Zmrzlinovače

Najlepšie zmrzlinovače 2024 + recenzie

Domáca zmrzlina má hneď niekoľko výhod. Môžete si ju pripraviť kedykoľvek, presne podľa vašej chuti a, v neposlednom rade, budete poznať jej presné zloženie. Ak si chcete túto lahôdku pripravovať sami, budete potrebovať špeciálne zariadenie, ktorým je zmrzlinovač. Na výber máte ručné aj automatické modely. Na niekoľko z nich sme si posvietili v našom teste zmrzlinovačov, ktorý vyhral model Guzzanti GZ 151A. V závere testu sme si pre vás pripravili podrobný návod na výber najlepšieho zmrzlinovača, v ktorom nájdete všetko, na čo by ste sa mali sústrediť pred kúpou tohto kuchynského spotrebiča.

Publikované: 02.05.2022
Aktualizované: 22.04.2024

Aký zmrzlinovač kúpiť?

V zásade poznáme 2 základné typy zmrzlinovačov, a to elektrické a ručné. Elektrické modely sa ďalej delia na tie bez kompresora, pri ktorých musíte zmrzlinovú zmes aj nádobu vopred vychladiť, a tie s kompresorom, ktoré zmrzlinu nielen miešajú, ale zároveň chladia. Ďalším dôležitým parametrom pri výbere tohto spotrebiča je jeho objem. Ostatné špecifikácie sú skôr detaily. Najlepší zmrzlinovač si preto môžete vybrať aj na základe nasledujúcich krátkych popisov, v ktorých sme pre vás zhrnuli to najdôležitejšie o 3 vybraných modeloch. Ide o 2 kúsky s kompresorom a 1 ručný zmrzlinovač, ktorý je vhodnou voľbou pre tých z vás, ktorí si zmrzlinu pripravujú len z času na čas.

Názov Hodnotenie Detail
Guzzanti GZ 151A 5* Zobraziť produkt
Guzzanti GZ 158 5* Zobraziť produkt
Sage BCI600 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Guzzanti GZ 151A

Guzzanti GZ 151A

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 135 W, objem 1 200 ml, chladenie v rozmedzí -18 až -35 °C.

Zobraziť viac info

Nerezový automatický zmrzlinovač Guzzanti s príkonom 135 wattov disponuje vstavaným úsporným kompresorom, ktorý zabezpečuje samochladiacu funkciu, vďaka čomu žiadnu časť prístroja nie je potrebné vkladať do mrazničky. Výrobu zmrzliny, sorbetov či mrazených jogurtov je možné sledovať cez priehľadné veko. Jednotlivé parametre prípravného procesu ako čas prípravy či teplota sú zobrazované na LED displeji. Vyberateľná nádoba na zmrzlinu má objem 1 200 mililitrov.

Cenový trhák
Tescoma Della Casa

Tescoma Della Casa

Ručný zmrzlinovač, objem 600 ml, čas predmrazenia nádoby 18 hod.

Zobraziť viac info

Tescoma Della Casa je ručný zmrzlinovač s priemerne objemnou nádobou, ktorú je nutné pred prípravou zmrzliny predmraziť. Ide o cenovo dostupný a multifunkčný model, v ktorom si pripravíte aj iné pochúťky, napr. granitu či ľadový koktail. Della Casa je vyrobený z plastu, pozostáva z niekoľkých komponentov, ktoré sú nenáročné na údržbu a k plusom zaraďujeme aj pomerne rýchlu prípravu chladených dobrôt.

Náš TIP
Klarstein Vanilla Sky

Klarstein Vanilla Sky

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 180 W, objem 2 000 ml, manuálny časovač 30 – 40 min.

Zobraziť viac info

Zmrzlinovač s kompresorom Klarstein Vanilla Sky je vcelku drahým modelom, ktorý má však vysoký výkonveľký objem a praktické funkcie. K výrazným pozitívam patrí aj veľmi dobrá kvalita spracovania, kvalitné našľahanie zmrzlinovej zmesi a funkcia automatického chladenia. Nevýhodou je časovač s menšími možnosťami nastavenia a veko, ktoré je niekedy nutné pridržiavať.

Obsah článku:

Hodnotené parametre    

V našich nezávislých testoch sa pre vás snažíme spracovať čo najpodrobnejšie a najobjektívnejšie recenzie vybraných produktov, no taktiež ich vzájomné porovnanie. Aj na základe neho si totiž môžete vybrať model, ktorý zodpovedá presne vašim požiadavkám. V teste zmrzlinovačov nájdete zástupcov všetkých 3 vyššie spomínaných kategórií, teda modely s aj bez kompresora a taktiež tie, ktoré sa ovládajú len manuálne. Medzi parametre, na ktoré sme pri hodnotení prihliadali najviac, sme preto zaradili len tie vlastnosti zmrzlinovačov, ktoré súvisia s ich výkonom, ovládaním a údržbou. To, či daný spotrebič disponuje alebo nedisponuje kompresorom, totiž nie je možné považovať za výhodu či nevýhodu, keďže ide o veľmi individuálny parameter.

Výkon a rýchlosť prípravy zmrzliny
Dostupné režimy a funkcie
Objem
Ovládanie
Kvalita spracovania
Údržba
Dizajn

Predtým, než sme sa mohli pustiť do zostavovania recenzií zmrzlinovačov, sme si museli vybrať spomedzi desiatok existujúcich produktov. Aby sme vám neodporučili nekvalitný spotrebič, zmrzlinovače sme hľadali len medzi overenými značkami Klarstein, Tescoma, Silvercrest a Guzzanti, v ponuke ktorých sa nachádzajú lacnejšie i drahšie modely. Gro nášho výberu tvorilo hodnotenie a porovnávanie samotných špecifikácií. Z veľkej časti sme však naše závery porovnávali s tými vašimi v spotrebiteľských recenziách na portáloch, ako je Heureka.sk, Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Okay.sk, Tpd.sk, Nay.sk, Datart.sk či Planeo.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie zmrzlinovačov

Naše nezávislé hodnotenia vznikli na základe detailného prieskumu aktuálnej ponuky výrobníkov zmrzliny dostupných na našom trhu a ich vzájomným porovnávaním. Pri recenzovaní sme sa opierali taktiež o spotrebiteľské skúsenosti s danými modelmi a iné recenzie na nezávislých webových portáloch zo Slovenska aj zahraničia. Predajcovia ani výrobcovia zmrzlinovačov nemali na tento proces žiaden vplyv. Test zmrzlinovačov obsahuje aj naše vlastné hodnotenia a závery, pri ktorých sme sa držali najmä faktov, teda technických špecifikácií a reálnych vlastností toho či onoho produktu.

Víťaz testu

Guzzanti GZ 151A

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 135 W, objem 1 200 ml, chladenie v rozmedzí -18 až -35 °C.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zmrzlinovač Guzzanti je dokonalým pomocníkom pri výrobe domácej zmrzliny, sorbetov či osviežujúcich mrazených jogurtov. Je plne automatický a svojím nerezovým povrchom je parádnym doplnkom v akejkoľvek modernejšej kuchyni. Z hľadiska príslušnosti k tej ktorej cenovej hladine možno hovoriť o drahšom modeli, ktorého cena sa však priamo úmerne odráža na kvalite spracovania a účinnosti stroja v produkcii studených dobrôt.

