Sušičky prádla

Najlepšie sušičky bielizne 2024 + recenzie

Po vypraní je potrebné bielizeň tiež vysušiť. Najlepšou sušičkou v našom teste sa stal model LG RC91V5AV6N, ktorý si nás po viac ako 80 hodinách prieskumu trhu získal vďaka perfektným referenciám spotrebiteľov a dokonale suchej bielizni z pohľadu odborných testov. Oblečenie zo sušičky je nadýchanejšie, mäkšie a menej sa krčí. Do nášho spotrebiteľského porovnávacieho testu sme pre vás vybrli aj ďalšie kondenzačné sušičky bielizne.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú sušičku bielizne kúpiť?

Prinášame vám prehľadnú tabuľku produktov, ktorá vám môže pomôcť pri rozhodovaní. Každý z produktov má v tabuľke priradený štítok, ktorý vám prezradí, ktorá sušička je najlepšia, ktorá najlacnejšia a ktorú vám odporúča Test Magazín. Aby ste nemuseli študovať detailnejšie recenzie, ušetríme vám týmto výberom čas.

Názov Hodnotenie Detail
LG RC91V5AV6N 5* Zobraziť produkt
Samsung DV90T6240LH/S7 5* Zobraziť produkt
AEG TR958M6CC 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Čo Test Magazín v teste sušičiek bielizne posudzoval? V našom teste sme vychádzali nielen zo zahraničných zdrojov a referencií zákazníkov, ale aj jednotlivých parametrov sušičiek, ktoré si pred výberom všíma bežný užívateľ. Na funkčnosť jednotlivých spotrebičov majú vplyv nasledujúce parametre.

Presnosť a rovnomernosť sušenia
Kapacita sušičky
Spotreba el. energie
Dĺžka programov a funkcie
Obsluha a ovládanie
Hlučnosť

V našom teste sa nachádzajú rôzne modely kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom. Po naštudovaní si technických parametrov a analýze databáz odborných testov sme vyberali modely, ktoré v hodnotení obstáli najlepšie. Obľúbenosť jednotlivých spotrebičov sme sledovali aj cez cenový porovnávač Heureka.sk. Taktiež sme vyberali aj najnovšie modely, ich predajnosť sme sledovali v eshopoch Nay.sk, Mall.sk, Alza.sk, tpd.sk či Hej.sk. Zamerali sme sa na produkciu viacerých výrobcov a vybrali ssšičky AEG, LG, Bosch, Beko, Siemens, Whirlpool alebo Gorenje.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať. 

Recenzie sušičiek bielizne

Aby sme vám s výberom sušičky do vašej domácnosti pomohli čo najviac, zhodnotili sme ich silné a slabé stránky, o ktorých sa v reklamách či v popisoch produktov ani nedozviete. Naše recenzie nie sú vytvorené za účelom reklamy či propagácie, produkty sme vyberali nezávisle a objektívne hodnotili na základe nadobudnutých poznatkov. Ani jeden z produktov sme nezvýhodňovali a práve naopak, naše recenzie vám prinášajú kritický a autentický pohľad na každú jednu zo sušičiek.

Cenový trhák

Beko DPS 7405 G B5

Nízka cena, ale ponuka až 16 progamov a štedrá kapacita bubna 7 kg dostačujúca pre 4-člennú rodinu.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Voľne stojaca sušička bielizne Beko DPS 7405 G B5 sa radí medzi obľúbené a lacné modely. Napriek nižšej cene ponúka široký výber programov a aj dostatočnú kapacitu pre viacčlennú rodinu, vďaka čomu sa ocitla v našom teste.

Sušička má štandardné rozmery, 85 cm na výšku, 60 cm na šírku, avšak jej hĺbka je len 59 cm. Tomu zodpovedá nižšia kapacita bielizne – 7 kg, s ohľadom na rozmery ide o akceptovateľné číslo. Príjemne nás v teste prekvapila dĺžka programov. Sušička ponúka okrem štandardných programov taktiež možnosť voľby expresného sušenia. Za necelú hodinu sľubuje bielizeň suchšiu o 50 %. Trieda účinnosti sušenia je B, v porovnaní s predchádzajúcim modelom bielizeň nie je tak dokonale suchá.

Ovládanie je jednoduché, opäť stačí vybrať program pomocou otočného kolieska a na paneli ho spustiť. Symboly na obrazovke sú zrozumiteľné, čo uľahčuje ovládanie. Na výber je až 16 programov, čo je nadštandard. Okrem klasických programov (bavlna, šport, syntetika) sa dá vyberať i z menej bežných (džínsy, citlivá pokožka). Údržbu uľahčuje jednoduchý prístup k filtru, ktorý sa nachádza zvnútra bubna pod dvierkami.

Spotrebič sa radí do energetickej triedy A++, čiže jeho spotreba je stále pomerne nízka – iba 209 kWh. Hlučnosť sušičky je 65 dB, čo je prijateľný priemer.

Pozitíva

Výber programov
LED displej s ukazovateľom času
Automatická ochrana proti pokrčeniu

Negatíva

Ťažšie čistenie filtra
Chýba možnosť zmeny otvárania dverí

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 7 kg ● Počet programov: 16 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 209 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 85 x 60 x 54 cm (VxŠxH)

Siemens WT47U690CS

Veľmi úsporná sušička s maximálnou náplňou 8 kg vyznačujúca sa tichou prevádzkou a inteligentným senzorom pre rozpoznanie druhu tkaniny.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Miesto v našom teste si vyslúžila aj úsporná voľne stojaca sušička s tepelným čerpadlom Siemens WT47U690CS. Zaujme nielen nízkou spotrebou (177 kWh), ale aj kvalitou sušenia. Napriek tomu, že účinnosť sušenia je B, bielizeň je po použití sušičky takmer suchá a usušená rovnomerne. Sušička Siemens totiž disponuje senzormi na meranie vlhkosti bielizne a reguláciu teploty v bubne.

Ovládanie je veľmi jednoduché, pomocou otočného kolieska stačí spotrebič zapnúť a vybrať program, a na dotykovom displeji ho aktivovať. Dvojdielny filter na vlákna, nachádzajúci sa v otvore na dvierka, sa poľahky vyberá a čistí. Údržbu zjednodušuje samočistiaci kondenzátor. Výrobca opäť neuvádza objem nádoby na kondenzát. Keďže sa dá sušička napojiť priamo na odpad, nejde v tomto prípade o najpodstatnejší údaj.

Pri plnej sušičke trvá najdlhší program 164 min., čo je viac-menej štandard. Vďaka senzorom na meranie vlhkosti je bielizeň sušená čo najrýchlejšie a zároveň rovnomerne. Super rýchly program super 40' vysuší bielizeň už za 40 min.

Bubon je osvetlený, čo umožňuje kontrolovať bielizeň počas sušenia. Používateľa poteší časovač, detská poistka i zvukový signál, informujúci o konci programu. Bubon SoftDry sa vyznačuje unikátnym dizajnom, rozvádza teplý vzduch rovnomerne a bielizeň prehadzuje šetrne, čo zaručuje dokonalú starostlivosť o sušenú bielizeň.

Sušička je síce drahšia, ale ponúka všetko, čo bežný spotrebiteľ potrebuje. Veľký výber programov, šetrné sušenie, primeranú spotrebu i hlučnosť (64 dB), preto ju môžeme len odporučiť.

