Práčky Whirlpool

Práčky Whirlpool – recenzie, cena, návod

Automatické práčky Whirlpool patria k zákaznícky atraktívnej voľbe. Sú vybavené rôznymi pokrokovými technológiami, ako je 6. zmysel či FreshCare+, pracujú ticho, mnohé modely majú veľmi dobrú energetickú účinnosť a na zahodenie nie je ani pomer medzi ich kvalitou, výkonom a obstarávacou cenou. Ak práve premýšľate nad kúpou automatickej práčky Whirlpool, náš test je určený práve pre vás. Nájdete v ňom podrobnú recenziu jeho víťazky, práčky Whirlpool W6X W845WB EE, no i niekoľkých ďalších atraktívnych modelov.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 23.04.2024

Akú automatickú práčku Whirlpool kúpiť?

Všetky práčky Whirlpool je možné označiť za kvalitné a dostatočne výkonné. Jednotlivé modely sa líšia najmä obstarávacou cenou, kapacitou prania, max. otáčkami, počtom programov a technológiami. Ak sa pri výbere orientujete predovšetkým podľa základných vlastností a zároveň nepotrebujete čítať naše podrobné recenzie, dávame vám do pozornosti nasledujúci prehľad vybraných modelov, ktoré sme v našom teste ocenili špeciálnymi štítkami.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool W6X W845WB 5* Zobraziť produkt
Whirlpool TDLR 5030L 5* Zobraziť produkt
Whirlpool W8 W946WB 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Whirlpool W6X W845WB EE

Whirlpool W6X W845WB EE

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 8 kg, 1 400 ot./min., energetická trieda B

Zobraziť viac info

Automatická práčka W6X W845WB EE nepatrí k najlacnejším práčkam od Whirlpool, jej vyššiu obstarávaciu cenu však vyvažuje veľká kapacita prania, vysoké max. otáčky, nízka energetická náročnosť, pokročilé technológie a zaujímavé programy i funkcie. V týchto smeroch sa vyrovná aj podstatne drahším spotrebičom. Tento model je vhodný najmä do viacpočetných domácností, v ktorých je pranie na dennom poriadku. K zásadným plusom patrí taktiež nízka hlučnosť a dlhá životnosť.

Cenový trhák
Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 5 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda D

Zobraziť viac info

Lacná práčka Whirlpool TDLR 5030L EU/N je ideálnou alternatívou do domácností, ktoré obýva menej osôb. Má menšiu kapacitu prania, ktorá sa odzrkadlila pozitívne najmä na jej nízkej spotrebe vody. Ide o spotrebič z kategórie zhora plnených práčok Whirlpool, na ktorom nájdete len základné programy aj funkcie. Takpovediac klasické pranie však zvláda spoľahlivo. K zásadnejším mínusom zaraďujeme len trochu vyššiu spotrebu elektrickej energie.

Náš TIP
Whirlpool BI WMWG 91484E

Whirlpool BI WMWG 91484E

Vstavaná automatická práčka, kapacita prania 9 kg, 1 400 ot./min., energetická trieda C.

Zobraziť viac info

Spredu plnená práčka Whirlpool BI WMWG 91484E má kapacitu prania 9 kg a spadá do energetickej triedy C. Model je tichý, pri praní dosahuje 45 dB, pri odstreďovaní 70 dB. 1 400 ot./min. je nadštandard, účinnosť prania A, účinnosť odstreďovania B a 14 programov v ponuke hovoria v prospech tohto modelu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Keď sa rozhodnete pre nákup akéhokoľvek spotrebiča do domácnosti, na začiatku si väčšinou stanovíte parametre, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Pre každého z vás bude na prvom mieste nepochybne niečo iné. Aby sme však mohli vybrané automatické práčky Whirlpool ohodnotiť čo najlepšie a následne ich porovnať medzi sebou, no i s modelmi iných značiek, ktoré sú dostupné na našom trhu, na začiatku recenzovania sme si stanovali súbor parametrov, ktoré sa dajú pri práčkach vo všeobecnosti považovať za najdôležitejšie. Okrem pomeru medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom sme sa zamerali taktiež na kapacitu práčky efektivitu prania a odstreďovania, použité technológie a energetickú účinnosť.

Pomer medzi cenou a výkonom
Efektivita prania a odstreďovania
Energetická náročnosť
Kapacita prania
Počet programov a funkcií
Použité technológie

Výrobca Whirlpool má v ponuke mnoho zaujímavých modelov. Ako sme teda vybrali tie, ktoré sa dostali do nášho testu? Zamerali sme sa na ich popularitu medzi spotrebiteľmi, pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom aj samotné technické špecifikácie. Dôležitou súčasťou výberu jednotlivých práčok Whirlpool boli spotrebiteľské recenzie na Heureka.skDatart.sk, Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk či Tpd.sk a taktiež nezávislé recenzie zo Slovenska aj zahraničia.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie práčok Whirlpool

Do nášho testu práčok Whirlpool sme zaradili modely s rôznou kapacitou prania, výkonom aj obstarávacou cenou. Na svoje by si preto mali prísť náročnejší i menej nároční spotrebitelia. Pri hodnotení sme sa snažili prihliadať nielen na kľúčové parametre, ale taktiež na maličkosti, ktoré súvisia s praktickou stránkou používania práčky, jej obsluhou či dizajnom. Recenzie v teste sú výsledkom nášho subjektívneho hodnotenia, na ktoré nemal vplyv výrobca ani predajcovia práčok Whirlpool.

Víťaz testu

Whirlpool W6X W845WB EE

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 8 kg, 1 400 ot./min., energetická trieda B

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Voľne stojaca automatická práčka Whirlpool W6X W845WB EE nás zaujala zaujímavými funkciami, programami a veľkou kapacitou prania. Pri porovnaní s ostatnými modelmi je o niečo drahšia, no vzhľadom na spomínané vlastnosti ide nepochybne o veľmi atraktívny model, ktorá je ako stvorený do väčších domácností.

