Stojanové ventilátory Klarstein

Stojanové ventilátory Klarstein – recenzie, skúsenosti, test, cena

Letné počasie má rád takmer každý, no úmorné teplá dokážu dať nášmu telu poriadne zabrať. Okrem dobrého chladeného nápoja padne občas vhod aj chladný závan vzduchu. Ak nie z oblakov, riešením je napríklad štandardný stojanový ventilátor. Efektivita v porovnaní s nástennými či mobilnými klimatizáciami, alebo ochladzovačmi vzduchu je určite nižšia, no napriek tomu dokáže byť niekedy ventilátor vskutku záchranou. My sme sa špeciálne zamerali na obľúbené stojanové ventilátory Klarstein. Zvlášť v letnom období ventilátory slúžia ako efektívny prostriedok pocitového schladenia vzduchu. Máme pre vás výber najlepších stojanových ventilátorov Klarstein a ich hodnotenie.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 21.09.2023

Aký stojanový ventilátor Klarstein si kúpiť?

Z výberu štandardného ventilátora nie je nutné robiť žiadnu veľkú vedu a aby sme vám proces výberu ešte viac uľahčili, pozrite sa na Klarstein ventilátory, ktoré sme pre vás vybrali. Spracovali sme aj kompletný test ventilátorov, kde práve Klarstein získal pozitívne hodnotenia. Dôležité je, aby stojanový ventilátor okrem fúkania zvládal aj osciláciu, resp. otáčanie, mal aspoň 3 rýchlosti, nebol prehnane hlučný a mal stabilnú konštrukciu, ktorá sa nebude kývať a vydávať zvuky. Výhodou je ovládanie na diaľku. Aby ste nemuseli študovať všetky parametre a názory zákazníkov, máme pre vás detailný výber s recenziami ventilátorov.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Whisperwind 5* Zobraziť produkt
Klarstein Summer Vibe 5* Zobraziť produkt

Náš TIP
Klarstein Sommerwind

Klarstein Sommerwind

Stojanový ventilátor, 22 rýchlostí a 4 ventilačné režimy, nastaviteľná výška, hlučnosť 17 – 58 dB, časovač a diaľkové ovládanie

Zobraziť viac info

Kvalitný a tichý stojanový ventilátor s vylepšeným systémom prúdenia vzduchu vďaka 5- a 9-lamelovému rotoru. Zariadenie disponuje až 22 rýchlosťami. Maximálny objem prietoku vzduchu je až 5 444 m3/h. Zariadenie disponuje troma režimami (normálny, prírodný, tichý). Ventilátor je maximálne úsporný s príkonom len 35 W. Ovládať ho môžete cez ovládací panel s LED displejom alebo cez diaľkový ovládač. Medzi funkciami je aj časovač a automatická oscilácia.

Cenový trhák
Klarstein Summer Vibe

Klarstein Summer Vibe

Stojanový ventilátor, 3 rýchlostí, nastaviteľná výška, hlučnosť max. 60 dB, chýba diaľkový ovládač

Zobraziť viac info

Zárukou schladenia je aj tento lacný stojanový ventilátor s troma rýchlostnými stupňami a priemerom vrtule 41 cm. Maximálny prietok vzduchu dosahuje hodnotu 2 040 m3/h. Funkcie ako časovač či automatická oscilácia nie sú k dispozícii. Osciláciu je možné aktivovať manuálne. Konštrukcia zariadenia je teleskopická a je možné upraviť jej výšku. Príkon má hodnotu 55 W.

Dobré recenzie
Klarstein Clear Stream

Klarstein Clear Stream

Stojanový ventilátor, 12 rýchlostí a 3 ventilačné režimy, nastaviteľná výška, hlučnosť max. 57 dB, možnosť ovládania na diaľku, časovač

Zobraziť viac info

Stojanový ventilátor s 12 rýchlosťami a troma režimami prúdenia vzduchu – normálny, prírodný, režim spánku. Maximálny objem prietoku vzduchu je až 3 120 m3/h. Ide o energeticky úsporný model s príkonom 28 W. Zariadenie je vybavené aj ovládacím panelom s podsvietením, ktorý sa nachádza na podstavci. K dispozícii je aj diaľkový ovládač. Aktivovať možno automatickú osciláciu, časovač či zvoliť želanú rýchlosť. Ovládanie je veľmi intuitívne. Stojan je možné vysunúť až na výšku 107 cm.

Obsah článku:

Stojanové ventilátory Klarstein sú sezónnou záležitosťou, preto môžu byť viaceré produkty z testu nedostupné. Ich dostupnosť môžete sledovať na stránke predajcu Klarstein alebo v cenovom porovnávači Heureka.

Hodnotené parametre

Stojanové ventilátory možno hodnotiť z viacerých hľadísk, no prieskum trhu ukázal, že často rozhoduje práve cena. Lacné stojanové ventilátory sú často sezónnou záležitosťou, no svoj účel dokážu splniť aj také. Cena je naozaj jeden z parametrov, ktorý od seba ventilátory odlišuje. Pri modeloch Klarstein sa stretne aj s vyššími cenovkami, a preto sme posudzovali aj pomer ceny a úžitku, ktorý ponúkajú.

