Umývačky riadu Bosch

Umývačky riadu Bosch – recenzie, návod, cena

Z produkcie nemeckého výrobcu možno vlastníte viacero domácich spotrebičov od mixérov, cez indukčnú varnú dosku až po práčku. Ak ste s kvalitou spotrebičov Bosch spokojní, určite radi siahnete aj po umývačke riadu. Test Magazín sa zameral na portfólio tohto výrobcu a vybrali sme niekoľko najlepších umývačiek riadu Bosch, ktoré splnia požiadavky spotrebiteľov. Víťazom testu sa stala úsporná umývačka riadu Bosch SMS4EVI14E, ktorá pojme až 14 súprav riadu a nechýba ani bohatá programová výbava. Umývačky riadu Bosch patria k spoľahlivým domácim spotrebičom. V našom výbere nájdete vstavané umývačky riadu, ale aj voľne stojace modely. Pripravili sme pre vás taktiež autorské – nezávislé recenzie umývačiek riadu.

Publikované: 04.11.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú umývačku riadu Bosch kúpiť?

Aby sme vám poradili čo najlepšie, nad prieskumom trhu a následnou analýzou produktov sme strávili až 50 hodín. Vybrali sme najlepšie umývačky riadu Bosch. Ak sa potrebujete rozhodnúť rýchlo, pozrite sa na našu tabuľku TOP modelov. Nájdete medzi nimi najlepší model, zaujať vás môže aj naše odporúčanie. Pokiaľ nechcete strácať čas čítaním celého porovnania, prečítajte si aspoň krátku charakteristiku k umývačke riadu. Do úvahy vždy berte vlastné preferencie, aby ste sa dokázali, čo najlepšie rozhodnúť a aby spotrebič splnil vaše nároky.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch SMS4EVI14E 5* Zobraziť produkt
Bosch SMD6TCX00E 5* Zobraziť produkt
Bosch SMV4ECX22E 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bosch SMS4EVI14E

Bosch SMS4EVI14E

Voľne stojaca umývačka riadu s kapacitou 13 súprav riadu, 6 programami, spotrebou 9,5 l a hlučnosťou 44 dB

Zobraziť viac info

Tento model je overenou kvalitou. Disponuje bohatým vnútorným priestorom, v ktorom pojme až 13 súprav kuchynského riadu. Umývačka riadu má šesť programov. Medzi ktorými je aj automatický program so senzorom náplne a miery znečistenia riadu. Disponuje aj prídavnými funkciami ako SpeedPerfect+ alebo polovičná náplň. Patrí do energetickej triedy C a vážená spotreba vody je 9,5 litra.

Cenový trhák
Bosch SMV2ITX16E

Bosch SMV2ITX16E

Vstavaná umývačka riadu s kapacitou 12 súprav riadu, 5 programami, spotrebou 10,5 l a hlučnosťou 50 dB

Zobraziť viac info

Na pomery značky Bosch ide o cenovo dostupný model. Vstavaná umývačka riadu patrí k hlučnejším (50 dB), no nechýbajú jej inteligentné funkcie. Takisto je možné ju ovládať cez aplikáciu Home Connect. Plusom je aj prídavný program Extra sušenie. O priebehu cyklu vás informuje červené svetlo na podlahe – InfoLight. Chýba len príborová zásuvka, tento model má iba kôš na príbory v spodnej časti. Vážená spotreba je 10,5 litra.

Náš TIP
Bosch SMV2ITX22E

Bosch SMV2ITX22E

Vstavaná umývačka riadu s kapacitou 12 súprav riadu, 5 programami, spotrebou 10,5 l a hlučnosťou 48 dB

Zobraziť viac info

Radí sa k modelom, 2. generácie. Umývačka má však výhodnú cenu a postará sa o efektívne umývanie a sušenie. Disponuje piatimi programami a takisto prídavnými funkciami, Extra sušenie, odložený štart alebo skrátenie umývacieho cyklu. Zvoliť si môžete aj váš obľúbený program. Mínusom je opäť len kôš na príbory, príborová zásuvka absentuje. Model má dávkovací asistent a AquaStop. Vážená spotreba je 10,5 litra vody.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V prípade umývačiek riadu Bosch sme pri porovnávaní jednotlivých modelov využívali rovnakú metodológiu ako pri iných výrobcoch umývačiek riadu. Bosch je na našom trhu známou firmou a domáce spotrebiče majú u nás veľmi dobré renomé. Hoci už nemožno hovoriť o úplne pravej „nemeckej“ produkcii, kvalita si drží vysoký štandard. Aj preto nás pri umývačkách riadu zaujímali najdôležitejšie kvalitatívne parametre, ktoré spotrebiteľov pri výbere zaujímajú najviac. Najpodstatnejšia je efektivita umývania riadu a jeho sušenie, aby neostávali na riade kvapky.

Dlhodobo si spotrebitelia potrpia na to, aby bola umývačka riadu čo najúspornejšia. Predovšetkým, čo sa spotreby vody týka, aby umývačka bola pre prírodu čo najmenšou záťažou. Rolu pri výbere hrá aj programová výbava a dĺžka umývacieho cyklu. Na základe spotrebiteľských testov spotrebiteľov zaujíma hlučnosť umývačky či kvalita spracovania a použité materiály. My sme v rámci efektivity umývania hodnotili aj vnútorný priestor a jeho flexibilitu.

