Elektrobicykle

Najlepšie elektrobicykle 2024 + recenzie

Pohodlnejšia, jednoduchšia i príjemnejšia jazda. Práve to umožňuje bicykel so systémom elektrického pohonu. Elektrobicykle sa v súčasnosti tešia veľkej obľube a na trhu tak pribúdajú stále nové a nové modely. Ktorý z nich si vybrať? V našom spotrebiteľskom teste sme sa venovali analyzovaniu a porovnávaniu parametrov viacerých modelov. Na základe dôkladného prieskumu napokon zvíťazil horský elektrobicykel Crussis e-Largo.

Publikované: 29.06.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aký elektrobicykel kúpiť?

Chcete si vybrať elektrobicykel, no strácate sa v množstve informácií? Ponúkame vám krátky prehľad modelov z nášho testu, v ktorom zhrnieme ich dôležité parametre. Predstavíme vám produkty označené štítkom celkového víťaza, cenový trhák a tiež tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Crussis e-Largo 5* Zobraziť produkt
Leader Fox Park City 5* Zobraziť produkt
Engwe Engine Pro 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Crussis e-Largo

Crussis e-Largo

Pánsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg, max. dojazd 150 km, stredové umiestnenie motora, Li-Ion batéria, chýbajú blatníky, stojan a osvetlenie.

Zobraziť viac info

Elektrický bicykel spotrebitelia pozitívne hodnotia predovšetkým vďaka dobrej výdrži akumulátora s kapacitou 630 Wh/36 V. Bicykel je vybavený elektromotorom Bafang Max Drive s výkonom 80 Nm. Maximálny dojazd je na úrovni 150 km. Plusom je aj integrovaný snímač šliapania. Ovládanie záťaže sa realizuje elektronicky cez malý farebný LCD displej, ktorý zobrazuje základné údaje, ako rýchlosť, prejdená vzdialenosť či stupeň dopomoci. Tých má bicykel až 5. Bicykel má odpruženú prednú vidlicu.

Cenový trhák
Leader Fox Park City

Leader Fox Park City

Unisex elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom do 115 km, Li-Ion batéria s kapacitou 468 Wh, 250 W motor, bohaté príslušenstvo.

Zobraziť viac info

Cenovo dostupný elektrický bicykel s praktickým dojazdom 80 až 115 km a 28-palcovými kolesami. Mestský bicykel je vybavený elektromotorm Bafang s maximálnym výkonom 350 W. Vhodný je svojou konštrukciou pre ženy i mužov. Maximálna nosnosť hliníkového rámu je 120 kg. Komfort jazdy zvyšuje aj odpružená predná vidlica. Inovatívnym prvkom je prehľadný čiernobiely LCD displej, ktorý funguje ako palubný počítač. Elektrobicykel umožňuje tiež voľbu niekoľkých prednastavených režimov. Bicykel je dodávaný s predným i zadným LED osvetlením a blatníkmi.

Náš TIP
Crussis e-Fionna

Crussis e-Fionna

Dámsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom 150 km, Li-Ion batéria s kapacitou 630 Wh, motor Bafang M400 s krútiacim momentom 80 Nm.

Zobraziť viac info

V kategórii dámskych elektrobicyklov je tento model cenovo dostupným a ponúkne skvelý dojazd až 150 km. Horský bicykel má 29-palcové kolesá s terénnym plášťom. Batéria Panasonic má kapacitu 630 Wh. Elektromotor dosahuje maximálne 80 Nm a výkon 500 W. Rám je z hliníka, brzdy sú kotúčové a predná vidlica je odpružená. Je možnú ju aj uzamknúť. Základné informácie o rýchlosti, najazdených kilometroch a iných parametroch vám dá malý farebný LCD displej. Elektrobicykel poskytuje až 5 úrovní asistencie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pri výbere vhodného elektrobicykla zohrávajú dôležitú úlohu práve parametre a vlastnosti produktu. Aby sme vám rozhodovanie čo najviac uľahčili, v našom porovnávacom teste sme sa zamerali na tie najdôležitejšie z nich. Podrobne sme analyzovali a hodnotili modely ako pre ženy, tak i pre mužov. Na ktoré parametre sme teda v prieskume kládli najväčší dôraz?

Druh elektrobicykla
Batéria
Typ pohonu a výkon motora
Veľkosť a materiál rámu
Kolesá
Nosnosť

Náš porovnávací test zahŕňa niekoľko modelov z podobných, ale aj odlišných cenových kategórií. Jednotlivé elektrobicykle sme porovnávali na základe relevantných informácií z portálu Heureka a iných e-shopov. Vybrali sme modely od známych a dostupných výrobcov, akými sú Crussis, Spirit, Apache či Scott. Pri celkovom hodnotení sme, samozrejme, nezabudli prihliadať aj na názory a ohlasy samotných spotrebiteľov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie elektrobicyklov

Neviete, ktorý elektrobicykel sa oplatí? My sme za vás dôkladne zisťovali a porovnávali jednotlivé parametre vybraných modelov. Na základe informácií z viacerých e-shopov či hodnotení zákazníkov sme zhrnuli ich silnejšie i slabšie stránky. Ponúkame vám tak stručný prehľad viacerých elektrobicyklov.

Víťaz testu

Crussis e-Largo

Pánsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg, max. dojazd 150 km, stredové umiestnenie motora, Li-Ion batéria, chýbajú blatníky, stojan a osvetlenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrický horský bicykel Crussis e-Largo 7.7-S je spotrebiteľmi hodnotený veľmi pozitívne. V našom porovnávacom teste sa nachádzaj aj kvôli pomeru ceny a kvality. Určený je na jazdu v teréne. Vybavený je odpruženou vidlicou Suntour XCM HLO D29“ so zdvihom 100 mm. Vidlica je veľmi prispôsobivá. Nejde však o vyslovene terénny bicykel, ľahší terén však zvládne s bravúrou. Maximálna hmotnosť cyklistu je 120 kg. Z konštrukčného hľadiska je dôležitý aj priemer kolies, tie majú 29 palcov. Dôležité sú taktiež účinné kotúčové hydraulické brzdy. Malý LCD displej na riadidlách vám umožňuje nastaviť si intenzitu asistencie v 5 úrovniach.

Displej zobrazuje informácie o stave batérie, stupni asistencie, prejdenej vzdialenosti aj o aktuálnej rýchlosti. Nájdete na ňom USB port pre nabíjanie mobilných zariadení (mobil, navigácia). Elektromotor Bafang Max Drive má krútiaci moment 80 Nm. Výrobca elektrobicyklov Crussis nie je na trhu žiadnym nováčikom a silnou stránkou jeho elektrických bicyklov, ktorú pozitívne hodnotia aj spotrebitelia, je batéria a jej výdrž. Vyberateľná batéria Panasonic Li-ion s kapacitou 630 Wh/36 V ponúkne spolu s motorom dojazd maximálne 150 km. Záleží od stupňa pomoci, ktorý budete až zvolený. Menič bicykla aj radenie sú značky Shimano. Rám bicykla je z hliníka.

Pri horskom bicykli je dôležité aj to, aké má plášte, v tomto prípade má bicykel MAXXIS Ardent. K bicyklu sú dodávané pedále a sedlo selle Royal. Kladne hodnotíme torzný snímač šliapania, ktorý sleduje úroveň záťaže automaticky a v okamihu, keď motor pocíti, že sa pri šliapaní namáhate viac, dokáže reagovať a mieru asistencie zvýši. Motor má všeobecne najpraktickejšie umiestnenie – stredové. Drobným nedostatkom je, že elektrický bicykel Crussis nie je dodávaný s blatníkmi a niekomu môže chýbať aj stojan, ktorý však pre horské bicykle nie je taký podstatný. Toto príslušenstvo nedodáva viacero výrobcov. Pozor dávajte pri kúpe na odlišné kapacity batérie, predajcovia majú často v ponuke viacero variantov, ktoré sa z hľadiska výdrže môžu odlišovať.

