Masážne kreslá

Najlepšie masážne kreslá 2024 + recenzie

Trápia vás bolesti chrbtice, športujete alebo si iba chcete dopriať relax po náročnom dni v práci? V tom prípade je na čase popremýšľať nad vlastným masážnym kreslom. Náš test je určený práve pre tých z vás, ktorí práve zvažujú kúpu tohto zariadenia. Nájdete v ňom podrobné recenzie niekoľkých vybraných modelov vrátane toho víťazného, ktorým sa stalo kreslo Damico Globo s takmer profesionálnymi funkciami.

Publikované: 27.01.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Aké masážne kreslo kúpiť?

Výber ideálneho masážneho kresla sa môže na prvý pohľad javiť ako pomerne náročný proces. V skutočnosti to však nie je až také náročné. Nazačiatku by ste si mali stanoviť vaše priority a finančné možnosti a následne pri nákupe pozerať najmä na niekoľko kľúčových parametrov. Práve tie sme pre vás zhrnuli v nasledujúcich odstavcoch, v ktorých nájdete stručný popis 3 modelov z nášho testu, ktoré vynikajú atraktívnou obstarávacou cenou, zaujímavými funkciami alebo pomerom medzi týmito 2 faktormi.

Názov Hodnotenie Detail
Damico Globo 5* Zobraziť produkt
Shumee 339092 5* Zobraziť produkt
Damico Vento 3D 5* Zobraziť produkt

Cenový trhák
Kondela Artuš

Kondela Artuš

Masážne kreslo na domáce použitie, 1 typ masáže, polohovateľné, otočné, nosnosť 150 kg

Zobraziť viac info

Masážne kreslo Kondela Artuš slúži na masírovanie driekovej oblasti. Intenzota masáže sa dá regulovať. Kreslo je otočné, chrbtovú aj nožnú opierku možno polohovať v 3 krokoch. Chýba opierka hlavy. Kvalita spracovania je veľmi dobrá, poťah je z pravej hovädzej a syntetickej ekokože, stojan je z dreva.

Náš TIP
MADdiamond MD-18/3-OH-MS

MADdiamond MD-18/3-OH-MS

Masážne kreslo na domáce použitie, relaxačná + vibračná masáž, polohovateľné, otočné, integrované vyhrievanie, nosnosť 120 kg

Zobraziť viac info

Masážne kreslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS sa dá označiť za zlatú strednú cestu. Ide o pomerne lacný model z cenovej kategórie do 600 eur, ktorý disponuje základnými masážnymi režimami, no celkom zaujímavými doplnkovými funkciami. Je polohovateľnéotočné v 360° uhle a dokonca sa na ňom môžete aj hojdať. Chrbtová opierka disponuje vyhrievaním a k plusom patrí aj vysoká nosnosť.

Pre náročných
inSPORTline Mateo

inSPORTline Mateo

Masážne kreslo na domáce použitie, klasická + vzduchová masáž, polohovateľné, infračervené vyhrievanie, magnetoterapia, nosnosť 150 kg

Zobraziť viac info

Ak hľadáte masážne kreslo s profesionálnymi funkciami, inSPORTline Mateo je ideálnou voľbou. Ide o drahší model s pokročilými masážnymi programami, širokými možnosťami polohovania a vysokou kvalitou spracovania, ktorý je vhodný aj pre náročných spotrebiteľov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri nákupe akéhokoľvek produktu by ste si mali hneď na začiatku stanoviť parametre, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Na základe nich si totiž budete môcť vybrať omnoho jednoduchšie, lepšie a rýchlejšie. Aby sme mohli náš test zostaviť čo najobjektívnejšievybrané modely sme hodnotili samostatne, no taktiež ich porovnávali medzi sebou. Na tento účel sme si zostavili súbor najdôležitejších parametrov, na ktoré sme pri recenzovaní kládli najväčší dôraz.

Pomer medzi cenou a výkonom
Počet a typ masážnych programov
Možnosti regulácie masáže
Možnosti polohovania a nastavenia výšky/dĺžky
Kvalita spracovania
Spôsob údržby
Doplnkové funkcie

Predtým, než sa pustíte do čítania podrobných recenzií masážnych kresiel, vám chceme ešte v skratke vysvetliť, na základe čoho boli vybrané jednotlivé modely, ktoré sme zaradili do nášho testu. Najzásadnejšími pre nás boli samotné vlastnosti toho či onoho modelu. Ďalej sme prihliadali na pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou, výkonom i funkciami a spoľahlivosť jednotlivých výrobcov. Do testu sme preto zaradili kúsky z ponuky HomeDeluxe, Tempo KondelainSPORTline, Beurer a MADDiamond. Dôležitou pomôckou pre nás boli taktiež nezávislé a spotrebiteľské recenzie masážnych kresiel na Heureka.sk, Mall.sk, Hej.sk Alza.sk, Tpd.sk či Nay.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie masážnych kresiel

Práve ste sa dostali k hlavnej časti nášho testu, ktorú tvoria recenzie vybraných masážnych kresiel, ktoré sú dostupné na našom trhu. Pri ich zostavovaní sme sa snažili zachovať čo najväčšiu objektivitu, prihliadali sme na naše, no i hodnotenia spotrebiteľov a zároveň sme sa neriadili podľa žiadnych pokynov od výrobcov či predajcov týchto zariadení. Naše recenzie majú byť čo najreálnejším pohľadom na skutočné vlastnosti daných modelov, ktorý vám pomôže pri výbere ideálneho kresla do vašej domácnosti či kancelárie.

Cenový trhák

Kondela Artuš

Masážne kreslo na domáce použitie, 1 typ masáže, polohovateľné, otočné, nosnosť 150 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Masážne kreslo Kondela Artuš nás zaujalo najmä netradičným dizajnom a obstarávacou cenou, ktorá je primeraná jeho kvalite aj výkonu. Z hľadiska funkcií ide o základný model, ktorý vás vymasíruje len v driekovej oblasti. Na druhej strane disponuje pomerne širokými možnosťami polohovania a je veľmi pohodlné.

Masážne kreslo Kondela Artuš slúži na masáž v driekovej oblasti, ktorú zabezpečuje 8 masážnych bodov. Výrazným benefitom, najmä vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu, je možnosť regulácie intenzity masáže. V oblasti drieku sa nachádza aj integrované vyhrievanie, ktoré nie je možné regulovať.

Z hľadiska masážnych funkcií tento model hodnotíme ako základ, takže ak hľadáte pohodlné a zaujímavé relaxačné masážne kreslo s možnosťou základnej masáže, ide nepochybne o dobrú voľbu.

Toto masážne kreslo s podnožkou je otočné. Chrbtovú aj nožnú opierku môžete polohovať pomocou mechanickej páčky, a to v 3 stupňoch. Nevýhodou je, že na ňom absentuje opierka hlavy. Niektorým z vás nemusí vyhovovať ani fakt, že kreslo nie je výškovo nastaviteľné.

Kondela Artuš má rovnako ako inSPORTline Mateo vysokú nosnosť, ktorá predstavuje 150 kg. Za zmienku stoja aj výrobné materiály. Poťah je vyrobený z pravej hovädzej a syntetickej ekokožeStojan je drevený. Tento kúsok teda patrí k vyslovene estetickej alternatíve, ktorú ocenia všetci milovníci dizajnových „vychytávok“.  

