Chladničky Samsung

Chladničky Samsung – recenzie, ceny, porovnania

Hoci je juhokórejský výrobca Samsung dobre známy svojimi smartfónmi, televízormi, monitormi a ďalšou inteligentnou elektronikou, v jeho portfóliu sa nájdu aj veľké spotrebiče. Medzi nimi aj kombinované alebo americké chladničky, ktoré sú na našom trhu veľmi obľúbené. Dlhodobo najpredávanejšie chladničky sú práve tie od Samsungu a nás zaujímalo, čo tieto spotrebiče spotrebiteľom ponúkajú. Takmer 60 hodín sme teda analyzovali ponuku výrobcu a vybrali aj víťaza – kombinovaná chladnička Samsung RB38C7B6D22 má objem chladničky až 276 litrov a skvelý mraziaci výkon. Zaujme však aj ďalšími technológiami. Vybrali sme taktiež ďalšie americké či kombinované chladničky a pripravili praktické recenzie, kde sme uviedli výhody i nevýhody samotných chladničiek.

Publikované: 17.09.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú chladničku Samsung kúpiť?

Pri výbere musí spotrebiteľ vždy zohľadniť predovšetkým vlastné požiadavky, stanoviť si rozpočet a následne sa pozrieť na ponuku. Ak sú pre vás chladničky Samsung zárukou kvality, pomôcť vám môže naša tabuľka TOP 3 produktov, ktoré si z nášho testu odniesli aj konkrétny štítok. Produkty sme označili a aj preto vám môžeme výber uľahčiť. Nemusíte tak čítať celé recenzie a môžete vsadiť na niektorú z nami vybraných chladničiek. Prečítať si môžete len krátke charakteristiky, kde sme zhrnuli to najdôležitejšie.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RB38C7B6D22 5* Zobraziť produkt
RB33B610ESA 5* Zobraziť produkt
RB38C7B6AS9 5* Zobraziť produkt

Náš TIP
Samsung RB38A7B6D22

Samsung RB38A7B6D22

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 276 l a objemom mrazničky 114 l, energetická trieda D, mraziaci výkon 8 kg/24 hod., akumulačná doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Zobraziť viac info

Odporučiť môžeme aj tento model s kapacitou chladiacej časti až 276 litrov. Súčasťou chladiacej časti je zásuvka Humidity Fresh+ s reguláciou vlhkosti a zásuvka Optimal Fresh+ s reguláciou teploty. Mraznička pojme až 114 litrov potravín. Plusom je automatické odmrazovanie a beznámrazová technológia True No Frost. Využiť môžete funkciu rýchleho chladenia a mrazenia. Chladnička sa prezentuje tichým chodom.

Pre náročných
Samsung RS67A8811B1

Samsung RS67A8811B1

Americká chladnička s objemom chladiacej časti 409 l a objemom mrazničky 225 l, energetická trieda E, mraziaci výkon 15 kg/24 hod., akumulačná doba 9´5 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Zobraziť viac info

Ak do domácnosti treba poriadne veľkú chladničku a európske kombinované chladničky vám dostatok objemu neponúknu, americká chladnička Samsung RS67A8811B1 s celkovým objemom 634 litrov tento nedostatok napraví. Chladnička má dvojkrídlové dvere, pričom v pravej strane sa nachádza chladiaci priestor, vľavo je mraziaca časť.

Lacná kvalita
Samsung RS66A8100SL

Samsung RS66A8100SL

Americká chladnička s objemom chladiacej časti 409 l a objemom mrazničky 243 l, energetická trieda F, mraziaci výkon 16 kg/24 hod., akumulačná doba 7 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Zobraziť viac info

Americká chladnička Samsung RS66A8100SL prekvapí nízkou spotrebou i veľkosťou. Objem chladiacej časti je 409 l a mraziacej časti 243 l. Mraziaci výkon je 16 kg/24 hod., akumulačná doba 7 hod. Hučnosť je štandardná (36 dB). Ovládací panel a displej sú skryté na pravej vnútornej strane chladničky.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

V rámci nášho porovnávacieho testu chladničiek sme vyberali len modely s mrazničkami. Prioritne nás zaujímali parametre, ktoré sú pre spotrebiteľov najdôležitejšie, no takisto sme si všímali aj ďalšie podstatné detaily. Chladnička je spotrebičom, od ktorého sa očakáva dlhoročná spoľahlivosť. Kombinované chladničky Samsung patria medzi menej poruchové a preto od nich spotrebitelia majú vyššie očakávania. Aj lacné chladničky od tohto výrobcu sa prezentujú slušnou kvalitou. Vďaka širokému zastúpeniu servisov sú náhradné diely na chladničky Samsung ľahko dostupné.

My sme hodnotili štandardné parametre, ako chladiaci či mraziaci výkon a pozerali sme aj na objem chladiacej a mraziacej časti. Vnútorné usporiadanie chladničiek je pre spotrebiteľov veľmi dôležité. Čím je priestor flexibilnejší, tým jednoduchšie je uskladnenie potravín. Z hľadiska spotreby zohráva úlohu spotreba chladničky, kvalita spracovania zasa ovplyvňuje tepelnú stabilitu. Menej podstatné sú podľa nás parametre, ako dizajn a hlučnosť chladničky.

Chladiaci a mraziaci výkon
Objem chladničky
Objem mrazničky
Energetická úspornosť
Tepelná stabilita
Obsluha a ovládanie
Kvalita spracovania
Funkcie
Hlučnosť
Dizajn

Nezabudli sme ani na výsledky ostatných spotrebiteľských testov, aj tých zo zahraničia. Aby bolo naše porovnanie relevantné, do úvahy sme brali názory spotrebiteľov, ktorí majú konkrétnymi modelmi skúsenosti. Čerpali sme tak i zo zahraničných zdrojov. Chladničky Samsung ponúka na tuzemskom trhu široké portfólio predajcov, čo svedčí o ich dobrej predajnosti. Medzi nimi Mall.sk, Hej.sk, Okay.sk, Nay.sk, Alza.sk alebo Planeo.sk. Dostupnosť sme overovali cez databázu cenového porovnávača Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie chladničiek Samsung

Pri výbere produktov sme brali ohľad na vyššie uvedené hodnotené parametre. Stanovili sme si tak odbornú testovaciu metodiku a na základe tohto kľúča sme postupovali pri recenzovaní. Vybrali sme do testu kombinované chladničky, ale aj americké chladničky s veľkým objemom. Naše recenzie sú nezávislé a objektívne. Žiadny z produktov nie je zvýhodnený a nie je propagovaný za reklamným účelom. V recenziách porovnávame jednotlivé parametre a čerpáme z výsledkov zahraničných testov, ako aj zo skúseností ostatných spotrebiteľov. Následne ich kvality hodnotíme a uvádzame ich výhody aj nevýhody.