Efektivita umývania riadu
Sušenie riadu
Spotreba umývačky riadu
Dĺžka umývacieho cyklu
Programová výbava
Praktické funkcie a obsluha
Hlučnosť
Spracovanie a kvalita materiálov

Pri porovnávaní sme do nášho výberu vybrali voľne stojace umývačky riadu, ale tiež vstavané modely. Okrem toho, že sme pri hodnotení sledovali dôležité technické parametre, takisto sme z veľkej časti brali do úvahy skúsenosti a názory zákazníkov. Umývačky riadu Bosch používatelia hodnotia prevažne pozitívne. Okrem skúseností zákazníkov je dôležité aj to, či je umývačka riadu dostupná na našom trhu. My sme preto analyzovali ponuku predajcov, ako Alza.sk, Hej.sk, Datart.sk, Nay.sk, Tpd.sk či Mall.sk. Predajnosť sme tiež sledovali prostredníctvom cenového porovnávača Heureka.sk. V našom výbere nájdete najobľúbenejšie umývačky riadu Bosch.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie umývačiek riadu Bosch

Chcete vedieť, čo kupujete? Alebo potrebujete poradiť? Naše recenzie sú tu pre všetkých spotrebiteľov, ktorí uvažujú nad kúpou Bosch umývačky riadu. Náš názor je nestranný a objektívny, aby vám s výberom pomohol. Autenticky prezentujeme silné aj slabé stránky jednotlivých umývačiek riadu. Naši redaktori analyzovali informačné listy spotrebičov, porovnávali parametre v rôznych obchodoch. Ani jeden z modelov nie je zvýhodňovaný. Umývačky riadu Bosch sme hodnotili na základe stanovenej metodológie a do úvahy sme brali aj názory a skúsenosti spotrebiteľov.

Víťaz testu

Bosch SMS4EVI14E

Voľne stojaca umývačka riadu s kapacitou 13 súprav riadu, 6 programami, spotrebou 9,5 l a hlučnosťou 44 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zaujme nízkou spotrebou, vnútorným priestorom a takisto kvalitným vyhotovením. Bosch SMS4EVI14E patrí k voľne stojacim umývačkám riadu. Zaradená je do energetickej triedy C a nezaprie svoju značku. Inovatívnosť sa prejavuje v množstve praktických technologických prvkov. Vybavená je vodným senzorom i senzorom naplnenia a preplachovacím systémom ActiveWater.

Na prvý pohľad obyčajná umývačka riadu, no okrem prehľadného displeja na čelnej strane a ovládacích tlačidiel je možné ju ovládať cez mobilnú aplikáciu Home Connect. Umývačku spárujete cez WiFi a pripojíte k aplikácii. Ide o 4. generáciu značky Bosch, spárovanie niekedy trvá dlhšie. Displej indikuje aj nedostatok soli alebo leštidla. Celkovo vám umývačka riadu ponúkne až 6 programov s rôznou teplotou. Uložiť si môžete aj váš vlastný program alebo aktivovať program Auto. ECO program je síce šetrný, no doba umývania je takmer 5 hodín. Umývačka má na ovládacom paneli jednoduchý digitálny displej, kde sa vám zobrazuje zostatkový čas. Akustická signalizácia ukončenia umývacieho cyklu chýba.

Ak chcete umývací cyklus urýchliť a umývate čerstvý riad, môžete aktivovať funkciu SpeedPerfect+ – skrátite čas umývacieho cyklu o polovicu. Ak ste naplnili len spodný kôš, aktivujte polovičnú náplň. Pre efektívnejšie rozpúšťanie umývacích tabliet je tu dávkovací asistent. Umývačka síce má program na ochranu skla a aj intenzívny program, no absentujú funkcie Intensive Zone alebo ExtraClean Zone.

Vyššie spomenutý akustický signál síce chýba, no problém to nie je, pretože umývačka riadu po skončení cyklu otvorí sama dvere a zabezpečí tak efektívnejšie odparovanie vlhkosti. Riad je tak dobre vysušený bez kvapľov. Do umývačky uložíte 13 súprav riadu. Priemerná spotreba je veľmi priaznivá a v porovnaní s konkurenciou je 9,5 litra skvelý výsledok. Podobné parametre dosahuje aj prémiová umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E. Vnútro umývačky je z nehrdzavejúcej ocele, horný kôš je polohovateľný a na príbor je k dispozícii zásuvka VarioDrawer.

V prípade tohto modelu vás určite potešia pozitívne recenzie zákazníkov. Tie sa týkajú predovšetkým tichého chodu, spotrebič má dokonca program na tiché umývanie, ktorý je o 2 dB tichší. Umývačka síce nie je určená na zabudovanie, no horný kryt je možné odňať a čiastočne možno umývačku zabudovať. Spotrebitelia sú radi za funkciu EfficientDry – automatické otváranie dverí. Slabinou je občas problematické WiFi spojenie a dlho trvajúci ECO program.

Pozitíva

Pomer cena/kvalita – pozitívne referencie
Tichá a priestranná
Automatické otváranie dverí

Negatíva

Dĺžka niektorých programov
Chýba ExtraClean Zone aj IntensiveZone

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 13 ● Počet programov: 6 ● Energetická trieda: C ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 44 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Cenový trhák

Bosch SMV2ITX16E

Vstavaná umývačka riadu s kapacitou 12 súprav riadu, 5 programami, spotrebou 10,5 l a hlučnosťou 50 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V rámci značky Bosch ide o cenovo dostupný model, ktorý však ponúkne množstvo inovatívnych funkcií. Ide o plne zabudovateľnú umývačku riadu so štandardnou šírkou 60 cm. Ide o model druhej série umývačiek riadu Bosch. Umývačka síce nepatrí medzi najúspornejšie, no kvalitatívne nezaostáva za konkurenciou v podobnej cenovej hladine.

Umývačka riadu Bosch je vybavená piatimi automatickými programami. Zvoliť si môžete medzi najdlhším ECO programom alebo medzi najkratším hodinovým umývacím cyklom. Veľmi oceňujeme aj prídavný program predumytia – oplachu alebo takisto možnosť zvoliť si vlastný obľúbený program, ktorý pozostáva z programu + prídavnej funkcie (predumytie, extra sušenie...). Ak sa vám čas bude zdať pridlhý, použiť môžete funkciu SpeedPerfect, ktorá skráti program v priemere o 50 až 60 percent. Samostatným programom je aj Machine Care, ktorý odporúčame aktivovať raz do mesiaca pre údržbu umývačky riadu.

My chválime, že vo výbave je aj polovičná náplň a takisto program Extra sušenia (Extra Dry). Umývačka síce neotvorí po konci umývacieho cyklu sama dvere, no využíva horúcu paru pre efektívne sušenie riadu. O priebehu umývacieho cyklu vás informuje červené svetlo InfoLight, ktoré je premietané na podlahu. Hlučnosť umývačky je 50 dB (motor EcoSilence Drive). Môžete takisto pripojiť umývačku cez WiFi sieť a aplikáciu Home Connect k vášmu smartfónu. Využiť tak môžete spustenie na diaľku alebo hlasové ovládanie (len v angličtine). Aplikácia vám umožňuje sledovať viacero parametrov, a to aj v prípade chybového hlásenia.

