Notebooky Dell

Notebooky Dell – recenzie, skúsenosti, akcie, cena

Americký výrobca elektroniky, spoločnosť Dell, je v segmente notebookov dobre známou firmou. Notebooky Dell majú napriek veľkej konkurencii veľmi dobrú reputáciu a určené sú predovšetkým do kancelárií a pre študentov. Za výkonnejšie modely si často priplatíte. V našom porovnávacom teste sme realizovali prieskum trhu všetkých typov notebookov od tohto výrobcu a vybrali sme tie najlepšie notebooky. S ohľadom na cenu, výkon a spokojnosť zákazníkov sme najlepšie ohodnotili herný notebook Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S. Vďaka vyladenej konfigurácii má dostatok výkonu a zaujme aj ďalšími vlastnosťami. Medzi recenziami nájdete aj konvertibilné či dotykové notebooky Dell.

Publikované: 30.08.2021
Aktualizované: 22.11.2021

Aký notebook Dell kúpiť?

Herný notebook? Notebook do kancelárie? Lacný notebook pre študenta alebo kompaktný konvertibilný prenosný počítač? Ponuka prenosných počítačov Dell je rozmanitá. Ak máte problém rozhodnúť sa, táto tabuľka vám môže výber veľmi uľahčiť. Nájdete v nej TOP 3 produkty z nášho porovnávacieho spotrebiteľského testu notebookov Dell. Aby ste si ušetrili čas a nemuseli čítať rozsiahle recenzie, prečítajte si len krátke charakteristiky notebookov, ktoré sme pre vás pripravili.

Názov Hodnotenie Detail
Dell N-G5515-N2-752S   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Dell N-3501-N2-312S   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Dell G5 N-5500-N2-715K   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S

Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S

Procesor AMD Ryzen 7 5800H, 8 jadier, 16 GB RAM, 1 000 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, integrovaná webkamera, výdrž 8 hodín

Zobraziť viac info

Herný notebook s dostatočným výkonom a spoľahlivým procesorom AMD Ryzen 7 5800H. Na hranie hier predurčuje tento notebook aj výkonná grafická karta GeForce RTX 3060 (6 GB). Operačná pamäť má 16 GB. Klávesnica je podsvietená a má numerické klávesy. SSD disk má kapacitu 1 000 GB. Solídna je aj výdrž batérie okolo 8 hodín.

Cenový trhák
Dell Inspiron 15 N-3501-N2-312S

Dell Inspiron 15 N-3501-N2-312S

Procesor Intel Core i3-1005G1, 2 jadrá, 8 GB RAM, 256 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, integrovaná webkamera, výdrž 6 hodín

Zobraziť viac info

Hoci ide o lacnejší notebook značky Dell, procesor Intel Core i3-1005G1 poskytuje pre kancelárske účely dostatok výkonu, podobne ako 8 GB RAM. Grafický čip Intel UHD Graphics G1 nie je určený pre graficky náročné hry. Úložisko má 256 GB (SSD). Kvalita spracovania je na vysokej úrovni. V kancelárii sa zíde HDMI vstup i LAN vstup. Na jedno nabitie vydrží okolo 6 hodín.

Náš TIP
Dell Inspiron 15 G5 N-5500-N2-715K

Dell Inspiron 15 G5 N-5500-N2-715K

Procesor Intel Core i7-10750H, 6 jadier, 16 GB RAM, 1 000 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, reproduktory Nahimic 3D, výdrž 6 hodín

Zobraziť viac info

V našom výbere je aj tento herný notebook s procesorom Intel Core i7-10750H. Grafická karta nVidia Geforce RTX 2070 s technológiou Max-Q je pre graficky náročné programy ako stvorená. Pozor si dajte na prehrievanie pri vysokej záťaži. SSD disk má 1 000 GB a operačná pamäť je 16 GB. Notebook má aj kvalitnú sadu reproduktorov Nahimic 3D.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

K hodnoteniu notebookov Dell sme pristupovali rovnako, ako v prípade ostatnej konkurencie. Podstatné pre nás aj v tomto prípade boli parametre, ktoré najviac zavážia pri rozhodovaní sa spotrebiteľov. Okrem toho, že rolu hrá aj cenovka, podstatné sú aj ďalšie technické parametre. Keďže ide o nešpecifikovaný výber bez konkrétneho účelu, významnú rolu pri našom hodnotení hral výkon procesora, rovnako tak aj grafický výkon či operačná pamäť na základnej doske. Pri notebookoch Dell sú používatelia zvyknutí na istý kvalitatívny štandard. Preto je dôležitá aj konektivita, kvalita spracovania alebo výdrž batérie. Veľmi často sa spotrebitelia rozhodujú aj podľa veľkosti uhlopriečky. Rolu však hrali aj ďalšie parametre.