Spotrebiteľom sa na masážnom kresle Kondela Artuš páči jeho dizajn, kvalita spracovania, atraktívna obstarávacia cena a možnosti regulácie intenzity masáže. Negatívne recenzie najčastejšie súvisia s nemožnosťou nastavenia výšky kresla a absenciou hlavovej opierky.  

Pozitíva

Pomer medzi cenou a kvalitou
Regulovateľná intenzita masáže
Pekný dizajn a vysoká nosnosť

Negatíva

Bez opierky hlavy
Bez možnosti nastavenia výšky
Len základný typ masáže

Typ = masážne kreslo na domáce použitie ● Rozmery (Š x V x H) = 66 x 110 x 93 cm ● Hĺbka/výška sedadla =51/49cm ● Nosnosť = 150 kg ● Hmotnosť = 27,5 kg ● Povrchový materiál = ekokoža koža + pravá hovädzia koža

Náš TIP

MADdiamond MD-18/3-OH-MS

Masážne kreslo na domáce použitie, relaxačná + vibračná masáž, polohovateľné, otočné, integrované vyhrievanie, nosnosť 120 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Relaxačné masážne kreslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS ocenia všetci stredne nároční spotrebitelia. Je polohovateľné, vyhrievané, nachádza sa na ňom praktický úložný priestor a k plusom patrí aj veľmi pohodlné a mäkké sedadlo.

Masážne kreslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS poskytuje základnú relaxačnú vibračnú masáž, ktorú môžete regulovať v niekoľkých stupňoch. MADdiamond je určené na masáž centrálnej časti chrbta, bedrovej aj krížovej oblasti, krku a stehien.

Kreslo je otočné v 360° a disponuje funkciou hojdania. Nie je výškovo nastaviteľné, nájdete však na ňom nastaviteľnú opierku nôh a veľmi pohodlnú opierku hlavy. Operadlo je vybavené integrovaným vyhrievaním, je veľmi mäkké a pohodlné a zároveň poskytuje chrbtici dobrú oporu, čo je pri masáži alfou a omegou.  

Masážne kreslo od MADdiamond váži 45 kg. Jeho stabilitu, ku ktorej prispieva zosilnená konštrukcia, hodnotíme pozitívne. Nosnosť tohto modelu je dostatočne vysoká. Predstavuje 120 kg. K plusom zaraďujeme príjemný povrchový materiál zo syntetickej kože s dvojitým prešívaním, ktoré zabezpečuje dobré protišmykové vlastnosti, veľmi pohodlné sedadlo s priemernou, no dostatočnou šírkou 52 cm a bohatý úložný priestor v podobe dvoch vreciek.

Tí, ktorí si zakúpili masážne kreslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS, sú prevažne spokojní. Najčastejšie si pochvaľujú vysoký pocit pohodlia, jednoduché polohovanie, široké možnosti nastavenia masáže a prijateľnú obstarávaciu cenu.  

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a funkciami
Široké možnosti polohovania
Vysoká nosnosť

Negatíva

Bez možnosti výškového nastavenia
Bez pokrokových masážnych programov

Typ = masážne kreslo na domáce použitie ● Šírka/výška sedadla = 52/50 cm ● Max. výška = 107 cm ● Nosnosť = 120 kg ● Hmotnosť = 45 kg ● Povrchový materiál = syntetická koža

Pre náročných

inSPORTline Mateo

Masážne kreslo na domáce použitie, klasická + vzduchová masáž, polohovateľné, infračervené vyhrievanie, magnetoterapia, nosnosť 150 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Masážne kreslo inSPORTline Mateo poskytuje 3D masáž. Je vybavené 98 masážnymi airbagmi a 26 ventilmi. V oblasti nôh sa nachádza 8 magnetov na magnetoterapiu, za mínus považujeme fakt, že ich nie je možné vypnúť. Na výber máte masáž celého tela alebo iba jeho vybraných partií. Na kresle sa celkovo nachádza 5 druhov masáži, a to shiatsu, poklepávanie, stláčanie, klepanie so stláčaním a samostatný režim na masáž v oblasti ramien, v ktorej si môžete dopriať aj vzduchovú masáž.

Na tomto modeli ďalej nájdete 8 prednastavených a 3 manuálne programy vrátane aktívneho swingu i twistu a bodovej masážeIntenzitu môžete regulovať v 5 stupňoch, čo platí aj o rýchlosti masírovania. Vibrácie sú nastaviteľné v 2 rozdielnych intenzitách. Kreslo je vybavené tzv. pamäťou počítača, čo znamená, že si doň môžete uložiť 3 obľúbené režimy s vašimi vlastnými nastaveniami.

inSPORTline Mateo vyniká aj z hľadiska doplnkových funkcií. Nájdete na ňom praktické transportné kolieska, integrovaný MP3 prehrávač, slúchadlápolohovateľný farebný VFD displej. Asi najviac nás zaujala funkcia automatickej detekcie ramien, ktorá je príznačná pre profesionálne zariadenia.

Opierka chrbta je nastaviteľná do šírky a tá na nohy zas do dĺžky. Obe opierky môžete taktiež polohovať, a to až do takmer úplnej vodorovnej relaxačnej polohy. Operadlo kresla je vybavené infračervenou výhrevnou podložkou, na ktorej môžete teplotu nastaviť až do 50 °C, čo je postačujúce na všetky typy masáží. Rozmery kresla predstavujú 139 x 93 x 135 cm a váži až 140 kg. Sedadlo má štandardnú, 52 cm šírku a opierka nôh je určená pre osoby s veľkosťou chodidla do čísla 45. Výrazným benefitom je vysoká nosnosť, až 150 kg.

Vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu je logické, že spotrebitelia pri masážnom kresle inSPORTline Mateo hodnotia každučký detail. Používateľom sa nepáči napr. tesný zips na operadle či trochu nepraktické ovládanie polohovania a, samozrejme, spomínaná vyššia cena. Väčšina recenzií je však pozitívnych. Používateľom sa páčia bohaté možnosti masáže, vysoká kvalita spracovania, pokročilé funkcie či pohodlné sedadlo aj opierka.

Pozitíva

Pokrokové masážne programy a funkcie
Vysoká kvalita spracovania
Široké možnosti polohovania

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Bez možnosti vypnutia magnetoterapie

Typ = masážne kreslo na domáce použitie ● Počet masážnych ventilov/airbagov =26/98 ● Rozmery kresla (D x Š x V) = 139 x 93 x 135 cm ● Šírka sedadla = 52 cm ● Uhol sklonu opierky = 54° ● Nosnosť = 150 kg ● Hmotnosť = 140 kg ● Povrchový materiál = syntetická koža ● Príkon = 220 W

Tempo Kondela Lambert

Masážne kreslo na domáce použitie, 1 masážny program, polohovateľné, nosnosť 120 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tempo Kondela Lambert vyniká najmä z hľadiska nízkej obstarávacej ceny. Ide o vyslovene lacný model so základnými funkciami, ktorý ocenia všetci nenároční spotrebitelia, keďže si v ňom môžete dopriať len 1 typ masáže v centrálnej oblasti chrbta.

Tempo Kondela Lambert je určené len na základnú relaxačnú masáž. Nedisponuje žiadnymi inými režimami ani funkciami. Masáž na ňom zabezpečujú 2 vibračné body v centrálnej časti chrbtovej opierky. To je teda jediná časť tela, ktorú vám toto kreslo vymasíruje. Intenzitu masáže môžete regulovať v 2 stupňoch.

