Drviče konárov

Najlepšie drviče konárov 2024 + recenzie

Starostlivosť o vlastný pozemok nie je vždy jednoduchá. Popri kosení je potrebné postarať sa aj o dreviny, z ktorých ostáva často množstvo nepotrebných orezov a konárov. Čo však s nimi? Pomôže vám výkonný drvič konárov. Tie najlepšie vám preto prinášame prehľadne porovnané na jednom mieste. Víťazom nášho porovnávacieho testu drvičov konárov sa stal model Bosch AXT 25 TC. V závere sa môžete tešiť aj na podrobný návod, ktorý vám odpovie na otázku, ako vybrať záhradný drvič konárov.

Publikované: 17.01.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Aký drvič konárov kúpiť?

Orezané konáre, popadané vetvičky či dokonca pozostatok spíleného stromu. S tým všetkým sa na záhrade občas treba popasovať. So záhradným neporiadkom si dokážu poradiť záhradné drviče a štiepačky. Oba prístroje pracujú odlišne, avšak s rovnakým cieľom – zmeniť kusy dreva na novú a opätovne použiteľnú zložku. Pri výbere záhradného drviča konárov je potrebné postupovať mimoriadne rozvážne. Trh ich totiž ponúka desiatky a často sa líšia len jedným parametrom, hoci práve ten môže byť rozhodujúci. Vďaka nášmu porovnávaciemu testu vám neujde nič podstatné a výber drviča sa pre vás stane hračkou.

Názov Hodnotenie Detail
Riwall PRO RES 3044 B 5* Zobraziť produkt
Bosch AXT 25 TC 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FZD4020-E 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bosch AXT 25 TC

Bosch AXT 25 TC

Výkon 2 500 W, drviaci výkon 230 kg/h, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 53 l

Zobraziť viac info

Výkonný drvič konárov, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť za každých okolností. Model Bosch AXT 25 TC disponuje šetrným elektrickým motorom s výkonom na úrovni 2 500 W a krútiacim momentom 650 Nm. Vďaka tomu dokáže vyprodukovať drvič výkon až 230 kilogramov za hodinu, pričom sa zvládne postarať o vetvy s maximálnym priemerom 45 milimetrov. Zberný kôš zasa zachytí až 53 litrov výsledného rozdrveného materiálu.

Cenový trhák
Fieldmann FZD 4020-E

Fieldmann FZD 4020-E

Výkon 2 500 W, max. priemer vetvy 40 mm, objem zberného koša 50 l, drviaci výkon výrobca neuvádza, absentuje systém automatického vťahovania vetiev

Zobraziť viac info

Ak drvíte konáre len sporadicky, postačí vám drvič konárov a záhradného odpadu Fieldmann FZD 4020-E. Poháňa ho 2 500 W motor, vďaka ktorému si dokáže zariadenie poradiť s konármi s priemerom do 4 centimetrov. Obávať sa nemusíte ani v prípade, že by ste to mierne prešvihli, vďaka tepelnej poistke sa produkt sám vypne a ochráni pred prípadným poškodením.

Náš TIP
Makita UD2500

Makita UD2500

Výkon 2 500 W, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 67 l, anti-blok systém

Zobraziť viac info

Záhradný drvič konárov Makita UD2500 s elektrickým motorom s výkonom 2 500 W ponúka možnosť prepnutia chodu stroja aj automatický bezpečnostný anti-blok systém. Záchytný kôš je nadpriemerne veľkorysý a ponúka objem až 67 litrov. Produkt je pomerne kompaktný a s váhou 27,5 kilogramov aj relatívne ľahký. Na to, aby ste ho však dokázali v rámci pozemku dopraviť kamkoľvek, vám najlepšie poslúžia veľké pogumované kolesá.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Výber záhradných pomocníkov je vždy náročný. Vychádzať totiž nemožno len z osobných preferencií, ale aj z reálnych potrieb a v neposlednom rade podrobnej analýzy trhu. Tá však býva, s ohľadom na množstvo dostupných produktov, náročná a zdĺhavá. Tento krok sme už urobili za vás. Vďaka tomu máte k dispozícii komplexné porovnanie najlepších záhradných drvičov konárov. Pri písaní porovnávacieho testu sme nevychádzali len z technických parametrov a papierových špecifikácií (typ pohonu, výkon, objem zbernej nádoby či funkcie), ale zohľadňovali sme aj dlhodobé používateľské skúsenosti. Práve tie totiž zrkadlia dlhodobú spokojnosť s produktmi v praxi.

Typ pohonu
Maximálny výkon motora
Objem zbernej nádoby na odpad
Maximálna prípustná veľkosť konárov
Systém drvenia
Funkcie a príslušenstvo
Rozmery a váha
Cena

Náš porovnávací test záhradných drvičov konárov prichádza s jednoznačným cieľom, a síce priniesť spotrebiteľom reálny pohľad na súčasnú trhovú ponuku. Test je nezávislý a opiera sa nielen o technické parametre, ale aj o dlhodobé používateľské skúsenosti a poznatky odborných slovenských i zahraničných recenzentov. Zastúpenie v ňom majú ako lacnejšie zariadenia určené na sporadické použitie, tak aj výkonné prístroje búrajúce akékoľvek kompromisy. V neposlednom rade bolo z nášho pohľadu dôležité vychádzať z dostupnosti jednotlivých modelov na slovenskom trhu. V tomto smere sa nám stal nápomocný vyhľadávač a porovnávač cien Heureka.sk. Dostupnosť sme si overovali aj u tradičných internetových predajcov Tpd.skHej.skMall.sk či Alza.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie drvičov konárov

Jednou zo základných vecí, ktoré pri kúpe nového produktu spotrebitelia často zohľadňujú, sú testy a recenzie. Aj preto sme sa rozhodli náš porovnávací test doplniť o podrobné a vyčerpávajúce recenzie najlepších záhradných drvičov konárov. Zariadenia medzi sebou porovnáme, a to tak, aby si z nich dokázali potenciálni používatelia vybrať to najlepšie.

Víťaz testu

Bosch AXT 25 TC

Výkon 2 500 W, drviaci výkon 230 kg/h, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 53 l

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal drvič konárov Bosch AXT 25 TC. Pod jeho robustným telom bije elektrický motor s výkonom 2 500 W, ktorý je schopný dosiahnuť krútiaci moment až 650 Nm. O vysokú efektivitu pri práci sa stará v kombinácii s drviacim výkonom na úrovni 230 kilogramov dreva za hodinu. Samotné telo si poradí s vetvami s priemerom do 45 milimetrov, pričom rozdrvené ich zozbiera do zberného koša s objemom 53 litrov. Zaujímavosťou je prítomnosť výkonnostného stupňa Turbine Cut. Zariadenie si pritom drevo do svojich útrob vťahuje automaticky, aby tak minimalizoval riziko akéhokoľvek zranenia používateľa. V tomto ohľade zohráva dôležitú úlohu bezpečnostný systém odoberateľnej násypky a jednoduchého uvoľnenia zablokovania. Rovnako tak bude zariadenie pracovať len za predpokladu, že je na ňom správne nasadený zberný kôš.