Najdôležitejší je samotný výkon fúkania. Ten je ovplyvnený aj inými technickými parametrami, napríklad vlastnosťami elektromotora či rotora. Spotrebiteľov zaujíma počet rýchlostí a hodnotiť treba taktiež hlučnosť a spôsob ovládania. Následne sú na rade funkcie – oscilácia, diaľkové ovládanie, nočný režim, odložený štart, automatický režim alebo časovač. V prípade Klarstein ventilátorov natrafíte i na moderný LCD displej. Nemenej dôležitá je kvalita spracovania a stabilita konštrukcie.

Výkon fúkania
Počet rýchlostných stupňov a efektivita chladenia
Hlučnosť
Spôsob ovládania
Kvalita materiálov a spracovanie
Funkcie (časovač, režim spánku...)

Konkrétne produkty Klarstein a ich dostupnosť sme vyberali a overovali u overených predajcov. Nemecká značka má veľmi dobré renomé a v danom segmente i keď sa nevyznačuje práve najlacnejším sortimentom, má vcelku bohaté zastúpenie. Pri výbere sme sa zameriavali na stojanové ventilátory pozitívnymi referenciami. Zároveň sme však chceli porovnať jednotlivé modely a zistiť, aké sú medzi nimi rozdiely.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie stojanových ventilátorov Klarstein

Prieskumu trhu a spracovaniu recenzií ventilátorov Klarstein sme venovali množstvo času. Naše hodnotenia sú nezávislé a objektívne. Porovnávací test stojanových ventilátorov Klarstein nie je realizovaný za účelom reklamy ani propagácie. Jednotlivé vlastnosti a parametre posudzujeme kriticky, aby sme vám poskytli relevantné informácie. Na výslednú mieru hodnotenia mali tiež vplyv referencie a skúsenosti zákazníkov.

Náš TIP

Klarstein Sommerwind

Stojanový ventilátor, 22 rýchlostí a 4 ventilačné režimy, nastaviteľná výška, hlučnosť 17 – 58 dB, časovač a diaľkové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spríjemniť horúce letné dni vám môže aj ventilátor Sommerwind, ktorý disponuje špeciálnym patentovaným rotorom a až 22 rýchlosťami intenzity fúkania vzduchu. Zariadenie je veľmi tiché a veľmi efektívne aj vďaka vysokému objemu prietoku vzduchu. Klarstein má tiež časovač a teleskopickú konštrukciu.

Model Sommerwind je špecifický práve technológiu prúdenia vzduchu. Namiesto štandardného rotora disponuje inovatívnou technológiou 5 a 9 lamelového rotora. Pri maximálnom výkone dokáže takýmto spôsobom spracovať vysoký objem vzduchu – prietok dosahuje hodnotu až 5 444 m3/h. Menšie lamely vzduch pri prúdení koncentrujú a následne väčšie lamely distribuujú vietor do väčšej vzdialenosti. Týmto spôsobom sa dostavuje vysoká efektivita a zníženie spotreby. Príkon jednosmerného elektromotora je len 35 W.

Obrovským benefitom je až 22 rýchlostí ventilátora. Okrem toho si môžete zvoliť normálny, prírodný alebo tichý režim. V takom prípade je intenzita regulovaná prednastavenými parametrami. Na najvyššom rýchlostnom stupni dosahuje hlučnosť 58 dB, čo je skvelá hodnota. Pri režime spánku je to len 17 dB. V prírodnom režime sa rýchlosť mení a simuluje tak prirodzený vietor. Aktivovať možno aj automatickú osciláciu rotora. Nastaviť možno aj vertikálny sklon hlavy.

Ovládací panel s LED displej nachádzajúci sa v hornej časti inak teleskopickej konštrukcie (max. výška 134 cm) je maximálne prehľadný. Priamo na ovládacom panely je k dispozícii regulátor, ktorým plynulo nastavujete stupne rýchlosti. Taktiež môžete nastaviť časovač v intervale pol hodiny až po 12 hodín. Zvoliť môžete aj režim, pričom sú k dispozícii aj ikony, ktoré zobrazujú aktívny režim. Samostatné tlačidlo má aj funkcia oscilácie. Súčasťou balenia je diaľkový ovládač (2 x 1,5 AAA batérie nie sú súčasťou balenia), ktorý vám umožňuje všetky funkcie aktivovať na diaľku.

