Záhradné prenosné ohniská Blumfeldt

Záhradné prenosné ohniská Blumfeldt – recenzie, skúsenosti, cena

Ak máte to šťastie, že môžete tráviť dlhé letné večery spolu s rodinou na záhrade, potom sa vám niečo ako záhradné ohnisko môže určite hodiť. Väčšina z nás pozná moderné plynové grily alebo klasické grily na drevené uhlie, okolo ktorých sa kumulujú všetky vône grilovaných dobrôt. Ohnisko v záhrade však predstavuje niečo autentickejšie. Ohnisko takisto nie je len zdrojom tepla, ale aj ako nástroj na grilovanie. Veľmi dobre to vie aj výrobca záhradných prenosných ohnísk Blumfeldt, ktorý je v tomto segmente renomovanou značkou. Z jeho portfólia nás zaujali moderné ohniská z liatiny alebo kvalitné kameninové ohniská. Vybrali sme to najlepšie z ponuky, aby sme vám poradili s výberom. Prečítajte si aj kompletné recenzie ohnísk do záhrady.

Publikované: 22.07.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Aké záhradné ohnisko Blumfeldt si kúpiť?

Nemáte čas sa príliš zaoberať výberom? Vyberte si z nami vybraných produktov záhradných ohnísk Blumfeldt. Pri rozhodovaní sa, aké ohnisko si do záhrady kúpiť, by malo hrať rolu hlavne to, akú konštrukciu ohniska chcete – liatinové, oceľové, kameninové, nízke ohnisko či vysoké. V neposlednom rade je dôležité aj jeho umiestnenie. Záhradné ohniská môžu mať rôzne tvary a rozmery. Môže ísť o typické klietkové konštrukcie alebo nádoby. Ak chcete ohnisko s grilom, chýbať by nemal grilovací rošt či iné príslušenstvo. Ohnisko na záhrade môže plniť viacero účelov, preto si vyberajte podľa požiadaviek, ktoré máte. Nezabudnite aj na to, že prenosné ohnisko ponúka možnosť využitia aj inde ako doma na záhrade.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Versailles 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Fireball 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Catania 5* Zobraziť produkt

Cenový trhák
Blumfeldt Versailles

Blumfeldt Versailles

Kovové záhradné ohnisko s hmotnosťou 8,6 kg, ochranný kryt a kutáč v balení, bez grilu

Zobraziť viac info

Prenosné ohnisko Versailles patrí k cenovo dostupným modelom. Hmotnosť je len 8,6 kg a je teda jednoduché na transport. Zaujme však špecifickým „vintage“ dizajnom a otvormi na cirkuláciu so vzorom heraldickej ľalie. Ohnisko nie je vybavené grilovacím roštom. Priemer otvoru je 60 cm, na výšku má Blumfeldt Versailles 40 cm. Rukoväte nie sú tepelne izolované. V rámci príslušenstva je kutáč a ochranný kryt proti iskrám.

Dobré recenzie
Blumfeldt Fireball

Blumfeldt Fireball

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 10 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Zobraziť viac info

Unikátne ohnisko so sklápateľnou konštrukciou do diagonálnej polohy. Nádoba je vyrobená z kvalitnej práškovanej ocele s hrúbkou 2 mm. Ohnisko s grilom môžete využiť aj na prípravu obľúbených pokrmov. V diagonálnej polohe dokáže fungovať ako tepelný reflektor. V rámci príslušenstva je pribalený kutáč, grilovací rošt a ochranný kryt proti vplyvom počasia. Hmotnosť je 10 kg. Priemer nádoby je 66 cm. Výška až 68 cm.

Pre náročných
Blumfeldt Orbit 3 v 1

Blumfeldt Orbit 3 v 1

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 12 kg, ochranný kryt, kutáč, grilovací rošt a rošt na popol v balení, gril

Zobraziť viac info

Záhradné ohnisko Orbit je dokonalým spoločníkom, ktorý vám zabezpečí nielen teplo a svetlo, ale taktiež vám umožní pripraviť si obľúbené grilované dobroty. Grilovací rošt má navyše výškové nastavenie. Konštrukcia je masívna a odolná. Rátať je potrebné s vyššou obstarávacou cenou ohniska.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Ako pri každom inom spotrebiči, elektronike či produktoch, tak aj tu sme si pred výberom určili parametre, ktoré budeme v prípade záhradných ohnísk porovnávať. Cieľom nie je vybrať najlepšie ohnisko Blumfeldt, keďže ide o produkty jednej značky, ale porovnať ich vlastnosti, aby sme vám pomohli vybrať čo najlepšie. Preto sme si určili parametre a vlastnosti, ktoré zaujímajú zákazníkov a pri hodnotení teda mali najväčšiu hodnotu.

