Ortopedické matrace

Najlepšie ortopedické matrace 2024 + recenzie

Spánok je nabíjačka, ktorú ľudské telo a organizmus nutne potrebuje. Niekomu spánku stačí menej a niekto dokáže prespať celý deň. Základom zdravého a kvalitného spánku je kvalitný matrac. Pravdou je, že výber matraca je veľmi individuálny a vybrať jeden, ktorý bude vyhovovať všetkým, je nemožné. My sme pripravili recenzie ortopedických matracov, ktoré sú na trhu veľmi obľúbené. Matrac MPO Memory Comfort Extra v našom porovnávacom teste preukázal svoje kvality. Náš test matracov obsahuje niekoľko modelov aj s recenziami. Vysvetlíme vám, aké sú to ortopedické matrace a možno sa rozhodnete aj na základe nášho výberu.

Publikované: 21.07.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký ortopedický matrac kúpiť?

Je už váš starý matrac opotrebovaný a potrebujete nový, ktorý dopraje oddych vášmu telu a zároveň bude váš spánok nerušený? Ergonomické matrace sú to na to, aby sa dokonale prispôsobili vašej polohe spánku a pomohli aj v prípade, že vás už starý matrac tlačil a spôsoboval vám bolesti chrbta, krku či svalov. Tu je TOP 3 ortopedických matracov, ktoré zaujali svojimi vlastnosťami. Takisto však získali množstvo pozitívnych recenzií. Ak nemáte čas vyberať, siahnuť môžete po jednom z týchto matracov. Vždy však myslite na svoje individuálne parametre a uprednostnite svoje preferencie.

Názov Hodnotenie Detail
MPO Memory Comfort Extra 5* Zobraziť produkt
Dřevočal Lima 5* Zobraziť produkt
Benab Fyzio Plus 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
MPO Memory Comfort Extra

MPO Memory Comfort Extra

Stredne tvrdý matrac s výškou 25 cm, 7 zón, obsahuje pamäťovú penu, je vhodný pre alergikov.

Zobraziť viac info

Ortopedický matrac MPO Memory Comfort Extra so 7 zónami a výškou 25 cm je vhodný pre osoby s hmotnosťou do 120 kg. Na jednej strane sa nachádza pamäťová pena Visco, na druhej PUR pena s dobrou oporou tela. Matrac je antialergický, na výber je až 7 druhov poťahov.

Cenový trhák
Benab Fyzio Plus

Benab Fyzio Plus

Stredne tvrdý matrac s výškou 22 cm, so 7 zónami, obsahuje pamäťovú penu, je vhodný pre alergikov.

Zobraziť viac info

Sada dvoch taštičkových matracov Benab z dielne slovenského výrobcu zaujme predovšetkým dostupnou cenou. Ergonomický matrac Benab Fyzio Plus je veľmi pozitívne hodnotený. Ide o pružinový matrac so 7 anatomickými zónami pre optimálnu stabilizáciu tela počas spánku. Jadro je tvorené PUR penou a takisto kokosovou vrstvou. Vďaka zloženiu je hypoalergénny a disponuje aj certifikátom OEKO-TEX Standart. Výška matraca je 22 cm.

Náš TIP
Dřevočal Lima

Dřevočal Lima

Tvrdý až veľmi tvrdý matrac s výškou 22 cm, so 7 zónami, nosnosť 140 kg, viacero druhov poťahov na výber.

Zobraziť viac info

Ergonomický matrac so snímateľným poťahom Dřevočal Lima sa skladá z elastickej peny Medifoam, stred je spevnený pojeným polyuretánom. Výška matraca je 22 cm, rozdelený je do 7 anatomických zón. Poťah je snímateľný a prateľný na 60 ° C.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Čo pri výbere ergonomického matraca možno hodnotiť? V rámci porovnávacieho testu Test Magazín analyzoval predovšetkým skúsenosti spotrebiteľov (funkčnosť matraca) a ich postrehy. Kvalitu matraca do veľkej miery určujú aj použité materiály. Tie majú koniec koncov vplyv aj na jeho odolnosť – životnosť a celkovú cenu matraca. Kvalitný matrac musí mať tiež minimálnu výšku. Tvrdosť matraca je síce individuálny parametre, no z pohľadu spotrebiteľa je dôležité si všímať, či je uvedená tvrdosť matraca naozaj reálna. Tvrdý matrac je totiž od mäkkého veľmi ľahké rozoznať. Aj pre odborné testy je však veľmi náročné určiť, ktoré ergonomické matrace spĺňajú nároky spotrebiteľov. Jedine zdravotné matrace sú podrobované odborným testom, pretože ide o zdravotnú pomôcku.

