Vákuové čističe pórov

Najlepšie vákuové čističe pórov 2024 + recenzie

Bolestivé a nevzhľadné akné, odumretá koža či čierne bodky viac či menej potrápili v období dospievanie väčšinu z nás. Nepríjemné vyrážky však nemusia byť len problémom puberty. Boj s nimi je pritom často mimoriadne dlhý, náročný a v konečnom dôsledku aj neúčinný. Tomu je konečne koniec. Ak patríte aj vy medzi ľudí, ktorých trápia upchaté póry či akné dlhodobo, neváhajte siahnuť po kvalitnom vákuovom čističi pórov a pleti. Víťazom testu sa stal model BeautyRelax Poremax Oxygen. Ktoré vákuové čističe pórov sú tie najlepšie? 

Publikované: 19.11.2021
Aktualizované: 13.10.2023

Aký vákuový čistič pórov kúpiť?

Vraví sa, že zdravá a krásna pleť je naším zrkadlom. Dosiahnuť vám ju pomôže ten správny čistič pórov. Ako si však vybrať najvhodnejšie zariadenie? Pri množstve modelov na trhu to môže byť náročné. Pozor si budete musieť dávať na viacero parametrov aj cenovku. Vďaka nášmu porovnávaciemu testu však budete mať výber výrazne zjednodušený. Porovnanie vám odporúčame prečítať až do konca, doplníme ho totiž nielen o detailné recenzie produktov, ale aj o podrobný návod, ako pri výbere čističa pórov postupovať. Ak však toľko času nemáte, prezrite si aspoň 3 najlepšie čističe pleti, ktoré vám v skratke predstavíme.

Názov Hodnotenie Detail
Proficare PC-PR 3025 5* Zobraziť produkt
Beurer FC 41 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
BeautyRelax Poremax Oxygen

BeautyRelax Poremax Oxygen

Vákuový čistič so systémom vodnej cirkulácie, 3 intenzity sania, 6 vymeniteľných nadstavcov, akumulátorové napájanie

Zobraziť viac info

Toto šikovné a kompaktné zariadenie v sebe kombinuje príjemnú cenovku a vysoký výkon. Na čistenie pleti využíva vákuové sanie, pričom pracuje na princípe vodnej cirkulácie. Vďaka tomu pleť okamžite a efektívne čistí, pričom mastnotu a nečistoty odsáva do odpadovej nádoby. Pleti dodáva okamžitú hydratáciu, neinvazívne ju ošetruje a zanecháva ju hladkú a sviežu. Už bezprostredne po čistení tak môžete použiť kozmetické prípravky podľa vlastného uváženia. Báť sa nemusíte ani v prípade, že vám predvolený nadstavec vyhovovať nebude. Celkovo v balení nájdete až šesť rôznych nadstavcov. Vyberať si môžete aj z troch úrovní intenzity sania

Cenový trhák
ProfiCare PC-PR 3025

ProfiCare PC-PR 3025

5 intenzít sania, 4 vymeniteľné nadstavce, akumulátorové napájanie, doba prevádzky 45 min.

Zobraziť viac info

V prípade, že hľadáte cenovo dostupné zariadenie, riešením pre vás môže byť čistič pórov Proficare PC-PR 3025. Ten zvláda hĺbkové čistenie pleti rýchlo a jednoducho. Výsledkom je nielen čistá pokožka, ale aj mladistvý vzhľad a lepšie absorpčné vlastnosti pri nanášaní kozmetických prípravkov. Čistič sa tak dokáže efektívne zbaviť nielen mastnoty, ale aj čiernych bodiek a akné. Zariadenie na to využíva rotačnú hlavicu. V kombinácii s piatimi možnosťami intenzity čistenia ide o mimoriadne efektívny spôsob, navyše šetrný k samotnej pokožke. Vyberať si môžete zo štyroch rôznych nadstavcov priložených v balení. O bezproblémovú prevádzku sa postará moderný Li-Ion akumulátor, ktorý môžete kedykoľvek pohodlne dobiť prostredníctvom USB konektora. 

Náš TIP
Beurer FC 41

Beurer FC 41

5 intenzít sania, 3 vymeniteľné aplikátory, akumulátorové napájanie, doba prevádzky 90 min.

Zobraziť viac info

Ak chcete vašej plati dopriať tú najlepšiu starostlivosť a zároveň by ste do svojej kúpeľne získali dizajnový produkt, ktorý vám vždy vyčarí úsmev na tvári, siahnite po čističi pórov Beurer FC 41. Aj on totiž využíva na svoju prevádzku najmodernejšiu vákuovú technológiu, ktorá sa postará o dokonalé prečistenie vašej pokožky. Postarajú sa o to celkovo tri nadstavce v balení. Dva okrúhle si bez problémov poradia s čiernymi bodkami a nadbytočnými kožnými šupinkami, tretí – oválny – zabezpečí správnu pružnosť a prekrvenie kože. Spoľahnúť sa môžete na päť výkonnostných úrovní a skvelú výdrž batérie. Aj pri najvyššom stupni totiž dokáže zariadenie pracovať konštantne 90 minút, vďaka čomu je veľmi vhodné aj na cesty. V takom prípade si so sebou nezabudnite pribaliť niektorý z 10 náhradných filtrov, ktoré sú súčasťou balenia. 

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Čističe pórov, pleti a čiernych bodiek nemôžeme striktne zaradiť len medzi skrášľovacie zariadenia. Ich podstatou je malé ranky zoceliť a vyliečiť. Pri výbere vášho nového pomocníka by ste tak mali byť mimoriadne dôslední, nesprávny produkt totiž môže stavu vašej pokožky ešte uškodiť. Aj preto sme v našom porovnávacom teste zohľadnili všetky podstatné parametre, ktoré sme doplnili o dlhodobé používateľské skúsenosti. Výsledkom sa stal rebríček zariadení, ktoré sme podrobili pozornej analýze, a to tak, aby sme vám priniesli tipy len na tie najlepšie čističe pórov dostupné na slovenskom trhu. 

Pri výbere sme zohľadňovali hneď niekoľko technických parametrov. Jedným z nich bola intenzita sania. Práve tá má totiž najväčší vplyv na to, či a akým spôsobom vám čistič pleti dokáže pomôcť. Neprehliadli sme ani spôsob napájania a dobu výdrže na jedno nabitie, vďaka čomu sme si vymedzili produkty vhodné na použitie na cestách. Dôležitým sa pre nás stalo príslušenstvo. Ak je totiž súčasťou balenia a používateľ si ho nemusí dokupovať samostatne, dokáže mu často ušetriť niekoľko desiatok eur. Nemenej dôležitým bol spôsob ovládania a prítomnosť zobrazovacieho displeja, teda parameter pohodlnosti pri používaní. Náš porovnávací test sme, už tradične, doplnili aj o kategóriu obľúbených výrobcov a otázok a odpovedí. Vďaka tomu si môžete byť istí, že v ňom nájdete vždy tie správne odpovede na vaše otázky. 

