Kombinované chladničky

Najpredávanejšie kombinované chladničky (voľne stojace ) 2024 + recenzie

Udržať potraviny v chlade tak, aby vydržali, čo najdlhšie čerstvé dokážu takmer všetky chladničky. Ak však hľadáte chladničku, ktorá splní vaše požiadavky a nezruinuje ani váš rozpočet, odporúčame vám kombinovanú chladničku LG GBP31SWLZN s alarmom otvorených dverí a výkonnou mraziacou časťou s objemom 107 litrov. Po desiatkach hodín strávených porovnávaním, analyzovaním recenzí a odborných testov splnila nami hodnotené parametre najlepšie.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú voľne stojacu kombinovanú chladničku kúpiť?

Ak sa potrebujete rozhodnúť rýchlo a nemáte čas alebo sa vám nechce prechádzať podrobnými recenziami, máme pre vás pripravený výber TOP spotrebičov v kategórii voľne stojacich kombinovaných chladničiek. Jednoducho sa teda zorientujete v tom, ktorá chladnička je najlepšia, ktorá najlacnejšia a ktorú vám odporúča Test Magazín.

Názov Hodnotenie Detail
LG GBP31SWLZN 5* Zobraziť produkt
Gorenje N619EAW4 5* Zobraziť produkt
Samsung RB38C7B6AB1/EF 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
LG GBP31SWLZN

LG GBP31SWLZN

Výkonná chladnička s objemom chladiacej časti až 234 litrov, nulovou zónou, vysokým mraz. výkonom a beznámrazovou technológiou.

Zobraziť viac info

Voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole ponúka veľký objem chladiacej časti s efektívnym usporiadaním políc a priehradiek. Tiež zaujme a samotným mraziacim výkonom, ktorý vysoko kladne hodnotili aj odborné testy. Chladnička LG má aj automatické odmrazovanie a funkciu Smart Diagnosis.

Cenový trhák
Gorenje RK6192EW4

Gorenje RK6192EW4

Cenovo dostupná chladnička s mrazničkou, beznámrazovou technológiou a antibakteriálnou úpravou.

Zobraziť viac info

V pripade chladničky Gorenje sme sa stretli s radom pozitívnych recenzií spotrebiteľov. Dôvodom je predovšetkým priaznivý pomer ceny a kvality. Obávať sa nemusíte v prípade chladničky nekvalitných materiálov, akumulačná doba je až 17 hodín. Objem mraziacej časti je 108 litrov, mraziaci výkon je slabší.

Náš TIP
LG GBP62DSNCN

LG GBP62DSNCN

Úsporná chladnička s veľkým objemom chladiacej časti, vysokým mraziacim výkonom, dotykovým panelom a SMART technológiou.

Zobraziť viac info

Chladnička LG GBP62DSNFN sa síce radí do energetickej triedy G, avšak je pomerne úsporná. Objem chladiacej časti je 277 l, mraziaca ponúka 107 l. Akumulačná doba je 19 hod., mraziaci výkon 14 kg/24 hod. Nechýba automatické odmrazovanie, o rovnomerné prúdenie vzduchu sa stará funkcia Multi Air Flow.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

A čomu sme sa v redakcii pri porovnávaní jednotlivých modelov kombinovaných chladničiek venovali? Na základe zahraničných testov a taktiež referencií zákazníkov sme posudzovali tie najdôležitejšie vlastnosti. Vybrať tie najlepšie chladničky si vyžadovalo detailnú analýzu nasledovných parametrov.

Chladiaci a mraziaci výkon
Objem chladničky s mrazničkou
Energetická úspornosť
Akumulačná doba
Obsluha a ovládanie
Hlučnosť
Praktické funkcie

Prečo sme do nášho spotrebiteľského testu vybrali nasledovné produkty? Výber je výsledkom detailného prieskumu trhu a desiatok hodín strávených porovnávaním jednotlivých modelov voľne stojacich kombinovaných chladničiek. Zamerali sme sa tiež na renomovaných výrobcov kvalitných chladničiek, akými sú LG, Beko, Whirlpool, Samsung, Electrolux alebo Gorenje. V prieskume trhu nám bol nápomocný porovnávač Heureka.sk, ale aj eshopy Alza.sk, tpd.sk, Nay.sk alebo Mall.sk, odkiaľ sme tiež čerpali referencie samotných spotrebiteľov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie voľne stojacich chladničiek s mrazničkou

Súhrn relevantných informácií, poznatkov a detailné porovnanie voľne stojacich chladničiek bez zbytočných zákrut a odbočiek, ktoré by spotrebiteľovi komplikovali výber. Nezaujaté názory na nami vybrané produkty bez akýchkoľvek propagačných zámerov predajcu či výrobcu. Aj preto sme sa rozhodli v rámci recenzií vybrať rôzne modely, ktoré môžu splniť nároky rôznych spotrebiteľov. Možno naše recenzie pomôžu rozhodnúť sa práve vám.

Víťaz testu

LG GBP31SWLZN

Výkonná chladnička s objemom chladiacej časti až 234 litrov, nulovou zónou, vysokým mraz. výkonom a beznámrazovou technológiou.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Víťazom nášho testu sa v porovnaní najlepších voľne stojacich chladničiek s mrazničkou stal model LG GBP31SWLZN. S naším výsledkom testu sa zhodujú aj skutočné referencie zákazníkov, ktoré sú vo vzťahu k chladničke LG veľmi pozitívne. Vďačiť tomu môže za optimálne rozmery a inovatívne funkcie. Takisto pomer ceny a kvality je priamo úmerný. Problém rozhodne nebude s objemom chladničky, ten je až 234 litrov a ak chcete potraviny zmraziť, 107 litrov s troma praktickými plastovými priečinkami určite postačí. O nastavenie teploty v chladničke i mrazničke sa stará výkonný lineárny kompresor so zárukou 10 rokov. Aktivovať pritom môžete vďaka dotykovému LED panelu aj super chladenie či super mrazenie alebo ekonomický režim

Majitelia ocenia možnosť zmeny smeru otvárania dverí. V našom teste si nás získal vnútorný priestor chladiacej časti. Svojím objemom a flexibilitou naozaj ohúri. Štyri polohovateľné poličky, zásuvka Fresh Zone s nulovou zónou pre uskladnenie ovocia či zeleniny sú veľmi praktické. Rovnako tak priestor vo dverách, kde sú tri ďalšie priehradky. Flexibilitou sa pokojne môže rovnať s drahším a väčším modelom LG GBP62. Chladnička LG GBP31SWLZN je vo vnútri vybavená LED osvetlením a disponuje beznámrazovou technológiou s dvoma okruhmi Total No Frost a o efektívne chladenie sa stará rovnomerná cirkulácia vzduchu Multi Air Flow

Technológia Door Cooling sa zaslúži o vyrovnanie teplôt v okamihu, keď sa otvoria dvere, čím šetrí energiu. Takisto je praktická funkcia Smart Diagnosis. Vďaka senzorom snímania teploty dostanete upozornenie i varovný akustický signál na narastajúcu teplotu priamo na váš telefón. Mraziaca časť má vysoký mraziaci výkon až 12 kg/24 hod. Tri priestranné zásuvky sú na uskladnenie potravín dostatočne objemné. So spotrebou je na tom chladnička LG GBP31SWLZN veľmi dobre a radí sa do energetickej triedy A++. Chod je veľmi tichý a po stránke materiálov je LG na vysokej úrovni.

