, aby pri väčšom tlaku nedošlo k poškriabaniu podlahy. V balení je aj štrbinová hubica.

Pozitíva

Priaznivá cena
Sací výkon účinnosť na koberci
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Dodáva sa bez batérie a nabíjačky

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: vreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 3,5 hod. ● Doba prevádzky: 40 min. ● Typ batérie: Li-Ion/18 V ● Filtrácia: - ● Hlučnosť: - dB ● Objem zbernej nádoby: 500 ml ● Hmotnosť: 1,3 kg

Klarstein Clean Butler 4G Silent

Akumulátorový, bezvreckový, 800 ml zberná nádoba, 35 min. výdrž, doba nabíjania 4 hod., HEPA filter H10

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bezdrôtový vysávač nemeckého výrobcu Klarstein je poháňaný akumulátorom s kapacitou 2 200 mAh. Ide o výkonný vysávač s účinnou HEPA filtráciou. Prevedenie tyčového vysávača je bezvreckové. Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo vrátane štrbinovej hubice a hubice na čalúnenie.

Výkonný 160 W elektromotor využíva cyklónovú technológiu zberu nečistôt a vyznačuje sa vysokým sacím výkonom. Vysávač dokáže vyvinúť maximálny prítlak 16 kPa. Bez problémov si poradí s väčšími i menšími nečistotami. Vďaka účinnej HEPA 10 filtrácii zamedzuje, aby sa do vzduchu späť dostávali nebezpečné mikróby a častice. Filter je vymeniteľný. Výkon možno regulovať v dvoch úrovniach. Nečistoty zbiera do 800 ml nádoby, ktorá sa ľahko vyprázdňuje cez spodnú klapku.

Tyčový vysávač je poháňaný akumulátorom s kapacitou 2 200 mAh. Doba prevádzky je v bežnom režime okolo 30 až 40 minút. Pri druhom výkonnostnom stupni je doba prevádzky zhruba 20 minút. Náhradný akumulátor je možné dokúpiť. Veľkou doménou vysávača je jeho tichý chod v bežnom režime. Pri vyššom výkonnostnom stupni však taktiež nemožno hovoriť o výraznejšom hluku. Dizajn vysávača je veľmi moderný a je možné ho používať aj ako ručný vysávač.

Spotrebič zaujme nielen technickými vlastnosťami, ale taktiež kvalitným spracovaním. Vysávač je robustný a pôsobí odolne, napriek tomu, že váži len 2 kg. Ručná jednotka je ešte ľahšia. Výhradu by sme však mali ku kratšej sacej trubici a vyšší ľudia sa tak budú musieť viac skláňať. Rozhodne však chválime výrobcu sa dodávku kvalitnej podlahovej hubice, ktorú budete používať najčastejšie. Okrem toho máte k dispozícii hubicu na štrbiny, hubicu na čalúnenie a taktiež hubicu s kefou na nábytok. Opomenúť nemožno ani nabíjaciu stanicu, ktorá slúži na dobíjanie batérie.

pomere ceny a kvality radíme tento vysávač medzi to najlepšie, čo na našom trhu môžete kúpiť. Tyčový vysávač spotrebitelia chvália za jeho sací výkon a vysokú efektivitu vysávania na podlahách i kobercoch. Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo, batéria i náhradný HEPA filter. Jeho obsluha i ovládanie sú maximálne komfortné. Konštrukcia vysávača je veľmi ľahká. Elektromotor je tichý, a to aj pri vyššom výkone.

Osobne by nás potešila väčšia batéria. Výdrž batérie na úrovni 30 až 40 min. je dnes priemerná a minimálne hodina nepretržitej prevádzky by vysávaču svedčala. Používať ho možno aj ako ručný vysávač, čo jeho flexibilitu značne zvyšuje. Materiály sú kvalitné a vysávač pôsobí veľmi odolne. Zákazníci si pochvaľujú dizajn a ergonómiu vysávača. Kratšia je len samotná sacia trubica, ktorá je nevýhodou pre ľudí s vyššou telesnou výškou.

Pozitíva

Silný sací výkon a tichý chod
Kvalitné spracovanie
Bohaté príslušenstvo

Negatíva

Kratšia sacia tyč

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 4 hod. ● Doba prevádzky: 35 min. ● Typ batérie: Li-Ion/22,2 V ● Filtrácia: HEPA H10 ● Hlučnosť: - dB ● Objem zbernej nádoby: 800 ml ● Hmotnosť: 2,0 kg

Dyson V11 Absolute

Akumulátorový, bezvreckový, na suché vysávanie, 760 ml zberná nádoba, 60 min. prevádzka, doba nabíjania 4,5 hod., hmotnosť cca 3 kg, účinný HEPA filter H13, na všetky povrchy.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tyčový vysávač Dyson V11 Absolute nepatrí k najlacnejším spotrebičom, pri podrobnejšom preskúmaní jeho funkcií sme však museli uznať, že táto obstarávacia cena zodpovedá jeho výkonu a funkciám. Asi najlepšie ho vystihuje jedna zo spotrebiteľských recenzií, v ktorej je uvedené „nefunguje len pripojenie detskej nosovej odsávačky“.

Asi najzaujímavejšou vlastnosťou Dyson V11 Absolute je systém Dynamic Load Sensing, ktorý rozlišuje jednotlivé typy povrchov, pričom im automaticky prispôsobuje svoj výkon. Pri prechode z koberca na podlahu či naopak preto nemusíte premýšľať nad správnym nastavením sacieho výkonu. Celkovo je vybavený 3 smart režimami, s ktorými povysávate skutočne akýkoľvek podlahu či koberec.

Vysávač Dyson V11 Absolute disponuje naozaj silným motorom, ktorý pracuje pri 125 000 ot./min., čo je slušný výkon aj na model napájaný zo siete. Hubica na koberce High Torquešpeciálne nylonové štetiny, ktoré sa, doslova, zaryjú medzi jednotlivé vlasy. S vysávaním podlahy si zas poradia antistatické karbónové vlákna. Mokré vysávanie chýba.

Tyčový vysávač Dyson V11 Absolute má vskutku pôsobivý cyklónový filtračný systém, ktorý pracuje pri sile 79 000 G. Cyklóny si poradia s časticami s veľkosťou od 0,3 mikrometra. Pre lepšiu predstavu, takto „veľký“ je napr. prach, peľ, ale i baktérie a niektoré druhy vírusov. Systém zahŕňa aj HEPA filter z triedy 13, čo znamená, že jeho účinnosť pri zachytávaní drobných častíc dosahuje viac ako 99 %.

Ďalším výrazným pozitívom tohto modelu je LCD displej, na ktorom môžete sledovať aktuálny výkon vysávača, práve navolený režim či indikátor stavu nabitia batérie. Nájdete na ňom aj veľmi praktickú kontrolku, ktorá vás upozorní na nutnosť vyčistenia zbernej nádobky.

Zberná nádobka je dostatočne veľká. Má niečo okolo 760 ml, čo je najviac spomedzi všetkých nami vybraných modelov. Navyše, vďaka systému „namieriť a stisnúť“ ju vysypte raz-dva a bez zašpinenia rúk. Nadpriemerná, resp. podpriemerná, je aj doba nabíjania, ktorá predstavuje necelých 5 hod. Rovnako uspokojujúcou je následná doba prevádzky – 60 min.

Na tyčovom vysávači Dyson V11 Absolute oceňujeme tichý chod, tlmenie vibrácií a veľmi bohaté príslušenstvo vrátane nabíjacej stanice, ktorá slúži ako držiak. Jediným mínusom tohto modelu je pomerne vysoká cena.

