Vileda mopy

Vileda mopy na podlahu – recenzie, skúsenosti, cena

Udržiavanie čistoty v domácnosti, práve na to už dlhé roky ľudom slúžia mopy na podlahu. Dnes už máte k dispozícii bohatý arzenál moderného upratovacieho náčinia – tyčové vysávačerobotické vysávačeparné čističe či dokonca robotické vysávače s mopom a iné. Klasický mop je upratovacím nástrojom, ktorý však má v mnohých domácnostiach svoje stabilné miesto. Vileda mopy majú na slovenskom trhu široké zastúpenie a veľmi dobré renomé. Zamerali sme sa na ponuku tohto výrobcu a vybrali jeho najlepšie modely mopov na podlahu. Do výberu sa dostal veľmi obľúbený mop Vileda Ultramax. Ak hľadáte ten správny mop na udržiavanie čistej podlahy, prečítajte si nasledujúci text, kde nájdete aj samostatné recenzie mopov.

Publikované: 18.01.2022
Aktualizované: 22.04.2024

Aký Vileda mop na podlahu kúpiť?

Tyč s handrou a vedro, tak nejak by sme si zrejme predstavili mop pred pár rokmi. Dnes už nie. Hoci by sa zdalo, že tento zdanlivo jednoduchý systém nemožno vylepšiť bez toho, aby sme prešli k rôznym elektrickým spotrebičom – čističom, Vileda mopy tento predpoklad popierajú. Mopy tohto výrobcu disponujú rôznymi parametrami, rozmermi, odlišnými spôsobmi obsluhy a umožňujú spotrebiteľovi, aby si vybral to, čo mu bude najlepšie vyhovovať. Či budete mop používať v byte, dome alebo ním budete vytierať terasu, podstatné je, aby sa vám s ním dobre upratovalo. Možno aby bol skladný, aby sa handra ľahko žmýkala a bola dostatočne suchá. Pozrite sa do našej tabuľky a vyberte si z odporúčaných modelov.

Názov Hodnotenie Detail
Vileda Easy Wring & Clean Turbo 5* Zobraziť produkt
Ultramax XL Complete Set 5* Zobraziť produkt
Ultramax XL Turbo 5* Zobraziť produkt

Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Okrúhly/strapcový mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 130 cm, 13 l vedro so šliapacím mechanizmom

Zobraziť viac info

Praktický okrúhly mop dodávaný ako sada spolu s vedrom a žmýkacím mechanizmom. Hlavica mopu je vybavená návlekom z mikrovlákien a abrazívneho materiálu. Vďaka strapcom je jednoduché dostať sa aj do rohov. S mopom sa pracuje veľmi jednoducho. Žmýkací mechanizmus funguje za pomoci pedálu, ktorého stlačením mop točíte a využívate na žmýkanie odstredivú silu. Maximálna dĺžka tyče mopu je 130 cm.

Vileda Ultramax set box

Vileda Ultramax set box

Plochý mop z mikrovlákna, skrutkovacia tyč s max. dĺžkou 120 cm, 10 l vedro so žmýkacím košom

Zobraziť viac info

Upratovací set s mopom a vedrom je v pomere ceny a kvality veľmi dobrou voľbou. Ide o plochý mop s hlavicou, ktorej záber je 36 x 14 cm. Vileda Ultramax má len skrutkovaciu tyč s dĺžkou 120 cm. Skvele riešený je žmýkací mechanizmus založený na vertikálnom princípe. Za pomoci tlaku lamely zvierajú handru a zbavia ju tak vlhkosti. Absorpcia nečistôt je veľmi dobrá, poteší aj kvalita spracovania.

Vileda Ultramat XL Turbo

Vileda Ultramat XL Turbo

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 120 cm, vedro so žmýkacím košom

Zobraziť viac info

Plochý mop Vileda s vedrom a žmýkacím košom, ktorý využíva odstredivú silu. Vzhľadom na plochú hlavicu a prívlastok XL je záber mopu až 43 x 14 cm. Umývanie je teda rýchlejšie a efektívnejšie. Návlek je z mikrovlákien a abrazívnych materiálov. Žmýkanie využíva šliapací mechanizmus a odstredivú silu. Poteší kvalitným spracovaním. Tyč má však len 120 cm.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V prípade Vileda mopov sme vypracovali porovnávací test a vybrali tie najlepšie mopy na základe skúseností a recenzií zákazníkov. Po prieskume trhu, ktorý trval asi 30 hodín, sme vybrali najlepšie mopy Vileda. Keďže v jeho ponuke možno nájsť rôzne funkčné mopy, nespracovali sme štandardný porovnávací test. Mopy sme hodnotili samostatne, aby sme zistili ich silné a slabé stránky, ktoré si všimli aj spotrebitelia počas ich používania. Keďže sa mopy jednotlivými parametrami líšia, hodnotili sme všeobecné vlastnosti, ktoré zaujímali aj samotných spotrebiteľov.