Použité materiály a kvalita spracovania
Funkčnosť
Tvrdosť matraca
Výška matraca
Odolnosť materiálov

Náš test matracov sa zameral na ortopedické, resp. správne povedané, ergonomické matrace. Takýto matrac by sa mal dokázať prispôsobiť vášmu telu – bokom, chrbtici, rukám či bruchu. Každopádne, na trhu sa zaužíval pojem ortopedické matrace. Dôležité sú referencie zákazníkov a aj preto sme recenzovali matrace renomovaných výrobcov. Svoje zastúpenie mali matrace Dormeo i slovenský výrobca matracov Benab. Veľmi obľúbené sú aj matrace Tropico a Texpol. Do porovnávacieho testu sa dostali taktiež výrobcovia Curem a MPO. Prehľad o ponuke trhu sme získali vďaka databáze portálu Heureka.sk a sledovali sme aj ponuku ostatných predajcov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie ortopedických matracov

Spotrebiteľovi sa vždy snažíme sprostredkovať overené a nezávislé informácie. Aj pri výbere ortopedických matracov do nášho testu sme údaje a jednotlivé parametre overovali. Veľkú váhu v našom teste majú aj hodnotenia zákazníkov na československom i zahraničnom trhu. Vopred sme si stanovili metodiku testovania a jednotlivé parametre sme v recenziách objektívne hodnotili. Žiadny výrobca ani predajca nebol uprednostnený. Určili sme takisto výhody a nevýhody matracov. Recenzie matracov vám tak môžu rozhodovanie výrazne uľahčiť.

Víťaz testu

MPO Memory Comfort Extra

Stredne tvrdý matrac s výškou 25 cm, 7 zón, obsahuje pamäťovú penu, je vhodný pre alergikov.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stredne tvrdý až tvrdý sendvičový ergonomický matrac MPO Memory Comfort Extra je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú pri spánku pohodlie aj oporu. Matrac je vysoký 25 cm (26 s poťahom) a celkovo sa skladá až zo 7 anatomických zón (na strane z PUR peny). Výška je nadštandardná, avšak spotrebitelia ju hodnotia pozitívne. Na výber je 7 rôznych poťahov – Easy Clean, Damašek, Aloe Vera, Eco Spirit, Silver Active, Bamboo a Medico. Všetky typy poťahov majú výšku cca 1 cm a sú prateľné a vhodné pre alergikov. Okrem poťahu Damašek sú všetky prateľné na 60 °C.

Vďaka 7 zónam sa matrac flexibilne prispôsobuje zakriveniu chrbtice, zvoliť pri tom môžete rôzne polohy spánku. Používateľom ponúka zdravý a komfortný spánok. Na výber je viacero rozmerov, štandardne je to 80 cm na šírku a 190 cm na dĺžku.

Matrac sa skladá z pamäťovej peny Visco s výškou 5 cm a hustotou 50 kg/m3, jadra z PUR peny s hustotou 30 kg/m3, ktoré je vysoké 14 cm a PUR peny s profilovaným masážnym povrchom s výškou 6 cm a hustotou 28 kg/m3. Strana s pamäťovou penou je stredne tvrdá (4), strana s PUR penou je o niečo tvrdšia (5). Nosnosť je 120 kg.

Pozitíva

7 anatomických zón
Vysoká nosnosť (120 kg)
Rôzne druhy poťahov na výber

Negatíva

Neuvedená záruka

Výrobca: MPO ● Šírka: 80 cm (variabilná) ● Dĺžka: 190 cm (variabilná) ● Výška matraca: 25 cm ● Tvrdosť: stredne tvrdý ● Počet zón: 7 ● Pamäťová pena: áno ● Vhodný pre alergikov: áno

Cenový trhák

Benab Fyzio Plus

Stredne tvrdý matrac s výškou 22 cm, so 7 zónami, obsahuje pamäťovú penu, je vhodný pre alergikov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Z produkcie slovenského výrobcu sa na trh dostal jeden z najlepšie hodnotených matracov z pohľadu spotrebiteľov. Veľkým pozitívom však nie je len kvalita taštičkového matraca, ale aj pomer ceny a kvality. V prípade matraca Benab totiž za cenu jedného kúpite matrace dva. Benab Fyzio Plus je ergonomický matrac so 7 zónami. Jadro je stredne tvrdé (T3-T4). Taštičkové jadro je patentované výrobu nemeckej spoločnosti Agro. Rozložené sú v samostatných taštičkách až do 7 zón, aby telu poskytli optimálnu podporu a komfort. Zóny sú rozdelené na hlavu, plecia, driek, panvu, stehná, lýtka a chodidlá. Všetkým častiam tela ponúka optimálnu oporu podľa zaťaženia.

Odporúča sa použiť pevný rošt. Dôvodom je aj to, že v jadre ja použitá hustá PUR pena a takisto kokosová vrstva s hustotou 1 300 g/m2. Matrac má veľmi dobré ergonomické parametre, pretože kombinácia PUR peny, kokosových vlákien a masážnych taštičiek vyhovuje veľkej časti spotrebiteľov. Matrac je hypoalergénny a jeho nosnosť je až 120 kg.

Poťah Silver má antibakteriálne vlastnosti, obsahuje čiastočky striebra a je snímateľný. Jednoducho ho stačí odzipsovať. Antimykotické vlastnosti matraca majú brániť vzniku plesní a roztočov. Matrac bol hodnotený ako zdravotne neškodný certifikátom OEKO-TEX Standart. Poťah je prešitý aj klimatizačnou výplňou vďaka čomu je viac priedušný. Záruka na matrac je 6 rokov.

