Robotické vysávače Xiaomi

Robotické vysávače Xiaomi – recenzie, porovnanie, cena

Spoločnosť Xiaomi patrí k priekopníkom vo svete moderných technológií, ktoré sú dostupné za veľmi priaznivú obstarávaciu cenu. K spotrebičom tejto značky, ktoré sa medzi spotrebiteľmi tešia enormne veľkej obľube, patria aj robotické vysávače. Kúsky od Xiaomi vynikajú pokrokovými funkciami a technológiami, veľmi presnou a spoľahlivou navigáciou aj mapovaním priestoru, jednoduchou obsluhou a pomerne dlhou výdržou batérie. Aby ste si z nich vedeli vybrať ten najlepší pre vašu domácnosť, pripravili sme si pre vás porovnávací test robotických vysávačov Xiaomi, v ktorom zvíťazil model Xiaomi Roborock S8.

Publikované: 03.11.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký robotický vysávač Xiaomi kúpiť?

V našich recenziách robotických vysávačov Xiaomi nájdete podrobné informácie o pomere medzi cenou a výkonom, použitých technológiách, dostupných funkciách a svetlých i slabších stránkach vybraných modelov. Ak uprednostňujete rýchle rozhodnutia, vystačíte si so základnými parametrami alebo nemáte čas na čítanie, dávame vám do pozornosti nasledujúcu tabuľku 3 zaujímavých modelov, ktoré sme zaradili do nášho porovnávacieho testu.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Roborock S8 5* Zobraziť produkt
Xiaomi X10+ 5* Zobraziť produkt
Xiaomi S10 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Roborock S8

Roborock S8

Robotický vysávač s mopom s dobou prevádzky 180 min., kapacita batérie 5 200 mAh, objem zbernej nádoby 0,4 l, zásobník na vodu 0,3 l.

Zobraziť viac info

Robotický vysávač Roborock disponuje veľmi inteligentným navigačným systémom, ktorý je schopný zmapovať aj viacposchodové domácnosti, pričom sa prekážkam v podobe nábytku a dekorácií vyhne bez najmenšieho dotyku. Určený je na mopovanie a vysávanie tvrdých podláh, no poradí si aj s kobercami. Maximálna doba prevádzky dosahuje hodnotu 180 minút, pričom následné dobitie trvá 240 minút. Zatiaľ čo nečistoty sa cez HEPA filter dostávajú do 0,4-litrovej zbernej nádoby, na mopovanie vysávač čerpá vodu z vodnej nádržky s kapacitou 0,3 litra.

Cenový trhák
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 250 m², sací výkon 3 000 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 450/200 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača 9,45 cm, hlučnosť 62 – 72 dB

Zobraziť viac info

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je ideálnou voľbou pre nenáročného zákazníka. Ide o vyslovene lacný model so základnými funkciami, kratšou dobou prevádzky a pomerne vysokým sacím výkonom. Vysávač slúži na suché vysávanie aj zmývanie, je vcelku nízky a je vybavený spoľahlivým LDS laserovým navigačným systémom, avšak bez funkcie mapovania priestoru.

Pre náročných
Xiaomi Roborock S7

Xiaomi Roborock S7

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 300 m², doba nabíjania 360 min., sací výkon 2 500 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 470/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača 9,65 cm, hlučnosť 69 dB

Zobraziť viac info

Pri pohľade na obstarávaciu cenu je jasné, že Roborock S7 patrí k nadpriemerne výkonným a pokročilým robotickým vysávačom. Od ostatných modelov v našom teste sa odlišuje najmä v 1 oblasti. Roborock S7 je totiž kompatibilný s nabíjacou stanicou Auto Empty Dock, ktorá slúži na automatické vyprázdňovanie zásobníka na prach. Vďaka objemu vrecka v stanici stačí nasatú špinu vysypať raz za 8 týždňov, čo je najviac spomedzi všetkých vymenovaných vysávačov. Problémom je, že Auto Empty Dock si musíte dokúpiť samostatne.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri rozhodovaní o kúpe akéhokoľvek vysávača by ste sa mali zamerať na niekoľko dôležitých parametrov, ktoré súvisia s jeho sacím výkonomRobotické vysávače sú špecifické najmä tým, že okrem samotného vysávania musia mať dostatočnú výdrž batérie, spoľahlivú navigáciu, senzory, ktoré ich ochránia pred narážaním do vecí či pádom zo schodov, a keďže ide o moderné smart spotrebiče, mali by byť vybavené aj dostatkom pokročilých funkcií, ktoré prispievajú k ich samostatnosti pri upratovaní. Práve na tieto parametre sme sa zamerali i my pri výbere a následnom recenzovaní robotických vysávačov Xiaomi v našom teste.

Max. pokrytie plochy
Max. doba prevádzky
Sací výkon vysávača
Výkon mopu
Doba nabíjania
Kapacita zásobníka na prach a vodu
Funkcie
Spoľahlivosť navigácie
Max. výška prahu
Výška vysávača
Hlučnosť

Ponuka robotických vysávačov Xiaomi je pomerne široká. Nájdete v nej modely za vyslovene nízku cenu do 200 eur, ale i tie s množstvom smart funkcií, za ktoré zaplatíte niekoľkonásobne viac. Pri výbere jednotlivých spotrebičov a zostavovaní nášho testu sme sa snažili najmä o to, aby sme vám poskytli čo najpestrejšiu škálu modelov. Zamerali sme sa na samotné technické špecifikácie, reálne skúsenosti spotrebiteľovmieru predajnosti na portáloch ako Heureka.sk, Mall.sk, Hej.sk či Alza.sk a iné nezávislé recenzie robotických vysávačov Xiaomi zo Slovenska i zahraničia.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie robotických vysávačov Xiaomi

Mnohé robotické vysávače Xiaomi disponujú podobnými vlastnosťami, niektoré však celkom podstatne vytŕčajú z davu. V našom nezávislom teste preto nenájdete len samotné recenzie, ale taktiež podrobné porovnanie jednotlivých modelov medzi sebou, aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť, ktorý z nich je ten pravý pre vás a vašu domácnosť.

Víťaz testu

Roborock S8

Robotický vysávač s mopom s dobou prevádzky 180 min., kapacita batérie 5 200 mAh, objem zbernej nádoby 0,4 l, zásobník na vodu 0,3 l.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač je primárne určený na vysávanie a mopovanie tvrdých podláh, avšak poradiť si dokáže aj s kobercami rozličných rozmerov a štruktúry. Ak vlastníte domáce zvieratko, robotický vysávač Roborock je pre vás ako stvorený, keďže zvieracie chlpy sú pre toto zariadenie hračkou. Obrovskou výhodou je HEPA filter v kombinácii s vysokou sacou silou, vďaka čomu je možné domácnosť zbaviť aj tých najmenších čiastočiek nečistôt. Do vysokej obstarávacej ceny je započítané i príslušenstvo v podobe nabíjacej stanice, adaptéra, mopu a držiaka na mop.