Najpodstatnejším atribútom pre používateľa mopu je nepochybne obsluha a jednoduchosť jeho používania. Z hľadiska kvality umývania sú podstatnými vlastnosťami materiál a tvar hlavice mopu. Samotné návleky na mop môžu byť z rôznych materiálov, môžu mať rôznu štruktúru i tvar – okrúhle, ploché, trojuholníkové či strapcové mopy. Ďalším dôležitým vybavením je príslušenstvo v podobe vedra či náhradných návlekov alebo špecifických nadstavcov. Pri výbere môžu rolu zohrať aj rozmery mopu a jeho dizajn. Takisto sme pri hodnotení brali do úvahy cenu v pomere ku kvalite.

Obsluha
Materiál a tvar hlavice
Systém žmýkania
Príslušenstvo
Rozmery a hmotnosť
Dizajn
Cena

Výber mopu určite nie je žiadna „jadrová fyzika“ a v zásade záleží váš výber od toho, aké podlahy plánujete umývať a aký máte na mop vyčlenený rozpočet. Klasické mopy viete používať na všetky druhy podláh, preto záleží na vás, aký spôsob žmýkania preferujete, aké rozmery mopu požadujete alebo, ktorý mop vás zaujme dizajnom. My sme prieskum trhu robili u samotných predajcov, ako Hej.sk, Alza.sk, Mall.sk, Andreashop.sk, 4Home.sk či Datart.sk. Dostupnosť tovaru sme overovali aj cez databázu portálu Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie mopov Vileda

Pri recenziách konkrétnych mopov Vileda sme vychádzali primárne zo skúseností a názorov zákazníkov. Hodnotili sme preto kvality i nekvality mopov s ohľadom na reálne skúsenosti. Samozrejme, mop si vždy vyberajte na základe vlastných preferencií. Naše recenzie vám môžu byť nápomocné aj z toho dôvodu, že vám ponúkajú zhrnutie slabých a silných stránok jednotlivých mopov. Hodnotenie redaktora je nezaujaté a vychádza z dostupných informácií a údajov. Žiaden z predajcov ani výrobcov nie je zvýhodňovaný. Dúfame, že vám naše recenzie pomôžu vybrať si čo najlepšie.

Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Okrúhly/strapcový mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 130 cm, 13 l vedro so šliapacím mechanizmom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Patrí k najpredávanejším mopom na našom trhu. Ide o kvalitný umývací set s mopom a vedrom, ktorého objem je 13 litrov. Mop má okrúhly tvar. Niektorým spotrebiteľom tvar nevyhovuje z dôvodu horšej dostupnosti do rohov, avšak špeciálna trojuholníková hlavica má návlek z mikrovlákien a je tvorená strapcami, ktoré sa dokonale prispôsobia terénu podlahy. Plochej hlavici sa však aj tak pri zbere nečistôt nevyrovná. Červené strapce sú z abrazívneho materiálu takže podlahu určite nepoškriabete. Náhradné návleky zakúpite tu.

Žmýkanie realizujete za pomoci šliapacieho mechanizmu na vedre, kde sa nachádza integrovaný pedál. Namáhať sa teda so zohýbaním a ručným žmýkaním už nemusíte. Mop jednoducho namočíte, umiestnite do otvoru, pridržíte a šliapaním regulujete, do akej miery mop vyžmýkate rotačnou odstredivou silou. Efekt je aj podľa slov zákazníkov veľmi dobrý. Teleskopická tyč dosahuje dĺžku 55 až 130 cm. Skladá sa z troch častí.

Zákazníkov teší jednoduchá manipulácia s mopom, praktické a rýchle žmýkanie. Návlek z mikrovlákien je navyše možné prať v práčke. Výhodou je, že je vhodný na všetky typy povrchov – PVC, dlažby, parkety, laminátové a iné podlahy. Mop Vileda Clean Turbo ponúka kvalitné spracovanie a odolné materiály. Po kúpe odporúčame návlek ručne preprať, aby na podlahe nezanechával žmolky vlákien. Zber nečistôt okrúhlym mopom je do istej miery menej efektívny, než v prípade plochých mopov. Šliapací mechanizmus funguje spoľahlivo. Tento mop je overenou kvalitou od renomovaného výrobcu, čoho dôkazom sú stovky pozitívnych recenzií.

