Tyčové vysávače

Najlepšie tyčové vysávače 2022 + recenzie

Tyčové vysávače už dávno nespĺňajú iba funkciu akéhosi doplnkového domáceho spotrebiča, ktorý slúži na krátke a rýchle upratovanie. Ide o plnohodnotného pomocníka, s ktorým povysávate čokoľvek. Veríme, že vám náš test tyčových vysávačov pomôže pri rozhodovaní o kúpe tohto spotrebiča. Okrem víťaza testu, ktorým sa stal model Dyson V11 Absolute, sme pre vás zrecenzovali aj niekoľko ďalších zaujímavých produktov a pripravili návod na výber, v ktorom sme sa zamerali na tie najdôležitejšie parametre tyčových vysávačov.

Publikované: 30.04.2021
Aktualizované: 25.04.2022

Aký tyčový vysávač kúpiť

Pre tých, ktorí uprednostňujú rýchle rozhodnutia a nemajú čas zaoberať sa štúdiom všetkých technických parametrov, sme si na začiatok pripravili krátky prehľad produktov, ktoré v našom teste tyčových vysávačov obdržali prvenstvo vo svojej kategórii. Okrem najlepšieho tyčového vysávača v našom teste vám prinášame aj cenovo dostupný variant. Vybrať si môžete aj na základe nášho tipu.

Názov Hodnotenie Detail
Dyson V11 Absolute   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Rowenta RH6543WH   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt
Bissell 17132 CrossWave   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Electrolux EER73IGM   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

Akumulátorový, bezvreckový, na suché vysávanie, 760 ml zberná nádoba, 60 min. prevádzka, doba nabíjania 4,5 hod., hmotnosť cca 3 kg, účinný HEPA filter H13, na všetky povrchy.

Zobraziť viac info

Ak hľadáte vysávač s vysokým sacím výkonom, účinnou filtráciou, nízkou hmotnosťou, veľkou zbernou nádobkou a prijateľnou dobou nabíjania, za ktorý nemáte problém zaplatiť trochu viac, odporúčame vám premýšľať práve nad naším víťazom testu, nad tyčovým vysávačom Dyson V11 Absolute.

Cenový trhák
Bosch BBH32551

Bosch BBH32551

Akumulátorový, bezvreckový, 400 ml zberná nádobka, hmotnosť 3 kg, na všetky typy povrchov, doba prevádzky 55 min., čas nabíjania 5 hod.

Zobraziť viac info

Tyčový vysávač Bosch BBH32551 je zlatou strednou cestou za veľmi nízku cenu. Nabijete ho za 5 hod., následne s ním môžete pracovať cca hodinu, má síce menšiu, ale celkom postačujúcu zbernú nádobku s objemom 400 ml a je určený na vysávanie všetkých typov povrchov. Nejde o ten najvýkonnejší model na trhu, na normálne vysávanie je však ako stvorený.

Náš TIP
Bissell 17132 CrossWave

Bissell 17132 CrossWave

Sieťový, bezvreckový, 620 ml zberná nádobka, na mokré aj suché vysávanie, hmotnosť 5 kg, dĺžka napájacieho kábla 7,5 m, na všetky typy povrchov.

Zobraziť viac info

Bissell 17132 CrossWave zastupuje v našom teste ako jediný kategóriu sieťových tyčových vysávačov. Je určený na suché aj mokré vysávanie, navyše, podlahu dokáže aj vysušiť. Môžete s ním vysávať bez časového obmedzenia, no a Bissell CrossWave vás odbremení aj od nabíjania batérií. Má veľkú, 620 ml zbernú nádobku, vysoký sací výkon. Mínusom je len trochu vyššia hmotnosť a nutnosť napojenia do siete.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Vysávač, či už tyčový alebo klasický, je určený na vysávanie. Pri hodnotení jednotlivých modelov sme sa preto sústredili najmä na tie funkcie, ktoré súvisia s rýchlym a efektívnym čistením podláh, kobercov či iných povrchov. Pri kúpe vysávača je však určite dôležité taktiež to, aby bol praktický. Medzi parametre, ktoré zavážili v našom teste, sme preto zahrnuli aj spôsob ovládania, manipulácie, výmeny či čistenia filtrov a taktiež doplnkové funkcie a príslušenstvo.

Sací výkon
Výdrž batérie
Dĺžka nabíjania
Univerzálne použitie
Účinnosť filtračného systému
Ovládanie a manipulácia
Veľkosť zbernej nádoby
Doplnkové funkcie

Produkty do nášho testu sme vyberali na základe aktuálnej ponuky trhu, spotrebiteľských recenzií na populárnych webových portáloch ako Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk či Hej.sk a, samozrejme aj podľa ich parametrov a vlastností. Aby sme ulahodili čo najväčšej časti z vás, snažili sme sa hľadať a obsiahnuť čo najširšiu škálu obľúbených značiek tyčových vysávačov, ako Electrolux, Bosch, Rowenta, ETA či Philips.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie tyčových vysávačov

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať naše podrobné recenzie a porovnanie jednotlivých produktov, ktoré nás zaujali z hľadiska ceny, výkonu či zaujímavých doplnkových funkcií. Pri ich hodnotení sme pozerali na viacero dôležitých oblastí, ako sú kľúčové parametre, popularita medzi spotrebiteľmi a, samozrejme, aj obstarávacia cena, ktorá je pre mnohých jedným z najdôležitejších aspektov výberu. Naše recenzie sú písané subjektívne, avšak s čo najväčšou snahou dodržať objektivitu.

Víťaz testu

Dyson V11 Absolute

Akumulátorový, bezvreckový, na suché vysávanie, 760 ml zberná nádoba, 60 min. prevádzka, doba nabíjania 4,5 hod., hmotnosť cca 3 kg, účinný HEPA filter H13, na všetky povrchy.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tyčový vysávač Dyson V11 Absolute nepatrí k najlacnejším spotrebičom, pri podrobnejšom preskúmaní jeho funkcií sme však museli uznať, že táto obstarávacia cena zodpovedá jeho výkonu a funkciám. Asi najlepšie ho vystihuje jedna zo spotrebiteľských recenzií, v ktorej je uvedené „nefunguje len pripojenie detskej nosovej odsávačky“.

Asi najzaujímavejšou vlastnosťou Dyson V11 Absolute je systém Dynamic Load Sensing, ktorý rozlišuje jednotlivé typy povrchov, pričom im automaticky prispôsobuje svoj výkon. Pri prechode z koberca na podlahu či naopak preto nemusíte premýšľať nad správnym nastavením sacieho výkonu. Celkovo je vybavený 3 smart režimami, s ktorými povysávate skutočne akýkoľvek podlahu či koberec.

Vysávač Dyson V11 Absolute disponuje naozaj silným motorom, ktorý pracuje pri 125 000 ot./min., čo je slušný výkon aj na model napájaný zo siete. Hubica na koberce High Torquešpeciálne nylonové štetiny, ktoré sa, doslova, zaryjú medzi jednotlivé vlasy. S vysávaním podlahy si zas poradia antistatické karbónové vlákna. Mokré vysávanie chýba, ak ho teda doma potrebujete, v našom porovnávacom teste sa dobre uviedol tyčový vysávač Rowenta RH9490WO.

Tyčový vysávač Dyson V11 Absolute má vskutku pôsobivý cyklónový filtračný systém, ktorý pracuje pri sile 79 000 G. Cyklóny si poradia s časticami s veľkosťou od 0,3 mikrometra. Pre lepšiu predstavu, takto „veľký“ je napr. prach, peľ, ale i baktérie a niektoré druhy vírusov. Systém zahŕňa aj HEPA filter z triedy 13, čo znamená, že jeho účinnosť pri zachytávaní drobných častíc dosahuje viac ako 99 %.

Ďalším výrazným pozitívom tohto modelu je LCD displej, na ktorom môžete sledovať aktuálny výkon vysávača, práve navolený režim či indikátor stavu nabitia batérie. Nájdete na ňom aj veľmi praktickú kontrolku, ktorá vás upozorní na nutnosť vyčistenia zbernej nádobky.

Zberná nádobka je dostatočne veľká. Má niečo okolo 760 ml, čo je najviac spomedzi všetkých nami vybraných modelov. Navyše, vďaka systému „namieriť a stisnúť“ ju vysypte raz-dva a bez zašpinenia rúk. Nadpriemerná, resp. podpriemerná, je aj doba nabíjania, ktorá predstavuje necelých 5 hod. Rovnako uspokojujúcou je následná doba prevádzky – 60 min.