Pozitíva

Mraziaci výkon
Smart Diagnosis – inteligentná chladnička
Automatické odmrazovanie

Negatíva

Nemá kovový rošt na fľaše
Menšia zásuvka Fresh Zone
Mohla by byť úspornejšia

Objem chladiacej časti: 234 l ● Objem mraziacej časti: 107 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 4 ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 254 kWh ● Mraziaci výkon: 12 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 16 hod. ● Počet kompresorov: 1 ● Hlučnosť: 36 dB ● Displej: dotykový panel ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: áno ● Rozmery:  186 x 59,5 x 68,2 cm (VxŠxH)

Cenový trhák

Gorenje RK6192EW4

Cenovo dostupná chladnička s mrazničkou, beznámrazovou technológiou a antibakteriálnou úpravou.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Voľne stojaca chladnička Gorenje RK6192EW4 patrí medzi obľúbené a lacnejšie modely a aj to je dôvod prečo je v našom porovnaní. Takisto patrí medzi najpredávanejšie chladničky, a to hneď v niekoľkých obchodných sieťach. Oproti svojim konkurentom v podobnej cenovej relácii však disponuje o niečo väčšou kapacitou chladiacej časti – 206 litrov. Neporovnateľný je predovšetkým objem mrazničky. U chladničky Gorenje objem mraziacej časti dosahuje hodnotu 108 litrov. Mraziaci výkon je v prípade chladničky Gorenje 5 kg/24 hod

Chladnička Gorenje, okrem iných, ponúka aj funkciu FrostLess – tá zmierňuje tvorbu námrazy v mrazničke. Lacné chladničky, akou je aj Gorenje RK6192EW4, sú vybavené jedným kompresorom a tichým elektromotorom. Zákazníci ocenia práve tichý chod, výrobca uvádza hlučnosť na úrovni 38 dB. Energetická trieda A++ je zárukou nízkej spotreby energie, chladnička pritom chladí dostatočne a poteší hodnota akumulačnej doby až 17 hodín, čo je znakom dobrej izolácie. Chladiaca časť disponuje štyrmi polohovateľnými sklenenými policami. Potešiteľná je možnosť meniť smer otvárania dverí. Veľmi praktická je nepochybne zásuvka CrispZone (nulová zóna), ktorá predlžuje čerstvosť skladovaných potravín.

Chladiaca časť chladničky nemá priamo v priestore držiak na fľaše, riešia to však tri poličky na vnútornej strane dverí. Test voľne stojacich chladničiek s mrazničkou ukázal v prípade Gorenje RK6192EW4, že dostatok miesta v mraziacej časti môže byť aj v prípade lacnejších modelov. Dve menšie zásuvky a jeden extra hlboký SpaceBox sú skvelým riešením tohto priestoru. V chladiacej časti je výrazné LED osvetlenie. Absentovať bude možnosť nastavenia presnej teploty chladničky či mrazničky, ale tiež funkcia rýchleho mrazenia. Rozhodovanie uľahčí nielen cena, ale aj veľmi pozitívne referencie zákazníkov a dôvera k chladničkám značky Gorenje.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Antibakteriálna úprava
Objem mraziacej časti

Negatíva

Slabší mraziaci výkon v pomere ku kapacite
Absentuje funkcia rýchleho mrazenia
Len mechanická regulácia stupňov chladenia

Objem chladiacej časti: 206 l ● Objem mraziacej časti: 108 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 4● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 222 kWh ● Mraziaci výkon: 5 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 17 hod. ● Počet kompresorov: 1 | Hlučnosť: 38 dB ● Displej: nie ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: áno ● Rozmery: 185 x 60 x 59,2 cm (VxŠxH)

Náš TIP

LG GBP62DSNCN

Úsporná chladnička s veľkým objemom chladiacej časti, vysokým mraziacim výkonom, dotykovým panelom a SMART technológiou.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do nášho porovnania voľne stojacich chladničiek sa dostala aj chladnička LG GBP62DSNCN, ktorá je zástupcom kategórie väčších a drahších chladničiek. Určená je pre domácnosti, ktoré vyžadujú väčší objem chladničky i mraziacej časti. Objem chladiaceho priestoru dosahuje hodnotu až 277 litrov, zle na tom nie je ani kapacita mrazničky, tá má 107 litrov. Zákazníci sami zhodnotili, že priestorovo je LG GBP62DSNCN veľmi flexibilná a pojme veľké množstvo potravín. Štyri police z tvrdeného skla, štyri bočné poličky a k tomu všetkému dve priestranné zásuvky, Fresh Converter a Fresh Zone, ktoré sa starajú o stabilné udržiavanie optimálnej teploty pre, čo najlepšiu čerstvosť potravín.

Držiak na fľaše chýba, ale vďaka policiam na dverách nie je vôbec potrebný. Chladnička je vybavená automatickým odmrazovaním (Total No Frost) a v tejto cenovej triede je súčasťou tiež funkcia Multi Air Flow, ktorá zaisťuje rovnomerné prúdenie chladného vzduchu v celom priestore. LG nechýba takisto akustický signál v prípade narastajúcej teploty. Teplotu možno nastaviť na jednoduchom dotykovom LED displeji – paneli v hornej časti chladničky. Pre niekoho môže byť problémom výška. Zákazníci možnosť nastavenia teploty rozhodne ocenia, rovnako ako funkciu expresného chladenia a mrazenia. Vďaka panelu je možná aj rýchla kontrola teplôt chladiacej a mraziacej časti aj skrz funkciu SmartDiagnosis, ktorá môže komunikovať s vaším telefónom. Zariadenie má až štyri tepelné senzory.

Chladnička s mrazničkou dole má vysoký mraziaci výkon až 10 kg/24 hod. Mraznička je vybavená troma priestrannými zásuvkami a so skladovaním mrazených potravín rozhodne nebude problém. Zásuvky však podľa hodnotení zákazníkov pôsobia menej odolne. Nízka hlučnosť 35 dB je dôkazom dobrej funkčnosti lineárneho kompresora, na ktorý LG dáva záruku 10 rokov. LG GBP62DSNFN je energeticky úsporným modelom s energetickou triedou C. Niektorým zákazníkom prekáža výška chladničky s mrazničkou až 213 cm

Pozitíva

Možnosť nastavenia teploty
Objem chladiacej časti
SmartDiagnosis – komunikácia so smartfónom

Negatíva

Vyššia cena
Väčšie rozmery chladničky
Lacnejšie pôsobiace plastové zásuvky mrazničky

Objem chladiacej časti: 277 l ● Objem mraziacej časti: 107 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 4 ● Energetická trieda: C ● Spotreba energie za rok: 172 kWh ● Mraziaci výkon: 10 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: – ● Počet kompresorov: 1 ● Hlučnosť: 35 dB ● Displej: dotykový panel ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: áno ● Rozmery: 213 x 63,4 x 74,5 cm (VxŠxH)

Lacná kvalita

Beko CSA270K30XPN

Lacná chladnička s kompaktnými rozmermi s dobrým usporiadaním vnútorného priestoru a dobrou izoláciou

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak nie ste extra náročnými užívateľmi, no zároveň nemáte dôveru k najlacnejším modelom menej známych značiek, chladnička Beko CSA 270K30CPN môže byť presne tým kompromisom, ktorý hľadáte. V našom teste kombinovaných chladničiek si Beko vyslúžilo miesto hneď z viacerých dôvodov. Predovšetkým ide o pomerne kompaktný model, no vďaka dobre riešenému vnútornému usporiadaniu chladnička disponuje solídnou kapacitou chladiacej časti 175 litrov. Mraznička nie je najväčšia, no 87 litrov nie je ani najmenej.  Škoda len, že zásuvka chladničky nie je prispôsobená pre uchovávanie čerstvých potravín (nulová zóna). K dispozícii nie je ani držiak fliaš, ale štyri polohovateľné sklené police ponúknu dostatok miesta pre skladovanie potravín.

