Práčky LG

Práčky LG – recenzie, skúsenosti, cena

Je veľmi časté, že spotrebitelia ostávajú verní osvedčeným značkám, ktoré vlastnili napríklad v minulosti. Práčky LG patria na trhu medzi veľmi dobre hodnotené zákazníkmi i spotrebiteľskými testovacími organizáciami. Juhokórejská značka je známa predovšetkým inovatívnymi technológiami a funkciami. Náš porovnávací test práčok najlepšie ohodnotil práčku LG FLR5A92WS s WiFi pripojením a funkciou parného prania. Vybrali sme však aj ďalšie automatické práčky LG a náš test pre vás môže byť tou najlepšou pomôckou pre správny výber najlepšej práčky do domácnosti.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú práčku LG kúpiť?

Spracovali sme kompletné recenzie práčok, ktoré nájdete v odsekoch nižšie. Ak však nemáte čas študovať si všetky parametre, môže vám pomôcť naša prehľadná tabuľka aj s krátkymi charakteristikami produktov. Vybrali sme do nej TOP 3 LG práčky, ktoré zaujali konkrétnymi parametrami alebo vlastnosťami. Vybraté boli na základe odbornej metodiky porovnávacieho testu. Aj z toho dôvodu ich výberom určite nič nepokazíte.

Názov Hodnotenie Detail
LG F2DV5S8S1 5* Zobraziť produkt
LG F2DV9S8H2 5* Zobraziť produkt
LG FA4TURBO9E 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
LG FLR5A92WS

LG FLR5A92WS

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 200 za minútu, 12 programov, trieda účinnosti odstreďovania B, energetická trieda A.

Zobraziť viac info

Inteligentnú automatickú práčku LG FLR5A92WS s objemom pracieho bubna 9 kg môžete vďaka WiFi spárovať so svojím mobilom cez aplikáciu LG ThinQ. Práčka využíva technológiu AI DD, pomocou ktorej optimalizuje prací cyklus. Nechýba možnosť parného prania, odložený štart alebo možnosť pridania bielizne počas prania.

Cenový trhák
LG FTBU4AIDDUW

LG FTBU4AIDDUW

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 400 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Zobraziť viac info

V našom porovnávacom teste je aj táto cenovo dostupná práčka LG. Ide o voľne stojacu práčku štandardných rozmerov s kapacitou pracieho bubna 9 kg. Tento model je vybavený technológiou inteligentného prania AI DD. Senzormi dokáže detegovať množstvo bielizne a typ materiálu. V programovej výbave nechýba parný program.

Náš TIP
LG F4TURBO9E

LG F4TURBO9E

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 360 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Zobraziť viac info

Predom plnená práčka LG F4TURBO9E s 9 kg pracím bubnom a tichým invertorovým motorom Direct Drive dokáže na základe zváženia objemu bielizne a druhu tkaniny zvoliť optimálny prací cyklus. Ponúka 14 pracích programov, medzi funkciami je odložený štart i funkcia Add Item. Práčka dosahuje až 1 400 ot./min.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Ponuka výrobcu LG je v tomto segmente veľmi rozmanitá. LG práčky sú známe predovšetkým svojou inovatívnosťou, zaujímavými technológiami, množstvom funkcií a moderným dizajnom. Pri porovnávaní práčok sme brali do úvahy výsledky odborných spotrebiteľských testov aj názory spotrebiteľov. Takisto sme si pripravili odbornú metodiku testovania, kde sme porovnávali najdôležitejšie parametre. Samozrejme, základom pre nás bolo to, ako sú zákazníci spokojní s kvalitou prania, pláchania a odstreďovania. Veľký vplyv na záverečné rozhodnutie spotrebiteľa má aj to, aká je spotreba vody a el. energie, aká je dĺžka pracieho cyklu a aj to, aké programy práčka ponúka.

Výsledná kvalita prania
Efektivita pláchania a odstreďovania
Spotreba vody a el. energie
Ovládanie a obsluha
Programová výbava a funkcie
Hlučnosť

Automatické práčky LG už dávno nie sú vyrábané len v Južnej Kórei. Dnes sa LG práčky vyrábajú aj v Európe. Jej modely patria v rámci konkurencie medzi drahšie. Porovnateľné napríklad s práčkami Samsung, Electrolux alebo AEG. Kvalitatívne je potrebné vždy porovnávať cenovo porovnateľné modely. Aj lacnejšie modely LG práčok sú dnes poháňané kvalitnými a hlavne tichými invertorovými motormi, čo je veľkou výhodou. Výrobca na motor dáva záruku až 10 rokov. Prieskum trhu sme realizovali vďaka databáze portálu Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie práčok LG

Pripravili sme pre vás recenzie konkrétnych modelov LG práčok, ktoré sme po detailnom prieskume trhu zaradili na náš zoznam. Počas prieskumu trhu sme zistili, že LG práčky dosahujú veľmi vysoké hodnotenia a od spotrebiteľov získavajú veľmi dobré referencie. Patria medzi najlepšie hodnotené práčky. V portfóliu výrobcu sú drahšie i cenovo dostupnejšie modely a je možné si vybrať aj v prípade, že sa orientujete na cenu. Náš porovnávací test práčok je nezávislý a založený na objektívnom posudzovaní jednotlivých parametrov. Spotrebiteľovi sa snažíme poskytnúť reálny obraz o silných, ale aj slabých stránkach konkrétnych práčok.

Víťaz testu

LG FLR5A92WS

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 200 za minútu, 12 programov, trieda účinnosti odstreďovania B, energetická trieda A.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Úzka spredu plnená inteligentná práčka LG FLR5A92WS spotrebiteľovi ponúka solídne výsledky prania. Na výber je 12 programov, čo nie je v porovnaní s konkurenciou najviac, ale nechýba pranie v pare, antialergický program ani rýchly program. Vďaka tichému invertorovému motoru je práčka tichá (71 dB pri odstreďovaní), súčasťou výbavy je inteligentný systém prania AI DD a AI Wash. Dochádza tak k optimálnej voľbe pracích programov a najvhodnejšej kombinácii pracích pohybov, vďaka čomu sú spotrebitelia s výsledkami prania veľmi spokojní. Max. náplň 9 kg patrí k tým väčším, motor produkuje „len“ 1 200 ot./min.

