Masážne prístroje na nohy

Najlepšie masážne prístroje na nohy 2024 + recenzie

Náročný deň strávený v práci či celodenné naháňanie sa za povinnosťami dokáže poriadne potrápiť naše nohy. Nezáleží ale na tom, či sú unavené z nákupov, posilňovania alebo turistiky. Poriadnu starostlivosť im môžete dopriať za každých okolností. Výrazne vám v nej pomôžu masážne prístroje na nohy, ktoré sme v našom porovnávacom teste podrobili dôkladnej analýze. Odteraz si tak môžete užiť „wellness“ v pohodlí vlastného domova. Vo výsledku sa nebudú cítiť lepšie len vaše nohy, ale zrelaxuje celé telo i hlava. Okrem víťaza testu Beurer FM 90 sme zrecenzovali ďalšie zaujímavé produkty. Ktoré sú teda najlepšie masážne prístroje na nohy? 

Publikované: 01.12.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Aký masážny prístroj na nohy kúpiť?  

Bolesť nôh môže mať rôzne príčiny. Patrí medzi ne nadmerné zaťaženie, ale aj nesprávna chôdza či nevhodne zvolený typ obuvi. Občas sa jej však vyhnúť jednoducho nedá. V takých prípadoch je s ňou vhodné aktívne bojovať. O starostlivosť o vaše nohy sa postará kvalitný masážny prístroj na nohy. V našom porovnávacom teste si celkovo predstavíme viacero zaujímavých zariadení, ktoré sa môžu stať vhodnou alternatívou návštev profesionálnych zariadení.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer FM 90 5* Zobraziť produkt
Beurer FB 35 5* Zobraziť produkt
Sencor SFM 3721VT 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Beurer FM 90

Beurer FM 90

Elektrický masážny prístroj s 3 úrovňami masáže, Shiatsu masáž, tlaková masáž, funkcia ohrevu, masáž reflexných zón, ovládanie cez digitálny displej s LED kontrolkami

Zobraziť viac info

Toto elegantné zariadenie v sebe kombinuje všetky dôležité parametre s moderným prevedením a exkluzívnym dojmom. Beurer FM 90 umožňuje svojmu používateľovi si dopriať relaxačnú kompresnú Shiatsu masáž, ale aj tlakovú masáž, a to dokonca hneď v troch úrovniach. Nechýba voliteľná funkcia ohrevu určená na uvoľnenie svalstva ani viaceré masážne reflexné zóny starajúce sa o bezproblémovú cirkuláciu krvi. Vnútorný kryt je ľahko odnímateľný a umývateľný, vďaka čomu bude čistenie jednoduché. Masážny prístroj je určený pre chodidlá s maximálnou veľkosťou 46.

Cenový trhák
Sencor SFM 3721VT

Sencor SFM 3721VT

Elektrický masážny prístroj s funkciou teplého kúpeľa s bublinkovým efektom, ovládanie pomocou otočného regulátora

Zobraziť viac info

Cenovo dostupnejším zariadením je Sencor SFM 3721VT. Jednoduché zariadenie vyhotovené z dvojfarebného plastu nezaujme svojím vzhľadom, za svoju cenu však ponúka viacero iných predností. Dostupné sú tri kombinované úrovne nastavenia pre unavené nohy. O ne sa postará až 482 stimulačných akupresúrnych telies a 20 vzduchových trysiek. Používateľ si môže vybrať spomedzi troch prednastavených programov. Regeneračná masáž vám pomôže po dlhých a náročných dňoch v práci, teplý kúpeľ s bublinkovým efektom zasa oceníte počas dlhých večerov, keď si jednoducho budete chcieť užiť ničím nerušený relax. V lete neváhajte do vaničky pridať ľad a zmeňte si ju na osviežujúce jacuzzi.

Náš TIP
VibroLegs

VibroLegs

Elektrický masážny prístroj so 4 úrovňami masáže, vibračná masáž, funkcia kmitania, diaľkové ovládanie

Zobraziť viac info

Masážny prístroj na nohy VibroLegs disponuje 2 automatickými a 2 manuálne nastaviteľnými programami. Prístroj poskytuje vibračnú masáž a disponuje funkciou kmitania. Nohy tak nielen masíruje, ale aj posilňuje. Výhodou je praktické diaľkové ovládanie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Nie všetky masážne prístroje sú rovnako efektívne a jednoducho sa vám môže stať, že natrafíte na taký, ktorého kúpu rýchlo oľutujete. Aj preto je tu naše porovnanie masážnych prístrojov na nohy, ktoré si za cieľ kladie vám s výberom konkrétneho zariadenia pomôcť. Náš test zohľadňuje všetky podstatné parametre, a to tak, aby priniesol potenciálnym spotrebiteľom dostatočný prehľad o konkurenčnom prostredí a funkciách, ktorými súčasné zariadenia disponujú. Zároveň sme pri písaní vychádzali z dlhodobých používateľských skúseností, vďaka čomu sme dokázali odfiltrovať neefektívne či dokonca poruchové zariadenia. Výsledkom sa stal rebríček najlepších masážnych prístrojov na nohy dostupných na slovenskom trhu.

Pri tvorbe samotného rebríčka sme zohľadňovali najmä typ a spôsob masáže. Práve tie majú totiž najväčší vplyv na spôsobe práce a efektivite konkrétneho zariadenia, preto je vhodné venovať spomínaným parametrom dostatočnú pozornosť. Neprehliadli sme ani údaj, koľkými úrovňami masáže masážny prístroj disponuje. V prípade bežne unavených nôh si totiž vystačíte s jednou, ale za predpokladu, že si plánujete uvoľniť svalstvo po vyššej fyzickej záťaži, budete ich potrebovať hneď niekoľko. Dôležitou pre nás bol aj typ zariadenia a kvalita jeho spracovania. V prípade lacnejších prístrojov sa totiž môže telo vplyvom intenzívnych vibrácií časom uvoľniť, prípadne naň môže vplývať voda či para z horúceho relaxačného kúpeľa. Našej pozornosti neušli ani nadstavbové funkcie, ktoré sú prítomné najmä v prípade drahších masážnych prístrojov. Ovládanie a spôsob napájania zasa rozhodnú o tom, kto a za akých okolností môže dané zariadenie používať. Modernejšie prístroje ponúknu digitálny displej, tie jednoduchšie (vhodné pre seniorov) zasa intuitívne ovládanie otočným regulátorom alebo tlačidlom. V neposlednom rade nás zaujímali rozmery a hmotnosť samotného prístroja, ktorý je potrebné počas nepoužívania uskladniť.

Typ masáže
Počet úrovní masáže
Typ zariadenia a kvalita jeho prevedenia
Funkcie
Ovládanie
Spôsob napájania a výkon
Kompaktnosť zariadenia
Cena

Cieľom nášho porovnávacieho testu bolo priniesť potenciálnym spotrebiteľom reálny pohľad na ponuku masážnych prístrojov na nohy na slovenskom trhu. Z tohto dôvodu sme do porovnania zaradili nielen vlajkové lode z daného segmentu, ale aj zariadenia spadajúce do kategórie strednej triedy a lacnejšie produkty. Pri každom z nich sme vychádzali z dlhodobých skúseností reálnych používateľov, čo nám pomohlo vyhnúť sa poruchovým a neefektívnym zariadeniam. Počas výberu samotných produktov sme strávili dlhé hodiny ich analýzami a hľadaním technických parametrov. Dôležitými zdrojmi pre nás boli slovenské a zahraničné odborné recenzie zverejnené na rôznych recenzných portáloch. Kľúčovým bol aj vyhľadávač porovnávač cien Heureka.sk. Ten nám zasa potvrdil dostupnosť konkrétnych modelov na slovenskom trhu a u obľúbených slovenských predajcov Hej.sk, Alza.sk, Tpd.sk či Mall.sk. Pozornosť sme venovali aj dostupnosti v predajniach Datart, NAY Elektro alebo Planeo Elektro.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie masážnych prístrojov na nohy 

Na to, aby ste si svoje nové zariadenie vybrali správne, potrebujete poznať jeho dôkladnú analýzu. Práve takú vám prinášame v našich recenziách masážnych prístrojov na nohy. Pri analyzovaní, testovaní a výbere produktov do nášho porovnania sme vychádzali z podstatných technických parametrov doplnených o dlhodobé používateľské skúsenosti. Myslíme si totiž, že práve tie reflektujú funkčnosť a spokojnosť s konkrétnymi produktmi najreálnejšie. Je dôležité povedať, že v našich recenziách žiadneho výrobcu neznevýhodňujeme, ani ho neodsúvame na koniec pomyselného rebríčka. Naopak, nestranné a seriózne porovnanie produktov si za cieľ kladie priniesť potenciálnym spotrebiteľov reálny pohľad na súčasnú ponuku. Nazdávame sa, že na jeho dosiahnutie je potrebné spomenúť nielen kladné, ale aj záporné stránky produktov, a to tak, aby si zákazník dokázal vždy zhodnotiť, kúpa ktorého zariadenia pre neho bude najlepšia. Poďme sa preto spoločne pozrieť na to, ktoré sú najlepšie masážne prístroje na nohy.