Na tyčovom vysávači Dyson V11 Absolute oceňujeme tichý chod, tlmenie vibrácií a veľmi bohaté príslušenstvo vrátane nabíjacej stanice, ktorá slúži ako držiak. Jediným mínusom tohto modelu je pomerne vysoká cena.

Vysoký sací výkon
Automatická regulácia výkonu
Dlhá prevádzka na 1 nabitie

Vysoká cena

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 4,5 hod ● Doba prevádzky: 60 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA H13 ● Hlučnosť: 84 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,76 l ● Hmotnosť: 3,05 kg

Cenový trhák

Bosch BBH32551

Akumulátorový, bezvreckový, 400 ml zberná nádobka, hmotnosť 3 kg, na všetky typy povrchov, doba prevádzky 55 min., čas nabíjania 5 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bosch BBH32551 je taký normálny, cenovo dostupný a veľmi praktický tyčový bezdrôtový vysávač, ktorý ocenia najmä milovníci rýchleho a jednoduchého upratovania. Jeho sací výkon, ktorý je regulovateľný v 2 stupňoch, môže konkurovať aj drahším zariadeniam. Je vybavený univerzálnou kefou AllFloor, ktorá pracuje pri 3 500 ot./min., čo je o niečo viac ako v prípade sieťového vysávača Bissell 17132 CrossWave. Tento model je navyše vybavený technológiou RobustAir, ktorá je založená na pevnejšom tesnení. V praxi ide o to, že ani pri naplnenej zbernej nádobke sací výkon vysávača rapídne neklesá.

Tak ako všetky ostatné kúsky v našom teste, je aj Bosch BBH32551 vhodný na vysávanie akýchkoľvek povrchov. Zároveň ide o model 2v1, takže ho môžete využiť na vyčistenie auta, gauča či iného nábytku. Výnimočnou vlastnosťou, s ktorou sa pri tyčových vysávačoch nestretnete až tak často, je výsuvná štrbinová hubica určená na vysávanie stropu alebo iných vyvýšených miest.

Veľkým plusom je príslušenstvo ukryté priamo v jeho tele. Pri upratovaní ho tak máte neustále po ruke. K praktickej stránke prispievajú aj jeho kompaktné rozmery, pomerne nízka hmotnosť, „schopnosť“ stáť voľne v priestore a flexibilný kĺb na hubici. Vďaka nemu jednoducho povysávate aj rohy či iné ťažšie dostupné miesta.

Nabíjanie, ktoré vám zaberie prijateľných 4 až 5 hod., prebieha v nabíjacej stanici. Vzhľadom na obstarávaciu cenu nás potešila pomerne dlhá výdrž batérie. S vysávačom môžete upratovať až 55 min., čo je len o niečo menej ako v prípade nášho víťaza, podstatne drahšieho tyčového vysávača Dyson V11 Absolute.

Zberná nádoba na prach nie je najväčšia. Má len 0,4 l, čo je v našom teste najmenej. Pozitívom je jej jednoduché vyberania aj následné umývanie. Na údržbu je nenáročná aj spomínaná kefa AllFloor a filter, ktorý je umývateľný. Menším sklamaním je trochu vyššia hlučnosť a absencia LED osvetlenia na hubici. Tento parameter však zároveň nepokladáme za extrémne dôležitý.

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Vhodný na všetky typy povrchov
Praktický

Menšia nádobka na prach
Bez LED osvetlenia na hubici

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 5 hod. ● Doba prevádzky: 55 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Hlučnosť: 80 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,4 l ● Hmotnosť: 3 kg

Náš TIP

Bissell 17132 CrossWave

Sieťový, bezvreckový, 620 ml zberná nádobka, na mokré aj suché vysávanie, hmotnosť 5 kg, dĺžka napájacieho kábla 7,5 m, na všetky typy povrchov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tyčový vysávač Bissell 17132 CrossWave je ako jediný spomedzi nami vybraných modelov napájaný zo siete. Pre niekoho môže ísť o zásadné negatívum, skutočne vám však odporúčame dať mu šancu. Funkcie, ktorými disponujeme, v kombinácii s veľmi priaznivou cenou z neho robia naozaj veľmi atraktívny produkt.

Logicky, je výhercom v kategórii „výdrž“. Na jednej strane vás síce bude možno trochu obmedzovať kábel, na druhej však môžete vysávať donekonečna. Bissell 17132 CrossWave má vcelku postačujúci príkon, 560 W, a vytknúť nemáme čo ani jeho saciemu výkonu.

Asi najzaujímavejšou vlastnosťou tohto modelu je jeho multifunkčnosť. Bissell 17132 CrossWave totiž vysáva, zmýva a suší. Je vhodný na vysávanie všetkých povrchov (dlažba, drevo, koberce...) a má regulovateľný výkon. Ak máte vo vašej domácnosti rôzne povrchy, nemusíte sa ničoho obávať, s Bissellom môžete veselo prechádzať z podlahy na koberec a naopak. Ak by ste predsa hľadali vysávač určený aj pre mokré vysávanie, priplatiť si môžete za tyčový vysávač Rowenta RH9490WO. Zároveň ide o akumulátorový model.

Za spomenutie stojí viacúčelová rotačná kefa (slúži napr. na odstránenie „zažratej“ špiny na podlahách), ktorá pracuje až pri 3 000 ot./min. Z praktickej stránky nás na ňom zaujala výkyvná hlavica s nízkym profilom, ktorú je možné otáčať v 60 ° uhle. Dobrou správou je, že sa hravo dostane aj pod nábytok, avšak pozor, len ten vyšší. Bissellu nerobí problémy ani upratovanie v rohoch a menších priestoroch (napr. mini WC). K jednoduchej manévrovateľnosti prispievajú praktické pogumované kolieska.

Výkon Bissell 17132 CrossWave je regulovateľný. Ovládanie prebieha prostredníctvom dotykového displeja, na ktorom nájdete samostatné režimy na čistenie tvrdých podláh, kobercov alebo rohoží. Oceňujeme, že na zapnutú funkciu spreja (zmývania) vás vysávač upozorní LED kontrolkou, čo je fajn najmä pri prechodoch z podlahy na koberec.

Údržba vysávača Bissell CrossWave je viac než bezproblémová. Je vybavený samočistiacou základňou, do ktorej nalejete vodu a o všetko ostatné sa postará on sám. Spomínaná rotačná kefa spolu so zásobníkom na vodu sú úplne odnímateľné, čo údržbu ešte uľahčuje. Navyše, vysávač disponuje filtračným systémom s umývateľným pleteným filtrom. Ten hodnotíme tak na 50 %. Zjednodušene, nie je 100 % efektívny.

Výnimočným je taktiež systém 2 nádržiek – na čistú a špinavú vodu. Pri zmývaní ju preto nemusíte vymieňať každú chvíľku, resp. nemusíte kontrolovať, kedy sa zašpiní. Jediným „mínusom“, aspoň za nás, tohto modelu je nutnosť napájania zo siete, trochu vyššia hlučnosť a menej efektívna filtrácia.

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Neobmedzená doba prevádzky
Na suché aj mokré vysávanie

Vyššia hmotnosť
Hlučný
Menej efektívna filtrácia

Typ: tyčový ● Napájanie: sieťové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché/mokré ● Príkon: 560 W ● Objem zbernej nádoby: 0,62 l ● Objem zbernej nádoby s vodou: 0,82 l ● Hlučnosť: 80 dB ● Dĺžka napájacieho kábla: 7,5 m ● Hmotnosť: 5 kg

Rowenta RH9490WO

Akumulátorový, bezvreckový, 650 ml zberná nádobka, hmotnosť 3 kg, na všetky typy povrchov, doba prevádzky 35 min., čas nabíjania 3 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Extrémne výkonný a praktický, ale s krátkou výdržou. Nejako takto sa dá v skratke opísať model Rowenta RH 9490 WO. Vďaka výkonnému digitálnemu bezkefkovému motoru so sacím výkonom 100 Air Wattov povysáva naozaj všetko. Navyše, je dodávaný s bohatým príslušenstvom, ktoré zahŕňa aj motorizovanú kefu na zvieracie chlpy a hĺbkové čistenie. Vysávač Rowenta RH 9490 WO preto môžeme odporučiť aj majiteľom chlpáčov.