Pozitíva

Vysoký sací výkon
Automatická regulácia výkonu
Dlhá prevádzka na 1 nabitie

Negatíva

Vysoká cena

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 4,5 hod ● Doba prevádzky: 60 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA H13 ● Hlučnosť: 84 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,76 l ● Hmotnosť: 3,05 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Je logické, že v našom teste tyčových vysávačov nie je možné dopodrobna opísať a porovnať všetky existujúce modely, keďže na trhu existujú tisícky dobrých i menej dobrých vysávačov s tyčovou konštrukciou. Aby sme vám však vaše obzory rozšírili čo najviac, vybrali sme pre vás ešte niekoľko zaujímavých produktov, o ktorých sa určite oplatí premýšľať.

Prvým z nich je bezdrôtový tyčový vysávač Sencor SVC 8621TI. Ide o model s prekvapivým sacím výkonom a vcelku dlhou výdržou batérie (cca 20 – 50 min.). Jeho súčasťou je praktická dobíjacia stanica, ktorá slúži zároveň ako stojan na odkladanie. Vysávač má odnímateľnú časť, ktorá slúži ako ručný vysávač, váži len niečo okolo 2,5 kg a je vybavený HEPA filtrom. Mínusom je menší objem zbernej nádoby, ktorá má len 0,5 l, horšia ovládateľnosť pri vysávaní v rohoch, trochu dlhšie nabíjanie (cca 6 hod.) a náročnejšia údržbu neumývateľného filtra. Vzhľadom na jeho obstarávaciu cenu však nejde o až také výrazné negatíva.

Ďalším zaujímavým produktom je akumulátorový tyčový vysávač Bosch BBS812PCK. Jeho najväčšími a zároveň jedinými výraznými nevýhodami sú vysoká cena a pomerne malá zberná nádobka s objemom 0,4 l. Tento model je vybavený špeciálnou kefou AllFloor HighPower na všetky typy povrchov, výkonným motorom, plynulým sacím výkonom a veľmi účinným filtračným systémom. Asi najväčšími highlightmi tohto vysávača od Bosch sú 2 akumulátory kompatibilné so všetkými zariadeniami z radu 18 V Bosch Home & Garden, nabíjacia stanica, s ktorou ho nabijete za cca 5 hod., a rýchlonabíjačka na nabitie za menej ako 60 min. V závislosti od použitého príslušenstva s vysávačom môžete vysávať 40, 35 alebo 10 minút.

Tyčový aku vysávač Philips FC6904/01 je veľmi šikovný pomocník s niekoľkými menšími chybičkami. Aj v tomto prípade hovoríme o bezdrôtovom a bezsáčkovom modeli, ktorý nabijete za cca 5 hod. V prevádzke vám následne vydrží niečo okolo hodiny, avšak pozor, nie na najvyššom výkone. Vysávač slúži aj na vytieranie, je vybavený 3-stupňovým filtračným systémom vrátane HEPA filtra, má pomerne veľkú zbernú nádobku s obsahom 0,6 l, a ak si chcete povysávať auto, môžete ho bez problémov „rozložiť“ na ručný vysávač. K negatívam patrí trošku vyššia cena, vcelku vysoká hlučnosť a vyššia hmotnosť.

Tyčový vysávač Rowenta RH6751WO nás zaujal pomerom medzi cenou a výkonom. Aj v tomto prípade ide o bezdrôtový kúsok s 0,6 l zbernou nádobou, ktorého dobíjanie zaberie niečo okolo 5 hod. Prevádzka na jedno nabitie, cca 40 min., je celkom slušná. Aj tento model môžete rozobrať a používať ako ručný vysávač. Má nízku hmotnosť a efektívnu cyklónovú filtráciu. Negatívom je absencia indikátoru stavu naplnenia zbernej nádobky a nižší sací výkon v porovnaní s drahšími, a teda i výkonnejšími kúskami.

Aku tyčový vysávač ETA Supersonic 2231 90000 získate za viac než priaznivú cenu. Tento AKU model dobijete za približne 4 hodiny, prevádzke vydrží 25 minút. Disponuje 2 úrovňami sacieho výkonu, na rýchle povysávanie menších plôch je však ako stvorený. Vysávač ETA je dodávaný s bohatým príslušenstvom, má nízku hmotnosť a je vybavený HEPA filtrom.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak sa pri výbere spotrebičov do domácnosti rozhodujete aj podľa ich popularity medzi spotrebiteľmi, pripravili sme si pre vás rebríček najpredávanejších tyčových vysávačov na Heureka.sk. Ten priebežne aktualizujeme, aby ste si mohli urobiť čo najlepšiu predstavu o aktuálnych spotrebiteľských hitoch. Zároveň však myslite na to, že to, čo vyhovuje jednému, nemusí druhému a zasa naopak. Berte teda do úvahy vlastné kritériá. Najlepší tyčový vysávač musí primárne spĺňať vaše osobné očakávania.

Názov Hodnotenie Detail
Dyson V15 Detect Absolute 5* Zobraziť produkt
Xiaomi G10 Plus 5* Zobraziť produkt
Sencor SVC 8618GD 5* Zobraziť produkt
Dyson V15s Detect Submarine 5* Zobraziť produkt
Sencor SVC 0741YL EUE3 5* Zobraziť produkt

Tyčové vysávače oceníte najmä vtedy, ak chcete vysávať rýchlo a na menšej ploche. Samozrejme, môžete ich využiť aj na väčšom priestranstve, v takom prípade je však potrebné siahnuť po dostatočne výkonnom modeli s dobrou výdržou batérie. V našom návode na výber najlepšieho tyčového vysávača vám prezradíme všetky dôležité parametre, na ktoré je potrebné prihliadať a ktoré rozhodujú o jeho celkovej kvalite a výkone.

Doba, kedy tyčový vysávač s káblom predstavoval veľkú inováciu je už preč. Dnešné tyčové vysávače sú bezkáblové a elektrickú energiu využívajú len na dobíjanie batérie. Aby pre vás domáce práce neboli nočnou morou, odporúčame vám neprehliadnuť najmä údaje o type využívanej batérie, jej kapacite a dobe nabíjania, príkone, sacom výkone a účinnosti filtrácie.

Ako vybrať tyčový vysávač

 • Sieťový alebo akumulátorový vysávač
 • Tyčový vysávač vs tyčový vysávač s mopom
 • Vreckové alebo bezvreckové
 • Typ akumulátora
 • Výdrž batérie
 • Príkon a výkon
 • Filtrácia
 • Rozmery a ovládanie
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Typy tyčových vysávačov

Toto je asi ten najdôležitejší parameter z hľadiska pohodlia a praktickej stránky. V prvom rade vám pri výbere odporúčame zvažovať, aké plochy plánujete s vysávačom vysývať. Tento parametre ovplyvňuje ďalší výber. Tyčové vysávače na elektrinu patria minulosti a rozhodne sa zamerajte na výkonné tyčové aku vysávače. Ďalším podstatným parametrom je, či chcete vysávač na suché alebo aj mokré vysávanie, a či hľadáte multifunkčný spotrebič, s ktorým vyčistíte byt, auto, nábytok i pavučiny na stenách, alebo si vystačíte so základným modelom.