O námrazu sa báť nemusíte. O automatické odmrazovanie sa postará funkcia MinFrost. Expresného mrazenia či chladenia sa v tejto cenovej kategórii nedočkáte. Rovnako tak nemá ani antibakteriálnu úpravu alebo filter.  Chladnička s mrazničkou Beko umožňuje aj ľubovoľné otočenie otvárania dverí. Vnútorný priestor chladiacej časti je osvetlený LED svietidlom a veľmi praktické sú i priestranné bočné poličky.

Daňou za cenovú dostupnosť je o niečo vyššia spotreba energie. Chladnička nepatrí medzi najúspornejšie a aj preto patrí len do energetickej triedy F. Priemerná ročná spotreba 270 kWh nie je vzhľadom na objem oslnivá. Po stránke materiálov a dizajnu však Beko nesklame a dôkazom kvalitnej izolácie je aj akumulačná doba 16 hodín. Model Beko CSA 270K30CPN možno pokojne radiť medzi lacné chladničky.

Pozitíva

Kompaktné rozmery
Dobrá izolácia
Dobre riešený vnútorný priestor chladiacej časti

Negatíva

Žiadna antibakteriálna úprava
Vyššia spotreba el. energie
Slabší mraziaci výkon

Objem chladiacej časti: 175 l ● Objem mraziacej časti: 87 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 4 ● Energetická trieda: F ● Spotreba energie za rok: 270 kWh ● Mraziaci výkon: 4 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 16 hod. ● Počet kompresorov: 1 ● Hlučnosť: 38 dB ● Displej: nie ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: nie ● Rozmery:  170 x 54 x 57,4 cm (VxŠxH)

Whirlpool W5 921C W

Kombinovaná chladnička s veľkým objemom chladiacej časti, dobrým mraziacim výkonom, nulovou zónou a 6. zmyslom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Medzi zástupcami v našom porovnaní nesmie chýbať ani kombinovaná chladnička Whirlpool. Vo svojej kategórii zaujme kapacitou, cenou a takisto funkciami, ktoré ponúka. Do testu sa dostala aj vďaka pozitívnym referenciám zákazníkov. Whirlpool W5 921C W sa radí s objemom 260 litrov medzi veľkokapacitné chladničky. O 17 litrov viac má napríklad nami testovaná chladnička LG GBP62, ktorá je však cenovo vzdialenejšia. Mraziaci priestor má objem 111 litrov. Disponuje troma priečinkami s dostatočným úložným priestorom. Niekomu môže prekážať výška chladničky, má vyše dve metre.

O nepretržitú kontrolu teploty sa stará technológia 6. zmysel, ktorou nie sú vybavené ani mnohé drahšie modely. Samozrejmosťou je beznámrazová technológia LessFrost či dokonca funkcia super chladenia i super mrazenia. Mraziaci výkon chladničky Whirlpool W5 921C W je až 12 kg/24. hod. Na kompresor výrobca dáva predĺženú záruku. Ovládanie je možné za pomoci dotykového LED panelu v hornej časti chladničky. Možná je aj zmena smeru otvárania dverí. Ak nezatvoríte dvere, upozorní vás na to akustický signál. Pre pohodlné otváranie je na dverách chladničky integrovaná rukoväť.

Vnútorný priestor je veľmi flexibilne riešený. Štyri praktické výškovo nastaviteľné sklenené police, kovový držiak na fľaše a zásuvka FreshBox+ s manuálnou reguláciou vlhkosti, ktorá vytvára ideálne podmienky pre skladovanie ovocia či zeleniny. Zákazníci si pochvaľujú práve veľmi dobre riešený vnútorný priestor. Na dverách nechýbajú ani úložné priestory – štyri poličky. Veľmi tichý je chod chladničky, výrobca udáva hodnotu hluku 39 dB. Vnútorný priestor je vybavený úsporným LED osvetlením.

Pozitíva

6. zmysel
Funkcia rýchleho chladenia i mrazenia
Kvalitná izolácia – akumulačná doba až 24 hod.

Negatíva

Ťažšie otváranie dverí
Absentuje antibakteriálna úprava
Výška chladničky

Objem chladiacej časti: 260 l ● Objem mraziacej časti: 111 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 4 ● Energetická trieda: E ● Spotreba energie za rok: 249 kWh ● Mraziaci výkon: 12 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 24 hod. ● Počet kompresorov: 1 ● Hlučnosť: 39 dB ● Displej: áno – LED ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: áno ● Rozmery: 201 x 59,5 x 66,3 cm (VxŠxH)

Ďalšie zaujímavé produkty

Voľne stojace chladničky s mrazničkou dole patria v tejto kategórii bezpochyby medzi najpredávanejšie a zákazníkmi najvyhľadávanejšie. Na trhu existuje množstvo modelov, ktoré si zaslúžia pozornosť, a to na základe rôznych parametrov od ceny, objemu až po inovatívne technológie. Okrem toho, že náš test obsahuje výber najlepších zástupcov tohto segmentu, prinášame vám aj výber alternatívnych produktov, ktorých výberom určite nič nepokazíte.

Ak hľadáte lacné chladničky, model Goddess RCD0150GW8AFcenovkou okolo 200 eur určite zaujme. Uspokojiť sa však musíte s menšou kapacitou chladničky 99 litrov a takisto mrazničky, ktorá má len 56 litrov. 

Model Bosch KGN36VICT patrí medzi voľne stojace chladničky s kapacitou chladiacej časti až 218 litrov. Ponúkne teda pomerne veľký objem. Neabsentujú ani praktické funkcie, dokonca je vybavená senzormi na monitorovanie teploty. Cena je primeraná, odradiť  môže menšia mraziaca časť s objemom len 103 litrov.

Gorenje NRK62CAW4 patrí medzi populárne chladničky s mrazničkou hore. Chladnička ponúkne štedrý priestor, 255 litrov v chladničke a 106 litrov v mrazničke oslní. Má funkciu nulovej zóny, rovnako podarený dizajn, kvalitné prevedenie a kompaktné rozmery, ktorými môže osloviť.

Chladničky Samsung sú bezpochyby na trhu veľmi bohato zastúpené a výrobca ponúka širokú škálu modelov. Chladnička Samsung BRB26605EWW je úsporná, tichá a technologicky pokroková. Hoci s vyššou cenovkou, no s objemom chladničky až 267 litrov. Niektorým zákazníkom však prekáža flexibilita úložného priestoru a taktiež aj slabšia odolnosť vonkajšieho plášťa.

Medzi alternatívne produkty radíme aj model Siguro BF-J140, ktorý patrí do energetickej triedy D a má priemernú ročnú spotrebu 155 kWh/rok. Voľne stojaca chladnička ponúka objem mrazničky 52 litrov, luxusný dizajn a taktiež množstvo praktických funkcií.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Zaujíma vás, ktoré voľne stojace kombinované chladničky sú na slovenskom trhu aktuálne najpredávanejšie? Máme pre vás rebríček TOP 5 najpopulárnejších spotrebičov v tomto segmente podľa najväčšieho cenového porovnáváča v Európe - Heureka. Produkty v pravidelných intervaloch aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Gorenje NRK62CAW4 5* Zobraziť produkt
CHiQ FBM157L42 5* Zobraziť produkt
Samsung RB33B610ESA/EF 5* Zobraziť produkt
Beko BCSA285K4SN 5* Zobraziť produkt
Beko RDSA240K30WN 5* Zobraziť produkt

Najlepšie voľne stojace chladničky udržia potraviny čerstvé a zmrzlinu zmrazenú. V našom teste sme vybrali tie najlepšie kombinované chladničky s mrazničkou vo svojej triede na základe prísnych kritérií. Pri výbere niekoho zaujme cena, niekoho zaujíma objem, spotreba alebo to, aké funkcie chladnička ponúkne. Ktorým kritériám podriadiť výber a ktoré parametre sú najpodstatnejšie? Pomôže vám náš sprievodca výberom.

