Ochladzovače vzduchu

Najlepšie ochladzovače vzduchu 2024 + recenzie

Nekvalitný spánok, vyčerpanie a slabý pracovný výkon. Zvládnuť letné horúčavy v zavretom byte či kancelárii nemusí byť jednoduché. Pomôcť vám môže aj ochladzovač vzduchu, ktorý vďaka studenej vode príjemne schladí vašu miestnosť. Ktoré modely sa ale oplatí kúpiť? V našom teste získalo slušné hodnotenie hneď niekoľko modelov, no celkovým víťazom sa stal výkonný Honeywell ES800I.

Publikované: 24.06.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Aký ochladzovač vzduchu kúpiť?

Rôzne značky, modely, ceny i parametre. Chcete sa v nich vyznať, no nestíhate čítať podrobné recenzie? Ponúkame vám krátky prehľad výsledkov nášho prieskumu, v ktorom nájdete víťaza testu, cenový trhák a tiež tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Honeywell ES800l 5* Zobraziť produkt
Siguro FC-H35 5* Zobraziť produkt
Sencor SFN 9011SL 5* Zobraziť produkt
Klarstein Highrise 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Honeywell ES800l

Honeywell ES800l

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, 4 rýchlostné stupne, 7-litrový zásobník, diaľkové ovládanie.

Zobraziť viac info

Honeywell ES800l je ochladzovač vzduchu 3v1 – môže fungovať ako klasický ventilátor, vzduch zvlhčovať aj ho ochladzovať. Nádoba na vodu má 7 litrov, prítomný je aj zásobník na ľad. Ochladzovač je vhodný do miestností s výmerou do 12 m2.

Cenový trhák
Domo DO154A

Domo DO154A

Príkon 6 W, kapacita nádobky 750 ml, prietok vzduchu 110 m3/hod., hlučnosť 44 dB.

Zobraziť viac info

Stolný ochladzovač vzduchu Domo je najlacnejšou alternatívou mobilnej ochladzovacej jednotky, ktorá disponuje nádržou na vodu s objemom 0,75 litra. Z tej zariadenie čerpá vodu na cirkuláciu a odparovanie pre účinné ochladenie ovzdušia v miestnosti. K dispozícii sú dve nastaviteľné rýchlosti, avšak k zariadeniu nie je dodávané diaľkové ovládanie. Automatické vypnutie tiež zariadenie neobsahuje. Dosahovaný prietok vzduchu sa pohybuje na úrovni 110 m3/hod.

Náš TIP
ECG ACR 5570

ECG ACR 5570

4 funkcie (ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, ionizátor), 3 rýchlostné stupne, regulácia časovača, 6-litrový zásobník, hlučnosť 61,6 dB, diaľkové ovládanie.

Zobraziť viac info

Približne 6-kilový model ECG ACR 5570 so 6-litrovým zásobníkom, hlučnosťou 61,6 dB a príkonom 70 W hodnotíme v pomere ceny a kvality pozitívne. Ponúka 4 funkcie (ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, ionizátor), 3 rýchlostné stupne, reguláciu časovača (1/2/4/8 hod.). Plusom sú taktiež jednoduchá manipulácia a diaľkové ovládanie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Výber správneho ochladzovača vzduchu nemusí byť vôbec náročný. My sme za vás dôkladne analyzovali a porovnávali dôležité vlastnosti nami vybraných modelov. Pre čo najjednoduchšie rozhodovanie vám teraz ponúkame zhrnutie parametrov, na ktoré sme v prieskume kládli najväčší dôraz a ktoré by ste pri výbere ochladzovača nemali prehliadnuť ani vy.

Objem nádrže na vodu
Počet rýchlostí a počet režimov
Čas chladenia
Funkcie ochladzovačov vzduchu
Hlučnosť
Hmotnosť
Spotreba

V našom prieskume sa objavili modely z podobných, ale aj výrazne odlišných cenových tried, aby si tak na svoje mohli prísť viacerí zákazníci. Informácie, na základe ktorých sme ochladzovače vzduchu porovnávali a hodnotili, sme čerpali z portálu Heureka a z iných e-shopov (Mall.sk, Alza.sk, Datart.sk či Nay.sk), pričom sme prihliadali aj na referencie samotných spotrebiteľov. Do porovnávacieho testu sa dostali ochladzovače iba overených a dostupných značiek ako Concept, ECG, Camry, Klarstein či Aga.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie ochladzovačov vzduchu

Každý zákazník si túži vybrať čo najvhodnejší produkt. Inak to nie je ani v prípade ochladzovačov vzduchu, o ktoré na trhu rozhodne nie je núdza. Do výberu nášho prieskumu sme zahrnuli drahšie i lacnejšie modely, pričom sme sa zamerali na objektívne porovnávanie ich dôležitých parametrov. Dôkladne sme analyzovali jednotlivé vlastnosti produktov a zhrnuli sme ich silnejšie aj slabšie stránky. Aby sme vám rozhodovanie a výber čo najviac uľahčili, ponúkame vám prehľadné recenzie modelov z nášho testu.

Víťaz testu

Honeywell ES800l

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, 4 rýchlostné stupne, 7-litrový zásobník, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Úmorného tepla už zrejme máte dosť. Riešením tohto nepohodlia v domácnosti alebo kancelárii môže byť práve tento ochladzovač vzduchu 3v1. V prvom rade môže ochladzovač vzduchu fungovať ako štandardný ventilátor. V horúcom počasí však skôr využijete možnosť vzduch zvlhčovať, čím výraznejšie ochladíte celý priestor. Nádoba na vodu má objem 7 litrov, čo je v danej triede štandardom. Pozitívom je, že je tu prítomný aj zásobník na ľad, ktorý efektivitu chladenia ešte zvýši. Regulovať môžete pritom výkon až v 4 úrovniach. Niektorí spotrebitelia si sťažovali na vyššiu spotrebu ľadu, čo je však prirodzené predovšetkým v začiatku, keď je priestor ešte vyhriaty. Po stabilizovaní teploty je spotreba nižšia.

Odparovacie chladenie za pomoci ľadu a chladenie so zvlhčovaním za pomoci vody sú tak ďalšími funkciami, ktoré vás v horúcich dňoch potešia. Pri prázdnej nádrži vás zariadenie upozorní výrazným akustickým signálom. Ovládať môžete ochladzovač vzduchu aj skrz diaľkové ovládanie, ktoré je v balení. Všetky podstatné kontrolky a funkcie máte k dispozícii na prednom ovládacom paneli. K dispozícii je aj časovač. Dizajnom zariadenie pripomína aj drahšiu konkurenciu, čo rozhodne pôsobí veľmi dobre.

Ochladzovač je podľa výrobcu vhodný do miestností s výmerou do 12 m2. Pre lepšiu manipuláciu sú na podvozku takisto kolieska. Čím oproti iným ochladzovačom Honeywell ES800l určite vyniká je enormne nízka hlučnosť. Ventilátor je extrémne tichý a pri práci ani pri oddychu vás nebude nijakým spôsobom rušiť. Ak vám teda neprekáža si za výhody tohto spotrebiča si priplatiť, rozhodne bude pre vás cez leto skvelý spoločníkom.