Pozitíva

Výdrž akumulátora
Pomer cena/výkon
Pozitívne recenzie

Negatíva

Bez stojana a bez blatníkov

Typ: pánsky/horský ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 150 km ● Batéria: vyberateľná/Panasonic Li-ion ● Kapacita batérie: 36 V/630 Wh ● Otáčky motora: Bafang Max Drive/80 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Maximálny výkon: 500 W ● Priemer kolies: 29″ ● Plášte: MAXXIS Ardent 29“ × 2,40“

Cenový trhák

Leader Fox Park City

Unisex elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom do 115 km, Li-Ion batéria s kapacitou 468 Wh, 250 W motor, bohaté príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Z hľadiska ceny ide o jeden z najdostupnejších elektrobicyklov, a to aj v pomere k výkonu. Leader Fox Park City je mestský bicykel s nosnosťou 120 kg a priemerom kolies 28 palcov. Komfort jazdy je zvýšený aj vďaka odpruženej prednej vidlici. Súčasťou dodávky je predné a zadné LED osvetlenie, ktoré plní praktický i bezpečnostný účel. Bicykel je vhodný pre mužov i ženy.

Elektrický bicykel disponuje 467 Wh – 13 Ah (36 V) LG akumulátorom, ktorý je umiestnený na zadnom nosiči bicykla. Elektromotor značky Bafang disponuje menovitým výkonom 250 W. Maximálny výkon je až 350 W. V praxi sa dojazd elektrobicykla líši podľa hmotnosti jazdca či typu terénu. Maximálny dojazd je 115 až 120 km, v praxi sa dostanete na úroveň 80 až 100 km, čo je v pomere k cene a výkonu naozaj perfektný parameter. Elektromotor disponuje plynulým ťahom a maximálne dosahuje otáčky 45 Nm. Motor je tichý a umiestnený je v zadnom náboji kolesa. Za výhodu považujeme, že elektromotor je vybavený voľnobežkou, takže nekladie žiadny odpor a preto, ak asistenciu elektromotora využívať nepotrebujete, môžete pohodlne bicyklovať.

Batériu môžete dobíjať priamo na bicykli. Súčasťou dodaného príslušenstva je rýchlonabíjačka s nabíjacím prúdom 3 A. Výdrž batérie je odhadovaná na 800 až 1 200 nabíjacích cyklov (plných). Z nuly na plný stav sa nabíja batéria približne 6 hodín na 80 % kapacity je čas o 2 až 3 hodiny kratší. Bicykel je dodávaný s blatníkmi či predným a zadným LED osvetlením. Hmotnosť celého bicykla aj s batériou je 24 kg. Maximálna nosnosť je 120 kg.

Rám bicykla je z hliníka. Aj preto nie je jeho hmotnosť bicykla taká vysoká. Z hliníka je aj predstavec a náboje kolesa, ktoré disponujú praktickým rýchloupínaním. Použité sú štandardné plášte na mestskú jazdu s priemerom 28 palcov. Čo sa týka ďalších mechanických dielov, použité sú diely Shimano série Tourney – prehadzovačka i radenie. Hliníkový je taktiež prevodník s troma ozubenými kolieskami značky Prowheel. Zadný pastorok má 7 rýchlostí. Celkovo tak je k dispozícii 21 prevodov. Hoci séria Tourney nepatrí k tým najlepším a nevyrovná sa sérii Acera alebo Altus, v danej cene ide o štandardne používané diely.

Veľmi oceňujeme aj LCD displej, ktorý sa nachádza na riadidlách. Umožňuje voľbu režimu pohonu, OFF, ECO, TOUR, SPORT, TURBO. Pri prudkom stúpaní výrobca odporúča používať režim Walk, ktorý obmedzí rýchlosť na 6 km/h, aby nedošlo k jeho preťaženiu. Displej zobrazuje aktuálnu rýchlosť, prejdené kilometre, stav batérie alebo čas. Displej má jednoduché ovládanie za pomoci klikacieho mechanizmu, ktorý je takisto na riadidlách. Menším sklamaním sú len klasické V-brake – ráfikové brzdy Tektro. Kotúčové brzdy by rozhodne boli lepším a praktickejším riešením. Sedlovka má priemer 30,9 mm a dĺžku 300 mm. Použité je pre komfortnú jazdu pružinové sedlo Selle Royal Wave.

Elektrobicykel určite nesklame, ak sa denne presúvate po meste a hľadáte alternatívu chôdze, auta či mestskej hromadnej dopravy, elektrický bicykel Leader Fox Park City je skvelá voľba. Vynikajúci dojazd 100 až 120 km je skvelým parametrom. Veľmi dobre používatelia hodnotia komfort jazdy. Obrovskou výhodou oproti iným mestským bicyklom je odpružená predná vidlica so zdvihom 45 mm. Elektromotoru Bafang, umiestnenom v zadnom náboji kolesa, výkon nechýba. Motor má dostatok otáčok. Ekonomika jazdy je navyše regulovateľná až 5-6 režimami, ktoré môžete nastavovať na praktickom čiernobielom LCD displeji. Ten zobrazuje stav batérie, rýchlosť a iné parametre. Ide tak o malý palubný počítač.

Spotrebitelia uvádzajú, že bicykel má veľmi dobré jazdné vlastnosti, ľahko sa ovláda a nevýhodou nie je ani jeho hmotnosť, 24 kg spolu s batériou nie je žiadnou tragédiou. Kritiku vyjadrujeme smerom k menej účinným ráfikovým brzdám. Bicykel však nie je určený na agresívnejšiu jazdu, preto svoj účel splnia. Elektromotor disponuje senzorom šliapania a vybavený je aj voľnobežkou, takže jeho ťah nemusíte vôbec využívať. Aktivovať motor môžete až keď budete potrebovať pomoc, keďže nekladie odpor, šliapanie vám nijakým spôsobom nesťažuje. Elektrobicykel je dodávaný s LED osvetlením vpredu i vzadu, s blatníkmi i komfortným pružinovým sedlom. Tento bicykel pre jazdu v meste určite odporúčame a za dané peniaze ide o skvelú kúpu.

Pozitíva

Skvelý dojazd
Výkon elektrobicykla
Kvalitné spracovanie (diely)

Negatíva

Len ráfikové brzdy

Typ: mestský ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 80 – 115 km ● Batéria: vyberateľná/Panasonic Li-ion ● Kapacita batérie: 36 V/468 Wh/13 Ah ● Elektromotor: Bafang/250 W ● Max. otáčky motora: 45 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Maximálny výkon: 350 W ● Priemer kolies: 28″ ● Plášte: CST, 42.622 ● Brzdy: Tektro V-brake/ráfikové

Náš TIP

Crussis e-Fionna

Dámsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom 150 km, Li-Ion batéria s kapacitou 630 Wh, motor Bafang M400 s krútiacim momentom 80 Nm.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ide o modelový rad z roku 2022. Podobne ako pánsky horský elektrický bicykel Crussis e-Largo, ponúkne spotrebiteľom optimálne parametre za pomerne dobrú cenu, čo sa cien elektrických bicyklov týka. Horský bicykel môžete zakúpiť takisto vo viacero variantoch. Najdôležitejšie je všímať si kapacitu batérie. My sme do nášho porovnávacieho testu vybrali model so 630 Wh batériou. Výdrž batérie, resp. samotný dojazd bicykla je na úrovni 150 km. Používatelia v recenziách dojazd deklarujú. Akumulátor je umiestnený v strede rámu bicykla. Výhodou je, že batéria Pansonic Li-ion 36 V je vyberateľná a nabíjať ju tak môžete aj mimo bicykla.

Hliníkový rám je síce ľahký, no berte do úvahy, že váhu bicyklu pridáva elektromotor, je teda ťažší ako bežné bicykle daných rozmerov. Menič a radenie majú na starosti komponenty značky Shram a Shimano. Elektromotor Bafang Max Drive s maximálnym výkonom 80 Nm – 500 W pracuje spoľahlivo a veľmi ticho. Nám sa na bicykli páči aj praktický LCD displej, ktorý zobrazuje základné parametre. Najdôležitejšia je úroveň dopomoci, ktorú vám elektromotor poskytne, úrovní je celkovo 5. Okrem stupňa asistencia zobrazuje farebný displej aj rýchlosť, prejdenú vzdialenosť a takisto stav batérie. Údajom môžete spoľahlivo dôverovať. Bicykel dostanete bez blatníkov, toto príslušenstvo je potrebné dokúpiť.