Na výber je čistiaci program, samostatné plákanie a odstreďovanie i program Steam pre alergikov. Aplikáciu môžete ovládať na diaľku a cez aplikáciu LG ThinQ rozšíriť programovú ponuku o nové pracie cykly. Pozitívne hodnotíme funkciu Add Item – možnosť pridať bielizeň počas prania. Spotrebiteľom sa pozdáva inteligentná diagnostika Smart Diagnosis. Práčka sa ovláda pomocou otočného regulátora, všetko podstatné sa zobrazuje na dobre čitateľnom LED displeji. Ovládací panel je v češtine.

Práčka patrí do energetickej triedy A. Hlučnejšia je len pri odstreďovaní, dosahuje hladinu hluku 71 dB. Nechýba uzamknutie ovládacieho panela (detská poistka) ani reštart programu po výpadku prúdu. Práčka disponuje ochranou proti pretečeniu, Aqua stop chýba.

Pozitíva

Parné pranie
WiFi pripojenie a intuitívne ovládanie
Smart diagnostika

Negatíva

Dĺžka programov
Menší výber programov

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: A ● Max. kapacita naplnenia: 9 kg ● Max. počet otáčok: 1 200 ot./min. ● Počet programov: 12 ● Hlučnosť odstreďovania: 71 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 58 cm (Š x V x H)

Cenový trhák

LG FTBU4AIDDUW

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 400 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom porovnávacom teste je aj táto cenovo dostupná práčka LG. Ide o voľne stojacu práčku štandardných rozmerov s kapacitou pracieho bubna 9 kg. Tento model je vybavený technológiou inteligentného prania AI DD. Senzormi dokáže detegovať množstvo bielizne a typ materiálu. V programovej výbave nechýba parný program.

Táto práčka LG je zárukou dokonale vypranej bielizne. Zákazníci sú s výsledkami prania veľmi spokojní. Práčka umožňuje vyberať až zo 14 programov. Medzi nimi aj ECO, bavlna, syntetika, ručné pranie, tiché pranie alebo rýchly program. Špecifický je parný program určený pre alergikov alebo detskú bielizeň. Výhodou programu Steam je aj to, že bielizeň nie je taká dokrčená a nie je potrebné ju často ani žehliť.

V rámci flexibility je možné aktivovať predpierku, odložený štart alebo pridať prídavné odstreďovanie. Aktivovať je možné detskú poistku. Oceniť určite treba možnosť pridania bielizne už počas aktívneho pracieho cyklu. Po skončení pracieho cyklu práčka upozorní okolie akustickým signálom.

Spotrebitelia chvália šetrnosť práčky k bielizni. Bubon disponuje praktickým nerezovými lopatkami, ktoré nespôsobujú zadieranie. Navyše, každý program má odlišný pohyb bubna vďaka technológii AI DD. Práčka sa tak v každom programe správa k oblečeniu optimálne. V prípade, že program vybrať neviete, pokojne môžete vsadiť na inteligenciu práčky. Tá deteguje množstvo bielizne, ktorú zváži a taktiež typ vlákien. Následne vyberie z troch programov – bavlna, zmiešaná bielizeň alebo syntetika. Viacerí zákazníci však avizujú, že programy sú veľmi dlhé. Najdlhší je program ECO, ktorý môže trvať až vyše tri a pol hodiny.

Ovládaciemu panelu dominuje otočný regulátor, ktorým vyberáte program. Dodatočné nastavenia teploty či otáčok odstreďovania môžete nataviť na dotykovom paneli s displejom. Všetky nápisy sú v slovenskom jazyku. Ovládanie je veľmi nenáročné aj pre technicky menej zručných ľudí. Práčka je navyše veľmi tichá – max. 73 dB. Vybavená je Direct Drive invertorovým motorom. Na ten má zákazník už tradične záruku 10 rokov. Zariadenie je takisto veľmi úsporné a patrí do energetickej triedy B. Na jeden prací cyklus spotrebuje v priemer 53 litrov vody.

Model práčky LG FTBU4AIDDUW splnil naše očakávania. Rozhodne v ničom nesklamal a svedčia o tom aj názory a referencie zákazníkov. Práčka perie spoľahlivo a ponúka rovnako bohatú programovú výbavu ako drahšie modely. Spotrebitelia oceňujú jednoduché ovládanie. Taktiež sa im páči tichý chod, ktorý je doménou práčok LG. Veľmi je potrebné oceniť, že táto úsporná práčka má spotrebu vody o takmer 27 litrov menšiu, ako menšia slim práčka si sušičkou LG F2DV5S8S1. Aj preto právom patrí do energetickej triedy B aj po sprísnení hodnotenia. K dispozícii však nemáte sušičku, čo nie je také dôležité, ak nehľadáte vyslovene práčku so sušičkou. Máte k dispozícii parný program. Faktom je, že niektoré programy sú príliš dlhé.

Bez problémov si dokážete vďaka dotykovému panelu nastaviť teplotu vody, otáčky odstreďovania alebo aktivovať prídavné funkcie, napr. odložený štart, predpierku alebo prídavné plákanie. Práčka tiež umožňuje pridať bielizeň počas pracieho cyklu. Objem bubna je 9 kg bielizne na jednu náplň. Nejde o najväčší objem v tejto triede, no pre bežnú domácnosť je objem dostačujúci. Práčka je cenovo dostupná a splní všetky nároky. Ovládanie cez WiFi nie je nutnosť a preto neberieme túto absenciu ako nedostatok.

Pozitíva

Vynikajúce výsledky prania
Veľký bubon
Parné pranie

Negatíva

Dĺžka programov

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: B ● Max. kapacita práčky: 9 kg ● Max. počet otáčok: 1 400 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 73 dB ● Parný program: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: nie ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 56,5 cm (ŠxVxH)

Náš TIP

LG F4TURBO9E

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 360 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Predom plnená práčka s 9 kg pracím bubnom je vhodná aj pre viacčlennú domácnosť. LG F4TURBO9E je vybavená tichým invertorovým motorom Direct Drive s technológiou AI DD. Vďaka tomu dokáže na základe zváženia objemu bielizne a druhu tkaniny zvoliť optimálny prací cyklus. Celkovo má práčka až 14 pracích programov. Medzi nimi aj TurboWash rýchly program, syntetika, zmiešaná bielizeň, bavlna či športové oblečenie. Mamičky, ale i alergici si budú pochvaľovať program pre alergikov a parný program Steam+. Spotrebou sa automatická práčka LG radí do energetickej triedy B. Práčka je pomerne úsporná aj z pohľadu spotreby vody. Približná spotreba vody pri štandardnom cykle na základe váženého priemeru dosahuje hodnotu 50 litrov.

