Veľké spotrebiče

Výber veľkých domácich spotrebičov, akými sú chladničky, práčky, sušičky alebo umývačky riadu, je vždy zložitým procesom. My vám aspoň do istej miery dokážeme v rozhodovaní pomôcť. Detailným skúmaním referencií spotrebiteľov a na základe výsledkov odborných testov sme zistili, že najdôležitejším parametrom každého spotrebiča je jeho spoľahlivosť. Detailnému skúmaniu a porovnávaniu sme venovali stovky hodín a podrobili mu množstvo modelov z kategórie veľkých spotrebičov.

Sušičky prádla

Najlepšie sušičky bielizne 2024 + recenzie

Označenie najlepšia sušička v našom teste si odniesol model LG RC91V5AV6N, ktorý si nás získal vďaka perfektným referenciám spotrebiteľov a dokonale suchej bielizni z pohľadu odborných testov.
Rúry na pečenie

Najpredávanejšie vstavané rúry na pečenie 2024 + recenzie

Gorenje BOSX6747A01BG nás zaujala krásnym dizajnom, bezchybnou funkčnosťou a rozsiahlou ponukou programov.
Ochladzovače vzduchu

Najlepšie ochladzovače vzduchu 2024 + recenzie

V našom teste získalo slušné hodnotenie hneď niekoľko modelov, no celkovým víťazom sa stal výkonný Honeywell ES800I.
Samočistiace rúry

Najlepšie samočistiace rúry 2024 + recenzie

Parné, pyrolitické alebo katalytické čistenie rúry? V našom porovnaní zaujala vstavaná samočistiaca rúra Gorenje BOSX6747A01BG s parným čistením a...
Symboly na rúre

Symboly na rúre Mora, Electrolux, Gorenje, Bosch, Whirlpool, Siemens, Amica a Beko

Ponúkané funkcie a programy na rúrach na pečenie sú značené rôznymi symbolmi, pričom každý výrobca používa vlastné. Čo znamenajú jednotlivé symboly na rúrach obľúbených značiek?
Ako vyčistiť rúru na pečenie

Ako vyčistiť rúru na pečenie od mastnoty bez chémie – octom, citrónom alebo sódou?

Špinavý rošt, pripáleniny, usadená mastnota a navyše aj zamazané dvierka. Čistenie rúry nie je žiadna zábava, s našimi tipmi ho však zvládnete s ľahkosťou.
Energetická trieda/energetický štítok

Energetická trieda/energetický štítok chladničky, práčky, vysávača, televízora – čo znamená?

Zhrnuli sme niekoľko podstatných informácií o význame a účinnosti energetických štítkov a tried energetickej účinnosti, ktoré sú realitou v oblasti elektrických spotrebičov už viac než 20 rokov.
Najčastejšie poruchy sušičky prádla

Sušička prádla Whirlpool, Bosch, LG či AEG – najčastejšie poruchy: nesuší, nehreje, voda pod sušičkou

Je jedno, či máte doma sušičku Bosch, Whirlpool, Beko, LG, AEG, Electrolux, Candy, Samsung, Gorenje alebo Miele. Aj tie najlepšie sušičky bielizne sa občas stretnú s poruchou.
Ako resetovať umývačku riadu

Ako resetovať umývačku riadu Bosch, Whirlpool, Beko, Electrolux, Mora či Gorenje

Do jedného článku sme pre vás zosumarizovali všetky užitočné informácie o tom, kedy, ako a prečo treba resetovať umývačku riadu.

Ako vyčistiť digestor

Ako vyčistiť digestor od mastnoty a prachu – čistenie uhlíkového a tukového filtra

Pravidelná údržba je dôležitá nielen z estetického hľadiska, ale aj pre správne fungovanie a dlhú životnosť digestora. Ako najlepšie vyčistiť digestor?

Ako vyčistiť práčku

Čistenie práčky octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou. Ako vyčistiť práčku od plesne a usadenín?

V útrobách práčky sa hromadí vlhkosť, nečistoty z oblečenia alebo zvyšky pracieho prášku. Usádza sa v nich vodný kameň. Ako práčku vyčistiť?