Dámsky horský bicykel s elektrickým pohonom má maximálnu nosnosť 120 kg. Kolesá s rozmermi 29 palcov sú pokryté plášťom MAXXIS Ardent. Dezén je tak hustejší a členitejší. Predsa len, ide o horský bicykel s odpruženou prednou vidlicou Rockshox FS Judy Silver TK R Solo Air 29“ so zdvihom 100 mm. Vidlica je uzamykateľná. Brzdy sú kotúčove – hydraulické, čo je pri vyššej rýchlosti obrovská výhoda. Samotný panel má USB port a môžete si tak priebežne dobíjať napríklad navigáciu alebo mobilný telefón.

Pozitíva

Skvelá výdrž batérie
Dizajn bicykla
Silné hydraulické brzdy

Negatíva

Bez blatníkov a stojana

Typ: dámsky/horský ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 150 km ● Batéria: vyberateľná/Panasonic Li-ion ● Kapacita batérie: 36 V/630 Wh ● Otáčky motora: Bafang Max Drive/80 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Maximálny výkon: 500 W ● Priemer kolies: 29″ ● Plášte: MAXXIS Ardent 29“ × 2,40“

Kellys Tayen R50

Dámsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom 200 km, batéria s kapacitou 720 Wh, motor Shimano Steps E7000 s krútiacim momentom 60 Nm.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kvalitne spracovaný elektrický bicykel Kellys Rayen je určený primárne pre dámske publikum. Ide o horský bicykel s konštrukciou hardtail, teda prednou odpruženou vzduchovou vidlicou. Bicykel disponuje motorom Shimano. Rám je vyrobený z hliníka. Radenie i brzdy dodáva taktiež značka Shimano.

Elektrobicykle Kellys sú na našom trhu populárnym „zbožím“. Kellys Tayen R50 je vybavený elektromotorom Shimano Steps E7000 (36 V) s maximálnym krútiacim momentom 60 Nm. Vďaka tomu jeho výkon cítiť aj pri jazde v teréne. Praktický výkon a moment pri zábere bicykla určite nechýbajú. Zle na tom nie je ani vyberateľná batéria Kellys Re-Charge V10 s kapacitou 720 Wh/20 Ah. Výrobca udáva dojazd na úrovni 150 až 200 km. Mnoho závisí od terénu i hmotnosti jazdca. Jazda na bicykli je aj vďaka vzduchovej vidlici Rock Shox 35 Silver RL Boost veľmi komfortná. Zdvih vidlice je 120 až 140 mm. Riadidlá KLS Active RiseBar majú šírku až 70 cm pre pohodlný úchop a lepšiu stabilitu počas jazdy.

Výrobca vsadil na komponenty vyššej triedy značky Shimano. Okrem spomínaného motoru je od neho aj kompletná prevodová sada. Radenie Shimano Deore SL-M41000 R-Rapidfire Plus spolupracuje s meničom Shimano Deore M5120, prehadzovačkou a kazetou Shimano Deore. Horský bicykel má 10 prevodov. Shimano Altus je modelový rad hydraulických kotúčových bŕzd s priemerom 180 mm.

V základe je dodávané štandardné sedlo Selle Royal Vivo. Kolesá bicykla majú priemer 29 palcov a model je dodávaný s plášťami Schwalbe Nobby Nic Performance 29“ x 2,35“. Zákazníci hodnotia kvalitu spracovania na veľmi dobrej úrovni. Celý rám je odľahčený vďaka hliníkovej konštrukcii. Základné informácie o stave batérie, dojazde, rýchlosti i prejdenej vzdialenosti bicykla prezentuje cyklopočítač Shimano SC-E5000 s dvoma manuálnymi tlačidlami pre jednoduché ovládanie aj počas jazdy.

Referencií zákazníkov nie je mnoho, no vychádzajúce z dostupných názorov, elektrický bicykel spĺňa všetky kritériá. Elektromotor nestráca v potrebných okamihoch výkon a sily i krútiaceho momentu má dostatok. Jazda na bicykli je komfortná, čo je aj zásluhou odpruženej – vzduchovej prednej vidlice. Dámsky horský bicykel Kellys Tayen R50 nesklame ani kvalitou spracovania. Rám je hliníkový a väčšine dielov patrí do vyššej triedy výrobcu Shimano.

Dôkazom toho sú hydraulické brzdy Shimano Altus s priemerom 180 mm, ale takisto radenie a menič Shimano Deore. Komfort jazdy zvyšuje tiež kvalitné sedlo Selle Royal Vivo. Bicykel má motor i batériu umiestnenú po stredovej osi rámu. Hmotnosť je vďaka tomu dobre rozložená a elektrobicykel má nízke ťažisko, čo taktiež zlepšuje jazdné vlastnosti bicykla. Dojazd udávaný výrobcom je v rozmedzí 150 až 200 km. Dodávaný je s plášťami Schwalbe a kolesá majú priemer 29“. Cyklopočítač Shimano SC-E5000 neponúka žiadne pokročilé funkcie, no svoj praktický účel plní na výbornú.

Pozitíva

Kvalitné komponenty Shimano
Dobrý dojazd
Komfort jazdy

Negatíva

Cena

Typ: dámsky/horský/hardtail ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 150 – 200 km ● Batéria: vyberateľná/KELLYS Re-Charge V10 ● Kapacita batérie: 36 V/720 Wh/20 Ah ● Elektromotor: Shimano Steps E7000/60 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Brzdy: Shimano Altus/kotúčové/180 mm ● Priemer kolies: 29″ ● Plášte: Schwalbe Nobby Nic Performance 29“ × 2,35“

CTM Wire Xpert

Pánsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg, max. dojazd 120 km, stredové umiestnenie motora, 630 Wh batéria, chýbajú blatníky, stojan a osvetlenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Horský bicykel s integrovaným elektromotorom Bafang a batériou od spoločnosti Samsung. Elektrobicykel disponuje 11 rýchlosťami a vďaka dojazdu je vhodný aj na dlhšie cyklovýlety. Jazdu po nerovnom teréne spríjemňuje odpružená predná vidlica so zdvihom až 120 mm. Dodávaný je s kvalitnými terénnymi plášťami WTB.

Horský elektrobicykel CTM Wire Xpert ponúka dobrý pomer medzi cenou a výbavou. Zároveň na prvý pohľad zaujme unikátnym dizajnom. Hliníkový rám pôsobí veľmi mohutne a oproti niektorým elektrickým bicyklom je stredová časť výraznejšie hrubšia. Práve v stredovej časti je umiestnený elektromotor Bafang M500 s maximálnym krútiacim momentom 95 Nm. Motor je veľmi nápomocný pri jazde do kopca alebo dokonca pri rozbehu. Nerovnosti veľmi dobre filtruje predná vidlica Rock Shox Judy Silver TK, SA so zdvihom až 120 mm.

Hoci ide o horský bicykel, nie je stavaný na prudké zjazdy ani na akrobatické skoky a podobne. Rekreačné jazdenie po štrkovine či lesných cestách je pre jeho vlastnosti ideálnym prostredím. Štandardný dojazd je na úrovni 50 až 100 km v závislosti od viacerých faktorov. Maximálny dojazd je 120 km. Batéria sa po úplnom vybití nabije za približne 6 hodín. Kapacita batérie Samsung je 630 Wh. Celková hmotnosť bicykla je 24,7 kg a maximálna nosnosť 120 kg.