Ovládanie je vyslovene nenáročné. Prebieha prostredníctvom diaľkového ovládača, na ktorom nájdete jediné tlačidlo ON/OFF. Jeho stlačením kreslo aktivujete, opätovným stlačením nastavíte silnejší stupeň masírovania, no a pri ďalšom stlačení dôjde k vypnutiu masážneho programu.

Masážne kreslo Kondela Lambert  je veľmi pohodlný model. Operadlo aj opierku môžete sklopiť až do polohy ležmo. Výška sedu predstavuje štandardných 46 cm. 65 cm šírku sedadla hodnotíme ako vyslovený nadpriemer. Rozmery celého kresla sú 86 x 97 x 99 cm.

Povrch tvorí látkové čalúnenie, ktoré pôsobí esteticky. Problémom môže byť jeho odolnosť a životnosť, čo vzhľadom na extrémne nízku obstarávaciu cenu nehodnotíme vyslovene negatívne. Tento kúsok pôsobí robustným dojmom, v skutočnosti však váži iba necelých 40 kg. Tento fakt oceníte pri presunoch, naopak, kreslu nepridáva na stabilite. Aj napriek pomerne nízkej hmotnosti má model Lambert vysokú nosnosť, ktorá predstavuje 120 kg.

Spotrebitelia si na masážnom kresle Tempo Kondela Lambert pochvaľujú najmä fakt, že je veľmi pohodlné. K pozitívam zaraďujú taktiež pomer medzi cenou a kvalitou, pekný dizajn spoľahlivý chod. Naopak, mínusové body si vyslúžila samotná funkcia masírovania, ktorá by mohla byť aj podľa spotrebiteľov o niečo pokrokovejšia.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Vysoká nosnosť
Veľmi pohodlné sedadlo

Negatíva

Len 1 typ masáže
Bez ďalších doplnkových funkcií

Typ = masážne kreslo na domáce použitie ● Rozmery (Š x V x H) = 86 x 97 x 99 cm ● Hĺbka/dĺžka sedadla = 54/46 cm ● Nosnosť = 120 kg ● Hmotnosť = 31,85 kg ● Povrchový materiál = látkové čalúnenie ● Napätie = 100 – 240 V

Ďalšie zaujímavé produkty

Ak ste v našom teste najlepších masážnych kresiel nenašli model, ktorý vás očaril, pripravili sme si pre vás ešte niekoľko zaujímavých tipov na ďalšie produkty. Zamerali sme sa na modely z nižšej až strednej cenovej kategórie, ktoré vynikajú zaujímavými masážnymi funkciami, netradičným dizajnom či vysokou kvalitou spracovania.

Home Deluxe Allegria je masážne kreslo zo strednej cenovej kategórie. Poskytuje 3D masáž v oblasti chrbta, pása, ramien a krku vzduchovú masáž v oblasti nôh. Nájdete na ňom 3 automatické a 3 manuálne masážne programy. Kreslo je vybavené integrovanými Bluetooth reproduktormi, má ergonomicky tvarované sedadlo a jeho obsluha je vyslovene nenáročná.  

Hanscraft Lora patrí medzi lacné masážne kreslá za cenu do 400 eur. Podporuje uvoľnenie svalov aj chrbtice a má relaxačné účinky. Kreslo poskytuje vzduchovú masáž. Nachádza sa na ňom 15 min. časovač a jeho nosnosť predstavuje 100 kg.

Masážne kreslo Halmar Dopio je kompromisom z hľadiska ceny aj funkcií. Disponuje 3 masážnymi programami, ktoré môžete regulovať podľa vlastných požiadaviek. Ide o masáž poklepávaním, hnetením a rytmickú masáž. Na kresle je možné nastaviť aj to, ktoré časti tela budú masírované. Na výber máte režimy na masírovanie hornej a dolnej časti alebo celého tela. Poťah Halmar Dopio je vyrobený z ekokože a jeho nosnosť predstavuje 120 kg.

Beurer MC 3800 je ďalším masážnym kreslom zo strednej cenovej kategórie. Nachádza sa na ňom funkcia automatickej detekcie ramien, je vybavené 3 automatickými masážnymi programami a 4 typmi masáže. Na výber máte masáž shiatsu, masáž poklepávaním, miesením a masáž valčekmi. Kreslo je otočné, má vysokú nosnosť do 150 kg a je vyrobené zo syntetickej ekokože.

Ak hľadáte naozaj lacné masážne kreslo, ktoré disponuje pestrou ponukou programov, Halmar Pulsar je pre vás tou správnou voľbou. Je vybavené až 9 masážnymi programami, ktorých intenzitu môžete regulovať v 9 stupňoch, je určené na masírovanie chodidiel, stehien, bedier aj hornej časti chrbta a disponuje časovačom, ktorý je nastaviteľný na 10, 20 alebo 30 min. Poťah je vyrobený zo syntetickej kože a PVC.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk  

Zvyknete sa pri nákupe rozhodovať aj podľa toho, či daný produkt patrí k často predávaným alebo si ho zakúpilo len pár spotrebiteľov? V tom prípade vám odporúčame neprehliadnuť nasledujúcu tabuľku najpredávanejších masážnych kresiel na Heureka.sk, ktorú v závislosti od situácie na našom trhu aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Damico Globo 5* Zobraziť produkt
Catini Vintage 5* Zobraziť produkt
Kondela Lambert 5* Zobraziť produkt
Irest Galaxy 4D 5* Zobraziť produkt
Maxxus MX 7.1 5* Zobraziť produkt

Masážne kreslo nie je najmenšou investíciou, a to ani v prípade, že siahnete po úplne základnej alternatíve. Výberu tohto zariadenia by ste preto mali venovať dostatok pozornosti. Okrem hlavných vlastností, medzi ktoré patria parametre súvisiace s masážnymi programami a funkciami, je potrebné prihliadať aj na detaily, napr. výrobný materiál, nosnosť, šírku sedadla, výšku chrbtovej opierky, možnosti polohovania či doplnkové funkcie. Náš návod na výber toho najlepšieho masážneho kresla je zostavený tak, aby ste sa v ňom dozvedeli čo najviac praktických informácií, ktoré vám pomôžu pri samotnom nákupe.

Ako vybrať masážne kreslo

 • Masážne mechanizmy
 • Trajektória masážneho mechanizmu a dĺžka masážnej dráhy
 • Masážne zóny
 • Typy masáží
 • Masážne funkcie
 • Ďalšie dôležité funkcie a doplnky masážnych kresiel
 • Povrchová úprava masážneho kresla
 • Ovládanie masážneho kresla
 • Rozmery a možnosti nastavenia kresla
 • Hmotnosť, stabilita a nosnosť
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Masážne mechanizmy

Masážne mechanizmy sú jedným zo základných parametrov, ktoré súvisia s funkčnou stránkou každého masážneho kresla. Pri výbere sa zamerajte na typ a rozsah masážneho mechanizmu. Tradične sa stretnete s 3 alternatívami.

 • 2D masáž: Ide o najlacnejší a najjednoduchší typ masážneho mechanizmu, ktorého základ tvoria hlavice pohybujúce sa v 2 smeroch. Na výber máte mechanizmy, pri ktorých sa hlavice pohybujú hore a dole alebo doprava a doľava.
 • 3D masáž: Tento mechanizmus je o niečo efektívnejší. Okrem pohybu nahor a nadol alebo doprava a doľava vykonáva aj pohyb, pri ktorom masážne hlavice, takpovediac, opustia priestor kresla a vrátia sa späť. 3D masáž je ideálna pre trapézové svaly a krčné partie.
 • 4D masáž: Mechanizmus 4D masáže dokonale napodobuje masáž rukami. Ide o najlepší spôsob masírovania všetkých partií na tele pomocou masážneho kresla.