Vstavaná umývačka Bosch je plne integrovateľná do kuchynskej linky. Samotná konštrukcia má štandardné rozmery. Spotrebič disponuje kapacitou pre 12 súprav riadu. Vnútorný priestor sa skladá z horného a dolného koša. Chýba však príborová zásuvka. Tento model je vybavený len košom na príbory, ktorý tak zaberá miesto v spodnom koši. Horný kôš je vybavený aj sklopnými držiakmi pre poháre na stopke. Testy udávajú priemernú spotrebu umývacieho cyklu 10,5 litra vody. To radí spotrebič do energetickej triedy E, čo ja na pomery výrobcu horšie hodnotenie. Umývačka riadu Bosch je takisto vybavená dávkovacím asistentom a takisto senzormi pre sledovanie náplne a úrovne znečistenia riadu. Ovládací panel s malým digitálnym displejom je v hornej časti dverí. Ovládanie je veľmi intuitívne.

Pri hodnotení spotrebitelia oceňujú pomer ceny a kvality, ktorú umývačka riadu prináša. Pozitívne názory prevládajú aj pri hodnotení efektivity umývania a sušenia riadu. Takisto spomenieme možnosť zvoliť si obľúbený program a prídavnú funkciu. Malým mínusom je mierne vyššia spotreba a kôš na príbory v spodnej časti. Nechýba ani AquaStop, ktorý zabraňuje vytopeniu.

Pozitíva

Inteligentné pripojenie cez Home Connect
Uloženie obľúbeného programu
InfoLight – červený lúč svetla

Negatíva

Bez zásuvky na príbory – len kôš
Vyššia spotreba vody
Vyššia hlučnosť

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 12 ● Počet programov: 5 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 10,5 l ● Hlučnosť: 50 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Náš TIP

Bosch SMV2ITX22E

Vstavaná umývačka riadu s kapacitou 12 súprav riadu, 5 programami, spotrebou 10,5 l a hlučnosťou 48 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento model síce patrí k staršej, 2. generácii umývačiek riadu Bosch, no výhodou je priaznivejšia cena a zároveň aj pomer ceny a kvality. Umývačka riadu však technologicky nezaostáva, a to ani čo sa týka Smart funkcií, senzorov či efektivity umývania. Umývačka je plne zabudovateľná do kuchynskej linky a pojme až 12 súprav kuchynského riadu.

Pri porovnávaní umývačiek riadu Bosch je ovládanie jedným za parametrov, ktoré má výrobca perfektne zvládnuté. Každý z modelov, ktoré sú vstavané, má ovládací panel na hornej strane dverí. V tomto prípade síce ide o staršiu generáciu, no ikony sú rovnaké. Kombinované sú tlačidlá aj dotykové plochy. Vyberať môžete z piatich programov. Navoliť si už tradične môžete aj obľúbený program v kombinácii s prídavnou funkciou, napríklad ExtraDry, resp. prídavné sušenie. Umývačka dvere neotvára automaticky po skončení cyklu. O priebehu umývacieho cyklu vás informuje technológia InfoLight – červené svetlo premietané na podlahu. Nechýba ani WiFi pripojenie cez aplikáciu Home Connect. Medzi prídavnými programami je predumytiepolovičná náplň alebo SpeedPerfect pre skrátenie umývacieho cyklu

Bosch pri druhej generácii využíva systém variabilných košov Vario. Azda najviac zamrzí, že tomuto modelu chýba príborová zásuvka. Tú už má 6. generácia, umývačka riadu Bosch SMS4EVI14E. Starší model je vybavený len košom na príbory, ktorý tak zaberá priestor v spodnej časti umývačky riadu. Horný kôš je stále výškovo nastaviteľný a koše majú aj zarážky proti vykoľajeniu.

Umývačka riadu má dávkovací asistent a pri Auto programe sama deteguje množstvo náplne a nastaví optimálny umývací cyklus. Spomenúť ešte môžeme aj možnosť odloženého štartu alebo dokonca prerušenie umývacieho cyklu na diaľku cez aplikáciu. Umývačka riadu je tichá, produkuje hluk na úrovni 48 dB. O bezpečnosť sa stará systém AquaStop.

Na základe porovnania umývačka veľmi dobre vyšla v pomere ceny a funkcionality. Ide však o staršiu generáciu, ktorej nevýhodou je príborový kôš v spodnom koši. Ten tak znižuje flexibilitu vnútorného priestoru. Určite však umývačka poteší jednoduchým ovládaním, funkciou Extra sušenia a takisto voľbou obľúbeného programu s použitím prídavných funkcií. Odporúčame používať aj vysoko efektívny hodinový program.

Pozitíva

Svetelná signalizácia InfoLight
Extra sušenie – prídavná funkcia
Priaznivá obstarávacia cena

Negatíva

Vyššia spotreba
Staršia generácia – horšie WiFi pripojenie
Len kôš na príbory

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 12 ● Počet programov: 5 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 10,5 l ● Hlučnosť: 48 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Pre náročných

Bosch SMV6ECX69E

Vstavaná umývačka riadu s kapacitou 14 súprav riadu, 8 programami, spotrebou 9,5 l a hlučnosťou 39 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mať v domácnosti šikovného pomocníka, ktorý vás zbaví špinavého riadu je naozaj výhrou. Nemusí to byť člen domácnosti, ale veľká a inteligentná umývačka riadu. Tento model patrí k 6. generácii umývačiek riadu Bosch. Okrem toho, že disponuje senzormi pre snímanie množstva náplne a takisto pre snímanie úrovne znečistenia riadu, poteší vás aj WiFi pripojením a tichou prevádzkou.

