Benzínové vertikutátory

Najlepšie benzínové vertikutátory 2024 + recenzie

Mať vo svojej záhrade krásny trávnik je snom mnohých záhradkárov. Dosiahnutie takéhoto cieľa si však vyžaduje pravidelnú starostlivosť o trávu. Nestačí ju len pokosiť, vo výbave správneho kutila by nemal chýbať ani vertikutátor. Ten zbaví trávnik plesní, machov a iných nečistôt, vďaka čomu mu umožní dýchať. V našom porovnaní sme sa pozreli na tie najlepšie benzínové vertikutátory, ktoré sú momentálne na trhu dostupné. Víťazom testu sa stal prevzdušňovač MTD Optima 38, no spolu s ním vám prinášame tipy aj na niekoľko ďalších zariadení, ktoré vám v starostlivosti o váš trávnik nepochybne pomôžu.

Publikované: 07.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký vertikutátor kúpiť?

Kúpa správneho vertikutátora sa môže javiť na prvý pohľad ako náročná, v skutočnosti je však pravdou presný opak. Vďaka nášmu porovnávaciemu testu si vyberiete svojho nového pomocníka do záhrady rýchlo a jednoducho. V úvode článku vám predstavíme TOP 3 vertikutátory, na ktoré sa môžete spoľahnúť za každých okolností. Ak vás však nezaujmú, nezabudnite porovnanie dočítať až do konca. Celkovo sme pre vás zozbierali až 10 vertikutátorov, ktoré dosiahli skvelé výsledky nielen v našom porovnaní, ale najmä počas dlhodobého používania spotrebiteľmi.

Názov Hodnotenie Detail
MTD Optima 38 5* Zobraziť produkt
Scheppach SC 40 P 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZV6050-B 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
MTD Optima 38

MTD Optima 38

OHV spaľovací motor MTD ThorX, centrálne nastavenie výšky 6 polôh (od -15 až do 0 mm), 16 pracovných nožov, pracovný záber 38 centimetrov, 50-litrový zberný kôš.

Zobraziť viac info

Jednoznačným víťazom v našom porovnaní sa stal vertikutátor MTD Optima 38. Ten disponuje výkonným motorom MTD Thorx 55 H s objemom 179 m³, vďaka čomu si poradí s plochami s veľkosťou do 1 500 m². Výhodou zariadenia je záber široký 38 centimetrov, pričom výšku 16 nožov si môžete upraviť v rozmedzí od -15 do 0 milimetrov. Používateľa poteší aj prítomný zberný kôš s objemom 50 litrov.

Cenový trhák
Riwall RPV 4058

Riwall RPV 4058

4-taktný OHV benzínový motor s výkonom 4,3 kW, výška prevzdušnenia nastaviteľná v 6 úrovniach (-15 až 0 mm), 18 oceľových nožov, 35-litrový kôš.

Zobraziť viac info

Ak hľadáte cenovo výhodné zariadenie, ktoré však pri svojom výkone nerobí žiadne kompromisy, riešením pre vás môže byť vertikutátor Riwall RPV 4058. Jeho 4-taktný OHV motor postačí na prevzdušnenie pozemkov veľkých do 1 200  m². Aj v tomto prípade je prítomná možnosť centrálnej zmeny výšky prevzdušnenia, a to v šiestich úrovniach od -15 do 0 milimetrov. Plsť a mach sa navyše budú ukladať do zberného koša s objemom 35 litrov.

Náš TIP
Hecht 5641 2in1

Hecht 5641 2in1

4-taktný OHV benzínový motor, pracovný záber 40 centimetrov, nastavenie výšky (-15 mm až +5 mm), 50-litrový zberný kôš, nožový aj pružinový valec.

Zobraziť viac info

Nemenej zaujímavým prevzdušňovačom je aj Hecht 5641 2in1. Ten zaberá až 40 centimetrov plochy, vďaka čomu bude vaša práca ešte efektívnejšia. Prítomný 149 m³ motor s menovitým výkonom 2,5 kW sa zasa postará o to, aby zariadenie dokázalo zodpovedne pracovať na deklarovanej veľkosti pozemku do 1 600  m². Ani v tomto prípade nechýba zberný kôš, jeho objem sa zastavil na hodnote 50 litrov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Výber vertikutátora si vyžaduje pomerne rozsiahle plánovanie. Ešte pred jeho kúpou by ste mali vedieť, kde budete svoj nový prevzdušňovač používať a čo od neho očakávate. Vďaka nášmu porovnaniu však budete mať rozhodovanie o čosi ľahšie. Prinášame vám totiž zoznam parametrov, ktoré by ste si pri výbere nového záhradného spoločníka mali všímať v najvyššej  možnej miere. Ktoré to sú?

