Solárne nabíjačky

Najlepšie solárne nabíjačky 2024 + recenzie

Väčšinou sme zvyknutí na to, že ak sa nám mobilný telefón vybije, siahneme po nabíjačke alebo po powerbanke a „šťavu“ pohodlne doplníme. Niekedy však elektrická sieť nie je k dispozícii a klasickej powerbanke už došla kapacita. Solárne nabíjačky sú v takom prípade alternatívou, ktorá udrží vašu elektroniku stále pri živote. Ideálne sa takéto zariadenie hodí na turistiku, kempovanie, cyklovýlety či na rôzne iné outdoorové aktivity. Pomocou solárnej nabíjačky môžete nabíjať mobily, tablety, notebooky či inú elektroniku. Špecifické sú tiež solárne nabíjačky do auta. Vybrali sme tie najlepšie solárne nabíjačky na našom trhu. Víťazom porovnávacieho testu sa stala solárna nabíjačka Crossio SolarPower 100 W s výkonom až 120 W. Aby ste sa pri výbere vedeli lepšie zorientovať, spracovali sme aj praktický návod, ako vybrať solárnu nabíjačku.

Publikované: 21.02.2022
Aktualizované: 26.04.2024

Akú solárnu nabíjačku kúpiť?

Množstvo spotrebiteľov sa pri výbere solárnej nabíjačky orientuje na to, aký výkon ponúka. Nie je to však len o tomto parametri. Dôležité je zvážiť aj iné dôležité aspekty výberu a uvážiť musíte aj to, na aký účel plánujete solárnu nabíjačku používať. Iné požiadavky má spotrebiteľ, ktorý hľadá solárnu nabíjačku na mobil a iné ten, kto hľadá solárnu nabíjačku autobatérie. Aby sme vám nákup uľahčili, pripravili sme pre vás výber toho najlepšieho, čo slovenský trh ponúka. K produktom sme spracovali aj krátke charakteristiky produktov, aby ste sa oboznámili s dôležitými vlastnosťami. Nižšie nájdete kompletné recenzie s hodnotením a všetkými výhodami a nevýhodami.

Názov Hodnotenie Detail
Crossio SolarPower 5* Zobraziť produkt
Jackery SolarSaga 5* Zobraziť produkt
Viking L120 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Crossio SolarPower 100W

Crossio SolarPower 100W

100 W solárna nabíjačka odolná proti vode, výstupné napätie 20 V, konektivita USB-A 5V/2,4, USB-A Quick Charge, USB-C PD 45 W

Zobraziť viac info

Skladateľná solárna nabíjačka s maximálnym výkonom 100 W dosahuje účinnosť 23 %. Prevádzková teplota je v rozsahu -10 °C až + 65 °C. Nabíjačka ja vodoodolná, môžete ju používať aj v daždi.

Cenový trhák
PowerPlus Gibbon ETFE 5W USB 5V

PowerPlus Gibbon ETFE 5W USB 5V

5 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 5 V, 1 USB konektor

Zobraziť viac info

V jednoduchosti sa ukrýva krása. Solárna nabíjačka PowerPlus Gibbon patrí k absolútne základným modelom. Zákazníci preferujú tento model pre nízku cenu, ale takisto vďaka praktickosti. Nabíjačka je veľmi kompaktná, ľahká a zároveň spĺňa svoj účel na jednotku.

Náš TIP
Jackery SolarSaga

Jackery SolarSaga

100 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 18 V, konektivita USB-A a USB-C

Zobraziť viac info

Výkonný solárny panel vybavený dvoma výstupmi – USB-A i USB-C. Výkon solárneho panelu s monokryštalickou štruktúrou je až 100 W. Poteší nízkou hmotnosťou 4,69 kg a kompaktnými rozmermi. Pýši sa vysokou energetickou účinnosťou až 23 %. Kompatibilný je aj s výkonnými nabíjacími stanicami Jackery Explorer. Má tiež ochranu proti prepätiu a prebíjaniu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Naše porovnávacie testy sú vždy štruktúrované podľa toho, aké parametre a vlastnosti zaujímajú samotných spotrebiteľov. Stanovením metodológie testovania dokážeme presne vyhodnotiť, ktoré vlastnosti a parametre sú najdôležitejšie. Solárne nabíjačky predstavujú špecifický segment trhu a pred kúpou je dobré vedieť, ktoré parametre a vlastnosti sú najdôležitejšie.

Pri porovnávaní je potrebné zohľadniť, o aký typ nabíjačky ide. Základné delenie predstavujú solárna nabíjačka s integrovaným akumulátorom alebo solárna nabíjačka na priame nabíjanie. Ich vlastnosti sa odlišujú. Ďalej je dôležitý výkon solárnej nabíjačky, a to, či môžete rôzne druhy elektroniky nabíjať, ovplyvňuje samotná konektivita. Zohľadniť je dobré taktiež rozmery solárnej nabíjačky a pri detailnejšom výbere sa odlišujú aj solárne panely, ktorými sú jednotlivé modely vybavené. Tie môžu ovplyvňovať schopnosť absorbovania slnečnej energie a následne tak efektivitu nabíjačky. Pri hodnotení sme nezabudli ani na použité materiály a ďalšie príslušenstvo, ktoré môže byť súčasťou výbavy.

Typ solárnej nabíjačky
Výkon
Výstupy a konektivita
Účinnosť solárneho panela
Rozmery a hmotnosť
Použité materiály
Funkcie a príslušenstvo

Zrealizovaný prieskum trhu nám ukázal, že aj medzi solárnymi nabíjačkami je prekvapivo veľká konkurencia. Prieskum sme zrealizovali aj vďaka portálu cenového porovnávača Heureka.sk. Do nášho porovnávacieho testu sa dostali solárne nabíjačky Powerplus alebo Sunen. Veľmi bohaté zastúpenia na trhu majú solárne nabíjačky Goal Zero alebo Crossio, ktoré sú taktiež súčasťou nášho testu. Dostupnosť na našom trhu sme overovali u samotných predajcov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie solárnych nabíjačiek

Ak ste rozhodnutí, že solárna nabíjačka by vo vašej výbave nemala chýbať, či sa už chystáte na turistiku alebo na výlet do prírody, určite vám naše recenzie môžu byť nápomocné. Naše recenzie solárnych nabíjačiek sú nezaujaté a objektívne. Vychádzame z dostupných dát a parametrov. Významný podiel na hodnotení produktov majú tiež názory – referencie samotných zákazníkov, ktorí si samotné produkty mali možnosť odskúšať. Recenzie uvádzajú kvality – pozitívne vlastnosti produktov, ako i nedostatky a nevýhody.

Víťaz testu

Crossio SolarPower 100W

100 W solárna nabíjačka odolná proti vode, výstupné napätie 20 V, konektivita USB-A 5V/2,4, USB-A Quick Charge, USB-C PD 45 W

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak vás čaká dlhší pobyt mimo civilizácie, výjazd na bicykli či turistika a vy potrebujete vaše zariadenia nabíjať, solárny panel vo vašej výbave nesmie chýbať. Crossio SolarPower je produktom českej výroby. Ponúka maximálny výkon 100 W, priemerne nabíja na úrovni 70 až 80 W. Solárny panel Crossio sa skladá z dvoch panelov. Tie sú vybavené kvalitnými monokryštalickými článkami. Ucelená plocha dosahuje účinnosť 23 %, čo je medzi konkurentami nadpriemer. Vaše zariadenia môžete nabíjať až prostredníctvom štyroch výstupov s rôznymi parametrami.