Výsledky umývania riadu a následného sušenia sú v prípade umývačky riady Bosch SMV6ECX69E veľmi priaznivé. Vysoký podiel na tom, že z umývačky vyberáte suchý riad má technológia EfficientDry, kedy po ukončení programu umývačka riadu sama otvorí dvere, čím vám dá zároveň aj najavo, že umývací cyklus skončil. O tom, že umývací cyklus beží, vás informuje funkcia TimeLight – priamo na podlahu je premietaný zostávajúci čas. Displej je totiž skrytý na hornej strane dverí. Umývačka riadu je plne zabudovateľná do kuchynskej linky. Má štandardnú šírku a pojme až 14 súprav riadu. Predvoliť si môžete aj vlastný program s vlastnou teplotou, celkovo je programov osem (aj program na sklo).

Efektivita umývania je istotou skrz technológie IntensiveZone a ExtraClean Zone. V oboch prípadoch je výhodou, že si umývačka riadu poradí aj s extrémne zaschnutými nečistotami. Funkcie môžete veľmi ľahko vypnúť či zapnúť. O plné využitie umývacieho prostriedku sa postará dávkovací asistent. Cez aplikáciu Home Connect môžete umývačku ovládať cez mobilnú aplikáciu a dokonca na diaľku alebo aktivovať odložený štart. Hlasové ovládanie je možné len v anglickom jazyku cez Amazon Alexa.

Silnou stránkou umývačky riadu Bosch je vnútorný priestor. Veľmi sa nám páči prítomnosť príborovej zásuvky VarioDrawer. Do nej sa napríklad zmestia aj menšie espresso šálky. Zásuvka napríklad chýba umývačke riadu Bosch SMV2ITX16E, ktorá je však o polovicu lacnejšia. Horný kôš môžete výškovo polohovať. V spodnom koši je šesť radov sklopných tŕňov a dva rady výklopných etažérov. O tom, že umývačka je zapnutá vedieť budete, no 39 dB je naozaj hlučnosť, ktorá vám nebude prekážať aj keby si chcete zdriemnuť. EcoSilence Drive motory sú navyše veľmi úsporné – testovacie umývacie cykly ukázali priemernú spotrebu 9,5 litra.

Umývačka riadu má samočistiaci filtračný systém a je vybavená AquaStop systémom. Nás veľmi potešila technologická výbava a takisto veľmi účinné sušenie riadu. Spotrebitelia si pochvaľujú veľmi tichý chod umývačky riadu, úspornosť a taktiež hornú zásuvku na príbory, do ktorej sa zmestia aj naberačky a iné kuchynské náradie. Ovládanie je maximálne jednoduché a intuitívne. Spotrebiteľa môže odradiť len vyššia cena.

Pozitíva

Veľmi tichý chod
Automatické otváranie dverí – efektívne sušenie
ExtraClean Zone

Negatíva

Vyššia cena

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 14 ● Počet programov: 8 ● Energetická trieda: D ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 39 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Bosch SMS4HVI33E

Voľne stojaca umývačka riadu s kapacitou 13 súprav riadu, 6 programami, spotrebou 9,5 l a hlučnosťou 46 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ku kvalitným produktom môžeme na základe ohlasov spotrebiteľov zaradiť aj tento model umývačky riadu Bosch. Ide o 4. generáciu, ktorá už obsahuje flexibilné usporiadanie košov VarioFlex a takisto príborovú zásuvku VarioDrawer. Ide o voľne stojacu umývačku riadu s kapacitou až 13 súprav kuchynského riadu.

Keďže ide o voľne stojace vyhotovenie, kvalita spracovania hrá výraznejšiu rolu. Umývačka riadu má nerezový dizajn (inoxLook) a pôsobí veľmi kvalitne. Ovládací panel s displejom je na čelnej strane dverí. Prehľadne usporiadané sú tlačidlá pre voľbu programov alebo pre aktivovanie prídavných funkcií. Nechýba ani tlačidlo na vypnutie/zapnutie. Vyberať môžete zo šiestich programov, aktivovať môžete odložený štart, studený predoplach alebo funkciu prídavného sušenia – ExtraDry.

Na výber máte taktiež hodinový program, Auto alebo intenzívne umývanie. Inteligentná umývačka riadu Bosch disponuje aj WiFi konektivitou a cez mobilnú aplikáciu ju môžete ovládať na diaľku. Umývací cyklus môžete dokonca prerušiť. Automatické otváranie dverí nie je prítomné. Spotrebitelia kritizujú dĺžku ECO programu, ktorý trvá takmer 5 hodín. Displej zobrazuje zostávajúci čas do konca cyklu, ale takisto chýbajúcu soľ alebo leštidlo.

Radí sa k spotrebičom energetickej triedy D. Chod umývačky riadu je veľmi tichý. V prípade aktivovania tichého režimu sa dokonca hlučnosť zníži. Veľmi sa nám pozdáva systém košov VarioFlex, ktorý ponúka veľmi variabilné usporiadanie kuchynského riadu. Horný kôš má možnosť nastavenia výšky a takisto má dve rady sklopných tŕňov. Spodný kôš má zarážku proti vykoľajeniu a štyri rady sklopných tŕňov na taniere. Ochranu proti pretečeniu zabezpečuje AquaStop. Plusom je aj detská poistka. O optimalizáciu spotreby vody a energie sa starajú senzory množstva vody a úrovne znečistenia – AquaSensor a LoadSensor, ktoré zabezpečia skvelý výsledok umývania s vysokou úsporou energie a vody.

Podľa spotrebiteľov je umývačka riadu tichá a dosahuje skvelé výsledky pri umývaní riadu. Niektorým spotrebiteľom chýba funkcia EfficientDry, kedy sa dvierka otvárajú automaticky a riad sa tak po otvorení dverí vetrá. Toto ponúka napríklad umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E. Sušenie je tak efektívnejšie. Kvalita spracovania je na vysokej úrovni a poteší aj možnosť ovládania cez aplikáciu Home Connect.