Víťaz testu

Beurer FM 90

Elektrický masážny prístroj s 3 úrovňami masáže, Shiatsu masáž, tlaková masáž, funkcia ohrevu, masáž reflexných zón, ovládanie cez digitálny displej s LED kontrolkami

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal masážny prístroj nôh Beurer FM 90. Ten v sebe kombinuje všetko, čím by mal moderný spoločník v domácnosti disponovať – skvelé funkcie aj elegantný dizajn. Zariadenie pracuje na princípe kompresnej Shiatsu masáže využívajúcej stovky povrchových bodov. Ide o japonskú dotykovú terapiu zahŕňajúcu akupresúru, mäkké techniky a masážne hmaty, tie sú navyše doplnené aj o prvky trakcie, moxovania a reflexnej terapie. Shiatsu masáž blahodárne pôsobí nielen na unavené body, ale tlakovým princípom stimuluje aj nervové centrá a zlepšuje stav celého tela. Vďaka tomuto masážnemu prístroju si môžete tlakovú masáž užiť až v troch úrovniach, jednoducho si teda intenzitu prispôsobte vašim aktuálnym potrebám. Pri masáži nie je potrebné využívať masážne oleje, vďaka čomu predídete častému čisteniu vnútorného krytu. 

Samotné zariadenie disponuje výkonom na úrovni 48 W a napájané je zo sieťovej zásuvky s napätím 230 V. Okrem kompresnej Shiatsu masáže disponuje aj funkciou masáže reflexných zón a možnosti ohrevu. Z pohľadu dlhodobých používateľov je miernou nevýhodou vyššia váha (4,7 kg), a to najmä vtedy, ak plánujete zariadenie často prenášať. V takom prípade siahnite radšej po modeli Sencor SFM 3721VT. Naopak, z dlhodobých skúseností vychádza pozitívne kvalita spracovania, intenzita masáže aj funkcia ohrevu nôh. Zariadenie je príjemné a pomerne spratné z hľadiska rozmerov, tie sa zastavili na hodnotách 42 cm × 25 cm × 36 cm. 

Pozitíva

Vysoký výkon
Moderný dizajn
Funkcia ohrevu

Negatíva

Vyššia váha

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž ● Výkon: 48 W ● Počet úrovní masáže: 3 ● Funkcie: funkcia ohrevu, masáž reflexných zón ● Ovládanie: digitálny displej s LED kontrolkami ● Spôsob napájania: sieťový (230 V) ● Rozmery: 42 cm × 25 cm × 36 cm ● Hmotnosť: 4.7 kg

Cenový trhák

Sencor SFM 3721VT

Elektrický masážny prístroj s funkciou teplého kúpeľa s bublinkovým efektom, ovládanie pomocou otočného regulátora

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nenákladný masážny prístroj na nohy Sencor SFM 3721VT patrí na slovenskom trhu medzi najobľúbenejšie a svojou jednoduchosťou zaujme najmä nenáročných používateľov či staršie vekové skupiny. Masážna vanička disponuje tromi možnosťami nastavenia. Tou prvou je vibračná masáž, ktorá vaše nohy zbaví bolesti po náročnom dni a dodá im dostatok novej energie. Zároveň sa stará o správnu cirkuláciu krvi vo vašich končatinách. Teplý kúpeľ s bublinkovým efektom vás zasa zbaví stresu a napätia. V lete zasa nezabudnite do vaničky pridať ľad a užite si osvieženie. Pre skutočných fajnšmekrov pripravil možnosť zvoliť si kombináciu bublinkového kúpeľa a vibračnej masáže naraz.

Samotné zariadenie svojimi parametrami nenadchne, zároveň ani neurazí. Je však potrebné počítať s nižšou kvalitou spracovania. Masážny prístroj je vyrobený z dvojfarebného plastu, ktorý môže za istých okolností nepríjemne vŕzgať či praskať. Tešiť sa však môžete na príjemnú váhu na úrovni 2,2 kg, vďaka čomu nebude mať s prenášaním problém ani staršia a útlejšia osoba.

Poteší taktiež výkon na úrovni 90 W a napájanie zo sieťovej zásuvky, nemusíte teda riešiť neustále dokupovanie batérií či ich dobíjanie. Dobrú kombináciu tvorí 20 vzduchových trysiek a 482 stimulačných akupresúrnych telies. Používatelia si pochvaľujú najmä dostatočný výkon a príjemný pocit pri masáži, počítať budete musieť so zvýšenou hlučnosťou. Zamrzí otvorená masážna časť, následkom čoho môže jednoducho vyšplechnúť z vaničky na podlahu či koberec. Počas používania je preto lepšie pod zariadenie umiestniť uterák.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Príjemná hmotnosť a rozmery

Negatíva

Pri vodnom kúpeli sa voda dostáva na podlahu

Typ masáže: Vibračná masáž ● Výkon: 90 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkcie: Funkcia teplého kúpeľa s bublinkovým efektom ● Ovládanie: Otočný regulátor ● Spôsob napájania: Sieťový (230 V) ● Rozmery: 34 cm × 24.5 cm × 42.3 cm ● Hmotnosť: 2.2 kg

Náš TIP

VibroLegs

Elektrický masážny prístroj so 4 úrovňami masáže, vibračná masáž, funkcia kmitania, diaľkové ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Masážny prístroj na nohy VibroLegs je moderné zariadenie, ktoré dokáže poskytnúť zaslúžený oddych unaveným nohám. Popri regenerácii ich prirodzene aj posilňuje, o čo sa stará patentovaná technológia kmitania. Tá v sebe kombinuje účinky akupunktúry a oscilácie. Výsledkom je stimulácia svalstva, akú by ste v prípade konkurenčných zariadení hľadali len ťažko.

Tento masážny prístroj disponuje dvomi automatickými dvomi manuálne nastaviteľnými programami. Počas jeho ovládania však nemusíte vstávať, ani sa zohýbať. Na rozdiel od konkurentov prichádza s praktickým diaľkovým ovládaním, všetko tak vyriešite v absolútnom komforte.

Veľkou výhodou je praktickosť pri čistení. Vibračné podložky sú totiž jednoducho odnímateľné, vďaka čomu je ich možné v prípade potreby kedykoľvek vyčistiť. Samotné zariadenie je navyše mimoriadne kompaktné, o čo sa stará jeho váha 1,2 kilogramov. Potešia aj príjemné rozmery na úrovni 35 x 14 x 40 centimetrov.

Dlhodobí používatelia sa tešia z uvoľneného svalstva, elegantného dizajnu aj kvalitného spracovania. Miernou nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena, avšak je potrebné dodať, že plne zodpovedá prítomným funkciám. Ak by ste však aj napriek tomu siahli radšej po lacnejšom zariadení, voľba môže padnúť na model Sencor SFM 3721VT.

Pozitíva

Vibračná masáž v kombinácii s akupunktúrou a osciláciou
Odnímateľné poťahy

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Typ masáže: Vibračná masáž ● Výkon: 30 W ● Počet úrovní masáže: 4 ● Funkcie: Funkcia kmitania (akupunktúra, oscilácia) ● Ovládanie: Diaľkový ovládač ● Spôsob napájania: Sieťový (230 V) ● Rozmery: 35 cm × 14 cm × 40 cm ● Hmotnosť: 1,2 kg

Lacná kvalita

Beurer FB 35

Elektrický masážny prístroj, vibračná masáž, bublinková masáž, infračervené svetlo, ovládanie cez elektronické tlačidlá

Pozrieť najlepšiu ponuku

Masážne zariadenie pracujúce na princípe vibračnej, respektíve bublinkovej masáže. Model Beurer FB 35 je elegantné ružovo-biele zariadenie disponuje masážnymi valčekmi, ktoré je možné podľa vlastných preferencií pridávať alebo odoberať. Vyberať si môžete spomedzi suchej a mokrej masáže, okrem nich si môžete zvoliť aj relaxačný bublinkový kúpeľ. Nemusíte sa obávať ani poškodenia, zariadenie totiž disponuje ochranou proti striekajúcej vode.

Súčasťou balenia sú navyše tri nadstavce na pedikúru. Tie sa postarajú nielen o zdravie, ale aj o krásu vašich nôh. Infračervené svetlo si zasa dokáže dokonalo poradiť s napätými svalmi. Zaujímavosťou masážneho prístroja Beurer FB 35 je 16 integrovaných magnetov tvoriacich súvislé magnetické pole, vďaka ktorému je starostlivosť o nohy ešte efektívnejšia.

Výrobca myslel v tomto prípade aj na kompaktnosť a používateľskú pohodlnosť. Zariadenie vážiace 2,4 kilogramu je vybavené praktickou rukoväťou, vďaka ktorej ho môžete preniesť podľa aktuálnych potrieb. Potešia aj rozmery na úrovni 37 × 20,6 × 40 centimetrov, vďaka ktorým je prístroj spratný a zmestí sa do ktoréhokoľvek úložného priestoru v domácnosti.

Zariadenie je mimoriadne obľúbené aj z pohľadu dlhodobých používateľov. Tých teší množstvo funkcií, dostatočný výkon, odolnosť proti vode aj priaznivá cenovka. V porovnaní s modelom Sencor SFM 3721VT si dokáže lepšie postrážiť vodu počas bublinkového kúpeľa a tá tak v takom množstve nekončí na dlážke. Masážny prístroj Beurer FB 35 je vďaka tomu vhodný pre všetkých, ktorí síce nevyužijú techniku Shiatsu masáže, zároveň si však chcú dopriať kvalitný relax vo svojej obývačke.

