Stĺpové ventilátory Klarstein

Stĺpové ventilátory Klarstein – recenzie, test, cena

V horúcom letnom počasí je vítané akékoľvek ochladenie. Najúčinnejšie sú klimatizácie. Tie však stoja viac a nie každý si ich môže dovoliť. Dostupnou možnosťou môžu byť pre vás ventilátory, ktorých na trhu nájdete mnoho. Nepáčia sa vám vrtuľové ventilátory a radšej by ste brali dizajnovejšie zariadenie? V tom prípade vás možno zaujme stĺpový ventilátor. Často sa stretnete s dizajnovo zaujímavými kúskami. V našom teste sme sa zamerali na stĺpové ventilátory od obľúbenej nemeckej značky Klarstein. Pozreli sme sa na dôležité parametre a tiež na názory spotrebiteľov. V teste nájdete ventilátory rôznych cenových kategórií a aj obľúbené modely ako Klarstein Mount Everest.

Publikované: 09.08.2022
Aktualizované: 21.09.2023

Aký stĺpový ventilátor Klarstein kúpiť?

Ventilátor je síce sezónna záležitosť, no jeho výberu by ste aj tak mali venovať dostatok času. Pri správnom výbere vám tento pomocník bude slúžiť niekoľko rokov. V porovnaní s klasickými ventilátormi je trochu drahší. Ponuka trhu je skutočne široká. My sme sa preto rozhodli, že vám ušetríme čas a s výberom vám pomôžeme. V tomto teste sme si špeciálne vybrali stĺpové ventilátory obľúbenej značky Klarstein. Pri výbere je dôležité orientovať sa nielen na parametre, ale aj na spotrebiteľské recenzie. Všetko dôležité vám postupne vysvetlíme. Na začiatok sme si pre vás pripravili užší výber troch populárnych produktov. Tu sa dozviete len základné informácie. Ak však chcete zistiť o jednotlivých modeloch čo najviac informácií, nižšie nájdete kompletné recenzie aj s názormi zákazníkov. Veríme, že s našou pomocou vám výber pôjde ľahko.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Skyscraper 3G 5* Zobraziť produkt
Klarstein Mount Everest 5* Zobraziť produkt
Klarstein Mana Peak 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Klarstein Skyscraper 3G

Klarstein Skyscraper 3G

Príkon 50 W, prietok vzduchu 1 633 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 90 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 58,5 dB

Zobraziť viac info

Tento moderný vežový ventilátor Klarstein vás na prvý pohľad zaujme najmä dizajnom. Úzka konštrukcia v štýle mrakodrapov produkuje chladný, svieži vzduch aj osviežujúci vánok. Najširšie miesto konštrukcie meria len 24 cm, takže sa zmestí do rohov izby. Ventilátor poháňa vzduch tromi rýchlostnými stupňami – rýchly, stredný, pomalý. Riadiť ho možno na hornom dotykovom paneli alebo diaľkovým ovládačom. Stĺpová časť ventilátora sa dokáže otáčať v 90° uhle zľava doprava a späť. Energetický úsporný príkon dosahuje 50 W. Nevýhodou je vyššia hlučnosť.

Cenový trhák
Klarstein Mount Everest

Klarstein Mount Everest

Príkon 40 W, prietok vzduchu 341 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 80 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 42,3 – 63,4 dB

Zobraziť viac info

Stĺpový ventilátor má k dispozícii tri rýchlosti a tri prevádzkové režimy, ktoré sa postarajú o výkonné osvieženie s prietokom vzduchu maximálne 341,4 m3/hod. Na výber máte aj nočný a prírodný režim. Prepínateľná oscilácia dokáže otáčať stĺp do 80° uhla. 40 W príkon chráni životné prostredie a aj vašu peňaženku. Prevádzková hlučnosť dosahuje 42,3 dB. Nižšiu hlučnosť oceníte nielen v pracovných priestoroch, ale aj doma. Do kancelárie alebo obývacej izby zapadne aj vďaka modernému dizajnu. Výhodou je nastaviteľný časovač, s ktorým je možné naprogramovať vypnutie po pol hodinách, maximálne na 7,5 hodiny.

Náš TIP
Klarstein Twister

Klarstein Twister

Príkon 45 W, prietok vzduchu 343 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 80 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť min. 34 dB

Zobraziť viac info

Klarstein Twister s príkonom 45 W a prietokom vzduchu 343 m3/hod. dobre poslúži aj vo väčšej miestnosti. Vybrať sa dá z 3 rýchlostí vetra, k dispozícii je automatická (v uhle do 80 °) aj manuálna oscilácia (do 360 °). Plusom sú 8-hodinový časovač a aj 4 prevádzkové režimy (normal, prírodný, nočný a Eco).