Pozitíva

Tichá prevádzka
Príborová zásuvka VarioDrawer
Tichý program

Negatíva

Dĺžka ECO programu
Bez automatického otvárania dverí

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 13 ● Počet programov: 6 ● Energetická trieda: D ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 46 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

Firma Bosch stavia na tom, že spotrebiteľom ponúka širokú paletu produktov. Samotná firma vyrába aj množstvo komponentov, ktoré sú súčasťou iných spotrebičov. V segmente umývačiek riadu majú bohaté zastúpenie a ich modely patria s prehľadom medzi najpredávanejšie. Aby sme náš porovnávací test rozšírili o ďalšie modely, pripravili sme pre vás túto sekciu, kde nájdete umývačky riadu bez kompletných recenzií. V našom širšom výbere sú však preto, že nás zaujali svojimi parametrami, vlastnosťami, funkciami alebo pozitívnymi recenziami od zákazníkov. Prečítajte si krátke charakteristiky a možno zaujme umývačka riadu práve vás.

Úsporná umývačka riadu s modernými technológiami a veľkou kapacitou. Bosch SMV8YCX02E je drahším prémiovým modelom a radí sa k 8. generácii. Vysokú úsporu dokazuje aj zaradenie do energetickej triedy A. Efektívne sušenie zabezpečuje funkciu EfficientDry – automatické otvorenie dverí a technológia Zeolith. Samozrejmosťou je pripojenie cez aplikáciu Home Connect. Priestor je veľmi flexibilný, kapacita je až 14 súprav riadu. Prevádzka je maximálne tichá. Umývačka je plne zabudovateľná.

Ak hľadáte slim umývačku riadu, model Bosch SPV2IKX10E túto požiadavku spĺňa. Umývačka riadu je kompaktná a napriek menšej kapacite sa do nej zmestí až 9 súprav kuchynského riadu. Nemá akustický signál, no o umývacom cykle informuje cez červené svetlo premietané na podlahe – InfoLight. Umožňuje tiež spustiť obľúbený program aj s voliteľnými funkciami. Nechýba ani WiFi a možnosť pripojenia cez aplikáciu Home Connect.

Voľne stojaca umývačka riadu Bosch SMS2HVW72E patrí k modelom staršej, 2. generácie. Aj preto zaujme nižšou cenou. Patrí do energetickej triedy E a je veľmi tichá. Napriek tomu, že ide o starší model, má už príborovú zásuvku. K dispozícii máte šesť programov a 4 nastavenia teploty. Plusom je aj dávkovací asistent. Zmestí sa do nej až 13 súprav riadu a spotreba je okolo 9,5 litra vody na jeden umývací cyklus. Vybavená je WiFi pripojením, funkciou extra sušenia a AquaStopom.

K priestorovo menej náročným patrí umývačka riadu Bosch SPV4EKX24E. Šírka umývačky je 45 cm a zmestí sa do nej 10 súprav kuchynského riadu. Hoci patrí do energetickej triedy C, spotreba vody je 8,9 litra na jeden umývací cyklus. Vnútorný priestor je funkčný, nechýba príborová zásuvka. Pri viac znečistenom riade možno aktivovať technológiu IntensiveZone pre spodný kôš. Horný je výškovo polohovateľný. Umývačka má aj automatické otváranie dverí po skončení cyklu.

Stolové umývačky riadu nie sú určené priamo do domácnosti, no môžu byť riešením pre bary či kaviarne. Umývačka riadu Bosch SKS51E32 je široká 55 cm, no na výšku má len 45 cm. Vážená spotreba je 8 litrov a patrí do energetickej triedy F. Zariadenie je veľmi kompaktné. Disponuje ochranným programom pre šetrné umývanie a sušenie skla. Umývačka je navyše aj veľmi tichá.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak sa pri výbere umývačky riadu riadite podľa ostatných spotrebiteľov, s určitosťou budete hľadať tie najpredávanejšie. Umývačky riadu Bosch patria na našom trhu definitívne medzi najpredávanejšie. Čísla predajov sme overovali cez databázu portálu Heureka.sk. Najpredávanejšie umývačka riadu majú pri výbere výhodu v tom, že ostatní spotrebitelia vám vedia poskytnúť autentický názor. Rozhodne tak pri výbere neignorujte nedostatky, na ktoré ostatní zákazníci poukazujú. Vždy sa rozhodujte na základe vlastných preferencií. Tabuľku sa snažíme udržiavať aktuálnu, no predajnosť sa rýchlo mení, preto ju v pravidelných intervaloch aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch SMV4EVX14E 5* Zobraziť produkt
Bosch SPV2IKX10E 5* Zobraziť produkt
Bosch SMS4EVI14E 5* Zobraziť produkt
Bosch SMV4ECX24E 5* Zobraziť produkt
Bosch SMV4EVX15E 5* Zobraziť produkt

Prečo si vybrať umývačku riadu Bosch?

Ak je vo vašom hľadáčiku umývačka riadu Bosch, mali by ste už teraz vedieť, prečo tak tomu je. Renomé spotrebičov Bosch je v našom regióne veľmi vysoké. Zákazníci vnímajú značku Bosch ako tradičnú nemeckú kvalitu. V Nemecku je v súčasnosti viac ako 80 tovární, no takisto spoločnosť expandovala do zahraničia a veľká časť výroby je dnes situovaná v USA, Kanade, Brazílii, Indii alebo Číne. Veľké zastúpenie z hľadiska výroby má Bosch u našich západných susedov – Česká republika. Spoločnosť Bosch je na trhu od roku 1886. Vo veľkom sa spoločnosť orientuje aj na automobilový priemysel, produkciu elektromotorov, ale tiež na produkciu domácich spotrebičov či záhradnej techniky.

Sem môžeme radiť aj vysávačekuchynské robotymixéryelektrické kosačky a v neposlednom rade aj umývačky riadu, práčky, sušičky a ďalšie domáce spotrebiče. Výrobca tak má v tomto segmente bohatú prax. Umývačky riadu majú v jeho produkcii silné zastúpenia a na trhu nájdete desiatky až stovky modelov. Vyznačujú sa kvalitnými technológiami, solídnym spracovaním, efektivitou umývania, sušenia a pomerne vysokou úsporou vody a energie. Vďaka inovatívnym invertorovým motorom sú aj veľmi tiché. Tu sú hlavné dôvody, prečo by ste si mali vybrať práve umývačku riadu Bosch.