Z príslušenstva stojí za spomenutie štrbinová hubica, kefa na vysávanie čalúneného nábytku (kreslá, gauče...) a rozkladací nadstavec. Nabíjacia základňa s úložným priestorom, ktorá slúži aj ako stojan, je už akousi samozrejmosťou. Samotná hubica s LED diódami je veľmi flexibilná. Môžete ju dokonca ohnúť, takže sa s ňou dostanete naozaj všade. Ovládanie hodnotíme ako jednoduché. Výkon je možno regulovať v 2 stupňoch.

Rowenta RH 9490 WO je vhodný na vysávanie všetkých typov povrchov, a to ako na suché, tak i na mokré vysávanie (na to je určená špeciálna hlava Aqua). Je vybavený 650 ml zbernou nádobkou so systémom Push&Release. Bohužiaľ, samotné vyprázdňovanie nádobky vám predsa len zaberie nejaký ten čas, keďže musíte najprv odstrániť HEPA filter, ktorý je súčasťou účinnej 2-stupňovej filtrácie. Účinnou HEPA filtráciou je vybavený aj extrémne výkonný tyčový vysávač Dyson V11 Absolute.

Najzásadnejším mínusom vysávača Rowenta RH 9490 WO je výdrž jeho batérie. Áno, je pravda, že ju nabijete za cca 3 hodinky, čo je vskutku málo. Na druhej strane, doba prevádzky predstavuje iba 35 min. pri slabšom režime, čo je v našom teste najmenej. Ak vysávač „vyboostojuete“ na maximu, počítajte so skutočne krátkou, cca 5- až 10-minútovou prevádzkou. Dobrou správou je, že tento kúsok dosahuje postačujúci sací výkon aj na slabšom režime.

K mínusom musíme zaradiť aj dosť vysokú hmotnosť pri používaní príslušenstva, s ktorým sa váha vysávača vyšplhá až na takmer 7 kg. Naopak, bez neho ide o vyslovene ľahučký, cca 3 kg model. Poslednou nedokonalosťou je vysoká hlučnosť na najsilnejšom režime.

Vysoký sací výkon
Vhodný na suché aj mokré vysávanie
Krátka doba nabíjania

Vyššia cena
Krátka doba prevádzky
Vysoká hlučnosť na najsilnejšom režime

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché/mokré ● Doba nabíjania: 3 hod. ● Doba prevádzky: 35 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA filter ● Hlučnosť: 82 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,65 l ● Hmotnosť: 3-7 kg

Makita DCL182Z

Akumulátorový, vreckový, na suché vysávanie, 500 ml zberná nádoba, 40 min. prevádzka, doba nabíjania 3,5 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento tyčový akumulátorový vysávač patrí svojím prevedením k menej typickým modelom. V tomto prevedení ide o vreckový vysávač. Používať možno textilné alebo papierové vrecká, ktoré sa líšia aj objemom. Vysávač je výkonný, no dodávaný je bez batérie i nabíjačky.

V tejto kategórii vysávačov nie je veľa modelov, ktoré by využívali namiesto zbernej nádoby práve textilné alebo papierové vrecká na prach. Makita je však výnimkou. Využívať môžete textilné vrecko s objemom 500 ml alebo papierové vrecko s objemom 330 ml. Nevýhodou textilných vreciek je horšia dostupnosť. Súčasťou balenia je aj jedno papierové vrecko.

Sací výkon vysávača pri maximálnom výkone je 30 W a vyvinie tlak až 4 kPa. Spotrebitelia si silu sacieho výkonu veľmi pochvaľujú. Výkon možno regulovať v dvoch úrovniach. V balení je taktiež štrbinová hubica. Konštrukciu je možné rozdeliť a spotrebič funguje ako ručný vysávač. Celkový hmotnosť je len 1,3 kg. Prevládajú odolné ABS plasty a materiály pôsobia veľmi trvácne.

Súčasťou balenia nie je batéria ani nabíjacia stanica. Pri použití 3 000 mAh batérie, ktorú výrobca odporúča, je výdrž na úrovni 40 minút. Pri 5 000 mAh batérii až 70 minút pri plnom výkone. Doba nabíjania akumulátora sa pohybuje od 3,5 hodiny až po 4,5 hodiny. Spotrebiteľom sa páči aj účinnosť vysávača na koberci. Hubici chýbajú lepšie štetiny, pretože predná časť je trochu drsná, čo niektorí spotrebitelia vnímajú negatívne, pretože môže dôjsť k poškriabaniu podlahy.

Silnou stránkou tyčového vysávača Makita je bezpochyby jeho výkon. Zákazníci často chvália sací výkon na podlahe i na koberci. Pozitívom je taktiež nízka obstarávacia cena. Treba však rátať s tým, že hoci vysávač je lacný, dokúpiť musíte batériu i nabíjačku. Tieto položky vás vyjdú na 100 až 120 eur podľa kapacity batérie. Pochváliť musíme kvalitné spracovanie a odolnosť materiálov. Makita sa neradí k tým modelom, ktoré by pôsobili krehko a labilne.

Spotrebič má dva rýchlostné stupne a používať môžete papierové i textilné vrecká. Výhodou textilného vrecka je, že je možné ho prať a má väčší objem. Je však drahšie a ťažšie dostupné. Súčasťou balenia je jedno náhradné papierové vrecko. Vysávač má pomerne kompaktné rozmery a zákazníci chvália aj ergonómiu. Výhrada od niektorých zákazníkov je smerom k hubici, ktorej by sa zišli jemnejšie štetiny, aby pri väčšom tlaku nedošlo k poškriabaniu podlahy. V balení je aj štrbinová hubica.

Priaznivá cena
Sací výkon účinnosť na koberci
Kvalitné spracovanie

Dodáva sa bez batérie a nabíjačky

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: vreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 3,5 hod. ● Doba prevádzky: 40 min. ● Typ batérie: Li-Ion/18 V ● Filtrácia: - ● Hlučnosť: - dB ● Objem zbernej nádoby: 500 ml ● Hmotnosť: 1,3 kg

Klarstein Clean Butler 4G Silent

Akumulátorový, bezvreckový, 800 ml zberná nádoba, 35 min. výdrž, doba nabíjania 4 hod., HEPA filter H10

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bezdrôtový vysávač nemeckého výrobcu Klarstein je poháňaný akumulátorom s kapacitou 2 200 mAh. Ide o výkonný vysávač s účinnou HEPA filtráciou. Prevedenie tyčového vysávača je bezvreckové. Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo vrátane štrbinovej hubice a hubice na čalúnenie.

Výkonný 160 W elektromotor využíva cyklónovú technológiu zberu nečistôt a vyznačuje sa vysokým sacím výkonom. Vysávač dokáže vyvinúť maximálny prítlak 16 kPa. Bez problémov si poradí s väčšími i menšími nečistotami. Vďaka účinnej HEPA 10 filtrácii zamedzuje, aby sa do vzduchu späť dostávali nebezpečné mikróby a častice. Filter je vymeniteľný. Výkon možno regulovať v dvoch úrovniach. Nečistoty zbiera do 800 ml nádoby, ktorá sa ľahko vyprázdňuje cez spodnú klapku.

Tyčový vysávač je poháňaný akumulátorom s kapacitou 2 200 mAh. Doba prevádzky je v bežnom režime okolo 30 až 40 minút. Pri druhom výkonnostnom stupni je doba prevádzky zhruba 20 minút. Náhradný akumulátor je možné dokúpiť. Veľkou doménou vysávača je jeho tichý chod v bežnom režime. Pri vyššom výkonnostnom stupni však taktiež nemožno hovoriť o výraznejšom hluku. Dizajn vysávača je veľmi moderný a je možné ho používať aj ako ručný vysávač.