Spotreba el. energie sa pohybuje na veľmi priaznivej úrovni 58 kWh pri štandardnom pracom cykle. Medzi funkciami a programovou výbavou je aj odložený štart alebo funkcia Add Item, kedy môžete po zapnutí pracieho cyklu ešte pridať ďalšie kúsky oblečenia. Ovládací panel je dostupný v češtine alebo slovenčine. Na čelnej strane sa nachádza takisto podsvietený LED displej aj s dotykovou plochou pre ovládanie teploty, počet otáčok či režim prania. Voľne stojaca práčka LG je takisto veľmi tichá, a to aj v režime odstreďovania, keď môže práčka dosahovať až 1 400 ot./min. Pre prací program môžete pre konkrétny programy zvoliť aj režim – normálny a intenzívny.

LG nezostáva novým technológiám nič dlžné a potvrdzuje to i funkcia Smart Diagnosis, ktorá dokáže presne identifikovať chybový kód, prípadne upozorniť na znečistenie filtrov. Chýba však pripojenie k WiFi a možnosť využitia aplikácie LG ThinQ, tú ponúka napríklad práčka LG F28V9GW2W. Spotrebiteľov teší, že medzi prídavnými funkciami je aj program dodatočného odstreďovania, predpierka alebo detská poistka. Práčka LG je tiež vybavená ochranou proti úniku vody. Štandardná záruka 10 rokov na invertorový motor od spoločnosti LG je takisto veľkým plusom. Niektorým spotrebiteľom sa zdá zvuková signalizácia ukončenia pracieho cyklu veľmi tichá. Spomedzi práčok LG patrí model LG F4TURBO9E medzi tie, ktoré v pomere ceny a kvality ponúknu naozaj veľmi dobré parametre.

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Tichý chod
Množstvo pracích programov a voľba režimov

Negatíva

Tichá zvuková signalizácia

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: B ● Max. kapacita naplnenia: 9 kg ● Max. počet otáčok: 1 360 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 73 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: nie ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 56,5 cm (ŠxVxH)

LG F28V9GW2W

Spredu plnená práčka s kapacitou 8,5 kg bielizne, max. počet otáčok 1 170 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Slim práčky sú v tomto segmente čoraz žiadanejšie. Dôvodom je predovšetkým to, že vďaka menšej hĺbke sú kompaktnejšie a v menších kúpeľniach vďaka nim ušetríte veľa miesta. LG F28V9GW2W je menšou práčkou s objemom bubna 8,5 kg. LG F28V9GW2W patrí do energetickej triedy A a je veľmi úsporná aj z hľadiska vody či el. energie. Invertorový motor vyprodukuje 1 170 ot./min. a vďaka technológii AI DD ponúkne spotrebiteľovi optimálnu voľbu pracieho cyklu. Po naplnení práčky softvér bielizeň odváži a určí na základe jemnosti vlákien ideálny prací program. Tých má spredu plnená práčka až 14. Najkratší program TurboWash zvládne vyprať už za 39 minút.

Samozrejmosťou sú pracie programy, ako bavlna, vlna, čistenie bubna, pre alergikov či syntetika. Program pre alergikov je dokonca certifikovaný organizáciou BAF a je teda zárukou likvidácie až 99,9 %. LG F28V9GW2W je zároveň aj parná práčka vďaka funkcii Steam+. Práčka je veľmi tichá a ani pri odstreďovaní neprekročí hladinu hluku 75 dB. Veľmi sa nám pozdáva i ovládanie práčky. Otočný regulátor vám zjednoduší výber programu a dotyková plocha s podsvieteným LED displejom vám dáva na výber zvoliť si teplotu i prídavné odstreďovanie. Špeciálnym vylepšením je redukcia pokrčenia. Bielizeň je tak po pláchaní i odstreďovaní omnoho menej pokrčená a pri žehlení si tak ušetríte množstvo času. Práčka je k oblečeniu maximálne šetrná.

Koho nebaví dotykový ovládací panel a otočný regulátor, využiť môže aplikáciu LG ThinQ. Po pripojení sa k nej môžete práčku dokonca zapnúť na diaľku. Samozrejme, primárnym účelom je diagnostika práčky v prípade poruchy. Cez WiFi ľahko spárujete práčku s vaším smartfónom a kompatibilná je aplikácia aj s technológiami Alexa a Google Asisstant. Sťahovať môžete cez aplikácie aj aktualizácie softvéru pre optimalizáciu pracích cyklov. Práčka LG F28V9GW2W s parnou funkciou nesklame ani vyhotovením. Materiály sú kvalitné, predné sklo je tvrdené a bubon z kvalitného nerezu. Chod je veľmi tichý a zabúdať netreba ani na garantovanú záruku 10 rokov na motor.

Pozitíva

Tichý chod
Parná funkcia
AI DD a množstevná automatika

Negatíva

Vyššia cena

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: A ● Max. kapacita naplnenia: 8,5 kg ● Max. počet otáčok: 1 170 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 71 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 47,5 cm (ŠxVxH)

LG F2DV5S8S1

Spredu plnená práčka s kapacitou 8,5 kg bielizne, max. počet otáčok 1 200 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Automatické práčky LG sú svojimi technológiami dobre známe. Tento model ponúka až 14 pracích programov vrátane parnej funkcie. Výhodou je aj prítomnosť sušičky. Disponuje automatickým vážením bielizne a dokáže zvoliť optimálny prací program. Vďaka WiFi dokážete v aplikácii vykonať diagnostiku a stiahnuť nové programy pre upravenie časov programov.

Najdôležitejším faktorom pri praní je, aby bola bielizeň čistá a aby k nej bola práčka šetrná. Tieto kritériá práčky spĺňa. Okrem toho, že si môžete vybrať zo 14 pracích programov (bavlna, bavlna+, zmiešaná bielizeň, ručné pranie, jemná starostlivosť...), môžete využiť aj inteligenciu samotnej práčky. Tá využíva systém AI DD, ktorý vyberie program za vás. Bielizeň zváži, rozpozná mieru znečistenia a jemnosť materiálu. Následne zvolí optimálny typ a dĺžku programu. Tomu sa prispôsobí aj pohyb bubna.

Medzi programami je tiež parné pranie (Steam), ktoré je vhodné pre alergikov pre elimináciu baktérií. Pri použití pracích prostriedkov bielizeň veľmi dobre osvieži. Veľmi často možno budete využívať aj rýchly program TurboWash 59 – ide o hodinový program. Ak nestíhate práčku spustiť, máte k dispozícii predpierku alebo funkciu odloženého štartu (3 – 19 hodín). Maximálna kapacita pracieho bubna je 8,5 kg. Pri sušení je to 5 kg. Sušenie je pomerne efektívne, no čas sušenia je dlhší. Medzi prídavnými funkciami nechýba napríklad možnosť pridania bielizne počas cyklu alebo intenzívne plákanie. Bielizeň je však viac dokrčená.