Výkon (procesor, RAM, grafika...)
Veľkosť a rozlíšenie displeja
Výdrž batérie
Konektivita
Ovládanie
Kompaktnosť a mobilita
Kvalita spracovania

Značka Dell aj má aj v technologických kruhoch svoje stabilné miesto. Notebooky Dell sú považované za vyššiu triedu v tomto segmente. V prípade tejto značky sú aj menej výkonné prenosné počítače cenovo náročnejšie. V našom porovnávacom teste sme sa snažili brať ohľad taktiež na pomer ceny a výkonu a spotrebiteľom tak priniesť presne to, čo hľadajú. Pri získavaní dát o dostupnosti nám poslúžila databáza portálu Heureka.sk, ale aj aktuálna ponuka predajcov Hej.sk, Alza.sk, Mall.sk, Nay.sk či Tpd.sk. Recenzie si prečítajte nižšie.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie notebookov Dell

Viac ako 60 hodín sme strávili skúmaním ponuky notebookov Dell, aby sme pre vás vybrali to najlepšie, čo v ich ponuke nájdete. Zároveň sme vybrali práve niekoľko konkrétnych notebookov a spracovali recenzie. Zhodnotili sme silné i slabé stránky a vyhotovili nezávislé a objektívne recenzie. Okrem víťaza testu sme vybrali aj ďalšie notebooky, ktoré získali príslušný prívlastok, medzi nimi aj cenovo výhodný model a nevynechali sme ani naše odporúčanie.

Víťaz testu

Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S

Procesor AMD Ryzen 7 5800H, 8 jadier, 16 GB RAM, 1 000 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, integrovaná webkamera, výdrž 8 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pre hranie hier či na prácu s náročnými grafickými programami je rozhodujúci výkon počítača. Ten v prípade tohto notebooku nechýba a odporučiť ho môžeme hráčom hier i spotrebiteľom na profesionálne účely. Dell Inspiron G15 (G5515) má vo výbave výkonný 8-jadrový procesor AMD Ryzen 7 5800H a k tomu 16 GB operačnú pamäť. Systém je veľmi dobre vyladený. Veľmi nás potešilo, že o grafický výkon sa stará (nezdieľaná) grafická karta nVidia GeForce RTX 3060 (6 GB) a Dell na tomto komponente nešetril. Notebook je dodávaný aj s operačným systémom Windows 10 Home.

8-jadrový procesor dokáže s boostom pracovať až na frekvencii 4,4 GHz. Núdzu nebudete mať ani o nedostatok miesta na disku. K dispozícii máte 1 000 GB SSD disk. Vďaka tomu je aj načítavanie väčšieho objemu dát rýchlejšie a pohotovejšie. Spotrebiteľov určite poteší 120 Hz displej s uhlopriečkou 15,6 palcov a Full HD rozlíšením. Webová kamera je skôr do počtu, pretože má len VGA rozlíšenie. Samozrejmosťou je WiFi a Bluetooth, takisto má notebook Dell podsvietenú klávesnicu s numerickou časťou.

Notebook má unikátnu a kvalitne spracovanú konštrukciu – váži 2,81 kg. Vyššia konštrukcia umožňuje lepšie a efektívnejšie chladenie. Vďaka tomu je prítomná aj väčšia Li-Ion batéria s kapacitou 86 Wh. S výdržou sa tak dokážete dostať aj na hranicu 8 hodín. To je o 2 hodiny viac než v prípade notebooku Dell Inspiron 15 G5 N-5500-N2-715K, ktorý má práve menšiu batériu. Z konektivity nás nemilo prekvapili 2 staršie USB porty generácie 2.0. Našťastie, je tu aj 1x USB 3.2 a aj USB-C. Pozitívom je aj LAN vstup a HDMI grafický výstup či dokonca 3,5 mm Jack.

