Vstavané umývačky riadu 45 cm

Najlepšie vstavané umývačky riadu 45 cm 2024 + recenzie

Na základe požiadaviek spotrebiteľov sme pripravili porovnávací test slim umývačiek riadu. Zamerali sme sa na vstavané umývačky riadu, ktorých šírka nepresahuje viac ako 45 cm. Ide tak o kompaktnejšie modely, ktoré sú určené aj do priestorov s menšou dispozíciou. Pripravili sme takisto recenzie jednotlivých modelov. V porovnaní sa najlepšie ukazovala úzka umývačka riadu Beko DIS26021, do ktorej sa zmestí 10 súprav radu a zaujme aj v pomere ceny a kvality. Náš prieskum trhu trval viac ako 50 hodín a vybrali sme aj ďalšie slim umývačky riadu. Spracovali sme tiež krátky a praktický návod, ktorý vám pomôže jednoduchšie si vybrať.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 22.09.2023

Akú úzku umývačku riadu kúpiť?

Úzka umývačka riadu s menšou šírkou patrí k špecifickým spotrebičom, ktoré vyhľadáva užšie spektrum spotrebiteľov. Spotrebitelia cielene hľadajú umývačky riadu 45 cm z dôvodu menších rozmerov. Niekedy si takéto riešenie vyžaduje samotný priestor či kuchynská linka. Aby sme vám rozhodovanie čiastočne uľahčili, pomôcť vám môže táto prehľadná tabuľka, kde nájdete najlepšie umývačky riadu z nášho porovnávacieho testu. Ak si chcete ušetriť čas aj peniaze, prečítajte si krátke charakteristiky produktov. Vždy však myslite na vlastné preferencie, ktorým musíte výber spotrebiča vždy podmieniť.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DIS26021 5* Zobraziť produkt
Miele G 7250 SCVi 5* Zobraziť produkt
Mora IM535 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Beko DIS26021

Beko DIS26021

Vstavaná umývačka riadu na 10 súprav riadu, 6 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 47 dB, energetická trieda E

Zobraziť viac info

Plne integrovateľná umývačka riadu so šírkou 45 cm pojme až 10 súprav riadu. Patrí do energetickej triedy E a na výber ponúka šesť umývacích programov. Umývačka riadu Beko je vybavená aj funkciou InfoLight, kedy je červené svetlo premietané na podlahu. Chod motora ProSmart umývačky je veľmi kultivovaný a tichý. Umývačke chýba príborová zásuvka, vybavená je len košom. Horný kôš Acrobat je výškovo polohovateľný. Vážená spotreba vody dosahuje hodnotu 9,5 litra.

Cenový trhák
Gorenje GV520E10

Gorenje GV520E10

Vstavaná umývačka riadu na 11 súprav riadu, 5 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 47 dB, energetická trieda E

Zobraziť viac info

Radí sa k lacným umývačkám riadu. Napriek úzkej konštrukcii Gorenje umyje naraz až 11 súprav kuchynského riadu. Plusom je, že má zásuvku na príbory a je maximálne jednoduchá aj z hľadiska ovládania. Koniec umývacieho cyklu oznamuje akustickým signálom. Patrí do energetickej triedy E. Vyberať môžete na skrytom ovládacom paneli s pomedzi piatich programov. Nízka cena sa prejavuje predovšetkým na horšej kvalite plastov.

Náš TIP
Bosch SPV6ZMX23E

Bosch SPV6ZMX23E

Vstavaná umývačka riadu na 10 súprav riadu, 6 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 43 dB, energetická trieda C

Zobraziť viac info

Ide o technologicky vyspelú slim umývačku riadu, ktorá má bohatú programovú výbavu. Medzi programami nájdete aj samočistiaci cyklus Machine Care pre starostlivosť o umývačku. Vysokú efektivitu umývania zabezpečuje ostrekovacie rameno DuoPower. Umývačku riadu je možné ovládať cez mobilnú aplikáciu HomeConnect. Zostatkový čas je premietaný priamo na podlahu. S extrémne znečisteným riadom si poradí technológia IntensiveZone. Nechýba ani príborová zásuvka.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri porovnávaní vstavaných umývačiek riadu s užšou konštrukciou sú hodnotené rovnaké parametre ako pri štandardných umývačkách riadu so šírkou 60 cm. Pri vstavaných umývačkách riadu odpadá nutnosť riešiť dizajn spotrebiča. Spotrebiteľov však vždy primárne zaujíma to, ako efektívne umývačka riadu riad umyje a vysuší. Nočnou morou sú práve ostávajúce kvapky a vodný kameň. Z ekonomického a ekologického hľadiska spotrebitelia sledujú aj zaradenie do energetickej triedy, ktorá hovorí o energetickej náročnosti a spotrebe vody.

Na základe vopred stanovenej metodológie sme hodnotili programovú výbavu a dĺžku umývacích cyklov. Dôležitá je aj obsluha, ovládacie prvky a celková intuitívnosť, čo ovplyvňuje aj vnútorný priestor umývačky riady – variabilita. Ovplyvniť rozhodovanie môže takisto kvalita materiálov a hlučnosť umývačky riadu.

Efektivita umývania riadu
Sušenie riadu
Spotreba umývačky riadu
Dĺžka umývacieho cyklu
Programová výbava
Praktické funkcie a obsluha
Hlučnosť
Spracovanie a kvalita materiálov

Na trhu je konkurencia veľmi silná. Vyberať môžete z ponuky viacerých renomovaných výrobcov. Veľa vám môžu prezradiť aj recenzie ostatných spotrebiteľov. Úzke umývačky riadu má v portfóliu takmer každý výrobca. Veľmi populárne sú umývačky riadu BekoBosch alebo vstavané umývačky riadu Whirlpool. V našom porovnávacom teste nájdete aj úzke umývačky riadu GorenjeElectroluxSamsung alebo Siemens. Počas prieskumu trhu sme preverovali aj dostupnosť produktov na našom trhu. Využili sme na to databázu portálu Heureka.sk, ale takisto obchody, ako Alza.sk, Datart.sk, Hej.sk, Tpd.sk alebo Mall.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie úzkych umývačiek riadu

V našich recenziách vám ponúkame nestranný názor, ktorého účelom je pomôcť spotrebiteľovi sa čo najlepšie rozhodnúť. Vychádzame z dostupných údajov o samotných spotrebičoch a výsledkov spotrebiteľských testov. Žiadny výrobca ani produkt nie sú zvýhodnení. Naši redaktori uvádzajú silné i slabé stránky samotného spotrebiča sa snažia sa zhodnotiť tie najdôležitejšie parametre. Významnú rolu však zohrávajú aj názory a skúsenosti ostatných spotrebiteľov, ktorí sú majiteľmi konkrétnych slim umývačiek riadu.