Ako vybrať kombinovanú chladničku

 • Kapacita chladničky a objem mrazničky
 • Chladiaci a mraziaci výkon
 • Spotreba energie – energetická trieda
 • Akumulačná doba
 • Klimatická trieda
 • Hlučnosť chladničky
 • Materiály, izolácia a dizajn
 • Praktické funkcie a vlastnosti
 • Cena voľne stojacich chladničiek a renomované značky

Kapacita chladničky s mrazničkou

Tento parameter pri výbere zohráva podstatnú rolu. Veľkosť chladničky a jej objem je totiž potrebné prispôsobiť potrebám členov domácnosti. Čím viac ľudí, tým väčšia kombinovaná chladnička je potrebná. Pri výbere vám odporúčame nepozerať sa na celkový hrubý objem chladničky, ale na samostatný údaj pre chladiacu časť a separátne pre mrazničku.

Kapacita či objem chladničky sa udáva v litroch. Výrobcovia vždy udávajú celkový objem vrátane priečinkov, políc, poličiek či zásuviek. Samotné časti teda niečo málo z priestoru ukroja.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou hore alebo dole

Voľne stojace kombinované chladničky môžu disponovať rozličným rozmiestnením jednotlivých častí. Menej frekventované sú chladničky s mrazničkou hore. Toto umiestnenie nemusí každému vyhovovať. Ide o typickú vlastnosť, ktorou sa prezentujú napríklad retro chladničky. Faktom je, že objem týchto chladničiek je spravidla menší, ako v prípade chladiacej, tak i mraziacej časti.

Chladnička s mrazničkou dole ponúkne využiteľného miesta viac a takisto je toto rozdelenie praktickejšie aj z pohľadu obsluhy. Disponuje väčším objemom, a to predovšetkým v prípade mraziacej časti.

Vnútorný priestor chladničky

Nie je vždy zásadou, že chladnička s väčším objemom automaticky pojme viac potravín. Mnoho závisí aj od toho, ako je vnútorný priestor riešený. Súčasťou chladiacej časti sú police. Ideálne, ak sú výškovo nastaviteľné a sú aspoň štyri. V prípade väčšiny modelov nechýbajú zásuvky, a to minimálne jedna. Priestor môže byť členený takisto kovovým držiakom na fľaše. Ďalej sa na dverách môžu nachádzať menšie poličky, kde môžete umiestniť fľaše, vajíčka či iné potraviny.

V prípade mrazničky ide o oddelené priečinky bez zásuviek. Toto konštrukčné riešenie je typické pre chladničky s mrazničkou hore. Nevýhodou je horšia flexibilita priestoru a nemožnosť niektoré suroviny od seba oddeliť. Preto je výhodnejšie, ak je priestor mrazničky oddelený zásuvkami. Tie môžu byť hlbšie alebo plytkejšie, ideálne je, ak sú aspoň tri či štyri.

Chladiaci a mraziaci výkon kombinovanej chladničky

Údaj o chladiacom výkone výrobca neudáva a nenájdete ho ani na žiadnom štítku. Spoliehať sa preto treba na odborné testy a referencie zákazníkov. Chladiaci výkon je schopnosť vychladiť suroviny v chladiacej časti na stanovenú teplotu (v testoch na teplotu 8 °C) v čo najkratšom čase. Medzi praktickými funkciami lepších modelov sa nachádza napr. funkcia extra chladenia.

Mraziaci výkon chladničky

Mraziaci výkon je už parameter, ktorý výrobca musí povinne uvádzať. Paradoxne, tento parameter sa v prípade mnohých modelov výrazne líši. Predovšetkým u mrazničiek s väčším objemom je výhodou, ak je mraziaci výkon, čo najväčší. Jeho hodnota sa udáva v kilogramoch zmrazených potravín za jeden deň (24 hodín) na mínusovú teplotu. V priemere sa pohybuje okolo 4-5 kg/24 hod. Takúto hodnotu by sme mohli považovať za štandard, no chladničky s výkonnejším kompresorom dokážu zmraziť aj 12 až 18 kg/24 hod.

Ročná spotreba chladničky s mrazničkou A+++ – G

Výrobcovia často lákajú zákazníkov práve na energetickú úspornosť ich modelov. Hovoria o výmene starších neekonomických modelov za novšie, ktorých počiatočná investícia sa v priebehu životnosti ich výrobkov vráti práve na úspore energií. O tom, či je elektrický spotrebič naozaj úsporný, vás informuje energetický štítok, na ktorom je uvedená energetická trieda. Tá je označená písmenami od A+++ až po G, pričom G je najhoršia úspora.

V prípade kúpy novej chladničky vám odporúčame siahnuť po modeloch, ktoré patria aspoň do energetickej triedy A++. Najúspornejšie kombinované chladničky A+++ na trhu nájdete tiež. Zvyčajne ide o drahšie chladničky s mrazničkou alebo o chladničky s menším objemom. Pomôckou pri výbere môže byť údaj o spotrebe elektrickej energie za rok – kWh/rok. Prípadne nájdete dennú spotrebu chladničky, ktorú vynásobíte počtom dní v roku a dostanete približnú spotrebu za rok. Dnes výrobcovia často udávajú aj priemernú ročnú spotrebu.

Akumulačná doba

Mnohé porovnania či testy chladničiek na tento parameter zabúdajú alebo ho vnímajú ako nepodstatný. Omyl. Akumulačná doba hovorí zákazníkovi o tom, ako dlho dokáže chladnička udržať, približne, stabilnú teplotu prípade, že zostane bez prísunu elektrickej energie.

Kombinované chladničky - akumulačná doba

Fakticky tak dostanete informáciu o tom, aké tepelné straty chladnička má. Tento faktor ovplyvňuje jednak chladiaci a mraziaci výkon, ale takisto kvalita izolácie či materiálov. Uvádza sa v hodinách. Minimálna akumulačná doba, ktorú by chladnička mala dosahovať, je aspoň 12 hodín. V lepších prípadoch je akumulačná doba okolo 15 – 16 hodín. Najlepšie chladničky disponujú hodnotou 17 až 24 hodín, prípadne viac.

Správne umiestnenie chladničky

Tento parameter má vplyv na funkčnosť zariadenia. Aj chladnička totiž funguje správne len za optimálnych podmienok. Klimatická trieda je technickým parametrom, ktorý udáva to, za akých podmienok (klimatických) bude chladnička fungovať správne. Klimatické triedy sú definované teplotnými rozsahmi.

V praxi teda záleží na tom, či chladnička pracuje v kuchyni pri teplote 24 °C alebo na terase pri teplote 34 °C. Klimatická trieda môže byť subnormálna (SN – 10-32 °C), normálna (N – 16-32 °C), subtropická (ST – 18-38 °C) alebo tropická (T – 18-43 °C). Mnohé modely kombinujú viacero alebo všetky klimatické triedy, napríklad SN-N-ST-T. Rátať však treba pri vyššej teplote okolia so zvýšenou spotrebou energie. Pri nižšej teplote zasa hrozí stuhnutie oleja v kompresore. Oba extrémy môžu spôsobiť závažné až fatálne poruchy.

Hlučnosť chladničky

Kombinované chladničky rozhodne nepatria medzi hlučné spotrebiče. U väčšiny modelov je chod kultivovaný a tichý. Výnimka môže byť v prípadoch, keď spína kompresor. Tento proces je u niektorých chladničiek hlasnejší. Zvyčajne sa však hlučnosť pohybuje od 35 do 40 dB. Možno tak povedať, že všetko, čo je pod hodnotou 40 dB je tiché. Koniec koncov, tento údaj vás bude zaujímať skôr v prípade, ak v blízkosti chladničky spíte alebo by vás rušila pri sledovaní televízie.