Pozitíva

Široký výber programov
Systém iSensoric rozpoznávajúci druh tkaniny
Jednoduchá manipulácia s filtrami

Negatíva

Bez možnosti prehodenia dvierok
Slabší zvukový signál

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 14 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A+++ ● Spotreba energie za rok: 177 kWh ● Hlučnosť: 64 dB ● Rozmery: 84,2 x 59,7 x 59,9 cm (VxŠxH)

Beko B5T672490WCSHBC

Maximálna náplň 7 kg, 15 programov, energetická trieda A+++, trieda sušenia A, hlučnosť 64 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Úzka sušička bielizne s energetickou triedou A+++ a kapacitou 7 kg – Beko B5T672490WCSHBC nás zaujala ponukou programov i starostlivosťou o bielizeň. AquaWave bubon je špeciálne upravený tak, aby nepoškodil ani najjemnejšie materiály. Maximálna kapacita náplne je oproti konkurencii menšia, avšak 7 kg je stále slušné číslo.

Pochváliť musíme technológiou SteamCure, teda dávkovanie pary počas sušenia. Bielizeň nielenže osvieži a zbaví pachu, ale taktiež sa stará o zníženie pokrčenia. Program s dávkou pary je vhodný predovšetkým na oblečenie, ktoré nie je nutné prať a stačí ho len osviežiť. Oblečenie bude celkovo menej pokrčené aj vtedy, ak ho nebudete môcť vybrať hneď po ukončení programu. Bubon má automatickú ochranu proti pokrčeniu a až 8 hodín od ukončeného programu sa bude pohybovať a bielizeň tak vyrovnávať.

Beko B5T672490WCSHBC je kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom EcoGentle. Sušenie prebieha pri nízkej teplote, tvar aj farba oblečenia zostávajú zachované, navyše sa pritom šetrí energia. O tom, že ide o moderný spotrebič, svedčí aj možnosť pripojiť sušičku na odpad, čím sa vyhnete vylievaniu zásobníka, zmena otvárania dverí či kombinovaný filter. Dvojitý filter spoľahlivo zachytáva nečistoty a jednoducho sa čistí.

Maximálna doba sušenia dosahuje 200 min. (Hygienické sušenie), bavlnu vysušíte za cca 170 min., džínsy za 120 min. V ponuke sú taktiež programy syntetika, mix, vlna, jemná bielizeň, outdoor či košele. Skrátený program je vhodný len na sušenie košieľ, ak by ste si chceli expresne vysušiť bavlnenú bielizeň či džínsy, rýchly program v ponuke nenájdete.

Chválime ovládanie v češtine a zrozumiteľný ovládací panel, ale aj podrobný návod. Spotrebitelia chvália program SteamCure, kvalitu sušenia bielizne a to, že ponúka možnosť nastavenia vysušenia bielizne, množstvo programov, osvetlenie bubna i malé rozmery spotrebiča. S produktom sú spokojní a odporúčajú jeho nákup.

Pozitíva

Ovládací panel v češtine
Ochrana proti pokrčeniu bielizne
Bubon šetrný k bielizni

Negatíva

Kondenzátor nie je samočistiaci
Chýba držiak na sušenie obuvi

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 7 kg ● Počet programov: 15 ● Trieda účinnosti sušenia: A ● Energetická trieda: A+++ ● Spotreba energie za rok: 158,9 kWh ● Hlučnosť: 64 dB ● Rozmery: 84,6 x 59,7 x 46/54,3 cm (V x Š x H)

Ďalšie zaujímavé produkty

Sušičky bielizne sú s ohľadom na ich praktickosť vyhľadávanými spotrebičmi. I vďaka tomu sa objavujú v ponuke mnohých výrobcov. Na trhu je však množstvo modelov, ktoré sa bijú o pozornosť zákazníkov, preto je výber pomerne náročný. V našom teste vám ponúkame  sušičky bielizne, ktoré si zaslúžia s ohľadom na zastúpenie rôznych parametrov pozornosť. Okrem najlepších zástupcov spomedzi sušičiek bielizne vám prinášame taktiež výber alternatívnych produktov, ktoré vás nesklamú.

Sušička LG RC91V9AV2QR ponúka veľmi dobrý výber programov, tichý chod a tiež výborne suší bielizeň. Je úsporná, ľahko sa ovláda a nechýba jej samočistenie kondenzátora. Nepoteší vyššia cena a po sušení mierne pokrčená bielizeň.

Cenovo zaujímavou voľbou je sušička bielizne Beko DPY 8506 GXB1. Ponúka solídny výber programov, slušnú kapacitu, nenáročné ovládanie a kvalitné sušenie bielizne. Ide o úsporný model s mnohými kladnými recenziami. Hoci je sušička trochu hlučnejšia a údržba je pomerne náročná, stále ide o veľmi dobrý model.

Dizajnovo zaujímavým kúskom je model Gorenje DNE83/GNCZ. Sušička je úsporná, tichá a zaujme ovládaním aj počtom programov. Poteší náplňou bielizne aj dĺžkou sušenia, za zmienku stojí aj sušenie pomocou senzorov. Cena nie je premrštená.

Bosch WQG233D0CS zaujme pomerom kvalita/cena. Značka Bosch je známa kvalitou svojich výrobkov, čo sa potvrdzuje aj pri tejto sušičke. Napriek tomu, že ide o drahší model, vyplatí sa vďaka bezúdržbovosti, množstvu programov, nízkej spotrebe i kapacite. Poteší kvalitné prevedenie aj program pre alergikov.

K lacnejším, avšak programovo dobre vybaveným modelom sa radí sušička Whirlpool FT M11 72B. Voľne stojaca sušička s objemom zásobníka 5 l, priestrannými dvierkami a zaujímavou programovou ponukou má obstojnú účinnosť sušenia (81 %) a prijateľnú kapacitu (7 kg). Mínusom je vyššia spotreba. Hoci sa sušička radí do energetickej triedy A++, jej spotreba je až 211 kWh/rok.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ktorá zo sušičiek je najpredávanejšia? Ponúkame vám stručný prehľad o tom, ktoré sušičky sú na Slovensku aktuálne najpredávanejšie. Predajnosť sa zvykne pomerne často meniť a my sa snažíme našu tabuľku pravidelne aktualizovať, aby sme vám ponúkali pravdivé informácie. K sledovaniu predajnosti nám slúži databáza portálu Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DPS7405GB5 5* Zobraziť produkt
Beko DPY8506GXB2 5* Zobraziť produkt
Samsung DV80T5220AW 5* Zobraziť produkt
LG RC91V5AV6N 5* Zobraziť produkt
Beko B3T672490WCSHWG 5* Zobraziť produkt

Najlepšie sušičky bielizeň nielenže dokonale vysušia, ale zanechajú ju hebkú a zachovajú jej prirodzené farby. V našom teste sme vám predstavili najlepšie produkty vo svojej triede, neobišli sme však ani ich slabé stránky. Pozreli sme sa na ich technické parametre, funkcie, ale i dizajn. Pri výbere sušičky by ste sa mali brať ohľad ohľad na typ sušičky, kapacitu, spotrebu, ponúkané funkcie, ale aj cenu a značku. Náš sprievodca výberom vám prezradí, ktoré kritéria sú pri výbere najdôležitejšie.

Ako vybrať sušičku bielizne?