Pozitíva

Diaľkové ovládanie
Vzhľad
Maximálne tichý chod

Negatíva

Vyššia spotreba ľadu
Vyššia cena

Príkon: 38,1 W ● Objem nádržky na vodu: 7 l ● Počet rýchlostí: 4 ● Ionizátor: áno ● Hlučnosť: 25 dB ● Hmotnosť: x kg ● Rozmery: 32 x 73 x 25 cm (ŠxVxH)

Cenový trhák

Domo DO154A

Príkon 6 W, kapacita nádobky 750 ml, prietok vzduchu 110 m3/hod., hlučnosť 44 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stolný ochladzovač vzduchu Domo pripomína malú kompaktnú krabicu, ktorá zapadne do akejkoľvek miestnosti bez veľkej klimatizačnej jednotky. Dá sa povedať, že ide o veľmi lacný spôsob ochladzovania vzduchu. Zariadenie funguje na princípe cirkulácie vody a jej odparovaní cez ventilátor. Vzduch je v prístroji ochladzovaný prostredníctvom voštinovej membrány zalievanej vodou z čerpadla, a teda vyfukovaný vzduch zvlhčuje práve studená voda. Tá sa nachádza v zásobníku s objemom 0,75 litra.

Prietok vzduchu dosahuje hodnotu 110 m3/hod., čo postačí na ochladenie miestností v bežnej domácnosti. Zariadenie tiež produkuje veľmi málo hluku, a to na úrovni do 44 decibelov. Ide o veľmi jednoduchý model, čo sa odzrkadľuje na výkone a jednotlivých funkciách. Zariadenie ponúka len dve rýchlostné nastavenia, pričom absentuje možnosť automatického vypnutia a diaľkové ovládanie. Nastavovanie rýchlosti či samotné spúšťanie prevádzky ochladzovača vzduchu sa viaže na vstavané tlačidlá nachádzajúce sa vo vrchnej časti stroja.

Ochladzovač vzduchu Domo je pekným a funkčným doplnkom do bežnej domácnosti či kancelárie. Výkonnosť a praktickosť z neho robí naozaj zaujímavý kúsok, pričom vyzdvihnúť treba najmä možnosť jednoduchého umytia filtra a pomerne tichý chod v prvom rýchlostnom stupni. Druhá rýchlostná úroveň spôsobuje rýchlejšie miznutie vody zo zásobníka a zvýšenú hlučnosť, avšak vzhľadom na nízku cenu sú tieto aspekty zanedbateľné.

Pozitíva

Kompaktný a funkčný výrobok
Tichý chod v prvom rýchlostnom stupni

Negatíva

Bez automatického vypnutia a diaľkového ovládania
Druhá rýchlostná úroveň spôsobuje rýchle miznutie vody

Príkon: 6 W ● Objem nádržky na vodu: 0,75 l ● Prietok vzduchu: 110 m3/hod. ● Hlučnosť: do 44 dB ● Hmotnosť: 1,4 kg ● Rozmery (š x v x h): 16 x 21 x 21 cm

Náš TIP

ECG ACR 5570

4 funkcie (ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, ionizátor), 3 rýchlostné stupne, regulácia časovača, 6-litrový zásobník, hlučnosť 61,6 dB, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Označenie tip našej redakcie si vyslúžil ochladzovač vzduchu ECG ACR 5570. Tento model vyniká okrem štandardných 3 funkcií (ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač) aj možnosťou ionizovať vzduch. K dispozícii má takisto 3 stupne rýchlosti prúdenia vzduchu – nízku, strednú, vysokú. Ako chladiace médium v ňom môžete použiť studenú vodu, vodu s ľadom i chladiace vložky.

Objem vyberateľného zásobníka je približne 6 litrov. Parametre ako hmotnosť okolo 6,05 kg či príkon 70 W sú menšie, čo však pre spotrebiteľa môže byť výhodou. Nižšou no zároveň porovnateľnou je aj hlučnosť, ktorá má 61,6 dB. Napriek vyššie uvedenej hmotnosti je vďaka 4 otočným dvojitým kolieskam a integrovanému madlu manipulácia s ochladzovačom omnoho jednoduchšia. Model vyniká systémom automatického vypnutia (po vyprázdnení zásobníka) a funkciou regulovania časovača na obdobie 1 hodiny, 2, 4 či 8 hodín. Prednosťou, ktorú viacerí ocenia, je aj komfortné diaľkové ovládanie.

Pozitíva

Funkcia ionizácie
Kolieska a madlo na manipuláciu
Diaľkové ovládanie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Vyššia hmotnosť
Hlučnejšia prevádzka

Príkon: 70 W ● Objem nádržky na vodu: 6 l ● Prietok vzduchu: - ● Hlučnosť: 61,6 dB ● Hmotnosť: 6,05 kg ● Rozmery: 33 x 70,4 x 25 cm (ŠxVxH)

Klarstein IceWind Plus

4 rýchlosti prúdenia vzduchu, 2 funkcie – ochladenie alebo zvlhčenie vzduchu, 3 režimy, 7-litrová kapacita nádrže, čas chladenia 8 hodín, hlučnosť necelých 58 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ochladzovač Klarstein IceWind Plus síce patrí do vyššej cenovej kategórie, no ako jediný spomedzi vybraných modelov má nastaviteľné až 4 rýchlosti prúdenia vzduchu. Avšak k dispozícii má iba 2 funkcie – ochladenie alebo zvlhčenie vzduchu. Na výber máte tiež normálny, prírodný alebo spánkový režim.

Ochladzovač môže zaujať aj 7-litrovou kapacitou nádrže. Hmotnosť 6,6 kg je porovnateľná s hmotnosťou ochladzovača ECG ACR 5570. Model môžete jednoducho ovládať buď priamo na zariadení prostredníctvom dotykového displeja, alebo pomocou diaľkového ovládania. Čas chladenia je postačujúci a vydrží približne 8 hodín.

Model má spotrebu 49 W a hlučnosť necelých 58 dB. Práve tichý chod si v recenziách chválili aj vlastníci tohto ochladzovača, podľa ktorých je model vhodný aj do kancelárií či spálne. Okrem toho kladne hodnotili samotné chladenie, jednoduchú obsluhu, univerzálny dizajn a tiež dostatočnú dĺžku kábla 1,9 m.