Pri posudzovaní jednotlivých silných a slabých stránok sme vychádzali aj z toho, o aký typ ohniska ide. Či ide o pletivové alebo tzv. košové ohnisko, nádobu, resp. misu. Rozdielne typy ohniska totiž môžu mať odlišné využitie a taktiež záleží od spotrebiteľa, ktorú možnosť preferuje. Medzi záhradnými ohniskami Blumfeldt sme tiež vnímali rozdiely týkajúce sa použitých materiálov (kameninové ohnisko, kovové či liatinové, ohnisko s grilom a iné), spracovania i samotného vzhľadu. Zákazníkov často zaujímajú rozmery, pretože hľadajú prenosné ohnisko, ktoré si so sebou vezmú na kempovanie či na ryby. V neposlednom rade môže hrať rolu aj príslušenstvo – veko, vetracie prieduchy, kliešte, grilovací rošt a mnoho iného. Rozhodujúca býva často tiež cena.

Typ ohniska
Materiály a kvalita spracovania
Veľkosť a rozmery
Dizajn
Doplnkové príslušenstvo
Cena

Spomedzi záhradných prenosných ohnísk Blumfeldt sme vybrali viacero modelov. Okrem prenosných tiež záhradné ohniská s grilom, vo výbere sú kameninové i liatinové ohniská, otvorené či košové a mnoho iných. Práve vďaka širokému sortimentu tohto nemeckého producenta sme sa rozhodli zamerať na ich ponuku. V zahraničí ide o produkty overenej kvality, ktoré sa postupne dostávajú aj na náš trh a získavajú si vysokú obľúbenosť. Dostupnosť tovarov sme overovali u renomovaných predajcov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie záhradných prenosných ohnísk Blumfeldt

Spotrebiteľom prinášame kompletné recenzie produktov na základe porovnania záhradných prenosných ohnísk Blumfeldt. Recenzie sú nezávislé a objektívne. Žiadny produkt nie je propagovaný za účelom reklamy. Naše hodnotenia sú založené na základe dostupných informácií a recenzií spotrebiteľov či zahraničných spotrebiteľských organizácií. Veríme, že vám naše recenzie pomôžu sa vo výbere lepšie zorientovať a vybrať čo najlepšie.

Cenový trhák

Blumfeldt Versailles

Kovové záhradné ohnisko s hmotnosťou 8,6 kg, ochranný kryt a kutáč v balení, bez grilu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ohnisko na záhrade môže plniť viacero účelov. Vybraný model okrem toho, že umožňuje sledovať a ohrievať sa pri tlejúcich plameňoch, je aj estetickým doplnkom. Zaujme špecifickým dizajnom heraldickej ľalie a unikátnej povrchovej úpravy.

Blumfeldt Versailles je ozdobným, no zároveň i praktickým ohniskom s priemerom nádoby 60 cm. Prenosné ohnisko váži len 8,6 kg a je vyrobené z kovu, ktorý je ošetrený ochranným lakovaním. Zároveň je náter estetickým prvkom vďaka vyblednutému „vintage“ imidžu. V konštrukcii sa nachádzajú unikátne ozdobné otvory so vzorom heraldickej ľalie, vďaka čomu je ohnisko veľmi unikátnym prvkom záhrady či terasy. Výška ohniska je 40 cm. Nádoba je stabilne posadená na tri robustné kovové nohy. Prenášať sa ohnisko dá vďaka bočným držadlám.

Kovové ohnisko je dodávané s ochranou proti iskrám. Ide o sieťovaný kryt na priemer nádoby, ktorých umožňuje prúdiť vzduchu a zároveň chráni pred vyletujúcimi iskrami. V balení nájdete taktiež praktický kovový kutáč. Ideálne je ohnisko plniť briketami či dreveným uhlím, no problémom nie je ani drevo.

Prenosné ohnisko Blumfeldt Versailles je elegantným záhradným doplnkom, ale aj veľmi príjemným spoločníkom počas chladnejších dní či nocí s kamarátmi. Priemer kovovej nádoby je 60 cm a dodávaný je aj ochranný kryt proti iskrám. Model nie je vybavený žiadnym grilovacím roštom. Spotrebiteľom sa páči jeho estetické prevedenie – dominantný je samotný náter s vintage efektom, ale taktiež cirkulačné otvory so vzorom heraldickej ľalie. Ohnisko je prenosné vďaka bočným rukovätiam, ktoré však nie sú dobre tepelne izolované. Hmotnosť je len 8,6 kg. Ak by ste mali záujem o model s grilom, výrobca má v ponuke napr. záhradné ohnisko Blumfeldt Rosario 3 v 1.