Zákazníci, ktorí daný model ventilátora vlastnia, pozitívne hodnotia jeho tichý chod, a to aj v prípade vyšších rýchlostných stupňov. Konštrukcia je robustná a kvalitne spracovaná. Veľmi sa nám páči prehľadný ovládací panel s LED displejom, ktorý je medzi konkurenciou nevídaný. V balení je tiež diaľkový ovládač, ktorým dokážete ovládať všetky funkcie. Špecifikom daného modelu je unikátny 41 cm rotor s 5 a 9 lamelovým systémom, ktorý vzduch koncentruje a následne distribuuje do väčšej vzdialenosti. Klarstein Sommerwind je veľmi vydareným modelom s vysokým výkonom a funkciami. Neabsentuje ani časovač, oscilácia či dokonca voľba režimov vrátane režimu spánku. Zaujímavou voľbou je tiež stojanový ventilátor Klarstein Whisperwind, ktorý dokonca ponúka aj akumulátorovú verziu.

Pozitíva

Tichý chod ventilátora
Kvalitné spracovanie
Diaľkový ovládač

Negatíva

Bez výhrad

Príkon: 35 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 5 544 m3/h ● Úroveň hluku: 17 – 58 dB ● Priemer rotora: 16“ – 41 cm ● Počet rýchlostí: 22 ● Časovač: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Rozmery (V x Š): 134 x 46 cm ● Hmotnosť: 7 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,6 m

Cenový trhák

Klarstein Summer Vibe

Stojanový ventilátor, 3 rýchlostí, nastaviteľná výška, hlučnosť max. 60 dB, chýba diaľkový ovládač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Aj v portfóliu výrobcu Klarstein sa nachádza overená klasika. V tomto prípade ide o štandardný stojanový ventilátor s priemerom rotora 41 cm. Zariadenie disponuje klasickou konštrukciou, no poteší teleskopickým stojanom. Tento model nie je možné ovládať na diaľku.

Ak si chcete narýchlo pomôcť počas horúcich letných dní, no pritom nechcete príliš zaťažiť váš rozpočet, potom je Klarstein Summer Vibe jedna z vhodných alternatív. Štandardný stojanový ventilátor s príkonom 55 W dokáže pri maximálnom výkone ochladiť až 2 040 m3/h. V hornej časti stojanu pod rotorom sa nachádza ovládanie. Je tu otočný volič, ktorého pootočením ventilátor vypnete/zapnete alebo zvolíte rýchlosť. Ventilátor má tri úrovne intenzity fúkania. Priemer rotora je 41 cm. Efekt chladenia ja citeľný, dokonca by nebolo na škodu, ak by bol prvý stupeň ešte o niečo pomalší. Pri maximálnom výkone je hodnota akustického hluku cca 60 dB.

Konštrukcia ventilátora je kvalitatívne na primeranej úrovni. Nevydáva žiadne zvuky, no ničím neohúri. Výrobca vsadil na klasickú konštrukciu, ktorú ozvláštnil teleskopickým stojanom. V základe má ventilátor výšku 118 cm, po vysunutí môže mať výšku až 138 cm. Mechanický spínač oscilácie v rozmedzí 65° sa nachádza na hlave rotora, tak ako býva štandardom. Vertikálne je hlavica sklopná o 30°. Prívodný kábel má dĺžku 150 cm.

Celkový dojem z ventilátora je dobrý. V pomere ceny a kvality ide o dobrú voľbu, ktorou nie je čo pokaziť. Spotrebiteľov teší výkon ventilátora. Ide o lacný stojanový ventilátor s tromi rýchlosťami, ktoré pre potrebné ochladenie bohato stačia. Nepatrí medzi najtichšie. Kvalita spracovania je úmerná cene.

Zariadenie má pomerne výkonný prvý stupeň a niekto by možno prijal ešte o niečo menej otáčok. Príjemným bonusom je teleskopický konštrukcia. Prívodný kábel má 150 cm, čo je taktiež dostatočné. Kladne hodnotíme aj fakt, že ventilátor neprodukuje žiadne vibrácie, čo je pri niektorých lacnejších modeloch problémom. Štandardom je aj funkcia otáčania sa v zornom uhle 65°. Ak by ste mali predsa len vyššie nároky, odporúčame vám siahnuť po stojanovom ventilátore Klarstein Sommerwind s 22 rýchlosťami a unikátnym rotorom.

Pozitíva

Dostatočný výkon
Priaznivá cena
Teleskopický stojan

Negatíva

Bez výhrad

Príkon: 55 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 2 040 m3/h ● Úroveň hluku: max. 60 dB ● Priemer rotora: 16“ – 41 cm ● Počet rýchlostí: 3 ● Časovač: nie ● Diaľkové ovládanie: nie ● Rozmery (V x Š): 138 x 60 cm ● Hmotnosť: 3,3 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,5 m

Dobré recenzie

Klarstein Clear Stream

Stojanový ventilátor, 12 rýchlostí a 3 ventilačné režimy, nastaviteľná výška, hlučnosť max. 57 dB, možnosť ovládania na diaľku, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Horúce letné dni môžete „privítať“ aj s ventilátorom Klarstein Clear Stream, ktorý predstavuje vyššiu triedu medzi ventilátormi. Ak však chcete niečo viac ako klasický ventilátor, ale nechcete to s investíciou preháňať, tento model je vhodná voľba. Ide o výkonný ventilátor s 12 rýchlosťami a napriek tomu je maximálne energeticky úsporný.