  • Tradícia a overená kvalita – napriek tomu, že cenou svojich spotrebičov Bosch prevyšuje konkurenciu, spotrebitelia produkciu tejto firmy často preferujú. Bosch si za viac ako 130 rokov svojej existencie vybudoval meno, ktoré ostáva verné najvyššej kvalite. Môže za to aj samotná štruktúra spoločnosti a jej širokospektrálne zameranie. Postupne sa začali zameriavať na širšie portfólio spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov. Venujú sa však aj automobilovému priemyslu, priemyselným technológiám alebo elektrickému náradiu (vŕtačky, brúsky, kosačky...). Značka s inováciami nezaostáva a sama neustále prináša vlastné patentované technológie. Kvalita a pokrokovosť sa nepochybne týka aj samotných umývačiek riadu Bosch.
  • Veľký výber modelov – pri výbere z umývačiek riadu nebude mať spotrebiteľ núdzu o nedostatočný výber. V portfóliu výrobcu sa nachádzajú štandardné umývačky riadu, ale takisto slim umývačky riadu 45 cm, ktoré sa zmestia do priestorov s menšou dispozíciou. Z pohľadu ceny, lacné umývačky riadu značky Bosch sa pohybujú okolo sumy 500 eur. Najväčší výber je však v cenovom rozpätí od 600 do 800 eur. Tieto umývačky riadu majú všetky praktické technológie. V ponuke nájdete voľne stojace, ale predovšetkým vstavané umývačky riadu Bosch.
  • Použité technológie – umývačky nemeckého výrobcu sú dobre známe takisto invenčnosťou a inteligentnými funkciami. Spomenúť môžeme napríklad funkciu inteligentného pripojenia cez WiFi Home Connect, kedy sa pomocou mobilnej aplikácie pripojíte k vašej umývačke a môžete ju ovládať odkiaľkoľvek. S podporou Amazon Alexa dokonca môžete cez aplikáciu využiť hlasové ovládanie. Vstavané umývačky nemajú zvonka žiadny displej a využívajú technológiu premietania času na podlahu – TimeLight alebo červeného bodu InfoLight. Spomenúť môžeme aj dávkovací asistent, možnosť uloženia obľúbeného programu alebo technológiu IntensiveZone, kedy je umývací proces zameraný na dolný kôš, kde zvýši tlak ostreku a teplotu vody. Ak sú nečistoty priveĺmi zaschnuté, určite je plusom technológia ExtraClean Zone – špeciálna zóna umývania. Funkciu môžete aktivovať alebo deaktivovať pred každým umývaním. Výhodou je, že sa nezvyšuje spotreba vody ani čistiaceho prostriedku, intenzívnejšie sa zapája rameno s troma rotujúcimi tryskami – stačí, ak riad umiestnite nad toto rameno. Inteligencia umývačiek riadu je dosiahnutá vďaka technológiám AquaSensor LoadSensor, ktoré detegujú množstvo riadu a úroveň znečistenia. Optimalizujú tak umývací cyklus aj spotrebu vody.

  • Efektivita sušenia riadu – špecifická je patentovaná technológia sušenia riadu Perfect Dry Zeolith – vlhký vzduch prechádza cez špeciálny minerálny kameň, ktorý udržiava vlhkosť a suchý, teplý vzduch má následne na svedomí, že riad ostáva suchý bez ostávajúcich kvapiek vody. Zároveň šetrí až 20 percent energie. S technológiou sušenia súvisí aj funkcia EfficientDry System – po ukončení programu sa dvere umývačky riadu automaticky otvoria, čím sa zvyšuje efektivita sušenia riadu.

  • Flexibilita a jednoduchá obsluha – silnou stránkou je variabilný priestor štandardných umývačiek riadu 60 cm. Ukladanie riadu je veľmi intuitívne a každý druh riadu má svoje miesto. Výsuvný systém je plynulý a pevný, výsuvné koše sú stabilné. Horný kôš býva výškovo nastaviteľný, takže dole dokážete umiestniť v prípade potreby aj vyššie hrnce. Ak má vaša umývačka riadu Bosch príborovú zásuvku, máte bohatý priestor pre príbory alebo kuchynské náradie. Do príborovej zásuvky VarioDrawer dokonca umiestnite aj malé espresso šálky.
  • Tichý chod – jednou z domén umývačiek riadu Bosch je tichý chod. Týka sa to však aj iných spotrebičov tohto výrobcu, podobne sú na tom s nízkou hlučnosťou napríklad automatické práčky. Môže za to technologická vyspelosť motorov EcoSilence Drive, ktoré sú maximálne výkonné, tiché a úsporné. Výrobca na tieto motory dáva aj samostatnú záruku v dĺžke trvania 10 rokov.

Otázky a odpovede – FAQ

Ostali niektoré vaše otázky nezodpovedané? Chcete sa spýtať na detaily ohľadom výberu umývačiek riadu Bosch? Radi by ste do textu doplnili nejaké informácie? Test Magazín je tu pre vás, spotrebiteľov, a radi vám pomôžeme a poradíme. Stačí, ak nám napíšete komentár, my vám čo najskôr odpovieme. Prípadne budeme radi, ak sa s nami podelíte o vlastné skúsenosti a názory. Pomôžete tým aj ostatným spotrebiteľom, ktorí zvažujú kúpu umývačky riadu Bosch.

Ideálne je riadiť sa podľa manuálu, ktorý by mal byť súčasťou balenia, prípadne si ho môžete stiahnuť v elektronickej podobe. Pri umývačke riadu a jej zapájaní, bez ohľadu na to, či ide o vstavanú alebo voľne stojacu, je dôležité jej umiestnenie. Umývačka riadu musí mať prístup k elektrickej sieti a kanalizácii. Po umiestnení umývačky riadu je potrebné, aby vypúšťacia hadica bola pripojená ku kanalizačnému potrubiu alebo sifónu (v prípade pripojenia odtokovej hadice k sifónu kuchynského drezu). Dôležité je, aby boli spoje tesné. Druhým dôležitým krokom je pripojenie umývačky riadu na prívod vody. Umývačku riadu vždy pripájame spravidla k studenej vode, no sú takisto modely, ktoré majú samostatné pripojenie k teplej i studenej vode. Posledným krokom je napájanie – elektrické zapojenie umývačky riadu Bosch. Potrebné je pripojiť umývačku riadu do elektrickej siete. Spravidla do siete na 220 – 240 V. Inštalácia vstavanej umývačky riadu Bosch sa líši len v nutnosti riešiť umiestnenie pod kuchynskú dosku a montáž dvierok vo farbe kuchynskej linky. Pred spustením vždy umývačku riadu otestujte krátkym cyklom alebo samočistiacim programom.