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Kombinácia materiálov
Výška matraca a kvalita jadra

Negatíva

Kratšia záruka oproti konkurencii

Výrobca: Benab ● Šírka: 90 cm (variabilná) ● Dĺžka: 200 cm (variabilná) ● Výška matraca: 22 cm ● Tvrdosť: stredne tvrdý ● Počet zón: 7 ● Pamäťová pena: áno ● Vhodný pre alergikov: áno

Náš TIP

Dřevočal Lima

Tvrdý až veľmi tvrdý matrac s výškou 22 cm, so 7 zónami, nosnosť 140 kg, viacero druhov poťahov na výber.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Matrace s tvrdším jadrom sú pre spánok omnoho lepšou voľbou ako mäkké varianty. Tvrdý matrac Dřevočal Lima s výškou 22 cm má vysokú nosnosť 140 kg. Nosné vrstvy sú tvorené elastickými penami Medifoam (objemová hmotnosť 28 a 30 kg/m3), stred jadra je spevnený pojeným polyuretánom. Nosné vrstvy sú formované do masážnych výstupkov, rozdelené sú do 7 anatomických zón. Jedna strana je tvrdá, druhá veľmi tvrdá, môžete si ju meniť podľa potreby. Na výber je niekoľko druhov poťahov (Medicott, Lyocell, SilverGuard, Aloe Vera a Úplet), každý z nich je snímateľný a prateľný na 60 °C.

Zónový matrac Dřevočal Lima ponúka skvelú oporu chrbtice. Napriek vysokej tvrdosti sa dokáže matrac ergonomicky prispôsobiť krivkám vášho tela, avšak nejde o zdravotný matrac. Dostupný je vo viacerých veľkostiach – šírka 80 až 180 cm a dĺžka 195 alebo 200 cm. Odporúčané je matrac používať v kombinácii s lamelovým, látkovým alebo ručne polohovateľným roštom. Na matrac je v porovnaní s konkurenciou veľmi malá záruka, iba 2 roky. Podľa recenzií používateľov poskytuje tento model skvelé pohodlie, spokojní sú s možnosťou vybrať si z 2 tuhostí matraca.

Pozitíva

2 tuhosti matraca
7 anatomických zón
Nosnosť 140 kg

Negatíva

Slabá záruka

Výrobca: Dřevočal ● Šírka: 80 cm (variabilná) ● Dĺžka: 195 cm (variabilná) ● Výška matraca: 22 cm ● Tvrdosť: tvrdý/veľmi tvrdý ● Počet zón: 7 ● Pamäťová pena: - ● Vhodný pre alergikov: -

Lacná kvalita

Tropico Amundsen

Stredne tvrdý matrac s výškou 22 cm, 7 zón, vhodný pre alergikov, chýba pamäťová pena.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Český výrobca matraca Tropico Amundsen spotrebiteľom ponúka 7-zónovú anatomickú profiláciu, ktorá zaručene uľaví od bolestí chrbta a svalov. Ide o cenovo dostupný ergonomický matrac s unikátnym vlnovým jadrom Spine Protector. Studená HR pena skvele rozkladá hmotnosť postavy a vďaka tomu má matrac Tropico dobré ortopedické vlastnosti. Veľkou výhodou matraca je, že je obojstranný. Tuhšia strana je tvorená 5 cm studenou penou Flexifoam, ktorá je príjemná predovšetkým v letných mesiacoch. Poskytne unikátnu oporu chrbta a panvy.

Mäkšia strana je masívnejšia a tvorí ju 7 anatomických zón s pórovitou technológiou AirForce pre optimálnu vzdušnosť. Nevyužíva pamäťovú penu, ako je to v prípade ergonomického matraca Curem C7000 XD. Počas pohybu sa hýbe i vzduch v jadre matraca, prispôsobuje sa záťaži. Maximálna nosnosť matraca je 145 kg. Výška matraca je 22 cm. Je však variabilná podľa vyhotovenia. Štandardný rozmer je 90x200 cm. Vyhotovením a materiálmi je matrac vhodný pre alergikov, pretože má antibakteriálnu úpravu. Výrobca odporúča jeho použitie na lamelový alebo polohovací rošt.

Záruka na matrac je 6 rokov. Veľmi pozitívne hodnotíme prateľný a odolný poťah Tencel s CNC strojovým prešívaním, ktorý obsahuje prírodné vlákna. Poťah je dvojdielny. Aj samotný poťah má unikátne štruktúrovanie, ktoré dokáže zabezpečiť prúdenie vzduchu a eliminuje potenie. Ortopedický matrac Tropico Amundsen z českej dielne je z pohľadu pomeru ceny a kvality veľmi zaujímavou voľbou, ktorá môže byť zárukou kvalitného a zdravého spánku.