Víťaz testu

Beko DIS26021

Vstavaná umývačka riadu na 10 súprav riadu, 6 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 47 dB, energetická trieda E

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tichá plne zabudovateľná umývačka riadu so šírkou 45 cm ponúka spotrebiteľom optimálny pomer ceny a kvality. Vzhľadom na rozmery aj dostačujúci objem kapacity vnútorného priestoru. Vybavená je vodným senzorom. Ovládací panel je skrytý v hornej časti dverí. V programovej výbave nechýba program na ochranu skla.

Umývačka riadu Beko je vhodná ideálne pre dvojčlenné alebo trojčlenné domácnosti. Spotrebiteľovi ponúkne kapacitu pre 10 súprav riadu. Vnútorná flexibilita na tom vôbec nie je zle. Horný kôš Acrobat je výškovo nastaviteľný až v 3 úrovniach. Do spodnej časti tak môžete umiestniť aj naozaj vysoký hrniec. Čo je možno nevýhodou menších umývačiek riadu, často sa stretnete namiesto príborovej zásuvky s košom na príbory. Ten síce môžete v spodnom koši posúvať alebo ho úplne vybrať, no môže byť miestami obmedzujúci.

Invertorový motor ProSmart je maximálne tichý, hladina hluku 47 dB je viac ako vyhovujúca. Umývačka je vybavená hadicou AquaStop a takisto systémom Watersafe, ktoré chránia domácnosť pred vytopením.

Z programovej ponuky si môžete vyberať zo šiestich programov. Ovládací panel je skrytý vo vyklápacích dvierkach. Ovládanie je veľmi intuitívne a každý funkcia má svoje tlačidlo a ikonu. Nechýba digitálny displej, ktorý zobrazuje zostatkový čas. Omnoho viac vás však o stave prevádzky bude informovať InfoLight – premietané červené svetlo na podlahe. Na podlahu je premietané len svetlo, nie čas. Umývačka riadu disponuje ECO programom a veľmi oceňujeme program Clean and Shine, ktorý netrvá viac ako hodinu a riadu dodá perfektný lesk. Riad je navyše suchý. Tento program totiž umýva horúcou vodou, ktorej teplo využíva aj na sušenie.

Pre čistú umývačku, jej údržbu, možno použiť program InnerClean. Program je špeciálne prispôsobený na zbavenie umývačky riadu nečistôt. Ak chcete ktorýkoľvek program urýchliť, aktivovať môžete funkciu Fast+, ktorá skráti umývací program až trojnásobne. Ak chcete umývať v umývačke sklenený riad, technológia GlassShield opláchne sklo ideálnou teplotou a postará sa o to, aby neostali žiadne kvapky. Pre výrazne znečistený riad používajte určite intenzívny program – 70 °C.

Celkový dojem z umývačky riadu Beko je veľmi dobrý. Vnútorný priestor poskytne dostatok miesta, škoda len, že chýba príborová zásuvka. Tú nájdete v prípade umývačky riadu Bosch SPV6ZMX23E. Horný kôš má však až tri úrovne nastavenia výšky. Spotrebitelia chvália tichý chod umývačky, ale aj samotný výsledok umývania. V neposlednom rade ide o skvelý pomer ceny a kvality. Hoci patrí do energetickej triedy E, spotreba vody je veľmi dobrá.

Pozitíva

Tichá prevádzka
Pomer cena a kvalita
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Malý kôš na príbory

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 10 ● Počet programov: 6 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 47 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie

Cenový trhák

Gorenje GV520E10

Vstavaná umývačka riadu na 11 súprav riadu, 5 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 47 dB, energetická trieda E

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spotrebitelia často hľadajú spotrebiče, ktoré príliš nezaťažia ich peňaženku. Gorenje GV520E10 je presne tou voľbou, ktorá túto podmienku splní. Pritom poteší príborovou zásuvkou a aj solídnou kapacitu. Výrobca udáva, že naraz umyjete až 11 súprav kuchynského riadu. Ovládacie prvky sú umiestnené v hornej časti vyklápacích dverí.

Začneme samotným ovládaním umývačky, ktoré je maximálne jednoduché a intuitívne. Umývačka riadu má jednoduchý ovládací panel, na ktorom máte k dispozícii päť predvolených programov. Displej vám zobrazí čas programu, ktorý si zvolíte. Aktivovať môžete aj funkcie polovičná náplň alebo odložený štart. Možnosť extra sušenia alebo urýchlenia programu v portfóliu funkcií nenájdete.

Prevádzka je veľmi tichá. Podobne ako iná konkurencia, napríklad vstavaná umývačka riadu Beko DIS26021, aj tento model dosahuje hlučnosť pod hranicou 50 dB a radí sa teda k tichým. Vážená spotreba vody je 9,5 litra. Najúspornejší je ECO program, ktorého dĺžka je však vyše štyroch hodín. Výsledky umývania sú aj podľa spotrebiteľov uspokojivé, sušenie je však na tom horšie a s mokrým riadom  sa stretnete pomerne často. Úzka umývačka oznámi ukončenie umývacieho cyklu akustickým signálom, svetelný signál nemá.

Gorenje ostalo verné praktickosti, pretože vnútorný priestor je aj napriek 45 cm širokej a 55 cm hlbokej konštrukcii veľmi flexibilný. Hlavným plusom je podľa nás príborová zásuvka a možnosť polohovania horného koša. Kapacita 11 súprav riadu je teda reálna.

Nižšiu cenovú kategóriu možno badať práve na plastových materiáloch. Horšia kvalita plastov sa môže prejaviť v neskoršom období a pri častejšom používaní. Vnútro umývačky je nerezové a odolné proti korózii. Koše i výsuvný systém s koľajničkami však pôsobia lacnejšie. Nechýba ochrana proti pretečeniu ani bezpečnostný systém AquaStop.