Automatická práčka Whirlpool W6X W845WB EE s predným plnením disponuje technológiou 6. zmysel, vďaka čomu patrí medzi inteligentné modely s množstvom zaujímavých funkcií a nízkou spotrebou energií. Jej kapacita prania predstavuje 8 kg a pri odstreďovaní dosahuje až 1 400 ot./min., čo je porovnateľné len s drahšími modelmi. Práčka patrí do energetickej triedy B, v priemere teda spotrebuje len 54 kWh elektrickej energie na 100 cyklov prania a 48 l vody na 1 cyklus.  

K plusom zaraďujeme tichý bezkefkový ZEN motor s priamym pohonom bubna, vďaka ktorému práčka dosahuje len 65 dB a jej vibrácie sú minimálne aj počas maximálneho výkonu, čo prispieva k veľmi dobrej stabilite. Za tichým chodom stojí aj špeciálny dizajn spotrebiča, ktorý tlmí vibrácie.

Z funkcií nás na prvom mieste zaujalo pranie s použitím pary, teda funkcia FreshCare+, ktorá zaručuje vysokú hygienickosť bez použitia agresívnych čistiacich prípravkov, na bielizni vyrovnáva aj odolné záhyby, čo podstatne uľahčuje jej následné žehlenie, je veľmi šetrná k všetkým typom tkanín a eliminuje nepríjemné pachy. Z prídavných funkcií stojí za spomenutie aj odložený štart, intenzívne plákanie, predpranie či možnosť pridania bielizne počas prania.

Práčka disponuje takmer 20 prednastavenými programami, ktoré môžete podľa vlastných potrieb nastaviť aj manuálne. Zaujímavým je taktiež antialergénny program či program na pranie v studenej vode s teplotou 20 °C. Vďaka spomínanej technológii 6. zmysel práčka sama deteguje množstvo práve pranej bielizne, v závislosti od čoho zvolí ideálnu dĺžku aj intenzitu jej prania. Táto technológia je teda nielen praktická, ale taktiež ekologická a ekonomická, keďže znižuje spotrebu elektriny aj vody.

Najčastejšie skloňovaným pozitívom v spotrebiteľských recenziách na práčku Whirlpool W6X W845WB EE je jej tichá prevádzka. Spotrebitelia si ďalej pochvaľujú vysoký výkon, bezproblémový a spoľahlivý chod, štedrú ponuku programov a dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom. Na negatívne recenzie sme nenatrafili.

Pozitíva

Veľké množstvo programov a funkcií
Nízka spotreba elektriny a vody
Tichý chod

Negatíva

Trochu vyššia cena

Kapacita prania = 8 kg ● Objem bubna = 55 l ● Max. otáčky odstreďovania = 1 400 ot./min. ● Spotreba elektrickej energie = 54 kWh/100 cyklus ● Spotreba vody = 48 l/cyklus ● Energetická trieda = B ● Rozmery (V x Š x H) = 845 x 599 x 607 mm

Cenový trhák

Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 5 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda D

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte lacnú automatickú práčku Whirlpool s menšou kapacitou, nízkou spotrebou vody a priemerným výkonom, model TDLR 5030L EU/N je ideálnou voľbou. Tento spotrebič neohúri množstvo programov ani dizajnom, z funkčného hľadiska však uspokojí všetkých menej náročných spotrebiteľov, ktorý od práčky vyžadujú len základné funkcie.

Automatická práčka Whirlpool TDLR 5030L EU/N patrí do nižšej energetickej triedy D, spotreba jej elektriny preto predstavuje 60 kWH na 100 pracích cyklov, čo je viac ako v prípade nášho víťazného modelu Whirlpool W6X W845WB EE s 8 kg kapacitou. Tento fakt zároveň vnímame ako najväčšie negatívum.

Naopak, vďaka tomu, že ide o pomerne malý spotrebič s vrchným plnením a 5 kg kapacitou prania, spotreba vody na 1 cyklus predstavuje len 41 l. Z hľadiska výkonu hodnotíme práčku TDLR 5030L EU/N ako priemernú. Otáčky pri odstreďovaní dosahujú max. 1 000 ot./min., čo nie je najmenej, no ani najviac.  

Automatická práčka Whirlpool TDLR 5030L EU/N disponuje aj napriek nízkej obstarávacej cene technológiou 6. zmyselPonuka programov a funkcií je trochu okresaná. Nachádza sa na nej rýchly, 15 min. program, niekoľko samostatných programov na pranie rifľoviny, vlny či jemnej bielizne, program prania v studenej vode s teplotou 20 °C či hygienický program s teplotou 60 °C. Menší počet programov a funkcií sa v pozitívnom zmysel slova odzrkadlil na veľmi jednoduchej obsluhe.

Na práčke nechýba ani funkcia odloženého štartu a intenzívneho žmýkania, naopak, populárne pranie s parou v tomto prípade dostupné nie je. K plusom zaraďujeme dávkovač pracieho prostriedku s veľkými praktický otvormi, ktorý je príznačný pre drvivú väčšinu práčok od Whirlpool.