Tyčový vysávač s káblom

Sieťové tyčové vysávače sú old school riešením, ktoré je už dnes veľmi zriedkavé. Najčastejšie sa s ními možno stretnúť pri najvýkonnejších profi modeloch. Ide o tyčové vysávače 3 v 1 (vysávanie, mopovanie, tepovanie) a sú určené na veľké plochy (výrobné haly, konferenčné miestnosti a pod.). Hlavnou z výhod je neobmedzená doba prevádzky. Pozitívom je taktiež vyšší výkon v porovnaní s AKU modelmi, čo však nie je nemenným pravidlom (niektoré AKU vysávače môžu mať vyšší výkon).

Zásadnou nevýhodou tyčových vysávačov napájaných zo siete je, že ste obmedzení káblom. Pri výbere preto určite neprehliadnite údaj o jeho dĺžke, presnejšie, o tzv. akčnom rádiuse vysávača. Ide o súčet dĺžky napájacieho kábla, vzdialenosti jeho vstupu do sacieho vstupu vysávača a dĺžky sacích hadíc a trubíc. Zjednodušene, akčný rádius hovorí o tom, do akej vzdialenosti od el. zásuvky s vysávačom reálne dosiahnete.

Tyčový AKU vysávač

AKU tyčové vysávače vás pri práci neobmedzujú fyzicky, keďže majú v tele zabudovanú nabíjateľnú batériu a nezavadzia žiadny kábel, obmedzená je však doba ich prevádzky. Pre niekoho môže byť nepohodlná práve nutnosť ich pravidelného nabíjania. Za pomerne nevýhodu pri niektorých tyčových vysávačoch pokladáme aj to, že s vybíjajúcou sa batériou klesá výkon samotného vysávača. Plusy, teda vysávanie bez obmedzení, však pri AKU modeloch nepochybne prevládajú.

Klasický verzus tyčový vysávač s mopom

Mnohé tyčové vysávače disponujú funkciou zmývania. V takomto prípade hovoríme o modeli, ktorý je vhodný na suché aj mokré vysávanie. Za túto „vlastnosť“ si však musíte viac priplatiť, preto vám odporúčame, aby ste si dopredu premysleli, či ju naozaj potrebujete. Niektoré tyčové vysávače dokážu podlahu po pozmývaní dokonca aj vysušiť. Najlepšie tyčové vysávače s mopom ponúknu spotrebiteľovi väčší úžitok. Podlahu môžete povysávať, zbaviť hrubých nečistôt a následne ju vďaka možnosti mokrého vysávania a špeciálnej hlavice aj umyť - mopovať.

Tyčový vysávač – výkon

Vreckové verzus bezvreckové tyčové vysávače

Na trhu sú dostupné tyčové vysávače s vymeniteľnými vreckami a taktiež tie s pevnými nádobami, ktoré stačí po dovysávaní vysypať. Vreckové vysávače ocenia tí, ktorí si neradi špinia ruky. Sú ideálnou voľbou aj pre alergikov. Po naplnení vrecko jednoducho vyberiete a vyhodíte. Pozor, počítajte s vyššími prevádzkovými nákladmi – nutnosť dokupovania vreciek. Určite si nezabudnite dopredu overiť aj ich dostupnosť.

Pri tejto alternatíve neprehliadnite údaj o objeme vrecka. Ak potrebujete pravidelne vysávať väčšie plochy (cca 150 m²), nechoďte pod 4 l. Vrecká s objemom okolo 2 l do seba dokážu nasať nečistoty z plochy do 50 m². Samozrejme, tieto údaje sú len orientačné. Reálna kapacita vrecka závisí aj od množstva nečistôt vo vašej domácnosti.

Ak patríte k ekologicky zmýšľajúcej časti populácie, odporúčame vám siahnuť po bezvreckovom modeli, pri ktorom sa prevádzkové náklady znižujú na minimum. Navyše, nemusíte až tak premýšľať nad rozmermi plochy, ktorú budete vysávať. Nádobu s menším objemom jednoducho vysypete častejšie, nepôjde to však do peňazí. Objem nádob na klasických tyčových vysávačoch sa pohybuje od 0,4 do 0,7 l. Pre alergikov môže byť vyprázdňovanie menej praktické. Dávno však už neplatí, že vreckové vysávač disponujú efektívnejšou filtráciou, dnešná cyklónová technológia v kombinácii s filtráciou zabezpečuje pri väčšine modelov maximálnu prachotesnosť.

Typ a životnosť batérie/akumulátora

 • Ni-Mh batérie – Stretnete sa s nimi skôr pri starších modeloch. Ich výhodou je nižšia obstarávacia cena, nevýhodou tzv. pamäťový efekt a s ním súvisiaca kratšia životnosť. Ak totiž Ni-Mh batériu nabijete skôr, ako sa úplne vybije, spôsobíte postupné znižovanie jej kapacity.
 • Li-ion batérie – Je nimi vybavená drvivá väčšina novších tyčových vysávačov. Samozrejme, ide o drahšiu alternatívu, ktorú však „netrápi“ spomínaný pamäťový efekt. Naopak, Li-ion batérie je vhodné nabíjať ešte pred ich úplným vybitím. V priemere majú životnosť okolo 400 nabíjacích cyklov.

Kapacita, dĺžka nabíjania a výdrž batérie na jedno nabitie

Čím je kapacita batérie vo vysávači väčšia, tým dlhšie vydrží v prevádzke na jedno nabitie. Zároveň však platí, že ju budete musieť nabíjať dlhšie. S lacnejšími akumulátorovými vysávačmi so slabšou batériou môžete spravidla vysávať len 10 – 20 min. Za akýsi priemer môžeme označiť dobu medzi 30 a 60 min. Skutočne výkonné modely v prevádzke vydržia viac ako 2 hodiny.

Doba nabíjania sa odvíja od typu a kapacity batérie. Pri slabších modeloch počítajte s minimálne 60 min., pri tých výkonnejších aj s viac ako 8 hod. Ak natrafíte na tyčový vysávač, ktorý je dodávaný s 2 batériami, určite vám jeho kúpu odporúčame. Vyhnete sa zbytočným pauzám pri upratovaní.

Príkon a výkon tyčového vysávača

Elektrické tyčové vysávače majú príkon od 500 do viac ako 2 000 W. Tento údaj je dôležitý tak na 50 %, pretože väčší príkon nemusí automaticky znamenať, že budete mať doma najsilnejší tyčový vysávač. Z hľadiska spotreby sa nemusíte príliš obmedzovať. Drvivá väčšina novších modelov spadá do kategórie úsporných spotrebičov, navyše, vysávač nie je v prevádzke non-stop, náklady na jeho spotrebu sú preto minimálne.

Výkon akumulátorového tyčového vysávača

Príkon vplýva na celkový výkon vysávača len do istej miery. Súvisí najmä s výkonom motora, nie so sacím výkonom, motor má však vplyv na sací výkon. Preto platí nepísané pravidlo, že modely s vyšším príkonom sú spravidla výkonnejšie, a teda i efektívnejšie. Nie je to však zákonite fakt.

Sací výkon tyčového vysávača

Sací výkon hovorí o „sile“, akou daný vysávač nasáva nečistoty. Pozor, tento parameter nie je pri produktoch uvádzaný vždy. Môžete si ho vypočítať sami, existuje však mnoho spôsobov, ako na to. Navyše, museli by ste poznať viacero „neznámych“ (napr. prietok vzduchu, air watts, príkon atď.), keďže na sací výkon vplýva viacero faktorov.

Nebudeme vás zaťažovať matematicko-fyzikálnou prednáškou. Pri nákupe sa orientujte podľa toho, že sací výkon od 180 do 200 AW pri elektrických modeloch je celkom slušný, resp. nadpriemerný. Výkon od 80 do 100 AW je viac než dosť pre AKU modely.