Ovládanie je maximálne intuitívne za pomoci ovládacieho panelu s displejom a otočného regulátora. Celé menu je v českom jazyku. Pre nastavenie teploty a aktivovanie prídavných funkcií je tu práve displej s dotykovými tlačidlami. Vďaka prítomnosti WiFi však môžete práčku zapnúť na diaľku. Práčka vás na diaľku dokáže upozorniť, že práve doprala. Stačí povoliť notifikácie. Zároveň mobilná aplikácia ThinQ LG slúži takisto na diagnostiku práčky a jej údržbu.

Spotrebitelia veľmi chvália tichý chod automatickej práčky so sušičkou. Hlučnosť dosahuje maximálnu hodnotu okolo 72 dB a aj to len pri maximálnych otáčkach pri odstreďovaní bielizne. Na invertorový motor Direct Drive dáva výrobca záruku 10 rokov. Ide o Slim práčku, pretože hĺbka je len 47,5 cm. Aj to je dôvod, prečo je objem bubna menší.

Ak hľadáte práve úzku práčku, potom vám menší objem bubna určite prekážať nebude. Práčka má hĺbku 47,5 cm. Spotrebitelia oceňujú práve tento kompaktný rozmer. Hlavnou výhodou je prítomnosť sušičky, ktorej objem nie je nijak výrazne obmedzený. Kapacita je 5 kg a účinnosť sušenia v praxi je veľmi dobrá. Spotrebiteľom sa páči tichý chod a veľmi dobre vypraná bielizeň. Taktiež sa im pozdáva prítomnosť WiFi, hoci niektorí pre zmenu avizujú, že funkcie aplikácie sú obmedzené a vôbec ju nepoužívajú. Výhodou je však v prípade opráv. Ovládanie cez mobil však pre niekoho môže maž zmysel, napríklad je praktické upozornenie o konci pracieho cyklu, ktoré vám príde na mobil.

Rodičov určite teší prítomnosť parného programu Steam, rovnako tak aj alergikov. Viacerých teší, že práčka sama upozorní na nutnosť vyčistenia bubna. K tomu je určený samostatný program. Práčka so sušičkou je pomerne drahá, no je potrebné brať do úvahy, že ide o slim práčku so sušičkou, ktorá v kompaktných rozmeroch ponúka 2v1.

Pozitíva

Kombinácia práčky so sušičkou
Veľmi tichý chod
Možnosť pridania bielizne po spustení cyklu

Negatíva

Vyššia cena vzhľadom na kapacitu

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: C ● Max. kapacita práčky: 8,5 kg ● Max. kapacita sušičky: 5 kg ● Max. počet otáčok: 1 200 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 72 dB ● Parný program: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 47 cm (ŠxVxH)

Ďalšie zaujímavé produkty

Portfólio výrobcu práčok značky LG je veľmi bohaté a ponúka naozaj široké spektrum modelov. Medzi spredu plnenými modelmi sa nachádzajú drahšie i lacnejšie práčky. Test Magazín na základe odbornej metodiky testovania vybral tie práčky, ktoré vyhoveli hodnoteným kritériám. Zároveň však nie je možné spracovať recenzie všetkých produktov. Vybrali sme preto ďalšie alternatívne automatické práčky LG, ktoré stoja za zváženie. Pozrite si detailnejšie sekciu ďalších zaujímavých produktov a možno medzi nimi nájdete to, čo hľadáte.

Vopred plnená práčka LG FA49V5VW1W disponuje pracím bubnom s objemom 9 kg. Tichý invertorový motor Direct Drive spolupracuje s technológiou AI DD na detekciu hmotnosti bielizne a detekciu mäkkosti. Nechýba ani možnosť pridania bielizne počas prania alebo parná funkcia. Na výber je 14 programov.

Parametrami môže niektorým spotrebiteľom vyhovovať aj automatická práčka LG F2DV9S8H2. Bohatá programová výbava so 14 programami obsahuje program pre alergikov. Praktická je tiež funkcia Add Item alebo odložený štart. Objem pracieho bubna je 8,5 kg. Voliť je možné intenzitu prania niektorých režimov. Zapnúť je možné aj samostatné plákanie.

Práčka LG F27V3HY6W zaujme priaznivou cenou a kvalitným spracovaním. Objem pracieho bubna je 7 kg, čo je menej ako pri konkurenčných modeloch. Vďaka programu Steam však ponúka parné pranie. Prezentuje sa veľmi tichým chodom. Patrí do energetickej triedy D. Ponúka 14 programov a niekoľko prídavných funkcií, napríklad aj odložený štart.

Do nášho alternatívneho výberu sa dostala aj spredu plnená práčka LG FA94V5UVW0. Ide o model inteligentnej práčky, ktorý dokáže využívať vďaka WiFi aj funkcie aplikácie LG ThinQ. Objem práčky je 9 kg. Počas pracieho cyklu môžete pridať ďalšiu bielizeň. Poteší funkcia odloženého štartu. Chod je veľmi tichý. Práčka využíva technológiu AI DD na detekciu hmotnosti a mäkkosti bielizne.

Práčka LG FASR3A04WW disponuje pracím bubnom s objemom 10 kg. Vďaka technológii AI DD je samozrejmosťou automatické váženie, detekcia jemnosti vlákien a optimálna voľba pracích pohybov pre efektívne a šetrné pranie. Plusom je možnosť pridania bielizne počas prania. Spotreba vody na jedno pranie/cyklus je 52 litrov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Niekedy je pre spotrebiteľov veľmi náročné si na základe parametrov si vybrať, akýkoľvek spotrebič. Aj v prípade práčok platí, že spotrebiteľ investuje do modelu, o ktorom vie, že má dostatok referencií. Práve preto sme pre vás pripravili tabuľku TOP 5 najpredávanejších práčok LG. Pri výbere však vždy zohľadnite vlastné preferencie a nároky, ktoré na automatickú práčku máte.

Názov Hodnotenie Detail
LG F2DV5S8S1 5* Zobraziť produkt
LG FA4TURBO9E 5* Zobraziť produkt
LG FA94V5UVW0 5* Zobraziť produkt
LG F4TURBO9E 5* Zobraziť produkt
LG FBLR7A92WG 5* Zobraziť produkt

V prípade, že si nechcete práčku vyberať bez toho, aby ste si podrobne preštudovali všetky parametre, prečítajte si najprv našich sprievodcov výberom. Ako vybrať spredu plnenú práčkuzhora plnenú práčku sa dozviete v samostatných testoch.