Pozitíva

4 rýchlosti prúdenia vzduchu
Kapacita nádržky (7 l)
Tichší chod

Negatíva

Vysoká cena
Iba 2 funkcie
Väčšia hmotnosť

Príkon: 49 W ● Objem nádržky na vodu: 7 l ● Prietok vzduchu: 330 m3/h ● Hlučnosť: 58 dB ● Hmotnosť: 6,6 kg ● Rozmery: 32 x 80 x 33 cm (ŠxVxH)

Klarstein Skyscraper Ice

Zariadenie 4 v 1 (ochladzovač vzduchu, ventilátor, zvlhčovač, filtrovanie vzduchu), prietok vzduchu na úrovni 210 m³/h, príkon 45 W, výklopná časť schopná otáčať sa o 180 °.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zariadenie z dielne nemeckého výrobcu Klarstein nesúceho označenie Skycraper Ice pracuje na princípe odparovania vody, ktorú je možné naliať do 6-litrovej nádrže. Problém môže podľa používateľských recenzií nastať s jej celkovým vyčistením. Nádrž totiž nie je z tela zariadenia možné vybrať celú, preto sa pri jej čistení budete musieť uskromniť. Výhodou oproti konkurenčným jednotkám je však výrazne prijateľnejšia cena, a to aj napriek stále slušnému prietoku vzduchu na úrovni 210 m³/h

Skycraperu dopomáhajú k lepšej účinnosti aj chladiace balíčky, ktoré je však pred použitím potrebné zmraziť. Okrem funkcie ochladzovania vzduchu ho zariadenie zároveň čistí a ionizuje. V prvej fáze zbaví Skycraper vzduch častíc prachu, v tej druhej sa postará o odstránenie nepríjemných kuchynských pachov, pachov z cigaretového dymu či choroboplodných zárodkov. Klarstein Skyscraper Ice disponuje príkonom na úrovni 45 W, s ohľadom na robustnejšie klimatizačné jednotky je tak jeho prevádzka neporovnateľne ekonomickejšia. Jeho výhodou je aj výklopná časť schopná otáčať sa o 180 °. Vďaka nej dokáže Klarstein Skyscraper Ice rozdistribuovať ochladený vzduch do miestnosti rýchlejšie a efektívnejšie.

Prístroj je možné ovládať pomocou navigačného panelu na jeho hornej strane, prípadne pomocou priloženého diaľkového ovládača. Ponúka aj funkciu časovača a možnosť zapínania v 30-minútových intervaloch, a to až po dobu 7,5 hodín. Pri troch rýchlostných stupňoch (nízky, stredný, vysoký) ponúka aj tri prevádzkové režimy (normálny, noc a príroda). Nespornou výhodou Skyscraperu v porovnaní s inými klimatizačnými jednotkami sú jeho rozmery a váha. Tá sa zastavila na hodnote približne 6 kilogramov. Ochladzovač je vysoký 95 a široký 28 centimetrov.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Kompaktnosť
Funkcie 4v1

Negatíva

Nutnosť mrazenia chladiacich balíčkov
Nejde o klasickú klimatizáciu
Nižšia efektivita chladenia

Typ: ochladzovač vzduchu, ventilátor, zvlhčovač, filtrovanie vzduchu ● Príkon: 45 W ● Energ. trieda chladenia: - ● Prietok vzduchu: 210 m3/h ● Max. hlučnosť: - dB ● Hmotnosť: 6 kg

Sencor SFN 5011WH

3 funkcie (ochladzuje, zvlhčuje a prečisťuje vzduch), príkon 45 W, objem nádržky na vodu 3 l, prietok vzduchu 90 m3/hod., hlučnosť 45 – 47 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ochladzovač vzduchu Sencor spĺňa tri funkcie. Ochladzuje, zvlhčuje a prečisťuje vzduch. Praktickosť tohto modelu spočíva v integrovanej rukoväti a štyroch pojazdných kolieskach, ktoré významne uľahčujú manipuláciu so zariadením. Vyberateľný zásobník na vodu má objem 3 litre, čo sa dá považovať za optimálnu kapacitu. Táto alternatíva mobilnej klimatizácie dosahuje prietok vzduchu 90 m3/hod. Pre účinnejšie chladenie výrobca prikladá aj dve chladiace náplne.

K dispozícii sú tri rýchlostné stupne a tri voliteľné prevádzkové režimy. Kým režim Natural simuluje prírodný vánok, program Normal zabezpečuje bežnú prevádzku so stabilným chladením. Veľmi výhodným bonusom je režim Sleep, ktorý sa postará o príjemné ovzdušie počas spánku. V prípade tohto modelu je k dispozícii aj funkcia automatického vypnutia. Spotrebiteľské nastavenie umožňuje konfiguráciu časovača na automatické zastavenie prevádzky v rozsahu 1 až 8 hodín, pričom bez nastavenia sa zariadenie vypne po 15 hodinách nečinnosti. Všetky parametre je možné prispôsobiť prostredníctvom diaľkového ovládania alebo tlačidlami vo vrchnej časti ochladzovača vzduchu. Jednotlivé nastavenia sa zobrazia na LED paneli na stojane. Výhodou je pomerne tichý chod v rozsahu 45 až 47 decibelov.

Ochladzovač vzduchu Sencor je skôr vhodný do menších priestorov, a to najmä v dôsledku slabšieho výkonu. Výhodou je diaľkové ovládanie so šesťmetrovým dosahom a jednoduchá obsluha. Možno to nie je klíma, no v horúčavách dožičí aspoň relatívne ochladenie. Hlučnosť je v prípade ochladzovačov vzduchu veľmi diskutabilná. Kým niektorým spotrebiteľom príde hladina hluku v poriadku, pre iných je hlučnosť vysoká. V prípade ochladzovačov vzduchu a ventilátorov však mnohé závisí od nastaveného rýchlostného stupňa.

Pozitíva

Diaľkové ovládanie
Jednoduchá obsluha
V horúčavách je dostatočným pomocníkom na ochladenie

Negatíva

Slabší výkon
Do malých priestorov

Príkon: 45 W ● Objem nádržky na vodu: 3 l ● Prietok vzduchu: 90 m3/hod. ● Hlučnosť: 45 – 47 dB ● Hmotnosť: 3,5 kg ● Rozmery (š x v x h): 22,7 x 59,5 x 22 cm

Concept OV5200

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač a ionizátor v jednom, 4 prevádzkové režimy, 3 rýchlostné stupne, 7,5-litrový zásobník, chladenie po dobu 8 hodín.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Titul víťaza testu získal Concept OV5200 nielen na základe dobrého pomeru ceny a kvality, ale aj vďaka pozitívnym ohlasom zo strany spotrebiteľov. Tento ochladzovač vzduchu sa môže pochváliť až 4 funkciami. Okrem chladenia ho tak môžete využiť ako klasický ventilátor, zvlhčovač a tiež ako ionizátor vzduchu, čo uvítajú ľudia s častými bolesťami hlavy či alergici. Okrem nich má aj 4 prevádzkové režimy (normálny, prirodzený, nočný a inteligentný). Prúdenie vzduchu si viete prispôsobiť vďaka 3 nastaviteľným rýchlostiam, čo je však u ochladzovačov podobnej alebo nižšej ceny štandard.