Pozitíva

Viacero druhov masáží
Súprava na pedikúru

Negatíva

Chýba Shiatsu masáž

Typ masáže: Vibračná masáž ● Výkon: 140 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkcie: Bublinková masáž, infračervené svetlo ● Ovládanie: Elektronické tlačidlá ● Spôsob napájania: Sieťový (230 V) ● Rozmery: 37 cm × 20.6 cm × 40 cm ● Hmotnosť: 2.4 kg

Pre náročných

Beurer FB 50

Elektrický masážny prístroj so 4 úrovňami masáže, vibračná masáž, bublinková masáž, infračervené svetlo, magnetické pole, ovládanie cez digitálny displej

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pri značke Beurer ešte na malý moment ostaneme. A dokonca ostaneme aj v produktovom rade FB, posunieme sa len o level vyššie. Práve tam totiž môžeme zaradiť masážny prístroj na nohy Beurer FB 50. Ten v sebe kombinuje všetko, čím by mala moderná masážna vanička disponovať. Primárnou masážnou technológiou je aj v tomto prípade tá vibračná, avšak nechýba ani bublinkový kúpeľ. Používatelia sa dokonca môžu v tomto prípade tešiť až na päť úrovní ohrevu vody v rozmedzí od 35 do 48 °C. To sa postará nielen o dokonalý relax, ale aj správne prekrvenie končatín. Nechýba integrované magnetické pole zložené zo šiestich magnetov a upokojujúce infračervené svetlo. Prítomná je trojica nadstavcov určených na pedikúru – masážny nadstavec, kefa a odstraňovač nadbytočnej kože. 

Beurer FB 50 je prístrojom, ktorý vás veľmi jednoducho uspí. Nemajte však obavy, prítomný časovač sa postará o to, že sa v takom prípade neudeje nič výnimočné. Navoliť si ho, spolu s ostatnými funkciami, môžete pomocou tlačidiel priamo na tele zariadenia. To vás bude o všetkom informovať pomocou prítomného digitálneho displeja.

Ani v tomto prípade sme sa nezabudli pozrieť na skúsenosti dlhodobých používateľov. Tých teší vysoká efektivita pri práci a systém udržiavania konštantnej teploty. Prekáža im striekajúca voda mimo zariadenia. Paradoxne, v tomto smere obstojí lacnejší model Beurer FB 35.

Pozitíva

Dostatočný výber masáží
Prídavné funkcie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena

Typ masáže: Vibračná masáž ● Výkon: 390 W ● Počet úrovní masáže: 4 ● Funkcie: Bublinková masáž, infračervené svetlo, magnetické pole ● Ovládanie: Elektronické tlačidlá, digitálny displej ● Spôsob napájania: Sieťový (230 V)

Beurer FM 60

Elektrický masážny prístroj s 3 úrovňami masáže, kompresná Shiatsu masáž, funkcia ohrevu, ovládanie cez displej s LED kontrolkou

Pozrieť najlepšiu ponuku

O tom, že sú masážne prístroje Beurer medzi používateľmi mimoriadne obľúbené, svedčí už štvrtý produkt tejto značky medzi porovnávanými produktami. Zariadenie Beurer FM 60 je mimoriadne slušný Shiatsu masážny prístroj na nohy, ktorý poteší, okrem iného, aj príjemnou cenovkou.

O vysokú efektivitu pri práci sa stará 18 masážnych hlavíc, ktoré poskytujú používateľovi príjemný odpočinok po celom dni strávenom na nohách. Kompresná technika masáže ponúka až tri úrovne (nízku, strednú a vysokú). Vďaka tomu sa nemusíte obávať ani v prípade, že vás práve bolesť netrápi, ale chcete si len užiť nezabudnuteľný relax na najnižšej úrovni. Nezabudnite si spustiť ani technológiu ohrevu, ktorá sa zasa postará o správne prekrvenie vašich dolných končatín.  

Ako to už v prípade takýchto zariadení býva, masážny prístroj Beurer FM 60 disponuje sieťovým napájaním a výkonom na úrovni 50 W. Ovládanie je jednoduché, všetko potrebné si nastavíte na praktickom funkčnom displeji s farebnou LED kontrolkou. Starosti nebudete mať ani s údržbou masážnej vložky, tú môžete jednoducho vybrať a umyť. Mimochodom, zmestí sa do nej noha s veľkosťou 46. Rozmery zariadenia sa zastavili na hodnotách 37,5 x 11 x 43 centimetrov, vďaka čomu je možné produkt zaradiť do kategórie strednej triedy. Pozor si však dajte na vyššiu váhu – 3,1 kilogramov.

Z dlhodobých používateľských recenzií sa zdá, že prístroj pracuje presne tak, ako by ste to od neho očakávali. Miernou nevýhodou môžu byť nízko položené stredné hlavice, ktoré tak len slabo masírujú klenbu nôh. 

Pozitíva

Dobrý výkon
Priaznivá cena

Negatíva

Slabo masíruje klenbu nôh

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž ● Výkon: 50 W ● Počet úrovní masáže: 3 ● Funkcie: funkcia ohrevu ● Ovládanie: funkčný displej s LED kontrolkou ● Spôsob napájania: sieťový (230 V) ● Rozmery: 37,5 cm × 11 cm × 43 cm ● Hmotnosť: 3,1 kg

Medisana FM 888

Elektrický masážny prístroj s 2 úrovňami masáže, kompresná Shiatsu masáž, funkcia ohrevu, vzduchová tlaková masáž, ovládanie cez digitálne tlačidlá s LED kontrolkami

Pozrieť najlepšiu ponuku

Shiatsu alebo vzduchová tlaková masáž? S alebo bez vyhrievacej funkcie? Výber je len na vás. Všetky tieto možnosti so sebou totiž prináša masážny prístroj na nohy Medisana FM 888. Nenechajte sa odradiť jeho netradičným oblým prevedením, pod povrchom totiž skrýva hneď niekoľko zaujímavých funkcií.

Popri dvojici typov masáží a výhrevnej funkcii určenej na lepšie prekrvenie dolných končatín sú tu k dispozícii aj dva stupne intenzity. Nižší si zvoľte v prípade, že túžite po relaxačnej víkendovej masáži, ten vyšší zasa vtedy, ak za sebou máte náročný deň strávený na nohách. Masážny prístroj disponuje funkciou časovača, ktorý ho po 15 minútach prevádzky jednoducho vypne. Aby pracovalo zariadenie efektívne v maximálnej možnej miere, ideálne je jeho každodenné použitie. 

Masážny prístroj na nohy Medisana FM 888 je vhodný pre nohy až do veľkosti 46. Dlhodobí používatelia vyzdvihujú predovšetkým pohodlný pocit nezávislý na veľkosti nôh, čo je rozhodne dobrou správou. Takou je aj jednoduché ovládanie prostredníctvom digitálnych tlačidiel, zariadenie si teda zvládnu nastaviť i technicky nezdatní seniori. O všetkom podstatnom ich navyše budú informovať prítomné LED kontrolky. Napájanie je štandardné sieťové, pričom výkon sa v tomto prípade zastavil na hodnote 30 W.

Rozhodne vás nepoteší váha, ktorá je v tomto prípade nadštandardne vysoká – 4,1 kilogramov. Ani rozmery nie sú najmenšie – 22,5 x 42 x 36 centimetrov. Pri uskladňovaní si tak budete musieť dobre premyslieť, kam zariadenie uložíte. V tomto ohľade tak môže byť neporovnateľne lepšou voľbou model VibroLegs. Majte však na pamäti, že spolu s jeho kúpou prídete o možnosť tlakovej masáže a vystačiť si budete musieť s tou vibračnou.

Pozitíva

2 typy masáže
Výhrevná funkcia

Negatíva

Chýba viac výkonových stupňov
Váha je nadštandardne vysoká

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž ● Výkon: 30 W ● Počet úrovní masáže: 2 ● Funkcie: funkcia ohrevu, vzduchová tlaková masáž ● Ovládanie: digitálne tlačidlá s LED kontrolkami ● Spôsob napájania: sieťový (230 V) ● Rozmery: 22,5 cm × 42 cm × 36 cm ● Hmotnosť: 4,1 kg

inSPORTline Choodeek

Elektrický masážny prístroj, perličkový kúpeľ, funkcia samostatného ohrevu, digitálne tlačidlá s displejom

Pozrieť najlepšiu ponuku

Desiatku TOP porovnávaných masážnych prístrojov na nohy uzatvárame nenápadným modelom inSPORTline Choodeek. Ten sa síce medzi najvýkonnejšie zariadenia rozhodne nezaradí, na druhej strane však ponúkne príjemné parametre za príjemnú cenu. Na úvod je potrebné povedať, že v tomto prípade by ste očakávali tlakovú masáž márne. Ide o klasickú vaničku určenú na perličkový kúpeľ. Ten oceníte nielen vtedy, keď si potrebujete oddýchnuť po náročnom tréningu či dni, ale aj za predpokladu, že si jednoducho chcete vychutnať pohodový večer. Prítomné masážne valčeky sa postarajú o prekrvenie a masáž chodidiel. Nie však tak celkom, masáž totiž prebieha manuálne, pomôcť si tak musíte pohybom nôh. 

Teplotu vody si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií, ponúka rozsah od 35 do 48 °C, pričom zariadenie si ju ohreje samo. Spomedzi dôležitých parametrov je ešte možné spomenúť jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou digitálnych tlačidiel, pričom všetko podstatné sa vám zobrazí na prítomnom displeji. Zariadenie disponuje odnímateľným krytom proti striekajúcej vode, čo je pri tomto type prístrojov vždy vítaným bonusom.