Drvič konárov Bosch AXT 25 TC disponuje odnímateľným lievikom, vďaka ktorému je zariadenie o 30 % menšie ako jeho predchodca. Konečné rozmery sa zastavili na hodnotách 67 x 39,3 x 75,9 centimetrov, pričom váha dosahuje 30,5 kilogramov. To sa môže na prvý pohľad javiť ako veľa, pri presúvaní vám však významne dopomôže prítomnosť dvoch kolies. Pozor si dávajte na pomerne vysoko položené ťažisko, v opačnom prípade sa vám môže drvič preklopiť a telo zbytočne poškodiť.

Tento drvič konárov je mimoriadne obľúbený aj z pohľadu dlhodobých používateľov. Tí si na ňom pochvaľujú predovšetkým vysoký drviaci výkon. Podľa ich pozorovaní si drvič bez problémov poradí s konármi a vetvami do priemeru 35 milimetrov, v rozmedzí od 35 do 45 milimetrov je už niekedy potrebné systému automatického vťahovania pomôcť. Pozor si dávajte na vysoké zaťaženie motora, a to najmä v letných mesiacoch. Niektoré recenzie hovoria o potrebe častejších a kratších prestávok. Pri pohľade na objem zberného koša sa pohľady spotrebiteľov rozchádzajú – niektorým postačuje, iným nie. Tento parameter je však potrebné vždy vnímať subjektívne, keďže každý bude drviť iné množstvo záhradného odpadu. Ak však už teraz viete, že budete drviť veľa a často, neprehliadnite ani model Makita UD2500 s objemnejším zberným košom.

Pozitíva

Vysoký výkon
Tichý chod
Viacero bezpečnostných systémov

Negatíva

V lete má motor tendenciu sa rýchlejšie zahrievať

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Drviaci výkon: 230 kg/h ● Maximálny priemer vetvy: 45 mm ● Objem zberného koša: 53 l ● Rozmery: 67 x 39,3 x 75,9 cm ● Hmotnosť: 30,5 kg

Cenový trhák

Fieldmann FZD 4020-E

Výkon 2 500 W, max. priemer vetvy 40 mm, objem zberného koša 50 l, drviaci výkon výrobca neuvádza, absentuje systém automatického vťahovania vetiev

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zariadenie z dielne českého producenta Fieldmann FZD 4020-E disponuje niekoľkými kompromismi, i keď vzhľadom na jeho cenovku mu ich môžeme odpustiť. Výkon elektrického motora ostal v porovnaní s konkurenčnými produktmi nezmenený, aj v tomto prípade dosahuje úroveň 2 500 W. O čosi horšie je to už s maximálnou hrúbkou spracovaného dreva, tá sa znížila na úroveň 40 milimetrov. Navyše, systém automatického vťahovania vetiev v tomto prípade absentuje, vy tak budete musieť materiál natlačiť k oceľovým nožom pomocou plastového plunžera. V prípade, že by ste to s množstvom alebo priemerom predsa len prehnali, zariadenie sa pomocou tepelnej poistky samo vypne, aby neprišlo k jeho poškodeniu. 

Drvič záhradného neporiadku Fieldmann FZD 4020-E cieli na tých spotrebiteľov, ktorí ho budú používať len sporadicky. K dispozícii je menšia zberná nádoba s objemom rovných 50 litrov. Kôš je upevnený v oceľovom ráme, v ktorom drží spoľahlivo. Gro produktu tvorí plast, ktorý je možné nájsť na celom obvodovom plášti. Zariadenie je veľké 55,5 x 38,5 x 49 centimetrov a váži 14,1 kilogramov, vďaka čomu sa radí medzi najkompaktnejšie rozmery na trhu. Navyše ho môžete jednoducho presúvať vďaka prítomnosti dvoch kolies.  

Z hľadiska používateľských skúseností je možné vyzdvihnúť celkový pomer cena/výkon, i keď aj v tomto smere budete musieť urobiť niekoľko kompromisov. Viacero recenzií totiž hovorí o rýchlo sa upchávajúcom priepuste na drť, ktorý je tak potrebné manuálne čistiť. Podľa iných skúseností ma zasa prístroj problém so spracovaním zahnutých konárov, ktoré sa do drviča zamotávajú a ostávajú nedokonalo spracované. Pozor si budete musieť dať aj na vyššiu hlučnosť, hladina akustického tlaku sa v tomto prípade zastavila na hodnote 83,3 dB a hladina akustického výkonu predstavuje 108,3 dB.

Pozitíva

Priaznivá cena
Kompaktné rozmery

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Problémy so spracovaním dreva

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Drviaci výkon: – ● Maximálny priemer vetvy: 40 mm ● Objem zberného koša: 50 l ● Rozmery: 55,5 x 38,5 x 49 cm ● Hmotnosť: 14,1 kg

Náš TIP

Makita UD2500

Výkon 2 500 W, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 67 l, anti-blok systém

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Záhradný drvič konárov Makita UD2500 pripomína v mnohých ohľadoch víťazný produkt Bosch AXT 25 TC, je však výrazne lacnejší. Aj v tomto prípade bije pod jeho telom výkonný elektrický motor, ktorý ponúka výkon až 2 500 W. Podobná je aj rýchlosť rezu, vďaka čomu sa môžete tešiť na bezproblémovú a efektívnu prácu. Drvič si poradí s vetvami s maximálnym priemerom 45 milimetrov, pričom výsledný produkt uskladní do nadštandardne veľkého zberného koša s objemom 67 litrov.

Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na jednoduché ovládanie a automatický anti-blok systém, ktorý zariadenie zastaví v prípade neočakávaného zaseknutia vetvy. Prítomná je taktiež tepelná poistka, tá zasa zabráni prehriatiu motora a prístroj automaticky vypne v momente, keď si bude potrebovať odpočinúť. Zaujímavosťou je možnosť prepnutia smeru chodu stroja. V porovnaní s podobne výkonnými konkurentmi má Makita UD2500 miernu výhodu vo váhe. Tá sa zastavila na hodnote 27,6 kilogramov a vďaka dvojici veľkých pogumovaných kolies je možné zariadenie odtlačiť kamkoľvek aj po náročnom termíne.

Podľa skúseností používateľov je možné drviču Makita UD2500 vytknúť skutočne len máločo. Za zmienku stojí snáď len komplikované upevnenie zbernej nádoby, ktorú je potrebné zabezpečiť pomocou poistky a matice. Zdĺhavejší tak môže byť proces nasádzania aj odoberania samotného zberného koša. Na druhej strane však stojí spoľahlivý motor s vysokým výkonom, kvalitné oceľové nože a tichý chod. Prístroj si hravo poradí s vlhkým aj suchým drevom, a to aj v prípade náletových drevín či hrubšieho dreva s maximálnym priemerom do 45 milimetrov. Napriek tomu je možné, že bude niekomu väčší zberný kôš skôr zbytočný. V takom prípade je lepšie siahnuť po kompaktnejšom modeli Fieldmann FZD 4020-E.