Filtrácia

Vysávač, z ktorého vychádza viac prachu, mikróbov a iných nečistôt, ako doň vojde, nie je dobrý vysávač. Pri nákupe si preto nezabudnite overiť počet a druh filtrov, ktorými je daný model vybavený. Filtrácia môže mať niekoľko úrovní a stupňov a rolu hrá i filtračná technológia.

Počet filtrov

Bezvreckové tyčové vysávače zvyknúť mať 2-stupňový filtračný systém – vstupný filter, ktorý chráni motor + výstupný filter, ktorý zabraňuje vyfukovaniu nečistôt. Vreckové sú v tomto smere niekedy efektívnejšie, keďže samotné vrecko zohráva úlohu 3. filtra. Ani vrecko však nemusí vždy znamenať vyššiu filtračnú úroveň. Najlepšie tyčové vysávače sú maximálne prachotesné a neprepúšťajú žiadne čiastočky prachu.

Typ filtrov

HEPA alebo EPA filtre sú najúčinnejšie. O tom, ako veľmi, rozhoduje číslo, ktoré nasleduje za slovíčkom HEPA/EPA – čím vyššia trieda, tým účinnejší filter. Pri vysávačoch sa spravidla stretnete max. s triedou 13 (99 % účinnosť). Pre lepšiu predstavu HEPA/EPA filtre z triedy 10 majú cca 80 – 85 % účinnosť.

Druhým typom filtra, s ktorým sa stretnete najmä pri lacnejších modeloch, je menej efektívny mikrofilter z molitanu. Naopak, najlepšími sú filtre vodné, ktoré však patria k najdrahšej alternatíve. Nad ich kúpou by mali premýšľať alergici či ľudia s inými dýchacími problémami.

Pri výbere rozhodujú aj rozmery tyčového vysávača

Spôsob údržby

Umývateľné filtre sú nepochybne lepšou voľbou. V prvom rade podstatne zjednodušujú údržbu vysávača. Okrem toho zvyšujú vlastnú efektivitu (umytý filter = čistejší filter) a predlžujú životnosť celého zariadenia. Pozor, umývateľné aj neumývateľné filtre nie je možné používať donekonečna. Filtre s neobmedzenou životnosťou neexistujú, hoci niektorí výrobcovia v rámci marketingu radi uvádzajú, že účinnosť filtra je doživotná.

Rozmery a ovládanie

Podstatou tyčových vysávačov sú ich kompaktné rozmery (v porovnaní s klasickými). Avšak pozor, nie každý tyčový vysávač musí byť skutočne kompaktný. Na trhu sú dostupné modely s hmotnosťou okolo 2 - 4 kg, ale i také, ktoré vážia viac ako 6 kg. Ďalším dôležitým parametrom sú rozmery, teda výška a šírka vysávača. Pri výbere by ste sa mali orientovať tiež podľa vašich fyzických parametrov a spôsobu, akým budete vysávač používať. Napr. pri vysávaní schodiska oceníte niečo ľahšie, ak máte prízemný dom alebo bývate v paneláku, niekoľko centimetrov a gramov navyše vám nebude príliš prekážať. Vyšší ľudia zaručenie privítajú teleskopickú konštrukciu, kedy môžu prispôsobiť dĺžku konštrukcie svojeje telesnej výške a nemusia sa počas vysávania krčiť.

Určite neprehliadnite údaje o spôsobe ovládania. Najlepším riešením je digitálny panel alebo ovládacie prvky, ktoré sa nachádzajú priamo na rukoväti, resp. v blízkosti vašej dlane – prstov. Ďalším dôležitým parametrom je to, ako ľahko môžete s vysávačom manévrovať a kde všade sa dostane. Šikovnými riešeniami sú napr. ohybné rukoväte, hubice s nízkym profilom, flexibilné kĺby, kolieska či otočné hubice (spravidla v 60 až 180 ° uhle).

Funkcie a príslušenstvo tyčových vysávačov

Základom kvalitného vysávača je, aby vysával. Ak si však chcete túto činnosť zjednodušiť a spríjemniť ešte o niečo viac, pri výbere prihliadajte aj na jeho funkcie. Nemenej podstatným je príslušenstvo dodávané s vysávačom.

 • Regulácia sacieho výkonu je základom. Minimom sú 2 rýchlosti. Pri niektorých vysávačoch môžete natrafiť aj na reguláciu prostredníctvom samostatných režimov (napr. na koberec, dlažbu, drevenú podlahu atď.)
 • Indikátor stavu batérie vás upozorní na nutnosť jej dobitia, indikátor naplnenia zbernej nádobky/vrecka zas na nutnosť jeho vyprázdnenia.
 • LED osvetlenie hubice je celkom praktická, avšak nie nevyhnutná funkcia. Slúži na to, aby ste si posvietili na nečistoty pod nábytkom či na iných, horšie osvetlených miestach.
 • Funkcia parkovania, ktorá je veľmi šikovná, znamená, že vysávač môžete počas upratovania nechať stáť voľne v priestore.
 • Nabíjacia stanica musí byť súčasťou každého akumulátorového modelu. Všimnite si však, či slúži len na nabíjanie alebo aj na samotné uskladnenie vysávača.
 • Špeciálne hubice na chlpy, koberce s dlhým vlasom či drevenú podlahu sú len a len plusom.
 • Ručný vysávač pre zmenu poslúži, ak potrebuejte napríklad povysávať nábytok, pohovku, auto alebo sa potrebujete dostať na horšie prístupé miesto. Najlepšie tyčové vysávače kombinujú funkciu vysávania, mopovania a majú i ručnú jednotku.

Ovládanie tyčového vysávača

Lacné tyčové vysávače nemusia splniť očakávania

Ponuka trhu je naozaj široká, čo ukázal aj náš porovnávací test tyčových vysávačov. Pri výbere tyčového vysávača natrafíte na kúsky od renomovaných výrobcov aj na tie „bez mena“ a bez známej reputácie. Rozdielne sú, samozrejme, aj ceny. Preto sme si pre vás pripravili krátky prehľad populárnych a spoľahlivých značiek spolu s orientačnými obstarávacími cenami najlepších tyčových vysávačov.

Vcelku kvalitný tyčový vysávač „zoženiete“ už za cenu okolo 100 eur. Tieto modely sú špecifické priemerným sacím výkonom, zväčša sú určené len na suché vysávanie a nedisponujú príliš veľkým množstvom dodatkových funkcií. Podobné je to aj s príslušenstvom. Kúsky za cenu okolo 100 eur môžu mať rôzne nedokonalosti, ako je vyššia hlučnosť alebo hmotnosť, malá zberná nádobka či slabší filtračný systém.

Ak ste za tyčový vysávač ochotní zaplatiť cca 200 eur, získate už vcelku výkonný a kvalitný domáci spotrebič. V tejto cenovej kategórii natrafíte aj na modely 2v1, kvalitné filtračné systémy, nejaké to príslušenstvo v základom balíčku a doplnkové funkcie vrátane možnosti mokrého vysávania či ručného vysávača, ktorý využijete pri vysávaní nábytku, stien, pavučín alebo na vysávanie auta.

Pri tyčových vysávačov za viac ako 200 eur už máte istotu, že budete vlastniť model s vysokým sacím výkonom, dlhou výdržou batérie a kvalitným HEPA filtrom, ktorý bude disponovať tými najpraktickejšími funkciami. Samozrejme, výnimky sa nájdu.

