Kolieskové korčule

Najlepšie kolieskové korčule sú Rollerblade, Tempish, Fila a K2 – Návod, ako vybrať

Iné požiadavky má na korčule začiatočník a iné skúsený jazdec. Výber kolieskových korčúľ nie je len o dizajne a cene, ale aj o type a určení korčúľ či veľkosti koliesok a materiáli rámu. Korčuľovanie by vás malo baviť a nespôsobovať vám bolesť, čo dosiahnete správnym výberom športového náradia. Najrozšírenejšie sú fitness korčule, čoraz obľúbenejšie sú dvojradové kolieskové korčule, pre deti sú zas vhodné nastaviteľné modely. Poradíme vám, ako si vybrať správne.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aké korčule kúpiť?

Ak sa vám nechce čítať celého našeho sprievodcu výberom a zistiť, čo všetko si na korčuliach treba všímať, môžete si pozrieť naše prehľadné tabuľky top produktov v kategórii. Produkty sú označené štítkom, aby ste rýchlo zistili, ktorý produkt je pre vás najlepší s ohľadom na kvalitu, ale i cenu.

Najlepšie korčule pre dospelých

Názov Hodnotenie Detail
Fila Houdini Evo (unisex) 5* Zobraziť produkt
Worker Lugos (dámske) 5* Zobraziť produkt
Tempish Wenox Top Lady 100 (dámske) 5* Zobraziť produkt
Nils NQ 8400 S (dámske) 5* Zobraziť produkt
Tempish Wox Lady (dámske) 5* Zobraziť produkt

Najlepšie detské korčule

Názov Hodnotenie Detail
Spokey Arya 5* Zobraziť produkt
Action Doly 5* Zobraziť produkt
Spokey Quattro 5* Zobraziť produkt
Tempish Rebel T 5* Zobraziť produkt
Spartan Titan 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Zaujíma vás, ktoré kolieskové korčule sú na slovenskom trhu najpopulárnejšie? Máme pre vás rebríček top 5 produktov podľa cenového porovnávača Heureka. Produkty v pravidelných intervaloch aktualizujeme, aby ste mali vždy, čo najčerstvejšie informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Tempish Wox Lady 5* Zobraziť produkt
Bauer RH RS Skate SR 5* Zobraziť produkt
Nils NQ 8400 S 5* Zobraziť produkt
Tempish Wox 5* Zobraziť produkt
Rollerblade Sirio 84 5* Zobraziť produkt

Korčule vám musia, podobne ako topánky, dokonale sadnúť, aby ste mali z jazdy radosť. Ak sa v nich budete cítiť pohodlne, užijete si korčuľovanie naplno. Nielen komfort je pri výbere dôležitý. Zohľadňovať treba i úroveň zručností, spôsob jazdy a typ korčúľ, ale aj veľkosť koliesok či spôsob zapínania.

 • Kategórie korčúľ
 • Typ korčúľ
 • Veľkosť a tvrdosť koliesok
 • Dĺžka a materiál rámu
 • Veľkosť a tvar korčúľ
 • Spôsob zapínania
 • Ložiská
 • Cena kolieskových korčúľ a renomované značky

Inline korčule – dámske, pánske a detské

Vo všeobecnosti sú dostupné korčule označené ako pánske, dámske a detské. V ponuke sú i korčule s označením unisex, ktoré sú vhodné pre ženy i mužov. Pýtate sa, čím sa od seba odlišujú pánske, dámske a detské korčule? Rozdiel je vo veľkosti, prevedení topánky a, samozrejme, dizajne.

Pánske a dámske kolieskové korčule

To, či máte obuté pánske alebo dámske topánky, výrazne vplýva na celkový pocit nohy v korčuli. Napriek tomu, že pánske korčule by mali rešpektovať anatómiu mužského chodidla (väčšie, širšie) a dámske zas anatómiu ženskej nohy (menšie, užšie), môžu pánske korčule vyhovovať aj dámam a dámske korčule aj pánom. Rozdiel spočíva taktiež v tvarovaní v oblasti lýtka, keďže ženy majú lýtka posadené o niečo nižšie ako muži, bývajú ženské korčule v oblasti lýtka o niečo širšie. Výraznejšie rozdiely medzi pánskymi a dámskymi korčuľami nenájdete.