S príkonom 135 wattov sa zaraďuje skôr k priemerným modelom zmrzlinovačov, no aj napriek tomu dokáže kvalitne zasýtiť dvoj- až štvorčlennú rodinu. Vďačiť za to možno objemu zmrzlinovej nádoby, ktorá je na úrovni 1 200 mililitrov. Nádobu možno zo stroja jednoducho vyňať, čo pomáha najmä pri naberaní pochúťok do misiek či pohárov. Príprava zmrzliny trvá približne 35 minút, pričom konkrétny čas je zobrazovaný na LED displeji v prednej časti zmrzlinovača. Displej tiež slúži na odčítanie teploty v nádobe na zmrzlinu.

Automatický zmrzlinovač je vybavený vstavaným úsporným kompresorom, ktorý v značnej miere prispieva k funkcii samochladenia. Teploty v zmrzlinovej nádobe sa pohybujú v rozmedzí -18 až -35 stupňov Celzia. Samotnú výrobu studených pokrmov je možné sledovať cez priehľadné uzavierateľné veko stroja.

Zmrzlinovač z radu Guzzanti ponúka domácu výrobu naozaj výbornej zmrzliny, ktorej čas prípravy prekoná očakávania nejedného spotrebiteľa. Kvalita spracovania a účinnosť stroja sa síce odrazia na vyššej cene, no do výroby produktov na základe vlastných požiadaviek sa väčšinou oplatí investovať. Nádrž by síce mohla byť väčšia, no ak vezmeme do úvahy prípravný čas a fakt, že stroj dokáže pripraviť naraz zmrzlinu pre štvorčlennú rodinu, toto negatívum sa pomerne rýchlo stratí.

Pozitíva

Výborná domáca zmrzlina
Rýchly čas prípravy
Displej a samochladenie

Negatíva

Nádrž na zmrzlinu by mohla byť väčšia
Priemerný príkon

Typ: zmrzlinovač s kompresorom ● Príkon: 135 W ● Časovač: áno ● Displej: áno ● Samochladenie: áno ● Funkcie: výroba zmrzliny, sorbetov, mrazených jogurtov ● Objem: 1 200 ml ● Rozmery: 35 x 25 x 27,5 cm ● Hmotnosť: 10,2 kg

Cenový trhák

Tescoma Della Casa

Ručný zmrzlinovač, objem 600 ml, čas predmrazenia nádoby 18 hod.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zmrzlinovač Della Casa je kompaktný ručný model s pekným dizajnom. Je určený na prípravu zmrzliny, sorbetu, koktailov či granity. K jeho prednostiam patrí atraktívna obstarávacia cena, jednoduchá obsluha a veľmi nenáročná údržba.

Tescoma Della Casa sa skladá z 2 nádob, vonkajšej a vnútornej s chladiacou náplňou, ktorú je nutné pred prípravou zmrzliny predmraziť v mrazničke minimálne počas 18 hod.

Všetky časti tohto výrobníka zmrzliny, okrem chladiacej nádoby, sú vyrobené z plastu, čo je pozitívne z hľadiska údržby aj hmotnosti spotrebiča. Na druhej strane sa musíte pripraviť na niekoľko nedokonalostí, medzi ktoré patrí napr. to, že plastová lopatka nemusí byť dostatočne pevná pri šľahaní vymrazenej zmrzlinovej zmesi.

Obsluhu hodnotíme ako jednoduchú, čo je pre ručné modely príznačné. Namrazenú vnútornú nádobu vložíte do tej vonkajšej, umiestnite do nej lopatku, na zmrzlinovač nasadíte veko a k lopatke pripevníte rukoväť na jej otáčanie. Samotné šľahanie zmrzlinovej zmesi s týmto modelom trvá 15 až 20 min. Presný čas sa odvíja od jej množstva a počiatočnej teploty.

Do nádoby môžete naliať max. 600 ml zmrzlinovej zmesi. Po našľahaní mierne zväčší objem, tak či onak, tento model slúži na prípravu menšieho množstva zmrzliny. K pozitívam zaraďujeme nenáročnú údržbu, keďže všetky plastové časti zmrzlinovača môžete umývať v umývačke riadu. Výnimkou je vnútorná nádoba s chladiacou náplňou, ktorú je možné umývať vo vode, no výhradne ručne.

Drvivá väčšina spotrebiteľov, ktorí na rôznych webových portáloch hodnotili zmrzlinovač Tescoma Della Casa, ho považujú za dobrú voľbu. Medzi pozitívnymi recenziami sa najčastejšie spomína dobrá kvalita spotrebičanenáročná výroba zmrzliny, možnosť umývania plastových komponentov v umývačke riadukompaktné rozmery a primeraná obstarávacia cena. V negatívnych hodnoteniach spotrebitelia spomínajú nedokonalosti, ako je nutnosť pridržiavania veka počas miešanie zmrzlinovej zmesi, absencia samostatného veka na uskladnenie hotovej zmrzliny či fakt, že plastové lopatky nie sú dostatočne silné na premiešavanie v konečnej fáze šľahania.

Pozitíva

Primeraná obstarávacia cena
Vcelku krátky čas predmrazenia nádoby
Nenáročná údržba

Negatíva

Menší objem
Menej pevné lopatky z plastu
Nižšia kvalita spracovania

Typ = ručný zmrzlinovač ● Objem = 600 ml ● Čas predmrazenia nádoby = 18 hod.

Náš TIP

Klarstein Vanilla Sky

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 180 W, objem 2 000 ml, manuálny časovač 30 – 40 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klarstein Vanilla Sky patrí k drahším zmrzlinovačom. Na druhej strane má nadštandardne vysoký výkon, veľký objem, dobrú kvalitu spracovania a pekný dizajn. Model Vanilla Sky je plnoautomatický, poradí si aj s nepredchladenými surovinami a zmrzlinu pripraví veľmi rýchlo.

Klarstein Vanilla Sky je vybavený kompresorom so 180 W príkonom, čo je v kategórii domácich výrobníkov zmrzliny vysoký nadpriemer. Vďaka tomu si v tomto spotrebiči pripravíte skutočne veľké množstvo zmrzliny za krátky čas. Zmrzlinovú zmes pritom nemusíte vopred chladiť. Nádoba má veľký objem, až 2 000 ml. Tento spotrebič je preto vhodný aj na príležitosti, ako sú napr. rodinné oslavy.

Na Vanilla Sky ďalej nájdete praktický displej a tlačidlo Štart/Stop, ktorým môžete proces prípravy zmrzliny kedykoľvek pozastaviť a opätovne spustiť. Vďaka tomu je možné do zmrzliny aj počas šľahania pridať akékoľvek ingrediencie. Po uplynutí vami zvoleného času sa spotrebič automaticky prepne na chladiaci režim, ktorý je prednastavený na 60 min.