Hlučnosť chladničky

Nerezová chladnička, sklo či plast

Netreba opomenúť fakt, že chladnička je často dominantnou súčasťou kuchyne. Dôležitý je nielen dizajn a farebné vyhotovenie, ale aj kvalita materiálov. Okrem toho, že je farba čierna, antikorová, biela alebo sivá – strieborná, myslite aj na to, aký materiál sa pod farbou ukrýva. Kvalitné nerezové plášte sú najlepšou voľbou. Chybu neurobíte ani s kvalitným a odolným plastom. Bežný je i brúsený povrch INOX.

O kvalite izolácie vám môže napovedať napríklad údaj o akumulačnej dobe. Vnútorný priestor ukrýva niekoľko podstatných prvkov. Police chladničky môžu byť vyrobené z klasického priehľadného alebo matného skla. Lepšou voľbou je tvrdené sklo alebo plexisklo. Zásuvky sú najčastejšie plastové. Kovový môže byť držiaky na fľašu. Plastové sú tiež poličky na dverách. Takisto v mraziacej časti sú väčšinou zásuvky práve z plastu. Buď sú priečinky transparentné, alebo plné.

Dvojkompresorová chladnička s mrazničkou – zaujímavé funkcie

Dnes sú už najlepšie chladničky vybavené množstvom inteligentných funkcií. Aj preto možno hovoriť o tom, že sú chladničky inteligentné. Často sú však aj tie najdrahšie. Predstavíme vám preto niekoľko praktických funkcií, ktoré sa vám môžu hodiť v praxi. Takisto môžu mať niektoré chladničky s mrazničkou vlastnosti, ktoré dokážu používanie a obsluhu uľahčiť.

 • Beznámrazová technológia – môže mať odlišný názov, NoFrost, LessFrost, MiniForst, TrueNoFrost, TotalNoFrost alebo iný. Táto technológia má však jedinú úlohu, a tou je brániť vzniku námrazy v chladničke.
 • Automatické odmrazovanie – ak je chladnička s mrazničkou vybavená touto funkciou, nemusíte sa obávať vzniku námrazy v mrazničke. Systém sa totiž stará o minimalizovanie tvorby námrazy.
 • Nulová zóna – ide o miesto v chladiacej časti, ktoré udržuje stálu teplotu od 0 do 3 °C. Najčastejšie ide o samostatnú zásuvku (CrispZone, Fresh zone a iné) určenú pre skladovanie čerstvého mäsa, zeleniny alebo ovocia. Niektoré zásuvky sú dokonca vybavené aj možnosťou mechanickej regulácie vlhkosti. 
 • Super chladenie a mrazenie – obe funkcie majú svoj význam. Ide o dočasné zvýšenie chladiaceho alebo mraziaceho výkonu. Využíva sa v prípade, že do chladničky dávate väčší nákup a po otvorení dvier chcete, aby sa potraviny rýchlo zachladili alebo zamrazili.
 • Antibakteriálna úprava/filter – ide o povrchovú úpravu chladničky a tesnení, ktorá zabraňuje tvorby plesní a množeniu baktérií či toxických mikroorganizmov. V prípade filtrov je nutná technológia cirkulácie vzduchu. Filter obsahuje aktívne zložky, ktoré eliminujú tvorbu mikroorganizmov.
 • Displej – nie nevyhnutná, no veľmi praktická funkcia. Dotykový displej či panel vám umožňuje nastavovať niektoré režimy (super chladenie, mrazenie, ECO), teplotu alebo sledovať údaje o teplote v mrazničke či chladničke.
 • Počet kompresorov – jednokompresorová chladnička je vybavená a ovládaná jedným termostatom, ktorým regulujete nastavenie pre celú chladničku. Elektroventilom môžete odstaviť chladničku, no už nie mrazničku. Ak je chladnička dvojkompresorová, ovládaná je dvoma termostatmi a dvoma ventilmi. Ovládať ich tak môžete samostatne.
 • Oddelená regulácia – táto funkcia je možná iba v prípade, že kombinovaná chladnička je vybavená dvoma kompresormi. V takom prípade má dva termostaty a umožňuje efektívne regulovať teplotu zvlášť pre mrazničku a zvlášť pre chladničku.
 • Cirkulácia vzduchu – tzv. MultiAirFlow je funkcia, ktorá zabezpečuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu v celom chladiacom priestore.
 • 6. zmysel – vďaka tejto technológii si chladnička sama reguluje a nastaví teplotu podľa množstva potravín v chladničke.
 • SmartDiagnosis – disponujú ňou inteligentné chladničky LG. Chladničku možno spárovať za pomoci mobilnej aplikácie s vaším smartfónom a aplikácia vás informuje o správnej teplote či prípadnej poruche.
 • Varovný signál – akustický alebo optický signál vás upozorní na ponechané otvorené dvere chladničky alebo tiež na narastajúcu teplotu v chladničke.
 • Zmena smeru otvárania dverí – chladnička má konštrukciu prispôsobenú na zmenu smeru otvárania dverí. Pánty sú inštalované na oboch stranách a môžete tak otváranie prispôsobiť v priestore, ako vám to vyhovuje.

Funkcie voľne stojacich chladničiek

Lacné chladničky s mrazničkou účel splnia

Kombinované chladničky kúpite v rozličných cenových reláciách. Preto v zásade závisí len na vás, aký rozpočet si na kúpu tohto spotrebiča vyčleníte. Takisto rozhodujú aj vaše požiadavky a kritériá z pohľadu rozmerov, kapacity a ďalších funkcií.

Cenovo najdostupnejšie, ak chcete lacné chladničky, sú tie v kategórii do 300 eur. Voľne stojace chladničky majú v tejto cenovej relácii bohaté zastúpenie. Vôbec vás pritom nemusí limitovať ani kapacita. Nájdu sa tu väčšie i menšie modely, chladničky s mrazničkou hore či dole. Zaobísť sa budete musieť bez niektorých funkcií. Z hľadiska úspory ide zvyčajne o priemerné hodnoty.

Ak sa pozrieme nad tento cenový strop, chladničky s cenou do 600 eur už ponúknu všetko, čo 4-členná rodina potrebuje. Dostatočný objem chladničky i mrazničky a takisto množstvo funkcií. Energetické triedy A++ či A+++ nie sú výnimkou. Natrafíte tu na modely renomovaných výrobcov aj s inteligentnými funkciami.

Nad hranicou 800 eur  už nájdete luxusné modely. Často ide o inteligentné chladničky s kapacitou nad 450 litrov. Nechýbajú praktické funkcie a kvalitné vyhotovenie. Takéto chladničky však už zaberú veľa miesta na šírku i na výšku.

Akú značku chladničky kúpiť? Samsung, LG alebo Beko

Z pohľadu ponuky môžeme hovoriť o viacerých značkách, ktoré majú na trhu veľmi solídne renomé. Veľmi dopytované sú kombinované chladničky Samsung či voľne stojace chladničky LG. V rámci predajnosti si veľmi dobre vedú aj značky Beko či Whirlpool. Nemožno zabudnúť ani na chladničky Gorenje, Electrolux a na vzostupe sú takisto chladničky Bosch. Kvalitou a unikátnymi prevedeniami si pozornosť určite pýtajú aj chladničky Klarstein. Ak sa teda rozhodujete, akú chladničku kúpiť – u týchto výrobcov určite nájdete, čo hľadáte.

Otázky a odpovede – FAQ

Ostali vám nejaké nezodpovedané otázky? Stačí, ak nám dáte vedieť v komentároch, radi vám pomôžeme. Sekciu Otázok a odpovedí pravidelne aktualizujeme, aby sme vám s výberom pomohli a ušetrili váš čas, energiu a peniaze.