Súčasne môžete solárnym panelom napájať aj nabíjaciu stanicu, napríklad Crossio LifePower 600, ktorú odporúča aj výrobca. Okrem iného pokojne nabijete telefón, slúchadlá, smart hodinky, GoPro kameru, notebook či fotoaparát. Po zložení je panel kompaktný a pohodlne sa prenáša. Panel je možné taktiež uchytiť na batoh. Vďaka vodoodolnosti IPX4 mu nevadí ani dážď. Prevádzková teplota je v rozsahu -10 °C až + 65 °C. V balení je takisto špeciálny kábel XT-DC5525 v prípade, že chcete prepojiť dva takéto panel a dosiahnuť tak vyššiu účinnosť. Mnohí zákazníci chvália panel a jeho rýchlosť nabíjania. To len preukazuje, že efektivita solárneho panelu premieňať slnečné lúče na energiu je naozaj vysoká.

Pozitíva

Relatívne vysoká účinnosť
Odolnosť IPX4
4 výstupy na nabíjanie

Negatíva

Vysoká cena

Výkon: 100 W ● Napájací port: 12 V DC ● Maximálne napätie: 20 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: USB-A 5V/2,4, USB-A Quick Charge, USB-C PD 45 W, DC – 20 V/2,25A ● Hmotnosť: 4,8 kg ● Rozmery: 105,2 x 76,5 x 0,4 cm (rozložené)

Cenový trhák

PowerPlus Gibbon ETFE 5W USB 5V

5 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 5 V, 1 USB konektor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V jednoduchosti sa ukrýva krása. Solárna nabíjačka PowerPlus Gibbon patrí k absolútne základným modelom. Zákazníci preferujú tento model pre nízku cenu, ale takisto vďaka praktickosti. Nabíjačka je veľmi kompaktná, ľahká a zároveň spĺňa svoj účel na jednotku.

Je faktom, že výkonom solárna nabíjačka nenadchne a samotný proces nabíjania nepatrí k najrýchlejším. Výkon v praxi za slnečných podmienok sa pohybuje na úrovni 3,5 W. Nabíjať telefón či inú drobnú elektroniku zvládne ako akákoľvek iná solárna nabíjačka. Výstupné napätie je 5 V (0,7 A). K dispozícii je jeden USB výstup.

PowerPlus Gibbon ETFE je solárna nabíjačka s priamym nabíjaním. Energiu nikde neuchováva. Konštrukcia je vybavená jedným solárnym panelom so špeciálne upraveným povrchom, pre čo najlepšiu absorpciu slnečného svitu. Povrch je ošetrený ETFE vrstvou, ktorá chráni panel pred poškriabaním, prachom či vodou. Solárna nabíjačka nie je vodoodolná, disponuje len štandardnou odolnosťou. Čo však oceňujeme zo všetkého najviac, je praktická konštrukcia a kompaktné rozmery. Neurazí ani malá hmotnosť, ktorá je len 256 g.

Od tejto solárnej nabíjačky dostanete presne to, čo uvádza výrobca. Spotrebitelia sú toho názoru, že v danej cenovej triede ide o najlepšiu kúpu. Rozhodne nemožno hovoriť o výkonnej a rýchlej solárnej prenosnej nabíjačke, no s určitosťou splní svoj účel. Bez problémov si ju môžete vziať na cesty, túry či na bicykel. Je veľmi kompaktná a skladná. Oceňujeme aj umiestnenie nabíjacieho vstupu na stred. Zákazníci tiež pozitívne hodnotia kvalitu spracovania. Solárny panel za ideálnych slnečných podmienok nabíja stabilne bez zbytočných výpadkov. Z nášho pohľadu dostanete za danú cenu vskutku pridanú hodnotu, ktorej nie je čo výraznejšie vytknúť.

Pozitíva

Nízka cena – pomer ceny a kvality
Zvýšená odolnosť solárneho panelu
Kompaktné rozmery

Negatíva

Nízky výkon
Pomalé nabíjanie

Výkon: 5 W ● Výstupné napätie: 5 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 1xUSB-A/5 V/0,7 A ● Hmotnosť: 256 g ● Rozmery: 260 x 160 x 20 mm

Náš TIP

Jackery SolarSaga

100 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 18 V, konektivita USB-A a USB-C

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Prenosný solárny panel ideálny na kempovanie, ale taktiež ako spoločník na dlhé túry spolu so stanovaním. Pozor, solárny panel nie je vodoodolný. Jeho hlavnou devízou je vysoká efektivita monokryštalického solárneho panelu v spojení s vysokou účinnosťou. Zariadenie vybavené dvoma výstupmi – USB-A aj USB-C. V zloženom stave má panel rozmery 61 x 53,5 x 3,5 cm.

Výkon jedného solárneho panela Jackery SolarSaga je až 100 W, pričom výrobcom nameraná účinnosť je za ideálnych podmienok až 23 % odovzdanej elektrickej energie. Oproti bežným monokryštalickým solárnym panelom je tak efektivita čerpania energie zo slnečného žiarenia vyššia. Výstupné napätie je 18 V a výstupný prúd až 5,5 A. Solárny panel však nie je vodotesný a nemá integrovanú batériu pre uchovávanie energie. Zvládne však fungovať aj v podmienkach mrazu či pri vysokých teplotách. Nabíja len v okamihu, keď je vystavený slnečným lúčom. Vhodný je na nabíjanie drobnej elektroniky – mobilné telefóny, fotoaparáty, tablety, Bluetooth slúchadlá či smart hodinky. Panel je vybavený ochranou proti prebíjaniu i prepätiu.

Výhodou je kompatibilita s externou powerbankou Jackery Explorer 240 alebo Jackery Explorer 500. Panel dokáže tento generátor napájať a on následne kumuluje energiu. Menší z dvojice nabíjacích staníc nabije za približne 6 až 8 hodín pri väčšom je doba nabíjania okolo 10 až 12 hodín. Získate tak relatívne veľký zdroj energie. O stave nabíjania informuje LED indikátorom. Oproti menšiemu 40 W Jackery SolarSaga panelu je tento model vybavený samostatnými výstupmi. Jeden vstup generácie USB-A 5 V/2,4 A a druhý USB-C 5 V/3 A.

Solárny panel je veľmi kompaktný. Hmotnosť pomerne rozľahlého panelu je 4,69 kg a v rozloženom stave má na šírku 122 cm, na výšku 53,5 cm. Používateľom sa veľmi páči systém skladania, ktorý je veľmi šetrný voči samotnému panelu. Výhodou solárneho panelu je držiak na zadnej stene, ktorý poskytuje dostatočnú oporu.

Spotrebitelia si solárny panel obľúbili. Dôvodom je predovšetkým jeho výkon a efektivita, ktorú ponúka. Samotný panel Jackery SolarSaga je kompatibilný taktiež so systémom Jackery Explorer 500, čo je prenosná externá batéria, resp. nabíjacia stanica (powerbanka). Takáto sústava je vhodná aj pre dlhšie kempovanie či túry. Škoda len, že nie je panel vodotesný. Celkovo je však solárny panel kompaktný a používateľom ponúka výkon až 100 W. Pričom ide o dva monokryštalické bloky.

