Umývačky riadu Whirlpool

Umývačky riadu Whirlpool – recenzie, návod, cena

Možnosť spoľahnúť sa na prácu umývačky riadu už dnes nie je len výsadou hotelov, reštaurácií či luxusných domácností. Naopak, umývačka sa stala akýmsi štandardom, ktorý šetrí nielen váš čas, ale aj životné prostredie a v neposlednom rade tiež financie. Výber správnej umývačky riadu však niekedy môže byť poriadne náročný. Aj preto sme si pre vás pripravili porovnanie umývačiek riadu Whirlpool, v ktorom sme zohľadnili všetky dôležité parametre vrátane dlhodobých používateľských skúseností. Absolútnym víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal model Whirlpool WSFO 3T125 6PC X s funkciou zónového umývania. Celkovo sme sa bližšie pozreli až na 11 zariadení, ktorých kúpu rozhodne neoľutujete. Ktoré sú teda tie najlepšie umývačky riadu Whirlpool?

Publikované: 08.11.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú umývačku Whirlpool kúpiť?

Dlhé hodiny strávené umývaním špinavého riadu sú konečne preč. Avšak len za predpokladu, že si dáte na výbere svojej novej umývačky riadu záležať. Do úvahy totiž musíte brať niekoľko dôležitých faktorov. Myslieť potrebujete na veľkosť, funkcie, dizajn a celkové prevedenie, ale aj na energetickú náročnosť spotrebiča. Rozhodli sme sa vám však pomôcť a na úvod sme si pre vás pripravili najlepšie umývačky riadu Whirlpool určené do bežnej domácnosti. Ak teda nemáte dostatok času, nebojte sa siahnuť po niektorom z nasledujúcich troch spotrebičov. V prípade, že si radi vyberáte zo širšej ponuky, neváhajte náš porovnávací test dočítať až do konca.

Názov Hodnotenie Detail
WSFO3T1256PCX 5* Zobraziť produkt
WIO3O540PELG 5* Zobraziť produkt
WBC3C34PFX 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Voľne stojaca umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 45 dB, energetickou triedou E

Zobraziť viac info

Umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X spadá do energetickej triedy E. Napriek svojej kompaktnosti a šírke len 45 centimetrov dokáže naraz umyť až 10 sád riadu, čo bohato postačí pre stredne veľkú domácnosť či na upratovanie po rodinnej oslave. Zaujímavosťou je prítomnosť funkcie zónového umývania, vďaka ktorej už nemusíte čakať na úplné naplnenie umývačky. Stačí si vybrať jeden kôš a naukladať riad doň. Samozrejmosťou je systém PowerClean charakteristický vysokým tlakom vody zo zadných trysiek. Tie sa postarajú aj o tie najväčšie nečistoty. Obávať sa nemusíte ani v prípade, že pri umývačke po skončení programu nebudete. O všetko sa postará NaturalDry System, teda automatické otvorenie dvierok na dosiahnutie prirodzeného dosušenia cirkuláciou okolitého vzduchu.

Cenový trhák
Whirlpool WBC 3C26 X

Whirlpool WBC 3C26 X

Vstavaná umývačka riadu s veľkosťou na 14 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 46 dB, patrí do energetickej triedy E

Zobraziť viac info

Vstavaná umývačka Whirlpool WBC 3C26 X sa radí medzi 60-centimetrové kúsky. Naraz umyje až 14 sád kuchynského riadu, spadá do energetickej triedy EPriemerná spotreba vody je 9,5 litrov. Na výber je z 8 programov, umývačky poteší viacerými zaujímavý funkciami a vlastnosťami. Napr. odložený štart, technológia Multizone, systém NaturalDry.

Náš TIP
Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Voľne stojaca umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 44 dB, patrí do energetickej triedy D

Zobraziť viac info

Dizajnový model  Whirlpool WSFO 3O34 PF X v príjemnom nerezovom prevedení pôsobí moderne a zároveň elegantne. Skutočné čaro sa však aj v tomto prípade skrýva pod povrchom. Používatelia sa môžu tešiť na energetickú triedu D a 45-centimetrové telo, ktoré vo svojich útrobách s prehľadom umyje až 10 jedálenských sád súčasne. Samozrejmosťou je prítomnosť zásuvky na príbory, zóna PowerClean Pro na čistenie výrazne znečisteného riadu či senzorový program monitorujúci znečistenie vody v reálnom čase. Vyberať si môžete spomedzi niekoľkých programov, pričom informácie o tom zvolenom sa vám vždy zobrazia na prehľadnom displeji. To všetko objavíte v zariadení s hlučnosťou len na úrovni 44 dB, vďaka čomu nebudete o umývačke často ani vedieť. 

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V rámci nášho porovnávacieho testu sme sa zamerali len na umývačky riadu Whirlpool. Vzhľadom na širokú ponuku daného výrobcu sme ďalej vychádzali z dôležitých parametrov, či už technických alebo rozmerových. Vo výsledku sme tak do porovnania zaradili umývačky riadu rôznych šírok, vďaka čomu si vhodného adepta do svojej kuchyne nájde každá domácnosť. Dôležitou sa pre nás stala aj kvalita spracovania jednotlivých spotrebičov. V prípade umývačiek riadu totiž zväčša hovoríme o dlhodobej investícii, pri ktorej je dobré vyhnúť sa menej kvalitným zariadeniam. 