O účinné vysávanie sa stará dvojitá gumová kefa, ktorá šetrí drevené podlahy, dlaždice i koberce, avšak zároveň je odolná proti namotávaniu vlasov. Mopovanie zabezpečuje technológia sonických vibrácií zanechávajúca podlahy dokonale čisté a lesklé. Zatiaľ čo nečistoty sa cez HEPA filter dostávajú do zbernej nádoby s objemom 400 ml, funkcia mopovania čerpá vodu zo zásobníka na vodu s kapacitou 300 ml.

Ako však vôbec toto zariadenie funguje? Obsahuje totiž niekoľko veľmi podstatných moderných technológií, ktoré mu dopomáhajú k naplneniu základnej funkcie, a to uprataniu domácnosti bez akéhokoľvek fyzického zásahu majiteľov príbytku. Zariadenie je vybavené precíznym navigačným systémom LiDAR, vďaka ktorému dokáže vysávač zmapovať miestnosti. Na základe zistených informácií o upratovanom prostredí sa následne úspešne vyhýba prekážkam, a to formou ich kompletne bezdotykového rozoznania. Prístroj je dokonca schopný viacúrovňového mapovania, a teda si hravo poradí i s viacposchodovým príbytkom.

Spotrebiteľ môže poskytnúť zariadeniu informácie o prípadných neviditeľných stenách, ktoré vysávač nedokáže rozoznať, alebo o zakázaných zónach. Takéto nastavenia je možné uskutočniť prostredníctvom mobilnej aplikácie, pričom ovládanie prístroja je dostupné aj prostredníctvom diaľkového ovládača. Obomi ovládacími druhmi je možné naplánovať čas upratovania na časový horizont, keď sa používateľ nenachádza v domácnosti. V takomto prípade robotický vysávač začne vysávať, a v priebehu jeho maximálnej, 180-minútovej doby prevádzky sa postará o dokonalú čistotu príbytku. Po úplnom vybití akumulátora sú na celkové nabitie potrebné štyri celé hodiny.

Vzhľadom na výšku obstarávacej ceny je možné konštatovať, že ide o veľmi drahý, no na druhej strane i vysoko výkonný robotický vysávač, ktorý nielenže dobre vysáva, ale aj parádne vytiera podlahu bez zanechania akejkoľvek nečistoty či šmúh. Disponuje inteligentnou navigáciou, vďaka ktorej sa dokáže dobre orientovať v priestore. Aj napriek tomu, že nedokáže skákať po schodoch, je schopný zmapovať i viacúrovňové domácnosti, čo nedokáže len tak hocijaký robotický vysávač. Veľkou výhodou tohto vysávača je prehľadná aplikácia, v ktorej je možné prispôsobiť niektoré požiadavky ohľadom upratovania v zakázaných zónach.

Pozitíva

Inteligentný navigačný systém
Bezdotykové rozoznanie prekážok
Kvalitné výsledky vysávania a mopovania

Negatíva

Vyššia cena
Nedokáže skákať po schodoch

Typ vysávača: robotický ● Mopovanie: áno ● Doba prevádzky: 180 min. ● Doba nabíjania: 240 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Objem zbernej nádoby: 0,4 l ● Zásobník na vodu: 0,3 l ● Hlučnosť: 68,5 dB ● Typ povrchu: tvrdé podlahy/koberce ● Hmotnosť: 4,5 kg

Cenový trhák

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 250 m², sací výkon 3 000 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 450/200 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača 9,45 cm, hlučnosť 62 – 72 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je robotický vysávač, ktorý z hľadiska ceny, funkcií a výdrže batérie uspokojí všetkých normálne náročných spotrebiteľov. Jeho 5 000 mAh Li-ion batéria vydrží v prevádzke cca 180 min. Na 1 nabite preto zvládne poupratovať, samozrejme, v závislosti od nastaveného výkonu, max. 250 . V prípade poklesu batérie sa do nabíjacej stanice vráti automaticky.

Rovnako ako všetky modely v našom teste robotických vysávačov Xiaomi je i Mop Pro určený na vysávanie aj zmývanie. Paradoxne, aj napriek nízke cene, disponuje nadštandardne veľkým zásobníkom na prach, ktorý má až 450 ml. Tak ako na ostatných vysávačoch máte na výber 4 režimy čistenia. Môžete si vybrať medzi suchým vysávaním s max. sacím výkonom 3 000 Pa, čo hodnotíme ako podpriemer, zmývaním v 2 smeroch, ktoré napodobuje ručné umývanie podláh, alebo vysávaním so zmývaním. Pri nastavení kombinovaného režimu vysávač automaticky rozlišuje pohyb na podlahách a kobercoch, preto nehrozí, že ich nechtiac pozmýva.

Zaujímavou vlastnosťou je, že Mi Robot Vacuum Mop Pro rozlišuje práve zmývaný povrch a v závislosti od toho, či ide o keramickú dlažbu alebo drevenú podlahu, automaticky upravuje intenzitu vstrekovania vody z nádržky. Tento detail zároveň šetrí spotrebu vodu, čo je plus najmä vzhľadom na malý objem zásobníka, ktorý má len 200 ml.

Vacuum Mop Pro je vybavený LDS laserovým navigačným systémom. LDS vyniká v rýchlosti a precíznosti skenovania okolitého priestoru do diaľky 8 m. Frekvencia skenovania s max. odchýlkou 2 % predstavuje 6 x 360°/s. V preklade, orientácia vysávača je na veľmi dobrej úrovni. Je schopný prekonať prekážky s výškou do 2 cm, ako problém vnímame výšku, ktorá dosahuje 9,45 cm, a taktiež pomerne vysokú hlučnosť 62 až 72 dB. Ovládanie prebieha cez aplikáciu Xiaomi Mi Home, cez ktorú je možné vysávač zapnúť/vypnúť na diaľku alebo nastaviť neviditeľné steny či zónové čistenie pre niekoľko miestností.