Pozitíva

Nízka hmotnosť
Krásny dizajn

Negatíva

Horúce rukoväte

Materiály: kov ● Rozmery ohniska (Ø x V): 60 x 40 cm ● Hmotnosť: 8,6 kg ● Gril: nie ● Vlastnosti: ochranný kryt pred iskrami, kutáč

Dobré recenzie

Blumfeldt Fireball

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 10 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Sklopné oceľové ohnisko do záhrady či na terasu. Toto moderné záhradné ohnisko je veľmi zaujímavou voľbou. Spotrebiteľov zaujme predovšetkým konštrukčné riešenie, no Blumfeldt Fireball je kvalitným ohniskom z 2 mm hrubej ocele. Možné je využiť ho aj ako gril.

Fireball na prvý pohlaď pôsobí ako klasické kotlíkové ohnisko. Špecifikom však je možnosť horizontálnej i vertikálnej polohy polkruhu. Stojan umožňuje fixovať ohnisko v oboch uhloch. V takom prípade môže fungovať ako štandardné táborové ohnisko alebo následne vo vertikálnej polohe ako tepelný reflektor, ktorý teplo smeruje priamo čelom na ľudí pred ohniskom. Tento doplnok záhrady je prenosný. Konštrukcia váži len 10 kg. Rovnako mu však svedčí aj stabilné miesto na terase alebo záhrade. Čo teší spotrebiteľov, je mohutná konštrukcia s 2 mm hrubej ocele. Povrch je ošetrený lakom s vysokou tepelnou odolnosťou.

Súčasťou príslušenstva je grilovací rošt s priemerom 40 cm. Ideálne je umiestniť ho priamo na popol. V inej výške rošt fixovať nemožno. Balenie obsahuje aj kutáč a praktický kryt proti dažďu. Ten môžete používať taktiež v prípade, že máte ohnisko dlhodobo umiestnené na záhrade alebo na terase. Ohnisko tak ochránite pred dažďami, vetrom či nízkymi teplotami. Ohnisko nemá žiadne cirkulačné otvory ani otvor na vypadávanie uhlíkov či popola.

Spomedzi dostupných referencií zákazníkov je pozitívom predovšetkým skvelé spracovanie a robustnosť konštrukcie. Zákazníci ocenili fakt, že všetky časti sú hrubo lakované, čím je zvýšená odolnosť celého ohniska. Zaujímavo zákazníci vnímajú aj možnosť diagonálneho náklonu ohniska. Rošt má len jednu polohu, čo je škoda. Polohovateľnú výšku grilovaceiho roštu má model Blumfeldt Rosario 3 v 1. Zákazníkom sa páči aj ochranný kryt na celú konštrukciu ohniska. Zabránite tak vplyvom dažďa či slnka na konštrukciu.

Pozitíva

Diagonálna i horizontálna poloha
Kvalitné spracovanie
Ochranný kryt konštrukcie

Negatíva

Rošt v nízkej polohe

Materiály: oceľ (2 mm) ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 66 x 68 ● Hmotnosť: 10 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, ochranný kryt pred vplyvmi počasia, kutáč

Pre náročných

Blumfeldt Orbit 3 v 1

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 12 kg, ochranný kryt, kutáč, grilovací rošt a rošt na popol v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Príjemné posedenie na záhrade v lete či v zime, o to sa dokáže postarať takéto multifunkčné prenosné ohnisko. Blumfeldt Orbit má veľkú nádobu s priemerom 60 cm. Na výšku má 38 cm, čo nie je veľa, ale konštrukčné riešenie je veľmi praktické. Oceľové steny sú hrubé 1,5 mm. To vidno aj na robustnosti ohniska. Hmotnosť je 12 kg, napriek tomu nie je s prenášaním žiaden problém.

V balení okrem grilovacieho roštu dostanete aj rošt na popol, menšiu nádobu na popol, kutáč a takisto klietkový ochranný kryt pred iskrami. Bonusom je ochranný návlek v prípade, že ohnisko dlhšiu dobu nepoužívate, aby ste ho ochránili pred vplyvmi počasia. Orbit môžete používať ako stôl, pretože je dodávaný s drevenou doskou, ktorej priemer je 60 cm a vyplní tak priemer otvoru.

Ohniská s grilom dnes nie sú žiadnou výnimkou. Model Blumfeldt Orbit však je „táborákom“, ktorý má vo svojej výbave grilovací rošt s výškovým natavením. Konkrétne máte k dispozícii štyri polohy. Ohnisko je vhodné na používanie brikiet, uhlia i drevených polien. Používanie ohniska s grilom je jednoduché a nenáročné. Priemer grilovacieho roštu je 40 cm. Tento model spája veľké množstvo pozitívnych vlastností a pokojne ho možno považovať za maximálne flexibilný.

Názory a referencie zákazníkov sa zhodujú, že ide o „top“ model. Za nás je jediným mínusom vyššia cena, no vzhľadom na konkurenciu sa dokáže Blumfeldt Orbit značne odlíšiť. Ponúka kvalitne spracovanú konštrukciu z odolnej ocele. Jeho zostavenie je rýchle a bohaté príslušenstvo ho predurčuje na multifunkčné využitie.

