Žehličky na vlasy

Najlepšie žehličky na vlasy 2024 + recenzie

Fény, kulmy a žehličky na vlasy, nerozlučná trojka v oblasti vlasového stylingu. Chýba vám posledný spomínaný článok, teda spoľahlivá, výkonná, no šetrná žehlička? Náš test, recenzie a návod na výber sú v tom prípade práve tým, čo hľadáte. Zrecenzovali sme pre vás víťazku, žehličku Remington PROluxe S9100, ktorá nás zaujala vysokou kvalitou, presnou reguláciou teploty a praktickými funkciami, a niekoľko ďalších modelov, ktoré ocenia nenároční či naopak nadštandardne nároční zákazníci.

Publikované: 05.10.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Akú žehličku na vlasy kúpiť?

Zostavenie testu najlepších žehličiek na vlasy nám dalo zabrať. Museli sme si urobiť dokonalý prehľad o aktuálnej ponuke tunajšieho trhu, preštudovať nespočetné množstvo parametrov a recenzií žehličiek na vlasy, všetko zhodnotiť a porovnať. Výsledkom sú naše vlastné podrobné recenzie, v ktorých nájdete všetko dôležité. Zároveň rozumieme, že nie každý z vás chce výberu tejto stylingovej pomôcky venovať príliš veľa času. Je to aj váš prípad? Práve pre vás sme si pripravili krátky súhrn kľúčových vlastností 3 atraktívnych modelov ocenených špeciálnymi štítkami.

Názov Hodnotenie Detail
BaByliss Pro 2512 5* Zobraziť produkt
Remington S9100 5* Zobraziť produkt
ETA 4337.90000 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Remington PROluxe S9100

Remington PROluxe S9100

Keramická žehlička na vlasy, regulácia teploty 150 – 230 °C, čas nahriatia 15 s, hmotnosť 295 g, oblé okraje

Zobraziť viac info

Keramická žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 nedisponuje žiadnymi špeciálnymi technológiami, vlasy však upravuje veľmi efektívne a šetrne. Má presnú a širokú reguláciu teploty, nahrieva sa rýchlo, jej obsluha je pohodlná a je vybavená viacerými praktickými funkciami. Remington PROluxe S9100 vyniká aj v oblasti vysokej kvality spracovania.

Cenový trhák
Sencor SHI 110BK

Sencor SHI 110BK

Žehlička na vlasy s ionizátorom, fixná teplota 200 °C, čas nahriatia 20 s, hmotnosť 400 g, oblé okraje

Zobraziť viac info

Hľadáte lacnú žehličku na vlasy, ktorá je primerane výkonná a kvalitná? V tom prípade vám odporúčame model Sencor SHI 110BK. Má fixnú teplotu a len základné funkcie, na druhej strane je extrémne lacná, disponuje ionizátorom, má nadpriemerne dlhý napájací kábel a jej nahrievanie trvá necelú pol minútu.

Náš TIP
Remington S8500

Remington S8500

Keramická žehlička na vlasy, regulácia teploty 150 – 230 °C, čas nahriatia 15 s, hranaté okraje

Zobraziť viac info

Žehlička na vlasy Remington S8500 disponuje keramickými plávajúcimi doštičkami so 110 mm dĺžkou a šírkou 27 mm. Má hranaté okraje, preto nie je vhodná na natáčanie vlasov. Doštičky sú napustené arganovým olejom a vitamínom E. Teplotu môžete regulovať v 9 krokoch po 10 °C, v rozmedzí od 150 do 230 °C.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri pohľade na to, ako funguje žehlička na vlasy, je možné povedať, že nejde o príliš komplikované zariadenie. Táto skutočnosť podstatne uľahčuje jej výber. Na účely čo najzodpovednejšieho zrecenzovania jednotlivých modelov v našom teste žehličiek na vlasy sme si museli aj napriek tomu stanoviť niekoľko hodnotiacich pomôcok. Prvou z nich bolo zostavenie rebríčka najdôležitejších parametrov.

Pomer medzi cenou a výkonom
Možnosti regulácie teploty
Šetrnosť k vlasom
Rýchlosť nahriatia
Multifunkčnosť
Špeciálne technológie a funkcie
Spôsob obsluhy a manipulácie
Hmotnosť a rozmery

Predtým, než sme sa pustili do recenzovania vybraných žehličiek na vlasy, sme ich museli vybrať spomedzi stoviek dostupných modelov. Stavili sme na overené značky Remington, Rowenta, L’Oréal Paris a Sencor. V neposlednom rade sme si žehličky „očekovali“ aj prostredníctvom vašich recenzií, hodnotení, skúseností a predajnosti na populárnych portáloch, ako Alza, Heureka, Hej, Mall či Tpd.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie žehličiek na vlasy

Dôkladné preštudovanie technických parametrov, funkcií a ďalších vlastností žehličky, následný prieskum dostupných recenzií, porovnanie jednotlivých modelov, stanovenie konečného verdiktu a udelenie štítku. Takto to vyzerá celkom jednoducho, zostavenie nášho testu najlepších žehličiek na vlasy nám však v skutočnosti zabralo desiatky hodín. Snažili sme sa zachovať čo najväčšiu objektivitu, preto sme si do celého procesu nenechali „kecať“ od výrobcov ani predajcov, vybrané zariadenia ohodnotiť aj z nášho vlastného pohľadu a v závere vám priniesť súbor čo najužitočnejších informácií, ktoré využijete pri výbere a následnom nákupe žehličky na vlasy.

Víťaz testu

Remington PROluxe S9100

Keramická žehlička na vlasy, regulácia teploty 150 – 230 °C, čas nahriatia 15 s, hmotnosť 295 g, oblé okraje

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Keramická žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 je vybavená plávajúcimi doštičkami, ktoré na vlasy nevyvíjajú tlak a neťahajú ich. Sú dlhé 110 a široké 25 mm, čo je možné označiť za klasické rozmery. Okraje doštičiek sú zaoblené, vďaka čomu slúžia aj na natáčanie vlasov. Kvalitu spracovania hodnotíme ako vyslovene vysokú.

Remington PROluxe nedisponuje žiadnymi špeciálnymi technológiami a vlastnosťami. Nenachádza sa na nej ionizácia ani parná funkcia a nejde ani o žehličku na vlasy s kondicionérom či keratínom. Na druhej strane je k vlasom vyslovene šetrná, neťahá ich a má veľmi dobrý sklz. Nespôsobuje vznik statickej energie, žehlenie je rýchle a efektívne. Z nášho pohľadu je vhodná na všetky typy vlasov, keďže disponuje veľmi presnou reguláciou teploty v širokom rozmedzí od 150 do 230 °C. Upozorňujeme, že Remington PROluxe nie je vhodná na žehlenie mokrých vlasov.

K pozitívam zaraďujeme aj veľmi rýchle nahrievanie žehliacich doštičiek, ktoré trvá 15 až 40 s (pri nahrievaní na max. teplotu). Spôsob regulácie je zrozumiteľný a intuitívny. Žehlička si navyše dokáže zapamätať posledné nastavenie. Pri zapnutí sa teda automaticky nahreje na poslednú nastavenú teplotu.

Obsluha a manipulácia je jednoduchá a príjemná. Tento model váži iba 295 g, čo je najmenej v našom teste žehličiek na vlasy. Nechýba na ňom otočný kábel s dĺžkou 180 cm, ktorá je postačujúca, no podstatne kratšia ako v prípade niekoľkonásobne lacnejšej žehličky na vlasy Sencor SHI 110BK. Bezpečnostnú stránku hodnotíme pozitívne. Na žehličke nájdete funkciu uzamknutia kliešťov aj teploty a automatické vypnutie po 60 min. nečinnosti.