Poteší prítomnosť dvoch USB vstupov – USB-A aj USB-C. Ak chcete vstupov viac, riešením je USB hub. Jackery SolarSaga 100 W má ochranu proti prebíjaniu i prepätiu. Nehrozí tak žiadny skrat ani pri nabíjaní drobnej elektroniky. Zahraničné recenzie poukazujú taktiež na rýchle nabíjanie. Solárny panel využívajú zahraniční klienti aj na dobíjanie akumulátorov elektrického náradia pri práci v odľahlých oblastiach.

Pozitíva

Kompatibilita s nabíjacími stanicami
Kompaktnosť a vysoká efektivita
USB-A aj USB-C vstup

Negatíva

Vyššia cena

Výkon: 100 W ● Výstupné napätie: 18 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 1x USB-A/2,4 A/5 V – 1x USB-C/3 A/5 V ● Hmotnosť: 4,69 kg ● Rozmery: 122 x 53,5 x 0,5 cm (rozložené)

Pre náročných

Goal Zero Boulder 100

100 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, potrebná je špeciálny powerbanka, výstupné napätie je 14 – 22 V

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Solárny panel Goal Zero Boulder 100 je perfektným pomocníkom a efektívnym zdrojom energie, ktorý vám poslúži pri kempovaní, stanovačke alebo na rybách. Vďaka veľkej ploche solárneho panela je prísun energie veľmi efektívny. Solárny panel je však drahším riešením, ktoré nemusí vyhovovať každému. Potrebné je dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo.

Goal Zero Boulder 100 je solárny panel konštruovaný na to, aby dokázal dodávať stabilný prísun elektrickej energie, ktorú získava vďaka slnečnému svitu. Samotný solárny panel je vyrobený z tvrdeného skla a celá konštrukcia je ukrytá v hliníkovom ráme. Do vaku si ho určite nezbalíte, keďže má viac ako 9 kg a veľké rozmery. 

Celkový výkon monokryštalického solárneho panela je až 100 W. Disponuje solárnym portom 8 mm, ktorý je určený pre napájanie výkonných powerbaniek. Hodnota výstupného napätia dosahuje 14 až 22 V (7 A). Solárna nabíjačka je vybavená praktickým stojanom, ktorým dokážete prispôsobovať uhol, pod ktorým panel slnečné svetlo absorbuje.

Za takéto riešenie si pomerne veľa priplatíte. Ak však viete, že solárny zdroj energie využijete, určite ide o veľmi ekonomické riešenie, a to v prípade, že na chate, chalupe či v kempe nemáte prístup k elektrickej sieti. Solárny panel na aute počas kempovania alebo na záhrade chalupy môže mať naozaj zmysel. Potrebné je však dokúpiť ešte samotný záložný zdroj, napríklad sa osvedčil Goal Zero Yeti 200x. Samotný solárny panel totiž nedisponuje USB portami, ktorými by ste dokázali nabíjať mobil, notebook alebo iné zariadenia. Tento záložný zdroj môžete dobíjať solárnym panelom. Disponuje meničom striedavého prúdu do max 1 200 W. Zapojiť môžete už aj rýchlovarnú kanvicu či prenosnú chladničku, či inú energeticky náročnejšiu elektroniku. Bez tohto príslušenstva je však solárny panel len málo využiteľný.

Náročnejší spotrebitelia, ktorí hľadajú efektívne riešenie napájania elektroniky mimo civilizácie, na chalupe, na chate či pri kempovaní, takéto riešenie určite ocenia. Rátať musíte s vyššou počiatočnou investíciou, nutné je tiež dokúpiť záložný zdroj energie, cez ktorý budete napájať rôzne elektrospotrebiče. Solárny panel Goale Zero Boudler 100 disponuje vysokým výkonom a takisto kvalita spracovania je na vysokej úrovni. Veľmi praktické je aj nastavovanie sklonu, keďže konštrukcia je vybavená praktickým stojanom. Povrch solárneho panelu je so zvýšenou odolnosťou. Pochvaľovať si určite budete nielen bohatú konektivitu (po zakúpení zdroja Goal Zero Yeti 200x), ale takisto vysoký výkon a rýchlosť nabíjania. Hoci je cena vyššia, pre tých, ktorí takéto riešenie hľadajú, môže ísť v konečnom dôsledku o veľmi efektívne riešenie.

Pozitíva

Vysoký výkon
Perfektný záložný zdroj energie
Možnosť napájať energeticky náročné spotrebiče

Negatíva

Vysoká cena
Potreba zakúpenia záložného zdroja

Výkon: 100 W ● Výstupné napätie: 14 – 22 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: zapojenie špeciálnej powerbanky ● Hmotnosť: 9,1 kg ● Rozmery: 101,6 x 70 x 4,4 cm

Sandberg 420-40

13 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 18 V, 2x USB-A konektor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vodoodolný solárny panel bez integrovanej batérie je ideálnym spoločníkom na pešie túry po horách a lesoch. Vybavený je dvoma štandardnými USB výstupmi. Turistov poteší predovšetkým nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi.

Solárny panel ponúka výkon 13 W, čo je v pomere ceny a výkonu relatívne dobrý parameter. Skladateľný panel Sandberg premieňa slnečné lúče na účinnú elektrickú energiu. Využíva jednoduché monokryštalické panely. Samotná konštrukcia má tvar knihy a je z dvoch častí. Rozloženie i zloženie je otázkou niekoľkých sekúnd. Panel má k dispozícii dva výstupné porty. Sám osebe má USB-A vstup elektrický prúd 2,1 A a výstupné napätie 5 V. Ak sú porty aktívne súčasne, výkon sa zníži na 1 A.

Pre vášnivých turistov, ktorí počas niekoľkohodinových túr potrebujú dopĺňať energiu pre ich smartfón, tablet, smart hodinky či inú elektroniku, je toto riešenie veľmi vhodné. Prípadne môže napájať počas cesty vašu powerbanku a môžete tak energiu uchovávať. Výhodou je, že je možné pripevniť ho na vak. Nevadí mu ani dážď, mráz či vysoké teploty. Výrobca garantuje jeho bezproblémovú funkčnosť až po dobu 5 rokov. Poteší extrémne nízka hmotnosť len 0,52 kg a taktiež kompaktné rozmery.

V prípade vybraného solárneho panelu je dôležité, že má svoje určenie. Primárne je vhodný pre turistov či na krátke pobyty v prírode. Solárny panel má výkon 13 W, čo nie je rozhodne veľa, no v pomere k cene nejde o zlú hodnotu. Rozhodne však nie je určený na dlhodobé napájanie elektroniky či spotrebičov. V takom prípade odporúčame používať powerbanku ako medzičlánok. Počas ciest však skvele poslúži ako vhodný zdroj energie. Výhodou je jeho nízka hmotnosť a kompaktnosť, čo najviac skloňujú v recenziách i zákazníci.

Solárny panel je vodoodolný a neprekáža mu ani vysoká teplota či mráz. Na túry sa môžete vybrať spolu s panelom aj v mrazivom počasí. Pri dostatočnom prísune priameho slnka je energetická účinnosť veľmi dobrá. K dispozícii sú dva USB vstupy umiestené v praktickom vrecku na zips, čím sú dobre chránené. Vo vrecku je dostatok miesta aj pre váš smartfón či smart hodinky. Koniec koncov, ak bude u vás pri výbere rozhodovať cena, Sandberg Solar Charger 420-40 môže rozhodne získať pozitívne body.