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Stĺpové ventilátory patria síce k dizajnovým doplnkom, no určite by ste nemali zabúdať na ich funkčnosť. Pri výbere prihliadajte aj na dôležité parametre, ktoré vám zaručia dobrú využiteľnosť prístroja. Kľúčový je údaj o veľkosti miestnosti, do ktorej chcete stĺpový ventilátor umiestniť. Od toho sa odvíja koeficient výmeny vzduchu za hodinu. Príkon súvisí s tým, akú má zariadenie spotrebu elektrickej energie, no aj s výkonom zariadenia. Pri modeloch značky Klarstein sa stretnete s príkonom okolo 40 – 50 W. To, koľkými rýchlosťami ventilátor disponuje, je tiež jedným z podstatných parametrov. Odporúčame zaobstarať si model aspoň s troma možnosťami nastavenia rýchlosti. Oceníte aj otáčanie ventilátora, ktoré sa nazýva oscilácia. Tá býva zvyčajne okolo 80 – 90 °. Nezabudnite na komfort pri používaní a všímajte si údaj o hlučnosti, ktorý sa udáva v decibeloch, a tiež doplnkové funkcie, ako napríklad diaľkové ovládanie, displej, časovač alebo nočný režim. Pre lepšiu prehľadnosť sme vám dôležité parametre vypísali a usporiadali podľa dôležitosti. 

Prietok vzduchu
Príkon
Počet rýchlostí a režimov
Oscilácia
Hlučnosť
Ovládanie
Doplnkové funkcie
Dizajn

Dôležitým parametrom pri výbere akéhokoľvek zariadenia do domácnosti, nielen ventilátora, sú spotrebiteľské recenzie. Od nich sme sa taktiež odvíjali pri výbere konkrétnych modelov na recenzovanie. Naše porovnanie najlepších stĺpových ventilátorov od značky Klarstein vychádza z viacerých slovenských a zahraničných zdrojov. Klarstein ponúka široké portfólio svojich produktov a v ňom aj mnoho modelov stĺpových ventilátorov. Výber nebol jednoduchý, ale snažili sme sa pre vás nájsť tú najvyššiu kvalitu. Na svoje si prídu spotrebitelia s nízkymi nárokmi, ale aj nároční spotrebitelia. Ak vás nejaký produkt zaujme, odporúčame vám nákup cez oficiálny obchod Klarstein.sk alebo Electronic-star.sk. Pri výbere, s hľadaním recenzií a informáciami o dostupnosti nám bol nápomocný portál Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie stĺpových ventilátorov Klarstein

Naše hodnotenia vznikli na základe detailného prieskumu jednotlivých modelov a ich parametrov. Pri recenzovaní sme sa opierali o spotrebiteľské recenzie a preverovali sme aj dostupnosť výrobkov na našom trhu. Ponúkame vám testy, ktoré sú nezávislé a žiadny produkt nie je propagovaný. Pri každom modeli sa snažíme charakterizovať silné aj slabé stránky a porovnať ich medzi sebou. Predstavíme vám aj náš pohľad na produkt a naše hodnotenie. Ak máte záujem o kúpu stĺpového ventilátora, určite vám značku Klarstein môžeme odporučiť. Veríme, že vám prostredníctvom nášho testu s výberom pomôžeme. 

Víťaz testu

Klarstein Skyscraper 3G

Príkon 50 W, prietok vzduchu 1 633 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 90 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 58,5 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vežový ventilátor Skycraper 3G od výrobcu Klarstein zaujme svojím dizajnom, výkonom aj funkciami. Moderný dizajn vynikne v kanceláriách i obývačkách, ale zároveň je dostatočne neutrálny na umiestnenie do rôzne zariadených miestností. Zoženiete ho v troch farebných variantoch a to v bielej, striebornej alebo čiernej.

Tento ventilátor zabezpečuje naozaj vysoký prietok vzduchu až 1 633 m3/hod. Jeho príkon dosahuje 50 W. Čerstvý vzduch sa k vám môže dostať v troch rýchlostiach – vo vysokej, strednej, pomalej. Prepínateľná oscilácia otáča stĺpovú časť ventilátora v 90 ° uhle zľava doprava a späť. To zabezpečuje nasmerovanie prúdu vzduchu po celej miestnosti. Vyzdvihujeme aj to, že ventilátor dokáže zlepšiť kvalitu vzduchu vďaka integrovanému filtru. Ten je ľahko vyberateľný a umývateľný pod tečúcou vodou. Vzduch čistí od prachu a čiastočiek nečistôt.