Tyčové vysávače Electrolux, Bosch či Rowenta sú dobrou voľbou

Zo značiek vám odporúčame tyčové vysávače Sencor, ktoré môžete vlastniť už od necelých 70 eur, a taktiež tie od Electrolux, Bosch či Rowenta.

Zaujímavé, kvalitné a cenovo prijateľné tyčové vysávače ponúka taktiež výrobca ETA a Gorenje. Ak túžite po drahšom a teda i výkonnejšom tyčovom vysávači, hľadajte medzi produktami Dyson, Philips alebo Kärcher.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste odpoveď na to, čo vás pri výbere tyčového vysávača zaujíma najviac? Pokúsime sa to napraviť v nasledujúcich riadkoch. V prípade, že vás zaujímajú ďalšie informácie, budeme radi, ak sa nás opýtate v diskusii pod naším testom. Na otázky vám odpovieme čím skôr.

Tyčové vysávače s názvom 2v1 môžete používať ako normálny a taktiež ako ručný vysávač. Ak si pri produkte všimnete označenie 3V1, ide o spotrebič, ktorý slúži na suché aj mokré vysávanie a taktiež ako ručný tyčový vysávač.

Spravidla je to naozaj tak. Tyčové vysávače na elektrinu zvyknú mať silnejší sací výkon, a to i v prípade, že ide o lacnejšie kúsky. Pokiaľ chcete rovnako výkonný AKU model, budete si zaň musieť priplatiť.

Vysávače vo všeobecnosti nepatria k najtichším spotrebičom, tento parameter preto nepokladáme za extrémne dôležitý. Navyše, hlučnosť väčšiny modelov sa pohybuje v rozmedzí od 60 do 70 dB. Samozrejme, môžete natrafiť aj na kúsky, ktoré hučia o niečo viac, rozdiely medzi jednotlivými produktami sú však skôr minimálne.

Electrolux EER73DB

Bezvreckový, akumulátorový, hmotnosť 3,16 kg, 500 ml zberná nádobka, doba nabíjania 3 hod, 30 min. prevádzka, na všetky povrchy.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Tyčový vysávač Electrolux EER73DB vyniká pomerom medzi cenou a výkonom. V cenovej kategórii cca 100 eur získate domáceho pomocníka, s ktorým povysávate podlahy aj koberce, môžete ho rozložiť a používať ako ručný vysávač a vďaka valčeku s kefkou so systémom Quick release na rýchle uvoľňovanie vysávať rôzne povrchy.

Ako veľmi praktickú vnímame funkciu samostatného státia. Vysávač tak môžete počas upratovania nechať postojačky v priestore. Na skladovanie využijete dobíjaciu stanicu, ktorá spĺňa aj úlohu stojana. Veľmi praktické je taktiež samotné vysávanie. Tento model s nízkou hmotnosťou (cca 3 kg) sa dá označiť za vyslovene vrtký. Hubica je vybavená systémom, ktorý ju umožňuje otáčať v 180 ° uhle. Navyše sa na nej nachádzajú pomerne veľké kolieska, s ktorými sa dobre manévruje.

Doba nabíjania 4 Li-ion batérií je veľmi milým prekvapením. Vysávač Electrolux EER73DB nabijete z „0 na 100“ za cca 3 hod. Následne môžete vysávať 30 min. pri polovičnom alebo 13 min. pri plnom výkone. Áno, pochopili ste správne, tento model disponuje reguláciou výkonu v 2 rýchlostiach a nepatrí k bežcom na dlhé trate. V prípade, že nechcete cenu príliš navýšiť, odporúčame vám siahnuť po tyčovom vysávači Bosch BBH32551, s ktorým si dobu prevádzky o pár desiatok minút predĺžite.

Vysávač Electrolux EER73DB je vybavený cyklónovým filtračným systémom s dvojitou filtráciou a umývateľným filtrom. Samozrejme, v porovnaní s podstatne drahšími modelmi filtrácia podáva o niečo slabší výkon. Zberná nádobka má objem 0,5 l, čo nie pri porovnaní s ostatnými vysávačmi v našom teste úplne najviac.

Z doplnkových funkcií nás zaujali LED diódy na hubici. Nečakajte žiadne halogény, pri upratovaní pod nábytkom však svoju funkciu zastanú. Veľmi praktická je aj LED kontrolka, ktorá vás upozorní na nutnosť dobitia batérie.

Pozitíva

Výborná pomer medzi cenou a výkonom
Veľmi dobrá manipulácia
2v1

Negatíva

Kratšia doba prevádzky pri plnom výkone
Len 2 stupne regulácie

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 3 hod. ● Doba prevádzky: 30/13 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: umývateľný filter ● Hlučnosť: 79 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,5 l ● Hmotnosť: 3,16 kg

Xiaomi Roidmi F8

Bezvreckový, akumulátorový, na suché vysávanie, 0,4 l zberná nádoba, 50-minútová prevádzka, doba nabíjania 2,5 až 3 hodiny, štvorvrstvový filtračný systém.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bezdrôtový a výkonný tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 je veľmi štýlovým spotrebičom a zároveň pomocníkom, ktorý vám pomôže so suchým vysávaním v domácnosti. Bezdrôtové prevedenie a hmotnosť len 2,6 kg sú pri manipulácii veľkou výhodou. K tomu je potrebné pripočítať aj veľmi dobrý sací výkon 115 W. Nedostatkom je malá zberná nádoba, ktorá má len 0,4 litra. Vysávač nie je určený na mokré vysávanie. Zvukový prejav je veľmi prívetivý. Hoci sa 83 dB nezdá málo, elektromotor vydáva plynulý a nie príliš otravný zvuk. Spotrebitelia, ktorí už tento vysávač vlastnia, pozitívne vnímali aj fakt, že vysávač si poradí aj s nečistotami v kobercoch.

Zaujímavosťou je štvorvrstvový filtračný systém s HEPA filtrom, ktorý zachytí aj tie najmenšie častice a prečistí až 99 % nasávaného vzduchu. Xiaomi Roidmi je tak vhodným modelom pre alergikov. Veľkým plusom je výdrž batérie pri štandardnom režime vysávania. V praxi je okolo 45 až 55 minút, čo je veľmi potešujúce. Samozrejme, pri aktivovaní TURBO režimu výkon narastá a doba prevádzky klesá. Pri absolútnom vybití trvá nabíjanie zhruba 2,5 až 3 hodiny. Vysávač dokonca podporuje pripojenie mobilnej aplikácie (Mojiet), kde môžete kontrolovať stav batérie alebo opotrebenie filtrov. Inak je však vysávač vybavený indikátorom zanesenia filtra, pri ktorom klesá aj sací výkon. Na znečistenia filtrov vás upozorní kontrolka.

Z hľadiska manipulácie je plusom ergonomická rukoväť, ktorá sa dobre drží. Rukoväť je otočná až o 270°. Jednoduché je aj vysýpanie nádobky. K vysávaču je dodávaná karbónová kefa, široká plyšová kefa a mini kefa so sacou hubicou v tvare obdĺžnika. Na skladovanie možno využiť magnetický držiak na stenu, kde môžete vysávač parkovať v stojatej polohe. Súčasťou balenia je napájací adaptér. Dizajnom síce vysávač nenadchne a v hornej časti je pomerne robustný, no dôležitý je primárne účel, ktorý zvláda plniť na výbornú.