Otázky a odpovede – FAQ

Ste majiteľom práčky LG? Potrebujete niečo vedieť o recenzovaných modeloch alebo potrebujete poradiť s konkrétnym modelom práčky? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti alebo sa na nás obráťte s vašimi dotazmi. Radi vám poradíme a pomôžeme s výberom. Na vaše otázky sa snažíme odpovedať v čo najkratšom možnom čase.

Vodný kameň v práčke je závažným problémom, ktorý sa môže prejaviť po dlhšej dobe používania a jeho účinky môžu mať fatálne následky. Dôvodom, prečo sa vodný kameň v práčke usádza je najčastejšie tvrdá voda. Nejde o žiadny reklamný trik, no čistiaci prostriedok Calgon je špeciálnym prípravkom, ktorý pri pravidelnom používaní dokáže čiastočne odstrániť vodný kameň (rozpustiť). Zároveň je účinný aj v boji so zápachom v práčke. Dôležité je tiež priebežné čistenie bubna práčky, dávkovača aviváže a pracích prostriedkov. V neposlednom rade aj vodného filtra. Najlepšie, ako predĺžite život vašej práčky je, ak vsadíte na pravidelnú údržbu.

Zápach v práčke vzniká predovšetkým z dôvodu usádzania nečistôt, ktoré sa držia v bubne práčky. „Babským“ receptom je zmiešanie 3 litrov vody, 1 litra octu a 1 kg kryštálovej sódy. Následne je dobré práčku spustiť v intenzívnom režime pri najvyššej teplote. Cyklus by mal trvať aspoň 120 minút. Tento postup môžete zopakovať aj 2-3-krát. Vyčistiť by ste však mali aj tesniace gumy a dávkovač pracieho prášku či aviváže. Pravidelne čistiť by ste mali aj vodný filter, aspoň každé 2 až 3 mesiace. Niekedy môže byť problémová hadica, kde sa môže zdržiavať zostatková voda. Predovšetkým vtedy, ak sa práčka dlhšie nepoužívala. Použiť možno na čistenie aj Savo proti plesniam a baktériám alebo Sanytol – Čistič práčky.

Najväčšou výhodou sú rozmery takejto práčky. Spravidla sa nelíšia výškou ani šírkou, no rozhodujúca je hĺbka. Za slim práčky považujeme tie, ktorých hĺbka je menej ako 50 cm. Ich objem sa pohybuje na úrovni 5 až 8 kg. Dnešné úzke práčky nemajú oproti štandardným práčkam žiadne nevýhody.

LG F4WT409AIDD

Spredu plnená práčka s kapacitou 9 kg bielizne, max. počet otáčok 1 400 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania A.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spredu plnená práčka LG patrí medzi veľmi pozitívne hodnotené modely. Ide o inteligentnú automatickú práčku so SMART technológiami. Núdzu pri jej používaní nebudete mať ani vďaka 9 kg praciemu bubnu. Ešte väčší objem ponúkne automatická práčka LG F4WV710P0E – 10,5 kg. Bubon je poháňaný veľmi tichým invertorovým motorom Direct Drive s technológiou AI DD. Štandardne LG na motor dáva 10-ročnú záruku. V zásade je práčka LG F4WT409AIDD prepchatá inováciami a funkciami. Okrem tichého motora používatelia dobre hodnotia aj jednoduché a intuitívne ovládanie. Všetko uľahčuje veľký otočný regulátor s kovovým povrchom a LED displej s podsvietením a dotykovými tlačidlami. Funkcie ako odložený štart alebo reštart programu sú prítomné takisto.

Najvyššia miera inteligencie sa však prejaví na práčke vďaka komunikácii s vaším smartfónom. Cez WiFi môžete s práčkou komunikovať a využívať nielen funkciu SmartDiagnosis pre inteligentnú diagnostiku chýb, ale takisto môžete dostávať upozornenia o tom, že práčka práve doprala a môžete práčku na diaľku aj zapnúť. Všetko zabezpečuje aplikácia LG ThinQ a vaša domácnosť v spoločnosti spotrebičov LG tak môže byť naozaj veľmi futuristická. Spárovanie je otázkou niekoľkých sekúnd. To najdôležitejšie, efektivita prania je na veľmi vysokej úrovni, rovnako ako pláchanie a odstreďovanie bielizne. Smrad z práčky poznať nebudete vďaka celému spektru programov, medzi ktorými je aj čistenie bubna. Okrem toho aj parný program, program na bavlnu, syntetiku či pre alergikov. Parná práčka LG s technológiou Steam má od zákazníkov veľmi pozitívne referencie.

AI DD technológia využíva množstevnú automatiku. Prací bubon bielizeň zváži a určí aj program podľa materiálu. Dĺžka niektorých programov je však pomerne dlhá. Časom si však človek zaužíva odskúšané programy, nastaviť si môžete aj rôzne iné parametre. Napríklad, pridať bielizeň môžete aj potom, čo ste cyklus spustili – ide o funkciu Add Item. Práčka patrí do energetickej triedy D. Spotreba nie je nijak výrazne vysoká. Problém nie je ani s hlučnosťou pri odstreďovaní, 75 dB je priemerná hodnota. Bubon má na povrchu nerezové lopatky, ktorými zabezpečuje vyššiu efektivitu prania. Materiály sú veľmi kvalitné. Dizajnovo práčka takisto pôsobí veľmi solídne. Pre bezpečnosť je práčka vybavená ochranou proti úniku vody.

Pozitíva

Integrovaná WiFi – Smart funkcie
Parná funkcia
Pridanie bielizne počas prania

Negatíva

Dlhšie pracie programy

Trieda účinnosti odstreďovania: A ● Energetická trieda: D ● Max. kapacita naplnenia: 9 kg ● Max. počet otáčok: 1 400 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 75 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 56 cm (ŠxVxH)

LG F26V2WN3W

Spredu plnená práčka s kapacitou 6,5 kg bielizne, max. počet otáčok 1 200 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento model patrí medzi malé práčky s prívlastkom slim. Hĺbka bubna je totiž menšia ako 50 cm, konkrétne 45,5 cm. Menšia je tak i kapacita pracieho bubna – 6,5 kg, nie je najmenej, no vhodná je skôr do kúpeľní s menšou výmerou. Napriek menším rozmerom práčka nepatrí medzi priekopníkov v úspornosti. Na základe odborných testov, kde bola vykonávaná spotreba vody a el. energie, bola spredu plnená práčka LG zaradená do energetickej triedy E. Invertorový motor s inteligentným systémom AI DDTM je už tradičnou zárukou tichého chodu. Takisto platí na motor záruka 10 rokov od výrobcu. Najvyššie otáčky dosahuje práčka pri odstreďovaní – 1 200 ot./min.