Okrem toho ide o prenosný model – hmotnosť je 12 kg. Grilovací rošt s priemerom 40 cm je výškovo nastaviteľný v štyroch polohách. Okrem toho je k dispozícii aj rošt na popol, kutáč, ochranný kryt proti iskrám, návlek na ochranu pred počasím a drevená doska s priemerom 60 cm. Razom je tak z ohniska praktický stolík. Blumfeldt Orbit 3 v 1 splní nároky aj náročnejšieho zákazníka a ide o unikátny model.

Pozitíva

Praktický rošt na popol
Rošt s výškovým nastavením
Gril, ohnisko a stôl v jednom

Negatíva

Vyššia cena

Materiály: oceľ ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 60 x 38 cm ● Hmotnosť: 12 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, rošt na popol, kutáč, ochranný kryt pred iskrami, ochranný návlek na ochranu pred počasím

Blumfeldt Rosario 3 v 1

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 30 kg, ochranný kryt, kutáč, grilovací rost v balení, otočný gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Oceľové ohnisko Blumfeldt Rosario je vhodné na umiestnenie do záhrady či na terasu. Ohnisko je prenosné, no taktiež môže mať svoje stabilné miesto. Váži totiž až 30 kg. Ohnisko s grilom je vybavené grilovacím roštom. Priemer nádoby je veľký a po stranách sa tiež nachádza odkladacia plocha.

Priemer nádoby ohniska je 70 cm. Spolu s postrannými odkladacími plochami je však priemer ohniska až 120 cm. Výška ohniska je 47,5 cm po nasadení grilovaceiho nadstavca je jeho výška 70 cm. Ohnisko je vyrobené z masívnej ušľachtilej ocele V2A a ošetrené termo lakovaním pre dlhšiu životnosť. Ohnisko bez problémov odoláva vonkajším vplyvom počasia. Konštrukcia je esteticky spracovaná a súčasťou balenia je aj kutáč. Bočné odkladacie plochy poslúžia na odkladanie grilovacieho náradia či potravín. Výrobca tiež myslel na spoločnosť okolo ohniska, pretože okrem masívnych nožičiek po obvode umiestnil kovový okruh na nohy. Vďaka tomu sa môžete za studeného počasia príjemne ohrievať.

Ohnisko dokáže poslúžiť aj na grilovanie. Grilovací rošt z ušľachtilej ocele je výškovo nastaviteľný a otočný v horizontálnej úrovni. V závislosti od toho, čo grilujete môžete gril umiestniť v 4 výškových polohách. Rukoväť grilu je tepelne izolovaná. Misa ohniska má štýlové rustikálne dierovanie pre lepšiu cirkuláciu vzduchu. V balení dostanete aj kryt na nádobu, ktorý je taktiež z masívnej ušľachtilej ocele. Keď teda ohnisko nepoužívate ako výhrevnú jednotku či gril, vďaka krytu sa z neho stáva masívny oceľový stôl.

Záhradné ohnisko Blumfeldt Rosario ponúka všetko, čo od takéhoto spoločníka na záhrade či na terase očakávate. Daný model je vybavený polohovateľným grilom. Nádoba má priemer 70 cm – spolu s bočnými plochami až 120 cm. Súčasťou balenia je kryt na nádobu a kutáč. Spotrebitelia si chvália masívnosť ohniska a jeho spracovanie, niekde však vidno menej precízne spracované zvary. Kladne hodnotený je i dizajn. Ohnisko váži až 30 kg a hoci je prenosné, vhodné je nájsť mu stabilnejšie miesto. Pripomenúť musíme, že samotná misa ohniska je dodávaná na montáž. Ohnisko je potrebné zmontovať. Výrobca odhaduje montáž na približne 30 minút. Súčasťou dodávky je prehľadný návod.

Pozitíva

Masívna konštrukcia
Ohnisko s grilom
Kryt nádoby i kutáč v balení

Negatíva

Vyššia cena
Menej precízne zvary

Materiály: nehrdzavejúca oceľ V2A ● Rozmery ohniska (Ø x V): 120 x 47,5 cm ● Hmotnosť: 30 kg ● Gril: áno/otočný ● Vlastnosti: grilovací rošt, kryt na nádobu, kutáč

Blumfeldt Pentos

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 13,5 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi štýlové spoločenské ohnisko s priemerom nádoby 73 cm. Nádoba je posadené v ozdobnej klietkovej konštrukcii s úchytmi po stranách. Prenosný gril je vhodný mať na záhrade či na terase. Súčasťou balenia je aj veľký rošt z nerezovej ocele.