Pozitíva

Výkon vysávača
Nízka hmotnosť
Výdrž batérie

Negatíva

Menší objem prachovej nádoby

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 2,5 hod. ● Doba prevádzky: 55 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA filter ● Hlučnosť: 83 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,4 l ● Hmotnosť: 2,6 kg

Rowenta RH9490WO

Akumulátorový, bezvreckový, 650 ml zberná nádobka, hmotnosť 3 kg, na všetky typy povrchov, doba prevádzky 35 min., čas nabíjania 3 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Extrémne výkonný a praktický, ale s krátkou výdržou. Nejako takto sa dá v skratke opísať model Rowenta RH 9490 WO. Vďaka výkonnému digitálnemu bezkefkovému motoru so sacím výkonom 100 Air Wattov povysáva naozaj všetko. Navyše, je dodávaný s bohatým príslušenstvom, ktoré zahŕňa aj motorizovanú kefu na zvieracie chlpy a hĺbkové čistenie. Vysávač Rowenta RH 9490 WO preto môžeme odporučiť aj majiteľom chlpáčov.

Z príslušenstva stojí za spomenutie štrbinová hubica, kefa na vysávanie čalúneného nábytku (kreslá, gauče...) a rozkladací nadstavec. Nabíjacia základňa s úložným priestorom, ktorá slúži aj ako stojan, je už akousi samozrejmosťou. Samotná hubica s LED diódami je veľmi flexibilná. Môžete ju dokonca ohnúť, takže sa s ňou dostanete naozaj všade. Ovládanie hodnotíme ako jednoduché. Výkon je možno regulovať v 2 stupňoch.

Rowenta RH 9490 WO je vhodný na vysávanie všetkých typov povrchov, a to ako na suché, tak i na mokré vysávanie (na to je určená špeciálna hlava Aqua). Je vybavený 650 ml zbernou nádobkou so systémom Push&Release. Bohužiaľ, samotné vyprázdňovanie nádobky vám predsa len zaberie nejaký ten čas, keďže musíte najprv odstrániť HEPA filter, ktorý je súčasťou účinnej 2-stupňovej filtrácie. Účinnou HEPA filtráciou je vybavený aj extrémne výkonný tyčový vysávač Dyson V11 Absolute.

Najzásadnejším mínusom vysávača Rowenta RH 9490 WO je výdrž jeho batérie. Áno, je pravda, že ju nabijete za cca 3 hodinky, čo je vskutku málo. Na druhej strane, doba prevádzky predstavuje iba 35 min. pri slabšom režime, čo je v našom teste najmenej. Ak vysávač „vyboostojuete“ na maximu, počítajte so skutočne krátkou, cca 5- až 10-minútovou prevádzkou. Dobrou správou je, že tento kúsok dosahuje postačujúci sací výkon aj na slabšom režime.

K mínusom musíme zaradiť aj dosť vysokú hmotnosť pri používaní príslušenstva, s ktorým sa váha vysávača vyšplhá až na takmer 7 kg. Naopak, bez neho ide o vyslovene ľahučký, cca 3 kg model. Poslednou nedokonalosťou je vysoká hlučnosť na najsilnejšom režime.

Pozitíva

Vysoký sací výkon
Vhodný na suché aj mokré vysávanie
Krátka doba nabíjania

Negatíva

Vyššia cena
Krátka doba prevádzky
Vysoká hlučnosť na najsilnejšom režime

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché/mokré ● Doba nabíjania: 3 hod. ● Doba prevádzky: 35 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA filter ● Hlučnosť: 82 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,65 l ● Hmotnosť: 3-7 kg

Electrolux PQ91-50MB

Akumulátorový, bezvreckový, na suché vysávanie, 300 ml zberná nádoba, 55 min. prevádzka, doba nabíjania 240 min., hmotnosť cca 3 kg, penový filter.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Uľahčiť upratovanie dokáže aj tento tyčový vysávač značkyElectrolux. Ide o akumulátorové prevedenie, ktoré je vybavené ručnou jednotkou pre pohodlnejšie vysávanie horšie dostupných miest. Chod vysávača je tichý. V našom výbere je vďaka pozitívnym recenziám spokojných zákazníkov a veľmi dobrej efektivite vysávania.

Aku vysávač Electrolux PQ91-50MB patrí do kategórie tyčových vysávačov, ktoré sú pre rýchle upratovanie ideálnym pomocníkom. Sací výkon síce výrobca neuvádza, no na základe referencií spotrebiteľov možno konštatovať, že si perfektne poradí s prachom, kávou či drobnými nečistotami na podlahe. Vysávač využíva cyklónovú technológiu, čím maximalizuje sací výkon. Dôležitú rolu zohráva hubica na podlahy s otočnou kefou. Pri kobercoch je účinnosť nižšia, no práve vďaka rotačnej kefe si účinne poradí aj s nečistotami v kobercoch s vyšším vlasom.

Filtrácia dokáže odstrániť až 99,9 % prachových častíc. Nádoba je prachotesná a vysávač taktiež získal britský certifikát BAF od nadácie Allergy UK, ktorá vysávače testovala pri odstraňovaní mikročastíc prachu z rôznych povrchov. Vysávač disponuje 5-stupňovým filtračným systémom (súprava filtrov Pure Q9) s umývateľným penovým filtrom. Vysávač má aj ručnú jednotku. S tou môžete povysávať sedačky, stoly, skrine alebo interiér vášho auta. Na základe názorov spotrebiteľov vysávač ponúka stabilný výkon. Menšou nevýhodou pre niekoho môže byť objem zbernej nádoby len 300 ml.

Používatelia si výdrž batérie vysávača pochvaľujú. Pri úspornom výkone dokáže vysávač vysávať až 55 minút, čo je aj v porovnaní s konkurenciou dobrý čas, no ničím výnimočný. Pri plnom výkone treba rátať s časom menším na úrovni približne 20 minút. K dispozícii sú tri výkonnostné stupne. Celkovo je výdrž batérie v poriadku a nároky na bežné upratovanie splní. Nabíjanie trvá okolo 4 hodín. Súčasťou balenia je nabíjacia stanica. Výhodou je, že vysávač má parkovaciu polohu a dokáže stáť samostatne. Veľmi jednoduché je vyprázdňovanie zbernej nádoby a taktiež čistenie filtra, čo je pre pravidelnú údržbu veľmi dôležité.

Konštrukcia spotrebiča je hliníková. Vďaka tomu je zariadenie ľahké a jednoduché na manipuláciu. Navyše je vysávač držiteľom niekoľkých ocenení za moderný a ergonomický dizajn. Z hľadiska používateľského komfortu nesmieme opomenúť ani fakt, že univerzálna hubica je vybavená LED osvetlením, takže vidieť budete nečistoty aj na menej dostupných miestach. Z hľadiska používania je nevýhodou univerzálna hubica s otočnou kefou, na ktorú sa chytá veľké množstvo dlhých vlasov. Hoci je k dispozícii funkcia BrushRollClean pre samočistenie kefy, vlasy ostávajú často medzi štetinami. Funkciu spustíte stlačením malého pedála priamo na hubici.

Z hľadiska hluku vysávač spĺňa požiadavky spotrebiteľov. Maximálna úroveň hladiny hluku je 76 dB. Ani pri maximálnom výkone nie je spotrebič prehnane hlučný. Pri režime zníženého výkonu je jeho chod maximálne tichý. Electrolux PQ91-50MB je dodávaný so základnou univerzálnou hubicou a okrem toho aj s nadstavcom na štrbiny a kefou na prach, ktorá sa najlepšie hodí pri používaní ručného vysávača. Na vysávanie pavučín na stenách či stropoch je v balení teleskopická hubica. Niektorým spotrebiteľom chýba špeciálna hubica PetPro+ na zvieracie chlpy, ktorá je však súčasťou iného vysávača tohto modelového radu Electrolux PQ91-Anims.