Náš TIP

Samsung RB38A7B6D22

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 276 l a objemom mrazničky 114 l, energetická trieda D, mraziaci výkon 8 kg/24 hod., akumulačná doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do nášho výberu sa dostala aj táto chladnička v elegantnom čiernom prevedení. S kapacitou 276 litrov naozaj núdza o priestor nie je. K jednoduchému uskladneniu potravín prispieva flexibilita a usporiadanie vnútorného priestoru. K dispozícii je až 5 poličiek, pričom jedna z nich je multifunkčná a ľahko sa premení na držiak na fľaše. Na dverách sú až 4 poličky, kde takisto umiestnite potraviny podľa vášho výberu. Veľkú časť priestoru vypĺňajú dve zásuvky. My oceňujeme predovšetkým zásuvku Humidity Fresh+ na ovocie a zeleninu pre reguláciu vlhkosti. Spotrebitelia sa tešia taktiež zo zásuvky Optimal Fresh+, kde je možné nastaviť pre oddelené časti zásuvky dve rôzne teploty.

Mraziaci výkon mrazničky je 8 kg/24 hod., čo je lepšie ako viacerí konkurenti, no vzhľadom na parametre chladničky sme mali vyššie očakávania. Každopádne, vďaka funkcii rýchleho mrazenia či chladenia je výkon dostatočný. Mraznička je tvorená troma transparentnými zásuvkami. Kapacita je 114 litrov. Samozrejmosťou sú funkcie ako automatické odmrazovanie a beznámrazová technológia True No Frost. Chladnička má signalizáciu otvorených dverí, takže vás okamžite na zvyšujúcu sa teplotu upozorní. Zmeniť môžete smer otvárania dverí, ak si to priestor vyžaduje. Vzduch v chladničke prúdi vďaka typu chladenia All Around Cooling. Steny majú antibakteriálnu ochranu.

Patrí do energetickej triedy D a ročná spotreba uvádzaná výrobcom je na úrovni 211 kWh. Oproti ostatným chladničkám sa odlišuje aj tým, že displej je zabudovaný vo vnútri chladničky, čo môže byť pre niekoho menšou nevýhodou. Dizajn však vďaka integrovanému displeju nie je viditeľný a chladnička je absolútnym elegánom. Digitálny invertorový kompresor od Samsungu je maximálne tichý a tiež sa naň vzťahuje záruka až 10 rokov. Odradiť môže vyššia cena, mnohé sesterské modely od Samsungu totiž ponúknu veľmi podobné parametre a za nižšiu cenu.

Pozitíva

Veľký objem chladničky
Funkcia rýchleho mrazenia/chladenia
Zásuvka s reguláciou vlhkosti

Negatíva

Priemerný mraziaci výkon
Vyššia cena

Typ chladničky: kombinovaná chladnička s mrazničkou dole ● Objem chladiacej časti: 276 l ● Objem mrazničky: 114 l ● Energetická trieda: D ● Mraziaci výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 9 hod. ● Počet zásuviek v mrazničke: 3 ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 5 + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 35 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 203 cm x 59,5 cm x 65,8 cm (VxŠxH)

Pre náročných

Samsung RS67A8811B1

Americká chladnička s objemom chladiacej časti 409 l a objemom mrazničky 225 l, energetická trieda E, mraziaci výkon 15 kg/24 hod., akumulačná doba 9´5 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku

Systém Twin Cooling Plus optimalizuje teplotu a vlhkosť v chladiacej i mraziacej časti. Nezávislé chladenie je výhodou vtedy, ak odchádzate na dovolenku a v prázdninovom režime chladenie znížite na minimum a ponecháte bežať len mrazničku. Ušetríte tak množstvo energie. Bolo by chybou, ak by chýbal beznámrazový systém True No Frost. Mraznička má aj automatické odmrazovanie.

Vnútorný priestor je riešený veľmi systematicky. Mraziaca časť s objemom 225 litrov má dve zásuvky a 4 police pre uskladnenie potravín. Pre porovnanie, kombinovaná chladnička Samsung RB38A7B6D22 má objem chladiacej časti 276 litrov. V mraziacej časti sa nachádza takisto výrobník ľadu. Ten v hornej časti zaberie minimum miesta, no je integrovaný vo dverách. Vďaka plastovému krytu presne vidíte, koľko ľadu v ňom je. Mraziaci výkon je naozaj vysoký, čo dokazuje údaj 15 kg/24 hod. Milo nás prekvapila funkcia dávkovania chladenej a filtrovanej vody. Mraziaca časť tak sekunduje perfektnému usporiadaniu chladiacej časti. Americká chladnička ponúka až 409 litrov. Čerstvú zeleninu a ovocie môžete uskladniť v dvoch zásuvkách. Ďalej máte k dispozícii 4 priestranné poličky. Chladnička má hĺbku až 73,5 cm, takže veľké hrnce či plechy nie sú problémom.

Navzdory svojim robustným rozmerom je chladnička maximálne tichá, čo má na svedomí digitálny invertorový motor s kompresorom. Testy namerali úroveň hluku 36 dB. Veľmi oceňujeme inovatívne ovládanie. Ovládací panel s dotykovými tlačidlami a displejom je integrovaný vo vnútri chladiacej časti, kde takisto regulujete teplotu v mrazničke. Funguje spoľahlivo. Spustiť môžete superchladenie alebo supermrazenie. Akustický signál upozorní na otvorené dvere. K chladiacej časti dodávame, že veľa miesta nájdete aj vo dverách, kde je 5 poličiek. Pohodlne do nich uložíte dvojlitrové fľaše. Chladnička má jasné biele LED osvetlenie a povrchová úprava v čiernom prevedení je odolná voči odtlačkom prstov. Ak vám nebude prekážať vyššia cena a väčšie rozmery chladničky, nemusíte príliš rozmýšľať, Samsung ponúkne všetko.

