Kombinované kočíky

Najlepšie kombinované kočíky 2024 + recenzie

Ako vybrať ten najlepší kombinovaný kočík? Veríme, že odpoveď na túto otázku nájdete v našom teste, v ktorom sme zhodnotili a porovnali niekoľko desiatok modelov. Okrem víťaza, ktorým sa stal kombinovaný kočík Joolz Day+, sme pre vás vybrali a zrecenzovali i ďalšie zaujímavé produkty od renomovaných výrobcov a v závere nášho testu sme si pripravili podrobný návod na výber kombinovaného kočíka.

Publikované: 18.05.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Aký kombinovaný kočík kúpiť

V našich recenziách kombinovaných kočíkov sme sa venovali všetkým dôležitým parametrom vrátane tých najmenších detailov. Na ich preskúmanie preto budete potrebovať pár minút času. Ak je však čas práve tým, čo nemáte, pripravili sme si pre vás aj rýchly prehľad, v ktorom sa dozviete tie najdôležitejšie informácie o 3 TOP modeloch z nášho testu.

Názov Hodnotenie Detail
Joolz Day+ 5* Zobraziť produkt
CAM Dinamico Smart 5* Zobraziť produkt
Kinderkraft 3v1 Xmoov 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Joolz Day+

Joolz Day+

Kombinovaný kočík 2v1, štvorkolesový, od narodenia do 3 rokov, hmotnosť cca 13 kg, otočná športová nadstavba.

Zobraziť viac info

Joolz Day+ je jednoducho výborný a kvalitný kombinovaný kočík z kategórie 2v1 pre náročných rodičov, ktorý je určený od narodenia dieťatka do veku okolo 3 rokov. Je vhodný do mesta aj terénu, má otočnú nadstavbu, sedadlo spolu s opierkou môžete jednoducho polohovať a je vybavený skutočne štedrým úložným priestorom. Kombinovaný kočík Joolz Day+ nie je najlacnejší, ak si však potrpíte na detaily, kvalitné prevedenie a dizajn, ide o výbornú voľbu.

Cenový trhák
Kinderkraft 3v1 XMOOV

Kinderkraft 3v1 XMOOV

Kombinovaný kočík 3v1, štvorkolesový, od narodenia do 22 kg, hmotnosť 17,5 kg, otočná športová nadstavba.

Zobraziť viac info

Kinderkraft 3v1 XMOOV odporúčame všetkým rodičom, ktorí hľadajú lacný kombinovaný kočík s výbornými vlastnosťami a bohatým príslušenstvom. Spája v sebe klasický a športový kočík a aj detskú autosedačku. Tento model s vysokou nosnosťou, výbornými bezpečnostnými i praktickými funkciami je vhodný výhradne do mestského prostredia, čo mu však vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu odpúšťame.

Náš TIP
Noordi Fjordi 2v1

Noordi Fjordi 2v1

Kombinovaný kočík 2v1, štvorkolesový, od narodenia do 15 kg, hmotnosť cca 13,5 kg.

Zobraziť viac info

Kombinovaný kočík Noordi Fjordi 2v1 je vhodný na rovné povrchy aj do náročnejšieho terénu. Ide o trošku ťažší, avšak jednoducho zložiteľný kúsok, ktorý môžete využívať od narodenia do cca 3 rokov (15 kg). Celkové prevedenie je kvalitné, poteší pekný dizajn aj pohodlie a bezpečnosť, ktoré ponúka vášmu drobcovi.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Na začiatku recenzovania vybraných kombinovaných kočíkov sme si museli stanoviť metodiku, podľa ktorej sme následne hodnotili jednotlivé parametre, ale i celkový dojem z daných modelov. Zamerali sme sa najmä na tie vlastnosti, ktorésúvisia s praktickou stránkou, pohodlím, bezpečnosťou a obstarávacou cenou.

Univerzálnosť a funkčnosť
Celková kvalita a odolnosť
Bezpečnostné funkcie
Praktické funkcie
Jednoduchosť ovládania a skladania/rozkladania
Pomer cena – kvalita
Príslušenstvo
Množstvo úložného priestoru

Vzhľadom na extrémne širokú ponuku trhu nebolo do nášho testu kombinovaných kočíkov jednoduché vytipovať len niekoľko modelov. Po dlhom premýšľaní, hodnotení a porovnávaní sme však pre vás vybrali zástupcov rôznych cenových kategórií, ktorí disponujú veľmi dobrými vlastnosťami. Zároveň sme sa snažili zamerať na ponuku menej i viac známych, ale overených výrobcov, ako je Joolz, Kinderkraft, Petite&Mars či Noordi, pri ktorých nie je potrebné pochybovať o kvalite. Dostupné modely sme hľadali prostredníctvom databázy portálu Heureka.sk, ale takisto priamo u predajcov Buggies.sk, Feedo.sk, Babyplace.sk alebo Svetkocikov.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie kombinovaných kočíkov

Naše recenzie kombinovaných kočíkov nie sú ovplyvnené výrobcami ani predajcami. Snažili sme sa čo najlepšie a najobjektívnejšie zhodnotiť všetky zásadné parametre, na základe recenzií a skúseností zohľadniť obľúbenosť jednotlivých modelov medzi spotrebiteľmi a v neposlednom rade sme prihliadali aj na predajnú cenu. Subjektívnemu hodnoteniu sme sa, logicky, úplne nevyhli, preto je jasné, že nemusíte súhlasiť s každučkým písmenkom v našich recenziách. Veríme, že vám poskytneme čo najpravdivejší pohľad na každý z hodnotených kombinovaných kočíkov.

Víťaz testu

Joolz Day+

Kombinovaný kočík 2v1, štvorkolesový, od narodenia do 3 rokov, hmotnosť cca 13 kg, otočná športová nadstavba.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Joolz Day+ je model 2v1, určený od narodenia do veku okolo 3 rokov, pričom, doslova, rastie spolu s dieťatkom. Kočík pozostáva z podvozku, hlbokej vaničky na ležanie pre najmenšie detičky a športového sedadla, ktoré môžete využívať od cca 6 mesiacov, resp. od chvíle, keď vaša ratolesť udrží hlavičku vo vzpriamenej polohe.

Sedadlo je polohovateľné v 3 polohách – ľah, poloľah, sed. Integrovaná opierka na nohy je polohovateľná taktiež v 3 stupňoch, no a do tretice tu máme výškovo nastaviteľný 5-bodový bezpečnostný popruh s mäkkým čalúnením. Veľkým benefitom sedadla je možnosť jeho otočenia, presnejšie, zacvaknutia v smere alebo v protismere jazdy.

Hlbokú vaničku pre najmenších drobcov označujeme za veľmi pohodlnú. Prvým plusom je jej vetranie. Odzipsovateľnú zónu zo sieťoviny, ktorá spĺňa aj funkciu okienka, cez ktoré môže vaše dieťa sledovať svet okolo seba (pri ležaní na brušku), nájdete na zadnej strane vaničky. Za ďalšie výrazné pozitívum pokladáme hypoalergénny matrac, ktorý zároveň spĺňa úlohu ochrany hlavičky.

Veľká strieška je v tejto cenovej kategórii kombinovaných kočíkov samozrejmosťou. Aj na nej môžete odzipsovať textilnú vrchnú časť takmer do polovice, čím vznikne veľké vetranie. Striešku je možné predĺžiť o slnečnú clonu, ktorú v prípade potreby pohodlne pripnete na spodnú stranu striešky.

Kočík Joolz Day+ sa vďaka šikovnému mechanizmu skladá naozaj jednoducho a po zložení má veľmi kompaktné rozmery, pričom z neho môžete ľahko odmontovať aj kolesá. Podobne bezproblémové je aj jeho ovládanie. Je skutočne také, ako ho prezentuje samotný výrobca. V skratke, tento kočík „ukočírujete“ jednou rukou. K jednoduchej a pohodlnej manipulácii prispieva i výškovo nastaviteľná rodičovská rukoväť. Upozorňujeme, že odmontovanie hlbokej vaničky a následné nasadenie športového sedadla vám zaberie trošku viac času.