Pozitíva

Obojstranný matrac - partnerský
Priaznivá cena – pomer cena/kvalita
Prateľný poťah

Negatíva

Bez pamäťovej peny
6ročná záruka

Výrobca: Tropico ● Šírka: 90 cm (variabilná) ● Dĺžka: 200 cm (variabilná) ● Výška matraca: 22 cm ● Tvrdosť: tvrdý – stredne tvrdý ● Počet zón: 7 ● Pamäťová pena: nie ● Vhodný pre alergikov: áno

Pre náročných

Curem C7000 XD

Stredne tvrdý matrac s výškou 25 cm (variabilná), 7 zón, obsahuje pamäťovú penu, vhodný pre alergikov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Výrobca avizuje, že zdravotný matrac Curem C7000 XD s ortopedickými funkciami ponúkne optimálnu tuhosť pre každého. Ide o stredne tvrdý matrac s výškou 25 cm. Značka Curem sa síce prezentuje vyššou cenou, no zároveň i prémiovou kvalitou materiálov a inovatívnymi technológiami. Samotné jadro je zložené zo super odolnej a trvácnej peny XDURA, ktorá je priedušná a zaručuje skvelú termoreguláciu. Spotrebitelia s bolesťami chrbta ocenia ortopedické – ergonomické vlastnosti matraca, pretože obsahuje dve vrstvy pamäťovej peny Curefoam, a to hneď v dvoch odlišných hustotách.

Obe vrstvy majú 4 cm a ich úlohou je flexibilne sa prispôsobiť krivkám tela, polohe spánku a zároveň dopriať telu optimálny komfort. Hybridná pena XDURA vyniká svojou pružnosťou a objemom 58 kg/cm3XDURA pena je charakteristická aj svojou tvarovou stálosťou. Matrac je určený na postele s lamelovým roštom, ale výrobca ho tiež odporúča pre postele s polohovateľným alebo pevným roštom. Spomenúť musíme 13 cm ortopedickú vrstvu Curem-Core. Jadro má 7 ergonomických zón pre celé telo, aby dokázalo hmotnosť ideálne rozložiť.

Poťah Criss-Cross je prateľný. Vyrobený je z prírodných vlákien Lyocell. Na dotyk je poťah veľmi hebký, priedušný a je antibakteriálny vďaka technológii Saniguard. Zo spodnej strany má matrac navyše protišmykovú časť, aby nedochádzalo k pohybom na rošte. Zákazníci sú radi aj za 10-ročnú záruku na jadro matraca.

Pozitíva

Výška matraca
Pamäťová pena studená pena
Prémiová kvalita materiálov

Negatíva

Vyššia cena

Výrobca: Curem ● Šírka: 80 cm (variabilná) ● Dĺžka: 200 cm (variabilná) ● Výška matraca: 25 cm (variabilná) ● Tvrdosť: stredne tvrdý ● Počet zón: 7 ● Pamäťová pena: áno ● Vhodný pre alergikov: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

Na základe prieskumu trhu sme zistili, že viacero výrobcov označuje svoje matrace pojmom ortopedické, hoci nie všetky matrace ponúkajú takú funkčnosť, akú by takéto matrace mali mať. Správne je označenie ergonomický matrac a na takéto matrace sme sa zameriavali. Matrac musí mať schopnosť prispôsobiť sa počas spánku krivkám používateľa, preto je dôležité spojenie rôznych materiálov. Okrem recenzovaných matracov, ktoré majú ergonomickú charakteristiku, sme vybrali aj alternatívne matrace, ktoré by mohli vyhovovať vašim potrebám.

Vhodným matracom pre ľudí, ktorých po zobudení trápi boľavá chrbtica, je aj matrac Benab Fyzio. Moderný taštičkový matrac s ortopedickým pružením a 7 anatomickými zónami je pre spánok optimálnou voľbou. Matrac je stredne tvrdý. Jadro je tvorené kvalitou PUR penou. Výška matraca je 19 cm. Dostupný je vo viacerých rozmeroch. Poťah Chloe Aktiv je odzipsovateľný a prateľný.

Zdravý a kvalitný spánok vám môže zaručiť aj matrac Tropico Heureka Plus. Partnerský matrac je stredne tuhý, vysoký 20 cm a hoci nedisponuje anatomickými zónami, kombinuje studenú Flexifoam a RE penu. Matrac má tuhšiu a mäkšiu stranu. Ide o štandardný sendvičový matrac s prateľným poťahom. Panvová (stredová) časť má upravenú tuhosť, pre prispôsobenie sa oblasti panvy a bedier. Použite sa odporúča pre lamelové rošty.

Matrac MPO Ergonomy patrí k pružinovým modelom s výškou 17 cm a maximálnou nosnosťou 130 kg. Hlavnú časť jadra tvorí zmes RE peny a doska z kokosových vlákien. Matrac sa radí k tvrdým až stredne tvrdým. Špecifikom je pružinový systém Bonell, ktorý tvorí až 154 ks pružiniek pri štandardnom rozmere 80 x 190 cm. Poťah je vždy voliteľný a snímateľný. Matrac je veľmi vzdušný.