Intenzita sania
Príslušenstvo
Funkcie
Spôsob napájania a výdrž na jedno nabitie
Funkcie
Ovládanie
Cena

Cieľom nášho porovnania bolo priniesť potenciálnym spotrebiteľom reálny pohľad na celé spektrum trhu. Aj preto sme doň zaradili nielen najvýkonnejšia zariadenia, ale tiež tie, ktoré si svoju fanúšikovskú základňu našli vďaka modernému dizajnu alebo priaznivej cenovke. V neposlednom rade sme však vychádzali vždy z dlhodobých skúseností používateľov, vďaka čomu sme predišli zaradeniu neefektívnych či poruchovách prístrojov. Pri našom výbere nám pomohli aj odborné slovenské a zahraničné recenzie zverejnené na rôznych recenzných portáloch. Rovnako dôležitým nástrojom bol pre nás vyhľadávač a porovnávač cien Heureka.sk. Vďaka nemu sme si dokázali overiť dostupnosť produktov u jednotlivých slovenských predajcov. Hľadali sme u tých najväčších z nich — Hej.sk, Alza.sk, Tpd.sk či Mall.sk. Neprehliadli sme ani kamenné predajne Datart, NAY Elektro alebo Planeo Elektro.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie vákuových čističov pórov

Dostávame sa k najpodstatnejšej časti nášho porovnávacieho testu. Pri recenziách jednotlivých produktov nevychádzame len z technických parametrov a papierových predpokladov, ale opierame sa aj o dlhodobé skúsenosti používateľov. Do sekcie recenzií sme umiestnili zástupcov rôznych kategórií — výkonných čističov aj ekonomicky prijateľných modelov. Žiadnu zo značiek neuprednostňujeme ani neodsúvame na koniec rebríčka. Naše porovnanie je seriózne a nestranné, pričom za cieľ si kladie priniesť potenciálnym spotrebiteľom čo najobjektívnejší pohľad na súčasnú ponuku čističov pórov. Z tohto dôvodu žiaden z modelov účelovo nevyzdvihujeme, ale reálne pomenuvávame jeho silné a slabé stránky. Ktoré sú teda tie najlepšie čističe pórov a pleti?

Víťaz testu

BeautyRelax Poremax Oxygen

Vákuový čistič so systémom vodnej cirkulácie, 3 intenzity sania, 6 vymeniteľných nadstavcov, akumulátorové napájanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Absolútnym víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal čistič pleti BeautyRelax Poremax Oxygen. Zariadenie pracuje na princípe mechanického čistenia vákuovým saním. Hoci to môže znieť hrozivo, nejde o nič iné, ako o neinvazívne čistenie pleti. Vďaka nemu pracuje prístroj na povrchu pokožky a neprenikne hlboko do jej štruktúr. Výsledkom je bezbolestný úkon, ktorý zvládnete pohodlne vo vašej domácnosti.

Prístroj využíva na svoju správnu prevádzku systém vodnej cirkulácie, ktorý prečerpáva tekutiny z jednej nádoby do druhej. Vďaka tomu na seba dokážu naviazať nečistoty a baktérie, ktoré zariadenie efektívne odsáva z pleti. Tej dodáva potrebné živiny a energiu, výsledkom je tak čistá, hydratovaná a hladká pokožka. Medzi kľúčové vlastnosti samotného zariadenia patrí prítomnosť troch úrovní intenzity sania, vďaka ktorým sa čistič dokonalo prispôsobí konkrétnemu typu pokožky. Nechýba ani šesť nadstavcov určených na bezchybné vyčistenie pleti za každých okolností.

Čistič pleti BeautyRelax Poremax Oxygen patrí medzi akumulátorové zariadenia, vďaka čomu je vhodný aj na cesty. Modernú Li-Ion batériu stačí jednoducho nabiť prostredníctvom USB kábla. Samotné zariadenie disponuje výkonom 0,8 W a napätím 5 V. Jeho kompaktné rozmery 20 × 4 × 4,5 cm a hmotnosť na úrovni 290 g ho priamo predurčujú na cesty, pričom čistič si pohodlne zabalíte aj v prípade, že disponujete len príručnou batožinou.

Miernou nevýhodou je absencia zvýšenej odolnosti proti vode. Pri používaní v kúpeľni si tak budete musieť dávať pozor, aby s ňou zariadenie neprišlo do styku. Dlhodobí používatelia si však pochvaľujú dostatočný výkon a široký výber nadstavcov, ktoré dokonalo priľahnú na akýkoľvek typ pleti. Kúpu čističa BeautyRelax Poremax Oxygen by ste mali zvažovať najmä v prípade, ak hľadáte nielen elegantné, ale aj výkonné zariadenie vhodné na použitie kdekoľvek, kde sa práve budete nachádzať.

Pozitíva

Dobrý výkon
Dostatok nadstavcov
Kompaktné rozmery

Negatíva

Chýba odolnosť proti vode

Typ čističa: Vákuový čistič (so systémom vodnej cirkulácie) ● Výkon: 0,8 W ● Počet úrovní intenzity sania: 3 ● Počet vymeniteľných aplikátorov: 6 ● Spôsob napájania: Li-Ion akumulátor ● Rozmery: 20 × 4 × 4,5 cm ● Hmotnosť: 290 g

Cenový trhák

ProfiCare PC-PR 3025

5 intenzít sania, 4 vymeniteľné nadstavce, akumulátorové napájanie, doba prevádzky 45 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Čistič pórov, pleti a čiernych bodiek Proficare PC-PR 3025 vás zaujme predovšetkým za predpokladu, že hľadáte cenovo dostupné zariadenie s priemerným výkonom. Práve takým totiž model 3025 je. Dokáže si poradiť s nečistotami, odumretými časťami kože aj čiernymi bodkami. Popri tom sťahuje rozšírené póry a stimuluje krvný obeh. Vo výsledku sa tak môžete tešiť na hladkú a vyrovnanú pleť, ktorá je zbavená všetkých baktérií.

Vákuový čistič navyše sľubuje rýchlejšie hojenie drobných rán spôsobených akné, čiernymi bodkami alebo inými kožnými nedokonalosťami. Vďaka piatim úrovniam intenzity sania sa dokáže prispôsobiť všetkým typom pokožky, pričom prirodzene bude pôsobiť aj na tej najcitlivejšej pleti. Poteší vás prítomnosť štyroch vymeniteľných čistiacich nadstavcov. Tie sa zasa postarajú o to, že zariadenie prenikne do všetkých záhybov a ťažšie dostupných miest na vašej pleti. 

Rovnako ako v prípade víťaza testu BeautyRelax Poremax Oxygen aj čistič pórov Proficare PC-PR 3025 disponuje moderným Li-Ion akumulátorovým napájaním. Súčasťou balenia je USB kábel a AC adaptér, vďaka čomu si so sebou môžete zariadenie pohodlne pribaliť na cesty. V tomto ohľade hrajú v jeho prospech aj rozmery 20 x 4,5 x 4,5 cm. V porovnaní s víťazom testu je tak čistič širší len o zanedbateľného 0,5 centimetra. Malé navýšenie je aj pri váhe, tá sa zastavila na hodnote 300 gramov.

Pri kúpe tohto modelu by ste však mali dôkladne zvážiť všetky recenzie. Viaceré z nich chvália dlhú výdrž, kompaktné rozmery, priaznivú cenovku aj dostatok priložených nadstavcov. Iné sa však dotýkajú nedostatočnej intenzity sania a slabého výkonu. Čistič pleti Proficare PC-PR 3025 je tak vhodný skôr pre používateľov, ktorí hľadajú zariadenie na dočistenie pokožky. V prípade veľmi mastnej alebo poškodenej pleti radšej siahnite po modeli Beurer FC 41.  