Najdôležitejším parametrom je v prípade vertikutátorov spôsob napájania, ktorý rozhodne o tom, v akom prostredí bude zariadenie pracovať. Popri ňom a výkone však netreba zabúdať ani na šírku záberu a nastaviteľnosť výšky nožov, v opačnom prípade môže na vašej strane skončiť neefektívny prístroj. Dôležitý je aj objem zberného koša, vďaka ktorému predídete duplicite pri vertikutovaní a následnom zhromažďovaní odpadu. V neposlednom rade myslite aj na spôsob uskladnenia, keďže v prípade vertikutátora ide o pomerne objemné zariadenie.

Spôsob napájania
Výkon
Šírka záberu
Výška nožov
Objem zberného koša
Prevedenie a kompaktnosť

Pri výbere sme sa okrem špecifikácií prihliadali aj na popularitu jednotlivých modelov medzi spotrebiteľmi. Na overených portáloch ako Heureka, Mall, Alza, Hej sme sledovali predajnosť a recenzie. Vyberali sme spomedzi ponuky známych výrobcov vertikutátorov, ako Riwall, Hecht, Stiga a Fieldmann.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie benzínových vertikutátorov

Disponujete vlastnou záhradou? V tom prípade určite viete, aké dôležité je vybrať si do nej tú správnu záhradnú techniku. Vo vašej dielni by nemal absentovať kvalitný vertikutátor. Aj preto vám prinášame recenzie tých najlepších pomocníkov dostupných na slovenskom trhu. Naše porovnanie si za cieľ nekladie vyzdvihnúť žiadny konkrétny model či výrobcu. Vychádza z papierových predpokladov a používateľských skúseností, a to tak, aby dokázalo potenciálnym spotrebiteľom pomôcť v čo najväčšej miere. Test je nezaujatý a nezávislý, jeho výsledkom je snaha čitateľom predstaviť tie najlepšie benzínové vertikutátory, ktoré sú momentálne na trhu dostupné.

Víťaz testu

MTD Optima 38

OHV spaľovací motor MTD ThorX, centrálne nastavenie výšky 6 polôh (od -15 až do 0 mm), 16 pracovných nožov, pracovný záber 38 centimetrov, 50-litrový zberný kôš.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Najlepšie dopadol v našom porovnávacom teste benzínový vertikutátor MTD Optima 38. Ten v sebe ukrýva spoľahlivý OHV spaľovací motor MTD ThorX, ktorý sľubuje vysoký výkon a nízku spotrebu. Poradí si pritom s pozemkami s veľkosťou 1 500 m², čo ocenia aj majitelia väčších záhrad a trávnatých plôch. Ak však hľadáte niečo ešte výkonnejšie, nezúfajte. Stačí sa ohliadnuť za vertikutátorom Hecht 5641 2in1. V každom prípade, zariadenie z dielne MTD disponuje nielen hriadeľom s pevnými dvojitými hrotmi, ale aj doplnkovým hriadeľom odmachovača trávnika. Centrálne nastavenie výšky sľubuje 6 polôh, a to od -15 až do 0 milimetrov. Veľkou výhodou je prítomnosť oceľového podvozka, ktorý sa bez poškodenia dostane cez akékoľvek nerovnosti.

Vertikutátor MTD Oprima 38 disponuje 16 pracovnými nožmi, čo je dostatok na to, aby dokázal efektívne prečistiť stredne veľké a väčšie trávnaté plochy. V tomto zmysle vás nepochybne poteší aj pracovný záber na úrovni 38 centimetrov či prítomnosť 50-litrového zberného koša. Zariadenie je pritom pomerne jednoducho skladovateľné, v čom mu dopomáha jeho sklápateľná ergonomická rukoväť. Váha vertikutátora z dielne MTD sa zastavila na hodnote 39 kilogramov.