Pozitíva

Jednoduchá manipulácia
Efektívne žmýkanie a kvalitné spracovanie
Množstvo pozitívnych recenzií

Negatíva

Menej husté vlákna návleku
Okrúhly tvar hlavice má svoje nevýhody

Tvar mopu: okrúhly/strapcový ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/13 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/šliapací ● Dĺžka tyče: 130 cm/teleskopická

Vileda Ultramax set box

Plochý mop z mikrovlákna, skrutkovacia tyč s max. dĺžkou 120 cm, 10 l vedro so žmýkacím košom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Upratovací set Ultramax je veľmi obľúbená voľba slovenských spotrebiteľov. Mop je vhodný pre všetky druhý podláh, laminátové, drevené, parkety, PVC či dlažby. Set obsahuje mop aj s vedrom a žmýkacím mechanizmom. Plochý mop má rozmery 36 x 14 cm a záber je teda dostatočný. Výrobca uvádza, že hlavica je vybavená tzv. Power zónou – vytváraný je väčší prítlak a umývanie je efektívnejšie. Návlek je vyrobený z mikrovlákien Microfibre, ktoré majú skvelú absorpciu. Náhradný návleku môžete kúpiť tu. Trojdielna skrutkovacia tyč sa skladá z troch častí a maximálna dĺžka je 120 cm, čo je pre vyššie postavy trocha málo.

Technológia žmýkania je maximálne jednoduchá, no účinná. Vedro s objemom 10 litrov je vybavené vertikálnym žmýkacím košom s lamelami do ktorého mop zasuniete a za pomoci tlaku a lamiel, ktoré sú súčasťou koša, vyžmýkate mop rýchlo a efektívne. Proces si vyžaduje trochu cviku, no obsluha je za krátku chvíľu absolútne nenáročná. Tradične dobre je spracovaný mop i vedro. Materiály vôbec nepôsobia lacno.

Pozitívne recenzie sú opäť znakom toho, že mop Vileda Ultramax má svoje kvality. Netýka sa to len dobrého pomeru ceny a kvality, ale takisto je výhodou, že ide o plochý mop s dostatočným záberom 36 cm. Tyč je skrutkovacia a nie teleskopická, spoje sú trocha menej kvalitné a aj viac ako 120 cm by bolo podľa spotrebiteľov lepšie riešenie. Žmýkací mechanizmus vyžaduje trochu cviku, no inak je veľmi efektívny. Zber a absorpcia nečistôt do návleku je ukážková.

Pozitíva

Pomer kvality a ceny
Kvalitné spracovanie
Praktické žmýkanie a ľahká obsluha

Negatíva

Plastové spoje na tyči
Kratšia tyč – nie je teleskopická

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno/10 l ● Žmýkací mechanizmus: áno/žmýkací kôš ● Dĺžka tyče: 120 cm/skrutkovacia

Vileda Ultramat XL Turbo

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 120 cm, vedro so žmýkacím košom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Umývacia súprava mopu Vileda Ultramat XL Turbo spolu s vedrom vám umožňuje efektívne udržiavať čistotu všetkých druhov podláh a dlažieb vo vašom byte či dome. Výhodou mopu s prívlastkom XL je väčší záber až 43 x 14 cm. Hlavica je teda širšia a dlhšia. Vytieranie podláh je teda rýchlejšie. Mop disponuje teleskopickou tyčou a nedostatkom je opäť jej dĺžka len 120 cm. Hlavica je k tyči pripevnená za pomoci 180° otočného kĺbu. Mikrovláknový návlek možno prať v práčke na 60 °C. Vyrobený je z vlákien Microfibre a obsahuje tiež abrazívne vlákna. Náhradný návlek je možné dokúpiť.

Efektívne žmýkanie zaručuje pedálový žmýkací systém s odstredivou rotačnou silou. Navlhčený návlek jednoducho posadíte do kruhového otočného koša a pedálom regulujete intenzitu žmýkania. Žmýkanie plochého mopu vo vedre s otočným mechanizmom si vyžaduje trochu cviku. Vedro je kvalitne spracované a použité sú odolné materiály.