CTM Wire Xpert využíva radenie Shimano Deore SL-M5100 s 11-stupňovým prevodníkom Bafang 38T (170 mm). Hydraulické kotúčové brzdy Shimano MT410 majú priemer 170 mm a veľmi dobrý účinok. Riadidlá i predstavec sú z výroby samotného producenta CTM. Priemer riadidiel je až 72 cm, čo umožňuje držanie na široko a zlepšuje to ovládateľnosť. Na druhej strane niekomu široké držanie riadidiel nemusí úplne vyhovovať. Elektrobicykel je vybavený sedlom SR Vivo Ergo Man, ktoré je posadené na sedlovke CTM 350 x 31,6 mm.

Elektrický bicykel je dodávaný s terénnymi plášťami WTB Trail Boss s rozmermi 29 x 2,4“. Prehľadný cyklopočítač Bafang s podsvieteným LCD displejom zobrazuje základné parametre – aktuálna rýchlosť, spotreba energie, stav batérie alebo zvolenú pomocnú silu elektromotora. Nastaviť si môžete aj zobrazovanie prejdenej vzdialenosti, celkový počet kilometrov alebo dojazd. Vstavaný je USB vstup na napájanie zariadení, napríklad osvetlenia alebo telefónu.

Tento elektrobicykel z dielne slovenského výrobcu bicyklov CTM svojich majiteľov určite poteší. Rozhodne nesklame kvalitným spracovaním, hoci niektoré spoje rámu by potrebovali vizuálne doladiť. Funkčnosť, inak veľmi masívne pôsobiaceho, hliníkového rámu je veľmi dobrá. V jeho tele sa ukrýva 630 Wh batéria, ktorá ponúka dojazd od 50 až do 120 km. Kellys Tayen R50 ponúka dojazd 150 až 200 km vďaka batérii 720 Wh. Chválime elektromotor Bafang M500 s 95 Nm. Dlhodobo preukazuje, že výkonom prekonáva aj drahšiu konkurenciu. Prevodník má 11 rýchlostí. Veľmi sa nám páčil kvalitný cyklopočítač s LCD displejom. Ani mnohé drahšie modely nedisponujú takým prehľadným počítačom. Ten zobrazuje podstatné hodnoty.

V pomere ceny a výkonu elektrobicykel ponúka veľmi solídne parametre. Opomenúť nemôžeme len niektoré menej kvalitné komponenty z nižšieho kvalitatívneho radu. Neplatí to však o odpruženej vidlici ani sústave radenia Shimano Deore. Častejšie sa používatelia aj pri iných bicykloch sťažujú na menej odolnú kazetu alebo brzdy Shimano MT410, ktoré by bolo vhodné nahradiť vyššou sériou. Napriek tomu je efektivita hydraulických bŕzd veľmi dobrá.

Pozitíva

Dostatočný výkon
Prehľadný cyklopočítač
Kvalitný rám

Negatíva

Niektoré menej kvalitné komponenty
Spoje rámu – vizuálne zvary

Typ: pánsky/horský/hardtail ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 60 – 120 km ● Batéria: Samsung ● Kapacita batérie: 630 Wh/36 V/17,5 Ah ● Elektromotor: Bafang M500/95 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Brzdy: Shimano MT410 / SMRT54M/kotúčové/180 mm ● Priemer kolies: 29″ ● Plášte: WTB Trail Boss 29“ × 2,4“ ● Hmotnosť: 24,7 kg

Scott Contessa Active eRide

Dámsky elektrobicykel s integrovanou batériou PowerTube 625 Wh, motor Bosch Performance CX, hmotnosť 23 kg, dodáva sa bez blatníkov a stojana.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Najvyššiu cenovú kategóriu v našom teste prezentuje Scott Contessa Active eRide. Dámsky horský elektrobicykel s integrovanou batériou PowerTube 625 Wh môže dosahovať reálny dojazd až 150 km. Údaj o dojazde však výrobca neuvádza. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi a s ohľadom na cenu tohto modelu však vnímame uvedené parametre za pomerne slabšie.

Pohonnou jednotkou je Bosch Performance CX, výkon opäť nie je uvedený, avšak vzhľadom na dojazd a integrovanú batériu, môže ísť o štandardný výkon 250 W. Napriek tomu, že je určený aj na náročnejší terén, ide o pomerne ľahký model s hmotnosťou 23 kg, čo môžu mnohé zákazníčky oceniť. Dostatočnú stabilitu zabezpečuje hliníkový rám – špeciálne navrhnutý pre ženy a tiež kolesá s veľkosťou 29“. Nevýhodou je potreba dokúpenia blatníkov a stojana.

Pozitíva

Nízka hmotnosť
Batéria PowerTube 625 Wh
Kvalitné prevedenie

Negatíva

Vysoká cena
Chýbajú podstatné informácie o produkte

Určenie: Dámsky ● Nosnosť: - kg ● Maximálny dojazd: - km ● Batéria: PowerTube ● Kapacita batérie: 625 Wh ● Umiestnenie motora: Stredové ● Maximálny výkon: - W ● Hmotnosť (kg): 23 kg ● Priemer kolies: 29″ ● Rám: -"

Ďalšie zaujímavé produkty

Pri kúpe produktov sa zvyčajne zameriavame aj na ich životnosť. Obzvlášť to platí pri takých, ktoré vyžadujú väčšiu investíciu. Preto je aj pri výbere elektrobicykla potrebné zvážiť všetky možnosti, ktoré sa nám naskytujú. Ak vás spomedzi recenzovaných modelov žiaden neoslovil, ponúkame vám ešte niekoľko iných zaujímavých alternatív.

Stabilný hliníkový rám a 27,5-palcové kolesá ponúka elektrobicykel Crussis e-Guera 7.8. Zvládne s vami aj náročnejšie jazdy v teréne. Model sa môže pochváliť integrovanou batériou Li-lon (20 Ah), výkonným stredovým elektromotorom Bafang M500 s krútiacim momentom 80 Nm.

Pánsky horský model Giant Talon E+2 patrí do kategórie cenovo nákladnejších. Kapacita batérie je pomerne slušná (13,8 Ah). Hnacou silou je motor Giant by Yamaha s krútiacim momentom 50 Nm.

Treťou z možností je pánsky krosový elektrobicykel Scott Strike eRide 930 s 29-palcovými kolesami, Alloy frame rámom, integrovanou batériou a výkonným motorom Bosch Performance CX (625 Wh). Model vyniká ergonomickým sedlom.

Author Eleve má takisto čo ponúknuť. Ide o krosový model so špeciálnym pánskym rámom. Elektrobicykel príjemne zaujme svojou hmotnosťou cca 22 kg a konštrukčnou výbavou pre krosové elektrobicykle (napr. platforma na pripevnenie stojanu).

Poslednou alternatívou je horský e-bicykel Apache Hawk Bosch 3. Batéria Bosch Performance 3 500 Wh (13,4 Ah), nosnosť 120 km a stredový motor Bosch Active Line radíme k slušným vlastnostiam tohto modelu. Poteší aj 6 jazdných režimov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Drahšie, lacnejšie, výkonnejšie či menej výkonné – ktoré elektrobicykle sa predávajú najviac? Ponúkame vám tabuľku zostavenú podľa cenového porovnávača Heureka.sk. Jednotlivé údaje pravidelne kontrolujeme, aby ste tak mali prístup k aktuálnym informáciám.

Názov Hodnotenie Detail
Crussis e-Largo 5.8 5* Zobraziť produkt
Engwe EP-2 PRO 5* Zobraziť produkt
Engwe Engine Pro 2.0 5* Zobraziť produkt
Haibike AllTrack 10 5* Zobraziť produkt
Crussis e-Guera 5.8 5* Zobraziť produkt

Elektrobicykle už v súčasnosti nie sú veľkou novinkou a dostávajú sa tak čoraz viac do povedomia ľudí. Konštrukčne ide viac-menej o klasický bicykel, ktorý vďaka elektrickému pohonu umožňuje príjemnejší zážitok z jazdy. Pomôže vám zdolať náročnejší terén i dlhšie vzdialenosti. Rovnako šetrí kĺby, a tak ho uvítajú seniori či ľudia so zdravotnými problémami. Elektrobicykle sú však vhodné aj pre mestské typy, športové i dobrodružné povahy. Viete, čo zvážiť pri výbere elektrobicykla a ktoré parametre sú dôležité? Náš sprievodca výberom vám s tým pomôže.