Prístroj chladí vzduch cez vodné filtre a na jeho prevádzku stačí naplnenie nádržky vodou. Výhodou je zásobník so slušným objemom 7,5 litra, prístroj sa po vyprázdnení zásobníka automaticky vypne. Maximálny čas chladenia je uvádzaný približne na 8 hodín, pričom je časovač možné nastaviť po polhodinových krokoch. Nastavenie funkcií by malo byť vďaka vlastným tlačidlám pomerne jednoduché. Mnohých poteší aj praktická možnosť diaľkového ovládania.

Medzi podstatné parametre radíme aj príkon 110 W a hlučnosť 64 dB, ktorá je pre lepšiu predstavu porovnateľná so zvukom elektrického holiaceho strojčeka. Dostatočnú stabilitu zabezpečuje hmotnosť 8 kg, no vďaka 4 pojazdovým kolieskam a madlu je podľa referencií spotrebiteľov manipulácia s ochladzovačom jednoduchá. Výhodou sú tiež 2 kusy chladiacich náplní do vody, ktoré sú súčasťou balenia a vcelku postačujúca 1,8-metrová dĺžka prívodného kábla.

Pozitíva

Funkcia ionizácie
Veľký objem nádržky (7,5 l)
Systém automatického vypnutia

Negatíva

Vyššia cena
Hlučnosť (64 dB)
Vyššia hmotnosť

Príkon: 110 W ● Objem nádržky na vodu: 7,5 l ● Prietok vzduchu: - ● Hlučnosť: 64dB ● Hmotnosť: 8 kg ● Rozmery: 39 x 90 x 32 cm (ŠxVxH)

Ďalšie zaujímavé produkty

Okrem nami vybraných ochladzovačov vzduchu sa na trhu stretnete s omnoho väčším množstvom modelov od rôznych výrobcov. Niektoré zaujmú slušnými parametrami, iné pomerom ceny a kvality, výhodnou cenou či pozitívnym hodnotením. Ak ste medzi predchádzajúcimi modelmi nenašli to, čo hľadáte, ponúkame vám krátky prehľad niekoľkých ďalších alternatív.

Ochladzovač, zvlhčovač, ventilátor aj ionizátor. Okrem týchto 4 funkcií má Sencor SFN 9021 WH možnosť nastavenia štandardných 3 rýchlostných stupňov a 3 režimov (normálny, prírodný, nočný). Disponuje tiež dostatočne veľkým objemom nádržky (6 litrov) a hmotnosťou 7,5 kg. Spomedzi nami vybraných modelov má však najvyššiu hlučnosť 66 dB.

6,6-kilový ochladzovač vzduchu Klarstein Maxfresh so spotrebou okolo 56 W nezaradíme medzi úplne najlacnejšie modely. Rozhodne však zaujme nádržkou so 6-litrovoukapacitou a tiež pomerne nízkou hlučnosťou 51 dB. Model má štandardný počet režimov – normálny, prírodný a nočný.

Ochladzovač vzduchu ETA Coolio Mini 1568 90000 je určený na jednoduchšie využitie. Ide o menší a praktický model s neveľkým objemom 270 ml, hmotnosťou 0,96 kg a spotrebou energie 7 W. Čas chladenia sa pohybuje v rozmedzí od 3 do 5 hodín. Avšak s ohľadom na rozmery produktu radíme hlučnosť 60 dB k jeho nie najlepším vlastnostiam.

Lacnou voľbou je ochladzovač vzduchu Livington Arctic Air M21331. Ponúka 3 rýchlostné stupne, chladí, osviežuje a zvlhčuje. Ide o kompaktný a ľahký prístroj, ktorý môžete zapojiť do elektrickej zástrčky, pripojiť na akumulátor alebo notebook.

Ochladzovač Lanaform Breezy Cube s hmotnosťou 1,33 kg, spotrebou 7 W, hlučnosťou 24 dB a časom chladenia v rozmedzí 2 až 4 hodín prezentuje modely lacnejšej cenovej kategórie. K dispozícii má však okrem chladenia aj zvlhčovaciu funkciu a možnosť využitia bieleho LED svetla.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Okrem technických parametrov nám pri výbere produktu občas pomôže aj informácia o samotnej predajnosti výrobku. Na základe údajov z cenového porovnávača Heureka.sk vám ponúkame zoznam tých najpredávanejších ochladzovačov vzduchu. Časom sa však predajnosť výrobkov môže meniť, a preto tabuľku pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SFN 9021WH 5* Zobraziť produkt
Evapolar evaSMART EV-3000 C 5* Zobraziť produkt
Livington Arctic Air M21331 5* Zobraziť produkt
Silvercrest STLKS 10 A1 5* Zobraziť produkt
Platinium BL-138DLR 5* Zobraziť produkt

Svieži a chladný vzduch v letných horúčavách ocení hádam každý z nás. Počas takýchto dní sú preto ideálnym riešením ochladzovače vzduchu, ktoré sa v súčasnosti tešia čoraz väčšej obľube medzi spotrebiteľmi. Ich základ tvorí ventilátor s chladiacim systémom, ktorý funguje na princípe dodania studenej vody či ľadu. Nízka spotreba, pomerne tichý chod i ľahká manipulácia patria medzi hlavné výhody týchto produktov. Ochladzovače navyše vzduch aj zvlhčujú, čo má pre ľudský organizmus pozitívne účinky. Ak ste sa rozhodli zakúpiť si tohto pomocníka, no neviete, čo treba pri výbere zohľadniť, prečítajte si nášho sprievodcu výberom.

Ako vybrať ochladzovač vzduchu

 • Príkon
 • Objem nádržky na vodu
 • Prietok vzduchu
 • Rýchlosť prúdenia vzduchu
 • Hlučnosť
 • Hmotnosť a mobilita
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Príkon

Ak chcete zistiť, koľko energie ochladzovač spotrebuje, medzi uvedenými parametrami rozhodne neprehliadnite príkon (spravidla vo W, zriedka kW). Spotreba elektriny je však u ochladzovačov vzduchu všeobecne nízka. Jednoduchšie modely majú príkon okolo 5 W a naopak najvýkonnejšie aj okolo 200 W. Priemerný príkon ochladzovačov sa pohybuje od 30 do 70 W. Ak teda hľadáte výkonnejší typ, zamerajte sa aj na vyšší príkon.

Kapacita nádržky na vodu

Ochladzovače vzduchu fungujú na základe dodania studenej vody či ľadu, preto je objem nádržky na vodu dôležitým parametrom. Kapacita zásobníka určuje, ako často bude potrebné vodu dopĺňať. Všeobecne platí, že čím väčší objem, tým dlhšie dokáže spotrebič chladiť, no dĺžka chladenia závisí aj od výkonu jednotlivých modelov. Menšie modely majú spravidla objem do 1 litra, zatiaľ čo výkonnejšie ochladzovače mávajú štandardne 7-litrové nádržky. Veľkoobjemové modely s kapacitou nádrže do 60 litrov sú skôr výnimočné.