Pozitíva

Nízka cena
Hmotnosť a kompaktnosť
Vodeodolnosť

Negatíva

Výkon a účinnosť

Výkon: 13 W ● Výstupné napätie: 18 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 2x USB-A/2,1 A/5 V ● Hmotnosť: 0,52 kg ● Rozmery: 29 x16,3 x 1,2 cm (rozložené)

Sunen 9W 20000mAh

9 W solárna nabíjačka s integrovanou batériou s kapacitou 20 000 mAh, výstupné napätie 5 V, konektivita 2 USB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Solárna nabíjačka Sunen je v tejto kategórii veľmi obľúbeným modelom. V našom porovnaní však je aj z iného dôvodu. Ponúka totiž perfektný pomer ceny a výkonu. Disponuje integrovanou batériou a taktiež má vstavané až dva USB porty. Veľmi praktická je tiež skladacia konštrukcia, ktorá je zárukou kompaktnosti

Hoci výrobca nepatrí medzi najznámejších v danom segmente, týmto modelom si pýta pozornosť. Solárna nabíjačka disponuje výkonom 9 W. Optimálna kapacita pre nabíjanie telefónov, tabletov či inej drobnej elektroniky. Vďaka vstavanému solárnemu panelu môžete nabíjať mobil priamo zo slnečnej energie. Zároveň, integrovaná batéria s kapacitou 20 000 mAh vám umožňuje aj neskôr dobíjať bez toho, aby musel byť solárny panel aktívny. K dispozícii sú dva USB porty. Výstupy majú napätie 5 V, nabíjať autobatériu tak nemožno. Prekvapilo nás aj vstavané LED svetlo.

Hmotnosť solárnej nabíjačky a súčasne aj powerbanky je 370 g. Napriek veľkej batérii ide o veľmi prijateľnú hodnotu a ani rozmery nijakým spôsobom z „davu nevytŕčajú“. Solárna nabíjačka má navyše skladaciu konštrukciu. Pri plnom rozložení máte k dispozícii veľmi účinné fotovoltaické články, ktoré absorbujú veľké množstvo slnečného svitu s vysokou efektivitou. Nabíjačku môžete uchytiť pomocou karabíny, má nadprúdovú ochranu a v rámci príslušenstva dostanete nepremokavé puzdro. Veľmi oceňujeme vstavaný ukazovateľ energie batérie.

Referencií v prípade daného modelu nie je veľa, no rovnako tak spotrebitelia nehodnotia solárnu nabíjačku ani kriticky. Vysoké čísla predajov však majú svoj dôvod. Solárna nabíjačka v tejto cenovej relácii ponúka nadštandardné parametre kapacity batérie. Milo nás prekvapili aj dva USB porty. Hmotnosť aj rozmery sú veľmi priaznivé. Vstavené LED svetlo je príjemným bonusom rovnako ako dodávané nepremokavé puzdro. Kvalita materiálov nijakým spôsobom nesklame. Skladacia konštrukcia je pre turistov podmienkou. Solárna nabíjačka na mobil disponuje nadprúdovou ochranou. Solárny panel má veľmi dobré vlastnosti a ideálne rozmery. Celkovo je tento model veľmi rozumnou voľbou aj z pohľadu ceny a určený je pre široké spektrum používateľov a rôzne outdoorové aktivity.

Pozitíva

Integrovaný akumulátor
Pomer ceny a výkonu
Skladacia konštrukcia a praktické puzdro

Negatíva

Žiadne

Výkon: 9 W ● Výstupné napätie: 5 V ● Integrovaná batéria: áno ● Kapacita batérie: 20 000 mAh/74 Wh ● Konektivita: 2xUSB/2 A ● Hmotnosť: 370 g ● Rozmery: 156 x 83 x 39 mm

Ďalšie zaujímavé produkty

Vzhľadom na to, že počas realizácie prieskumu trhu sme objavili viacero zaujímavých modelov, rozhodli sme ďalšie solárne nabíjačky, ktoré nie sú súčasťou recenzií, zaradiť do širšieho výberu. Tieto nabíjačky na solárnu energiu nás zaujali buď to svojimi parametrami, pozitívnymi referenciami, alebo cenou. Spracovali sme k nim aj krátke charakteristiky, ktoré vám priblížia jednotlivé parametre a vlastnosti týchto modelov. Veríme, že ak vás nezaujali vybrané recenzované produkty, možno práve medzi týmito alternatívami nájdete vášho favorita, ktorý vyhovie vašim požiadavkám. Rozhodne ich z výberu nevynechávajte.

V našom výbere je aj solárna nabíjačka Crossio SolarPower 28 W, ktorá sa skladá až zo štyroch solárnych panelov, pričom každý z nich má samostatný výkon 7 W. Celkový výkon solárnej nabíjačky s priamym nabíjaním je 28 W. Výhodou je, že sú integrované aj 2 USB vstupy s výstupným napätím 5 V (2,4 A). Solárna nabíjačka má skladaciu konštrukciu a dodávaná je s praktickým puzdrom. Samotný solárny panel disponuje zvýšenou odolnosťou IPX4, takže odolá aj dažďu či striekajúcej vode.

Odolná a prenosná solárna nabíjačka ChoeTech Foldable Solar Charger 14 W zaujme dostupnou cenou, ale takisto kvalitným vyhotovením. Solárny panel je vhodný na dobíjanie malej elektroniky. Ideálny na turistiku alebo cyklovýlety. Výstupné napätie USB portu je 5 V/2,1 A. Výkon solárnej nabíjačky dosahuje hodnotu 14 W. Pre lepší transport má tiež špeciálne otvory a háčiky na zavesenie, dokonca aj pripínací popruh. Celá nabíjačka váži len 360 g a celkovo sa skladá zo štyroch panelov.

Goal Zero Nomad 10 je kompaktný prenosný panel určený na nabíjanie drobnej elektroniky, mobilných telefónov, smart hodiniek či bezdrôtových slúchadiel. Má veľmi skladné rozmery a skladaciu konštrukciu. Výkon predstavuje maximálnu hodnotu 7,5 W pri výstupnom napätí USB portu 5 V (1,5 A). Solárne panely obsahuje monokryštalické fotovoltaické články. Konštrukcia má praktický stojan a solárny panel je možné uchytiť aj na vak.

Solárna nabíjačka Neo Tools 90-140 ponúka flexibilné využitie a výkon 15 W. Podporuje výstupné napätie 15 V. Poteší stupeň ochrany IP64. Tento model je vhodný na nabíjanie smartfónov, tabletov, notebookov i powerbánk. Solárna nabíjačka váži 550 g. Má 2 USB výstupy.

Výkonný solárny panel určený pre milovníkov prírody. Goal Zero Nomad 20 patrí k výkonným solárnym nabíjačkám, ktoré disponujú maximálnym výkonom 20 W, v praxi pri slnečnom žiarení je výstupný výkon 5 V USB portu 10,5 W. Vďaka 8 mm káblu možno vzájomne prepájať viacero panelov a dosiahnuť tak vyšší výkon. Solárna nabíjačka má robustnú konštrukciu, ktorá je skladacia. Hmotnosť je niečo vyše 1 kg.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Vyberať spomedzi najpredávanejších produktov je takisto jedna z možností, ktorú spotrebitelia pri výbere spotrebičov či elektroniky preferujú. Upozorňujeme, že vždy by mali byť prioritou vaše preferencie a požiadavky. Zároveň však najpredávanejšie solárne nabíjačky ponúkajú potenciálnym zákazníkom väčšie množstvo názorov a skúseností ostatných zákazníkov, ktorí už mali možnosť najpredávanejšie produkty si vyskúšať. Zároveň je dôležité, že vyššia predajnosť musí mať svoj dôvod – cena, kvalita, funkcie, dizajn alebo iné aspekty. V našej tabuľke vám prinášame výber TOP 5 aktuálne najpredávanejších solárnych nabíjačiek na našom trhu. Predajnosť sa môže rýchlo meniť, preto sa snažíme tabuľku pravidelne aktualizovať.