Kombinovaný kočík Joolz Day+ patrí k štvorkolesovým k modelom a je určený na používanie v meste aj v teréne. Gumené kolesá so špeciálnymi vzduchovými komorami sú odolné proti defektom. Priemer predných kolies s možnosťou aretácie predstavuje 7, priemer zadných 12 palcov. Popravde, nie je to najviac, „normálne“ náročný terén by však mali zvládnuť s prehľadom. Na turistike či prechádzke v lese oceníte aj ďalšiu vlastnosť tohto kočíka, ktorou je kvalitné odpruženie.

Milou vychytávkou sú integrované LED svetlá na prednej a zadnej strane spodného koša, ktoré síce považujeme za fajn bezpečnostný prvok, popravde však nie sú príliš výrazné. Z hľadiska bezpečnosti nás ďalej zaujala otočná a odnímateľná hrazdička, ktorú využijete v kombinácii s hlbokou vaničkou aj športovým sedadlom.

Pozitívne hodnotíme aj množstvo úložného priestoru. Spodný kôš s nosnosťou do 5 kg je naozaj priestranný. Môžete ho jednoducho polohovať, vďaka čomu doň získate veľmi dobrý prístup. Na odkladanie drobností, ktoré potrebujete mať po ruke, slúži integrovaná kapsa v kryte na hlbokej vaničke alebo menšie vrecko na zadnej strane športového sedadla.

Pozitíva

Praktický a pohodlný
Výborné funkcie a doplnky
Otočná športová nadstavba

Negatíva

Vyššia cena
Dodávaný bez príslušenstva

Typ = kombinovaný 2v1 ● max. zaťaženie = 22,14 kg ● hmotnosť podvozka = 9,3 kg ● hmotnosť športovej nadstavby = 3,6 kg ● hmotnosť vaničky = 4,6 kg● rozmery rozloženého kočíka = 90 x 59 x 99 cm ● rozmery po zložení = 65 x 59 x 30 cm ● rozmery vaničky = 81,5 x 43 x 25 cm ● typ kolies = gumené ● priemer zadných/predných kolies = 12/7“

Cenový trhák

Kinderkraft 3v1 XMOOV

Kombinovaný kočík 3v1, štvorkolesový, od narodenia do 22 kg, hmotnosť 17,5 kg, otočná športová nadstavba.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Úprimne, po preštudovaní parametrov a pohľade na množstvo doplnkov kombinovaného kočíka Kinderkraft 3v1 XMOOV sa nám ešte chvíľku nepozdávala jeho predajná cena. Zdala sa nám až príliš nízka, čo je však dôvodom, prečo tento pašák zvíťazil v kategórii „cenový trhák“.

Keďže ide o model 3v1, ktorý môžete využívať ako klasický kočík od narodenia, športový kočík pre staršie detičky a tiež ako samostatnú autosedačku, Kinderkraft 3v1 XMOOV predbehol z hľadiska multifunkčnosti aj nášho víťaza, kombinovaný kočík Joolz Day+. Tu sa však jeho pozitíva ani zďaleka nekončia.

Hlboká vanička je taká ako na väčšine kombinovaných kočíkov, bohužiaľ, nemá polohovateľné dno. O niečo zaujímavejšou súčasťou XMOOV je sedadlo, s ktorým ho premeníte na športový model pre staršie detičky. Sedadlo je nastaviteľné do 3 polôh (ľah, poloľah, sed). Nachádza sa na ňom 5-bodový bezpečnostný pás s mäkkým čalúnením, fixná integrovaná opierka na nohy a odnímateľná hrazdička s povrchovou úpravou z ekokože.

Bonusom je rozšíriteľná strieška, ktorá spĺňa funkciu ochrany pred slnkom, vetrom a slabším dažďom. Milým prekvapením je možnosť otočenia športovej nadstavby v smere aj v protismere jazdy, keďže takúto funkciu nenájdete ani na niektorých podstatne drahších kočíkoch, a taktiež priestranný nákupný kôš na spodnej časti podvozka. Z bezpečnostných prvkov oceňujeme brzdu so súčasným dvojitým upnutím na zadných kolesách a dvojitú ochranu pred nechceným zložením.

Šokom, avšak v tom najlepšom zmysle slova, je dodávané príslušenstvo. Ku kočíku XMOOV dostanete nepremokavú tašku z ekokože s plastovými protišmykovými úchytmi, ktoré sú kompatibilné s akýmkoľvek klasickým kočíkom. Samozrejme, môžete ju využívať aj samostatne. V balení ďalej nájdete prebaľovaciu podložku, pláštenku, držiak na poháre, opierku na nohy a adaptéry typu Maxi-Cosi®.

Ako to už býva, nižšia obstarávacia cena sa premietla aj do niekoľkých, nie najlepších vlastností. Prvou z nich je vysoká hmotnosť kočíka, ktorá predstavuje až 17,5 kg. Za ďalšie negatívum pokladáme gumené nafukovacie kolesá, ktoré je nutné pravidelne dofukovať a pri ktorých hrozí vysoké riziko defektu. Tento parameter XMOOV zároveň predurčuje len na používanie v meste.

Na cestách a chodníkoch si však kočík počína výborne. Je celoodpružený a má predné otočné kolesá s aretáciou, ktoré môžete zablokovať. Túto vlastnosť oceníte napr. pri behu či korčuľovaní s kočíkom. K praktickosti prispieva rodičovská rukoväť s povrchom z ekokože, ktorú nastavíte až do 5 rôznych výšok. Navyše, v chladnejšom období roka na ňu môžete nainštalovať špeciálne rukavice či rukávnik.

Samostatnou časťou kombinovaného kočíka XMOOV je autosedačka s nosnosťou do 13 kg a 3-bodovým bezpečnostným pásom. Je vybavená polohovateľnou rukoväťou (do 3 polôh), nastaviteľnými ramennými popruhmi, slnečnou clonou, dojčenskou vložkou a univerzálnym adaptérom typu Maxi-Cosi®, vďaka ktorému je kompatibilná s väčšinou kočíkov na trhu. Hmotnosť autosedačky predstavuje 3,3 kg.

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou a kvalitou
Bohaté príslušenstvo
Multifunkčný a otočný v oboch smeroch

Negatíva

Vysoká hmotnosť
Určený len na používanie v meste
Nepolohovateľná opierka na nohy a vanička

Typ = kombinovaný 3v1 ● max. hmotnosť dieťaťa = 22 kg ● max. zaťaženie kočíka = 26 kg ● hmotnosť kočíka = 17,5 kg ● rozmery rozloženého kočíka = 116 x 60 x 110 cm ● rozmery po zložení = 42 x 75 x 65 cm ● typ kolies = nafukovacie gumené ● priemer predných/zadných kolies = cca 8/11“ ● vonkajšie/vnútorné rozmery autosedačky = 70 x 45 x 46/ 65 x 26 x 18 cm ● nosnosť autosedačky = 13 kg ● hmotnosť autosedačky = 3,3 kg

Náš TIP

Noordi Fjordi 2v1

Kombinovaný kočík 2v1, štvorkolesový, od narodenia do 15 kg, hmotnosť cca 13,5 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kategória kombinovaných kočíkov patrí k najobľúbenejším. Táto dvojkombinácia ponúka hlbokú vaničku a zároveň športový posed. Noordi Fjordi splní bábätku potrebu spánku a zároveň mu ponúkne perfektný výhľad na okolitý svet. Kočík teda bábätku ponúkne skvelé pohodlie vďaka polohovateľnosti celej korby. Tú môžete posadiť v smere jazdy, ale taktiež naopak. Rukoväť kočíka je vymäkčená a pohodlne sa bude držať dámskym i pánskym rukám. Je teleskopická a jej maximálna výška je 120 cm, takže kočík je skvelou voľbou pre vyššie postavy. O upevnenie dieťaťa v želanej polohe sa postará päťbodový bezpečnostný pás.