Pozitíva

Vysoký výkon
Veľká zberná nádoba

Negatíva

Vyššia hmotnosť zariadenia

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Maximálny priemer vetvy: 45 mm ● Objem zberného koša: 67 l ● Hmotnosť: 27,6 kg

Lacná kvalita

Riwall PRO RES 3044 B

Výkon 3 000 W, max. priemer vetvy 44 mm, objem zberného koša 60 l, technológia pomalobežného drviaceho valca

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Záhradný drvič konárov Riwall PRO RES 3044 B disponuje silným elektrickým motorom s výkonom 3 000 W dokáže spracovať vetvy s celkovým priemerom do 44 milimetrov, čím sa viac-menej vyrovnáva svojim konkurentom. Poteší až 60-litrový zberný kôš. Ten je priehľadný, vďaka čomu presne uvidíte, koľko miesta vám v ňom ostáva do potreby jeho vyprázdnenia. 

Valcový drvič konárov Riwall PRO RES 3044 B pracuje s drviacim ústrojenstvom uloženým v kovovom bloku, pričom pri svojej práci využíva technológiu pomalobežného drviaceho valca. To mu umožňuje pracovať rýchlo, a to aj pri vysokom výkone a otáčkach. Prítomný je aj ozubený valec, ktorý si dokáže vetvy sám vtiahnuť do stroja, čím minimalizuje riziko zranenia používateľa. No a v prípade, že v ňom ostane vetva zaseknutá, postačí zvoliť spätný chod a drviaci mechanizmus jednoducho uvoľniť. Nechýba elektronická ochrana proti preťaženiu motora, motorová brzda a LED kontrolka indikujúca stav samotného zariadenia.

Tento model drviča je pomerne pestrý aj z hľadiska využitých materiálov. Drviace ústrojenstvo je síce uložené v kovovom bloku a vystužené z oboch strán, o čosi menej už však poteší spracovanie opláštenia. Výrobca udáva v tomto prípade ako materiál netrieštivý plasť, z dlhodobých používateľských skúseností je však zrejmé, že k jeho poškodeniu skôr či neskôr príde. Aby ste sa mu snažili predísť v čo najvyššej možnej miere, na prenášanie drviča Riwall PRO RES 3044 využívajte prítomnosť dvoch veľkých kolies a robustného madla. Pri skladovaní nezabudnite zariadenie rozobrať, získate tak viac miesta. Mimochodom, rozmery samotného produktu dosahujú v tomto prípade hodnoty 57 x 46 x 93,5 centimetrov a váha sa zastavila na 27 kilogramoch. Ak teda hľadáte kompaktnejší model, dobrou voľbou pre vás bude drvič Fieldmann FZD 4020-E.

Pozitíva

Vysoký výkon
Veľká zberná nádoba

Negatíva

Opláštenie len z netrieštivého plastu

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 3 000 W ● Maximálny priemer vetvy: 44 mm ● Objem zberného koša: 60 l ● Rozmery: 57 x 46 x 93,5 cm ● Hmotnosť: 27 kg

Pre náročných

GTM GTS 900G

Benzínový pohon, výkon 7 300 W, max. priemer vetvy 80 mm, objem palivovej nádrže 6 l, nastavenie sklonu 80 °

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zariadenie GTM GTS 900G v sebe kombinuje všetko to, čo od poriadneho stroja očakávate. Monštruózny spaľovací motor dosahuje výkon 7 300 W, pričom ako palivo v ňom využijete bezolovnatý benzín. Na to, aby ste ho dokázali do zariadenia naliať dostatok, vám poslúži až 6-litrová palivová nádrž. Nadštandardné hodnoty ponúka drvič aj v ďalších smeroch. Zaujímavým je maximálny priemer vetiev na úrovni 8 centimetrov, pričom, samozrejme, platí, že konáre sú do tela zariadenia vťahované automaticky. Vhadzovací komín ponúka sklon 80 ° a jeho výška predstavuje 144 centimetrov. Vďaka tejto kombinácii sa môžete tešiť na efektívne rozdrvenie nízkych aj vysokých vetiev. 

Potešio nás celokovové spracovanie, stroj pôsobí skutočne kvalitne. Prítomné sú dve pogumované kolesá s priemerom 390 mm, určené na presúvanie stroja, v oboch prípadoch sú obdarené guľôčkovými ložiskami. Napriek tomu môže byť preprava záhradného drviča konárov GTM GTS 900G pre jedného používateľa pomerne komplikovaná. Rozmery sa zastavili na hodnotách 111 x 75 x 108 centimetrov. Kvalitné spracovanie si vybralo svoju daň aj na váhe, tá sa dostala na úroveň 133 kilogramov. Aj napriek tomu je zariadenie pomerne spratné a kompaktné, v čom mu dopomáha jeho premyslený dizajn. Vďaka motoru uloženému pod vstupným komínom je drvič možné relatívne jednoducho uložiť, pričom jeho rozobratie a následné poskladanie vám nezaberie viac ako 5 minút. 

Drvič konárov GTM GTS 900G je mimoriadne obľúbený aj medzi dlhodobými používateľmi. Tí si pochvaľujú najmä bezkonkurenčný výkon a kvalitu jeho spracovania, ale aj nenáročnú obsluhu, dobrú stabilitu pri práci a možnosť vyfukovania záhradného odpadu priamo na pristavený vozík. Miernou nevýhodou je krátke madlo, výsledkom čoho je pre jedného človeka skutočne problematická preprava. Zmieriť sa budete musieť aj s vysokou cenovkou. Jedným dychom je však potrebné dodať, že by ste drviču GTM GTS 900G len ťažko hľadali takéhoto výkonného konkurenta, ktorý by bol výrazne lacnejší.

Pozitíva

Nekompromisný výkon
Priemer vetiev až do 8 centimetrov

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Typ pohonu: Benzínový ● Výkon: 7 300 W ● Maximálny priemer vetvy: 80 mm ● Objem palivovej nádrže: 6 l ● Nastavenie sklonu: 80 ° ● Rozmery: 111 x 75 x 108 cm ● Hmotnosť: 133 kg

VeGA LSG 2812

Zariadenie 2 v 1, výkon 2 800 W, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 53 l

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model VeGA LSG 2812 vám poskytne hneď dve výhody – z na prvý pohľad zbytočného záhradného odpadu vyrobí v momente štiepky vhodné ako palivo do krbových kachlí, prípadne ho zmení na mulčovaciu kôru. To všetko dosiahne pomocou 90-milimetrového zubového valca a prítlačnej dosky, pričom o správny chod sa v tomto prípade postará 2 800 W elektromotor. Drviace nože s dĺžkou 70 milimetrov si poradia s konármi a vetvami s priemerom do 45 milimetrov, podobne ako Makita UD2500. Nesklame však masívna kovová konštrukcia chrániaca všetky podstatné vnútornosti. 