Tento model je na Heureka.sk hodnotený spotrebiteľmi veľmi často. Medzi desiatkami recenzií sme nenatrafili ani 1 vyslovene negatívnu. Spotrebitelia k plusom najčastejšie zaraďujú tichý chod a atraktívnu obstarávaciu cenu. V pozitívnych hodnoteniach sa ďalej spomína kvalitný nerezový bubon, dostatočne efektívne prania aj žmýkanie a nenáročná obsluha práčky Whirlpool TDLR 5030L EU/N.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom
Nízka spotreba vody
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Menšia kapacita prania
Bez pokrokových programov a funkcií
Vyššia spotreba elektrickej energie

Kapacita prania = 5 kg ● Max. otáčky odstreďovania = 1 000 ot./min. ● Spotreba elektrickej energie = 60 kWh/100 cyklus ● Spotreba vody = 41 l/cyklus ● Energetická trieda = D ● Rozmery (V x Š x H) = 900 × 400 × 600 mm

Náš TIP

Whirlpool BI WMWG 91484E

Vstavaná automatická práčka, kapacita prania 9 kg, 1 400 ot./min., energetická trieda C.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Vstavaná automatická práčka s predným plnením Whirlpool BI WMWG 91484E je síce trochu drahší, ale atraktívny model – svojimi funkciami i kapacitou prania. Samozrejmosťou je technológia 6. zmysel, práčka pomocou senzorov deteguje hmotnosť a typ náplne a prispôsobí tomu parametre prania. Technológia Fuzzy Logic sleduje, ako práčka perie a nastavuje proces prania, aby bol čo najefektívnejší a najúspornejší. Kapacita prania predstavuje 9 kg, pri odstreďovaní dosahuje až 1 400 ot./min. Práčka patrí do energetickej triedy C a na 100 cyklov spotrebuje 65 kWh. Účinnosť prania A a účinnosť odstreďovania B sú dobré parametre, rovnako ako spotreba 50 l vody na jedno pranie. Invertorový motor sa stará o nízku hlučnosť pri praní (45 dB) i odstreďovaní (70 dB). Otáčky aj teplota sú nastaviteľné.

Ako plus vnímame funkciu FreshCare+, teda pranie s použitím pary, ktoré je šetrné k všetkým typom tkanín a eliminuje nepríjemné pachy. Poteší odložený štart, intenzívne plákanie i funkcia Clean+ (prispôsobenie cyklu podľa úrovne znečistenia). Práčka ponúka 14 prednastavených programov, za zmienku stojí pranie v studenej vode s teplotou 20 °C, rýchle 30-minútové pranie či Eco pranie. Celkovo sú programy trochu dlhé. Podľa spotrebiteľov je veľkým plusom tohto modelu tichá prevádzka, vysoký výkon i štedrá ponuka programov.

Pozitíva

6. zmysel
Nízka energetická náročnosť
Funkcia FreshCare

Negatíva

Bez smart funkcií
Nižšia energetická trieda

Kapacita prania = 9 kg ● Objem bubna = 58 l ● Max. otáčky odstreďovania = 1 400 ot./min. ● Spotreba elektrickej energie = 65 kWh/100 cyklov ● Spotreba vody = 50 l/cyklus ● Energetická trieda = C ● Rozmery (V x Š x H) = 82 x 59,5 x 54,5 cm

Lacná kvalita

Whirlpool FFS 7259 B EE

Voľne stojaca práčka s predným plnením, kapacita prania 7 kg, 1 200 ot./min., energetická trieda B.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Lacná spredu plnená práčka Whirlpool FFS 7259 B EE nás zaujala nielen cenou, ale aj ponukou programov. Ako v prípade všetkých Whirlpool spotrebičov, ani tu nechýba 6. zmysel. Zaujať môže funkcia FreshCare+, teda naparovanie bielizne, ale aj SoftMove – 6 unikátnych pohybov bubna, vďaka ktorým si bielizeň zachováva svoj tvar, štruktúru aj farbu. Spoľahlivý SenseInverter motor je pomerne tichý, hlučnosť pri odstreďovaní dosahuje 77 dB. Počet otáčok je menší, 1 200/min., ale trieda účinnosti odstreďovania a prací výkon dostali známku B.

Ide o menší spotrebič, max. náplň práčky je 7 kg. Plusom je prehľadný displej a otočný volič programov, ovládanie je intuitívne, hoci je v angličtine. Práčka sa radí do energetickej triedy B, na jeden cyklu spotrebuje 45 l vody a 0,52 kWh energie. Na výber je 14 programov, čo je viac-menej štandard. Vyzdvihujeme program Baby, rýchle pranie i pranie pri teplote 20 °C.

Voľne stojaca práčka Whirlpool FFS 7259 B EE je stávkou na istotu. Podľa spotrebiteľov je tichá a spoľahlivá, ale kapsuly na pranie vhodené do bubna nerozpúšťa najlepšie. Napriek tomu považujú tento model za dobrú voľbu.

Pozitíva

Funkcia FreshCare
Možnosť intenzívneho plákania
Možnosť pridania bielizne počas prania

Negatíva

Chýba ochrana proti pretečeniu
Absentuje antialergický aj úsporný program
Chýba program na škvrny

Kapacita prania = 7 kg ● Objem bubna = 52 l ● Max. otáčky odstreďovania = 1 200 ot./min. ● Max. hlučnosť = 77 dB ● Spotreba elektrickej energie = 52 kWh/100 cyklov ● Spotreba vody = 45 l/cyklus ● Energetická trieda = B ● Rozmery (V x Š x H) = 84,5 x 59,5 x 57,5 cm

Ďalšie zaujímavé produkty

Do nášho testu práčok Whirlpool sme sa snažili zaradiť čo najrôznorodejšie modely od daného výrobcu. Našli ste v ňom vyslovene lacné, no i drahšie profesionálne kúsky s rôznym výkonom, kapacitou, energetickou náročnosťou, ponukou programov a technológiami. Ak ste ani napriek tomu nenašli spotrebič, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, pripravili sme si pre vás ešte niekoľko ďalších zaujímavých tipov na produkty z dielne Whirlpool.

Zvrchu plnená práčka Whirlpool TDLRS 6230SS EU/N patrí do kategórie modelov za cenu do 300 eur. Má 6 kg kapacitu prania a spadá do trochu nižšej energetickej triedy D. Práčka je vybavená technológiou 6. zmysel aj parnou funkciou FreshCare+, nachádza sa na nej 11 prednastavených programov a jej max. otáčky dosahujú nadštandardných 1 200 ot./min.