Názov Hodnotenie Detail
Malapa SO103 5* Zobraziť produkt
ChoeTech Foldable Solar Charger 14W 5* Zobraziť produkt
Crossio SolarPower 28W 3.0 5* Zobraziť produkt
POWERplus Camel USB 3W 5* Zobraziť produkt
Berger SC-21 21W 5* Zobraziť produkt

Solárne nabíjačky predstavujú ideálneho pomocníka v prípadoch, keď nemožno využiť elektrickú sieť, napríklad mimo civilizácie. Štandardné prenosné powerbanky majú svoje výhody, no pre svoj účel takisto vyžadujú zdroj energie. Výhodou tohto typu nabíjačiek je, že sú vybavené solárnymi panelmi, ktoré dokážu slnečné svetlo premieňať na energiu. Solárne nabíjačky následne môžu priamo nabíjať iné zariadenia alebo uchovávať energiu do Li-ion batérií s určitou kapacitou.

Ako vybrať solárnu nabíjačku

Náš sprievodca výberom vám priblíži, ako solárne nabíjačky na mobilnotebook, tablet či autobatériu fungujú. Predstavíme vám tie najdôležitejšie technické parametre a ďalšie vlastnosti, ktoré by pri výbere mal spotrebiteľ zvažovať. Vyhnete sa tak klasickým chýbam, ktoré spotrebitelia pri uponáhľanom výbere robia.

  • Typy solárnych nabíjačiek
  • Solárny panel
  • Výkon solárnej nabíjačky
  • Výstup nabíjania
  • Rozmery nabíjačky a použité materiály
  • Funkcie a vlastnosti
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Solárna nabíjačka s akumulátorom alebo bez

Pri solárnych nabíjačkách rozlišujeme dva základné varianty, ktoré sa odlišujú používanými technológiami. Každá z technológií má svoje výhody i nevýhody a je predovšetkým na spotrebiteľovi, na aký účel bude solárny zdroj energie využívať.

Solárna nabíjačka s akumulátorom

V zásade ide o solárne powerbanky, ktoré disponujú integrovaným akumulátorom, ktorý uchováva energiu rovnako ako klasická powerbanka. Tento externý zdroj možno napájať ako prostredníctvom solárnej energie, takisto aj zo siete. Proces nabíjania je oproti priamemu solárnemu nabíjaniu pomalší. Zároveň však v prípade nedostupnosti elektrickej siete alebo slnečného svetla máte určité množstvo kapacity batérie k dispozícii.

Do úvahy pri tomto type berte aj kapacitu batérie samotnej nabíjačky, ako aj zariadenia, ktoré chcete nabíjať. Kapacita integrovanej batérie v solárnej nabíjačke sa môže líšiť. K dispozícii sú modely s 5 000 mAh alebo aj 20 000 mAh batériou. V závislosti od vašich nárokov.

Solárne nabíjačky s priamym nabíjaním

Ich princíp nabíjania je založený na solárnom článku, ktorý spracováva slnečné svetlo a pripojené zariadenia nabíja priamo. Výhodou je vysoká rýchlosť nabíjania vďaka výkonu, no zároveň je nevýhodou, že tento variant nedokáže energiu ukladať. V prípade horšieho počasia (menej slnka) tak dochádza k tomu, že nabíjanie je pomalšie či menej účinné. Výkon takejto solárnej nabíjačky musí byť dostatočne veľký, aby ste dokázali nabíjať aj zariadenia s väčšou kapacitou batérie. Minimum by malo byť 0,5 A, optimálne 1 až 2 A.

Solárna nabíjačka s akumulátorom

Solárne panely – fotovoltaické články

V súvislosti s technologickým prevedením je potrebné tiež poukázať na podstatný rozdiel, ktorý súvisí s typom fotovoltaického článku, resp. typu solárneho panelu. Ide o komponent, bez ktorého nemôže solárna nabíjačka fungovať. Jeho technologické riešenie ovplyvňuje aj rôzne iné parametre, ktoré sú dôležitejšie. Pri detailnejšom skúmaní produktu však môže rozdiel robiť aj tento technologický komponent.

  • Amorfný fotovoltaický článok – solárny panel s týmto druhom fotovoltaických článkov dokáže zachytávať väčšie množstvo slnečného svetla, no zároveň má nižšiu účinnosť o 5 – 8 % a kratšiu životnosť absorbovanej energie. Preto skôr ide o solárne nabíjačky bez akumulátora a len s priamym nabíjaním.
  • Monokryštalický fotovoltaický článok – takisto môže ísť o polykryštalický fotovoltaický článok, ktorého výhodou je vyššia účinnosť o 10 až 16 % pri pohlcovaní priameho slnečného svetla. Energiu dokáže uchovávať efektívnejšie. Menšou nevýhodu je, že horšie absorbuje rozptýlené slnečné žiarenie. Tento typ fotovoltaického článku využíva dnes už väčšina výrobcov.

Výkon solárnej nabíjačky

Tento parameter je pri výbere pre mnohých spotrebiteľov najdôležitejším ukazovateľom. Nepochybne ide o jeden z nepodstatnejších, pretože výkon je v praxi veľmi podstatný. Tento údaj informuje používateľa o tom, koľko energie dokáže solárna nabíjačka zariadeniu dodať. Udáva sa vo wattoch a čím je toto číslo vyššie, tým je nabíjanie spravidla rýchlejšie.

Odporúčame vám vždy siahnuť po modeloch s vyšším výkonom. Pri solárnych nabíjačkách totiž platí, že v procese nabíjania sa isté množstvo energie, produkované slnečným svitom, stráca. Vyšším výkonom tak získate väčšiu rýchlosť prenosu energie. Tá by mala dosahovať hodnotu minimálne 0,5 A, ideálna 1 až 3 A, aby nabíjanie bolo čo najrýchlejšie.

Výkon solárnej nabíjačky

Na dobíjanie drobnej elektroniky, ako sú Bluetooth slúchadlá, reproduktory, mp3 prehrávače a podobne vám bude postačovať solárna nabíjačka s výkonom od 2 do 4 W. S výkonom 5 až 10 W už dokážete nabíjať aj mobilné inteligentné telefóny, GPS navigácie či fotoaparáty. Ak máte v pláne na turistike alebo pri kempovaní nabíjať notebooky či tablety, rozhodne siahnite po solárnych nabíjačkách s výkonom aspoň 20 W.

TIP: Je potrebné si uvedomiť, že solárne nabíjačky dokážu generovať optimálne množstvo elektrickej energie v závislosti od viacerých faktorov. Tie môžu proces nabíjania urýchľovať alebo naopak spomaľovať. Vplyv na výkon má samotná veľkosť solárneho panelu, typ solárneho článku, uhol, pod ktorým slnečné svetlo dopadá, a v neposlednom rade takisto samotná hustota slnečného žiarenia. Maximálny výkon tak nikdy nie je úplne možný, keďže ho ovplyvňuje veľké množstvo premenných.