Pri výbere konkrétnych spotrebičov do nášho porovnávacieho testu sme zohľadňovali aj niekoľko technických parametrov. Tým najdôležitejším bola efektivita pri umývaní riadu, teda to, ako rýchlo a s akou energetickou náročnosťou dokáže umývačka vyčistiť kuchynské nečistoty. Rovnako dôležité boli aj výber a dĺžka umývacích cyklov, keďže práve tie zohrávajú rozhodujúcu úlohu v prípade mimoriadne znečistených kuchynských pomôcok alebo krehkého či štrukturovaného riadu. V neposlednom rade nás zaujímala samotná spotreba vody a elektriny, teda vplyv na peňaženku a životné prostredie či hlučnosť, ktorú dané zariadenie počas svojej prevádzky produkuje. 

Efektivita umývania riadu
Spotreba vody a elektrickej energie
Rýchlosť a kvalita sušenia
Výber programových cyklov a ich dĺžka
Funkcie
Hlučnosť
Prevedenie a kvalita spracovania

Aby sme v našom porovnávacom teste pokryli požiadavky a potreby čo najširšieho spektra potenciálnych spotrebiteľov, zaradili sme doň voľne stojace aj vstavané umývačky riadu. V oboch prípadoch nás pritom nezaujímali len technické špecifikácie a papierové predpoklady, ale aj dlhodobé používateľské skúsenosti s konkrétnymi modelmi. Pri samotnom výbere sme zohľadňovali slovenské i zahraničné recenzie na viacerých recenzných portáloch, dôležitým nástrojom pri našej práci bol vyhľadávač a porovnávač cien Heureka.sk. Aby však mal náš porovnávací test čo najvyššiu výpovednú hodnotu, vyberali sme doň len modely dostupné na slovenskom trhu. V tomto prípade sme si ich dostupnosť overovali u slovenských predajcov elektroniky, akými sú Hej.sk, Alza.sk, Tpd.sk, Mall.sk či kamenné predajne Datart a NAY Elektro.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie umývačiek riadu Whirlpool

V prípade, ak plánujete kúpu svojej novej umývačky riadu Whirlpool, náš porovnávací test pre vás môže byť vhodným odrazovým mostíkom a pohľadom do modelovej ponuky danej značky. Pri recenziách vychádzame z konkrétnych parametrov a dlhodobých používateľských skúseností. Žiaden model nezvýhodňujeme, ani ho účelovo neodsúvame na koniec pomyselného rebríčka. V recenziách sa snažíme vyzdvihnúť kladné, no zároveň spomíname aj záporné stránky konkrétnej umývačky riadu, a to tak, aby si o nej dokázal vytvoriť potenciálny spotrebiteľ dostatočne ucelený obraz.

Víťaz testu

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Voľne stojaca umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 45 dB, energetickou triedou E

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stala umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X. Na prvý pohľad nenápadné zariadenie bude vďaka svojmu nerezovému dizajnu pôsobiť elegantne v ktorejkoľvek kuchyni. V jeho prospech hovorí šírka 45 centrimetrov, vďaka čomu sa umývačka pohodlne zmestí aj do menších panelákových priestorov. Napriek tomu je zariadenie vo svojom vnútri priestranné a na jedno umytie dokáže pojať až 10 sád kuchynského riadu. Celkovo ponúka umývačka 8 programov, ktoré si môžete ľubovoľne voliť na základe miery znečistenia aj druhu vloženého riadu. Maximálna teplota privádzanej vody dosahuje v tomto prípade 60 °C, pričom voda prúdi cez prítokovú aj odtokovú hadicu s dĺžkou 155, respektíve 150 centimetrov. Umývačka riadu spadá do energetickej triedy E, vďaka čomu spotrebuje podľa výrobcu ročne asi 212 kWh elektrickej energie a 1 680 litrov vody. Samozrejme, odvíjať sa to bude najmä od zvoleného programu. Používateľ tu môže počítať aj s tým ekologickým, pri ktorom využije umývačka počas jedného cyklu len 6 litrov vody

Samozrejmosťou je prítomnosť technológie PowerCleanPro patentovanej práve spoločnosťou Whirlpool. Ide o funkciu umývania silne znečisteného riadu v priestore spodného koša. Stará sa o to vysoký tlak vody prúdiaci zo zadných dýz, vďaka čomu dokáže zariadenie pracovať ešte efektívnejšie a poradí si aj s tým najsilnejším znečistením. Senzorový program zasa v reálnom čase kontroluje mieru znečistenia vody a prispôsobuje umývací program tak, aby bola spotreba energií čo najnižšia. Za spomenutie stojí aj technológia sušenia NaturalDry System. Umývačka vďaka nej po skončení umývacieho programu sama pootvorí svoje dvierka, výsledkom je teda sušenie riadu prirodzeným prúdom čerstvého vzduchu. Mimochodom, umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X je ovládaná elektronicky pomocou tlačidiel umiestnených na jej tele. Nechýba tu ani čierno-biely displej zobrazujúci najdôležitejšie údaje vrátane zostávajúceho času do ukončenia umývacieho programu. Samotné zariadenie produkuje hluk na úrovni 45 dB, vďaka čomu o ňom nebudete v mnohých prípadoch ani vedieť. Šírku samotného zariadenia sme už spomínali, jeho výška i hĺbka sú štandardné — 89 a 67,5 centimetrov. Samotná umývačka váži 39,5 kilogramov.