Pozitíva

Vysoký výkon
Veľký zberný kôš
6 výškových polôh

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Výkon: 4 kW ● Pracovná plocha: 1 500 m² ● Záber: 38 cm ● Objem koša: 50 l ● Nastavenie výšky: -15 až 0mm (6 polôh)

Cenový trhák

Riwall RPV 4058

4-taktný OHV benzínový motor s výkonom 4,3 kW, výška prevzdušnenia nastaviteľná v 6 úrovniach (-15 až 0 mm), 18 oceľových nožov, 35-litrový kôš.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Postačí vám vertikutátor, ktorý dokáže bez problémov pokryť 1 200 m² plochy? V tom prípade rozhodne neprehliadnite Riwall RPV 4058. Toto zariadenie v sebe totiž kombinuje mimoriadne zaujímavé parametre spolu s priaznivou cenovkou. Za spomenutie stojí 4-taktný OHV benzínový motor s výkonom až 4,3 kW, resp. 5,8 koní. Používateľa poteší aj prítomnosť kvalitného oceľového podvozku obdareného guľôčkovými ložiskami. Ten disponuje záberom 40 centimetrov, teda ešte väčším, ako v prípade Hecht 5641 2in1Štvorica kolies s priemerom 180 milimetrov sa zasa postará o to, že si vertikutátor Riwall poradí s väčšinou nerovností vo vašej záhrade. 

Aj v tomto prípade pritom platí, že výška prevzdušnenia je nastavovaná centrálne, a to v šiestich úrovniach počnúc -15 a končiac 0 mm. Mimochodom, o frézovanie sa postará valec s 18 oceľovými nožmi, valec na prevzdušňovanie je vybavený oceľovými pružinami. Objem koša je v porovnaní s predošlým modelom o čosi menší, no stále ponúka veľmi príjemných 35 litrov. Do palivovej nádrže nalejete 3,6 litrov benzínu, objem olejovej nádrže sa zastavil na hodnote 0,6 litra. Samotné zariadenie je ťažké 34 kilogramov, pričom aj v tomto prípade môžete počítať so sklopnou rukoväťou. Tá vás tak poteší pri skladovaní v stiesnených priestoroch.

Pozitíva

Vysoký výkon
Príjemná cenovka

Negatíva

Menší zberný kôš

Výkon: 4,3 kW ● Pracovná plocha: 1 200 m² ● Záber: 40 cm ● Objem koša: 35 l ● Nastavenie výšky: -15 až 0 mm (6 polôh)

Náš TIP

Hecht 5641 2in1

4-taktný OHV benzínový motor, pracovný záber 40 centimetrov, nastavenie výšky (-15 mm až +5 mm), 50-litrový zberný kôš, nožový aj pružinový valec.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Riešenie máme aj pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú zlatú strednú cestu medzi vertikutátormi. Je ním prevzdušňovač pôdy Hecht 5641 2in1. Výrobca ho – už tradične – vybavil zodpovedným 4-taktným OHV benzínovým motorom, hoci v tomto prípade na výkone oproti svojej konkurencii stráca. Ponúka totiž 2,5 kW, napriek tomu si však dokáže bez väčších problémov poradiť s hrboľatým terénom s veľkosťou do 1 600 m². Dopomáha mu v tom prítomnosť kovového skeletu a štvorice kolies, pričom samotný pracovný záber sa v tomto prípade dostáva na úroveň 40 centimetrov. Veľkou výhodou vertikutátora Hecht 5641 2in1 je široký výber výškovej úrovne prevzdušnenia. Tá sa začína v hĺbke -15 a končí až v +5 milimetrov.

V ďalších ohľadoch Hecht oproti svojim konkurentom špeciálne nevyniká, no na druhej strane ani nestráca. Disponuje zberným košom s objemom 50 litrov, v porovnaní s modelom Riwall RPV 4058 tak má k dispozícii o 15 litrov viac. Používateľ nepochybne ocení, že v balení nájde ako nožový, tak aj pružinový valec. Ďalšou nespornou výhodou Hechtu je jeho spratnosť. Na jeho uskladnenie vám vďaka sklopnej rukoväti postačí akýkoľvek priestor pod policou či regálom.