S príchodom vyšších teplôt sa oplatí mať po ruke šikovného pomocníka, ktorý vás okamžite schladí. Stojanový ventilátor Klarstein Clear Stream má objem prietoku vzduchu maximálne 3 120 m3/h a svoju rolu zvládne na jednotku. Voliť si totiž môžete až medzi 12 rýchlosťami. K tomu máte k dispozícii aj tri rôzne režimy fúkania vetra – normálny, prírodný a spánok. V režime spánku sa výkon zníži a vytvára len efekt jemného vánku, aby ho nebolo vôbec počuť. Oproti iným modelom dosahuje energetickú spotrebu len 28 W. Pre porovnanie, model Klarstein Windflower dosahuje príkon 50 W.

Chladný vzduch distribuuje efektívne do priestoru vďaka rotoru s priemerom 41 cm a 5 lopatkami. Zapnúť môžete jedným tlačidlom aj horizontálnu osciláciu. Vertikálne môžete hlavicu sklopiť taktiež. Od klasických lacnejších modelov sa odlíši možnosťou nastavenia časovača až do 7,5 hodiny. Automaticky sa tak môže ventilátor zapínať či vypínať v intervaloch, kedy vy chcete.

Moderné prvky ako časovač však nie je to jediné. Určite oceníte dizajnový ovládací panel na podstavci, ktorý má dokonca aj podsvietenie. Spotrebitelia si pri drahších ventilátoroch zvykli, že ich môžu ovládať na diaľku a inak to nie je ani v tomto prípade. Klarstein Clear Stream je dodávaný s diaľkovým ovládačom (batérie súčasťou balenia), ktorým môžete zvoliť režimy, rýchlosť, aktivovať osciláciu, časovač či zapnúť režim mute (ventilátor sa stíši na minimum). Vďaka teleskopickému systému sa z 85 cm ventilátora môže stať až 107 cm.

Klarstein Clear Stream dokáže byť počas horúcich letných dní veľmi platným pomocníkom. Výkon mu rozhodne nechýba. Referencie zákazníkov chvália hlavne intuitívne ovládanie a dizajn ventilátora. K dispozícii je podsvietený ovládací panel a taktiež je stojanový ventilátor dodávaný s diaľkovým ovládačom. Nejde o úplne lacný ventilátor, no funkcionalitou sa od štandardných modelov dokáže odlíšiť – k dispozícii je dokonca časovač. K diaľkovému ovládaču sú dodávané batérie. Pozitívom je aj vysoká energetická úspora daného modelu a chválime možnosť voľby režimov – normálny, prírodný a režim spánku (tichý). Celkovo investícia do takéhoto stojanového ventilátora dáva význam.

Pozitíva

Ovládací panel s podsvietením
Režim spánku
Inovatívne prvky a moderný dizajn

Negatíva

Bez výhrad

Príkon: 28 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 3 120 m3/h ● Úroveň hluku: max. 57 dB ● Priemer rotora: 16“ – 41 cm ● Počet rýchlostí: 12 ● Časovač: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Rozmery (V x Š): 107 x 41 cm ● Hmotnosť: 3,7 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,55 m

Lacná kvalita

Klarstein Windflower

Stojanový ventilátor, 3 rýchlostí, nastaviteľná výška, hlučnosť max. 62 dB, bez diaľkového ovládania a časovača

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vo výbere Klarstein ventilátorov sa nachádza aj tento klasický model s 5-lopatkovým rotorom a priemerom 38,5 cm. Stojanový ventilátor je cenovo dostupný a ide o štandardnú konštrukciu s podstavcom. Ovládanie rýchlostí sa nachádza na zadnej strane, rovnako tak aj nastavenie oscilácie.

Klarstein Windflower predstavuje zástupcu segmentu klasických ventilátorov, ktoré na prvý aj druhý pohľad ponúknu presne to, čo sa od nich očakáva. Model disponuje rotorom s priemerom 38,5 cm, pritom vrtuľa má 5 lopatiek. Prístroj umožňuje jednoduché nastavenie stupňa rýchlosti otočným regulátorom na zadnej strane ventilátora. Celkovo máte na výber z 3 rýchlostí prúdenia vzduchu. Na hlave rotora sa nachádza taktiež aj mechanické tlačidlo pre aktiváciu oscilácie. Výkon zariadenia je 50 W.

Oceniť musíme tichý chod ventilátora. Výrobca uvádza maximálnu mieru hluku pri najvyššej rýchlosti okolo 62 dB. Teší nás aj fakt, že Klarstein nepodcenil ani vyhotovenie ventilátora, pretože zariadenie neprenáša žiadne vibrácie a ani počas oscilácie nič nepraská. Zariadenie je jednoduché a praktické. Konštrukcia je navyše výškovo nastaviteľná. Nejde síce o teleskop, ale je možné pridať stredovú tyč a dosiahnuť tak výšku 130 cm. Základná výška je 90 cm. Chválime robustný podstavec, vďaka ktorému je ventilátor stabilný. Hmotnosť je 5,8 kg.