Poteší aj výkon 500 W pri štandardnom sieťovom napájaní a nízka váha na úrovni 1,8 kilogramov. S rozmermi je to už o čosi horšie, tu v porovnaní s konkurenciou veľa neušetríte – 21 x 32 x 38 centimetrov. Zariadenie je vhodné skôr pre starších a menej náročných používateľov. Ak ním takých plánujete obdarovať, neprehliadnite ani vhodnú alternatívu v podobe modelu Sencor SFM 3721VT.

Pozitíva

Priaznivá cena
Nízka váha

Negatíva

Zariadenie určené pre nenáročných používateľov

Typ masáže: perličkový kúpeľ ● Výkon: 500 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkcie: funkcia samostatného ohrevu vody v rozmedzí od 35 do 48 °C ● Ovládanie: digitálne tlačidlá s displejom ● Spôsob napájania: sieťový (230 V) ● Rozmery: 21 cm × 32 cm × 38 cm ● Hmotnosť: 1.8 kg

Ďalšie zaujímavé produkty 

Len ťažko by sme hľadali človeka, ktorý by túžil po unavených a boľavých nohách. Preto sa nie je čomu čudovať, že segment masážnych prístrojov na nohy ponúka takmer nekonečné možnosti výberu. Ten pritom závisí vždy na niekoľkých faktoroch – čo potenciálny spotrebiteľ od zariadenia očakáva, v akej cenovej hladine ho hľadá alebo aký vážny je jeho problém s nohami. Aby výrobcovia pokryli celé spektrum trhu, uvoľnili na neho množstvo produktov, v ktorých je možné sa veľmi jednoducho stratiť. Aj preto sme sa do nášho porovnávacieho testu rozhodli zaradiť 5 alternatívnych masážnych prístrojov na nohy, ktoré vám môžu výber značne uľahčiť.

Masážne zariadenie inSPORTline Otterchill nie je určené len na efektívnu masáž chodidiel, ale postará sa aj o váš chrbát či stehná. Nechýba možnosť aktivovania infračerveného vyhrievania, ktoré účinok masáže ešte zvýši. Netradičnou je možnosť výberu až spomedzi 15 úrovní vibrácií či štyroch prednastavených programov. Aj samotné infračervené vyhrievanie ponúka skvelých 8 úrovní. Masáž si môžete nastaviť na 10, 20 alebo 30 minút, vždy podľa toho, aký typ si zvolíte. Mimoriadne zaujímavou voľbou je program Slimming. Ide o intenzívny režim, ktorý svojou činnosťou pôsobí pozitívne na metabolizmus. V kombinácii s cvičením môže navyše pomôcť v rýchlejšom spaľovaní kalórií.

Masážne zariadenie na nohy Naipo NPFT-SPA01 poskytuje valčekovú a vibračnú masáž chodidiel. Ide o masážny prístroj s 8 masážnymi uzlami, ktorý disponuje funkciou tepelnej terapie. V strede sa nachádza krúžok na vytváranie bubliniek. Vďaka časovaču sa prístroj vypne po istom čase nečinnosti.

Hľadáte lacný masážny prístroj na nohy? Bez problémov ich zverte zariadeniu Medisana FS 883 Foot Spa. Aj v tomto prípade ide o masáž založenú na princípe perličkového kúpeľa, pričom zariadeniu nechýba ani vyhrievanie infračerveným svetlom a tri nadstavce určené na pedikúru nôh (pemza na odstraňovanie stvrdnutej kože, masážny nadstavec a kefovy nadstavec). Ovládanie prebehne pomocou jednoduchého otočného regulátora, vďaka čomu je zariadenie vhodné aj pre staršiu generáciu. Samotná masážna vložka zabezpečí masáž nohám až do veľkosti 46. Výkon tu dosahuje hodnotu 60 W, vírivý výkon sa dostáva na štyri litre za minútu. Používateľov potešia kompaktné rozmery a váha na úrovni 1,7 kilogramov, vďaka ktorej je možné zariadenie ľubovoľne presúvať podľa potreby.

Masážny prístroj na nohy Hyundai FM 605B je jednoduché zariadenie cieliace na nenáročných používateľov. S výkonom na úrovni 80 W ponúka možnosť bublinkovej masáže, infračerveného svetla, vibrácií aj teplého kúpeľa s funkciou udržiavania teploty vody. O všetko sa postarajú prítomné masážne valce a výstupy, ktoré dokážu pôsobiť až na 200 stimulačných bodov. Váha je v tomto prípade na úrovni 1,9 kilogramov. Zachované je intuitívne a jednoduché ovládanie zabezpečené ručným voličom. Model je vhodný pre nohy s dĺžkou do 28 centimetrov.

Porovnávané produkty uzatvárame netradičným zariadením BeautyRelax Lymfopress Premium. V tomto prípade totiž nejde o typickú masážnu vaničku, ale o vzduchové kompresné návleky na nohy podporujúce funkciu lymfatického systému. Tie dokážu okamžite uľaviť boľavým nohám, o čo sa starajú tri úrovne intenzity kompresnej masáže a až šesť prednastavených programov. Takéto návleky sú pomerne často využívané v komunite športovcov, zakúpiť si ich však môžete pokojne aj domov. Popri zmiernení napätia končatín či bolesti svalstva vám pomôžu znížiť únavu. Nechýba funkcia vyhrievania, ktorá zážitok z kompresných „nohavíc“ ešte umocní. Číslovanie je v tomto prípade o čosi komplikovanejšie. Kompresné návleky si môžete zakúpiť bez obáv v prípade, že obvod vašich lýtok nepresahuje hodnotu 62 centimetrov a obvod stehien nemáte väčší ako 85 centimetrov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ako sme si už niekoľkokrát potvrdili, kúpa masážneho prístroja na nohy závisí od mnohých faktorov. Aj keď sú technické predpoklady a špecifikácie mimoriadne dôležité, spoliehať sa výlučne na ne nemožno. Pri výbere by ste mali vychádzať aj z podrobného prieskumu trhu a dlhodobých používateľských skúseností. V neposlednom rade reflektuje vždy zákaznícky záujem aj predajnosť. Preto sme sa rozhodli náš porovnávací test doplniť o najpredávanejšie masážne prístroje na nohy podľa portálu Heureka.sk. Vďaka tomu máte možnosť spoznať najväčšie trendy na slovenskom trhu. Rebríček budeme pritom pravidelne obmieňať a aktualizovať, a to tak, aby vám z hľadiska predajnosti neuniklo nič podstatné.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer FM 90 5* Zobraziť produkt
Mediashop VibroLegs 5* Zobraziť produkt
Beurer FB 35 5* Zobraziť produkt
Beurer FM 120 5* Zobraziť produkt
Reboots One Pants 5* Zobraziť produkt

Chystáte sa na kúpu masážneho prístroja nôh, ale strácate sa v ponuke či v pojmoch? Pripravili sme pre vás podrobný návod, v ktorom vám prezradíme, ako postupovať pri kúpe masážneho prístroja na nohy. Návod bude pozostávať z najpodstatnejších technických parametrov, ktoré by ste pri výbere prehliadať rozhodne nemali. Vysvetlíme, prečo sú dôležité aj ako im správne porozumieť. Nevynecháme ani kategóriu obľúbených výrobcov. Poďme si teda konečne zodpovedať na otázku – ako vybrať masážny prístroj na nohy?

Ako vybrať masážny prístroj na nohy

 • Typy masáží, s ktorými sa stretnete najčastejšie      
 • Úrovne masáže
 • Rôzne typy masážnych prístrojov
 • Funkcie, ktoré zaujmú
 • Ovládanie aj pre staršie vekové kategórie
 • Spôsob napájania
 • Veľkosť masážneho prístroja
 • Cena a obľúbení výrobcovia

Shiatsu, perličková i vibračná masáž

Podobne, ako to platí v prípade výkonu a dizajnu, masážne prístroje na nohy sa navzájom líšia typom masáže. Drahšie modely môžu súčasne kombinovať niekoľko druhov masáží, tie lacnejšie sa zvyčajne špecializujú len na jeden druh. Najčastejšie sa stretnete s týmito: 

Shiatsu masáž

Ide o japonskú tlakovú masáž tlakom. Popri moxovaní, trakcii, relaxačných technikách, reflexnej terapii, mäkkých technikách, masážnych hmatoch či mobilizácii v sebe zahŕňa aj prvky akupresúry. Shiatsu masáž nevyvoláva žiadnu bolesť. Naopak, ide o uvoľňujúcu masáž, ktorá efektívne bojuje s bolesťami nôh, zmierňuje vedľajšie účinky niektorých lekárskych zákrokov, stabilizuje podráždenosť a úzkostné stavy, bojuje s nespavosťou a stresom a posilňuje funkcie vnútorných orgánov.

Perličková masáž

Ide o zrejme najrozšírenejší druh masáže využitý v masážnych prístrojoch na nohy. Jej výhodou je, že si ju môžete vychutnať prakticky kdekoľvek, kde máte prístup k vodnému zdroju. Perličkový prístroj generuje tisíce malých vzduchových bubliniek. Tie následne stimulujú pokožku a svaly, vďaka čomu bojujú s napätím, bolesťou a urýchľujú látkovú výmenu.