Ovládanie kočíka je možné variovať. Štyri gélové kolesá majú tlmiaci efekt a disponujú uzamykateľnou aretáciou, vďaka čomu je možné pohodlne udržiavať smer po asfalte alebo pri prechádzkach v teréne. Kočík je však ideálny primárne na prechádzky po asfalte či spevnených chodníkoch. Báť sa netreba ani štrkovej cesty s kamienkami. Niektorí zo spotrebiteľov kritizujú zvuk koliesok.

Súčasťou balenia je nánožník, držiak na nápoje, pršiplášť, taška a sieťka proti hmyzu. Praktický je aj veľký úložný priestor pod korbou kočíka. Výhodou je dostupnosť vo viacerých farbách. Kočiar Noordi Fjordi 2v1 váži 13,5 kg a vhodný je pre bábätká do 15 kg. Pozitívne treba hodnotiť použité materiály a celkový dizajn kočíka.

Pozitíva

Odolné materiály a dizajn
Príslušenstvo
Jednoduché skladanie a rozkladanie

Negatíva

Zvuk kolies

Hmotnosť: 13,5 kg ● Rozmery rozloženého kočíka (D x Š x V): 103 x 60 x 120 cm ● Rozmery po zložení (D x Š x V): 89 x 60 x 40 cm ● Nosnosť: 15 kg ● Úložný priestor: áno

Kinderkraft Prime 3v1

Kombinovaný kočík 3v1, štvorkolesový, gumené kolesá, rozmery po zložení 100 x 59 x 106 cm.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Mamičky, resp. rodičia malých detí často hľadajú multifunkčný kočík, ktorý ponúkne kombináciu klasickej vaničky, športového sedenia a ešte poslúži aj ako autosedačka. Kinderkraft Prime 3v1 patrí ku kombinovaným kočíkom, ktoré dokážu tieto tri zadania splniť, a to vďaka príslušenstvu a kvalitnej konštrukcii z pevného hliníka. Nastavovať môžete aj výšku rukoväte od 85 po 105 cm. Kočík disponuje hlbokou vaničkou s mäkkým matracom. Hmotnosť vaničky je približne 5 kg. V tejto konštrukcii je kočík vhodný aj pre tie najmenšie deti. Navyše, sklon vaničky je nastaviteľný a dieťa tak má optimálne pohodlie. Veľmi chválime aj hlboko umiestnenú striešku, ktorá dieťa chráni pred priamym slnkom i vetrom. Dodávaný je i dodatočný kryt pre ochranu pred dažďom.

Ak chcete, aby bol klasický kočík zároveň aj športovým, dôležité je, aby tomu bola prispôsobená i konštrukcia. V prípade kočíku Kinderkraft Prime 3v1 tak tomu je. Pohodlné sedadlo je možné montovať v smere i proti smeru jazdy. Operadlo je možné nastavovať až v vodorovnom rozsahu. 5-bodový bezpečnostný pás a má mäkké polstrovanie, aby dieťatko netlačil. Nastaviť môžete i výšku opierky pre nohy. Maximálna nosnosť konštrukcie je 22 kg. Tá je mimochodom z hliníka a používatelia pozitívne hodnotili robustnosť a pevnosť konštrukcie. Takisto môžete pri športovej sedačke využiť striešku v rovnakom rozsahu ako pri vaničke. To, čo robí športový kočík športovým sú aj kolesá. Tie má Kinderkraft nafukovacie a vďaka priemeru 30 cm zadných kolies a 22 cm priemeru predných kolies, nerovnosti, kamienky nie sú skutočne problémom. Koniec koncov, kolesá i rám sú odpružené.

Želané využitie má autosedačka Mink pre deti s maximálnou hmotnosťou 13 kg. Výhodou sú univerzálne adaptéry, ktoré kočík má. Tie sú kompatibilné aj s autosedačkou (i ostatnými prvkami výbavy) a nemusíte tak nič demontovať. Autosedačka má 3-bodové bezpečnostné pásy s mäkkým polstrovaním. Autosedačka bola testovaná a schválená v súlade s európskou normou ECE R44/04 a patrí do kategórie ECE 0+. Kočík kombinuje rôzne materiály od polyesteru, bavlny, ekologickej kože a odolného plastu (polyetylén). Kočík má viacero reflexných – bezpečnostných prvkov. Brzdenie kočíka je centrálne na všetky kolesá. V zloženom stave má kočík veľmi kompaktné rozmery. Milým prekvapením je aj príslušenstvo, pumpa, prebaľovacia taška, pláštenka, nánožník a už spomenuté adaptéry.

Pozitíva

Kombinácia 3v1
Kvalitné materiály a robustný rám
Jednoduché skladanie

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Typ = kombinovaný 3v1 ● Max. zaťaženie = 22 kg ● Hmotnosť podvozka = 12 kg ● Hmotnosť športovej nadstavby = x kg ● Hmotnosť vaničky = 5 kg ● Rozmery po zložení = 100 x 59 x 106 cm (DxŠxV) ● Rozmery vaničky = 88 x 41 x 65 cm ● Typ kolies = gumené/nafukovacie ● Priemer zadných/predných kolies = 30/22 cm

Ďalšie zaujímavé produkty

Pri hodnotení a porovnávaní kombinovaných kočíkov sme natrafili aj na ďalšie veľmi atraktívne kúsky, o ktorých by bola škoda pomlčať. V nasledujúcich riadkoch preto nájdete súhrn základných informácií o niekoľkých výborných modeloch, ktoré nám padli do oka z viacerých dôvodov.

Vhodným kombinovaným kočíkom na pravidelné prechádzky je aj kočík Maxi-Cosi Zelia. Poteší odľahčená hliníková konštrukcia vážiaca len 9,6 kg. Model je vhodný pre deti od narodenia do cca 3,5 roka. Štandardom v sedadlovej časti je 5-bodový bezpečnostný pás. Poťah je z polyesteru a veľmi ľahko sa čistí. Maximálne zaťaženie kočíka je 15 kg. V zloženom stave má kočík na dĺžku 75 cm, šírku 64,5 cm, výšku 36 cm.Konštrukcia sa veľmi jednoducho skladá.

Easywalker Harvey patrí do kategórie drahších terénnych kombinovaných kočíkov 2v1, ktorý odporúčame všetkým rodičom-dobrodruhom. K pozitívnym vlastnostiam, ktoré oceníte najmä mimo mesta, patrí jeho nízka hmotnosť, kompaktné rozmery, možnosť zloženia so sedadlom a odolné gélové kolesá s odpružením. Súčasťou kočíka je výškovo nastaviteľná vanička s veľkou strieškou, polohovateľná a otočná športová nadstavba s nastaviteľnou opierkou nôh a odnímateľnou hrazdičkou, veľký nákupný košík a nastaviteľná rodičovská rukoväť. Za mínus pokladáme len vyššiu obstarávaciu cenu.

Super kočík za super cenu, to je v skratke Kinderkraft VEO 3v1, ktorý zaujme všetkých nenáročných rodičov. Je kompaktný, ľahko zložiteľný a elegantný. Má max. zaťaženie 9 kg v prípade hlbokého kočíka a 15 kg v prípade športového kočíka. Jeho súčasťou je i vcelku bohaté príslušenstvo. Kočík môžete využívať v kombinácii s hlbokou vaničkou i autosedačkou.

Raf-pol Sun Baby sa dá opísať ako klasický, ale veľmi kvalitný, praktický a pohodlný kombinovaný kočík. Ide o stredne drahý kúsok z cenovej kategórie do 500 eur. Kočík pozostáva z ľahkého hliníkového rámu, hlbokej vaničky s polohovateľným operadlom a športovej nadstavby. Vybavený je brzdou na zadných kolesách, ložiskovými kolesami, textilné materiály sú nenáročné na údržbu.