 • Typ sušičky
 • Kapacita a rozmery
 • Presnosť a rovnomernosť sušenia
 • Kapacita nádoby na kondenzát
 • Dĺžka programov
 • Jednoduchosť obsluhy
 • Spotreba elektrickej energie
 • Hlučnosť sušičky
 • Praktické funkcie a vlastnosti
 • Cena sušičiek bielizne a renomované značky

Kondenzačná sušička vs ventilačná sušička bielizne

Vo všeobecnosti sa sušičky delia na tri základné typy – ventilačné, kondenzačné a sušičky 2v1, teda práčky so sušičkou. Ide o vôbec najdôležitejší parameter pri výbere, keďže od neho sa následne odvíja všetko ostatné.

Ventilačná sušička má rezervy

Ide o starší typ sušičky, z ktorého je para odvádzaná priamo z miestnosti. Vzhľadom na náročnosť na priestor a nutnosť stavebných úprav sa takéto sušičky dostávajú do úzadia a v ponuke predajcov sa objavujú čoraz menej. Sušenie prebieha pomocou horúceho vzduchu, ktorý treba odviesť z miestnosti.

Kondenzačné sušičky s parnou funkciou majú význam

V súčasnosti najobľúbenejší typ sušičiek bielizne, ktorý nevyžaduje odvod pary mimo miestnosti. Sušenie bielizne sa deje pomocou horúceho vzduchu, ktorý bielizeň ohrieva. Vlhkosť sa naviaže do vzduchu, vo vnútorných priestoroch sušičky sa schladí a skondenzuje na vodu. Tá odkvapkáva do zbernej nádoby, prípadne odtečie do odpadu. Kondenzačné sušičky sa delia na:

 • Kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom: Vyznačujú sa nízkou spotrebou energie, keďže tepelné čerpadlo nielen zohrieva vzduch, ale využíva i zostatkové teplo vznikajúce pri ochladzovaní vlhkého vzduchu. Teplo akoby recyklujú, čiže ho potrebujú vytvárať menej. Sú síce drahšie, ale zato úspornejšie.
 • Kondenzačné sušičky s vykurovacím telesom: Princíp fungovania je podobný, až na to, že teplý vzduch schladia úplne, čiže pri ďalšom cykle nevyužívajú zostatkové teplo. Spotreba energie je tým pádom vyššia. Ich výhodou je rýchle sušenie a nižšia cena oproti sušičkám s tepelným čerpadlom.
 • Kondenzačné sušičky s parnou funkciou: Takéto sušičky využívajú pre efektívnejšie sušenie parný generátor. Vďaka horúcej pare je vysušená bielizeň nadýchaná, hebká a menej sa krčí. Účinok pary tiež zbaví bielizeň prípadného zápachu.

Set práčka a sušička

Alternatívnou možnosťou je kúpa spotrebiča 2v1. Takýto model sa oplatí len v prípade, že nemáte dostatok miesta na dva spotrebiče. Zvyčajne je kapacita prania vyššia ako kapacita sušenia, čo značí, že pranie a sušenie bude trvať omnoho dlhšie. Sušenie je horšie ako v prípade samostatných spotrebičov. Pokiaľ sa vám kombinovaná sušička bielizne pokazí, nebudete si môcť vyprať ani bielizeň vysušiť.

Práčka kombinovaná so sušičkou

Slim sušička – aká je maximálna kapacita bubna?

Na trhu sa nachádzajú sušičky s kapacitou bielizne 6 kg, ale aj také, ktoré pojmú 10 kg bielizne. Menšie sušičky sú tak vhodné pre 1 až 2 osoby, väčšie sú zas vhodné pre viacpočetné rodiny. Zlatou strednou cestou je kapacita 8 kg, ktorá je postačujúca pre 4-člennú rodinu. Váha náplne by nemala byť menšia ako kapacita práčky, ktorú používate, inak by ste bielizeň museli sušiť na dvakrát.

Voľne stojaca alebo vstavaná sušička bielizne

S kapacitou súvisia rozmery sušičiek bielizne. Slim sušička bielizne, teda úzka sušička s hĺbkou 45 cm bude mať, prirodzene, menšiu kapacitu ako sušička s klasickými rozmermi. Bežne sa hĺbka a šírka pohybuje okolo 60 cm a výška okolo 85 cm.

Z hľadiska umiestnenia sa sušičky delia na voľne stojace a vstavané. Voľne stojace sušičky majú na trhu prevahu. Sušička potrebuje okolo seba priestor, aby podávala optimálny výkon. Minimum je 10 cm vzadu a 5 cm po stranách. Ak by došlo k nejakej poruche, prístup k voľne stojace sušičke je lepší, navyše sa s ňou dá jednoduchšie manipulovať.

Test sušičiek bielizne prezradí účinnosť sušenia

Hlavným účelom každej sušičky je schopnosť dôkladne vysušiť bielizeň. Na energetickom štítku sa kvalita sušenia skrýva pod označením trieda účinnosti kondenzácie/sušenia. Označuje sa písmenami od A po G, pričom najlepšiu kvalitu sušenia majú spotrebiče s označením A, najhoršiu tie s označením G. V praxi si môžete tento údaj overiť porovnaním hmotnosti vlhkej a suchej bielizne. Zvyšková vlhkosť vám napovie, či môžete bielizeň uložiť po sušení hneď do skrine, alebo ho budete musieť prežehliť a odložiť až potom. Trieda účinnosti A vysuší pri štandardnom programe viac ako 90 %, trieda B vysuší 80 – 89,9 % a trieda účinnosti G iba 40 % vody.

Okrem toho treba sledovať i to, či sušička suší rovnomerne. Teda, či je každý jeden kúsok bielizne suchý.

Kapacita nádoby na kondenzát

Tento parameter sa týka všetkých kondenzačných sušičiek. Kapacita nádoby by mala byť 4 až 6 litrov. Väčšia nádoba je vhodnejšia, ak sušíte viac dávok za sebou. Každá jedna sušička disponuje kontrolkou, ktorá signalizuje plnú nádobu. Ak je kapacita naplnená, sušička pozastaví program a spustí sa až vtedy, keď ju vyprázdnite. Najvhodnejšie je túto činnosť vykonávať po každom jednom sušení, nielen kvôli hroziacemu naplneniu, ale aj kvôli čistote sušičky. Väčšina sušičiek umožňuje odvod kondenzátu do odpadu. Ak chcete sušičku pripojiť na odpad, kapacita nádoby na odpad je pre vás nepodstatným parametrom.

Nastavenie teploty sušenia na sušičke bielizne

Dĺžka programov sušičky

Údaj o dĺžke trvania cyklu nájdete na energetickom štítku. Dĺžka je vyjadrená v minútach a informuje o dĺžke priemerného cyklu – bavlnená bielizeň, plný bubon. Vypočítava sa ako priemer dĺžky 7 sušení: 3x sušenia s plným bubnom a 4x sušenia s polovičnou náplňou. Tento údaj treba brať s rezervou, je totiž len orientačný. Dôležitejšie je všímať si, či sa dá vyberať z programov s rôznou dĺžkou, prípadne sa čas programu dá priamo nastaviť.