Ventilátor disponuje aj režimom prevádzky cez noc a režimom prírodného vánku. Nočný režim zabezpečuje prevádzku ventilátora na najnižšej rýchlosti po dobu 30 minút. Výhodou je aj zabudovaná funkcia časovača, ktorá umožňuje zapnutie a vypnutie ventilátora po vami zvolenej dobe. Maximálna horná hranica odloženého vypnutia predstavuje 8 hodín. Dostávame sa ešte k ovládaniu, ktoré je zabezpečené diaľkovým ovládačom alebo dotykovým panelom. Podsvietený displej na zariadení informuje o nastaveniach a aktuálnej teplote. Pri tomto modeli počítajte s vyššou hlučnosťou, ktorá dosahuje 58,5 dB. Počas dňa nemusí byť ventilátor rušivý, avšak večer by už mohol byť vyšší hluk otravný.

Ak máte pocit, že je pre vás Skycraper 3G príliš výkonný, siahnite po Klarstein Skyscraper 2G za nižšiu obstarávaciu cenu. S prietokom vzduchu 820 m3/hod. k vám privedie čerstvý vzduch v troch rýchlostiach. Oscilácia otáča stĺpovú časť v 60-stupňovom uhle. Jeho dizajn aj funkcie sú rovnaké ako má Skyscraper 3G. Taktiež disponuje časovačom, zabudovaným filtrom a naviac aj zásobníkom na arómu. Veľkosťou aj hmotnosťou je o niečo menší. Ovládanie má rovnaké pomocou diaľkového ovládača alebo prostredníctvom dotykového panelu.

Pri ventilátoroch Klarstein z radu Skyscraper sme sa stretli s prevažne pozitívnymi ohlasmi. Spotrebitelia hodnotia tento model ako výborný v pomere cena/kvalita. Vyzdvihujú funkčnosť chladenia, diaľkové ovládanie a všetky pridané funkcie. Pekný dizajn a možnosť výberu farby vám utvrdí zážitok z chladenia. Jediné mínus u oboch modelov je vyššia hlučnosť.

Pozitíva

Vysoký prietok vzduchu
Dizajn
Doplnkové funkcie

Negatíva

Vyššia hlučnosť

Prietok vzduchu: 1 633 m3/hod. ● Príkon: 50 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 58,5 dB ● Oscilácia: 90 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 4,3 kg ● Rozmery (ØxV): 24 x 92 cm

Cenový trhák

Klarstein Mount Everest

Príkon 40 W, prietok vzduchu 341 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 80 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 42,3 – 63,4 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V nižšej cenovej kategórii máme pre vás model Klarstein Mount Everest. Zaujme vás, ak hľadáte ventilátor do menšej miestnosti s nie príliš vysokým výkonom. Jeho moderný zovňajšok ho ideálne začleňuje do kancelárie alebo obývacej izby. Na výber ho máte v bielej alebo striebornej farbe. V porovnaní s predošlým modelom Klarstein Skyscraper 3G má nižší chladiaci výkon aj rozmery i hmotnosť. Tá dosahuje len 1,8 kg, čo môže byť výhodou aj nevýhodou, najmä pri silnom chode.

Má k dispozícii tri rýchlosti a tri prevádzkové režimy, ktoré sa postarajú o osvieženie s prietokom vzduchu 341,4 m³/hod. Prepínateľná oscilácia otáča stĺp zariadenia o 80°, vďaka čomu sa vzduch v miestnosti optimálne hýbe a dostane sa do každého kúta. Navyše, pri nízkom príkone len 40 W ušetríte na energiách. Ovládanie ventilátora sa vykonáva buď cez dotykový ovládací panel na hornej strane zariadenia, alebo pohodlne pomocou diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou balenia. Pre osviežujúcu zmenu sa dá zariadenie nastaviť okrem normálnej prevádzky aj na nočný alebo prírodný režim. Kým prírodný režim sa postará pomocou obmeny rýchlosti ventilátora o vietor podobný prírodnému, nočný režim vám umožní pozvoľným znižovaním rýchlosti ventilátora zaspávať pri čerstvom vánku. Nechýba nastaviteľný časovač, ktorý je možné naprogramovať po pol hodinách, aby sa ventilátor vypol. Maximálny čas je 7,5 hodiny.