Camini Frontera 2v1 nás zaujal funkciami, no taktiež veľmi pekným dizajnom. Ide o ďalší kompaktný a ľahký model, ktorý môžete využívať od narodenia do hmotnosti 15 kg. Kombinovaný kočík je vybavený hlbokou vaničkou s vetracími otvormi, skladacou strieškou, nastaviteľným operadlom a mäkkým krytom. Ďalšou jeho súčasťou je športové sedadlo s nastaviteľnou opierkou nôh, ktoré môžete polohovať v 3 pozíciách. Nastaviteľná je i rodičovská rukoväť, a to až v 8 výškach, spolu s odpružením, ktoré môžete regulovať v 2 stupňoch. Vzhľadom na vcelku prijateľnú cenu a možnosť dokúpenia autosedačky sme na tomto kúsku nenašli žiadne výraznejšie negatíva.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

O tom, či je možné ten či onen kombinovaný kočík pokladať za kvalitný, praktický, pohodlný aj bezpečný, do istej miery rozhoduje i jeho predajnosť. V kamenných obchodoch ju môžeme zhodnotiť len ťažko, v online svete to však ide. V nasledujúcej tabuľke, ktorá je priebežne aktualizovaná, sme si pre vás pripravili prehľad najpredávanejších kombinovaných kočíkov na portáli Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Cybex Balios S Lux 5* Zobraziť produkt
Nania Giulia 5* Zobraziť produkt
Joolz Day+ 5* Zobraziť produkt
Lionelo Amber 3v1 5* Zobraziť produkt
4baby Cosmo 2v1 5* Zobraziť produkt

Kombinované kočíky sú ideálnou alternatívou pre tých, ktorí nechcú počas rastu dieťatka kupovať niekoľko samostatných kúskov. Spravidla ich totiž môžete využívať od narodenia až do veku okolo 3 – 4 rokov a v prípade modelov 3v1 vám poslúžia aj ako autosedačka či vajíčko na „ručné“ prenosy vašej ratolesti.

Ako vybrať kombinovaný kočík

Výber kombinovaného kočíka by ste mali zamerať najmä na oblasti, ako je multifunkčnosť, praktickosť, pohodlie a bezpečnosť. V našom návode vám povieme o všetkých dôležitých parametroch kombinovaných kočíkov, ale taktiež o vlastnostiach, ktoré rozhodujú o ich hlavnom využití.

 • Kombinované kočíky do mesta vs terénne kombinované kočíky
 • Kombinované kočíky 3v1 vs 2v1
 • Najdôležitejšie technické parametre 
 • Najdôležitejšie funkcie a vlastnosti
 • Doplnky kombinovaných kočíkov
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Kombinované kočíky do mesta vs terénne kombinované kočíky

Väčšina kombinovaných kočíkov je určená na používanie v meste aj v teréne, výnimky sa, samozrejme, nájdu. O tom, či môžete daný model využívať len na rovnom povrchu alebo aj v lese, rozhodujú tieto parametre:

 • Typ kolies: Gélové alebo kolesá z EVA peny sú odolné proti defektom. Nafukovacie prepichnete raz-dva. Do terénu vám preto odporúčame siahnuť po prvej spomínanej alternatíve.
 • Priemer kolies: Pri kúpe kombinovaného kočíka do terénu platí, čím väčšie, tým lepšie. V meste si poradíte aj s menšími kolesami.
 • Stabilita a hmotnosť: Tieto 2 parametre spolu súvisia, i keď iba do istej miery. Nepísaným pravidlom je, že na nerovných povrchoch sedia lepšie ťažšie modely.

Kombinované kočíky 3v1 vs 2v1

Pod pojmom kombinovaný kočík 3v1 sa ukrývajú kúsky, ktoré môžete prerobiť na klasický alebo športový kočík a tiež na autosedačku, resp. vajíčko na prenos v ruke. Táto alternatíva je spravidla drahšia, na trhu sú však dostupné aj kočíky 3v1 za veľmi nízku cenu. Kombinované kočíky 2v1 v sebe spájajú vaničku a športovú nadstavbu. K niektorým je možné dokúpiť adaptér a autosedačku/vajíčko.

Kombinovaný kočík – nosnosť

Hmotnosť, nosnosť, materiály aj rozmery kočíka zavážia

 • Max. hmotnosť dieťaťa a max. zaťaženie kočíka: Pozor, tieto 2 údaje väčšinou nie sú rovnaké. Max. zaťaženie kočíka hovorí o max. hmotnosti dieťaťa v kombinácii s „nákladom“ v úložnom priestore. Zväčša sa pohybuje medzi 15 až 30 kg.
 • Max. nosnosť vaničky/sedadla/autosedačky/vajíčka: Kombinované kočíky sú špecifické v tom, že nekupujete len 1, ale hneď 2 až 3 kočíky. Preto neprehliadnite jednotlivé údaje o nosnosti vaničky (spravidla do 9 kg), sedadla a autosedačky/vajíčka (spravidla do 13 kg).
 • Hmotnosť kočíka: Kombinované kočíky sú špecifické aj z hľadiska hmotnosti. Zväčša pri nich nájdete samostatný údaj o hmotnosti podvozka, vaničky, sedadla a prípadne i autosedačky. Za ľahké sa dajú označiť modely, ktoré nevážia viac ako 15 kg.
 • Rozmery rozloženého kočíka: Sú dôležité z hľadiska pohodlia dieťaťa, doby využívania kočíka a ovládania. Kompaktnejšie kočíky sú vhodné najmä do mesta.
 • Rozmery po zložení: Sú pre vás dôležité najmä vtedy, ak chcete s kočíkom pravidelne cestovať (auto, hromadná doprava) alebo kočík prenášať v rukách (schody, neprejazdný terén, napr. brod cez vodu).
 • Materiály: V každom prípade by mali byť odolné, bezpečné a príjemné na dotyk. Nepremokavosť, odolnosť proti UV žiareniu, antistatické vlastnosti či možnosť prania v práčke sú len a len plusom.
 • Stabilita: Je dobré, ak si ju otestujete „naživo“. Pokiaľ takúto možnosť nemáte, orientujte sa podľa výrobných materiálov podvozka a celkovej hmotnosti.

Dôležitá je skladnosť, pohodlnosť i bezpečnosť

 • Polohovanie vaničky: Samotná vanička väčšinou nie je polohovateľná, na niektorých modeloch nájdete polohovateľnú opierku chrbta v jej vnútri.  
 • Polohovanie sedadla (športovej nadstavby): Určite si vyberte model, ktorý je možné polohovať aspoň v 3 polohách – sed, poloľah a ľah.
 • Množstvo úložného priestoru: Akýmsi základom je spodný kôš, pri ktorom sa zamerajte na veľkosť, nosnosť a dostupnosť. Šikovnou alternatívou sú polohovateľné koše. Ďalší úložný priestor zväčša nájdete na nánožníku, zadnej strane sedadla alebo vaničky.
 • Bezpečnostný popruh: Môžete si vybrať z 3- a 5-bodových popruhov, ktoré pokladáme za bezpečnejšiu voľbu. Niektoré popruhy je možné výškovo nastaviť alebo používať samostatne – zapnete iba ramenné alebo iba nožné pásy. Neprehliadnite ani informáciu o použitých materiáloch. Ideálne je odnímateľné čalúnenie, ktoré môžete prať v práčke.  
 • Odpruženie: Nájdete ho na väčšine kočíkov. Na niektorých môžete odpruženie korigovať v niekoľkých stupňoch. Táto vlastnosť je výborná pri kočíkoch, ktoré sú vhodné do mesta aj do terénu.
 • Vetranie: Ide o prvok, ktorý je dôležitý v lete. Vetranie sa môže nachádzať na strieške a zadných alebo bočných stenách vaničky i sedadla.
 • Skladanie/rozkladanie: Kombinovaný kočík má byť praktický a multifunkčný, s čím súvisí aj mechanizmus na jeho skladanie a rozkladanie. Pri výbere si preto určite všimnite, ako jednoducho či nejednoducho kočík zložíte a rozložíte.
 • Možnosť zloženia so sedadlom: Nie všetky kočíky je možné zložiť aj spolu so športovou nadstavbou/sedadlom. Táto možnosť je veľkým plusom pri rýchlych prenosoch v meste či neprechodnom teréne na turistike.
 • Možnosť odmontovania koliesok: Túto vlastnosť, ktorú oceníte pri prenášaní kočíka v aute či hromadnej doprave, má drvivá väčšina modelov, pre istotu si ju však overte.
 • Otočná rukoväť/sedadlo: Ak chcete mať možnosť otočenia kočíka v smere aj v protismere jazdy, zamerajte sa na funkciu otočnej rukoväte alebo sedadla, ktoré je možné nainštalovať v oboch smeroch. Táto funkcia je pri kombinovaných kočíkoch spravidla spojená len so športovou nadstavbou, možnosť otočenia hlbokej vaničky je skôr výnimkou.
 • Otočné predné kolesá: Pri manévrovaní je dobré, ak sú predné kolesá otočné. Pri športe alebo v teréne oceníte možnosť ich uzamknutia.
 • Parkovacia brzda: Patrí k základným bezpečnostným prvkom, preto by sa mala nachádzať na každom kočíku.
 • Prevádzková brzda: Ide o brzdu, ktorá sa podobá tej na bicykli. Využijete ju pri „jazde“ z kopca aj pri športe.