Kladné hodnotenie sú dôkazom spokojnosti zákazníkov s porovnávaným tyčovým vysávačom. Spotrebič ponúka dostatočný sací výkon na podlahe i kobercoch, hoci pri dlhšom vlase je jeho účinnosť nižšia, čo je problém viacerých tyčových vysávačov. Doba prevádzky na jedno nabitie je dobrá a porovnateľná s konkurenciou. S vysávačom sa skvele manipuluje aj vďaka ľahkej hliníkovej konštrukcii. Navzdory mnohým pozitívam je škoda malej zbernej nádoby, len 300 ml, ktorú budete vysýpať častejšie, než by ste museli v prípade väčšieho objemu.

Ďalšou nevýhodou je zanášanie sa otočnej kefy hubice, predovšetkým pri vysávaní dlhých vlasov. Nepomáha ani integrovaná funkcia samočistenia rotačnej kefy. Silnou stránkou vysávača je jeho filtrácia, ktorá je päťstupňová a disponuje umývateľným penovým filtrom. Electrolux PQ91-50MB má taktiež BAF certifikát a je držiteľom ocenení za ergonómiu i dizajn. Spotrebiteľom sa páči praktické LED osvetlenie. Z praktického hľadiska sa vysávač dobre čistí a nádoba jednoducho vyprázdňuje. Prístupný je aj filter či batéria. Spracovanie je kvalitné a zákazníci okrem efektivity vysávania kladne hodnotia i dodávané príslušenstvo. Cenovo tento tyčový vysávač patrí do strednej cenovej triedy.

Pozitíva

Výkon vysávača a ručná jednotka
Dostatočná výdrž batérie LED osvetlenie
Tichý chod a jednoduchá manipulácia

Negatíva

Menší objem nádoby na odpad
Namotávanie sa vlasov na otočnú kefu hubice

Typ: tyčový vysávač ● Integrovaný ručný vysávač: áno ● Sací výkon: - W ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 240 min. ● Doba prevádzky: 55 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: penový filter ● Hlučnosť: 76 dB ● Objem zbernej nádoby: 300 ml ● Objem nádoby na vodu: - ml ● Hmotnosť: 3,1 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Mi G10

od 228,00 €
Tyčový vysávač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 ponúka dvojnásobný výkon oproti predchádzajúcej generácii s vynaložením polovičného úsilia. Novo...

Makita DCL 180 Z

od 27,41 €
Akumulátorový vysávač je praktický vo viacerých ohľadoch. Určite oceníte voľnosť pohybu vďaka absencii kábla, rovnako ako nízku váhu, kompaktné...

Rowenta RH6935WO

od 119,00 €
tyčový vysávač 3 v 1 • 22 V Li-Ion batéria • cyklónová technológia • objem prachovej nádoby 0,5 l • max. výdrž batérie 45 min • čas nabíjania 4...

Makita DCL 182 Z

od 36,27 €
tyčový vysávač • výdrž akumulátora 40 min (nie je v balení) • neobmedzený akčný rádius • vrecková filtrácia • podlahová hubica • úzka hubica •...

Philips PowerPro Aqua FC6408/01

od 189,00 €
Bezdrôtový vysávač kombinuje tri varianty upratovania. Umožňuje vysávanie prachu z nábytku i horšie dostupných miest, ako sú napríklad rohy...

ETA Moneto 0449 90000

od 59,90 €
K najväčším prednostiam ETA Moneto patrí moderný design, dômyselný tvar, nízka hmotnosť, praktické sklopné rameno, ergonomická pogumovaná rukoväť,...

ETA Supersonic 1231 90000

od 118,00 €
Zjednodušte si upratovanie a vyskúšajte tento variabilný vysávač 2 v 1. Jeho tyčová súčasť s rotačnou turbokefou vyčistí väčšie plochy,...

ETA Aquaplus 5448 90000

od 159,00 €
Praktický spotrebič si dokáže poradiť s vysávaním aj s mopovaním zároveň, a to súčasne. Jeho prevádzka je bezdrôtová, takže nebude potrebné...

Xiaomi Mi Light

od 54,99 €
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light je ľahký a užitočný vysávač, ktorý vám uľahčí upratovanie. Jednoduché a efektívne čistenie vďaka kombinácii...

ETA Fortelo 3400 90000

od 114,90 €
Uľahčite si každodenné upratovanie podláh a stavte na pomoc tyčového vysávača, vďaka ktorému bude vysávanie rýchle, jednoduché a maximálne...

Dyson V11 Absolute

od 649,00 €
Upratovanie nikdy nebolo také ľahké. Spoľahnite sa na kvalitu a množstvo dômyselných detailov, ktoré tento vysávač povyšujú na skutočne...

Bissell 17132 CrossWave

od 199,70 €
multifunkčný čistič • 3v1: vysáva, umýva a pomáha vysušiť podlahy • určený pre suché aj mokré nečistoty • plne umývateľný filter • systém 2 nádob...

Ďalšie články z kategórie Vysávače

Vaše hodnotenie:
(88.6%)

Komentáre
Kačena 30.Apr.2021

Mám doma akumulátorovú Rowentu a s kobercom si veľmi neporadí, musí ísť na najvyšší výkon a aj tak nie je povysávané tak dobre ako s klasickým vysávačom. Preto ho používam iba na každodenné vysývanie podlahy, aby bolo menej prachu v domácnosti

Odpovedať

Emka 04.May.2021

Závisí od typu, ale ten Bissell zvláda aj koberce. Má kábel, ale v tomto prípade to považujem za lepšiu voľbu, pretože má lepší ťah. Vybrala som si ho kvôli tomu, že dokáže podlahu aj umývať, vďaka čomu sa skráti upratovanie o polovicu. Aj napriek vyššiemu hluku ho môžem len odporučiť.

Odpovedať

Klárka 06.May.2021


Pohodlné, ale len na každodenné vysávanie (namiesto zametania), keďže sa s ním nedá povýsavať tak dokonale ako s klasickým vysávačom. Mám Electrolux, ktorý má dobrú výdrž, bez nabitia zvládne 5 dní vysávať niekoľko minút.

Odpovedať

Hanka 21.May.2021

Chcela som ho vyskúšať, preto som si s ohľadom na cenu zvolila Eta Moneto. Prekvapila ma ľahká manipulácia a aj výkon, bežné nečistoty povysáva bez problémov. Kolieska sa rýchlo špinia, ale to je podľa problém všetkých vysávačov.

Odpovedať

Marek 08.Jun.2021

Hľadali sme vysávač, ktorý by ušetril miesto, ale poskytol dobrý výkon, Xiaomi to spĺňa. Prístroj zvládne povysávať aj koberce, má pekný dizajn, dobrú výdrž aj výkon, ide o náš prvý tyčový vysávač, sme milo prekvapení.