Blumfeldt Pentos môžete považovať za štandardné záhradné ohnisko, ktoré poskytuje dostatok priestoru. Priemer nádoby je až 73 cm a pohodlne v ňom môžete založiť veľký táborákový oheň. Elegantná základňa – klietka je z hrubostennej lakovanej ocele. Celá konštrukcie je oceľová a má zvýšenú odolnosť proti vysokým teplotám, prachu a odpudzuje vlhkosť. Na spaľovanie môžete používať drevo, brikety či drevené uhlie. V balení nájdete aj železný kutáč.

Všestranné využitie prináša rozmerný grilovací rošt s priemerom až 60 cm. Vďaka svojmu priemeru môžete ohnisko využívať ako plnohodnotný gril. Rošt môžete umiestniť dostatočne vysoko. K Pentosu je dodávaný ochranný kryt proti iskrám. Konštrukcia je inak vcelku nízka, len okolo 37,5 cm. S krytom je výška ohniska 55 cm. Nenáročná montáž je taktiež pozitívom. Zároveň v balení nájdete jednoduchý montážny návod s inštrukciami.

Jednoduché, no esteticky a kvalitatívne veľmi dobre spracované záhradné ohnisko, ktoré zapadne kdekoľvek. Blumfeldt Pentos je prenosné ohnisko s grilom a rozmerným grilovacím roštom. Nádoba na oheň má priemer 73 cm. Ohnisko je pomerne nízke, výška je len 37,5 cm. Hmotnosť celého ohniska je 13,5 kg. Nádoba je vhodná na použitie brikiet, uhlia i drevených polien. Súčasťou je aj ochranný kryt pred iskrami a kutáč. Zákazníci nemajú k ohnisku žiadne výhrady. Využiť ho možno na zahriatie i na grilovanie. Taktiež nie je problém s jeho transportom, hoci ide o väčšie ohnisko. Veľmi dobrou alternatívou je aj kompaktné prenosné ohnisko Blumfeldt Nolana 2 v 1.

Pozitíva

Rozmerný grilovací rošt
Odolná konštrukcia
Nenáročná montáž

Negatíva

Bez výhrad

Materiály: lakovaná oceľ ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 73 x 37,5 cm ● Hmotnosť: 13,5 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, ochranný kryt proti iskrám, kutáč

Blumfeldt Nolana 2 v 1

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 7,5 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Parametre oceľového ohniska Blumfeldt Nolana ponúkajú vysoký úžitok, či sa rozhodnete mať ohnisko na záhrade alebo si ho vezmete na ryby. Ide o praktické prenosné ohnisko, ktoré váži len 7,5 kg. Okrem útulnej atmosféry umožňuje taktiež, aby ste si vďaka grilovaciemu roštu pripravili obľúbené pokrmy.

Blumfeldt Noalana je vyrobená z kvalitnej ocele. Ide o menšie ohnisko, no nádoba má veľký priemer až 73 cm. Na výšku má však konštrukcia len 32 cm. Podobne konštrukčne riešenie ohnisko Blumfeldt Rosario 3 v 1 má výšku až 47 cm a taktiež väčší priemer. Ak vám však nižšie ohnisko neprekáža, nie je o čom. Kvalita materiálov je veľmi dobrá, ide o lakovanú oceľ, ktorá je odolná proti korózii a veľmi dobre odoláva aj vysokým teplotám, ktoré môže ohnisko dosahovať. Ak je ohnisko na daždi, kvapky majú tendenciu stekať práve vďaka lakovanému povrchu. Súčasťou balenia je kovový kutáč a taktiež mriežkovaný kryt proti iskrám.

Keďže ide o prevedenie 2 v 1, druhým účelom využitia je gril. Ako palivo môžete použiť brikety, drevené uhlie alebo drevené polená. Veľmi pozitívne hodnotíme, že grilovací rošt má priemer až 64 cm a je možné ho tak umiestniť pomerne vysoko. Jednoducho tak môžete grilovať aj v okamihu, keď ešte nevznikla úplne pahreba. Konštrukcia je stabilná a súčasťou balenia je aj návod a skrutky pre uchytenie nožičiek.

Spotrebiteľom sa veľmi páči robustná konštrukcia nádoby na oheň. Menšia výška nie je problémom, no z hľadiska praktickosti by 10 cm pomohlo. Na druhej strane to však nijak neznižuje jeho efektivitu. Nádoba má veľký priemer až 73 cm a veľký priemer má aj grilovací rošt – 64 cm. Všetky diely sú navyše lakované a oceľ je tak odolnejšia proti vysokým teplotám, ale taktiež účinne odpudzuje vodu a zabraňuje korózii. Súčasťou príslušenstva je kovový kutáč i ochranná mriežka pred iskrami.