Klasika, ktorou nič nepokazíte. Klarstein Windflower je zástupcom štandardnej triedy, po ktorej siahne veľké percento zákazníkov. Lacný ventilátor chvália spotrebitelia pre dostatočný výkon i relatívne tichý chod. Nedisponuje žiadnymi špeciálnymi funkciami a neupúta ani dizajnom.

Ovládanie na zadnej hlave rotora je praktické a nenápadné. Ventilátor nepôsobí lacno ako niektorá lacnejšia konkurencia. Do veľkej miery si je daný model podobný s lacným ventilátorom Klarstein Summer Vibe. Windflower však disponuje vyšším maximálnym objemom prietoku vzduchu napriek menšiemu rotoru. Po jeho kúpe s určitosťou nebudete sklamaní.

Pozitíva

Dostupná cena
Dostatočný výkon prúdenia vzduchu
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Žiadne

Príkon: 50 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 3 090 m3/h ● Úroveň hluku: max. 62 dB ● Priemer rotora: 15“ – 38,5 cm ● Počet rýchlostí: 3 ● Časovač: nie ● Diaľkové ovládanie: nie ● Rozmery (V x Š): 130 x 46,5 cm ● Hmotnosť: 5,8 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,5 m

Klarstein Infinity Storm

Stojanový ventilátor, 6 rýchlostí a 3 prevádzkové režimy,hlučnosť max. 59 dB, možnosť ovládania na diaľku, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Moderný stojanový ventilátor z dielne nemeckého výrobcu zaujme dizajnom, ale taktiež poteší lepšou funkcionalitou. Na samotnej konštrukcii sa nachádza prehľadný ovládací panel s LED displejom. Medzi funkciami je napríklad časovač i automatická oscilácia.

Infinity Storm dokáže priniesť počas leta želané osvieženie. Predpoklady na to má vďaka rozmerom rotora s priemerom vrtule 40 cm a technológiou Vario Fresh. Pri maximálnom výkonnostnom stupni dokáže dosiahnuť maximálny objem prietoku vzduchu 3 600 m3/h, čo je porovnateľné aj s drahšími modelmi v segmente. Úroveň hluku je veľmi dobrá, čo avizujú aj samotní zákazníci. Na výber máte zo 6 rýchlostí fúkania vzduchu a troch režimov – normálny, prírodný a tichý. Aktivovať je možné funkciu časovača do 12 hodín. Automatická je aj funkcia oscilácie v 85° zornom uhle. Aktivovať ju môžete priamo na ovládacom paneli.

Panel je veľmi intuitívny a vybavený podsvieteným LED displejom. Podsvietené sú tiež ikony aktívnych funkcií. Okrem ovládacieho panelu, môžete využívať diaľkový ovládač, ktorý disponuje všetkými tlačidlami, ktoré potrebujete. Na diaľku môžete aktivovať časovač, spustiť osciláciu, vybrať režim alebo zvoliť jednu zo 6 rýchlostí. Konštrukcia je teleskopická, minimálna výška je 120 cm a maximálne až 140 cm. Aj v tomto smere si tak môžete ventilátor prispôsobiť podľa vašich požiadaviek. Klarstein Infinity Storm umožňuje aj sklon hlavy rotora vo vertikálnom smere.

Na základe skúseností zákazníkov je možné konštatovať, že stojanový ventilátor Klarstein Infinity Storm je dostatočne výkonný a zároveň štýlový. Predovšetkým vďaka ovládaciemu panelu s LED displejom, ktorý pôsobí veľmi moderne a odlišuje sa od štandardných ventilátorov. Celkovo spotrebitelia pozitívne hodnotia hlučnosť zariadenia. Počas spánku môžete aktivovať aj režim spánku. Dodávaný je s diaľkovým ovládačom. Telo ventilátora má teleskopický systém a maximálna výška je až 140 cm. Dôkazom kvalitného spracovania je tiež podstavec, ktorý je zárukou stability, hoci hmotnosť je vyššia, okolo 8 kg. Viacerým sa páči dlhší prívodný kábel, ktorý má 1,8 metra.

Pozitíva

Pomer cena a funkcionalita
Diaľkový ovládač a LED ovládací panel
Dizajn

Negatíva

Bez výhrad

Príkon: 55 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 3 600 m3/h ● Úroveň hluku: max. 59 dB ● Priemer rotora: 16“ – 40 cm ● Počet rýchlostí: 6 ● Časovač: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Rozmery (V x Š): 140 x 40 cm ● Hmotnosť: 8 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,8 m

Klarstein Whisperwind

Stojanový ventilátor, prietok vzduchu 3 531 m3/h, 12 rýchlostí a 3 prevádzkové režimy, hlučnosť 29 – 54 dB, možnosť ovládania na diaľku, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak má byť ventilátor aj vkusným dizajnovým doplnkom, Klarstein Whisperwind ním určite je. Stojanový ventilátor ponúka moderný vzhľad a súčasne aj vysoký výkon. Priemer rotora je 30,5 cm a vrtuľa sa skladá z 9 lopatiek z číreho plastu. Ventilátor Klarstein je vybavený LCD displejom a umožňuje ovládanie na diaľku.