Ako vybrať kolieskové korčule?

Detské kolieskové korčule

Pri detských korčuliach sú na výber klasické modely s jednou veľkosťou, ale aj modely s možnosťou regulácie dĺžky skeletu. Vzhľadom na to, že detská noha rastie pomerne rýchlo, sú takéto korčule vhodné pre menšie deti, u ktorých by bolo potrebné dokupovanie korčúľ každý rok.

Freestyle alebo dvojradové

Výberu korčúľ by malo predchádzať zhodnotenie vašich skúseností a úrovne vašich zručností. Kolieskové korčule pre začiatočníkov budú mať totiž iné vlastnosti ako kolieskové korčule pre profi jazdcov. Pre menej skúsených jazdcov sú vhodné korčule s menšími kolieskami, pre ľudí s bohatšími skúsenosťami sú zas vhodné fitness korčule s väčšími kolieskami. Dôležité je vedieť i to, aký štýl jazdy preferujete – či vám viac vyhovuje agresívny štýl jazdy, rýchle alebo pomalé jazdenie. Na výber máte z nasledujúcich typov:

 • Fitness korčule – tento typ je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených jazdcov. Rozdiel je v tom, že začiatočníci by mali voliť modely s menšími kolieskami (kvôli rýchlosti), nižším rámom (kvôli stabilite) a taktiež mäkkou topánkou. Fitness korčule sú najpoužívanejším a najvyhľadávanejším typom kolieskových korčúľ. Pre skúsenejších jazdcov sú určené modely s väčšími kolieskami (obvykle 80 až 100 mm) a tuhšou topánkou. Takéto korčule sú vhodné iba na cyklotrasy a hladké cesty pre rekreačnú jazdu či zlepšenie fyzickej kondície.
 • Freestyle/slalomové/urban – ide o nízkoobjemové korčule tesne priliehajúce k nohe s kolieskami s veľkosťou 76 – 80 mm. Majú nízke ťažisko a vyznačujú sa dobrou manévrovateľnosťou. Ľahko sa s nimi robia zmeny smeru, náklony i rýchle otočky. Rám takejto korčule je pomerne krátky, čo prispieva k jednoduchosti ovládania. Pri používaní sa už po 60 minútach korčuľovania zväčšia o ½ až 1 veľkosť.
 • Aggressive – pomenovanie zodpovedá štýlu jazdy v skateparkoch. Tieto korčule sú určené na skákanie, jazdu po schodoch či zábradlí a robenie trikov. Topánky sa zvyčajne vyrábajú z tvrdého a odolného plastu s maximálnou oporou v členkoch, kolieska majú veľkosť do 60 mm alebo do 80 mm (nazývajú sa aj Powerblades) a prítomný je UFS systém, ktorý umožňuje výmenu rámu a je navrhnutý tak, aby ste pri grindovaní nestrácali rýchlosť.
 • Rýchlostné/Speed – výkonnostné kolieskové korčule sú uspôsobené na časté jazdenie a vyššiu záťaž. Rýchlostné korčule majú členkovú topánku, dlhý rám a veľké kolieska. Topánka z karbonových laminátov je extrémne nepohodlná, tvaruje sa zohrievaním, čiže používaním sa prispôsobí tvaru vašej nohy. Dlhý rám dobre zužitkuje silu, ktorú dáte do odrazu, veľké kolieska (100 – 110 mm) zas zaručia rýchlu jazdu. Korčule sú vhodné iba na upravené cesty a pre skúsených korčuliarov, ktorí bravúrne ovládajú techniku.
 • Semi-race – ide o medzikategóriu medzi fitness a speed korčuľami. Semi-race korčule sú vhodné na dlhé trate a rýchlu jazdu.
 • Nordic/off-road – na prvý pohľad sa odlišujú od klasických korčúľ 2 veľkými nafukovacími kolieskami na dlhom ráme. Ľahko prekonávajú prekážky, sú teda vhodné na jazdu po neupravenom teréne a nespevnených cestách. Nafukovacie kolieska sú na asfalte veľmi pomalé, dajú sa však nahradiť polyuretánovými kolieskami. Jazdu na off-road korčuliach možno prirovnať k bežkovaniu. Kvôli dlhému rámu je ovládateľnosť horšia, preto sa pri jazde odporúča používanie bežkárskych paličiek.
 • Trekové – tieto korčule môžete nájsť aj pod označením Quad. Ide o dvojradové korčule so 4 kolieskami na pravej i ľavej korčuli, ktoré sú umiestnené v páre za sebou po dvoch. Kolieska sú menšie, nedosahujú také rýchlosti ako napr. fitness korčule, sú však súce na rôzne triky, tanec na korčuliach i freestyle jazdenie. Nezvládajú neupravený terén, preto sú vhodné iba na jazdu na hladkom teréne. Keďže vyžadujú veľa obratnosti, zaujímať by sa o ne mali skúsenejší jazdci. Väčšina modelov umožňuje nastavenie tuhosti treku, ktorá ovplyvňuje zložitosť zatáčania.
 • Hokejové – korčule veľmi podobné klasickým korčuliam na ľad. Topánky sú tuhé a odolné, poskytujú väčšie zaťaženie a umožňujú rýchlu zmenu smeru. Vzhľadom na mohutnosť a nepohodlnosť topánky sú vhodné predovšetkým na inline hokej. Veľkosť koliesok sa pohybuje od 72 do 80 mm, pričom na jednom ráme môžete použiť viac veľkostí – menšie na okraje a väčšie v strede.
 • Nastaviteľné korčule – ide o korčule pre deti, ktoré sa dajú zväčšiť o 3 – 4 čísla a prispôsobia sa tak veľkosti detskej nohy. Korčule sú určené pre začiatočníkov, majú menšie kolieska a tým pádom i nižšiu rýchlosť. Vyznačujú sa dobrou stabilitou a často i možnosťou 2v1, k dispozícii je teda vymeniteľná platforma – okrem inline podvozku ponúkajú tiež spodok s nožom na ľad.