Remington PROluxe je vybavená displejom, na ktorom môžete sledovať stav nahriatia aj aktuálne nastavenú teplotu. Displej s dobrou čitateľnosťou slúži aj na spomínané uzamknutie kliešťov. Tento kúsok je vhodný aj na cestovanie. Podporuje duálne napätie, takže ho môžete používať kdekoľvek na svete. Navyše, súčasťou dodávky je praktické cestovné puzdro.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a kvalitou
Rýchle nahriatie a presná regulácia teploty v širokom rozmedzí
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Bez ionizácie
Nie je vhodná na žehlenie mokrých vlasov

Typ = keramická žehlička na vlasy ● Regulácia teploty = 150 – 230 °C ● Čas nahrievania = 15 s ● Povrch žehliacich doštičiek = keramika ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek = 110/25 mm ● Hmotnosť = 295 g ● Dĺžka napájacieho kábla = 180 cm

Cenový trhák

Sencor SHI 110BK

Žehlička na vlasy s ionizátorom, fixná teplota 200 °C, čas nahriatia 20 s, hmotnosť 400 g, oblé okraje

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Sencor SHI 110BK je vyslovene lacná žehlička na vlasy, ktorá nás prekvapila výkonom aj funkciami. Ide o model s ionizačnými vlastnosťami, ktorý disponuje žehliacimi doštičkami z keramiky a prírodného turmalínu. Vlasy vďaka tomu ostávajú hladké, lesklé, hydratované a vyživené. Doštičky s 90 mm dĺžkou a 24 mm šírkou sú aj v tomto prípade plávajúce, čo prispieva k ich šetrnému zaobchádzaniu s vlasmi. Okraje doštičiek sú oblé, preto slúžia aj na vytváranie vĺn.

Teplota je na žehličke nastavená fixne na 200 °C, preto je vhodná najmä pre osoby so stredne hustými alebo dlhými vlasmi. Pozor, ani tento model nie je vhodný na žehlenie mokrých vlasov. Čas nahrievanie predstavuje 20 s, čo je len o niečo viac ako v prípade našej víťaznej žehličky na vlasy Remington PROluxe S9100.

Z hľadiska funkcií ide o chudobnejší model. Na žehličke nenájdete displej, indikátor nahriatia, možnosť uzamknutia kliešťov ani funkciu automatického vypnutia po dlhšom čase nečinnosti. Jej obsluha je preto, pochopiteľne, veľmi jednoduchá. Upozorňujeme, že ak hľadáte kúsok vhodný na cestovanie, Sencor SHI 110BK nie je ideálnou voľbou. Funguje totiž len na klasické 230 V napätie.

Obsluhu žehličky na vlasy Sencor hodnotíme na 50 %. Na jednej strane je vybavená až 300 cm napájacím káblom s otočným kĺbom, čo je dvojnásobná dĺžka ako v prípade Remington PROluxe S9100 aj Remington S8500. Na strane druhej váži až 400 g. Pri dlhšej úprave vlasov túto hmotnosť pocítite nie najpríjemnejším spôsobom.

Pozitíva

Veľmi nízka cena
Ionizačná funkcia
Rýchle nahrievanie

Negatíva

Bez pokročilých funkcií a regulácie teploty
Vyššia hmotnosť
Nie je vhodná na žehlenie mokrých vlasov

Typ = žehlička na vlasy s ionizátorom ● Max. teplota = 200 °C ● Čas nahrievania = 20 s ● Povrch žehliacich doštičiek = Keramika + turmalín ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek = 90/24 mm ● Hmotnosť = 400 g ● Dĺžka napájacieho kábla = 300 cm ● Príkon = 40 W

Náš TIP

Remington S8500

Keramická žehlička na vlasy, regulácia teploty 150 – 230 °C, čas nahriatia 15 s, hranaté okraje

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Remington S8500 Shine Therapy disponuje takmer všetkým, čím má disponovať výkonná, praktická a kvalitná žehlička na vlasy. Na prvý pohľad je takmer na nerozoznanie od kolegyne a našej víťazky Remington PROluxe S9100, niekoľko rozdielov sa však medzi nimi nájde. Ide o keramický model s plávajúcimi doštičkami, ktoré majú 110 mm dĺžku a nadštandardnú šírku, ktorá predstavuje 27 mm. Remington S8500 Shine Therapy nemá na rozdiel od všetkých ostatných modelov v našom teste najlepších žehličiek na vlasy oblé, ale hranaté okraje, preto nie je určená na natáčanie vlasov. Rovnako tak neslúži na žehlenie mokrých vlasov.

Vymenované nedokonalosti dorovnáva fakt, že žehliace doštičky sú napustené arganovým olejom a vitamínom E, vďaka čomu vlasy ostávajú vyživené, lesklé a hydratované. Ionizačná funkcia v tomto prípade absentuje. Teplotu môžete regulovať v 9 krokoch po 10 °C, v rozmedzí od 150 do 230 °C. Čas nahrievania 15 s hodnotíme ako vyslovene krátky. Navyše, na žehličke na vlasy Remington S8500 Shine Therapy nájdete funkciu Boost, ktorá ju nahreje na 235 °C v priebehu 2 s. Pozor, len v čase, keď je už zapnutá a predhriata.

Prácu so žehličkou hodnotíme pozitívne. Napájací kábel má netradičných, ale postačujúcich 170 cm a je vybavený otočným kĺbom. Remington Shine Therapy je ďalším modelom s podsvieteným LCD displejom, ktorý zobrazuje stav nahriatia a aktuálne nastavenú teplotu. Pozitívom je, že teplotu môžete uzamknúť. Ani v tomto prípade nechýba možnosť uzamknutia klieští a bezpečnostné automatické vypnutie po 60 min. nečinnosti. Žehlička podporuje duálne napätie a spolu s ňou dostanete aj praktické žiaruvzdorné puzdro na prenášanie.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Rýchle nahrievanie a presná regulácia teploty
Doštičky napustené arganovým olejom a vitamínom E

Negatíva

Bez ionizačnej funkcie
Nie je vhodná na žehlenie mokrých vlasov

Typ = keramická žehlička na vlasy ● Regulácia teploty = 150 – 230 °C ● Čas nahrievania = 15 s ● Povrch žehliacich doštičiek = keramika ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek = 110/27 mm ● Dĺžka napájacieho kábla = 170 cm ● Príkon = 50 W

Pre náročných

LOréal Professionnel SteamPod 3.0

Keramická parná žehlička na vlasy, regulácia teploty 180 – 210 °C, oblé okraje

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Keramická parná žehlička na vlasy L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 je špecifickým modelom za pomerne vysokú obstarávaciu cenu, ktorý uspokojí aj tých náročnejších z vás. Plávajúce doštičky s rozmermi 90 x 25 mm majú keramický povrch a zaoblené okraje, žehličku teda využijete aj na natáčanie vlasov. Vzhľadom na to, že model L'Oréal 3. generácie využíva parnú technológiu, je žehlička vybavená integrovanou nádržkou na vodu. Pozitívne vnímame fakt, že súčasťou dodávky je aj praktická nádobka na dolievanie vody do systému.

Výkon žehličky na vlasy L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 predstavuje 192 metrov vlasov. V preklade, na 1 naplnenie nádržky destilovanou vodou by ste mali zvládnuť vyžehliť vlasy na celej hlave, čo platí aj pre „majiteľov a majiteľky“ nepoddajnej hrivy. Možnosti regulácie teploty nie sú príliš široké. Zariadenie môžete nastaviť len na 180, 200 alebo 210 °C. Čas nahrievania výrobca drží v tajnosti, vzhľadom na vysoký príkon 158 W je však možné predpokladať, že je vyslovene krátky.

Tento model nedisponuje displejom, čo pri pohľade na obstarávaciu cenu hodnotíme ako výrazný mínus. Oceňujeme, že výrobca túto nedokonalosť vyvážil aspoň svetelným indikátorom nahriatia na vnútornej strane kliešťov, ktoré môžete v prípade potreby pohodlne uzamknúť. Pozitívom je taktiež rovnomerné udržiavanie teploty počas celého procesu žehlenia vlasov.

Obsluha je aj v tomto prípade vcelku pohodlná. Otočný kábel má 220 cm, čo je viac ako v prípade žehličiek Remington S8500Remington PROluxe S9100, ale menej ako pri modeli Sencor SHI 110BK. Za negatívum považujeme väčšie rozmery a vyššiu hmotnosť, ktorá je však príznačná pre všetky parné žehličky na vlasy.