Tento stĺpový ventilátor Klarstein Mount Everest odporúčame skôr menej náročným zákazníkom. Aj za nižšiu cenu však zoženiete pomerne dobrý prístroj. Vzhľadovo je pekný a aj ľahko ovládateľný. Kompaktné rozmery vám nezaberú veľa miesta, no pri silnejšom chode môže byť prístroj nestabilný. Zákazníci vyzdvihujú rôzne nastavenia, ktoré sú k dispozícii. Opäť je nevýhodou hlučnosť, ktorá sa prejaví hlavne pri strednom a silnom chode. Pri nízkej rýchlosti má príjemnú hlasitosť.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Jednoduché ovládanie
Rôzne nastavenia

Negatíva

Nestabilný
Hlasný chod

Prietok vzduchu: 341 m3/hod ● Príkon: 40 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 42,3 – 63,4 dB ● Oscilácia: 80 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 1,8 kg ● Rozmery (ØxV): 10,5 x 92 cm

Náš TIP

Klarstein Twister

Príkon 45 W, prietok vzduchu 343 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 80 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť min. 34 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročnejších zákazníkov tu máme model Klarstein Twister. Stĺpové ventilátory sa vyznačujú moderným dizajnom a ten výrobcovia zachovali aj pri modeli Twister. K dispozícií ho máte v čiernej farbe. Ovládanie je možné pomocou dotykovej ovládacej plochy so symbolmi alebo úplne pohodlne vďaka priloženému diaľkovému ovládaču. Zozadu podsvietený LED displej zobrazuje okrem iného aktuálnu teplotu v miestnosti. Nízkym príkonom 45 wattov v dlhodobej prevádzke takto šetrí nielen peňaženku, ale aj životné prostredie.

O príjemný prúd vzduchu počas horúcich dní sa postarajú 3 rýchlostné stupne vetra s prietokom do 343 m3/hod. Predchádzajúci model Klarstein Storm Tower síce vynikal až 6 rýchlosťami vetra, no prietok vzduchu mal nižší. Klarstein Twister sa môže pochváliť automatickou aj manuálnou osciláciou. Zapínateľná, automatická oscilácia sa stará o rovnomerný otáčavý pohyb celého stĺpu v uhle do 80°, zatiaľ čo sa dá horná polovica nastaviť manuálne do 360°. Tento ventilátor nemusíte nechávať stáť v kúte. Ochladí vám miestnosť rovnomerne na všetky strany. Taktiež si môžete na ventilátore okrem normálnej prevádzky zvoliť prírodný, nočný alebo ECO režim. Prírodný režim sa stará meniacou rýchlosťou vzduchu o prirodzený zážitok z vetra. Nočný režim sa vyznačuje postupným znižovaním rýchlosti na príjemné driemanie pri čerstvom vánku. V režime ECO funguje ventilátor vďaka zabudovanému snímaču pri teplotách pod 25 °C na nízkej rýchlosti, medzi 25 °C a 29 °C na strednej rýchlosti a nad 29 °C vo vysokej rýchlosti. Taktiež disponuje nastaviteľným 8-hodinovým časovačom.

Zákazníci sú so zakúpeným ventilátorom Klarstein Twister spokojní. Páči sa im nielen vonkajšia stránka produktu – dizajn, ale aj jeho funkčnosť. I keď je za vyššiu obstarávaciu cenu, disponuje vysokým výkonom a mnohými funkciami. Spotrebitelia vyzdvihujú aj tichý chod prístroja, ktorý nenarúša spánok a tak ho môžete mať umiestnený v spálni. Nám sa tento ventilátor páči rovnako ako zákazníkom a hodnotíme ho kladne.

Pozitíva

Tichý chod
Vysoký výkon
Funkcie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Prietok vzduchu: 343 m3/hod ● Príkon: 45 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: min. 34 dB ● Oscilácia: 80 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 4,6 kg ● Rozmery(ØxV): 18 x 97 cm

Klarstein Storm Tower

Príkon 55 W, prietok vzduchu 252 m3/hod., 6 rýchlosti, oscilácia 80 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 57 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Krok vedľa nespravíte ani s ventilátorom Klarstein Storm Tower. Oproti modelu Klarstein Mount Everest má síce ešte nižší prietok vzduchu, no vyniká nad ním inými prednosťami. Má vyššiu hmotnosť 3,6 kg a aj celkové rozmery. Jeho stabilné postavenie zabezpečuje pevný stojan. Vďaka štíhlemu dizajnu je vhodný do malých priestorov. S dizajnom sa výrobcovia vyhrali aj pri tomto modeli a kúpite ho v čiernej alebo bielej farbe. Na zariadení sa nachádza dotykový panel, pomocou ktorého môžete ventilátor ovládať. Pokiaľ by ste preferovali pohodlnejšie ovládanie, zabezpečí vám ho diaľkový ovládač, ktorý je súčasťou balenia.