O počet pracích programov núdza rozhodne nie je. K dispozícii ich je 14 – bavlna, ECO, syntetika, jemné vlákna či športové oblečenie. Parný program, podobne ako práčka LG F4WV710P0E, nemá. Medzi funkciami neabsentuje odložený štart s oneskorením od 3 až do 19 hodín. Silnou stránkou moderných práčok LG sú práve inovácie. Jednou z nich je aj SmartDiagnosis – inteligentná diagnostika, ktorá dokáže na základe hlásenia chybového kódu upozorniť používateľa na problémy, ktoré je potrebné riešiť. Ovládanie otočným regulátorom a dotykovými tlačidlami je jednoduché a praktické. Podstatné údaje zobrazuje LED displej. Práčka disponuje aj ochranou proti úniku vody.

Ako to už v prípade práčok LG býva zvykom, technológia AI DDTM má svoje špecifická a je veľmi praktická. Sama totiž zváži objem bielizne, deteguje jemnosť vlákien a následne určí prací cyklus. Ten si však môžete zvoliť aj vy. Potom LG stanoví čas prania. Niekedy sú však časy poriadne prehnané, predovšetkým pri niektorých programoch (ECO alebo detská bielizeň). Veľkým plusom sú z nášho pohľadu programy ako čistenie bubna alebo rýchly 30-minútový program. Add Item vám umožní pridať kúsky bielizne aj potom, čo ste už prací cyklus zapli. Objem bubna je 59 litrov, dvierka sa otvárajú do ľavej strany a sú vyrobené z tvrdeného skla. Práčka má tiež funkciu detskej poistky.

Pozitíva

Kompaktné rozmery
Tichý chod
Veľké množstvo programov

Negatíva

Horšia úspora vody

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: E ● Max. kapacita naplnenia: 6,5 kg ● Max. počet otáčok: 1 200 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 74 dB ● Parná funkcia: nie ● Odložený štart: áno ● WiFi: nie ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 45,5 cm (ŠxVxH)

LG F72J5HY3WE

Spredu plnená práčka s kapacitou 7 kg bielizne, max. počet otáčok 1 170 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Relatívne lacná práčka značky LG so slim konštrukciou, ktorá v pomere k výkonu ponúka veľmi bohatú funkcionalitu. V rámci programovej výbavy ponúka aj funkciu parného prania. Veľkou devízou práčky je tichý chod a záruka 10 rokov na invertorový motor. Inteligentná práčka umožňuje nahratie programov z aplikácie cez NFC. Disponuje i technológiou AI DD.

Spredu plnená práčka LG má v ponuke 14 pracích programov. Zároveň využíva systém automatického prania vďaka technológii AI DD. V takom prípade stačí vybrať jeden z programov bavlna, zmiešaná bielizeň alebo synetitka a umelá inteligencia si odváži množstvo bielizne, stanoví otáčky i čas trvania pracieho cyklu. Zároveň detekciou ďalších náplní práčka dokáže cyklus viac a viac zefektívňovať. Maximálna náplň pracieho bubna je 7 kg. V programovej ponuke je aj rýchly 14-minútový program, program na ručné pranie, športové oblečenie alebo čistenie bubna. K dispozícii je tiež samostatný program pre plákanie a odstreďovanie.

Plusom je takisto parná funkcia práčky. Vďaka technológii Steam dokáže použitím pary práčka odstrániť 99,9 % alergénov a zároveň zabraňuje krčeniu bielizne. Ideálne je používať parnú funkciu pri deťoch alebo ľuďoch s citlivou pokožkou. Pri použití aviváže je bielizeň nádherne aromatizovaná. Ďalšie programy je možné do práčky stiahnuť cez LG aplikáciu a prostredníctvom NFC rozhrania. Po skončení cyklu práčka upozorní akustickým signálom.

Okrem základnej ponuky programov má LGF72J5HY3WE aj ďalšie prídavné funkcie. Medzi nimi napríklad detský zámok alebo funkciu odloženého štartu, vďaka ktorej môžete spustenie práčky odložiť. Ona si nastavenie zapamätá a spustíte ju neskôr. Taktiež je tu prídavná funkcia pridania bielizne (Add Item) počas prania. Spustiť môžete aj program predpierky. Spotrebič sa radí do energetickej triedy D. LG už tradične boduje v oblasti tichého prania. Nízka hlučnosť je zákazníkmi veľmi vítaná. Na samotný pohon Direct Drive dáva výrobca záruku až 10 rokov. Práčka je vzhľadom na hĺbku len 45,7 cm vhodná aj do menších priestorov.

Na základe dostupných recenzií si lacná slim práčka LG zaslúži veľmi pozitívne hodnotenie. Spotrebitelia si jej kvality veľmi pochvaľujú. A nie je to len nízka cena. Spotrebič chvália zákazníci z dôvodu jednoduchého ovládania a výberu viacerých programov. Prítomný je automatický režim, ktorého dĺžka pracích cyklov však mnohým spotrebiteľom príliš nevyhovuje. Veľké pozitíva pre používateľov má prítomnosť parného prania a takisto rýchly, len 14-minútový program. Medzi programami je aj program detská starostlivosť alebo program pre alergikov.

Pridať bielizeň môžete vďaka funkcii Add Item aj počas prania. Samostatný program má práčka na vlastné čistenie alebo na plákanie a odstreďovanie. Ovládací panel môžete uzamknúť, aby nedošlo k náhodnému stlačeniu. Zákazníci skloňujú tiež vysokú mieru úspornosti energií. Výhodou slim prevedenia je jeho kompaktnosť, pričom maximálna kapacita 7 kg je dostačujúca. Ďalším pozitívom je tichý chod práčky, hoci niektorí zákazníci avizovali pri napúšťaní a vypúšťaní vody väčšiu mieru hluku. Všeobecne sú skúsenosti zákazníkov veľmi kladné.