Zárukou pohodlia a zdravého spánku má byť aj matrac Texpol Excelent. Jadro matraca má 19 cm, celý matrac má výšku 20 cm. Tvorené je z HR peny a COOLFLEX peny s odlišnou hustotou. Jadro má unikátny AIR systém prevzdušnenia. Stredne tvrdý matrac má aj 7 zón anatomickej 3D profilácie, čo má za následok individuálne rozloženie hmotnosti používateľa. Maximálna nosnosť je 120 kg. Poťah obsahuje aktívne striebro a je antibakteriálny.

Ak potrebujete stredne tuhý matrac s ergonomickými zónami, Tropico Enigma je cenovo výhodným matracom s perfektnými hodnoteniami spotrebiteľov. Ortopedický matrac je obojstranný a má mäkkú a tvrdú stranu. Matrac tak môže vyhovovať práve vašim požiadavkám. Výška matraca je 20 cm a Flexifoam pena (PUR) je skvele elastická a priedušná. Na jadro matraca ponúka výrobca záruku 4 roky. Poťah Silver Line chladí a má štruktúrovaný povrch pre odvod potu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri sledovaní najpredávanejších matracov je veľmi dôležité všímať si, aké parametre jednotlivé matrace majú. Ak chcete vyberať na základe toho, ktoré matrace sú najpredávanejšie, pozorne si čítajte recenzie spotrebiteľov. Výber je veľmi individuálny a vždy myslite na vlastné potreby a preferencie. Tu je zoznam piatich najpredávanejších ortopedických matracov.

Názov Hodnotenie Detail
Ecomatrace Zeus Aloe Vera 5* Zobraziť produkt
Ecomatrace Kanada 5* Zobraziť produkt
Ecomatrace Posejdon 5* Zobraziť produkt
Ecomatrace Faraon 5* Zobraziť produkt
Benab Fyzio Plus 1+1 5* Zobraziť produkt

Zaujíma vás, ako si vybrať matrac? Prečítajte si nášho sprievodcu výberom, v ktorom sa dozviete, čo všetko si pri výbere všímať.

Otázky a odpovede – FAQ

Uvažujete nad tým, ktorý ortopedický matrac je pre vás ten najlepší? Zakúpili ste si ergonomický matrac, no nie ste spokojní? Dajte nám vedieť a radi vám s výberom pomôžeme. Prispejte do našej diskusie a spýtajte sa aj ostatných spotrebiteľov, aké sú ich skúsenosti s jednotlivými matracmi. V prípade, že potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme.

Hoci je na česko-slovenskom trhu zaužívaný pojem „ortopedický matrac“, ide predovšetkým o marketingový názov, ktorý nemá v praxi skutočnú platnosť. Pre mnohých spotrebiteľov je kategória ortopedických matracov považovaná za vyššiu úroveň v tomto segmente. Faktom je, že ortopedické matrace nenapĺňajú význam tohto slova, a preto je správne označenie týchto matracov – ergonomické. Ich úlohou je totiž prispôsobiť sa vašej hlave, panve, chrbtici, bruchu či stehnám. Preto obsahujú pamäťovú penu alebo kombináciu rôznych pien a materiálov. Ak teda kupujete matrac s prívlastkom ortopedický, vedzte, že vôbec vám nemusí vyhovovať. S istotou môžu byť ortopedické matrace len tie, ktoré sú zaradené v kategórii zdravotných matracov ako zdravotná pomôcka.

V sieti týchto predajní často natrafíte na cenovo výhodné ponuky matracov, prípade súprav matrac + vankúš + paplón. Radšej sa však vyhnite tým najlacnejším, hoci stále musíme opakovať, že ide o vysoko individuálny výber. Matrace IKEA sú veľmi známe a v ich portfóliu nájdete penové matrace, latexové i pružinové. Mnoho zákazníkov si ich kvalitu pochvaľuje, no ich životnosť je násobne kratšia. Podobne je to aj s matracmi JYSK alebo Möbelix. Kvalitou však rozhodne nepatria medzi najhoršie. Výhodou je aj to, že v predajni ich môžete vyskúšať. Rovnako tak máte nárok na skúšobnú lehotu a bezplatné vrátanie.

Práve v takom prípade by ste mali uvažovať nad novým ergonomický, alias ortopedickým matracom s pamäťovou penou a strednou úrovňou tvrdosti T3-T4. Paradoxne sa ľudia domnievajú, že na mäkkom matraci sa vyspia lepšie, v skutočnosti, ak trpíte po spánku bolesťami chrbta či kĺbov, potrebujte zvyčajne tvrdší matrac. Dôvod je jednoduchý. Tvrdší matrac dokáže lepšie zastabilizovať vašu polohu. Ak by boli bolesti chronické, je nutné navštíviť lekára špecialistu a pouvažovať nad zdravotným matracom alebo nad matracom vyrobeným na mieru.