Spotrebič zaujme nielen technickými vlastnosťami, ale taktiež kvalitným spracovaním. Vysávač je robustný a pôsobí odolne, napriek tomu, že váži len 2 kg. Ručná jednotka je ešte ľahšia. Výhradu by sme však mali ku kratšej sacej trubici a vyšší ľudia sa tak budú musieť viac skláňať. Rozhodne však chválime výrobcu sa dodávku kvalitnej podlahovej hubice, ktorú budete používať najčastejšie. Okrem toho máte k dispozícii hubicu na štrbiny, hubicu na čalúnenie a taktiež hubicu s kefou na nábytok. Opomenúť nemožno ani nabíjaciu stanicu, ktorá slúži na dobíjanie batérie.

pomere ceny a kvality radíme tento vysávač medzi to najlepšie, čo na našom trhu môžete kúpiť. Tyčový vysávač spotrebitelia chvália za jeho sací výkon a vysokú efektivitu vysávania na podlahách i kobercoch. Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo, batéria i náhradný HEPA filter. Jeho obsluha i ovládanie sú maximálne komfortné. Konštrukcia vysávača je veľmi ľahká. Elektromotor je tichý, a to aj pri vyššom výkone.

Osobne by nás potešila väčšia batéria. Výdrž batérie na úrovni 30 až 40 min. je dnes priemerná a minimálne hodina nepretržitej prevádzky by vysávaču svedčala. Používať ho možno aj ako ručný vysávač, čo jeho flexibilitu značne zvyšuje. Materiály sú kvalitné a vysávač pôsobí veľmi odolne. Zákazníci si pochvaľujú dizajn a ergonómiu vysávača. Kratšia je len samotná sacia trubica, ktorá je nevýhodou pre ľudí s vyššou telesnou výškou.

Silný sací výkon a tichý chod
Kvalitné spracovanie
Bohaté príslušenstvo

Kratšia sacia tyč

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 4 hod. ● Doba prevádzky: 35 min. ● Typ batérie: Li-Ion/22,2 V ● Filtrácia: HEPA H10 ● Hlučnosť: - dB ● Objem zbernej nádoby: 800 ml ● Hmotnosť: 2,0 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Je logické, že v našom teste tyčových vysávačov nie je možné dopodrobna opísať a porovnať všetky existujúce modely, presnejšie, ani 1 percento z nich, keďže na trhu existujú tisícky dobrých i menej dobrých vysávačov. Aby sme vám však vaše obzory rozšírili čo najviac, vybrali sme pre vás ešte niekoľko zaujímavých produktov, o ktorých sa určite oplatí premýšľať.

Prvým z nich je bezdrôtový tyčový vysávač Sencor SVC 8621TI. Ide o model s prekvapivým sacím výkonom a vcelku dlhou výdržou batérie (cca 20 – 50 min.). Jeho súčasťou je praktická dobíjacia stanica, ktorá slúži zároveň ako stojan na odkladanie. Vysávač má odnímateľnú časť, ktorá slúži ako ručný vysávač, váži len niečo okolo 2,5 kg a je vybavený HEPA filtrom. Mínusom je menší objem zbernej nádoby, ktorá má len 0,5 l, horšia ovládateľnosť pri vysávaní v rohoch, trochu dlhšie nabíjanie (cca 6 hod.) a náročnejšia údržbu neumývateľného filtra. Vzhľadom na jeho obstarávaciu cenu však nejde o až také výrazné negatíva.

Ďalším zaujímavým produktom je bezdrôtový tyčový vysávač Bosch BBS812PCK. Jeho najväčšími a zároveň jedinými výraznými nevýhodami sú vysoká cena a pomerne malá zberná nádobka s objemom 0,4 l. Tento model je vybavený špeciálnou kefou AllFloor HighPower na všetky typy povrchov, výkonným motorom, plynulým sacím výkonom a veľmi účinným filtračným systémom. Asi najväčšími highlightmi tohto vysávača od Bosch sú 2 akumulátory kompatibilné so všetkými zariadeniami z radu 18 V Bosch Home & Garden, nabíjacia stanica, s ktorou ho nabijete za cca 5 hod., a rýchlonabíjačka na nabitie za menej ako 60 min. V závislosti od použitého príslušenstva s vysávačom môžete vysávať 40, 35 alebo 10 minút.

Tyčový vysávač Philips PowerPro Aqua FC6408/01 je veľmi šikovný pomocník s niekoľkými menšími chybičkami. Aj v tomto prípade hovoríme o bezdrôtovom a bezsáčkovom modeli, ktorý nabijete za cca 5 hod. V prevádzke vám následne vydrží niečo okolo hodiny, avšak pozor, nie na najvyššom výkone. Vysávač slúži aj na zmývanie, je vybavený 3-stupňovým filtračným systémom vrátane HEPA filtra, má pomerne veľkú zbernú nádobku s obsahom 0,6 l, a ak si chcete povysávať auto, môžete ho bez problémov „rozložiť“ na ručný vysávač. K negatívam patrí trošku vyššia cena, vcelku vysoká hlučnosť a vyššia hmotnosť.

Tyčový vysávač Rowenta RH 6751 WO nás zaujal pomerom medzi cenou a výkonom. Aj v tomto prípade ide o bezdrôtový kúsok s 0,6 l zbernou nádobou, ktorého dobíjanie zaberie niečo okolo 5 hod. Prevádzka na jedno nabitie, cca 40 min., je celkom slušná. Aj tento model môžete rozobrať a používať ako ručný vysávač. Má nízku hmotnosť a efektívnu cyklónovú filtráciu. Negatívom je absencia indikátoru stavu naplnenia zbernej nádobky a nižší sací výkon v porovnaní s drahšími, a teda i výkonnejšími kúskami.

Tyčový vysávač ETA Supersonic 1231 90000 získate za viac než priaznivú cenu. Tento AKU model dobijete za približne 4 hodiny, prevádzke vydrží 40 minút. DISponuje 2 úrovňami sacieho výkonu, na rýchle povysávanie menších plôch je však ako stvorený. Vysávač ETA je dodávaný s bohatým príslušenstvom, má nízku hmotnosť a je vybavený HEPA filtrom.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak sa pri výbere spotrebičov do domácnosti rozhodujete aj podľa ich popularity medzi spotrebiteľmi, pripravili sme si pre vás rebríček najpredávanejších produktov na Heureka.sk. Ten priebežne aktualizujeme, aby ste si mohli urobiť čo najlepšiu predstavu o aktuálnych spotrebiteľských hitoch.

Názov Hodnotenie Detail
Rovus Storm Vac V25*Zobraziť produkt
Iloox S205*Zobraziť produkt
Makita DCL180Z5*Zobraziť produkt
Makita DCL182Z5*Zobraziť produkt
Rowenta RH6935WO5*Zobraziť produkt

Tyčové vysávače oceníte najmä vtedy, ak chcete vysávať rýchlo a na menšej ploche. Samozrejme, môžete ich využiť aj na väčšom priestranstve, v takom prípade je však potrebné siahnuť po dostatočne výkonnom modeli. V našom návode na výber toho najlepšieho tyčového vysávača vám prezradíme všetky dôležité parametre, na ktoré je potrebné prihliadať a ktoré rozhodujú o jeho celkovej kvalite a výkone.

Niektoré parametre sú špecifické len pre AKU, iné zas pre elektrické tyčové vysávače. Aby sa pre vás domáce práce nestali nočnou morou, odporúčame vám neprehliadnuť najmä údaje o type využívanej batérie, jej kapacite a dĺžke nabíjania, príkone, sacom výkone a filtrácii.

Ako vybrať tyčový vysávač

 • Sieťový alebo akumulátorový vysávač
 • Suché a mokré vysávanie
 • Vreckové alebo bezvreckové
 • Typ akumulátora
 • Výdrž batérie
 • Príkon a výkon
 • Filtrácia
 • Rozmery a ovládanie
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Typy tyčových vysávačov

Toto je asi ten najdôležitejší parameter z hľadiska pohodlia a praktickej stránky. Úplne na začiatku sa vám odporúčame rozhodnúť, či je pre vás lepší vysávač napájaný zo siete alebo ten s akumulátorom. Obe riešenia majú svoje plusy, avšak, ako to už býva, aj mínusy. Ďalším podstatným parametrom je, či chcete vysávač na suché alebo aj mokré vysávanie, a či hľadáte multifunkčný spotrebič, s ktorým vyčistíte byt, auto, nábytok i pavučiny na stenách, alebo si vystačíte so základným modelom.

Sieťový tyčový vysávač

Sieťové tyčové vysávače mnohí pokladajú za old school alternatívu, my však na nej vidíme hneď niekoľko nevyvrátiteľných výhod. Hlavnou z nich je neobmedzená doba prevádzky. Pozitívom je taktiež vyšší výkon v porovnaní s AKU modelmi, čo však nie je nemenným pravidlom (niektoré AKU vysávače môžu mať vyšší výkon).