Ako vybrať elektrobicykel

 • Druhy elektrobicyklov
 • Odpruženie
 • Pohon
 • Výkon motora
 • Úrovne asistencie
 • Batéria
 • Veľkosť rámu
 • Nosnosť
 • Hmotnosť
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Druhy elektrobicyklov

Typov elektrobicyklov je hneď niekoľko a vy ich môžete využiť ako v horách, tak i v meste. Výber správneho modelu sa teda primárne odvíja od toho, kto bude jeho užívateľom (dámske, pánske, detské modely, modely pre seniorov) a na akom povrchu bude využívaný. Preto vám teraz ponúkame prehľad základných druhov elektrobicyklov.

Mestské elektrobicykle

Určené sú prevažne na jazdy po cestách či cyklotrasách. Vďaka konštrukcii a jednoduchému ovládaniu sa práve tento druh uvádza ako vhodný a bezpečný pre seniorov. Spravidla majú znížený rám, vzpriamený posed, ľahkú a praktickú konštrukciu. Pri mestských modeloch býva odpojiteľná batéria, keďže je potrebné jej častejšie dobíjanie.

Trekingové a krosové elektrobicykle

Ďalší typ predstavujú o niečo univerzálnejšie modely, ktoré nájdu využitie pri dlhších rodinných výletoch či kardio tréningoch. Trekingové a krosové elektrobicykle tvoria medzistupeň medzi mestskými a horskými verziami. Sú vhodné na hladké cesty a tiež na stredne náročný terén. Oproti mestským modelom majú menej vzpriamený posed a športovejšiu stavbu. Typické sú tiež užšími kolesami s veľkým priemerom.

Horské elektrobicykle

Sú vhodné najmä do zložitejších terénov, hôr i prudkých kopcov. Pevná konštrukcia a vysoký výkon motora zabezpečujú bezpečnú a spoľahlivú jazdu. Batérie sa zvyčajne nachádzajú pod rámovom trubkou, čím zaisťujú správne vyváženie. Kvalitné odpruženie, citlivé spúšťanie motora a prevodovka s minimálne šiestimi prevodmi už v dnešnej dobe predstavujú štandard.

Cestné elektrobicykle

Cestné bicykle s elektrickým pohonom sú určené na hladné rovné povrchy. Rátajú s menšou dopomocou, a preto zaujmú skôr skúsenejších cyklistov. Výhodou je nízka hmotnosť a jednoduché ovládanie. Slabšiu stránku však predstavuje menšia batéria a motor.

Skladací elektrobicykel

Skladacie elektrobicykle

Špecifické sú najmä svojou konštrukciou, menším priemerom kolies a možnosťou zloženia do polovičných rozmerov. Určené sú skôr na krátke vzdialenosti a pomerne jednoduchý terén. Vďaka nízkej hmotnosti sú praktické a výhodou je takisto dobrá skladnosť.

Odpruženie – základ komfortu

Ďalším dôležitým parametrom, na ktorý pri výbere netreba zabúdať, je odpruženie. Súvisí s vidlicami a vplýva na bezpečnosť a komfort jazdy. Vidlice v podstate ovplyvňujú to, ako sa nerovnosti v teréne odrážajú na konštrukcii elektrobicykla. Všeobecne platí, že by sa do rúk jazdca malo prenášať iba minimum otrasov. Odpružený typ sa spravidla lepšie ovláda aj na nestabilnom povrchu, čo je dôležité najmä pri horských modeloch. Na druhú stranu vyžaduje väčšiu investíciu a častejšiu údržbu. Kvalitné odpruženie elektrobicyklov je v dnešnej dobe štandardom bez ohľadu na druh elektrobicykla.

Pohon – typy podľa polohy

Pri rozhodovaní sa zamerajte aj na samotný pohon, ktorého primárnou úlohou je uľahčenie vašej jazdy. Keďže ide o hlavnú hnaciu silu elektrobicykla, patrí medzi najdôležitejšie parametre. Na základe polohy rozlišujeme 3 typy umiestnenia elektromotora.

 • Predné umiestnenie elektromotora: Elektropohon na prednom kolese je spravidla na mestských a skladacích modeloch, keďže je určený predovšetkým na asfaltové cesty. Zabezpečuje rovnomerné rozloženie hmotnosti a výhodou je tiež nízka cena.
 • Zadné umiestnenie elektromotora: Elektropohon na zadnom kolese sa najčastejšie používa v horských alebo trekingových modeloch – určených do mierneho terénu. Práve vďaka zadnému umiestneniu umožňuje jednoduchšiu manipuláciu s predným kolesom. Nevýhodou môže byť nerovnomerné vyváženie a nápor na komponenty v zadnej časti (rýchlejšia opotrebovanosť).
 • Stredové umiestnenie elektromotora: Posledným typom je umiestnenie v strede elektrobicykla. Takéto umiestnenie je z hľadiska vyváženia považované za najideálnejšie, a preto sa najčastejšie využíva pri horských modeloch. Za silné stránky môžeme považovať vysoký efekt motora a väčší dojazd. Nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena.

Výkon motora

Tento parameter pri výbere netreba prehliadať. Výkon motora je u väčšiny elektrobicyklov štandardný. 250 W zodpovedá rýchlosti 25 km/h, čo je maximálna možná hranica stanovená zákonom. V praxi sa môžete stretnúť aj s modelmi so silnejším motorom (350 W). V takýchto prípadoch býva výkon umelo znižovaný, čo so sebou prináša aj isté výhody – menšie opotrebovanie a zvýšenie celkovej životnosti.

Horský elektrobicykel

Úrovne asistencie

Úlohou motora je uľahčenie jazdy. Tu si treba položiť otázku, ako si zvoliť potrebnú podporu? Práve na to slúžia úrovne asistencie (je ich spravidla 5), ktoré zvyčajne nastavíte na predných riadidlách pomocou LCD displeja.

 • Najnižšie nastavenie (Eco, pri 5 úrovniach ide o nízku motorovú asistenciu, teda 1 – 2) je často uvádzané ako maximálny dojazd. Pri zábere pedála bude motor poskytovať 25 až 80 % úrovne pomoci. Využívanie tohto režimu maximalizuje dojazd a je vhodný najmä na plochých terénoch.
 • Úroveň asistencie sa v normálnom režime nastavuje na 3, dojazd redukuje približne na polovicu.
 • Najvyššia úroveň asistencie (vysoká motorová asistencia 4 – 5) sa neodporúčajú používať v extrémnom a dlhom stúpaní. Vyšší výkon sa prispôsobuje jazde a poskytuje tak maximálnu pomoc. Režim je však potrebné využívať na krátke vzdialenosti, keďže znižuje samotný dojazd.

Batéria a dojazd

Batéria je základom celého elektrobicykla. Medzi najpoužívanejšie batérie v súčasnosti patria Li-Pol, Li-lon či Phylion, ktorých ceny zodpovedajú príslušnej kvalite. Životnosť batérií sa dá zovšeobecniť na približne 4 – 8 rokov používania, no závisí to, samozrejme, od spôsobu využitia či údržby.

Jedným z najčastejšie skloňovaných parametrov, ktorý sa odvíja práve od kapacity batérie, je dojazd. Uvedené informácie o dojazde modelov však treba brať s rezervou, keďže okrem kapacity hrá významnú úlohu aj množstvo iných faktorov (hmotnosť cyklistu, štýl jazdy, terén, úroveň asistencie). Zvyčajne sa dojazd pohybuje od 30 do 150 km, závisí to od typu bicykla a jazdných podmienok. Platí, že v prípade používania špeciálneho režimu pre silnejší záber sa dojazd znižuje. Maximálny dojazd dosiahnete iba v prípade zapnutého režimu asistovaného šliapania.