Pozitíva

Nízka hlučnosť
Kompaktkné rozmery
Technológia PowerCleanPro

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Šírka umývačky: 45 cm ● Energetická trieda: E ● Počer súprav riadu: 10 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 45 dB ● Počet programov: 8 ● Spotreba vody: 6 l (Eko program)

Cenový trhák

Whirlpool WBC 3C26 X

Vstavaná umývačka riadu s veľkosťou na 14 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 46 dB, patrí do energetickej triedy E

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom porovnávacom teste pokračujeme druhou vstavanou umývačkou, tentoraz s modelovým označením Whirlpool WBC 3C26 X. Používatelia sa môžu v tomto prípade tešiť na biele prevedenie nerezového tela, avšak v kombinácii s čiernym ovládacím panelom a digitálnym textovým displejom. Samotná umývačka pôsobí robustným dojmom, radí sa totiž medzi 60-centimetrové kúsky. Vďaka tomu dokáže vo svojom tele ukryť až 14 sád kuchynského riadu, bez väčších obáv ju tak môžete zaradiť do početnej domácnosti. Miernou nevýhodou môže byť jej energetická trieda, tento model totiž spadá do kategórie E. Vo výsledku tak spotrebuje pri 100 umývacích cykloch 95 kWh elektrickej energie. Pri jednom cykle zasa využije priemerne 9,5 litrov vody

Samotná umývačka riadu Whirlpool WBC 3C26 X disponuje celkovo 8 programami, čo ju radí medzi vyšší štandard v tomto segmente. Zaujímavosťou je prítomnosť intenzívneho programu, počas ktorého sa voda ohreje až na 65 °C, teda o čosi viac, ako tomu býva v prípade konkurenčných modelov. Nechýba ani funkcia odloženého umývania, to si viete naplánovať až na 24 hodín vopred. O dokonalé umytie sa pritom postarajú dve otočné ramená a vysokotlakové dýzy umiestnené v zadnej časti zariadenia, ktoré si poradia aj s tým najvýraznejším znečistením kuchynského riadu. To všetko pri zachovaní hladiny hluku na úrovni 46 dB, vďaka čomu môžeme umývačku zaradiť do kategórie C. Používateľov nepochybne poteší aj prítomnosť technológie Multizone. Vďaka nej už nemusíte čakať na úplné naplnenie umývačky, stačí si zvoliť len jednu čistiacu zónu a znečistený riad naukladať do nej. Nechýba ani ochrana proti pretečeniu či systém NaturalDry, ktorý sa postará o automatické otvorenie dvierok po ukončení umývacieho cyklu. V konečnom dôsledku sa tak dostávame k zisteniu, že jednou z mála nevýhod je práve horšia energetická trieda. Ak teda patríte medzi ekologicky a ekonomicky zmýšľajúcich ľudí a radi by ste trochu ušetrili, siahnite radšej po modeli Whirlpool WSFO 3O34 PF X.

Pozitíva

Dostatok umývacieho priestoru
Široká ponuka umývacích programov

Negatíva

Horšia energetická trieda

Šírka umývačky: 60 cm ● Energetická trieda: E ● Počer súprav riadu: 14 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 46 dB ● Počet programov: 8 ● Spotreba vody: 9,5 l

Náš TIP

Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Voľne stojaca umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 44 dB, patrí do energetickej triedy D

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V prípade, že hľadáte elegantné a výkonné zariadenie bez akýchkoľvek kompromisov, zbystrite svoju pozornosť. Práve voľne stojaca umývačka riadu Whirlpool WSFO 3O34 PF X sa totiž môže stať stabilnou súčasťou vašej domácnosti. Ponúka jednoduché línie ukryté v kvalitných materiáloch na čele s nerezom. Ten dopĺňa elegantný ovládací panel v čiernom prevedení a integrovaný displej, ktorý vám vždy napovie, v akej fáze umývacieho cyklu sa práve samotné zariadenie nachádza. Veľkou výhodou tejto umývačky riadu je prítomnosť zaujímavých technických parametrov. Za spomenutie stojí rozhodne energetická trieda D, ktorá sľubuje ročnú spotrebu elektrickej energie na úrovni 189 kWh. Ušetríte aj na vode, tej minie veľmi slušných 9 litrov vody za jeden umývací cyklus. Samozrejmosťou je prítomnosť programu PowerClean Pro, ktorý si vysokým tlakom vody zo zadných dýz hravo poradí aj s nadmerne znečisteným kuchynským riadom. Nechýba ani funkcia NaturalDry System. Tá zasa po ukončení umývacieho programu automaticky pootvorí dvierka samotnej umývačky, čím docieli rýchlejšie a prirodzenejšie vysušenie riadu pomocou prúdu vonkajšieho vzduchu. Samozrejme, prítomný je aj 6. zmysel dobre známy z umývačiek Whirlpool. Ten zasa dokáže vyhodnotiť aktuálnu mieru znečistenia vody a optimalizovať tak umývanie v jeho procese. 

Samotná umývačka riadu Whirlpool WSFO 3O34 PF X sa radí so svojou šírkou 45 centimetrov medzi tie užšie, na druhej strana však zapadne hravo do ktorejkoľvek bytovkovej kuchyne. Naraz dokáže umyť až 10 sád riadu, čím bez väčších problémov postačí priemerne veľkej domácnosti, ale aj ako pomocník pri upratovaní po menšej rodinnej oslave. Obávať sa nemusíte ani v prípade, že máte kuchyňu prepojenú s obývacou časťou. Hladina hluku totiž pri tomto zariadení dosahuje hodnotu B a predstavuje len 44 dB počas umývacieho cyklu. Jednou z mála nevýhod môže byť vyššia obstarávacia cena. Zároveň je však potrebné dodať, že vzhľadom na počet funkcií a samotné prevedenie umývačky riadu je aj táto adekvátna. 