Pozitíva

Parná funkcia
Pohodlná a nenáročná obsluha
Stabilná teplota počas celého procesu žehlenia vlasov

Negatíva

Vysoká cena
Bez displeja
Vyššia hmotnosť

Typ = parná žehlička na vlasy ● Regulácia teploty = 180 – 210 °C ● Povrch žehliacich doštičiek = keramika ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek = 90/25 mm ● Dĺžka napájacieho kábla = 220 cm ● Príkon = 158 W

Concept VZ6010

Keramická parná žehlička na vlasy, regulácia teploty 150 – 230 °C, čas nahriatia 15 s, hmotnosť 350 g, oblé okraje.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Žehličku na vlasy Concept výrobca ponúka v elegantnej čiernej farbe s niekoľkými aplikáciami medenej farby, ktoré celý dizajn profesionálneho pomocníka na vlasovú úpravu zdokonaľujú. Žehlička s keramickými žehliacimi doštičkami je vhodná na domáce i profesionálne využitie, pričom sa postará aj o tie najnepoddajnejšie typy vlasov. Okrem vyrovnávania vlasov je možné s týmto zariadením vytvoriť rozličné vlny, a to najmä vďaka zaobleným okrajom. Jednoduchým spôsobom sa tak dá dosiahnuť zväčšený objem účesov.

Šetrnú starostlivosť o vlasy, resp. menšie tepelné poškodenie vlasových prameňov má pod taktovkou špeciálna parná technológia Steam Boost. Spotrebiteľ tak nielenže získava ochranu pred vysokými teplotami, ale aj hĺbkovú hydratáciu vlasov a zacelenie rozlámaných končekov. Lámaniu vlasov je možné predísť vďaka doštičkám, ktoré sa prispôsobia hrúbke každého prameňa, čím sa dosahuje optimálny a rovnomerný tlak. Teplotu žehličky je možné regulovať piatimi teplotnými úrovňami v rozpätí 150 až 230 stupňov Celzia, pričom aktuálne nastavená teplota sa zobrazuje na LED displeji.

Ako bezpečnostný prvok slúži funkcia automatického vypnutia, ktorá po 60 minútach nečinnosti pozastaví prevádzku zariadenia, a to aj napriek pretrvávajúcemu napojeniu na elektrickú sieť prostredníctvom nadštandardne dlhého prívodného kábla s dĺžkou 250 centimetrov. Žehličku si navyše môžete vziať kamkoľvek so sebou, keďže výrobca do balenia priložil aj ochranné puzdro na ľahší prenos zariadenia. Preventívnu úlohu voči poškodeniu však spĺňa aj zámok na zabezpečenie žehliacich doštičiek pred poškriabaním ich keramického povrchu.

Aj napriek tomu, že žehlička na vlasy Concept nedisponuje praktickou ionizáciou, ktorá by zabraňovala elektrizovaniu vlasov po použití zariadenia, ide o model, nad ktorým sa skutočne oplatí zamyslieť. Ak navyše vezmeme do úvahy oku lahodiaci vzhľad žehličky, ideálne rozmery, vďaka ktorým padne akurát do ruky, dlhotrvácne výsledkyoptimálnu obstarávaciu cenu, je možné konštatovať, že ide o ozaj kvalitný kúsok z kategórie produktov na starostlivosť o vlasy.

Pozitíva

Dlhý napájací kábel
Ochranné puzdro a zámok žehliacich doštičiek
Parná technológia

Negatíva

Bez ionizácie

Typ: parná žehlička na vlasy ● Regulácia teploty: 150 – 230 °C ● Čas nahrievania: neuvedené ● Povrch žehliacich doštičiek: keramika ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek: 110/25 mm ● Hmotnosť: 350 g ● Dĺžka napájacieho kábla: 250 cm ● Príkon: 54 W

Rowenta SF3210

Keramická žehlička na vlasy, regulácia teploty 130 – 230 °C, čas nahriatia 30 s, hranaté okraje.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Vysoko výkonný nástroj na styling vlasov Rowenta nielenže ponúka rýchle a účinné žehlenie, ale aj žiarivý, pomerne dlhotrvajúci efekt, a to bez ohľadu na typ vlasov. Narovnanie je umožnené jedným ťahom, a to aj vďaka systému plávajúcich žehliacich doštičiek, ktoré nie sú kompletne zafixované v základnej stavbe žehličky, a tým pádom nedochádza k ťahaniu vlasov v priebehu používania. Vďaka všestrannej funkcii Straight & Curl je možné žehličkou na vlasy Rowenta vytvoriť akýkoľvek účes s rovným, vlnitým či kučeravým základom.

Keramický povrch žehliacich doštičiek je možné nahriať v priebehu 30 sekúnd, pričom žehlička disponuje otočným tlačidlom regulujúcim teplotu na desaťstupňovej škále s rozsahom 130 až 230 stupňov Celzia. Ovládanie žehličky na vlasy je úplne jednoduché vďaka posuvnému tlačidlu na spustenie chodu žehličky a malému ozubenému koliesku na reguláciu prevádzkovej teploty. Dokonalým pomocníkom je aj svetelná signalizácia samotného chodu zariadenia. Bezproblémové skladovanie žehličky umožňuje systém zamykania žehliacich doštičiek, ktorý zabraňuje ich poškodeniu poškriabaním.

Skladnosť žehličky je síce zjednodušená vďaka zámku žehliacich plôch, no absenciu uška na zavesenie pocítia najmä tí spotrebitelia, ktorí nemajú k dispozícii dostatok úložného priestoru na uskladnenie žehličky. Každopádne však ide o model, ktorý sa v pomere ceny a kvality zaraďuje medzi výhodnejšie. Medzi pozitíva produktu prislúcha intuitívne ovládanie a možnosť regulácie teploty, rýchle nahriatie, moderný dizajn a funkčnosť v oblasti tvorby vĺn. Navyše ani netrhá vlasy, k čomu dopomáhajú plávajúce keramické doštičky na žehlenie.

Pozitíva

Rýchle nahriatie
Plávajúce keramické žehliace doštičky
Pomer ceny a kvality

Negatíva

Chýbajúce uško na zavesenie
Bez ionizácie

Typ: keramická žehlička na vlasy ● Regulácia teploty: 130 – 230 °C ● Čas nahrievania: 30 s ● Povrch žehliacich doštičiek: keramika ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek: 110/25 mm ● Hmotnosť: 350 g ● Dĺžka napájacieho kábla: 180 cm

Ďalšie zaujímavé produkty

Do nášho testu najlepších žehličiek na vlasy sme zaradili modely s rozdielnym výkonom, vlastnosťami, funkciami, kvalitou spracovania, rozmermi a obstarávacou cenou. Aj napriek tomu, že sme sa snažili vytvoriť čo najpestrejšiu „ponuku“, nie je vylúčené, že ste nenatrafili na váš vysnívaný model. Ak je to tak, naše tipy na ďalšie zaujímavé produkty sú určené práve pre vás.

Remington S5525 je vcelku lacná žehlička na vlasy so základnými funkciami. Teplota je na nej regulovateľná v rozmedzí od 150 do 230 °C, jej nahrievanie trvá len 15 s a disponuje praktickým LCD indikátoromŠiroké doštičky majú keramický povrch, žehlička má trošku vyššiu hmotnosť a nespôsobuje elektrizovanie vlasov.

Ako druhú vám do pozornosti dávame ďalšiu lacnú žehličku na vlasy BaByliss ST330E, ktorá je vhodná na úpravu suchých aj mokrých vlasov. Teplota je na nej regulovateľná od 140 do 235 °C, keramické doštičky s ionizátorom majú rozmery 100 x 28 mm, je vybavená otočným káblom, LCD displejom a funkciou automatického vypnutia. Výraznejším negatívom je len vyššia hmotnosť, ktorá presahuje 480 g.

Keramická žehlička na vlasy Remington S3580 s turmalínom a ionizačnými vlastnosťami sa nahreje v priebehu 30 s, teplotu na nej môžete regulovať od 150 do 220 °C, je vybavená 180 cm otočným napájacím káblom, nechýba na nej funkcia automatického vypnutia po 60 min. ani LCD indikátor nahriatia. Žehlička váži cca 400 g, môžete ju uzamknúť a je dostupná za vskutku prijateľnú obstarávaciu cenu.