Aké kolieska na korčule?

Kolieska výrazne ovplyvňujú výkonnosť, rýchlosť korčule. Veľkosť v mm sa označuje na bočnej strane koliesok, pričom prvý údaj hovorí o priemere kolieska, druhý o hrúbke (napr. 80/20). Menšie kolieska sú pomalšie, lepšie ovládateľné a vhodné na hladký povrch, väčšie zas rýchlejšie a vhodné aj na menej kvalitný povrch.

Veľkosť koliesok inline korčúľ

 • Pomalé (76 – 80 mm): Vhodné skôr pre začínajúcich korčuliarov, ktorí sa učia držať stabilitu a nepotrebujú vysokú rýchlosť, ale aj pre urban a aggressive korčule.
 • Stredne rýchle (81 – 84 mm): Určené pre všetky typy používateľov rôznych skúseností (univerzálne).
 • Rýchle (85 mm a viac): Sú veľmi rýchle, vhodné pre skúsených korčuliarov.
 • Najmenšie kolieska (60 – 70 mm) sú určené pre deti, ktoré sa učia techniku jazdy a nepotrebujú jazdiť rýchlo.

Tvrdosť koliesok na korčule

Tvrdosť koliesok je podľa mnohých nepodstatný parameter, keďže sa kolieska dajú vymeniť. My si však myslíme, že keď už za kvalitné korčule platíte nemalú sumu, mali by vám poskytnúť všetok komfort hneď. Platí, že čím je koliesko mäkšie, tým lepšie dokáže tlmiť vibrácie, zároveň sa však rýchlejšie opotrebováva. Tvrdosť koliesok sa najčastejšie udáva podľa stupnice tvrdosti A, najrozšírenejším typom sú kolieska s tvrdosťou 82A.