Ovládanie, ktoré prebieha prostredníctvom 4 tlačidiel, je nenáročné. Do nádoby vložíte všetky požadované suroviny, nastavíte si vhodný čas a počkáte. Príprava zmrzliny, v závislosti od jej množstva, s týmto modelom trvá 30 až 40 min. Časovač je ovládateľný aj manuálne. Za mínus považujeme menšie časové rozpätie, ktoré sa začína až na 30 min. Údržba je príjemná. Časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, môžete totiž jednoducho odmontovať a umyť vo vode.

Spotrebiteľské skúsenosti so zmrzlinovačom Klarstein Vanilla Sky sú prevažne pozitívne. K nevýhodám zaraďujú napr. menšie možnosti nastavenia časovača či menej odolné veko. V pozitívnych recenziách spotrebitelia spomínajú nerezovú nádobu, spoľahlivý chodkvalitné našľahanie zmrzlinovej zmesi, jednoduchú obsluhu a údržbu a funkciu chladenia po skončení prípravy zmrzliny.

Pozitíva

Nadpriemerný výkon a objem
Kvalitné našľahanie zmrzlinovej zmesi
Automatické chladenie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Menšie možnosti nastavenia časovača
Menej odolné veko nádoby na zmrzlinu

Typ = zmrzlinovač s kompresorom ● Príkon = 180 W ● Časovač = áno ● Objem = 2 000 ml ● Rozmery = 27 x 36 x 31 cm ● Hmotnosť = 10 kg

Pre náročných

Sage BCI600

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 200 W, objem 1 000 ml, manuálny časovač 5 – 180 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte profesionálny zmrzlinovač, Sage BCI600 je určený práve pre vás. Ide o model z cenovej kategórie do 400 eur, ktorý má vysoký príkon, je vybavený zaujímavý režimami a smart funkciami. Objem nádoby nie je ohurujúci, túto nedokonalosť však vyrovnáva vysoká kvalita spracovania a viacero praktických detailov.

Sage BCI600 nie je obyčajný zmrzlinovač. Je vybavený kompresorom, preto nie je nutné vopred chladiť nádobu ani zmes na zmrzlinu, a má nadštandardne vysoký príkon, ktorý predstavuje 200 W, čo je príznačné pre profesionálne modely. Asi najzaujímavejším parametrom je 12 programov na nastavenie štruktúry výsledného pokrmu, pomocou ktorých pripravíte nielen zmrzlinu, ale tiež pochúťky, ako mrazený jogurt, gelato či sorbet. Zmrzlinovač pritom dokáže hustotu krému rozpoznať automaticky.

Okrem automatických režimov máte k dispozícii aj manuálny časovač, ktorý je možné nastaviť na 5 až 180 min., čo hodnotíme ako vysoký nadštandard. Sage BCI600 ďalej disponuje automatickým režimom chladenia po skončení šľahania zmesi, a to až na 3 hod. a teplotu –30 °C.

Tento výrobník zmrzliny má menšiu, len 1 000 ml nádobu. Sage BCI600 na druhej strane pracuje extrémne rýchlo. Kilogram zmrzliny vyrobí za hodinu až dve. Ovládanie je elektronické. Prebieha cez LCD displej s podsvietením, preto si vyžaduje trochu praxe. K praktickým detailom zaraďujeme transparentné veko, cez ktoré môžete sledovať práve pripravovaný dezert. Kvalita spracovania je na vysokej úrovni. Spotrebič je vyrobený zo zliatiny ušľachtilých kovov v kombinácii s nerezovou oceľou, čo sa odzrkadlilo aj na spomínanej vysokej obstarávacej cene.

Spotrebitelia, ktorí si zakúpili zmrzlinovač Sage BCI600, ho hodnotia prevažne kladne. Pozitívne vnímajú najmä perfektne pripravenú domácu zmrzlinu za krátky čas, až 3 hodiny chladenia po skončení šľahania, možnosť odňatia nádoby, jednoduché ovládanie a podsvietený LCD displej. V negatívnych hodnoteniach sme natrafili na tvrdenie, že lopatky zmrzlinovača nedokážu dostatočne efektívne premiešavať už stuhnutú zmrzlinu. Pri príprave sorbetu či jogurtu, teda dezertov s jemnejšou konzistenciou, tento problém spotrebitelia nezaznamenali.

Pozitíva

Nadštandardne vysoký výkon
Bohatá ponuka programov na prípravu rôznych dezertov
3-hodinový režim chladenia

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Menší objem

Typ = zmrzlinovač s kompresorom ● Príkon = 200 W ● Časovač = áno ● Objem = 1 000 ml ● Rozmery = 39 x 26 x 23 cm

Guzzanti GZ 152

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 150 W, objem 1 500 ml, manuálny časovač 10 – 60 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 s kompresorom je ďalším drahším a veľmi výkonným modelom. Má trochu menší objem, nájdete na ňom časovač, je vybavený kvalitnou nádobou s nepriľnavým povrchom a je určený na prípravu rôznych mrazených dezertov.

Guzzanti GZ 152 z hľadiska výkonu aj obstarávacej ceny spadá do podobnej kategórie zmrzlinovačov ako model Sage BCI600 či Klarstein Vanilla Sky. Je vybavený kompresorom s príkonom 150 W, príprava zmrzliny je preto veľmi rýchla. V priemere sa pohybuje okolo 30 až 35 min. Na spotrebiči sa nachádza aj manuálny časovač, ktorý je možné nastaviť od 10 do 60 min., Guzzanti GZ 152 je teda ďalším multifunkčným kúskom, v ktorom si okrem zmrzliny pripravíte aj iné pochúťky, napr. sorbet či mrazený jogurt.

Teplotný rozsah pri chladení, ktorý môžete taktiež regulovať manuálne, predstavuje –18 až +5 °C, čo je porovnateľné s teplotou v mrazničke. Ovládanie je príjemné a nenáročné. Na spotrebiči nájdete aj LED displej, ktorý zobrazuje zostávajúci čas šľahania a práve nastavenú teplotu.

Nádoba zmrzlinovača má 1 500 ml objem. V praxi si v nej pripravíte max. 800 g zmrzliny, čo nie je najviac. K plusom zaraďujeme jej kvalitu. Je vyrobená z nerezovej ocele a má nepriľnavú povrchovú úpravu z teflónu, čo má priaznivý dopad na údržbu spotrebiča. Navyše, veko a lopatky môžete umývať v umývačke riadu. Veko nádoby je transparentné a hermeticky uzatvárateľné, takže je možné sledovať celý proces šľahania. V balení nájdete aj niekoľko doplnkov, konkrétne lopatku a lyžicu na zmrzlinu.

V súvislosti s Guzzanti GZ 152 vám dávame do pozornosti taktiež ďalšie modely od tohto výrobcu. V jeho ponuke nájdete vyslovene lacné zmrzlinovače bez kompresora, napr. Guzzanti GZ 158 s digitálnym časovačom, ktoré vám zmrzlinu pripravia za menej ako 30 min. Ak hľadáte zmrzlinovač s kompresorom, pozrite sa na model GZ 151A za vcelku prívetivú obstarávaciu cenu.