Pozitíva

Maximálne priestranná chladnička/mraznička
Výrobník ľadu
Nezávislé chladenia Twin Cooling Plus

Negatíva

Vyššia cena
Väčšie rozmery

Typ chladničky: americká chladnička ● Objem chladiacej časti: 409 l ● Objem mrazničky: 225 l ● Energetická trieda: E ● Mraziaci výkon: 15 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 5 hod. ● Počet políc/zásuviek v mrazničke: 4 police + 2 zásuvky ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 4 police + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 36 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 178 cm x 91,2 cm x 73,5 cm (VxŠxH)

Samsung BRB26605EWW

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 193 l a objemom mrazničky 74 l, energetická trieda E, mraziaci výkon 3 kg/24 hod., akumulačná doba 6 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Technologickú vyspelosť chladničiek Samsung potvrdzuje v našom výbere aj tento model. Klasická chladnička s mrazničkou patrí rozmermi do strednej triedy. Na výšku má necelých 178 cm a hĺbka dosahuje 51,2 cm. Celkový objem chladničky je 267 litrov. Ten sa delí na 193-litrovú chladiacu časť, kde nájdete dve zásuvky Fresh Zone. Spodná zásuvka, Humidity Fresh+, umožňuje reguláciu vlhkosti. Spotrebitelia ju využívajú najčastejšie na zeleninu a ovocie. Mäso môžete krátkodobo uskladniť v priehradke Optimal Fresh+, kde zasa môžete regulovať teplotu. Ovládací pane sa nachádza v hornej časti chladničky. Toto umiestnenie je menej praktické, no hodnoty neprestavujete často, takže to nepovažujeme za zásadný nedostatok. Reguláciu teploty a vlhkosti v zásuvkách má lepšie riešená chladnička Samsung RB38A7B6D22.

Mraznička je trochu sklamaním – 74 litrov nie je veľa. Milým prekvapením je, že v mrazničke sa nachádza výsuvná zásuvka Easy Slide, kde môžete uskladniť menšie drobnosti. Lepším riešením by však možno bolo, ak by šlo o tri plnohodnotné zásuvky, hoci s menšími rozmermi. Mraziaci výkon len 3 kg/24 hod. je naopak nemilým prekvapením. Podobne cenovo zaradené modely dosahujú vyššie hodnoty.

Chladiaca časť je systematicky navrhnutá dobre a priestoru je dostatok. Technológia Space Max, užšie vnútorné steny, šetrí miesto a poličky sú priestranné. Niekedy možno využijete aj držiak na fľaše, ktorý ukrýva chladnička takisto. Dosť miesta ponúknu bočné police na dverách, ktoré sú k dispozícii 4. O efektívne chladenie sa stará All Around Cooling systém a aj cirkulácia vzduchu Multi Flow. Našťastie nechýba ani technológia True No Frost, takže odmrazovania či námrazy v chladničke sa obávať nemusíte.

Pozitíva

Cirkulácia vzduchu Multi Flow
Zásuvka Easy Slide v mrazničke
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Slabší mraziaci výkon
Menšia mraznička

Typ chladničky: kombinovaná chladnička s mrazničkou dole ● Objem chladiacej časti: 193 l ● Objem mrazničky: 74 l ● Energetická trieda: E ● Mraziaci výkon: 3 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 6 hod. ● Počet zásuviek v mrazničke: 3 ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 4 police + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 35 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 177,5 cm x 54 cm x 51,2 cm (VxŠxH)

Lacná kvalita

Samsung RS66A8100SL

Americká chladnička s objemom chladiacej časti 409 l a objemom mrazničky 243 l, energetická trieda F, mraziaci výkon 16 kg/24 hod., akumulačná doba 7 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do výberu chladničiek Samsung sa dostala aj ďalšia americká chladnička. Objemom takmer totožná s chladničkou Samsung RS67A8811B1, no tentoraz máte k dispozícii ešte o niekoľko litrov väčšiu mrazničku. Rozdielov je viac. Chladnička využíva špeciálny Twin Cooling Plus systém chladenia. Primárne je ľavá strana určená na mrazenie a pravá na chladenie, no, ak je to nutné, vďaka tomuto nezávislému chladeniu môžete mraziacu časť razom premeniť na chladničku. Mraziaca časť má objem až 243 litrov, čo je objem mnohých kombinovaných chladničiek. V mrazničke sa nachádza manuálny výrobník ľadu (Manual Twist), do ktorého nalejete vodu, necháte zmraziť a máte ľadové kocky na osviežujúce nápoje. Mraziaci výkon je vysoký a s funkciou Power Freeze je mrazenie ešte rýchlejšie.

Veľký priestor ponúkne aj chladiaca časť chladničky – 409 litrov je naozaj pomerne veľa. Priestor vypĺňajú 2 zásuvky a 4 police. Tým, že chladnička využíva Twin Cooling Plus systém, teplotu môžete v chladiacej časti regulovať. Ovládací panel a displej sú ukryté na vnútornej (pravej) strane chladničky. Na výber máte aj 5 režimov fungovania, chladnička i mraznička môžu fungovať ako chladnička, takisto môžete jednu alebo druhú časť vypnúť a ušetriť tak množstvo energie. Ide o funkciu Smart Conversion. Samozrejme, v porovnaní s kombinovanými chladničkami, je spotreba vyššia. Aj preto patrí americká chladnička Samsung do energetickej triedy F.

Chladnička je inak veľmi tichá. Konštrukcia je robustná a druhotriedne materiály by ste hľadali márne. Naozaj chladnička pôsobí veľmi hodnotne. Zapnúť rýchle chladenie môžete aj v chladničke. Oba priestory, chladnička aj mraznička, sú osvetlené LED osvetlením. Obávať sa nemusíte ani námrazy alebo odmrazovania, chladnička má True No Frost systém, ktorý eliminuje tvorbu ľadu. Množstvo potravín a surovín môžete tiež uskladniť v poličkách, ktoré sú na vnútornej strane dverí. Celkovo je 5 veľkých políc na pravom krídle a 5 menších na ľavom. Police v chladničke sú vyrobené z temperovaného skla. V prípade dlhšie otvorených dverí vás upozorní akustická signalizácia.

Pozitíva

Obrovská mraznička
Dobrá cena
Rýchle chladenie aj mrazenie

Negatíva

Väčšie rozmery
Len manuálny výrobník ľadu

Typ chladničky: americká chladnička ● Objem chladiacej časti: 409 l ● Objem mrazničky: 243 l ● Energetická trieda: F ● Mraziaci výkon: 16 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 7 hod. ● Počet políc/zásuviek v mrazničke: 4 police + 2 zásuvky ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 4 police + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 36 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 178 cm x 91,2 cm x 71,6 cm (VxŠxH)

Ďalšie zaujímavé produkty

Ak vás recenzované modely nezaujali, nič sa nedeje. Test Magazín sa snaží spotrebiteľom vždy ponúknuť vhodnú alternatívu a ak v našom hlavnom výbere nie je to, čo by ste očakávali, možno vás zaujme niektorá z týchto chladničiek. Spracovali sme tiež krátke charakteristiky. Chladničky Samsung sú na našom trhu bohato zastúpené a aj preto nie je možné recenzovať kompletne celú ponuku. Rok čo rok pribúdajú nové modely, a preto je výber niekedy komplikovanejší. Do úvahy vždy berte pri výbere hlavne svoje požiadavky na veľkosť, objem alebo cenu.