V našich podmienkach sa chladnička najčastejšie situuje do kuchyne. V takom prípade odporúčame chladničku umiestňovať ďalej od ostatných elektrických spotrebičov. Predovšetkým od takých, akými sú sporák či elektrická alebo plynová rúra. Tie generujú teplo. Takisto nezabúdajme, že z každej strany (špeciálne zo zadnej) by voľne stojaca chladnička mala mať voľný priestor dva až tri centimetre. Chladničku takisto možno v rámci domu či bytu umiestniť do komory – špajzy.

Kedy je chladnička hlučná? Vtedy, ak máte pocit, že vás ruší alebo je hlučnejšia ako v čase, keď ste ju kupovali. Prirodzene, elektromotor i kompresor sa používaním opotrebúvajú a spínanie či činnosť niektorých súčiastok nemusia byť správne. Dôležité je sledovať, či chladnička správne funguje a nedochádza k náhlemu poklesu teplôt (chladnička slabo chladí) a podobne. Ak chladnička s mrazničkou napríklad nevypína, môže to mať za následok hlasnejšiu prevádzku a zvýšenie spotreby. Odporúčame chladničku zveriť do rúk profesionálov.

Nemožno povedať, ktorý výrobca vyrába najlepšie kombinované chladničky. Rozhoduje totiž viacero faktorov, ktoré sú súčasťou aj nášho porovnania. Chladničky LG či Samsung však v tomto segmente rozhodne patria medzi to najlepšie.

Nakupovať môžete chladničku z pohodlia domova pokojne cez internetový obchod. Viacero kamenných predajní dnes disponuje e-shopmi a predávajú tovar online. Nakupovať možno chladničky v kamenných obchodoch, akými sú Nay elektrodom, Planeo elektro, Datart alebo v internetových obchodoch, ako Hej, Mall, TPD či Alza. Samozrejme, v rámci servisu sa pri osobnom kontakte môžete dočkať určitých špeciálnych ponúk z pohľadu záruky a pod.

Toto je problém predovšetkým chladničiek, ktoré nedisponujú antibakteriálnou úpravou alebo filtrom. Ideálne je, ak použijete špeciálne čistiace prostriedky a chladničku riadne umyjete vo vypnutom stave. Zápach v chladničke dobre pohlcuje jedlá sóda alebo ocot zriedený s vodou. Chladničku môžete jemne utrieť aj citrónovou vodou. Babským receptom je aj miska ryže, ktorá vsiakne vlhkosť i s pachmi.

Digitálny invertorový kompresor je výsadou chladničiek Samsung. Výrobca naň u viacerých modelov ponúka záruku 10 rokov. Jeho fungovanie spočíva v nepretržitej regulácii teploty bez nutnosti jej manuálneho nastavovania. Tým, že kompresor funguje nepretržite, jeho chod je tichý, pretože nie je nutné neustále spínanie. Teplotné senzory monitorujú teplotu a kompresor na základe toho reguluje svoju rýchlosť. Znižuje spotrebu, je tichší, stará sa o správne nastavenie teploty v chladničke a vzťahuje sa naň 10-ročná záruka. Aj to sú výhody, ktoré ponúka.

Tieto chladničky disponujú len chladiacou časťou a nie sú vybavené mrazničkou. Vždy majú jeden kompresor a jeden termostat.

Áno, je. Moderné chladničky vás na dlho otvorené dvere upozornia výrazným akustickým signálom. Niektoré pre zmenu za pomoci kontrolky informujú používateľa, že teplota v chladničke stúpa. Dlho otvorené dvere chladničky spôsobujú neustále spínanie kompresora, čo môže viesť k prehrievaniu a následnej poruche niektorých súčiastok. Takisto sa výrazne zvyšuje spotreba energie.

Nie, magnety ani dekoračné magnetky nijakým spôsobom chladničke neškodia. Magnetické pole nemá vplyv na elektromotor ani činnosť kompresora či iné súčasti chladiaceho zariadenia.

Electrolux EN 3601 MOW

Cenovo dostupný model s beznámrazovou technológiou, kvalitnou izoláciou a veľkým objemom mrazničky.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Porovnaniu v našom teste sa nevyhla ani chladnička s mrazničkou dole Electrolux EN 3601 MOW, ktorá síce nepatrí medzi najpredávanejšie, no parametrami sa môže rovnať s konkurentmi, akým je napríklad aj Samsung RB30J3215WW. Porovnateľná cena i objem, no v prípade chladničky Samsung treba vyzdvihnúť hlavne funkcie a flexibilitu úložného priestoru. Electrolux ponúka v chladiacej časti objem 220 litrov a najhoršie na tom nie je ani mraznička s kapacitou 109 litrov a troma plastovými zásuvkami. Mraznička na rozdiel od chladiacej časti s technológiou Low Frost, nemá automatické odmrazovanie. Zásuvky sú transparentné a mraznička ponúka dostatok flexibility aj vďaka extra hlbokej stredovej zásuvke.

V chladiacej časti sa nachádzajú tri police z tvrdeného skla a dve extra hlboké zásuvky, ktoré ponúkajú dostatok miesta pre skladovanie čerstvej zeleniny či čerstvého ovocia. Nulovú zónu však v zásuvkách nenájdete. Rovnako ani rýchle chladenie či mrazenie. Mraziaci výkon 4 kg/24 hod. možno považovať v tejto triede za štandard. Chýba akýkoľvek akustický signál či kontrolka narastajúcej teploty alebo otvorených dverí. Úložný priestor chladničky Electrolux EN 3601 MOW je vybavený držiakom na fľaše a takisto troma poličkami na dverách. Spodná polica neponúka práve optimálne riešenie, pri zatváraní totiž uberá veľa miesta zo spodnej police.

Zariadenie je vybavené jedným kompresorom, hlučnosť udáva výrobca na úrovni 40 dB. Veľmi potešujúca je úspornosť chladničky. Patrí do energetickej triedy A++. O kvalite materiálov vypovedá akumulačná doba až 20 hodín. Izolácia je tak na veľmi solídnej úrovni. Konštrukčne je možná aj zmena smeru otvárania dverí. V chladiacom priestore je výrazné LED osvetlenie. Electroluxu však chýba oproti konkurencii viacero inovatívnych funkcií. Praktická je i platforma s kolieskami, ktorá uľahčuje manipuláciu so spotrebičom.

Pozitíva

Úsporná prevádzka
Hlboké zásuvky v chladničke
Dostatočný objem chladiacej časti

Negatíva

Nepraktický držiak na fľaše zaberá miesto
Absentuje nulová zóna
Žiadna antibakteriálna úprava

Objem chladiacej časti: 220 l ● Objem mraziacej časti: 109 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 3 ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 239 kWh ● Mraziaci výkon: 4 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 20 hod. ● Počet kompresorov: 1 ● Hlučnosť: 40 dB ● Displej: nie ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: nie ● Rozmery: 184,5 x 59,5 x 64,7 cm (VxŠxH)

Klarstein Audrey Retro

Štýlová a úsporná retro kombinovaná chladnička Klarstein s mrazničkou hore, nulovou zónou a automatickým odmrazovaním.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Od výrobcu Klarstein sa do nášho testu dostala chladnička Audrey Retro a už z názvu je zrejmé, do ktorej kategórie tento model patrí. Retro chladničky zaujmú predovšetkým svojím vyhotovením a dizajnom, no v našom porovnaní je chladnička Klarstein Audrey Retro aj vďaka popularite, ktorú si u zákazníkov získala. Ide o voľne stojacu chladničku s mrazničkou hore, čo nemusí všetkým zákazníkom vyhovovať. Je to však daň za unikátny retro dizajn. Mraznička nemá príliš bohatý objem a 39 litrov možno považovať za podpriemer. Aj chladnička Beko CSA 270K30CPN s podobnými rozmermi, no s mrazničkou dole, má o niekoľko desiatok litrov viac.