Viacero spotrebiteľov uprednostňuje tento model predovšetkým pre nízku cenu. Z nášho pohľadu sa nižšia cena prejavuje predovšetkým na kvalite plastov, ktoré sú citeľne menej odolné. Spotrebiteľom sa však veľmi páči variabilita priestoru a prítomnosť príborovej zásuvky. Programová ponuka je štandardná, funkcionalita je slabšia, no vzhľadom na cenu nemožno tento element vyčítať. Celkovo tak pre menšie domácnosti alebo menej náročných zákazníkov pôjde o vhodnú voľbu.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Jednoduché ovládanie
Zásuvka na príbory

Negatíva

Slabšia efektivita sušenia
Lacnejšie plasty

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 11 ● Počet programov: 5 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 47 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie

Náš TIP

Bosch SPV6ZMX23E

Vstavaná umývačka riadu na 10 súprav riadu, 6 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 43 dB, energetická trieda C

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kompaktná umývačka riadu, ktorá zaujme aj tých náročnejších spotrebiteľov. Na úvod vám prezradíme, že hoci ide o drahšiu umývačku riadu, zárukou je kvalitne umytý a vysušený riad. Takisto máte k dispozícii prémiové funkcie, ktoré u konkurentov často nenájdete. Jednou z funkcií je aj hlasové ovládanie cez aplikáciu HomeConnect.

Umývačka riadu Bosch SPV6ZMX23E sa radí v danej kategórii k technologicky najpokročilejším vôbec. Základ tvorí šesť programov, pričom si môžete zvoliť aj vlastný program s prídavnou funkciou, ktorú môže byť SpeePerfect+, extra sušenie alebo aktivovanie IntensiveZone v spodnom koši, kde môžete umiestniť extrémne znečistený riad. V rámci predvoleného programu môžete zvoliť predumytie – oplach. Medzi štandardnými programami nechýba krátky, približne hodinový program, ECO alebo Auto (Aqua senosr a Load sensor). Umývačka má aj program Machine Care pre vlastnú starostlivosť. Tento model má taktiež samočistiaci filtračný systém.

Čo veľmi pozitívne vnímame, je ostrekovacie rameno DuoPower v hornom koši, ktoré je veľmi vysoko efektívne. Umývačka má výmenník tepla, vďaka čomu je spotreba vody a energie nižšia. Aj preto patrí umývačka riadu do úspornej energetickej triedy C. Ukazovateľom aktívneho stavu je funkcia TimeLight, ktorá premieta zostávajúci čas na podlahu. Ovládací panel je prehľadný. Aktivovať možno odložený štart. Cez aplikáciu HomeConnect sa môžete s umývačkou spojiť na diaľku, urobiť diagnostiku alebo ju aj spustiť, dokonca za pomoci hlasového ovládania (angličtina).

Umývačka je počas aktívneho stavu veľmi tichá, čo má za následok motor EcoSilence Drive od Bosch. Maximálna hladina hluku je len 43 dB. Bosch opäť nesklamal ani z hľadiska vnútorného priestoru. Systém košov VarioFlex Pro je variabilný, horný kôš výškovo nastaviteľný a príborová zásuvka VarioDrawer pojme aj malé espreso šálky. Celková kapacita je podľa výrobcu 10 súprav riadu. Koľajničky majú zarážky proti vysunutiu. V spodnom koši je špeciálny držiak na poháre. Horné i spodné tŕne sú sklopné. Umývačka má aj systém AquaStop, ktorý bráni pretečeniu vody.

Hoci ide o úzku umývačku riadu, variabilita košov vo vysokej miere nahrádza tento nedostatok. Obsluha umývačky riadu je nenáročná a jednoduchá. Náročnejších spotrebiteľov teší bohatá funkcionalita a perfektné výsledky v sušení i umývaní riadu, čoho zárukou je aj technológia Zeolith a prítomnosť výmenníka tepla, riad je tak dobre vysušený. Oceniť treba tichý chod a takisto osvetlenie vnútorného priestoru. Odradiť tak môže len vyššia cena, ak hľadáte niečo lacnejšie, no s dostatočnou funkcionalitou, siahnuť môžete po umývačke riadu Beko DIS26021.

Pozitíva

Príborová zásuvka
TimeLight – čas na podlahe
WiFi pripojenie - HomeConnect

Negatíva

Vyššia cena

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 10 ● Počet programov: 6 ● Energetická trieda: C ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 43 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Lacná kvalita

Gorenje GV561D10

Vstavaná umývačka riadu na 11 súprav riadu, 5 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 45 dB, energetická trieda D

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Oproti modelu Gorenje GV520E10 je cítiť technologický i kvalitatívny pokrok. Model ponúka štandardne dobrú variabilitu vnútorného priestoru, ktorého kapacita je až 11 súprav riadu. Výraznejší pokrok umývačka zaznamenala vo výsledkoch sušenia kuchynského riadu. Takisto nechýba ani možnosť skrátenia umývacieho cyklu.

Vstavaná umývačka riadu Gorenje je v našom teste aj z dôvodu skvelého pomeru ceny a kvality. Bez problémov do slim umývačky riadu zmestíte až 11 súprav riadu. Vnútorný priestor je pomerne jednoducho, no prakticky riešený. Príborová zásuvka v hornej časti pojme príbory a drobné kuchynské náradie. Horný kôš je výškovo polohovateľný a dokážete tak priestor prispôsobiť aj v prípade väčšieho riadu.

Umývačka má dve ostrekovacie ramená. Prevádzka je veľmi tichá, hlučnosť dosahuje úroveň 45 dB. A na invertorový motor PowerDrive dáva výrobca záruku 10 rokov. Umývačka je vybavený bezpečnostným systémom AquaStop v prípade nebezpečia úniku vody. Vážená spotreba vody pri umývacom cykle dosahuje hodnoty 9,5 litra – radí sa do energetickej triedy D. Umývačka riadu je plne zabudovateľná.

Gorenje sa zlepšila predovšetkým v parametroch sušenia riadu. Vďačiť za to môže umývačka funkcii TotalDry – po skončení umývacieho cyklu umývačka automaticky pootvorí dvere a pomaly vypúšťa horúcu paru. Výsledky umývania sú viac ako dostačujúce. Na ovládacom paneli môžete vyberať hneď z piatich programov. Okrem ECO programu a intenzívneho cyklu, je tu aj Auto program a 60 min. umývanie. Tento krátky program je veľmi praktický.