Zásadnou nevýhodou tyčových vysávačov napájaných zo siete je, že ste obmedzení káblom. Pri výbere preto určite neprehliadnite údaj o jeho dĺžke, presnejšie, o tzv. akčnom rádiuse vysávača. Ide o súčet dĺžky napájacieho kábla, vzdialenosti jeho vstupu do sacieho vstupu vysávača a dĺžky sacích hadíc a trubíc. Zjednodušene, akčný rádius hovorí o tom, do akej vzdialenosti od el. zásuvky s vysávačom reálne dosiahnete.

Tyčový vysávač s akumulátorom

AKU tyčové vysávače vás pri práci neobmedzujú fyzicky, keďže majú v tele zabudovanú nabíjateľnú batériu, obmedzená je však doba ich prevádzky. Pre niekoho môže byť nepohodlná aj nutnosť ich pravidelného nabíjania. Za pomerne veľkú nevýhodu pokladáme aj to, že s vybíjajúcou sa batériou klesá výkon samotného vysávača. Plusy, teda vysávanie bez obmedzení, však pri AKU modeloch nepochybne prevládajú.

Klasický verzus tyčový vysávač a mop v jednom

Mnohé tyčové vysávače disponujú funkciou zmývania. V takomto prípade hovoríme o modeli, ktorý je vhodný na suché aj mokré vysávanie. Za túto „vlastnosť“ si však musíte priplatiť, preto vám odporúčame, aby ste si dopredu premysleli, či ju naozaj potrebujete. Niektoré tyčové vysávače dokážu podlahu po pozmývaní dokonca aj vysušiť.

Tyčový vysávač – výkon

Vreckové verzus bezvreckové tyčové vysávače

Na trhu sú dostupné tyčové vysávače s vymeniteľnými vreckami a taktiež tie s pevnými nádobami, ktoré stačí po dovysávaní vysypať. Vreckové vysávače ocenia tí, ktorí si neradi špinia ruky. Sú ideálnou voľbou aj pre alergikov. Po naplnení vrecko jednoducho vyberiete a vyhodíte. Pozor, počítajte s vyššími prevádzkovými nákladmi – nutnosť dokupovania vreciek. Určite si nezabudnite dopredu overiť aj ich dostupnosť.

Pri tejto alternatíve neprehliadnite údaj o objeme vrecka. Ak potrebujete pravidelne vysávať väčšie plochy (cca 150 m²), nechoďte pod 4 l. Vrecká s objemom okolo 2 l do seba dokážu nasať nečistoty z plochy do 50 m². Samozrejme, tieto údaje sú len orientačné. Reálna kapacita vrecka závisí aj od množstva nečistôt vo vašej domácnosti.

Ak patríte k ekologicky zmýšľajúcej časti populácie, odporúčame vám siahnuť po bezvreckovom modeli, pri ktorom sa prevádzkové náklady znižujú na minimum. Navyše, nemusíte až tak premýšľať nad rozmermi plochy, ktorú budete vysávať. Nádobu s menším objemom jednoducho vysypete častejšie, nepôjde to však do peňazí. Objem nádob na klasických tyčových vysávačoch sa pohybuje od 0,4 do 0,7 l.

Typ a životnosť batérie/akumulátora

 • Ni-Mh batérie – Stretnete sa s nimi skôr pri starších modeloch. Ich výhodou je nižšia obstarávacia cena, nevýhodou tzv. pamäťový efekt a s ním súvisiaca kratšia životnosť. Ak totiž Ni-Mh batériu nabijete skôr, ako sa úplne vybije, spôsobíte postupné znižovanie jej kapacity.
 • Li-ion batérie – Je nimi vybavená drvivá väčšina novších tyčových vysávačov. Samozrejme, ide o drahšiu alternatívu, ktorú však „netrápi“ spomínaný pamäťový efekt. Naopak, Li-ion batérie je vhodné nabíjať ešte pred ich úplným vybitím. V priemere majú životnosť okolo 400 nabíjacích cyklov.

Kapacita, dĺžka nabíjania a výdrž batérie na jedno nabitie

Čím je kapacita batérie vo vysávači väčšia, tým dlhšie vydrží v prevádzke na jedno nabitie. Zároveň však platí, že ju budete musieť nabíjať dlhšie. S lacnejšími akumulátorovými vysávačmi so slabšou batériou môžete spravidla vysávať len 10 – 20 min. Za akýsi priemer môžeme označiť dobu medzi 30 a 60 min. Skutočne výkonné modely v prevádzke vydržia viac ako 2 hodiny.

Doba nabíjania sa odvíja od typu a kapacity batérie. Pri slabších modeloch počítajte s minimálne 60 min., pri tých výkonnejších aj s viac ako 8 hod. Ak natrafíte na tyčový vysávač, ktorý je dodávaný s 2 batériami, určite vám jeho kúpu odporúčame. Vyhnete sa zbytočným pauzám pri upratovaní.

Príkon a výkon tyčového vysávača

Elektrické tyčové vysávače majú príkon od 500 do viac ako 2 000 W. Tento údaj je dôležitý tak na 50 %. Z hľadiska spotreby sa nemusíte príliš obmedzovať. Drvivá väčšina novších modelov spadá do kategórie úsporných spotrebičov, navyše, vysávač nie je v prevádzke non-stop, náklady na jeho spotrebu sú preto minimálne.

Výkon akumulátorového tyčového vysávača

Príkon vplýva na celkový výkon vysávača len do istej miery. Súvisí najmä s výkonom motora, nie so sacím výkonom, motor má však vplyv na sací výkon. Preto platí nepísané pravidlo, že modely s vyšším príkonom sú výkonnejšie, a teda i efektívnejšie.

Sací výkon tyčového vysávača

Sací výkon hovorí o „sile“, akou daný vysávač nasáva nečistoty. Pozor, tento parameter nie je pri produktoch uvádzaný vždy. Môžete si ho vypočítať sami, existuje však mnoho spôsobov, ako na to. Navyše, museli by ste poznať viacero „neznámych“ (napr. prietok vzduchu, air watts, príkon atď.), keďže na sací výkon vplýva viacero faktorov.

Nebudeme vás zaťažovať matematicko-fyzikálnou prednáškou. Pri nákupe sa orientujte podľa toho, že sací výkon od 180 do 200 AW pri elektrických modeloch je celkom slušný, resp. nadpriemerný. Výkon od 80 do 100 AW je viac než dosť pre AKU modely.

Filtrácia

Vysávač, z ktorého vychádza viac prachu, mikróbov a iných nečistôt, ako doň vojde, nie je dobrý vysávač. Pri nákupe si preto nezabudnite overiť počet a druh filtrov, ktorými je daný model vybavený.

Počet filtrov

Bezvreckové tyčové vysávače zvyknúť mať 2-stupňový filtračný systém – vstupný filter, ktorý chráni motor + výstupný filter, ktorý zabraňuje vyfukovaniu nečistôt. Vreckové sú v tomto smere o niečo efektívnejšie, keďže samotné vrecko zohráva úlohu 3. filtra.

Typ filtrov

HEPA alebo EPA filtre sú najúčinnejšie. O tom, ako veľmi, rozhoduje číslo, ktoré nasleduje za slovíčkom HEPA/EPA – čím vyššia trieda, tým účinnejší filter. Pri vysávačoch sa spravidla stretnete max. s triedou 13 (99 % účinnosť). Pre lepšiu predstavu HEPA/EPA filtre z triedy 10 majú cca 80 – 85 % účinnosť.

Druhým typom filtra, s ktorým sa stretnete najmä pri lacnejších modeloch, je menej efektívny mikrofilter z molitanu. Naopak, najlepšími sú filtre vodné, ktoré však patria k najdrahšej alternatíve. Nad ich kúpou by mali premýšľať alergici či ľudia s inými dýchacími problémami.

Pri výbere rozhodujú aj rozmery tyčového vysávača

Spôsob údržby

Umývateľné filtre sú nepochybne lepšou voľbou. V prvom rade podstatne zjednodušujú údržbu vysávača. Okrem toho zvyšujú vlastnú efektivitu (umytý filter = čistejší filter) a predlžujú životnosť celého zariadenia. Pozor, umývateľné aj neumývateľné filtre nie je možné používať donekonečna.

