Kapsulové kávovary

Najlepšie kapsulové kávovary 2024 + recenzie

Rýchlo, chutne a bez zbytočnej práce. Pripraviť si dnes šálku kvalitnej kávy môže byť otázkou niekoľkých sekúnd. Kapsulové kávovary sú veľmi obľúbené predovšetkým pre jednoduchosť prípravy. Samotný proces prípravy je automatizovaný a okrem úkonov vloženia kapsuly a stlačenia tlačidla, nečaká používateľa žiadna práca navyše. Ktorý automatický kávovar je najlepší? Do nášho porovnávacieho testu sme vyberali kapsulové kávovary na základe stanovenej metodológie a prieskumu trhu. Víťazom sa stal kompaktný kapsulový kávovar Krups XN1001. Po viac ako 50-hodinovom prieskume trhu sme pripravili aj recenzie kávovarov na kapsuly a praktický návod, ako vybrať kapsulový kávovar.

Publikované: 29.10.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Aký kapsulový kávovar kúpiť?

V našom teste kapsulových kávovarov sa nachádzajú modely, ktoré spotrebiteľovi ponúkajú perfektný pomer ceny a kvality, vynikajúcu chuť kávy, jednoduchú obsluhu a bezproblémovú údržbu. Ak je vo vašom záujme vybrať si čo najrýchlejšie, určite vám bude nápomocná naša tabuľka, kde nájdete TOP kávovary na kapsuly, ktoré si z nášho testu odniesli špecifický štítok. Nemusíte si tak čítať rozsiahle recenzie, pod produktami nájdete krátke charakteristiky, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa. Vždy však pri výbere myslite na vlastné preferencie a zohľadnite svoje potreby.

Názov Hodnotenie Detail
Krups XN1001 5* Zobraziť produkt
Krups KP123B31 5* Zobraziť produkt
Krups KP440E31 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Krups XN1001

Krups XN1001

Kávovar na Nespresso kapsuly s parným tlakom 19 barov, 800 ml nádržkou na vodu, kontajnerom na použité kapsuly, funkciou automatického vypnutia

Zobraziť viac info

Výkonný kapsulový kávovar disponuje parným tlakom až 19 barov. Spotrebitelia si pochvaľujú chuť kávy, jednoduchosť obsluhy a kompaktné rozmery. Nádržka na vodu pojme 800 ml vody a je plne odnímateľná. Výhodou je aj kontajner na použité kapsuly. Po 9 minútach bez aktivity sa kávovar automaticky vypne. V balení spolu s kávovarom dostanete aj 14 kusov kapsúl Nespresso.

Cenový trhák
Bosch Tassimo Happy TAS1007

Bosch Tassimo Happy TAS1007

Kávovar na Tassimo kapsuly s parným tlakom 3,3 baru, 700 ml nádržkou na vodu, nedisponuje kontajnerom na použité kapsuly

Zobraziť viac info

Kapsulový kávovar s nízkou cenou, no napriek tomu so skvelou chuťou kávy. Kapsulový kávovar Bosch pracuje s kvalitnými kapsulami Tassimo. Výber rozširujú aj kapsuly Milka alebo Jacobs. Objem nádržky na vodu je 700 ml. Zariadenie sa jednoducho obsluhuje. Nemožno však regulovať množstvo vody. Vďaka kapsulám s čiarovým kódom si však kávovar sám optimalizuje prípravu kávy.

Náš TIP
Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kávovar na Nescafé Dolce Gusto kapsuly s parným tlakom 15 barov, 800 ml nádržkou na vodu, bez kontajnera na použité kapsuly

Zobraziť viac info

Kávovar na kapsuly s rýchlym ohrevom a výkonným tlakovým čerpadlom – 15 barov, dokáže pripraviť širokú škálu nápojov. A to aj vďaka kompatibilite s kapsulami od iných výrobcov. Kávovar má kompaktné rozmery. Výhodou je rýchlosť prípravy a možnosť regulácie množstva vody. Nastaviť si môžete aj výšku podstavca v 3 úrovniach. Kávovar prenáša o niečo viac vibrácií, no podstatná je predovšetkým chuť kávy. Objem nádržky na vodu je 800 ml.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Výhodou kapsulových kávovarov je, že technologicky ide o veľmi jednoduché zariadenia, ktoré však zvládnu automatizovaným spôsobom pripraviť váš obľúbený nápoj plný energie. Viacerí výrobcovia využívajú rovnaké technológie a často sa odlíšia len dizajnom, komponentmi, funkciami alebo inými technickými parametrami. Spotrebiteľov by pri výbere mal zaujímať tlak čerpadla, ktorý je pre prípravu kávy veľmi podstatný. Čím vyšší je parný tlak čerpadla, tým kvalitnejšiu a silnejšiu kávu dokáže kapsulový kávovar pripraviť. S určitosťou potenciálnych zákazníkov zaujíma jednoduchosť obsluhy vrátane náročnosti údržby.

Dôležitým prvkom, ktorý sme hodnotili aj v našom porovnávacom teste kapsulových kávovarov, sú používané kapsuly a ich kompatibilita. Na trhu sú kapsuly rôznych značiek, líšia sa kvalitou pripravovaného nápoja. V neposlednom rade je podstatný objem nádržky na vodu, aby ste nemuseli po dvoch šálkach dolievať znova vodu. Zákazníkov zaujímajú taktiež širšie funkcie takýchto kávovarov, predovšetkým, ak ide o drahšie kávovary. Rolu môže hrať kompaktnosť, dizajn alebo ďalšie praktické vlastnosti.

Tlak čerpadla
Jednoduchosť prípravy kávy
Kapsuly a ich kompatibilita
Objem nádržky na vodu
Funkcie a vlastnosti
Hmotnosť a rozmery
Dizajn

Vyšší level prípravy kávy vám ponúknu napríklad automatické kávovary. Tie sa však cenovo pohybujú v inej kategórii. Kapsulové kávovary vás zbavia nutnosti mlieť kávu, prípadne dosýpať kávové zrná či instantnú kávu. Stačí vám zakúpiť kompatibilné kapsuly, vložiť, stlačiť gombík a počkať si na obľúbený nápoj. Niektoré lacné kapsulové kávovary sú vybavené manuálnou reguláciou množstva vody, iné umožňujú množstvo kávy regulovať. V našom teste sa nachádzajú kapsulové kávovary Bosch Krups aj kávovary Tchibo. Zastúpenie majú kávovary na kapsuly Dolce Gusto. Dostupnosť na našom trhu sme overovali u predajcov Alza.sk, Mall.sk, Datart.sk, Hej.sk, Tpd.sk či cez portál Heureka.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie kapsulových kávovarov

Naše recenzie sú tu, aby vám pomohli rozhodnúť sa. Do nášho porovnávacieho testu sme vybrali tie najlepšie kapsulové kávovary. Spotrebiteľov zaujíma veľa vlastností a parametrov. Dôležité sú praktické skúsenosti, ktoré čerpáme primárne od samotných zákazníkov. Ich referencie majú na hodnotenie významný vplyv. Analyzujeme tiež dostupné spotrebiteľské testy. Naše testy a názory sú nezaujaté a vychádzajú z dostupných údajov a spotrebiteľských testov. Žiadny z výrobcov nie je zvýhodnený. Ak chcete vedieť, aké sú výhody a nevýhody kapsulových kávovarov, prečítajte si recenzie spracované našimi redaktormi.

Víťaz testu

Krups XN1001

Kávovar na Nespresso kapsuly s parným tlakom 19 barov, 800 ml nádržkou na vodu, kontajnerom na použité kapsuly, funkciou automatického vypnutia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Kompaktný kapsulový kávovar radu Inissia využíva spoľahlivý Nespresso systém. Ten používajú aj profesionálne kávové automaty. V našom teste nás tento kávovar zaujal dostupnou cenou, pozitívnymi recenziami zákazníkov, ale aj kompaktnými rozmermi. Kávovar Krups XN1001 využíva pri príprave kávy hermeticky uzavreté hliníkové Nespresso kapsuly Grand Cru, ktoré sú recyklovateľné v plnej miere.