S masážnymi mechanizmami súvisí aj počet masážnych hlavíc, valčekov či vzduchových airbagov. Ide o komponenty, ktoré vykonávajú samotnú masáž. Nepísaným pravidlom je, že väčší počet valčekov a hlavíc zabezpečí kvalitnejší a intenzívnejší zážitok z masírovania. Dôležité je taktiež ich rozmiestnenie. Mali by pokryť čo najväčšiu plochu tela. 

Trajektória masážneho mechanizmu a dĺžka masážnej dráhy  

Trajektória masážneho mechanizmu a dĺžka masážnej dráhy rozhodujú o tom, ako a na akej ploche tela vás dané kreslo vymasíruje. Ak pri danom produkte nájdete informácie o trajektórii, sústreďte sa na jej typ. V prípade dĺžky masážnej dráhy sa zamerajte na údaj uvedený v centimetroch alebo palcoch. Za priemernú dĺžku je možné označiť 90 až 120 cm. Pamätajte, že čím je masážna dráha dlhšia, tým lepšie pre vás.

Masážne kreslo – dĺžka masážnej dráhy

 • Klasická trajektória: Kreslá vybavené masážnym mechanizmom s klasickou trajektóriou sú určené na masáž chrbta a krku, teda tých partií, ktoré majú esovité zakrivenie. Naopak, mechanizmus s klasickou trajektóriou nie je vhodný na masáž bedrovej oblasti, resp. bedrá sa nachádzajú mimo jeho dosahu.
 • Trajektória J: Masážny mechanizmus s tzv. J trajektóriou je vhodný na masáž celého tela. Kopíruje jeho prirodzený tvar a okrem krku a chrbtice dosiahne aj do oblastí bedier a stehien.

Masážne zóny

Nie každé masážne kreslo slúži na masáž celého tela a naopak. Na niektorých si môžete vybrať, ktoré partie budú masírované, na iných táto možnosť absentuje. Na tieto parametre, ktoré súvisia so samotnou funkčnou stránkou masážnych kresiel, sa preto zamerajte hneď nazačiatku. Ku klasickým masážnym zónam, v ktorých sú umiestnené masážne hlavice, valčeky či vzduchové airbagy, patria:

 • Krčná oblasť
 • Oblasť lopatiek
 • Centrálna oblasť chrbtice
 • Bedrová oblasť
 • Oblasť sedacích svalov
 • Ruky
 • Stehná
 • Lýtka
 • Chodidlá

Typy masáží

Nie je masáž ako masáž, pri výbere kresla sa teda určite zamerajte na to, aké typy masáže ponúka. V tomto smere sú najdôležitejšie vaše osobné požiadavky. V prípade, že si kreslo hodláte zakúpiť z dôvodu zdravotných problémov, určite vám odporúčame, aby ste sa vopred poradili s odborníkom. V nasledujúcich odstavcoch sa pozrieme na najbežnejšie masážne programy masážnych kresiel.

Relaxačná/klasická masáž

Tento typ masáže slúži na uvoľnenie svalstva, odstránenie bolestí v rôznych partiách, uvoľneniu celého tela, môže pozitívne stimulovať imunitný aj lymfatický systém či podporovať prekrvenie organizmu. Ide o základnú výbavu aj tých najlacnejších modelov, ktoré sa často nazývajú ako relaxačné masážne kreslá.

Regeneračná masáž

Pod pojmom regeneračná masáž sa väčšinou ukrývajú rôzne typy hĺbkových masáží, ktoré slúžia na dlhodobé uvoľnenie a regeneráciu svalstva, zlepšenie fyzickej kondície, podporu imunity či psychické uvoľnenie.

Masážne kreslo – typ masáže

Jemná masáž

Ak potrebujete uvoľniť svalstvo alebo rozprúdiť váš krvný obeh, jemná masáž je ideálnou voľbou. Tento typ masáže je zároveň ideálny v začiatkoch masírovania, keďže pripraví svaly a iné časti tela na intenzívnejšie masážne programy.

Perkusná masáž

Perkusná masáž nie je vhodná pre každého. Pri masírovaní je na telo vyvíjaný vysoký tlak, no pri nízkej intenzite. To má za následok, že tlak prenikne do hĺbky tkanív, napr. svalov, v ktorých dokáže „rozbiť“ tzv. svalové uzlíky. Preto je vhodná najmä pri odstraňovaní chronických bolestí.

Vibračná masáž

Vibračná masáž je presným opakom tej perkusnej. Slúži na uvoľnenie svalstva, prekrvenie organizmu a je nápomocná pri zmierňovaní bolestí rôzneho typu. Vibračnú masáž oceníte pri psychickom napätí a taktiež po akejkoľvek fyzickej aktivite. Pri tomto type masáže je na tkanivá vyvíjaný slabší tlak pri vysokej frekvencii, ktorý sa dostane len na ich povrch.

Hĺbková masáž

Za bolesťami chrbtice stoja často tzv. hlboké svaly. Jedným z nich je napr. veľký bedrový sval (musculus psoas major), ktorý je najčastejším dôvodom bolestí krížov. Problematické dokážu byť aj fascie (spojivové tkanivo). Hĺbková masáž slúži práve na rozmasírovanie týchto tkanív, ktoré sú ukryté hlboko po povrchom. Upozorňujeme, že podobne ako v prípade masáže perkusnej, nie je ani táto alternatíva vhodná pre každého.

Po absolvovaní hĺbkovej masáže, ktorú je možné označiť za vyslovene intenzívnu, sa musíte pripraviť na to, že rozmasírované tkanivá budú citlivé až bolestivé. Takúto formu terapie ocenia všetci z vás, ktorí sa venujú športu. Je účinná aj pri liečbe rôznych chronických problémov súvisiacich s pohybovým aparátom, napr. pri skolióze alebo iných patologických zakriveniach chrbtice. Pri výbere masážneho kresla s funkciou hĺbkovej masáže sa zamerajte aj na možnosti jej regulácie.  

Vzduchová masáž

Ak hľadáte spôsob, ako uvoľniť stuhnuté svalstvo, podporiť jeho regeneráciu, napr. po fyzickej aktivite, alebo zmierniť bolesť, vzduchová masáž je tým pravým orechovým. Túto masáž zabezpečujú tzv. airbagy či vzduchové vankúšiky s pravidelným rytmickým pohybom, ktoré vyvíjajú tlak na jednotlivé body. Pri výbere kresla sa zamerajte na ich rozmiestnenie a počet. Môžu sa nachádzať napr. len v oblasti stehien. Viac airbagov zabezpečí intenzívnejšiu a kvalitnejšiu masáž.

Ovládanie masážneho kresla

Hnetenie

Masáž hnetením nie je najjemnejšia. Valčeky na kresle pomocou krúživých pohybov jednotlivé tkanivá pozdvihujú a zároveň hnetú. Táto masáž stimuluje predovšetkým mäkké tkanivá, podporuje ich prekrvenie, uvoľnenie a regeneráciu. Na niektorých kreslách môžete intenzitu hnetenia regulovať, čo je nepochybne veľmi dobrá možnosť. V takomto prípade je možné prostredníctvom hnetenia premasírovať aj vyššie spomínané hlboké svaly.