Nás však milo prekvapila funkcia SpeedWash, vďaka nej môžete ktorýkoľvek program jednoducho skrátiť o 50 až 70 percent a ušetríte tak veľké množstvo času. Ovládací panel má jednoduchý displej, na ktorom nájdete informácie o zostatkovom čase. Aktivovať môžete aj odložený štart. Umývačka má aj funkcia 3v1 (tablety s leštidlom a soľou). Systém automatického čistenia filtra je takisto veľkým plusom, pravidelne však odporúčame stav filtra kontrolovať.

Recenzií na tento model úzkej umývačky riadu nie je dostupných veľa, no spotrebitelia si pochvaľujú predovšetkým tichý chod spotrebiča. Veľmi praktickou funkciou je pootvorenie dverí po konci cyklu a efektívnejšie sušenie riadu. Umývačka patrí k cenovo dostupným. Nechýbajú jej základné programy a takisto praktické funkcie.

Pozitíva

Automatické otvorenie dverí
Tichý chod
Možnosť skrátenia programu

Negatíva

Ťažké dvere umývačky riadu

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 11 ● Počet programov: 5 ● Energetická trieda: D ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 45 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie

Siemens SR65ZX16ME

Vstavaná umývačka riadu na 10 súprav riadu, 6 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 44 dB, energetická trieda C

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom výbere patrí k technologicky najinovatívnejším modelom. Rozhodne je určený pre spotrebiteľov, ktorí sú náročnejší a nevadí im do umývačky riadu investovať viac. Úsporná umývačka Siemens disponuje možnosťou pripojenia cez aplikáciu HomeConnect, premieta zostatkový čas na podlahu a je veľmi tichá.

Treba povedať, že Siemens nepatrí v segmente umývačiek riadu k najbežnejším, no faktom je, že využíva osvedčené technológie, ktoré sú zárukou úspechu. Hneď niekoľko spoločných vlastností má s umývačkou riadu Bosch SPV6ZMX23E. Ako prvé musíme upozorniť na spokojnosť s výsledkami sušenia riadu. Umývačka riadu nemá automatické pootvorenie dverí po skončení cyklu, no využíva technológiu Zeolith, čo zároveň efektívne ovplyvňuje i spotrebu. Aj preto patrí spotrebič do energetickej triedy C. Umývačka tiež veľmi efektívne upovedomí používateľa o zostatkovom čase umývacieho cyklu – čas premieta na podlahu, ide o funkciu TimeLight. Oproti iným modelom však premieta na podlahu aj údaj o programe a aj prípadné chybové hlásenia.

O zvýšenú efektivitu umývania sa stará dávkovací asistent a o extrémne znečistený riad technológia IntensiveZone v spodnom koši. Cez aplikáciu HomeConnect máte prístup k mnohým údajom a funkciám. Umožňuje vám vzdialené ovládanie, hlasové ovládanie či kontrolu spotreby tabliet, ako aj jednoduchú diagnostiku. Pri umývaní vyberáte zo šesť programov a jedným z nich je aj váš obľúbený, kde si môžete zvoliť prídavnú funkciu, napríklad odložený štart alebo varioSpeed Plus pre skrátenie umývacieho cyklu. Veľmi dobre je na tom i dĺžka programov (ECO – 3.30 hod.). Umývačka dokáže automaticky vyhodnotiť najvhodnejší program a optimalizuje umývací cyklus.

Siemens umývačka riadu disponuje kapacitou pre 10 súprav riadu. Okrem vyššie spomenutých technologických vychytávok nás potešila obsluha cez ovládací panel. Ten má uprostred malý displej. Veľkou výhodou je označenie programov ikonami, ktoré sú veľké a zrozumiteľné. Takisto máte k dispozícii prídavné programy, vrátane odloženého štartu. Samostatné tlačidlo je aj pre obľúbený program.

Vnútorný priestor je dobre členený. Oba koše sú výsuvné, horný je výškovo polohovateľný. Oba koše majú sklopné tŕne a etažéry. Poteší aj priestranná príborová zásuvky. Úzka umývačka riadu disponuje v spodnom koši veľmi účinným otočným ramenom s tryskami. iQdrive motor patrí medzi najtichšie na trhu, dôkazom je nameraná hlučnosť 44 dB.

Zo skúseností spotrebiteľov je zrejmé, že vyššia cena je síce menším mínusom, no kvalita spracovania a výsledky umývania spotrebiteľov veľmi tešia. Ak vám stačí slim umývačka riadu, určite vám menšia kapacita nebude prekážať. Vďaka funkcii Zeolith je navyše umytý riad aj suchý. Veľmi dobre je na tom umývačka riadu Siemens taktiež z pohľadu spotreby vody a energie.

Pozitíva

TimeLight – premietaný čas na podlahe
Smart funkcie – HomeConnect
Tichý chod a kvalita spracovania

Negatíva

Vyššia cena

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 10 ● Počet programov: 6 ● Energetická trieda: C ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 44 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Beko DIS28120

Vstavaná umývačka riadu na 11 súprav riadu, 8 programov, spotreba vody 8,7 l, hlučnosť 46 dB, energetická trieda E

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi úsporná umývačka riadu Beko, ktorá patrí do energetickej triedy E. Ide o slim model. Veľkou výhodou je vnútorný priestor, ktorý je veľmi flexibilný. Kapacita je až 11 súprav riadu. Plusom je aj svetelný indikátor premietaný na podlahe alebo množstvo programov a prídavných funkcií. Napríklad aj Extra oplach.

Vstavaná umývačka riadu Beko DIS28120 so šírkou 45 cm právom patrí k moderným spotrebičom. Hoci neponúka pripojenie k internetu a nemožno ju ovládať cez aplikáciu, má však vo výbave celkovo osem programov a viacero praktických prídavných funkcií. Z programov určite upozorňujeme na samočistiaci program InnerClean, ktorý slúži na údržbu umývačky riadu. V programovej ponuka je štandardne ECO program, Intenzívny program alebo rýchly program Quick&Shine, ktorý netrvá viac ako hodinu. Je však pravdou, že niektoré programy trvajú pomerne dlho. Výsledok je však na vysokej úrovni, zásluhu na tom má špeciálne rameno AquaIntense, ktoré špecifickým pohybom odstráni aj zaschnuté nečistoty.