Drvič záhradného odpadu VeGA LSG 2812 má priehľadnú zbernú nádobu, systém automatického vťahovania vetiev, motorovú brzdu aj ochranu proti preťaženiu. V prípade, že sa vám niektorý z konárov v zariadení zasekne, jednoducho využite funkciu spätného chodu. Priemerne výkonný prístroj ponúka aj priemerné rozmery, tie sa zastavili na hodnotách 42,5 x 58,5 x 52 centimetrov. Najnižšia nie je ani hmotnosť 32 kilogramov, potešila nás prítomnosť dvoch prepravných kolies a praktického madla, ktoré uľahčujú manipuláciu s prístrojom.

Používateľov teší najmä prítomná technológia pomalobežného drviaceho valca, ktorá je príznačná tichou prevádzkou. Samotné zariadenie sa ľahko čistí a skladuje, miernou nevýhodou môžu byť plastové komponenty na jeho ochrannom plášti. Ak sa ich však chcete kompletne zbaviť, budete si musieť poriadne priplatiť. V takom prípade sa ako vhodná alternatíva ukazuje záhradný drvič konárov GTM GTS 900G.

Pozitíva

Vysoký výkon
Tichá prevádzka

Negatíva

Plastové komponenty na ochrannom plášti

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 800 W ● Maximálny priemer vetvy: 45 mm ● Rozmery: 42,5 x 58,5 x 52 cm ● Hmotnosť: 32 kg

Güde GH 2501

Výkon 2 500 W, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného vreca 45 l

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Güde GH 2501 cieli svojím vyhotovením, funkciami aj cenou na nenáročných používateľov, ktorí bojujú so záhradným odpadom len sporadicky a na malom priestore. Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na spoľahlivý elektrický motor s výkonom na úrovni 2 500 W. Zariadenie zvládne spracovať záhradný odpad a konáre s priemerom do 45 milimetrov, pričom výsledný produkt (štiepky alebo mulčovaciu kôru) zodpovedne zozbiera to zberného koša s objemom 45 litrov. Kôš je tentoraz vo forme vreca. 

Na výrobu boli použité lacné a menej odolné materiály, prakticky celý obvodový plášť je plastový. S hmotnosťou 10,3 kilogramov a rozmermi na úrovni 48 x 40 x 106 centimetrov je však zariadenie vhodné na uskladnenie v menších priestoroch a ľahšiu manipuláciu v hrboľatom teréne. Pri nej je nápomocná dvojica prepravných kolies a madlo, za ktoré môžete drvič jednoducho uchopiť. 

Pri pohľade na používateľské skúsenosti treba brať na zreteľ cenu samotného produktu. Aj napriek tomu, že ide o jeden z najlacnejších drvičov dostupných na slovenskom trhu, ponúka stále dobrý výkon a umožňuje spracovanie priemerne širokých konárov, vďaka čomu za svojou konkurenciou príliš neostáva. Miernou nevýhodou môže byť nekvalitne spracované telo a využitie zberného vreca. Ak sa tomu chcete vyhnúť, siahnite radšej po podobne kompaktnom modeli Fieldmann FZD 4020-E.

Pozitíva

Priaznivá cenovka
Priemerný výkon

Negatíva

Nekvalitné spracovanie

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Maximálny priemer vetvy: 45 mm ● Objem zberného vreca: 45 l ● Rozmery: 48 x 40 x 106 cm ● Hmotnosť: 10,3 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Hľadáte ten správny drvič záhradného odpadu a nevybrali ste si spomedzi hlavnej ponuky? Presne pre vás sme si pripravili zoznam 5 alternatívnych drvičov. Tie sa síce medzi hlavné recenzované produkty nevošli, avšak stále ponúkajú zaujímavé parametre, ktoré zaujmú vo viacerých ohľadoch. Každému z alternatívnych produktov sme venovali krátky popis, v ktorom sa snažíme spomenúť všetky prednosti daného zariadenia.

Dobrou voľbou pre vás môže byť mimoriadne tichý drvič Hecht 6284 XL s nožovou hlavicou. Disponuje zaujímavými parametrami na čele s výkonným 2 800 W elektromotorom, ktorý je schopný spracovať vetvy až do priemeru 4,5 centimetra. Výsledný materiál sa zachytáva v nadštandardne veľkom 60-litrovom zbernom koši, vďaka čomu sa nemusíte trápiť a zdržiavať s jeho častým vyprázdňovaním. Nechýba ani systém automatického vťahovania vetiev. Váha samotného zariadenia sa v tomto prípade zastavila na hodnote 25 kilogramov.

Ak sme pred malou chvíľou hovorili o tichej prevádzke, tá je doménou aj ďalšieho odporúčaného drviča. Model Güde GH 2800 Super Silent disponuje výkonným 2 800 W elektrickým motorom, ktorý nepresiahne ani pri najväčšej záťaži hlukovú hladinu 90 dB. Dokáže si pritom poradiť s pomerne hrubými vetvami, podľa používateľských skúseností hravo presiahne aj maximálny deklarovaný priemer 45 milimetrov. Prístroj si dokáže poradiť so zrezanými stromami, kríkmi, živým plotom aj koreňmi, používateľ si pritom môže zvoliť výstupnú veľkosť štiepok. Nechýba ani kvalitné kovové spracovanie a zberný kôš na rozdrvený materiál.

Jednou z alternatívnych možností na kúpu je aj drvič Wolf-Garten SDE 2800 EVO. V útrobách skrýva 2 800 W elektromotor, ktorý sa dokáže spolu so systémom dvojitého otočného nožového drvenia postarať o konáre o maximálnom priemere 45 milimetrov. Nechýba brzda motora, robustný zberný box či istič proti samospusteniu v prípade výpadku elektrického prúdu. To všetko sa podpísalo na váhe. Tá je preto v porovnaní s konkurentmi o čosi vyššia a dostala sa na hodnotu rovných 30 kilogramov.

Drvič konárov AL-KO Easy Crush LH 2810 nás zaujal svojím valcovým systémom drvenia, elektrickým motorom so silou 2 800 W, automatickým vťahovaním konárov, aj zberným košom s objemom 48 litrov. Samotné zariadenie zvládne spracovať vetvy s priemerom 4 centimetre, pričom integrovaný zatvárací kontakt sa postará o vašu maximálnu bezpečnosť počas prevádzky. Drvič sa radí do kategórie zlatej strednej triedy, čomu zodpovedá aj jeho plastovo-nerezové vyhotovenie a konečná váha na úrovni 29 kilogramov.