Rozmery a ovládanie

Podstatou tyčových vysávačov sú ich kompaktné rozmery (v porovnaní s klasickými). Avšak pozor, nie každý tyčový vysávač musí byť skutočne kompaktný. Na trhu sú dostupné modely s hmotnosťou okolo 2 kg, ale i také, ktoré vážia viac ako 8 kg. Ďalším dôležitým parametrom sú rozmery, teda výška a šírka vysávača. Pri výbere by ste sa mali orientovať podľa vašej výšky, fyzických schopností a spôsobu, akým budete vysávač používať. Napr. pri vysávaní schodiska oceníte niečo ľahšie, ak máte prízemný dom alebo bývate v paneláku, niekoľko centimetrov a gramov navyše vám nebude príliš prekážať.

Určite neprehliadnite údaje o spôsobe ovládania. Najlepším riešením je digitálny panel alebo ovládacie prvky, ktoré sa nachádzajú priamo na rukoväti, resp. v blízkosti vašej dlane – prstov. Ďalším dôležitým parametrom je to, ako ľahko môžete s vysávačom manévrovať a kde všade sa dostane. Šikovnými riešeniami sú napr. ohybné rukoväte, hubice s nízkym profilom, flexibilné kĺby, kolieska či otočné hubice (spravidla v 60 až 180 ° uhle).

Funkcie a príslušenstvo tyčových vysávačov

Základom vysávača je, aby vysával. Ak si však chcete túto činnosť zjednodušiť a spríjemniť ešte o niečo viac, pri výbere prihliadajte aj na jeho funkcie. Nemenej podstatným je príslušenstvo dodávané s vysávačom.

 • Regulácia sacieho výkonu je základom. Minimom sú 2 rýchlosti. Pri niektorých vysávačoch môžete natrafiť aj na reguláciu prostredníctvom samostatných režimov (napr. na koberec, dlažbu, drevenú podlahu atď.)
 • Indikátor stavu batérie vás upozorní na nutnosť jej dobitia, indikátor naplnenia zbernej nádobky/vrecka zas na nutnosť jeho vyprázdnenia.
 • LED osvetlenie hubice je celkom praktická, avšak nie nevyhnutná funkcia. Slúži na to, aby ste si posvietili na nečistoty pod nábytkom či na iných, horšie osvetlených miestach.
 • Funkcia parkovania, ktorá je veľmi šikovná, znamená, že vysávač môžete počas upratovania nechať stáť voľne v priestore.
 • Nabíjacia stanica musí byť súčasťou každého akumulátorového modelu. Všimnite si však, či slúži len na nabíjanie alebo aj na samotné uskladnenie vysávača.
 • Špeciálne hubice na chlpy, koberce s dlhým vlasom či drevenú podlahu sú len a len plusom.

Ovládanie tyčového vysávača

Lacné vysávače nemusia splniť očakávania

Ponuka trhu je naozaj široká. Pri výbere tyčového vysávača natrafíte na kúsky od renomovaných výrobcov aj na tie „bez mena“. Rozdielne sú, samozrejme, aj ceny. Preto sme si pre vás pripravili krátky prehľad populárnych a spoľahlivých značiek spolu s orientačnými obstarávacími cenami najlepších tyčových vysávačov.

Vcelku kvalitný tyčový vysávač „zoženiete“ už za cenu okolo 100 eur. Tieto modely sú špecifické priemerným sacím výkonom, zväčša sú určené len na suché vysávanie a nedisponujú príliš veľkým množstvom dodatkových funkcií. Podobné je to aj s príslušenstvom. Kúsky za cenu okolo 100 eur môžu mať rôzne nedokonalosti, ako je vyššia hlučnosť alebo hmotnosť, malá zberná nádobka či slabší filtračný systém.

Ak ste za tyčový vysávač ochotní zaplatiť cca 200 eur, získate už vcelku výkonný a kvalitný domáci spotrebič. V tejto cenovej kategórii natrafíte aj na modely 2v1, kvalitné filtračné systémy, nejaké to príslušenstvo v základom balíčku a doplnkové funkcie vrátane možnosti mokrého vysávania.

Pri tyčových vysávačov za viac ako 200 eur už máte istotu, že budete vlastniť model s vysokým sacím výkonom, dlhou výdržou batérie a kvalitným HEPA filtrom, ktorý bude disponovať tými najpraktickejšími funkciami. Samozrejme, výnimky sa nájdu.

Tyčové vysávače Electrolux, Bosch či Rowenta sú dobrou voľbou

Zo značiek vám odporúčame tyčové vysávače Sencor, ktoré môžete vlastniť už od necelých 70 eur, a taktiež tie od Electrolux, Bosch či Rowenta. Zaujímavé, kvalitné a cenovo prijateľné tyčové vysávače ponúka taktiež výrobca ETA a Gorenje. Ak túžite po drahšom a teda i výkonnejšom tyčovom vysávači, hľadajte medzi produktami Dyson, Philips alebo Kärcher.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste odpoveď na to, čo vás pri výbere tyčového vysávača zaujíma najviac? Pokúsime sa to napraviť v nasledujúcich riadkoch. V prípade, že vás zaujímajú ďalšie informácie, budeme radi, ak sa nás opýtate v diskusii pod naším testom. Na otázky vám odpovieme čím skôr.

Tyčové vysávače s názvom 2v1 môžete používať ako normálny a taktiež ako ručný vysávač. Ak si pri produkte všimnete označenie 3V1, ide o spotrebič, ktorý slúži na suché aj mokré vysávanie a taktiež ako ručný tyčový vysávač.

Spravidla je to naozaj tak. Tyčové vysávače na elektrinu zvyknú mať silnejší sací výkon, a to i v prípade, že ide o lacnejšie kúsky. Pokiaľ chcete rovnako výkonný AKU model, budete si zaň musieť priplatiť.

Vysávače vo všeobecnosti nepatria k najtichším spotrebičom, tento parameter preto nepokladáme za extrémne dôležitý. Navyše, hlučnosť väčšiny modelov sa pohybuje v rozmedzí od 60 do 70 dB. Samozrejme, môžete natrafiť aj na kúsky, ktoré hučia o niečo viac, rozdiely medzi jednotlivými produktami sú však skôr minimálne.

Electrolux EER73DB

Bezvreckový, akumulátorový, hmotnosť 3,16 kg, 500 ml zberná nádobka, doba nabíjania 3 hod, 30 min. prevádzka, na všetky povrchy.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Tyčový vysávač Electrolux EER73DB vyniká pomerom medzi cenou a výkonom. V cenovej kategórii cca 100 eur získate domáceho pomocníka, s ktorým povysávate podlahy aj koberce, môžete ho rozložiť a používať ako ručný vysávač a vďaka valčeku s kefkou so systémom Quick release na rýchle uvoľňovanie vysávať rôzne povrchy.

Ako veľmi praktickú vnímame funkciu samostatného státia. Vysávač tak môžete počas upratovania nechať postojačky v priestore. Na skladovanie využijete dobíjaciu stanicu, ktorá spĺňa aj úlohu stojana. Veľmi praktické je taktiež samotné vysávanie. Tento model s nízkou hmotnosťou (cca 3 kg) sa dá označiť za vyslovene vrtký. Hubica je vybavená systémom, ktorý ju umožňuje otáčať v 180 ° uhle. Navyše sa na nej nachádzajú pomerne veľké kolieska, s ktorými sa dobre manévruje.

Doba nabíjania 4 Li-ion batérií je veľmi milým prekvapením. Vysávač Electrolux EER73DB nabijete z „0 na 100“ za cca 3 hod. Následne môžete vysávať 30 min. pri polovičnom alebo 13 min. pri plnom výkone. Áno, pochopili ste správne, tento model disponuje reguláciou výkonu v 2 rýchlostiach a nepatrí k bežcom na dlhé trate. V prípade, že nechcete cenu príliš navýšiť, odporúčame vám siahnuť po tyčovom vysávači Bosch BBH32551, s ktorým si dobu prevádzky o pár desiatok minút predĺžite.