Príprava kávy za pomoci kávovaru je do vysokej miery závislá aj od technológie prípravy. Vďaka výkonu čerpadla, je parný tlak až 19 barov a pri príprave kávy tak dosiahnete optimálny pomer chuti a arómy. Príprava kávy je otázkou niekoľkých sekúnd. Po zapnutí sa behom niekoľkých sekúnd kávovar zahreje. Príkon výhrevného telesa je 1 260 W. Nádržka má 0,8 litra, čo aj napriek malým rozmerom nie je najmenej. Nachádza sa v zadnej časti prístroja a je plne odnímateľná. Samotný kávovar má na výšku len 31 cm a na šírku 13 cm. Zároveň kávovar pôsobí veľmi moderne a dizajnovo. Či už ho budete mať na poličke, kuchynskej linke alebo v kancelárii, určite nebude estetickým strašiakom.

Pri príprave kávy určite oceníte jednoduché elektronické ovládanie. Z hornej strany kávovary sú dve tlačidlá, kde si môžete zvoliť väčší a menší objem (flow stop system) kávového nápoja. Záleží aj od typu kapsuly. Reguláciu množstva vody má napríklad kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me. Maximálna výška hrnčeka je 8,5 cm, sklopením podstavca získate priestor pre pohár s maximálnou výškou 13,8 cm. Spustenie procesu prípravy prebieha za pomoci pohybu madla a stlačenia samotného tlačidla. Čo však zvyšuje komfort používania, je samotný zásobník na použité kapsuly. Ten pojme 9 až 11 kapsúl. Zásobník sa vyprázdňuje z prednej časti prístroja.

Medzi zákazníkmi je tento kapsulový kávovar veľmi obľúbený. Dôvodom je predovšetkým pomer ceny a kvality – cenová dostupnosť. Pozitívne je hodnotená aj chuť kávy, čo je zásluhou samotných kapsúl. Niektorí zákazníci uvádzajú, že kávovar niekedy kapsuly pri tlaku zdeformuje a tie sú následne nepoužiteľné. Ide však o zriedkavý problém. Pravdou je, že je prístroj trochu hlučnejší a prenáša vibrácie. Medzi pozitívne vlastnosti patrí aj dizajn a zberná nádoba na použité kapsuly. S produktom dostanete v balení 14 kusov kapsúl.

Pozitíva

Dobrá cena a kompaktné rozmery
Zásobník na použité kapsule
Rýchla príprava kávy a ľahká údržba

Negatíva

Zriedkavý problém s vkladaním kapsuly – deformácia
Vyšší hluk

Typ kapsúl: Nespresso ● Tlak čerpadla: 19 barov ● Príkon: 1 260 W ● Objem nádržky na vodu: 0,8 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: áno ● Hmotnosť: 2,7 kg ● Rozmery: 13 cm x 31 cm x 23 cm (šxvxh)

Cenový trhák

Bosch Tassimo Happy TAS1007

Kávovar na Tassimo kapsuly s parným tlakom 3,3 baru, 700 ml nádržkou na vodu, nedisponuje kontajnerom na použité kapsuly

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom teste má zastúpenie aj automatické espresso Bosch Tassimo. Ide o cenovo dostupný variant, ktorý zaujme svojou jednoduchosťou, no efektivitou práce. Pre skutočných milovníkov kávy však nebude dostačujúci tlak čerpadla, ten je len 3,3 baru. Oproti konkurenčnému kapsulovému kávovaru Krups XN1001, ktorý má čerpadlo s parným výkonom 19 barov, sa teda dočkáte slabšej arómy. Na chuť si však spotrebitelia nesťažujú.

Tassimo ponúkne spotrebiteľom absolútny základ. To hodnotíme vzhľadom na cenu veľmi pozitívne. Príkon kávovaru je 1 400 W a rýchlosť ohrevu je naozaj veľmi dobrá. Rýchlosť prípravy je teda silnou stránkou. Nádoba na vodu má síce len 0,7 litra, no s ohľadom na kompaktné rozmery ide o prirodzenú vlastnosť. Hoci je tlak čerpadla nižší, kávovar Tassimo využíva technológiu, pri ktorej optimalizuje proces prípravy podľa druhu nápoja. Kapsuly majú čiarový kód. Nastaviť tak nemôžete individuálne množstvo vody, závisí len od toho, akú kapsulu do stroja vložíte. Zásobník na použité kapsuly prítomný nie je.

Automatický kapsulový kávovar Tassimo pripraví kávu za niekoľko sekúnd. Zároveň je veľmi tichý a prenáša minimum vibrácií. Príprava kávy sa skladá z dvoch úkonov, vloženie kapsuly a stlačenie tlačidla. Od tohto momentu už kávovar všetko urobí za vás. K zariadeniu je priložený aj manuál a postup uvedenia kávovaru do prevádzky. Dlhšiu životnosť dosiahnete používaním odvápňovacieho prostriedku a spustením procesu odvápňovania. Súčasťou kapsulového kávovaru je servisný T DISC, ktorý nahrádza kapsulu a umožňuje vám zariadenie odvápniť. Výšku podstavca s nerezovou mriežkou je možné regulovať v dvoch úrovniach. Kapsulový kávovar Bosch pripraví aj kávové nápoje z kapsúl Milka alebo Jacobs.

Pomer ceny a kvality je jedným z parametrov, ktorý používatelia hodnotia najviac pozitívne. Nízka cena sa však neodráža na kvalite konštrukcie ani na kvalite kávy. Výkon čerpadla by mohol byť vyšší. Spotrebitelia sú radi za jednoduchú obsluhu a nutnosť minimálnej údržby. Tradične, kapsulový kávovar Tassimo má perfektný výber kapsúl – kávových nápojov (viac ako 40 nápojov). Ak hľadáte malý kávovar, kompaktné rozmery sú takisto veľkým plusom.

Pozitíva

Nízka cena
Kompaktné rozmery
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Bez regulácie množstva vody

Typ kapsúl: Tassimo ● Tlak čerpadla: 3,3 baru ● Príkon: 1 400 W ● Objem nádržky na vodu: 0,7 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: nie ● Hmotnosť: 1,5 kg ● Rozmery: 17,5 cm x 26,5 cm x 30,5 cm (šxvxh)

Náš TIP

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kávovar na Nescafé Dolce Gusto kapsuly s parným tlakom 15 barov, 800 ml nádržkou na vodu, bez kontajnera na použité kapsuly

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stovkami zákazníkov overený automatický kapsulový kávovar s perfektným renomé. Kávovar Dolce Gusto je už na prvý pohľad inovatívnym prístrojom, ktorý zapadá do konceptu moderných kuchýň. Má veľmi kompaktné rozmery a v našom teste je práve vďaka pozitívnym referenciám, ale takisto chuti kávu, ktorú si zákazníci pochvaľujú.

Veľkou výhodou kávovarov Dolce Gusto je, že sú kompatibilné s veľkým počtom kapsúl od rôznych výrobcov. Primárne však ide o kapsuly od spoločnosti Nescafé. Na výber máte z desiatok nápojov, od cappuccina, espressa cez latte macchiato až po ľadový čaj. Jednou z výhod je, že kávovar vám umožňuje si vybrať, či chcete dávkovať studenú alebo horúcu vodu. Stačí páčku umiestniť do správnej polohy. Dopriať si tak môžete aj osviežujúce nápoje. Espresso pripraví kapsulový kávovar do 30 sekúnd a za zhruba minútu je kávovar s príkonom 1 500 W pripravený na používanie. V prípade nečinnosti sa kávovar automaticky vypne. Odnímateľná nádoba má objem približne 0,8 litra.

Pozitívne hodnotíme samotný proces prípravy nápoja. Okrem toho, že si môžete zvoliť medzi studenou a horúcou vodou, presne si môžete určiť aj množstvo vody. Každá z kapsúl má uvedené odporúčané množstvo priamo na obale. Reguláciu vody neponúka napríklad konkurenčný kapsulový kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1007. Na prednej strane kávovaru sa nachádza stupnica, na ktorej si presne môžete zvoliť, či chcete viac alebo menej vody. Kapsuly vkladáte takisto do hlavy prístroja.

Ide o vyberateľný mechanizmus, ktorý vyberiete a spätne zasuniete do hlavy kávovaru, následne madlom kapsulu prepichnete a parným tlakom sa kávovar postará o jej prípravu. Tlak čerpadla je dostatočný pre prípravu kvalitnej kávy a silnej arómy – 15 barov. Nastaviť si môžete výšku podstavca až v 3 úrovniach a pripraviť si môžete latte aj do vyššie skla. Proces je tak rýchly a jednoduchý.