Kombinovaný kočík so strieškou

Strieška, slnečná clona, matrac – doplnky, ktoré potešia

 • Strieška: Popravde, pri našom prieskume sme nenatrafili na kombinovaný kočík bez striešky. Určite si všimnite jej rozmery a možnosť odmontovania.
 • Slnečná clona: Ide o akési predĺženie striešky, ktoré oceníte počas slnečných dní.
 • Opierka nôh: Mala by sa taktiež nachádzať na každom kombinovanom kočíku. Zamerajte sa na možnosti jej polohovania a dĺžkového nastavenia.
 • Nánožník: Využijete ho v chladnom i mokrom počasí, na zahodenie nie je ani pri kočíkovaní po blate. Nánožníky na kombinovaných kočíkoch zväčša spĺňajú aj funkciu krytu na vaničku.
 • Kryt na vaničku: Aj ten využijete v chladnejšom počasí. Niektoré kryty majú predĺžiteľnú časť, ktorá spĺňa funkciu ochrany pred vetrom či snehom.
 • Matrac: Všimnite si materiál, z ktorého je vyrobený, priedušnosť, povrchovú úpravu a spôsob údržby. Matrac by mal byť odnímateľný.
 • Ďalšie doplnky: K niektorým kočíkom dostanete aj ďalšie praktické doplnky, ako je pláštenka, sieťka proti hmyzu, cestovná taška, podložka na prebaľovanie či držiak na pohár.

Najlacnejšie kombinované kočíky nie sú tie najlepšie

Kombinované kočíky môžete vlastniť už za necelých 200, ale i za viac ako 1 000 eur. Aký je medzi nimi rozdiel, v ktorej cenovej kategórii by ste mali hľadať práve vy a prečo sú cenové rozdiely až také výrazné? Rozdiely sú individuálne od modelu k modelu, pokúsime sa vám vysvetliť aspoň základné odlišnosti medzi lacnými, drahšími a vyslovene drahými kombinovanými kočíkmi.  

Za najlacnejšie kombinované kočíky môžeme označiť tie za cenu od 200 do 300 eur. V tejto kategórii nájdete modely 2v1 aj 3v1, dokonca i také s množstvom doplnkov a funkcií. Spravidla majú vždy jednu až viac výraznejších nedokonalostí, ako nižšiu nosnosť, menej možností polohovania, menšie či menej kvalitné kolesá, menší úložný priestor atď. Problémom môžu byť i menej kvalitné výrobné materiály, celkové prevedenie či stabilita. Samozrejme, výnimky potvrdzujú pravidlo.

Medzi lacné kombinované kočíky sme zaradili kúsky za 300 až 400 eur. Áno, nie je to málo peňazí, ceny kombinovaných kočíkov sú však takéto. V tejto cenovej kategórii nájdete už vcelku kvalitné, pohodlné a praktické modely s dobrými funkciami. Môže sa stať, že natrafíte na nejaké tie nedokonalosti, napr. náročnejší mechanizmus skladania/rozkladania, horšie odpruženie, menej odolné kolesá či nie najkvalitnejšie materiály.

Ak hľadáte naozaj kvalitný kombinovaný kočík, ktorý disponuje všetkými možnými i nemožnými funkciami, na jeho výrobu boli použité tie najlepšie materiály, je jednoducho zložiteľný i rozložiteľný, pohodlný, príjemný na dotyk, jednoduchý na údržbu, pripravte si 500 až 1 000 eur.

Kombinované kočíky Noordi, Petite&Mars, Joolz, Stokke alebo Kinderkraft zaujmú

Kým pri „bezmenných“ kombinovaných kočíkoch budú vždy existovať nejaké tie pochybnosti, pri kúpe tých od známych a hlavne overených výrobcov máte aspoň akú takú záruku kvality. K drahším modelom, pri ktorých by na vás nemali čakať žiadne extra nepríjemné prekvapenia, patria kombinované kočíky značiek, ako je Noordi, Petite&Mars, Joolz, Easywalker či Chicco.

Ak hľadáte cenovo prijateľnú a zároveň primerane kvalitnú alternatívu, odporúčame vám kombinované kočíky od Kinderkraft, Touragoo alebo Britax. K ďalším známym a obľúbeným značkám kombinovaných kočíkov patria napr. Cybex, Peg-Pérego, Bugaboo a Stokke.  

Otázky a odpovede – FAQ

Výber kombinovaného kočíka má i niekoľko špecifických oblastí, na ktoré sa pozrieme v našej sekcii otázok a odpovedí. Ak by vás zaujímalo čokoľvek, čo ste nenašli v našom návode ani recenziách, a čo nenájdete ani v nasledujúcich riadkoch, potešíte nás otázkami v diskusii pod článkom, na ktoré vám čím skôr odpovieme.

Kombinované kočíky pre dvojičky sa v zásade nelíšia od tých pre 1 dieťa. Pri výbere by ste si však mali všimnúť niekoľko podstatných parametrov, medzi ktoré patrí celková nosnosť a zaťaženie kočíka, a rozmiestnenie sedadiel. Tie sa môžu nachádzať vedľa seba alebo za sebou. Pri prvom riešení máte lepší prehľad o oboch detičkách, navyše sú v neustálom kontakte, druhé riešenie sa dá označiť za kompaktnejšie z hľadiska celkových rozmerov kočíka.

V skratke, trojkolesové kombinované kočíky majú 3, štvorkolesové 4 kolesá. Prvá spomínaná alternatíva je vo všeobecnosti považovaná za jednoduchšie ovládateľnú a vhodnejšiu do terénu či na šport. Štvorkolesové modely sú dostupnejšie, majú dobrú stabilitu, ale o niečo väčšie rozmery po rozložení. Ktorá z týchto možností je lepšia pre vás, sa musíte rozhodnúť sami.

V tomto prípade platí to isté, čo pri akejkoľvek inej detskej výbavičke. Kočíky z bazára sú neraz veľmi ekonomicky výhodnou voľbou, ktorá však so sebou nesie isté úskalia. Medzi tie najpodstatnejšie patrí možná opotrebovanosť textilných materiálov aj konštrukcie. Dôležitou otázkou je aj hygiena – starali sa predošlí majitelia o kočík dostatočne, dá sa dokonale vyčistiť? Pre a proti musíte zhodnotiť sami. Z nášho pohľadu môže byť kúpa kombinovaného, ale i akéhokoľvek iného kočíka z bazára veľmi výhodná, avšak iba za podmienky jeho dobrého stavu.

Noordi Fjordi II 3v1

Kombinovaný kočík 3v1, štvorkolesový, od narodenia do 17 kg, otočný v oboch smeroch.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Noordi Fjordi II 3v1 je výborný kombinovaný kočík, i keď za vyššiu cenu. Je vhodný do mestského aj prírodného prostredia, je pohodlný a extrémne praktický, disponuje nastaviteľným odpružením a jeho skladanie či rozkladanie vám zaberie naozaj iba pár sekúnd. Ale pekne po poriadku.