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Dlhá výdrž batérie
Pokročilé funkcie pri režime zmývania a presná orientácia v priestore

Negatíva

Slabší sací výkon
Vyššia hlučnosť
Väčšia výška

Max. pokrytie plochy: 250 m² ● Max. doba prevádzky: 180 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh● Sací výkon: 3 000 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 450/200 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,45 cm ● Hlučnosť: 62 – 72 dB ● Hmotnosť: 3,6 kg

Pre náročných

Xiaomi Roborock S7

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 300 m², doba nabíjania 360 min., sací výkon 2 500 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 470/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača 9,65 cm, hlučnosť 69 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Roborock S7 vydrží na 1 nabitie vydrží v prevádzke 180 min. a za tento čas stihne vyčistiť plochu s rozlohou do 300 m². Nabíjanie je automatické a trvá približne 6 hod., čo je celkom dosť. Sací systém Hyperforce s výkonom 2 500 Pa hodnotíme ako veľmi výkonný. Roborock S7 je určený na vysávanie aj zmývanie. Nie je vybavený klasickým, ale špeciálnym sonickým vibračným mopom VibraRise, ktorý za minútu vykoná až 3 000 kmitov. V praxi si teda poradí aj so skutočne odolnými a zaschnutými nečistotami. Intenzitu zmývania je možné nastaviť priamo v aplikácii Mi Home, ktorá slúži aj na jeho ovládanie.

Špeciálna je taktiež celogumená hlavná kefa s odpružením. V porovnaní s klasickými kefami je odolná proti natáčaniu vlasov či chlpov, lepšie zachytáva nečistoty, spolupracuje s pohybmi vysávača a svoju polohu upravuje automaticky v závislosti od práve čisteného povrchu. Rozpoznávanie kobercov, ktoré zabezpečuje ultrasonická detekcia a funkcia automatického zdvihnutia mopu do výšky, je už akousi samozrejmosťou, rovnako ako možnosť alternatívneho ovládania cez ktoréhokoľvek dostupného hlasového asistenta.

Aj bez použitia nabíjacej stanice na automatické vyprázdňovanie zásobníka na pevné nečistoty nebudete musieť Roborock S7 čistiť príliš často. Zásobník na prach má totiž až 470 ml. Nadštandardný je aj objemom nádržky, ktorá má 300 ml, a preto na 1 naplnenie pozmýva plochy s rozlohou do 200 m². Orientáciu zabezpečuje LDS laserová navigácia LiDAR PreciSens, ktorou je vybavený aj náš víťaz Roborock S6 Max. LiDAR je špecialistom na presné mapovanie priestoru a rozlišovanie jednotlivých miestností, ktoré dokáže spoľahlivo identifikovať až na 4 rôznych poschodiach.

Z funkcií ďalej stojí za spomenutie možnosť uloženia viacerých upratovacích zón a ich pomenovanie, spätné sledovanie trasy vysávania, nastavenie No-Go zón i virtuálnych stien či regulácia sacieho výkonu. Z bezpečnostných funkcií nás zaujala detská poistka proti nechcenému spusteniu zariadenia.

Pozitíva

Špeciálny sonický mop a vylepšená gumená kefa vysávača
Kompatibilita s nabíjacou stanicou na automatické vyprázdňovanie zásobníka
Pokročilá navigácia, funkcie a regulácia výkonu

Negatíva

Vysoká cena
Vyššia hlučnosť
Nutnosť samostatného dokúpenia nabíjacej stanice s automatickým vyprázdňovaním zásobníka

Max. pokrytie plochy: 300 m² ● Max. doba prevádzky: 180 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Doba nabíjania: 360 min. ● Sací výkon: 2 500 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 470/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,65 cm ● Hlučnosť: 69 dB ● Hmotnosť: 4,5 kg

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysávačs mopom, výdrž batérie 250 min., pokrytie plochy 250 m², doba nabíjanie 240 min, sací výkon 2 700 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 300/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača, 9,80 cm, hlučnosť 65 – 75 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Xiaomi Roidmi Eve Plus patrí rovnako ako Roborock S7robotickým vysávačom s mopom a automatickým vyprázdňovaním zásobníka na prach a špinu. Nabíjaciu stanicu s touto funkciou v tomto prípade dostanete už spolu s vysávačom. V porovnaní so spomínaným modelom má však asi o polovicu menšiu kapacituktorá je postačujúca na cca 4 týždne. Výdrž Roidmi Eve Plus hodnotíme ako vysoký nadštandard. Na 1 nabitie vydrží v prevádzke až 250 min., čo je v našom teste robotických vysávačov Xiaomi bezkonkurenčne najviac.

V prepočte na max. pokrytie plochy, ktoré predstavuje 250 m², je porovnateľný s príbuzným modelom Roborock S7. Pri vybití batérie sa štandardne sám vráti do nabíjacej stanice a po nabití, ktoré trvá len 4 hod., bude pokračovať v upratovaní tam, kde skončil. Roidmi Eve Plus nás zaujal aj nadštandardným sacím výkonom, ktorý dosahuje 2 700 Pa.

Robotický vysávač sa v interiéri pohybuje vďaka LDS laserovej navigácii, priestor dokáže dôkladne mapovať, nachádza sa na ňom viacero senzorov, ktoré zabraňujú jeho pádu zo schodov, narážaniu do predmetov či zaseknutiu. Za spomenutie stojí špeciálny senzor TOF, ktorý sleduje línie miestnosti a na základe nich automaticky vyhodnotí, ako nastaviť bočné kefky tak, aby sa dostali aj do blízkosti stien a rohov. Roidmi Eve Plus prekonáva prekážky do výšky 2 cm.

Zásobník na vodu má postačujúcich 300 ml. Intenzita zmývania je vďaka integrovanému čipu a elektrickému čerpadlu nastaviteľná v 3 stupňoch. V závislosti od typu a znečistenia daného povrchu si môžete vybrať medzi zmývaním s malým, stredným alebo veľkým množstvom vody. Poslednou funkciou je intenzívne čistenie škár. Cez aplikáciu Mi Home môžete vysávač na diaľku zapnúť i vypnúť, nastaviť rozdielne mapy pre jednotlivé miestnosti aj poschodia, vymedziť zakázané zóny a naplánovať čas a frekvenciu vysávania. V skratke, disponuje všetkými funkciami, o ktorých sme hovorili pri doterajších modeloch od Xiaomi.

Pozitíva

Nadštandardná doba prevádzky
Nadštandardný sací výkon
Nabíjacia stanica s funkciou automatického vyprázdňovania zásobníka

Negatíva

Vyššie cena
Väčšia výška
Vyššia hlučnosť

Max. pokrytie plochy: 250 m² ● Max. doba prevádzky: 250 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Doba nabíjania: 240 min. ● Sací výkon: 2 700 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 300/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,8 cm ● Hlučnosť: 65 – 75 dB ● Hmotnosť: 3,5 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Ponuka robotických vysávačov Xiaomi je viac než pestrá a široká. Nájdete v nej základné modely za cenu do 200 eur aj tie s najpokrokovejšími funkciami, technológiami a nadštandardne dlhou výdržou batérie. Do nášho testu sme preto mohli zaradiť len niekoľko z nich. Ak ste medzi recenziami nenašli kúsok, ktorý je ideálny práve na upratovanie vášho príbytku, prinášame vám ďalšie tipy na robotické vysávače Xiaomi, ktoré spadajú do nižšej cenovej kategórie. Zároveň disponujú veľmi šikovnými funkciami, presnou navigáciou, dostatočne dlhou dobou prevádzky aj sacím výkonom.