Poklepávanie a plieskanie

Masáž poklepávaním a plieskaním sa radí k intenzívnym druhom masáží, ktoré sú nápomocné pri rozrušovaní tzv. svalových uzlíkov či celkovom uvoľňovaní svalstva. Kombinovaná masáž, ktorá v sebe spája plieskanie a poklepávanie, je vhodná pre hlboké svaly. V oboch prípadoch masážne valčeky/hlavice vykonávajú rytmický pohyb a vyvíjajú tlak na dané body na tele. Funkcia plieskania sa dá opísať ako intenzívnejšia. Naopak, poklepávanie je vhodné aj pre milovníkov vyslovene jemných masáží.

Stláčanie a zvieranie

Ak si chcete v kresle užiť masáž ako od skutočného maséra, určite sa poobzerajte po modeli s týmito funkciami, ktoré zvyknú byť nazývané taktiež ako režim rolling. Stláčanie vám pomôže pri bolestiach svalov, celkovom napätí aj stuhnutosti. Zvieranie valčekmi na kresle sa podobá na masáž hnetením. Na rozdiel od nej býva tento režim o niečo jemnejší.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž, nazývaná tiež ako lymfodrenáž, slúži na rozprúdenie lymfatického systému, ktorý má priamy súvis s imunitou, pretože zohráva dôležitú úlohu v boji s vírusmi, baktériami a plesňami. Tento typ masáže je štandardne vykonávaný pomocou vzduchových vankúšikov. Upozorňujeme, že lymfodrenáž nie je vhodná pre každého, preto by ste sa mali vopred poradiť s vaším lekárom. To platí najmä pre osoby, ktoré trpia ochoreniami súvisiacimi s imunitným systémom.

Výber masážneho programu

Shiatsu masáž

Japonská masáž shiatsu, ktorá podporuje prekrvenie organizmu a rozhýbanie lymfatického systému, odstraňuje bolesti a zmierňuje napätie, je akousi kombináciou regeneračnej a relaxačnej masážnej techniky. Základom shiatsu je sústredenie tlaku na akupunktúrne body.

GUA SHA masáž

GUA SHA masáž pochádza z Číny. Ide o veľmi starú masážnu techniku, ktorá má priaznivý dopad na krvný obeh. Okrem toho vám pomôže pri chronických bolestiach, zápaloch a rekonvalescencii po úrazoch.

Masážne funkcie

Masážne funkcie väčšinou nefungujú samostatne. Ide o akýsi doplnok jednotlivých typov masáží. Nepísaným pravidlom je, že drahšie masážne kreslá bývajú vybavené väčším počtom funkcií, niektoré z nich však nájdete aj na vyslovene lacných modeloch.

 • Funkcia Zero gravity: Masáž v beztiažovom stave je založená na odľahčení tela. Kreslo je pri nej naklonené v 120° uhle, ale naopak. V preklade, nohy sa nachádzajú vyššie ako zvyšok tela, čo zefektívňuje účinky práve prebiehajúceho masážneho programu. Funkciu zero gravity ocenia osoby, ktoré trpia opuchmi, kŕčovými žilami a bolesťami alebo potrebujú podporiť krvný obeh, srdce a pľúca.
 • Aktívny swing: Slúži na uvoľnenie jednotlivých stavcov na chrbtici. Pri aktívnom swingu sa telo, hlava a krk hýbu zo strany na stranu a nohy vykonávajú pohyb smerom nahor a nadol.
 • Aktívny twist: Telo je pomocou vzduchových vankúšikov prehadzované doprava a doľava. Aj aktívny twist má priaznivý dopad na uvoľnenie chrbtice.
 • Swing hip: Táto funkcia bola vyvinutá na uvoľnenie tlaku, ktorý je vyvíjaný na panvu. Preto je vhodná predovšetkým pre tých, ktorí veľa sedia.
 • Natiahnutie chrbta: Funkcia je určená na natiahnutie platničiek a medzistavcových nervov.
 • Natiahnutie nôh: Slúži na natiahnutie svalov v blízosti kolenných kĺbov.
 • Magnetoterapia: Aby ste si mohli v masážnom kresle dopriať tento typ masáže, musí byť vybavené špeciálnymi magnetmi. Magnetoterapia je vhodná na regeneráciu mäkkých tkanív, liečbu chronických zápalov a urýchlenie hojenia zlomenín. Pomôže vám aj pri rôznych bolestiach pohybového aparátu. Pri výbere si všimnete, či je možné magnety vypnúť alebo sú aktívne neustále. 

Ďalšie dôležité funkcie a doplnky masážnych kresiel

V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na doplnky masážnych kresiel a ďalšie funkcie, ktoré súvisia s pohodlím a ovládaním. Polohovaniu, opierkam a vyhrievaniu budeme venovať o čosi väčšiu pozornosť, keďže ide o veľmi dôležité parametre, ktoré majú dopad na efektivitu samotnej masáže.

Masážne kreslo s polohovaním

Polohovanie

Polohovanie kresla považujeme za akýsi základ. Bez neho si masáž neužijete naplno. Pri výbere sa zamerajte najmä na možnosti polohovania, teda do akého uhla môžete nastaviť jednotlivé opierky. Nastaviteľná by mala byť minimálne chrbtová a hlavová opierka a tiež opierka nôh. Polohovanie opierky na nohy je príznačné pre drahšie modely. Dôležitým parametrom je aj spôsob polohovania, teda či je ovládateľné manuálne alebo automaticky, napr. cez diaľkový ovládač alebo panel na lakťovej opierke. 

Opierky

Drvivá väčšina masážnych kresiel je vybavená opierkou hlavy, ktorá je na nich osadená fixne alebo je odnímateľná. Na kresle by sa mali bezpodmienečne nachádzať aj opierky rúk/predlaktia. Pri nich sa zamerajte na šírku a prevedenie, teda či sú dostatočne mäkké a pohodlné.  

Masážne kreslá s podnožkou sú akousi samostatnou kategóriou. Podnožka môže byť ku kreslu pripojená napevno alebo byť odnímateľná. Na pokrokovejších kúskoch nájdete integrované podnožky, ktoré disponujú masážnymi funkciami na masírovanie celých nôh vrátane chodidiel. Pri opierkach hlavy a nôh si všimnite, či sú alebo nie sú dĺžkovo nastaviteľné. 

Vyhrievanie

Masážne kreslá s vyhrievaním alebo tzv. funkciou termoterapie neoceníte len v chladnejších obdobiach roka. Teplo totiž uvoľňuje svalstvo aj iné tkanivá, vďaka čomu sa akýkoľvek typ masáže stáva podstatne efektívnejším. Termoterapia je ideálna pri rozrušovaní svalových uzlíkovpodpore termoregulácie, pri nachladení či miernom podchladení (napr. v zime po fyzickej aktivite v chladnom prostredí). Lacnejším kompromisom sú kreslá s výhrevnou podložkou, ktorú umiestnite na opierku chrbta, nôh či sedadlo.

Masážne kreslo s vyhrievaním

Ak siahnete po kresle s termoterapiou, určite si overte, či vyhrievanie môžete regulovať a úplne vypnúť. Z ideálnu teplotu pri masáži je považovaných 40 až 50 °C. Dôležitým parametrom je tiež to, ktoré časti kresla sú vyhrievané. Posledným údajom, ktorý by ste nemali prehliadnuť, je typ vyhrievania. Na výber máte masážne kreslá s dlhovlnným a krátkovlnným infračerveným žiarením, pričom prvá alternatíva je vo všeobecnosti považovaná za efektívnejšiu, keďže tento typ tepla prenikne hlboko do tkanív.