V prípade tohto kapsulového kávovaru nejde o žiadne veľké nedostatky. Je faktom, že kávovar jeviac hlučný a vibrácie ho môžu šálku trochu roztancovať. Na druhej strane je kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto kompaktným modelom s reguláciou množstva vody a možnosťou voľby medzi studenými a horúcimi nápojmi. Príprava kávy je rýchla a rovnako tak aj obsluha kávovaru je maximálne nenáročná. Chuť kávy na dobrej úrovni. Prístroj je vybavený automatickým vypnutím.

Pozitíva

Možnosť regulácie množstva vody
Veľa pozitívnych referencií
Jednoduché používanie

Negatíva

Chuť niektorých mliečnych nápojov
Väčšie vibrácie – pohyb šálky

Typ kapsúl: Nescafé Dolce Gusto ● Tlak čerpadla: 15 barov ● Príkon: 1 500 W ● Objem nádržky na vodu: 0,8 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: nie ● Hmotnosť: 2,42 kg ● Rozmery: 16 cm x 31 cm x 24 cm (šxvxh)

Pre náročných

Illy Francis X7.1

Kávovar na Illy iperEspresso kapsuly s parným tlakom 15 barov, 1,2 l nádržkou na vodu, bez kontajnera na použité kapsuly

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak sa rozhodujete medzi automatickým a kapsulovým kávovarom, tento prístroj môže byť vcelku slušným kompromisom. Ide totiž o kapsulový kávovar, no v našom porovnávacom teste je aj preto, že vám umožňuje pripraviť si kvalitnú mliečnu penu za pomoci parnej dýzy. Ide tak trocha o retro kávovar. Má o niečo väčšie rozmery, no zároveň ponúkne väčšiu nádobu na vodu a funkciu nahrievania šálok.

Špecifikom kávovaru je, že jeho dizajn bol navrhnutý známym talianskym dizajnérom Lucom Trazzim. Retro dizajn tak spája unikátne technológie. Kávovar dokáže pripraviť kvalitné kávové i mliečne nápoje, ako cappuccino, latte alebo latte macchiato. A to len vďaka tomu, že ide o kávovar s parnou dýzou na šľahanie mlieka. Nemusíte si tak kupovať kapsuly so sušeným mliekom a kvalitné kávové nápoje si pripravíte aj podľa seba. Príkon kávovaru je 1 200 W a nahrievanie je veľmi rýchle. Horná strana je určená na nahrievanie šálok. Čerpadlo produkuje tlak 15 barov.

Je faktom, že nie každému musí tento retro štýl kávovaru zapadnúť do konceptu kuchyne. Dôležitejšie však je, že kávovar dokáže pripraviť perfektnú kávu. Výrobca má totiž vlastné kapsuly s názvom Illy iperEspresso. Kapsuly obsahujú kvalitnú kávovú zmes zo 100-percentnej kávy Arabica. Kapsulový kávovar Francis je vybavený „pákou“, do ktorej vkladáte samotnú kapsulu. Kávovar vám umožňuje pred prípravou nastaviť teplotu kávy. Kávovar automaticky zastaví lúhovanie kávy a vám káva odkvapká priamo do šálky. Ovládací panel na čele nástroja obsahuje tlačidlá s ikonami. Medzi nimi nájdete aj upozornenie na potrebu odvápňovania. Použiť môžete odvápňovací prípravok. Nádoba na vodu má 1,2 litra. Podstavec nie je výškovo nastaviteľný.

Kapsulový kávovar svojím dizajnom pripomína luxusný spotrebič, čo istým spôsobom ukazuje i cena. Kávovar Francis X7.1 spája moderné technológie, medzi ktorými je aj možnosť nastavenia teploty kávy. Spotrebitelia okrem toho chvália spoľahlivosť prístroja, jednoduchosť používania a automatické upozornenie na potrebu odvápňovania. Kapsuly je náročnejšie kúpiť, odporúčame ich objednať z internetových obchodov. Zo všetkého najviac si však, rovnako ako zákazníci, budete pochvaľovať chuť kávy a možnosť vyšľahať si hustú mliečnu penu.

Pozitíva

Parná dýza na šľahanie mlieka
Regulácia teploty
Nahrievanie šálok

Negatíva

Vyššia cena
Dostupnosť kapsúl

Typ kapsúl: Illy iperEspresso ● Tlak čerpadla: 15 barov ● Príkon: 1 200 W ● Objem nádržky na vodu: 1,2 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: nie ● Hmotnosť: 5 kg ● Rozmery: 26 cm x 32 cm x 29 cm (šxvxh)

Krups XN1101

Kávovar na Nespresso kapsuly s parným tlakom 19 barov, 600 ml nádržkou na vodu, kontajnerom na použité kapsuly, funkcia automatického vypnutia

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zaujme dizajnom, no po prečítaní recenzií potešia aj pozitívne referencie spotrebiteľov. Kapsulový kávovar Krups používa na prípravu kávy kvalitou overené kapsuly Nespresso. Edícia kávovaru Krups Essenza sa radí ku kompaktným modelom tohto výrobcu. Kombinácia bielej a čiernej farby pôsobí veľmi elegantne a určite sa tak nemusíte báť, že kávovar bude v kuchyni strašiakom.

Kávovary Krups môžeme radiť k spoľahlivým zariadeniam. Ak ide o kapsulové kávovary, Krups XN1101 má výhodu v tom, že výrobca sám garantuje servisovanie po dobu minimálne 10 rokov. Výhodou je aj dostupnosť komponentov. Jedným z nich je tlakové čerpadlo, ktoré vyvíja parný tlak 19 barov. Káva z kapsúl Nespresso je tak aromatická a má výraznú chuť. V balení nájdete degustačnú sadu 14 kapsúl Nespresso. Kapsuly sa vkladajú zhora a obsluha je nenáročná. Nevýhodou je len fakt, že nemožno nastavovať výšku podstavca. Zariadenie má však veľmi kompaktné rozmery. Veď na výšku má len 33 cm, napriek tomu disponuje nádobou na použité kapsuly (6 ks).

Pri príprave kávy si môžete zvoliť len z dvoch veľkostí nápoja – espresso a lungo. Množstvo vody tak nemôžete regulovať. Pri príprave kávy však poteší rýchlosť prípravy. Už po 25 sekundách od zapnutia kávovaru môžete pripravovať prvý nápoj. Stačí vložiť kapsulu, zaklapnúť, stlačiť tlačidlo a vaša káva je behom niekoľkých sekúnd pripravená. Príkon výhrevného telesa je 1 310 W. Čo však môže niektorým používateľom prekážať, je malá nádržka na vodu, tá má objem len 600 ml. Konkurenčný kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me má nádobu o 200 ml väčšiu. Spomedzi funkcií spomenieme aj automatické vypnutie pri stave nečinnosti – 9 minút.

Spotrebiteľov tešia práve kompaktné rozmery, pretože prístroj nezaberie veľa miesta, zároveň dizajnom nijakým spôsobom nenarúša koncepciu v priestore. Veľkým plusom je široká paleta kávových nápojov, kapsuly sú o niečo drahšie. Studené nápoje však kapsulový kávovar pripraviť nedokáže. Zákazníci, ktorí tento kapsulový kávovar vlastnia, oceňujú chuť kávy a rýchlosť prípravy. Údržba i ovládanie sú maximálne jednoduché.

Pozitíva

Kapsuly v balení (14 ks)
Chuť kávy
Rýchla príprava a jednoduché čistenie

Negatíva

Len dve veľkosti kávy
Malá nádoba na vodu
Podstavec sa nedá výškovo nastaviť

Typ kapsúl: Nespresso ● Tlak čerpadla: 19 barov ● Príkon: 1 310 W ● Objem nádržky na vodu: 0,6 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: áno ● Hmotnosť: 2,3 kg ● Rozmery: 20,4 cm x 33 cm x 8,4 cm (šxvxh)

Bosch Tassimo My Way2 TAS6503

Kávovar na Tassimo kapsuly s parným tlakom 3,3 baru, 1,3 l nádržkou na vodu, bez kontajnera na použité kapsuly

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ponuku kapsulových kávovarov Bosch rozširuje v našom teste model Tassimo My Way2 TAS6503. Tento kávovar sa už samotným výzorom vymyká z radov konkurencie. V porovnaní s Bosch Tassimo Happy TAS1007 dostanete kávovar s odlišným dizajnom i ovládacími prvkami. Niekomu dizajn nemusí vyhovovať, no na nás pôsobí kapsulový kávovar elegantnejšie a honosnejšie.