Prietok vzduchu

Napriek tomu, že ide o dôležitý údaj, mnoho výrobcov tento parameter neuvádza. Hodnota prietoku vzduchu v podstate ukazuje výkon daného ochladzovača. Platí, že čím je prietok vyšší, tým rýchlejšie sa objem vzduchu ochladí. Tento parameter sa zvykne udávať v m3/hod., pričom do priestranných  miestností odporúčame modely s vyššou hodnotou (pre predstavu – hodnota prietoku vzduchu lacnejšieho ochladzovača do menších miestností je do 500 m3/hod.). Ak však tento parameter pri vybranom modeli chýba, poradiť si môžete na základe uvedeného príkonu zariadenia. Čím je uvedený príkon vyšší, tým výkonnejší by mal byť aj konkrétny ochladzovač vzduchu.

Rýchlosť prúdenia vzduchu

Pri výbere ochladzovača sa tiež oplatí pozerať na rýchlosti prúdenia vzduchu. Hoci by malo ísť o štandard, nájdete modely aj bez tejto možnosti. Rýchlosti prúdenia vzduchu sú však zvyčajne na úrovni 3 voliteľných stupňov, pričom si môžete vybrať nízku, strednú alebo vysokú intenzitu prúdenia vzduchu. U drahších modelov sa môžete stretnúť aj so 4 rýchlosťami.

Ochladzovač vzduchu – rýchlosť prúdenia vzduchu

Hlučnosť

Nezabúdajte ani na hlučnosť prístroja. V súvislostí s tým je vhodné vopred zvážiť, v akej miestnosti budete ochladzovač používať. Ak by ste chceli ochladzovač využívať primárne počas noci a spánku, tento parameter je o to dôležitejší.

Hlučnosť ochladzovačov vzduchu sa štandardne pohybuje medzi 25 dB až 66 dB, pričom najväčší zdroj hluku predstavuje ventilátor. Parameter hlučnosti však môže závisieť aj od samotného výkonu produktu. Dobrou správou je, že niektoré drahšie modely majú napriek vyššej hlučnosti nastaviteľný nočný režim, ktorý znižuje intenzitu hluku na minimum.

Hmotnosť a mobilita

Hmotnosť prístroja ovplyvní, ako ľahko s ním dokážete manipulovať. Treba tiež myslieť na to, že uvedený parameter ráta s prázdnou nádržkou na vodu, a tak výsledná hmotnosť závisí aj od objemu zásobníka. Na trhu si môžete vybrať hneď z niekoľkých váhových kategórií. Tie najmenšie modely – určené na ochladenie osobného priestoru (napríklad v kancelárii) majú hmotnosť okolo 1,5 kg a sú teda ľahko prenosné. Výkonné bytové ochladzovače sa pohybujú zväčša od 6 do 10 kg, pričom tie najvýkonnejšie môžu vážiť 20 a viac kg.

Ako sme už naznačili, mobilita je ovplyvnená najmä hmotnosťou. Pri výbere ťažších ochladzovačov na to netreba zabúdať, pretože nie každý model disponuje pojazdovými kolieskami. Na mobilitu a celkovú manipuláciu však vplýva aj kvalita koliesok či možnosť uchopenia pomocou madla (spravidla sa vyskytuje u väčších modelov).

Funkcie ochladzovačov vzduchu a príslušenstvo

V neposlednom rade je tiež dobré vedieť, aké funkcie model ponúka. Väčšina z nich totiž aj napriek označeniu „ochladzovač“ dokáže omnoho viac. Samozrejme, závisí to vždy od vlastností konkrétneho typu. S akými funkciami sa u modelov môžete stretnúť?

 • Ochladzovač 3v1: Modely 3v1 poskytujú chladenie, zvlhčenie a tiež čistenie vzduchu. V prípade ochladzovača s funkciou čistenia vzduchu netreba zabúdať na pravidelné vymieňanie filtra, ktorý sa časom naplní nečistotami.
 • Ionizácia: Táto funkcia sa spravidla vyskytuje u drahších a výkonnejších modelov. Pomocou ionizácie sa vzduch čistí od prachu či iných škodlivých látok, a preto je vhodný aj pre ľudí trpiacich alergiami. Bojuje tiež proti šíreniu húb, plesní, roztočov i vírusov.
 • Ohrievanie vzduchu: Zaujímavou funkciou, ktorú niektoré ochladzovače ponúkajú, je aj ohrievanie vzduchu, čím sa prístroj stáva využiteľným aj v zimnom období.
 • Časovač: Vďaka časovaču môžete sami regulovať dĺžku chladenia. Výhodou je nielen nastavenie automatického vypnutia, ale aj doby, kedy chcete ochladzovač zapnúť. Štandardný časový interval je do 7 až 8 hodín.
 • LED displej: LED displej sa zvyčajne vyskytuje u drahších modelov. Ide o zaujímavý doplnok, ktorý vás bude prehľadne informovať o nastavení ochladzovača.
 • Indikátory: Mnohých spotrebiteľov potešia aj indikátory, ktoré poskytujú informácie o aktuálnom stave chladenia.
 • Ukazovateľ vodnej hladiny: Podobnou pomôckou vie byť aj ukazovateľ vodnej hladiny, ktorý informuje o hladine vody nachádzajúcej sa v nádržke.
 • Ovládanie: Ovládanie produktu býva spravidla pomocou tlačidiel či dotykového panela. Niektoré drahšie modely ponúkajú aj možnosť ovládania na diaľku. Diaľkové ovládače tak uvítajú nielen zákazníci s vyššími nárokmi na komfort, no dopomôcť môžu aj ľuďom so zdravotnými problémami.
 • Relaxačné osvetlenie: Rozhodne nejde o nevyhnutnosť, no aj tak ju mnohí ocenia. Funkcia relaxačného osvetlenia ponúka možnosť meniť farebné podsvietenie ochladzovača podľa nálady.

Ochladzovač vzduchu s diaľkovým ovládaním

Cena a kvalita spolu súvisia

Nielen technické parametre či predajnosť, ale aj cenový faktor a výrobcovia sú pri kúpe produktov dôležité. V našom porovnávacom teste sme sa zamerali na ochladzovače vzduchu ako z vyššej, tak i z nižšej cenovej kategórie.

Na trhu sa môžete stretnúť s pomerne lacnými modelmi do 20 eur. Ide o jednoduché ochladzovače, ktoré spĺňajú základné funkcie. Vďaka malým rozmerom sú ľahko prenosné a vhodné na ochladenie osobného priestoru. Napriek nízkej cene však mnohé ponúkajú štandardnú 3-stupňovú reguláciu rýchlosti prúdenia vzduchu.

Strednú cenovú triedu okolo 40/50 eur a viac prezentujú o niečo výkonnejšie modely. Zvyčajne disponujú viacerými funkciami (napríklad chladenie, zvlhčenie a čistenie vzduchu). Ich výhodou je takisto väčší objem nádržky na vodu, s čím môže súvisieť aj dlhšie obdobie chladenia vzduchu.