Mraznička disponuje dvoma úložnými priečinkami, neobsahuje zásuvky, čo považujeme za výrazné mínus, keďže skladovanie mrazených surovín je tým menej praktické. Retro chladnička disponuje automatickým odmrazovaním. Mraznička už ďalej ničím neprekvapí, azda len priemerným mraziacim výkonom 3,2 kg/24 hod., čo vzhľadom na objem nie je úplne zlé. Chladnička je na tom o poznanie lepšie. 97 l je solídnych, tri sklenené police a dodávaný je aj držiak na fľaše. V porovnaní s konkurentmi potešili štyri priehradky na dverách, ktoré sú kapacitne veľmi priestranné. Napriek tomu, že ide o kombinovanú chladničku s nádychom retro dizajnu, nechýba moderná funkcia nulovej zóny vďaka zásuvke CrispZone.

Antibakteriálna úprava absentuje, takisto nie je k dispozícii rýchle mrazenie či chladenie a nepotešíme ani tých, ktorí by chceli zmeniť smer otvárania dverí, vymeniteľný totiž nie je. V našom teste chladnička Klarstein Audrey Retro bodovala významne z hľadiska spotreby. Energetická trieda F a k tomu spotreba v priemere 225 kWh/rok sú skvelým výsledkom. Kompresor je jeden, chod je veľmi tichý (41 dB). Zákazníci si pochvaľovali predovšetkým dizajn a solídny objem chladiacej časti. Koho však retro prevedenie nezaujme, v našom porovnaní si nájde iného favorita.

Pozitíva

Jedinečný dizajn
Ideálna pre 3-člennú rodinu
Automatické odmrazovanie

Negatíva

Mraznička bez zásuviek
Vyššia cena vzhľadom na objem
Nemožno zmeniť smer otvárania dverí

Objem chladiacej časti: 97 l ● Objem mraziacej časti: 39 l ● Počet priečinkov mrazničky: 2 ● Počet políc chladničky: 3 ● Energetická trieda: F ● Spotreba energie za rok: 255 kWh ● Mraziaci výkon: 3,2 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: - hod. ● Počet kompresorov: 1 ● Hlučnosť: 41 dB ● Displej: nie ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: áno ● Rozmery:  129,5 x 45,5 x 52,5 cm (VxŠxH)

Samsung RB30J3215WW

Priestranný model s tichým invertorovým kompresorom, akustickým signálom nárastu teploty a výrazným LED osvetlením. 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitná kombinovaná chladnička z dielne spoločnosti Samsung je veľmi obľúbeným modelom. Spotrebitelia si pochvaľujú predovšetkým veľkosť chladiacej časti a rozloženie priestoru. V spodnej časti sa nachádza zásuvka s nulovou zónou (Fresh Zone), nad ňou je ďalšia priestranná zásuvka, ktorá opäť pojme množstvo ovocia alebo zeleniny. Nechýbajú ani dve výsuvné police, spolu s plochou nad zásuvkou máte k dispozícii v chladničke 3 poličky. V bočných dverách sú štyri police, do spodnej sa bez problémov zmestí aj dvojlitrová fľaša. Silnou stránkou chladničky Samsung RB30J3215WW je aj vysoký mraziaci výkon až 13 kg/24 hod.

O kvalite materiálov veľa napovie akumulačná doba. V dobe mimo prevádzky zvládne udržovať chladnička chlad až 18 hodín. Mraziaca časť má objem 98 litrov. V rámci konkurencie medzi kombinovanými chladničkami ide o štandardný objem. Mraziaca časť je delená troma zásuvkami. Výhodou je aj funkcia PowerFreeze, ktorá sa postará o rýchle mrazenie v prípade potreby. Plusom je aj signalizácia otvorených dverí chladiacej časti. V chladiacom priestore funguje technológia All-around cooling, kde je prostredníctvom prieduchov vzduch distribuovaný po celom objeme chladničky, vrátane poličiek. Technológia No Frost udržuje v chladničke optimálnu teplotu a zabraňuje tak tvorbe námrazy

V chladiacej časti je takisto vysúvacia polička Easy Slide. Vnútorný priestor je osvetlený LED žiarovkou. Oceňujeme aj to, že nechýba ani funkcia automatického odmrazovania. Tradične dáva výrobca Samsung záruku 10 rokov na digitálny invertorový kompresor. Výkon kompresora sa automaticky upraví podľa toho, akú teplotu nastavíte. Biele farebné vyhotovenie pôsobí veľmi elegantne. Na prednej strane chladničky sa nachádza LED displej aj s dotykovými tlačidlami, kde môžete aktivovať funkciu rýchleho mrazenia a nastavovať teplotu chladiaceho priestoru. Spotrebitelia si v prípade tejto chladničky sťažovali na miestami hlučný kompresor. Smer otvárania dverí je možné zmeniť.

Pozitíva

Mraziaci výkon
Zásuvka s nulovou zónou – Fresh Zone
Dobre organizovaný priestor chladiacej časti – dve zásuvky

Negatíva

Chýba antibakteriálna úprava alebo filter
Nemá akustický signál otvorených dverí
Komplikovanejšia demontáž dverí pri zmene smeru otvárania

Objem chladiacej časti: 213 l ● Objem mraziacej časti: 98 l ● Počet zásuviek mrazničky: 3 ● Počet políc chladničky: 3 ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 242 kWh ● Mraziaci výkon: 13 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 18 hod. ● Počet kompresorov: 1 – digitálny ● Hlučnosť: 40 dB ● Displej: LED ● Beznámrazová technológia: áno ● Nulová zóna: áno ● Rozmery: 178 x 59,5 x 66,8 cm (VxŠxH)

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

WHIRLPOOL W55TM4110W

od 198,00 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou hore • výška 144 cm • objem chladiacej časti 171 l • objem mraziacej časti 42 l • energetická trieda A+ •...

Samsung RB30J3215SA

od 358,90 €
Kombinovaná chladnička s mrazničkou z nehrdzavejúcej ocele ponúka množstvo inovatívnych riešení, vďaka ktorým potraviny vydržia dlhšie chutné a...

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Lucinka 22.Mar.2021

Vždy sme mali doma kombinovanú chladničku, podľa mňa je to najlepšia voľba. Mám značku Gorenje, celkovo je fajn, aj čo sa rozloženia týka. Trochu kvalitnejšie by mohli byť plasty na poličkách. Na trojročnej chladničke sa mi pri čistení už 2 rozpadli v rukách.

Odpovedať

Marta 23.Mar.2021

Kombinovaná chladnička je podľa mňa lepšia ako samostatná chladnička a mraznička. Samozrejme, ak nežije v domácnosti 10 ľudí. Naša Samsung chladnička je tichá a aj pomerne veľká (213l). Som spokojná s usporiadaním aj akumulačnou dobou. Predchádzajúci spotrebič dlho nevydržal, občas nám vypnú elektrinu, tak sa konečne môžem spoľahnúť, že sa mi nič nepokazí.

Odpovedať

Edita 01.Apr.2021

Podľa recenzií sme kupovali Samsung RB30J3215WW a som spokojná. Páči sa mi usporiadanie, veľkosť je akurát, teplotu môžem nastaviť na dverách chladničky. Je tichá, čo bolo pre mňa pri predchádzajúcej skúsenosti s Gorenje, dôležité.