Vysávač Electrolux EER73DB je vybavený cyklónovým filtračným systémom s dvojitou filtráciou a umývateľným filtrom. Samozrejme, v porovnaní s podstatne drahšími modelmi filtrácia podáva o niečo slabší výkon. Zberná nádobka má objem 0,5 l, čo nie pri porovnaní s ostatnými vysávačmi v našom teste úplne najviac.

Z doplnkových funkcií nás zaujali LED diódy na hubici. Nečakajte žiadne halogény, pri upratovaní pod nábytkom však svoju funkciu zastanú. Veľmi praktická je aj LED kontrolka, ktorá vás upozorní na nutnosť dobitia batérie.

Výborná pomer medzi cenou a výkonom
Veľmi dobrá manipulácia
2v1

Kratšia doba prevádzky pri plnom výkone
Len 2 stupne regulácie

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 3 hod. ● Doba prevádzky: 30/13 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: umývateľný filter ● Hlučnosť: 79 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,5 l ● Hmotnosť: 3,16 kg

Xiaomi Roidmi F8

Bezvreckový, akumulátorový, na suché vysávanie, 0,4 l zberná nádoba, 50-minútová prevádzka, doba nabíjania 2,5 až 3 hodiny, štvorvrstvový filtračný systém.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bezdrôtový a výkonný tyčový vysávač Xiaomi Roidmi F8 je veľmi štýlovým spotrebičom a zároveň pomocníkom, ktorý vám pomôže so suchým vysávaním v domácnosti. Bezdrôtové prevedenie a hmotnosť len 2,6 kg sú pri manipulácii veľkou výhodou. K tomu je potrebné pripočítať aj veľmi dobrý sací výkon 115 W. Nedostatkom je malá zberná nádoba, ktorá má len 0,4 litra. Vysávač nie je určený na mokré vysávanie. Zvukový prejav je veľmi prívetivý. Hoci sa 83 dB nezdá málo, elektromotor vydáva plynulý a nie príliš otravný zvuk. Spotrebitelia, ktorí už tento vysávač vlastnia, pozitívne vnímali aj fakt, že vysávač si poradí aj s nečistotami v kobercoch.

Zaujímavosťou je štvorvrstvový filtračný systém s HEPA filtrom, ktorý zachytí aj tie najmenšie častice a prečistí až 99 % nasávaného vzduchu. Xiaomi Roidmi je tak vhodným modelom pre alergikov. Veľkým plusom je výdrž batérie pri štandardnom režime vysávania. V praxi je okolo 45 až 55 minút, čo je veľmi potešujúce. Samozrejme, pri aktivovaní TURBO režimu výkon narastá a doba prevádzky klesá. Pri absolútnom vybití trvá nabíjanie zhruba 2,5 až 3 hodiny. Vysávač dokonca podporuje pripojenie mobilnej aplikácie (Mojiet), kde môžete kontrolovať stav batérie alebo opotrebenie filtrov. Inak je však vysávač vybavený indikátorom zanesenia filtra, pri ktorom klesá aj sací výkon. Na znečistenia filtrov vás upozorní kontrolka.

Z hľadiska manipulácie je plusom ergonomická rukoväť, ktorá sa dobre drží. Rukoväť je otočná až o 270°. Jednoduché je aj vysýpanie nádobky. K vysávaču je dodávaná karbónová kefa, široká plyšová kefa a mini kefa so sacou hubicou v tvare obdĺžnika. Na skladovanie možno využiť magnetický držiak na stenu, kde môžete vysávač parkovať v stojatej polohe. Súčasťou balenia je napájací adaptér. Dizajnom síce vysávač nenadchne a v hornej časti je pomerne robustný, no dôležitý je primárne účel, ktorý zvláda plniť na výbornú.

Výkon vysávača
Nízka hmotnosť
Výdrž batérie

Menší objem prachovej nádoby

Typ: tyčový ● Napájanie: akumulátorové ● Prevedenie: bezvreckové ● Typ vysávania: suché ● Doba nabíjania: 2,5 hod. ● Doba prevádzky: 55 min. ● Typ batérie: Li-Ion ● Filtrácia: HEPA filter ● Hlučnosť: 83 dB ● Objem zbernej nádoby: 0,4 l ● Hmotnosť: 2,6 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Mi G10

od 228,00 €
Tyčový vysávač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 ponúka dvojnásobný výkon oproti predchádzajúcej generácii s vynaložením polovičného úsilia. Novo...

Makita DCL 180 Z

od 27,41 €
Akumulátorový vysávač je praktický vo viacerých ohľadoch. Určite oceníte voľnosť pohybu vďaka absencii kábla, rovnako ako nízku váhu, kompaktné...

Rowenta RH6935WO

od 119,00 €
tyčový vysávač 3 v 1 • 22 V Li-Ion batéria • cyklónová technológia • objem prachovej nádoby 0,5 l • max. výdrž batérie 45 min • čas nabíjania 4...

Makita DCL 182 Z

od 36,27 €
tyčový vysávač • výdrž akumulátora 40 min (nie je v balení) • neobmedzený akčný rádius • vrecková filtrácia • podlahová hubica • úzka hubica •...

Philips PowerPro Aqua FC6408/01

od 189,00 €
Bezdrôtový vysávač kombinuje tri varianty upratovania. Umožňuje vysávanie prachu z nábytku i horšie dostupných miest, ako sú napríklad rohy...

ETA Moneto 0449 90000

od 59,90 €
K najväčším prednostiam ETA Moneto patrí moderný design, dômyselný tvar, nízka hmotnosť, praktické sklopné rameno, ergonomická pogumovaná rukoväť,...

ETA Supersonic 1231 90000

od 118,00 €
Zjednodušte si upratovanie a vyskúšajte tento variabilný vysávač 2 v 1. Jeho tyčová súčasť s rotačnou turbokefou vyčistí väčšie plochy,...

ETA Aquaplus 5448 90000

od 159,00 €
Praktický spotrebič si dokáže poradiť s vysávaním aj s mopovaním zároveň, a to súčasne. Jeho prevádzka je bezdrôtová, takže nebude potrebné...

Xiaomi Mi Light

od 54,99 €
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light je ľahký a užitočný vysávač, ktorý vám uľahčí upratovanie. Jednoduché a efektívne čistenie vďaka kombinácii...

ETA Fortelo 3400 90000

od 114,90 €
Uľahčite si každodenné upratovanie podláh a stavte na pomoc tyčového vysávača, vďaka ktorému bude vysávanie rýchle, jednoduché a maximálne...

Dyson V11 Absolute

od 649,00 €
Upratovanie nikdy nebolo také ľahké. Spoľahnite sa na kvalitu a množstvo dômyselných detailov, ktoré tento vysávač povyšujú na skutočne...

Bissell 17132 CrossWave

od 199,70 €
multifunkčný čistič • 3v1: vysáva, umýva a pomáha vysušiť podlahy • určený pre suché aj mokré nečistoty • plne umývateľný filter • systém 2 nádob...

Ďalšie články z kategórie Vysávače

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre
Kačena
30.04.2021 14:37

Mám doma akumulátorovú Rowentu a s kobercom si veľmi neporadí, musí ísť na najvyšší výkon a aj tak nie je povysávané tak dobre ako s klasickým vysávačom. Preto ho používam iba na každodenné vysývanie podlahy, aby bolo menej prachu v domácnosti

Odpovedať

Emka
04.05.2021 15:00

Závisí od typu, ale ten Bissell zvláda aj koberce. Má kábel, ale v tomto prípade to považujem za lepšiu voľbu, pretože má lepší ťah. Vybrala som si ho kvôli tomu, že dokáže podlahu aj umývať, vďaka čomu sa skráti upratovanie o polovicu. Aj napriek vyššiemu hluku ho môžem len odporučiť.

Odpovedať

Klárka
06.05.2021 14:54


Pohodlné, ale len na každodenné vysávanie (namiesto zametania), keďže sa s ním nedá povýsavať tak dokonale ako s klasickým vysávačom. Mám Electrolux, ktorý má dobrú výdrž, bez nabitia zvládne 5 dní vysávať niekoľko minút.

Odpovedať

Hanka
21.05.2021 14:42

Chcela som ho vyskúšať, preto som si s ohľadom na cenu zvolila Eta Moneto. Prekvapila ma ľahká manipulácia a aj výkon, bežné nečistoty povysáva bez problémov. Kolieska sa rýchlo špinia, ale to je podľa problém všetkých vysávačov.