Dormeo matrace sa v tomto prípade ukazujú ako najlepšie ergonomické matrace. Predovšetkým vďaka pozitívnym referenciám, ktoré majú od tisícov zákazníkov po celom svete. Ide o overenú kvalitu. Hoci matrace ponúkajú aj menej dôveryhodné spoločnosti a je potrebné si dávať na falošné napodobneniny Dormeo matracov. Vo všeobecnosti sú Dormeo matrace veľmi obľúbené, mnohé modely aj cenovo dostupné a výrobca ponúka 10- až 15-ročné záruky na svoje produkty, čo je takisto dôkazom kvality.

Dormeo Ergo Comfort

Stredne tvrdý matrac s výškou 20 cm, obsahuje pamäťovú penu, je vhodný pre alergikov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ergonomický matrac renomovaného výrobcu je určený pre ľudí, ktorí potrebujú pri spánku maximálnu oporu a pohodlne. Matrac Dormeo Ergo Comfort bol podrobený laboratórnym testom Nemeckého inštitútu zdravia a ergonómie a patril k najlepšie hodnoteným matracom. Veľkej obľúbenosti sa teší matrac aj u spotrebiteľov. Matrac je vysoký 20 cm a celkovo sa skladá až z 5 vrstiev. Mimo prateľného odnímateľného poťahu s antibakteriálnou úpravou proti mikróbom a roztočom.

Vhodný je pre alergikov i astmatikov. Vysoko pozitívne hodnotíme prítomnosť 2 cm vrstvy pamäťovej peny a dve vrstvy 6 cm materiálu Ecocell, ktorý je veľmi priedušný a matrac ani v letných mesiacoch nehreje a vaša pokožka tak dýcha. Medzi materiálom Ecocell sa nachádza ergonomická vrstva, ktorá bola inšpirovaná funkciami Kosmodisku. Matrac sa tak flexibilne prispôsobuje zakriveniu chrbtice, a to bez ohľadu na to, akú polohu počas spánku máte. Disponuje tromi ergonomickými zónami. Vysoký komfort počas spánku a 7 anatomických zón ponúkne aj sada matracov Benab Fyzio Plus 1+1.

Práve kombinácia týchto materiálov má ponúknuť používateľovi maximálny komfort a zdravý spánok. Matrac disponuje štandardnou šírkou 80 cm, dĺžka matraca je 190 cm. Doménou výrobcu matracov Dormeo je tiež garantovaná záruka, a to až v trvaní 15 rokov. Jediným drobným mínusom je z pohľadu spotrebiteľov dlhotrvajúci zápach matraca z výroby. Dôvodom je predovšetkým balenie a použité materiály.

Pozitíva

Záruka 15 rokov
Snímateľný poťah
Preukázateľná ergonómia - funkčnosť

Negatíva

Dlho trvajúci pach z výroby

Výrobca: Dormeo ● Šírka: 80 cm (variabilná) ● Dĺžka: 190 cm (variabilná) ● Výška matraca: 20 cm ● Tvrdosť: stredne tvrdý ● Počet zón: 3 ● Pamäťová pena: áno ● Vhodný pre alergikov: áno

Dormeo Aloe Vera Plus

Veľmi tvrdý matrac s výškou 18 cm, obsahuje pamäťovú penu, je vhodný pre alergikov.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Všeobecne platí, že pre spánok sú matrace s tvrdším jadrom lepšie. Aj preto matrac Dormeo Aloe Vera Plus II patrí medzi veľmi tvrdé matrace s výškou 18 cm. Najväčším špecifikom matraca sú vlákna Aloe Vera, ktoré obsahuje poťah matraca, ktorý je inak z polyestru. Aloe Vera vlákna integrované v poťahu majú napomáhať k zlepšovaniu imunity a pozitívne vplývať na bunky tela. Majú hypoalergénny účinok. Poťah je takisto ošetrený antibakteriálnou vrstvou CleanEffect. Matrac je teda vhodný aj pre ľudí s alergiami a astmou. Nevýhodou je, že poťah nie je snímateľný. Prať poťah môžete napríklad v prípade matraca Dormeo Ergo Comfort.

Matrac Dormeo Aloe Vera patrí medzi najtvrdšie matrace tohto výrobcu a ponúka skvelú oporu chrbtice. Na svedomí to má Ecocell pena, ktorá tvorí jadro matraca. Samotné jadro je hrubé 16 cm. Priamo pod poťahom sa nachádza 2 cm vrstva pamäťovej peny. Čo je veľkým plusom, pretože aj napriek vysokej tvrdosti matraca sa dokáže matrac ergonomicky prispôsobiť krivkám vášho tela. Nejde však o zdravotný matrac.

Matrac má štandardnú šírku 80 cm a na dĺžku 200 cm. Matrac po oboch stranách dva úchyty, aby sa s ním dalo pohodlne manipulovať. Odporúčané je matrac používať v kombinácii s lamelovým roštom. Použité sú prírodné prvky a na životnosť matraca je záruka až 10 rokov. Podľa recenzií používateľov však matrac poskytne skvelé pohodlie, zvlášť tým, ktorí preferujú tvrdší podklad a mäkký matrac im naopak môže spôsobovať diskomfort.