Výkon procesora a kvalitná grafika
Unikátna konštrukcia – efektívne chladenie
Dobrá výdrž batérie

Staršie USB 2.0 vstupy

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, antireflexný ● Rozlíšenie: Ful HD 1 920 x 1 080 px, 120 Hz ● Operačný systém: Windows 10 Home ● Procesor: AMD Ryzen 7 5800H ● Počet jadier: 8 ● Max. frekvencia procesora: 4.4 GHz ● Operačná pamäť RAM: 16 GB ● Grafické jadro/karta: nVidia GeForce RTX 3060 ● Úložisko: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnosť: 2,81 kg

Cenový trhák

Dell Inspiron 15 N-3501-N2-312S

Procesor Intel Core i3-1005G1, 2 jadrá, 8 GB RAM, 256 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, integrovaná webkamera, výdrž 6 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

Medzi lacnejšími, respektíve cenovo dostupnými notebookmi sa nachádza notebook Dell Inspiron 15 N 3501. Nižšia cena sa z nášho pohľadu odzrkadlila predovšetkým na slabšej grafike. Integrovaná je grafická karta Intel UHD Graphics G1. Dell tak neinvestoval do žiadnej výkonnejšej nezdieľanej grafiky. Ide však o ideálny kancelársky notebook, pretože procesor Intel Core i3-1005G1 z 10. generácie procesorov tohto výrobcu, zvládne menej i viac náročné operácie, vrátane náročnejších firemných softvérov. Pri boost režime je frekvencia dvoch jadier až 3,4 GHz.

Operačná pamäť má 8 GB. Notebooku by svedčala aj väčšia RAM, rovnako aj väčší SSD disk – 256 GB však na kancelárske účely nie je málo. Reakcie počítača sú vzhľadom na hardvérové požiadavky procesora niekedy pomalšie, čo avizovali aj spotrebitelia. Nejde však o herný notebook Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S, ktorého účelom je spustiť aj tie najnáročnejšie hry a jeho reakcie sú enormne rýchle. Obrazovka má 15,6 palcov a Full HD rozlíšenie. Integrovaná je aj webkamera. Dell síce nemá CD/DVD mechaniku, ale vybavený je aspoň čítačkou pamäťových kariet.

Predinštalovaný je operačný systém Windows 10 Home. Konštrukcia notebooku pôsobí veľmi odolne a spotrebiteľov môže tešiť aj podsvietená klávesnica s numerickou časťou. Z pohľadu konektivity veľmi pozitívne vnímame, že nechýba HDMI ani LAN vstup. Z ponuky konektorov má Dell ešte aj 1x USB 3.0 a 1x USB 2.0. Výdrž batérie je okolo 6 hodín. Celý notebook váži necelé 2 kg.

10. generácia procesora Intel Core i3
Podsvietená a numerická klávesnica
Kvalita spracovania

Menší SSD disk

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, matný/antireflexný ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px ● Operačný systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Core i3-1005G1 ● Počet jadier: 2 ● Max. frekvencia procesora: 3,4 GHz ● Operačná pamäť RAM: 8 GB ● Grafické jadro/karta: Intel UHD Graphics G1 ● Úložisko: 256 GB (SSD) ● Hmotnosť: 1,91 kg

Náš TIP

Dell Inspiron 15 G5 N-5500-N2-715K

Procesor Intel Core i7-10750H, 6 jadier, 16 GB RAM, 1 000 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, reproduktory Nahimic 3D, výdrž 6 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

S hernými notebookmi má Dell bohaté skúsenosti. Dôkazom aj tento veľmi obľúbený herný notebook, ktorý svojimi parametrami zaujme nejedného „gamera“. Grafická karta nVidia GeForce RTX 2070 Max-Q je zárukou vysokého grafického výkonu a v benchmarkoch dosahuje skvelé hodnotenie. Nie menej podstatným komponentnom pre hráča je procesor – Intel Core i7-10750H má 6 jadier a s boost frekvenciou 5 .0 GHz núdza o výkon rozhodne nehrozí. V súvislosti s vysokým výkonom treba spomenúť aj občasné prehrievanie a vyšší hluk ventilátorov. Nutnosťou je chladiaca podložka, ktorá tento problém minimalizuje.