Kávovar sa svojimi veľkostnými parametrami nijak výrazne nevymyká z radu kapsulových kávovarov. Čím však naopak zaujme, je veľký objem nádržky na vodu, ktorá má 1 300 ml. To je výhoda v prípade, že chcete pripraviť viac kávových nápojov alebo nápoje, ktoré si vyžadujú väčší objem vody. Mimochodom, ak voda v zásobníku chýba, kávovar vás na to upozorní svetelnou indikáciou. Príprava kávy je nenáročná, no Bosch Tassimo dáva spotrebiteľovi na výber viac možností. Nielen širokú škálu kapsúl, ale takisto si môžete na dotykovom paneli nastaviť intenzitu kávy, veľkosť a teplotu nápoja, a to až v 3 úrovniach. Oproti konkurencii sú takéto nastavenia príznakom inovácie a vyššej triedy. Zriedkavá je aj možnosť uloženia si 4 obľúbených nápojov (intenzita, množstvo, teplota).

Kávovar po každej príprave kávy vypláchne trysku automaticky, aby v kávovare neostávali zvyšky jednotlivých nápojov a vody, čím sa eliminuje riziko tvorby vodného kameňa a usadenín. Veľmi pozitívne na nás zapôsobil aj filtračný systém Brita Maxtra+, ktorý vodu pred prípravou filtruje a tým pádom sa do obehu dostáva voda zbavená chlóru. Na výmenu patróny vás upozorní digitálny indikátor.

Výrazne sa tak predlžuje životnosť kávovaru. Kapsulový kávovar Bosch má síce tlak čerpadla len 3,3 baru, no vzhľadom na unikátny systém prípravy kávy Intellibrew a inteligentné kapsuly s čiarovým kódom, pripraví kávu s ideálnou arómou a chuťou. Prietokový ohrievač (príkon 1 500 W) disponuje funkciou predsparenia, čím sa mierne eliminuje nutnosť vyššieho parného tlaku. Nastaviť si môžete podľa pohára aj výšku podstavca. Nechýba ani odkvapkávacia miska. Kapsulový kávovar je kompatibilný s kapsulami Milka, Carte Noire alebo Jacobs Krönung.

Spotrebitelia sú v otázke dizajnu rozdielni, no väčšine sa javí kávovar ako moderný a veľmi inovatívny. Dôkazom je aj dotykový ovládací panel. Zákazníci chvália možnosť individuálnych nastavení pri príprave kávy. V neposlednom rade je pozitívom veľká nádoba na vodu s objemom 1,3 litra a takisto s filtračným systémom od firmy Brita. Z pohľadu spotrebiteľov poteší aj kompatibilita s väčším množstvom kapsúl.

Pozitíva

Nastaviteľná výška podstavca
Individuálne nastavenie teploty, množstva a intenzity nápoja
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Žiadne

Typ kapsúl: Tassimo ● Tlak čerpadla: 3,3 baru ● Príkon: 1 500 W ● Objem nádržky na vodu: 1,3 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: nie ● Hmotnosť: 2,9 kg ● Rozmery: 23 cm x 29 cm x 32,5 cm (šxvxh)

Krups XN110B

Kávovar na Nespresso kapsuly s parným tlakom 19 barov, 600 ml nádržkou na vodu, kontajnerom na použité kapsuly, funkciou automatického vypnutia

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nenápadný a predsa taký praktický. Kávovar Krups zo série Essenza Mini, je rovnako efektívny ako jeho väčší kolegovia. Dizajnom nenápadný kapsulový kávovar je v našom teste predovšetkým pre pozitívne hodnotenia recenzentov. Počas testovania nás zaujal viacerými parametrami a prekvapil rýchlosťou prípravy či chuťou kávy.

Ak je reč o rýchlosti prípravy kávy, hovoriť môžeme o desiatkach sekúnd. Ak do úvahy berieme aj nahrievanie prístroja, ktoré je otázkou 25 až 30 sekúnd. Príkon výhrevného telesa je 1 310 W. Vzhľadom na menší objem nádoby, ktorá má 600 ml, však možno budete počas častejšej prípravy kávových nápojov vodu dolievať. Nádoba je odnímateľná. Počas prípravy si môžete vybrať z dvoch veľkostí nápoja espresso alebo lungo. Regulácia vody nie je medzi funkciami, no vodu môžete dopustiť jednoduchým podržaním jedného z tlačidiel. Nechýba automatické vypnutie po 9 minútach nečinnosti. V balení okrem manuálu nájdete aj 14 kapsúl značky Nespresso.

Ovládať tento typ kávovaru nie je žiadnym rébusom. Kapsulový kávovar je na obsluhu i údržbu maximálne nenáročný. Vložiť kapsulu a uzavrieť hlavicu je veľmi jednoduchým úkonom. Následne stačí stlačiť tlačidlo a zvoliť si prípravu espressa alebo väčšieho lunga a kávovar množstvo vody automaticky nadávkuje. Kávovar pracuje s tlakovým čerpadlom s výkonom 19 barov a aj preto je chuť kávy lepšia a aróma silnejšia. Kapsulový kávovar má tiež zásobník na použité kapsuly, maximálne 6 ks. Pozitívne treba vnímať kompaktné rozmery zariadenia. Vďaka tomu sa zmestí naozaj kdekoľvek a aj v prípade prenášania je veľmi skladný. Nemožno však regulovať výšku podstavca. V mnohom si je tento model podobný s kapsulovým kávovarom Krups XN1101.

Spomedzi názorov zákazníkov sa najčastejšie skloňujú kompaktné rozmery a skvelá chuť kávy. Veľmi pozitívne spotrebitelia vnímajú jednoduché ovládanie a pomer ceny a kvality. Chválu si vyslúžil kávovar aj za svoju rýchlosť nahrievania a prípravu kávy. Medzi pozitíva určite patrí zásobník na použité kapsuly a automatické vypnutie kávovaru.

Pozitíva

Veľmi kvalitná káva
Malé rozmery – kompaktnosť
Kávové kapsule v balení

Negatíva

Malá nádoba na vodu
Len jedna poloha podstavca
Dve veľkosti kávy

Typ kapsúl: Nespresso ● Tlak čerpadla: 19 barov ● Príkon: 1 310 W ● Objem nádržky na vodu: 0,6 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: áno ● Hmotnosť: 2,3 kg ● Rozmery: 20,4 cm x 33 cm x 8,4 cm (šxvxh)

Ďalšie zaujímavé produkty

Kapsulové kávovary majú na našom trhu veľmi bohaté zastúpenie. Môže za to aj zastúpenie väčšieho množstva modelových radov od rovnakých výrobcov. Aby sme vám teda priniesli čo najväčšiu vzorku ponuky kávovarov na kapsuly, pripravili sme aj krátke charakteristiky jednotlivých modelov. Tie nás v našom teste zaujali, no nezahrnuli sme ich medzi recenzované kávovary. Možno však práve medzi nimi nájdete kapsulový kávovar, ktorý hľadáte. Zamerajte sa na tie parametre kávovaru a funkcie, ktorého od nebo vyžadujete. Porovnávajte jednotlivé vlastnosti, aby ste vedeli, ktorý z kávovarov vám vyhovuje najviac.

Vďaka nízkej cene a kompaktným rozmerom zaujme určite aj kapsulový kávovar Krups Nescafé Dole Gusto Piccolo XS. Ten je síce o niečo hlučnejší, no vďaka parnému tlaku 15 barov pripraví vždy chutnú kávu. Kompatibilný je s kapsulami Dolce Gusto, ale aj s inými výrobcami. Kávovar disponuje funkciou automatického vypnutia. Objem nádržky na vodu je 0,8 litra. Dávkovanie vody je manuálne, nie automatické. Množstvo vody regulujete smerovou páčkou. Dávkovať môžete horúcu i studenú vodu.

Kapsulový kávovar Krups XN100510 pracuje pri príprave kávy s kvalitnými kapsulami značky Nespresso – Grand Cru. Kapsuly sú recyklovateľné. Hneď v balení dokonca dostanete 14 kapsúl. Chuť kávy je silná a aróma intenzívna aj vďaka tlaku, ktorý kávovar vyvinie – 19 barov. Plusom je zásobník na použité kapsuly. Kávovar má kompaktné rozmery a nádržka na vodu má 0,8 litra. Príprava kávy je po vložení kapsuly a stlačení tlačidla, automatická. Vybrať môžete z dvoch veľkostí šálky.