Automatická práčka Whirlpool W8 W046WB EE s predným plnením je vhodnou voľbou pre náročnejších zákazníkov. Má nadpriemernú kapacitu prania, ktorá predstavuje 10 kg, a pri odstreďovaní dosahuje až 1 400 ot./min. Na práčke sa nachádzajú technológie ako 6. zmysel, FreshCare+, Steam Hygiene a WaterSave, je vybavená tichým ZEN motorom a dávkovacím systémom AutoDose. K plusom patria taktiež rôzne pokročilé funkcia, ako viacúrovňové plákanie či antialergénny program.

Ak hľadáte spoľahlivú automatickú práčku zo strednej cenovej kategórie, Whirlpool FFB 8458 BV EE je vhodnou voľbou. Tento model s predným plnením má 8 kg kapacitu prania, nachádza sa na ňom až 14 programov, funkcia prania s parou aj technológia 6. zmysel. Práčka patrí do energetickej triedy B, jej spotreba elektriny aj vody je preto primerane nízka.

Whirlpool TDLRB 65241BS EU/N neohúri dizajnom, na druhej strane má  vysoký výkon zaujímavé funkcie. Táto automatická, zvrchu plnená práčka Whirlpool má 6,5 kg kapacitu prania, dosahuje 1 200 ot./min., je tichá a má vcelku nízku spotrebu elektriny aj vody. Disponuje senzorovou technológiou 6. Zmysel aj funkciou na pranie s použitím pary.

Posledným modelom, ktorý vám dávame do pozornosti, je zhora plnená práčka Whirlpool TDLR 55020S EU/N. Ide o lacnejší kúsok s menšou, 6 kg kapacitou a max. rýchlosťou odstreďovania 1 000 ot./min. Na práčke sa nachádza 14 programov a technológia 6. zmysel. Mínusom je absencia parnej funkcie a nižšia energetická trieda E.  

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Predajnosť práčok, cez ktorú je možné odsledovať aj ich popularitu medzi spotrebiteľmi, sa priebežne mení. Aby sme vám pri nákupe tej najlepšej práčky Whirlpool pomohli čo najviac, v nasledujúcej tabuľke nájdete prehľad najpredávanejších práčok Whirlpool na portáli Heureka.sk, ktorý priebežne upravujeme v závislosti od aktuálnej situácie na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool TDLR 5030L EU/N 5* Zobraziť produkt
Whirlpool TDLR 6040L EU/N 5* Zobraziť produkt
Whirlpool TDLR 6240SS EU/N 5* Zobraziť produkt
Whirlpool TDLRBX6252BS 5* Zobraziť produkt
Whirlpool FFB 7459 WV EE 5* Zobraziť produkt

Prečo si vybrať práčku Whirlpool?

Automatické práčky Whirlpool, ktoré vynikajú vo viacerých smeroch, patria k spotrebiteľsky atraktívnej voľbe. V ponuke tohto výrobcu nájdete modely plnené zhora aj spredu, rôznou kapacitou prania aj počtom programov a funkcií. Všetky z nich, bez ohľadu na obstarávaciu cenu, disponujú inteligentnou technológiou 6. zmysel, ktorá má vplyv na jednoduchosť používania i spotrebu elektrickej energie a vody. Okrem toho natrafíte aj na iné pokrokové technológie, ktoré si v skratke predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Najznámejšie technológie automatických práčok Whirlpool

  • 6. zmysel: Technológia slúži na automatickú detekciu množstva bielizne, na základe čoho práčka sama upraví dĺžku a intenzitu prania.
  • FreshCare+: Ide o parnú funkciu, ktorá je šetrná k bielizni, dezinfikuje ju do hĺbky, eliminuje nepríjemné zápachy a vyrovnáva aj odolné záhyby, čím podstatne uľahčuje následné žehlenie. V neposlednom rade znižuj spotrebu vody pri praní.
  • Technológia ZEN: Pomyselným srdcom tejto technológie je vysoko trakčný bezkefkový motor ZEN s priamym pohonom bubna. K jeho hlavným benefitom patrí tichý chod, menšie vibrácie a dlhá životnosť.
  • Technológia SoftMove: Systém SoftMove sa nachádza na bubne. Slúži na to, aby sa jeho pohyby automaticky prispôsobili typu práve pranej bielizne, čo stojí za vysokou šetrnosťou k rôznym druhom textílií.

Nízka cena, avšak kvalita

Tieto spotrebiče môžete vlastniť už od necelých 300 eur. Medzi najlacnejšími práčkami Whirlpool, do ktoré sa dajú zaradiť tie za cenu 300 až 350 eur, nájdete najmä kúsky plnené zvrchu z nižších energetických tried D, E a F. Väčšina z nich má menšiu kapacitu prania, ktorá sa pohybuje od 5 do 7 kg.

Práčky Whirlpool za 350 až 400 eur sú zlatou strednou cestou. Spravidla spadajú do energetických tried D alebo B. Na výber máte modely plnené zhora aj spredu, ktorý kapacita prania predstavuje 6 až 8 kg. Najdrahšie kúsky za 500 až 700 eur majú veľkú kapacitu, sú vyslovene úsporné, k ich plusom patrí taktiež veľmi tichá prevádzka a pestrá ponuka programov aj funkcií.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste v našom teste práčku, ktorá je vhodná práve pre vás, zaujímajú vás podrobnejšie informácie o jednotlivých technológiách, programoch či funkciách, alebo sa chcete opýtať čokoľvek iné, čo súvisí s automatickými práčkami Whirlpool? Vaše otázky nám môžete položiť v diskusii pod článkom. Na všetky z nich sa pokúsime odpovedať v čo najkratšom čase.