Veľkosť rámu

Veľkosť rámu predstavuje taktiež jeden z kľúčových parametrov. Ide o vzdialenosť medzi stredovou osou a koncom sedlovej rúry. Všeobecne platí, že pri mestských typoch sú vhodnejšie nižšie rámy a pri horských či trekingových modeloch sa odporúčajú rámy o 1 až 2 palce väčšie (zabezpečia potrebnú stabilitu). Správny výber tak závisí od postavy užívateľa, spravidla od jeho výšky. Ak nemáte možnosť model reálne vyskúšať, pri každom elektrobicykli nájdete medzi parametrami aj tento údaj (zvyčajne v palcoch).

Elektrobicykel – veľkosť rámu

Nosnosť a hmotnosť elektrobicykla

Pri nosnosti elektrobicykla treba myslieť nielen na hmotnosť cyklistu, ale aj na prípadnú batožinu, ktorú so sebou bude niesť (ruksak, spacák, stan). V súčasnosti sa štandardné nosnosti pohybujú v rozmedzí 110 až 150 kg.

Ďalším parametrom je hmotnosť. Tá zvyčajne závisí od účelu, na ktorý je elektrobicykel primárne určený. Stabilné modely stavané do náročnejšieho terénu majú spravidla ťažšie kolesá i celkovú konštrukciu. Jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú celkovú hmotnosť je aj materiál rámu. Najťažšie sú zvyčajne oceľové rámy, naopak modely z karbónu či hliníka patria do ľahšej kategórie. Časť váhy elektrobicykla však tvorí aj samotný motor a batéria, pričom celková štandardná hmotnosť je okolo 22 až 26 kg.

Ani lacné elektrobicykle nie sú najlacnejšie

Pri výbere elektrobicyklov hrá dôležitú úlohu ako cena, tak aj výrobca. Cenový faktor spravidla odráža kvalitu výrobkov, a tak sme sa v prieskume zamerali na nižšiu i vyššiu cenovú triedu.

Na trhu nájdete lacnejšie modely v približnej cene od 600 eur. Zvyčajne ide o mestské či skladacie elektrobicykle, ktoré spĺňajú základné požiadavky na využitie v jednoduchom teréne.

K vyššej cenovej kategórii sa pridáva aj vyššia kvalita. V rozmedzí približne od 1 100 až 1 700 eur nájdete modely so stabilnejšou konštrukciou, silnejšou batériou i slušným motorom. Môže ísť o trekingové či horské modely vhodné aj do náročnejšieho terénu.

Silná batéria, výkonný motor, lepšie odpruženie či vysoká nosnosť sú typické pre drahšie elektrobicykle. Pre dobrodružné povahy sa rozhodne väčšia investícia oplatí. Pevné horské elektrobicykle určené do náročných terénov sa nachádzajú v najvyššej cenovej kategórii (2 000+ eur). Tá by však mala byť zárukou bezpečnej, stabilnej a tiež pohodlnej jazdy.

Žiadané sú značky Merida, Giant, Crussis i Cube

Podľa portálu Heureka si prvenstvo medzi najobľúbenejšími získala značka Crussis. Hoci ide o modely z vyššej cenovej kategórie, radíme ich k elektrobicyklom s dobrým pomerom cena/výkon. V podobnej cenovej triede sa medzi mestskými e-bicyklami objavili aj značky Devron, Kellys či Apache. Medzi lacnejšími vynikla značka Proteco a naopak v kategórii drahších modelov sú pomerne obľúbenými aj značky Merida a Cube.

Otázky a odpovede – FAQ

Ostali vaše otázky stále nezodpovedané? Pripájame odpovede k niekoľkým často kladeným otázkam ohľadom elektrobicyklov. Ak by ste však mali ďalšie nejasnosti, napíšte nám do komentárov. Otázky a odpovede pravidelne dopĺňame.

Áno, dokonca to môže byť aj celkom výhodný krok, keďže si už bicykel nemusíte kupovať. Potrebné je zakúpiť si sadu na prestavbu, ktorú vám následne odborníci môžu vykonať priamo v predajni elektrobicyklov.

Áno, na trhu je dokonca možné nájsť aj modely určené konkrétne pre seniorov. Majú napríklad ľahšiu konštrukciu či nízky nástup.

Dôležité je najmä vypínanie batérie a jej dobíjanie na plnú kapacitu. Ak by ste totiž nechali batériu dlhšie vybitú, znižuje sa jej kapacita. Taktiež sa treba vyvarovať príliš nízkym či vysokým teplotám. Ideálne je udržiavať ju v rozmedzí od 0 do 30 °C.

Nie, batéria má po nabití určitú kapacitu. Ak ju celú nevyčerpáte, nie je nutné dobíjať ju po každej jazde.

S ohľadom na motor a batériu si treba uvedomiť, že elektrobicykel bude ťažší ako ten klasický. Váha však záleží na konkrétnom type. Modely určené na cesty a nenáročné trasy môžu vážiť približne do 25 kg. Niektoré horské elektrobicykle určené do náročnejšieho terénu môžu vážiť aj do 40 kg. Hmotnosť konkrétneho typu elektrobicykla nájdete uvedenú medzi parametrami produktu.

Crussis One-Largo 9.6-S

Pánsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg, max. dojazd 150 km, stredové umiestnenie motora, Li-Ion batéria, farebný LCD displej, chýbajú blatníky, stojan a osvetlenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Crussis One-Largo 9.6-S predstavuje pánsky horský model vhodný najmä na jazdu v teréne. Zložitejší terén zvládne vďaka kombinácii stability, výkonného motora a batérie integrovanej do rámu elektrobicykla. Batéria Li-lon s článkami Panasonic 36 V/630 Wh (17,5 Ah) tak rozhodne patrí k silným stránkam tohto modelu. Ďalším z dôležitých parametrov je dojazd, ktorý sa odvíja aj od kapacity spomínanej batérie. V prípade Crussis One-Largo 9.6-S je uvedený dojazd 150 km. Hnacou silou elektrobicykla je motor Bafang M500 s krútiacim momentom 95 Nm a so štandardným výkonom 250 W. Vďaka centrálnemu pohonu má bicykel ideálne vyváženie, vysoký efekt motora, a preto je vhodný aj do kopcov a iných náročných terénov.

Za dobrou stabilitou stojí jednak veľkosť kolies – 29“, ale tiež geometria hliníkového rámu vo veľkostiach 18“ a 20“. Vysoká nosnosť 120 kg je v súčasnej dobe pomerne štandardnou vlastnosťou. Pozitívne vnímame farebný LCD displej, ktorý informuje o rýchlosti, prejdenej vzdialenosti či stave batérie a rovnako USB port pre dobíjanie mobilných zariadení. Súčasťou elektrobicykla však nie sú blatníky, stojan či osvetlenie, čo môžeme považovať za nedostatok, keďže ide o relatívne podstatné komponenty. No aj v takomto prípade je možnosť samostatného dokúpenia a následnej montáže.

Pozitíva

Nosnosť
Dojazd
Kvalitný motor

Negatíva

Žiadne

Určenie: Pánsky ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 150 km ● Batéria: Panasonic Li-ion ● Kapacita batérie: 630 Wh ● Umiestnenie motora: Stredové ● Maximálny výkon: 250 W ● Hmotnosť (kg): - kg ● Priemer kolies: 29″ ● Rám: Alu 6061 (18", 20")

Crussis One-Largo 8.6-S

Pánsky elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom 150 km, Li-Ion batéria s kapacitou 630 Wh, motor Bafang M400 s krútiacim momentom 80 Nm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom teste si zaslúžil slušné hodnotenie aj Crussis One-Largo 8.6-S, a to najmä vďaka dobrému pomeru ceny a kvality. Na základe jeho vlastností ho spravodlivo možno zaradiť do kategórie elektrobicyklov vyššej triedy. Ide o pánsky model určený hlavne pre náročnejšie trasy. Medzi kvalitné parametre radíme opäť integrovanú batériu Li-lon s článkami Panasonic 36 V/630 Wh (17,5Ah). Hoci je dojazd uvádzaný až do 150 km, treba si uvedomiť, že ide o premennú hodnotu, ktorá závisí od viacerých faktorov (terén, štýl jazdy, hmotnosť cyklistku a podobne).