Fjordi II v niektorých smeroch prekonal aj víťaza nášho testu, kombinovaný kočík Joolz Day+. Najvýraznejšie rozdiely vidíme v nastaviteľnom odpružení kolies a skutočne jednoduchom skladaním/rozkladaní, „preskladávaní“ vaničky na športový kočík, pripojení autosedačky či odmontovaní kolies. Tieto úkony zvládnete jednou rukou, pričom vám zaberú, doslova, niekoľko sekúnd.

Športová nadstavba so sedadlom má polohovateľnú opierku chrbta aj nôh, ktorá však nie je dĺžkovo nastaviteľná. Na sedadle ďalej nájdete nastaviteľný 5-bodový bezpečnostný pás, mäkké a na dotyk príjemné čalúnenie a funkčné vetranie. Aj v tomto prípade ide o model, ktorý môžete otočiť v smere aj v protismere jazdy.

Kočík nás zaujal aj z hľadiska použitých materiálov. Hliníkový podvozok je skutočne pevný, všetky vrchné textílie sú odolné a nepremokavé, rodičovská rukoväť spolu s ochrannou hrazdičkou, ktorú môžete jednoducho odmontovať, sú potiahnuté ekokožou a na zahodenie nie je ani vnútorný poťah vaničky zo 100 % bavlny.

K pozitívam ďalej zaraďujeme priedušný matrac z kokosového vlákna vo vaničke, ktorý je odnímateľný, čo podstatne uľahčuje celkovú údržbu kočíka. Rodičovská rukoväť je nielen výškovo nastaviteľná, ale taktiež polohovateľná v 5 polohách. Predné kolesá s aretáciou môžete pohodlne uzamknúť v požadovanej polohe. Brzda na uzamknutie kočíka sa v tomto prípade nachádza na podvozku medzi zadnými kolesami.

Veľmi zaujímavou časťou Fjordi II je jeho strieška s maxi slnečnou clonou, ktorú veľmi jednoducho zaklopíte smerom dovnútra alebo úplne odzipsujete. Nájdete na nej aj samostatnú odzipsovateľnú časť, pod ktorou sa ukrýva sieťovina a ktorá slúži na vetranie. Na odnímateľnom a zateplenom kryte (nánožníku) vaničky, ktorý môžete prepojiť s bezpečnostnou hrazdičkou, sa nachádza špeciálna zábrana na ochranu dieťatka pred vetrom.

Nemenej zaujímavé je príslušenstvo, ktoré je ešte o niečo štedrejšie ako v prípade modelu Kinderkraft 3v1 XMOOV. Ku kombinovanému kočíku Fjordi II dostanete XXL prebaľovaciu tašku s termovreckom, ktorú môžete nosiť na ramene, na pleciach alebo pripnutú na kočíku, držiak na poháre, priestranný spodný kôš, pláštenku, sieťku proti hmyzu a, samozrejme, aj adaptér na pripevnenie autosedačky na podvozok.

Autosedačka má rovnakú nosnosť (13 kg) ako ďalšie 2 recenzované kočíky z kategórie 3v1, XMOOV a Petite&Mars Grand II. Príjemným prekvapením je zateplený nánožník, ktorý v prípade potreby jednoducho odopnete.

Pozitíva

Veľmi kvalitné prevedenie
Praktický a pohodlný
Bohaté príslušenstvo

Negatíva

Vyššia cena

Typ = kombinovaný 3v1 ● max. hmotnosť dieťaťa = 17 kg ● hmotnosť podvozka = 9,5 kg ● hmotnosť kočíka s vaničkou/sedadlom/autosedačkou = 14/13,8/12,8 kg ● rozmery rozloženého kočíka so sedadlom/vaničkou/autosedačkou = 62 x 102 x 118/62 x 102 x 130/62 x 102 x 120 cm ● rozmery podvozka po zložení = 62 x 87 x 35 cm● typ kolies = nafukovacie gumené ● vnútorné rozmery autosedačky = 36 x 81 cm ● nosnosť autosedačky = 13 kg

Náš TIP

ABC Design Viper 4

Kombinovaný kočík 2v1 s možnosťou dokúpenia vajíčka, štvorkolesový, od narodenia do 15 kg, hmotnosť cca 16 kg, otočná športová nadstavba.

Pozrieť najlepšiu ponuku

ABC Design Viper 4 je štvorkolesový kombinovaný kočík, ktorý môžete využívať od narodenia do cca 3 – 4 rokov (max. hmotnosť dieťaťa je 15 kg), a to ako v meste, tak i v náročnejšom teréne. Dovolili sme si ho označiť za model 2,5v1. Viper 4 je totiž dodávaný iba s hlbokou vaničkou pre najmenšie detičky a športovou nadstavbou. Ak by ste sa však rozhodli pre jeho používanie v kombinácii s vajíčkom/autosedačkou, môžete si ich dokúpiť samostatne.

K menej pozitívnym parametrom patrí vyššia hmotnosť, ktorá je porovnateľná s ďalším recenzovaným kočíkom Kinderkraft 3v1 XMOOV. Pri používaní vaničky sa pripravte na váhu okolo 15, pri športovom sedadle na cca 16 kg. Vyššia hmotnosť nie je na zahodenie pri kočíkovaní v teréne. V kombinácii s odpružením, pevnou hliníkovou konštrukciou a celkovým robustným prevedením totiž stojí za veľmi dobrou stabilitou aj na naozaj nerovných cestách.

Gumené nafukovacie kolesá na nás neurobili najlepší, avšak ani najhorší dojem. Sú vcelku veľké a majú odpruženie s guľôčkovými ložiskami. Ako problém vnímame iba nutnosť ich dofukovania a isté riziko prepichnutia. Predné kolesá sú otočné, v prípade potreby ich môžete jednoducho uzamknúť.

Kombinovaný kočík Viper 4 je vybavený zadnou teleskopickou parkovacou brzdou a veľmi šikovnou transportnou poistkou. Tu sa zároveň dostávame k ďalšiemu dôležitému parametru, možnosti jeho zloženia vrátane odmontovania kolies. Celý proces rozkladania a skladania označujeme za jednoduchý a rýchly.

Hlboká vanička určená pre najmenšie detičky disponuje praktickým vetraním. Jej súčasťou je mäkký matrac, čo však v tejto cenovej kategórii kočíkov pokladáme za psiu povinnosť výrobcu. Ako to už pri kombinovaných kočíkoch býva, zaujímavejšími vlastnosťami vyniká športová nadstavba – sedadlo. Tá je, rovnako ako v prípade ostatných kombinovaných kočíkov v našom teste, otočná v smere aj v protismere jazdy. Jej súčasťou je výškovo nastaviteľná a umývateľná opierka nôh, polohovateľná opierka chrbta (až do polohy ležmo), odnímateľná hrazdička a 5-bodový bezpečnostný pás. V rozmedzí od 93 do 113 cm je nastaviteľná aj rodičovská rukoväť.

Kočík Viper 4 je vybavený naozaj veľkou strieškou. Za plus pokladáme taktiež kvalitné výrobné materiály, ako je hliník na podvozku či vodotesné textílie. Z hľadiska úložného priestoru nejde o ten najlepší model. Nájdete na ňom len spodný košík. K mínusom zaraďujeme i trochu vysokú obstarávaciu cenu.