Pozitíva

Veľká pracovná plocha
Veľký zberný kôš
Množstvo výškových polôh

Negatíva

Nižší výkon

Výkon: 2,5 kW ● Pracovná plocha: 1 600 m² ● Záber: 40 cm ● Objem koša: 50 l ● Nastavenie výšky: -15 až +5 mm

Lacná kvalita

Fieldmann FZV 6050-B

3 kW benzínový motor, šesť výškových stupňov (od -15 do +3 mm), 3,6-litrová nádrž na benzín, pracovný záber 40 cm, objem koša 45 l.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľa muziky za málo peňazí. Aj takto by sa dalo zhrnúť všetko to, čo vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B používateľovi ponúka. Mimoriadne výkonný benzínový motor ponúkne až 3 kW čistej sily,  pričom samotné zariadenie si poradí s plochou s veľkosťou 2 000 m². Oceľové telo a guľôčkové ložiská kolies sa zasa postarajú o to, aby ste v prípade Fieldmannu nemuseli obmedzovať na žiadnych nerovnostiach. Napokon, dopomôže vám k tomu aj šesť výškových stupňov vertikutácie, a to od -15 do +3 mm. O to, aby ste sa nemuseli obmedzovať častým dolievaním paliva, sa zasa postará 3,6-litrová nádrž na benzín. 

Vertikutátor z dielne Fieldmann disponuje pomerne veľkým košom na zber nečistôt. Iste, jeho objem 45 litrov mohol byť vzhľadom na zvládnuteľnú pracovnú plochu pokojne vyšší, stále však ide o veľmi príjemnú hodnotu. Vertikutátor dosahuje pracovný záber na úrovni 40 centimetrov. Aj v tomto prípade platí, že s ohľadom na 2 000 m² pôdy, ktorú dokáže prevzdušniť, by si to pýtalo ešte o 5 – 10 centimetrov viac. V každom prípade, ak sa s prevzdušňovaním neponáhľajte, kúpu zariadenia Fieldmann FZV 6050-B rozhodne neoľutujete. Ak vám však postačí zariadenie určené na menšiu pracovnú plochu, ako efektívnejšia voľba sa bude javiť Riwall RPV 4058.

Pozitíva

Veľká pracovná plocha
Slušný výkon

Negatíva

Menší zberný kôš
Menší výkon

Výkon: 3 kW ● Pracovná plocha: 2 000 m² ● Záber: 40 cm ● Objem koša: 45 l ● Nastavenie výšky: -15 až +3 mm

Pre náročných

Stiga SVP 40 G

4-taktný motor Briggs&Stratton, 32 nôžov, pracovný záber 40 centimetrov, 50-litrový zberný kôš nastavenie výšky od -15 do 0 milimetrov.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Výrobcovia prevzdušňovačov mysleli aj na tých najnáročnejších používateľov. Pre tých je tu vertikutátor Stiga SVP 40 G disponujúci štvortaktným motorom Briggs&Stratton. Ten dosahuje výkon na úrovni 2,2 kW, čo sa môže javiť na prvý pohľad ako málo, stále však postačuje na prevzdušnenie plochy s veľkosťou 1 500 m². Čo však robí model z dielne Stiga v porovnaní s konkurentmi skutočne výnimočným, je počet nožov. Ten sa tu oproti niektorým modelom zdvojnásobil a dostal sa na hodnotu 32. Nože dokážu zabrať celkovo 40 centimetrov pôdy. Telo zariadenia je aj v tomto prípade oceľové, kolesá využívajú na pohyb guľôčkové ložiská. 

Ďalšie parametre sú viac-menej štandardné, vertikutátor disponuje 50-litrovým zberným košom a priemerom kolies na úrovni 180 mm. Nastavovanie hĺbky je centrálne a využiteľné v rozmedzí od -15 do 0 milimetrov. Samotné zariadenie je, aj s ohľadom na použité materiály, pomerne ťažké. Jeho váha sa dostala na hodnotu 37 kilogramov. Ak hľadáte vertikutátor s výkonom schopným pokryť 1 500 m², vhodnou alternatívou môže byť aj zariadenie MTD Optima 38.