Zariadenie Storm Tower sa postará s normálnym alebo prirodzeným vetrom o osviežujúce ochladenie podľa potreby. Šesť rýchlostí a 3 druhy vetra kompletizujú individuálne možnosti nastavenia. Prepínateľná oscilačná funkcia zabezpečuje optimálne rozloženie chladného vánku v uhle 80 °. Miestnosť je teda vychladená všade. Nesmie chýbať ani praktická a spoľahlivá funkcia časovača. Nastaviť sa dá od jednej do dvanástich hodín a po uplynutí času sa ventilátor vypne alebo zapne v závislosti od výberu. Cez noc zas oceníte funkciu spánku. Z pohľadu funkcií a výkonností má podľa nás vyššiu obstarávaciu cenu. Považujeme ho za priemerný produkt so základnými funkciami. Preto, ak patríte k náročným zákazníkom, nebude tento model pre vás.

V spotrebiteľských recenziách sme sa stretli s rôznymi názormi zákazníkov. Pre niekoho je výkon dostatočný, no pre niektorých je príliš slabý. Mínusový bod získava aj za hlučnosť, pri vyšších stupňoch. Naopak, pochváliť ho musíme za dizajn a viac rýchlosti vetra. Ovládanie je jednoduché, no mohol by disponovať viacerými funkciami.

Pozitíva

Viac rýchlostí vetra
Jednoduché ovládanie
Dizajn

Negatíva

Vyššia cena
Hlučnejší chod
Menej funkcií

Prietok vzduchu: 252 m3/hod ● Príkon: 55 W ● Počet rýchlostí: 6 ● Hlučnosť: 57 dB ● Oscilácia: 80 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 3,6 kg ● Rozmery (ØxV): 28 x 89,5 cm

Klarstein Highwind

Príkon 45 W, prietok vzduchu 1 650 m3/hod., 3 rýchlosti, oscilácia 90 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 63 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte vysoko výkonný ventilátor, môže vás zaujať model Highwind od spoločnosti Klarstein. Jeho elegantný a priestorovo úsporný dizajn je doplnený mnohými praktickými funkciami. Výkonom je podobný ventilátoru Skyscraper 3G. Má však jednu väčšiu nevýhodu, na ktorú sa sťažuje aj mnoho zákazníkov. Je ňou hlučný chod, ktorý vás môže rušiť, a to aj pri nižších otáčkach.

Pre cirkuláciu vzduchu v miestnosti má vežový ventilátor k dispozícii 3 rýchlosti, ktoré sa postarajú o ochladenie. Prepínateľná oscilácia otáča ventilátor o 90 °, čím sa vzduchové masy optimálne hýbu aj vo veľkých miestnostiach a čerstvý vzduch sa dostane do všetkých kútov miestnosti. Jeho príkon dosahuje 45 W. Ventilátor môžete využívať okrem normálnej prevádzky aj v nočnom alebo prírodnom režime. V nočnom režime sa prepína v 30-minútových intervaloch na najbližšiu nižšiu rýchlosť a na záver sa vypne. V prírodnom režime znižuje a zvyšuje rýchlosť ventilácie, čím napodobňuje prirodzený vietor. Svieži vzduch sa k vám dostane jednoducho, len stlačením tlačidla. Ovládanie zariadenia Klarstein Highwind sa vykonáva cez 6-tlačidlový ovládací panel na hornej strane zariadenia alebo pohodlne pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Podsvietený LED displej vám potom zobrazuje nastavené parametre a aktuálnu teplotu v miestnosti. Nastaviteľný 12-hodinový časovač možno naprogramovať, aby sa ventilátor po uplynutí nastaveného času automaticky vypol.

Najväčším sklamaním tohoto ventilátora je jeho vyššia hlučnosť. Spomínajú ju mnohí zákazníci a to dokonca aj pri nízkom výkone a nočnom režime. Plusom je jeho vysoký výkon, funkcie aj jednoduché ovládanie. Svojím dizajnom zapadne do kancelárie, spálne či obývačky, no odporúčame ho umiestniť do miestnosti, kde vám nebude vadiť hluk. Skvelý pomer ceny a výkonu kazí len táto väčšia nevýhoda.