 • Integrovaná pamäť: Môžete do nej uložiť vaše obľúbené manuálne nastavené masážne programy. Pozor, niektoré modely sú vybavené len pamäťou posledného nastavenia, čo znamená, že sa po zapnutí kresla spustí posledný používaný režim.
 • Hojdanie: Niektoré kreslá môžete pomocou poistky odblokovať. Tieto kúsky teda využijete aj ako klasické hojdacie kreslo.
 • Odnímateľný poťah: Ak si chcete údržbu kresla zjednodušiť na maximum, poobzerajte sa po kúsku s odnímateľným poťahom. V prípade niektorých materiálov, napr. tkaniny, môžete poťah aj prať v práčke alebo rukách.
 • Automatická detekcia polohy ramien: Kreslá s tuto funkciou vďaka integrovaným senzorom rozpoznajú polohu vášho tela, na základe čoho automaticky prispôsobia rozmiestnenie jednotlivých masážnych hlavíc a valčekov.
 • Úložný priestor: Vrecko na knihu, stojan na nápoj či opierka na notebook. Na masážnych kreslách nájdete všakovaký úložný priestor. Nejde o nevyhnutnosť, miesto na odkladanie drobností však nikdy nie je na škodu.
 • Rádio/reproduktory/slúchadlá: Na výber máte modely s integrovaným klasickým FM rádiom alebo reproduktormi, ktoré môžete prepojiť s MP3 prehrávačom či telefónom. Všimnite si, či je možné zariadenie na prehrávanie hudby s kreslom prepojiť len drôtovo alebo tiež pomocou Bluetooth či Wi-Fi.

Povrchová úprava masážneho kresla

Povrchová úprava masážneho kresla je veľmi dôležitým faktorom, ktorý súvisí s pohodlím pri jeho používaní, ale taktiež jeho životnosťou, odolnosťou a údržbou. Modely z nižšej až strednej cenovej kategórie na domáce používanie, sú väčšinou vyrobené zo syntetickej kože, ktorá má mnohé výhody, ale taktiež niekoľko nevýhod. Z materiálov ďalej natrafíte na pravú kožu, mikovlákno či rôzne druhy tkanín.

Kožené masážne kreslo

 • Syntetická koža: Ide o cenovo dostupnú a vcelku estetickú alternatívu, ktorá je nenáročná na údržbu. Syntetickú kožu môžete pretrieť navlhčenou handričkou, nezvykne sa nadmerne špiniť a je odolná proti mechanickému poškodeniu. K jej mínusom patrí kratšia životnosť a náchylnosť na opotrebovanie. Niektorým nemusí vyhovovať ani pri priamom kontakte s pokožkou, pri ktorom „sa správa“ podobne ako pravá koža.
 • Pravá koža: Stretnete sa s ňou len pri profesionálnych modeloch, prípadne i tých na komerčné použitie. Pravá koža patrí k drahším materiálom. Má dlhú životnosť, jej údržba je vcelku nenáročná a je odolná proti mechanickému poškodeniu aj opotrebovaniu. Najväčšou nevýhodou pravej kože je, že pri kontakte s pokožkou spôsobuje jej potenie, čo nie je príjemné hlavne v letných mesiacoch.
 • Prírodná tkanina: Masážne kreslá z tkaniny patria k tým lacnejším. Najčastejšie používanou prírodnou tkaninou je bavlna, ktorá disponuje celkom pozitívnymi vlastnosťami a je príjemná na dotyk. Jej nevýhodou je náchylnosť na zašpinenie a náročnejšia údržba.
 • Syntetická tkanina: Býva lacnejšia ako tá prírodná. K najčastejším problémom tohto materiálu patrí kratšia životnosť a nie najlepšie vlastnosti z hľadiska termoregulácie. Naopak, syntetické materiály bývajú veľmi jednoduché na údržbu. 
 • Mikrovlákno: Môže byť vyrobené z rôznych „surovín“, v každom prípade však hovoríme o syntetickom materiáli. Mikrovlákno je pomerne lacné, má antibakteriálne vlastnosti, netvoria sa na ňom žmolky, je príjemné na dotyk, má dobré priedušné aj termoregulačné vlastnosti a schopnosť odvádzať vlhkosť od pokožky. Nevýhodou je jeho kratšia životnosť a nižšia kvalita, napr. v porovnaní so syntetickou kožou.

Ovládanie masážneho kresla

Z hľadiska ovládania je dôležitých niekoľko parametrov. Prvým z nich je jeho spôsob, teda či je kreslo ovládateľné pomocou diaľkového ovládača, integrovaného panela alebo displeja. Ovládacie prvky by sa mali nachádzať na dostupnom mieste. Na škodu nie je ani podsvietenie. Ďalším dôležitým faktorom je programovanie kresla, s ktorým súvisí počet prednastavených a manuálnych programov a možnosti regulácie intenzity a rýchlosti masáže.

 • Prednastavené masážne programy nemôžete pozmeňovať podľa vašich požiadaviek. Na najlacnejších masážnych kreslách nájdete spravidla 1 – 2, na tých drahších 3 až 5 takýchto programov.
 • Manuálne programy je možné dodatočne upravovať. Ide napr. o manuálny program masáže poklepávaním, pri ktorom si môžete nastaviť jej intenzitu či dĺžku.
 • Intenzita by mala byť regulovateľná pri všetkých dostupných typoch masáží. Na základných modeloch ju môžete zväčša nastaviť v 3, na tých pokročilejších až v 10 stupňoch.
 • Rýchlosť súvisí s intenzitou, no len do istej miery. Zjednodušene sa dá povedať, že rýchlejšia masáž je intenzívnejšia. Regulácia rýchlosti by mala byť dostupná taktiež pri všetkých masážnych programoch.

Rozmery a možnosti nastavenia kresla

Celkové rozmery masážneho kresla sú dôležité najmä pre jeho umiestnenie. z hľadiska vášho pohodlia a funkčného využitia tohto zariadenia sa zamerajte na rozmery a výšku sedadla a výšku chrbtovej opierky. Dôležitá je šírka sedu, ktorá by nemala byť menšia ako 50 cm. Dôležitú úlohu zohráva aj jeho hĺbka a výška. Tieto parametre sú však individuálne, pretože súvisia s vašou výškou či dĺžkou nôh. Dobrou pomôckou je, že pri sedení v kresle by sa mali byť vaše nohy ohnuté v 90° uhle. Za najlepšie riešenie považujeme modely s nastaviteľnou výškou sedu aj chrbtovej opierky.

Masážne kreslo s ovládacím panelom

Hmotnosť, stabilita a nosnosť

Tieto 3 parametre spolu úzko súvisia. Ťažšie masážne kreslá majú spravidla lepšiu stabilitu, a teda aj vyššiu nosnosť, nie je to však nemenným pravidlom. Lacnejšie modely so základnými funkciami zvyknú vážiť do 30 kg. Naopak, profesionálne kúsky môžu mať viac ako 140 kg. V tomto prípade určite neprehliadnite, či sa na kresle nachádzajú transportné kolieska. Za priemernú je možné označiť nosnosť okolo 120 kg.

Cena masážnych kresiel

Cena masážnych kresiel sa odvíja najmä od počtu a typu masážnych programov, doplnkových funkcií a kvality spracovania. Na základe týchto parametrov je možné kreslá rozdeliť do 3 skupín, a to na najlacnejšie modely na domáce použitie, tie na komerčné a profesionálne použitie.