Pozitíva

Priaznivá cena
Dostatok nadstavcov
Kompaktné rozmery

Negatíva

Nižšia sacia sila

Typ čističa: Vákuový čistič ● Doba prevádzky (doba nabíjania): cca 45 min. (cca 2,5 hod.) ● Počet úrovní intenzity sania: 5 ● Počet vymeniteľných aplikátorov: 4 ● Spôsob napájania: Li-Ion akumulátor ● Rozmery: 20 cm × 4,5 cm × 4,5 cm ● Hmotnosť: 300 g

Náš TIP

Beurer FC 41

5 intenzít sania, 3 vymeniteľné aplikátory, akumulátorové napájanie, doba prevádzky 90 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kvalitný čistič pleti nemusí byť nevyhnutne drahý. Dokonalým príkladom je vákuový čistič Beurer FC 41. Ten v sebe kombinuje príjemnú cenovku so zaujímavými špecifikáciami. Za všetky spomenieme najmodernejšiu vákuovú technológiu, ktorá dokáže efektívne a zároveň šetrne bojovať s nečistotami a baktériami usadenými na vašej pleti. Zariadenie disponuje tromi samostatnými nadstavcami. Dva z nich, okrúhle, si hravo poradia s čiernymi bodkami a efektívne odstránia nadbytočné kožné šupinky. Oválny aplikátor sa zasa postará o bezchybné prekrvenie pokožky, ktorá ostane po jeho použití pevná a žiarivá.

Zariadenie ponúka päť úrovní intenzity čistenia, vďaka ktorým sa budete aj u vás doma cítiť ako v kozmetickom salóne. Navyše, možnosť voľby padne vhod používateľom, ktorých trápi príliš mastná či citlivá pokožka. Stačí si jednoducho zvoliť taký stupeň, ktorý bude pôsobiť na vašu pleť najprirodzenejšie. 

Vákuový čistič pleti Beurer FC 41 sa môže pochváliť slušným výkonom na úrovni 3 W a moderným Li-Ion akumulátorom. Ten zvládne pracovať aj pri najvyššej intenzite celkovo 90 minút, vďaka čomu sa stáva zo samotného zariadenia ideálny spoločník na cesty. V porovnaní s konkurenciou sa čistič nabíja o čosi dlhšie, vzhľadom na jeho výdrž je však necelých 5 hodín nabíjania stále prijateľných.

Popri nabíjačke a troch nadstavcoch vám výrobca prikladá aj 10 náhradných filtrov, vďaka čomu ušetríte na ich samostatnom dokupovaní. Poteší vás aj kompaktnosť samostného čističa, ktorý sa môže pýšiť rozmermi 16,9 x 4,3 x 4,3 cm a váhou na úrovni 156 gramov. To z neho robí kompaktného spoločníka u vás doma aj kdekoľvek na cestách. Používatelia si v tomto prípade pochvaľujú najmä účinnosť a dlhú výdrž batérie, teda parametre, ktoré je možné pri čističoch pleti považovať za jedny z najpodstatnejších. 

Pozitíva

Dobrý výkon
Obsah balenia
Priaznivá cenovka

Negatíva

Dlhšia doba nabíjania

Typ čističa: Vákuový čistič ● Výkon: 3 W ● Počet úrovní intenzity sania: 5 ● Počet vymeniteľných aplikátorov: 3 ● Spôsob napájania: Li-Ion akumulátor ● rozmery: 16,9 cm x 4,3 cm x 4,3 cm ● Hmotnosť: 156 g

Verk 15872

3 intenzity sania, 5 vymeniteľných nadstavcov, akumulátorové napájanie, výkon 3 W

Pozrieť najlepšiu ponuku

Hoci sme v prípade čističa Beurer FC 41 vyzdvihovali vysoký výkon pri nízkej cenovke, v prípade modelu Verk 15872 budeme musieť, žiaľ, tvrdiť presný opak. Nie vždy totiž platí, že šetriť sa oplatí. Už na prvý pohľad lacné spracovanie by sa dalo ospravedlniť výrazne nízkou cenovkou. Zariadenie nenadchne ani svojimi parametrami. Výkon na úrovni 3 W môže navádzať k vysokej efektívnosti, tá je však podľa skúseností používateľov žalostne nízka. Nepomáhajú jej ani tri stupne intenzity sania doplnené o päť vymeniteľných nadstavcov. Na druhej strana platí, že aj v tomto prípade padne zariadenie dobre na tvár. V tomto smere tak pravdepodobne problémy nezaznamenáte. 

Poteší aj prítomnosť piatich náhradných filtrov v balení a kompaktné rozmery na úrovni 16 cm x 4,5cm x 4 cm. Samotné zariadenie je napájané Li-Ion akumulátorom, ktorý je možné nabíjať prostredníctvom pripojeného 48-centimetrového USB kábla. V tomto prípade sa však budete musieť zaobísť bez zvýšenej odolnosti proti vode. Chýba aj displej zobrazujúci stav nabitia batérie či zvolenej intenzity sania. O všetkom vás bude informovať len trojica prítomných diód.

Ak ide o dlhodobé používateľské skúsenosti, na tie sme natrafili prevažne na zahraničnom trhu. Príliš vás však nepotešia, spotrebitelia sa totiž sťažujú na nízky výkon aj nedostatočnú výdrž batérie na jedno nabitie. Čistič pórov Verk 15872 je tak vo výsledku vhodný pre používateľov, ktorí očakávajú základnú starostlivosť o pleť v pohodlí domova. V prípade, že však patríte medzi náročnejších zákazníkov, prípadne spotrebiteľov s problematickou pokožkou, siahnite radšej po konkurenčných modeloch. Dobrou voľbou môže byť napríklad zariadenie BeautyRelax Poremax Oxygen, teda víťaz nášho porovnávacieho testu. 

Pozitíva

Dostupná cena

Negatíva

Lacné prevedenie
Slabá sacia sila

Typ čističa: Vákuový čistič ● Výkon: 3 W ● Počet úrovní intenzity sania: 3 ● Počet vymeniteľných aplikátorov: 5 ● Spôsob napájania: Li-Ion akumulátor ● rozmery: 16 cm x 4,5 cm x 4 cm

Beper P302VIS001

3 intenzity sania, 6 vymeniteľných nadstavcov, akumulátorové napájanie, doba prevádzky 60 min.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Za zmienku rozhodne stojí vákuový čistič pórov Beper, ktorý ponúka výkonné satie a hĺbkové čistenie pleti a pórov. Vákuová technológia zároveň redukuje čierne bodky a akné, pričom eliminuje aj prebytočnú mastnotu vznikajúcu na pokožke tváre. Póry sa touto technikou zmenšujú, no tiež sa im vytvárajú lepšie podmienky na dýchanie. Pravidelné čistenie tváre vákuovým čističom podmieňuje premenu pleti na jemnejšiu a hladšiu verziu, ktorá poteší každého používateľa.

Z hľadiska rozmerov ide o menší, skladný a veľmi praktický prístroj, ktorý však svojou brutto hmotnosťou 950 gramov presahuje viaceré modely ponúkané na trhu. Za bezproblémový chod vákuového čističa pórov Beper klasicky zodpovedá lítiový akumulátor, ktorý v prevádzke na jedno nabitie vydrží približne 60 minút. Nabíjanie má následne na starosti USB kábel, ktorý je súčasťou príslušenstva. K ďalšej výbave patrí šesť rozličných vymeniteľných nadstavcov. Ovládanie prístroja je jednoduché vďaka LED displeju a dvom tlačidlám, ktoré zodpovedajú za spustenie prevádzky čističa pórov a výber spomedzi troch stupňov intenzity satia.