Ak sa vám však dĺžka programu nepáči, môžete využiť funkciu Fast+ a program výrazne skrátiť aj o polovicu. Na jednoduchom ovládacom paneli s displejom si môžete nastaviť odložený štart, a to s dobou odkladu až 24 hodín. Samostatným programom je predumytie. Riad umývačka riadu suší horúcou parou a riad je tak vždy suchý. My sa tešíme aj z funkcie InfoLight – LED červené svetlo je premietané na podlahu a vždy tak viete, že umývací cyklus sa ešte neskončil.

Umývačka riadu rozhodne nesklame ani čo sa samotného priestoru v umývačke týka. Umyť môžete až 11 súprav kuchynského riadu. Horný kôš Acrobat má až tri výškové polohy, ktoré vám dávajú veľkú flexibilitu aj pri umývaní vyššieho a rozmernejšieho riadu. Starosti nebudete mať ani s príbormi, pretože máte k dispozícii príborovú zásuvku. Tichý invertorový motor ProSmart je overenou technológiou z dielne tureckého výrobcu Beko. Motor je úsporný a tichý s hlučnosťou maximálne 46 dB. Na motor je samostatná záruka 10 rokov.

Beko nezaostalo ani za kvalitou spracovania. Plasty pôsobia odolne a celkové vyhotovenie košov, vnútorného priestoru i plášťa pôsobia hodnotným dojmom. Beko je vybavené samonastavovacími pántami SelFit, dvierka vďaka tomu budú držať v prirodzenej pozícii. Umývačka riadu má senzor čistoty vody a bezpečnostné funkcie proti vytopeniu Waterstop aj AquaSafe.

Celkovo je tento model porovnateľný s konkurenciou, napríklad umývačkou riadu Gorenje GV561D10. Beko zvládne riad perfektne umyť a usušiť. Ponúka až osem programov. Štandardná dĺžka programov je trochu dlhšia. Vďaka Fast+ funkcii program urýchlite. Spotrebitelia sú radi aj za prítomnosť príborovej zásuvky a bohatý vnútorný priestor. V pomere ceny a kvality je umývačka riadu Beko DIS28120 veľmi zaujímavou možnosťou pre bežných i náročnejších spotrebiteľov.

Pozitíva

Príborová priehradka
Flexibilný priestor
Pomer cena a kvalita

Negatíva

Dĺžka niektorých programov

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 11 ● Počet programov: 8 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 8,7 l ● Hlučnosť: 46 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie

Ďalšie zaujímavé produkty

Okrem vybraných produktov, ktoré sa nachádzajú v našom porovnávacom teste, sme počas prieskumu trhu natrafili aj na úzke umývačky riadu, ktoré nás zaujali, no nedostali sa do užšieho výberu. V tejto sekcii nájdete umývačky riadu 45 cm, ktoré majú skvelý pomer ceny a kvality, ponúknu zaujímavé technológie alebo kvalitné spracovanie. Ak ste si nevybrali z recenzovaných modelov, k týmto konkrétnym zariadeniam sme spracovali krátke charakteristiky, ktoré vám ponúknu základné údaje.

Účel, ktorým je umytie riadu, dokáže u vás doma zvládnuť aj umývačka riadu Whirlpool WSIC 3M17. Slim umývačka riadu je vybavená 6. zmyslom a dokáže optimalizovať proces umývacieho cyklu. Disponuje aj špeciálnou funkciou Multizone, kedy môžete zvoliť, či sa bude umývačka riadu sústrediť na horný alebo dolný kôš. Nemá však príborovú zásuvku, ale len košík. Vážená spotreba vody je 9 litrov.

Vstavaná umývačka riadu Beko DIS28023 je tichá a programovo dobre vybavená. Svedčia o tom aj prídavné funkcie. Pre rýchlejšie umytie určite využijete funkciu Fast+, ktorá skráti umývací cyklus o 60 až 70 percent. V spodnom koši je kôš na príbory. Signalizácia priebehu umývacieho cyklu prebieha za pomoci LED svetelnej signalizácie premietanej na podlahe. Nechýba ani bezpečnostná hadica AquaStop.

Zárukou čistého riadu je aj úzka umývačka riadu Electrolux EEM63310L. Domáci spotrebič má kapacitu 10 súprav kuchynského riadu a patrí do energetickej triedy D. Vnútorný priestor má príborovú zásuvku MaxiFlex. Veľmi intuitívne ovládanie podporuje dotykový ovládací panel. K Electroluxu patrí patentované umývacie rameno SatelliteClean. Vážená spotreba vody je 9,9 litrov.

Bosch SPI6EMS23E patrí k modelom staršej generácie umývačiek riadu Bosch. Nechýba jej však funkcia automatického otvárania dverí pre efektívne sušenie. Invertorový motor je tichý, max. hladina hluku je 44 dB. Na čelnej strane je 7-zónový displej so všetkými dôležitými informáciami. Vyberať môžete z ôsmich programov a takisto si zvoliť funkciu obľúbeného programu. Kapacita je 10 súprav riadu, vážená spotreba vody je 9,5 litrov.