Odpovedať

Táňa 15.Jun.2021

Obľúbila som si tyčový vysávač Philips PowerPro Aqua. Podľa mňa vysáva lepšie než Elektrolux 2v1, ktorý som vlastnila predtým. Vysávač má HEPA filter, moderný dizajn a dlhú výdrž batérie. Oceňujem bezkáblové prevedenie i vhodne umiestnené tlačidlá. Vysávanie je bezvreckové, čo je podľa mňa hygienickejšie, keďže povysávané smeti stačí len vysypať a nádobu umyť. Odpadá nutnosť prášiť textilné vrecko alebo neustále kupovať papierové vrecká. K tomuto vysávaču sa dá dokúpiť aj príslušenstvo na vysávanie auta. Vysávač sa hodí na základné upratovanie, avšak nenahradí klasický vysávač, s tým treba pred kúpou rátať. Oceníte ho, ak máte doma malé deti alebo domácich miláčikov. Celkovo som s produktom spokojná, pretože je praktický a ušetrí čas strávený upratovaním.

Odpovedať

Hedviga 02.Jul.2021

Už roky mám tyčový vysávač Bosch BBHL 21841, ktorý spĺňa všetky požiadavky, ktoré som od neho očakávala. Ľahko sa s ním manipuluje a keďže je bez kábla, mám ho vždy po ruke a nie som obmedzovaná v priestore. Vysávač sa čistí jednoducho, pretože nádoba je bez vrecková. Sací výkon je dostatočný a bežné smeti v byte povysáva bez problémov. Má dva stupne intenzity a výhodou je aj rotačný kartáč. Páči sa mi, že vysávač samostatne stojí, preto ho môžem nechať kdekoľvek a potom dobiť káblom. Myslím si, že cena zodpovedá kvalite.

Odpovedať

Ľubka N. 04.Aug.2021

Manžel mi kúpil tyčový vysávač Dyson V11 Absolute a som s ním maximálne spokojná. Vysávač je tichý a príjemne ma prekvapil svojim výkonom. Stojan je premyslený do detailov a vysávač sa veľmi dobre používa, manipulácia je jednoduchá a pohodlná, preto ma vysávanie baví. :-) Vysávač od značky Dyson sme mali aj predtým a keďže sme s ním boli spokojní, opäť sme vsadili na rovnakého výrobcu. Vysávač je praktický a v základnom balíku je všetko potrebné príslušenstvo. Hravo zvládne povysávať aj popadané vlasy, chlpy domáceho miláčika, rôzne omrvinky a ďalšie bežné nečistoty v domácnosti. Páči sa mi tiež dizajn prístroja a hoci je cena vysávača vysoká, oplatí sa do neho zainvestovať. Toto je Ferrari medzi vysávačmi. :-) Na základe vlastných výborných funkcií ho odporúčam aj ostatným.

Odpovedať

Danka Z. 24.Sep.2021

Výborný vysávač je Bissell 17132 CrossWave, ktorý vysáva priam ako diabol. :-) Dokáže zároveň aj umývať, len mi prekáža ťažšia váha, kvôli ktorej sa mi s ním horšie manipuluje. Podlaha je čistá a bez šmúh a precízne dokáže povysávať aj väčšie plochy.

Odpovedať

Marika 02.Oct.2021

Po rokoch používania klasického vysávača to chcelo zmenu, a tak som siahla po ETA Supersonic. Vysáva veľmi dobre, nie je príliš hlučný, no sací výkon sa mi aj tak zdá slabší než pri bežných veľkých vysávačoch. Za tú cenu je to však fajn pomocník do každej domácnosti.

Odpovedať

Iveta 08.Oct.2021

Kúpila som Xiaomi Mi G10 a som maximálne spokojná, veľká aj malá hubica sú s vlastným motorčekom, veľká hubica má vychytávku v podobe integrovaných "zubov", ktoré priebežne čistia rotačnú kefu od chlpov a vlasov, takže na kefe neostáva nič namotané. Toto musel vymyslieť niekto, kto vie čo za problém sú zvieracie chlpy v koberci :) Výkon je porovnateľný s Dysonom (150 AW), vďaka motorizovaným hubiciam toho pozbiera viac než normálny, i keď výkonný vysávač, ktorý je v podstate od kúpy tyčového na odpočinku. Skvelý pomer cena - výkon a navyše má xiaomi e-shop s náhradnými dielmi.

Odpovedať

Jana T. 15.Oct.2021

Perfektný tyčový vysávač s osvetlením je Sencor SVC 8621TI. Manipulácia s ním je veľmi pohodlná a oceňujem dlhú dobu prevádzky, avšak mínus dávam za malú nádobku na prach, treba ju často vyprázdňovať. Toto je môj prvý tyčový vysávač, predtým som mala klasický, no splnil moje očakávania, sací výkon je veľmi dobrý.

Odpovedať

Antónia C. 17.Oct.2021

Zvolila som menej známu značku, respektíve pre mňa doposiaľ neznámu - FC 7 Cordless, ale neľutujem to. Tento tyčový vysávač je skvelý, upratovanie sa pre mňa stalo jednoduché a rýchle a upratané je naozaj perfektne. Vysávač je vhodný na tvrdé podlahy aj čalúnenie.

Odpovedať

Maruška 21.Oct.2021

Veľmi dobrý ťah má vysávač Klarstein Turbo Hybrid. Tyčový mám po prvýkrát a je to super, pretože jednou rukou môžem vysávať a v druhej držať dieťa. Vysávač sa dá pohodlne postaviť hocikde v priestore aj počas vysávania. Horšie sa s ním dostanem k priestorom popri stene. Super je, že tu nie sú žiadne káble a vysávač je úžasne skladný.

Odpovedať

Nora 29.Oct.2021

Tyčový vysávač Gorenje je super vysávač 2 v 1, ktoré môžem používať aj ako ručný, práve to bol dôvod kúpy. Vysávač má krásny dizajn v bielej farbe a hubice je zaujímavo vymyslená, pretože dole svieti. Vďaka tomu krásne vidím nečistoty na podlahe či koberci. Výkon je super a môžem si ho regulovať a perfektný je aj turbo kartáč.

Odpovedať

Rita 23.Nov.2021

Vysávač Makita DCL 182 Z som kúpila kvôli dobrej cene. Je to fajn vysávač, ktorý má dve rýchlosti, je kompaktný a dostupné je aj voliteľné príslušenstvo. Škoda, že musím používať len papierové vrecká. Sací výkon je dobrý, na tak malý vysávač ma až prekvapil. Manipulácia s vysávačom v aute je však o čosi horšia, pomohla by flexibilná hadica.

Odpovedať

Laura 08.Feb.2022

Bissell 17132 CrossWave vysáva aj umýva naraz, čo je super z hľadiska šetrenia času aj mojej námahy. Plusom je dlhá šnúra, ktorá ma pri upratovaní nelimituje. Treba si dávať pozor na dobré uzatvorenie nádržky a tiež myslieť na to, že kefa rotuje, preto je fajn dať menšie veci v dosahu preč. :-)

Odpovedať

Ivetka 23.Feb.2022

Vysávač Dyson V11 Absolute je lepší než som čakala. Myslím, že po tejto skúsenosti si vysávač s káblom už viac nekúpim. Je veľmi tichý a príjemne ma prekvapil aj svojim výkonom. Mínusom je len kratšia výdrž batérie.

Odpovedať

Peter 17.May.2022

Bissell CrossWave 17132 je hlučnejší než sme čakali. Sací výkon je však fajn. Páči sa mi, že prístroj je ľahký a tak sa s ním dobre manipuluje. Samostatne stojí. Dobre vysáva aj vytiera, takže je to prístroj dva v jednom. No treba počítať s tým, že po mopovaní vám zaberie nejaký čas čistenie jednotlivých súčastí. Dokúpili sme si aj samostatnú kefu na koberce pre lepší ťah pri suchom vysávaní.

Odpovedať