 • Mäkké kolieska (menej ako 80A): Veľmi dobre absorbujú nárazy, preto sú vhodné na jazdu v menej kvalitnom teréne.
 • Stredne tvrdé kolieska (80A až 90A): Absorpcia nárazov je menšia, kolieska sú vhodné na jazdu v bežnom teréne (cesty a chodníky pre korčuliarov).
 • Tvrdé kolieska (90A a viac): Určené na rýchlu jazdu na hladkom povrchu (rýchlostné korčule).

Pri kolieskach sa zaujímajte i o materiál, z ktorého sú vyrobené. Môže ísť o gumu/plast, ale aj o špeciálny materiál, ktorý používajú konkrétni výrobcovia (napr. Hyper, MPC, Matter, Powerslide). Základným materiálom pri výrobe je polyuretán, o kvalite rozhodujú prímesi, ktoré sú do polyuretánu pridávané. Lacné korčule majú často kolieska z PVC, drahšie z duálnej zmesi – vnútorná časť kolieska je z mäkšieho materiálu (lepšia priľnavosť a odraz), vonkajšia z tvrdšieho materiálu, ktorý má vyššiu životnosť a dobrú valivosť.

Dĺžka a materiál rámu

Dĺžka rámu vám napovie, na aký štýl jazdy sú dané korčule vhodné. Dlhšie rámy sú vhodnou voľbou na dlhšie vytrvalostné jazdy, teda na zlepšovanie fyzickej kondície. Kratšie rámy sa vyznačujú jednoduchším ovládaním korčule, sú vhodné na robenie trikov a agresívnejšie jazdenie.

Ružové dvojradové kolieskové korčule

O kvalite rámu veľa napovedá použitý materiál. Používané sú plastové, hliníkové, ale aj karbónové rámy. Najčastejšie sa používajú kompozitné materiály a hliníkové zliatiny. Hliník je ľahký a pevný, plast zas pružný, lepšie tlmí otrasy a na pocit je pre nohy mäkší. Napriek tomu, že sa vo všeobecnosti viac preferujú hliníkové a kovové rámy, nemožno jednoznačne povedať, ktoré rámy sú lepšie, keďže obidva typy sú dostatočne pevné, aby ustáli pohyb a vibrácie korčúľ. Je pravda, že plast je menej odolný proti poškodeniu a nie je vhodný pre ľudí so značnou nadváhou, avšak ide o často používaný a osvedčený materiál. Hliníkové rámy nedokážu tak dobre tlmiť otrasy, ale sú pevnejšie.

Dôležité je i to, ako je rám k topánke pripevnený. Lacnejšie korčule majú rám prilepený, vylisovaný a je súčasťou topánky alebo je pripevnený pomocou nitov. Drahšie korčule majú rám prichytený skrutkami. Čistenie je pri alternatíve so skrutkami ľahšie.

Veľkosť radšej o pol čísla väčšiu

Aby sa vám v korčuliach dobre jazdilo, musí noha v topánke perfektne sedieť. Tesné, voľné, príliš tvrdé alebo mäkké topánky môžu dojem z jazdy pokaziť. Topánku tvorí škrupina (skelet) a vnútorná mäkká papuča. Vonkajšia škrupina je tvorená najčastejšie z tvrdeného plastu, menej často je používaný kompozit alebo karbón. Topánka by mala odolávať nárazom, chrániť nohu, zabezpečiť jej maximálnu stabilitu a prenášať silu vášho záberu do koliesok. Vnútorná papuča by mala byť priedušná, vyrobená z odolných materiálov prispôsobujúcich sa tvaru chodidla. Potešujúce je, ak je prateľná a dá sa čistiť v práčke. Samozrejmosťou je odvetrávanie, vďaka ktorému sa vám noha nebude pri športovaní nadmerne potiť. Tu si všímajte počet otvorov, resp. veľkosť plochy, ktorou môže prúdiť vzduch.