16 GB RAM je dostatočná, rovnako ako 1 000 GB SSD disk. Predinštalovaný je operačný systém Windows 10 Home. Spotrebiteľov i nás veľmi potešil perfektný herný displej s obnovovacou frekvenciou až 300 Hz. Pohyby v hre, ktorá umožňuje takúto zobrazovaciu frekvenciu, sú maximálne plynulé a prirodzené. Obrazovka má Full HD rozlíšenie a 15,6 palca. Notebook má aj čítačku odtlačkov prstov, podobne ako aj Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S68 Wh batéria, ktorej výdrž je zhruba 6 hodín hodnotíme ako priemer.

Pozitívne vnímame aj kvalitu reproduktorov Nahimic 3D a oproti konkurencii je zvuk citeľne lepší. Z konektivity je prítomný USB-C Thunderbolt 3, ale aj HDMI či 3,5 mm Jack. Okrem HDMI grafického vstupu má notebook Dell aj mini DisplayPort. V segmente herných notebookov má tento model svoje pevné miesto. Určite by však pomohlo efektívnejšie chladenie, čo je však problém ventilátorov a vetracích otvorov na konštrukcii, ktorej spracovanie je inak veľmi kvalitné.

Výkon procesora
Výkonná grafika
Veľmi kvalitný displej

Zle riešené chladenia
Vyššia hlučnosť ventilátorov

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, antireflexný ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px, 300 Hz ● Operačný systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Core i7-10750H ● Počet jadier: 6 ● Max. frekvencia procesora: 5.0 GHz ● Operačná pamäť RAM: 16 GB ● Grafické jadro/karta: nVidia GeForce RTX 2070 Max-Q ● Úložisko: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnosť: 2,65 kg

Lacná kvalita

Dell G3 15 N-3500-N2-516K

Procesor Intel Core i5-10300H, 4 jadrá, 8 GB RAM, 512 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, numerická klávesnica, integrovaná webkamera, výdrž 5 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak od notebooku očakávate solídny výkon, ktorý vás nebude pri práci spomaľovať, radi by ste občas rozbehli aj nejakú tú hru a zároveň nechcete zaplatiť viac ako 1 000 eur, Dell G3 N-3500 bude pre vás zaujímavým kandidátom. S procesorom 10. generácie Intel Core i5-10300H rozhodne nepatrí medzi najslabšie. Oficiálne patrí do kategórie herných notebookov, no pokojne by sme ho označili aj za výkonný kancelársky notebook s výkonnou grafickou kartou nVidia GeForce GTX 1650 Ti. Pozor, niektorí predajcovia uvádzajú, že ide o novšiu RTX grafiku.

4-jadrový procesor pri maximálnej frekvencii dosahuje až 4,5 GHz. Niektorým hráčom 8 GB operačná pamäť stačiť nebude a žiadať sa im bude jej navýšenie. Pri hernom notebooku je 8 GB mierne poddimenzovaných, no stále hovoríme o hernom notebooku z nižšej cenovej triedy. SSD disk má 512 GB, čo väčšine hráčov bude postačovať. Dizajnovo notebook pôsobí veľmi moderne a kvalitne. Svedčí o tom aj tvar a kvalita konštrukcie. Obrazovka má pomerne tenký rám a integrovaná je aj webkamera. Uhlopriečka má 15,6 palca a Full HD rozlíšenie so 120 Hz obnovovaciu frekvenciou.

Výdrž 51 Wh batérie v praxi nie je viac ako 5 hodín. Špičkový zvuk Nahimic 3D, rovnaký, aký má aj herný notebook Dell Inspiron 15 G5 N-5500-N2-715K, si svoju úlohu plní na jednotku. V nočných hodinách sa zíde podsvietená klávesnica a čas ušetrí aj numerická časť. Integrovaná je aj čítačka pamäťových kariet a LAN vstup. Prekvapením sú v dnešnej dobe staršie USB vstupy 2.0, prítomný je aj jeden USB 3.0, USB-C a tiež 3,5 mm Jack. Samozrejmosťou sú bezdrôtové pripojenia ako WiFi či Bluetooth.