Výhodou tohto prístroja je šesť vymeniteľných aplikátorov, ktoré sa pri rozličnej sacej intenzite dokážu popasovať s čiernymi bodkami, silnejším akné, ale aj s mastnou pokožkou či inými problémami zaťažujúcimi póry, a to s ohľadom na rôzne typy pleti. Z hľadiska počtu nadstavcov a úrovní intenzity satia ide o priemerný prístroj, ktorý nesklame, ale ani neohúri. Aj napriek tomu, že je ovládanie intuitívne, je potrebné si poriadne naštudovať funkcie jednotlivých nadstavcov a prispôsobiť intenzitu satia typu pleti, pretože v opačnom prípade môže z dôvodu nesprávneho použitia dochádzať k tvorbe modrín na tvári, čo rozhodne nie je výsledok, ktorý by spotrebiteľ od čističa pórov očakával.

Pozitíva

6 vymeniteľných aplikátorov
LED displej
3 intenzity satia

Negatíva

Po použití môžu vznikať modriny

Typ čističa: vákuový čistič ● Doba prevádzky: 60 min. ● Počet úrovní intenzity sania: 3 ● Počet vymeniteľných aplikátorov: 6 ● Spôsob napájania: Li-Ion akumulátor ● Rozmery: 18,5 x 4,3 x 3,6 cm ● Hmotnosť: 950 g

Ďalšie zaujímavé produkty

Každý túži po krásnej a bezchybnej pleti. Nie je preto žiadnym tajomstvom, že segment starostlivosti o pokožku patrí v segmente domácej kozmetiky a starostlivosti medzi tie najobľúbenejšie. Výsledkom je tak široká ponuka produktov najrôznejšieho zamerania a značiek. Výnimku netvoria ani vákuové čističe pórov a pleti. Široká ponuka však môže byť nielen výhodou, ale zároveň aj značnou komplikáciou. Vybrať si z množstva produktov totiž nie je vždy také jednoduché. Aj preto sme sa rozhodli do nášho porovnávacieho testu zaradiť ďalších 5 alternatívnych vákuových čističov pórov, ktoré nás zaujali nielen dobrými technickými špecifikáciami, ale aj dlhodobo pozitívnymi ohlasmi medzi používateľmi v praxi. Každému z alternatívnych čističov sme venovali niekoľko samostatných riadkov. Neváhajte si preto prečítať krátke charakteristiky a vyberte si ten ideálny produkt pre vás. 

Ak snívate o hĺbkovom čistení pleti, vhodnou voľbou pre vás môže byť zariadenie RIO Pore Perfection disponujúce vysokým výkonom. Tento neinvazívny vákuový sací čistič pracuje na princípe mikrodermabrázie. Samozrejmosťou sú tri samostatné nadstavce určené na rôzne oblasti pokožky, viacero intenzít odsávania a USB nabíjanie Li-Ion akumulátora. Zaujímavosťou je však prítomnosť vstavanej zväčšovacej kamery. Tá dokáže priblížiť problémové oblasti až 10-násobne, vďaka čomu bojuje s upchatými pórmi, tvorbou akné či čiernych bodiek omnoho efektívnejšie. Pred použitím sa odporúča pleť zahriať horúcim flanelovým uterákom, vďaka čomu predídete podráždeniu a začervenaniu. Azda jedinou nevýhodou samotného zariadenia je jeho cenovka. Treba však dodať, že v tomto prípade plne reflektuje výkon, výbavu a funkcie. 

V prípade, že hľadáte rovnováhu medzi vysokým výkonom a stále prijateľnou cenovkou, pre vás môže byť ideálnym riešením čistič pleti Concept Perfect Skin PO2010. Ten vytvára za použitia vákuovej technológie podtlak, ktorým dokáže bezbolestne a zároveň efektívne z kože odstrániť jej odumreté časti, nečistoty aj baktérie. Používateľov poteší prítomnosť troch vymeniteľných nadstavcov. Zatiaľ čo najširší postačí na čistenie T-zóny a stredný sa postará o čistenie pórov na nose a lícach, ten najmenší je určený na lokálne čistenie komedónov. Samozrejmosťou je možnosť voľby spomedzi troch stupňov intenzity sania. Pridanú hodnotu zasa predstavuje zvýšená odolnosť proti vode. Miernou nevýhodou je v tomto prípade absencia displeja, stále sú však prítomné LED kontrolky. Tie vás budú informovať nielen o zvolenej intenzite sania, ale aj o aktuálnej úrovni nabitia prítomnej Li-Ion batérie. 

Aj čističe pleti idú s dobou. Dokonalým príkladom je kozmetický prístroj Poremax iCam Smart ponúkajúci tri úrovne výkonu vákuového nasávania. Spolu so šiestimi vymeniteľnými aplikátormi diferencovanými podľa ukončenia vytvoria dokonalú kombináciu pre každý typ pleti. Poteší aj prítomnosť 20-násobnej zväčšovacej HD kamery, ktorá prenáša obraz v reálnom čase do telefónu alebo tabletu prostredníctvom WiFi. V ďalších ohľadoch produkt nijako špeciálne nevytŕča, na druhej strane však ani nesklame. Plní totiž svoj účel – stimuluje kolagénové a elastické vlákna, zlepšuje prekrvenie pokožky, póry zbavuje mastnosty, nečistôt a čiernych bodiek, pleť rozjasňuje a dodáva jej potrebnú vzdušnosť. So svojou hmotnosťou 290 gramov je síce v porovnaní s konkurentmi o čosi ťažší, ale stále hovoríme o mimoriadne jednoducho prenosnom zariadení. Napájané je Li-Ion batériou s kapacitou 500 mAh, vďaka čomu sľubuje dlhú výdrž na jedno nabitie. 

Vákuové zariadenie Silk'n ReVit Essential využíva technológiu mikrodermálnej abrázie. Používatelia si môžu zvoliť jeden z dvoch nadstavcov – vždy podľa aktuálnej potreby. Prístroj je vhodný na čistenie pleti, masáž, omladenie pleti a redukciu vrások. V balení nájdete aj 30 náhradných filtrov a nabíjací USB kábel.

Päticu alternatívnych produktov uzatvárame čističom pleti BeautyRelax Peelmax. Ten môžeme bez väčších výčitiek zaradiť do kategórie zlatej strednej triedy – a to ako výkonom, tak aj cenovkou. Používateľom ponúka až päť úrovní nastavenia intenzity sania, vďaka čomu má pred konkurenčnými produktmi výrazný náskok. Poteší aj prítomnosť podsvieteného LCD displeja, hoci v tomto prípade so značne obmedzeným zobrazovaním – vystačiť si musíte s obyčajným obdĺžníčkom graficky znázorňujúcim zvolenú intenzitu a aktuálny stav nabitia. Prítomná je metóda diamantovej mikrodermabrázie, nechýbajú ani štyri rôzne aplikátory na ošetrenie pleti. Vďaka nim dosiahnete krásnu, čistú a vyhladenú pleť – presne takú, akú ju poznáte z vašich obľúbených kozmetických salónov. Ovládanie je v tomto prípade jednoduché, samotný model disponuje len tromi tlačidlami. To najväčšie je určené na zapnutie a vypnutie zariadenia, zvyšné dve sa zasa starajú o zmenu intenzity sania. 