Model Stihl GHE 250 je poháňaný štandardným elektrickým motorom s výkonom 2 500 W. Jeho veľkou výhodou je dlhý vhadzovací lievik, ktorý si samočinne vtiahne všetko, čo mu ponúknete. Dávajte si pozor, aby maximálny priemer konárov nepresiahol hodnotu 3 centimetrov. V tomto smere je tak drvič za konkurentmi mierne pozadu, avšak vďaka protihlukovej izolácii zvládne spracovať v tichosti aj ten najtvrdší materiál. Hmotnosť dosahuje 27 kilogramov, prítomné sú dve pogumované kolesá a prepravné madlo.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere záhradného drviča nie je dôležité hľadieť len na cenu či technické špecifikácie, rovnako dôležitou je spotrebiteľská spokojnosť. Aj preto sme sa rozhodli náš porovnávací test doplniť o zoznam najpredávanejších drvičov záhradného odpadu na slovenskom trhu. Dáta čerpáme z vyhľadávača a porovnávača cien Heureka.sk, pričom rebríček pravidelne dopĺňame a aktualizujeme, a to tak, aby ponúkol vždy reálny pohľad na najpredávanejšie drviče na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Riwall Pro RES 3044 B 5* Zobraziť produkt
Riwall Pro RES 3044 5* Zobraziť produkt
Riwall PRO RES 2545 5* Zobraziť produkt
Makita UD2500 5* Zobraziť produkt
Güde GH 2800 5* Zobraziť produkt

Orientovať sa v širokej ponuke záhradných drvičov je takmer nemožné. Náš podrobný návod vám poradí, ako postupovať pri výbere drviča konárov. Nájdete v ňom šetky podstatné parametre, aby ste sa vyhli kúpe neefektívneho alebo zbytočne drahého zariadenia. Čo by teda pri kúpe vašej pozornosti ujsť rozhodne nemalo?

Ako vybrať drvič konárov

 • Rozdiely medzi drvičom a štiepkovačom
 • Najčastejšie typy pohonu
 • Výkon motora
 • Objem zbernej nádoby na odpad
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Rozmery a váha
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Nezameňte si drvič so štiepkovačom

Hoci sa môžu zdať na prvý pohľad totožné, ich princíp je odlišný. Predovšetkým laici a záhradkári-začiatočníci však môžu mať s ich rozlišovaním v úvode problém. V čom teda spočíva najväčší rozdiel medzi drvičom konárov a štiepkovačom? 

V prvom prípade je to spôsob ich práceDrvič konárov spracováva záhradnú zmes pomocou prítomných nožov, pričom výsledkom je drobná drť zachytávajúca sa štandardne v zbernom koši samotného prístroja. Štiepkovače (pozor, nejde o štiepkovače/štiepače, ktoré drevo spracovávajú polená) zasa pracujú na princípe rezného kotúča, respektíve valcovej frézy. Výsledný produkt nie je taký jemný, hovoríme o štiepkach veľkých približne 2 – 3 centimetre. Zatiaľ čo spomínaný mulč poslúži predovšetkým pri práci na záhrade, o čosi väčšie štiepky môžete využiť nielen na prevzdušnenie kompostu, ale aj na rozkúrenie krbových pecí. Výhodou štiepok je ich dobrá skladovateľnosť, menší obsah vody po ich vyschnutí a fakt, že po spálení z nich ostáva neporovnateľne menej popola.

Nožový, valcový či šnekový mechanizmus drvenia?

 • Nožový mechanizmus: Aby sme si dokázali najlepšie popísať činnosť nožového mechanizmu v drviči, prirovnajme si ho ku kuchynskému mlynčeku. Pôvodný produkt je vo výsledku rozomletý na jemnú drť, v tomto prípade na mulč. O všetko sa starajú nože upevnené na kotúči – v niektorých prípadoch pohyblivé, v iných zasa statické. Tie vo vysokej rýchlosti rozsekajú záhradný odpad. Miernou nevýhodou drvičov sú pomerne silné vibrácie pri ich práci. Samotné zariadenia sú aj relatívne hlučné, štandardne produkujú hladinu hluku na úrovni 100 dB.
 • Valcový mechanizmus: Takýto mechanizmus si poradí aj so silnejšími vetvami s primerom okolo 4 cm, vytvorí z nich štiepky s veľkosťou 1 až 3 cm. Najčastejšie ide o mechanický valec pracujúci na pomalých otáčkach, zriedkavejšie sa stretnete s mechanizmom s frézovacím valcom alebo s turbínovým systémom. Drvič s valcovým mechanizmom produkuje menej vibrácií a je aj menej hlučný – do 90 dB.
 • Šnekový mechanizmus: Ojedinele sa môžete na trhu stretnúť aj s takzvaným šnekovým mechanizmom spracovania dreva. Vo väčšine prípadov ním disponujú profesionálne prístroje určené na prípravu peliet, teda paliva vyrábaného lisovaním drevených pilín pri veľkom tlaku a vysokej teplote. V domácnosti zasa využijete šnekový systém pri spracovaní hrubších konárov a vetiev, keďže efektívne bráni ich zaseknutiu vo vnútri zariadenia. Naopak, takýto spôsob drvenia je nevhodný na mäkké zložky (napríklad trávu alebo lístie), s ktorými si nedokáže poradiť.
 • Kombinovaný spôsob (drvič a štiepkovač): V prípade, že by ste vo vašej záhrade využili služby drviča konárov a zároveň aj štiepkovača, nemusíte siahnuť po dvoch objemných prístrojoch. Vybraní výrobcovia prišli na trh s hybridnými zariadeniami, v ktorých je možné drviacu (mulčovaciu) hlavu jednoducho vymeniť. Výsledkom je vždy iný produkt vhodný na ďalšie použitie. V prípade kombinovaného spôsobu spracovania dreva musíte počítať s výrazne vyššou obstarávacou cenou pri kúpe zariadenia.

Drvič konárov s nožovým mechanizmom drvenia

Vo väčšine prípadov sa káblom nevyhnete

Pri práci v záhrade je akumulátor často nedostačujúci. Jeho najväčšou nevýhodou je, že nedokáže vypracovať dostatočný výkon. A v prípade, že to aj dokáže, je limitovaný výdržou batérie na jedno nabitie. Aj preto sa s ním v segmente drvičov konárov s najväčšou pravdepodobnosťou nestretnete. Jednou z možností je teda napájanie z elektrickej siete. Ak patríte medzi náročných používateľov, dobrou voľbou môže byť aj spaľovací agregát, štandardne pritom benzínový motorVýkon sa zvýši, spolu s ním sa zvýši aj ekonomická a ekologická spotreba a v neposlednom rade aj hlučnosť. 

Samostatným typom drvičov konárov sú zariadenia, ktoré je možné pripojiť na hriadeľ traktora. V takom prípade využívate motor ťažného stroja a samotný drvič už vlastný pohon nepotrebuje. Tento spôsob napájania je vhodný pre poľnohospodárov, prípadne lesníkov s ťažko dostupnými lokalitami. Výhodou je ich kvalitnejšie a odolnejšie spracovanie, vďaka čomu si dokážu poradiť aj s hrubšími konármi a menšími kmeňmi.

Základom je dostatočný výkon

Na to, aby mohol drvič konárov efektívne pracovať, potrebuje dostatočne výkonný motor. Ten je často kameňom úrazu. Priamo totiž rozhoduje o tom, aké hrubé vetvy dokáže zariadenie rozdrviť. Najčastejšie sa na trhu stretnete s elektrickými drvičmi o výkone 2 500 – 3 000 W. Takéto zariadenia sú plne postačujúce na bežné použitie v záhrade a hravo si poradia s priemerom vetvy do 4 centimetrov. Naopak, výkon pod 2 000 W výrazne zníži aj hrúbku konárov, ktoré dokáže drvič spracovať. V takom prípade hovoríme skôr o rozmedzí 1 – 2 centimetrov. Navyše, úzke konáriky s hrúbkou pod 1 centimeter prepadnú často cez nože nespracované a do stroja ich budete musieť vkladať opakovane. 