Odpovedať

Marek
08.06.2021 14:57

Hľadali sme vysávač, ktorý by ušetril miesto, ale poskytol dobrý výkon, Xiaomi to spĺňa. Prístroj zvládne povysávať aj koberce, má pekný dizajn, dobrú výdrž aj výkon, ide o náš prvý tyčový vysávač, sme milo prekvapení.

Odpovedať

Táňa
15.06.2021 19:10

Obľúbila som si tyčový vysávač Philips PowerPro Aqua. Podľa mňa vysáva lepšie než Elektrolux 2v1, ktorý som vlastnila predtým. Vysávač má HEPA filter, moderný dizajn a dlhú výdrž batérie. Oceňujem bezkáblové prevedenie i vhodne umiestnené tlačidlá. Vysávanie je bezvreckové, čo je podľa mňa hygienickejšie, keďže povysávané smeti stačí len vysypať a nádobu umyť. Odpadá nutnosť prášiť textilné vrecko alebo neustále kupovať papierové vrecká. K tomuto vysávaču sa dá dokúpiť aj príslušenstvo na vysávanie auta. Vysávač sa hodí na základné upratovanie, avšak nenahradí klasický vysávač, s tým treba pred kúpou rátať. Oceníte ho, ak máte doma malé deti alebo domácich miláčikov. Celkovo som s produktom spokojná, pretože je praktický a ušetrí čas strávený upratovaním.

Odpovedať

Hedviga
02.07.2021 07:24

Už roky mám tyčový vysávač Bosch BBHL 21841, ktorý spĺňa všetky požiadavky, ktoré som od neho očakávala. Ľahko sa s ním manipuluje a keďže je bez kábla, mám ho vždy po ruke a nie som obmedzovaná v priestore. Vysávač sa čistí jednoducho, pretože nádoba je bez vrecková. Sací výkon je dostatočný a bežné smeti v byte povysáva bez problémov. Má dva stupne intenzity a výhodou je aj rotačný kartáč. Páči sa mi, že vysávač samostatne stojí, preto ho môžem nechať kdekoľvek a potom dobiť káblom. Myslím si, že cena zodpovedá kvalite.

Odpovedať

Ľubka N.
04.08.2021 20:15

Manžel mi kúpil tyčový vysávač Dyson V11 Absolute a som s ním maximálne spokojná. Vysávač je tichý a príjemne ma prekvapil svojim výkonom. Stojan je premyslený do detailov a vysávač sa veľmi dobre používa, manipulácia je jednoduchá a pohodlná, preto ma vysávanie baví. :-) Vysávač od značky Dyson sme mali aj predtým a keďže sme s ním boli spokojní, opäť sme vsadili na rovnakého výrobcu. Vysávač je praktický a v základnom balíku je všetko potrebné príslušenstvo. Hravo zvládne povysávať aj popadané vlasy, chlpy domáceho miláčika, rôzne omrvinky a ďalšie bežné nečistoty v domácnosti. Páči sa mi tiež dizajn prístroja a hoci je cena vysávača vysoká, oplatí sa do neho zainvestovať. Toto je Ferrari medzi vysávačmi. :-) Na základe vlastných výborných funkcií ho odporúčam aj ostatným.

Odpovedať

Danka Z.
24.09.2021 17:48

Výborný vysávač je Bissell 17132 CrossWave, ktorý vysáva priam ako diabol. :-) Dokáže zároveň aj umývať, len mi prekáža ťažšia váha, kvôli ktorej sa mi s ním horšie manipuluje. Podlaha je čistá a bez šmúh a precízne dokáže povysávať aj väčšie plochy.

Odpovedať

Marika
02.10.2021 09:30

Po rokoch používania klasického vysávača to chcelo zmenu, a tak som siahla po ETA Supersonic. Vysáva veľmi dobre, nie je príliš hlučný, no sací výkon sa mi aj tak zdá slabší než pri bežných veľkých vysávačoch. Za tú cenu je to však fajn pomocník do každej domácnosti.

Odpovedať

Iveta
08.10.2021 12:23

Kúpila som Xiaomi Mi G10 a som maximálne spokojná, veľká aj malá hubica sú s vlastným motorčekom, veľká hubica má vychytávku v podobe integrovaných "zubov", ktoré priebežne čistia rotačnú kefu od chlpov a vlasov, takže na kefe neostáva nič namotané. Toto musel vymyslieť niekto, kto vie čo za problém sú zvieracie chlpy v koberci :) Výkon je porovnateľný s Dysonom (150 AW), vďaka motorizovaným hubiciam toho pozbiera viac než normálny, i keď výkonný vysávač, ktorý je v podstate od kúpy tyčového na odpočinku. Skvelý pomer cena - výkon a navyše má xiaomi e-shop s náhradnými dielmi.

Odpovedať

Jana T.
15.10.2021 09:36

Perfektný tyčový vysávač s osvetlením je Sencor SVC 8621TI. Manipulácia s ním je veľmi pohodlná a oceňujem dlhú dobu prevádzky, avšak mínus dávam za malú nádobku na prach, treba ju často vyprázdňovať. Toto je môj prvý tyčový vysávač, predtým som mala klasický, no splnil moje očakávania, sací výkon je veľmi dobrý.

Odpovedať

Antónia C.
17.10.2021 10:49

Zvolila som menej známu značku, respektíve pre mňa doposiaľ neznámu - FC 7 Cordless, ale neľutujem to. Tento tyčový vysávač je skvelý, upratovanie sa pre mňa stalo jednoduché a rýchle a upratané je naozaj perfektne. Vysávač je vhodný na tvrdé podlahy aj čalúnenie.

Odpovedať

Maruška
21.10.2021 18:14

Veľmi dobrý ťah má vysávač Klarstein Turbo Hybrid. Tyčový mám po prvýkrát a je to super, pretože jednou rukou môžem vysávať a v druhej držať dieťa. Vysávač sa dá pohodlne postaviť hocikde v priestore aj počas vysávania. Horšie sa s ním dostanem k priestorom popri stene. Super je, že tu nie sú žiadne káble a vysávač je úžasne skladný.

Odpovedať

Nora
29.10.2021 09:22

Tyčový vysávač Gorenje je super vysávač 2 v 1, ktoré môžem používať aj ako ručný, práve to bol dôvod kúpy. Vysávač má krásny dizajn v bielej farbe a hubice je zaujímavo vymyslená, pretože dole svieti. Vďaka tomu krásne vidím nečistoty na podlahe či koberci. Výkon je super a môžem si ho regulovať a perfektný je aj turbo kartáč.

Odpovedať

Rita
23.11.2021 16:44

Vysávač Makita DCL 182 Z som kúpila kvôli dobrej cene. Je to fajn vysávač, ktorý má dve rýchlosti, je kompaktný a dostupné je aj voliteľné príslušenstvo. Škoda, že musím používať len papierové vrecká. Sací výkon je dobrý, na tak malý vysávač ma až prekvapil. Manipulácia s vysávačom v aute je však o čosi horšia, pomohla by flexibilná hadica.

Odpovedať

Laura
08.02.2022 18:46

Bissell 17132 CrossWave vysáva aj umýva naraz, čo je super z hľadiska šetrenia času aj mojej námahy. Plusom je dlhá šnúra, ktorá ma pri upratovaní nelimituje. Treba si dávať pozor na dobré uzatvorenie nádržky a tiež myslieť na to, že kefa rotuje, preto je fajn dať menšie veci v dosahu preč. :-)

Odpovedať

Ivetka
23.02.2022 19:57

Vysávač Dyson V11 Absolute je lepší než som čakala. Myslím, že po tejto skúsenosti si vysávač s káblom už viac nekúpim. Je veľmi tichý a príjemne ma prekvapil aj svojim výkonom. Mínusom je len kratšia výdrž batérie.

Odpovedať

Peter
17.05.2022 18:33

Bissell CrossWave 17132 je hlučnejší než sme čakali. Sací výkon je však fajn. Páči sa mi, že prístroj je ľahký a tak sa s ním dobre manipuluje. Samostatne stojí. Dobre vysáva aj vytiera, takže je to prístroj dva v jednom. No treba počítať s tým, že po mopovaní vám zaberie nejaký čas čistenie jednotlivých súčastí. Dokúpili sme si aj samostatnú kefu na koberce pre lepší ťah pri suchom vysávaní.

Odpovedať