Ak ide o jednotlivé príslušenstvo, ktoré je súčasťou umývačky riadu Bosch, kúpite ho u oficiálneho distribútora. Prípadne môžete kontaktovať predajcu, u ktorého ste spotrebič kupovali. Výhodou značky Bosch je však bohaté zastúpenie na našom trhu a takisto široká sieť servisov, kde si viete konkrétne náhradné diely objednať. Príslušenstvo pre umývačky riadu ponúka aj predajca Alza.sk. Širšie portfólio náhradných dielov však nájdete u špecializovaných predajcov.

V prípade, že umývačka riadu deteguje chybu, určite by ste ju nemali ignorovať. V manuáli vždy nájdete kódy a chybové hlásenia, ktoré môže umývačka riadu signalizovať. V prípade chyby E19 ide o poruchu obehového čerpadla. V tomto prípade môže ísť o problém s pripojením čerpadla alebo o jeho poškodenie. V prípade odpojenia je možné kontakt čerpadla pripojiť, no, ak ide o poškodenie, odporúčame vyhľadať servis. Náhradné obehové čerpadlo do umývačky riadu Bosch vás môže vyjsť v závislosti od modelu na 40 až 180 eur.

Bosch SPS6ZMI35E

Voľne stojaca umývačka riadu s kapacitou 10 súprav riadu, 8 programami, spotrebou 9,5 l a hlučnosťou 43 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do nášho hľadáčiku sa dostala aj voľne stojaca slim umývačka riadu so šírkou konštrukcie 45 cm. Výhodou sú práve kompaktné rozmery. V prípade menšej dispozície kuchyne tak môžete na tejto umývačke ušetriť niekoľko desiatok centimetrov. Napriek svojej veľkosti sa do nej zmestí až 10 súprav riadu.

Rozmery umývačky nič nemenia na tom, že Bosch do umývačky vložil rôzne inovatívne technológie. Bohatou výbavou disponuje aj vstavaná umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E, nejde však o slim model. Bosch SPS6ZMI35E má osem programov, medzi ktorými je aj ECO, intenzívny, rýchly alebo program na sklo. Samozrejmosťou je aj možná voľba obľúbeného programu, ktorý môžete skombinovať s prídavnou funkciou – SpeedPerfect+ (skrátenie umývacieho cyklu o 50 až 60 %), Extra sušenie alebo IntensiveZone, kedy sa zvýši teplota a frekvencia oplachu v spodnom koši.

Sušenie riadu podporuje technológia Zeolith. Umývačka má aj program Machine Care pre vlastné samočistenie. Ovládací panej má aj 7-zónový displej, ktorý zobrazí zostatkový čas, chybové hlásenia alebo deteguje nedostatok umývacieho prostriedku. Umývačku môžete prepojiť s vaším smartfónom a ovládať na diaľku – technológia Home Connect. Nastaviť si môžete aj odložený štart.

Umývačka dokáže umyť až 10 súprav riadu. Priemerná spotreba umývacieho cyklu je 9,5 litra vody. Úspora je veľmi dobrá a umývačka patrí do energetickej triedy C. Vnútorný priestor je dobre členený a pre príbor je tu zásuvka VarioDrawer. Tá je trochu menšia oproti klasickým umývačkám riadu, no svoj účel splní rovnako. Horný kôš je výškovo polohovateľný. Výkon, úspornosť a tichú prevádzku má na svedomí motor EcoSilence Drive. Technológia ActiveWater a senzory zasa ekonomicky pracujú s vodou počas umývacích cyklov. Hlučnosť je na úrovni 43 dB.

Umývačka riadu patrí k spoľahlivým a spotrebitelia sa tešia nielen z tichého chodu, ale aj z efektivity umývania a sušenia riadu. Umývačka poteší takisto úsporou vody a energie. Automatické otváranie dverí pre rýchlejšie sušenie neponúka. Má príborovú zásuvku a ECO program trvá len niečo okolo tria a pol hodiny. Vybavená je aj AquaStopom. Pre niekoho je plusom práve šírka, ktorá umožňuje lepšiu flexibilitu v priestore.

Pozitíva

Slim umývačka riadu
Dobrá úspora
IntensiveZone

Negatíva

Vyššia cena v pomere k veľkosti
Nemá automatické otváranie dverí

Typ: voľne stojaca umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 60 cm ● Počet súprav riadu: 10 ● Počet programov: 8 ● Energetická trieda: C ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 43 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Bosch SMV4ECX26E

od 684,00 €
SMART VESTAVNA UMÝVAČKA RIADU BOSCH SMV4ECX26E. Lepšie sušenie riadu s chytrou umývačkou podporujúcou wi-fi pripojenie pre inteligentné...

Bosch SMV8YCX01E

od 1 043,00 €
Existuje množstvo dôvodov, prečo si zaobstarať umývačku riadu Bosch SMV8YCX01E. Prvým z nich je systém PerfectDry založený na technológii Zeolith,...

Bosch SGV4HVX31E

od 551,00 €
vstavaná umývačka • s integrovaným panelom • šírka 60 cm • príborová zásuvka • 13 súprav riadu • energetická trieda E • hlučnosť 46 dB • svetelný...

Bosch SMI4ECS14E

od 708,45 €
UMÝVAČKA RIADU BOSCH SMI4ECS14E. Lepšie sušenie riadu s chytrou umývačkou podporujúcou wi-fi pripojenie pre inteligentné diaľkové...