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk 

Vyberať si vákuový čistič pórov len na základe technických špecifikácií nemusí byť práve najlepší nápad. Vychádzať by ste mali aj z používateľských skúseností a predajnosti jednotlivých zariadení. Predídete tak kúpe „mačky vo vreci“, ktorá vás môže skôr či neskôr sklamať. Aj preto sme si pre vás pripravili kategóriu najpredávanejších produktov podľa vyhľadávača a porovnávača cien Heureka.sk. Vďaka nej budete mať vždy prehľad o tom, ktoré produkty patria v praxi medzi tie najobľúbenejšie. Rebríček budeme pravidelne dopĺňať a aktualizovať, jeho neaktuálnosti sa tak nemusíte obávať.

Názov Hodnotenie Detail
Proficare PC-PR 3025 5* Zobraziť produkt
Verk 15872 5* Zobraziť produkt
Concept PO2010 5* Zobraziť produkt
Verk 15819 5* Zobraziť produkt
Silvercrest Personal Care 5* Zobraziť produkt

Plánujete kúpu vákuového čističa pleti, ale neviete, aký spôsob pri nej zvoliť? Nezúfajte, pripravili sme pre vás podrobný návod, ako by ste mali postupovať tak, aby ste napokon neostali sklamaní. Návod pozostáva z podstatných technických parametrov. Pozreli sme sa aj na najobľúbenejších výrobcov čističov pleti, pri ktorých riziko zlej kúpy výrazne znížite. Takže, ako vybrať vákuový čistič pórov?

Ako vybrať vákuový čistič pórov

 • Čo je to vákuový čistič pórov a pleti? 
 • Typy pleti
 • Intenzita sania
 • Elektrina alebo akumulátor?
 • Ovládanie a zobrazovanie stavu batérie
 • Príslušenstvo k vákuovému čističu pórov
 • Funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Čo je vákuový čistič pórov a ako funguje? 

Aby sme si mohli povedať, ako si správne vybrať ideálny vákuový čistič pórov a pleti, mali by sme si na úvod zadefinovať, o aké zariadenie vlastne ide a akým spôsobom pracuje. Spravidla hovoríme o kompaktnom produkte do ruky tvarom pripomínajúcom zastrihávač vlasov či brady. Na samotnom tele je ďalej nasadená hlavica, respektíve aplikátor (nadstavec) rôznej veľkosti a typu. Tieto nadstavce sa líšia na základe svojho primárneho využitia. Vo väčšine prípadov ich výrobca dodáva v balení spolu s čističom. Platí, že menšie nadstavce poslúžia pri čistení ťažšie dostupných miest (záhyby okolo nosa, brady či na krku), tie väčšie vám zasa zodpovedne poslúžia pri čistení tváre a väčších plôch. 

Samotný čistič využíva na svoj chod spätný motorček, ktorý vytvára podtlak. Takýmto spôsobom dokáže s pomocou aplikátora odsať z pokožky nežiadúcu mastnotu, odumreté časti kože alebo baktérie. Pleť tak čistí, uvoľňuje jej póry, predchádza tvorbe a usádzaniu mastnoty a rovnako tak vzniku čiernych bodiek či akné. V porovnaní s bežnými kozmetickými prípravkami spočíva jeho výhoda v hĺbkovom čistení, zatiaľ čo bežná kozmetika pôsobí len na povrchu pleti. Vákuový čistič pôsobí ako prevencia, ale aj ako efektívny spôsob pri boji s čiernymi bodkami alebo akné. Je pritom nutné povedať, že jeho používanie je úplne bezbolestné, navyše nespôsobuje žiadne zápaly. To sa nedá povedať o ručnom čistení, prípadne najhoršom možnom variante — vytláčaní nevzhľadných vyrážok prstami. 

Pre koho je vákuový čistič pórov vhodný – typy pleti

Vákuový čistič pleti je vhodný pre všetkých, ktorých trápi niektorý z kožných problémov, prípadne im záleží na zdraví ich pleti. Toto zariadenie by nemalo chýbať v domácnosti spotrebiteľov, ktorým na liečbu čiernych bodiek alebo akné nezaberajú kozmetické prípravky. Kvalitný čistič pleti dokáže rovnako nahradiť aj dlhé a nákladné pobyty v kozmetickom salóne. Jeho výhodou je, že sa neviaže na žiaden konkrétny typ pleti. Napriek tomu, aby ste sa o svoju pleť starali správne, mali by ste poznať jej typ. Zodpovedzme si preto na otázku, aké typy pleti poznáme? 

 • Normálna pleť: Je najideálnejším typom pleti. Znamená, že nie je príliš suchá a ani mastná. Starostlivosť o ňu je pomerne jednoduchá, pri starostlivosti stačí využiť krémy či gély s obsahom kyseliny hyalurónovej a vitamínu C. Neodporúčajú sa príliš hutné ani zbytočne mastné kozmetické prípravky. Naopak, pri čistení pleti môžete bez obáv využiť vákuové čističe, ktoré vás zbavia odumretých častí pokožky a umožnia jej tak voľne dýchať.
 • Mastná pleť: Hovoríme o azda najproblematickejšom type pleti, ktorý je zároveň najnáchylnejší na tvorbu akné a čiernych bodiek. Je ľahko rozpoznateľný, pleť je väčšinou lesklá, a to aj krátko po umytí vodou. Nemá zmysel s mastnotou počas dňa bojovať príliš často, zbavíte sa jej len veľmi ťažko. Aplikujte výlučne kozmetiku bez obsahov olejov, ktoré by stav len zhoršili. Vhodné sú osviežujúce gélové textúry, ktoré na pokožke nevytvárajú film a nechávajú ju voľne dýchať. To je pri mastnej pleti kľúčové, v opačnom prípade dokážu odumreté kožné častice spolu s kožným mazom upchať vaše póry. V takom prípade sa maz nemôže dostať na povrch pleti a hromadí sa pod kožou. Ide o hlavnú a najčastejšiu príčinu vzniku akné. Ak trpíte mastnou pleťou, vákuový čistič pórov by mal byť vo vašej domácnosti samozrejmosťou.
 • Suchá pleť: Suchú pleť rozpoznáte pomerne jednoducho – po čistení vodou ostáva až nepríjemne napnutá, svrbí alebo páli. Je to spôsobené jej neschopnosť udržiavať hydratáciu vo svojich štruktúrach. Pleť vysychá veľmi rýchlo. Je preto dobré dopomôcť jej kozmetikou, ktorá na nej vytvorí ochranný film. Čistenie by malo prebiehať len večer, v opačnom prípade môže byť pleť zbytočne rozdráždená. Pri použití vákuových čističov sa zamerajte predovšetkým na zber odumretých kožných buniek. Starostlivosť o pokožku môžete doplniť aj hydratačným sérom s AHA kyselinami. Vhodnými sú v tomto prípade najmä kyselina glykolová a mliečna.
 • Zmiešaná pleť: Odhadnúť spôsob starostlivosti o tento typ pleti môže byť náročné. Krátko po umytí čistou vodou môžete cítiť nepríjemné pálenie či svrbenie v okolí nosa a kútikov úst, zároveň ste sa však nezbavili typickej mastnoty na čele alebo brade. Platí kombinovaná starostlivosť o predošlé dva typy pleti. Pri mastnej T-zóne sa vyhnite prípravkom s obsahom olejov a voľte ľahké, osviežujúce gélové textúry. Na suchých miestach môžete využiť hutnejšie krémy, prípadne hydratačné sérum doplnené o niektorú z AHA kyselín. Počas čistenia pleti vákuovým čističom si nezabudnite vždy zvoliť takú hlavicu, ktorá nebude konkrétnu oblasť zbytočne dráždiť.
 • Citlivá pleť: V tomto prípade môže ísť o ktorýkoľvek z už spomenutých typov pleti – normálnu, mastnú, suchú aj zmiešanú. Ide skôr o akúsi „nadstavbu“. Dôležité je však odhadnúť, ktorý typ pleti tu dominuje. V každom prípade by ste sa mali vyhnúť alergénom a, naopak, zvoliť produkty s hypoalergénnymi zložkami. Keďže môže pokožka ľahko začervenať, reagovať na nechcené vplyvy a je náchylná na tvorbu akné a iných kožných nedokonalostí, voľte aj upokojujúcu kozmetiku s obsahom aloe vera a ceramidmi. Pri pobyte na slnku nezabudnite pleť dôkladne natrieť opaľovacím krémom.