Výkon nad 2 500 W je už možné považovať za nadštandardný. Znamená, že s ním vysoko stúpa aj hrúbka konárov, s ktorými si dokáže zariadenie poradiť. V takýchto prípadoch môžete počítať s rozdrvením vetiev s hrúbkou 5, 7 a aj 9 centimetrov. Ak plánujete spracovanie dreva nad 10 centimetrov, siahnite skôr po kvalitnom benzínovom agregáte. Opäť však musíte počítať s vyššou spotrebou, a teda aj vyššími nákladmi na prevádzku.

Zberný kôš vám uľahčí prácu

Na trhu sú vo všeobecnosti dostupné dva typy drvičov konárov – tie, ktoré zberným košom disponujú a také, ktoré vyhadzujú drvinu na zem. V prvom prípade je potrebné vopred zvážiť, aké množstvá drevín budete spracovávať. Je nepísaným pravidlom, že čím väčšiu zbernú nádobu si pri kúpe drviča zvolíte, tým lepšie urobíte. Vo všeobecnosti platí, že ak siahnete po koši s objemom od 40 do 60 litrovplne postačí vašim potrebám a s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne aj menšiu či väčšiu rezervu. Vyberať by ste si mali z kvalitne spracovaných nádob, ktoré zvládnu aj prípadné nešetrné zaobchádzanie. Naopak, ak nakupujete zariadenie bez zberného koša, overte si aspoň sklon, v akom z neho drvina vypadáva. Využiť môžete napríklad pristavený fúrik či inú nádobu. Odporúčame vám vyhnúť sa produktom, ktoré rozdrvenú zmes odhadzujú priamo na zem. V konečnom dôsledku ju totiž budete musieť upratať, čo pre vás znamená ďalšiu prácu navyše.

Drvič konárov so zberným košom

Prepravné kolesá, vymeniteľné nože a spätný chod by nemali chýbať

Ponuka je pestrá a možnosti široké. Prečo preto nesiahnuť po zariadení, ktoré nám popri svojej primárnej funkcii ponúkne aj niekoľko ďalších zaujímavých v cene produktu?

 • Spätný chod: Hoci ide o jednu zo základných funkcionalít pri spracovaní dreva, nie je možné ju považovať za štandard – najmä v prípade lacnejších drvičov. Stará sa o bezproblémový chod zariadenia. V prípade, že sa v ňom drevná zmes, konár či vetva zasekne, motor sa automaticky zastaví a po opätovnom spustení zvolí tzv. reverzný chod. Vďaka tomu vám umožní konár jednoducho vytiahnuť a systém opäť odblokovať. V prípade, že váš drvič spätným chodom nedisponuje, pripravte sa na potrebu manuálneho odstraňovania zaseknutých vetiev.
 • Poistka proti prehriatiu a samospusteniu: Aby sa drvič neprehrial a neriskovali ste jeho trvalé poškodenie, mal by disponovať poistkou proti prehriatiu motora. Tá zariadenie vypne a počká na jeho dostatočné vychladnutie. Nepochybne oceníte aj poistku proti samospusteniu, a to najmä v prípade elektrického napájania. Ak vám vypadne prúd, zariadenie jednoducho ostane vypnuté a bude čakať na váš ďalší pokyn.
 • Vymeniteľné nože: Ideálne je, ak sú priamo súčasťou balenia. V takom prípade môžete ušetriť v prípade poškodenia pôvodných kusov aj niekoľko desiatok eur. V každom prípade si dajte pozor na to, aby možnosť výmeny nožov v zariadení neabsentovala úplne. V opačnom prípade riskujete potrebu výmenu celého stroja, čo bude znamenať opätovné výdavky v stovkách eur.
 • Prepravné kolieska a madlo: Hoci sa môžu javiť ako samozrejmosť, nie je to tak. Navyše, nie sú kolesá ako kolesá. Ich veľkosť si vyberajte vždy priamo úmerne veľkosti a váhe samotného drviča. Majte na pamäti, že veľkosťou v tomto prípade nič nepokazíte – čím väčšie kolesá, tým lepšie. Ideálnou voľbou sú pogumované kolesá, prípadne kolesá s pneumatikami. Tie si totiž dokážu najlepšie poradiť s hrboľatým terénom či mokrým trávnikom. Pri výbere drviča nezabúdajte ani na madlo, pomocou ktorého budete zariadenie tlačiť či ťahať. Malo by byť dostatočne dlhé a odolné.
 • Plunžer: Alebo tiež „vtláčadlo“. Spravidla ide o plastovú pomôcku, ktorou môžete konáre a záhradný odpad jednoducho natlačiť do vnútra drviča. Je nevyhnutnosťou v prípade, že drvič nedisponuje systémom automatického vťahovania odpadu. Ak ním aj disponuje, plunžer je vždy príjemným bonusom. Neváhajte sa obzrieť aj po jeho drahšej kovovej verzii, ktorá dokáže na nože vytvoriť väčší tlak.

Na drvič si vyčleňte dostatok miesta

Daňou za vysoký výkon je aj robustné telo. Všetko sa začína motorom, a to či už elektrickým alebo benzínovým. Ak si k nemu pripočítame skelet, zbernú nádobu či príslušenstvo, dostávame sa na hodnotu niekoľkých desiatok kilogramov. Štandardne sa váha v segmente drvičov konárov pohybuje v rozmedzí od 20 do 50 kilogramov. Samozrejme, dostupné sú aj produkty vážiace 10 či 15 kilogramov. V takom prípade musíte spravidla počítať s výrazne jednoduchšou pohonnou jednotkou, a teda aj nižším výkonom. S klesajúcou váhou klesá aj kvalita spracovania, oceľ je často nahrádzaná plastom. Opačným extrémom sú drviče konárov s váhou nad 50 kilogramov. Štandardne ide o profesionálne zariadenia určené do priemyselnej výroby, svoje miesto si môžu nájsť aj vo väčšej záhrade alebo v dielni náročného kutila.

Drvič konárov s plunžerom

Drviče konárov nie sú príliš priaznivé ani z hľadiska rozmerov. Tie bývajú značne individuálne a odvíjajú sa od konkrétneho továrenského spracovania. Kompaktné modely štandardne neprekračujú hodnoty 50 centimetrov, profesionálne zariadenia zasa môžu merať na výšku pokojne aj vyše metra. Ešte pred kúpou je preto dôležité sa zamyslieť, kde budete drvič konárov uskladňovať. Kvalitnejšie stroje disponujú možnosťou rýchlej demontáže, vďaka ktorej ich je možné rozložiť a opäť zložiť v priebehu niekoľkých minút. To nepochybne oceníte v prípade stiesnených priestorov garáže alebo pivnice.