Masážny prístroj na nohy perličková masáž

Infračervené svetlo 

Súčasťou masážneho prístroja môže byť terapeutická infralampa. Prístroj je založený na liečbe s využitím svetla patriaceho do elektromagnetického žiarenia. To je voľným okom neviditeľné, ale používateľ ho pociťuje ako teplo prenikajúce do štruktúr pokožky a do svalov. Výsledkom je zvýšený prietok krvi, lepší prísun kyslíka a zlepšená činnosť lymfatického systému. Infračervené svetlo bojuje účinne aj s reumou, kožnými ochoreniami a chronickými bolesťami pohybového aparátu. Spravidla je súčasťou iných masážnych prístrojov a ide skôr o akýsi doplnok.

Vibračná masáž

Lokálna mechanická vibračná masáž dokáže bojovať s únavou aj muskuloskeletálnymi bolesťami v pohybovom systéme. Dôsledkom vibrácií dochádza k zlepšeniu v nervovom systéme, pričom takéto pohyby zlepšujú periférnu cirkuláciu krvi. Takáto kombinácia vedie v konečnom dôsledku nielen k fyzickému, ale aj psychickému uvoľneniu a zmierneniu emočného napätia.

Magnetická terapia (terapia magnetickým poľom) 

Ide o podskupinu fyzikálnej masáže, ktorá využíva magnetické pole zložené z niekoľkých (zvyčajne hovoríme o desiatkach) integrovaných magnetov v masážnej vaničke na nohy. Táto technika pôsobí na mäkké tkanivá a je vhodné ju aplikovať pri poúrazových bolestiach, v prípade chronických zápalových stavov alebo pri bolestivých vertebrogénnych syndrómoch. Tento druh masáže je nevhodný pre ľudí s kardiostimulátorom, chorobnou svalovou slabosťou, hyperfunkciou štítnej žľazy a tehotné ženy. Jej využitie by ste mali dôkladne zvážiť aj v prípade menštruácie a záchvatových neurologických ochorení.

Jedna úroveň často nestačí  

V závislosti na zvolenom type masážneho prístroja budete stáť pred ďalšou otázkou – koľkými masážnymi úrovňami dané zariadenie disponuje? A koľko z nich vlastne reálne využijem? Zodpovedať na ňu pritom nie je vôbec jednoduché. Odvíja sa totiž hneď od niekoľkých faktorov, počnúc intenzitou a rozsahom vášho problému a končiac citlivosťou svalstva či pokožky. Najmä v prípade lacných perličkových alebo vibračných masážnych prístrojov sa totiž budete musieť uspokojiť s jednou intenzitou masírovania. Za predpokladu, že hľadáte len večerný relax, by pre vás mohol byť takýto produkt dostatočný.

Masážne prístroje na nohy úrovne masáže

Problém nastane v momente, ak vás trápia rozsiahlejšie bolesti, stuhnuté svalstvo alebo potrebujete regenerovať po operácii. V takom prípade je vhodné si intenzitu a spôsob fungovania navoliť individuálne. Neváhajte preto siahnuť po drahšom a kvalitnom modeli, ktorý takouto možnosťou disponuje. Spravidla si budete vyberať spomedzi masážnych prístrojov disponujúcich od jednej do piatich úrovní intenzity masáže. Majte na pamäti, že hoci nemusíte využiť plných päť stupňov, je lepšie sa vždy prikloniť k vyššej hranici.

Nároční používatelia siahnu po zatvorenom dizajne

Okrem druhov masáží sa výrobcovia musia pri kreovaní svojho produktu popasovať aj s otázkou, akým dizajnom bude disponovať. Vo výsledku je to veľmi jednoduché, masážne prístroje na nohy môžu byť otvorené alebo zatvorené

Otvorené masážne prístroje na nohy sú spravidla tými jednoduchšími. Predstaviť si ich možno ako akési masážne podložky, na ktoré stačí nohy jednoducho položiť. Vhodné sú pre osoby so zhoršenou mobilitou alebo výraznými problémami spojenými s pohybovým aparátom. Výhodou takéhoto typu masážnych prístrojov je jeho priaznivá cena a prijateľné rozmery, keďže nemusíte počítať s priestorom na vkladanie končatín. Na druhej strane ide spravidla o základné zariadenia, ktoré síce poskytnú chodidlám uvoľňujúcu masáž, ale nedokážu do takej miery pracovať s bolesťou ostatných partií nôh.

Ak patríte medzi používateľov, ktorí nie sú ochotní akceptovať žiadne kompromisy, siahnite radšej po uzavretom type masážneho prístroja. V takom prípade môže byť nasádzanie o čosi zdĺhavejšie a náročnejšie, rovnako tak sa nevyhnete ani komplikovanejšej údržbe masážnych výplní alebo vakov. Aj tu platí opačná stranka mince – takéto zariadenia pracujú mimoriadne efektívne, omnoho účinnejšie pracujú s teplom a dokážu pokryť aj ďalšie časti nôh. Nepísaným pravidlom je v tomto prípade kombinácia viacerých masážnych techník súčasne, avšak toto tvrdenie sa odvíja od konkrétneho modelu.  

Podložka, vanička alebo masážny vak? 

Pri dizajne a vyhotovení ešte na malý moment ostaneme. Tentoraz sa pozrieme na konkrétne typy masážnych zariadení na nohy, s akými sa môžete na trhu stretnúť. Každý z nich má svoje špecifiká, preto sa nedá jednoznačne povedať, ktorý z nich je najlepší. Aj z tohto dôvodu sme pridali ku každému druhu krátky popis, vďaka ktorému sa môžete sami rozhodnúť, ktorá voľba pre vás bude ideálna.

Masážne podložky

Ide o základný typ masážnych zariadení na nohy. Štandardne sú síce cenovo najdostupnejšie, zároveň ponúkajú aj najmenej funkcií. Spravidla fungujú na princípe vibračnej masáže vykonávanej prostredníctvom prítomných masážnych valcov a iných výstupov. V prípade drahších modelov sa môžete stretnúť taktiež s technológiou infračerveného ohrevu, prípadne s tlakovou masážou Shiatsu. Majte na pamäti, že ide stále o podložku, ktorá s vaším svalstvom nedokáže pracovať efektívne do takej miery, ako sa to darí uzavretým zariadeniam. Naopak, oceníte na nej priaznivé rozmery, nenáročnú údržbu a jednoduché ovládanie, s ktorým si poradí aj staršia generácia používateľov. Nepísaným pravidlom je pomerne veľká masážna plocha, čo zasa ocenia používatelia s väčšími nohami.

Uzavretý masážny prístroj na nohy

Masážna vanička 

Hľadáte účinnú masáž v kombinácii s príjemným relaxom? V takom prípade siahnite jednoznačne po masážnej vaničke. Nenechajte sa odradiť často jednoduchým dizajnom, aj v tomto prípade totiž ide o technológie. Vaničky pracujú na základe perličkového kúpeľa, teda drobných trysiek. Tie si nasávajú a následne pod tlakom vypúšťajú nazhromaždenú vodu a v kombinácii s masážnymi valčekmi a výstupmi tak poskytujú dokonalý oddych po náročnom dni. Spomedzi masážnych vaničiek je dobré si vyberať také, kotré poskytujú technológiu infračerveného žiarenia, teda ohrevu. Ocení to najmä váš krvný obeh. Kvalitnejšie modely si navyše dokážu teplotu udržiavať aj konštantne, a to v závislosti od vašich preferencií. Miernou nevýhodou môžu byť väčšie rozmery a obmedzená veľkosť nôh. V mnohých prípadoch vás nepoteší ani nepraktickosť, keďže vaničky je potrebné pri vylievaní vody štandardne nakláňať. Pri kúpe sa preto vždy zaujímajte o to, či disponuje váš model spodným vypúšťacím ventilom.

Masážne papuče

Hoci sú na postupnom ústupe, na trhu sa s nimi môžete stále bezproblémovo stretnúť. Svojím dizajnom síce nezaujmú, na druhej strane dokážu efektívne pracovať s viacerými partiami nôh. Ich cieľom nie je nohy len pomasírovať, ale aj zahriať. Aj preto sú masážne papuče štandardne vyrobené z hrejivých materiálov a zložiek dobre izolujúcich teplo, napríklad ovčej vlny. Pri ich používaní vznikajú omnoho vyššie teploty. Aj z tohto dôvodu sú masážne papuče napájané štandardne pomocou jednorazových batérií, prípadne dobíjateľných akumulátorov.

Masážne vaky a návleky 

Mimoriadne obľúbený nástroj masáže medzi aktívnymi športovcami a ľuďmi vyznávajúcimi zdravý životný štýl. Nafukovacie masážne návleky pracujú na princípe lymfatickej masáže, vďaka ktorej dokážu účinne bojovať s opuchnutými nohami, celulitídou a celkovou únavou. Priaznivý vplyv majú taktiež na správnu cirkuláciu krvi. Pri tlakovej lymfatickej masáži, respektíve manuálnej lymfodrenáži dochádza aj k účinnému zníženiu hmotnosti. Nevýhodou takéhoto typu masážneho prístroja môže byť vyššia obstarávacia cena, ale aj náročnejší postup pri používaní a údržbe. Masážne návleky sú tak vhodné pre mladšie ročníky. Starším generáciám ich kúpu neodporúčame.