Automatický zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 urobil na spotrebiteľov dobrý dojem. V recenziách na Heureka.sk spomínajú rýchlu výrobu kvalitnej zmrzliny bez hrudieknenáročnú údržbu a obsluhu, pekný dizajn a široké možnosti manuálneho programovania času a teploty. V negatívnych hodnoteniach spotrebitelia spomínajú hlučnosť, veľké rozmery vyššiu obstarávaciu cenu. Zopár užívateľov uvádza, že príprava zmrzliny v skutočnosti trvá dlhšie ako 30 min., motor ma trochu slabší výkon a lopatky nie sú dostatočne pevné.

Pozitíva

Vysoký výkon a široké možnosti programovania
Kvalitne pripravená zmrzlina bez hrudiek
Nenáročná údržba

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Menej výkonný motor
Veľké rozmery a vyššia hmotnosť

Typ = zmrzlinovač s kompresorom ● Príkon = 150 W ● Časovač = áno ● Objem = 1 500 ml ● Rozmery = 33 x 32 x 38 cm ● Hmotnosť = 10,3 kg

Domo DO9207I

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 180 W, objem 2 000 ml, manuálny časovač 5 – 60 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zmrzlinovač Domo nerezovej farby je kompaktným a oku lahodiacim pomocníkom do kuchyne pre každého spotrebiteľa, ktorý si dáva záležať na podomácky vyrobených produktoch. V tomto prípade medzi ne môžeme zaradiť zmrzlinu, ovocné sorbety i mrazené jogurty. Vďaka vstavanému kompresoru možno hovoriť o samochladiacom mechanizme, ktorý udrží zmrzlinu v chlade aj hodinu po ukončení prípravy. Takto ostáva zmrzlina pripravená na priamu konzumáciu nejaký čas po jej zhotovení. Nejedného spotrebiteľa rozhodne poteší vyberateľná metla na miešanie, odmerka a naberačka na zmrzlinu, ktoré sú súčasťou balenia.

Domáci zmrzlinovač disponuje vyberateľnou nádobou na zmrzlinu s objemom 2 000 mililitrov. Nádoba je zhotovená z eloxovaného hliníka, čo znamená, že má povrch vopred spracovaný tak, aby nedochádzalo k jeho korózii. Výhodou tohto modelu je tiež priehľadné veko, vďaka čomu je možné sledovať proces odohrávajúci sa vo vnútri zmrzlinovej nádoby, pričom tento ochranný poklop disponuje otvorom na pridávanie ďalších ingrediencií počas chodu. Čo sa týka materiálov, rozhodne stojí za zmienku telo stroja, ktorého stavbu tvorí brúsený nerez.

Zmrzlinovač Domo disponuje tromi automatickými programami. Zmrzlinový pozostáva z kombinácie chladenia a miešania, pričom zvyšné dva programy pokrývajú tieto dve funkcie samostatne (jeden sa stará o chladenie a druhý zvlášť o miešanie). Dĺžka jednotlivých programov je v rámci tohto výrobku nastaviteľná, a to v rozsahu piatich minút až jednej hodiny. Prístroj zmes ušľahá a vychladí, pričom funkcia ochrany motora dokáže identifikovať hrozbu v podobe príliš tvrdej zmrzliny, čo vedie k samovoľnému zastaveniu motora ešte pred ukončením prípravy zmrzliny. Model tiež disponuje podsvieteným displejom, na ktorom sa zobrazujú informácie ohľadom zvoleného programu a ostávajúceho času. Ovládanie funguje na princípe tlačidiel, ktoré vypínajú stroj, vyberajú program, prerušujú alebo spúšťajú zvolený program a nastavujú čas prípravy.

Ide o trochu drahší a ťažší model, ktorý však možno jednoducho obsluhovať. Spotrebiteľov poteší najmä kvalitné spracovanie v podobe stavby kostry stroja, ale aj jednotlivých častí. Výkonnosť odmontovateľnej metly na miešanie nemusí uspokojiť každého spotrebiteľa, no na domácu výrobu zmrzliny a iných chladených pochúťok rozhodne stojí za zmienku a zváženie.

Pozitíva

Kvalitné spracovanie
Veľký objem nádoby na zmrzlinu
Bonusová výbava (odmerka, naberačka)

Negatíva

Menej výkonná metla na miešanie
Vyššia obstarávacia cena

Typ: zmrzlinovač s kompresorom ● Príkon: 180 W ● Časovač: áno ● Displej: áno ● Samochladenie: áno ● Funkcie: výroba zmrzliny, sorbetov, mrazených jogurtov ● Objem: 2 000 ml ● Rozmery: 41 x 27 x 25 cm ● Hmotnosť: 12,5 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Naše testy sa snažíme za každých okolností zostaviť tak, aby si v nich na svoje prišlo čo najviac spotrebiteľov. Preto v nich nájdete vyslovene lacné a základné, ale i drahšie modely s pokrokovými funkciami či nadštandardnou kvalitou spracovania. Spracovanie podrobných recenzií je časovo náročná aktivita, do nášho testu bolo teda možné zaradiť len niekoľko kúskov. Ak ste medzi nimi nenašli ten ideálny pre vás, nahliadnite na naše ďalšie tipy na šikovné zmrzlinovače od overených výrobcov. V sekcii alternatívnych produktov nájdete niekoľko takmer profesionálnych spotrebičov, no taktiež tie bez kompresora, ktoré sú dostupné za veľmi atraktívnu obstarávaciu cenu.

Samochladiaci zmrzlinovač Klarstein Sweet Sundae patrí do vyššej cenovej kategórie. Má vysoký výkon, prehľadný LCD displej, jeho obsluha je nenáročná, zmrzlinu pripraví už za 40 min. a za spomenutie stojí aj jeho veľmi zaujímavý dizajn a prevedenie. Zmrzlinu si z neho totiž načapujete priamo do pohára. Zmrzlinovač má 1 500 ml objem, čo je akýsi priemer. K nevýhodám zaraďujeme vysokú obstarávaciu cenu a hmotnosť, ktorá presahuje 17 kg.

Klarstein Snowberry & Choc je ďalší model s kompresorom, ktorý je dostupný za prívetivú obstarávaciu cenu. Má 135 W príkon, menší objem, ktorý predstavuje 1,2 l, nachádza sa na ňom praktický podsvietený displej a príprava zmrzliny mu v priemere zaberie 30 až 40 min. Snowberry & Choc je vybavený časovačom a programom automatického chladenia. K plusom patrí dobrá kvalita spracovania a nenáročná údržba.