Whisperwind nezaujme len atypickým dizajnom, ale taktiež ďalšími parametrami. Príkon elektromotora je 30 W a maximálny prietok vzduchu dosahuje hodnotu 1 531 m3/h. Rýchlosť ventilácie možno regulovať až v 12 stupňoch. Okrem intenzity fúkaného vzduchu môžete zvoliť aj režim, konkrétne tri – normálny, prírodný a tichý režim spánku. V normálnom režime je chod rotora konštantný, pri prírodnom režime ide o efekt simulácie jemného a silnejšieho vánku. Nočný režim alebo režim spánku aktivuje nižšie otáčky a ventilátor pracuje absolútne potichu. Všeobecne spotrebitelia tichú prevádzku ventilátora veľmi chvália.

Spomedzi praktických funkcií spomenieme časovač v 12-hodinovom intervale. Ľubovoľne môžete nastaviť, po koľkých hodinách sa má ventilátor vypnúť a následne po akej dobe opätovne zapnúť. Osciláciu možno aktivovať na zadnej strane ventilátora. Oscilovať môže automaticky pod horizontálnym uhlom 30°, 60°, 90° alebo až 120°.

Veľkým plusom určite je, že všetky funkcie dokážete ovládať prostredníctvom priloženého diaľkového ovládača. Na podstavci ventilátora sa nachádza praktický LCD displej s podsvietením, kde môžete vidieť aktívne režimy a taktiež stupeň rýchlosti. Úroveň oscilácie i intenzitu fúkaného vzduchu môžete ovládať aj na zadnej strane ventilátora, kde sa taktiež nachádza LED indikátor, ktorý zobrazuje intenzitu vetra. Rotoru možno manuálne nastavovať vertikálny sklon.

Výkonný stojanový ventilátor Klarstein Whisperwind s určitosťou nepatrí medzi najlacnejšie modely, no medzi najlepšie určite áno. Ide o inovatívné zariadenia, ktoré je vybavené modernými prvkami a jedinečnosť sa odzrkadľuje aj na samotnom dizajne a vysokej kvalite spracovania. Spotrebiteľov teší predovšetkým vysoký výkon ventilátora a enormne tichý chod. Jediným nedostatkom sú občasné vibrácie prie niektorých stupňoch intenzity. Komfort ovládania zaručujú praktické tlačidlá na zadnej strane ventilátora a taktiež prehľadný LCD displej. Diaľkový ovládač funguje spoľahlivo a budete ho zrejme využívať najčastejšie.

Nechýba ani funkcia časovača, ktorým si môžete ľubovoľne nastaviť, kedy ventilátor vypnúť a kedy zapnúť. Veľmi dobrá je aj voľba troch režimov, pričom v spálni oceníte práve tichý režim spánku. Dizajnovo dobre vyzerajú taktiež lopatky rotora z číreho plastu, ktoré počas prevádzky nie je vidno. Existuje tiež bezkáblová verzia s batériou, v takom prípade je akumulátorový ventilátor Klarstein Whisperwind drahší, no ponúkne bezdrôtovú prevádzku na jedno nabitie až 10 hodín.

Pozitíva

Maximálne tichý chod
LCD displej a diaľkový ovládač
Vydarený dizajn

Negatíva

Vibrácie pri určitých rýchlostiach
Vyššia cena

Príkon: 30 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 3 531 m3/h ● Úroveň hluku: 29 – 54 dB ● Priemer rotora: 12“ – 30,5 cm ● Počet rýchlostí: 12 ● Časovač: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Rozmery (V x Š): 99 x 34 cm ● Hmotnosť: 3,7 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,5

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pre čo najlepší prehľad, ktorý chceme spotrebiteľom poskytnúť pri výbere ventilátora, sme spracovali aj sekciu najpredávanejších stojanových ventilátorov Klarstein. Pre niekoho je atribút vysokých predajov rozhodujúci parameter, pretože predstavuje fakt, že spotrebitelia sú s daným produktom spokojní a inak by sa nepredával.

Pravdou však je, že je potrebné pri výbere vždy zohľadniť individuálne preferencie, ktoré máte vy. To, čo vyhovuje iným, nemusí vyhovovať vám. Zároveň, najpredávanejší nemusí automaticky znamenať najlepší. My pre vás máme tabuľku TOP 5 najpredávanejších stojanových ventilátorov Klarstein. Zvlášť počas sezóny sa predajnosť rýchlo mení a aj preto tabuľky v pravidelných intervaloch aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Summer Vibe 5* Zobraziť produkt
Klarstein WhisperWind 5* Zobraziť produkt
Klarstein Summerjam 5* Zobraziť produkt
Klarstein Infinity Storm 5* Zobraziť produkt
Klarstein Windflower 5* Zobraziť produkt

Prečo si kúpiť stojanový ventilátor Klarstein?