Šetriť sa neoplatí, lacné drviče neprekvapia

Drvič konárov nepatrí rozhodne medzi záhradných spoločníkov, ktorých by ste pri práci využívali denne. Radí sa medzi produkty, pri ktorých zohrávajú zodpovedný výkon a vysoká kvalita spracovania rozhodujúcu úlohu. Žiaľ, často sa to prejavuje aj na cene. Najlacnejšie drviče sú na trhu dostupné už od 100 eur. V prípade takýchto lacných produktov musíte počítať s výrazne obmedzenou funkcionalitou a výkonnosťou. Najlacnejšie drviče konárov sú vhodné na občasné použitie na menšej záhrade, spracovať zvládnu len najtenšie vetvičky. 

Zlatú strednú triedu zastupujú drviče konárov v približnej cenovej relácii od 100 do 500 eur. V tejto kategórii si už je možné vyberať medzi elektrickým a benzínovým agregátom, pričom voliť môžete aj na základe požadovaných vlastností či príslušenstva. Štandardom je výkon aspoň 2 500 W a možnosť spracovania konárov o hrúbke 4 – 5 centimetrov. Drvič konárov v tejto triede by mal disponovať funkciou automatického vťahovania a dostatočne veľkou zbernou nádobou. 

V prípade, že nie ste ochotní akceptovať žiadne kompromisy, siahnuť budete musieť po profesionálnom drviči konárov v cene od 500 eur. Štandardom v tejto triede je celokovové spracovanie, mimoriadne vysoký výkon a možnosť spracovania konárov hrubých až do 10 centimetrov.

Trhu vládnu veľkí hráči Bosch, Makita, Riwall či Güde

Počet záhradných drvičov konárov neustále narastá a spolu s nimi pribúdajú na trhu stále noví producenti. Dobrou voľbou môže byť drvič konárov z dielne japonskej spoločnosti Makita alebo Bosch. Obe značky sú kvalitné a aj dobre hodnotené zo strany používateľov. Dostupné sú za priaznivú cenu a ponúkajú slušný výkon. K obľúbeným výrobcom patria aj Riwall, Al-ko, Güde či Fieldmann, ktorý ponúka cenovo dostupné produkty. K drahším značkám sa radia Stiler, Lumag a GTM, ktoré však v bežnej záhrade pravdepodobne nevyužijete.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste v našom porovnávacom teste odpovede na všetky vaše otázkyZaujíma vás v súvislosti s nákupom alebo funkciou záhradných drvičov konárov ešte niečo? Nezabudnite sa nás na to opýtať v sekcii otázok a odpovedí. Spoločne tak pomôžeme ďalším potenciálnym spotrebiteľom, ktorí sa pre kúpu možno práve rozhodujú.  

Do drviča môžete hádzať prakticky všetok záhradný odpad. S čím si drvič neporadí, to v konečnom dôsledku vylúči ako nespracované. Vo všeobecnosti je však odporúčané využívať ho na drvenie orezaných konárov, popadaných vetvičiek či koreňov a iného drevnatého materiálu. Výsledkom je drevná zmes vhodná na použitie pri prácach na záhrade.  

V prvom rade je potrebné sa zamyslieť nad tým, ako často a na akej ploche budete drvič konárov používať. V prípade priemerne častého využitia na štandardnom pozemku či záhrade by ste mali siahnuť po zariadení s výkonom aspoň 2 500 W. V takom prípade sa môžete rozhodovať medzi elektrickým a spaľovacím motorom. Zabúdať by ste nemali na systém automatického vťahovania drevín, tepelnú poistku či ochranné prvky. Svoj nový drvič si vyberajte aj podľa kvality továrenského spracovania, v prípade možnosti sa pokúste vyhnúť lacnejším plastovým vyhotoveniam.  

Údržba je síce nenáročná, napriek tomu si však vyžaduje zodpovedný prístup. Zariadenie by ste mali po každom použití očistiť od zvyškov drevnej zmesi. Skontrolovať nezabudnite ani stav jeho nožov, ktoré je po sezóne potrebné prebrúsiť alebo vymeniť. V prípade, že nebudete zariadenie dlhší čas používať, uskladnite ho na mieste so stálou teplotou a prekryte ho plachtou alebo dekou. Minimalizujete tak riziko poškodenia mäkkých plastových častí vplyvom slnka.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Riwall PRO RES 3044

od 146,99 €
Valcový drvič konárov Riwall PRO RES 3044 praktický pomocník pre drvenie záhradného odpadu, ako sú konáre prerezaných stromov alebo živých...

Riwall PRO RES 3044 B

od 194,00 €
Valcový drvič konárov Riwall PRO RES 3044 praktický pomocník pre drvenie záhradného odpadu, ako sú konáre prerezaných stromov alebo živých...

Makita UD2500

od 183,87 €
Výkonný elektromotor 2500 W Veľmi jednoduché ovládanie Automatický bezpečnostný anti-blok systém Možnosť prepnutia smeru chodu stroja...

Riwall PRO RES 2545

od 96,90 €
Nožový drvič konárov Riwall PRO RES 2545 praktický pomocník pre drvenie záhradného odpadu, ako sú konáre prerezaných stromov alebo živých plotov,...

Fieldmann FZD 4010-E

od 94,00 €
Práca v záhrade bude ľahšia vďaka elektrickému záhradnému drviču značky Fieldmann. Prístroj je vybavený elektromotorom s vysokým príkonom a...

Fieldmann FZD 5015-E

od 189,90 €
Vysoko výkonný elektrický štiepkovač značky Fieldmann si hravo poradí s drvením záhradného odpadu. Prístroj obsahuje elektromotor s príkonom 2 800...

Bosch AXT 25 TC 0.600.803.300

od 420,00 €
Rozdrví všetko na krátke a malé kúsky. Univerzálna: nový systém „Turbine Cut“ garantuje extrémne rýchlu priepustnoť materiálu, či už mäkkého...

Hecht 6285 XL

od 190,10 €
HECHT 6285 XL je elektrický drvič vybavený ozubeným valcom. Vďaka tomu sa jedná o tichý stroj, ktorý si sám dobre naťahuje drvený materiál. S...

Fieldmann FZD 4020-E

od 122,00 €
Pre jednoduché spracovanie vetví alebo iného záhradného odpadného materiálu je tu záhradný drvič českej spoločnosti Fieldmann. Výkon 2 500 wattov...

Güde GH 2800 Super Silent

od 215,88 €
Elektrický drvič konárov predstavuje ekologický, rýchly a efektívny spôsob likvidácie rôzneho záhradného odpadu. Rozdrvíte s ním drevnatý...

Stihl GHE 135 L

od €
Nízkootáčkový záhradný drvič, kompaktný, ergonomické. Práca je vďaka ich nízkej rýchlosti drviacieho valca obzvlášť tichá. Schopný drviť konáre s...

Güde GH 2501

od 115,00 €
drvič záhradného odpadu • výkon 2 500 W • drvenie pomocou nožov • maximálna hrúbka vetvy 45 mm • rám z oceľových rúrok • samočinné vťahovanie •...