Do širšieho výberu sa dostala aj úzka umývačka riadu Samsung DW50R4060BB. Model dokáže vďaka automatickému programu a senzorom detegovať mieru zašpinenia riadu a optimalizovať cyklus. Veľmi dobre je hodnotená efektivita sušenia vďaka funkcii AutoOpen. Medzi programovou výbavou nájdete 60 min. Express program. Špeciálny je aj dezinfekčný program Hygiene. Umývačka riadu produkuje hluk na úrovni 44 dB. Patrí do energetickej triedy E.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak sa zameriavate na najpredávanejšie slim umývačky riadu, spracovali sme pre vás prehľadnú tabuľku, kde sa nachádza TOP 5 modelov. Najpredávanejšie však nemusí automaticky znamenať najlepšie, preto vždy berte do úvahy vlastné požiadavky a pri výbere ich zohľadnite. Výhodou predávaných modelov je, že k dispozícii máte množstvo názorov a skúseností zákazníkov, ktorí už daný model umývačky riadu vyskúšali. Máte tak autentický obraz o kvalitách produktu. Predajnosť sa pomerne rýchlo mení. Údaje v tabuľke sa snažíme aktualizovať v pravidelných intervaloch.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DIS35020 5* Zobraziť produkt
Gorenje GI520E15X 5* Zobraziť produkt
Whirlpool WSIC 3M27 C 5* Zobraziť produkt
Beko DIS35023 5* Zobraziť produkt
Bosch SPS4HMI61E 5* Zobraziť produkt

Pri výbere hrá u niektorých spotrebiteľov rozmer umývačky riadu dôležitú rolu. Dôvodom je predovšetkým fakt, že je potrebné ušetriť priestor alebo dispozícia miestnosti neumožňuje umiestniť tam štandardný rozmer. Úzke umývačky riadu 45 cm sú tak vhodným riešením. Rozmery majú na svedomí len horšiu variabilitu vnútorného priestoru v porovnaní so štandardnými modelmi so šírkou 60 cm. Aby sme vám však objasnili, ako pri výbere postupovať, pripravili sme pre vás stručný návod, ktorý vám pri výbere môže objasniť dôležité parametre. Ak vám teda vyhovujú menšie rozmery umývačky riadu, zamerajte sa na nasledovné parametre.

Ako vybrať úzku umývačku riadu

  • Kapacita umývačky riadu
  • Energetická trieda – spotreba vody
  • Efektivita sušenia
  • Programová výbava a praktické funkcie
  • Rozmery a vlastnosti konštrukcie
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Úzka umývačka riadu – menšia kapacita

Vstavané umývačky riadu so šírkou 45 cm sú primárne určené pre domácnosti s dvoma, maximálne troma členmi. Niektorým spotrebiteľom menšia kapacita vyhovuje aj z dôvodu, že nešpinia veľa riadu a väčší rozmer umývačky riadu tak nemá význam.

Ten, kto sa rozhodne pre kúpu zariadenia s menšou šírkou, však musí rátať s tým, že kapacita nebude ako pri štandardných umývačkách riadu, ktoré pojmú aj 13 či 14 súprav riadu. V tomto prípade sa budete musieť uskromniť a dostanete sa hodnotu od 6 až 10 súprav kuchynského riadu. Menšia kapacita však nemusí automaticky znamenať horšiu variabilitu vnútorného priestoru. Komfort pri ukladaní riadu ovplyvňuje systém košov a celkové vnútorné rozvrhnutie ukladacieho priestoru.

Menšia a úspornejšia umývačka riadu?

Od roku 2021 sa zmenilo označovanie a zaraďovanie spotrebičov do energetických tried a hodnotenie z ekonomického i ekologického hľadiska sa stalo prísnejším. Na energetickom štítku sa pri umývačkách riadu stretnete s údajmi, ako emisie hluku, spotreba vody, doba trvania ECO programu, kapacita riadu, spotreba energie v kWh a aj samotná energetická trieda. Tento štítok musí ma každá umývačka riadu, ktorá je predávaná na európskom trhu.

Je spotreba vody a el. energie u menších umývačiek riadu nižšia? Spotreba vody aj el. energie môže byť z pohľadu číselnej hodnoty nižšia, no ak sa pozrieme na spotrebu vody v pomere ku kapacite, zistíme, že menšie umývačky majú rovnakú spotrebu ako štandardné 60 cm umývačky riadu. Spotreba umývačiek riadu 45 cm sa pohybuje na úrovni 8 až 10 litrov. Tie najúspornejšie sa blížia k spotrebe okolo 6 litrov.

Účinnosť sušenia

Túto funkciu nijakým spôsob veľkosť umývačky riadu neovplyvňuje. Záleží tak len od toho, aké technológie konkrétny model využíva. Každý z výrobcov využíva svoje patentované technológie, ktorými zabezpečuje efektivitu sušenia kuchynského riadu. Účinnosť sušenia je preverovaná aj mnohými spotrebiteľskými testami. Môžete tak ľahko zistiť, aké efektívne sušenie má konkrétny model. Trieda účinnosti sušenia sa označuje písmenom od A po G. Rozdiel vo veľkosti tak v efektivite sušenia nehrá žiadnu rolu, kľúčové sú použité technológie.

Úzka umývačka riadu účinnosť sušenia

Technologická výbava a praktické funkcie

Programová výbava a použité funkcie sú v závislosti od výrobcu odlišné. Rolu hrá tiež cena. Drahšie modely ponúknu viac programov, viac technológií a funkcií, ktorá zvyšujú efektivitu umývania, sušenia, ale uľahčujú aj ovládanie či obsluhu. Aj úzke umývačky riadu sú vybavené senzormi, ktoré detegujú úroveň znečistenia, úroveň naplnenia a dokážu prispôsobiť teplotu i trvanie programu. Počet predvolených programov je rôzny. Zvyčajne je k dispozícii 5 až 9 programov, ktoré majú rôzne teploty a dĺžku trvania. Spotrebitelia ocenia rýchly program (hodinový), intenzívny alebo program na umývanie skla.

Ak má vaša slim umývačka riadu aj prídavné funkcie, určite budete radi za polovičnú náplň, odložený štart alebo dávkovací asistent. Vstavané umývačky riadu bývajú často vybavené svetelným lúčom premietaným na podlahu (LED signalizácia InfoLight alebo TimeLight, kedy sú svetlo alebo priamo čas, premietané červeným lúčom svetla na podlahu.) alebo zvukovým signálom. Ak máte model, ktorý ponúka možnosť automatického otvárania dverí (Efficient Dry, Auto Open), sušenie riadu je omnoho efektívnejšie. Medzi najinovatívnejšie smart funkcie s určitosťou patrí WiFi pripojenie, možnosť ovládania cez smartfón alebo dokonca hlasové ovládanie. Samozrejmosťou by mali byť indikátory nedostatku soli a leštidla. O bezpečie pred vytopením by sa mal postarať systém AquaStop.

Štandardné rozmery slim umývačky riadu

Hlavným rozdielom z konštrukčného hľadiska je šírka umývačky riadu. Tento typ konštrukcie zvyčajne na šírku nemá viac ako 45 cm. Pre porovnanie, štandardné vstavané umývačky riadu majú šírku 60 cm. Úzka umývačka riadu môže mať na výšku 85 až 90 cm. Hĺbkou sa takisto nelíšia, tá je na úrovni 55 až 60 cm.