Na väčšine práčok Whirlpool sa nachádza praktická farebná vložka v násypke, ktorá je odnímateľná a slúži na otvorenie spodného filtra. Ten spravidla nájdete dole na pravej strane. Najprv pomaly otáčajte filter v protismere hodinových ručičiek až do chvíle, kým sa držadlo dostane do zvislej polohy. Počkajte, kým vytečie všetka voda, následne filter otáčaním vyberte von z práčky, vyčistite ho a namontujte späť. Pri vkladaní filtra do práčky ním otáčajte naopak, teda v smere hodinových ručičiek.

K poruchám práčok Whirlpool, s ktorými sa stretnete najčastejšie, je možné zaradiť: práčka sa nezapne a zároveň na nej nesvieti žiadna z kontroliek; práčka sa zapne, no dvierka sa nezamknú; nespustí sa napúšťanie voda; práčka neodstreďuje alebo nevypúšťa vodu; po spustení práčky zasvieti LED kontrolka “servis”. Riešenie týchto, ale i ostatných možných problémov by ste mali nájsť v každom návode na práčku Whirlpool. Chybové kódy práčok Whirlpool však nájdete aj v online forme na viacerých weboch.  

Áno, v ponuke Whirlpool nájdete aj niekoľko vstavaných práčok. Ich cena sa pohybuje okolo 400 až 600 eur, disponujú technológiou 6. zmysel a sú navrhnuté tak, aby pri praní dochádzalo k čo najmenšiemu vzniku vibrácii. Práve vďaka tomu sú vhodné na zabudovanie do nábytku, napr. kuchynskej linky. Okrem vstavaných modelov Whirlpool vyrába taktiež slim aj práčky so sušičkou.

Whirlpool FFB 7438 BV EE

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 7 kg, 1 400 ot./min., energetická trieda D, max. hlučnosť 81 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Automatickú práčku Whirlpool FFB 7438 BV EE s predným plnením je možné považovať za zlatú strednú cestu. Patrí do energetickej triedy D, jej obstarávacia cena je pomerne nízka a primeraná výkonu, má 7 kg kapacitu prania, zaujímavé programy aj funkcie, a nechýba na nej ani funkcia prania s parou.

Whirlpool FFB 7438 BV EE má 7 kg kapacitu prania. Patrí do energetickej triedy D, z hľadiska energetickej náročnosti preto ide o akýsi zlatý stred. Spotreba elektriny predstavuje 69 kWh na 100 cyklov a spotreba vody 44 l na cyklus, čo je vzhľadom na kapacitu prania vcelku primerané.

Hlučnosť je o niečo vyššia. Pri max. otáčkach, ktoré predstavujú až 1 400 ot./min., čo sa dá v tejto cenovej kategórii práčok považovať za výrazný nadštandard, práčka dosahuje hlučnosť okolo 81 dB. Takýto „hluk“ je znesiteľný, no pri porovnaní s ostatnými modelmi je pomerne veľký.

Na práčke Whirlpool FFB 7438 BV EE nájdete už tradične technológiu 6. zmysel. Celkovo disponuje až 14 programami vrátané tých, ako je program na rýchle osvieženie bielizne, vlnu, športové oblečenie, textílie náchylné na poškodenie či extra rýchly program. Zaujímavou je aj funkcia Clean+, ktorú môžete regulovať v 3 stupňoch.

Z funkcií stojí ďalej za spomenutie možnosť odloženého štartu a funkcia FreshCare+, ktorá v sebe spája parné pranie a špeciálne pohyby bubna s obojstranným a pomalým kmitaním. Funkciu dopĺňa program Steam Refresh, ktorý trvá len 20 min. a je uspôsobený na minimálnu spotrebu vody.

Rovnako ako na práčke Whirlpool AWG 812 S/PRO nájdete i na FFB 7438 BV EE ďalšiu špeciálnu technológiu, presnejšie, systém SoftMove, ktorý využíva 6 rozdielnych pohybov bubna v závislosti od typu práve pranej bielizne. Šetrnosť k bielizni zabezpečuje aj motor SenseInverter so špeciálnym kalibrovaním.

Medzi recenziami spotrebiteľov práčky Whirlpool FFB 7438 BV EE na Heureka.sk, ale i ďalších známych a overených portáloch sme nenašli žiadne negatíva. Spotrebitelia oceňujú jej spoľahlivý chod, vysoký výkon, celkovú kvalitu spracovania a dobrú cenu.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi obstarávacou cenou a výkonom
Pokrokové technológie a veľký počet programov
Primeraná spotreba energií

Negatíva

Trochu vyššia hlučnosť
Nižšia energetická trieda

Kapacita prania = 7 kg ● Max. otáčky odstreďovania = 1 400 ot./min. ● Max. hlučnosť = 81 dB ● Spotreba elektrickej energie = 69 kWh/100 cyklov ● Spotreba vody = 44 l/cyklus ● Energetická trieda = D ● Rozmery (V x Š x H) = 845 x 595 x 575 mm

Lacná kvalita

Whirlpool FWSL 61051 W EE N

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 6 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda F, hlučnosť 83 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Whirlpool FWSL 61051 W EE N síce patrí k menej úsporným modelom a dosahuje vyššiu hlučnosť, na druhej strane je dostupný za veľmi atraktívnu cenu a disponuje pomerne veľkým počtom funkcií aj programov. Práčka má 6 kg kapacitu prania. Nechýba na nej ani parná funkcia FreshCare+, s ktorou sa stretnete najmä pri drahších spotrebičoch od Whirlpool.