Lacné kapsulové espresso Bosch TAS1107 dokáže pripraviť kvalitné teplé kávové nápoje. Výhodou sú kvalitné kapsuly Tassimo, spomedzi ktorých má spotrebiteľ bohatý výber. Kávovar má nastaviteľný podstavec. Zaujme aj elegantným dizajnom. Pre automatické odvápňovanie a čistenie disponuje kávovar servisným T DISCOM. Kvalita kávy je zaručená vďaka využitiu technológie INTELLIBREW. Príprava kávy je nenáročná, stačí vložiť kapsulu a stlačiť tlačidlo. Nechýba ani automatické vypnutie.

Tchibo Cafissimo Easy je na prvý pohľad malým a nenápadným kapsulovým kávovarom a presne takým je aj na druhý pohľad. Kávovar pracuje s tlakom čerpadla 15 barov. Nádoba na vodu, odnímateľná, má objem 650 ml. Napriek rozmerom poteší a kontajner na použité kapsuly (4 ks). Medzi funkciami je automatické vypnutie. Spotrebiteľov teší najmä tichý chod. Kapsulový kávovar Tchibo sa jednoducho obsluhuje. Po vložení kapsuly si môžete zvoliť z troch veľkostí nápoja – ristretto, espresso, lungo.

Náš širší výber rozširuje ďalší kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima vynikajúcimi referenciami od zákazníkov. Zaujme netradičným dizajnom a transparentnou nádobou na vodu v tele prístroja. Objem odnímateľnej nádoby je až 1,2 litra. Ovládanie množstva vody je manuálne. Zaujímavo riešený je výškovo nastaviteľný podstavec. Kávovaru nechýba parný tlak – čerpadlo produkuje až 15 barov. Zahriatie kávovaru netrvá dlhšie ako 30 – 45 sekúnd.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak sa vám príliš nechce výberom kávovaru zapodievať, môžete sa v našej tabuľke pozrieť na to, ktoré kapsulové kávovary na slovenskom trhu kraľujú číslam predajov. V tabuľke nájdete TOP 5 najpredávanejších kávovarov na kapsuly. Pri výbere však nezabúdajte na to, čo hľadáte a čo od kapsulového kávovaru požadujete. Či je to schopnosť pripravovať kávu rýchlo a jednoducho alebo chcete zariadenie, ktoré pripraví väčší počet nápojov s čerstvou mliečnou penou. Vtedy odporúčame pozrieť sa na automatické kávovary DeLonghi. Predajnosť sa veľmi rýchlo mení, meniť sa tak môžu pozície i dostupnosť jednotlivých kávovarov. Preto sa snažíme tabuľku v pravidelných intervaloch aktualizovať.

Názov Hodnotenie Detail
Nescafé Dolce Gusto Mini Me 5* Zobraziť produkt
Nescafé Dolce Gusto Piccollo XS 5* Zobraziť produkt
Nescafé Dolce Gusto Genio S 5* Zobraziť produkt
Bosch Tassimo Style TAS 1102 5* Zobraziť produkt
Krups Nespresso Essenza mini XN 5* Zobraziť produkt

Pri vyberaní kávovaru do domácnosti v prvom momente zvážte, či je kapsulový kávovar to, čo hľadáte. Ak si potrpíte na čerstvú vôňu a chuť kávy, potom sú to práve pákové kávovary, ktoré budú vo vašom hľadáčiku. Milovníci kávy vedia, že kávovar bude v ich domácnosti veľmi používaný a preto treba zvážiť viacero parametrov výberu. Pri kávovaroch na kapsuly zaváži predovšetkým fakt, že príprava kávy je rýchla a jednoduchá. Ak viete, že je kapsulový kávovar tým druhom prístroja, ktorý uspokojí vaše nároky, prečítajte si nášho sprievodcu výberom, ktorý vám odpovie na všetky potrebné otázky týkajúce sa výberu.

Ako vybrať kapsulový kávovar

 • Základné typy kávovarov
 • Parný tlak
 • Príkon
 • Typy kapsúl
 • Objem nádoby na vodu
 • Obsluha a ovládanie
 • Funkcie
 • Hmotnosť a rozmery
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Automatický, pákový či kapsulový kávovar?

Na trhu sú tri najpoužívanejšie druhy kávovarov. Časy, keď boli trendom kávovary na odkvapkávanie alebo filtračné kávovary s filtračnými vreckami sú už preč a v segmente sú zástupcovia, ktorých si spotrebitelia obľúbili ešte viac. V krátkosti si charakterizujeme jednotlivé typy kávovarov, ktoré sa rozlišujú už v samotnom spôsobe a technologickom postupe prípravy kávy. Postupne si predstavíme pákové kávovary, automatické prístroje a kapsulové kávovary.

Automatické kávovary

V očiach zákazníkov ide o najobľúbenejšie a zároveň najpredávanejšie kávovary. Najväčšou výhodou je ich multifunkčnosť a jednoduchosť ovládania. Automatické kávovary sú vybavené mlynčekom na kávu, takže je zaručená maximálna čerstvosť každého dúška. Drahšie modely sú vybavené automatickým systémom na šľahanie mliečnej peny, lacnejšie modely majú zasa parnú dýzu na manuálne šľahanie. Nápoje pripravujete za pomoci stlačenia tlačidla. Automatizovaná príprava kávy je rýchlym procesom, ktorý vám zaručí chuť kvalitnej kávy ako z kaviarne. Samozrejme, modely s viacerými funkciami či väčším počtom pripravovaných nápojov sú drahšie.

Pákové kávovary

Tieto kávovary poznáme aj z kaviarní. Práve pákové kávovary ponúkajú najvyšší level prípravy kávy. Ak chcete mať takýto kávovar doma, musíte vedieť, ako s takým zariadením pracovať. Nemusíte byť barista, no základné postupy pre prípravu kávy sa musíte naučiť. Väčšina týchto kávovarov nemá integrovaný mlynček. Kupovať teda musíte mletú kávu alebo si mlynček dokúpiť samostatne. Prémiové modely majú mlynček integrovaný, čomu zodpovedá aj vyššia cena. Príprava kvalitnej kávy v tomto type kávovaru závisí aj od zručností obsluhy. Mliečnu penu našľaháte za pomoci parnej dýzy. Sledovať sa oplatí výkon tlakového čerpadla. V ponuke nájdete drahšie aj lacné pákové kávovary.

Pákový kávovar

Kapsulové kávovary

Tie si rozoberieme detailnejšie v našom návode. Ide však o kompaktné zariadenia, ktoré ponúknu z hľadiska kvality kávy nižší level. Zmes kávy je umiestnená v malej kapsuly. Tá môže obsahovať rozmanité druhy nápojov v závislosti od toho, aký model kávovaru vlastníte. Menej kvalitná je príprava nápojov, ktoré obsahujú mlieko, keďže ide zvyčajne o sušené instantné mlieko. Len málo modelov je vybavených aj parnou dýzou alebo automatickým šľahačom mlieka. Výhodou je bohatá ponuka takýchto kávovarov, takisto cenová dostupnosť.

Tlak čerpadla

Na prípravu naozaj kvalitnej kávy je potrebný správny tlak. Všeobecne platí, že kvalitné epsresso pripravíte tlakom minimálne 9 barov. A čím viac, tým lepšie. Najlacnejšie a najslabšie kapsulové kávovary disponujú slabšími čerpadlami, ktoré nemajú schopnosť vyprodukovať taký efektívny parný tlak. Platí to aj pre niektoré kávovary Tassimo, ktoré však majú špeciálne kapsuly, a preto je tento tlak čerpadla v ich prípade vhodný.

Kvalitnejšie prístroje ponúknu aj 15 barov, špičkové prístroje 19 barov a viac. Silný parný tlak dokáže z kávových zŕn dostať to najlepšie, pretože pôsobením prúdu horúcej pary sa zrná otvoria a uvoľnia chuť i arómu. Naopak, ak je tlak čerpadla nižší, môžete očakávať, že intenzita chutí a vôní bude slabšia.

Príkon kávovaru

Kapsulový kávovar je kuchynským elektrospotrebičom a elektrický prúd je jediným zdrojom energie. Príkon z veľkej časti ovplyvňuje to, ako rýchlo sa dokáže kávovar zahriať. Mnoho spotrebiteľov sa obáva vyššieho príkonu, pretože dôvodom je vyššia spotreba. Pravdou však je, že pri používaní kávovaru je spotreba naozaj zanedbateľná. Príprava kávy je totiž veľmi rýchla. Niektoré kapsulové kávovary majú aj úsporné režimy alebo funkciu automatického vypnutia. Hodnota príkonu je zhruba 1 000 až 1 700 W.