Vákuové čističe pleti – typ pleti

Intenzita sania je rozhodujúca

Vákuový čistič pórov funguje na princípe spätného motorčeka. Ten vďaka podtlaku odsáva z pleti všetky nečistoty, baktérie a umožňuje jej voľne dýchať. Práve intenzita sania je tak pri výbere podtlakového čističa kľúčovou vlastnosťou. Rozhoduje totiž o tom, ako efektívne bude samotné zariadenie pracovať. Ak zvažujete kúpu nového čističa, zamerajte sa predovšetkým na produkty, ktoré ponúkajú dostatočný rozsah intenzity sania. Vo väčšine prípadov natrafíte na možnosť nastavenia intenzity od 3 do 5, respektíve od 2 do 6 stupňov. Platí jednoduché pravidlo – čím je pleť jemnejšia a citlivejšia, tým nižšia hodnota jej bude vyhovovať. Ak si nie ste svojím typom pleti istí, pri kúpe voľte čo najširší rozsah hodnôt intenzity odsávania. Nezabúdajte ani na to, že každá intenzita má svoje špecifiká aj na jednotlivých miestach pleti. Zatiaľ čo v záhyboch nosa vám postačí nižšia, pri T-zóne a väčších plochách sa nebojte využiť intenzívnejšie sanie. 

Elektrina alebo akumulátor?

V prípade vákuových čističov sa budete rozhodovať pravdepodobne medzi dvomi spôsobmi ich napájania – sieťovým a dobíjacím akumulátorom. Ten prvý oceníte najmä v prípade, ak potrebujete mať svoje zariadenie vždy pripravené. Najčastejšie sa s napájaním priamo z elektrickej zásuvky stretnete v kozmetických salónoch, rovnako vhodné je aj na použitie v domácnosti. Naopak, akumulátorové čističe pórov, respektíve čističe s dobíjateľnými Li-Ion batériami, oceníte najmä na cestách. Spravidla sú nabíjané pomocou USB kábla a sieťového adaptéra, ako to poznáte z vašich mobilných telefónov. Pri troche šťastia vám tak postačí len jeden typ nabíjačky

Samostatnú kategóriu tvoria ešte čističe pleti na jednorazové batérie. Často využívanými typmi sú batérie AA, prípadne AAA. Pri takýchto zariadeniach však musíte počítať s vyššími nákladmi na prevádzku, keďže samotné batérie bude potrebné pomerne často vymieňať. Navyše, tieto čističe nie sú také výkonné a nedokážu ani pracovať tak efektívne, ako je to v prípade elektrických a akumulátorových produktov. 

Ovládanie by malo byť intuitívne, poteší aj prítomnosť displeja

Vákuový čistič pórov a pleti patrí medzi nenáročné zariadenia, čo by sa malo prejaviť aj na samotnom ovládaní. Spravidla obsahuje telo zariadenia len niekoľko tlačidiel na zapnutie/vypnutie prístroja, prípadne na pridanie alebo ubranie úrovne sacej sily. V niektorých prípadoch sa môžete stretnúť aj s otočným regulátorom, pri ktorom si budete voliť jednotlivé stupne sacej sily. Vyhnite sa zariadeniam s komplikovanými nastaveniami, čistič pórov by mal byť schopný pracovať kdekoľvek a kedykoľvek.

Vákuový čistič pórov – ovládanie

Niektoré (spravidla drahšie a výkonnejšie) zariadenia disponujú zobrazovacím displejom. Ten používateľa v reálnom čase informuje o zvolenom stupni intenzity sania, prípadne o stave batérie. Displej môže byť jednoriadkový, ale aj väčší. Vyberať si môžete medzi jednofarebnou verziou a viacfarebným podsvietením. To najmä v prípade, že disponuje čistič niektorou z bezdrôtových technológií. Hoci je grafické zobrazenie v porovnaní s indikátormi omnoho pohodlnejšie, majte na pamäti, že aj výraznejšie vplýva na výdrž akumulátora

O výbere rozhodne príslušenstvo 

Popri výkone a osobných preferenciách by ste sa mali počas výberu vákuového čističa pleti zamerať aj na to, s akým príslušenstvom v balení prichádza. Štandardný je výber spomedzi niekoľkých čistiacich hlavíc, nadstavcov, respektíve aplikátorov. Neodporúčame vám siahnuť po čističi s univerzálnym aplikátorom. Ako sme si totiž povedali, každý typ pleti i jej miesto má svoje špecifiká, ktoré si vyžadujú samostatnú hlavicu. Pri ťažšie dostupných miestach (záhyby nosa alebo krku) využite menšie a špeciálne tvarované nadstavce. Naopak, pri čistení T-zóny sa nebojte použiť väčší oválny nadstavec, ktorý bude na voľnej ploche pracovať efektívne. V prípade kvalitnejších a výkonnejších čističov sa môžete stretnúť aj s aplikátormi s diamantovou úpravou. Tie budú pri čistení lepšie, zároveň si však vyžadujú náročnejšiu starostlivosť. Zatiaľ čo pri bežnej starostlivosti o ne vám postačí obyčajný saponát, po zanesení odumretými časťami kože by ste už mali zvoliť čistenie v ultrazvukovom čističi

Niektorí výrobcovia prikladajú k svojim zariadeniam aj niekoľko náhradných filtrov. Najčastejšie sa stretnete s 10 samostatnými filtrami, no toto číslo môže byť aj podstatne nižšie či vyššie. Platí stará známa rovnica – čím viac, tým lepšie. Náhradné filtre si totiž budete musieť časom dokupovať samostatne, čím sa cena samotného zariadenia môže zvýšiť o niekoľko jednotok až desiatok eur. Je preto vhodné využiť výhodné štartovacie balíčky, v ktorých vám ponúka výrobca všetko pokope. 