Funkcie, ktoré si jednoducho zamilujete

Menšie či väčšie, tlakové či perličkové, otvorené či zatvorené. Ako sme si už potvrdili, typov masážnych prístrojov je skutočne veľa. Ešte omnoho viac je funkcií, ktorými môžu disponovať. Nie je dôležité mať všetky. Ktoré sú podstatné a také, aké by ste mali rozhodne chcieť?

Masážne prístroje na nohy funkcie

 • Regulácia intenzity masáže: Hoci sa môže zdať, že voľba stupňov intenzity masáže sa stáva akýmsi štandardom, nie je to tak celkom pravda. Obzvlášť nie v prípade lacnejších zariadení, ktoré disponujú zvyčajne len jednou masážnou úrovňou. To však nemusí vyhovovať ľuďom s citlivejšou pokožkou a svalstvom. Pre takých je tu možnosť regulácie jednotlivých masážnych stupňov. Vďaka nej si môžete pohodlne navoliť takú silu, akú budete práve potrebovať.
 • Odnímateľné masážne valce a nadstavce: So silou masáže súvisí počet masážnych valcov, trysiek, kief či iných nadstavcov. Samozrejme, platí, že čím viac ich spolu s produktom získate, tým lepšie. Nie je nutné používať všetky súčasné. Aj v tomto prípade totiž platí, že vyšší počet nadstavcov môže pôsobiť na nohy nepríjemne a v konečnom dôsledku skôr kontraproduktívne. Pri kúpe sa tak nezabudnite informovať, či sú masážne nadstavce odnímateľné. Vďaka tomu si ich na zariadenie umiestníte vždy v optimálnom počte.
 • LCD displej: Niektoré modely sú ovládané jednoduchým regulátorom, iné disponujú prehľadným LCD displejom či dokonca diaľkovým ovládačom. Je to len o preferenciách. V prípade, že plánujete kúpu masážneho prístroja pre seniora, zvoľte radšej jednoduchší variant. Ak patríte medzi náročných používateľov, neváhajte siahnuť po tých najmodernejších technológiách.
 • Časovač: Počas príjemnej masáže, perličkového kúpeľa alebo infračerveného ohrievania sa vám môže ľahko stať, že jednoducho zaspíte. Nemajte obavy, väčšina masážnych prístrojov na nohy disponuje časovačom, ktorý masáž po niekoľkých minútach jednoducho zastaví. Štandardne hovoríme o rozsahu od 15 minút až do jednej hodiny. Všetko závisí od konkrétneho modelu a spôsobu masáže.
 • Ochranný kryt a spodný vypúšťací ventil: Stretnete sa s nimi len pri masážnych vaničkách, výrazne vám zjednodušia život. V prípade ochranného krytu môžete počítať s účinným pomocníkom, ktorý počas masáže zabráni vode dostať sa na podlahu. Spodný vypúšťací ventil sa zasa postará o jednoduchšie vypustenie vody. Stačí ho odskrutkovať, zariadenie už nemusíte komplikovane otáčať a otriasať.

Niektorým postačí tlačidlo, iných poteší Wi-Fi 

Ako sme už naznačili, pri masážnych prístrojoch na nohy sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými spôsobmi ovládania. Dôležité je povedať, že každému bude vyhovovať iný. Pri kúpe by ste tak mali vždy vychádzať z predpokladov používania a vlastných preferencií. Spomedzi čoho môžete vyberať?  

Masážne prístroje na nohy ovládanie

 • Ovládanie pomocou otočného regulátora – ide o najjednoduchší typ ovládania vhodný pre všetky vekové kategórie. Pomocou regulátora je možné zariadenie zapnúť/vypnúť, zvoliť si typ masáže, prípadne jej intenzitu.
 • Ovládanie pomocou tlačidiel – o čosi modernejšie, ale stále rovnako jednoduché, je ovládanie tlačidlami. V tomto prípade už môžete štandardne počítať s viacerými funkciami, spomedzi ktorých je možné si pohodlne vyberať. Štandardne môžete počítať aj s LED kontrolkami moniturujúcimi stav zariadenia.
 • Ovládanie pomocou digitálneho displeja – či už v kombinácii s tlačidlami, alebo ako samostatný dotykový displej. Ide o komplikované ovládanie určené predovšetkým pre mladšie ročníky. Spolu s ním získate dokonalý prehľad o stave masážneho prístroja.
 • Ovládanie pomocou diaľkového ovládača – dostupné je predovšetkým spolu s drahšími modelmi. Je mimoriadne praktické, počas masáže sa totiž nemusíte k ovládaniu zohýbať, svoje preferencie si stačí navoliť v absolútnom pohodlí.
 • Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie/Wi-Fi – spolu s dobou idú aj masážne prístroje na nohy. Tie najmodernejšie už disponujú ovládaním prostredníctvom mobilnej aplikácie. Vďaka tomu sa môžete nechať masírovať a surfovať na internete súčasne. Na všetko dôležité vás upozornia notifikácie. Alebo si svoj masážny prístroj pripojte k lokálnej WI-Fi sieti a ovládajte ho niekomu úplne inému spomedzi rodiny či priateľov.

Batérie sú neekonomické, sieťové napájanie zasa nepraktické 

Pri výbere masážneho prístroja na nohy sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými druhmi napájania. Najčastejšie je to napájanie zo sieťového adaptéra, teda štandardnej 230 V zásuvky. V takom prípade musíte počítať s tým, že prenosnosť zariadenia a jeho využitie na cestách bude značne limitované. Pozor si dávajte aj na dĺžku prívodného kábla. Spravidla dosahuje od 1,5 do 3 metrov, nezabudnite sa preto vopred zamyslieť, kde budete prístroj používať. Alternatívou môže byť napájanie pomocou jednorazových batérií. V takom prípade musíte počítať s vyššími nákladmi na prevádzku, keďže batérie sa budú, vzhľadom na vysoký výkon, pomerne rýchlo vybíjať. Navyše, pri takomto napájaní nedosiahnete nikdy takú efektivitu, na akú sa môžete spoľahnúť pri napájaní priamo z elektrickej siete.

Pod posteľ ho neuložíte, do skrine áno  

Ako je na tom masážny prístroj na nohy z hľadiska spratnosti? Príliš vás nepotešíme. V drvivej väčšine prípadov je totiž potrebné počítať s približne polmetrovým zariadením – a to aj čo sa výšky týka. Ako najlepšia voľba sa v tomto ohľade javia masážne podložky. V závislosti na sklone môže byť ich výška výrazne nižšia, štandardne sa bude začínať na hodnote 15 centimetrov. Alternatívne si môžete vybrať masážne návleky, ktoré sa dajú jednoducho sfúknuť, čím stratia na svojom objeme. Ešte pred kúpou je dobré pripraviť sa na to, že vám masážny priestor jednoducho zaberie policu v skrini či na inom odkladacom mieste.

Cena vás prekvapí hneď dvakrát 

Dokáže domáci masážny prístroj nahradiť návštevu masážného salóna? Závisí to od konkrétneho typu. Najlacnejšie masážne prístroje nôh totiž môžete nájsť už v jednotkách niekoľkých desiatok eur. Trh otvárajú zariadenia za približne 20 eur. V ich prípade je potrebné počítať s nižšou efektivitou aj výkonom. Namiesto masáže si pravdepodobne užijete len príjemný perličkový kúpeľ či nevýrazné vibrácie.

Masážne prístroje na nohy cena

Produkty zlatej strednej triedy sa pohybujú v cenovom rozmedzí od 30 do 100 eur. V takejto relácii už môžete získať zaujímavé masážne zariadenie, ktoré v sebe kombinuje niekoľko funkcií. Vo všeobecnosti hovoríme o prítomnosti hlavnej masážnej techniky doplnenej o infračervené žiarenie, funkciu časovača či pohodlnejši spôsob ovládania.

V cenovej relácii nad 100 eur zvyčajne získate produkt, ktorý dokáže splniť požiadavky aj toho najnáročnejšieho používateľa. Nie je výnimkou prítomnosť tlakovej Shiatsu masáže, niekoľkých druhov nadstavcov vrátane tých na domácu pedikúru, ovládania prostredníctvom smartfónu alebo diaľkového ovládača či funkcií časovača a automatického vypnutia.

V rebríčku spokojnosti bodujú niekoľkí výrobcovia

Každý segment má svojich popredných výrobcov. Výnimku netvoria ani masážne prístroje na nohy, kde ich je možné nájsť hneď niekoľko. Medzi dominujúce spoločnosti patrí napríklad nemecký producent Beurer. Spoločnosť si zakladá na kvalite spracovania svojich produktov. Aj preto sa pravidelne zúčastňuje kontrol vykonávaných najprestížnejšími inštitúciami, z ktorých vychádza často ako víťaz. Zákazníci si na jeho produktoch pochvaľujú najmä vysoký výkon a dlhú výdrž. Veľmi silným hráčom je taktiež technologický gigant Sencor, ktorý ponúka produkty s priaznivými cenovkami.

O slovo sa postupne hlásia aj ďalšie spoločnosti. Trend menších a rodinných firiem pokračuje a je len otázkou času, kedy sa im podarí odhryznúť si väčší kus z koláča. V tejto chvíli však platí, že chybu neurobíte ani vtedy, ak siahnete po produkte z dielne WelllifeVibroLegs či Wellneo.