Odpovedať

Laco 13.Apr.2021

Mám odskúšane Gorenje a Bosch a naša "Boschka" sa mi páči viac. Prevádza je tichá, čo je veľké plus pri spojení obývačky a kuchyne, výborne chladí aj mrazí

Odpovedať

Gitka 07.Jun.2021

Dlhšie som hľadala bielu chladničku, ktorá by zaujala nielen dizajnom. Vyhrala LG, priestor vo vnútri sa dá prispôsobovať, poličky sa dajú posúvať, takže sa tam pokojne zmestia aj väčšie hrnce, je tichá, tichšia ako predchádzajúca Gorenje, takže som spokojná

Odpovedať

Milena 17.Jun.2021

Hľadali sme kombinovanú chladničku, ktorá by mala dostatočný priestor aj na odkladanie veľkých hrncov. Voľba padla na LG, ktorá má dobrý pomer ceny a kvality. Chladnička je tichá, má pekný elegantný dizajn, ktorý zapadne do každej kuchyne a čo je pre nás podstatné, teraz už jedlo nemusíme rozdeľovať do menších hrncov. Chladnička pracuje spoľahlivo a dobre chladí. Ak chcete priestrannú chladničku, táto bude vhodnou.

Odpovedať

Lýdia 17.Jun.2021

Od chladničky vyžadujem, aby mala dostatočný vnútorný priestor, kvalitne chladila a bola tichá. Všetko toto splnil model WHIRLPOOL W5921CW. Veľký priestor je aj v mrazničke. Ventilátor robí správnu klímu, ovládanie je jednoduché a jediné mínus si vyslúžia dvere na chladničke, ktoré sa ťažšie otvárajú. Oceňujem však, že je tu zvukový signál, ktorý vás upozorní, ak zabudnete správne zatvoriť dvere.

Odpovedať

Liliana 17.Jun.2021

Voľne stojaca kombinovaná chladnička BEKO CSA 270K30XPN je vhodná pre nenáročnú domácnosť. Tento model je cenovo dostupný, no popritom zvláda všetko to, čo aj drahšie produkty. Páči sa mi dizajn, celkové prevedenie i rozmery, ktoré sú akurát, ak nepotrebujete uskladňovať kvantá potravín. Moja predchádzajúca dobrá skúsenosť so značkou Beko sa opäť potvrdila a za svojím výberom si stojí, bola to správna voľba.

Odpovedať

Žaneta 18.Jun.2021

Sme spokojní s chladničkou Samsung RB30J3215WW. Vnútorné usporiadanie chladničky je veľmi dobré a mraziaci priestor je tiež perfektne rozvrhnutý. Sú tu uzavreté a priestranné boxy, ktoré sa ľahko vyťahujú. Potraviny sa dajú odkladať aj do dverovej časti, ktorá je vhodná napríklad na odkladanie fliaš alebo krabicového mlieka. Kombinovaná chladnička s mrazničkou Samsung má krásny dizajn, nehlučný chod a disponuje funkciou No Frost. My sme ju kúpili, keď bola v akcii, no aj bez zľavy má dobrý pomer ceny a kvality.

Odpovedať

Zuzi L. 18.Jun.2021

Kto nie je príliš náročný - podobne ako sme my - postačí mu lacnejšia chladnička s mrazničkou Gorenje. Ide o štandard, ktorý poteší kompaktnými rozmermi, tichým chodom, LED osvetlením či nízkou spotrebou energie. Mraziaca časť je o niečo menšia, no ak nepotrebujete veľa mraziť, bude vám vyhovovať.

Odpovedať

Lia 02.Jul.2021

S manželom sme kúpili kombinovanú chladničku Beko RCSA 300 K30SN, pretože nám vyhovovala jej cena a najmä šírka, ktoré presne zapadla na vyhradené miesto. Chladnička má pekný vzhľad, jej výkon je postačujúci pre bežných používateľov a behom chvíľky je vychladená pre pridanie nových potravín. Chod je tichý, preto ma v kuchyni neruší pri žiadnej činnosti. Plus dávam za možnosť prispôsobenia dverí a tiež za misky na vajíčka a ľad, ktoré boli v balení. Vyhovuje mi aj vnútorné usporiadanie, ktoré je prehľadné a dostatočne veľké na poňatie množstva rôznych surovín. Mrazenie je tiež veľmi dobré, takže za našu rodinku to bola výhodná kúpa. :-)

Odpovedať

Sisa 07.Aug.2021

Využívam kombinovanú voľne stojacu chladničku s mrazničkou LG GBP31SWLZN, ktorá disponuje niekoľkými technologickými vymoženosťami. Ponúka technológie ako napríklad NatureFresh, LinearCooling, DoorCooling+ alebo Total No Frost. Nechýba jej ani inteligentná diagnostika, detská poistka či alarm, ktorý upozorní na otvorené dvere. Chladnička má tichý chod, je dostatočne veľká a vo vnútri má dobré usporiadane pre pohodlné uloženie potravín. Priestor je postačujúci aj pre odkladanie veľkých hrncov. Chladí aj mrazí veľmi dobre, cena je úmerná kvalite spotrebiča. Nemám viac čo k nej dodať. Spĺňa svoj účel.

Odpovedať

Dorota 24.Sep.2021

Moje očakávania splnila chladnička LG GBP31SWLZN, ktorá je tichá a dostatočne veľká. Najviac sa teším tomu, že sa mi sem zmestia aj veľké hrnce, predtým som jedla musela rozdeliť do menších a až potom dať do chladničky. Na žiadne nedostatky som zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Nina 24.Nov.2021

Samsung RB38T705CB1 má pekný dizajn, tichý chod a v balení bol dobre spracovaný a podrobný návod. Oceňujem možnosť prehodiť dvierka aj dostatok úložného priestoru a dobré členenie. Cena je primeraná funkciám chladničky.

Odpovedať

Hilda 09.Feb.2022

Samsung RB30J3215WW sme zobrali kvôli dobrej cene aj dobrému výkonu. Chladnička má pekný dizajn, je priestranná a ľahko sa nastavuje teplota. Škoda, že na poličku sa mi nezmestí krabica mlieka, ale inak fajn.

Odpovedať

Tamarka 24.Feb.2022

Chladnička Gorenje RK4182PW4 má dostatočný chladiaci aj mraziaci výkon. Je tichá, priestranná a úsporná. Nemám nič, čo by na nej vadilo.

Odpovedať

Sisa 23.May.2022

Chladničku LG GBP31SWLZN sme kúpili na základe odporúčania našich známych. Je tichá a veľmi rýchlo a dobre chladí. Má pekný vzhľad a rozmerovo nám tiež sedela do kuchyne. Pomer ceny a výkonu je viac než dobrý. Chýba mi však držiak na fľaše, inak spokojnosť.

Odpovedať

Kika 13.Jun.2022

Liebherr KGBNf 2060-3 je vydarená chladnička s množstvom moderných funkcií. Objem je pre našu rodinu dostatočný. Mraznička má tiež dosť priestoru. Dotykový displej je dobre čitateľný. Páči sa mi, že potraviny ostávajú dlho čerstvé. Hlučnosť je primeraná, s výberom sme spokojní.

Odpovedať

Táňa 18.Oct.2022

Mám chladničku Amica a som s ňou spokojná. Táto značka im predtým nebola známa, ale povedala som si, že skúsim. Páči sa mi dizajn, je nerezovej farby a sadla mi ku kuchynskej linke aj k ostatnému vybaveniu. Priestor je akurát, mrazičik malý, ale netreba mi veľký. Nechýba priestor na odkladanie fliaš či dolné boxy pre ovocie a zeleninu. Jediné čo mi vadí je vyššia hlučnosť, z nej som nepríjemne prekvapená. Inak chladí aj mrazí veľmi dobre.

Odpovedať