Ako sušiť v sušičke – jednoduchosť obsluhy

Väčšina sušičiek sa ovláda tradičným kolieskom, eventuálne pomocou displeja. Ovládanie by malo byť čo najjednoduchšie, ideálne intuitívne. Usporiadanie ovládacích prvkov a symboly by mali byť zrozumiteľné, tlačidlá so slovenským, príp. českým popisom. Dôležité je, aby bol súčasťou balenia slovenský (alebo český) návod.

Súčasťou jednoduchej obsluhy je pohodlné vkladanie a vykladanie bielizne. S dvierkami by sa malo jednoducho manipulovať, mali by byť dostatočne veľké a ponúkať možnosť reverzibility. Dostatočná veľkosť je cca 35 cm. Tento údaj sa zvyčajne pri popise produktov neuvádza, preto treba sledovať recenzie a odborné testy jednotlivých modelov. 

V prípade každej sušičky je dôležitá starostlivosť o filtre, teda aj to, či sú filtre jednoducho dostupné a dajú sa ľahko čistiť. FIltre treba čistiť v pravidelných intervaloch, preto by k nim mal byť bezproblémový prístup.

Náklady na sušičku – spotreba energie

O úspornosti elektrického spotrebiča vás informuje energetický štítok, na ktorom je uvedená energetická trieda. Označená je písmenami od A+++ až po G, pričom A trieda je najúspornejšia. Pri kúpe novej sušičky je najvhodnejšie siahnuť po energetickej triede A++ a viac. Takéto modely sú úsporné a ich spotreba sa neprejaví vo veľkom ani pri častom používaní.

Dobrou pomôckou pri výbere môže byť aj údaj o spotrebe elektrickej energie za rok (kWh/rok). Ročná spotreba elektriny sa prepočítava na 160 cyklov bežného využitia bubna pri naplnení bavlnenou bielizňou. Podľa toho si môžete poľahky vypočítať spotrebu na jeden cyklus. Spotrebiče s energetickou triedou A+++ majú odhadovanú ročnú spotrebu 180 kWh, A++ 220 kWh a A+ 260 kWh. Čím nižšia energetická trieda, tým vyššia spotreba.

Priemerná hlučnosť sušičky bielizne

Sušičky bielizne sa radia k hlučnejším zo spotrebičov a decibelmi sa vyrovnajú práčke počas odstreďovania. Pre komfortné použitie je preto hlučnosť sušičky dôležitá. Priemerná hodnota hluku sa pohybuje okolo 65 dB. Sušička neustále ohrieva vzduch, preto motor pracuje permanentne, intenzita zvuku teda nerastie lineárne, ale je viac-menej konštantná. Odporúčame siahnuť po modeli s hlučnosťou menšou ako 65 dB, resp. poobzerať sa po sušičkách s invertorovým motorom a funkciou regulácie hluku.

Hlučnosť sušičky bielizne

Praktické funkcie a vlastnosti

Každá sušička obsahuje základné programy na sušenie bavlny a syntetiky. Viac programov umožňuje väčšie využitie sušičky. Široká škála programov, napr. džínsy, vlna, športové či outdoorové oblečenie, pre alergikov, zmiešaná bielizeň, extra krátky program, je, samozrejme, plusom. Pokiaľ však takú širokú škálu programov nevyužijete, je zbytočné priplácať si za drahší spotrebič, ktorý viac programov ponúka.

Moderné sušičky bielizne disponujú rôznymi funkciami, ktoré umožňujú pohodlnejšie a často aj efektívnejšie sušenie:

 • Odložený štart – funkcia, umožňujúca nastaviť čas, kedy sušička spustí cyklus.
 • Detská poistka – umožňuje zablokovať dvere alebo displej na hodnotách, ktoré sú nastavené. Zabráni deťom so sušičkou manipulovať, keď je spustený program.
 • Množstevná automatika – označuje sa aj ako 6. zmysel alebo Fuzzy Logic. Sušička vyhodnotí naplnenosť bubna a nastaví dĺžku programu i teplotu.
 • Senzory vlhkosti – vďaka nim dokáže sušička zhodnotiť úroveň vlhkosti bielizne a prispôsobiť tomu dĺžku cyklu.
 • Parná funkcia – nájdete ju taktiež pod označením žehliaca funkcia, resp. bez žehlenia. Je výsadou najlepších modelov. Vysušenou bielizňou prejde horúca para, ktorá vyhladí záhyby a zmierni pokrčenie bielizne.
 • Odstraňovanie pachov/Refresh – funkcia, ktorá slúži na občerstvenie suchého oblečenia. Odevy, ktoré ste nosili, osviežia, odstránia z nich pachy a dym, zjemnia a navoňajú látku.
 • Osvetlenie bubna – umožňuje pozrieť do bubna počas sušenia bez toho, aby ste zastavili program. Pre niekoho môže ísť o nepodstatný parameter, avšak osvetlenie umožňuje kontrolovať bielizeň podľa sušenia a vizuálne zhodnotiť, či je s ňou zaobchádzané šetrne.
 • Upozornenie na koniec cyklu – praktická funkcia, vďaka ktorej budete mať prehľad o skončení programu.
 • Automatické čistenie – novšie sušičky sa môžu pochváliť samočistením, tie staršie disponujú indikátorom nutnosti vyčistenia filtra. Ten vás upozorní na potrebu vyčistenia filtra.
 • Autodiagnostika – sušička deteguje poruchu a vďaka prepojeniu na telefón (Wi-Fi) a špeciálnej aplikácii o nej bude okamžite informovaní.
 • Sensitive Drying – technológie vplývajúce na šetrnosť sušenia, súvisiace s bubnom. Ide napr. o technológiu SoftMoveTM – bubon má bublinkový povrch a prekrývajúce sa rebrá, jemná bielizeň sa vňom nadnáša a neotiera sa o povrch bubna. Technológia Sensitive Drying funguje na podobnom princípe, bubon rozvádza teplý vzduch rovnomerne a bielizeň prehadzuje šetrne. Sušičky s pohybom bubna Wave Motion vykonávajú asymetrický pohyb, vďaka čomu je bielizeň rovnomerne rozložená a účinnejšie sa suší.

Zanesený filter sušičky bielizne

Lacné sušičky bielizne nemusia sklamať

Sušičky bielizne sú dostupné v rôznych cenových reláciách. Závisí len od toho, koľko si na spotrebič vyčleníte a aké sú vaše požiadavky na funkcie.

Lacné sušičky prádla nájdete v kategórii do 350 eur. Kondenzačné sušičky dostupné v tejto cenovej relácii ponúkajú obstojnú kapacitu i šetrnú energetickú triedu, zvyčajne však disponujú menším počtom funkcií.

Vo vyššom cenovom pásme od 400 do 700 eur sa už nachádzajú sušičky z dvoch najvyšších energetických tried – A++ a A+++. Kapacita bežne dosahuje 8 kg, sušičky disponujú množstvom programov a nezriedka aj pokročilejšími technológiami.

V cenovej kategórii nad 700 eur nájdete predovšetkým veľkokapacitné sušičky vyznačujúce sa kvalitnou konštrukciou a množstvom funkcií. Sú úsporné a aj energeticky šetrné.

Sušičky Beko, Bosch, LG aj AEG sú znakom kvality

O tom, že v tomto segmente je výber viac ako štedrý, netreba diskutovať. Výrobcovia sa snažia spotrebiteľom vyhovieť a ponúkajú rôzne modely. Ktorá značka ponúka najlepšie sušičky bielizne? Veľmi obľúbené sú značky AEG, Beko, LG, nezaostáva ani Samsung a Electrolux. V rámci predajnosti majú dobré postavenie taktiež sušičky Bosch a Whirlpool. Cenovo dostupné modely má Candy.