Hĺbkové čistenie pórov i vákuový lifting pleti

Závisí to od zvoleného typu. Najčastejšie sa však stretnete s týmito: 

 • Hĺbkové čistenie pórov a pleti: Ide o základný predpoklad funkčnosti čističa pórov. Každé zariadenie by malo byť schopné odsávať prebytočný kožný maz a odumreté časti kože. Výsledkom bude čistá pleť, ktorej bude opäť umožnené voľne dýchať. Dôležité je dodať, že takéto čistenie by malo prebiehať úplne bezbolestne. Ak vám preto váš čistič nevyhovuje, siahnite radšej po inom.
 • Vákuový lifting pleti, masáž: To ide ruka v ruke so samotnou podstatou vákuového čističa. Podtlak totiž kožu stimuluje a napína, vďaka čomu zlepšuje krvný obeh v oblasti tváre. Výsledkom je stimulácia tvorby kolagénu a elastínu, čo má za následok spomalenie starnutia buniek. Zariadenie pleť do istej miery aj masíruje. V prípade drahších produktov však nájdete túto funkciu ako samostatnú, v takom prípade je aj omnoho efektívnejšia.
 • Mikrodermabrázia: Stretnete sa s ňou pri drahších, výkonnejších a kvalitnejších čističoch pleti. Je absolútnou devízou diamantových aplikátorov. Vďaka procesu mikrodermabrázie prichádza pleť o staré kožné bunky. Paralelne s tým je zariadenie schopné liečiť a odstraňovať pigmentové škvrny či jazvy po akné a iných kožných nedokonalostiach. Diamantové nadstavce vo vysokej miere podporujú rýchlu a správnu tvorbu nových kožných buniek.

Vákuový čistič pórov – nadstavce

Vákuový čistič pleti si môžu dovoliť všetci

Veľkou výhodou nenápadného zariadenia určeného na starostlivosť o pleť je jeho široká dostupnosť. Vákuových čističov pórov je nielen veľa, ale sú aj lacné. Rádovo hovoríme v prípade najlacnejších čističoch o jednotkách eur. V týchto prípadoch by sme však boli opatrní. Spravidla ide o neefektívne zariadenia, ktoré nezaujmú ani svojou funkcionalitou či spracovaním. Najlacnejšie čističe pleti si môžete zakúpiť do 10 eur, pričom spravidla ide o produkty napájané vymeniteľnými batériami (AA, AAA). V takom prípade si musíte k cene zariadenia pripočítať aj cenu batérií. A to už samotný lacný čistič stráca zmysel. 

Najčastejšie sa môžete stretnúť s kategóriou takzvanej zlatej strednej triedy. V nej nájdete produkty v rozmedzí od 20 do 100 eur. Samotnú cenu tu pritom bude ovplyvňovať niekoľko faktorov. Rozhodne o nej výkon, prítomné funkcie, počet vymeniteľných aplikátorov či náhradných filtrov, respektíve počet úrovní intenzity sania.

Samostatnú kategóriu tvoria veľmi kvalitné čističe pleti s diamantovými aplikátormi. Mikrodermabrázia v tomto prípade poteší, ale bude aj niečo stáť. Spravidla hovoríme o rozmedzí niekoľkých desiatok až stovák eur. Nejde teda o najlacnejšie položky. Na druhú stranu však ich kúpou získate produkt, ktorý bude nielen nadmieru efektívny, ale pravdepodobne vám aj dlho vydrží. Navyše, výrobcovia sa v prípade takýchto drahých modelov neboja rozšíriť balenie o nadštandardne vysoký počet náhradných filtrov, vďaka čomu v konečnom dôsledku ušetríte. 

Trh ovládli kozmetickí giganti

Ako to už býva, každý segment disponuje svojimi poprednými výrobcami. Inak to nie je ani v prípade vákuových čističov pleti. Hoci sa o slovo hlásia čoraz častejšie aj menšie podniky, neoblomné miesto na trhu zastávajú stále kozmetickí giganti. Jedným z nich je aj nemecká spoločnosť Beurer. Zákazníci sú spokojní najmä s kvalitou spracovania produktov a ich dlhou životnosťou

Mladá česká spoločnosť BeautyRelax ponúka ako lacnejšie, tak aj drahšie prístroje, ktoré pracujú na princípe mikrodermabrázie. Zaujímavosťou v ich produktoch je prítomnosť zväčšovacej kamery, vďaka ktorej dokážete svoju pleť čistiť ešte omnoho efektívnejšie. 

O slovo sa postupne hlásia aj ďalší výrobcovia. Za spomenutie stoja napríklad spoločnosti SiguroProfiCareSilk’nHoMedics či Vigan. Trh je tak čoraz viac saturovaný, čo je v tomto prípade len dobré. V konečnom dôsledku na tom totiž môže spotrebiteľ len získať. Vyberať si totiž nemusí spomedzi produktov jednej značky, ale zohľadniť môže aj svoje preferencie konkrétneho výrobcu. 

Otázky a odpovede – FAQ

Náš porovnávací test bol rozsiahly a vyčerpávajúci. Myslíme si totiž, že taký by mal byť aj výber samotného vákuového čističa pórov. Napriek tomu je však možné, že sme na niektorú z vašich otázok doteraz nezodpovedali. Práve preto sme sem pre vás zaradili sekciu otázok a odpovedí, v ktorej spoločne môžeme diskutovať. Odpovede na vaše otázky pritom budeme pravidelne dopĺňať, aby sme tak spoločne pomohli čo najširšej skupine potenciálnych spotrebiteľov

Ako už napovedá samotný názov, ide o mechanického pomocníka pri čistení vašej pleti. Na svoj chod využíva systém spätného motorčeka, vďaka ktorému je zariadenie schopné z pleti používateľa odsať odumreté časti kože, nadbytočný kožný maz aj baktérie. Vo výsledku je tak pleť čistá, ošetrená a je jej opätovne umožnené dýchať. Výhodou vákuových čističov pórov je, že pracujú – na rozdiel od bežných kozmetických prípravkov – hĺbkovo. Týmto spôsobom simulujú starostlivosť v kozmetických salónoch a zákazníkovi prinášajú kvalitné služby priamo v pohodlí jeho domova. 

Hoci dokáže čistič vašu pokožku zbaviť prirodzených nečistôt, neodstráni z nej make-up a rôzne kozmetické prípravky. Vždy pred jeho použitím je preto potrebné pleť dôkladne odlíčiť, v opačnom prípade prístroj stráca na svojej efektivite. Aby čistič pleť správne prekrvil a zbavil jej všetkých nežiaducich zložiek, je dobré póry čo najviac otvoriť. To docielite krátkym naparovaním tváre nad horúcou vodou, prípadne priložením horúceho flanelového uteráka na tvár. Vďaka otvoreným pórom dokáže pracovať zariadenie hĺbkovo a efektívne. 

Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Vašu starostlivosť o pleť by ste totiž mali prispôsobiť jej konkrétnemu typu. Ak disponujete mastnou pleťou, vákuový čistič môžete používať častejšie – pokojne aj na dennej báze. Naopak, normálna pleť si takto frekventovanú starostlivosť vyžadovať nebude. Platí, že potrebu intenzity používania vákuového čističa pórov a pleti si musíte odsledovať sami. 

Hoci ide o mimoriadne efektívne zariadenie, ani ono nie je stopercentné. Je potrebné si uvedomiť, že tvorba akné a čiernych bodiek je spôsobená reakciou tela na nadbytok kožného mazu, prípadne iný dermatologický problém. Popri používaní čističa pórov by ste mali naďalej pokračovať vo svojej bežnej dennej rutine štandardného čistenia pleti. Ak vám s vaším problémom nepomôže ani takáto kombinácia, neváhajte sa poradiť so svojím dermatológom. 