Solárne nabíjačky 12 V či 5 V?

Pri tomto rozhodovaní platí jedno základné pravidlo a verte či nie, pri nákupe ho už opomenulo množstvo spotrebiteľov. Tento číselný údaj zodpovedá výstupu nabíjania, ktorý je kompatibilný so samotnou elektronikou.

5 V solárne nabíjačky sú presne tým druhom externého zdroja energie, ktorým dokážete nabíjať smartfóny, fotoaparáty, mp3 prehrávače, GPS navigáciu či kameru. Disponujú jedným alebo viacerými USB vstupmi. 12 V solárne nabíjačky sú vhodné na napájanie autobatérií alebo akumulátorov motocykla či elektroniky – spotrebičov v karavanoch. Často nie sú kompatibilné s drobnou elektronikou, pretože nedisponujú USB konektormi, ale len adaptérom do autozapaľovača a nabíjacími káblami.

Všeobecne, vždy si však pred kúpou skontrolujte a overte, či je solárna nabíjačka kompatibilná so zariadením – zariadeniami, ktoré chcete nabíjať. Výstupmi sú najčastejšie klasické USB konektory, prípade micro-USB vstupy. Výnimkou už dnes nie sú ani konektory pre nabíjanie iPhonov. Veľmi obľúbené sú flexibilné solárne nabíjačky, ktoré disponujú 5 V USB výstupmi, ale aj 12 V adaptérom do autozapaľovača.

Hmotnosť solárnej nabíjačky a kvalitné materiály

Tu zohráva rolu samotné technologické spracovanie solárnej nabíjačky a veľkosť solárneho panelu. Nabíjačka s integrovaným akumulátorom má zvyčajne vyššiu hmotnosť. Rozmery sa môžu líšiť, pretože závisí od veľkosti solárneho panelu. Čím je solárny panel väčší, tým je vyšší predpoklad väčšieho výkonu nabíjania, nie je to však pravidlom. Daňou sú väčšie rozmery a horšia kompaktnosť. Výhodou mnohých modelov je skladacia konštrukcia.

Hmotnosť solárnej nabíjačky

Ak teda chcete kompaktnú solárnu nabíjačku, ktorú pripevníte na batoh počas túry, siahnuť budete musieť po modeloch s menším solárnym panelom alebo skladacou konštrukciou. Pri náročných túrach oceníte s určitosťou menšiu záťaž, preto je na vás, či vám integrovaný akumulátor bude alebo nebude prekážať. Materiálmi sú väčšinou plasty alebo guma. Špeciálny materiál využívajú samotné absorpčné plochy s integrovanými fotovoltaickými článkami. V prípade vodoodolných modelov si výraznejšie priplatíte. Ak model vodoodolnosťou nedisponuje, riešením môže byť vodoodolné puzdro.

Doplnkové funkcie a príslušenstvo

Keďže väčšina solárnych nabíjačiek slúži primárne na outdoorové účely, je výhodou, ak disponuje praktickými prvkami. Výhodou je napríklad LED indikácia intenzity slnečného svitu (solárny panel deteguje, či je pod optimálnym uhlom a či absorbuje optimálne množstvo svetla). Solárne nabíjačky s integrovaným akumulátorom bývajú niekedy vybavené LED osvetlením.

Súčasťou príslušenstva je u niektorých výrobcov napríklad cestovné puzdro, niekedy dokonca vodotesné. Pre turistov sú niekedy s nabíjačkou dodávané aj karabíny, za pomoci ktorých je možné solárnu nabíjačku pripevniť napríklad na batoh. Pri solárnych nabíjačkách na 12 V určených pre autobatérie poteší funkcia monitorovania stavu autobatérie. Vďaka tomu presne viete, v akej kondícii batéria je.

Cena solárnych nabíjačiek

Aby ste mali lepšiu predstavu o tom, v akých cenových reláciách sa solárne nabíjačky pohybujú, počas prieskumu trhu sme si všímali aj tento rozhodovací faktor. Cenou sa riadi veľká väčšina spotrebiteľov a určiť si cenový rozpočet určite nie je zlé.

Prvé cenové pásmo do 70 eur vôbec nemožno považovať za kategóriu nekvalitných alebo nevýkonných solárnych nabíjačiek. V tomto cenovom pásme bez problémov kúpite solárnu nabíjačku s integrovaným akumulátorom, ako aj model s priamym solárnym nabíjaním. Výkon sa môže pohybovať v širokom rozpätí 5 až 25 W. V tejto kategórii si väčšina spotrebiteľov nájde to, čo potrebuje.

Od 70 do 150 eur nájdete solárne nabíjačky s vyšším výkonom, z kvalitnejších materiálov. Takisto sú tu výkonné solárne nabíjačky aj s funkciu powerbanky alebo výkonné solárne nabíjačky s vysokým výkonom nad 20 W. Práve v tejto cenovej triede natrafíte aj na solárne nabíjačky na 12 V a dokážete tak napájať taktiež autobatériu vášho vozidla. Výhodou niekedy je, že hoci sa kapacitou či výkonom od lacnejších modelov nelíšia, rozhodovať môže nižšia hmotnosť. Nad 150 alebo skôr 300 eur sú už k dispozícii plošné solárne nabíjačky, ktorými dokážete poháňať aj väčšie spotrebiče či elektroniku. Majú však väčšie rozmery a určite nie sú určené na cestovanie.

Siahnite po spoľahlivých modeloch

Faktom je, že hoci v kategórii solárnych nabíjačiek pôsobí niekoľko výrobcov, nemožno hovoriť o výhradne renomovaných značkách. Pri prieskume trhu sme však našli niekoľko modelov, ktorých referencie sú veľmi pozitívne. Patria sem solárne nabíjačky Goal Zero, ktoré majú na našom trhu veľmi bohaté zastúpenia výkonných i menej výkonných modelov. Ďalej sú to solárne nabíjačky PowerPlus či Allpowers. Turistami obľúbené sú solárne nabíjačky Crossio a Berger.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte skúsenosti so solárnymi nabíjačkami? Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti s výberom? Potrebujete poradiť s výberom alebo sa neviete rozhodnúť? V takom prípade nás neváhajte kontaktovať. Nižšie napíšte komentár a my vám čo najskôr odpovieme a poradíme s výberom. Sme v kontakte s odborníkmi a predajcami vybraných produktov. V prípade, že vám niečo v našom článku chýba, radi dané informácie doplníme, stačí, ak nám dáte vedieť.

Zásadný rozdiel je, že solárna nabíjačka s napätím 5 V umožňuje nabíjanie drobnej elektroniky – smartfón, GPS, kamera, fotoaparát, tablet či notebook. Prispôsobená je tomu i konektivita a typy výstupov (USB, micro-USB). Solárne nabíjačky s 12 V majú výstupy určené pre nabíjanie autobatérie. Veľmi často sa solárne nabíjačky používajú aj pri napájaní akumulátora v prípade lodí.

V tomto ohľade záleží na tom, či je konštrukcia nabíjačky vodoodolná. V každom prípade však v prípade nepriaznivého počasia odporúčame solárnu nabíjačku chrániť pred vlhkosťou. Riešením môže byť napríklad nepremokavé puzdro. Za slnečného počasia však môže byť efektivita absorpcie slnečného svitu znížená.