Otázky a odpovede – FAQ

Vybrať si tú správnu sušičku nie je vždy jednoduché. Ak vás zaujíma niečo ohľadom výberu tohto spotrebiča, radi vám pomôžeme. Sekciu otázok a odpovedí pravidelne aktualizujeme, aby sme vám výber, čo najviac uľahčili. V prípade otázok či dotazov nás pokojne kontaktujte.

Dnes už nie je nákup spotrebičov cez internet ničím výnimočným. Aj sušičku bielizne si môžete pokojne kúpiť v e-shope. Dokonca množstvo kamenných predajní ponúka svoj tovar cez e-shop, čiže si ho môžete bez problémov kúpiť i online. Takto si môžete jednoducho porovnať recenzie a skúsenosti s jednotlivými modelmi a vybrať ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Nakupovať môžete v kamenných (ale aj internetových) obchodoch Planeo elektro, Nay alebo Datart. Kvalitné sušičky nájdete taktiež v e-shopoch, ako Mall, Alza, Hej, AndreaShop alebo TPD.

V sušičke sa nachádzajú 2 typy filtrov – prachový (je v každej sušičke) a filter pred kondenzátorom. Prachový filter sa nachádza hneď za dvierkami a jeho čistenie sa odporúča po každom sušení. Pokiaľ je tento filter zanesený, predlžuje sa doba sušenia. Filter pred kondenzátorom sa zvyčajne nachádza v ľavej spodnej časti sušičky. Ten stačí čistiť cca po každom 10. sušení.

Podľa toho, aké sú vaše nároky na bielizeň a aký program použijete. Bavlnené tričká stačí zvyčajne zložiť a dať do skrine, košele budú min. mierne pokrčené. Tiež to závisí od účinnosti sušenia. U horších sušičiek, ktoré bielizeň nevysušia poriadne, je nutné ho nechať dosušiť a vyžehliť.

Závisí to od množstva sušenej bielizne. Nádobka na kondenzát má 4 až 6 l a pri sušení plnej sušičky sa zaplní približne do polovice, ak budete sušiť len pár vecí, zapojí sa len minimálne. Pokiaľ pripojíte sušičku na odtok, kondenzátom sa nemusíte zaoberať.

Je to individuálne, keďže záleží od  množstva a materiálu bielizne i účinnosti filtra. Väčšina sušičiek sa môže pochváliť citlivými filtrami, ktoré dokážu zachytiť skoro všetku srsť. 

Stačí zapnúť Refresh, prípadne najkratší program a bielizeň prevetrať. Ak ide o háklivejší materiál, bude opätovné sušenie nutné.

V sušičke sa okrem textilu môžu sušiť aj ďalšie materiály. Stačí si len zaobstarať sušiaci kôš, ktorý sa v bubne neotáča. Dajú sa v ňom sušiť topánky, plyšové zvieratká alebo citlivejšie materiály. Niektoré sušičky obsahujú príslušenstvo umožňujúce sušiť aj iné veci, niektoré umožňujú kôš zakúpiť.

LG RC80EU2AV4D

Až 14 programov na sušenie, nízka spotreba energie, funkcia Smart Thinq a automatické čistenie kondenzátora.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak nepovažujete najlacnejšie modely sušičiek za najkvalitnejšie, pritom nepatríte k náročným spotrebiteľom, sušička LG RC80EU2AV4D môže byť pre vás vhodnou voľbou. V našom teste si tento model vyslúžil pozornosť z viacerých dôvodov. Ide o spotrebič patriaci do energetickej triedy A+++, čomu zodpovedá spotreba 176 kWh. V porovnaní s modelom AEG AbsoluteCare T8DBG68WC z rovnakej cenovej kategórie sa však vyznačuje lepšou účinnosťou sušenia – trieda A. Hlučnosť je prijateľných 64 dB, čo je viac-menej štandard.

Voľne stojaca sušička s duálnym invertorovým tepelným čerpadlom, invertorovým motorom a kompresorom s 10-ročnou zárukou sa starajú o nízku spotrebu energie a rýchle sušenie. Na rýchlosti sušenia sa podieľa aj senzor sušenia, ktorý deteguje úroveň vlhkosti bielizne a prispôsobí jej dĺžku programu. Technológia Eco Hybrid umožňuje rozhodnúť sa medzi úsporou času alebo elektrickej energie. Ak potrebujete bielizeň suchšiu rýchlejšie, môžete zvoliť o 24 % rýchlejší cyklus sušenia, ak vám záleží na spotrebe viac ako na rýchlosti sušenia, môžete si navoliť šetrenie energie o 21 %.

Sušička sa ovláda pomocou otočného kolieska a LED displeja, čiže ovládanie je nenáročné a pohodlné. Čo v teste hodnotíme veľmi pozitívne z hľadiska užívateľského komfortu, je, že prachový filter sa vyberá jednoducho a jeho čistenie je bezproblémové, čiže údržba nie je zložitá. Dvierka sú priestranné, bielizeň sa tak jednoducho vkladá aj vykladá zo sušičky.

Uspokojivý je i počet programov (14), avšak chýba medzi nimi program džínsy. Potešujúci je program pre alergikov, redukujúci až 99,9 % prachových roztočov. Sušička disponuje systémom Dual Inverter Heat Pump, vďaka čomu dokáže sušiť i pri nízkych teplotách. Bielizeň je tak minimálne pokrčená a v mnohých prípadoch nevyžaduje žehlenie.

Pozitíva

Kvalita sušenia
Automatické čistenie kondenzátora
Aplikácia Smart ThinQ

Negatíva

Odtoková hadica nie je súčasťou balenia
Rýchly program nevysuší bielizeň dosucha
Bežný cyklus sušenia je pridlhý

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 14 ● Trieda účinnosti sušenia: A ● Energetická trieda: A+++ ● Spotreba energie za rok: 176 kWh ● Hlučnosť: 64 dB ● Rozmery: 85 x 60 x 69 cm (VxŠxH)

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Model s účinnosťou sušenia B, tichým chodom, 10 programami a technológiami ProSense a SensiDry.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Voľne stojaca kondenzačná sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC je v našom teste zástupcom drahších modelov sušičiek. Ide o sušičku s mnohými pozitívnymi hodnoteniami od zákazníkov. Sušička AEG patrí do energetickej triedy A+++, čiže ide o energeticky úsporný spotrebič v rámci danej kategórie. Ročná spotreba je 177 kWh. Hlučnosť je štandardných 65 dB, takže pri sušení budete o spotrebiči vedieť.

Podľa spomínaných parametrov si je sušička veľmi podobná s víťazom nášho testu, modelom AEG AbsoluteCare T8DBG68WC, avšak cena je oproti víťazovi nášho testu vyššia. Spoločnú majú funkciu AbsoluteCare, ktorá sa šetrne postará o všetky druhy materiálov. Rovnako disponuje sušička technológiou SensiDry, pokročilou technológiou ProSense i filtračným systémom ÖKOFlow. Ovládanie je taktiež podobné.