Typy kapsúl – Dolce Gusto, Tassimo, Nespresso a iné

Viacero spotrebiteľov si spotrebiče vyberá na základe popularity danej značky. Častejšie však v tomto prípade kávovar na trhu spopularizujú kapsuly, ktoré konkrétny model používa. Jasným príkladom sú kávovary Dolce Gusto alebo Tchibo. Druhý menovaný na trhu nie je tak dlho, no vďaka popularite kávových „náplní“ sa tieto kávovary stali veľmi obľúbené.

Typy kapsúl do kapsulového kávovaru

Dôležité je vedieť, že neexistuje kávovary ani kapsuly, ktoré by boli kompatibilné so všetkými modelmi kávovarov. Každý výrobca používa vlastné originálne kapsuly. Výber kávovaru tak môžete podmieniť aj vašim chuťovým pohárikom. Môžete vyskúšať, ako chutí espresso z kapsúl Dolce Gusto, Nespresso, Tassimo, Cafissimo alebo Illy. Niektoré kávovary dokážu pripraviť kávu aj z kapsúl odlišných výrobcov. Natrafiť môžete aj na lacnejšie alternatívne kapsuly od nerenomovaných výrobcov. Ich použite nie je problémom, kvalita náplne je však určite nižšia.

Kapsuly Dolce Gusto

Presnejšie ide o kávové kapsuly Nescafé Dolce Gusto, ktorých výrobcom je známa spoločnosť Nestlé. Ide o najznámejšie, veľmi obľúbené a predávané kapsuly. Veľkou výhodou je široká ponuka klasických nápojov, ako Espresso, Cappuccino, Café Au Lait, Latte Macchiato, Espresso Intenso, Cortado alebo špeciálne kávové kapsuly, ako Nesquik, Dolce Gusto Peru Cajamarca, Flat White či Dolce Gusto Latte Macchiato Caramel. V ponuke sú desiatky kávových nápojov, z ktorých si spotrebiteľ môže vyberať. Každý z nápojov má predpísané množstvo použitej vody, ktorú môžete na kávovaroch Dolce Gusto regulovať a pripraviť tak nápoj s optimálnou chuťou a arómou. Nápoje s mliekom sú odkázané na sušené mlieko, pretože kávovary Dolce Gusto nemajú samostatnú nádobku na mlieko. Veľkou výhodou kávovarov Dolce Gusto je, že viacerí výrobcovia vyrábajú kompatibilné kapsuly (Supre Mio, Starbucks, Krups MiniMe, Delonghi MiniMe, Krups Drop...), ktoré v nich môžete následne použiť.

Kapsuly Tassimo

Na našom trhu patria kapsuly Tassimo medzi najvyhľadávanejšie a najpredávanejšie. Môže za to predovšetkým široká nápojová ponuka. Kapsuly vyrába spoločnosť Bosch a určené sú predovšetkým pre ich kapsulové kávovary. Kapsuly sú pomerne špecifické, každá z nich má unikátny čiarový kód, ktorý kávovar rozpozná a presne vie, aký nápoj má po stlačení tlačidla pripraviť. Vychutnať si môžete veľké množstvo kávových nápojov, takisto aj mliečnych. Rovnako ako v prípade Dolce Gusto aj tu sa dočkáte mlieka len v sušenej podobe. Chuť sa tak čerstvému mlieku nikdy nevyrovná. Pestrosť nápojovej ponuky však nemožno uprieť, v ponuke sú okrem klasických nápojov ako Latte Macchiato, Classic či Morning Café aj špeciálne nápoje, Oreo, White Choco Coconut Latte, Cadbury horúca čokoláda alebo kapsuly Tassimo Twinings zelený čaj s mätou. Oproti kapsulám Dolce Gusto je výber bohatší.

Kapsuly Nespresso

Veľmi známa značka kávových kapsúl i výrobca kapsulových kávovarov, ktorý je na našom trhu veľmi populárny. Viacerí spotrebitelia označujú práve tieto kapsuly za najkvalitnejšie. Výroba kapsúl spadá pod spoločnosť Nestelé. Využívajú ich kávovary DeLonghi a Krups. Pripraviť si môžete množstvo druhov káv s ľubovoľnou intenzitou arómy a chutí. Dokonca je v ponuke aj bezkofeínová káva. Intenzitu prípravy kávy je možné navoliť na samotnom kávovare. V portfóliu nápojov chýbajú čaje alebo horúca čokoláda. Kvalita kávovej zmesi v kapsulách je však na vysokej úrovni. Vymenovať môžeme najobľúbenejšie nápoje, Nespresso Gourmet, Nespresso Roma alebo Nespresso Arpeggio. V porovnaní s konkurenciou sú kapsuly na cenovo podobnej úrovni. Spotrebitelia často chvália aj kávové nápoje s pridaním mlieka.

Kapsulový kávovar – kapsuly

Objem zásobníka na vodu

Bez vody to nepôjde a preto je nádržka na vodu dôležitou súčasťou kapsulového kávovaru. Koniec koncov, aby kávovar kávu pripravil, potrebuje za pomoci výhrevného telesa vodu zohriať a následne za pomoci čerpadla vyprodukovať parný tlak, pomocou ktorého cez kapsulu voda pretečie a pripraví lahodnú kávu.

Menšie kompaktné kávovary majú objem nádoby na vodu okolo 450 až 800 ml. Výhodou väčšej nádoby je, že dokážete pripraviť viac nápojov a nemusíte zásobník tak často dopĺňať. Ak teda natrafíte na modely, ktorých objem nádoby je 1 až 1,5 litra, dopĺňanie vody vás nebude tak zdržovať. Výhoda je to aj z dôvodu, ak potrebujete nárazovo pripraviť viac kávových nápojov v kratšom čase.

Nádobky sú odnímateľné, viete ich z kávovaru vybrať a vodu do nich pohodlne naliať. Množstvo vody najlepšie skontrolujete vizuálne, ideálne, ak je nádobka transparentná a vidíte, koľko vody sa v nej nachádza. Kapsulové kávovary dokážu pripraviť súčasne len jednu šálku kávy, nie dve, ako je to v prípade niektorých automatických alebo pákových kávovarov.

Jednoduchosť ovládania a obsluha kávovaru

Samotný systém prípravy kávy je maximálne jednoduchý a rovnaké je aj ovládanie. Obsluha kávovaru spočíva vo vložení kapsuly a stlačení tlačidla. Existujú dva varianty kapsulových kávovarov. Tie, ktoré majú mechanické ovládanie, vyžadujú vloženie kapsuly, spustenie vody a aj jej zastavenie. Za pomoci páčky alebo otočného regulátora.

Poloautomatické kávovary na kapsuly vyžadujú len vloženie kapsuly, nastavenie množstva vody (intenzity) a stlačenie tlačidla. Modernejšie a drahšie kapsulové kávovary môžu mať aj dotykový ovládací panel, kde potrebné parametre prípravy kávy nastavíte ešte rýchlejšie. Niektorí výrobcovia (Nespresso) používajú inteligentné kapsuly s čiarovým kódom. Kávovar následne sám deteguje o aký typ nápoja ide a určí si potrebný tlak a takisto množstvo potrebnej vody pre jeho prípravu.

V spojitosti s obsluhou ešte spomenieme aj údržbu kávovaru. Tú netreba podceňovať. Môžeme však spotrebiteľov upokojiť, v porovnaní s pákovými kávovarmi je starostlivosť jednoduchšia. Len málo modelov ponúka funkciu automatického čistenia. Disponujú ňou skôr drahšie modely, lacnejšie len výnimočne. Každopádne, raz v mesiaci odporúčame kávovar odvápniť. Stačí, ak do nádoby na vodu nalejete odvápňovací prípravok a prepláchnete vodou počas cyklu, aspoň 3x až 5x. Následne nádobu poriadne umyjete, a celý kávovar ešte prepláchnete čistou vodou. Pravidelne vyprázdňujte aj odkvapkávaciu misku.

Praktické funkcie a vlastnosti kapsulových kávovarov

Kapsulový kávovar spotrebiteľa už viac ani „rozmaznávať“ nemôže. Príprava kávy je otázkou niekoľkých sekúnd, a to bez toho, aby ste si museli kávu zovrieť, vyšľahať penu alebo sledovať čas prípravy. Kapsulový kávovar všetko urobí za vás. Predstavíme vám preto praktické funkcie, s ktorými sa môžete pri tomto type kávovarov stretnúť.