Pozitíva

Nízka hlučnosť
Kompaktné rozmery
Dobrá energetická trieda

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Šírka umývačky: 45 cm ● Energetická trieda: D ● Počer súprav riadu: 10 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 44 dB ● Počet programov: 8 ● Spotreba vody: 9 l

Dobré recenzie

Whirlpool WSIO 3O34 PFE X

Vstavaná umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 44 dB, patrí do energetickej triedy D

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Riešenie sme našli aj pre tých z vás, ktorí by radi skombinovali jednoduchý a elegantný dizajn spolu s dostupnou cenovkou a zároveň širokými možnosťami umývania. V takom prípade sa javí ako ideálny adept model Whirlpool WSIO 3O34 PFE X. Ide o vstavanú umývačku riadu širokú 45 centimetrov a schopnú vyčistiť naraz 10 sád špinavého riadu. Tá vás prekvapí svojím tichým chodom na úrovni 44 dB, o čo sa stará jej moderný invertorový motor. Samozrejme, aj v tomto prípade môžete počítať s prítomnosťou funkcie PowerClean Pro, ktorá sa postará o vyčistenie aj toho najšpinavšieho riadu, a to bez potreby predošlého opláchnutia. Nechýba Multizone, pri jeho využití si môžete jednoducho vybrať, v ktorej časti umývačky prebehne inak štandardný umývací proces. V prípade, že organizujete záhradnú oslavu alebo len čakáte návštevu, poteší vás aj možnosť pridania tretej zásuvky určenej na príbory alebo iné znečistené kuchynské náradie. 

Na to, aby po umytí riad v umývačke správne vyschol, je potrebná rovnomerná cirkulácia vzduchu. Myslí na to aj umývačka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X, ktorá pomocou technológie NaturalDry System po ukončení umývacieho cyklu automaticky otvorí svoje dvierka a umožní tak prirodzené schnutie riadu s využitím okolitého vzduchu. Systém AquaStop sa zasa postará o to, že v prípade poruchy alebo iného nezvyčajného správania umývačka okamžite zastaví prívod vody, vďaka čomu dokáže zabrániť vytopeniu vašej domácnosti. Jednou z najzaujímavejších funkcií je antibakteriálne oplachovanie. To vás nezbaví len hrubých nečistôt, ale aj baktérií a vírusov, ktoré sa na vašom kuchynskom riade pravidelne usádzajú. S baktériami a nečistotami zatočí umývačka aj vo svojich útrobách. Stačí spustiť program samočistenia, ktorý vás s využitím vody o teplote 65 °C zbaví všetkých nepríjemností. Dlhodobí používatelia sa tešia aj z kvalitného spracovania a vysokej spoľahlivosti. Poruchy umývačky riadu považujú v tomto prípade skôr za nepríjemnú výnimku. Jednoducho povedané, kúpou umývačky riadu Whirlpool WSIO 3O34 PFE X krok vedľa určite neurobíte.

Pozitíva

Nízka hlučnosť
Široký výber umývacích programov

Negatíva

Menej umývacieho priestoru z pohľadu početnejších domácností

Šírka umývačky: 45 cm ● Energetická trieda: D ● Počer súprav riadu: 10 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 44 dB ● Počet programov: 8 ● Spotreba vody: 9,9 l

Whirlpool WSIC 3M17

Vstavaná umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 6 programami, hlučnosťou 47 dB, patrí do energetickej triedy F

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vstavané spotrebiče dokážu z času na čas poriadne zamávať rodinným rozpočtom. To však nie je prípad umývačky riadu Whirlpool WSIC 3M17. Tento elegantný model ponúka dostupnú cenovku a možnosť jednotnej línie vďaka zabudovaniu priamo do kuchynskej linky. Sám osebe pritom disponuje pomerne zaujímavými parametrami na čele so 6 rôznymi programami, plne elektronickým ovládaním pomocou tlačidiel či elektronickým zobrazovacím displejom informujúcim o stave zariadenia aj zvolenom umývacom programe. Aj v tomto prípade sú samozrejmosťou dve umývacie ramená so sprchou, vyberateľný a výškovo nastaviteľný horný kôš, košík na príbor a samovyvažovacie dvierka. Na vysokotlakové trysky musíte tentoraz zabudnúť. Ak sú teda vašou prioritou, siahnite radšej po modeli Whirlpool WBC 3C26 X

Samotná umývačka riadu spadá do energetickej kategórie F, pričom používateľ si môže zvoliť teplotu vody, s ktorou by mala pracovať. Na výber je studený predoplach, umývanie skla pri 45 °C, rýchle umývanie a ekologické umývanie pri teplote 50 °C, ale aj intenzívne čistenie, počas ktorého sa voda zahreje až na úroveň 65 °C. Ani v tomto prípade nechýba akýsi štandard umývačiek riadu Whirlpool, senzorový program snímajúci aktuálne znečistenie vody vo vnútri zariadenia. S jeho pomocou tak dokáže spotrebič sám vyhodnotiť, keď je potrebné vodu vymeniť či doplniť. Vďaka tomu tak pracuje v maximálnej možnej miere efektívne. Umývačka riadu Whirlpool WSIC 3M17 disponuje aj funkciami AquaStop brániacou vytopeniu domácnosti a automatického odloženia umývania, vďaka ktorému si môžete čistiaci proces naplánovať presne na moment, keď vám to vyhovuje najviac.