Robotický vysávač Roborock Q7 Max patrí do strednej cenovej kategórie. Doba prevádzky je 180 min., jeho nabíjanie trvá nadštandardných 6 hod., jeho sací výkon dosahuje 4 200 Pa. Tento model vysáva aj zmýva, je vybavený kvalitným filtrom určeným na pranie, ktorý zachytáva prach aj patogény, priestor dokáže mapovať, zapamätá si trasy a disponuje všetkými pre Xiaomi štandardnými funkciami.

Ako druhý vám dávame do pozornosti robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum. Ide o model s výškou 8,1 cm, 110 min. výdržou, 72 dB hlučnosťou a extrémne rýchlym nabíjaním. Orientáciu a trasovanie zabezpečuje spoľahlivá navigácia a senzory, ktoré rozpoznávajú prekážky. K prednostiam vysávača patrí najmä pomer medzi cenou a výkonom.

Xiaomi Viomi V5 Pro je ďalší vcelku lacný robotický vysávač, ktorý je na jedno nabitie schopný pracovať približne 220 min. Vďaka laserovej navigácii a 3-riadkovému laseru je jeho pohyb v priestore veľmi presný. Sací výkon dosahuje 4 000 Pa, prekoná prekážky s výškou do 2 cm a jeho ovládanie prebieha prostredníctvom aplikácie Mi Home.

Dreame L10 je extrémne výkonný robotický vysávač, keďže jeho sací výkon, ktorý je regulovateľný v 4 stupňoch, dosahuje 4 000 Pa, a výdrž batérie predstavuje 150 min. Čistiace kefy a kolesá sú odpružené, vďaka čomu sa prispôsobia všetkým typom povrchov. Vysávač je vybavený až 570 ml zásobníkom na prach a 270 ml zásobníkom na vodu. Vyhýba sa prekážkam a jeho navigáciu zabezpečuje pokročilá technológia Lidar.

Ako posledný nás zaujal robotický vysávač Roborock E4, ktorý na 1 nabitie pracuje priemerných 150 min. Nevýhodou je, že jeho nabíjanie trvá 6 hod. Vysávač je vybavený nadštandardne veľkým zásobníkom na prach s objemom 570 ml a 180 nádržkou na vodu. Zdolá prekážky s výškou do 2 cm, je vysoký 9,5 cm a jeho sací výkon dosahuje 2 000 Pa. Roborock E4 automaticky prispôsobuje výkon v závislosti od práve čisteného povrchu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Staré modely nahrádzajú tie nové, niektoré z trhu zmiznú úplne, a preto nie je možné jednoznačne povedať, ktoré vysávače Xiaomi patria aktuálne k najpopulárnejším. Aby sme vám prinášali tie najaktuálnejšie a najpresnejšie informácie, máme pre vás priebežne obnovovanú tabuľku s prehľadom najpredávanejších robotických vysávačov na Heureka.sk, ktorá patrí k overeným a najpopulárnejším slovenským portálom, nielen, so spotrebičmi.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi S10 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Robot Vacuum X10+ 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Robot Vacuum X10 5* Zobraziť produkt
Xiaomi Mi Robot Vacuum S10+ 5* Zobraziť produkt
Roborock S8 5* Zobraziť produkt

Prečo si vybrať robotický vysávač Xiaomi?

Robotické vysávače Xiaomi patria k spotrebiteľsky prívetivým, čo usudzujeme na základe miery ich predajnosti aj užívateľských recenzií. Pátrali sme po tom, prečo si ľudia obľúbili práve modely od tohto ázijského výrobcu. Naše zistenia asi nikoho neprekvapia. Pokiaľ si však ešte stále nie ste istí, či je robotický vysávač od Xiaomi tým pravým pre vás, v nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať krátky súhrn všeobecných plusov i mínusov týchto spotrebičov.

  • Pomer medzi cenou a výkonom: Toto je oblasť, v ktorej Xiaomi skutočne exceluje. Pri porovnaní robotických vysávačov Xiaomi s modelmi z dielne iných výrobcov sa dá povedať, že z hľadiska pomeru medzi cenou a výkonom sú naozaj jedny z najlepších. Samozrejme, na trhu nájdete i omnoho výkonnejšie spotrebiče, ich obstarávacia cena je však spravidla niekoľkonásobne vyššia. Naopak, existuje i množstvo lacnejších kúskov. Napr. v ponuke Sencor ich nájdete hneď niekoľko. Spravidla však majú podstatne kratšiu výdrž batérie, menej funkcií či zastaralejší navigačný systém.
  • Pokročilé technológie: Laserová navigácia LiDAR, sonický mop, mapovanie, vyhýbanie sa predmetom, automatická regulácia výkonu, to je len malá ukážka toho, čo dokážu robotické vysávače Xiaomi. Vzhľadom na to, že Xiaomi patrí k popredným vývojárom aplikácií pre spotrebnú techniku, nie je divu, že z hľadiska technológií sú ich vysávače na poprednom mieste.
  • Výdrž batérie a sací výkon: Mnohé robotické vysávače za cenu nad 1 000 eur vydržia v prevádzke max. 120 min. Tento čas je zároveň akýmsi priemerom, na ktorý natrafíte pri množstve modelov. Na druhej strane, mnohé modely do 300 eur od Xiaomi majú výdrž nad 200 min. Dĺžka prevádzky je už sama osebe nadštandardná, ak sa na ňu pozrieme z hľadiska spomínaného pomeru medzi kvalitou a cenou robotických vysávačov Xiaomi, ide o skutočný nadštandard. Podobné je to aj so sacím výkonom. Za priemer pri robotických vysávačoch je možné označiť výkon okolo 2 000 Pa. Modely z dielne Xiaomi väčšinou dosahujú sací výkon od 2 100 Pa vyššie. Štandardom je však až výkon 2 500 Pa.

Hľadáte najlepší robotický vysávač? V našom teste robotických vysávačov sa dozviete aj to, ako si tento spotrebič vybrať.

Otázky a odpovede – FAQ

V nasledujúcich odstavcoch sme si pre vás pripravili odpovede na často kladené otázky spotrebiteľov. Zamerali sme sa na kvalitu spracovania a dostupné technológie. Ak sa však po prečítaní nášho testu ešte stále neviete rozhodnúť, ktorý model je vhodný pre vás, alebo v našich odpovediach nenájdete to, čo „trápi“ vás, neváhajte sa nás opýtať v komentároch pod článkom. Na vaše otázky odpovieme v čo najkratšom čase.