Pri výbere topánky je dôležité trafiť správnu veľkosť. Dámy majú zvyčajne užšie chodidlo ako páni, preto im viac vyhovuje užšia topánka. Špička korčule by sa mala zľahka dotýkať palca, nemala by vás však tlačiť a ani byť väčšia. Päta by v korčuli mala dobre sedieť, pohyb do strán či dvíhanie sa päty je neprípustné. Na usadenie päty vplýva polstrovanie v oblasti členka, ktoré obopne členok a pätu uzamkne, aby bola noha v správnej pozícii. Často sa stretnete s odporúčaním, že vhodnejšie je kupovať o pol čísla väčšie korčule. S týmto tvrdením sa dá súhlasiť, pretože noha pri športe opúcha. Po pár jazdách sa korčuľa plne prispôsobí a tvarovaním mierne zväčší svoju veľkosť.

Korčule na klipsne, šnúrky a pracky

Spôsob, akým sa topánka zapína, vplýva na komfort a bezpečnosť používania. Spôsobov zapínania je niekoľko. Môže ísť o klasické šnúrky, čiže korčuľu si zaviažete ako bežnú topánku, o klipsne, suchý zips, pracky a o BOA sťahovanie (otočný gombík, ktorým topánku rovnomerne uťahujete). V prípade trekových korčúľ sa najčastejšie používajú šnúrky, v prípade detských korčúľ klipsne a u fitness korčúľ kombinácia šnurovania, suchého zipsu a klipsne. Korčule pri jazde vždy povolia, preto je žiaduce viacstupňové viazanie, teda kombinácia rôznych typov zapínania.

Čierne kolieskové korčule so 4 kolieskami

Najlepšie ložiská na korčule

Ložiská sa do veľkej miery podieľajú na rýchlosti a pocite z jazdy. Tento parameter neovplyvňuje kvalitu korčúľ, hovorí o komfortnosti ich používania. Ložiská sa spravidla označujú ABEC 1 až 9, číslo označuje presnosť výroby. Kvalitnejšie ložiská majú menší odpor, väčšiu zotrvačnosť, lepšiu ochranu proti prachu a nečistotám. Pri sledovaní tohto údaju sa treba informovať aj o výrobcovi ložiska, pretože niektoré ABEC5 môžu byť kvalitnejšie ako iné ABEC9 ložiská. Porovnávať sa preto dajú iba ložiská od toho istého výrobcu a z tej istej kolekcie. To znamená, že ak budete hľadať výrobok od konkrétneho výrobcu, zvoľte si radšej vždy ten s lepšími ložiskami. Kvalita ložísk závisí od konkrétneho materiálu, maziva, spracovania i výrobcu. Stretnúť sa môžete taktiež s označeniami typu SKF, HTO, ILQ (firma Twincam) či SG (firma Rollerblade). Rovnako ako kolieska, aj ložiská sa dajú vymeniť.

Ceny kolieskových korčúľ

Oplatí sa investovať do drahších korčúľ alebo radšej začať korčuľovať v priemernom modeli? Nároky na kvalitu sa zvyčajne zvyšujú s pribúdajúcimi skúsenosťami, keď chce človek zlepšiť svoj výkon, rýchlosť a pod. V cenovej kategórii do 60 eur nájdete korčule vhodné pre deti i pre dospelých, ktorí s týmto športom ešte len začínajú. Lacné kolieskové korčule na rekreačné jazdenie a učenie sa zvyčajne neoplývajú vysokou kvalitou, na začiatok sú však postačujúce.

Za cenu 60 až 120 eur získate kvalitný model s dobrým výkonom, ktorý zvládne časté používanie a vyššiu záťaž. V tejto cenovej kategórii sa nachádzajú korčule od rôznych známych výrobcov disponujúce obstojnými komponentmi.

V najvyššej cenovej kategórii (120 až cca 700 eur) si vyberie každý športový nadšenec, ktorý sa chce venovať korčuľovaniu na profesionálnejšej úrovni. Kolieskové korčule sú natoľko kvalitné, že výmena komponentov nebude nutná veľmi dlho. Nachádzajú sa tu fitness, trekové, off-road i hokejové korčule.