Bosch SPV4EMX21E

od 527,18 €
SMART VESTAVNA UMÝVAČKA RIADU BOSCH 45CM SPV4EMX21E Lepšie sušenie riadu s chytrou umývačkou podporujúcou wi-fi pripojenie pre inteligentné...

Bosch SRV2IKX10E

od 444,00 €
vstavaná úzka umývačka • plne integrovaný panel • šírka 45 cm • 9 súprav riadu • energetická trieda F • hlučnosť 48 dB • svetelný lúč na podlahu...

Bosch SPV4XMX16E

od 498,90 €
Smart vestavná umývačka riadu Bosch 45 cm SPV4XMX16E. Umývačka riadu s podporou wi-fi pripojenia a možnosťou potlačenia hlučnosti pomocou...

Bosch SGI2ITS33E

od 437,00 €
vstavaná umývačka • s predným panelom • šírka 60 cm • 12 súprav riadu • energetická trieda E • hlučnosť 48 dB • doživotná záruka AquaStop • 10...

Bosch SMV25AX00E

od 436,90 €
umývačka riadu • vstavaná konštrukcia • šírka 60 cm • energetická trieda A+ • kapacita 12 súprav • 5 programov • VarioSpeed • EcoSilence Drive •...

Bosch SMV6ZDX49E

od 949,00 €
UMÝVAČKA RIADU BOSCH SMV6ZDX49E. Umývačky riadu PerfectDry poskytujú najlepšie výsledky sušenia s najlepšou energetickou účinnosťou a s...

Bosch SGS4HVW31E

od 427,31 €
umývačka riadu • s predným panelom • šírka 60 cm • príborová zásuvka • 13 súprav riadu • energetická trieda E • hlučnosť 46 dB • doživotná záruka...

Bosch SGS4HVI33E

od 461,59 €
umývačka riadu • s predným panelom • šírka 60 cm • príborová zásuvka • 13 súprav riadu • energetická trieda D • hlučnosť 46 dB • doživotná záruka...

Ďalšie články z kategórie Umývačky riadu

Vaše hodnotenie:
(91%)

Komentáre
Valéria 08.Nov.2021

Skvelá umývačka a navyše s doživotnou zárukou na funkciu AquaStop je Bosch SMS4EVI14E. Milo ma prekvapila tichosť pri umývaní aj kvalita umývania nádob, pretože nie je nutné žiadne predplachovanie alebo odmáčanie a riad je aj tak krásne čistý. Plus dávam za malú spotrebu vody a horný odkladací priestor na príbory. Mínus si vyslúži úsporný program, ktorý trvá 5 hodín, takže použiteľný je len v noci.

Odpovedať

Jarmila 08.Nov.2021

Pre trojčlennú rodinu je umývačka Bosch SMV 25AX00E úplne vyhovujúca. Využívam hlavne eko program a páči sa mi, že je tichšia než moja stará umývačka Philco. Kvalite umývania nemám čo vytknúť, no chýba mi ukazovateľ zostávajúceho času zvoleného programu a výhrady mám aj proti obmedzeným možnostiam nastavenia odloženého štartu. Plus dávam za kôš na príbory a za dobré vnútorné usporiadanie.

Odpovedať

Tibor 09.Nov.2021

Vyberal som podľa recenzií a najlepšie mi z toho vyšla umývačka Bosch SMV4HVX33E. Zatiaľ som ju použil len zopárkrát, no riad bol vždy krásne čistý. Používam značkové tablety, tak isto aj tie majú na tom svoj podiel. Skvelý je aj vrchný šuplík na príbory a tichosť počas chodu. Som spokojný, hoci k umývačke nebol návod v sk alebo aspoň v cz jazyku a tiež ma prekvapilo, že umývačka bola vyrobená v Poľsku. Dúfam, že tým neutrpí životnosť produktu.

Odpovedať

Ema 24.Nov.2021

Bosch SKS51E32 je pekná voľne stojaca a kompaktná umývačka riadu. Cena je prijateľná, umýva veľmi dobre, má tichý chod, avšak usporiadanie väčších tanierov alebo nádob v koši na riad je dosť problematické. Ovládanie nie je zložité, no radšej by som uvítala ovládanie hore.

Odpovedať

Denisa 23.Dec.2021

Bosch SMV4ECX26E je veľmi pekná a šikovná umývačka, ktorá je tichá a má jednoduché ovládanie. Páči sa mi, že spotreba vody je veľmi malá a oceňujem „made in Germany“. :-) Celkový dojem z umývačky je pozitívny, ale vnútro na mňa nepôsobí až tak solídne, ako som od značky Bosch očakávala. Čo sa týka životnosti, to uvidíme až časom.

Odpovedať

Veronika 09.Feb.2022

Umývačka Bosch SPS6ZMI35E je tichá a úsporná, no v porovnaní s mojou staršou umývačkou má táto vnútorný priestor o niečo menší. Musím si zvyknúť na iné usporiadanie tanierov, ak sem chcem vopchať toľko, koľko do predchádzajúcej. Celkovo som s ňou spokojná, pracuje spoľahlivo.

Odpovedať

Irina 24.Feb.2022

Pekná umývačka s nerezovým vzhľadom je Bosch SGS4HVI33E. Má šesť programov a nízku hlučnosť, zmestí sa sem až 13 súprav riadu, čo je pre bežnú rodinu postačujúce. Vyzdvihujem funkcie ako možnosť odloženého štartu, detská poistka, intenzívny program, automatický program či technológiu AquaStop.

Odpovedať

Jaja 23.May.2022

Bosch SMS4HVI33E je jednoznačne kvalitná umývačka riadu, z našej strany maximálna spokojnosť, riad je čistý a bez škvŕn.

Odpovedať

Maťa 14.Jun.2022

Bosch SMV2ITX22E je priemerná umývačka riadu. Sú tu štyri umývacie programy a zmestí sa sem 12 súprav riadu. Páči sa mi, že je tu funkcia extra sušenia aj polovičná náplň. Umývanie je fajn, no táto umývačka zvládne v podstate všetko, čo aj jej konkurenčné produkty, ktoré sú lacnejšie. Myslím, že druhýkrát by som si ju už nekúpila a siahla by som po niečom lacnejšom.

Odpovedať