Pozitíva

Vyšší počet nožov
Veľký zberný kôš

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Výkon: 2,2 kW ● Pracovná plocha: 1 500 m² ● Záber: 40 cm ● Objem koša: 50 l ● Nastavenie výšky: -15 až 0 mm

Ďalšie zaujímavé produkty

Vybrať si spomedzi množstva záhradnej techniky je často mimoriadne náročné. Platí to aj v tomto prípade a nezaujal vás žiaden z piatich recenzovaných vertikutátorov? Žiaden problém. Prinášame vám aj päť alternatívnych produktov, ktoré stoja rovnako za povšimnutie. Možno si svojho favorita nájdete práve medzi nimi. 

Väčšina vetrikutátorov ponúka maximálny záber 40 centimetrov. To však nie je prípad zariadenia Hecht 5644, ktoré má v tomto ohľade ešte dva centimetre k dobru. Tradičný 4-taktný 4 kW benzínový motor si poradí s plochou s veľkosťou 1 600 m². Poteší prítomnosť 45-litrového zberného koša a centrálne nastaviteľnej výšky vertikutácie. Tá sa pohybuje v rozmedzí od +10 do -12 milimetrov.

Frézovací a prevzdušňovací valec v kombinácii so zbernou nádobou? To všetko a ešte oveľa viac ponúka benzínový vertikutátor AL-KO 38 P Combi Care Comfort. Jeho výkon na úrovni 1,30 kW postačí na prevzdušnenie menších a stredne veľkých pozemkov, pričom výrobca deklaruje vysokú účinnosť pri ploche do 800 m². Používateľ sa môže spoľahnúť na 5-stupňové nastavenie výšky prevzdušnenia a pracovný záber 38 centimetrov.

Zaujímavou voľbou môže byť aj prevdzušňovač Stihl RL 540. Jeho menovitý výkon na úrovni 2,2 kW postačí na pracovnú plochu s veľkosťou slušných 2 000 m². V tomto prípade sa však budete musieť uskromniť pri pracovnom zábere, keďže dosahuje úroveň len 38 centimetrov. 6 výškových stupňov pri vertikutácii s maximálnou hodnotou 25 milimetrov však všetko vynahradí. 

Ak hľadáte kombináciu zaujímavého výkonu a priaznivej cenovky, pravdepodobne vás zaujme aj vertikutátor Scheppach SC 40 P. Ten v sebe kombinuje trojkoňový 4-taktný OHV agregát, ktorý bez väčších problémov pokryje plochu 1 500 m². O efektivitu pri práci sa postará 18 nožov nastaviteľných do 6 pozícií – od -15 až po +5 milimetrov. Nazbieraný odpad zasa ukryjete do 45-litrovej zbernej nádoby. 

Päticu alternatívnych produktov v našom porovnaní uzatvára prevzdušňovač Wolf-Garten VA 357 B 35CM B&S. V tomto prípade ide o nenápadnejšie, no s výkonom 2,4 kW stále veľmi efektívne zariadenie. Používateľom ponúkne štandardné centrálne 6-stupňové nastavenie výšky, pričom v tomto prípade môžete počítať s rozpätím od 0 do 15 milimetrov. Oceľový podvozok a poplastované telo v sebe ukrýva aj 45-litrový zberný kôš

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk 

Pri kúpe svojho nového vertikutátora nezabudnite hľadieť ani na spotrebiteľskú spokojnosť. Tá sa v konečnom dôsledku prejavuje aj na predajnosti jednotlivých zariadení. Aj preto vám prinášame zoznam najpredávanejších vertikutátorov na slovenskom trhu podľa portálu Heureka.sk. Tabuľku predajnosti budeme pravidelne aktualizovať, tešiť sa tak budete môcť vždy na tie najobľúbenejšie a najpredávanejšie zariadenia.

Názov Hodnotenie Detail
Fieldmann FZV 6050-B 5* Zobraziť produkt
Riwall PRE RPV 4058 5* Zobraziť produkt
Stiga SVP 40 G 5* Zobraziť produkt
AL-KO Combi Care 38 P 5* Zobraziť produkt
Bosch UniversalRake 900 5* Zobraziť produkt

Ako vybrať vertikutátor? Ak vás zaujímava odpoveď na túto otázku, pozrite si článok o najlepších elektrických vertikutátoroch.