Krepovacia žehlička na vlasy BaByliss Pro 2512 za trošku vyššiu cenu má keramický povrch, rýchle nahrievanie, otočný kábel s dĺžkou 270 cm, ergonomickú rukoväť, indikátor nahrievania a nadpriemerne široké žehliace doštičky so šírkou 60 mm. Teplota je na nej regulovateľná v rozmedzí od 120 do 200 °C, preto je vhodnou žehličkou na krátke vlasy.

Ako poslednú sme pre vás vybrali žehličku na vlasy Remington S3500 s regulovateľnou teplotou od 150 do 230 °C, rýchlym nahrievaním a úzkymi plávajúcimi doštičkami, ktoré sú dlhé 100 mm a majú keramický povrch s prídavkom turmalínu a ionizačnými vlastnosťami. Žehlička je vybavená otočným káblom, nechýba na nej funkcia automatického vypnutia a je cenovo dostupná. Mínusom je vyššia hmotnosť, ktorá predstavuje 500 g.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Hľadáte žehličku na vlasy, ktorá je overená aj spotrebiteľmi? V tom prípade vám odporúčame, aby ste si preštudovali dostupné spotrebiteľské recenzie, hodnotenia a skúsenosti a pri výbere prihliadali aj na mieru predajnosti jednotlivých modelov. Pre tých z vás, ktorí sa tak rozhodnú učiniť, sme si pripravili priebežne aktualizovanú tabuľku najpredávanejších žehličiek na vlasy na Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Remington S8540 5* Zobraziť produkt
Remington S8500 5* Zobraziť produkt
Remington PROluxe S9100 5* Zobraziť produkt
Loréal SteamPod 3.0 5* Zobraziť produkt
Remingto S6500 5* Zobraziť produkt

Ak by ste sa pre kúpu žehličku na vlasy rozhodli tak 10 rokov dozadu, s výberom by ste nemali veľa starostí. Dnes je situácia iná. Na trhu existujú stovky modelov s rôznymi vlastnosťami a hlavným účelom využitia. Kým niekedy žehličky vlasy prednostne žehlili, v súčasnosti ich môžete využiť aj na vytvorenie rôzne veľkých kučier. V našom návode sa oboznámite so všetkými technickými parametrami, predstavíme vám rôzne typy žehličiek na vlasy a poradíme, ako tento spotrebič vybrať na základe typu vašich vlasov či výsledkov, ktoré pomocou neho plánujete dosiahnuť.

Ako vybrať žehličku na vlasy

 • Typy žehličiek na vlasy
 • Povrch žehliacich doštičiek
 • Špeciálne napustené žehliace doštičky
 • Rozmery žehliacich doštičiek
 • Tvar, typ a vlastnosti žehliacich doštičiek
 • Regulácia teploty a ovládanie žehličky
 • Rýchlosť nahrievania a príkon
 • Funkcie a ďalšie dôležité technické parametre
 • Príslušenstvo
 • Napájanie a napätie
 • Cena a renomované značky

Typy žehličiek na vlasy

Klasická, „krepovačka“, ionizačná alebo naparovacia žehlička na vlasy? V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na najbežnejšie typy žehličiek, a to ako z hľadiska ich konštrukcie, hlavného účelu využitia aj špeciálnych technológií. Upozorňujeme, že na trhu sú dostupné aj rôzne hybridné modely, ktoré v sebe spájajú, takpovediac, z každého rožka troška.

 • Klasické žehličky na vlasy: Ak potrebujete žehličku, ktorou vlasy iba vyrovnáte, poobzerajte sa po klasickom modeli. Klasické žehličky sú dostupné v rôznych vyhotoveniach, za rôzne ceny, majú rôzne povrchové úpravy, nahrievajú sa na rozdielnu teplotu a disponujú rôznymi funkciami. Táto kategória v podstate zahŕňa stovky odlišných modelov, niekedy preto nemusí byť jednoduché jednoznačne určiť, či ide o klasický alebo špeciálny model.
 • Mini/cestovné žehličky na vlasy: Mini alebo cestovné žehličky na vlasy majú úplne rovnaký účel využitia. Odlišujú sa len rozmermi. Zväčša sú dlhé 15 až 20 cm, majú nízku hmotnosť a disponujú len základnými funkciami. Cestovné žehličky sa nezvyknú nahrievať na príliš vysoké teploty, pomyselnou hornou hranicou je 200 °C, sú menšie a majú malé žehliace doštičky, úprava vašej hrivy preto s nimi zaberie podstatne viac času. Tento fakt potvrdzujú aj spotrebiteľské recenzie mini žehličiek na vlasy. Ich cena sa v priemere pohybuje okolo 10 – 20 eur. Väčšinou k nim dostanete aj žiaruvzdorné cestovné puzdro.
 • Krepovacie žehličky na vlasy: Krepovacie žehličky na vlasy alebo krepovačky slúžia na vytvorenie veľkého počtu mini vlniek, ktoré pripomínajú krep. Podobne ako ostatné typy žehličiek sú dostupné v rôznych vyhotoveniach. Krepovacie žehličky na vlasy boli populárne najmä v minulosti, svoje využitie však nájdu i dnes. Táto alternatíva je vhodná aj pre osoby, ktoré potrebujú vlasom dodať objem.
 • Žehličky na vlasy na vlny: Žehlička na vlasy, ktorá robí vlny? Áno, poznáme aj takéto multifunkčné modely. Presnejšie, všetky žehličky na vlasy so zaoblenými okrajmi doštičiek sú vhodné aj na natáčanie vlasov. Pod pojmom žehličky na vlasy na vlny sa však ukrývajú aj ďalšie typy týchto zariadení. Prvým z nich sú tzv. trojkulmy. Vlasy síce do istej miery vyrovnávajú, zároveň na nich automaticky vytvárajú vlny. Druhou alternatívou sú 3-valcové žehličky, ktorými vytvoríte menšie vlny a vlasy jemne vyžehlíte.
 • Žehličky na vlasy s ionizátorom: Žehličky na vlasy s ionizátorom nie sú ani tak špeciálnym typom týchto zariadení. Ionizácia je skôr doplnkovou vlastnosťou, ktorou môže disponovať akýkoľvek model, teda ten klasický, cestovný či krepovací. Schopnosť produkovať záporne nabité ióny má napr. prírodný turmalín. Ak siahnete po žehličke so žehliacimi plochami z tejto horniny, spravidla bude mať aj ionizačné vlastnosti. Druhou alternatívu je využívanie špeciálnych technológií. Žehličky na vlasy s ionizátorom majú viacero výhod. Podporujú zdravie, výživu a hĺbkovú hydratáciu vlasov, neničia končeky, eliminujú statickú energiu a vlasy zanechávajú hladké, vitálne a lesklé. Výhodou je taktiež fakt, že ionizačné žehličky na vlasy pracujú efektívne aj pri nízkych, teda šetrnejších teplotách.
 • Parné žehličky na vlasy: Parné alebo tzv. žehličky na vlasy s naparovaním majú integrovanú nádobku na destilovanú vodu. Po jej nahriatí na vysokú teplotu produkujú paru, ktorá prináša niekoľko benefitov. V prvom rade vlasy zvlhčuje, vďaka čomu pri žehlení netrpia. Hlavnou výhodou parných modelov je vysoká efektivita, preto sú ideálne najmä pre tých z vás, ktorí majú vyslovene nepoddajnú hrivu, čo potvrdzujú aj spotrebiteľské skúsenosti s parnými žehličkami na vlasy. Horúca para si poradí s hrubými aj extrémne kučeravými vlasmi. Naopak, nie je vhodná pre jemné vlasy. Pomocou parnej žehličky môžete do vlasov aplikovať rôzne vyživujúce či regeneračné prípravky. Para, takpovediac, naruší ich štruktúru, vďaka čomu môžu živiny preniknúť do ich hĺbky. Nevýhodou tejto alternatívy je vyššia obstarávacia cena, vyššia hmotnosť a väčšie rozmery.
 • Infračervené a ultrazvukové žehličky na vlasy: Infračervené svetlo (Far Infared) je v porovnaní s tým klasickým k vlasom šetrnejšie. Na rozdiel od neho totiž nenahrieva okolitý vzduch. Teplo z infračervených žehličiek preniká hlboko do vlasov, pričom neostáva na ich povrchu. Vlasy vďaka tomu pôsobia živšie, sú hladšie a elastické. Výhodou je taktiež to, že nedochádza k dehydratácii pokožky hlavy. Infračervené žehličky pomerne často využívajú aj ultrazvukovú technológiu nahrievania.
 • Žehliace kefy na vlasy: Žehliace kefy ocenia milovníčky alebo milovníci rýchlej úpravy vlasov. Sú vhodné aj pre tých, ktorí potrebujú vlasom dodať objem. Na prvý pohľad pripomínajú úplne obyčajné kefy. V ich tele sú však ukryté výhrevné doštičky, ktoré vlasy žehlia počas samotného česania. Z hľadiska ceny ide o veľmi dostupnú alternatívu. Môžete ich vlastniť už od 10 eur.