Lacné elektrické masážne kreslá do 500 eur na domáce použitie

Tieto masážne kreslá sú určené na používanie v domácnosti. Nie sú uspôsobené na nepretržitú prevádzku, ak teda tento spôsob relaxu plánuje využívať celá rodina, je na mieste popremýšľať o kúpe drahšieho zariadenia pre komerčné použitie. Domáce masážne kreslá spravidla nevynikajú veľkým počtom funkcií. Najčastejšie natrafíte na modely s 1 typom masáže, ktorý môžete regulovať v 2 stupňoch. Problematická môže byť taktiež kvalita ich spracovania, najmä z hľadiska použitých materiálov, ktoré sa zvyknú opotrebovať pomerne rýchlo. K hlavným pozitívam patrí nízka obstarávacia cena. 

Elektrické masážne kreslá od 500 do 1 500 eur na komerčné použitie

Tieto kreslá nie je možné označiť za profesionálne zariadenia. Stretnete sa s nimi napr. na letiskách či v iných komerčných priestoroch, kde slúžia na chvíľkové spestrenie a spríjemnenie čakania zákazníkov. Ich prednosťou je vysoká nosnosť a odolnosť proti opotrebovaniu. Sú vhodné na nepretržité a časté používanie. Z hľadiska dostupných masážnych funkcií sa zväčša podobajú na modely z kategórie masážnych kresiel na domáce použitie, ich obstarávacia cena je však o niečo vyššia.

Profesionálne elektrické masážne kreslá za viac ako 2 000 eur

S profesionálnymi masážnymi kreslami sa stretnete predovšetkým v masážnych salónoch, spa, wellness atď. Ide o najdrahšiu, no najpokrokovejšiu a najkvalitnejšiu alternatívu. Tieto kreslá sú skonštruované na časté, intenzívne a nepretržité používanie, sú vyrobené z odolných materiálov a disponujú množstvom zaujímavých funkcií, napr. tými na masírovanie dolných a horných končatín, chodidiel či krku. Hlavným negatívom je vysoká obstarávacia cena.  

Výrobcovia a predajcovia najlepších masážnych kresiel

Masážne kreslá patria k produktom, ktoré nájdete v ponuke celkom veľkého počtu výrobcov aj predajcov. Ak je pre vás postačujúci lacný model za cenu do 500 eur na domáce používanie, ktorý disponuje len základnými masážnymi programami, odporúčame vám hľadať medzi masážnymi kreslami na Jysk.sk, Tempo Kondela.sk, Okay.sk, Favi.sk, Sconto.sk, Avenberg.sk či Vidaxl.sk.

Masážne kreslá s pokročilejšími masážnymi funkciami za cenu od 500 do viac ako 3 000 eur nájdete napr. na inSPORTline.sk, Unizdrav.sk alebo Duvlan.sk.  Ak sa radšej orientujete podľa konkrétnej značky, odporúčame vám napr. masážne kreslá JettLambert, Hovborg, Naipo, Beurer, Medisana, Idea, MADDiamond a Home Deluxe.

Otázky a odpovede – FAQ

Nie ste si istí, či je pre vás postačujúce masážne kreslo so základnými funkciami alebo skôr to poloprofesionálne? Natrafili ste na konkrétny model, no neviete zhodnotiť jeho skutočné vlastnosti, alebo ste sa nedopátrali k tomu, ktoré masážne programy sú vhodné práve pre vás? Ak máte akékoľvek otázky súvisiace s výberom, kúpou, používaním či údržbou masážneho kresla, neváhajte nám ich položiť v diskusii pod nasledujúcimi riadkami. Otázky našich čitateľov priebežne kontrolujeme, takže vám určite odpovieme čo najskôr.

Na túto otázku nie je možné odpovedať presne. Príkon, a teda i spotreba elektrickej energie sa totiž odvíja od samotného výkonu daného masážneho kresla. Menej výkonné modely majú zväčša príkon do 150 W, tie s množstvom masážnych programov a funkcií zvyknú mať príkon okolo 200 až 300 W. Vyšší príkon je príznačný pre profesionálne masážne kreslá.

Zero Space je veľmi praktická funkcia, ktorá umožňuje masážne kreslo umiestniť v bezprostrednej blízkosti steny či nábytku. nájdete ju len na polohovateľných modeloch. V praxi ide o to, že pri sklopení chrbtovej opierky sa kreslo nesklopí dozadu, ale vysunie smerom vpred.

Kvalitné masážne kreslo by nemalo presahovať hlučnosť okolo 50 dB. V inom prípade sa môže relaxačná masáž premeniť na nervy „drásajúci“ zážitok. Údaj o hlučnosti by ste mali nájsť priamo v popise daného produktu. Ak to tak nie je, odporúčame vám osloviť predajcu alebo výrobcu.

Víťaz testu

Home Deluxe Sueno V2

Masážne kreslo na domáce použitie, klasická + vzduchová masáž, polohovateľné, integrované vyhrievanie, Zero gravity, magnetoterapia, nosnosť 100 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Masážne kreslo Home Deluxe Sueno V2 nás prekvapilo zaujímavými funkciami, bohatou ponukou masážnych programov, robustným prevedením a dobrou kvalitou spracovania. Jeho obstarávaciu cenu hodnotíme ako vyššiu, no primeranú kvalite aj funkciám.

Masážne kreslo Home Deluxe Sueno V2 je určené na klasickú aj vzduchovú masáž celého tela alebo vami vybraných partií. Je vybavené 12 masážnymi valčekmi v zadnej časti a 32 vzduchovými vankúšikmi, ktoré nájdete v oblastiach ramien, rúk, lýtok a chodidiel. Pri masáži chodidiel môžete využiť aj 2 magnetické masážne valčeky.

Na tomto modeli sa nachádza viacero prednastavených masážnych režimov, napr. hnetenie či shiatsu masáž, ktoré sú určené pre chrbtovú oblasť. Masážna plocha v tejto časti predstavuje približne 63 x 21 cm. Niektoré režimy, ako je jemná masáž, sú určené pre celé telo, iné len pre isté partie. Na kresle nájdete integrované vykurovanie aj funkciu zero gravity, ktorá slúži na masírovanie v beztiažovom stave. Z funkcií stojí ďalej za spomenutie časovač, pomocou ktorého môžete vopred regulovať presnú dĺžku masáže.

K plusom zaraďujeme polohovateľnú opierku chrbta s ergonomickým tvarovaním, ktoré napodobuje prirodzené zakrivenie chrbtice. Môžete ju nastaviť v širokom rozpätí, a to od 71 do 150 °uhla. Nosnosť hodnotíme ako podpriemernú, keďže tento model „unesie“ ľudí s hmotnosťou do 100 kg.

Rozmery Home Deluxe Sueno V2 v sede sú 143 x 76 x 112 cm a v ľahu 180 x 76 x 81 cm. Kreslo váži 75 kg, čo zabezpečuje jeho dobrú stabilitu. Praktickým detailom sú transportné kolieska. Ak patríte k nadštandardne vysokým osobám, absencia samostatnej opierky hlavy pre vás môže predstavovať nevýhodu. Pre lepšiu predstavu, samotné operadlo má 110 cm dĺžkuPodnožka je nastaviteľná, a to od dĺžky 150 do 190 cm. Šírka sedadla predstavuje štandardných 57 a dĺžka 48 cm.

Vrchný poťah kresla je vyrobený zo syntetickej kože, ktorá je nenáročná na údržbu. Ovládanie prebieha prostredníctvom diaľkového ovládača, ktorý môžete odložiť do praktického vrecka umiestneného v blízkosti dlaní. Spotrebu hodnotíme ako nízku. Kreslo má príkon 120 W a je napájané klasickým napätím 230 V. Hlučnosť pri masáži dosahuje max. 53 dB, čo je možné označiť za prijateľné.