Akú značku korčúľ – Tempish, Fila alebo K2

Aby ste mali istotu, že nekupujete mačku vo vreci, odporúčame vám siahnuť po modeloch od známych výrobcov, ktorí sú overení časom a často sa objavujú v testoch kvality na popredných miestach. Drahšie, avšak kvalitné modely ponúka K2, americká značka Rollerblade, Fila i Nike. Kolieskové korčule týchto značiek nemajú vyššiu cenu bezdôvodne – sú vyrobené z kvalitných materiálov a vyladené po dizajnovej i funkčnej stránke. Korčule s dobrou cenovou dostupnosťou a dobrými hodnoteniami nájdete v portfóliu značky Tempish. Lacnejšie korčule pre začiatočníkov a občasných korčuliarov majú v ponuke značky Spartan a Zealot. Obľúbené sú aj korčule Bauer, a to aj napriek tomu, že ide výhradne o hokejové inline korčule.

Otázky a odpovede – FAQ

O korčulaich by sa toho dalo napísať omnoho viac, nie všetky parametre sú však pri výbere rozhodujúce. Ak vás ešte niečo zaujíma, napíšte nám svoje otázky do komentárov. Radi na ne odpovieme.

Na stabilitu má vplyv viacero faktorov. V prvom rade je to materiál a tuhosť topánky, nasleduje priemer koliesok, spôsob uchytenia a tuhosť rámu. Noha musí v korčuli dobre sedieť, aby ste mali pocit komfortu a stability, aby ste pri odraze, prešľapovaní, zatáčaní mali pocit pevnej nohy a korčuľa reagovala podľa toho, aký impulz a silu ste do nej preniesli.

Výmena koliesok je natoľko jednoduchá, že ju zvládne aj začiatočník. Postačí vám k tomu imbusový kľúč, veľkosťou zodpovedajúci skrutkám na kolieskach. Tie treba povoliť, kolieska vymeniť a skrutky opäť utiahnuť.

Pre deti, mladé dievčatá i dospelých, ktorí majú rešpekt pred jednoradovými korčuľami a tohto športu sa obávajú. Dvojradové korčule si vyžadujú trochu cviku, ponúkajú však väčšiu stabilitu pri korčuľovaní. Hoci sú považované za retro, dvojradové korčule sú veľmi trendy a tešia sa aj u nás veľkej popularite.

Môžete, ale nie je na to dôvod. Brzdenie pätou je vhodné pri nízkej rýchlosti, ale i v prípade, ak chcete spomaliť. Skôr či neskôr brzdu preto použijete. Opotrebované brzdy sa dajú kedykoľvek vymeniť.

Závisí to od toho, či ide o vaše prvé korčule, alebo kupujete už niekoľký model. Pre začiatočníkov je vhodnejšie si korčule vyskúšať, preto odporúčame návštevu kamennej predajne. Na druhej strane, ani nákup cez internet nemusí byť zlou voľbou, keďže pri kúpe cez internet môžete tovar, ktorý vám nesadne, pohodlne vrátiť. Pokiaľ si potrebujete kúpiť korčule, aké už doma máte, len sú zničené, odporúčame nákup online. Športové obchody Intersport, Decathlon, Sportisimo či inSPORTline ponúkajú rôzne zaujímavé modely pre začiatočníkov i pokročilých.

Heureka.sk odporúča:

Nils NH11912 A 2v1

od 42,80 €
NILS Extreme NH11912 A sú celoročné korčule pre všetkých milovníkov letného aj zimného korčuľovanie. Korčule majú vymeniteľný podvozok, takže sa...

WORKER Picola LED

od €
Kvalitné kolieskové korčule WORKER Picola LED zaujmú moderným dizajnom a ľahko regulovateľnou veľkosťou pomocou jediného tlačidla. Navyše...

Sulov IKKI BOY

od 32,50 €
Detské nastaviteľné kolieskové korčule značky Sulov v športovom chlapčenskom dizajne. Konštrukcia je vyrobená z technického nylonu a PVC. Korčule...

Spokey QUATTRO

od 35,90 €
Inline korčule Spokey 4v1 určené pre deti sa osvedčia pri aktívnom hraní kedykoľvek počas roka. Model je kombináciou inline korčúľ,...

Nils NH 18190

od 40,38 €
Kolieskové korčule s vymeniteľným nožom na ľad, ktoré sú určené pre začínajúcich a stredne pokročilých používateľov.Hliníkový podvozok je osadený...