Ploché mopy sú u spotrebiteľov najviac obľúbené Vileda Ultramat Turbo patrí k plochým mopom s unikátnym rotačným žmýkacím systémom, čo spotrebitelia radi preferujú. Žmýkanie je totiž veľmi efektívne a vytrieť podlahu môžete rýchlo a nasucho bez šmúh. Spôsob žmýkania je však trocha špecifický a vyžaduje si určitý cvik. Návlek je možné prať v práčke. Slabinou je opäť kratšia tyč, čo potrápi ľudí s vyššou postavou.

Pozitíva

Širší záber
Účinný žmýkací mechanizmus
Kvalita vyhotovenia

Negatíva

Kratšia tyč
Žmýkanie si vyžaduje viac cviku

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno ● Žmýkací mechanizmus: áno/žmýkací kôš ● Dĺžka tyče: 120 cm/teleskopická

Vileda Spin & Clean mop

Okrúhly mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 130 cm, vedro so žmýkacím košom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Rotačný mop Spin & Clean je veľmi zaujímavou voľbou. Pre udržiavanie čistoty v dome či byte je tento mop ideálny a ešte k tomu nezaberie veľa miesta. Mop je dodávaný aj s vedrom, ktorého rozmery sú veľmi kompaktné 34,3 x 17,6 x 33,5 cm. Vedro síce miesto nezaberá, no objem je pomerne malý a vodu budete meniť častejšie. Okrúhla hlavica má priemer 27 cm. Návlek je z mikrovlákien a náhradný môžete jednoducho dokúpiť samostatne. Opäť je možné ho prať aj v práčke.

Umývacia hlavica má síce guľatý tvar, no vďaka sklopným častiam sa premení razom na plochú a perfektne si poradí aj v rohoch. Sklápanie perfektne využijete aj na schodoch. Tento systém veľmi chválime. Žmýkanie za pomoci rotačného mechanizmu Spin funguje jednoduchým usadením mopu do žmýkacieho koša na stredový „tŕň“ a jemným stláčaním dole. Mop sa roztočí a odstredivá sila sa postará o sušenie. Celý mechanizmus funguje efektívne a chvália si ho aj zákazníci.

Systém rotačného mopu vnímame veľmi kladne. Mop Vileda Spin & Clean je veľmi dobrým pomocníkom. Napriek okrúhlemu tvaru hlavice sa dokáže vďaka sklopnej časti premeniť na plochý mop. Oceňujeme takisto samotný žmýkací mechanizmus, ktorý na obsluhu maximálne jednoduchý. Vedro je kompaktné, no na druhej strane veľa vody sa doň nezmestí aj pre žmýkací mechanizmus. Návleky je možné dokúpiť samostatne. Zákazníci chvália takisto kvalitu materiálov a kvalitu kovovej teleskopickej tyče.

Pozitíva

Perfektne si poradí aj v rohoch
Dizajn a skladovateľnosť
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Menšie vedro

Tvar mopu: okrúhly ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno ● Žmýkací mechanizmus: áno/žmýkací kôš ● Dĺžka tyče: 130 cm/teleskopická

Vileda Spray mop

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 120 cm, 250 ml nádržka na vodu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mop s integrovaným rozprašovačom šetrí množstvo času a zároveň vám umožňuje efektívne udržiavať v domácnosti permanentne poriadok. Vileda mop s rozprašovačom má plochú hlavicu s rozmermi 36 x 14 cm. Návlek sa skladá z mikrovlákien microfibre a je možné ho prať v práčke pri teplote 60 °C. Hygienický návlek je možné tiež vymeniť za nový.

Pri používaní nepotrebujete žiadne vedro s vodou. Na rukoväti je spúšť, ktorou vodu nadávkujete priamo do dráhy mopu a bez väčšej námahy zotriete nečistoty z podlahy. Voda sa nachádza v integrovanej rukoväti a objem nádržky je 250 ml. Sprejom si môžete nadávkovať toľko vlhkosti, koľko potrebujete. Materiály pôsobia solídne a spracovanie je kvalitné, čo potvrdzujú aj recenzie zákazníkov.

Tento praktický pomocník vám umožňuje udržiavať poriadok na všetkých typoch povrchov, od podláh cez pakety a laminát až po dlažby. Vodu zriedite s umývacím prostriedkom a nalejete do nádoby, ktorej objem je síce len 250 ml, no pre daný účel je objem dostačujúci. Pre veľké upratovanie však tento typ mopu vhodný nie je, pretože musíte handru žmýkať ručne. Na rýchle upratovanie je tento mop však absolútne ideálny a na používanie veľmi nenáročný.