Pre tých z vás, ktorí hľadajú lacný zmrzlinovač bez kompresora, dávame do pozornosti model Ariete Gran Gelato 642Má 1,5 l objem a jeho príkon dosahuje 12 W. Príprava zmrzliny je rýchla, v priemere trvá cca 30 min., spotrebič sa jednoducho rozoberá, čo oceníte pri jeho čistení, má kompaktné rozmery a vcelku nízku hmotnosť, cca 3 kg. Upozorňujeme, že pri tomto modeli sa nevyhnete predmrazeniu nádoby v mrazničke a predchladeniu zmrzlinovej zmesi.

Zmrzlinovač Domo DO2309I si zamilujú tí z vás, ktorí si zmrzlinu pripravujú len občasne a v menšom množstve. Ide o ďalší kompaktný model s 1 000 ml objemom bez kompresora, ktorý je nutné vopred predmraziť. Jeho príkon predstavuje 12 W, príprava zmrzliny trvá menej ako 30 min., je vybavený ochranou proti prehriatiu, obsluha je nenáročná, a to isté platí aj o jeho údržbe.

Ako posledný sme pre vás vybrali ďalší cenovo dostupný zmrzlinovač Bosch MUZ 5EB2. Ide o vyslovene miniatúrny model bez kompresora, ktorý má 550 ml objem. Zmrzlinu si v ňom pripravíte za cca 30 min. Chladiaca nádoba, ktorú je nutné predmraziť, má dvojité steny a praktický držiak. K pozitívam patrí nízka hmotnosť, veľmi kompaktné rozmery a vcelku dobrá kvalita spracovania.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

V závere nášho testu zmrzlinovačov sme si pre vás pripravili tabuľku najpredávanejších modelov na portáli Heureka.sk. Priebežne ju aktualizujeme, preto sa z nej dozviete, ktoré kúsky patria k tým najobľúbenejším v súčasnosti. Miera predajnosti je jedným z parametrov, ktorý je pri výbere tohto kuchynského pomocníka veľmi nápomocný. Prihliadame naň aj my pri výbere spotrebičov do našich testov, ich následnom recenzovaní a porovnávaní. Preto vám určite odporúčame, aby ste mu pred konečným verdiktom venovali aspoň pár minút pozornosti.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SECM 12 C7 5* Zobraziť produkt
Guzzanti GZ 151A 5* Zobraziť produkt
Guzzanti GZ 159 5* Zobraziť produkt
Sage BCI600 5* Zobraziť produkt
Silvercrest SEM 90 C3 5* Zobraziť produkt

Zmrzlinu si doma pripravíte aj bez zmrzlinovača. I napriek tomu, že recepty, ktoré nájdete na internete, môžu na prvý pohľad pôsobiť jednoducho, v skutočnosti ide o neskutočne zdĺhavý proces. V skratke, zmrzlinovú zmes nalejete do antikorovej nádoby, vložiť ju do mrazničky a raz za cca 2 hod. ju musíte premiešať. Príprava niekoľkých gramov zmrzliny vám preto môže zabrať celý deň.

Ako vybrať zmrzlinovač

Ak patríte k milovníkom tejto chladenej pochúťky, určite vám odporúčame, aby ste si zaobstarali zmrzlinovač. Tieto spotrebiče sú dostupné vo viacerých verziách, pričom mnohé z nich môžete vlastniť už za pár eur. V našom návode na výber sa pozrieme na všetky typy zmrzlinovačov vrátane ich krátkej špecifikácie, výhod a nevýhod a všetky dôležité parametre, na ktoré je potrebné prihliadať pri nákupe. Pripravili sme si pre vás taktiež prehľad aktuálnych cien overených výrobcov, ktorých produkty sú dostupné na našom trhu.

 • Ako funguje zmrzlinovač
 • Typy zmrzlinovačov
 • Objem zmrzlinovača
 • Príkon a výkon
 • Ovládanie a možnosti programovania
 • Výrobné materiály, prevedenie a údržba
 • Funkcie, doplnky a príslušenstvo
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Ako funguje zmrzlinovač

Predtým, než sa pustíme do návodu na výber, sa v krátkosti pozrieme na princíp, na ktorom fungujú zmrzlinovače. Ako bolo spomenuté vyššie, domácu zmrzlinu si vyrobíte aj bez tohto špeciálneho zariadenia, avšak s ním je to podstatne jednoduchšie a rýchlejšie. Zmrzlinovač je v podstate veľmi jednoduchý spotrebič, ktorý sa skladá z 3 základných častínádoby, veka a metličky.

Do nádoby vložíte zmrzlinovú zmes podľa vášho obľúbeného receptu a metlička sa postará o ich vyšľahanie do hladkého krému, ktorý nebude obsahovať hrudky či iné nedokonalosti. Modely s kompresorom zabezpečia aj samotné vychladenie zmesi. Zmrzlinovače sú teda akýmisi miešačkami s chladením, prípadne špeciálnou chladiacou nádobou, ktoré za vás zrealizujú nekonečné šľahanie zmrzliny.

Typy zmrzlinovačov

Na výber máte ručné a elektrické zmrzlinovačeRučné modely, ktoré pracujú bez zdroja energie, sú lacnejšie, práca s nimi si však vyžaduje vašu prácu a dlhší čas. Nevýhodou môže byť i menej kvalitné vyšľahanie zmrzlinového krémuElektrické spotrebiče urobia za vás podstatnú časť alebo všetku prácu. Do misky jednoducho vložíte všetky premiešané prísady, zavriete veko s metličkou a stlačíte tlačidlo. Elektrické zmrzlinovače sa ďalej delia na tie bez a s kompresorom.

Zmrzlinovače bez kompresora

Zmrzlinovače bez kompresora alebo tzv. zmrzlinovače s chladiacou nádobou sú kompaktné a lacnejšie zariadenia so špeciálnou nádobou, ktorá obsahuje chladiace médium. To zabezpečuje chladenie zmrzlinového krému počas jeho šľahania. Nevýhodou tejto alternatívy je, že nádobu musíte vopred vymraziť v mrazničke, čo si vyžaduje priestor aj čas. Presná doba predmrazenia sa líši od modelu k modelu. Spravidla ide o 8 až 24 hod.

Zmrzlinovač bez kompresora

Pozor, dostatočne vychladená musí byť aj samotná zmes. Zmrzlinovače bez kompresora sú vhodné na prípravu menšieho množstvo zmrzliny, ktorú si v nich pripravíte za cca 20 až 50 min., čo je v porovnaní s modelmi s kompresorom o niečo rýchlejšie.

Zmrzlinovače s kompresorom

Zmrzlinovače s kompresorom alebo tzv. samochladiace zmrzlinovače sú plnoautomatické elektrické zariadenia, ktoré neslúžia len na šľahanie, ale taktiež na chladenie zmrzlinového krému. Do misky vložíte zmes, stlačíte tlačidlo a počkáte potrebný čas. Nádobu v tomto prípade nie je nutné vopred mraziť. Táto alternatíva je vhodná na prípravu väčšieho množstva zmrzliny. Nevýhodou je vyššia obstarávacia cenaväčšie rozmery, vyššia hmotnosť a dlhší čas prípravy, ktorá sa pohybuje od 30 do 60 min.