Infračervená žehlička na vlasy

Povrch žehliacich doštičiek

Žehliace doštičky sú jednou z najdôležitejších častí týchto zariadení. Nachádzajú sa na vnútornej strane kliešťov a práve ony vlasy vyhladzujú alebo natáčajú. Pri výbere sa v prvom rade zamerajte na výrobný materiál, resp. na povrch doštičiek. K dôležitým parametrom ďalej patria ich rozmery, tvar, typ a vlastnosti.

 • Teflónové doštičky: Žehličky s teflónovým povrchom kedysi patrili k veľmi populárnym. Dnes tento materiál pomaly nahrádzajú iné alternatívy. Teflónové žehličky však nie sú tou najhoršou voľbou. Sú lacné a šetrné k všetkým typom vlasov. Zásadným negatívom je vysoké riziko mechanického poškodenia teflónovej vrstvy, ktorá sa môže následne pripaľovať a ničiť vlasy.
 • Keramické doštičky: Keramické žehličky na vlasy majú univerzálne použitie. Hodia sa na úpravu všetkých typov vlasov, a to ako z hľadiska dĺžky, kvality či tvrdosti. Keramika sa nahrieva veľmi rýchlo a teplota je na doštičkách rozložená rovnomerne. Výhodou keramických žehličiek je aj veľmi dobrý sklz a prijateľná obstarávacia cena. Pomerne často natrafíte aj na kombinované modely. Ich žehliace doštičky sú najčastejšie vyrobené z keramiky a turmalínu alebo titánu a turmalínu.
 • Turmalínové doštičky: O turmalíne sme hovorili pri žehličkách na vlasy s ionizátorom. Ide o prírodný kameň, ktorý po nahriatí produkuje záporne nabité ióny. Turmalín je šetrný k akýmkoľvek vlasom, ktoré vyživuje a hydratuje, je efektívny aj pri nízkych teplotách a nespôsobuje poškodenie končekov.
 • Titánové doštičky: Titánové žehliace doštičky sú príznačné pre profesionálne žehličky na vlasy. Titán je nadštandardne odolný, má dlhú životnosť a veľmi nízku hmotnosť. S týmito modelmi sa preto pracuje naozaj pohodlne. K pozitívam patrí aj jeho schopnosť rovnomerného nahrievania na extrémne vysoké teploty, čo je dôvod, prečo je vhodný na úpravu nepoddajnej hrivy. Naopak, tento materiál nie je určený na úpravu jemných alebo riedkych vlasov.
 • Nerezové doštičky: Nerezové žehličky na vlasy sú vhodné len pre tých z vás, ktorí majú vyslovene kvalitné, husté, odolné a zdravé vlasy. Tento materiál ich totiž nešetrí. Nerezová oceľ sa na druhej strane nahrieva enormne rýchlo a na vysoké teploty. Nerezové žehličky preto patria k tým efektívnejším.

Žehlička na vlasy s turmalínovými doštičkami

Špeciálne napustené žehliace doštičky

Pri mnohých žehličkách na vlasy natrafíte na tzv. napustené doštičky. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, výrobca však do nich „zakomponoval“ látky, ktoré vlasom dodávajú živiny, hydratujú ich alebo stoja za zvýšenou ochranou počas žehlenia.

 • Žehličky na vlasy s keratínom: Keratín dodáva vlasom lesk a prirodzenejší vzhľad. Žehličky napustené týmto proteínom majú veľmi dobrý sklz a neničia končeky vlasov.
 • Žehličky so zlatom: Zlato sa nahrieva veľmi rovnomerne a zároveň nedochádza k jeho prehrievaniu, tieto žehličky sú preto efektívne, ale šetrné. Pozor, vždy si overte, či ide o model s prídavkom skutočného zlata, alebo taký, ktorého doštičky majú len zlatú farbu.
 • Žehličky s perlami: Perlový povrch je pri žehličkách využívaný pomerne často. Najčastejšie sa s ním stretnete pri keramických modeloch. Perly by mali uľahčovať sklz žehličky a celkovo zjednodušovať úpravu vlasov.
 • Žehličky s olejmi, minerálmi, vitamínmi: Žehliace doštičky môžu byť napustené aj rôznymi olejmi či maslami, vitamínmi a minerálmi. Ich účinky sú rôzne. Najčastejšie využívanými prídavkami sú extrémne výživný arganový olej a vitamín E.
 • Žehličky na vlasy s kondicionérom: Doštičky sú v tomto prípade napustené kondicionérom, ktorý vlasy oživuje a vyživuje.

Rozmery žehliacich doštičiek

 • Klasická šírka žehliacich plôch je cca 25 mm. Ide o najuniverzálnejší typ žehličiek, ktorý je vhodný na žehlenie krátkych aj dlhých vlasov rôznej kvality. Najlepšie však upravia vlasy strednej dĺžky. Ak si zaobstaráte zaoblený model, využijete ho aj na tvorbu stredne veľkých kučier.
 • Úzke žehliace plochy, so šírkou pod 25 mm, sú vhodné na úpravu krátkych vlasov. Vytvoríte nimi aj malé vlny. Model s úzkou žehliacou plochou je taktiež vhodnou alternatívou k cestovnej žehličke na vlasy.
 • Žehlička so širokými žehliacimi plochami, teda šírkou od 26 mm vyššie, je vhodnou voľbou na úpravu dlhých, hustých, tvrdých alebo nepoddajných vlasov. Tieto modely slúžia prednostne na žehlenie, nie na tvorbu kučier. Ich výhodou je vysoká efektivita.

Tvar, typ a vlastnosti žehliacich doštičiek

Tvar žehliacich doštičiek do istej miery súvisí s typom a hlavným účelom využitia danej žehličky. Vybrať si môžete medzi plochými a zaoblenými modelmi. Ploché žehličky slúžia výhradne na žehlenie. Dnes patria k menej obľúbeným a zároveň horšie dostupným. Žehličky so zaoblenými doštičkami sú multifunkčnejšie, keďže vlasy žehlia a v prípade potreby aj natáčajú.

Tvar doštičiek žehličiek na vlasy

V popise produktov natrafíte veľmi často na pojem plávajúce doštičky. V praxi ide o to, že doštičky nie sú k žehličke pripevnené úplne fixne. Majú „vôľu“, pri žehlení preto vlasy neťahajú a nevyvíjajú na ne nadmerný tlak. Ďalej vám odporúčame, aby ste neprehliadli informácie o zovretí kliešťov. Nájdete ich najmä v recenziách žehličiek na vlasy. Je dobré, ak kliešte môžete zovrieť čo najviac. Posledným dôležitým parametrom je možnosť uzamknutia kliešťov. Oceníte ju pri cestovaní, ale aj skladovaní žehličky.

Regulácia teploty a ovládanie žehličky

Žehličky na vlasy sú vyrábané v 2 hlavných verziách, a to s alebo bez regulácie teploty. Určite vám odporúčame siahnuť po modeli s možnosťou regulácie, ktorý budete môcť využívať rôznymi spôsobmi. Modely s fixne nastavenou teplotou navyše podstatne sťažujú výber. Museli by ste totiž siahnuť po žehličke, ktorá sa nahrieva na takú teplotu, ktorá je vhodná pre váš typ vlasov.

Pri výbere ďalej neprehliadnite, či ide o digitálnu alebo manuálnu reguláciu. Prvú spomínanú možnosť považujeme za praktickejšiu a presnejšiu. To, že žehlička disponuje digitálnou reguláciou, zistíte na základe prítomnosti LCD displeja, ktorý teplotu zároveň zobrazuje. Na trhu dnes nájdete aj smart žehličky, ktoré teplotu regulujú automaticky v závislosti od typu vašich vlasov.