Medzi obľúbené modely na našom trhu patrí chladnička Samsung RB38T607BB1. Je to štandardná kombinovaná chladnička s mrazničkou v spodnej časti. S objemom chladiacej časti 273 litrov a 114-litrovou mrazničkou splní nároky väčšiny domácností. Chladnička má dve zásuvky, jednu s reguláciou teploty a druhú s reguláciou vlhkosti. Plusom je funkcia rýchleho chladenia/mrazenia.

K prémiovým modelom, za ktoré si priplatíte, nepochybne patrí americká chladnička Samsung RH68B8541B1. Okrem skvostného objemu chladničky (403 l) a mrazničky (224 l) využíva aj všetky moderné funkcie, ako je cirkulácia vzduchu Multi Flow alebo systém True NoFrost. Samozrejmosťou je chladenie Twin Cooling Plus.

Do širšieho výberu sa dostala aj kombinovaná chladnička Samsung BRB26705DWW. Objem chladiacej časti má kapacitu 190 litrov, mraznička má 74 litrov. Nejde teda o najväčšiu chladničku v tejto kategórii. V mrazničke sú dve zásuvky a jedna výsuvná polica Easy Slide. Netradične je prítomný Twin Cooling Plus systém nezávislého chladenia, ktorý umožňuje reguláciu teploty i vlhkosti. Ovládací panel sa nachádza na hornej hrane chladničky.

Spotrebiteľa môže zaujať aj americká chladnička Samsung RF65A967ESR, a to nielen kapacitou chladničky a mrazničky. Konštrukčne je americká chladnička riešená tak, že hornú časť s dvojkrídlovými dverami tvorí chladiacu časť s kapacitou 397 litrov. K nej patrí Flex Zone s univerzálnym nastavením teploty v zásuvke. Mrazničku tvorí 5 zásuviek s celkovým objemom až 250 litrov. Chladnička využíva systém chladenia Twin Cooling Plus.

Kvalitu ponúka i kombinovaná chladnička s mrazničkou Samsung RB38T605DWW. Parametrami nijak nevyčnieva z radu. S objemom chladiacej časti 276 litrov poskytne dostatok priestoru na uskladnenie potravín. V mrazničke sú k dispozícii tri zásuvky. Celkový objem je 114 litrov. Zásuvka Humidity Fresh+ umožňuje regulovať vlhkosti pri skladovaní zeleniny a Optimal Fresh+ zasa poskytuje možnosť regulácie teploty.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ponuka chladničiek je z pohľadu Samsungu veľmi rozmanitá a nemožno sa preto čudovať, že veľké množstvo spotrebiteľov si v ich ponuke nájde to, čo hľadá. Navyše majú naozaj dobré renomé. V ich ponuke sú aj americké chladničky, najpredávanejšie sú však klasické dvojdverové chladničky s mrazničkou. Najpredávanejšie modely zvyčajne disponujú veľkým množstvom recenzií od zákazníkov, čo môže výber uľahčiť. Tu je zoznam aktuálne najpredávanejších chladničiek Samsung. Zoznam pravidelne aktualizujeme, berte do úvahy, že predajnosť a dostupnosť sa v tomto segmente veľmi rýchlo mení.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RB33B610ESA/EF 5* Zobraziť produkt
Samsung BRB30705EWW 5* Zobraziť produkt
Samsung RS68A884CB1 5* Zobraziť produkt
Samsung RB34C600CSA 5* Zobraziť produkt
Samsung RB38C605DWW 5* Zobraziť produkt

Prečo si vybrať chladničku Samsung?

Samsung mobilné telefóny, televízory, monitory, ale aj umývačky riadu, práčky či chladničky patria do bohatého portfólia tohto renomovaného výrobcu. Na základe našej analýzy sme však zistili aj to, prečo spotrebitelia chladničky Samsung majú v obľube. Takisto sme vybrali aj niekoľko vlastností, ktoré sú podľa nás dôležité. Či ide o americké alebo kombinované chladničky, spájajú ich vlastnosti, ktoré spotrebiteľov dokážu v praxi presvedčiť.

  • Rozmanitosť ponuky – Samsung má veľmi široký záber, čo sa týka samotnej produkcie, no bohatý výber má aj v samotnom segmente chladničiek. V ponuke nájdete prioritne kombinované chladničky s mrazničkou dole, ktoré sú najpredávanejšie. Prepracovaná je aj ponuka amerických chladničiek, ktoré sú perfektne prispôsobené európskemu trhu. V ponuke má Samsung i zabudovateľné chladničky. Dlhšie by ste azda hľadali len monoklimatické chladničky, ktoré však dnes uprednostňuje len málo spotrebiteľov.
  • Kvalita spracovania a spoľahlivosť – jedným z najčastejších plusov, ktoré si pri čítaní recenzií prečítate, je určite ten, že Samsung používa kvalitné a odolné materiály, ktoré navyše dobre vyzerajú. Či ide o vnútorné police, zásuvky, displeje či ovládacie prvky, Samsung si dáva záležať, a to aj po technologickej stránke. Dôkazom toho sú invertorové kompresory a motory, ktoré sú tiché a výrobca dáva na tieto komponenty záruku až 10 rokov.
  • Pomer kvality a ceny – všeobecne platí, že chladničky Samsung nie sú najlacnejšie a v konkurencii sa nájdu aj lacnejšie chladničky. Najviac modelov nájdete v cenovej hladine od 600 do 800 eur. Pod touto hranicou tiež nájdete solídne modely, ktoré na tom ani s kapacitou a ani s kvalitou nie sú zle. Chýbať im môžu maximálne niektoré funkcie. Samsung chladničky sú však považované za to lepšie, čo trh ponúka. Zároveň musíme konštatovať, že ide o skvelý pomer ceny, ktorú zaplatíte a kvality, ktorú dostanete.
  • Vnútorný priestor a jeho flexibilita – kompozícia vnútorného priestoru v chladničkách Samsung je riešená veľmi prakticky. Nielenže je priestor pomerne vzdušný, ale takisto jeho flexibilita, čo sa týka manipulácie so zásuvkami alebo poličkami, je veľmi intuitívna a využiteľná. Je úplne bežné, že kombinované chladničky dosahujú v chladiacej časti kapacitu v priemere okolo 240 – 250 litrov.
  • Mraziaci výkon – veľmi dobré hodnoty majú chladničky Samsung aj v prípade funkcie mrazenia. Oproti väčšine konkurencie už lacnejšie modely majú efektívnejší mraziaci výkon. Najvýkonnejšie modely až 15 až 18 kg/24 hod. Viacerí konkurenti majú pri podobnej kapacite mraziaci výkon pod hranicou 5 kg/24 hod, čo je priemerná hodnota, no rýchlosť a efektivita mrazenia sú horšie. V prípade Samsungu potraviny z nákupu zamrazíte omnoho rýchlejšie.
  • Funkcie a technológie – technologická vyspelosť chladničiek Samsung je na veľmi vysokej úrovni. Najdôležitejšie je, že využíva technológie, ktoré sú prakticky funkčné. Spomenúť môžeme beznámrazovú technológiu True No Frost alebo All-Around Cooling (MultiFlow), ktorá sa stará o dynamické chladenie a cirkuláciu vzduchu v chladničke. Pre uskladnenie čerstvých potravín – ovocie, zelenina, mäso či ryby, využívajú chladničky Samsung zásuvku s nulovou zónou, ktorá nesie označenie FreshZone a môže byť vybavená funkciami OptimalFresh+ (regulácia teploty v zásuvke) alebo HumidityFresh+ (regulácia vlhkosti v zásuvke). Často používaná (hlavne americké chladničky) je technológia Twin Cooling System, čo je nezávislý spôsob chladenia.
  • Dizajn – po vizuálnej stránke pôsobia chladničky Samsung veľmi elegantne a moderne. Najčastejšie majú nerezovú, čiernu alebo sivú povrchovú úpravu, nájdu sa však aj tradičné biele vyhotovenia. V kuchyni určite budú ozdobou.