Základom je, aby takáto solárna nabíjačka disponovala napätím 12 V a adaptérom do autozapaľovača. Slúži primárne na dobíjanie alebo udržiavania autobatérií v optimálnej kondícii. Výhodou je, že solárnu batériu môžete k autobatérii pripojiť vždy, keď máte pocit, že dochádza k horším štartom alebo evidentnému poklesu kapacity. Solárna nabíjačka funguje nezávisle, potrebné je len, aby bol solárny panel vystavený slnečnému žiareniu. Takéto solárne batérie 12 V zvyčajne nemajú integrovaný akumulátor, nabíjajú priamo.

Špecificky nemožno vyčleniť solárne nabíjačky určené na bicykel či inú športovú aktivitu. Otudoorové solárne nabíjačky sú určené na používanie v rôznych podmienkach. Aj solárna nabíjačka na turistiku je použiteľná aj na bicykli. Záleží len na tom, či chcete mať solárnu nabíjačku pripevnenú na ráme bicykla alebo na vaku – chrbte. Je teda možné solárne nabíjačky používať aj na bicykli, vymedzovať však samostatný segment nemožno.

PowerPlus Tiger USB 12V 5W

5 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, má 1 USB konektor, vhodná je aj do autozapaľovača

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Solárna nabíjačka s modelovým označením Tiger patrí k najpredávanejším na našom trhu. Zaujme nielen nízkou cenou, ale takisto svojou univerzálnosťou. Solárna nabíjačka na mobil disponuje nielen USB vstupom, ale takisto má adaptér do autozapaľovača na 12 V. Nemá integrovanú batériu.

PowerPlus Tiger je lacná solárna nabíjačka, ktorá je vybavená solárnym panelom. Určená je na priame nabíjanie, pretože energiu nedokáže uchovávať, ale priamo ju odovzdávať. Ak chcete nabíjačku so solárnym panelom a funkciou powerbanky, skúste tento model – Sunen 9W 20000mAh. Solárny článok má maximálny výkon 5 W, v praxi však efektívne nabíjanie predstavuje 3,5 W. Solárny panel má napriek menšej absorpčnej ploche veľmi dobrú efektivitu a pri priamom slnku je prúd nabíjania pomerne stabilný. Za hodinu dokáže solárna nabíjačka odovzdať zhruba 600 až 700 mAh za hodinu.

Výhodou tejto lacnej nabíjačky je, že disponuje dvojicou konektorov. Nabíjať môžete zariadenia za pomoci 5 V USB vstupu, ale takisto je k dispozícii aj 12 V adaptér do autozapaľovača. Záleží tak na vás, ktorý variant budete využívať častejšie. Inteligentný USB nabíjací kábel presne vie, akým prúdom bude zariadenia nabíjať. Výrobcu chválime aj za praktické puzdro, ktoré je súčasťou balenia. Opomenúť nemôžeme ani nízku hmotnosť solárnej nabíjačky len 300 g. Konštrukcia je skladateľná, čo ušetrí miesto v turistickom vaku.

Prenosný solárny panel vám poslúži počas rôznych outdoorových aktivít. Nutný je však prísun slnečného svetla. Ide totiž o priamu solárnu nabíjačku bez integrovanej batérie. Výhodou je nízka hmotnosť a kompaktné rozmery – skladacia konštrukcia. Zákazníci sú radi takisto za dva výstupy 5 V a tiež 12 V. Nabíjačka je skladateľná a dodávaná je s praktickým puzdrom. Výkon nabíjačky neohúri, v priemere sa nabíjací výkon pohybuje okolo 3,5 W, ak je solárny panel pod správnym uhlom a dopadá naň husté slnečné žiarenie. Čím však u väčšiny spotrebiteľov boduje, je nízka cena.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
USB aj 12V adaptér do autozapaľovača
Praktické puzdro

Negatíva

Pomalšie nabíjanie
Bez vstavanej batérie

Výkon: 5 W ● Výstupné napätie: 5 V/12 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 1xUSB/5V, autozapaľovač/12V ● Hmotnosť: 300 g ● Rozmery: 183 x 153 mm

Crossio SolarPower 21W 2.0

21 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 5 V, 1 USB-C a 1 USB-A konektor

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento solárny zdroj energie disponuje až tromi solárnymi panelmi s výkonnými fotovoltaickými článkami. Každý z nich má výkon až 7 W. Veľkou výhodou sú dva USB výstupy a poteší aj zvýšená odolnosť. Solárnym panelom nevadí ani zvýšená vlhkosť. Konštrukcia je skladacia. Hmotnosť je vyššia až 556 g.

Solárna nabíjačka Crossio je priam stvorená pre milovníkov cestovania, ktorí sa neraz ocitnú mimo civilizáciu. Nabíjacie zariadenie je vybavené tromi samostatnými solárnymi panelmi, z ktorých každý má výkon 7 W. Dohromady je maximálny výkon až 21 W. Výrobca uvádza, že účinnosť jeho solárnych článkov je o 17 % vyššia. Bez problémov teda môžete nabíjať mobilný telefón, Bluetooth slúchadlásmart hodinky alebo aj tablet či netbook. Vďaka dvom USB výstupom (1xUSB-C, 1xUSB-A) s napätím 5 V môžete nabíjať dokonca dve zariadenia súčasne. Energia sa rovnomerne prerozdeľuje, nabíjanie jedného zariadenia je naozaj rýchle (2,4 A).

Čím je ešte Crossio SolarPower 2.0 výnimočné a získalo si našu priazeň, je jeho kvalita spracovania. Materiály sú masívne, odolné a hoci je daň za tento parameter hmotnosť, ktorá presahuje pol kilogramu, zvýšená odolnosť IPX4 má svoje opodstatnenie. Solárna nabíjačka je vodoodolná a dokáže pracovať aj pri -25 °C alebo až +65 °C. Hoci má väčšie rozmery, vďaka skladacej konštrukcii jej miesto v batohu určite nájdete. Odporúčame ju predovšetkým používateľom, ktorí sa radi vyberajú na viacdňové túry alebo cyklovýlety a možno potrebujete napájať svoju GPS. Nabíjačka má aj pútka pre pohodlné zavesenie, napríklad na vak.

V zásade si v prípade tohto modelu nie je na čo sťažovať a potvrdzujú to i referencie ostatných zákazníkov. Síce nejde o kombináciu nabíjačky a powerbanky, integrovaný akumulátor v nej teda nenájdete, no Crossio ponúkne perfektný výkon nabíjania a veľmi efektívne, až tri, solárne panely s celkovým výkonom 21 W. Páči sa nám aj fakt, že nechýba ani rýchlejší USB-C výstup. Zvýšená odolnosť proti prachu a striekajúcej vode IPX4 je veľkou výhodou predovšetkým pre tých používateľov, ktorí vedia, že takýmto javom bude solárna nabíjačka vystavená. Dobíjanie je rýchle, súčasne môžete nabíjať dve zariadenia. Spotrebiteľom nevadí ani o niečo väčšia hmotnosť. Účinnosť panelu je podľa ich slov na veľmi dobrej úrovni. Radi sú aj za skladaciu konštrukciu.