Pozitíva

Vysoký výkon
Kompaktný dizajn
Praktické funkcie

Negatíva

Vysoká hlučnosť

Prietok vzduchu: 1 650 m3/hod ● Príkon: 45 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 63 dB ● Oscilácia: 90 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 3,7 kg ● Rozmery (ØxV): 13 x 115 cm

Klarstein Sky High

Príkon 40 W, prietok vzduchu 276 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 75 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 57 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre záujemcov o ventilátor s nižším prietokom vzduchu predstavujeme ďalší z modelov značky Klarstein, tentoraz Sky High. Je vhodný do menších priestorov a svojím objemom prietoku vzduchu sa podobá na model Klarstein Storm Tower. Jeho elegantný a priestorovo úsporný dizajn zapadne do akejkoľvek miestnosti. Na výber ho máte v čiernom a bielom prevedení. Síce má nižší výkon ako model Klarstein Highwind, no oproti nemu vyniká tichým chodom.

Pre cirkuláciu vzduchu v miestnosti má vežový ventilátor k dispozícii tri úrovne rýchlosti, ktoré sa postarajú o ochladenie. Prepínateľná oscilácia otáča ventilátor o 75 °. Ako pri väčšine stĺpových ventilátorov značky Klarstein, aj tento má na výber okrem klasického režimu aj prírodný a nočný režim. Ovládanie zariadenia Klarstein Sky High sa vykonáva cez 5-tlačidlový ovládací panel na hornej strane zariadenia. Pohodlnejšie ovládanie zo vzdialenosti až 6 m vám zaručí diaľkový ovládač, ktorý je súčasťou balenia. Podsvietený LED displej zobrazuje pomocou zrozumiteľných symbolov nastavené parametre, režim a tiež aktuálnu teplotu v miestnosti. Nechýba mu funkcia časovača. Pri nízkom príkone 40 W šetríte peňaženku aj životné prostredie.

Model stĺpového ventilátora Klarstein Sky High sa môže pochváliť tichým chodom, ktorý oceňujú aj zákazníci. Svojím výkonom je vhodný do menších miestností, pokojne do spálne alebo detskej izby. Nebude vás rušiť ani v kancelárii. Plusom je moderné prevedenie, z ktorého sa stane dizajnová dekorácia vo vašom priestore. Škoda, že disponuje nižším prietokom vzduchu, no pre niekoho práve to môže byť výhodou. Oscilácia by mohla byť tiež zabezpečená vo väčšom uhle. V konečnom hodnotení však uspel dobre.

Pozitíva

Tichý chod
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Nižší prietok vzduchu
Vhodný do menších priestorov
Menší uhol oscilácie

Prietok vzduchu: 276 m3/hod ● Príkon: 40 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 57 dB ● Oscilácia: 75 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 3,5 kg ● Rozmery (ØxV): 13 x 110 cm

Klarstein IceTower

Príkon 45 W, prietok vzduchu 468 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 60 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 45 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stojanový ventilátor Klarstein IceTower má okrem 3 režimov rýchlosti aj tri rôzne ventilačné režimy. Okrem režimu „normálny" je k dispozícii aj „prírodný" a obzvlášť tichý režim „spánok". Voliteľne prepínateľná oscilačná funkcia ventilátora rozmiestňuje čerstvý vánok do 60 ° uhlu. Nastaviteľný časovač je možné použiť na automatické vypnutie po jednej až siedmich hodinách. Tento model Klarstein IceTower sa ovláda buď cez elegantný dotykový ovládací panel na vrchu zariadenia alebo pohodlne pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Veľký LED displej zobrazuje nastavené parametre aj režimy v ľahko zrozumiteľných piktogramoch.

Recenzie spotrebiteľov napovedajú, že ide o kvalitný ventilátor, s dostatočným výkonom. Pozornosť púta najmä Smart model. Ovládanie cez aplikáciu je jednoduché a uľahčí vám používanie. Dizajnovo je tiež vyhovujúci a zapadne do každého prostredia. Jedinou nevýhodou, na ktorú sa zákazníci sťažujú, je hlasnejší chod. My považujeme za mínus aj menší uhol oscilácie.

Pozitíva

Výkonnosť ventilátora
Režimy a funkcie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Menší uhol oscilácie
Hlasnejší chod

Prietok vzduchu: 438 m3/hod ● Príkon: 45 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 45 dB ● Oscilácia: 60 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 4,2 kg ● Rozmery (ØxV): 30 x 104 cm

Klarstein Mana Peak

Príkon 50 W, prietok vzduchu 442,8 m3/hod., 3 rýchlosti a režimy, oscilácia 80 °, diaľkové ovládanie, hlučnosť 41,5 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Aj napriek nízkej obstarávacej cene spĺňa Klarstein Mana Peak všetko, čo má spĺňať správny ventilátor. Zaujme tiež elegantným dizajnom a možnosťou vybrať si ho v dvoch farebných prevedeniach.