Spotrebitelia dnes naozaj majú z čoho vyberať a o to viac je proces nákupu ventilátora pre niektorých komplikovanejší. Pritom nejde o nič komplikované. Na druhej strane nie je jeden ako druhý. Stojanové ventilátory Klarstein sa snažia od konkurencie odlíšiť viacerými atribútmi. Je potrebné konštatovať, že ide o vyššiu cenovú triedu ventilátorov a predovšetkým prémiové modely sú vybavené rôznymi funkciami. Klarstein kladie aj v tomto prípade vysoké nároky na kvalitatívne vyhotovenie, vysokú efektivitu fúkania a čo možno najlepšiu flexibilitu, aby nastavenie intenzity či smeru vyhovovalo každému zákazníkovi. A čo sú teda hlavné dôvody, pre ktoré sa oplatí mať doma práve ventilátory Klarstein?

Nastavenie typu vetra i intenzity

Typické nastavenie intenzity, čo umožňujú aj tie najlacnejšie ventilátory. Zvyčajne ide o dva či tri rýchlostné stupne. V prípade ventilátorov Klarstein nájdete modely, ktoré majú rýchlostných stupňov až 22. Vďaka tomu dosahujú vysoký prietok vzduchu a sú vhodné aj do väčších miestností.

Rýchlosť fúkania vzduchu však nie je to jediné, čo môžete nastaviť. Klarstein modely disponujú režimami pre typ vetra, ktorý bude ventilátor fúkať. Drahšie modely majú napríklad režim prírodného vánku, nočný režim, tichý režim alebo režim s automatickým zapnutím a vypnutím. Zapína sa len pri teplotách nad 20 °C.

Tiché jednosmerné motory – rotor a motor

Nízka hlučnosť je taktiež silnou výsadou stojanových ventilátorov Klarstein. Všeobecne sa od drahších ventilátorov čaká nielen výkon, ale taktiež tichý chod. Hlučnosť motora sa líši od zvoleného rýchlostného stupňa, no v žiadnom prípade nejde o nadštandardnú hlučnosť – 15 až 58 dB.

Stojanové ventilátory Klarstein hlučnosť

Málokto si to uvedomuje, no pri konštruovaní ventilátora hrá rolu aj to, aký je pomer medzi výkonom motora a samotným rotorom, teda vrtuľou s lopatkami. V prípade, že ide o vysoký nepomer a motor sa pri otáčaní rotora príliš namáha, môže dochádzať k prehrievaniu a zvyšovaniu hlučnosti. Dôležitý je tak aj priemer lopatiek. V tomto majú modely Klarstein veľmi pozitívne referencie zákazníkov. Veľmi podstatné je mať ventilátor položený na rovnom podklade.

Oscilácia a pohodlné ovládanie

Chýbať nemôže ani automatická oscilácia ventilátora v horizontálnej úrovni (30°, 60°, 90°, 120°). Vďaka nastaviteľnému kĺbu je možná aj vertikálne nastavenie smerovania rotora. Klarstein stojanové ventilátory sú taktiež známe inovatívnymi prvkami. Výnimkou nie sú LCD alebo LED displeje s ovládacími panelmi, ktoré v niektorých prípadoch nahradili klasické tlačidlá. Ešte vyšší komfort predstavuje možnosť ovládania cez diaľkový ovládač, čo je výsadou mnohých modelov Klarstein.

Ovládačom dokážete pohodlne nastaviť režim i intenzitu fúkania, aktivovať časovač alebo režim oscilácie. Čo sa ovládania týka, okrem vyššie spomenutých režimov je to napríklad funkcia časovača do 12 hodín, kedy môže ventilátor zapínať/vypínať v 30 min. intervaloch.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte otázky ohľadom konkrétnych stojanových ventilátorov Klarstein? Chýbajú vám nejaké informácie? Zaujíma vás niečo ohľadom výberu stojanových ventilátorov? Spracovali sme aj samostatný porovnávací test, kde nájdete tiež recenzie ventilátorov od iných výrobcov. Budeme radi, ak sa na nás s vašimi otázkami obrátite. Prípadne sa zapojte do diskusie a môžete sa poradiť aj s ostatnými spotrebiteľmi alebo im poskytnúť vlastné názory a skúsenosti s ventilátormi Klarstein.