Malé umývačky riadu, nižšia cena

Úzke umývačka riadu sú oproti väčším o niečo lacnejšie. Vždy záleží na tom, aký model je vo vašom hľadáčiku. Niektorí výrobcovia majú ceny úzkych umývačiek riadu porovnateľné so štandardnými modelmi.

Najlacnejšie umývačky riadu 45 cm neprekročia hranicu 300 eur. Skôr však v tejto cenovej kategórii nájdete voľne stojace umývačky riadu bez možnosti zabudovania. Takisto sa budete musieť uskromniť aj z pohľadu slabšej funkcionality. Niektorí výrobcovia šetria pri lacnejších modeloch aj na materiáloch.

Úzka umývačka riadu cena

Slim umývačky riad, ktoré by mali splniť požiadavky väčšiny spotrebiteľov, sa nachádzajú v cenovom rozmedzí 350 až 450 eur. Je pravda, že za túto cenu už kúpite aj klasickú vstavanú umývačku riadu, no ak je podmienkou šírka 45 cm a dostatočná výbava, v tejto cene určite kúpite to, čo hľadáte. Najdrahšie modely sa s ľahkosťou „prehupnú“ cez hranicu 500 eur a vyšplhajú sa s cenovkou až na hranicu 900 eur. Tieto modely sú spravidla najúspornejšie, nechýba im bohatá programová výbava, smart funkcie alebo detaily, ako vnútorné osvetlenie.

Whirlpool, Beko aj Bosch spotrebiteľov nesklamú

Výrobcov je v tomto segmente viac ako dosť a ani v tomto prípade nehrozí, že by spotrebiteľ nemal z čoho vyberať. Slim umývačkám riadu sa niektorí renomovaní výrobcovia venujú viac, iní menej. Ponuka je však bohatá. Široké zastúpenie majú umývačky riadu Whirlpool. Výrobca ponúka spotrebiteľom aj cenovo veľmi dostupné modely. Slim umývačky riadu Bosch sú takisto veľmi bohato zastúpené. Ako sme však u tohto nemeckého producenta zvyknutí, za jeho produkty si priplatíte.

Veľmi obľúbené sú modely značky Beko alebo umývačky riadu Electrolux. Ak hľadáte lacné umývačky riadu, potom môžete siahnuť aj po modeloch Candy alebo Gorenje. Z hľadiska spracovania však majú umývačky riadu Candy svoje nedostatky. Medzi drahšie, no kvalitné modely môžeme radiť umývačky riadu AEG a Miele.

Otázky a odpovede – FAQ

Ktorá umývačka riadu s úzkym profilom je pre vás tá najlepšia? Neviete sa rozhodnúť, ktorá značka vám ponúkne najlepší pomer ceny a kvality? Potrebujete vedieť niečo viac? Neváhajte a obráťte sa na nás. Test Magazín vám rád pomôže. Stačí, ak nám zanecháte komentár a my vám čo najskôr odpovieme. Takisto budeme radi, ak sa o svoje skúsenosti podelíte s nami a ostatnými spotrebiteľmi. Môžete tak mnohým výber a rozhodovací proces uľahčiť.

Bez kvalitného umývacieho prostriedku do umývačky riadku to nejde. Ani horúca voda nedokáže zbaviť riad mastnoty tak efektívne, ako za pomoci čistiacich prostriedkov. Niektorí spotrebitelia preferujú prášky, iní gély a najviac používané sú kapsuly alebo tablety. Zároveň ide aj o najkomfortnejšie používanie. Nemusíte prach dosýpať ani nalievať gél, do dávkovača vložíte kapsulu a máte záruku kvalitne umytého kuchynského riadu. Dnes na trhu nájdete predovšetkým multifunkčné tablety a kapsuly. Tie obsahujú okrem samotného čistiaceho prvku aj soľ a leštidlo – 3v1. Základné kapsuly soľ a leštidlo neobsahujú. Aj v prípade, že používate multifunkčné tablety 3v1, odporúčame používať aj soľ, ktorá by v zásobníku nemala chýbať. Dôvodom je často tvrdá voda. Na základe skúseností spotrebiteľov môžeme odporučiť tablety Jar Platinum alebo veľmi účinné tablety Somat Gold. K tým najlepším sa radia aj umývacie tablety Finish All in 1.

Na základe skúseností, ktoré máme, spotrebitelia viac preferujú príborovú zásuvku. Dôvodov je hneď niekoľko. Tým najpodstatnejším je, že príborová zásuvka šetrí miesto v spodnom koši. Kôš na príbory naopak miesto v spodnom koši zaberá a v prípade umiestnenia väčšieho množstva riadu alebo riadu väčších rozmerov, je kôš v spodnom koši na príťaž. Zvlášť, ak ide o úzke umývačky riadu. Zároveň je príborová zásuvka praktickejšia z hľadiska obsluhy. Disponuje koľajničkami a je tak výsuvná. Nie je nutné zásuvku vyberať, ako kôš. Do príborových zásuviek navyše možno umiestniť drobné kuchynské náradie alebo espresso šálky. Príborová zásuvka je tak z pohľadu praktickosti lepšou voľbou ako kôš na príbor.

Je pravda, že dnešné umývačky riadu sa o seba dokážu postarať takmer samy. Moderné umývacie prostriedky vnútru spotrebiča neškodia a nespôsobujú žiadnu koróziu. I tak je pravidelná údržba potrebná. Predovšetkým je potrebné raz do mesiaca skontrolovať a prečistiť filter. Dostupnosť sa model od modeli líši, vždy sa však nachádza v spodnej časti umývačky riadu. Filter je dobré umyť a prepláchnuť. Niektoré umývačky riadu sú vybavené samostatným programom na čistenie. Vtedy je vhodné spustiť program a použiť len s umývacím prostriedkom na riad alebo môžete použiť špeciálny prostriedok na čistenie umývačiek riadu – ten neutralizuje zápach a pomáha odstraňovať vodný kameň. Použiť môžete napríklad Somat čistič umývačky, prípadne Finish Čistič umývačky DUO.