Pozitíva

Vhodný do mesta aj terénu
Možnosť dokúpenia vajíčka
Kvalitné prevedenie a dobrá stabilita

Negatíva

Vyššia cena
Menej úložného priestoru

Typ = kombinovaný 2v1 ● max. hmotnosť dieťaťa = 15 kg ● max. zaťaženie kočíka = 22 kg● hmotnosť kočíka so športovou nadstavbou/vaničkou = 16,1/15,4 kg ● rozmery rozloženého kočíka = 92 x 59,5 x 86 – 106 cm ● rozmery po zložení = 80,5 x 59,5 x 43 cm ● rozmery vaničky (D x Š) = 77 x 35 cm● typ kolies = nafukovacie gumené ● priemer zadných/predných kolies = cca 9,4/11,3“

Lacná kvalita

Petite&Mars 3v1 Grand II

Kombinovaný kočík 3v1, štvorkolesový, od narodenia do 3 rokov, hmotnosť 12,3 kg, otočná športová nadstavba.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Petite&Mars 3v1 Grand II na nás urobil skutočne dobrý dojem, a to z hľadiska funkcií aj veľmi pekného dizajnu. V skratke sa o ňom dá povedať, že disponujevšetkým potrebným, dokonca i niečím navyše. Z hľadiska príslušenstva a doplnkových funkcií je na tom takmer podobne ako náš cenový trhák, kombinovaný kočík Kinderkraft 3v1 XMOOV. Vyššia cena sa však premietla do niekoľkých veľmi príjemných bonusov a vlastností.

Prvou z nich je sedadlo, ktoré môžete jednoducho prerobiť na šikovné vajíčko. Kočík sa tak v podstate stáva modelom 4v1. Sedadlo je aj v tomto prípade otočné (v smere a v protismere jazdy), nachádza sa na ňom veľká výsuvná strieška s priezorom zo sieťoviny na kontrolu dieťatka, 5-bodový bezpečnostný popruh s mäkkým čalúnením a nastaviteľná opierka nôh a nánožník. Sedadlo je polohovateľné v 3 stupňoch (ľah, poloľah, sed).

Nánožník zo športového sedadla spĺňa i ďalšiu praktickú funkciu. Pri používaní hlbokej vaničky ho môžete využiť ako praktický kryt. Súčasťou kočíka je bezpečnostná hrazdička pre dieťa a nastaviteľná rodičovská rukoväť, ktorú môžete nastaviť až do výšky 107 cm. K jednoznačným pozitívam ďalej zaraďujeme dodávané príslušenstvo. Ku kočíku dostanete veľkú tašku s nastaviteľným popruhom a podložkou na prebaľovanie, pláštenku do zlého počasia a adaptéry na autosedačku.

Samotnú autosedačku hodnotíme taktiež kladne. Má nosnosť do 13 kg, je vybavená bezpečnostným popruhom a mäkkými poťahmi na bezpečnostné pásy vo vašom automobile. Autosedačka má v tomto prípade vlastnú striešku.

Ďalším dôležitým parametrom je stabilita, kvalita a funkčnosť kolies a možnosti využitia kočíka. Grand II je vhodný do mesta aj prírody, na čo ho predurčuje hneď viacero vecí, ako odolná hliníková konštrukcia a terénne nafukovacie kolesá s pákovou brzdou. Predné kolesá sú už tradične otočné, v prípade potreby ich však môžete uzamknúť. Vonkajšie textilné časti kočíka sú vyrobené z polyesteru, čo hodnotíme kladne z hľadiska údržby.

Posledným pozitívom je veľmi nízka hmotnosť kočíka. Má necelých 13 kg, čo oceníte najmä pri presunoch. Nízka hmotnosť sa, bohužiaľ, odzrkadlila na trochu nižšej max. zaťažiteľnosti kočíka, ktorá predstavuje iba 15 kg.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Disponuje všetkými praktickými aj bezpečnostnými funkciami
Otočná športová nadstavba

Negatíva

Nižšie max. zaťaženie

Typ = kombinovaný 3v1 ● max. hmotnosť dieťaťa = 15 kg ● hmotnosť kočíka = 12,3 kg ● rozmery rozloženého kočíka = 110 x 65 x 90 cm ● rozmery po zložení = 35,5 x 66 x 69 cm ● typ kolies = nafukovacie gumené ● nosnosť autosedačky = 13 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Kinderkraft kombinovaný Prime 3v1 Deep Navy 2020

od 331,00 €
Kombinovaný kočík Prime 2v1 hlboký a športový kočík v jednom hliníková a odolná konštrukcia veľké pneumatické gumové kolesá pohodlná...

Kinderkraft kombinovaný VEO 3v1 grey 2019

od 340,00 €
Kombinovaný kočík VEO s príslušenstvom. Funkcie: Hlboký a športový kočík v jednom Dve úrovne funkcie tlmenia nárazov Hliníková a odolná...

Petite&Mars kombinovaný 3v1 Grand II Platinum Indigo 2020

od 369,50 €
Trojkombinácia Grand II poskytne bábätku komfortnú jazdu v akomkoľvek teréne a vďaka sedadlu a vaničke v jednom nemusíte skladovať mnoho...

Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Denim 2020

od 269,00 €
Kočík kombinovaný 3v1 XMOOV Moderné a funkčné riešenie: športový kočík a vanička v jednom. Detský kočík možno používať od narodenia, vrátane...

Kinderkraft kombinovaný Prime 3v1 black 2020

od 395,00 €
hlboká vanička, kočík a autosedačka MINK v jednom hliníková a odolná konštrukcia veľké pneumatické gumové kolesá pohodlná športová sedacia...

Cybex Balios S 2in1 Gold Classic Beige BLK 2021

od 494,96 €
BALIOS S Lux Hladko funkčné a ľahko prispôsobiteľný Tento hladko funkčný prémiový kočík má otočnú športovú nadstavbu, ktorú je možné nastaviť aj...

Britax B-Agile M Cherry Wine 2021

od 249,90 €
Kočík B-AGILE M je so svojou štíhlou konštrukciou ideálny pre každodenné výlety. Chytré skladanie jednou rukou a kompaktná veľkosť uľahčujú...

Hauck Uptown melange beige 2021

od 239,95 €
Štýlový všestranný kočík má mnoho skvelých funkcií a vďaka vysoko kvalitnému vybaveniu a moderným doplnkom ponúka prémiové pohodlie až na 4 roky.

Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Black 2020

od 289,00 €
Kočík kombinovaný 3v1 XMOOV Moderné a funkčné riešenie: športový kočík a vanička v jednom. Detský kočík možno používať od narodenia, vrátane...

Cybex Balios S Lux Gold Soho Grey BLK 2021

od 350,00 €
BALIOS S Lux Hladko funkčné a ľahko prispôsobiteľný Tento hladko funkčný prémiový kočík má otočnú športovú nadstavbu, ktorú je možné nastaviť aj...

Kinderkraft kombinovaný 3v1 Moov navy 2019

od 278,50 €
Vytvárame moderné kočíky Kinderkraft s myšlienkou na pohodlie batoľa a rodičia. Je to dokonalé riešenie pre ľudí, ktorí oceňujú pohodlie, štýl a...

Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Grey 2020

od 269,00 €
Kočík kombinovaný 3v1 XMOOV Moderné a funkčné riešenie: športový kočík a vanička v jednom. Detský kočík možno používať od narodenia, vrátane...

Ďalšie články z kategórie Kočíky

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Zuzka 03.Jun.2021

kinderkraft veo už máme niekoľko mesiacov a je super. má ľahkú konštrukciu, dá sa jednoducho zloži a rozložiť, je dobre prepracovaný, odporúčam

Odpovedať

Alica 14.Jun.2021

Som veľmi spokojná s kočíkom Britax Sport B-Agile. Materiál je kvalitný a najviac sa mi páči, že kočík sa ľahko skladá aj rozkladá. Kúpu určite neoľutujete.