Praktické funkcie a vlastnosti kapsulových kávovarov

 • Teplé aj studené nápoje – nie všetky kapsulové kávovary dokážu pripravovať všetky druhy nápojov. Mnohí výrobcovia majú ponuku obmedzenú. Pripraviť si môžete desiatky druhov káv, horúcu čokoládu alebo špeciálne ochutené teplé nápoje vrátane čaju. Ak váš kávovar dokáže pripravovať ľadový čaj a zároveň dokonalé cappuccino, vybrali ste správne.
 • Zásobník na použité kapsuly – ak používate kávovar častejšie, je otravné neustále od kávovaru behať k odpadu a kapsuly vyhadzovať. Preto niektorí výrobcovia v rámci konštrukcie predpripravili zásobník, kde môžete kapsuly po použití vložiť a dať do odpadu či na recykláciu dodatočne.
 • Výškovo nastaviteľný podstavec – ide o plochu pod výpustnou dýzou, na ktorú je kladená šálka alebo pohár. Pre prípravu niektorých typov nápoja je nutné, aby bol podstavec polohovateľný a mohli ste si tak pripraviť kvalitné Latte Macchiato do vyššieho pohára.
 • Displej – nájdete ho zriedka dokonca aj u drahších kávovarov. Nejde totiž o žiadny špeciálny proces individualizovanej prípravy kávy, všetko prebieha automaticky, takže jeho prítomnosť nie je nutná. Skôr sa stretnete s digitálnym displejom, tlačidlami alebo dotykovým panelom. Predsa len sa však nájdu aj kapsulové kávovary s dotykovým displejom.
 • Automatické vypnutie – funkcia, kedy sa kávovar po istej doby nečinnosti sám vypne. Touto funkciou disponujú aj lacné kapsulové kávovary.
 • Nastavenie teploty vody – ide predovšetkým o možnosť voľby studenej alebo teplej vody pri príprave konkrétneho nápoja. Samotnú teplotu nastavovať nemožno.
 • Automatické odvápňovanie – kávovar vás dokáže na nutnosť odvápňovania upozorniť svetelnou signalizáciou, no výhodou je, ak kávovar disponuje funkciou automatického odvápňovania po príprave nápoja a systém vždy prečistí vodou. Pri riadnom odvápňovaní však odporúčame použiť odvápňovací prípravok.
 • Parná dýza – pri pokročilejších modeloch sa nemusíte obávať chuti sušeného mlieka. Ak má kapsulový kávovar parnú dýzu, mliečnu penu si pripravíte sami a vychutnať si tak môžete lepšiu chuť a vyššiu kvalitu pripraveného nápoja.
 • Mliečny systém – absolútnym vrcholom pri príprave kávy z kapsuly je, ak je kávovar vybavený mliečnym systémom. V takom prípade má samostatnú nádobu na mlieko, z ktorej čerpá a vďaka tomu pripraví a nadávkuje mliečnu penu automaticky bez vášho prispenia. Vy len vložíte kapsulu a stlačíte tlačidlo. Tento systém je však pri kapsuliach zriedkavý a z väčšej časti aj zbytočný.

Kompaktný kávovar dokáže osloviť

Hoci účel svätí prostriedky, niekedy je to práve štýl a vzhľad, ktorý zaujme ešte viac. Platí to aj o spotrebičoch, akými sú kapsulové kávovary. Hoci ide o menšie kávovary, na kuchynskej linke musia vyzerať reprezentatívne. Ideálne, ak z hľadiska dizajnu kuchyne zapadne aj tento príjemný pomocník. Konštrukčne nájdete zariadenia od „výmyslu sveta“. Niektoré majú hranatejšie, iné zasa oblé tvary. Odlíšiť zariadenia môžete aj farebne.

Rolu pri výbere môžu hrať aj rozmery prístroja. Výhodou kapsulových kávovarov je práve to, že ide najčastejšie o kompaktné – malé kávovary, ktoré nezaberajú veľa miesta. V priemere je ich hmotnosť okolo 2 až 4 kg. Drahšie a väčšie modely môžu vážiť 5 až 6 kg.

Cena kapsulového kávovaru poteší

Jedným z dôvodov, prečo sú kapsulové kávovary také obľúbené, je aj ten, že sú cenovo dostupné. Pokojne môžeme v segmente kávovarov hovoriť o lacných zariadeniach. Ak za kapsulový kávovar zaplatíte 30 až 50 eur, dostanete to, čo potrebujete. Za 50 eur si kúpite solídny kapsulový kávovar s poloautomatickým ovládaním a aj ďalšími praktickými funkciami.

Drahšie kapsulové kávovary, povedzme tie, za ktoré zaplatíte 60 až 100 eur sú väčšie, majú väčšiu nádobu na vodu. Často ide o kávovary Krups alebo Nespresso. V cene hneď dostanete aj niekoľko kapsúl a môžete sa tak doma okamžite pustiť do prípravy chutnej kávy. Samozrejmosťou sú funkcie ako automatické odvápňovanie a možnosť prípravy teplých či studených nápojov.

Medzi drahšie patria napríklad kapsulové kávovary Bosch či DeLonghi. Stretnete sa s luxusnejším vyhotovením či prepracovanejším dizajnom. Namiesto plastov sú použité kvalitnejšie materiály a kávovar na kapsuly sa tak už stáva súčasťou priestoru. Stále sa však budete pohybovať v cenovej hladine 100 až 200 eur.

Kapsulové kávovary Bosch, Dolce Gusto a Krups aj pre náročných

Spotrebiteľov veľmi často mätie fakt, že na trhu sa nachádza množstvo výrobcov, ktorí sú v tomto segmente dobre známi. Platí však to isté, čo aj pri iných spotrebičoch, či si vyberáte umývačku riadusušičkumixér alebo kapsulový kávovar. Vždy sa riaďte vlastnými preferenciami a tým, čo od daného spotrebiča očakávate.

Podľa reakcií spotrebiteľov, prieskumu trhu a analýzy môžeme konštatovať, že kapsulové kávovary Bosch či Dolce Gusto patria medzi populárne, predávané a v neposlednom rade spoľahlivé zariadenia. K nim určite môžeme priradiť aj kapsulové kávovary Krups a DeLonghi. Spomedzi týchto výrobcov si určite vyberiete. V ponuke majú desiatky modelov, ktoré určite splnia vaše nároky.

Otázky a odpovede – FAQ

Zaujíma vás niečo o kapsulových kávovaroch? Potrebujete poradiť s výberom? Chcete vedieť viac o niektorej z funkcií? Radi vám pomôžeme, stačí, ak nám zanecháte komentár. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne kontrolujeme a odpovieme čo najskôr. Takisto budeme radi, ak máte skúsenosti s kávovarmi na kapsuly. Podeľte sa o ne a pomôžete tak aj ostatným spotrebiteľom.

Áno, kávovar na kapsuly dokáže pripraviť okrem klasického espressa aj cappuccino, latte macchiato či caffé latte. Záleží od toho, aké kapsuly máte v prípade vášho kávovaru k dispozícii. Niektorí výrobcovia ponúkajú širšie portfólio nápojov, samozrejme, kapsuly musia byť kompatibilné s vaším zariadením. Pripraviť však dokážete aj také nápoje, ako horúce mlieko, čokoláda alebo ľadový čaj. Najrozšírenejšie sú kapsuly Dolce Gusto, ktoré má bohatý výber nápojov, Nespresso (Krups, DeLonghi), Tassimo (Bosch), kapsuly Supre Mio alebo Starbucks kapsuly, ktoré sú kompatibilné aj s kávovarmi Dolce Gusto. S každým výrobcom sú však spojené konkrétne kapsuly, ktoré by ste v danom zariadení mali používať.

Odporúča to samotný výrobca. Samozrejme, na trhu je viacero výrobcov, ktorí ponúkajú lacnejšie náhrady a rovnaké druhy nápojov, ktoré sú kompatibilné s rôznymi kapsulovými kávovarmi. Odlišná však môže byť kvalita kávovej zmesi, ktorá je v kapsulách použitá. Výrazne lacnejšie náhrady originálnych kapsúl tak nemusia byť najlepšou voľbou.