Otázky a odpovede – FAQ

Stále sa neviete rozhodnúť, ktorú chladničku Samsung si vybrať? Nie je vám jasné, čo robia jednotlivé technológie? Potrebujete poradiť s výberom alebo sa chcete informovať o parametroch niektorej z chladničiek? Obráťte sa na nás. Naši odborníci v Test Magazíne majú dlhoročné skúsenosti s domácimi spotrebičmi a elektronikou a radi vám pomôžu. Napíšte nám komentár. Sekciu otázok a odpovedí vždy kontrolujeme a snažíme sa odpovedať čo najskôr. Ak máte nejaké skúsenosti s chladničkami Samsung, podeľte sa s nimi a môžete tak pomôcť ostatným spotrebiteľom.

Áno, výrobca elektroniky a domácich spotrebičov Samsung ponúka viacero modelov vstavaných chladničiek. Takéto kombinované chladničky s mrazničkou je možné zabudovať do kuchynskej linky. Stanú sa tak súčasťou priestoru a budú splývať s dizajnom kuchyne. Hoci by sa mohlo zdať, že sú vstavané chladničky menšie, nie je to tak, ponúknu rovnako veľký objem ako klasické kombinované chladničky. Nemusíte sa tak báť, že by ste o nejaké litre v chladiacej alebo mraziacej časti prišli.

Takéto vybavenie je možné zakúpiť u špecializovaných predajcov. Obrátiť sa môžete aj na predajcu, od ktorého ste chladničku kupovali. Často však dostanete odporučenie obrátiť sa na samotného výrobcu alebo autorizovaný servis. Autorizovaný servis vám so zakúpením takéhoto príslušenstva ochotne pomôže.

Väčšina spotrebiteľov sa zľakne v okamihu, keď je chladnička ticho a nepočuje jej chod. Vtedy je zrejmé, že ide o poruchu, pretože chladnička nechladí. Môže ísť napríklad o chybný termostat, spínač kompresora alebo pokazený motor chladničky. Vtedy je zrejmé, že je tu problém. Čo ak chladnička nevypína a stále počujete, ako motor beží a kompresor spína? Dnešné invertorové kompresory a motory sú na nepretržitý chod stavané. Bežné chladenie – spínanie kompresora prebieha zhruba každých 15 až 20 minút (priemerne, môže to byť aj viac, aj menej, podľa okolností). Za hodinu tak môže chladnička zopnúť aj 3-4x. Pokojne sa však môže stať, že chladnička nevypína, pretože je tu nutnosť chladiť a mraziť. Dôvodom môže byť vyššia interiérová teplota, vloženie väčšieho množstva potravín do chladničky alebo mrazničky, takisto môže chladnička spínať, pretože ste dnu vložili ešte teplý pokrm. Ak teda chladnička nepretržite chladí hodinu, dve či tri, nemusí ísť o poruchu. Ak však problém pretrváva, radšej chladničku vypnite. Môže ísť o poruchu relé, spínača alebo termostatického obvodu. Vtedy je nutná servisná údržba a výmena súčiastky.

Samsung RB30J3215WW

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 213 l a objemom mrazničky 108 l, energetická trieda E, mraziaci výkon 13 kg/24 hod., akumulačná doba 8 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku

Samsung chladničky nie sú na trhu najlacnejším tovarom, no Samsung RB30J3215WW je v tomto smere výnimkou. Ide o cenovo dostupnú chladničku s veľmi dobrými parametrami a nechýbajú ani praktické funkcie a technológie. Napríkla systém chladenia All Around Cooling, ktorý sa postará o rovnomerné chladenie v celom priestore chladničky. Kapacita chladiacej časti je 213 litrov. Úložný priestor tvoria tri poličky z tvrdeného skla a kovový držiak na fľaše, ktorý môžete vybrať, čím získate ďalší priestor. V dverách sú tri police. Horná slúži na vajíčka a drobnejšie potraviny. Spodnú policu pokojne môžete využiť na umiestnenie aj 2-litrových fliaš. Zásuvka Fresh Zone síce nemá reguláciu teploty, ale uskladniť v nej môžete čerstvé mäso alebo ryby. Nad ňou sa nachádza druhá zásuvka určená na ovocie alebo zeleninu. Vnútorný priestor hodnotíme maximálne kladne.

Spotrebitelia oceňujú policu EasySlide s jednoduchým vysúvaním smerom von. Chladiaca časť je osvetlená LED diódou. Digitálny kompresor je veľmi tichý. Teplotu si môžete upravovať a následne už digitálny kompresor automaticky teplotu reguluje. Mraznička má 108 litrov. Je na tom podobne ako chladnička Samsung RB36T675CSA, ktorá má 114 litrov. V mrazničke sú 3 open boxy – zásuvky, kde pohodlne uskladníte všetko, čo potrebujete dlhodobo zmraziť. Práve mraziaci výkon je silnou stránkou chladničky, 13 kg/24 hod. je naozaj veľmi dobrý výkon. V chladničke ani mrazničke námraze nehrozí vďaka automatickému odmrazovaniu a beznámrazovej technológii True No Frost.