Pozitíva

Skvelý na rýchle upratovanie
Kvalita spracovania
Nenáročné používanie

Negatíva

Nevhodný na veľmi znečistené plochy
Menšia nádržka na vodu

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: nie ● Žmýkací mechanizmus: nie ● Dĺžka tyče: 55 – 120 cm/teleskopická

Vileda Ultramax Microfibre mop

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 140 cm, bez vedra

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Tento mop je na trhu už vyše desaťročia a za toto obdobie si vyslúžil množstvo pozitívnych referencií. Ide o najjednoduchší typ mopu, aký na trhu môžete kúpiť. Nejde o žiadnu upratovaciu sadu, ale o klasický plochý mop s návlekom z mikrovlákien a abrazívneho materiálu. Vytieranie podlahy je jednoduché a absorpcia nečistôt je vynikajúca. Mop možno využiť pri umývaní všetkých druhov podláh.

Mop má štandardný záber 36 x 14 cm, čo rozhodne poteší, pretože umývanie je efektívnejšie a rýchlejšie. Náhradný návlek môžete zakúpiť u viacerých predajcov, napríklad aj tu. Návlek je takisto možné oprať v práčke pri teplote 60 °C. Mop môžete pokojne používať aj s Vileda Ultramax set boxom, ktorý je vybavený vedrom so žmýkacím košom.

Spotrebitelia sú radi predovšetkým za poctivú kvalitu materiálov. Tyč mopu je teleskopická a predovšetkým zákazníci skloňujú štedrú dĺžku tyče až 140 cm. Dnes sa Vileda pri výrobe orientuje na tyče s dĺžkou 120 až 130 cm. Vileda Ultramax Mop Microfibre je vo svojej podstate najjednoduchším modelom výrobcu, ktorý však ponúkne za nízke náklady skvelý a spoľahlivý. Len ťažko by ste hľadali nevýhody tohto upratovacieho náčinia.

Pozitíva

Nízka cena
Kvalitné návleky
Dlhá tyč a odolné materiály

Negatíva

Žiadne

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: nie ● Žmýkací mechanizmus: nie ● Dĺžka tyče: 140 cm/teleskopická

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

V prípade mopov na podlahy Vileda vám predajnosť pri výbere môže mnohé napovedať. Aj medzi mopmi natrafíte na drahšie a lacnejšie produkty. Vileda patrí medzi renomovaných výrobcov a okrem štandardných jednoduchých plochých mopov, nájdete v ponuke aj sety – vedro so žmýkaním + mop. Najpredávanejšie nie sú len lacné mopy, ale takisto modely, ktoré si vyslúžili od zákazníkov najlepšie hodnotenia za praktickosť a odolnosť. Mopy na podlahy patria na našom trhu medzi najpredávanejšie. Dôvodom sú pozitívne skúsenosti, ale aj dostupnosť náhradných návlekov na mop, kvalitné vedrá s dômyselným žmýkacím mechanizmom a takisto sú plusom kvalita spracovania a dizajn.

Názov Hodnotenie Detail
Vileda 155737 Ultramax set box 5* Zobraziť produkt
Vileda 158632 Ultramat Turbo 5* Zobraziť produkt
Vileda 151153 Easy Wring & Clean Turbo 5* Zobraziť produkt
Vileda 155741 Ultramax Microfibre 5* Zobraziť produkt
Vileda 167751 Turbo 3v1 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Neviete, ktorý mop Vileda je pre vás najlepším riešením? Potrebujete poradiť? Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti? V každom prípade nám napíšte. Testmagazín vám ochotne poradí a pomôže čo najskôr. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme. Budeme radi za vaše názory i otázky. Tak ako aj pri ostatných produktoch, diskusia môže byť pri výbere veľmi nápomocná pre ostatných spotrebiteľov.

Sortiment tohto výrobcu v danom segmente je pomerne široký a preto je nutné pri výbere si ujasniť, aký návlek na konkrétny typ mopu hľadáte. Návleky kúpite v kamenných predajniach tam, kde majú k dispozícii tento sortiment, resp. domáce potreby. V ponuke tento sortiment má aj množstvo internetových predajcov – Mall.sk, 4Home.sk, Hej.sk alebo Alza.sk. K dipozícii majú štandardný návlek na mop Vileda Ultramax Microfibre alebo okrúhly návlek Vileda Turbo Classic. Takisto mnoho ďalších, ďalšie príslušenstvo vrátane vedier nájdete TU.