Klarstein Mana Peak sa výkonne aj kapacitou prietoku vzduchu podobá na model Klarstein IceTower. Výkonné a priestorovo úsporné zariadenie má k dispozícii tri rýchlosti a tri prevádzkové režimy, ktoré sa postarajú o osvieženie s prietokom vzduchu 442,8 m³/h. Prepínateľná oscilácia dokáže otáčať stĺp zariadenia o 80 °. Pre osviežujúcu zmenu sa dá zariadenie nastaviť aj na nočný alebo prírodný režim, ktorými disponujú všetky stĺpové ventilátory Klarstein. Ovládanie môžete vykonávať cez dotykový ovládací panel na hornej strane zariadenia alebo pohodlne pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Nastaviteľný časovač je možné naprogramovať po pol hodinách, maximálne však na 7,5 hodiny. Oceňujeme tichý režim, ktorý nebýva samozrejmosťou. Na záver získava ďalší plusový bod za šetrenie energie. Pri nízkom príkone 50 W v nepretržitej prevádzke chráni nielen peňaženku, ale aj životné prostredie.

Síce tento model neradíme k najvýkonnejším zariadeniam, jeho výber je zlatou strednou cestou. Ak však patríte k náročným zákazníkom, tak vás tento model nemusí zaujať. My ho v pomere cena/výkon hodnotíme výborne. Ponúka všetky dôležité funkcie, ktoré by mal ventilátor spĺňať, navyše za prijateľnú cenu. Zákazníci vyzdvihujú dizajn, jednoduchosť ovládania a aj celkový chod prístroja, ktorý je naozaj tichý.

Pozitíva

Tichý chod
Všetky dôležité funkcie
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Slabší prietok vzduchu

Prietok vzduchu: 442,8 m3/hod ● Príkon: 50 W ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 41,5 dB ● Oscilácia: 80 ° ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 1,7 kg ● Rozmery (ØxV): 11 x 79,5 cm

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk 

Vkusný a dizajnovo zaujímavý kúsok, tak by sme mohli definovať stĺpové ventilátory. Musia však spĺňať určité dôležité parametre, aby ste prístroj reálne využili na ochladenie, nielen na ozdobu. Nezaberá veľa miesta a je tiež ľahko prenosný. Tento druh ventilátora je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený. To isté môžeme povedať aj o nemeckej značke Klarstein. V ponuke má viacero druhov stĺpových ventilátorov. Určite si vyberú nároční zákazníci aj menej nároční používatelia. Ventilátory disponujú mnohými funkciami, vysokým výkonom a elegantným dizajnom. Jedným z aspektov, na ktorý by ste tiež mali brať ohľad pri výbere, je aj miera predajnosti. Tá odzrkadlí celkovú popularitu medzi zákazníkmi. Ak aj vás zaujíma a chcete vedieť, ktorý zo stĺpových ventilátorov značky Klarstein sa predáva najviac, nahliadnite do tabuľky nižšie. Pripravili sme pre vás údaje o predajnosti, pri ktorých nám bol nápomocný portál Heureka.sk. Vzhľadom na to, že sa tento údaj často mení, tabuľku pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Skyscraper 3G 5* Zobraziť produkt
Klarstein Skyscraper Frost 5* Zobraziť produkt
Klarstein Icetower 5* Zobraziť produkt
Klarstein Highwind 5* Zobraziť produkt
Klarstein MountEverest 5* Zobraziť produkt

O výbere ventilátora si môžete prečítať v našom článku Najlepšie ventilátory a recenzie.

Otázky a odpovede – FAQ

Pokiaľ ste sa dočítali až sem, tak veríme, že už máte vo výbere stĺpového ventilátora Klarstein jasno. Dúfame, že vás náš test zaujal a že sa vám nami vybrané produkty páčili. V závere sme si pre vás ešte pripravili niekoľko odpovedí na často kladené otázky. Rozhodli ste sa pre kúpu takéhoto ventilátora a niečo vám nie je jasné alebo si potrebujete doplniť informáciu? Neváhajte a položte nám vašu otázku v sekcii komentárov. Na vaše otázky hľadáme odpoveď a pravidelne ich aktualizujeme. Kladenými otázkami pomôžete nielen sebe, ale aj ostatným budúcim používateľom.