Pomer cena a výkon
Rýchly chod systému
Čítačka odtlačkov prstov

8 GB RAM
Slabšia výdrž batérie

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, antireflexný ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px, 120 Hz ● Operačný systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Core i5-10300H ● Počet jadier: 4 ● Max. frekvencia procesora: 4,5 GHz ● Operačná pamäť RAM: 8 GB ● Grafické jadro/karta: nVidia GeForce GTX 1650 Ti ● Úložisko: 512 GB (SSD) ● Hmotnosť: 2,56 kg

Pre náročných

Dell Precision 15 3551 9DR1T

Procesor Intel Corie i7-10850H, 6 jadier, 32 GB RAM, 1 000 GB SSD, operačný systém Windows 10 Pro, numerická klávesnica, výdrž 7 hodín, inovatívne technológie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Základom pre herný notebook je silný procesor a výkonná grafická karta. Aj preto je v našom výbere výkonný herný notebook Dell Precision 15 3551, ktorý je vybavený 6-jadrovým procesorom Intel Core i7-10850H. Pri HyperThreadingu dosahuje frekvenciu až 5,1 GHz. O grafický výkon sa stará dedikovaná grafická karta nVidia Quadro P 620. S bravúrou tak zvládne aj náročnejšie hry či grafické softvéry. S notebookom sa nemusíte obávať pracovať na CAD (2D – 3D) projektoch alebo strihať či upravovať videá. O rýchlosť počítačových operácií sa stará 32 GB RAM, ktorú je možné rozšíriť.

1 000 GB SSD disk je rýchly a ponúka dostatočnú kapacitu. Rovnako veľký a rýchly SSD disk má aj konkurenčný súrodenec, notebook Dell Inspiron G15 N-G5515-N2-752S, ktorý však má procesor AMD Ryzen 7. Dell má preinštalovaný Windows 10 Pro. Displej má štandardných 15,6 palca a Full HD rozlíšenie. Batéria má 68 Wh a výdrž je len priemerných 6 – 7 hodín. V ponuke je však aj verzia s 98 Wh batériou, ktorej výdrž je až 15 až 18 hodín. Potešiteľné je aspoň rýchle nabíjanie. Integrovaná je webová kamera s mikrofónom. Veľmi bohatá je konektivita – HDMI, LAN, 2x USB 3.2, 1x USB 3.1, 1x USB-C a tiež rozhranie Thunderbolt či DisplayPort. Pripojiť môžete aj slúchadlá s 3,5 mm Jackom.

V našom porovnávacom teste je však tento výkonný notebook aj vďaka inovatívnym technológiám, ktorými výkon znásobuje. Vďaka technológii Intel Adaptix (ExpressResponse) dokáže notebook vyhodnotiť, ktoré aplikácie využívate najčastejšie a umožniť ich rýchlejšie spúšťanie. Umelá inteligencia sa stará aj o rýchle nabíjanie – podľa stavu kapacity dokáže zvýšiť výkon nabíjania – za 20 minút dobijete až 35 % energie. Notebook Dell sa neprehrieva aj vďaka veľkým otvorom pre ventiláciu. Hmotnosť notebooku je 1,89 kg.

Vhodný pre grafikov i hráčov hier
Rozšíriteľná operačná pamäť
Inovatívne technológie – Intel Adaptix

Len 68 Wh batéria
Vysoká cena

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, antireflexný ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px ● Operačný systém: Windows 10 Pro ● Procesor: Intel Corie i7-10850H ● Počet jadier: 6 ● Max. frekvencia procesora: 5.1 GHz ● Operačná pamäť RAM: 32 GB ● Grafické jadro/karta: nVidia Quadro P 620 (dedikovaná) ● Úložisko: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnosť: 1,89 kg