Otázky a odpovede – FAQ  

Prirodzene, pri kúpe záhradného vertikutátora vyvstáva v hlavách potenciálnych spotrebiteľov množstvo otázok. Aj preto sme sa rozhodli do nášho porovnania zaradiť sekciu otázok a odpovedí, v ktorej si pravidelne zodpovieme na všetko, čo vás zaujíma. Veríme, že takýmto spôsobom spoločne pomôžeme čo najširšej skupine spotrebiteľov. 

Benzínový vertikutátor oceníte najmä v prípade, že plánujete prevzdušniť väčšiu plochu trávnika. Na rozdiel od elektrického prístroja sa totiž nebudete musieť obmedzovať dĺžkou prívodného kábla. Rovnako tak sú benzínové prevzdušňovače spravidla výkonnejšie. V neposlednom rade ich oceníte pri nižších teplotách, pri ktorých sú benzínové agregáty spoľahlivejšie. 

Vertikálne prerezávanie trávnika má význam nielen v prípade jeho poškodenia, ale aj ako prevencia. V momente, keď zistíte, že začal váš trávnik uprostred sezóny vysychať, prípadne pôsobí pôda ako špongia, stretávate sa s vážnym problémov. V takom prípade je vhodné pôdu a podložie trávnika prevzdušniť a zbaviť prípadných nánosov či odumretých častí rastlín, na čo vám poslúži vertikutátor.

Najideálnejšie je trávnik prevzdušňovať dvakrát do roka – na jar a na jeseň. Prvýkrát vtedy, keď tráva začne rásť (niekedy na prelome marca a apríla) a druhýkrát pred zazimovaním záhrady (prelom septembra a októbra).

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

HECHT 5654

od 253,00 €
Výhody: Kvalitný a výkonný benzínový motor OHV Vďaka záberu 38 cm je vhodný na stredné a väčšie pozemky Ideálny na plochy a...

Weibang WB 384 RC

od 793,00 €
Could not load...

Fieldmann FZV 6050-B

od 267,86 €
benzínový vertikutátor • 18 nožov • zberný kôš • šírka záberu 400 mm

Scheppach / Woodster SC 40 P

od 273,90 €
Benzínový vertikutátor Scheppach SC 40 P je skvelým pomocníkom pre dosiahnutie zdravého, zeleného a hustého trávnika. Základom prevzdušňovača sú...

Riwall PRE RPV 4058 PV16A2001099B

od 332,99 €
vertikutátor • benzínový motor 212 ccm • výkon až 4,3 kW/5,8 HP • palivová nádrž 3,6 l • olejová nádrž 0,6 l • záber 40 cm • nastavenie výšky...

HECHT 5676 2in1

od 459,00 €
Motorový prevzdušňovač s motorom Briggs & Stratton s obsahom 163 cm3. Záber 42 cm. Hmotnosť 35 kg. Kôš50 l. Nastavenie hĺbky -15 +5 mm....

AL-KO 38 P Combi Care Comfort 112799

od 279,00 €
3inone Function: Frézovanie, prevzdušňovanie a zberanie. Výmena valcov bez nástrojov. Frézovací a prevzdušňovací valec, vrátane zberného vaku v...

VeGA TS40-W 3in1

od 375,00 €
Tento prevzdušňovač trávnikov sa pýši motorom s objemom 212 ccm, plynulým nastavením výšky a pracovným záberom 40 cm. Dlhú životnosť zaručuje...

Hecht 5641 2in1

od 390,51 €
V cene nožový aj pružinový valec. Parametre motor HECHT OHV hmotnosť (kg) 31 doporučená plocha (m2) - guličkové ložiská - skelet kovový...

MTD OPTIMA 35

od 379,90 €
Výkonný benzínový motor OHV s vysokým krútiacim momentom a nízkou spotrebou. Plne sklápacia ergonomická rukoväť, páka diaľkového ovládania...

VeGA GT 5654

od 353,00 €
Popis produktu Technické parametre Typ motora: VeGA 4 HP, 4 takt Štartovanie: ručné Objem koša: 45 l Šírka záberu: 380 mm Podvozok:...