Pozitíva

Dostupná cena
Tichý chod práčky
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Občas zvuky pri napúšťaní/vypúšťaní vody

Typ: spredu plnená práčka ● Energetická trieda: D ● Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Max. kapacita pri praní: 7 kg ● Max. počet otáčok: 1 170 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 71 dB ● Parná funkcia: áno ● Smart technológie: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 45,7 cm (ŠxVxH)

LG F4WV710P0E

Spredu plnená práčka s kapacitou 10,5 kg bielizne, max. počet otáčok 1 360 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Inteligentná predom plnená práčka LG F4WV700P0E je výsledkom pokrokových riešení a moderného dizajnu, ktorým sa LG práčky i samotný výrobca prezentujú. Spotrebiteľovi prináša optimálny výsledok prania a celkovo až 14 voliteľných programov, vďaka ktorým môžete docieliť dokonalú čistotu pranej bielizne. O všetko sa stará tichý invertorový motor s technológiou AI DD. Na motor je záruka 10 rokov. Technológia dokáže po zvolení programu prispôsobiť pohyb bubna. Deteguje jemnosť vlákien i hmotnosť pranej bielizne, automaticky nastaví optimálny čas prania. Ten má sám osebe objem až 10,5 kg. Automatická práčka je teda vhodná pohodlne pre 4- až 5-člennú rodinu. Motor produkuje 1 360 ot./min.

Vyberať môžete z programov pre športové oblečenie, ručné pranie, vlna, čistenie bubna, samostatné plákanie a odstreďovanie, ktoré môžete nastaviť aj potom, čo by sa vám bielizeň zdala ešte príliš navlhnutá. Samozrejmosťou je program ECO a takisto program pre bavlnu. Najviac zaujímavým programom je ten určený pre pranie detskej bielizne, využiť môžete i parnú funkciu. LG je tak parná práčka s programom Steam. Veľmi pozitívne hodnotíme funkciu Add Item, teda možnosť pridať bielizeň počas prania. Spotrebiteľom sa veľmi pozdáva aj program TurboWash určený na rýchle pranie, trvá len 60 minút a výsledok je veľmi uspokojivý, predovšetkým ak ide o čerstvé škvrny. Práčka sa jednoducho ovláda za pomoci otočného regulátor. Všetko podstatné zobrazuje podsvietený a dotykový LED displej.

Ovládací panel je po česky. Futuristické smerovanie LG práčka nezaprie a LG ThinQ technológia v spojení s WiFi vám umožňuje udržiavať vašu práčku v dokonalom stave. Pripojenie k WiFi však slúži predovšetkým k diagnostike práčky v prípade poruchy. K dispozícii sú aj chybové kódy. Automatickej práčke umožňuje táto konektivita vylepšovať softvér AI a vylepšiť môžete niektoré pracie programy. Práčka patrí do energetickej triedy B. Z pohľadu hluku je hlučnejšia len pri odstreďovaní, keď dosahuje hladinu hluku 72 dB. Nechýba ani uzamknutie ovládacieho panela – detská poistka. Disponuje aj ochranou proti úniku vody. Dizajn práčky je pomerne jednoduchý, typická biele a tónované tvrdené sklo dojem určite nekazia.

Pozitíva

WiFi pripojenie a intuitívne ovládanie
Parné pranie
Tichý chod

Negatíva

Dĺžka ECO programu – 4 hodiny

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: B ● Max. kapacita naplnenia: 10,5 kg ● Max. počet otáčok: 1 360 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 72 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● WiFi: áno ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 56,5 cm (ŠxVxH)

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

LG F27V3HY6W

od 303,00 €
  Modelový rad 2021 Farba biela + veľká čierna dvierka z tvrdeného skla Kapacita 7 kg Variabilná rýchlosť odstredenia 1200/1000/800/600/400/0...

LG F28V9GW2W

od 698,90 €
spredu plnená SLIM práčka • kapacita 8,5 kg • energetická trieda A • 1170 ot/min • invertorový Direct Drive™ motor • technológia AI DD™ • parné...

LG F2DV5S8S0

od 564,30 €
Voľne stojaca kombinovaná práčka so sušičkou šetrí miesto aj váš čas. V rámci jedného cyklu oblečenie dôkladne operie a zároveň vysuší, takže si...

LG F72J5HY3WE

od 348,90 €
úzka spredu plnená práčka • kapacita 7 kg • energetická trieda D • 1 170 ot/min • 10 rokov záruka na motor • český panel • parné pranie •...

LG FB94AIDDUWT

od 428,00 €
spredu plnená práčka • kapacita 9 kg • energetická trieda B • 1 360 ot./min • 10 rokov záruka na motor • český panel • parné pranie •...

LG F2S7V3HYTW

od 389,00 €
úzka spredu plnená práčka • kapacita 7 kg • energetická trieda D • 1 200 ot./min • 10 rokov záruka na motor • český panel • parné pranie •...

LG F4WT409AIDD

od 368,81 €
Voľne stojaca práčka s kapacitou na 9 kg bielizne, 14 programami, technológiou AI DD pre optimálnu voľbu pracích pohybov, technológiou parného...

LG F4WV910P2E

od 632,18 €
spredu plnená práčka • kapacita 10,5 kg • energetická trieda A • 1 400 ot./min • invertorový Direct Drive™ motor • technológia AI DD™ • parné...

LG F48V3TN3W

od 326,60 €
Menej vibrácií a hluku Invertorový motor s priamym pohonom v našich práčkach je maximálne spoľahlivý a tichý. Vieme, že ide o jeden z najlepších...

LG F2DV5S7S0

od 558,90 €
voľne stojaca SLIM práčka so sušičkou • kapacita pri praní 7 kg, pri sušení 5 kg • energetická trieda E • 1 200 ot./min • parné pranie LG Steam™...

LG F26V2WN3W

od 328,90 €
úzka spredu plnená práčka • kapacita prania 6,5 kg • energetická trieda E • 1 200 ot./min. • inteligentný systém prania AI DDTM • inteligentná...

LG WD72V3HY4W

od €
Slim automatická parná práčkaLG WD72V3HY4W Predom plnená automatická parná práčka LG WD72V3HY4W sa stane vašim skvelým pomocníkom v každej...