Od bicykla Crussis One-Largo 9.6-S sa líši motorom Bafang M400 (Bafang MAX Drive), ktorého hodnota krútiaceho momentu je 80 Nm, teda o niečo nižšia. Napriek tomu ide stále o kvalitný centrálny elektropohon s výkonom 250 W. Spotrebitelia pozitívne hodnotia výdrž batérie a dojazd. Hliníkový rám vo veľkostiach 18“ a 20“ spolu s kolesami s veľkosťou 29“ už v súčasnosti patria medzi bežné parametre horských elektrobicyklov. Dôležitým údajom je tiež maximálna nosnosť, ktorá je 120 kg. Rovnako aj tu platí, že blatníky, stojan či osvetlenie je potrebné dokúpiť samostatne.

Pozitíva

Dojazd
Výkonná batéria
Nosnosť

Negatíva

Vyššia cena

Určenie: Pánsky ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 150 km ● Batéria: Panasonic Li-ion ● Kapacita batérie: 630 Wh ● Umiestnenie motora: Stredové ● Maximálny výkon: 500 W ● Hmotnosť (kg): - kg ● Priemer kolies: 29″ ● Rám: 18" a 20"

Lacná kvalita

Apache Matta Tour E4

Dámsky krosový elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom 100 km, Li-Ion batéria s kapacitou 468 Wh, elektromotor Silent Plus, kontrastný LCD displej, príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dámsky krosový model s tichým chodom a efektívnym využitím energie Apache Matta Tour E4 je vhodný do mesta, no zvládne aj nespevnený terén. Kvalitný základ tvorí batéria Li-lon s kapacitou 468 Wh (13 Ah), ktorá umožňuje dojazd do 100 km na jedno nabitie.

Elektromotor Silent Plus sa nachádza v strede zadného kolesa. Tým sa dosahuje lepší prenos krútiaceho momentu, čo v teréne zabraňuje napríklad prekĺzavaniu. Výkon motora je štandardný 250 W s krútiacim momentom 45 Nm. Pre ženy môže byť výhodou ľahký hliníkový rám s veľkosťou 18“. Napriek tomu má model dostatočnú stabilitu, ktorú zabezpečujú aj kolesá s veľkosťou 28“. Vysokú nosnosť do 120 kg možno tiež považovať za jednu z kladných stránok. Čo sa týka príslušenstva, elektrobicykel kúpite spolu s blatníkmi, stojanom a hliníkovým nosičom. Príjemnou súčasťou je aj kontrastný LCD displej, vďaka ktorému máte prehľad o vašej jazde či výkonoch. Výhodou je takisto nabíjací USB konektor.

Pozitíva

Elektromotor Silent Plus
Vysoká nosnosť
Príslušenstvo

Negatíva

Nižší dojazd

Určenie: Dámsky ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 100 km ● Batéria: Li-ion ● Kapacita batérie: 468 Wh ● Umiestnenie motora: Zadné ● Maximálny výkon: 250 W ● Hmotnosť (kg): 24 kg ● Priemer kolies: 28″ ● Rám: 18"

Pre náročných

Haibike FullNine

Unisex elektrobicykel s integrovanou batériou Yamaha inTube 500 Wh, motor Yamaha PW-ST System/ s otáčkami 70 Nm, dodáva sa bez blatníkov a stojana.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V prípade, že chcete mať doma špičku medzi elektrickými bicyklami, rozhodne je Haibike FullNine 9 modelom, ktorý vás o výhodách a kvalitách elektrického bicykla presvedčí. Samozrejme, potenciálnych zákazníkov odradí vysoká cena. Berte však do úvahy, že aj mnohé profesionálne bicykle bez elektrického pohonu, stoja rovnaké peniaze. Elektrobicykel ťaží predovšetkým zo spolupráce s firmou Bosch. Samotný motor Bosch Performance CX 4GEN má maximálny výkon 250 W a krútiaci moment až 85 Nm. Radenie je od spoločnosti Shimano a nastaviť si môžete až 12 stupňov asistencie. Bicykel dokáže efektívne zabrať aj v náročnom teréne. Koniec koncov, vďaka celoodpruženému rámu sa nemusíte báť ani náročnejšieho terénu.

Batéria Bosch PowerTube s kapacitou 625 Wh je umiestnená v strede. Výrobca udáva dojazd až 180 km. Nabíjačka je takisto od spoločnosti Bosch a dobíja prúdom 4A. Dôkaz, že bicykel je naozaj určený aj do náročnejšieho terénu ukrýva samotný rám. Ten je hliníkový, no omnoho zaujímavejšia je vidlica, tá kombinuje systém vzduchu a oleja, jej zdvih je 140 mm a ide o komponent profesionálneho výrobcu RockShox Pike Select RC. Vzduchový tlmič je od rovnakého výrobcu – RockShox Deluxe Select Plus. Prehadzovačka je značky Shimano, rovnako ako aj kazeta a prevodová reťaz. Pochvaľujeme, že výrobca nešetril ani na brzdách. Ide o o 4-piestové kotúče Magura MT4 s priemerom 203 mm. Na ich vysokú citlivosť si treba zvyknúť, efektivita je však vysoká.

Do terénu sú určené aj plášte Schwalbe Nobby Nic Evo Super Trail 29“ × 2,6“. Zrejme nepochopiteľným nedostatkom je, že ani v tomto prípade nie sú dodávané blatníky či základné osvetlenie alebo odrazky. Pedále sú hliníkové. Opomenúť nesmieme ani ďalší elektro prvok, ktorým je LCD displej Bosch Purion s dotykovými tlačidlami, kde nájdete zobrazené všetky podstatné údaje. Ten zobrazuje stupeň asistencie, rýchlosť či aktuálny dojazd. Umiestnený je na ľavej strane riadidiel. Horský bicykel Haibike FullNine 9 patrí rozhodne k prémiovým modelom, ktoré svoju cenu argumentujú vysokou kvalitou celoodpruženého rámu, kvalitných komponentov a takisto skvelým dojazdom a prepracovaným pohonom. Ak nehľadáte elektrobicykel zo „stropu“ ponuky, určite vás nesklame elektrický bicykel Crussis e-Largo, ktorý má dojazd na úrovni 150 km a odpruženú prednú vidlicu.

Pozitíva

Prepracovaný pohon a skvelý dojazd
Celoodpružený rám
Dizajn a kvalita spracovania

Negatíva

Vysoká cena

Typ: pánsky/dámsky/horský/celoodpružený ● Nosnosť: 120 kg ● Hmotnosť: 25,9 kg ● Maximálny dojazd: 180 km ● Batéria: vyberateľná/Bosch PowerTube ● Kapacita batérie: 625 Wh ● Otáčky motora: Bosch Performance CX GEN4/85 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Maximálny výkon: 250 W ● Priemer kolies: 29″ ● Plášte: Schwalbe Nobby Nic Evo Super Trail 29“ × 2,6“

Spirit Joy II

Unisex elektrobicykel s nosnosťou 110 kg a dojazdom 90 km, Li-Ion batéria s kapacitou 468 Wh, 250 W motor, bohaté príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku

O niečo lacnejší, no na svoje účely postačujúci. Spirit Joy II je skladací elektrobicykel určený primárne na jazdu v meste. Integrovaná batéria Li-lon s článkami Samsung je uložená v rámovom profile. Jej kapacita s hodnotou 468 Wh (13 Ah) tak zodpovedá možnostiam využitia tohto modelu. Výhodou je tiež jednoduché nabíjanie batérie (4 až 6 hodín) a možnosť dojazdu na jedno nabitie až 90 km.

Motor Bafang BLDC so štandardným výkonom 250 W dosiahne rýchlosť do 25 km/h. Prevodovka sa nachádza v zadnom kolese, čo zabezpečuje ľahšiu manipuláciu s kolesom vpredu. Nevýhodou môže byť väčšia hmotnosť v zadnej časti elektrobicykla, s čím súvisí rýchlejšia opotrebovanosť niektorých komponentov. Skladacia konštrukcia je dobre vyvážená s veľkosťou rámu 16“ a veľkosťou kolies 20“. Nízka hmotnosť 23 kg a pomerne vysoká nosnosť 110 kg sú takisto vítanými vlastnosťami. Na rozdiel od Crussis e-Fionna a víťaza testu Crussis e-Largo má tento model pomerne bohaté príslušenstvo. Súčasťou elektrobicykla sú blatníky, osvetlenie, zadný nosič, bočný stojan a zvonček.