POWERMAT PM-AWS-65

od 346,00 €
Benzínový  vertikukátor prevzdušňovač / rozrývač model Powermat PM-AWS-65 je poháňaný spaľovacím motorom s výkonom 6,5 HP, ktorý zaisťuje...

Ďalšie články z kategórie Vertikutátory

Vaše hodnotenie:
(91.4%)

Komentáre
Erik 11.Jun.2021

Musím povedať, že som nečakal, že na starostlivosť o záhradu treba toľko strojov. Vertikutátor je dobrá vec, odkedy ho používam, vyzerá trávnik lepšie. Rozhodoval som sa medzi elektrickým a benzínovým Hechtom a benzínový vyhral, je síce hlučný, ale funguje ako má

Odpovedať

Tibor 14.Jun.2021

Mám Riwall RPV 4058, s ktorým sa ľahko manipuluje. Je to pre mňa výborný pomocník, pretože sa nezľakne ani zanedbaného trávnika. Hlučnosť stroja je prijateľná a pohybuje sa na úrovni bežnej kosačky. Veľké plus dávam za robustnú oceľovú konštrukciu, ktorá zaručuje stabilitu na trávniku. Výkon stroja je primeraný a za jediné mínus považuje zložitejšiu výmenu valcov. Bez použitia náradia to nepôjde.

Odpovedať

Adam G. 21.Jun.2021

Mám motorový vertikutátor MTD OPTIMA 38 VO. Ide o silný stroj, ktorý zatiaľ funguje dobre, no mal som možnosť vyskúšať ho len zopárkrát. Kvalitne poreže trávnik aj vyčeše mach. Zostavenie stroja bolo ľahké, avšak ocenil by som obsažnejší návod k prevádzke. Každopádne, so strojom je radosť pracovať, len potom prechod z prepravnej do pracovnej plochy je troška horší. Je nutné pritlačiť prednú časť stroja, no naspäť to už ide samé. Celkovo som spokojný a stroj spĺňa to, čo som od neho očakával.

Odpovedať

Hugo 21.Jun.2021

Já mám tiež stroj MTD OPTIMA 38 VO. Ide o pomerne ťažký stroj, čo nie je na škodu, len aby ste sa tej váhali nezľakli. Zmontovanie bolo jednoduché a nezabralo veľa z môjho času. Oceňujeme, že dodávka je s dvoma typmi nožov, rezacími aj hrabacími. Mierne mi prekážalo trochu nezvyčajné štartovanie. Nože sa menia ľahko a zvládnete to aj bez pomoci ďalšej osoby. Prácu na záhrade si zakaždým odvedie veľmi dobre. Poteší tiež možnosť ovládania hĺbky zárezu z ovládacieho madla lanka.

Odpovedať

Ferino 05.Jul.2021

Hľadal som vertikurátor na benzínový pohon, ktorý bude za rozumnú cenu. Napokon som si kúpil Fieldmann FZV 6050-B a som s ním spokojný, pretože funguje tak, ako má. Prekvapilo ma, že je pomerne tichý, pri benziňáku som čakal oveľa vyšší hluk. Má menší kôš s objemom 35 litrov, ale to mi až tak nevadí. Rýchlo dokáže odstrániť trávu, mach aj plevel. Plus dávam za možnosť nastaviť hĺbku rezu, ktorá vyhovuje aj nerovnému terénu. Pri tomto stroji nie je potrebný pojazd, pretože stroj je natoľko silný, že skôr je nutné brzdiť a držať ho na „uzde“, aby som dokázal záhradu prejsť pomalšie. Pohon na benzín je super, pretože nemusím dávať pozor na elektrický kábel. Vyhotovenie prístroja je kvalitné a celokovové, preto predpokladám dlhú životnosť. Za mňa maximálna spokojnosť.