Pozitíva

Obsah výťažkov Aloe Vera
Skvelá opora chrbtice (tvrdosť)
Antibakteriálny matrac

Negatíva

Pre niekoho až príliš tvrdý
Poťah nie je snímateľný

Výrobca: Dormeo ● Šírka: 80 cm (variabilná) ● Dĺžka: 200 cm (variabilná) ● Výška matraca: 18 cm ● Tvrdosť: veľmi tvrdý ● Počet zón: 0 ● Pamäťová pena: áno ● Vhodný pre alergikov: áno

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Jaamatrac Brave

od 43,00 €
Základný penový matrac vhodný pre nenáročných zákazníkov či pre príležitostné spanie. Jadro matraca je vyrobené z polyuretánovej peny zvýšenej...

Tropico Heureka Plus

od 170,00 €
Robustný partnerský taškový matrac Tropico Austin Air, spájajúci tie najlepšie materiály pre zdravý spánok. Hebkosť latexu, vzdušnosť studenej...

Jaamatrac Carolina

od 81,00 €
Kvalitný certifikovaný zdravotný matrac zo série Premium Series pre náročných zákazníkov. Pamäťová pena Visco, z ktorej je matrac vyrobený bola...

MPO Memory Comfort 1+1

od 348,99 €
Matrac ponúka sedem anatomických zón a vynikajúce ortopedické vlastnosti. Disponuje silnou vrstvou visco peny, do ktorej sa vaše telo dokonale...

Benab LONDON

od 194,00 €
Matrace London Doprava ZADARMO. Antidekubitný ortopedický matrac London s kvalitným 7 zónovým taštičkovým jadrom. Tento matrac sa vďaka...

Baby Matex Carpathia

od 45,66 €
Obojstranný matrac do postieľky Carpathia od firmy BabyMatex vhodný pre našich najmenších. Matrac je vyrobený s polyuretánovej peny s rôznou...

Benab Five Star

od 316,00 €
 Vysoko kvalitný ortopedický matrac Five Star so 7-zónovým taštičkovým jadrom Multipocket v kombinácii s VISCO elastickou penou radí tento matrac...

Texpol EXCELENT

od 209,00 €
Vysoký ortopedický matrac EXCELENT Luxusný cca 20 cm vysoký ortopedický matrac, ktorý vďaka zvolenému profilovaniu jadra a špeciálnej...

Curem C7000 XD

od 545,30 €
Matrace Curem C 7000 XD Preprava ZADARMO. Pohodlná, extra pružná matrace zo studenej peny Curem 7000 XD. Vďaka mimoriadnej štvorvrstvové...

Benab Seven Zone Ergonomic

od 236,00 €
Matrace Seven Zone Egonomic Doprava ZADARMO. Vysoko kvalitný odporúčaný ortopedický matrac Seven Zone Ergonomic so 7-zónovým taštičkovým jadrom v...

Benab Fyzio

od 133,00 €
Moderný matrac s vysokou ortopedickou a antialergickou funkčnosťou vďaka kvalitnému taštičkovému jadru od špičkového nemeckého výrobcu AGRO....

Materasso Diplomat

od 523,80 €
Matrac DIPLOMAT Materasso Matrace a rošty v rozmeroch nad 200x90 a atypy sú na objednávku, výroba sa spustí až po uhradení predfaktúry. Strana...

Ďalšie články z kategórie Matrace

Vaše hodnotenie:
(90.4%)

Komentáre
Žaneta 01.Aug.2021

Mám matrac Tropico Heureka Plus a celkovo je to tvrdší matrac, hoci má tvrdšiu aj mäkšiu stranu a každý si môže zvoliť tú, ktorá mu viac vyhovuje. Oceňujem možnosť výroby iného než štandardného rozmeru aj možnosť dodania nižšej výšky matracu. Páči sa mi, že poťah sa dá ľahko stiahnuť a oprať v práčke. Celkovo som s matracom spokojná, pretože sa mi na ňom veľmi dobre spí. Mám kvalitné spracovanie, je pohodlný a zatiaľ som neprišla na žiadne nedostatky. Vďaka matraca ma cca. po týždni používania prestala bolieť chrbtica. Ale treba dodať, že prvé noci som si naň musela zvykať, no teraz je to už super a vyspím sa do ružova. :-) Tento matrac odporúčam, bolo to správna voľba.

Odpovedať

Anna P. 01.Aug.2021

S manželom sme si kúpili matrace MPO Memory Comfort 1+1 a sme s ním spokojní. Matrac je komfortný, kvalitne spracovaný a za výhodnú cenu. Matrac sa tvaruje podľa tela, no nevyleží sa. Váha tela sa rozloží na celý matrac a vďaka tomuto matracu ma konečne nebolí chrbát. Manžel je tiež spokojný. Dá sa pretáčať zo strany na stranu, ktoré sa líšia tvrdosťou a manipulácia s matracom je veľmi dobrá a jednoduchá. Vyhovuje nám jeho tvrdosť i výška. Ak hľadáte ortopedický matrac pre kvalitný spánok, myslím si, že tento bude fajn.