Pozitíva

Stabilná konštrukcia
Priemer grilovacieho roštu
Príslušenstvo a jednoduchá montáž

Negatíva

Menšia výška ohniska

Materiály: lakovaná oceľ ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 73 x 32 cm ● Hmotnosť: 7,5 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, kutáč, ochranný kryt pred iskrami

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

V rámci širokej ponuky je niekedy nápomocné, ak viete, ktoré z produktov sú najpredávanejšie. Vyššie čísla predajov môžu byť v niektorých prípadoch signálom, že spotrebitelia sú s kvalitou spokojní. Nemusí to však automaticky znamenať, že najpredávanejší je aj najkvalitnejší. Pri záhradných ohniskách to platí taktiež, pretože preferencie jednotlivých spotrebiteľov môžu byť rozdielne. V tejto tabuľke nájdete najpredávanejšie záhradné ohniská Blumfeldt. Predajnosť sa môže meniť a preto sa snažíme v pravidelných intervaloch tabuľky aktualizovať.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Catania 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Troja 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Tulip 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Mithras 5* Zobraziť produkt
Blumfeldt Rosario 5* Zobraziť produkt

Otázky a odpovede – FAQ

Chcete niečo vedieť o výrobcovi Blumfeldt? Potrebujete poradiť s výberom záhradného prenosného ohniska? Zaujímajú vás konkrétne parametre daného výrobku? Spýtajte sa nás i ostatných spotrebiteľov v diskusii. Stačí, ak nižšie napíšete svoj dotaz a my vám, čo najskôr odpovieme. Poteší nás, ak sa so svojimi skúsenosťami a názormi podelíte  pomôžete tak aj iným spotrebiteľom lepšie sa rozhodnúť.

Ak ide o prenosné ohnisko, stále platí, že ideálne je umiestňovať ho v dostatočnej vzdialenosti od horľavých materiálov. Pozor teda na steny domu, garáže, suchú trávu a podobne. Ideálnym podkladom je betón, štrk, tehly alebo hlina. V prípade, že je ohnisko na terase, pozor, aby vám sálajúce teplo nepoškodilo podlahu. Odporúčame pod ohnisko umiestniť kovovú dosku. Ohnisko by vždy malo byť umiestnené na stabilnom podklade.

Áno, prenosné ohnisko môžete používať na terase, v altánku a vo výnimočných prípadoch aj na balkóne (informujte o tom susedov a vyžiadajte si súhlas). Pod ohnisko, a to aj v prípade, že je dostatočne vyvýšené, umiestnite kovovú platňu, aby nedošlo k prehrievaniu dlažby.

Áno, môžu. V našom výbere záhradných ohnísk Blumfeldt nájdete aj konkrétne ohniská s grilom – grilovacím roštom a je možné ich využívať aj na tento účel. V ponuke nemeckého výrobcu dokonca nájdete viacero alternatív (materiál, veľkosť, dizajn, príslušenstvo), ktoré poslúžia na opekanie počas letných dní.

Blumfeldt Ithaka

Oceľové záhradné ohnisko s hmotnosťou 4,7 kg, kutáč v balení, bez grilu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Unikátny dizajn oceľového ohniska v tvare koša ponúka špecifický zážitok a atmosféru. Výrobca odporúča toto prenosné ohnisko na švédsky vysoký oheň. Vzhľadom na konštrukčné vlastnosti je tento model ideálny na spaľovanie drevených polien.

Oceľový kôš je vysoký 72,5 cm a na šírku má 44,5 cm. Samotný priemer otvoru je však 37,5 cm. Konštrukcia je veľmi robustná a stavaná na priame horenie otvoreného ohňa. Kôš je mriežkovaný a vďaka tomu je zabezpečená dobrá cirkulácia vzduchu. Súčasťou balenia je taktiež kutáč. Horenie v takomto oceľovom koši je veľmi estetické. Ohnisko je prenosné, no ideálne je umiestniť ho na voľné priestranstvo v dostatočnej vzdialenosti od potenciálne horľavých predmetov.

Daný model nepatrí medzi typické ohniská a skôr ide o špecifický model. Samotný výrobca odporúča Blumfeldt Ithaka primárne na realizovanie švédskeho ohňa. Kôš je vyrobený z kvalitnej hrubostennej ocele. Niektoré spotrebitelia kritizujú stabilitu podstavca. Dôležité je však nezaťažiť kôš príliš veľkým množstvom paliva a radšej ho postupne dopĺňať. Ohnisko váži len 4,7 kg a je teda prenosné.

Pozitíva

Atmosféra a estetické horenie
Vhodné na švédsky oheň
Nízka hmotnosť

Negatíva

Stabilita podstavca

Materiály: oceľ/2 mm ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 44,5 x 72,5 cm ● Hmotnosť: 4,7 kg ● Gril: nie ● Vlastnosti: kutáč

Lacná kvalita

Blumfeldt Evora

Záhradné ohnisko z ocele a umelého kameňa s hmotnosťou 14 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rosť v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do nášho výberu sme umiestnili aj kameninové ohnisko Blumfeldt Evora, ktoré sa líši svojím vyhotovením. Zároveň však spotrebiteľovi umožňuje vychutnávať si plamene ohňa a taktiež ugrilovať obľúbené jedlá. Zaujme pomerom ceny a kvality.