Pozitíva

Dostatok umývacieho priestoru
Kompaktnosť umývačky
Možnosť vstavania do kuchynskej linky

Negatíva

Horšia energetická trieda

Šírka umývačky: 45 cm ● Energetická trieda: F ● Počer súprav riadu: 10 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 47 dB ● Počet programov: 6 ● Spotreba vody: 9,9 l

Ďalšie zaujímavé produkty

Spoločnosť Whirlpool sa radí medzi najväčších výrobcov bielej elektroniky, čo z nej robí významného hráča aj v segmente umývačiek riadu. Tých má vo svojej ponuke hneď niekoľko desiatok, pričom sa líšia nielen prítomnými funkciami, ale aj cenou, veľkosťou či prevedením. V našom porovnaní sme si detailne rozobrali viacero modelov, ktoré sa môžu stať bez obáv stabilným členom ktorejkoľvek slovenskej domácnosti. V prípade, že ste si z nich však nevybrali, nemusíte zúfať. Prinášame vám tip aj na 5 alternatívnych umývačiek riadu, ktoré nás zaujali nielen zaujímavými technickými špecifikáciami či papierovými predpokladmi, ale aj dlhodobo pozitívnymi recenziami z pohľadu samotných používateľov. Neváhajte si prečítať krátku charakteristiku ku každému z týchto modelov a vyberte si ten ideálny pre vás

Voľne stojaca umývačka riadu Whirlpool WFC 3C26 P sa síce nezaradí medzi dizajnovo najmodernejšie kúsky, to však nie je ani jej pravou podstatou. Svoju cieľovú skupinu chce zaujať zaujímavými parametrami. Samotné zariadenie spadá do energetickej triedy E, disponuje 8 programami vrátane toho ekologického a programu zameraného na čistenie nadmerne znečisteného riadu aj možnosťou multizónového umývania. Pri svojej šírke 60 centimetrov dokáže pojať naraz až 14 sád kuchynského riadu, vďaka čomu je vhodná do početnejších domácností. Nechýba jej systém digitálneho ovládania pomocou tlačidiel ani displej zobrazujúci aktuálny stav čistiaceho cyklu. Hladina hluku sa v tomto prípade zastavila na hodnote prijateľných 46 dB

Ak, naopak, hľadáte dizajnový kúsok a neprekáže vám menší príplatok, pokojne siahnite po umývačke riadu Whirlpool WSIC 3M27 C. Tento 45-centimetrový model disponuje poriadnou náložou zaujímavých parametrov. Celkovo 6 programov je tu plne nastaviteľných prostredníctvom elektronického panelu s tlačidlami, stav cyklu si zasa môžete pohodlne skontrolovať na prítomnom displeji. Umývačka je v tomto prípade o čosi hlučnejšia, so 47 dB však stále spadá do kategórie C. Nechýba ekologické umývanie, tlačidlo na prepínanie medzi umývacími tabletami a práškom ani odklad umývania – tentoraz v rozmedzí od 1 do 12 hodín. Spoľahnúť sa môžete na nerezové telo aj filter, nie však na detskú poistku proti nechcenému otvoreniu dverí. Umývačka sa radí do energetickej triedy E.

Zlatou strednou cestou môže byť plne integrovaná umývačka riadu Whirlpool WI 7020 P. Tá síce spadá do energetickej triedy E, disponuje však 8 programami vrátane toho ekologického, pri ktorom spotrebuje zariadenie len 9,5 litrov vody pri jednom umývacom cykle. Samotný spotrebič disponuje šírkou 60 centimetrov, vďaka čomu umyje naraz až 14 sád kuchynského riadu. Poteší vás plne elektronické ovládanie vrátane digitálneho displeja, senzorová technológia umývania riadu a funkcia odloženého štartu. Naopak, vystačiť si budete musieť s vyššou, no stále prijateľnou hlučnosťou na úrovni 47 dB

Umývačka riadu Whirlpool WBC 3C34 PF X sa radí do energetickej triedy D a v podstate disponuje všetkými funkciami, ktoré v bežnej domácnosti potrebujete — systémom AquaStop brániacim vytopeniu bytu či domu, automatickým odložením a spustením umývacieho programu, intenzívnym programom na mimoriadne znečistený riad aj detskou poistkou brániacou náhodnému otvoreniu dvierok v procese umývania. Celkovo sa môžete tešiť na 8 programov a hladinu hluku na úrovni 44 dB.

Náš výber piatich alternatívnych produktov ukončíme modelom Whirlpool WFO 3C33 6.5 X. Táto umývačka riadu sa totiž radí medzi to najlepšie, čo môžete v jej cenovej relácii získať. Patrí do energetickej triedy D, má šírku 60 centimetrov, schopnosť umyť naraz až 14 sád znečisteného kuchynského riadu a spotrebu vody len na úrovni 6,5 litrov. Práve to ju od konkurencie výrazne odlišuje, keďže priemerne vďaka nej spotrebiteľ pri jedinom umytí ušetrí až 3 litre vody. Navyše, vybrať si v nej môžete až spomedzi 10 programov, pričom medzi tie najzaujímavejšie patria intenzívna dezinfekcia, samočistenie, denný a nočný program či intenzívne a zónové umývanie riadu. Pri poklese teploty vo vnútri umývačky pod hranicu 40 °C sa jej dvere automaticky otvoria, čím pomôžu v rýchlejšom a rovnomernejšom sušení umytého riadu. 

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Výber akéhokoľvek spotrebiča do našej domácnosti sa odvíja od viacerých parametrov. Zvyčajne nie sú z pohľadu spotrebiteľa dôležité len technické špecifikácie, ale aj skúsenosti s používaním či samotná predajnosť daného zariadenia. Výnimku netvoria ani umývačky riadu, preto sme sa do nášho porovnávacieho testu rozhodli zaradiť aj kategóriu najpredávanejších umývačiek riadu na slovenskom trhu. Vychádzať budeme zo štatistík portálu Heureka.sk, pričom ich budeme pravidelne kontrolovať a dopĺňať, a to tak, aby mal potenciálny spotrebiteľ vždy aktuálny prehľad o najobľúbenejších dostupných kúskoch. Ktoré sú teda najpredávanejšie umývačky riadu Whirlpool na Slovensku?