Kvalita spracovanie je práve tou oblasťou, v ktorej nevynikajú žiadne výrobky od Xiaomi, čo platí aj o robotických vysávačoch. Nie je možné povedať, že sú vyslovene nekvalitné, zároveň však nedisponujú až takou vysokou odolnosťou ako drahšie modely z dielní iných renomovaných výrobcov. Na druhej strane, ak neplánujete po vysávači skákať alebo ho hádzať zo strechy, kvalita spracovania by pre vás mala byť úplne postačujúca.

Nie, nevedia. Touto funkciou nedisponujú najmä najlacnejšie modely. Dokážu sa síce orientovať v priestore, vyhýbať sa prekážkam či nespadnúť zo schodov, nemajú však schopnosť vytvárať mapy daného objektu.

Len tie, ktoré sa dostali aj do nášho testu, teda modely Roborock S7, Xiaomi Roidmi Eve Plus a Xiaomi Viomi S9.

Víťaz testu

Xiaomi Roborock S6 Max V

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 240 m², čas nabíjania 360 min., sací výkon 2 500 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 460/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača, 9,6 cm, hlučnosť 64 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Xiaomi Roborock S6 Max V patrí medzi robotické vysávače s mopom z vyššej cenovej kategórie, čomu zodpovedá jeho výkon aj funkcie. Je vybavený batériou s kapacitou 5 200 mAh, z hľadiska max. doby prevádzky teda ide o nadpriemerný model, ktorý môže na 1 nabitie pracovať až 3 hod., čo je zodpovedajúce ploche s rozlohou okolo 240 m²V tomto smere je Roborock S6 Max V porovnateľný s lacnejším vysávačom Roborock S5 Max, ktorý však za ním zaostáva v sacom výkone, max. pokrytí plochy, kapacite zásobníka na vodu a technológii skenovania okolitého priestoru.

Ako zásadné negatívum vnímame dĺžku nabíjania, ktoré trvá až 6 hodXiaomi Roidmi Eve Plus s dlhšou výdržou totiž nabijete len za 4 hod. Nabíjanie je štandardne automatické, pri vybití batérie sa teda vysávač sám vráti do nabíjacej stanice. Tento spotrebič prekoná prekážky s výškou do 2 cm, v čom je totožný s modelmi Roborock S5 MaxXiaomi Mi Robot Vacuum Mop ProRoborock S7Xiaomi Roidmi Eve Plus aj Xiaomi Viomi S9. Roborock S6 Max je vybavený aj senzorom, ktorý ho chráni pred pádom zo schodov. Ako menší problém vnímame nadštandardnú výšku, ktorá dosahuje až 9,6 cm. Z tohto dôvodu sa nedostane pod nižší nábytok.

Robotický vysávač slúži na vysávanie aj zmývanie. Je vybavený prachovým zásobníkom so veľkým objemom 470 mlAbsenciu signalizácie jeho naplnenia preto nepokladáme za výrazné negatívum. Zásobník na vodu má 300 ml, čo je primerané dĺžke prevádzky. K pozitívam patrí technológia botanicko-biomimetického mopovacieho systému, ktorá zabezpečuje rovnomerné dávkovanie vody, a umývateľný Hepa filter E11 s hodnotením účinnosti 9.

Robotický vysávač Roborock je vybavený 1 hlavnou a 1 bočnou kefou ScratchSafe. Má silný sací výkon 2 500 Pa, ktorý sa odzrkadlil na vyššej hlučnosti 67 dBOvládanie prebieha cez aplikáciu Mi Home.

Orientáciu v priestore zabezpečuje navigačný systém PreciSenseTM LiDAR v kombinácii s dvojicou kamier a technológiou Reactive Al na hĺbkové vnímanie okolia, ktorá rozpoznáva prekážky, ich veľkosť a presnú polohu, na základe čoho vysávač dokáže obísť i malé predmety, napr. hračky či topánky. LDS laserový systém mapovania, ktorý miestnosti skenuje rýchlosťou 5 x 360 °/srozpoznáva rôzne úrovne domu, ktoré je možné následne prednastaviť. Môžete v nich nastaviť No-Go zóny vrátane neviditeľných stien a zákazu zmývania na kobercoch. Na robotickom vysávači Roborock S6 Max V nechýba ani infračervené videnie, vďaka ktorému môže pracovať v  tme.

Pozitíva

Nadpriemerná dĺžka prevádzky
Pokročilý navigačný systém a spoľahlivá orientácia v priestore
Vysoký sací výkon a automatická regulácia zmývania

Negatíva

Dlhé nabíjanie
Trochu vyššia hlučnosť
Väčšia výška

Max. pokrytie plochy: 240 m² ● Max. doba prevádzky: 180 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Doba nabíjania: 360 min. ● Sací výkon: 2 500 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 460/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,6 cm ● Hlučnosť: 64 dB ● Hmotnosť: 3,7 kg

Cenový trhák

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 110 min., pokrytie plochy 60 m², sací výkon 2 200 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 420/200 ml, max. výška prahu 1,7 cm, výška vysávača, 8,2 cm, hlučnosť 58 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential nie je priekopníkom vo výdrži ani pokrokových funkciách, pokiaľ však hľadáte základný robotický vysávač za vyslovene nízku cenu, je tou pravou voľbou. Vacuum Mop Essential je vybavený slabšou batériou s kapacitou 2 500 mAh, ktorá na 1 nabitie vydrží v prevádzke 90 až 110 min. Tento čas zodpovedá ploche 60 – 90 . Presná doba prevádzky sa odvíja od zvoleného výkonu vysávača. Vysávač disponuje inteligentnými senzormi, ktoré po skončení vysávania alebo pri poklese stavu batérie na 20 % spoľahlivo vyhľadajú nabíjaciu stanicu, kde sa spotrebič automaticky nabije. V upratovaní následne pokračuje po nabití na 80 %.

Max. sací výkon 2 200 Pa hodnotíme ako postačujúci, a to i napriek tomu, že je o niečo nižší ako pri modeloch Xiaomi Roborock S6 Max či Roborock S7. Naopak, pri porovnaní s kúskami Roborock S5 Max aj Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro nečistoty nasáva väčšou silou. Vacuum Mop Essential je vybavený 1 hlavnou a 2 bočnými kefami. Rovnako ako na všetkých ostatných zariadeniach v našom teste slúži na vysávanie aj zmývanie. Podstatným rozdielom je, že nedokáže automaticky prepínať medzi týmito 2 režimami. Po inštalácii zásobníka na vodu sa mení na mop, čo znamená, že nie je schopný vysávať, len zmývať.