Ako vyčistiť umývačku riadu

Ako vyčistiť umývačku riadu Bosch, Electrolux alebo Beko? Pomôžu ocot, kyselina citrónová a sóda?

Ak chcete, aby vám umývačka riadu čo najdlhšie slúžila, je ideálne ju aspoň raz za mesiac kompletne vyčistiť. Zanedbaná starostlivosť sa totiž môže prejavovať rôzne.

Americké chladničky

Najlepšie americké chladničky 2024 + recenzie

Prečo si americkú chladničku kúpiť a ktorá je tá najlepšia? Odpovede nielen na tieto otázky nájdete v našom porovnávacom teste, ktoré víťazom sa stala Samsung RS67A8811B1.

Autochladničky

Najlepšie autochladničky 2024 + recenzie

Do porovnávacieho testu sme vybrali tie najlepšie autochladničky a porovnali nielen technické parametre. O svojich kvalitách presvedčila prenosná autochladnička G21 C&W.

Chladničky Gorenje

Chladničky Gorenje – recenzie, porovnanie, ceny

Víťazom porovnávacieho testu sa stala chladnička Gorenje NRC620CSXL4. Chladnička je úsporná, má beznámrazovú technológiu a vnútorný objem chladničky je až 255 litrov.

Chladničky Samsung

Chladničky Samsung – recenzie, ceny, porovnania

Takmer 60 hodín sme analyzovali ponuku výrobcu Samsung a vybrali víťaza – kombinovaná chladnička Samsung RB38C7B6D22 má objem chladničky až 276 litrov a skvelý mraziaci výkon. 

Chybové kódy umývačiek riadu

Chybové kódy umývačiek Bosch, Electrolux, Gorenje, Beko, Whirlpool, Candy či Samsung. Čo znamenajú?

Chybové kódy dopomáhajú k pohotovému riešeniu určitého problému, a to už buď samostatne, alebo s pomocou odborníka. Čo jednotlivé kódy znamenajú?

Digestory Klarstein

Digestory Klarstein – recenzie, skúsenosti, cena

Značka Klarstein má vo svojom portfóliu rôzne typy od komínových až po ostrovčekové odsávače pár. Zaujmú dizajnom i kvalitou spracovania.

Elektrické bojlery na vodu

Najlepšie elektrické bojlery na vodu 2024 + recenzie

Ak práve zvažujete kúpu bojlera, veríme, že náš test elektrických ohrievačov vody vám pomôže. Okrem víťaza testu, elektrického bojlera Stiebel Eltron PSH 120 Trend,...

Elektrické sporáky

Najlepšie elektrické sporáky 2024 + recenzie

Otestovali sme desiatky elektrických sporákov, aby sme nakoniec zvolili víťaza v tejto kategórii. Stal sa ním model Electrolux LKR564200X.

Indukčné sporáky

Najlepšie indukčné sporáky 2024 + recenzie

Testom indukčných sporákov sme strávili desiatky hodín. Víťazneho z neho vyšiel model Electrolux LKI564202W.

Indukčné varné dosky

Najlepšie indukčné varné dosky 2024 + recenzie

Indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF nás upútala svojimi funkciami, intuitívnym varením i spojením dvoch zón do jednej.

Kombinované chladničky

Najpredávanejšie kombinované chladničky (voľne stojace ) 2024 + recenzie

V našom spotrebiteľskom teste získala najlepšie hodnotenie voľne stojaca chladnička LG GBP31SWLZN s veľkým objemom chladiacej časti a funkciou automatického odmrazovania.

Kombinované sporáky

Najlepšie kombinované sporáky – plynový sporák s elektrickou rúrou

Desiatky hodín zodpovedného hodnotenia a porovnávania všetkých dôležitých parametrov, vlastností aj spotrebiteľských skúseností prinieslo víťaza v podobe sporáka Amica SPFS 28TLDZP...