Samozrejmosťou je detská poistka, odložený štart, zvuková signalizácia a reverzibilné dvierka. Programové vybavenie je takmer totožné, rozdiel je len v chýbajúcom programe Eco bavlna, ten nahradil program na sušenie prikrývok. Vnímame to ako výhodu, keďže samostatná funkcia Eco je štandardne zapnutá pri všetkých programoch, aby sa minimalizovala spotreba energie.

Pozitíva

Zelený certifikát Woolmark Green
Rýchlosť a kvalita sušenia
Systém AbsoluteCare

Negatíva

Slabší výber programov
Vyššia cena
Filter treba čistiť po každom použití

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 10 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A+++ ● Spotreba energie za rok: 177 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 85 x 60 x 66,5 cm (VxŠxH)

Bosch WTW87467CS

Model patriaci do úspornej energetickej triedy A+++ s automatickou úpravou času sušenia a pečaťou kvality ECARF.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Značka Bosch sa radí k obľúbeným výrobcom sušičiek. Výnimkou nie je ani model Bosch WTW87467CS. Náš test ukázal, že pozornosť si zaslúži najmä vďaka solídnej kapacite sušenej bielizne (7 kg), energetickej triede A+++ a nízkej spotrebe iba 159 kWh.

Voľne stojaca sušička nás zaujala samočistiacim kondenzátorom, ktorý sa počas sušiaceho procesu vyčistí až 4-krát. Tým odpadá nutnosť ručného čistenia. Bosch má síce "iba" triedu účinnosti sušenia B, ale unikátna štruktúra bubna s asymetricky zakrivenými unášačmi a mäkčeným povrchom sa stará o jemné sušenie. Systém Sensitive Drying suší bielizeň pomocou mierne teplého vzduchu zo všetkých strán, preto je vysušené rovnomerne.

Zásobník na kondenzovanú vodu má objem 4,6 l, preto vydrží bez vyprázdňovania aj 2 sušenia. Programy majú max. 150 min., pri polovičnej náplni sú o polovicu kratšie. Dĺžka je teda vyhovujúca. Čas sušenia sa automaticky upravuje podľa vlhkosti bielizne, čiže môže byť i kratší.

Ovládanie je klasické – pomocou otočného kolieska a LED displeja. Symboly nie sú veľmi zrozumiteľné, našťastie, návod na použitie je podrobný, takže sa v ňom nachádzajú všetky vysvetlivky.

Hlučnosť je 64 dB, čo značí, že budete sušičku pri jej činnosti počuť. Sušičky patria k najhlučnejším spotrebičom, Bosch WTW87467CS je v tomto smere priemer – čiže nie je prehnane hlasitá, ale ani tichá. Kondenzačná sušička Bosch má v porovnaní s ďalšími testovanými spotrebičmi menší počet programov. Nechýba štandardný program bavlna (3x), ľahko udržiavateľné (3x), šport/fitness, uteráky, mix, košele, perie či vlna. Trochu nám chýbal program na sušenie džínsov, na ich sušenie treba zvoliť časový program teplý, ktorý slúži na dosušenie viacvrstvovej silnej bielizne. Sušička získala pečať kvality ECARF, ktorá je zárukou kvalitnej starostlivosti o bielizeň, čo sa týka citlivosti pokožky.

Pozitíva

Samočistiaci kondenzátor
Automatická úprava času sušenia
Časovač

Negatíva

Menší počet programov
Nedá sa napojiť na odpad
Má problém so sušením hrubších vecí

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 7 kg ● Počet programov: 9 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A+++ ● Spotreba energie za rok: 159 kWh ● Hlučnosť: 64 dB ● Rozmery: 84,2 x 59,8 x 59,9 cm (VxŠxH)

Samsung DV80TA020AE

Kapacita 8 kg bielizne, 14 programov na sušenie, nízka hlučnosť, energetická trieda A++, trieda účinnosti sušenia B

Pozrieť najlepšiu ponuku

Sušička bielizne Samsung DV80TA020AE si zaslúži pozornosť z viacerých dôvodov – poteší kapacitou sušenia (8 kg), bohatou programovou ponukou (14) i energetickou triedou A++. Ide o voľne stojaci model so štandardnými rozmermi (85 x 60 x 60 cm), ktorý sa hodí do štandardnej kúpeľne.

Hoci má sušička iba triedu účinnosti sušenia B, bielizeň je vždy vysušená veľmi dobre. Diamantový tvar bubna je šetrný k bielizni, ako plus vnímame jeho vnútorné osvetlenie. O bielizeň sa stará trojica senzorov OptimalDry – monitorujú teplotu aj vlhkosť bielizne a korigujú dobu sušenia, upozornia vás i na potrebu vyčistenia výmenníka tepla.

Kondenzačná sušička Samsung má dostatočný počet programov. Samozrejmosťou je štandardný program bavlna, outdoor, uteráky, posteľná bielizeň, vlna, mix, syntetika, košele či jemná bielizeň. Vybrať si môžete sušenie studeným aj teplým vzduchom, časové sušenie, ale aj program suché na žehlenie. Obľúbený program na sušenie džínsov chýba, avšak namiesto neho môžete použiť časové sušenie teplým vzduchom. Sušičku neponúka ani program perie.

Zásobník na kondenzovanú vodu má objem 4 l, preto ho treba vyprázdňovať po 1-2 sušeniach. Sušičku môžete napojiť aj na odpad, hadicu nájdete v balení. Programy sú trochu dlhšie, max. 190 min., avšak k dispozícii je aj QuickDry program, ktorý 1 kg bielizne vysuší za 35 minút. Čas sušenia sa automaticky upravuje podľa vlhkosti bielizne. Vyzdvihujeme funkciu Wrinkle Prevent, vďaka ktorej sa vyhnete nežiaducim záhybom na bielizni. Ovládanie je kombinované – pomocou otočného kolieska a LED displeja s tlačidlami. Orientovať sa môžete pomocou symbolov alebo nápisov, avšak tie sú v angličtine. V prípade potreby je všetko dostatočne vysvetlené v návode na použitie. Hlučnosť je 65 dB, čo je prijateľné.

Pozitíva

Optimalizácia doby sušenia a ​​ochrana pred pokrčením oblečenia
Senzorické sušenie
Filter 2 v 1

Negatíva

Chýba držiak na sušenie obuvi
Dlhšia hadica na napojenie na odpad

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 14 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A++ ● Spotreba energie za rok: 235 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 85,0 x 60,0 x 60,0 cm (V x Š x H)

AEG AbsoluteCare T8DBG68WC

Kapacita 8 kg bielizne, 10 programov na sušenie, nízka hlučnosť, efektívna filtrácia a nízka spotreba energie

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Víťazom nášho testu sa stal model sušičky AEG AbsoluteCare T8DBG68WC. Dôvodov, prečo obstál v konkurencii najlepšie, je niekoľko. Sušičku nadpriemerne hodnotia aj zákazníci. Pomer cena/kvalita/výkon je totiž veľmi dobrý. Ide o kondenzačnú sušičku s tepelným čerpadlom s kapacitou 8 kg. Táto voľne stojaca sušička má štandardné rozmery, čiže je vhodnou voľbou skôr do väčšej kúpeľne.