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(89.2%)

Komentáre
Andrej 17.Jan.2022

S drvičom Makita UD2500 mám zatiaľ len pozitívne skúsenosti. Drví presne ako má a kvalita nadrvenej masy je podľa mojich očakávaní. Vyzdvihujem tichý chod, jednoduchosť prístroja, veľký kôš, silný motor aj elektroniku chrániacu preťaženie, pretože je tu trikrát spätný chod a až potom sa vypne. Drví v pohode aj suché konáre tvrdých drevín do maximálneho priemeru a zvyknem tam dávať spolu s konármi aj trávu a malé halúzky. Všetko pekne rozdrví.

Odpovedať

Kamil 18.Jan.2022

Bosch AXT 25 TC je úplne skvelý pomocník, na ktorého nedám dopustiť. Je ťažký na premiestňovanie, ale inak je super. Povedal by som, že tento model drví kvalitnejšie než jeho predchodca, ktorého som tiež mal. Ak to porovnám s konkurenciu, nie je mu čo vytknúť, no cena, samozrejme, zodpovedá kvalite, ale určite sa oplatí investovať. Drví rýchlo a rozdrví všetko, čo mu dám. Plusom je, že sa dobre čistia drviace nože a tiež spätný chod pri zahryznutí.

Odpovedať

Tibor 18.Jan.2022

Z mojej strany spokojnosť s drvičom Fieldmann FZD 4020-E, za tie peniaze je to dobrá vec. Nie je však vhodný na tenké prúty, mám skúsenosť, že napríklad vŕbu namotáva okolo šrauba a upcháva sa. Na iné dreviny zatiaľ v pohode. Vyhadzovací otvor je menší, ale ok. Pri upchatí treba vyčistiť a potom frčí ďalej. Plusom je, že sa s ním dobre manipuluje a že pri preťažení sa sám vypne.

Odpovedať

Zdeno 18.Jan.2022

Riwall PRO RES 3044 B je môj každoročný pomocník pri väčšom množstve orezaných konárov. Funguje v poriadku a oproti môjmu staršiemu drviču je tento tichší. Silný motor v pohode spracuje aj 3 cm konáre, podľa výrobcu mi mal zvládnuť aj 4 cm, ale to som zatiaľ neskúšal. Časom sa ukáže, ako dlho vydrží drviaci valec a prítlačná doska. Mínusom je vyššia prístroja, ale zas aspoň je stabilný pri práci.

Odpovedať

Vierka 20.Jan.2022

Som nadšená z drviča Fieldmann FZD 4010-E. Je síce trocha hlučnejší, ale to mi nevadí, lebo to nemá vplyv na prácu. Drvič je ľahký, dobre skladovateľný a za výhodnú cenu. Teším sa, že už nemám problém so záhradným odpadom a ľutujem, že som si takýto prístroj nekúpila skôr. Odporúčam ho do menších záhrad. Dokáže spracovať aj hrubšie konáre.

Odpovedať

Ferdinand 26.Jan.2022

GÜDE GH 2501 94372 má výkonný motor, čomu zodpovedá aj hlučnosť prístroja, tá je vyššia, než som pôvodne očakával. Nože by bolo vhodné ešte viac naostriť, no drvenie konárov je dobré. Vyzdvihujem jednoduchú obsluhu, dobrú cenu a uľahčenie práce. Vetvy podrví na malé kúsky, neupcháva sa a údržba prístroja je jednoduchá. Drvenie je pomalšie, ale to mi nevadí. Pre nenáročných používateľov ho odporúčam.

Odpovedať

Leo 08.Feb.2022

Riwall PRO RES 2545 ma presvedčil na kúpu vďaka dobrej cene. Ovládanie je jednoduché a stroj funguje ako má. Celkovo je kvalitne spracovný, takže splnil moje očakávania. Zatiaľ som s ním často nepracoval, takže jeho životnosť preverí až čas. Bezproblémovo si poradil aj s vetvičkami z vianočného stromčka. Vadí mi v podsatate len krátky napájací kábel.

Odpovedať

Silvester 14.Feb.2022

Prístroj GTM GTS 900G mi poskytuje nekompromisný výkon, preto mi nevadí ani vysoká obstarávacia cena. Môžem sem vkladať vetvy až do priemeru 8 centimetrov. Pre mňa je to dokonalý drvič konárov, ktorý je kvalitne spracovaný a navyše sa jednoducho obsluhuje.

Odpovedať

Erik 26.Feb.2022

Stihl GHE 135 L je jednoduchý a pomerne lacný drvič. Použité boli najmä plasty, no napriek tomu nepôsobia chatrne. Spĺňa moje očakávania a potreby.

Odpovedať

Viktor 25.May.2022

Bosch AXT 25 TC je tichý a rozdrví všetko, nemá žiadnu chybu. Napriek vysokej cene, kúpu neľutujem. Prístroj je robustný a je pravda, že aj trocha ťažký. Práca je však hotová rýchlo. Myslím, že tento prístroj dokonca vyhral dTest. Je to fakt žrút konárov.

Odpovedať

Juro 17.Aug.2022

Drvič Güde GH 2800 Super Silent je tichý a dokáže rozdrviť aj hrubšie konáre. Vadí mi, že návod na montáž je nezrozumiteľný a obrázky nesedia s textom. Mínusom je aj ťažkopádne vyberanie nádoby na podrvené konáre. Inak je drvič rýchly, ostrý a bezpečný. Za tú cenu je to šikovný nástroj.

Odpovedať

Dušan 17.Oct.2022

Makita UD2500 drví ako má a kvalita nadrvenej masy je presne podľa očakávania. Prístroj má tichý chod a spolu s konármi tam dávam aj trávu a všetko, čo je po ruku. Napríklad malé halúzky. Prístroj ako taký je stopercentný, výhrady mám len voči zbernému košu. To otváranie a zatváranie koša je katastrofálne. Ide to len hrubou silou. Plusom je cena a jednoduchosť.

Odpovedať

Peter 17.Nov.2022

Stihl GHE 135 L spĺňa moje očakávania a potreby. Má kolieska pre ľahší prenos a elektrický pohon. Plusom je zberný vak s dostatočnou kapacitou. Výkon 2300 W je pre moje potreby dostatočný. Rýchlosť rezu 40 otáčok za minút je tiež fajn. Tento záhradný drvič odporúčam pre jeho kompaktnosť a dobré ergonomické vlastnosti. Vďaka nízkej rýchlosti drviaceho valca je prístroj veľmi tichý. Zberný vak alebo skôr box je priehľadný, preto vidno, kedy ho treba vyprázdniť. Pojme až 60 litrov drvného materiálu. Chod je reverzný.

Odpovedať

Václav Krajník 08.Jun.2023

Jediný problém ktorý pri drvičoch riešim je, že sa pri olistených konároch upchávajú. Robí to drvič ktorý je šnekový ale ani ten nieje často úspešný napríklad pri drvení viniča na jar - keď sa vinič strihá. Hľadám teda drvič ktorý jednoducho povedané drví zelenú hmotu, ale aj drevo do samozrejme hrúbky primeranej.

Odpovedať