Nie, rozdiel v hladine hluku medzi týmito konštrukciami umývačiek riadu nie je. Hlučnosť ovplyvňuje motor a čerpadlo. Každý výrobca používa vlastné technológie a komponenty, ktoré na množstvo decibelov vplývajú. Hladina hluku však pri úzkych umývačkách riadu nie je nižšia než pri štandardných umývačkách riadu. Tiché umývačky riadu sú tie, ktorých hlučnosť nepresahuje 50 dB. Najtichšie sú tie, ktorých hlučnosť neprekročí hladinu hluku 45 dB. Vstavané umývačky riadu sú všeobecne menej počuť, maximálna úroveň hluku, ktorú by tento spotrebič nemal prekročiť, je 60 dB.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Gorenje GV561D10

od 399,00 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 11 súprav riadu • funkcia AquaStop • Technológia TotalDry • funkcia Tablety 3 v 1 • funkcia SpeedWash • 5...

Gorenje GI52040X

od 270,00 €
vstavaná umývačka riadu • energetická trieda E • kapacita 9 súprav riadu • 5 programov • 3 teploty • odloženie štartu o 3/6/9 hodín • ochrana...

Mora IM565

od 319,00 €
Vstavaná integrovaná umývačka riadu Biela farba Kapacita umývačky 9 jedálenských súprav 2 úložné koše Odložený start (0-24 hod)...

Electrolux EEM63310L

od 510,00 €
Urobte si pohodlie s obľúbenou knihou a umývanie riadov nechajte na zabudovanú umývačku s inovatívnymi technológiami. Dve sprchovacie ramená s...

Electrolux EEA12100L

od 261,95 €
vstavaná umývačka riadu • kapacita 9 súprav riadu • 5 programov, 3 teploty vody • technológia AirDry • dvojité sprchovacie rameno • závesy...

Mora VM 545 X

od 268,00 €
*** Kúpte set lubovolnej vstavanej umyvacky riadu, rúry a varneho panelu Mora a ako darcek automaticky ziskate 8-dielnu sadu hrncov v hodnote...

Electrolux EEG62310L

od 439,00 €
Electrolux 700 PRO GlassCare EEG62310L Vstavaná umývačka riadu 45 cm Záruka 10 rokov na motor invertor - registrácia na webu...

Ďalšie články z kategórie Umývačky riadu

Vaše hodnotenie:
(91.4%)

Komentáre
Lucia 16.Nov.2021

Pre dvoch je umývačka GORENJE GV520E10 tak akurát. Má príborový šuplík a vnútorný kôš má dve polohy. Páči sa mi, že umývačka je tichá a naozaj umýva veľmi dobre. Vnútrajšok je sivý, čiže nebude sa nejak extra špiniť. Mínusom je, že nemá displej a nemá ani svetlo na podlahu. Ale za túto cenu je to fajn spotrebič.

Odpovedať

Olina 18.Nov.2021

Beko DIS26021 sme zvolili kvôli dobrému pomeru ceny a funkcií. Všetko funguje, umýva veľmi dobre, riad sa mi leskne. Oceňujem variabilnú výšku hornej police a tiež to, že košík na príbory je možné pozdĺžne posúvať podľa potreby. Ovládanie je jednoduché a skvelé je tiež kontrolné svetlo na podlahe, ktoré informuje o ukončení cyklu. Chod je tichý, spotreba voda nízka, takže nemám čo vytknúť.

Odpovedať

Marika 19.Nov.2021

Starú umývačku, ktorá mi doslúžila, som vymenila za Bosch SPV6ZMX23E. Táto je tichá, má jednoduchú obsluhu a super je aj vnútorné osvetlenie. Rovnako ako šuplík na príbory, ktorý ušetrí miesto v dolnej časti a za šikovnú funkciu považujem aj ukazovateľ zostávajúceho času na podlahe. Zatiaľ som spokojná.

Odpovedať

Janka 24.Nov.2021

Umývačku Candy CDIH 2D949 som si vybrala kvôli dobrej cene a eko režimu. Umýva veľmi dobre, má deväť programov čistenie a jednoduché ovládanie. Umytie riadu je dobré na všetkých programoch. Navyše tiež veľmi dobré suší plastové prvky riadu. Prekvapila ma len hĺbka, pretože umývačka mala mať 54 cm, ale reálne má až 55,5 cm.

Odpovedať

Denisa 09.Feb.2022

Siemens SR65ZX16ME je šikovná umývačka riadu, hoci trocha drahšia. Páči sa nám kvalita spracovania, tichý chod aj smart funkcie ako napríklad HomeConnect alebo TimeLight, čiže premietanie času na podlahu.

Odpovedať

Natália 24.Feb.2022

Mora VM 545 X je jednoduchá, krásna a pomerne lacná umývačka riadu. Hlučnosť je prijateľná a počet programov postačujúci.

Odpovedať

Marcela 23.May.2022

AEG Mastery SatelliteClean je kvalitný produkt, umýva naozaj skvele, navyše má tichý chod a jednoduché ovládanie. Páči sa mi úsporný program a že dobre umýva aj na polhodinovom programe.

Odpovedať

Lýdia 14.Jun.2022

Potrebovali sme vstavanú umývačku riadu a hodila sa nám Gorenje GV520E10. Patrí do horšej energetickej triedy, ale aj tak je to úspora oproti ručnému umývaniu. Zmestí sa sem až 11 súprav riadu a je tu 5 programov, čo je postačujúce. Páči sa mi, že nechýba ECO program a rýchly program. Plusom je aj samočistiaci program, ale aj tak treba umývačku sem tam umyť ručne, aby bola stopercentne čistá. Sú tu až tri koše a skladací držiak tanierov. Nemám žiadne veľké výhrady.

Odpovedať

Lenka 27.Jan.2023

Electrolux EEA12100L sa jednoducho inštalovala, je pekná a jednoduchá. Hlučnosť je nízka a nerušivá. Zmestí sa sem 9 súprav riadu, čo je pre trojčlennú rodinu v pohode. Je tu 5 prednastavených programov. Oceňujem eco program aj automatické otváranie po dokončení sušenia. Spotreba vody aj elektrickej energie je prijateľná. Plus dávam aj za dobré vysušenie riadu. Do úzkej kuchyne je ideálna.

Odpovedať