Komínové digestory

Najlepšie komínové digestory 2024 + recenzie

Vyše 50 hodín sme venovali výberu komínových digestorov a vybrali sme niekoľko kvalitných modelov. Najlepšie výsledky dosiahol digestor AEG DBB5660HM

Mobilné klimatizácie

Najlepšie mobilné klimatizácie 2024 + recenzie

Mobilná klimatizácia Sinclair AMC-14P ponúka skvelý chladiaci výkon a funkciu vykurovania. Desiatky hodín porovnávania jednotlivých produktov nám ukázali viacero...

Mobilné klimatizácie Klarstein

Mobilné klimatizácie Klarstein – recenzie, test, skúsenosti

S mobilnou klimatizáciou nepotrebujete riešiť žiadne stavebné úpravy, je ľahká, prenosná a môžete ju využiť dokonca aj na cestách. Pozreli sme sa na mobilné klimatizácie Klarstein.

Najčastejšie poruchy bojlera

Najčastejšie poruchy bojlera – kvapkanie vody, nízky tlak, príliš horúca alebo studená voda

Keďže bojlery sú prístroje s množstvom komponentov, sem-tam sa môže niečo pokaziť. Prinášame vám preto zoznam najčastejších porúch bojlerov, s ktorými sa môžete stretnúť.

Najčastejšie poruchy práčky

Najčastejšie poruchy práčky: je príliš hlučná, nevypúšťa alebo neohrieva vodu, nežmýka, bubon sa netočí

Prinášame prehľad najčastejších porúch práčok a ich predpokladané príčiny, ktoré sa niekedy dajú opraviť svojpomocne, no inokedy je vhodné obrátiť sa na autorizovaný servis.

Najčastejšie poruchy umývačky riadu

Najčastejšie poruchy umývačky riadu Bosch, Beko, Whirlpool, Gorenje, Electrolux, Indesit či Zanussi

Aj takí skvelí pomocníci ako umývačky riadu sa kazia. Pozreli sme sa na najčastejšie poruchy umývačiek riadu, na ich jednotlivé príčiny a možné riešenia.

Nástenné klimatizácie

Najlepšie nástenné klimatizácie 2024 + recenzie

Po podrobnej analýze a porovnaní technických parametrov a cien sme za víťaza zvolili nástennú klimatizáciu Vivax ACP-12CH35AEMI.

Parné práčky

Najlepšie parné práčky 2024 + recenzie

Okrem víťazky testu, parnej práčky Samsung WW90TA046AE, sme si posvietili aj na niekoľko ďalších zaujímavých a kvalitných produktov.

Plynové sporáky

Najlepšie plynové sporáky 2024 + recenzie

Náš test plynových sporákov sme prepojili s detailným návodom na výber tohto kuchynského spotrebiča. Víťazom testu sa stal model Mora P2252AS s pokrokovými funkciami.

Práčky Beko

Práčky Beko – recenzie, skúsenosti, cena

Náš porovnávací test vám detailnými recenziami priblíži rôzne modely práčok značky Beko. Najlepšie hodnotenie si vyslúžila práčka Beko EWUE86261CSH1W

Práčky Bosch

Práčky Bosch – recenzie, skúsenosti, test

Porovnávaniu práčok sme venovali cez 60 hodín, analyzovali sme ponuku i dôležité parametre. Za víťaza nášho porovnávacieho testu sme určili práčku Bosch WGG14202BY.

Práčky Electrolux

Práčky Electrolux – recenzie, skúsenosti, ceny

Najlepšie kvality s ohľadom na cenu v porovnaní preukázala práčka Electrolux EW7WO448WC. Náš test vám predstaví tie najlepšie práčky, ktoré výrobca Electrolux aktuálne ponúka.

Práčky LG

Práčky LG – recenzie, skúsenosti, cena

Náš porovnávací test práčok najlepšie ohodnotil model LG FLR5A92WS s WiFi pripojením a funkciou parného prania. Ako dopadli ďalšie testované produkty?

Práčky plnené spredu

Najpredávanejšie práčky plnené spredu 2024 + recenzie

Spomedzi nami porovnávaných modelov spredu plnených práčok sme vybrali víťaza, ktorým sa stala práčka Samsung WW90T554DAE, ktorá ponúka parnú funkciu a WiFi pripojenie.