Stropné ventilátory predstavujú, podobne ako stojanové ventilátory, menej efektívnu alternatívu voči klimatizáciám či ochladzovačom vzduchu. Pre pocitovú teplotu je účinnosť stropného ventilátora porovnateľná s klasickým stĺpovým alebo stojanovým ventilátorom. Rozhodne sa jeho kúpa oplatí, ak viete, že bude mať v danom priestore využitie. Často majú využitie predovšetkým v kuchyniach, kde sa kumuluje teplo pri varení, ale v zásade je možné ho umiestniť kamkoľvek. Dostupné je množstvo modelov. My sme pre vás spracovali aj porovnávací test, kde nájdete najlepšie stropné ventilátory a ich recenzie.

Pre ozrejmenie, Tesco, Lidl či Kaufland sú len predajcovia, nejde o výrobcov daných ventilátorov. Čo sa týka kvality, v prípade siete Lidl sú v ponuke najčastejšie stĺpové alebo stojanové ventilátory Silvercrest, ktoré vôbec nepatria k najhorším a spotrebitelia sú s ich kvalitou naozaj spokojní a môžeme ich odporučiť. V prípade stojanových ventilátorov Tesco ide zväčša o širšiu ponuku modelov, ktoré nájdete v sekcii elektro. Medzi známejšie značky patrí Rowenta alebo ventilátory Sencor. Predajca Kaufland má zvyčajne ponuku obmedzenú len sezónne. V prípade Tesca aj Kauflandu ide o predaj možný len v kamenných predajniach. Pri nákupe odporúčame uprednostniť eshopy, kde máte ponuku omnoho širšiu. Preferujte renomované značky. Pri extrémne lacných ventilátoroch je potrebné rátať s menej kvalitnými materiálmi, len základnými rýchlosťami a menším uhlom oscilácie.

Záleží od konkrétneho modelu, no všeobecne už tieto ventilátory nie sú také populárne. Ide o pomerne drahé modely a v takom prípade sa oplatí uvažovať nad ochladzovačmi vzduchu. V zásade ide o funkciu zvlhčovania vzduchu, vďaka čomu je vzduch pocitovo chladnejší. Teplotu v miestnosti však rozprašovanie vody výraznejšie neovplyvní. Zároveň je potrebné zvažovať umiestnenie ventilátora, aby voda nedopadala na steny a stihla sa rozprášiť v priestore. Zároveň ventilátory s rozprašovačom vody majú väčšie rozmery. Zaujímavou voľbou je v tomto prípade stojanový ventilátor s rozprašovačom hmly Silvercrest SSVS 85 B2.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Ventilátory do bytu

Vaše hodnotenie:
(90.4%)

Komentáre
Kiko 21.Jul.2022

Klarstein Sommerwind je naozaj veľmi tichý ventilátor s dobrým výkonom. Má pekný dizajn a pevnú a stabilnú konštrukciu. Do rýchlosti 6 ventilátor nie je ani počuť a aj potom je hlučnosť naďalej prijateľná. Do bytu je to perfektná vec a za prijateľnú cenu. Môžem len odporúčať.

Odpovedať

Tibor 30.Jul.2022

Klarstein Whisperwind je tichý a účinný ventilátor, ale má aj svoje nedostatky. Všimol som si, že lopatky nie sú dobre vyvážené a pri vyšších rýchlostiach potom hlava ventilátora vibruje. Keďže ventilátor nepatrí k najlacnejším, tento nedostatok ma sklamal. Čo sa týka funkcií, som spokojný. Prúd vzduchu je príjemne chladivý, diaľkový ovládač funguje a veľmi praktický je časovač. Automatické vypnutie sa dá nastaviť v polhodinových krokoch.

Odpovedať

Tamara 11.Aug.2022

Klarstein Summer Vibe je podľa mňa vydarený ventilátor, pretože už na prvom stupni je dosť výkonný. Využívam ho v garsónke a mám tu príjemnú klímu vďaka nemu. Je lepší než lacné ventilátory, ktoré som skúšala predtým. Prekvapilo ma, že ventilátor je pomerne hlučný, ale to bude asi jeho výkonom. Keď spím nepoužívam ho a cez deň to viem prehliadnuť. Cena je tiež prijateľná za takýto výkon.

Odpovedať

Zdenka 11.Aug.2022

Klarstein Infinity Storm je veľmi dobrý ventilátor, má dostatočný výkon a pomáha nám ochladiť celú menšiu miestnosť. Má až šesť rýchlostí. Dokáže aj jemný vánok, môžeme si ho prispôsobiť podľa aktuálnej nálady alebo podľa klímy. Za praktický považujem diaľkový ovládač s dotykovou plochou. Ventilátor je lepší než sme čakali, nemáme k nemu žiadne výhrady.

Odpovedať

Miro 16.Aug.2022

Klarstein Windflower je výborný ventilátor, ktorý je mimoriadne tichý a dokonca ho počas dňa ani nepočujem. Má až päť rýchlostných stupňov, čo je výborné, pretože každý si môže ventilátor nastaviť tak, ako mu to vyhovuje. Je vhodný na doma aj do kancelárie. Už na prvom stupni je dosť výkonný. Montáž bola jednoduchá, všetko pasovalo... Pomer ceny a výkonu je super.

Odpovedať