Masážne kreslo Home Deluxe Sueno V2 nie je spotrebiteľmi recenzované vo veľkej miere, čo pripisujeme jeho vyššej obstarávacej cene. Existujúce hodnotenia, ktoré súvisia najmä s kvalitou masáže a pekným dizajnom, sú pozitívne.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a funkciami
Široký výber masážnych programov
Funkcia zero gravity a magnetoterapia

Negatíva

Nižšia nosnosť
Bez samostatnej opierky hlavy

Typ = masážne kreslo na domáce použitie ● Počet masážnych valčekov/vzduchových vankúšikov = 12/32 ● Rozmery kresla v sede/ľahu: 143 x 76 x 112/180 x 76 x 81 cm ● Šírka/dĺžka sedadla = 75/48 cm ● Výška operadla = 110 cm ● Polohovanie operadla = 71° – 150° ● Nosnosť = 100 kg ● Hmotnosť = 75 kg ● Povrchový materiál = syntetická koža ● Príkon = 120 W ● Napájanie = 230 V, 50Hz ● Hlučnosť = 53 dB

Beurer MC 5000

Masážne kreslo na domáce použitie, 5 druhov masáže, polohovateľné

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Masážne kreslo Beurer MC 5000 patrí rovnako ako inSPORTline Mateo do kategórie modelov s takmer profesionálnymi funkciami. Nájdete na ňom 5 typov masáží, 3 prednastavené režimy aj možnosť manuálnej regulácie. Kreslo je polohovateľné a nenáročné na údržbu, výraznejším negatívom je len pomerne vysoká obstarávacia cena.

V masážnom kresle Beurer MC 5000 so 4 masážnymi rotačnými hlavicami si môžete dopriať 5 druhov masáži, a to masáž shiatsu, tapping, teda poklepávaniehnetenie a masáž valčekmi. V oblasti sedacích svalov, lýtok a chodidiel máte možnosť využiť vzduchovú tlakovú masáž s 3-stupňovou reguláciou. Tento model ďalej disponuje 3 prednastavenými režimami Relax, Terapia a Zdravie. Z nastavení máte k dispozícii aj 3-stupňové nastavenie šírky masážnych hlavíc. Za negatívum pokladáme najmä to, že tento model ani napriek vysokej obstarávacej cene nedisponuje žiadnymi doplnkovými masážnymi funkciami, napr. magnetoterapiou.

Beurer MC 5000 disponuje funkciou automatickej detekcie výšky ramien, vďaka čomu masáž prispôsobí presne vášmu telu. Kreslo môžete, samozrejme, polohovať aj manuálne, a to až do relaxačnej horizontálnej polohy. Povrch masážneho kresla je vyrobený z ekokože, čo je alternatíva ku klasickej syntetickej koži, ktorá je umývateľná. Údržbu teda hodnotíme na jednotku.

Ovládanie je nenáročné, prebieha prostredníctvom ručného spínača a prehľadného displeja s podsvietením. Tento model váži 61 kg, pri presunoch vám s ním pomôžu praktické transportné kolieska na spodnej časti. Kreslo vyniká aj z hľadiska pohodlia. Má nadštandardne hlboké a široké sedadlo s hĺbkou 117 a šírkou 73 cm. Príkon je tradične trochu vyšší, predstavuje 200 W.

Pozitíva

Pokročilé masážne programy
Vysoká kvalita spracovania
Nadštandardne široké sedadlo

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Bez špeciálnych funkcií

Typ = masážne kreslo na domáce použitie ● Rozmery kresla (H x Š x V) = 117 x 73 x 130 cm ● Hmotnosť = 61 kg ● Povrchový materiál = syntetická koža ● Príkon = 200 W

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Masážne prístroje

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre
Júlia 08.Feb.2022

HomeDeluxe Sueno V2 príjmne pomasíruje, takže vcleku sme s ním spokojní, avšak niekedy je problém s masážnymi hlavicami krčnej chrbtice, pretože sa nechcú hýbať. Treba odpojiť z elektriny a potom zrazu fungujú. Kreslo je pohodlné, no za tú cenu sme čakali bezchybné fungovanie.

Odpovedať

Valentína 08.Feb.2022

Kreslo Kondela Lambert som si kúpila kvôli problémom s chrbticou. Je veľmi pohodlné a pekne vyzerá. Páči sa mi možnosť polohovania i príjmnej masáže. Plusom je väčšia nosnosť, takže ho môže používať aj môj manžel. Za nevýhodu považujem veľmi krátky kábel s vypínačom na ovládanie masáže.

Odpovedať

Irina 13.Feb.2022

Máme relaxačné polohovacie kreslo Unizdrav, no slabšie cítiť masážne hlavice, pretože sú osadené hlbšie vo futrovaní kresla. Kreslo je mäkké a pohodlné, masíruje aj vyhrieva, ale sadanie a vstávanie je komplikované hlavne pre starších ľudí, pretože kreslo sa hojdá. Kreslo má svoje plusy aj mínusy.

Odpovedať

Renáta 26.Feb.2022

Kreslo Kondela Artuš funguje veľmi dobre, kúpili sme ho za prijateľnú cenu, má primerané rozmery a nezaberá až tak veľa miesta ako iné masážne kreslá. Páči sa mi vzhľad kresla aj množstvo masážnych programov. Výrobca mohol pridať aj podhlavník, aby som mala pri masáži fixovanú šiju. Musím si ho zohnať niekde inde. Montáž bola jednoduchá a jednoduchá je aj údržba samotného kresla. Odporúčam ho.

Odpovedať

Jana 26.Feb.2022

inSPORTline Mateo je super kreslo, masáže sú relaxačné a oceňujem aj magnety a vyhrievanie. Celkové spracovanie je kvalitné a ja aj manžel sme s ním spokojní. Záporom je len vysoká cena a nemožnosť vypnutia magnetoterapie.

Odpovedať

Zitka 26.Feb.2022

Beurer MC 5000 je pekné, no drahé masážne kreslo. Sklamalo ma, že nemá žiadne špeciálne funkcie, za tú cenu by som ich očakávala. Sú tu však pokročilé masážne programy a celkovo je kreslo prvotriedne spracované. Sedí sa na ňom pohodlne aj vďaka tomu, že sedadlo je nadštandardne široké.

Odpovedať

Denis 26.Feb.2022

Na kresle MADdiamond MD-18/3-OH-MS je skvelé polohovanie pohybom tela. Sedenie je pohodlné a k dispozícii sú variabilné masáže. Na žiadne negatíva som neprišiel. Plusom je tiež vysoká nosnosť kresla.

Odpovedať

Libuša 26.Feb.2022

Pekné masážne kreslo ideálne na umiestnenie do umývačky - Greatstore. Po náročnom dni to padne vhod, masáž je príjemná.

Odpovedať

Dárius 26.Feb.2022

Kreslo Halmar Pulsar je pohodlné, ale viac by mi vyhovovalo, keby je časť na nohy o niečo dlhšia. Pekne vyzerá a hodí sa do akejkoľvek modernej obývačky.

Odpovedať

Tibor 07.Jun.2022

Zaujalo ma kreslo NAIPO MGC-8900, ale tá cena je šialená. Skôr než na domáce použitie sa hodí do nejakého salóna alebo tak... Kto normálny si toto môže dovoliť? :-D

Odpovedať