 • 100 – 140 °C: žehlička na krátke vlasy alebo jemné, krehké, lámavé a poškodené vlasy
 • 140 – 160 °C: normálne jemné, riedke a mierne poškodené vlasy
 • 160 – 180 °C: normálne a zdravé vlasy
 • 180 – 240 °C: husté, hrubé, silné, zdravé a vyslovene nepoddajné vlasy

S ovládaním súvisí aj spôsob regulácie teploty. Na výber máte reguláciu plynulú alebo tú v krokoch. V druhom prípade si všimnite, či je možné žehličku nastaviť len na niekoľko fixných teplôt, napr. na 140, 180 a 230 °C, alebo máte k dispozícii kroky po 5 či 10 °C.

Za spomenutie stojí aj funkcia Boost, ktorá žehliace doštičky nahreje v priebehu veľmi krátkeho času na extrémne vysokú teplotu. Nejde o prvotné nahriate po zapnutí zariadenia, ale zvýšenie teploty počas žehlenia vlasov. Ďalšou praktickou funkciou je uzamknutie teploty, vďaka ktorej nehrozí, že ju počas žehlenia nechtiac prestavíte. Ide o bežný jav, keďže ovládacie prvky sa spravidla nachádzajú priamo na rukoväti alebo kliešťoch.

Rýchlosť nahrievania a príkon

Na rýchlosť nahrievania žehličiek na vlasy vplýva najmä ich príkon, ktorý sa tradične pohybuje v rozmedzí od 30 do 100 W. Samozrejme, existujú aj podstatne výkonnejšie modely s príkonom nad 500 či dokonca 1 000 W, spravidla však ide o profesionálne žehličky na vlasy, ktoré sú pri domácom použití zbytočným a nevyužiteľným luxusom. Doba nahrievania zariadení s nižším príkonom môže presiahnuť 60 až 120 s. Najlepšie žehličky na vlasy môžete používať už po 10 – 30 s po ich zapnutí.

Klasická žehlička na vlasy

Funkcie a ďalšie dôležité technické parametre

Parametre, ktorým sa budeme venovať v nasledujúcich odstavcoch, zvyknú byť súhrnne označované ako „užívateľská prívetivosť“. Ide teda o akési praktické a funkčné vlastnosti žehličiek na vlasy, ktoré zjednodušujú a spríjemňujú ich používanie.

 • Hmotnosť: Žehličky spravidla vážia 200 až 500 g. Za prijateľnú max. hmotnosť považujeme cca 300 g. Ak bude žehlička ťažšia, pocítite to najmä pri dlhšej úprave vlasov.
 • Kvalita spracovania: Tento parameter nie je možné vyjadriť v číslach či iných presných údajoch. Zamerajte sa na použité materiály. Plast, ak je pevný a odolný, nemusí byť automaticky ekvivalentom nižšej kvality. Dôležitá je pevnosť spojov a uchytenia jednotlivých komponentov. Žehlička by vám v rukách, takpovediac, nemala hrkať a lietať.
 • Napájací kábel: Zamerajte sa na jeho dĺžku a typ. Za spodné prijateľné minimum považujem dĺžku okolo 180 cm. Niektoré žehličky sú vybavené až 300 cm káblami. Priemerom je 200 – 270 cm. Kábel by mal byť určite otočný, teda s otočným kĺbom na konci, aby sa neobtáčal okolo žehličky pri žehlení vlasov na zadnej strane hlavy.
 • Automatické vypnutie: Ide o bezpečnostnú funkciu, ktorá žehličku vypne po dlhšom čase nečinnosti, tradične po 60 min.
 • Indikátor nahriatia: Na to, že je žehlička nahriata na požadovanú teplotu, vás upozorní kontrolka na LCD displeji alebo svetelný indikátor na rukoväti či inej časti žehličky.
 • Zobrazenie nastavenej teploty: Ak je žehlička vybavená displejom, spravidla na ňom uvidíte aj túto informáciu.
 • Podsvietenie displeja: Displeje na žehličkách majú veľmi malé rozmery. Ak by neboli podsvietené, pravdepodobne by ste ich ani nenašli. Podsvietenie teda pokladáme za nevyhnutnosť.

Príslušenstvo

K žehličkám na vlasy väčšinou dostanete cestovné puzdro alebo obal. Všimnite si jeho prevedenie, teda či ide o žiaruvzdorný a pevný model alebo len o látkovú taštičku. Súčasťou dodávky býva výnimočne aj žiaruvzdorná podložka alebo stojan, ktoré slúžia na odloženie nahriatej žehličky. K praktickému príslušenstvu, ktoré si väčšinou musíte dokúpiť samostatne, ďalej patrí:

 • Štipce sponky,
 • pomôcky na oddelenie primerane hrubých prameňov vlasov,
 • kefy,
 • ochranné rukavice alebo chrániče prstov,
 • ochranné silikónové/gumené krytky na žehliace doštičky,
 • špeciálne držiaky na žehličku,
 • pomôcky na čistenie žehličky na vlasy – napr. čistiace tyčinky na žehliace doštičky, kefky alebo špeciálne čistiace prípravky.

Napájanie a napätie

Cestujete po celom svete a žehličku máte vždy so sebou? V tom prípade neprehliadnite údaj o jej napájaní. V našich slovenských zásuvkách „koluje“ klasické napätie 220 – 240 V s frekvenciou 50 Hz, s ktorým sa stretnete vo všetkých ostatných európskych krajinách, ale taktiež v Izraeli či Egypte. Mimo Európy je však často využívané napätie 110 – 127 V a frekvenciou 60 Hz. Ide o americkú normu, ktorá je využívaná v USA, Kanade a niektorých ďalších krajinách, napr. na Kube či v Japonsku.

Žehlička na vlasy s displejom a reguláciou teploty

Ak teda chcete žehličku využívať aj na cestách siahnite po modeli s podporou duálneho napájania, pri ktorom nebudete musieť využívať žiaden ďalší transformátor. Pozor, s týmto parametrom súvisí aj typ elektrickej zásuvky a zástrčky. U nás a vo zvyšku Európy sú využívané zásuvky typu C, D, E a F. V krajinách so spomínanou americkou normou, teda napätím 110 – 127 V/60 Hz, natrafíte skôr na zásuvky typu A a B. V tomto prípade musí byť žehlička vybavená kompatibilnou koncovkou – zástrčkou alebo príslušným adaptérom.

Aj lacné žehličky na vlasy poslúžia

Cena žehličiek na vlasy sa odvíja od viacerých faktorov. Prvým z nich sú možnosti regulácie teploty. Modely, na ktorých je možné teplotu nastaviť presnejšie a v širšom rozmedzí, sú spravidla drahšie. Rovnako dôležitou je celková kvalita spracovania. Cena pevnejších a odolnejších žehličiek, ktoré už z diaľky pôsobia kvalitne, môže byť v porovnaní s tými „rozheganými“ i 3-násobne vyššia. Paradoxne, špeciálne funkcie či ionizácia na cenu nevplývajú v príliš vysokej miere. Na trhu je preto dostupných mnoho kúskov za necelých 10 eur, ktoré sa na prvý pohľad javia ako tie najlepšie žehličky na svete, v skutočnosti nemusia byť až takou dobrou voľbou.

Najlacnejšie žehličky na vlasy môžete vlastniť už za 5 eur. Väčšina z nich má fixne nastavenú teplotu, problémom sú aj menej kvalitné výrobné materiály a dlhší čas nahrievania. Nízka cena je príznačná taktiež pre cestovné žehličky na vlasy. Za primeranú cenu dostatočne výkonných a kvalitných žehličiek na vlasy je možné označiť 20 až 40 eur. V tejto kategórii nájdete modely s celkom širokým teplotným rozmedzím, presnou reguláciou, praktickými a bezpečnostnými funkciami a rýchlym nahrievaním, ktoré sú vcelku odolné a majú dlhú životnosť. Dobrou voľbou je napr. model Remington S8500.