Zásobník na prach má postačujúci objem 420 ml, ten na vodu je trochu menší, má len 200 ml, vďaka spoľahlivému elektrickému čerpadlu, ktoré zabezpečuje rovnomerné a úsporné dávkovanie vody, by však mala voda vystačiť na celú dobu prevádzky. K plusom zaraďujeme aj 3-stupňový HEPA filtračný systém. Ovládanie prebieha prostredníctvom aplikácie Xiaomi Mi Home, v ktorej nájdete všetky dostupné funkcie, môžete cez ňu vysávač na diaľku zapnúť i vypnúť, zvoliť frekvenciu upratovania, regulovať sací výkon alebo sledovať priebeh vysávania.

Orientáciu v priestore zabezpečuje gyroskopická navigácia, funkcia inteligentného plánovania trasy a senzory na detekciu prekážok. Vysávač neupratuje opakovane na tých istých miestach a nenaráža do vecí. V porovnaní s drahšími modelmi jeho navigáciu však považujeme za veľmi jednoduchú, keďže gyroskop nepodporuje mapovanie priestoru. Vacuum Mop Essential je uspôsobený na prekonávanie prekážok s výškou do 1,7 cm, čo je najmenej spomedzi všetkých robotických vysávačov Xiaomi v našom nezávislom teste. Výšku 8,2 cm hodnotíme celkom pozitívne. Pred kúpou pre istotu odmerajte výškové rozdiely medzi vašim nábytkom a podlahou.

Pozitíva

Nízka cena v pomere k výkonu a funkciám
Vcelku vysoký sací výkon a presné dávkovanie vody pri zmývaní
Dobrá orientácia v priestore

Negatíva

Kratšia doba prevádzky
Jednoduchší navigačný systém bez funkcie mapovania
Bez automatického prepínania medzi vysávaním a zmývaním

Max. pokrytie plochy: 60 m² ● Max. doba prevádzky: 110 min. ● Kapacita batérie: 2 500 mAh ● Sací výkon: 2 200 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 420/200 ml ● Max. výška prahu: 1,7 cm ● Výška vysávača: 8,2 cm ● Hlučnosť: 58 dB ● Hmotnosť: 3,4 kg

Náš TIP

Xiaomi Roborock S5 Max

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 200 m², sací výkon 2 000 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 460/280 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača, 9,70 cm, hlučnosť 60 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač Xiaomi Roborock S5 Max vyniká hneď v niekoľkých smeroch. Prvým z nich je výborný pomer medzi cenou, výkonom a funkciami. Na prvý pohľad ide o podobný model ako Xiaomi Roborock S6 Max. Nižšia obstarávacia cena sa však odzrkadlila na niekoľkých horších špecifikáciách. Ide najmä o slabší sací výkon, ktorý v tomto prípade dosahuje len 2 000 Pa, čo je o 500 Pa menej. V praxi si však vysávač s nečistotami poradí celkom dobre, k čomu prispieva silný vetrák s rýchlosťou 1 500 ot./min. O čistotu vzduchu sa zas stará HEPA filter. S5 Max za Roborock S6 Max zaostáva aj v technológii skenovania okolitého priestoru.

Tento robotický vysávač je určený na suché vysávanie aj zmývanie. Mop so silným nasávaním je odpružený, vďaka čomu na podlahu tlačí rovnakou silou, keď je 290 ml zásobník na vodu plný aj skoro prázdny. S5 Max si poradí s prekážkami do výšky 2 cm, čo platí aj pri kobercoch. Výšku satia aktuálnemu povrchu prispôsobuje automatickyJeho výška predstavuje 9,7 cm, čo je viac, ako býva zvykom.

Z hľadiska výdrže ide o nadpriemer. Roborock S5 Max je uspôsobený na upratovanie plôch s rozlohou do 200 m². Je vybavený 2 500 mAh Li-ion batériou, ktorá na 1 nabitie vydrží v prevádzke 180 min. To je rovnaký čas ako v prípade spomínaného Xiaomi Roborock S6 Max a podstatne drahšieho modelu Roborock S7. Pri vybití batérie sa vysávač automaticky vráti do nabíjacej stanice a v upratovaní bude pokračovať až po dobití.

presnú orientáciu v priestore sa stará Roborock akcelerometerinfračervený snímač, senzor na meranie vzdialenosti, kompas, funkčný nárazníkochrana proti pádu zo schodov a laserový diaľkomer, ktorý sa otáča rýchlosťou 300 ot./min. Okolie sníma v 360° uhle v reálnom čase. Roborock S5 Max si pamätá zóny, ktoré už povysával alebo pozmýval, a jeho 32-bitový procesor so 4 jadrami zabezpečuje presná mapovanie daného priestoru.

Vysávač si vie zapamätať aj naplánovať ideálnu trasu, na ktorej sa vyhne všetkým prekážkam. Po skončení zmývania navyše okamžite automaticky ukončí vypúšťanie vody zo zásobníka, vďaka čomu mop vyschne podstatne rýchlejšie. S5 Max sa ovláda prostredníctvom mobilnej aplikácie Mi Home, v ktorej ho môžete odkiaľkoľvek zapnúť i vypnúť, naprogramovať No-Go zóny, vytvoriť bariéry na kobercoch či nastaviť ideálny prietok vody pri zmývaní v závislosti od daného povrchu. Druhou možnosťou je ovládanie hlasom.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Dlhá výdrž batérie
Spoľahlivá orientácia v priestore a pokročilé funkcie

Negatíva

Slabší sací výkon
Menej pokročilá orientácia v priestore v porovnaní s drahšími modelmi

Max. pokrytie plochy: 200 m² ● Max. doba prevádzky: 180 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Sací výkon: 2 000 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 460/280 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,70 cm ● Hlučnosť: 60 dB

Xiaomi Viomi S9

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 210 min., pokrytie plochy 320 m², sací výkon 2 700 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 300/250 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača 9,80 cm, hlučnosť 65 – 75 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Robotický vysávač Xiaomi Viomi S9 je 3. modelom s funkciou automatického vyprázdňovania koša. Nabíjacia a „samovyprázdňovacia“ stanica je aj v tomto prípade súčasťou dodávky. Zberné vrecko má 3 l, na jeho naplnenie vás upozorní notifikácia v aplikácii Mi Home, ktorá slúži aj na samotné ovládanie všetkých funkcií.