Odpovedať

Marcela 14.Jun.2021

Na základe dobrých recenzií som kúpila kočík Noordi Fjordi II 3v1. Páči sa mi, že kočík má vybavenie navyše v podobe pláštenky, držiaka na fľašu alebo sieťky proti hmyzu. Materiály vyzerajú byť kvalitné, no či také naozaj sú, zistím až po dlhšom čase používania. Celkový dizajn kočíka je pekný. Na nejaké výrazné nedostatky som zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Hanka 16.Jun.2021

Pre nášho drobca sme vybrali kočík Kinderkraft Prime 3v1. Vanička je veľká, preto sa v nej cíti pohodlne a nikde ho nič netlačí či neobmedzuje v prípadnom pohybe. Kočík má pevnú konštrukciu, no zároveň sa veľmi jednoducho skladá aj rozkladá. Oceňujem, že autosedačka slúži aj ako kolíska, využitie kočíka je tak rozmanité. Zvolili sme sivú variantu, ktorá je vizuálne veľmi pekná a navyše na nej nebude vidno škvrny. Kolieska kočíka sú pevné a celkové spracovanie je kvalitné, preto verím, že kočík nám bude aj naďalej dobre slúžiť. Negatíva som nenašla žiadna a kočík všetkým mamičkám vrelo odporúčam.

Odpovedať

Radana 04.Jul.2021

Mám kombinovaný kočík Kinderkraft VEO 3v1, model z roku 2019. Ide o kočík s ľahkou konštrukciou, s ktorým sa jednoducho manipuluje. Kočík sa rýchlo rozkladá a nenašla som na ňom žiadnu chybu. Cena kočíka je úmerná jeho kvalite. Kočík je dômyselne prepracovaný a praktický. Vanička je dostatočne priestranná, a preto pre drobca pohodlná. Zadné kolieska sú gumové, predné však plastové, ale nepovažujem to za nevýhodu.

Odpovedať

Iza 07.Aug.2021

Mám kombinovaný kočík Hauck Rapid 4, model z roku 2020 a používam ho ako záložný kočík, respektíve kočík, s ktorým chodím na nákupy do obchodných domov. Kočík je úžasne ľahký a jednoducho zložiteľný, preto sa na tento účel dokonale hodí. Som s ním maximálne spokojná a malá sa v ňom cíti v pohode. Páči sa mi možnosť výškového nastavenia rukoväte, polohovanie chrbtovej a nožnej časti opierky či otočné predné kolesá. Skladací mechanizmus je tak jednoduchý, že pri troche cviku ho zvládnete zložiť jednou rukou v priebehu niekoľkých sekúnd. Súčasťou kočiara je aj pútko, za ktoré môžem kočiar prenášať. Priestor na ležanie je dostatočne veľký na to, aby sa dieťa v kočiari cítilo pohodlne. Je možné nastaviť ho aj do roviny. Nechýba tu strieška proti slnku, ktorú je však možné nastaviť ďaleko dopredu. Nosnosť až 25 kilogramov dovoľuje využívať kočiar pomerne dlho. Madlo je odnímateľné a za príplatok sa dá samostatne dokúpiť aj autosedačka. Nepostrehla som žiadne negatíva.

Odpovedať

Dorota 30.Sep.2021

Šikovný dizajn má kočík Joolz, ktorý je síce drahý, ale oplatí sa do neho investovať. Jazda je naozaj komfortná a používanie je jednoduché aj pomocou jednej ruky. Od kúpy môže odradiť len tá spomínaná vysoká cena.

Odpovedať

Evka D. 03.Oct.2021

Zaujal ma kočík Cybex Balios S Lux, máte niektorá z vás s ním skúsenosti? Na internete som nenašla veľa recenzií od používateliek a reklamám výrobcov príliš neverím. :-)

Odpovedať

Gizka 20.Nov.2021

Kočík Hauck Uptown je ľahučký, dobre sa mi s ním manipuluje, len škoda, že sa nedá otáčať v oboch smeroch. Páči sa mi možnosť polohovania až na ležanie. Vnútro je mäkko vystlané a pre bábätko pohodlné. Bonusom je dobrá cena, veľká strecha, ktorá chráni dieťatko, aj priestranný kôš v spodnej časti.

Odpovedať

Rasto 01.Dec.2021

Nevyhoda nafukovacie kolesa? Treba casto dofukovat? Nevhodne do terenu? :D Madam asi v zivote nemala kocik s nafukovacimi kolesami, alebo nevie ako sa pouzivaju. Hmm. Preco asi maju bicykle do lesa nafukovacie kolesa... A nie gelove?
Mam uz druhy kocik s nafukovacimi kolesami. Nafukol som ich raz a koniec. Komfort oproti gelovym o 3 levely inde.
Skuste si pozriet ktory z naozaj sportovych a terennych kocikov ma gelove kolesa... Vsetky maju nafukovacie. Zrejme aby mamicky mohli v lese raz-dva chytit defekt. LOL

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 03.Dec.2021

Dobrý deň,
tvrdenie, že penové kolesá alebo tie z EVA peny na kočíkoch sú do terénu vhodnejšie ako kolesá nafukovacie, je do veľkej miery individuálne. Pri zostavovaní nášho návodu na výber sme sa orientovali aj podľa spotrebiteľských skúseností a odporúčaní výrobcov, v ktorých, takpovediac, viedli kolesá z EVA peny. Preto je možné, že práve Vám vyhovujú viac kolesá nafukovacie. Samozrejme, rozhodujúcou je aj kvalita konkrétneho produktu.

Brigita 10.Dec.2021

Zaujal ma kočík Petite&Mars 2v1 Grand II, má gumové kolieska, ktoré vedia dobre tlmiť nerovnosti v teréne. Konštrukčne je kočík vydarený a manipulácia s ním je jednoduchá. Otočné sedadlo je možné rýchlo zmeniť na praktickú a pohodlnú vaničku. Nechýba tu prebaľovacia taška, pláštenka, úchyty Hang na zavesenie tašky na kočík či podložka do športového kočíka.

Odpovedať

Gitka 17.Jan.2022

Kinderkraft 3v1 XMOOV je pekný kočík za rozumnú cenu, ktorý je veľmi kvalitne spracovaný. Dá sa ľahko zložiť aj rozložiť a v dodávke bola všetka potrebná výbava. Výhodou je vanička aj športový kočiar a tiež trojpolohový systém. Nevýhody zatiaľ nevnímam žiadne.

Odpovedať

Jelena 13.Feb.2022

Kinderkraft Prime 3v1 som si vybrala na základe odporúčania od mojej kamarátky, ktorá ho už má. Páči sa mi celkové spracovanie, kočík je robustný a má kvalitný pevný rám. Výhodou je aj jednoduché skladanie a nevýhodou zas vyššia hmotnosť. Celkovo som však spokojná.

Odpovedať

Cecília 24.Feb.2022

Cybex Balios S Lux je šikovný kočík s odpružením. Vhodný do akéhokoľvek terénu. S výberom som spokojná.

Odpovedať

Etela 25.May.2022

Cybex Balios S Lux je perfektný kočík, kupovali sme ho len nedávno, ale je pohodlný, dieťa sa v ňom cíti dobre, nám sa dobre s ním manipuluje. Je krásny minimalistický a zároveň poskytuje všetko, čo treba. Je to kočík tri v jednom. Takže môžete sa s ním vybrať ako do mesta, tak aj prechádzky do prírody a podobne. Cena je vysoká, ale kvalita jej zodpovedá.

Odpovedať

Miša 15.Jan.2023

ABC DESIGN Viper 4 Street 2021 je pekný kočík, ktorý bábätku poskytuje komfort aj bezpečie. Kočík si dobre počína v akomkoľvek teréne. Rukoväť je ergonomická a prispôsobí sa každému typu ruky. Nafukovacie kolesá sú zároveň otočné. Plusom je chrbtová opierka, ktorá zaistí väčšie pohodlie. Kočík výborne tlmí otrasy a je možné ho sklápať až do vodorovnej polohy.

Odpovedať

KiJoLa 26.Feb.2024

ahoj @Evka D, my ho máme z baby-merci a je dokonalý! priestranná vanička, ozaj veľká a ľahká športová časť - máme ho v trojkombinácii aj s vajíčkom a to je tiež veľmi fajn. Ak chceš nadčasový krásny, pevný, priestranný kočík na jazdu po akomkolvek chodniku ci meste je ozaj fajn. Jazdime zatial treti mesiac, ale som kazdy den spokojna

Odpovedať