Unikátny vzhľad kamenného ohniska je nielen estetickým prvkom. Vďaka imitácii umelého kameňa (sokel) MagicMag je nádoba dobre izolovaná a dobre drží teplo. Nemusíte sa obávať, pretože umelý kameň je vysoko odolný proti teplu. Pokojne môžete používať drevené polená a nemusíte sa báť poškodenia. Ohnisko je veľmi stabilné a priemer otvoru je 45 cm. Hĺbka je 30 cm. V balení nájdete lapač iskier, ktorý môžete v prípade vysokého ohňa použiť. Taktiež sa môže zísť praktický kutáč.

Nepochybne sa zíde aj nerezový grilovací rošt s priemerom 40 cm. BBQ grilovačku tak môžete odštartovať. Medzi príslušenstvom je menší oceľový rošt na popol. Hoci je škoda ohnisko premiestňovať a odporúčame mu nájsť stabilné miesto na vašej záhrade či na terase, nechýbajú mu úchopy po stranách. To, že je ohnisko prenosné, dokazuje aj jeho hmotnosť len 14 kg. Blumfeldt Evora patrí k cenovo zaujímavým ohniskám, ktoré za rozumné peniaze ponúknu skvelý úžitok.

Štítok, ktorý sme produktu venovali značí, že Blumfeldt Evora v pomere ceny a kvality ponúkne vynikajúce vlastnosti a parametre. Podobne to vnímajú aj zákazníci, ktorými sa páči samotný dizajn umelého kameňa MagicMag, no taktiež sa im páči aj multifunkčnosť, ktorú toto záhradné ohnisko ponúka. Okrem toho, že je dizajnovým prvkom, je ohnisko aj prenosné a umožňuje tiež využitie grilovacieho roštu. Nechýba ani potrebné príslušenstvo. Ohnisko je stabilné a robustné. Používať môžete drevené polenábrikety aj uhlie. Komplexne možno hodnotiť, že Blumfeldt Evora je unikátnym ohniskom, ktoré sa stane dominantou záhrady. Ak je pre vás jedinečnosť niečím zaujímavá, rozumnou voľbou bude aj ohnisko na terasu Blumfeldt Fireball.

Pozitíva

Unikátny dizajn – kvalita spracovania
Pomer ceny a kvality
Vysoká odolnosť

Negatíva

Bez výhrad

Materiály: oceľ + umelý kameň ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 58 x 57,5 cm ● Hmotnosť: 14 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, kutáč, ochranný kryt proti iskrám, rošt na popol

Blumfeldt Merano

Kovové záhradné ohnisko s hmotnosťou 19 kg, ochranný kryt, kutáč a grilovací rošt v balení, gril

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vo výbere sa nachádza aj záhradné ohnisko Blumfeldt Merano, ktoré sa líši špecifickým hranatým tvarom i dizajnom. Ohnisko zaujme ozdobným lemom s imitáciou kameňa. Záhradné ohnisko je vybavené grilovacím roštom a ochranným krytom proti iskrám.

Väčšie prenosné ohnisko je vhodné na terasu, záhradu alebo pokojne aj na chatu. Blumfeldt Merano má priemer nádoby 61 cm, spolu s ozdobným lemom je priemer ohniska 75 cm. Výška je len 40 cm a ohnisko neprehliadnete vďaka unikátnemu vintage štýlu, ktorý po zložení má. Skladanie je nenáročné a rýchle. Ozdobný kamenný lem pôsobí veľmi luxusne. Celá konštrukcia je z kovu ošetreného ochranným náterom. Ohnisko zvláda dobre odolávať poveternostným podmienkam a vplyvom počasia. Hranatý tvar je oproti mnohým typickým ohniskám v tvare „kotlíka“ špecifickým.

Okrem iného je Blumfeldt Merano vybavené grilovacím roštom. Ten je možné umiestniť do spodnej časti ohniska, keď je pahreba aktívna. Na náš vkus je grilovací rošt umiestnený až príliš nízko a na grilovanie si pri väčšom objeme brikiet, uhlia či dreva treba počkať, kým jednoducho nevyhorí na požadovanú výšku. K nádobe na oheň je dodávaný ochranný prútený kryt proti iskrám. Súčasťou balenia je aj kovový kutáč.