Xiaomi Viomi S9 je vybavený Li-ion batériou s vysokou kapacitou 5 200 mAh, ktorá na 1 nabitie vydrží pracovať cca 210 min. Z hľadiska max. pokrytia plochy ide v našom teste o najvýkonnejší model, keďže je schopný poupratovať až 320 . Rovnako ako vysávač Xiaomi Roidmi Eve Plus má i Viomi S9 nadpriemerný sací výkon 2 700 Pa. Zabezpečuje ho úsporný digitálny bezuhlíkový BLDC motor s dlhou životnosťou. O čistotu vzduchu sa stará účinný 3-vrstvový HEPA filter. Pri poklese energie v batérii sa do nabíjacej stanice vráti sám a po dobití bude pokračovať presne tam, kde skončil.

Laserová navigácia LDS Lidar je už tradične spoľahlivá a presná. Viomi S9 je vybavený viac ako 20 senzormi, ktoré zabezpečujú jeho pohyb v priestore, a to aj v úplnej tme. Vysávač disponuje simultánnou lokalizáciou aj funkciou mapovania. Zdolá prekážky do 2 cm. Ani tento model nie je najnižší. Na výšku má takmer 10 cm. Robotický vysávač Viomi S9 váš príbytok povysáva aj pozmýva. Zásobník na vodu s elektronicky riadeným čerpadlom má 250 mltá na prach len 300. Vzhľadom na funkciu automatického vyprázdňovania tento parameter nehodnotíme ako negatívny. Zmývanie je efektívne a regulovateľné v 3 stupňoch v závislosti od typu zmývaného povrchu.

Na vysávači si môžete nastaviť samostatné upratovacie i zakázané zóny a virtuálne steny, pomenovať jednotlivé miestnosti, naplánovať časový rozvrh, spätne skontrolovať trasu upratovania a regulovať sací výkon. Hlučnosť vysávača sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 70 dB, čo je príznačné pre väčšinu modelov od Xiaomi.

Pozitíva

Automatické vyprázdňovanie nádržky na prach
Nadpriemerný sací výkon a doba prevádzky
Presná navigácie a pokročilé funkcie

Negatíva

Vyššia cena
Väčšia výška
Vyššia hlučnosť

Max. pokrytie plochy: 320 m² ● Max. doba prevádzky: 210 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Sací výkon: 2 700 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 300/250 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,8 cm ● Hlučnosť: 50 – 70 dB ● hmotnosť: 3,8 kg

Náš TIP

Xiaomi Roborock S5 Max

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 180 min., pokrytie plochy 200 m², sací výkon 2 000 Pa, kapacita zásobníka na prach/vodu 460/280 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysávača, 9,70 cm, hlučnosť 60 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač Xiaomi Roborock S5 Max vyniká hneď v niekoľkých smeroch. Prvým z nich je výborný pomer medzi cenou, výkonom a funkciami. Na prvý pohľad ide o podobný model ako Xiaomi Roborock S6 Max. Nižšia obstarávacia cena sa však odzrkadlila na niekoľkých horších špecifikáciách. Ide najmä o slabší sací výkon, ktorý v tomto prípade dosahuje len 2 000 Pa, čo je o 500 Pa menej. V praxi si však vysávač s nečistotami poradí celkom dobre, k čomu prispieva silný vetrák s rýchlosťou 1 500 ot./min. O čistotu vzduchu sa zas stará HEPA filter. S5 Max za Roborock S6 Max zaostáva aj v technológii skenovania okolitého priestoru.

Tento robotický vysávač je určený na suché vysávanie aj zmývanie. Mop so silným nasávaním je odpružený, vďaka čomu na podlahu tlačí rovnakou silou, keď je 290 ml zásobník na vodu plný aj skoro prázdny. S5 Max si poradí s prekážkami do výšky 2 cm, čo platí aj pri kobercoch. Výšku satia aktuálnemu povrchu prispôsobuje automatickyJeho výška predstavuje 9,7 cm, čo je viac, ako býva zvykom.

Z hľadiska výdrže ide o nadpriemer. Roborock S5 Max je uspôsobený na upratovanie plôch s rozlohou do 200 m². Je vybavený 2 500 mAh Li-ion batériou, ktorá na 1 nabitie vydrží v prevádzke 180 min. To je rovnaký čas ako v prípade spomínaného Xiaomi Roborock S6 Max a podstatne drahšieho modelu Roborock S7. Pri vybití batérie sa vysávač automaticky vráti do nabíjacej stanice a v upratovaní bude pokračovať až po dobití.

presnú orientáciu v priestore sa stará Roborock akcelerometerinfračervený snímač, senzor na meranie vzdialenosti, kompas, funkčný nárazníkochrana proti pádu zo schodov a laserový diaľkomer, ktorý sa otáča rýchlosťou 300 ot./min. Okolie sníma v 360° uhle v reálnom čase. Roborock S5 Max si pamätá zóny, ktoré už povysával alebo pozmýval, a jeho 32-bitový procesor so 4 jadrami zabezpečuje presná mapovanie daného priestoru.

Vysávač si vie zapamätať aj naplánovať ideálnu trasu, na ktorej sa vyhne všetkým prekážkam. Po skončení zmývania navyše okamžite automaticky ukončí vypúšťanie vody zo zásobníka, vďaka čomu mop vyschne podstatne rýchlejšie. S5 Max sa ovláda prostredníctvom mobilnej aplikácie Mi Home, v ktorej ho môžete odkiaľkoľvek zapnúť i vypnúť, naprogramovať No-Go zóny, vytvoriť bariéry na kobercoch či nastaviť ideálny prietok vody pri zmývaní v závislosti od daného povrchu. Druhou možnosťou je ovládanie hlasom.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Dlhá výdrž batérie
Spoľahlivá orientácia v priestore a pokročilé funkcie

Negatíva

Slabší sací výkon
Menej pokročilá orientácia v priestore v porovnaní s drahšími modelmi

Max. pokrytie plochy: 200 m² ● Max. doba prevádzky: 180 min. ● Kapacita batérie: 5 200 mAh ● Sací výkon: 2 000 Pa ● Kapacita zásobníka na prach/vodu: 460/280 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysávača: 9,70 cm ● Hlučnosť: 60 dB

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Mi Mop 2 Pro

od 299,00 €
Xiaomi Robotický vysávač Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro biely   Smart robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro EU White s funkciou mopu...

Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

od 228,00 €
Xiaomi Robotický vysávač Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro ULTRA   Smart robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro EU White s funkciou mopu...

Viomi S9 Alpha UV

od 435,99 €
Inovatívna Technológia Udržuje Vaše Zdravie v Bezpečí Viomi Alpha UV Steri-Cleaning Expert je vybavený UV sterilizačnou technológiou, ktorá...

Xiaomi Mi Mop 2 Lite

od 211,38 €
Mi Robot Vaccum-Mop 2 Lite EU   Mi Robot Vaccum-Mop 2 Lite EU sa stane vaším parťákom na maximálne uľahčenie neobľúbeného vysávania podláh. Ide...