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WIO 3O540 PELG 5* Zobraziť produkt
Whirlpool WSIC 3M27 C 5* Zobraziť produkt
Whirlpool WSIC 3M17 5* Zobraziť produkt
Whirlpool WFO 3C33 6.5 X 5* Zobraziť produkt
Whirlpool WSFO 3O23 PF 5* Zobraziť produkt

Prečo si vybrať umývačku riadu Whirlpool? 

Americký gigant Whirlpool vstúpil na trh s domácimi spotrebičmi ešte v roku 1911. V tom čase sa síce zameriaval na trh za oceánom, postupne však prenikol aj do ostatných častí sveta a dnes sú jeho produkty stabilnou súčasťou domácností aj na Slovensku. Dlhodobí používatelia pritom oceňujú na produktoch Whirlpool najmä spoľahlivosť, dlhú výdrž a elegantný dizajn. Výnimku netvoria ani umývačky riadu. Existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste po nich mali siahnuť. Tvorí ich niekoľko patentovaných technológií, ktoré sa starajú o absolútny komfort používateľa. Ktoré to sú? 

  • Senzorová technológia 6. zmysel™: Ide o systém, ktorý sám vyhodnotí mieru znečistenia vloženého riadu a na jeho základe zvolí najvhodnejší čistiaci program. Výrobca vďaka tomu sľubuje úsporu elektrickej energie, vody aj času, a to až na úrovni 50 %. 
  • Technológia 6. zmysel™ Power Clean: Vo svojej podstate nejde o nič iné, ako o najvýkonnejší program danej umývačky. Whirlpool ho však posunul na novú úroveň. O čistenie sa v tomto prípade nestarajú otočné ramená, ale vysokotlakové trysky umiestnené v zadnej časti tela umývačky. Tie sa jednoducho aktivujú len vtedy, keď si s nečistotami nedokáže poradiť bežný umývací program.
  • Hygienické antibakteriálne oplachovanie: Ide o program, ktorý vás poteší najmä vtedy, keď ešte nemáte umývačku úplne naplnenú, zároveň sa chcete zbaviť hlavných nečistôt bezodkladne. V takom prípade si stačí navoliť 10-minútový program oplachovania. Ten sa postará zároveň aj o 99 % všetkých baktérií (nezávisle testované podľa noriem NF EN 13697) a zabezpečí tak riadu absolútnu sterilitu.
  • Technológia Multizone: Sľubuje vždy ekonomické a ekologické umývanie riadu. Ten stačí naukladať len do jednej zásuvky a navoliť tak čistenie vo vybranej časti zariadenia. Riad je tak umytý omnoho efektívnejšie a vy nemusíte čakať, kým ho nazbierate dostatok do celej umývačky. 
  • Systém AquaSteam: Pracuje s vodnou parou, ktorá vzniká v tele umývačky nezávisle na priebehu umývacieho programu. Jej cieľom je vyčistiť ťažko odstrániteľné škvrny z riadu, napríklad nečistoty spôsobené kávou, čajom alebo rúžom. Zároveň preniká zvyškami jedla a uvoľňuje ich. 

Otázky a odpovede – FAQ

Je niečo, na čo sme vám v našom porovnávacom teste neodpovedali? Prípadne máte doplňujúce otázky k samotným funkciám či výberu umývačky riadu? Neváhajte sa nás opýtať v sekcii otázok a odpovedí. My budeme reagovať s našimi tipmi, radami a skúsenosťami. Kategóriu otázok a odpovedí budeme zároveň pravidelne dopĺňať, aby sme takto spoločne pomohli čo najširšej skupine potenciálnych spotrebiteľov.

Cena sa, ako je to v prípade domácich spotrebičov štandardom, odvíja od viacerých parametrov. Do úvahy musíme brať veľkosť, dizajn a spracovanie jednotlivých umývačiek, ako aj použité systémy a technológie. Zabúdať nemôžeme ani na to, že trh s umývačkami riadu sa neustále vyvíja, vďaka čomu ceny starších modelov postupne klesajú. Štandardne však môžeme hovoriť o rozmedzí od 200 eur za jednoduchšie umývačky po 500 eur za technologicky najvyspelejšie kúsky. 

Najčastejšie sa môžete na trhu stretnúť s umývačkami so šírkou 45 a 60 centimetrov. Menšie modely sú vhodné najmä do stiesnenejších panelákových kuchýň, kde zohráva rolu každý centimeter voľného priestoru. Je pritom potrebné si uvedomiť, že aj 45-centimetrové umývačky dokážu naraz umyť približne 10 sád kuchynského riadu, vďaka čomu sú vhodné do menších a stredne početných domácností. Naopak, 60-centimetrové kúsky oceníte najmä vtedy, keď vás žije v jednej domácnosti viac, prípadne často organizujete oslavy s rodinou či priateľmi. V niektorých prípadoch sa môžete stretnúť aj s umývačkami širokými 90 centimetrov, tie sú však už primárne určené do hotelov, barov či reštaurácií a v bežnej domácnosti nebudú využité naplno.

Umývačky riadu z dielne amerického výrobcu Whirlpool, jednotky s bielou technikou na svetovom trhu, patria medzi spoľahlivé spotrebiče a, našťastie, často sa nekazia. Ak však k poruche predsa len dôjde, zväčša je spojená s prívodom vody do samotného zariadenia. V takom prípade môže umývačka zobraziť poruchový kód F6 E2. Ubezpečte sa, že je prívodný ventil otvorený. V prípade, ak to nepomohlo, skontrolujte prívodnú hadicu a filter určený na prívod vody. Obe súčasti môžu byť upchaté alebo inak poškodené. 