Odpovedať

Daniel 14.Sep.2021

Mám vertikutátor Hecht 5641 2in1, ktorý mal v cene aj nožový a pružinový valec. Prístroj pôsobí robustne a páči sa mi možnosť nastavenia výšky. Pracuje výborne, no vyhrabávanie starej trávy pružinami zatiaľ nemám odskúšané. Pre hustejšie trávniky je kôš dosť zbytočný, pretože po pár metroch je plný. Ale závisí to aj od nastavenia hĺbky. Prístroj má aj svoje mínusy, napríklad vzduchový filter sa pomerne rýchlo upchal a nádržka na benzín je ťažšie dostupná, výrobca to mohol vymyslieť o niečo lepšie. V balení nebol motorový olej, čiže treba hneď dokúpiť. Priložený manuál je dosť chabý a nepíšu v ňom ani to, koľko oleja treba naliať. Všetko som teda robil intuitívne, respektíve podľa skúseností z prechádzajúceho vertikutátora. Napriek spomenutým výhradám som s týmto prístrojom spokojný, pretože svoju prácu si odvedie veľmi dobre.

Odpovedať

Vratko 30.Sep.2021

Už roky používam prevzdušňovač Stiga, ktorý je robustný a dostatočne výkonný aj na väčšie plochy. Motor je výkonný, s naštartovaním nemávam problémy a oceňujem aj veľký zberný kôš s objemom 50 litrov, ktorý je pre pohodlnú prácu postačujúci. Na nedostatky som neprišiel.

Odpovedať

Juraj S. 03.Oct.2021

Som spokojný s prístrojom Al-ko, pretože odpadá ťahanie kábla. Vertikutátor je ľahký a dobre sa s ním manipuluje. Za mínusy považujem malý kôš a slabší výkon, pretože keď som nastavil hĺbku na 4 stupeň, prístroj sa dosť trápil. Na jednoduchšie práce je ale postačujúci.

Odpovedať

Pavol 22.Nov.2021

Prístroj MTD OPTIMA 35 som si zvolil kvôli robustnosti a oceľovému šasi. Štartovanie je ľahké, motor dostatočne výkonný a beznástrojová výmena nožov za pružinový valec je naozaj jednoduchá a rýchla. K mínusom radím, že hriadeľ pružinového valca je vyrobený z plastu a že rúčka nie je polstrovaná. Ešte mi vadí, že sa nedá nastaviť sklon riadidiel.

Odpovedať

Karol 29.Nov.2021

Mám zmiešané pocity z prístroja Hecht 5676 2in1, výkon má síce fajn, no najlepšie sa pracuje bez koša a potom musím použiť hrable, čiže mám prácu navyše. Kôš je príliš malý, takže je hneď plný a musím ho často vysýpať, čiže viac sa oplatí nepoužívať ho vôbec. Spracovanie prístroja je dobrá a chod je tiež v pohode.

Odpovedať

Imro 16.Dec.2021

Stiga SVP 40 B sa jednoducho ovláda a už na prvý pohľad pôsobí dobrým a stabilným dojmom. Vadí mi však malá kapacita zberného koša. S prístrojom sa mi pracuje dobre a rýchlo, štartovanie je úplne v pohode a hĺbka vertikutácie sa dá jednoducho nastaviť. Vzhľadom na menší kôš je lepšie pracovať bez neho a potom to len pozbierať.

Odpovedať

Rišo 14.Feb.2022

Fieldmann FZV 6050-B má veľkú pracovnú plochu a slušný výkon. Vadí mi v podstate len menší zberný kôš, inak som s prístrojom maximálne spokojný, pretože spĺňa svoj účel.

Odpovedať

Július 26.Feb.2022

Mám VeGA GT 5654 a po čase sa mi pokazilo nastavovanie výšky záberu stroja. Je to uložené v plaste a navyše je to namáhané miesto. Plusom je dobrý pomer ceny a výkonu.

Odpovedať

Zdeno G. 12.Jul.2022

AL-KO 38 P Combi Care Comfort 112799 splnil všetky moje očakávania. Za tú cenu je to kvalitný výrobok. Prístroj je ľahký a dobre sa s ním manipuluje. Mínusom je menší kôš. Prvotná montáž bola bezproblémová, vlastne bolo potrebné namontovať len rukoväť a kôš. Plus dávam za ľahkú výmenu valcov. Nemám žiadne nejaké extra veľké výhrady, až na ten spomenutý kôš. Inak za mňa fajn kúpa.

Odpovedať

Hugo 21.Mar.2023

Weibang WB 384 RC je výborný stroj, môžem ho len odporučiť. Zatiaľ ho používam jednu sezónu a funguje bez problémov. Cena je prijateľná.

Odpovedať