Záhradné ohnisko s grilovacím roštom poslúži v tomto prípade na viac účelov. Vďaka roštu je možné ohnisko využiť aj na grilovanie. Škoda len, že grilovací rošt možno umiestniť len do jednej, pomerne nízkej polohy. Celkovo je však dojem z ohniska veľmi dobrý. Konštrukcia je stabilná a vizuálne veľmi príťažlivá. Zákazníkom sa tento vintage štýl veľmi pozdáva. Ozdobný kamenný lem je vhodným doplnkom k celkovému vintage vzhľadu ohniska. Na manipuláciu je konštrukcia o niečo náročnejšia. K dispozícii totiž nie sú rukoväte, ktoré by umožnili celé ohnisko lepšie uchopiť. Hmotnosť je približne 19 kg. Menším prenosným ohniskom s unikátnym vintage štýlom je aj ohnisko Blumfeldt Versailles.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
Vintage štýl
Jednoduchá montáž

Negatíva

Grilovací rošt len v jednej polohe
Chýbajú po stranách rukoväte

Materiály: kov ● Rozmery ohniska (Ø x V x H): 75 x 40 x 75 cm ● Hmotnosť: 19 kg ● Gril: áno ● Vlastnosti: grilovací rošt, ochranný kryt pred iskrami, kutáč

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Záhradné ohniská

Vaše hodnotenie:
(90.6%)

Komentáre
Laco 30.Jul.2022

Blumfeldt Versailles je ohnisko, ktoré vyzerá veľmi pekne a aj jeho montáž bola jednoduchá. Za praktickú funkciu považujem ochranu proti iskrám. Je to užitočné, nakoľko ohnisko mám položené na drevenej terase. Nahromadená dažďová voda dobre odteká, takže sa dá použiť aj po daždi. Ohnisko môžem odporučiť.

Odpovedať

Simon 12.Aug.2022

Blumfeldt Evora je lacné a pekné ohnisko. Nie je ťažké, takže ľahko sa premiestňuje po záhrade. Páči sa mi moderný dizajn aj kvalita spracovania. Zdá sa, že je vysoko odolné, ale to ukáže až čas. Za mňa je zatiaľ bez akýchkoľvek výhrad. Imitácia kameňa zaujme každého návšetvníka a pokrmy sú chutné.

Odpovedať

Igor 17.Aug.2022

Ohnisko Blumfeldt Fireball sme kupovali viac menej naslepo, lebo predtým sme s touto značkou nemali skúsenosť a ani na internete sme nenašli žiadne recenzie. Po kúpe sme napokon spokojní, má veľmi dobré spracovanie, je k nemu jednoduchý návod a v balení bola aj kvalitná ochrana pred dažďom. Veľkým plusom je pre nás samotný dizajn.

Odpovedať

Filip 17.Aug.2022

Blumfeldt Orbit 3 v 1 je dobrý produkt za dobrú cenu. Spracovanie je veľmi kvalitné už na prvý pohľad. Zostavenie bolo rýchle, gril je ľahký a prenosný a plusom je praktický rošt na popol aj možnosť nastaviť si rošt výškovo. Je to vlastne gril, ohnisko a stôl v jednom. Mínusom je len vyššia cena, ale inak nič.

Odpovedať

Peťo 18.Aug.2022

Blumfeldt Nolana 2 v 1 je kvalitne vyrobené ohnisko, nádoba je dobre skonštruovaná, čo uľahčuje zapálanie aj horenie. Páči sa mi dizajn, je veľmi elegantný a veľkosť ohniska je dostatočná. Je to užitočná vecicčka na každú záhradu. Nádoba vyzerá robustne a teda aj odolne. Je multifunkčná, preto ju môžem odporučiť všetkými desiatimi. Niekomu môže prekážať menšia výška ohniska, ale ja som s tým okay.

Odpovedať

Janko 18.Aug.2022

Blumfeldt Ithaka má pekný dizajn, ale nestabilný podstavec. Ten je vyrobený z tenkého materiálu, takého plechu... No a preto sa vrchná časť kýva, akoby ohnisko stálo na pružine. V tomto prípade vnímam ohnisko ako drahé, lebo nie je kvalitné. Možno ide o chybný kus a ostatné sú v pohode. Ale za mňa to bola nevýhodná kúpa a druhýkrát by som ho už nekupoval.

Odpovedať

Július 17.Oct.2022

Pred letom sme kúpili ohnisko Blumfeldt Tulip. Je krásne a funkčné a za super cenu. Páči sa mi nízka váha, ľahká montáž aj demontáž. Rovnako jednoduché uskladnenie počas zimného obdobia. Dizajn je za mňa fantastický. Spomeniem aj maličké mínusy, pri montáži som musel dovŕtať diery pre skrutky, pretože niektoré otvory boli na opačnej strane. Uvítal by som, keby sa dá dokúpiť jednoduchý kryt. Ohnisko by tak bolo chránené pred dažďom. Vzhľadovo i manipulačne veľmi dobre.

Odpovedať