To, kam môžete umiestniť stĺpový ventilátor, závisí od jeho výkonnosti, teda kapacity prietoku vzduchu. Stretnete sa s modelmi, ktoré dosahujú maximálny prietok vzduchu okolo 1 000 m3/hod. a sú vhodné do väčších miestností. V ponuke však nájdete aj modely s nižším prietokom vzduchu okolo 300 m3/hod. a tie sú vhodné skôr do menších priestorov. Záleží tiež od uhla oscilácie a aj od hlučnosti. Viacero modelov má hlasný chod a preto ho do spální ani kancelárií neodporúčame. Pokiaľ si vyberiete model s tichým chodom, tak ho môžete umiestniť v podstate kamkoľvek.

Medzi najtichšie modely patria Klarstein Mana PeakKlarstein Twister. Tieto ventilátory sú vhodné na umiestnenie do spálne, kancelárie alebo všade tam, kde by vás hlučný chod mohol rušiť.

Ak hľadáte výkonného pomocníka na schladenie miestnosti, najúčinnejšie vám pomôže Klarstein Skyscraper 3G alebo Klarstein Highwind. Tieto ventilátory majú prietok vzduchu okolo 1 000 m3/hodinu. S nižším prietokom okolo 400 – 500 m3/ hod sa stretnete napr. u modelu Klarstein Mana Peak.

Vyznačujú sa kvalitou prevedenia, elegantným dizajnom, výkonnosťou a mnohými funkciami, ktoré ponúkajú. Medzi základné funkcie, ktorými disponujú ventilátory Klarstein, patria minimálne 3 úrovne rýchlosti prúdenia vzduchu, 3 režimy – klasický, prírodný a nočný, ďalej časovač, oscilácia, ECO režim, ovládanie diaľkovým ovládačom a LCD displej. Môžete sa stretnúť aj so SMART modelmi, ktoré sa ovládajú cez aplikáciu alebo s modelmi s viacerými rýchlosťami prúdenia vzduchu.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Ventilátory do bytu

Vaše hodnotenie:
(93%)

Komentáre
Denis 11.Aug.2022

Máme Klarstien Skyscraper 3G a je to pekný a moderný ventilátor s tichým chodom. Páči sa mi, že je ľahký a preto sa ľahko prenáša. Výhodou je diaľkové ovládanie, takže nemusím k nemu zakaždým vstávať. Ako plus vnímam aj časovač a možnosť oscilácie vzduchu. V malom byte je perfektný a neviem si ho vynachváliť. Miestnosť je perfektne prevetraná a v týchto horúcich dňoch je to na nezaplatenie. Nevýhodou je, že nemá kolieska, inak by sa prenášal ešte ľahšie.

Odpovedať

Nikolas 11.Aug.2022

Z ventilátora Klarstein Mana Peak mám zmiešané pocity. Je pekný dizajnový, nezaberie veľa miesta v miestnosti, je účinnejší než klasické ventilátory a má diaľkové ovládanie, čo uľahčuje obsluhu. Veľkým mínusom je, že je pomerne hlučný, neviem pri ňom zaspať ani náhodou. Diaľkové ovládanie reaguje aj na iné zariadenia, napríklad na LED žiarovky a naopak iné diaľkové ovládače dokážu spustiť tento ventilátor. Výkon je dosť silný aj na nízkom stupni.

Odpovedať

Helenka 12.Aug.2022

Klarstein Twister je pre mňa skvelým pomocníkom v tieto dni. Oceňujem široké možnosti použitia. Najmä možnosť nastavenia na určitý počet hodín nočnej ventilácie s následným automatickým vypnutím. Ventilátor je funkčný, dobre vyzerajúci a stabilný. Ľahko sa dá preniesť niekam inam. Výkonný je už na prvom stupni. Za pohodlné považujem ovládanie cez diaľkový ovládač. Ešte dodám, že je naozaj tichý a vôbec neruší ani počas spánku.

Odpovedať

Rebeka 16.Aug.2022

Klarstein Storm Tower fúka pekne na studeno. Ako plus vnímam skladnosť, rotáciu aj diaľkový ovládač, čo je pohodlné. Je tu šesť rýchlostí a vďaka úzkemu a peknému tvaru je možné ventilátor umiestniť do miestnosti nerušivým spôsobom. Je ľahučký, takže v prípade potreby sa dá preniesť na iné miesto. Perfektný do bytu aj kancelárie. Myslím, že tú cenu lepší ani nenájdete.

Odpovedať