Žmýkanie mopu šliapacím mechanizmom patrí v prípade mopov Vileda medzi najefektívnejšie na trhu. Zároveň je mechanizmus veľmi odolný, čo je dôsledkom použitých kvalitných materiálov. Stovky recenzií zákazníkov si pochvaľujú nielen efektivitu žmýkania, ale aj funkčnosť a ovládanie mechanizmu. Najlepšie hodnotenia má tento mechanizmus pri mopoch s okrúhlou hlavicou. Odporúčame okrúhly mop Vileda Clean Turbo & Easy Wring alebo plochý mop Vileda Ultramat Turbo.

Ide o totožné modely s plochým mopom, vedrom a šliapacím žmýkacím mechanizmom. Rozdiel je však v šírke záberu hlavice. Štandardná veľkosť záberu je 36 x 10 cm, model s prívlastkom XL disponuje šírkou záberu až 43 x 13 cm. V praxi tak počas umývania pokryjete väčšiu plochu. Rozdiel je aj v teleskopicekj tyči, Vileda Ultramat Turbo dosahuje dĺžku až 125 cm, model Vileda Ultramat Turbo XL 120 cm.

Vileda mop s rozprašovačom má svoje praktické využitie. Predovšetkým je jeho výhodou, že šetrí čas. Súčasťou mopu Vileda Spray je zabudovaný dávkovač v jeho tele, do ktorého nalejete vodu so saponátom a bez toho, aby ste museli skladovať celé vedro aj s mopom, môžete počas pravidelnej údržby podlahy okamžite pretrieť. Stačí, ak stlačením spúšte nadávkujete ľubovoľné množstvo tekutiny. Na veľké plochy a výrazné znečistenie však ideálny nie je, keďže by ste museli handru zvliekať a vypláchať v čistej vode. Používané sú štandardné návleky, ktoré môžete prať alebo dokúpiť.

Vileda Steam mop

Trojuholníkový parný mop s návlekom z mikrovlákna, výkon 1 500 W, nádržka na vodu 400 ml, nahriatie do 15 s

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupný parný mop značky Vileda vám umožňuje odstraňovať nečistoty za pomoci horúcej pary. Výkon parného čističa je 1 500 W a po zapojení do siete sa zohreje už v priebehu 15 sekúnd, čo je veľmi dobrý výsledok. Hlavica má trojuholníkový tvar a dostanete sa tak aj do rohov. Parný mop je sa odporúča používať primárne na dlažby, neodporúča sa používať ho na plávajúce podlahy či parkety. Zásobník na vodu má objem 400 ml a výdatnosť je zhruba na 17 až 28 minút prevádzky.

Umývací návlek je vyrobený z mikrovlákien a je možné ho prať. Náhradný návlek na parný mop Vileda kúpite tu samostatne. Tepelný výkon je možné regulovať a podľa toho parný mop dávkuje i množstvo pary. Minimálna hodnota je 14 ml/min. a maximálna hodnota až 23 ml/min. Parným čistením odstránite až 99 % všetkých baktérií. Napájací kábel má dĺžku 6 metrov. Výška mopu je 126 cm.

Skúsenosti zákazníkov sú vo väčšine prípadov pozitívne. Vzhľadom na nízku cenu ide naozaj o spotrebič, ktorý sa oplatí a pritom výrazne pomôže pri upratovaní v domácnosti. Existuje aj väčšia verzia mopu Vileda Steam XXL, ktorá má plochú hlavicu a širší záber. Trojuholníková hlavica je však vcelku prakticky riešená. 400 ml nádržka nie je veľká a vodu musíte dopĺňať častejšie. Kvalita spracovania je na dobrej úrovni. Plusom je aj možnosť regulácie množstva pary. Mop sa dobre drží a jednoducho sa s ním manipuluje.

Pozitíva

Efektívne odstraňovanie nečistôt
Rýchle zohriatie
Jednoduché ovládanie a ľahká obsluha

Negatíva

Kratší napájací kábel
Menšia nádržka na vodu

Výkon:1 500 W ● Typ mopu: parný ● Tvar mopu: trojuholníkový ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Nádrž na vodu: 400 ml

Vileda Easy Ultramat

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč s max. dĺžkou 125 cm, vedro so šliapacím mechanizmom

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre tých spotrebiteľov, ktorí preferujú ploché mopy, no chcú mať šliapací mechanizmus na žmýkanie, aby sa nemuseli zohýbať, je aj mop Vileda Easy Ultramat skvelou voľbou. Ide o model, ktorý je už niekoľko sezón v predaji. Záber mopu je 34 x 10 cm. Materiál návleku je z mikroaktívnych a abrazívnych vlákien. Skvele tak mop odstraňuje aj zaschnuté nečistoty z podlahy, parkiet, laminátu, PVC alebo dlažby. Náhradné návleky je možné bez problémov dokúpiť. Takisto ich však môžete prať.