Na tejto automatickej práčke od Whirlpool nás zaujal najmä pomer medzi cenou, počtom programov, použitými technológiami a doplnkovými funkciami. Okrem tých klasických, ako je pranie v 20 °C vode, program na jemnú bielizeň či rifľovinu, na nej nájdete parnú funkciu FreshCare+, ktorá má dezinfekčné účinky, bielizeň vyrovnáva a eliminuje nepríjemné zápachy. Pre porovnanie, funkcia FreshCare+ absentuje na oboch modeloch z podobnej cenovej kategórie, teda na práčkach Whirlpool TDLR 5030L EU/N a Whirlpool TDLR 6030L EU/N, ktoré sme zaradili do nášho testu.

Práčka disponuje až 14 prednastavenými programami, ktoré môžete prispôsobiť vašim požiadavkám aj manuálne. Je vybavená technológiou 6. zmysel, ktorá v závislosti od množstva a typu pranej bielizne automaticky upravuje intenzitu a dĺžku prania. Rovnako ako na všetkých modeloch v našom teste nájdete aj na tomto praktický zásobník na prací prostriedok s jednoduchým plnením. K plusom zaraďujeme LED displej a jednoduchú obsluhu práčky Whirlpool FWSL 61051 W EE N.

Nízka cena práčky Whirlpool FWSL 61051 W EE N sa odzrkadlila aj na niekoľkých menej pozitívnych parametroch. Tento model s predným plnením má priemernú kapacitu prania, ktorá predstavuje 6 kg. Na druhej strane patrí do nízkej energetickej triedy F, čo v praxi znamená, že pri 100 pracích cykloch spotrebuje až 78 kWh elektriny. Vysokú energetickú náročnosť považujeme za 1 zo základných mínusov. Spotreba vody nie je vzhľadom na menšiu kapacitu najväčšia. Ide o cca 42 l na cyklus. Negatívne hodnotíme aj vysokú hlučnosť, ktorá pri odstreďovaní dosahuje až 83 dB, čo je v našom teste práčok Whirlpool bezkonkurenčne najviac.

Recenzie tých, ktorí si zakúpili práčku Whirlpool FWSL 61051 W EE N, sú až na pár výnimiek ladené v pozitívnom duchu. Spotrebitelia oceňujú najmä nízku obstarávaciu cenu, jednoduchú obsluhu a kompaktné rozmery. Paradoxne, aj napriek tomu, že tento model je v našom teste práčok Whirlpool najhlučnejším, ho označujú za vcelku tichý.

Pozitíva

Pomer medzi cenou, počtom programov a použitými technológiami
Parná funkciaFreshCare
LED displej a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká energetická náročnosť
Vysoká hlučnosť
Priemerná kapacita prania

kapacita prania = 6 kg, max. otáčky odstreďovania = 1 000 ot./min., hlučnosť = 83 dB, spotreba elektrickej energie = 78 kWh/100 cyklus, spotreba vody = 42 l/cyklus, energetická trieda = F, rozmery (V x Š x H) = 850 x 595 x 425 mm

Whirlpool TDLR 6030L EU/N

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 6 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda D

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

TDLR 6030L EU/N je ďalšou lacnou práčkou Whirlpool modelom z kategórie za cenu do 300 eur. V mnohých smeroch sa podobá na náš Cenový trhák Whirlpool TDLR 5030L EU/N, na rozdiel od ktorého má o niečo väčšiu kapacitu prania, a teda aj väčšiu spotrebu elektriny a vody.

Automatická práčka Whirlpool TDLR 6030L EU/N je ďalším kúskom, ktorý ocenia menej nároční spotrebitelia. Má 6 kg kapacitu prania, čo je postačujúce pre 2- až 3-členné domácnosti. Patrí do nižšej energetickej triedy D. V praxi spotrebuje cca 64 kWh elektrickej energie na 100 pracích cyklov a 42 l vody pri 1 cykle. V tomto smere nás teda príliš neohúrila, ale ani vyslovene nesklamala, keďže model Whirlpool FWSL 61051 W EE N z podobnej cenovej kategórie je na tom z hľadiska energetickej náročnosti ešte o niečo horšie.

Odstreďovanie dosahuje max. rýchlosť 1 000 ot./min., čo je možné označiť za priemerný výkon. Obsluha práčky Whirlpool TDLR 6030L EU/N  je nenáročná a dávkovanie pracieho prostriedku i aviváže pokladáme za vyslovene praktické. K mínusom zaraďujeme trochu vyššiu max. hlučnosť, ktorá sa pohybuje až okolo 78 dB.

Rovnako ako väčšina práčok od Whirlpool je aj TDLR 6030L EU/N vybavená technológiou 6. zmysel, ktorá dokáže v závislosti od množstva a typu pranej bielizne automaticky upraviť  intenzitu a dĺžku prania. 6. zmysel je zároveň jedinou inteligentnou a pokrokovou technológiou na tomto modeli.

Celkovo na ňom nájdete 13 prednastavených programov vrátane špeciálneho na pranie rifľoviny. Za zmienku ďalej stojí program na rýchle pranie či funkcia odloženého štartu. Obsluhu hodnotíme ako jednoduchú. Na práčke nechýbajú praktické LED kontrolky ani dávkovač s veľkými otvormi. Menej pozitívnym faktom je, že na práčke nenájdete displej.

Whirlpool TDLR 6030L EU/N je v našom teste ďalšou práčkou, ktorú spotrebitelia hodnotia pomerne často. Väčšina z nich ju označuje ako dobrú voľbu za rozumnú cenu. Spotrebitelia k plusom zaraďujú aj vcelku tichý chod, jednoduchú obsluhu, dostatočný počet programov a dobrú efektivitu prania i odstreďovania. Medzi negatívnymi hodnoteniami sme natrafili na skúsenosti, ktoré hovoria o náročnejšej montáži a nezrozumiteľnom návode, absencii displeja a horšej stabilite pri max. otáčkach.