Spokey HASBRO CANDY PK

od 23,99 €
Chcete aby Vaše deti trávili viac času vonku? Kolieskovými korčulami od Spokey s motívom My little Poney vyčaríte dievčatám úsmev na tvári. Sú...

Spokey TONY

od 26,99 €
Upozornění: Věnujte prosím pozornost při výběru velikosti dle velikostní tabulky uvedené níže. Před nákupem si prosím důkladně zkontrolujte...

Tempish Ezza 90

od 118,00 €
Kolieskové korčule EZZA UNI 90 sú určené pre rekreačné, športové fitnes a kondičné korčuľovanie, znesú strednú až vysokú záťaž a sú určené ako...

Nils NH 10905 A

od 46,80 €
NH 10905 A NILS EXTREME je set kolieskových a zimných korčulí určený pre začínajúcich a stredne pokročilých používateľov. Ich vysoká kvalita...

Sulov IKKI GIRL

od 38,00 €
Detské nastaviteľné kolieskové korčule značky Sulov v športovom dievčenskom dizajne. Konštrukcia je vyrobená z technického nylonu a PVC. Korčule...

Meteor Invert

od 32,50 €
Detské kolieskové korčule Predstavené korčule sú dokonalým produktom pre fanúšikov rekreačného korčuľovania. Vďaka špeciálnej konštrukcii modelu...

WORKER Perleta

od 68,70 €
Moderné kolieskové korčule WORKER Perleta s vnútornou topánkou Comfort Fit a jednoducho regulovateľnou veľkosťou pomocou jedného tlačítka....
Vaše hodnotenie:
(87.8%)

Komentáre
Tamara 17.Mar.2021

Už niekoľko rokov mám korčule Head a stále dobre slúžia. Samozrejme, zišli by sa nové kolieska, ale inak sa nič nerozpadá a aj zapínanie je OK. Kolieska sú 80, takže nič rýchle, ale na bežne korčuľovanie po meste to stačí.

Odpovedať

Karolína 27.Apr.2021

Konečne je počasie na korčule. Cez víkend vytiahnem svoje Fila korčulky a budem na nich celé leto. Za mňa ide o veľmi príjemný a oddychový športík, ktorý mi vždy pomôže sa odreagovať.

Odpovedať

Erika 15.Jun.2021

Ahoj Karolina, aj ja mam Fily, ale už dosť staré,no kvalita sa odrazila na tom,že im nič nie je,iba sa mi zmenila noha po pôrode,tak mi už nesedí topanka. Aký model Fila máš, prosím Ta, niečo nové, novšie? práve si vyberam nové a neviem si vybrať :-)
Dakujem za odpoved ;)

Karolína 15.Jun.2021

Ahoj, mám Legacy Pro a vyhovujú mi, ešte sú, myslím, dostupné

Zuna 09.Jun.2021

Počas leta musí korčuľovanie byť. Keďže už korčuľujem niekoľko rokov, rozhodla som sa pre kvalitu - mám značku Rollerblade. Korčule poskytujú dobrú stabilitu, majú hlinikový rám, priedušný materiál, zvolila som väčšie kolieska, aby som dokázala vyvinúť väčšiu rýchlosť, som spokojná

Odpovedať

Simona A. 18.Jun.2021

Spolu s manželom sme hľadali vhodné detské korčule pre našu dcérku. Konečne je vonku krásne, tak ich bude môcť naplno využiť. Kúpili sme model Nils NQ 4411 A QUAD. Sú to dobré korčule za dobrú cenu. Ak si porovnám ceny s konkurenciou, tak to bola výhodná kúpa. Na korčuliach sa ľahko nastavuje veľkosť, preto ich dcérka môže využívať aj v neskoršom veku. Majú pekný vzhľad, obuv je pevná a na nohe drží dobre, no hladké kolieska môžu byť príčinou pádov. Odporúčam preto dokúpiť si chrániče kolien a lakťov a tiež prilbu, aby bola chránená aj hlava.