Whirlpool WI 3010

Vstavaná umývačka riadu s veľkosťou na 13 súprav riadu, 5 programami, hlučnosťou 49 dB, patrí do energetickej triedy F

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jednotné línie a elegantný dizajn. Vstavané spotrebiče pôsobia zvyčajne moderným a zároveň luxusným dojmom. To platí aj v prípade umývačky riadu Whirlpool WI 3010. Tá ponúka jednoduché línie skĺbené s univerzálnou bielou farbou, vďaka čomu hravo zapadne do akéhokoľvek typu kuchynskej linky. Starajú sa o to aj jej štandardné rozmery na čele so šírkou 60 centimetrov. Pre používateľa to vo výsledku znamená najmä dostatok odkladacieho priestoru v útrobách umývačky, napokon, v jednom umývacom cykle je možné vyčistiť až 13 sád kuchynského riadu. Ovládanie je plne elektronické, všetky vaše požiadavky si môžete navoliť jednoducho pomocou tlačidiel. Displej síce v tomto prípade chýba, na všetko dôležité vás však upozornia prítomné kontrolky. Popri dvoch štandardných zásuvkách na špinavý riad tu na vás čaká aj košík na príbory, vďaka čomu budete mať v umývačke vždy všetko pekne zorganizované. Výšku horného umývacieho koša si pritom môžete jednoducho prestaviť podľa aktuálnych potrieb. Ak teda potrebujete umyť hrnce či iný objemnejší riad, zásuvku môžete jednoducho umiestniť do nižšej polohy. 

Samotná umývačka riadu Whirlpool WI 3010 disponuje piatimi možnosťami umývacích programov, medzi ktorými nechýba ani v tomto prípade ten ekologický. Zaujímavou voľbou je však aj tzv. 1/2 program. Ten využijete najmä v momentoch, keď ešte nemáte umývačku úplne zaplnenú, zároveň však nechcete čakať, kým sa nečistoty úplne usadia. Pri jednom cykle spotrebuje umývačka priemerne 12 litrov vody, čo je v porovnaní s ručným umývaním stále veľmi slušná hodnota. Ak chcete na vode ušetriť výraznejšie, siahnite radšej po modeli Whirlpool WSFO 3T125 6PC X. V takom prípade sa pri ekologickom programe dostanete aj na polovičnú hodnotu. Isteže, lacnejšia alternatíva sa s víťazom testu príliš nemôže porovnávať ani v celkovej energetickej náročnosti. V tomto ohľade totiž patrí umývačke Whirlpool WI 3010 štítok F s deklarovanou spotrebou elektrickej energie na úrovni 104 kWh pri 100 umývacích cykloch. Ak hovoríme o triede výstupného hluku, v tomto prípade sa zariadenie umiestnilo so svojimi 49 dB v kategórii C. Hluk je teda priemerný a výraznejšie vás obmedzovať nebude. Spotrebiču chýba funkcia odloženého štartu, naplánovať umývanie vopred si tak v tomto prípade nemôžete.

Pozitíva

Dostupná cena
Dostatok umývacieho priestoru

Negatíva

Menej programov
Horšia energetická trieda

Šírka umývačky: 60 cm ● Energetická trieda: F ● Počer súprav riadu: 13 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 49 dB ● Počet programov: 5 ● Spotreba vody: 12 l

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Whirlpool WIC 3C33 PFE

od 404,89 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 14 súprav riadu • tichá prevádzka 43 dB • 8 programov umývania • 3 umývacie teploty vody • výsuvná príborová...

Whirlpool WSIC 3M17

od 286,90 €
Vstavaná umývačka v energetickej triede F až pre 10 súprav riadu so 6 programmi, elektronickým displejom a niekoľkými prídavnými funkciami, ako...

Whirlpool WI 3010

od 267,00 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 13 súprav riadu • energetická trieda F • tichá prevádzka 49 dB • 5 programov umývania • 3 umývacie teploty...

Whirlpool WBC 3C34 PF X

od 419,00 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 14 súprav riadu • energetická trieda D • tichá prevádzka 44 dB • 8 programov • 3 umývacie teploty • výsuvná...

Whirlpool WCIO 3T341 PE

od 448,20 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 14 súprav riadu • energetická trieda C • tichá prevádzka 41 dB • 10 programov umývania • 3 umývacie teploty...

Whirlpool WBC 3C26 X

od 333,00 €
Vstavaná umývačka riadu so šírkou 60 cm v modernom prevedení. Je vybavená praktickými funkciami, pojme až 14 sád špinavého riadu a poteší...

Whirlpool WSIO3T1256PEX

od 387,00 €
vstavaná umývačka riadu • energetická trieda E • kapacita 10 súprav riadu • 6. zmysel PowerClean • sušenie NaturalDry • hlučnosť 45 dB • 4...

Whirlpool WIO 3O540 PELG

od 598,40 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 14 súprav riadu • hlučnosť 40 dB • 10 programov umývania • 3 umývacie teploty • tretia príborová zásuvka •...

Whirlpool WIO 3T133 PLE

od 471,70 €
Plne integrovaná umývačka riadu Whirlpool WIO 3T133 PLE v energetickej triede A+++ elektronická, technológia 6.ZMYSEL PowerClean, šírka 60 cm...

Whirlpool WIO 3T133 PE 6.5

od 441,60 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 14 súprav riadu • hlučnosť 43 dB • 10 programov umývania • 3 umývacie teploty • košík na príbor • technológia...