Pozitíva

Pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom
Jednoduchá obsluha
Pomerne malá spotreba vody na cyklus prania

Negatíva

Vyššia hlučnosť a spotreba elektrickej energie
Len základné programy a funkcie
Bez displeja

Kapacita prania = 6 kg ● Max. otáčky odstreďovania = 1 000 ot./min. ● Hlučnosť = 78 dB ● Spotreba elektrickej energie = 64 kWh/100 cyklus ● Spotreba vody = 42 l/cyklus ● Energetická trieda = D ● Rozmery (V x Š x H) = 900 x 400 x 600 mm

Pre náročných

Whirlpool AWG 812 S/PRO

Voľne stojaca automatická práčka, kapacita prania 8 kg, 1 400 ot./min., energetická trieda A+++, max. hlučnosť 69 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Whirlpool AWG 812 S/PRO je automatická práčka s certifikátom na komerčné použitie, čomu zodpovedá jej obstarávacia cena, výkon aj kvalita. Jedným z najzaujímavejších parametrov je vysoká energetická účinnosť. K plusom ďalej patrí tichá prevádzka a pokrokové technológie. Naopak, ponuka programov je pomerne skromná.

AWG 812 S/PRO je najdrahšou, no najúspornejšou práčkou Whirlpool v našom teste. Keďže spadá do energetickej triedy A+++, v tomto smere predbehla všetky ostatné modely. Na energetickom štítku je v tomto prípade uvádzaná spotrebu elektriny aj vody za rok. Práčka v priemere spotrebuje 174 kWh elektriny a 10 800 l, čo je pri prepočte na 100 cyklov pri 1 praní denne bezkonkurenčne najmenej.

Tento spotrebič má zároveň veľkú, až 8 kg kapacitu prania a veľký bubon s objemom 58 l, ktorý je vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele. K výrazným prednostiam patria aj vysoké max. otáčky, ktoré dosahujú rýchlosť 1 400 ot./min., čo je porovnateľné s našou lacnejšou víťazkou, práčkou Whirlpool W6X W845WB EE.

AWG 812 S/PRO disponuje povestnou technológiou 6. zmysel, ktorý má pozitívny dopad na jednoduchosť používania aj spotrebu energií. Pozitívom je, že dosahuje naozaj nízku hlučnosť, len 49 až 69 dB pri odstreďovaním, za čím stojí bezkefkový ZEN motor s priamym pohonom bubna v kombinácii s antivibračnými bočnými panelmi.

Práčka je vybavená technológiou Soft Move, ktorá reguluje pohyby bubna tak, aby zbytočne neničil bielizeň. Celkovo sa na nej nachádza len 10 prednastavených pracích programov, čo je pomerne málo. Ako bolo spomenuté vyššie, tento model však vyniká skôr v oblasti výkonu a vysokej energetickej účinnosti.

Ďalej na ňom nájdete elektronický časovač, bezpečnostnú poistku Aquastop, nastaviteľné nožičky, detský zámok na ovládacích prvkoch a kontrolku, ktorá vás upozorní na ukončenie prania. Jedným z najväčších sklamaní je absencia parnej funkcie FreshCare+.

Pozitíva

Vysoký výkon a kvalita spracovania
Nízka energetická náročnosť
Nízka hlučnosť

Negatíva

Vysoká cena
Bez parnej funkcie
Len 10 prednastavených pracích programov

Kapacita prania = 8 kg ● Objem bubna = 58 l ● Max. otáčky odstreďovania = 1 400 ot./min. ● Max. hlučnosť = 69 dB ● Spotreba elektrickej energie = 174 kWh/rok ● Spotreba vody = 10 800 l/rok ● Energetická trieda = F ● Rozmery (V x Š x H) = 850 x 600 x 640 mm

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

WHIRLPOOL TDLR 6030L EU/N

od 239,00 €
zhora plnená práčka • kapacita 6 kg • energetická trieda D • 1 000 ot/min • 5 rokov záruka na motor • senzorová technológia 6. zmysel – určí...

Whirlpool TDLR 6230SS

od 269,00 €
zhora plnená práčka • kapacita 6 kg • energetická trieda D • 1 200 ot/min • 5 rokov záruka na motor • senzorová technológia 6. zmysel – určí...

Whirlpool FFL 6238W EE

od 238,90 €
Spredu plnená práčka s kapacitou bielizne šesť kilogramov a užívateľsky prívetivým LED displejom. Vďaka technológii 6. Zmysel spolu s množstvom...

Whirlpool FFB 7238 WV EE

od 245,00 €
Spredu plnená práčka s kapacitou bielizne sedem kilogramov a veľkým, užívateľsky prívetivým, digitálnym displejom. Vďaka technológii 6. Zmysel...

WHIRLPOOL FFB 8458 BV EE

od 299,00 €
NOVÝ ROZMER SVIEŽOSTI AJ PO SKONČENÍ PRANIA! Práčka FreshCare+ osviežuje bielizeň v bubne práčky aj po skončení prania! Whirlpool FreshCare+ FFB...

Whirlpool BI WMWG 91484E

od 440,00 €
Automatická práčka s predným plnením vo vstavanom prevedení. Práčka si poradí až s deviatimi kilogramami bielizne a vďaka moderným technológiám...

Whirlpool FFS 7238 B EE

od 254,20 €
Spredu plnená práčka s kapacitou bielizne sedem kilogramov a veľkým, užívateľsky prívetivým, digitálnym displejom. Vďaka technológii 6. Zmysel...

Whirlpool BI WMWG 71483E EU N

od 339,00 €
vstavaná pračka • kapacita 7 kg • energetická trieda D • 1 400 ot/min • 10 rokov záruka na motor • parná funkcia FreshCare+ – svieži bielizeň...

Whirlpool FWSG 61251 W EE N

od 228,00 €
Práčka 6. Zmysel - inteligencia, ktorá stojí za vynikajúcimi výsledkami prania. Prístroj má intuitívne a užívateľsky prívetivé ovládanie s...