Na čelnej strane dverí sa nachádza LED displej s podsvietením. Chýba však napríklad akustický signál otvorených dverí a spotrebitelia si sťažovali aj na komplikovanejší systém v prípade zmeny smeru otvárania dverí. Mraznička ponúka možnosť rýchleho mrazenia, čo hodnotíme veľmi pozitívne. Akumulačná doba je 8 hodín, čo je podľa aktuálnych noriem vcelku slušná hodnota. Nie je prekvapením, že Samsung RB30J3215WW je jednou z najpredávanejších chladničiek na slovenskom trhu.

Pozitíva

Vysoký mraziaci výkon
Priestor chladiacej časti
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Komplikovanejšia zmena smeru otvárania dverí
Bez akustického signálu otvorených dverí

Typ chladničky: kombinovaná chladnička s mrazničkou dole ● Objem chladiacej časti: 213 l ● Objem mrazničky: 108 l ● Energetická trieda: E ● Mraziaci výkon: 13 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 8 hod. ● Počet zásuviek v mrazničke: 3 ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 3 + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 37 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 178 cm x 59,5 cm x 66,8 cm (VxŠxH)

Lacná kvalita

Samsung RB30J3215SA

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 213 l a objemom mrazničky 108 l, energetická trieda E, mraziaci výkon 8 kg/24 hod., akumulačná doba 8 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak lovíte v lacnejších „vodách“, tento model chladničky Samsung by ste určite nemali prehliadnuť. V porovnaní sa nachádza táto kombinovaná chladnička aj preto, že patrí k najpredávanejším na našom domácom trhu. Zároveň ide o štandardne veľkú chladničku s objemom chladiacej časti 213 litrov. Mraznička má 108 litrov. Veľmi dobre pôsobí aj moderný dizajn a nerezová úprava. Materiály sú kvalitne spracované a nízka cena sa na vyhotovení neodrazila. Podobne to je u chladničky Samsung RB30J3215WW, ktorá má väčší mraziaci výkon a je dokonca o niečo lacnejšia. V mnohom sú si však tieto dva modely podobné. Spotrebitelia v prípade tohto modelu upozorňujú na častejšie spínanie kompresora, čo produkuje vyššiu hladinu hluku.

Celkovo chladiaca časť ponúkne bohato členený vnútorný priestor. K dispozícii sú dve zásuvky Fresh Zone, kde môžete umiestniť mäso alebo čerstvé ovocie a zeleninu. Ďalej budete na uskladnenie potravín využívať tri sklenené police a využiť môžete aj kovový držiak na fľaše. Jedna z políc využíva výsuvný systém Easy Slide. 4 priehradky sa nachádzajú i na bočnej strane dverí. Vnútorný priestor je veľmi vzdušný a dobre koncepčne riešený. Vzduch v chladničke cirkuluje vďaka systému Multi Flow. Samsung používa beznámrazovú technológiu a mraznička má automatické rozmrazovanie. Chladnička patrí do energetickej triedy E a musíme konštatovať, že spotreba je o niečo vyššia.

Na kompresor s digitálnym prevodníkom dáva výrobca záruku až 10 rokov. Mraznička s kapacitou 108 litrov sa skladá z troch zásuviek a aktivovať možno funkciu rýchleho mrazenia. Elektronické ovládanie termostatu prebieha na ovládacom paneli s malým podsvieteným informatívnym LED displejom. Chladiaci priestor je osvetlený LED svietidlom. Mraziaci výkon je 8 kg/24 hod. Kovovo grafitová farba dodáva chladničke veľmi dobrý vizuál a moderný „look“. Vzhľadom na cenu chladničke niet čo vytknúť a kvalita značky Samsung sa nedá modelu uprieť.

Pozitíva

Priaznivá cena
Kvalitné spracovanie a dizajn
Usporiadanie vnútorného priestoru

Negatíva

Vyššia hladina hluku
Vyššia spotreba

Typ chladničky: kombinovaná chladnička s mrazničkou dole ● Objem chladiacej časti: 213 l ● Objem mrazničky: 108 l ● Energetická trieda: E ● Mraziaci výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 8 hod. ● Počet zásuviek v mrazničke: 3 ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 3 + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 37 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 178 cm x 59,5 cm x 66,8 cm (VxŠxH)

Samsung RB36T675CSA

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 251 l a objemom mrazničky 114 l, energetická trieda C, mraziaci výkon 8 kg/24 hod., akumulačná doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Táto elegantná chladnička s mrazničkou Samsung ponúkne všetko, čo od chladničky môžete očakávať. Okrem štedrého objemu je nabitá aj celým radom inovatívnych technológií a funkcií, ktoré majiteľom uľahčujú život. Samsung RB36T675CSA využíva technológiu SpaceMax, bočné steny sú tenšie, vďaka čomu je chladnička vo vnútri veľmi priestranná. Svedčí o tom aj objem chladiacej časti až 251 litrov. Organizácia úložného priestoru v chladničke je podľa nás veľmi efektívna. K dispozícii sú 4 police z tvrdeného skla a dve zásuvky. Jedna z políc je multifunkčná a ľahko sa premení na kovový držiak na víno/fľaše. Zásuvka Optimal Fresh+ je určená pre skladovanie mäsa, zeleniny, ovocia. Nastaviť v nej môžete optimálnu teplotu. Zásuvka je dokonca delená, takže môžete regulovať dokonca teplotu duálne. Zásuvka Humidity Fresh+ zasa umožňuje regulovať vlhkosť. Cirkuláciu vzduchu zabezpečuje funkcia All Around Cooling.

Na dverách ešte nájdete tri ďalšie police, kde môžete uložiť ďalšie potraviny. Vnútorný priestor je riadne osvetlený LED svietidlom a nám a ani spotrebiteľom v tomto smere nič nechýbalo. Ovládanie termostatu je na vonkajšej strane dverí. K dispozícii je informatívny LED displej. Nastavovať môžete teplotu alebo aktivovať funkciu rýchleho chladenia/mrazenia – Power Cool/Freeze. Mraznička núdzu o priestor nemá tiež – 114 litrov nie je málo. Priestor je tvorený dvoma veľkými zásuvkami a jednou plytkejšou zásuvkou úplne hore. Plasty, z ktorých sú vyrobené zásuvky, sú z tenšieho plastu, než sme čakali. Miesta je však v mrazničke dosť, a to je podľa nás najdôležitejšie, rovnako ako automatické odmrazovanie a beznámrazová technológia. Mraziaci výkon je prekvapivo nízky.