Šliapací mechanizmus poslúži na efektívne zbavenie sa vlhkosti. Viacero spotrebiteľov si však na spôsob takéhoto žmýkania potrebuje zvyknúť. Následne použitie šliapacieho pedálu prináša vysoký efekt vďaka odstredivej sile. Kritiku smerujeme k samotnej tyči mopu. Tá je oproti novším modelom tenšia a spoje medzi jednotlivými dielmi sa častejšie uvoľňujú a kĺžu dole. Tyč je teleskopická a dlhá 125 cm. Vedro so žmýkacím košom je dobre spracované.

Na základe hodnotení spotrebiteľov tento mop nezaostáva za ostatnými modelmi. Ľahká manipulácia a jednoduchá obsluha sú hlavnou doménou. Hoci, na žmýkanie sa musíte trocha naučiť. Plochý mop stiera nečistoty dobre a plynule. Návlek je možno oprať v práčke. Menej kvalitná je samotná tyč, ktorej odolnosť nepôsobí najlepšie, často sa takisto uvoľňujú spoje.

Pozitíva

Plochý mop a praktické žmýkanie
Hlavica s otočným kĺbom
Efektívne umývanie

Negatíva

Spojovacie časti tyče sa častejšie uvoľňujú
Tenká tyč
Žmýkanie si vyžaduje zvyk

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Vedro: áno ● Žmýkací mechanizmus: áno/šliapací ● Dĺžka tyče: 125 cm/teleskopická

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Vileda 155737 Ultramax set box

od 17,69 €
Táto súprava mopu a vedra Vileda Ultramax je kompletný set pomocníkov na upratovanie podláh. Na rozdiel od iných čističov nie je nutné neustále...

Vileda 151153 Easy Wring & Clean Turbo mop + vedro

od 27,00 €
Rotačný mop a vedro Vileda Turbo so šliapacím pedálom je ideálnym čistiacim pomocníkom pre všetky podlahy. Jeho rotačný žmýkač uľahčuje a...

Vileda 160932 Ultramax XL set Box

od 20,43 €
Set plochého mopu Vileda Ultramax XL obsahuje hlavicu, na ktorú pripevníte umývací návlek z mikrovlákien, trojdielnu skrutkovaciu tyč a vedro so...

Vileda 151608 Easy Wring & Clean Turbo 2v1 náhrada

od 6,29 €
Táto strapcová náhrada na mop Vileda ponúka jedinečný umývací účinok, a to vďaka kombinácii 2 druhov strapcov. Biele strapce zo 100 % mikrovlákna...

Vileda 140622 1.2. Spray mop

od 22,00 €
Raz dva upratovanie vaších podláh. Uľahčí upratovanie a ušetrí váš čas. Zistí efektívne upratovanie. Naplňte vodou a malým množstvom vášho...

Vileda 155741 Ultramax Microfibre 2v1 mop

od 10,92 €
Vileda mop na umývanie podláh s dvoma druhmi vlákien, ktoré spoločne lepšie odstránia nečistoty. Umývací návlek na mop obsahuje mikroaktívne...

Vileda 140825 Easy Wring & Clean upratovacia súprava

od 26,47 €
Strapcový mop z mikrovlákna vyrobený z recyklovaných materiálov rýchlo a efektívne vyčistí vašu podlahu. Trojuholníkový tvar mopu vám zaistí ľahké...

Vileda 141626 Ultramax mop Micro+Cotton náhrada

od 9,20 €
Náhradný umývací návlek s rozmermi 36 x 14 cm k plochým mopom Ultramax a Ultramat TURBO a k ďalším hlaviciam s rozmermi 34 x 10 cm. Výmena návleku...

Vileda 141001 ActiveMax mop náhrada

od 3,71 €
Náhrada k ActiveMax mopu. Aktívne vlákno zaisťuje ľahké a rýchle upratovanie i v rohoch. Ideálne pre väčšie plochy. Vhodný pre plávajúce podlahy...

Vileda 160931 Ultramax XL mop Microfibre 2v1

od 15,39 €
Plochý mop Vileda, ktorý umožní efektívne upratovanie bez namáčania rúk. Má o 20 % dlhšiu hlavicu v porovnaní s produktmi zo štandardného radu,...