Odpovedať

Zita 18.Jun.2021

Dobrý pomer ceny a kvality majú Tempish MAGIC REBEL. Ak hľadáte kolieskové korčule na bežné korčuľovanie, budú vám stačiť. Už na prvý pohľad pôsobia korčule kvalitne. Pre deti majú lákavý dizajn, ktorý nadchne, no ocení ich aj mládež. Štýlové prevedenie v kombinácii s kvalitným spracovaním je ideálnym lákadlom na kúpu práve toho modelu.

Odpovedať

Ján G. 04.Jul.2021

Dcére sme kúpili korčule OXELO Fit 3. Boli za dobrú cenu a na občasné korčuľovanie sú úplne postačujúce. Topánka je pohodlná, dcéru nikde netlačí, no odporúčam vyskúšať si ich pred kúpou priamo v obchode. Celkové spracovanie korčúľ je kvalitné a čo je najpodstatnejšie - dcére sa páčia a je s nimi spokojná.

Odpovedať

Brigita 24.Aug.2021

Mám dámske kolieskové korčule WORKER Lugos, na ktorých ma upútal elegantný vzhľad a atraktívne motívy, vďaka ktorým sa tieto korčule vynímajú medzi inými. Korčule boli navyše za dobrú cenu a sú veľmi pohodlné. Dobre sa mi obúvajú aj vyzúvajú, vo vnútri je príjemne mäkká vložka, ktorá zaručuje pohodlnosť nohám počas korčuľovania sa. Tieto korčule sú vhodné na užšie nohy, ak máte širšie chodidlá, zrejme sa v nich nebudete cítiť úplne pohodlne. Mne sadli na nohy perfektne a nohy v korčuliach veľmi pevne držia, nič sa mi nehýbe do strán. Myslím si, že budú dobrou voľbou pre začiatočníčky, ktoré s korčuľovaním začínajú. Plus dávam za veľké kolieska, ktoré kĺžu hladko a bez odporu. Nič negatívne som na nich nenašla. Ja som s nimi spokojná a úplne mi na občasné korčuľovanie postačujú.

Odpovedať

Noro T. 29.Sep.2021

Synovi sme vybrali korčule Spokey ARYA a je s nimi spokojný, páčia sa mu a často sa chodí korčuľovať. Ja ako rodič som ale postrehol jeden nedostatok. Šnúrky sú kratšie a slabšie, takže sa obávam o ich životnosť, vyzerajú tak, že sa každú chvíľu pretrhnú, tak dúfam, že sa mýlim.

Odpovedať

Hanka E. 02.Oct.2021

Našej 5-ročnej dcérke sa zapáčili korčule Worker POLLY. Majú pekný vzhľad a dcérka sa z nich teší, po pár použitiach sa už vedela korčuľovať sama, hoci pomaličky. Kvalita je tiež fajn a pre prvé začiatky s korčuľovaním sú ideálnou voľbou.

Odpovedať

Jana L. 21.Nov.2021

Dcérka sa cez sezónu tešila z korčúľ SULOV Sandy. Sú to kvalitné korčule a pre dieťa úplne postačujúce. Majú pekný dizajn, na nohách držia dobre, vo vnútri sú pohodlné a kúpili sme ich za priaznivú cenu. Pre občasné korčuľovanie sú ako stvorené, s kúpou sme spokojní.

Odpovedať

Emanuel 24.Feb.2022

Korčule Tempish Ezza 90 majú atraktívny dizajn. Na nohách sedia veľmi dobre a jazdí sa mi na nich pohodlne. Skelet korčule je stredne vysoký a pohyblivá časť nad kĺbom je spevnená a tvorená dvoma oddelenými časťami. Podvozok je popritom veľmi ľahký, ale tuhý. Takže za mňa spokojnosť.

Odpovedať

Hanka 08.Jun.2022

Tempish WENOX TOP LADY 100 sú drahé, ale kvalitné korčule, ak chcete korčuľovať denne, prípadne na dlhšie trasy, určite odporúčam zainvestovať do kvalitných korčúľ. Nohy v nich sedia perfektne, nič netlačí, sú pohodlné... Korčule sú rýchle, kolieska nehrkajú... Som spokojná.

Odpovedať