Pri zariadeniach za 50 až 100 eur vo väčšine prípadov nemusíte riešiť základnú kvalitu. Zjednodušene, majú všetko, čo majú mať. Špeciálnou kategóriou sú parné žehličky na vlasy, ktoré sú dostupné od cca 40 eur. Úplne bežne však natrafíte aj na kúsky za viac ako 200 eur. Podobné je to aj v prípade infračervených a ultrazvukových žehličiekktoré stoja 50 až viac ako 300 eur.

Kvalitu prináša BaByliss, Remington, Rowenta i Philips

Skutočná kvalita žehličiek na vlasy sa do veľkej miery odvíja práve od serióznosti danej značky. Na trhu síce existujú stovky modelov, za naozaj kvalitné je však možné považovať len istú časť z nich. V nasledujúcich riadkoch vám preto prinášame prehľad overených výrobcov TOP žehličiek na vlasy. Ako sme prišli na to, že sú naozaj spoľahlivé? Orientovali sme sa najmä podľa spotrebiteľských hodnotení, predajnosti a recenzií žehličiek na vlasy.

Začneme spoľahlivými a populárnymi francúzskymi žehličkami na vlasy BaByliss, ktoré sú dostupné už od 30 eur. Kvalitnejšie a výkonnejšie modely môžete vlastniť za 50 až 200 eur. K overeným značkám ďalej patrí Philips, Remington, Rowenta, Panasonic, Revlon, Kiepe, Beurer či Grundig. Kvalitné, no lacné žehličky na vlasy nájdete v ponuke značiek Orava, Twistline, Sencor, Bellissima, Concept, ETA alebo ECG. Naopak, ak hľadáte profesionálny kúsok, poobzerajte sa po žehličkách na vlasy Chi, L'Oréal Paris, Wella či Paul Mitchell.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte vlastnú skúsenosť so žehličkou na vlasy, zaujíma vás správy spôsob jej používania alebo ste natrafili na konkrétnu značku a neviete odhadnúť jej spoľahlivosť? V každom prípade sa nás neváhajte opýtať v diskusii, ktorú nájdete hneď pod sekciou odpovedí na najčastejšie otázky spotrebiteľov o týchto stylingových pomôckach.

To, ako funguje žehlička na vlasy, je veľmi jednoduché. Ide o podobný princíp, s ktorým sa stretnete pri klasických žehličkách na bielizeň. Zariadenie je v tomto prípade vybavené 2 žehliacimi plochami – doštičkami, ktoré sú spojené rukoväťou. Spotrebič je pripojený na zdroj energie, teda elektrinu, ktorá poháňa výhrevné teleso ukryté v jej tele, no a to nahrieva povrch žehliacich doštičiek.

Povrch žehliacich doštičiek zvykne byť upravený pomocou chémie, ide o tzv. eloxované povrchy, aby mohol vlasy vyrovnať, no nespôsoboval ich poškodenie. Samozrejme, nesprávne či príliš časté žehlenie alebo použitie nekvalitnej žehličky na vlasy môže vašim vlasom uškodiť zásadným spôsobom. Ak máte vyslovene jemné, riedke alebo zničené vlasy, žehlenie vám určite neodporúčame.

V prvom rade sa naučte používať správnu teplotu. Vlasy v kliešťoch príliš nestláčajte a neťahajte. Nevhodné je taktiež držanie žehličky na jednom mieste počas dlhšieho času. Z hľadiska bezpečnosti vám odporúčame nahriatu žehličku v žiadnom prípade neodkladať na drevené či plastové podklady. K bezpečnosti prispieva aj funkcia automatického vypnutia. Pri žehlení si dajte pozor na rozohriate doštičky, ktorými si môžete popáliť krk alebo prsty a, čo je najnebezpečnejšie, prepáliť napájací kábel.

Rowenta SF 4522

Turmalínová žehlička na vlasy s ionizátorom, regulácia teploty 130 – 230 °C, čas nahriatia 30 s, hmotnosť 300 g, oblé okraje

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Žehlička na vlasy Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0 disponuje veľmi zaujímavými vlastnosťami, a to najmä vzhľadom na jej nízku obstarávaciu cenu. Rovnako ako model Remington PROluxe S9100 má ionizačné vlastnosti, ktoré eliminujú statickú energiu, vlasom dodávajú lesk a vitalitu. Povrch žehliacich doštičiek s rozmermi 110 x 25 mm je však čisto turmalínovýPlávajúce doštičky so zaoblenými okrajmi sú navyše vybavené keratínovým komplexom, ktorý vlasy vyživuje a zároveň chráni pred zničením počas žehlenia.

Teplotu môžete regulovať v rozmedzí od slabých 130 do 230 °C, a to až v 11 stupňoch. Vďaka takejto presnej regulácii je tento model ideálny na úpravu vlasov akejkoľvek kvality aj dĺžky. Nahrievanie trvá 30 až 50 s, čo nie je veľa, na druhej strane o niečo viac ako v prípade modelov Sencor SHI 110BKRemington PROluxe S9100 aj Remington S8500.

Obsluhu a manipuláciu hodnotíme ako celkom pohodlnú. Žehlička váži príjemných 300 g a je vybavená 180 cm otočným napájacím káblom. Nachádza sa na nej nenápadný LCD displej, ktorý zobrazuje aktuálne nastavenú teplotu aj stav nahriatia. Bohužiaľ, možnosť uzamknutia teploty na tomto modeli absentujeKliešte sú uzamknuteľné a v prípade, že zariadenie nebudete používať dlhšie ako 60 min. dôjde k jeho automatickému vypnutiu.

Nízka obstarávacia cena sa odzrkadlila najmä na horšej kvalite spracovania. Žehlička na vlasy Rowenta SF 4522 je vyrobená prevažne z plastu, ktorý pôsobí celkom krehkým a nekvalitným dojmom. Pozitívnym parametrom je podpora duálneho napájania. Naopak, za menšie sklamanie považujeme fakt, že v balení nenájdete prenosný obal.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Ionizačná funkcia a doštičky s keratínom
Presná a široká regulácia teploty

Negatíva

Horšia kvalita spracovania
Bez funkcie uzamknutia nastavenej teploty
Dlhšie nahrievanie v porovnaní s konkurenciou

Typ = turmalínová žehlička na vlasy s keratínom a ionizátorom ● Regulácia teploty = 130 – 230 °C ● Čas nahrievania = 30 s ● Povrch žehliacich doštičiek = turmalín ● Dĺžka/šírka žehliacich doštičiek = 110/25 mm ● Hmotnosť = 300 g ● Dĺžka napájacieho kábla = 180 cm ● Príkon = 50 W

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Remington S8500

od 24,00 €
Lesk svojich vlasov s touto žehličkou zaručene ochránite. Žehliace plochy sú potiahnuté zdokonalenou keramikou a napustené ľahkou zmesou...

L’Oréal Professionnel Steampod 3.0

od 223,90 €
Ak sa vám páčil SteamPod 2.0, tak si SteamPod 3.0 doslova zamilujete. Vďaka ľahšiemu a tenšiemu dizajnu je styling vlasov jednoduchší než...

Remington S 9500

od 24,00 €
Žehlička na vlasy REMINGTON S 9500 patrí do série Pearl. Už tento fakt by postačoval a hovoril o kvalite. Ale my vám aj tak povieme viac!...

Rowenta SF 4522

od 30,85 €
Spája dva prístroje v jednom . Pomocou žehličky si môžete vlasy dokonale narovnať a vytvoriť tak elegantný hladký účes bez nežiaduceho...

Remington PROluxe S9100

od 49,90 €
S touto profesionálnou žehličkou na vlasy doslova za okamih vyčarujete dokonalý a hladký účes ako zo salónu . Z viditeľných a dlhotrvajúcich...

Remington S8590

od 34,20 €
Tento pomocník dôkladne dbá na ochranu vašich vlasov. Vďaka kombinácii povrchovej úpravy zo zdokonalenej keramiky a senzora tepelnej ochrany...

Remington S8540

od 30,05 €
Zdôraznite svoj štýl Ohromte božskými vlnami aj profesionálne rovno hrivou a predovšetkým vždy lesklými, hladkými a zdravými vlasmi. Doprajte...