Whirlpool WSFO 3O34 PF

od 399,00 €
voľne stojaca umývačka riadu • energetická trieda D • 10 obedových súprav • 8 programov • 4 teploty • 6. zmysel • Power Clean • NaturalDry System...

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

od 346,32 €
voľne stojaca umývačka riadu • nerez • energetická trieda E • 10 obedových súprav • 8 programov • 4 teploty • 6. zmysel • Power Clean •...

Ďalšie články z kategórie Umývačky riadu

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Júlia 08.Nov.2021

Za mňa je super umývačka Whirlpool WSFO 3O34 PF X, ktorá je úsporná a veľmi tichá. Jednoducho sa ovláda, má pekný nerezový dizajn a tmavý displej, ktorý je dobre čitateľný. Ako veľkú výhodu vnímam automatické otvorenie dverí po dokončení umývacieho cyklu, aby sa riad pekne dosušil. Umývačku mám zatiaľ krátko a na negatíva som neprišla. Pomer ceny a výkonu je super.

Odpovedať

Tánička 08.Nov.2021

Na umývačke Whirlpool WSIC 3M17 sa mi páči tichý chod a možnosť odloženého štartu. Riad je po umytí naozaj čistý a neostávajú na ňom šmuhy. Ovládanie je jednoduché a praktické, nemám jej v podstate čo vytknúť. Program 6th Sense je úplne super. Za tú cenu maximálna spokojnosť.

Odpovedať

Kamila 09.Nov.2021

Bez problémov funguje umývačka riadu Whirlpool WBC 3C26 X. Predtým som mala tiež Whirlpool a vydržala mi 10 rokov. Dúfam, že táto vydrží aspoň rovnako dlho. Oproti tej staršej je táto neporovnateľne tichšia. Škoda, že tu chýbajú držiaky na pollitrové poháre a že technológia 6. zmysel je dostupná len pri troch programoch.

Odpovedať

Petra 09.Nov.2021

Toto je naša druhá Whirlpool a zatiaľ spokojnosť, je modernejšia, avšak v starom modeli boli koše o niečo praktickejšie. Horný kôš je zbytočne členitý, a tak sa sem horšie ukladajú nádoby a teda sa sem zmestí aj menej vecí. Perfektná funkcia je 6. zmysel. Umývačka je vhodná pre menšiu rodinu, konkrétne máme model Whirlpool WSIC 3M27 C.

Odpovedať

Renátka 16.Nov.2021

Už predtým som mala umývačku značky Whirpool a bola som s ňou spokojná, vydržala mi 10 rokov. Teraz sme si kúpili Whirlpool WBC 3C26 X a zatiaľ som s ňou spokojná, oproti starej je to krok vpred, je aj neporovnateľne tichšia. Na žiadne nedostatky som zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Jana 24.Nov.2021

Za tú cenu je kvalitná umývačka riadu Whirlpool WSFO 3O23 PF. Je tichá, ovládanie je skvelé, jednoduché a intuitívne... Umývačka má funkciu 6. zmysel, nízku spotrebu vody aj elektriny. Umýva dobre, riad je čistý a bez šmúh. S výberom som spokojná.

Odpovedať

Marcela 09.Feb.2022

Umývačka riadu Whirlpool WBC 3C26 X je ako taká fajn, no chýbajú mi vyššie držiaky na pollitrové poháre. Tiež by mohla o niečo lepšie sušiť, no aspoň že tu je funkcia otvorenia predných dvierok. Sklamalo ma, že technológia 6. zmysel je len pri troch programoch. Aby som len nekritizovala, umývačka má pekný dizajn vrátane ovládacieho panelu, ľahko sa ovláda, je za super cenu, automaticky sa jej otvárajú dvierka po skončí cyklu a má veľmi tichý chod. Plusom je tiež výškovo nastaviteľný kôš a možnosť umývania len v jednej polovičke.

Odpovedať

Ondrej 24.Feb.2022

Chcem sa spýtať či Vám není nap*** keď rozdávate tipy na umývačky ako Whirlpool WSFO 3O34 PF X, tvrdíte že sa po umývaní sama otvorí, ale realita je taká že si ju človek vďaka Vášmu tipu kúpi a potom zistí že takú funkciou nedisponuje. Ešte aby sme si aj takéto info overovali z viacerých zdrojov. Ďakujem pekne. ;)

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 24.Feb.2022

Dobrý deň, o umývačke to uvádza sám výrobca: "Vďaka systému NaturalDry, ktorý počas fázy sušenia automaticky otvára dvierka spotrebiča, ponúka umývačka zníženie energetickej spotreby a vylepšenie sušiaceho výkonu." Ak je realita iná, ospravedlňujeme sa za zavádzanie.
Prajeme pekný deň.

Gitka 24.Feb.2022

Umývačka riadu Whirlpool WIO 3T133 PE 6.5 je dostatočne priestranná a tichá. Je tu až 10 rôznych programov, ktoré pokryjú umývanie rôznych druhov riadov, príborov či pohárov. S výberom som spokojná.

Odpovedať

Saša 23.May.2022

Síce drahšia, ale fajn umývačka je Whirlpool WSIO 3O34 PFE X. Máme ju pár mesiacov a zatiaľ s ňou nebol žiaden problém.

Odpovedať

Renátka 14.Jun.2022

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X mi poradili v obchode a som za to vďačná. Umývačka má nízku hlučnosť a po skončení programu sa automaticky otvorí. Riad je tak nielen dobre umytý, ale aj usušený. Umývačka mi šetrí vodu aj čas... Má dostatok funkcií, preto som spokojná.

Odpovedať