Odpovedať

Júlia V. 07.Aug.2021

Používam ergonomický matrac Dormeo Ergo Comfort, ktorý je podľa výrobcu najlepším ergonomickým matracom v Európe. :-) To neviem potvrdiť, ale každopádne som s matracom spokojná, pretože je maximálne pohodlný. Matrac je síce drahší, no spí sa na ňom ako na obláčiku. Ráno vstávam oddýchnutá a bez bolestí chrbta. Je to kvalitne spracovaný matrac s viacerými vrstvami, ktorý navyše pekne vyzerá. Tvrdosť matraca mi vyhovuje a oceňujem aj dobrú manipuláciu po rozložení vďaka úchytom. Plus dávam za ľahko prateľný poťah a 15 ročnú záruku od výrobcu. Zvažujem, že rovnaký matrac kúpim aj mojej mamine.

Odpovedať

Zdenka 23.Sep.2021

Po dlhej dobe som sa konečne dobre vyspala a vďačím za to matracu Benab Fyzio plus 1+1. Za mňa je to najlepší matrac, aký som doteraz mala. Oceňujem taštičkové pružiny, ktoré sú tiché aj výšku matracu.

Odpovedať

Alena 02.Oct.2021

Maximálna spokojnosť s matracom Jaamatrac Sofia, ktorý je za dobrú cenu a vyrobený z kvalitných materiálov. Páči sa mi, že matrac je pružný a dá sa krásne rozobrať a oprať, aby bol neustále hygienický. Z jednej strany je pružný pre mäkké spanie a z druhej strany tvrdší, pretože má kokosovú vložku, čo je skvelé pre detskú chrbticu.

Odpovedať

Marienka 20.Oct.2021

Dcére sme kúpili matrac Matracehravo Favorit Hard, pretože ju dlhodobo bolel chrbát. Vyberali sme z viacerých modelov, no nakoniec sme zvolili tento kvôli cene a dobrým recenziám. K matracu bol zadarmo aj vankúš z pamäťovej peny. Dcéru chrbát prestal bolieť, takže účel splnil na jednotku.

Odpovedať

Dušana 20.Nov.2021

Matrac Baby Matex Carpathia som si zvolila z toho dôvodu, že je obojstranný a cenovo výhodný. Tvrdšia strana je vhodná pre dospelého alebo väčšie dieťa a mäkšia strana zas pre bábätko. Matrac je kvalitne spracovaný a vyrobený z príjemného materiálu. Na žiadne negatíva som neprišla. V domácnosti už máme dva takéto matrace.

Odpovedať

Ivan 22.Nov.2021

Matrac Texpol EXCELENT spĺňa všetko, čo som od neho očakával. Je kvalitne spracovaný a páči sa mi, že je dostatočne vysoké, čo je vhodné pre moje kĺby. Neľutujem ani vyššiu cenu, ktorú som zaň dal. Môžem povedať, že tento matrac má pre mňa len samé pozitíva. Spí sa mi na ňom veľmi dobre.

Odpovedať

Karolína 07.Dec.2021

Tropico Amundsen je skvelý matrac, ak máte nejaké problémy s chrbticou. Vo vnútri sa nachádza unikátne vlnové jadro, čo je pri spaní cítiť. Spánok je hlboký, pokojný a bez bolestí. Som rada, že som si vybrala práve tento matrac. Spí sa mi na ňom pohodlne a ráno som oddýchnutá.

Odpovedať

Zuzana 12.Dec.2021

Cenovo výhodný je matrac Baby Matex Carpathia, ktorý je obojstranný. Čiže si môžem vyberať z tvrdšej aj mäkšej strany. Materiál matraca je príjemný na dotyk. Ide o detský matrac, mäkšia strana je preto vhodná pre bábätko a tvrdšia zas pre väčšie dieťatko. S výberom som spokojná, malý spinká veľmi dobre.

Odpovedať

Hana 14.Jan.2022

Matrac MPO ERGONOMY PLUS nám presne sadol na rošt a má dobrú výšku. Je dostatočne tvrdý, aby sa na ňom pohodlne spalo a aby netrpela chrbtica. Cena je síce vyššia, no myslím, že sa oplatil. Kvôli krátkosti používania ešte neviem zhodnotiť, či sa na ňom nebudú tvoriť vyležaniny. No zatiaľ spokojnosť s tvrdosťou aj pružnosťou, poskytuje komfortný spánok.

Odpovedať

Lejla 08.Feb.2022

Dormeo Ergo Comfort je dobrý matrac, ale škoda, že nie je obojstranný. Prvých pár dní slabo páchol, akoby nejakou chemikáliou alebo novotou, našťastie, časom sa to vyvetralo.

Odpovedať

Želmíra 22.Feb.2022

Benab Fyzio spĺňa všetky nároky, ktoré by mal mať zdravotný matrac. Za tú cenu to bola určite super kúpa, prevedenie je kvalitné.

Odpovedať

Petra 16.May.2022

Síce drahý, no klavitný matrac je Curem C7000 XD. Je pohodlný, pružný a s voliteľnou výškou. Konštrukcia zo štyroch vrstiev je odolná a zároveň vzdušná, s výberom sme spokojní.

Odpovedať