Otázky a odpovede – FAQ

Nezodpovedali sme v našom vyrovnávacom teste na vaše otázky? Táto kategória je pripravená špeciálne pre vás. Tu máte priestor pýtať sa na všetko, čo vás v súvislosti s masážnymi prístrojmi na nohy zaujíma. Vaše otázky budeme pravidelne kontrolovať a hľadať na ne odpovede, a to tak, aby sme dokázali pomôcť čo najširšej skupine potenciálnych spotrebiteľov. V prípade, že vás teda niečo zaujíma, neváhajte sa na nás obrátiť v komentároch.

Všetko závisí od zvoleného typu zariadenia, prítomných funkcií, kvality spracovania aj samotného výrobcu. Vo všeobecnosti platí, že najlacnejší prístroj si môžete zakúpiť už za približne 20 eur. Horná hranica prakticky neexistuje, pri hodnote nad 100 eur už však môžete počítať so špičkovými zariadeniami, ktorých kúpu s vysokou pravdepodobnosťou ľutovať nebudete.

Starostlivosť o masážny prístroj sa v podstate nevymyká bežným štandardom. Opäť platí, že sa odvíja od typu a materiálov. Najčastejšie však postačí jednoduché umytie navlhčenou utierkou, prípadne neagresívnym saponátom. V niektorých prípadoch si budete musiet zaobstarať špeciálne čistiace prípravky, a to predovšetkým pri čistení citlivých materiálov. V iných sa zasa môžete tešiť na odnímateľné návleky, ktoré je možné jednoducho prať spolu s inou bielizňou v automatickej práčke.

V tomto prípade je potrebné vychádzať vždy z osobných preferencií a potrieb. Ak sú vaše nohy zaťažované často a do veľkej miery, neváhajte siahnuť po kvalitnejšom zariadení, ktoré vám dopraje patričnú starostlivosť. Samozrejmosťou by v tomto prípade malo byť viacero masážnych úrovní, poteší aj možnosť prepínania medzi jednotlivými druhmi masáží. Ideálna môže byť kompresná Shiatsu masáž v kombinácii so zahrievaním infračerveným žiarením. V takom prípade je dobré siahnuť po masážnych vakoch a návlekoch. V prípade, že patríte medzi nenáročných používateľov a problémy s vašimi nohami sú minimálne, obzrite sa po lacnejšej alternatíve v podobe masážnych vaničiek. Tu musíte počítať s tým, že efekt bude skôr relaxačný.

Masážne prístroje na nohy sú relatívne kompaktnými produktmi, ktoré je možné prenášať jednoducho z miesta na miesto. Štandardne ide o približne polmetrové zariadenia vážiace od jedného do piatich kilogramov. V tomto ohľade sú tak problémy minimálne. Pozor si však musíte dávať aj na spôsob zariadenia jednotlivých modelov. Vo väčšine prípadov sa stretnete s prístrojmi napájanými prostredníctvom elektrickej siete. Ak plánujte často cestovať, siahnite radšej po modeli s dobíjateľným akumulátorom, prípadne masážnom zariadení napájanom jednorazovými batériami.

Náš TIP

Wellife Shiatsu MD-00091

Elektrický masážny prístroj, kompresná masáž, infračervený ohrievač, ovládanie elektronickým prepínačom

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kvalitné a výkonné zariadenie nemusí nutne patriť do kategórie vlajkových lodí – môže ísť aj o produkt strednej triedy. Presvedčí vás o tom masážny prístroj na nohy Wellife Shiatsu MD-00091. Ten v sebe kombinuje hneď niekoľko zaujímavých špecifikácií. Môžete sa tešiť na reflexnú masáž s prvkami japonskej techniky Shiatsu. O dokonalé pohodlie a skvelé výsledky sa v tomto prípade postará 18 rotujúcich masážnych hlavíc, ktoré intenzívnym pohybom zabezpečia dostatočnú regeneráciu stuhnutému svalstvu. Používateľa poteší prítomnosť infračerveného tepla. Toto vyhrievanie ma pozitívny vplyv na krvný obeh a celkové navodenie pokojného večera. 

Ovládanie je v tomto prípade jednoduché a poradia si s ním aj seniori. Prítomný je len prepínač, pomocou ktorého stačí zariadenie jednoducho spustiť. Príkon 36 W nie je ničím výnimočný poteší však dĺžka prívodného kábla. Tá sa zastavila na hodnote 2 metre, v porovnaní s niektorými konkurentmi tak ponúka navyše aj 50 centimetrov. Nastaviť si môžete automatický časovač, a to až do 15 minút. Obávať sa tak nemusíte ani v prípade, že by ste počas masáže zaspali. Zariadenie sa jednoducho samo vypne.

V danej cenovej kategórii ide o veľmi príjemný produkt, na ktorom si používatelia pochvaľujú najmä efektivitu práce. Iste, prémiové funkcie by ste v tomto prípade očakávali zbytočne. Ak teda patríte medzi náročných spotrebiteľov, siahnite radšej po modeli Beurer FM 90.

Pozitíva

Príjemná cenovka
Infračervený ohrievač

Negatíva

Len jedna intenzita masáže

Typ masáže: kompresná masáž ● Výkon: 36 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkcie: infračervený ohrievač ● Ovládanie: elektronický prepínač ● Spôsob napájania: sieťový (230 V)

Klarfit Feetmaster

Elektrický masážny prístroj s 3 úrovňami masáže, kompresná Shiatsu masáž, funkcia ohrevu, valčeková masáž, masáž reflexných zón, ovládanie cez digitálny displej s LED kontrolkami

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zariadenie ako z budúceho tisícročia – dizajnom aj technológiami. Už na prvý pohľad je zrejmé, že Klarfit Feetmaster len takým obyčajným masážnym prístrojom nebude. Jeho netradičný celočierny dizajn zvýraznený päticou podsvietených ovládacích tlačidiel len podčiarkuje výnimočnosť, akou samotné zariadenie určené na inovatívnu masáž chodidiel od špičiek prstov až po päty disponuje.

Primárnou masážnou technikou je aj v tomto prípade masáž Shiatsu, ktorá sa radí medzi tlakové masáže. Ako taká dokáže veľmi efektívne bojovať so zablokovaným a napätým svalstvom, avšak rovnako efektívne zlepšuje aj prekrvenie končatín a stimuluje činnosti orgánov. Ak je vaším cieľom lepšie prekrvenie, nezabudnite si zapnúť ani funkciu ohrievania. V kombinácii s rotujúcimi tlakovými drážkami nadobudnete pocit, ako keby ste práve sedeli v špičkovom masážnom salóne.  

V prípade, že nepatríte k milovníkom tlakovej Shiatsu masáže, nezúfajte. Na zariadení Klarfit Feetmaster si ju môžete veľmi jednoducho prepnúť aj na valčekovú, prípadne kombinovanú Shiatsu a valčekovú masáž. Takáto 3D technika tlakom vzduchu a reflexná masáž chodidiel vás razom zbaví nepríjemných bolestí aj únavy nôh. Podľa potreby si pritom môžete vyberať z trojice intenzít masáže – nízkej, strednej a vysokej. Zariadenie je vhodné pre nohy do veľkosti 45, vďaka čomu bez problémov pokryje väčšinu trhu. Poteší aj odnímateľný masážny vak. Ten stačí jednoducho odopnúť a vyprať v práčke.

Zariadenie je, v porovnaní so svojimi konkurentmi, o čosi väčšie a ťažšie, pri takto výkonnom produkte je však potrebné s tým počítať. Rozmery sa teda napokon zastavili na hodnotách 39,5 x 42,5 x 45,5 centimetrov, váha sa dostala na číslo 3,3 kilogramov. Napájanie je aj v tomto prípade sieťové, prístroj dosahuje výkon 36 W. Veľmi dobrou správou je extra dlhý pripájací kábel. Ten sa pýši dĺžkou troch metrov.

Dlhodobí používatelia si masážny prístroj Klarfit Feetmaster pochvaľujú najmä pre jeho efektivitu a výkon. Podľa niektorých recenzií však môže byť práve výkon v istých prípadoch až privysoký. Ak sú teda vaše nohy na impulzy a tlak citlivejšie, siahnite radšej po zariadení Beurer FM 90.

Pozitíva

Vysoký výkon
Nadčasový dizajn
Množstvo funkcií

Negatíva

Vyššia váha a väčšie rozmery

Typ masáže: kompresná Shiatsu masáž ● Výkon: 36 W ● Počet úrovní masáže: 3 ● Funkcie: funkcia ohrevu, valčeková masáž, masáž reflexných zón ● Ovládanie: digitálne tlačidlá s LED kontrolkami ● Spôsob napájania: Sieťový (230 V) ● Rozmery: 39,5 cm × 42,5 cm × 45,5 cm ● Hmotnosť: 3,3 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

VibroLegs Prístroj pre masáž nôh

od 121,90 €
Vibračný prístroj zaisťuje úľavu unaveným nohám. Poskytuje im možnosť posilnenia, uvoľnenia aj regenerácie. Patentovaná technológia kmitania v...

Beurer FB 35

od 41,00 €
masážny prístroj na nohy • 3 funkcie: vibračná/bublinková masáž, udržiavanie teploty • relaxačná arómaterapia • aróma filter • suchá masáž •...

Beurer FM 90

od 133,00 €
Doprajte svojim chodidlám dokonalú masáž aj príjemný odpočinok po celom dni na nohách. Relaxačnú kompresnú shiatsu masáž si s týmto prístrojom...