K najvyššej cenovej kategórii (nad 100 eur) patria spravidla najkvalitnejšie a najvýkonnejšie modely. K štandardným 3 funkciám sa často pridáva aj možnosť ionizovať vzduch, čo je vítané napríklad u alergikov. Tieto ochladzovače sú vybavené objemnou nádržkou a sú tiež vhodné na chladenie priestrannejších miestností. Hoci majú väčšie rozmery, a teda aj hmotnosť, manipulácia s nimi je vďaka pojazdovým kolieskam a madlu pomerne jednoduchá.

Recenzie chvália Klarstein, Concept i Agu

Ochladzovače značky Klarstein patria síce k drahším modelom, no pre dobrý pomer ceny a kvality sa právom tešia pozitívnym hodnoteniam svojich spotrebiteľov. Strednú až vyššiu cenovú kategóriu zastupujú ochladzovače Sencor, Concept a Eta. Naopak, medzi menej nákladnými modelmi si získali svoje miesto Camry, Rovus či Aga. V neposlednom rade vynikla aj značka DeLonghi, ktorú chválili najmä náročnejší zákazníci.

Otázky a odpovede – FAQ

Ak vaše otázky ostali naďalej nezodpovedané, ponúkame vám prehľad najčastejšie kladených otázok. Možno práve medzi nimi nájdete odpovede, ktoré hľadáte. V prípade ďalších nejasností nám pokojne napíšte do komentárov. Sekciu otázky a odpovede pravidelne dopĺňame.

Podobne ako väčšina zariadení, aj ochladzovače vyžadujú istú údržbu, nepredstavuje to však zložité kroky. V prvom rade ide o dolievanie vody do nádržky a jej občasné umytie. Ak máte model s funkciou čistenia vzduchu, potrebné je tiež pravidelne vymieňať filter, keďže sa naplní prachom a nečistotami. Po istom čase je vhodné vymeniť alebo len vyčistiť chladiace doštičky a tiež lopatky ventilátora.

Pri takomto rozhodovaní vám pomôže zistenie podmienok miesta, na ktorom chcete prístroj využívať. Ak máte v miestnosti vlhký vzduch (nad 50 %), lepšiu voľbu bude predstavovať klimatizácia. Naopak, pre miestnosti so suchším vzduchom sú vhodnejšie ochladzovače.

Áno, najmä kvalitnejšie modely s ionizačnou funkciou disponujú prepracovaným filtračným systémom, vďaka ktorému je v miestnosti čistejší vzduch nielen od prachu, ale v jarnom období aj od peľu, čo je vhodné práve pre ľudí s alergiami.

Cenový trhák

Camry CR 7321

3 funkcie (chladí, čistí, zvlhčuje), regulácia smeru vzduchu (hore/dole), 3 rýchlostné stupne, pollitrová kapacita nádržky, hlučnosť 42 až 51 dB, farebné LED podsvietenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ochladzuje, čistí a zvlhčuje. Model Camry CR 7321 disponuje 3 funkciami, čo s ohľadom na jeho nižšiu cenu vnímame pozitívne. Medzi jeho silnejšie stránky radíme aj možnosť nastavenia smeru vzduchu (nahor/nadol). Spotrebitelia dobre hodnotili najmä pomer ceny a výkonu, jednoduchosť ovládania a tiež dizajn. Podľa ich referencií tak ide o výkonný a praktický ochladzovač. Zhodli sa však na tom, že v prípade tohto modelu netreba očakávať schladenie celej miestnosti. Pre iba pollitrovú kapacitu nádržky je vhodný skôr do menších priestorov.

Tento lacný model ponúka možnosť nastavenia z 3 rýchlostí prúdenia vzduchu. Hlučnosť v rozmedzí 42 až 51 dB predstavuje takisto výhodu. Kompaktný ochladzovač s hmotnosťou 2,1 kg a príkonom iba 5 W je vybavený 1,2-metrovým USB káblom. Zaujímavou funkciou je výber zo siedmich farieb LED podsvietenia, čo môžu uvítať aj spotrebitelia mladšej vekovej kategórie.

Pozitíva

Nízka cena
Funkcie 3v1
Tichší chod

Negatíva

Malý objem nádržky
Neochladí celú miestnosť
Kratší čas chladenia

Príkon: 5 W ● Objem nádržky na vodu: 0,5 l ● Prietok vzduchu: 45 m3/h ● Hlučnosť: 42 – 51 dB ● Hmotnosť: 2,1 kg ● Rozmery: 17 x 17 x 17 cm (ŠxVxH)

Rovus Arctic Air Ultra

Chladí, čistí a zvlhčuje, kapacita nádobky 550 ml, doba prevádzky 12 hodín, technológia Hydro-chill, umývateľný penový filter, hlučnosť 52,4 dB, funkcia nočného svetla.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Prenosný ochladzovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra vzduch nielen chladí, ale ho zároveň čistí a zvlhčuje. Napriek malej kapacite nádobky (550 ml) dokáže byť pri nižšej rýchlosti v prevádzke až 12 hodín. Prístroj vzduch ochladzuje odparovaním, pomocou technológie Hydro-chill chladí vzduch len pomocou vody a ventilátora.

Rovus Artic Air Ultra vzduch zvlhčuje a čistí ho od alergénov a zápachu. V jeho útrobách sa skrýva umývateľný penový filter, ktorý sa dá prať v práčke. Predná mriežka sa dá nastaviť, vďaka čomu si môžete zvoliť smer fúkania chladného vzduchu.

Vyberať sa dá z 3 rýchlostí, čo je viac-menej štandard, hlučnosť je iba 52,4 dB, takže ochladzovač možno považovať za veľmi tichý. Zaujala nás funkcia nočného svetla, prístroj vyžaruje jemné relaxačné svetlo, ktoré nie je rušivé. Výkon je 5 W, dĺžka kábla 180 cm, čo umožňuje ochladzovač umiestniť kamkoľvek.

Pozitíva

Dĺžka prevádzky
FUnkcia nočného osvetlenia
Tichší chod

Negatíva

malý objem nádržky
nedostatok informácií od výrobcu

Príkon: 5 W ● Objem nádržky na vodu: 0,55 l ● Prietok vzduchu: - ● Hlučnosť: 52,4 dB ● Hmotnosť: - ● Rozmery: -

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Klarstein Skyscraper Frost ACO4 čierny

od €
Štýlový a výkonný multifunkčný ochladzovač vzduchu prinesie do vašej domácnosti vítané osvieženie. V horúcich letných dňoch ho využijete ako...

Klarstein Iceberg Pure HTR7 biely

od €
Vďaka vysokému prietoku vzduchu 283 m³/h rozhýbe zariadenie Klarstein Iceberg Pure ako ventilátor letný vzduch a vytvára príjemný vánok v troch...