Práčky so sušičkou

Najlepšie práčky so sušičkou 2024 + recenzie

Po desiatkach hodín testovania sme vybrali víťaza testu kombinovaných práčok so sušičkou, stal sa ním model LG F2DV5S8S1.

Práčky Whirlpool

Práčky Whirlpool – recenzie, cena, návod

Premýšľate nad kúpou automatickej práčky Whirlpool? náš test je určený práve pre vás. Nájdete v ňom nielen podrobnú recenziu jeho víťazky, práčky Whirlpool W6X W845WB EE.

Prietokové ohrievače vody

Najlepšie prietokové ohrievače vody 2024 + recenzie

Testmagazín pre vás pripravil kompletný návod, ako vybrať správny prietokový ohrievač vody a uskutočnil prieskum trhu. Posvietili sme si nielen na víťaza testu Clage M7 SMB.

Retro chladničky

Najlepšie retro chladničky 2024 + recenzie

Viac ako 70 hodín sme analyzovali trh a našli tie najlepšie retro chladničky pre vašu domácnosť. Víťazom sa stala retro chladnička s mrazničkou Amica VD 1442 AM.

Symboly na práčke

Symboly na práčke Whirlpool, Samsung, Electrolux, LG, Candy, Beko, Bosch alebo Indesit. Čo znamenajú?

Moderné práčky disponujú nastaveniami, prostredníctvom ktorých si navolíte ideálny prací program pre daný materiál. Orientujete sa v nich?

Symboly na umývačke riadu

Symboly na umývačke riadu Bosch, Electrolux, Beko, Whirlpool a Siemens

Symboly na umývačke riadu sa môžu líšiť a zorientovať sa v nich nemusí byť vždy jednoduché. Čo znamenajú jednotlivé symboly na umývačkách riadu Bosch, Beko, Electrolux, Whirlpool či Siemens?

Symboly prania/značky na pranie

Symboly prania/značky na pranie: Čo znamenajú symboly na oblečení?

Všetky fázy prania, resp. údržby textílií majú svoj základný symbol. Poznáte ich význam?

Umývačky riadu Beko

Umývačky riadu Beko – recenzie, návod, cena, skúsenosti

V teste umývačiek riadu Beko, ktoré sa medzi spotrebiteľmi tešia veľkej popularite, sa víťazom stala umývačka Beko DFN26422X.

Umývačky riadu Bosch

Umývačky riadu Bosch – recenzie, návod, cena

Umývačky riadu Bosch patria k spoľahlivým domácim spotrebičom. Presvedčila nás o tom aj víťazka testu – úsporná umývačka riadu Bosch SMS4EVI14E.

Umývačky riadu Whirlpool

Umývačky riadu Whirlpool – recenzie, návod, cena

Absolútnym víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal model Whirlpool WSFO 3T125 6PC X s funkciou zónového umývania. Ako dopadli ďalšie modely?

Voľne stojace umývačky riadu

Najlepšie voľne stojace umývačky riadu 2024 + recenzie

V našom teste zvíťazila umývačka riadu Bosch SMS4EVI14E. Do porovnávacieho testu sme vybrali aj ďalšie modely a pripravili tiež praktického sprievodcu, ktorý vám pomôže s...

Vstavané umývačky riadu

Najlepšie vstavané umývačky riadu 2024 + recenzie

Víťazom nášho testu sa stala umývačka riadu Bosch SMV4ECX14E, ktorá najlepšie splnila naše kritériá týkajúce sa efektivity umývania a sušenia riadu, spotreby či hlučnosti.

Vstavané umývačky riadu 45 cm

Najlepšie vstavané umývačky riadu 45 cm 2024 + recenzie

Náš prieskum trhu trval viac ako 50 hodín, v porovnaní sa najlepšie ukazovala úzka umývačka riadu Whirlpool WSFO 3O34 PF X.

Zhora plnené práčky

Najlepšie zhora plnené práčky 2024 + recenzie

Po hodinách analyzovania a porovnávania sa tou najlepšou voľbou stala práčka Whirlpool TDLRB 6252 BS EU/N s kapacitou 6 kg, ktorá vyniká nielen tichou...