Trieda účinnosti sušenia bielizne je B, napriek tomu je prádlo po vytiahnutí zo sušičky úplne suché a vhodné na uloženie do skrine. Bubon sa pohybmi prispôsobí zvolenému programu, vďaka čomu je každý materiál kvalitne vysušený a k tomu aj minimálne pokrčený. Kapacitu nádoby na kondenzát výrobca neuvádza, jej veľkosť sa nám však zdala dostatočná. Vzhľadom na to, že sa odporúča nádobu vyprázdňovať po každom jednom sušení, mala by byť kapacita postačujúca i v prípade, že plánujete zakaždým používať sušičku naplno. Sušička sa dá napojiť aj na odpad.

Spotrebič sa ovláda intuitívne, pomocou otočného kolieska a LED displeja stačí nastaviť vhodný program a spotrebič sa postará o všetko potrebné. Dĺžka programov závisí od vlhkosti bielizne. Zariadenie disponuje snímačmi vlhkosti a teploty ProSense, ktoré upravujú dĺžku sušenia a spotrebu energie. Navyše sú na výber i kratšie sušiace programy, čiže bielizeň môže byť suchá už za 1,5 hod. Prístup k filtru (je len jeden) je bezproblémový a čistenie je vďaka systému ÖKOFlow veľmi jednoduché.

Spotreba energie je nízka (177 kWh), čo je typickou vlastnosťou kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom. Energetická trieda A+++ je zárukou, že sa časté používanie sušičky výrazne nepodpíše na účte za elektrinu. Kondenzačná sušička využíva technológiu AEG SensiDry, vďaka čomu na odstránenie vlhkosti z bielizne používa nižšiu teplotu ako konkurenčné sušičky. Hlučnosť spotrebiča je 65 dB, čo je akceptovateľný štandard.

Sušička poteší viacerými funkciami (odložený štart, časovač, detská poistka, zvukový signál) i zmenou otvárania dverí. Chýba jej vnútorné osvetlenie bubna a funkcia para, čo však nie je problém, keďže bielizeň je po sušení pokrčená len minimálne.

Pozitíva

Rýchlosť a kvalita sušenia
Filtračný systém ÖKOFlow, ktorý sa jednoducho čistí
Kôš na sušenie vlny a obuvi

Negatíva

Chýba vnútorné osvetlenie bubna
Menší výber programov

Typ: kondenzačná s tepelným čerpadlom ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet programov: 10 ● Trieda účinnosti sušenia: B ● Energetická trieda: A+++ ● Spotreba energie za rok: 177 kWh ● Hlučnosť: 65 dB ● Rozmery: 85 x 59,6 x 66,3 cm (VxŠxH)

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Beko DPS 7405 G B5

od 350,00 €
Sušička s automatickým senzorom sušenia, stačí zvoliť požadovaný stupeň sušenia a úroveň vlhkosti a teplotu nebudete musieť riešiť. Bubon sušičky...

Beko DPY 8506 GXB1

od 410,00 €
Výkonná sušička s invertorovým motorom pojme až 8 kg bielizne. 16 špeciálnych programov zaistí perfektnú starostlivosť o rôzne druhy vášho...

AEG ProSense T6DBG28SC

od 358,00 €
Vaše oblečenie si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť. Vyskúšajte sušičku AEG ProSense, ktorá využíva špecializované inovatívne technológie...

Beko HDF 7412 CSRX

od 390,00 €
Pokiaľ zápasíte s miestom alebo s veľkosťou futier, potom budete radi za tento model. Hĺbka skeletu je iba štyridsať šesť centimetrov, vďaka čomu...

Bosch WTW87467CS

od 510,00 €
Optimálny výkon s konštantne nízkou spotrebou energie je zaručený vďaka tepelnému čerpadlu so samočistiacim kondenzátorom, ktorý sa v priebehu...

Bosch WTR87TW0CS

od 525,00 €
Sušička bielizne Bosch WTR87TW0CS má EasyClean filter v kombinácii s triedou A+++, čo zaručuje extrémne efektívne sušenie. A s ľahkým čistením...

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

od 620,00 €
Sušička s tepelným čerpadlom obsahuje niekoľko inteligentných systémov šetriacich čas i elektrickú energiu. Funkcia AbsoluteCare alebo sušenie pri...

AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

od 570,00 €
Sušička, ktorá dokáže za pomoci programov na mieru usušiť čokoľvek. Program sa maximálne prispôsobí materiálu a je tak možné sušičke bez obáv...

Beko EDS 7434 CSRX

od 345,00 €
Kondenzačná sušička je navrhnutá tak, aby vám čo najviac uľahčila starostlivosť o bielizeň. Vyniká ako jednoduchou obsluhou, tak aj vysokou...

Bosch WTW85590BY

od 615,00 €
Táto kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom je zárukou nanajvýš ohľaduplnej starostlivosti o vašu bielizeň. Špecializované programy sa dôkladne...

Electrolux EW6C527PC

od 299,00 €
Sušička bielizne Electrolux PerfectCare 600 EW6C527PC Menej času, viac starostlivosti Technológia SensiCare automaticky upraví dĺžku...

BEKO HDF7439CSSX

od 419,00 €
sušička bielizne • kapacita 7 kg • energetická trieda A++ • český panel • Perie a deky – špeciálny program na sušenie páperových prikrývok,...

Ďalšie články z kategórie Veľké spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre
Livka 15.Mar.2021

Odkedy máme sušičku, si hovorím,a ko som mohla byť tak dlho bez nej. Vsadili sme na značku Bosch, lebo mala dobré recenzie a zatiaľ sme spokojní. Super energetická trieda (A+++), zatiaľ vysušila všetko, čo sa do nej dalo, dokonca aj hrubšiu deku. Páči sa mi, že bieizeň je skutočne len minimálne pokrčená, takže už väčšinu vecí ani nežehlím.

Odpovedať

Aďa 17.Mar.2021

Vždy som túžila po sušičke, zdalo sa mi to pohodlnejšie ako klasické sušenie na sušiaku. Tento rok sme kúpili Beko a príjemne prekvapila nielen cenou. Zatiaľ ju máme krátko, ale sušenie je skvelé, je tichá a ani nežerie veľa. Bielizeň nie je veľmi pokrčená, takže som spokojná.

Odpovedať

Sonička 23.Apr.2021

Jeden z najlepších vynálezov :) Periem niekoľko práčok týždenne, takže sušičku považujem za skvelého pomocníka. Máme Beko a chválim skoro všetko od ceny až po funkcie. Malá spotreba, kvalita sušenia super, ovládanie zvládne aj dieťa, bielizeň nie je veľmi pokrčená, suššička je možno trochu hlučnejšia, ale zavrem dvere na kúpeľni a je dobre.

Odpovedať

Sisa 28.May.2021

Môžem odporučiť Beko DPS 7405, ide o moju prvú sušičku, ale splnila očakávania. Nielen, čo sa týka energetickej triedy, ale aj kvality sušenia, prádlo je mäkké a hebké, minimálne pokrčené, ovládanie som zvládla veľmi rýchlo.

Odpovedať

Jarmila 07.Jun.2021

Začiatom roka sme sa presťahovali do domu a konečne sa do kúpeľne zmestila aj sušička :) Kúpili sme Electrolux, najmä kvôli krátkym programom a objemu, poradí si aj s hrubšími dekami, odporúčam.