Klarstein Maxfresh ACO6 čierny

od 95,90 €
ochladzovač vzduchu • príkon 65 W • rýchlosť prúdenia vzduchu 12,9 m/s • objemový prietok 7,4 m3/min • 3 úrovne výkonu • 3 režimy prúdenia...

Klarstein Skyscraper Ice čierny 10029328

od 129,00 €
Štvornásobne osviežujúci, štýlový vežový ventilátor. Ochladzovač vzduchu 4 v 1 Klarstein Skyscraper Ice ti poskytne najlepšiu klímu s efektivitou...

Somogyi LH 300

od 40,50 €
SOMOGYI LH 300 ochladzovač vzduchu poskytne svieže prostredie v byte alebo kancelárii. Výhodu je mobilita a umožní tak rýchlu možnosť zmeniť...

Sencr SFN 9011SL

od 110,90 €
Ochladzovač vzduchu 3 Funkcie v jednom: Letný ventilátor Zvlhčovač vzduchu Ochladzovač vzduchu Možnosť vypnutia funkcie zvlhčovania vzduchu...

Klarstein Skyscraper Ice biely

od 129,90 €
Elegantný multifunkčný prístroj kompaktných rozmerov je ideálnou voľbou do akýchkoľvek priestorov. Pomocou oscilácie ochladí aj väčšiu miestnosť,...

Rohnson R-872 Refresh

od 74,00 €
ochladzovač vzduchu • príkon 80 W • rýchlosť prúdenia vzduchu: 450 m³/h • 3 rýchlosti • filter z prírodných vlákien • prachový filter • hlučnosť...

ETA Coolio 0568 90000

od 85,00 €
ochladzovač vzduchu • 3 rýchlosti ventilátora • 3 režimy prúdenia vzduchu • vzduchový výkon: 6 m3/min. • hmotnosť 8,1 kg • ventilátor • funkcia...

Ardes AR5R04

od 62,40 €
ochladzovač vzduchu • objem vodnej nádržky 2,5 l • automatické oscilačné lamely • 3 rýchlosti • kolieska a držadlo pre presun • ukazovateľ...

Klarstein Skyscraper Ice sivý

od €
Elegantný multifunkčný prístroj kompaktných rozmerov je ideálnou voľbou do akýchkoľvek priestorov. Pomocou oscilácie ochladí aj väčšiu miestnosť,...

Klarstein Maxfresch Ocean AC06 modrý

od €
Maximálne osvieženie! Ochladzovač vzduchu 3-v-1 Klarstein Maxfresh Ocean prináša dokonalé ochladenie počas horúcich letných dní. Ako ventilátor,...

Ďalšie články z kategórie Veľké spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(92.4%)

Komentáre
Radka 26.Jun.2021

Na základe odporúčania mojich známych som si vybrala ochladzovač vzduchu Concept OV5200. Samozrejme, nečakajte taký výkon, aký poskytuje klasická klimatizácia, ale príjemné osvieženie vám tento prístroj určite poskytne. Páči sa mi, že ochladzovač nevysušuje vzduch, čo je pri klimatizácii bežné a jeho mobilita dovoľuje mať ho tam, kde práve potrebujem. Zatiaľ chladí super a ešte lepšie výsledky dosahuje, keď sa tam dám kus ľadu. V týchto dňoch ho naplno využívam a som s ním spokojná, svoju prácu odvádza veľmi dobre.

Odpovedať

Jakub Š. 26.Jun.2021

Mám CAMRY CR 7321, pretože tento kompaktný ochladzovač mal veľmi nízku cenu. Páčil sa mi aj dizajn, ktorý mi pripomína staré počítače z čias dávno minulých. :-) Napriek tomu, že ochladzovač je malý, ponúka slušný výkon. V malej izbe ma v týchto horúčavách osvieži a to mi stačí. Má tichú prevádzku, nízku spotrebu energie a páči sa mi, že sa napája cez USB kábel - ten je dostatočne dlhý, preto ma neobmedzuje. Disponuje troma stupňami otáčok a má sedem rôznych farieb LED osvetlenia, čo je príjemné spestrenie. Nádržka na vodu je pomerne malá, no mne vydrží cca. 8 hodín na jedno naliatie. Oceňujem, že smer vzduchu ochladzovania sa dá meniť - hore alebo dole. Ak ho nechcete napájať cez notebook, budete si musieť dokúpiť napájací zdroj. Potom ho stačí zapojiť do elektrickej zásuvky a užívať si jeho výhody. Za tú cenu ho určite odporúčam.

Odpovedať

Hilda F. 30.Jun.2021

Kúpila som si ECG ACR 5570 a zatiaľ som s ním spokojná. Po zakúpení stačí vybaliť, naliať vodu a zapnúť. Všetko hneď ide a s inštaláciou nie je žiaden problém, čo je super. Vzduch sa príjemne ochladí, no trocha mi prekáža vyššia hlučnosť. Zišlo by sa mi, keby je ochladzovač tichý, aby som ho mohla používať aj počas spánku. Treba rátať s tým, že ochladzovač nemá takú chladiacu silu ako klimatizácia. Preto dokáže vychladiť len určitú časť miestnosti. Umiestňujem si teda vždy do blízkosti, aby bolo ochladenie citeľné. Ochladzovač vzduchu odporúčam, ale druhýkrát by som si ho už asi nekúpila kvôli vyššej ceny. Dajú sa zohnať aj lacnejšie s podobným výkonom.

Odpovedať

Palino 30.Jun.2021

Ja mám starší model Rovus ARCTIC AIR ULTRA, ktorý som po roku opäť vytiahol zo skrine a v týchto horúcich dňoch ma teší. Ochladzovač má kompaktné rozmery, je malý a ľahko prenosný, preto ho môžem mať vždy po ruke. Je ideálny na rýchle osobné osvieženie a pretože je to v podstate malý ventilátor s nádržkou na vodu, netreba od neho čakať zázraky. Ak si však ochladzovač umiestnite do blízkosti seba, ochladenie pocítite. Kúpu neľutujem, no treba priznať, že ochladzovače sú hlučnejšie než by ste očakávali. Odporúčam ho každému, kto si chce spríjemniť pobyt v interiéri počas horúčav.

Odpovedať

Jožko 02.Jul.2021

Mám Livington Arctic Air, ktorý ochladzuje priestor pomocou odparovania vody. Chod je pomerne tichý, čo oceňujem, no chladiace účinky sú minimálne, hoci má ochladzovač relatívne veľkú nádržku na vodu. Treba rátať s tým, že ochladenie pocítite len v tesnej blízkosti okolo seba, čiže prístroj si musíme umiestnite do svojej blízkosti. Plus dávam za nastavenie rýchlosti a výdrž cca. 8 hodín pri nízkom chode. Ak si nastavíte vyšší stupeň, výdrž bude okolo dvoch hodín. Tento malý vetráčik sympaticky vyzerá, no ocení ho len veľmi nenáročný používateľ. Mne vyhovuje, nakoľko som potreboval len spríjemnenie klímy počas týchto teplých dní.