Whirlpool TDLRB 7222BS EU/N

od 389,00 €
zhora plnená práčka • kapacita 7 ​​kg • energetická trieda E • 1 200 ot/min • 20 rokov záruka na motor ZEN • senzorová technológia 6. zmysel –...

Whirlpool FWSD 81283 BV EE N

od 334,90 €
Spredu plnená práčka s LCD displejom, ktorý zaručuje ľahké nastavenie pre perfektné výsledky. Po skončení cyklu udržuje bielizeň sviežu a voňavú...

Ďalšie články z kategórie Práčky

Vaše hodnotenie:
(88.2%)

Komentáre
Vikina 08.Jan.2022

Dobre perie Whirlpool TDLR 6030L, ale musela som dať na spodok gumovú podložku, lebo inak mi práčka tancovala po celej kúpeľni. Obsluha nie je zložitá a cena plne zodpovedá kvalite. Je to ideálna voľba do malej kúpeľne. Hlučnosť je štandardná a v podstate mi chýba len displej, inak som s výberom spokojná.

Odpovedať

Jana 09.Jan.2022

Za danú cenu je fajn práčka WHIRLPOOL TDLR 5030L, hoci má dlhšie pracie programy, čo môže niekoho obmedzovať. Mínusom je aj vyššia hlučnosť, myslím, že moji susedia nemajú radosť. :-D Je to jednoduchá práčka s nenáročnou obsluhou, minimalistickým vzhľadom, ktorá fajn perie. Časom sa nám začala odlupovať farba na vrchnom kryte, takže má vizuálne vady, ale to nemá vplyv na kvalitu prania. Za tú cenu áno, za vyššiu určite nie.

Odpovedať

Margita 10.Jan.2022

Práčku Whirlpool FFB 7438 BV EE som kúpila kvôli dobrej cene. Perie kvalite, je tichá a úsporná a má pekný dizajn. Páči sa mi aj široký predný plniaci otvor, vďaka ktorému je ukladanie bielizne do bubna práčky pohodlné. Kapacita 7 kg mi úplne stačí. Plusom je funkcia 6. zmysel. Mínusy za mňa nemá žiadne.

Odpovedať

Petra 11.Jan.2022

Lacná, ale veľmi nevydarená práčka je Whirlpool FWSL 61051 W EE N, pri žmýkaní je príliš hlučná a nezostáva na svojom mieste, museli sme ju dvaja držať, kým odstreďovala. Druhýkrát by sme už takto nechceli prať, preto sme ju vrátili. Nech vás neoklame pekný vzhľad a nízka cena.

Odpovedať

Viktória 13.Jan.2022

Spokojnosť s práčkou Whirlpool FFB 7238 WV EE, zatiaľ funguje veľmi dobre, je menej hlučná než moja stará práčka a bola za výhodnú cenu. Avšak, občas píska motor, tak zvažujem, že zavolám servis. Inak je práčka pekná, má široký plniaci otvor a dostatočnú kapacitu. Plusom je funkcia 6. zmysel a ďalšie, vďaka ktorým je bielizeň čistá a voňavá.

Odpovedať

Šimon 09.Feb.2022

Whirlpool AWG 812 S/PRO sme kupovali do nášho menšieho ubytovacieho zariadenia, nakoľko ide o poloprofesionálny model, potrebujeme kvalitu. Práčke neprekáža denný chod a fakt ju nešetríme a zatiaľ šliape ako hodinky. Má zopár vychytávok a funkcií, ktoré vedia ušetriť energie a zefektívniť pranie. S výberom sme spokojní a uvidíme, ako si bude počínať časom.

Odpovedať

Hana 24.Feb.2022

Nie som nadšená z práčky Whirlpool TDLRB 7222BS EU/N, očakávala som od tohto výrobku viac. Čerpadlo je hlučné a motor pri rozbehu tiež hučí. Celkovo má práčka lacnejšie spracovanie, aj čo sa týka displeja, tlačidiel či bubna. Zásobník na pracie prostriedky je zbytočne veľký a ťažšie sa rozoberá, takže ho nemôžem dôkladne umyť.

Odpovedať

Bohuš 06.Apr.2022

Pračka Whirlpool TDLR 55120S CS/N kupovaná 29.12.2021.Sme veľmi sklamaný s touto práčkov.Predlžuje programy o25 minút (iba žmýkanie) a pranie to je úplne katastrofa,predlženie prania so žmýkaním od 25 minút do 45 minút.Po ukončení žmýkania sa prádlo vyberie úplne mokré.Pri žmýkaní bola v pračke iba jedna plachta z jednej postele.pri počiatočnom praní sa dalo 2 plachty na 40°C čas prania bol 1 hodina predĺžená o 29 minút.Žmýkanie pri tomto praní asi neprebehlo lebo prádlo bolo veľmi mokré.Po akončení programu naskočí ako roztrúsený mak a nabehne 1 minuta.Servisák ktorého sme zavolali odporučil výmenu programátoru.Tak zatiaľ uvidíme a budeme musieť čakať.

Odpovedať

Viera 23.May.2022

Whirlpool W8 W046WB EE je veľmi tichá a pekne spracovaná práčku, škoda však, že nemá slovenské menu, no aspoň české tu je. Priemer otvoru do bubna sa mi zdá malý, na to, že práčka má kapacitu až 10 kg, hodil by sa väčší pre pohodlnejšie vkladanie bielizne.

Odpovedať

Zitka 13.Jun.2022

Hľadala som peknú práčku s predným plnením a pozdávala sa mi Whirlpool W6X W845WB EE. Zmestí sa sem 8 kg bielizne, čo mi úplne stačí. Páči sa mi, že je tu technológia 6. zmysel a funkcia pary. Bielizeň je šetrne vypraná, som s výberom spokojná.

Odpovedať