Jednou z nevýhod kapsulových kávovarov je fakt, že používanie kapsúl nie je vôbec ekologické. Kapsuly sú plastové alebo vyrobené z viacerých materiálov, no usadenina v nich je organická. Likvidácia takéhoto odpadu je komplikovanejšia a pred vyhodením do triedeného odpadu by ste usadeninu mali odstrániť a vyhodiť do zmiešaného či organického odpadu. Cena šálky kávy je individuálna. Pripraviť si kvalitné espresso vás nestojí viac ako káva z kaviarne. V porovnaní s klasickou instantnou kávou, ktorú si uvaríte doma, ide už o drahšiu záležitosť. Samotné kapsuly sú takisto pravidelným výdavkom.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccollo XS KP1A3B31

od 30,98 €
Vychutnajte si kávové špeciality v kaviarenskej kvalite. S kávovarom NESCAFÉ Dolce Gusto to bude hračka. Vložíte kapsulu, nastavíte veľkosť nápoja...

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Infinissima KP173B31

od 35,90 €
Vychutnajte si kávové špeciality v kaviarenskej kvalite. S kávovarom NESCAFÉ Dolce Gusto to bude hračka. Vložíte kapsulu, nastavíte veľkosť nápoja...

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me KP123B31

od 46,72 €
Vychutnajte si kávové špeciality v kaviarenskej kvalite. S kávovarom NESCAFÉ Dolce Gusto to bude hračka. Vložíte kapsulu, nastavíte veľkosť nápoja...

DeLonghi EN 80.B

od 63,86 €
kávovar na kapsuly • príkon 1 260 W • tlak 19 barov • pripravíte espresso, cappuccino, latte, machiato, lungo • 0,8l nádržka na vodu • systém...

Tchibo Cafissimo Easy

od 36,00 €
Tchibo Cafissimo Easy White Dokonalý pôžitok z kávy v pohodlí domova - easy! V kávovare Cafissimo easy sa snúbi najjednoduchšie ovládanie a...

Bosch TAS 1102

od 31,04 €
Kapsľový kávovar Bosch z radu Tassimo Style ponúka úžasnú rozmanitosť, krásny a štýlový vzhľad a bezstarostné chvíle pohody. Vďaka rozmerom sa...

Bosch TAS 1104

od 33,28 €
espresso na kapsuly • tlak čerpadla 3,3 bar • výškovo nastaviteľný podstavec na šálky • automatický čistiaci a odvápňovací program • LED...

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Genio S Touch KP440E31

od 89,90 €
Vychutnajte si kávové špeciality v kaviarenskej kvalite. S kávovarom NESCAFÉ Dolce Gusto to bude hračka. Vložíte kapsulu, nastavíte veľkosť nápoja...

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me KP1201CS

od 49,90 €
Vychutnajte si kávové špeciality v kaviarenskej kvalite. S kávovarom NESCAFÉ Dolce Gusto to bude hračka. Vložíte kapsulu, nastavíte veľkosť nápoja...

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Genio S Plus KP340831

od 78,90 €
Vychutnajte si kávové špeciality v kaviarenskej kvalite. S kávovarom NESCAFÉ Dolce Gusto to bude hračka. Vložíte kapsulu, nastavíte veľkosť nápoja...

Bosch TAS1402

od 34,90 €
Vďaka kávovaru TASSIMO bude príprava širokej škály lahodných horúcich nápojov tak jednoduchá a bez námahy. Vaše TASSIMO s ľahkosťou a vaším...

Krups XN1001

od 85,00 €
kávovar na kapsule • príkon 1 260 W • tlak 19 bar • pripravíte espresso, cappuccino, latte, machiato, lungo • 0,8l nádržka na vodu • elektronické...

Ďalšie články z kategórie Kávovary

Vaše hodnotenie:
(90.6%)

Komentáre
Filip 30.Oct.2021

Konecne vidim recenziu kde autor nezhodil vykon čerpadla!!! Ja mam druhy rok TASSIMO My Way2 a ma 3.3 bar ale musim povedat ze kava je rovnako intenzivna ako pri kave z kaviarni. Aj kamarat co ma automaticky kavovar bol prekvapeny. Nevem ci za to moze nejaka technologia, ktora je spomenuta alebo kvalitne kapsule ale ten kavovar je za mna vydarený. Hoci do buducna rozmyslam nad nejakym Dolce Gusto len ma hneva kvalita ich kapsul. Uvidime.

Odpovedať

Gabika 08.Nov.2021

Pre moje potreby je plne vyhovujúci kávovar Krups XN1001, ktorý má praktické rozmery a perfektne mi pasuje na kuchynskú linku. Príprava kávy je rýchla a údržba prístroja jednoduchá. Za tú cenu je to veľmi dobrý a navyše pekne vyzerajúci kávovar. Pripravujem si na ňom najčastejšie presso a ristrettu. K takým mínusom by som priradila, že originálne kapsule sa dajú kúpiť len cez internet, ale v dnešnej dobe to už nie je problém.

Odpovedať

Annamária 08.Nov.2021

Za tú cenu je v pohode kávovar Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccollo, avšak podložka na ukotvenie kávy je nestabilná a šmýka sa. Čo mi ešte vadí, že nádoba s vodou trčí do priestoru a nie je súčasťou tela kávovaru, škoda, že som si to nevšimla na fotkách pred kúpou. Inak robí chutnú kávičku a jednoducho sa obsluhuje. Je to šikovný kávovar menších rozmerov pre nenáročných používateľov.

Odpovedať

Miroslava 09.Nov.2021

Kvôli jednoduchej obsluhe som si vybrala kávovar DeLonghi EN 80.B. Poznala som ho totižto už z práce, kde ho máme v kancelárii. Káva je veľmi kvalitná, chutí nám celej rodinke. Páči sa mi dizajn kávovaru, kompaktné rozmery aj super cena. Maličké mínus je vyššia cena kapsúl.

Odpovedať

Patrícia 18.Nov.2021

Kávovar Tchibo Cafissimo EASY je fajn, má pekný dizajn, jednoducho sa obsluhuje, je malý a skladný. Vadí mi vyššia hlučnosť a že káva nemá takú peknú penu, ako zo starého kávovaru. Mínusom je tiež to, že je vhodný len pre menšie hrnčeky. Funguje aj na plniteľné eko kapsule, takže za toto si zaslúži pochvalu.

Odpovedať

Hanulka 24.Nov.2021

Za tú cenu je super kávovar Bosch TAS1002. Jednoducho sa používa, je malý a vhodný do malého bytu či do garsónky. Robí chutnú kávičku a nemá žiadne extra funkcie, ktoré by som aj tak nevyužívala. S kúpou som spokojná, na žiadne mínusy som zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Magda 26.Nov.2021

Kávovar DeLonghi EN 500.W som si vybrala na základe toho, že ho má moja dcéra a u nej som si na ňom zvykla robiť kávu. Napokon som sa rozhodla, že ho kúpim aj sebe. Výhodou oproti konkurenčným kávovarom na zrnkovú kávu je ten, že káva nevyprchá ani v prípade, ak sa kávovar nebude dlhšie používať. Ďalšou výhodou je veľký výber káv.

Odpovedať

Zdena C. 09.Jan.2022

Klarstein Passionata 15 je kvalitný a reprezentatívne vyzerajúci výrobok do kuchyne, ktorý zaujme každú moju návštevu. Vyzerá naozaj elegantne, no okrem toho je aj účelný a praktický. Pripravená kávička je chutná a tlak čerpadla 15 barov je pre domáce používanie plne postačujúci. Nechýba parná tryska na napenenie mlieka či automatické vypúšťanie pary.

Odpovedať

Braňo 08.Feb.2022

Francis X 7.1 má príjemný retro dizajn, no oproti iným kávovarom, s ktorými mám skúsenosti, mi tento príde menej stabilnejší. Pri spustení sa jemne trasie a šálka tancuje sem a tam. :-) Čo sa týka samotných funkcií, kávovar je fajn, kávička je pripravená rýchlo a je naozaj chutná. Pre nenáročných používateľov ho odporúčam.

Odpovedať

Júlia 23.Feb.2022

Pre mňa je výborný produkt Krups XN1001. Má praktické rozmery a nikde nezavadzia. Príprava kávy je rýchla a za tú cenu je to veľmi dobrý kávovar.

Odpovedať

Robo 17.May.2022

Sme spokojní s kávovarom Bosch TASSIMO TAS1007. Páči sa nám celkové spracovanie, kompaktné rozmery a nízka obstarávacia cena. Príprava nápoja je jednoduchá, stačí stlačiť jedno tlačidlo a ide to. Plusom je automatické čistenie trysiek, vďaka čomu sa neprenášajú chute z jednej kávy do druhej.

Odpovedať