Hyundai FM 605B

od 23,00 €
Masážny prístroj Hyundai FM 605B s príkonom 80 W poskytne dokonalú starostlivosť o vaše unavené nohy. Po športovom výkone alebo po celodennom...

Beurer FB50

od 111,00 €
Uvoľnite sa a rozmaznávajte sa. Vďaka masáži budú vaše nohy dokonale prekrvené a vy sa budete cítiť uvoľnene a skvelo. Prístroj je vybavený LCD...

Wellife Shiatsu MD-00091

od 64,90 €
Masážny prístroj chodidiel s infa vyhrievaním SHIATSU S elektrickým masážnym prístrojom SHIATSU si môžete dopriať komfortnú reflexnú masáž...

Medisana FS 881 88380

od 32,39 €
MASÁŽNY PRÍSTROJ POPIS: Perličkový kúpeľ na nohy Medisana FS 881 bude rozmaznávať Vaše nohy, prehreje a osvieži ich v príjemnom perličkovom...

Sencor SFM 3721VT

od 24,40 €
Masážna vanička na nohy SENCOR SFM 3721VT Uvoľte si od bolesti a doprejte si chvíľu relaxáciu a pohodu s masážnym prístrojom Sencor. Využíte...

Beurer FB 20

od 35,90 €
Masážna vanička Beurer FB 20 pomáha odstraňovať únavu a pocit ťažkých nôh. Vanička má 3 funkcie: vibračnú masáž, bublinky a udržiavanie teploty...

Beurer FM 60

od 62,50 €
Doprajte svojim chodidlám dokonalú masáž aj príjemný odpočinok po celom dni na nohách. Relaxačnú kompresnú shiatsu masáž si s týmto masážnym...

inSPORTline Otterchill

od €
Masážny prístroj inSPORTline Otterchill je vhodný nielen pre efektívnu masáž chodidiel, ale aj na ďalšie časti tela ako sú napríklad chrbát alebo...

Beurer FB 21

od 41,83 €
masážny prístroj nôh • vibračná masáž • bublinková masáž • chodidlá do veľkosti topánky 49 • udržiavanie teploty vody • opierka nôh • valčekové...

Ďalšie články z kategórie Masážne prístroje

Vaše hodnotenie:
(91%)

Komentáre
Zdena 06.Dec.2021

Kvalitný prístroj je Beurer FM 90, má jednoduché ovládanie a chodidlá sú vďačné za kvalitnú masáž. Chýba mi tu nejaké madlo, aby sa mi lepšie prenášal jednoručne. Masážny prístroj je troška ťažší. Ale teraz v čase, keď sú masážne prevádzky zatvorené, je to nenahraditeľná vec. Som rada, že som si ho kúpila.

Odpovedať

Lucia 06.Dec.2021

Masážna vanička na nohy Sencor SFM 3721VT spĺňa svoj účel. Pomer ceny a výkonu je vynikajúci a zároveň tu nie sú žiadne zbytočné funkcie. Vadí mi však troška slabší ohrev, ale masáž je príjemná. Plusom je protišmyková podložka a mínusom zas vyššia hlučnosť. Vaničku využívam na relaxáciu popri pozeraní televízie.

Odpovedať

Gusto 07.Dec.2021

Mediashop VibroLegs splnila naše očakávania. Podľa mňa to bola výborná kúpa, pretože ide o praktickú pomôcku. Prídem z práce a môžem hneď relaxovať. Prístroj pekne premasíruje vnútornú časť nôh, chodidlá i celé lýtka. Plusom je diaľkový ovládač... Rozhodne to nie je prístroj len pre staré babky, ale aj pre mladých ľudí. :-D

Odpovedať

Marika 07.Dec.2021

Pri masážnom prístroji Wellness SPA vždy dobre zrelaxujem. Je to výborná vecička, vďaka ktorej si môžem užiť wellness v pohodlí života. Prístroj používame celá rodinka, nohy sú pekne vymasírované a oddýchnuté. Super je tiež pridať soľ do kúpeľa a éterický olejček. Cena je veľmi dobrá, s kúpou sme spokojní a uvažujem do rodiny kúpime ešte jeden. :-)

Odpovedať

Tamara 07.Dec.2021

Klarfit Feetmaster MSS2 je výborný prístroj, ktorý splnil moje očakávania. Odporúčam ho aj ostatným. Masáž nôh je veľmi príjmená a účinná, niekde som čítala, že používatelia sa sťažujú na silnú až bolestivú masáž, s týmto som sa ja nestretla. Možno len išlo o chybné kusy.

Odpovedať

Karolína 10.Dec.2021

Beurer FB 35 je super na uvoľňovanie nôh, spĺňa všetko, čo som od neho očakávala. Masáž je príjemná a relaxačná a super je tiež to, že perličku. Pekne udržiava teplotu vody a vanička sa ľahko čistí. Je tu viacero funkcií - kúpeľ, masáž aj bublinky. Jedine manipulácia s vodou mohla byť vyriešená troška inak. Za tú cenu je to však vydarený masážny prístroj.

Odpovedať

Jana 10.Dec.2021

Beurer FB 50 má vhodnú veľkosť aj pre väčšie nohy. Ohrev vody je výkonný a bublinkový kúpeľ je skvelý. Sú tu tri rotujúce nadstavce, ktoré masírujú chodidlo po pritlačení rôznymi spôsobmi. Pomáha to zjemniť chodidlá a zároveň tlmiť bolesť. Myslím si, že infra žiariče sú tu len na efekt, pretože majú minimálny výkon. Vibrácie sú slabšie než som čakal a hluk je vyšší.

Odpovedať

Braňo 16.Dec.2021

Na masážnom prístroji NAIPO MGF-3600 sa mi páči funkčnosť a intenzita masáží. Hľadal som prístroj, ktorý by mi uľavil od bolesti nôh po náročnejšom tréningu vo fitku. Podmienkou bolo, aby stroj vedel masírovať aj lýtka. Pre mňa je to skvelý spôsob regenerácie po tréningu. Vyhrieva, masíruje a uvoľňuje. S výberom som spokojný.

Odpovedať

Timea 12.Jan.2022

Medisana FS 883 Foot Spa je fajn masážny prístroj za dobrú cenu. Dizajnovo sa mi až tak nepáči, ale svoj účel plní, je to každodenný relax pre nožičky po náročnej práci. :-) S výberom produktu som spokojná, k dispozícii je masáž chodidiel aj perličkový kúpeľ. Ovládanie je jednoduché a možno používať vodu s rôznou teplotou, takže každý si takú, akú mu je najviac príjemná.

Odpovedať

Gitka 18.Jan.2022

Beurer FB 20 patrí k lacnejším masážnym prístrojom, no zatiaľ spĺňa moje požiadavky. Má bublinky, udržiava teplotu vody a sú tu aj nadstavce. Veľmi dobre pomasíruje unavené nohy. Ľahko sa ovláda a je prenosný. Odporúčam ho ľuďom, ktorí často a veľa stoja na nohách, je to pre nohy naozaj úľava a príjemná relaxácia. Ešte také upozornenie, v návode som sa dočítala, že prístroj by nemali používať ľudia, ktorí trpia trombózou, na internete sa to nikde nepíše, tak si dajte na to pozor.

Odpovedať

Nina 13.Feb.2022

Našej mamine sme kúpili VibroLegs, pretože často má unavené a ťažké nohy. Masáž jej vie príjemne uľaviť. Prístroj bol síce drahší, ale kúpu neľutujeme, pretože mamina si ho pochvaľuje a po použití sa cíti lepšie. Nohy ju už tak veľmi nebolia. Kladom je vibračná masáž, ktorá je spojená s akupunktúrou a osciláciou. Za výhodu vnímame aj odnímateľné poťahy.

Odpovedať

Zoli 26.Feb.2022

S produktom inSPORTline Otterchill je spokojná moja manželka. Prístroj je dostatočne masívny a pomáha pri opuchnutých členkoch či pri ťažkých a unavených nohách. Je to super pre mladších aj starších ľudí. Regulácia aj režimy sú výborné.

Odpovedať

Renáta 07.Jun.2022

BEURER FB 35 je fajn masážny prístroj, ale škoda, že nevie udržiavať teplotu vody. Prístroj je navyše troška viac hlučnejší. Každopádne, chodidlá vie príjemne prekrviť aj prehriať. Používam ho v kombinácii so soľou a vonnými olejčekmi.

Odpovedať

Katarínka 24.Jun.2022

Sencor SFM 3721VT nestojí za nič, nedokáže udržať teplotu a aj celkové prevedenie sa mi zdá nekvalitné. Ohrev je naozaj slabý. Je to taký drahý lavór, čiže druhýkrát by som si už nekúpila. Škoda, že tovar nie je možné vrátiť, pretože sa považuje za hygienický... Mínusom je tiež vyššia hlučnosť.

Odpovedať

Maroš 13.Jul.2022

Pomerne lacný masážny prístroj je Medisana FS 881 88380, kupoval som ho mame. A pochvaľuje si ho. Nechýba perličkový kúpeľ, ktorý je príjemným osviežením... Prístroj dokáže dobre zrelaxovať nohy, pomasíruje chodidlá, uvoľní svaly a zlepší prekrvenie. Ľahko sa dá preniesť na potrebné miesto. Vanička je vhodná pre veľkosť nôh do maximálnych 44.

Odpovedať