Objem zmrzlinovača

Objem zmrzlinovača, resp. jeho nádoby má priamy súvis s tým, koľko zmrzliny si pripravíte na 1 použitie. Najmenšie, väčšinou ručné modely majú len 400 – 600 ml, čo je postačujúce na občasnú prípravu malého množstva tejto pochúťky. Za priemer je možné označiť spotrebiče s objemom od 1 000 do 1 500 ml. Tie nájdu svoje využitie v domácnostiach s 3 až 4 členmi. Ak plánujete zmrzlinu pripravovať naozaj vo veľkom a často, môžete siahnuť po profesionálnom kúsku s objemom 1 500 až 2 000 ml.

Upozorňujeme, že objem nádoby nie je priamo úmerný množstvu hotovej zmrzliny. V preklade, v 1 000 ml nádobe si spravidla pripravíte cca 800 g zmrzliny. Niektorí výrobcovia uvádzajú oba údaje, iní zas nie. Ak si nie ste istí, odporúčame vám, aby ste sa o tomto parametri vopred informovali osobne.

Príkon a výkon

V prípade zmrzlinovačov platí, že čím majú vyšší príkon, tým rýchlejšie a efektívnejšie budú pracovaťModely bez kompresora majú len málokedy príkon vyšší ako 12 W, čo je pozitívne z hľadiska spotreby. Za minimum považujeme 10 W príkon. „Slabšie“ modely budú pracovať veľmi pomaly a problémom môže byť aj premiešavanie zmrznutej zmesi v závere prípravy.

Domáci výrobník zmrzliny

Príkon plnoautomatických spotrebičov s kompresorom na domáce použitie sa pohybuje od 135 do 180 W. V prípade, že hľadáte nadštandardne spotrebič s vyslovene vysokým výkonom, budete potrebovať profesionálny zmrzlinovač s príkonom od 200 W vyššie. S výkonom zmrzlinovačov súvisí taktiež pomyselná sila motora. Ak si zaobstaráte model s 200 W príkonom, no príliš „slabým“ motorom, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nevyhnete problémom v poslednej fáze premiešavania už zmrznutej zmesi. Tento údaj si najlepšie overíte priamo v spotrebiteľských alebo nezávislých recenziách.

Ovládanie a možnosti programovania

Ovládania zmrzlinovačov je v zásade veľmi jednoduché. Na výber máte modely s niekoľkými tlačidlami či otočnými gombíkmi a tiež tie s dotykovým panelom a displejom, na ktorom môžete sledovať zostávajúci čas šľahania alebo nastavenú teplotu. V tomto smere sa preto zamerajte hlavne na možnosti programovania.

 • Časovač: Jednou z najdôležitejších funkcií je časovač. Na trhu sú dostupné zmrzlinovače s fixne prednastaveným časom miešania zmrzlinovej zmesi a tie, pri ktorých si viete čas nastaviť presne podľa vašich požiadaviek. Možnosť manuálneho nastavenia pokladáme lepšiu voľbu.
 • Teplotný rozsah a nastavenie teploty: V prvom rade si všimnite, na akú max. teplotu dokáže daný model zmrzlinu vychladiť. Pri lacnejších a menej výkonných zmrzlinovačoch je to cca –20, pri tých výkonnejších pokojne i viac ako –30 °C. Niektoré spotrebiče majú možnosť manuálneho nastavenia teploty, čo je veľká výhoda.
 • Tlačidlo STOP/ŠTART: Určite vám odporúčame siahnuť po modeli, ktorý viete kedykoľvek pozastaviť. Vďaka tejto funkcii môžete do zmrzlinovej zmesi kedykoľvek pridať ďalšie ingrediencie. Akousi obmenou sú zmrzlinovače s vekom, na ktorom sa nachádza odnímateľná časť.

Výrobné materiály, prevedenie a údržba

Lacné zmrzlinovače, najmä ručné a modely bez kompresora, sú vyrobené z plastu. Hovoríme najmä o samotnom tele spotrebiča a tiež metličkách na miešanie. Chladiaca nádoba je za každých okolností nerezovéPlast je lacný, ľahký a nenáročný na údržbu, preto nejde o najhoršiu voľbu. Na druhej strane nejde o ten najpevnejší materiál, čo môže byť problémom najmä v prípade metličiek. Plastové metličky totiž nemusia mať dostatočne silné na to, aby efektívne premiešavali už vychladenú zmrzlinu. Na trhu sú dostupné aj celonerezové modely, ktoré sú o niečo drahšie. Ich výhodou je dlhá životnosť, pekný dizajn a vysoká odolnosť proti poškodeniu.

Zmrzlinovač z plastu

S materiálmi súvisí aj údržba. Pri výbere si všimnite, či je možné časti, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, jednoducho vyňať. Ďalším dôležitým parametrom je možnosť ich umývania v umývačke riadu. Pozor, nerezovú nádobu s chladiacou vložkou musíte umývať výhradne ručne.

Funkcie, doplnky a príslušenstvo

Ponuka funkcií a doplnkov zmrzlinovačov nie je príliš široká. K akýmsi základným funkciám patrí automatické chladenie, ktoré slúži na chladenie zmrzliny po skončení jej prípravy, čo znamená, že ju nemusíte okamžite odložiť do mrazničky. Na niektorých modeloch nájdete viacero prednastavených automatických režimov, ktoré slúžia na prípravu mrazených dezertov s rôznou konzistenciou.

Z praktických doplnkov môžeme spomenúť LED indikátory, ktoré vás upozornia na začiatok/koniec prípravy zmrzliny či zapnutie spotrebiča. K najčastejšie dodávanému príslušenstvu patria odmerky na dávkovanie ingredienciíservírovacie lyžice na naberanie zmrzliny a rôzne náradie na miešanie zmrzlinovej zmesi.

Výrobník zmrzliny za 30 aj 400 eur

Cena výrobníkov zmrzliny sa odvíja od ich výkonu a kvality. Samozrejme, najzásadnejšie rozdiely v cene súvisia s typom spotrebiča. Najlacnejšou voľbou sú ručné modely. Tie môžete vlastniť už od necelých 30 eur. Hneď za nimi sa nachádzajú elektrické zmrzlinovače bez kompresora. Ich cena sa začína na cca 40 a končí na 100 eurách. Pokiaľ nechcete zažiť sklamanie, odporúčame vám siahnuť po kúsku za cenu od 60 eur vyššie.

Najlacnejšie zmrzlinovače s kompresorom sú dostupné od 100 eur, za akýsi priemer je však možné označiť cenu okolo 150 – 180 eur. V prípade, že si plánujete zaobstarať profesionálny spotrebič s nadštandardne vysokým výkonom, pripravte si 200 až 400 eur.

Za vyskúšanie stoja zmrzlinovače Klarstein, Domo, Tescoma alebo Sage

Zmrzlinovače nájdete v ponuke viacerých výrobcov. My vám predstavíme tých z nich, ktorých považujeme za dobrú voľbu. Ak hľadáte lacný zmrzlinovač bez kompresora s dostatočne vysokým výkonom a primeranou kvalitou spracovania, poobzerajte sa po modeloch od Sencor, Domo, Klarstein, Silvercrest či Tescoma.