Pozitíva

Skladacia konštrukcia
Rýchle nabíjanie
Príslušenstvo

Negatíva

Nižší dojazd

Určenie: Unisex ● Nosnosť: 110 kg ● Maximálny dojazd: 90 km ● Batéria: Samsung Li-ion ● Kapacita batérie: 468 Wh ● Umiestnenie motora: Zadné ● Maximálny výkon: 250 W ● Hmotnosť (kg): 23 kg ● Priemer kolies: 20″ ● Rám: 16"

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

CTM Ruby 2021

od €
E-bike CTM Ruby 29" 2021 matná čierna / ružová RUBY je dámsky e-bike určený do horského terénu. Dostupný je v dvoch verziách – s 27,5...

Crussis e-Largo 7.6 2021

od €
Pánsky horský elektrický bicykel využijete nielen v teréne, ale aj na vozovke alebo na cyklistickom chodníku. Dôkladne prepracovaná geometria...

Devron Riddle M1.7 2022

od €
Horský elektrobicykel Devron Riddle M1.7 27,5" - model 2022 je moderný elektrický bicykel s vysoko výkonným motorom na zadnom kolese....

CTM Pulze 2021

od €
PULZE je pánsky horský e-bike s elektromotorom Bafang M420. Tento elektromotor je navrhnutý pre optimálny prenos sily pri šliapaní. Poskytuje...

CTM Senze dámské 2021

od 1 799,99 €
Rám - ALU 6061, M (16"), L (18") Vidlica - Suntour NEX-E25 RL DS 700C Motor - Bafang MaxDrive M420, 80Nm Batéria - 630 Wh...

CTM Senze pánské 2021

od €
Rám - ALU 6061, M (17"), L (19"), XL (21") Vidlica - Suntour NEX-E25 RL DS 700C Motor - Bafang MaxDrive M420, 80Nm...

Crussis e-Guera 7.6 2021

od 1 829,00 €
Dámsky horský elektrobicykel e-Guera 7.6 2021 je určený na jazdu v teréne, ale bez problémov zvládne i asfaltku alebo cyklocestu. Záleží iba na...

Crussis One-Largo 7.7-S 2022

od 1 937,05 €
  Pánsky horský elektrobicykel ONE-Largo 7.7-S je určený na jazdu v teréne, ale bez problémov zvládne i cestu alebo cyklochodník. Záleží len na...

Leader Fox Holand 2020

od 955,00 €
Novinka pre sezónu 2020. Mestský elektrobicykel  HOLAND 26" 2020 s elegantným dizajnom, pevnou prednou vidlicou, špeciálne upraveným...

Ďalšie články z kategórie Bicykle

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Marián 29.Jun.2021

Môžem potvrdiť, že parádnu výbavu má Crussis One-Largo 9.6-S 2021. Mám ho síce krátko, ale už som sa na ňom stihol zopárkrát previezť. Dizajn je krásny, konštrukcia vydarená a batéria vydrží dlho, preto má super dojazd. Za mňa ide o kvalitný e-bike, ktorý má všetko, čo by takýto bicykel mal mať. Palec hore dávam za kvalitný motor, celkovú výbavu aj za dobrý pomer ceny a kvality. Kúpu neľutujem a odporúčam aj ho ostatným.

Odpovedať

Slavienka 04.Jul.2021

Nedávno som si kúpila horský elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.6 2021. Ide o môj prvý, pretože doteraz som nemala žiadne skúsenosti s takýmto produktom, len s klasickým bicyklom. Na bicykli som bola zatiaľ párkrát, preto ho nemôžem zhodnotiť podrobnejšie. Z jazdy som však nadšená, bicykel vyzerá veľmi pekne a kvalitne a jazdí naozaj výborne. Elektrobicykel je síce ťažší než klasický, ale s tým som rátala už pred kúpou. Pri jazde sú však dostupné rôzne stupne, pomocou ktorých túto ťažšiu váhu vôbec nebudete registrovať. Bicykel odporúčam.

Odpovedať

Beta 25.Aug.2021

Myslím si, že v rámci elektrických bicyklov patrí značka Crussis k popredným a kvalitným. Pred letnou sezónou som si kúpila model Crussis e-Guera 7.6 2021, ktorý je v krásnej farebnej kombinácii a zrejme zaujme každú ženu, ktorá chce na bicykli vyzerať štýlovo. :-) Bicykel som kupovala cez internetový obchod a potešilo ma, že naživo má ešte krajšiu farbu, než vyzerala na obrázku. Bicykle je síce určený na jazdu v teréne, ale bez problémov zvláda aj jazdu po asfalte alebo cyklistickej ceste. Hliníkový rám je ľahký a geometricky sa prispôsobuje potrebám žien. Elektrobicykel poháňa výkonná Li-Ion batéria, ktorá má dobrý dojazd. Ten je podľa výrobcu až 130 kilometrov, ale zatiaľ som to nemala možnosť vyskúšať. Dojazd, samozrejme, záleží aj od trati a spôsobu využitia asistencie, ktorá je v prípade tohto modelu päťstupňová. Pri výrobe bicykla boli použité kvalitné materiály, všetko je na svojom mieste a bajk slúži spoľahlivo. Crussis je česká značka, preto som rada, že som kúpou podporila našich susedov. :-) Na bicykli sa rada vozím a aj jazda do kopca sa stala pre mňa radosťou.

Odpovedať

Mišo 29.Sep.2021

Elektrobicykel Spirit Joy II mi prišiel ako najvhodnejšia voľba bicykla do mesta. Je to môj parťák, keď chodím na nákupy. Predsa len, už nie som najmladší, takže je to pre mňa pomocník. Dojazd aj rýchlosť sú veľmi dobré. Som spokojný s výberom.

Odpovedať

Tibor 09.Oct.2021

Vsadil som na elektro bicykel Giant Talon a som spokojný, jazdí sa mi na ňom plynulo a na cyklotrasách si užívam viacej zábavy. Páči sa mi, že bicykel je vďaka hliníkovému rámu pomerne ľahký. S výberom som spokojný.

Odpovedať

Noro 21.Nov.2021

Crussis e-Atland je kvalitný bicykle s dobrým dojazdom. Uľahčuje mi, keď idem do kopca, nakoľko som už starší a nevládzem tak, ako predtým. Z bicykla sa teším a cez leto som ho využíval pravidelne, takmer denne. Na žiadne negatíva som počas jazdy neprišiel.

Odpovedať

Andrej 24.Feb.2022

CTM Pulze 2021 má veľmi silnú batériu a dojazd až do 120 km, to je maximum, čiže rátajte s tým, že takéto hodnoty nikdy nedosiahnete. Avšak… dojazd je aj tak dobrý a závisí od terénu.

Odpovedať

Weron 08.Jun.2022

Leader Fox Park City 2020 je torška ťažší bicykel, než som očakávala, ale to je kvôli zabudovanej batérii. Páči sa mi kvalitné spracovanie, pekný vzhľad, veľmi dorbý dojazd - podľa papierov až do 120 km - ale takúto vzdialenosť som zatiaľ neskúšala. Super je aj odpruženie prednej vidlice.

Odpovedať

Fildo 08.Sep.2022

Ja som bol vždy milovníkom skladačiek, takže pri výbere elektro biku bol EOVOLT MORNING z cyklospecialít jasnou voľbou. Je ultra ľahký, skvelý do mesta, na cestu do práce a je za normálny peniaz

Odpovedať

Klára 19.Sep.2022

to je mi novinka, že existuje aj skladací elektro bike

Vlaďka 24.Sep.2022

my sa chystáme kupovať elektro bike pre mamku na 60 tku, ak by ste mali niekto tip, budem rada ;)

Odpovedať