Odpovedať

Jano N. 07.Aug.2021

Za skvelý ochladzovač vzduchu považujem Klarstein Skyscraper Frost ACO4, ktorý stojí len niečo málo cez stovku, čo je za ponúkaný výkon skvelá cena. Pôvodne som chcel ventilátor alebo prenosnú klimatizáciu, no po porovnaní viacerých produktov som napokon siahol po tomto ochladzovači. Oceňujem, že mi ponúka väčšie osvieženie než klasický ventilátor a tiež sa mi páči, že som nemusel vŕtať do steny, čo by bolo nutné v prípade klasickej klimatizácie. Tento ochladzovač disponuje viacerými funkciami a vlastne je to produkt štyri v jednom. Má kompaktné rozmery, pekný dizajn a presvedčivý výkon. Jednoducho sa obsluhuje a zatiaľ funguje super, preto splnil všetky moje očakávania. Pred kúpou treba byť realistický, nakoľko nejde o bežnú klimatizáciu, ochladenie vzduchu je miernejšie, no príjemné. Je vhodný do menších miestností, s ktorými poradí, no vo veľkých miestnostiach by sa jeho výkon stratil a ochladenie by ste ani nepocítili. Vyzdvihujem tichý chod a malú spotrebu energie. V týchto letných dňoch je to fajn osvieženie. Prístroj zároveň dokáže čistiť vzduchu, tak si myslím, že ho ocenia aj alergici alebo astmatici. V balení bolo jednoduché diaľkové ovládanie a všetko potrebné pre okamžité spustenie prevádzky.

Odpovedať

René 24.Sep.2021

Cez leto som používal ochladzovač vzduchu Camry CR 7321. Vyhovujú mi jeho malé rozmery, nízka cena, prenosnosť a tichý chod. Mínus dávam za to, že ochladzovač nemá vlastný zdroj, čiže som si ho musel dokúpiť.

Odpovedať

Derek 02.Oct.2021

V pomere ceny a kvality splnil moje očakávania ochladzovač Somogyi LH 300. Neodporúčam ho ale tým, ktorí hľadajú plnohodnotnú klimatizáciu, lebo jednoducho taký vysoký výkon nemá ani zďaleka. Jedno také mínus, že zapnutý prietok vody ostáva zapnutý aj po vypnutí prístroja, musí sa preto vypnúť samostatným tlačidlom.

Odpovedať

Gabino 22.Oct.2021

Klarstein Maxfresh je fajn, no s nádobou na vodu sa manipuluje horšie, keď ju úplne vyberiem von, ťažšie sa potom vracia na svoje miesto. Inak je ochladzovač v poriadku, je pekný, tichý a spĺňa všetky funkcie, ktoré sú v popise výrobcu. V balení však nie je žiaden slovenský návod.

Odpovedať

Žela 24.Nov.2021

Honeywell ES800I má viacero možností výberu funckií a v základnom režime je naozaj tichý. Ochladzovanie vzduchu je primerané, čiže počas horúčav čakajte len také príjemné schladenie. Treba nalievať studenú vodu a taktiež dávať ľad. Nechýba ionizácia. Prístroj je elegantný a ľahko sa obsluhuje.

Odpovedať

Ivo 09.Feb.2022

Rovus Arctic Air Ultra používam počas leta vo firme, na osvieženie v malej kancelárii je postačujúci, ale do väčšieho priestoru by som ho určite neodporúčal. Dizajn sa mi páči, taká jednoduchá a nerušivá kocka s prijateľnými rozmermi. Za tú cenu fajn.

Odpovedať

Editka 24.Feb.2022

Ardes AR5R04 bol za primeranú cenu, no má dosť vysokú hlučnosť. Ochladenie vzduchu je príjemné. Páči sa mi jednoduché ovládanie aj ukazovateľ hladiny vody v nádržke.

Odpovedať

Denis 23.May.2022

Zatiaľ spokojnosť s Homedics Mychill PAC-25WT. Bol za prijateľnú cenu a páči sa mi tichý chod aj dlhá životnosť filtra. Je to v podstate taký krajší ventilátor s jednoduchým a nerušivým dizajnom. Zázraky nečakajte, ale príjemné osvieženie áno.

Odpovedať

Michal 13.Jun.2022

Neodporúčam Homedics Mychill PAC-25WT, čakal som nízky výkon, vzhľadom na to, že nejde o klimatizáciu, ale len o ochladzovač vzduchu. Ale ochladenie nie je vôbec žiadne. Teplota mi v byte neklesla ani o jeden stupeň. Je to v podstate obyčajný ventilátor s krajším dizajnom a odparovačom vody. Nevýhodou je, že v izbe stúpa vlhkosť. Chod je tichý, ale sklamaný z výkonu.

Odpovedať

Marta 24.Jun.2022

Produkt ECG ACR 5570, žiaľ, neodporúčam. Nesplnil ani moje základné požiadavky. Nedokáže vychladiť ani malú miestnosť. Možno sa uplatní ako čistička vzduchu, ale na tento účel som ho nekupovala. Ochladzovač má slabý výkon, vlastne žiadne ochladenie som nepocítila. Ak porovnám cenu a výkonu, druhýkrát by som si radšej priplatila za kvalitnú mobilnú klimatizáciu.

Odpovedať

Valéria 30.Jun.2022

ETA Coolio je tichý a výkonný ochladzovač, ktorý spĺňa všetko, čo som od neho očakávala. Má 3 rýchlosti ventilátora aj 3 režimy prúdenia vzduchu. Vie ochladzovať, zvlhčovať aj čistiť vzduch. Kapacita nádrže na vodu je dostatočná - 10 litrov. Páči sa mi LED displej, doba prevádzky aj 2 chladiace boxy v balení.

Odpovedať

Denis U. 16.Jul.2022

Kašlite na ochladzovače vzduchu, za mňa sú to vyhodené peniaze. To si radšej kúpim poriadnu klimatizáciu alebo nič. Mal som ochladzovač, ale hneď som ho do 14 dní vrátil, výkon nič moc. Výhodou je len nižšia cena, kompaktnejšie rozmery, jednoduchosť inštalácie a používania... Ale výsledný efekt je pre moje potreby nepostačujúci.

Odpovedať

Iveta 16.Nov.2022

Počas leta sme používali Concept OV5200 a boli sme spokojní. Samozrejme, nečakajte zázraky, nie je to tak výkonný prístroj ako klasická klimatizácia. Výhodou však je, že nevysušuje vzduch a mobilita prístroja vie vytvoriť prijateľnú teplotu. Najlepšie chladí, ak sa tam vloží kus ľadu. Vadí mi však, že sa mení rýchlosť fúkania a nedá sa to nastaviť - aspoň sme na to neprišli, že ako… Benefitom je funkcia ionizácie, veľký objem nádržky až 7,5 litra a automatické vypnutie. Nepáči sa nám vyššia hlučnosť a cena tiež nie je najnižšia.

Odpovedať