Kvalitné, výkonné a cenovo dostupné zmrzlinovače s kompresorom, ktoré sú určené na domáce použitie, ale taktiež profi výrobníky zmrzliny nájdete v ponuke Klarstein či Guzzanti. Tým z vás, ktorí plánujú zmrzlinu pripravovať denne alebo pre veľký počet ľudí, odporúčame zmrzlinovače Sage.

Otázky a odpovede – FAQ

V závere nášho návodu sme si pre vás pripravili niekoľko odpovedí na často kladené otázky, ktoré súvisia so zmrzlinovačmi. Povieme si niečo o možnostiach ich využitiasprávnom používaní a jednej alternatíve, ktorá je dobrou voľbou pre majiteľov kuchynských robotov. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, položte nám ich v diskusii, ktorú nájdete pod touto sekciou. Vaše komentáre priebežne kontrolujeme a postupne odpovedáme na všetky z nich.

Elektrické zmrzlinovače bez kompresora môžete využiť ako miešačku na prípravu krémov, nátierok či koktailov. Chladiaca nádoba je zároveň šikovným pomocníkom na rýchle vychladenie nápojov, prípadne potravín. V zmrzlinovačoch s kompresorom si vyrobíte len chladné dezerty. Okrem zmrzliny je to napr. sorbet, mrazený jogurt či granita.

Hlavné je, aby ste nádobu s chladiacou vložkou vymrazili presne podľa pokynov výrobcu. Dôležitú úlohu zohráva aj teplota zmrzlinovej zmesi. Pred jej vložením do zmrzlinovača by ste ju mali dostatočne vychladiť v chladničke. Minimálny čas sa pohybuje okolo 4 hod. Pozor, zmes určite nevkladajte do mrazničky. Lopatky spotrebiča by ju totiž nedokázali našľahať na požadovanú konzistenciu. Ak sa vám hotová zmrzlina zdá príliš tekutá, po skončení prípravy ju pred konzumáciou vložte na chvíľku do mrazničky.

Áno, existujú. Asi najvyužívanejšími sú tzv. prídavné zariadenia ku kuchynským robotom. Ide o špeciálny nadstavec, resp. misku, ktorá slúži na vyšľahanie zmrzliny. Pozor, toto príslušenstvo nie je možné dokúpiť ku každému kuchynskému robotu. Ak sa teda práve chystáte pre kúpu tohto spotrebiča a máte v pláne doma vyrábať zmrzlinu, overte si jeho kompatibilitu s takýmto pridávaným zariadením.

Lacná kvalita

Silvercrest SECM 12 C6

Zmrzlinovač bez kompresora, príkon 12 W, objem 1 650 ml, manuálny časovač 30 – 40 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Silvercrest SECM 12 C6 je zástupcom elektrických zmrzlinovačov bez kompresora. V praxi ide teda o akúsi automatickú miešačku, ktorú využijete taktiež na prípravu krémov a iných lahôdok. Hlavnou výhodou tohto modelu je nízka obstarávacia cena a veľký objem.

Keďže Silvercrest SECM 12 C6 nedisponuje kompresorom, nádobu s chladiacou vložkou je nutné vopred nechať vymraziť v mrazničke minimálne počas 24 hod., čo je viac ako v prípade ručného modelu Tescoma Della Casa. To isté platí aj o samotnej zmrzlinovej zmesi, ktorú by ste mali pred prípravou vložiť do chladničky aspoň na 4 hod.

Nádoba na prípravu zmrzliny má 1 650 ml objem. Naliať do nej môžete max. 1 000 ml zmrzlinovej zmesi, čo nie je najviac, v prípade modelov bez kompresora je možné takýto objem považovať za nadpriemer. Výrobník zmrzliny môžete využiť tiež ako multifunkčnú miešačku na prípravu krémov, nátierok či iných pokrmov. Stačí, ak vopred nevychladíte nádobu.

Obsluha je jednoduchá. Spotrebič stačí zložiť, a zapnúť. Následne bude zmes miešať počas 40 min. Upozorňujeme, že tento model nie je vybavený časovačom ani režimom automatického chladenia. Praktickým detailom je otvor na veku, cez ktorý môžete počas prípravy do zmrzliny pridať ďalšie suroviny.

Údržbu zmrzlinovača hodnotíme ako nenáročnú. Horné veko a lopatky môžete umývať v umývačke riadu, ostatné komponenty výhradne v rukách. Ako sme spomenuli nazačiatku, najväčšou výhodou Silvercrest SECM 12 C6 je nízka obstarávacia cena. Tá sa negatívne odzrkadlila na trochu nižšej kvalite spracovania.

I tento výrobník zmrzliny žne medzi spotrebiteľmi veľké úspechy. Väčšina recenzií je pozitívna. Tie negatívne súvisia najmä s faktom, že ide o model bez kompresora, pre čo je nutné nádobu aj zmrzlinovú zmes vopred vychladiť.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Vcelku veľký objem
Multifunkčné využitie

Negatíva

Nutnosť chladenia nádoby aj zmrzlinovej zmesi
Trochu nižšia kvalita spracovania

Typ = zmrzlinovač bez kompresora ● Príkon = 12 W ● Časovač = nie ● Objem = 1 650 ml ● Rozmery = 20,3 x 23 x 24,1 cm ● Hmotnosť = cca 2,4 kg ● Dĺžka prívodného kábla = 150 cm ● Čas predmrazenia nádoby = 24 hod.

Klarstein Creamberry

Zmrzlinovač bez kompresora, príkon 10 W, objem 1 500 ml, manuálny časovač 20 – 40 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klarstein Creamberry je ďalší zmrzlinovač bez kompresora s veľkým objemom, ktorý aj napriek nižšiemu príkonu zmrzlinu či iné mrazené pochúťky pripraví za pomerne krátky čas. K plusom patrí jeho pekný dizajn, praktické funkcie a primeraná obstarávacia cena.

Klarstein Creamberry nás zaujal veľkým objemom a vcelku vysokým výkonom. Tento model má len 10 W príkon, zmrzlinu však pripraví už za 20 až 40 min. Čas prípravy si pritom viete nastaviť aj manuálne cez digitálny displej. Tento fakt vnímame pozitívne najmä vzhľadom na veľký objem nádoby, ktorá má až 1 500 ml.

Tento domáci výrobník zmrzliny nedisponuje kompresorom, nádobu preto musíte vopred namraziť. Výrazným plusom je, že ju do mrazničky stačí vložiť len na 8 hod., čo je v porovnaní s ďalšími bezkompresorovými modelmi naozaj málo. K plusom ďalej patrí multifunkčné využitie. Klarstein Creamberry okrem prípravy zmrzliny totiž môžete využiť aj na miešanie rôznych drinkov alebo rýchle vychladenie fliaš.