Babyliss MS22E

od 29,71 €
Páčia sa vám rovné vlasy, romantické vlny alebo divoké kučery? Zvyknete striedať účesy podľa aktuálnej nálady? Vyskúšajte túto automatickú...

Remington Sleek & Curl S6500

od 20,36 €
Na dokonalý styling vašich vlasov vám postačí už len jeden prístroj. Žehlička na vlasy spoľahlivo narovná nepoddajné vlasy a takisto vytvorí...

Orava Tenera

od 22,39 €
Táto žehlička a kulma v jednom má keramické doštičky, ktoré zaručujú najvyššiu kvalitu pre šikovné vyrovnanie vlasov. Zatočený tvar doštičiek...

Ultron Mach plus

od 91,60 €
ULTRON MACH PLUS žehlička, IONIC&Infra svetlo 45W, keramika&titan, LCD Display, 120-230°C 25x100mm platne, kábel 3m Čo sa týka...

SENCOR SHI 6300GD

od 23,14 €
4 teplotné nastavenia 140/160/180/200 °C Titánový povrch žehliacich plôch pre maximálny komfort a elegantný výsledok 3 typy...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(93%)

Komentáre
Radana 05.Oct.2021

Krásna žehlička je REMINGTON PROluxe, ktorá je za chvíľku nahriata a vyžehlené vlasy mi vydržia niekoľko dní. Závisí to asi aj od typu vlasov, no ja som s ňou maximálne spokojná a inú žehličku by som už nechcela.

Odpovedať

Želmíra 05.Oct.2021

Už po druhýkrát som si kúpila žehličku Sencor. Za tú cenu je to veľmi dobrý produkt, ktorý neťahá vlasy, vlny sa robia veľmi pohodlne, pretože žehlička po vlasoch krásne kĺže. Páči sa mi otočný kábel, no výhrady mám proti chýbajúcej možnosti nastavenia teploty.

Odpovedať

Vikina 19.Oct.2021

Na jemné vlasy je skvelá žehlička Rowenta SF 4522, používam ju denne a oceňujem, že sa veľmi rýchlo zohreje. Tlačidlá sú umiestnené tak, že sa mi pri používaní nestane, žeby som ju omylom vypla, čo sa mi pri staršej žehličke stávalo často. Plus dávam za elegantný vzhľad a digitálny podsvietený displej.

Odpovedať

Zita 08.Nov.2021

Vrelo odporúčam žehličku L'Oréal Professionnel SteamPod 3.0, vlasy mám po použití krásne lesklé a účes mi vydrží celý deň. Záleží ale asi aj od typu vlasov... Používanie žehličky je jednoduché, na žiadne nedostatky som neprišla a jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Odpovedať

Valika 09.Nov.2021

Som spokojná so žehličkou Remington S8500, predtým som mala lacnú za menej než 15 eur, ale teraz už viem, že do takej lacnej sa neoplatí investovať a boli to zbytočne vyhodené peniaze. S Remingtonom si viem vyčariť za pár minút taký účes, aký chcem. Vyzdvihujem rýchlosť úpravy účesu, kvalitné spracovanie aj pekný a ergonomický dizajn. Občas je telo žehličky horúce, tak si dávajte pri používaní pozor.

Odpovedať

Janka 09.Nov.2021

Malá, praktická a hlavne lacná žehlička je Brave Head Mini Volume Iron. Veľmi dobre sa mi s ňou narába a vlasy mám za chvíľku hotové. Odporúčam používať rukavicu, pretože žehlička je pomerne horúca. Za tie peniaze sa mi určite oplatila.

Odpovedať

Lucka 20.Nov.2021

Lacná a výborná žehlička je Sencor SHI 6300GD. Má vymeniteľné plochy na žehlenie a krepovanie a robí pekné kučery. Ak máte jemné vlasy, bude pre vás super, ale niekde som čítala, že s hustejšími a ťažšími vlasmi si nevie až tak dobre poradiť. Páči sa mi kvalitné titánové spracovanie, matný dizajn a luxusné balenie s magnetickým uzatváraním.

Odpovedať

Nina 28.Nov.2021

Žehlička Remington S 9500 je ľahká, má pekný dizajn a povrch nepáli. V balení bolo aj pekné puzdro. Dokáže rýchlo vyrovnať vlasy a má dostatočne dlhý kábel pre pohodlnú manipuláciu. S výrobkom som spokojná, dá sa nastaviť teplota a rýchlo sa nahreje. Nemám žiadne vážne výhrady.

Odpovedať

Simonka 12.Dec.2021

Na produkte Remington Sleek & Curl sa mi páči, že žehliace platničky sú od kraja rámu. Manipulácia so žehličkou je jednoduchá, vlasy netrhá, neťahá, nezasekáva sa... Cena je veľmi dobrá. Plusom je, že sa dá nastaviť teplota a potom sa dá táto teplota uzamknúť. Mne táto žehlička plne vyhovuje.

Odpovedať

Rita 16.Dec.2021

Vybrala som si REMINGTON S 3580, pretože sa mi pozdávala cena aj vzhľad. Celkovo je prístroj kvalitne prevedený, poskytuje nastavenie teploty a je za dobrú cenu. Manipulácia je jednoduchá a úprava účesu je rýchla. S výberom som spokojná, môžem odporučiť aj ostatným dámam.

Odpovedať

Soňa 25.Dec.2021

Som spokojná s lacnou žehličkou Sencor SHI 110BK, ktorá je úplne jednouchá a nemá žiadne zbytočnosti navyše, ktoré by som aj tak nevyužívala. Niekomu môže vadiť, že sa nedá nastaviť teplota, ja som o tom vedela pred kúpou, takže mi to neprekáža. Super je, že sa rýchlo nahrieva. Za tú cenu má úplne postačujúci výkon a svoj účel plní na jednotku.

Odpovedať

Vierka 13.Feb.2022

Na žehličke Remington S8500 sa mi páči rýchle nahrievanie a presná regulácia teploty. Plusom je, že doštičky sú napustené argánovým olejom a vitamínom E. Chýba však ionizačná funkcia. Pomer ceny, výkonu a funkcií je v súlade, s výberom som preto spokojná.

Odpovedať

Želmíra 15.Feb.2022

Pekná a vydarená žehlička na vlasy je Ultron Mach plus. Vlasy mi vyžehlí fakt perfektne, rýchlo sa nahrieva a má luxusný dizajn. Odporúčam ju každej dáme. Plusom je dlhý kábel, možnosť uzamknutia teploty či široká škála teplotných nastavení. Nechýba tu ani ionizátor, infračervené svetlo a chladná špička pre bezpečnejšie používanie.

Odpovedať

Želmíra F. 26.Feb.2022

Neodporúčam žehličku Orava Tenera, pretože platničky dobre nedoliehajú, čiže výsledný efekt je takmer nulový. Žehlička vyzerá pekne, ale to je asi tak všetko. Vrátila som ju.

Odpovedať

Sabča 07.Jun.2022

Som spokojná so žehličkou Loreal Professionnel SteamPod 3.0, vlasy mám po vyžehlení príjemne hebké. Žehlička dosahuje výborné výsledky aj kvôli tomu, že je naparovacia. Pred kúpou som sa obávala, že bude ťažšia, ale nie je. Veľmi dobre sa s ňou manipuluje a môžem ju odporučiť aj iným dámam.

Odpovedať

Jarka 09.Jun.2022

Najväčšou prednosťou žehličky Sencor SHI 110BK je jej nízka cena. Je veľmi jednoduchá, takže zázraky nečakajte. Nie je možné nastaviť teplotu podľa seba, teda sa musíte uspokojiť s tou, ktorá je daná výrobcom. Ale v tejto cenovej kategórii je to normálne. Chýba aj displej, je to naozaj základný model za veľmi lacný peniaz.

Odpovedať

Simonka 12.Jul.2022

Som sklamaná zo žehličky Orava Tenera, pretože žehliace platničky dobre nedoliehajú. Výsledný efekt je tým pádom takmer nulový. Rovné žehlenie sa dá ešte ako tak zvládnuť, ale vlny mi vôbec neišli. Narobila som sa viac než s rovnou žehličkou. Žehlička je za dorbú cenu, pekne vyzerá, ale to vôbec nestačí. Za mňa fakt sklamanie, už by som ju druhýkrát nekúpila.

Odpovedať