Samsung má signalizáciu otvorených dverí. Kvalitu materiálov netreba podceňovať, no Samsung zabalil chladničku do kvalitného nerezového obalu, ktorý je maximálne elegantný. O dobrej izolácii svedčí akumulačná doba 9 hodín. Na invertorový motor, ktorý je inak mimochodom veľmi tichý (35 dB), je výrobcom garantovaná záruka až 10 rokov. Chladnička je na nožičkách a v zadnej časti má transportné kolieska, čo pri váhe 73 kg určite oceníte. V našom porovnávacom teste chladnička presvedčila. Zároveň patrí od strednej cenovej triedy, pričom ponúkne naozaj moderné technológie, veľký objem a kvalitné spracovanie.

Pozitíva

Vnútorný priestor a jeho členenie
Maximálne tichý chod
Veľký objem mrazničky

Negatíva

Slabší mraziaci výkon

Typ chladničky: kombinovaná chladnička s mrazničkou dole ● Objem chladiacej časti: 251 l ● Objem mrazničky: 114 l ● Energetická trieda: C ● Mraziaci výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 9 hod. ● Počet zásuviek v mrazničke: 3 ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 4 + 2 zásuvky ● Hlučnosť: 35 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 193,5 cm x 59,5 cm x 65,8 cm (VxŠxH)

Samsung RB38T600DSA

Kombinovaná chladnička s mrazničkou dole s objemom chladiacej časti 276 l a objemom mrazničky 114 l, energetická trieda D, mraziaci výkon 8 kg/24 hod., akumulačná doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazovanie, beznámrazová technológia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vo výbere máme aj ďalšiu cenovo dostupnú chladničku Samsung. Tentoraz sme vybrali model s celkovým objemom 390 litrov, ktorý je optimálnym riešením do každej viacčlennej domácnosti. Najdôležitejší je, samozrejme, priestor, ktorý chladnička ponúka na uskladnenie potravín. 276 litrov v chladničke je dostatok pre 4-5 členov domácnosti. K dispozícii máte až 5 políc a jednu zásuvku s reguláciou vlhkosti Humidity Fresh+. Chladnička je vysoká 203 cm, čo dáva chladničke dostatok možností na to, aby ste dokázali uskladniť aj vyššie hrnce alebo nádoby. Vnútorný priestor už tradične hodnotíme len v superlatívoch. Systém All-Around Cooling rozvádza chladný vzduch rovnomerne a navyše, chladnička je veľmi úsporná – energetická trieda D.

Úložný priestor ponúknu taktiež dvere chladničky, kde sa nachádzajú 4 poličky. Mraznička má 114 litrov a mraziaci výkon je 8 kg/24 hod. Nie je sa na čo sťažovať. S dvomi veľkými zásuvkami a jednou menšou, ktoré slúžia na uskladnenie potravín, sa ľahko manipuluje. Mraznička využíva beznámrazovú technológiu a automatické odmrazovanie. Aktivovať môžete na ovládacom paneli funkciu Power Cool alebo Power Freeze, ktoré vám umožňujú potraviny rýchlo schladiť alebo zmraziť. Termostat s displejom a dotykovými tlačidlami je integrovaný vo vnútri chladničky. Niektorí spotrebitelia majú radšej, ak je displej na vonkajšej strane a nie vo vnútri.

Chladnička ponúka skvelý pomer ceny a výkonu. Samozrejme zaujme aj dizajn. Chladnička v tomto nerezovom prevedení, Metal Graphite, pôsobí veľmi moderne a rozhodne sa v kuchyni stane dominantou. Kvalita spracovania je na dobrej úrovni. Akumulačná doba má hodnotu 9 hodín (v prípade chodu bez napájania udrží stabilnú teplotu). Jediným nedostatkom je podľa spotrebiteľov častejší chod invertorového motora – údajne kompresor častejšie spína. Môže však ísť o individuálne hodnotenie spotrebiteľov, invertorové motory majú chod permanentnejší.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Rýchle mrazenie a chladenie
Vnútorný ovládací panel a displej

Negatíva

Chladnička častejšie spína

Typ chladničky: kombinovaná chladnička s mrazničkou dole ● Objem chladiacej časti: 276 l ● Objem mrazničky: 114 l ● Energetická trieda: D ● Mraziaci výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulačná doba: 9 hod. ● Počet zásuviek v mrazničke: 3 ● Počet políc/zásuviek v chladničke: 5 políc + 1 zásuvka ● Hlučnosť: 35 dB ● Počet kompresorov: 1 ● Ovládanie: elektronický termostat ● Nulová zóna: áno ● Automatické odmrazovanie: áno ● Beznámrazová technológia: áno ● Rozmery: 203 cm x 59,5 cm x 65,8 cm (VxŠxH)

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Samsung RB36T675CSA

od 559,00 €
Urobte si radosť elegantnou chladničkou a plochými dverami so zabudovaným zásobníkom na vodu. Výrobca poňal minimalisticky aj jej interiér s...

Samsung RB30J3215WW

od 359,00 €
Kvalitné podmienky vo vnútri chladničky dokážu výrazne predĺžiť dobu, počas ktorej potraviny zostávajú čerstvé a chutné. Logicky rozdelený...

Samsung RB36T675CWW

od 539,00 €
Urobte si radosť elegantnou chladničkou a plochými dverami so zabudovaným zásobníkom na vodu. Výrobca poňal minimalisticky aj jej interiér s...

Samsung RB38T672CSA

od 569,00 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole • výška 203 cm • objem chladiacej časti 276 l • objem mraziacej časti 114 l • energetická trieda C •...

Samsung RB38T600DSA

od 459,00 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole • výška 203 cm • objem chladiacej časti 276 l • objem mraziacej časti 114 l • energetická trieda D •...

SAMSUNG RL38T600CWW

od 520,00 €
CHLADNIČKA Viac miesta vo vnútri – bez navýšenia zvonka Technológia SpaceMax™ Uložte ešte viac potravín do extra veľkej 385 litrovej*...

Samsung BRB30705EWW

od 789,00 €
vstavaná chladnička s mrazničkou dole • výška 193,5 cm • objem chladiacej časti 224 l • objem mraziacej časti 74 l • energetická trieda E •...

SAMSUNG RB38T705CB1

od 678,99 €
beznámrazová chladnička s mrazničkou • výška 203 cm • objem chladničky 276 l / mrazničky 114 l • energetická trieda C • ocenenie dTest • 10 rokov...

Samsung RB34T670EWW

od 418,90 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole • výška 185,3 cm • objem chladiacej časti 230 l • objem mraziacej časti 114 l • energetická trieda E •...

Samsung RB34T672ESA

od 415,00 €
Viac priestoru vnútri Chladnička má vďaka SpaceMax Technology™ viac vnútorného úložného priestoru ako priemerná chladnička, a to všetko pri...