Vileda 103956 SuperMocio Soft mop

od 3,09 €
Mop Vileda SuperMocio Soft šetrne čistí nečistoty z vašich podláh. Žlté strapce jemne čistí i jemnejšie podlahy a dlaždice a vďaka absorpčnému...

Vileda 146576 100 ° C mop a Steam mop náhrada 2 ks

od 6,72 €
Návlek VILEDA STEAM 146576 Návlek VILEDA STEAM 146576 2ks. Vlastnosti: Umývacie návlek z mikrovlákna Náhrada k 100 ° C mop a Steam mop...

Ďalšie články z kategórie Mopy

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre
Irma 18.Jan.2022

S mopom Vileda Easy Wring & Clean Turbo sa mi manipuluje veľmi ľahko, čistí skvele a výhodou je, že sa dá prať. Mop je ľahučký a vedia s ním pracovať aj moje deti. Upratovanie sa u nás stalo efektívnym. :-) Na internete som sa stretla s názormi, že sa často kazí, tak uvidím časom, ale zatiaľ funguje bez problémov. Je vhodný na všetky typy povrchov a ja som ho používam aj na drevenú podlahu, keďže nezanecháva veľa vody.

Odpovedať

Emília 18.Jan.2022

Som spokojná s kúpou mopu VILEDA Turbo, je to super hlavne pre tých, ktorí si nechcú máčať ruky v saponátoch a tiež im nevyhovujú ani rukavice. Mop umýva parádne aj špáry na dlažbe. Konštrukčne je veľmi dobre vyriešený. Systém žmýkania je jednoduchý a perfektný, stačí vložiť a následne dvakrát zošľapnúť a je to. Odporúčam. Rúčka mohla byť o troška dlhšia, ale stačí mi. :-)

Odpovedať

Alena 20.Jan.2022

VILEDA 1.2 Spray Max mop je fajn pomocník, je ideálny na rýchle zotieranie niečoho vyliateho alebo umazaného, no pri klasickom pravidelnom vytieraní miestnosti sa mi až tak neosvedčil. Navliekanie mopu je zložité a pri menšom navlhčení mop zanecháva šmuhy, pri vyššom navlhčení zas zostáva podlaha dosť mokrá. Myslím, že druhýkrát by som si ho už nekúpila a nabudúce radšej siahnem po inej značke.

Odpovedať

Zdenka 26.Jan.2022

Mop Vileda Ultramax XL set Box má kvalitné spracovanie a pevnú rukoväť, s ktorou sa pohodlne spracuje. Pre niekoho môže byť rukoväť krátka, no mne vyhovuje, pretože nie som vysoká, takže sa nemusím až tak zohýbať, no vyššej osobe nemusí stačiť. :-) Oceňujem široký záber hlavice, rýchle umytie podlahy a dostupnosť - mop sa dostane prakticky hocikam. S výberom som spokojná.

Odpovedať

Klaudia 08.Feb.2022

Mop Vileda Ultramax Microfibre 2v1 používa už roky a zatiaľ s ním nebol žiaden problém. Vždy keď sa mi ten starý opotrebuje, kupujem si nový - rovnaký. Škoda, že na konci tyče nie je očko, aby som si ho mohla zavesiť. Inak je mop super a hlavne lacný.

Odpovedať

Vierka 22.Feb.2022

Vileda SuperMocio Soft je lacný mop, ale na občasné vytieranie podlahy úplne stačí. Som spokojná s kúpou. Škoda, že v cene nebolo aj vedro, ale to by som asi veľa chcela za tak nízky peniaz. :-D

Odpovedať

Hanka 16.May.2022

Mám mop Vileda Ultramax a maximálna spokojnosť. S touto značkou mám bohaté skúsenosti a zatiaľ ma nikdy nesklamala. Môžem odporučiť aj ostatným.

Odpovedať

Lucka V. 30.Jun.2022

Vileda Spin & Clean mop používam denne na strieranie podláh. Mop je ľahký a nenáročný na údržbu. Hlavne, že sa nemusí žmýkať ručne. Fuguje dobre, keď s ním pomaly otáčate, tak sa namáča a keď s ním rýchlo otáčate, tak sa žmýka. Kýblik je malý, ale akurát, aspoň nemusím dávať veľa vody. Niekomu okrúhly tvar mopu nemusím vyhovovať, ja som však spokojná.

Odpovedať