Ovládanie Klarstein Creamberry je vyslovene jednoduché. Nájdete na ňom 2 tlačidlá a spomínaný digitálny displej, na ktorom môžete sledovať zostávajú čas miešania. K praktickým drobnostiam patrí odnímateľná časť horného veka, vďaka čomu môžete zmrzlinu dochutiť či obohatiť o ďalšie ingrediencie aj počas jej šľahania, protišmykové nožičky, ktoré spĺňajú dôležitú bezpečnostnú funkciu, plastový držiak na mraziacej nádobe a kompaktné rozmery spotrebiča.

V recenziách spotrebiteľov sme natrafili na pozitívne skúsenosti, ktoré súvisia s jednoduchou obsluhou, dobrou kvalitou spracovania a primeranou obstarávacou cenou. Negatívne hodnotenia sme nenašli. Niektorým spotrebiteľom nevyhovuje nutnosť predmrazenia nádoby, čo však nie je možné považovať za chybu, keďže ide o model bez kompresora.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a kvalitou
Veľký objem
Krátky čas predmrazenia nádoby

Negatíva

Žiadne výrazné sme nenašli

Typ = zmrzlinovač bez kompresora ● Príkon = 10 W ● Časovač = áno ● Objem = 1 500 ml ● Hmotnosť = 2,8 kg ● Čas predmrazenia nádoby = 8 hod.

Víťaz testu

Klarstein Sweet Dreams

Zmrzlinovač s kompresorom, príkon 150 W, objem 1 500 ml, manuálny časovač 10 – 60 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zmrzlinovač s kompresorom Klarstein Sweet Dreams je ideálny na prípravu veľkého množstva zmrzliny, ktorú vďaka vysokému výkonu vyšľahá za krátky čas. Nachádzajú sa na ňom praktické funkcie, je kvalitný, nenáročný na údržbu a k pozitívam zaraďujeme aj primeranú obstarávaciu cenu. Zásadnejšie negatíva sme nenašli.

Klarstein Sweet Dreams patrí rovnako ako Sage BCI600 a Guzzanti GZ 152 k zmrzlinovačom s kompresorom, preto nie je potrebné predchládzať nádobu. Jednoducho do nej vložíte požadované suroviny, zapnete spotrebič a počkáte. Ovládanie, ktoré prebieha prostredníctvom 2 tlačidiel na jeho hornej strane, hodnotíme ako veľmi jednoduché. Na zmrzlinovači nájdete aj praktický digitálny displej, na ktorom môžete sledovať zostávajúci čas prípravy vašej pochúťky.

Tento model nás zaujal aj bezpečnostnými prvkami. K tým najdôležitejším patrí bezpečnostný uzáver na hornom veku a protišmykové nožičky. Údržba je nenáročná. Komponenty, ktoré sa počas prípravy zmrzliny zašpinia, totiž môžete pohodlne vybrať a umyť pod tečúcou vodou. Pozitívne hodnotíme aj dodávané príslušenstvo. Spolu s výrobníkom zmrzliny dostanete praktickú naberačku na zmrzlinu a odmerku na dávkovanie ingrediencií.

K plusom zmrzlinovača ďalej patrí veľká nádoba s priemerom 12 cm, v ktorej si naraz pripravíte až 1,5 l zmrzliny. Veľký objem sa odzrkadlil na pomerne vysokej hmotnosti, ktorá predstavuje cca 10 kg. Klarstein Sweet Dreams má vysoký príkon, ktorý predstavuje 150 W, vďaka čomu zmrzlinu pripravuje naozaj rýchlo.

Nachádza sa na ňom časovač, ktorý je nastaviteľný na 10 až 60 min., a to v krokoch po 10 min. Po skončení procesu prípravy zmrzliny sa zariadenia automaticky prepne do chladiaceho režimu, vďaka čomu nemusíte váš výrobok okamžite vložiť do mrazničky. Teplotný rozsah tohto modelu predstavuje –18 až –24 °C.

Spotrebitelia si Klarstein Sweet Dreams len a len pochvaľujú. Oceňujú na ňom jednoduchú obsluhu a manipuláciu, rýchlu prípravu zmrzliny, spoľahlivý chod a primeranú obstarávaciu cenu. Negatívne spotrebiteľské recenzie sme nenašli.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
Rýchla príprava zmrzliny a veľký objem
Časovač so širokými možnosťami nastavenia

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Typ = zmrzlinovač s kompresorom ● Príkon = 150 W ● Časovač = áno ● Objem = 1 500 ml ● Rozmery = 29 x 32 x 37 cm ● Hmotnosť = cca 10 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(93.2%)

Komentáre
Zdenka 17.May.2022

Klarstein Vanilla Sky máme cca. dva roky a odkedy ho vlastníme, už nekupuje zmrzlinu v obchode. Zmrzlina je chutná, kvalitná a pomerne rýchlo vyrobená. Vieme, čo všetko do nej dáme a nemusíme sa obávať umelých prísad. Odporúčame všetkým, ktorí milujú zmrzlinu. Prístroj navyše pekne vyzerá.

Odpovedať

Emil 23.May.2022

SAGE BCI600 nás, žiaľ, sklamal, má malý výkon. Akonáhle pripravená zmes zhustne, motorček má už problém ju miešať. Trochu nepraktické nám prišlo aj vyberanie zmrzliny z prístroja. Inak je ovládanie jednoduché, len ten malý výkon to zabil. Ak chcete kvalitnú a poctivú domácu zmrzlinu, radšej si priplaťte a kúpte si iný prístroj.

Odpovedať

Aďa 24.May.2022

S produktom Klarstein Sweet Dreams sme spokojní. Manipulácia je jednoduchá a na žiadne nedostatky sme neprišli. Škoda len, že v balení neboli žiadne recepty. Takže spočiatku sme sa hrali s dĺžkou výrobou, pri výrobe menšieho množstva zmrzliny, stačí pár minút ubrať a je to super.

Odpovedať

Evka F. 28.May.2022

Tescoma Della Casa je vynikajúci ručný zmrzlinovač za prijateľnú cenu. Páči sa mi, že zmrzlinu si môžem urobiť kedykoľvek v pohodlí domova a viem, čo v nej je, že si tam nedám žiadne konzervanty, kvantum cukru a ďalších nepotrebných vecí. Vo vnútri balenia boli aj recepty na prípravu ovocnej, smotanovej, čokoládovej, tvarohovej a jogurtovej zmrzliny. Takže hneď po vybalení som sa mohla pustiť do skúšania. Hoci je prístroj vyrobený z plastu, zatiaľ pôsobí pevne a odolne. Mraziaca nádoba je z hliníka. S výberom som spokojná a deti sú zo zmrzliny nadšené. :-)

Odpovedať

Tami 11.Jul.2022

Z prvej zmrzliny, ktorú som si urobila na prístroji Silvercrest SECM 12 C7, som úplne nadšená. Zmrzlina je chutná, má správnu konzistenciu a zmrzlinovač sa jednoducho obsluhuje. Chladenie menšieho množstva trvá cca. 40 minút. Teraz na leto je to super. Plusom je nízka cena, multifunkčné využitie.

Odpovedať