SAMSUNG RB36R883PSR

od 739,00 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole • výška 201,7 cm • objem chladiacej časti 246 l • objem mraziacej časti 122 l • energetická trieda E •...

Samsung RB34T670ESA

od 458,90 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole • výška 185,3 cm • objem chladiacej časti 230 l • objem mraziacej časti 114 l • energetická trieda E •...

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnotenie:
(90.8%)

Komentáre
Iveta 24.Sep.2021

Tichá a priestranná chladnička je Samsung RB30J3215WW/EF, no prekáža mi malá možnosť nastavenia rozpätia políc. Inak chladnička funguje veľmi dobre, chladenie je rýchle a oceňujem nulovú zónu, LED osvetlenie či veľkú mrazničku.

Odpovedať

Danka 09.Oct.2021

Ja mám tiež chladničku Samsung, ale iný model a som s ním spokojná. Chladnička mi vyhovuje veľkostne, je priestranná, tichá a účinne chladí. Vadí mi len krátky kábel, ktorý sa navyše pripája hore. Plus dávam za jednoduché nastavovanie teploty a držiak na fľaše.

Odpovedať

Nina 19.Oct.2021

V akcii sme kúpili chladničku Samsung RB36T675CSA/EF, sme s ňou spokojní a v podstate nám vadí len krátky kábel, museli sme použiť aj predlžovačku. Chladnička je tichá, priestranná a chladní efektívne. Páči sa nám aj elegantný dizajn, ktorý však trocha pokazili čierne pánty. Inak veľká spokojnosť s funkciami aj výbavou.

Odpovedať

Galina 22.Oct.2021

Tichá priestranná, no s veľmi krátkym káblom je chladnička Samsung RB38T672CSA, ktorú sme kúpili minulý mesiac. Zatiaľ 100 percentná spokojnosť až na ten kábel. Chladí veľmi dobre a netvorí sa nám vo vnútri námraza / rosa.

Odpovedať

Tomi 22.Oct.2021

Chladnička s najväčším objemom, akú som našiel za dobrú cenu, bola Samsung RS66A8100SL. Nad kúpou som váhal, no presvedčili ma na predajni. Plusom je veľký objem, predĺžená záruka na kompresor či možnosť zmeny na klasické rozloženie (mraznička + chladnička), alebo chladnička v pravej aj ľavej časti, alebo chladnička len v pravej či ľavej časti. Po niekoľkotýždňovom používaní zatiaľ spokojnosť.

Odpovedať

Andrea 19.Nov.2021

Chladnička Samsung RB36T675CSA má pekný čistý dizajn a dobré vnútorné osvetlenie, avšak sklamala ma hlučnosť. Podľa parametrov mala byť tichá a dosahovať len 35 dB, no zdá sa mi, že je rovnako hlučná ako stará Whirlpool. Dvere chladničky sa po otvorení samé zatvárajú, nevedia ostať v otvorenej polohe. Mínusom je tiež to, že police nie sú nastaviteľné. Inak chladí aj mrazí veľmi dobre.

Odpovedať

Fredika 24.Nov.2021

So značkou Samsung máme len dobré skúsenosti, v domácnosti máme od nich viacero spotrebičov, vrátane kombinovanej chladničky s mrazničkou. S chladničkou sme spokojní, je veľmi tichá, úsporná a priestranná. Má True No Frost zónu a tiež zásuvku Optimal Fresh pre uchovanie potravín či zásuvku určenú pre čerstvé ovocie a zeleninu, čiže má všetko, čo by mala mať každá dobrá chladnička.

Odpovedať

Amália 15.Dec.2021

Naše očakávania úplne splnila chladnička Samsung BRB26705DWW, je pekná, priestranná a realtívne tichá, ak ju porovnám so staršou od inej značky, tak táto je tichšia. Páči sa nám predelenie mraziacej a chladiacej časti aj dodatočné funkcie. Vnútorný priestor je dobre rozvrhnutý a usporiadaný.

Odpovedať

Ivana 17.Dec.2021

Máme chladničku Samsung RB38T600DSA, no škoda, že pred kúpou sme nevedeli, že spotrebič je vyrobený v Poľsku, dúfam, že to nebude mať vplyv na životnosť produktu. Chladnička je veľká a priestranná a bola za dobrú cenu. Je tichšia než naša stará. Škoda, že nemá vstavaný displej zvonka, ale vo vnútri. Inak to bola dobrá voľba, pretože pomer ceny a výkonu je super.

Odpovedať

Marika 18.Jan.2022

Chladnička Samsung RB30J3215SA bola za dobrú cenu, pekne vyzerá a na kompresor je 10 ročná záruka. Má tichý chod a oceňujem fresh zónu. Je beznámrazová a vnútorné usporiadanie je veľmi dobré. Plusom je prázdninový program, ktorý nechá v prevádzke len mrazničku. Môžem chladničku odporučiť, ale zatiaľ ju mám krátko, takže životnosť a spoľahlivosť preverí až čas.

Odpovedať

Beáta 09.Feb.2022

Chladnička Samsung RB30J3215WW je priestranná a oceňujem najmä samostatný box na mäso a údeniny. Má pekný dizajn a ľahké nasatvenie požadovanej teploty. Chýbajú mi niektoré funkcie z konkurenčných modelov a tiež mi prekáža nemožnosť nastaviť si výšku poliečiek podľa potreby.

Odpovedať

Iva P. 24.Feb.2022

Samsung BRB30705EWW je dostatočne veľká a priestranná chladnička, ktorá má mimoriadne tichý chod. Je kombinovaná s mrazničkou, ktorá sa nachádza dole, či mi osobne vyhovuje viac, než keby bola hore. Plusom je beznámrazová technológia aj systém Twin Cooling Plus, ktorá udržiava v chladničke ideálnu vlhkosť.

Odpovedať

Sabína L. 23.May.2022

Hľadali sme chladničku v čiernej farbe a napokon sme našli Samsung RB38A7B6D22. Síce je drahšia, ale oplatilo sa nám do nej zainvestovať. Má veľmi tichý chod, 10-ročnú záruku na motor a funkciu chladenia v každom rohu. Fajn je aj box s odlišnými skladovacími teplotami.

Odpovedať

Renča 13.Jun.2022

Chladnička Samsung RB36T675CSA mi poskytuje všetko, čo potrebujem. Dizajn je pekný čistý, no niekomu môže vadiť, že vnútorné police nie sú nastaviteľné. Za tú cenu to mohol výrobca vyriešiť inak. Chladenie je inak dobré.

Odpovedať