Pozitíva

Výkon nabíjania
Kvalitná konštrukcia
Vedoeodolnosť IPX4

Negatíva

Žiadne

Výkon: 21 W ● Výstupné napätie: 5 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 1xUSB-C a 1xUSB-A/5 V/2,4 A ● Hmotnosť: 556 g ● Rozmery: 280 x 155 x 30 mm

Eco-Worthy 120W/20A

120 W solárna nabíjačka odolná proti vode, výstupné napätie 18 V, konektivita 2 USB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Eco-Worthy ponúka celkový výkon až 120 W. Solárna nabíjačka sa skladá zo štyroch solárnych panelov, z ktorého každý má menovitý výkon 30 W. Články sú z monokryštalického kremíka a výrobca garantuje, že výkon týchto článkov je o 20 % vyšší než u konkurenčných modelov. Solárny port má napätie 18 V, napájací DC port má 12 V. Solárny panel pripojíte cez DC adaptér ku káblu a následne k solárnemu výstupu.

Solárna nabíjačka je kompatibilná aj so solárnymi generátormi, ktoré si viete zakúpiť a využiť ich tak pre praktickejšie napájanie. Súčasťou balenia je až 8 DC adaptérov, stačí si vybrať kompatibilný. Regulátor, ktorý automaticky deteguje elektrické napätie, nedokáže súčasne napájať DC adaptér a port pre batériu. Nemôžete tak súčasne napríklad nabíjať laptop a 12 V batériu. Všetko je veľmi dobre vysvetlené v pribalenom návode od výrobcu.

Vďaka svojmu vysokému výkonu je solárna nabíjačka vhodná na turistiku, kemping alebo pre podporné nabíjanie 12 V akumulátora v aute. V balení nájdete taktiež upínacie svorky. Dôležité je spomenúť aj parametre regulátora. Ten dokáže automaticky detegovať 12/24 V napätie a vybavený je LCD displejom, kde zobrazuje výšku el. napätia. Maximálny zaťažovací a nabíjací prúd je 20 A. Práve na regulátore sa nachádzajú dva USB porty 5 V/2 A.

Solárnej nabíjačke neprekáža ani dážď. Konštrukcia je vodoodolná a potiahnutá špeciálnou ochranou textíliou. Možné je pripevniť ju i na batoh. Samotná nabíjačka váži 3,86 kg. Pre turistov trochu vyššia hmotnosť, no vzhľadom na rozmery je primeraná. V rámci príslušenstva dostanete potrebné adaptéry, spomenutý regulátor a tiež 55-palcový kábel s objímkami na batérie.

Výhodou nabíjačky je nielen vysoký výkon a široké možnosti využitia, ale taktiež skladacia konštrukcia. Eco-Worthy má navyše konštrukciu odolnú proti vode a má aj špeciálnu textilnú úpravu. Spotrebiteľov teší príslušenstvo, ktoré je súčasťou dodávky. Nabíjačka sa podľa viacerých ľahko používa. Veľkou výhodou je práve regulátor napätia s USB portami. Samozrejme, potrebné je myslieť na to, čo chcete nabíjať a nezabúdať, že nabíjačka pracuje vďaka slnečnému UV žiareniu – nezabúdajte na vhodné umiestnenie. Celkovo ide o štyri prepojené solárne panely, každý má výkon 30 W. Pozitívom je podľa zákazníkov tiež kvalitné prevedenie a dobre riešené spoje konštrukcie.

Pozitíva

Skladateľná konštrukcia
Dodávaná s regulátorom
Rýchle nabíjanie

Negatíva

Vyššia cena

Výkon: 4x30 W ● Napájací port: 12 V DC ● Výstupné napätie: 16-18 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 2x USB/2 A/5 V ● Hmotnosť: 3,86 kg ● Rozmery: 157 x 54,6 x 50 cm (rozložené)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Elektronika

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Komentáre
Rišo 22.Feb.2022

ChoeTech Foldable Solar Charger 14 W Black má veľmi pekné spracovanie a prekvapivo aj veľmi dobre nabíja. Mínusom je, samozrejme, nutnosť priameho slnečného svetla. Myslím si, že nákup neboli vyhodené peniaze. Páči sa mi aj mechanicky odolné prevedenie. Ak ste ekologicky zameraní, určite budete spokojní. :-)

Odpovedať

Matej 22.Feb.2022

Crossio SolarPower má fakt perfektný výkon a kvalitnú konštrukciu s vodeodolnosťou. Nabíjačku mám so sebou na cestách, na priamom slnku jej nemám čo vyčítať, samozrejme, s ubúdajúcim slnkom sa jej výkon stráca a slabne. To je však pri takomto type nabíjačky logické. Vie nabiť až dve zariadenia súčasne.

Odpovedať

Adam 23.Feb.2022

Kúpil som si PowerPlus Gibbon ETFE 5W USB 5V kvôli nízkej cene a dobrému pomeru ceny a kvality. Páči sa mi zvýšená odolnosť a zároveň kompaktné rozmery. Výkon je však nízky a nabíjanie pomalé, takže som dosť sklamaný.

Odpovedať

Gabriel 26.Feb.2022

Goal Zero Boulder 100 je kvalitne spracovaná nabíjačka s vydarenou a odolnou konštrukciou. Mínusom je pre mňa 8 mm blue jack. Niekoho môže od nákupu odradiť vysoká cena a potreba zakúpenia záložného zdroja, čo zvyšuje náklady ešte viac. Za najväčšiu výhodu považujem možnosť napájať aj energeticky náročné spotrebiče.

Odpovedať

Peter F. 25.May.2022

Solárny panel Oxe SOLAR CHARGER bol vyrobený pre potreby fotopasce, no vďaka meniču je možné cez tento panel nabíjať aj mobilný telefón či ďalšie zariadenia. Niektoré obchody tento menič ponúkajú zadarmo. Panel je fajn, v balení bolo všetko potrebné pre pohodlné fungovanie.

Odpovedať

Viktor 26.May.2022

ChoeTech 14W dobre nenabíja ani na slnku, za niekoľko hodín nabíjania sa percentá batérie na mojom mobile zdvihli len o málo. Čakal som lepší výkon… USB výstup je navyše pomerne krehký a mám o jeho životnosť obavy. Našťastie som nabíjačku kúpil v zľave, inak by som viac nadával. :-D

Odpovedať

Karol 14.Jun.2022

PowerPlus Tiger USB 12V 5W funguje veľmi dobre, som prekvapený výkonom na tak malú plochu. Túto nabíjačku som si vybral na základe nízkej obstarávacej ceny. Páči sa mi, že v balení je praktické puzdro na prenášanie a tiež USB aj 12V adaptér do autozapaľovača. Maličkým mínusom je, že tu nie je vstavaná batérie, ale v tejto cenovej kategórii je to bežné.

Odpovedať

Tomáš 04.Jul.2022

Mám dobrú skúsenosť s nabíjačkou Crossio SolarPower. Je to dobrá kvalita za dobrú cenu. Na priamom slnku funguje slušne, samozrejme, s ubúdajúcim slnkom výkon slabne. Dokáže nabíjať dve zariadenia súčasne. Pôvodne som mal vybratú nabíjačku z Decathlonu, ale tá nebola dostupná a musel by som na ňu dlho čakať, takže som si napokon vybral túto. Plusom je vodeodolnosť a kvalitná konštrukcia.

Odpovedať

Igor 13.Jul.2022

Nabíjačka Eco-Worthy 120W/20A je prenosná a ľahko skladateľná, oceňujem jednoduché používanie aj rýchle nabíjanie, pokiaľ je slnko. Plusom je, že sa dodáva s regulátorom. Mínusom zas vyššia cena, ale to je pri solárnych nabíjačkach zatiaľ pravidlom.

Odpovedať