Pre náročných

Homedics MDA-100RG

Čistenie na princípe mikrodermabrázie, 4 intenzity sania, 2 vymeniteľné nadstavce, akumulátorové napájanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Opäť jeden kontrast. Po lacnom, ale nie príliš efektívnom čističi, máme tip aj pre tých, ktorí si potrpia na vysokú kvalitu. Ak medzi nich patríte aj vy, určite neprehliadnite zariadenie Homedics MDA-100RG. Tento vákuový čistič pleti využíva na svoju prácu vlastnosti mikrodermabrázie, teda najvyspelejšej technológie na trhu. Tá z pokožky odstraňuje jej odumreté bunky, kožný maz a iné nečistoty, pričom zároveň bojuje s tvorbou čiernych bodiek, akné a pigmentových škvŕn.

Špeciálna hlavica je určená aj na mastnú pleť, o čo sa starajú najmä dva diamantové nadstavce. Každý z nich má svoje špecifiká, navzájom sa však dopĺňajú a spoločne tak dokážu preniknúť do každého záhybu na vašej pleti. Zatiaľ čo užší nadstavec poslúžil pri čistení horšie dostupných miest (záhyby nosa), špeciálny abrazívny a zároveň širší nadstavec sa postará o dokonalý peeling väčších plôch.

Používateľa potešia aj štyri stupne sacej sily, ktoré sa bez problémov prispôsobia aktuálnym potrebám danej pokožky. Súčasťou balenia je až 50 náhradných filtrov, vďaka ktorým nebudete musieť riešiť ich kúpu omnoho dlhšie, ako je to v prípade konkurenčných produktov. Aj v tomto prípade platí akumulátorové napájanie prostredníctvom modernej Li-Ion batérie. Na rozdiel od predošlých čističov pleti však model Homedics MDA-100RG disponuje samostatnou dokovacou, respektíve nabíjacou stanicou. Vďaka nej môžete čistič nielen nabíjať, ale aj pohodlne uskladniť.

Miernou nevýhodou môže byť spôsob čistenia diamantových hrotov. TIe sa totiž môžu časom odumretou kožou zanášať. V takom prípade vám na ich vyčistenie poslúži najlepšie ultrazvukový čistič. Pri bežnom umývaní po každom použití si však vystačíte s klasickým saponátom. Ak sa však chcete zdĺhavému čisteniu vyhnúť úplne, siahnite napríklad po modeli Proficare PC-PR 3025.

Pozitíva

Vysoký výkon
Diamantové nadstavce
Až 50 filtrov v balení

Negatíva

Komplikovanejšie čistenie nadstavcov

Typ čističa: Vákuový čistič ● Výkon: 5 W ● Počet úrovní intenzity sania: 4 ● Počet vymeniteľných aplikátorov: 2 ● Spôsob napájania: Li-Ion akumulátor ● rozmery: 20,5 cm x 7 cm x 6 cm

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Beurer FC41 Vákuový čistič pórov

od 21,24 €
Vaša pokožka niekedy vyžaduje trochu zvýšenej starostlivosti, najmä v chladnom období. Spoločnosť Beurer teraz pridala do svojej ponuky...

Concept Vákuový čistič pleti Perfect Skin PO2010

od 62,00 €
Profesionálna starostlivosť Vákuový čistič Concept PO2010 vám vďaka vákuovej technológii pomôže s hĺbkovým čistením pleti. Pri kontakte s kožou...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(92%)

Komentáre
Hanka 20.Nov.2021

Beurer FC 41 je ľahký a tichý prístroj, ktorý má dlhú výdrž akumulátora. Tvár je pred použitím nutné poriadne napariť, inak je účinnosť prístroja naozaj nízka. Za mínus považujem nevhodné umiestnenie tlačidla, pretože často sa mi stáva, že prístroj nechcene vypnem.

Odpovedať

Renáta 20.Nov.2021

Deminas nefunguje ako má, takže škoda peňazí. Nemá ani popis v slovenčine alebo češtine, ako prístroj vyčistiť po jeho použití. Je to skôr len taká masážna pomôcka, ale akné ani čiernych bodiek ma nezbavila. Nabudúce si kúpu nového prístroja radšej dvakrát premyslím.

Odpovedať

Adéla 20.Nov.2021

Prístroj Concept Hot&Cool Perfect Skin poskytuje mojej pleti príjemný relax. Už po pár dňoch pravidelného používania pozorujem, že pleť mám vyhladenú a jemnejšiu. Na žiadne negatíva som zatiaľ neprišla. Cena je primeraná, s kúpou som spokojná.

Odpovedať

Erika 14.Dec.2021

Za mňa sú vákuové čističe pórov vyhodené peniaze, vyskúšala som už dva, každý inej značky, a ani jeden nesplnil moje požiadavky. Neviem, či som náročná, ale čistenie nebolo precízne a s mojim problémom s pleťou mi prístroj nepomohol ani po dlhšom a pravidelnom používaní. Takže radšej chodím pravidelne ku kozmetičke…

Odpovedať

Frederika 16.Dec.2021

Vďaka prístroju Proficare PC-PR 3025 mám konečne krajšiu pleť, po mesiaci používania v kombinácii s pleťovou maskou je naozaj vidieť rozdiel. Pleť je hladká a čierne bodky mi postupne miznú. Batéria má dostatočne dlhú výdrž. Je pravda, že prístroj robí modriny, ale chce to len cvik, je prirodzené, že na mieste, kam sa prístroj prisaje, sa vytvoria podliatiny, takže si na to dávajte pozor.

Odpovedať

Dušana 09.Jan.2022

Xpreen Vacuum je celkom fajn prístroj, ale treba ho používať pravidelne a dlhodobo, aby boli viditeľné výsledky. Plusom je, že prístroj disponuje chladiacou a zahrievacou hlavicou. Keďže vákuový čistič funguje na princípe vytvárania podtlaku medzi čističom a pokožkou, treba s ním zaobchádzať opatrene, aby ste si neurobili modriny, mne sa to spočiatku stávalo často, ale cvikom som prišla, ako na to...

Odpovedať

Miška 18.Jan.2022

Chcela som niečo lacné, tak som zobrala Verk 15872, v balení bolo 5 nadstavcov a prístroj je podľa popisu vhodný na všetky typy pleti. Nabíja sa pohodlne cez USB kábel, póry a čierne bodky však neodstraňuje ani náhodou. Ešte dobre, že som zaň neminula veľa peňazí, lebo by mi ich bolo ľúto, takto mi je to v podstate jedno. :-) Prístroj neodporúčam, nie je účinný.

Odpovedať

Soňa 13.Feb.2022

ProfiCare PC-PR 3025 má nižšiu saciu silu, čiže výsledky nie sú úplne také, aké som očakávala. Na druhej strane, aspoň sa mi tvári nerobia nepekné podliatiny, ktoré sú neduhom prístrojom s vyšším výkonom. Tento čistič bol za dobrú cenu, má kompaktné rozmery a v balení bolo dostatok nadstavcov.

Odpovedať

Róberta 26.Feb.2022

Pronett XJ3961 je lacný vákuový čistič, či je účinný, to zistím až časom. Po pár použitiach zatiaľ zlepšenie nevidím, čierne bodky stále mám.

Odpovedať

Danka 07.Jun.2022

Nedoporúčam BeautyRelax Poremax iCam Smart. Tvár mám samú zrazeninu, modrinu... a póry aj čierne bodky mi zostali. Za tú cenu určite nie, som fakt skalamná, za mňa sú to vyhodené peniaze.

Odpovedať