Odpovedať

Ivana M. 22.Jun.2021

Pre mňa je sušička skvelý vynález a na nezaplatenie je najmä vtedy, ak máte malé deti. Oblečenie je rýchlo pripravené na opätovné použitie a bielizeň je zbavená záhybov, zápachu či prachu. Mám Siemens a som maximálne spokojná. S vnútornými filtrami sa ľahko manipuluje, a preto sa dajú v prípade potreby úplne vyčistiť. Sušička spĺňa všetky požiadavky, ktoré som mala, tak už len dúfam, že nám bude dlho a bez problémov slúžiť. Pomer ceny a kvality je tiež viac než dobrý.

Odpovedať

Maja V. 23.Jun.2021

Bosch patrí k mojej obľúbenej značke už dlhé roky. Niekoľko rokov mám práčku Bosch, a preto som chcela aj sušičku od tejto značky. Napokon som sa na základe recenzií rozhodla pre tento konkrétny model - Bosch WTW87467CS. Presvedčili ma dobré ohlasy používateľov aj energetická trieda. So sušičkou som maximálne spokojná. Ponúka viacero programov, ovládanie je jednoduché a hlučnosť primeraná. Ľahko sa čistí a bielizeň je vďaka nej nadýchaná, mäkká a minimálne pokrčená. Na žiadne negatíva som zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Edita T. 02.Jul.2021

Mám sušičku AEG AbsoluteCare T8DEE68SC, ktorá je veľmi úsporná a tichá. Má dostatok programov a poradí si s takmer každým druhom oblečenia vrátane vlny a hodvábu. Chýba mi program na sušenie obuvi, avšak páči sa mi to, že si viem sama upravovať čas sušenia. Veľkou výhodou je, že pri sušení je možné nastaviť ďalšie tri stupne. Oceňujem program osvieženie, ktorý využívam hlavne na oblečenie, ktoré je síce čisté, mám ho dlho nepoužité uložené v skrini. Túto funkciu je možné využiť aj vtedy, ak sa chcete zbaviť zvieracích chlpov z oblečenia. Bielizeň je po vytiahnutí zo sušičky suchá, takže výkon je super. Páči sa mi jednoduché čistenie filtra aj osvetlený bubon. Super je aj prídavná funkcia proti pokrčeniu. Bielizeň je krásne nadýchaná a voňavá. Som s ňou maximálne spokojná a odporúčam ju aj ostatným.Na žiadnu zásadnú nevýhodu som počas používania zatiaľ neprišla.

Odpovedať

Zdena P. 04.Aug.2021

Používam sušičku Beko DPS 7405 G B5, ktorá splnila všetky moje požiadavky, čo sa týka nízko nastavenej ceny a dobrého výkonu. Suší veľmi dobre a bielizeň je navyše príjemne mäkká. Chod je relatívne tichý a obsluha veľmi jednoduchá. Sušička je neuveriteľný pomocník pre každú ženu v domácnosti, pretože po usušení stačí bielizeň uložiť do skrine. Vychádza z nej nepokrčená bielizeň, takže žehliť ani netreba, alebo len minimálne zopár kúskov odevu. Oceňujem nízku spotrebu aj ľahké čistenie filtrov, ktoré sú bez problémov dostupné. Na výber je viacero programov, ktoré pokryjú bežné druhy tkanín / oblečenia. Dizajn sušičky ma taktiež zaujal, preto je z mojej strany veľká spokojnosť. Sušička má hĺbku len 54 cm, a tak sa hodí aj do menších kúpelní. Keďže je toto moja prvá sušička, nemám ju s čím porovnávať, ale slúži výborne a dúfam, že to tak ostane aspoň niekoľko rokov.

Odpovedať

Liliana 24.Sep.2021

Môžem potvrdiť kvalitu sušičky AEG AbsoluteCare, bielizeň je mäkká a rýchlo suchá. Suším pravidelne dvakrát do týždňa a zatiaľ som nepostrehla žiadnu chybu. Plus dávam za možnosť odvodu kondenzátu do odpadu.

Odpovedať

Andrea 24.Nov.2021

Sušička Beko EDS 7434 CSRX má pomerne tichý chod, jednoducho sa obsluhuje, no vadí mi, že má veľmi krátky elektrický kábel, bez použitia predlžovačky to ani nejde. Programy sú fajn a sušička dokonca vie pekne odžmolkovať bielizeň. Po ukončení programu sa ozve zvuková signalizácia, mohla by byť troška hlasnejšia. Inak som s produktom spokojná.

Odpovedať

Danka 15.Dec.2021

Spokojnosť so sušičkou Candy CSO C8DG-S, je to výborná kvalita za perfektnú cenu a jediné, čo mi vadí, je vyššia hlučnosť. Inak sušička funguje podľa mojich predstáv a dokonca je smart, čo je bonus navyše. Bielizeň je krásne suchá, voňavá a málo pokrčená.

Odpovedať

Michaela 17.Jan.2022

Whirlpool FFT M11 82B EE výborne suší a cena zodpovedá kvalite spracovania. Sušička má jednoduché ovládanie a je pomerne tichá. Krásne sa dajú vyčistiť oba filtre, pretože je k nim dobrý prístup. Bielizeň je po vytiahnutí suchá a voňavá, takže som spokojná. Na žiadne negatíva som zatiaľ neprišla. Plusom je senzorová technológia 6. zmysel a tiež extra záruka 10 rokov.

Odpovedať

Renátka H. 09.Feb.2022

Sušičku Beko DPS 7405 G B5 som si vybrala kvôli dobrému pomeru ceny a výkonu. So značkou Beko som predtým nemala skúsenosť, takže som nevedela do čoho idem, no so spotrebičom som spokojná. Dĺžka sušenia sa prispôsobuje zostatkovej vlhkosti, pričom sušenie je kvalitné a rýchle. Páči sa mi, že oblečenie je úžasne jemné, takže kúpa sa mi určite oplatila.

Odpovedať

Vierka 24.Feb.2022

Sušička Electrolux EW6C527PC splnila moje očakávania, bielizeň je krásne suchá a mäkká. Som prekvapená, že aj za málo peňazí sa dá nájsť kvalitná sušička, hoci len so základnými funkciami.

Odpovedať

Tatiana M. 23.May.2022

Sušičku AEG T8DBG68WC používame pomerne často, cca. 3x do týždňa a zatiaľ si vedie skvele. Výhodou je jednoduché ovládanie a perfektne usušené prádlo. Prádlo je navyše príjemné na dotyk a platí to aj o uterákoch.

Odpovedať

Gabika E. 13.Jun.2022

Na sušičke Bosch WTW87467CS sa mi páči, že má interaktívny čas sušenia. Veľmi dobre vie z bielizne odstrániť aj chlpy, nakoľko máme doma mačičku, je to pre nás veľká pomoc. Na druhej strane sa stáva, že mačacie chlpy ostávajú zapichnuté vo filtri, čo je mínusom. Za mínusom považujem aj celý filter, ktorý je akože samočistiaci. Ešte ďalšia výhrada sa týka kondenzátora, ku ktorému je zlý prístup a tak sa horšie čistí. Inak je sušička fajn, bielizeň je suchá a mäkká. Som spokojná.

Odpovedať

Rita B. 11.Jul.2022

Plusom sušičky Bosch WTW87467CS je interaktívny čas sušenia. Vyzdvihujem, že bielizeň je suchá a zbavená chlpov. Máme doma mačičku, takže chlpy sú veľkým problémom. Za mínus považujem, že nemá vývod do odpadu, ale len zbernú nádobu na vodu. Obsluha je jednoduchá.

Odpovedať