Ďalšie články z kategórie Práčky

Vaše hodnotenie:
(91.4%)

Komentáre
Tánička 04.Sep.2021

Mám práčku LG F4WV710P0E, no zatiaľ ju používam krátko, aby som ju vedela nejak lepšie zhodnotiť. Tak napíšem len prvotné dojmy. Táto práčka nahradila moju starú LG s podobnými parametrami, ktorá mi vydržala takmer 15 rokov. Oproti nej je pri tomto novom modeli vidieť posun vpred. Nová práčka je tichšia, má viacej programov aj väčšiu kapacitu. Celkovo sa sem zmestí 10 kilogramov bielizne, ale samozrejme, snažím sa nevyťažovať ju na maximum. Motor DirectDrive je spoľahlivý a mám ho odskúšaný už zo starej práčky, kde išiel tiež ako švajčiarske hodinky. Práčka sa plní spredu a veľmi dobre perie. Oceňujem tiež možnosť parného prania, pekný dizajn aj rozmery, ktoré sú akurát do normálnej kúpeľne. Po technickej stránke je práčka naozaj super, na výber máte množstvo programov, ktoré dokážu pokryť väčšinu druhov oblečenia a kvalita prania aj spotreba energie sú perfektné. Ak mi aj táto práčka vydrží podobne dlhú dobu slúžiť bez problémov ako jej predchodkyňa, tak aj tretia naša práčke bude opäť LG.

Odpovedať

Elenka 26.Sep.2021

S práčkami LG mám veľmi dobré skúsenosti. Mám lacnejší model a som spokojná, pretože práčka je tichá, má širokú voľbu programov a rýchly program pre málo znečistenú bielizeň. Môžem ju odporučiť.

Odpovedať

Karolína 19.Oct.2021

Spokojnosť s práčkou LG F26V2WN3W. Perie dobre, má širokú škálu rôznych programov a najviac sa mi páči, že je tu rýchly program pre slabo znečistené veci. Táto práčka mi vyhovovala aj rozmerovo a tým, že sa plní spredu.

Odpovedať

Martina 19.Oct.2021

Práčka LG F72J5HY3WE síce medzičasom zdražela, my sme ju kupovali za nižšiu cenu, stále sa oplatí. Perie krásne, je tichá a ovládanie je intuitívne vďaka dotykovému LED displeju. Sú tu všetky bežné programy aj rýchly program, ktorý vyperie za 30 minút. Kapacita 7 kg je postačujúca, myslím, že lepší pomer ceny, výkonu a funkcií na trhu nenájdete.

Odpovedať

Anita 22.Oct.2021

Za mňa bola dobrá voľba práčka LG F2DV5S8S1, ktorá funguje spoľahlivo, má správnu veľkosť a veľmi dobre perie aj suší. Páči sa mi dizajn, tichý chod aj možnosť spárovanie s mobilom. Skvelé by bolo, keby bol displej úplne podsvietený a keby sú programy o niečo kratšie, ale aj tak som s práčkou maximálne spokojná.

Odpovedať

Zuzanka 24.Nov.2021

Práčka LG F4WV909P2TE má moderný dizajn, sklenené dvierka na bubne vyzerajú fakt pekne. Páči sa mi, že je tichá, má kovové lopatky a disponuje funkciu parného prania či rýchlym 39 minútovým programom. Plusom je 10 ročná záruka na motor. Spárovanie s mobilnou aplikáciou SmartThinQ bolo ľahké. Na negatíva som neprišla.

Odpovedať

Hanka 09.Jan.2022

Práčka LG F27V3HY6W je tichá a má všetky dôležité funkcie pre pohodlné a kvalitné pranie takmer akejkoľvek bielizne. Plusom je displej, ktorý je prehľadný, zreteľný a dobre viditeľný. Mínusom sú zas dosť dlhé programy, krátke som nenašla nikde v návode. Bielizeň je vypartá čisto a to je hlavné kritérium. Milým bonusom je, že po ukončení programu práčka zahrá melódiu. :-) Zatiaľ spokojnosť, uvidím časom.

Odpovedať

Gabika 09.Feb.2022

Práčku LG F4WT409AIDD som si vybrala na základe vašej recenzie a môžem potvrdiť jej kvality, ale aj muchy. Práčka je tichá, je tu možnosť nastavenia ďalších programov cez Wifi, čo vnímam ako výrazné plus. Mínusom je ale dlhšia doba prania. Inak je práčka pekná, tichá, moderná a kvalitne spracovaná. Zatiaľ ju mám krátko, no som s ňou spokojná.

Odpovedať

Lýdia 20.Feb.2022

Kúpila som na odporúčanie od opravára práčiek, ale aj podľa recenzií práčku LG, model LG F49V5VW0W, je to parná práčka, nie z tých najdrahších modelov. Od prvého momentu veľké sklamanie. Už druhýkrát reklamovaná. Mám ju len tretí mesiac a už sa vymieňalo sprchovacie čerpadlo, tlmiče. Keby som bola vedela, že práčky LG sa vyrábajú pre náš trh v Poľsku, tak o ňu ani neuchnem. Moja stará dobrá Bosh-ka. Škoda že som sa neriadila intuíciou, bola by som išla opäť do tej značky, aj keď viem, že aj tam treba dávať pozor kde bola vyrobená, to už asi pri každom produkte. Alebo som mala proste smolu. Ak kupujete LG, veľký pozor, nie výrobok z Poľska, len Kória a Čína!!!

Odpovedať

Terka 24.Feb.2022

LG F48V3TN3W je šikovná práčka. Predtým som mala s vrchným plnením a teraz som si vybrala s predným, tak si zvykám. Pranie aj žmýkanie je dobré, bielizeň je čistá a málo pokrčená.

Odpovedať

Linda Bukovicova 23.Mar.2022

F74U2QCN2
- Relativne nova pracka, manzeta uz natrhnuta ( nikdy pred tym sa nam nic take nestalo ) . LG opravu nepreplati , aj ked je v záruku. Asi sme mali iba mi taketo blbe štastie.
+ ticho pere

Odpovedať

Mária 23.May.2022

Veľká spokojnosť s práčkou LG F72J5HY3WE. Má jednoduché ovládanie, tiché pranie, pekný dizajn a výborne perie. Prádlo je dobre vyžmýkané a nie je až tak mokré. Som spokojná.

Odpovedať

Veronika 13.Jun.2022

Jednoznačne odporúčam LG F26V2WN3W, máme ju už cez rok a slúži na jednotku. Prádlo je krásne čisté, svieže a voňavé a hlavne málo pokrčené. Plusom je slim veľkosť, super cena aj 10 ročná záruka na motor. Páči sa mi jednoduchosť ovládanie, dostatok programov, veľký a prehľadný displej aj tichý chod. Nemám voči nej v podstate žiadne výhrady.

Odpovedať

Monika Ševelova 30.Mar.2023

LG WD72V3HY4W po roku pliesen na gumennom tesneni.Reklamacia neuznana,vymena ma vysla na 100 eur.Chyba bola v tom,ze po kazdom prani,som gumu nevyutierala do sucha.Tak to mi hlava neberie,to sme v ktorom storoci?

Odpovedať