Xiaomi Mi Mop 2

od 273,25 €
Smart robotický vysávač Xiaomi Mi Robot VaccumMop 2 EU s funkciou mopu je vybavený duálnym gyroskopom, 3D vizuálnou navigáciou a senzormi. S...

Mi Mop Pro

od 258,00 €
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Užite si čistotu bez námahy. O vaše podlahy sa postará robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, ktorý...

Mi G10

od 9,95 €
Mi Vacuum Cleaner G10 Mop KitMi Vacuum Cleaner G10 Mop Kit - dva dávkovače na každej strane umožňujú nepretržité a rovnomerné dávkovanie vody z...

Ďalšie články z kategórie Vysávače

Vaše hodnotenie:
(90.8%)

Komentáre
Biba 08.Nov.2021

Kvalitne vysaje a umyje Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential, zatiaľ som sa nestretla so žiadnym problémom. Páči sa mi, že vysávač sa nezadrháva a nezasekáva v priestore, čo bolo problémom môjho staršieho robotického vysávača. Za túto cenu je to nadpriemerne inteligentný robot. :-D Pre bežnú domácnosť je to postačujúci prístroj.

Odpovedať

Zuzana 08.Nov.2021

Na robotickom vysávači Roborock S5 Max si cením jednoduché ovládanie, dobrú orientáciu v miestnostiach a tiež ľahký prístup k nádržiam na smeti a vodu. Pre mňa je to super pomocník pre kvalitné povysávanie podlahy aj kobercov, len škoda, že mu chýba slovenčina. Vysávač neodporúčam na koberce s dlhým vlasom, tam sa zamotá, ale s bežnými kobercami si hravo poradí.

Odpovedať

Renáta 09.Nov.2021

Výborný pomocník je Roborock S6 Pure, v pohode prejde aj vyššie prahy a na koberci dokonca sám automaticky zvýši svoj výkon. Čo mi vadí je, že mobilná aplikácia je len v angličtine, ale vedela som si všetko intuitívne nastaviť. Pomer ceny a výkonu je veľmi dobrý a páči sa mi, že sa vojde pod skrinku, môžem ho tam skladovať a mať ho vždy po ruke. Výdrž batérie je slušná, nemám voči nemu žiadne väčšie výhrady.

Odpovedať

Ivana 11.Nov.2021

Výborne mopuje aj vysáva Roborock S7. Byt povysával za polovicu času oproti môjmu staršiemu vysávaču - Roomba 850. Zmývanie je tiež veľmi dobré, ale zaschnuté škvrny od kávy alebo vína musí prejsť viackrát. Super je ovládanie cez mobilnú aplikáciu. Spojenie cez WiFi je jednoduché a s pripojením nebol žiaden problém. K mínusom radím, že vysávač je hlučnejší, než som očakávala, hlavne pri vyšších stupňoch výkonu. Niekomu môže vadiť, že aplikácia nie je v slovenčine.

Odpovedať

Júlia 16.Nov.2021

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro má dobrý sací výkon, no mopovanie je skôr len také stieranie prachu z podlahy. Sú tu 4 režimy vysávania a 3 režimy mopovania. Vysávač je tichý a rýchly a mobilná aplikácia funguje bezchybne. Pomer ceny a výkonu je výborný. Páči sa mi inteligentný pohyb po byte, vysávač neblúdi.

Odpovedať

Peter 18.Nov.2021

Dobrý deň, rád by som sa informoval, aká je dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva k robotickým vysávačom Xiaomi, nakoľko pri väčšine recenzií mi táto informácia chýba. Ďakujem.

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 25.Nov.2021

Dobrý deň,
dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva je dobrá (aspoň pri všetkých novších produktoch). Môžete si ich objednať z oficiálneho e-shopu Xiaomi alebo napr. aj z Alzy. Nájdete tam náhradné hlavné kefy, mopovacie utierky, bočné kefy, náhradné nádoby na prach či prachové filtre.

Benton 02.Feb.2022

Serus Peter. Naposledy som objednával náhradné diely (kartáče a hepa filtre) na stránke vysajto.sk a super dostupnosť je aj na mistores.sk

Lenka 24.Nov.2021

Máme Roborock E4, na kúpu nás presvedčila dobrá cena. S výkonom sme spokojní. Orientácia po dome je dobrá, výdrž batérie dostatočná na povysávanie celého bytu a super je aj aplikácia v mobile, cez vieme vysávač ovládať na diaľku. Občas sa stane, že vysávač sa zasekne, ale ihneď po vyslobedení sa vráti na miesto, kde prestal... Náhradné diely sa v prípade potreby dajú zohnať na Aliexpresse.

Odpovedať

Jela 14.Dec.2021

Zatiaľ krátko mám vysávač Xiaomi Viomi V2 Pro Robot, ale viac menej som s ním spokojná. Návod na obsluhu mohol byť v slovenčine alebo aspoň v češtine. Pomer ceny a kvality je výborný, no mobilná aplikácia má problém pridať novú plochu do existujúcej mapy. Pri prvotnom skenovaní bola izba zatvorená a teraz ju tam neviem pridať. Vysávanie aj umývanie je fajn, zdá sa mi, že robot je precízny.

Odpovedať

Drahoš 15.Dec.2021

Dávam prednosť robotickému vysávaču Dreame L10 Pro. Koberce povysáva naozaj super, je spoľahlivý a jednoducho sa ovláda. S inou značkou nemám skúsenosť, čiže ho neviem porovnať, ale s týmto som spokojný. Vysávač som kúpil na základe dobrých recenzií a nesklamal, ako vysávanie tak aj mopovanie je na vysokej úrovni.

Odpovedať

Vanda 08.Feb.2022

Xiaomi Roidmi Eve Plus je kvalitný vysávač, len škoda, že aplikácia nemá slovenčinu ani češtinu. Chcela som ho kúpiť aj rodičom, ale nevedeli by ho kvôli jazykovej bariére ovládať. Inak je vysávač kvalitne spracovaný a vysáva aj umýva veľmi dobre. Psie chlpy berie na stopercent a dokonca aj chlpy veľkých plemien.

Odpovedať

Jaroslava 23.Feb.2022

Lacný a výkonný je Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Mám ho v čiernej farbe, páčil sa mi viac než biely. Dobre sa orientuje v priestore a veľmi dobre upratuje.

Odpovedať

Danka 17.May.2022

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro je vydarený robot, dokáže povysávať tak 95 percent. Občas je problém s mapou v mobilnej aplikácii. Mopovanie mi príde skôr len do počtu, ale vysávanie je fajn. Plusom je virtuálna stena a rôzne možnosti aplikácie. Vysávač nevie prekonať prekážky, takže pred upratovaním ich odporúčam odpratať.

Odpovedať