Dell Latitude 15 3510 YH64W

Procesor Intel Core i3-10110U, 2 jadrá, 8 GB RAM, 256 GB SSD, operačný systém Windows 10 Pro, numerická klávesnica, výdrž 5 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ideálny notebook neexistuje, ale skvelý kancelársky notebook alebo notebook pre študenta je určite možné nájsť. Aj pre to je v našom výbere Dell Latitude 15 3510, okrem dobrých recenzií spotrebiteľov však musí presvedčiť i parametrami. Pre súkromné účely je jedným z týchto parametrov procesor – Intel Core i3-10110U patrí v tejto triede k osvedčeným procesorom a rozhodne vás pri práci v štichu nenechá. Aj dve jadrá s maximálnou frekvenciou 4,4 GHz nepôsobia „vyľakane“ a zásluhu má na tom ja 8 GB RAM. Väčšina konkurentov pri kancelárskych notebookoch použije polovičnú operačnú pamäť.

Grafika je slabším elementom, pretože ani Dell si nedal námahu, aby použil o niečo výkonnejšiu nVidiu a využil integrovanú grafiku Intel UHD Grpahics 620, ktorá však pre základné kancelárske úlohy bude bohato postačovať. Zbytočné ilúzie mať netreba, hranie hier má svoje limity. Bez mechaniky si poradíte aj vďaka slušnému rozhraniu – USB-C, USB 3.1, HDMI, LAN, čítačka pamäťových kariet alebo 3,5 mm Jack. Núdza z hľadiska konektivity určite nehrozí. Pohodlne si vystačíte s 256 GB SSD diskom.

Pri kancelárskom notebooku určite počas práce pri nočnej lampe uvítate podsvietenú klávesnicu a aj prítomnú numerickú časť. Škoda len výdrže. 40 Wh batéria je oproti mnohej, aj lacnejšej, konkurencii trochou malá. S plnou kapacitou si vystačíte na približne 5 hodín prevádzky, možno menej. S výdržou je na tom o niečo lepšie aj lacnejší notebook Dell Inspiron 15 N-3501-N2-312S. Konštrukčne je notebook riešený veľmi vydarene a pôsobí dobre aj z pohľadu dizajnu. Celý notebook neváži ani 2 kg a aj na cestovanie je teda pomerne nenáročný.

Vhodný do kancelárie
Dobré recenzie
Numerická a podsvietená klávesnica

Priemerná výdrž batérie

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, matný/antireflexný ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px, 60 Hz ● Operačný systém: Windows 10 Pro ● Procesor: Intel Core i3-10110U ● Počet jadier: 2 ● Max. frekvencia procesora: 4.1 GHz ● Operačná pamäť RAM: 8 GB ● Grafické jadro/karta: Intel UHD Graphics 620 ● Úložisko: 256 GB (SSD) ● Hmotnosť: 2,91 kg

Dell Inspiron 14 TN-5406-N2-512S

Procesor Intel Core i5-1135G7, 4 jadrá, 8 GB RAM, 512 GB SSD, operačný systém Windows 10 Home, bez numerickej klávesnice, integrovaná webkamera, výdrž 5 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

V danej cenovej triede dotykových notebookov nie je veľa modelov, ktoré by za túto cenu ponúkli aj poriadny výkon. Dell Inspiron 14 Touch je ideálnym spoločníkom na cesty, ale využijete jeho parametre aj na prácu či na študentské povinnosti. Konvertibilný notebook má vo vnútri moderný procesor 11. generácie Intel Core i5-1135G7. Integrovaná je grafická karta Intel Iris Xe Graphics. Samozrejme, tento dotykový notebook nie je herným notebookom, no vďaka procesoru, grafike 8 GB RAM nemusíte na hry tak úplne zabudnúť a určite rozbehnete aj tie náročnejšie. Úložisko má veľkosť 512 GB (SSD). Spotrebitelia okrem flexibilnej konštrukcie pochvaľujú aj perfektné reakcie systému a kvalitný displej.

Konvertibilný notebook s dotykovým displejom môžete používať nielen ako notebook, ale aj ako tablet. Vďaka 360 ° sklápaniu si z neho môžete urobiť aj stojatú „A“ obrazovku. Notebook môžete využívať aj ako tablet na kreslenie, čo ocenia predovšetkým umelci. Konštrukcia je veľmi kvalitná a odolná. Pánty sú veľmi stabilné a dokážu obrazovku skvele zastabilizovať. Dotykové ovládanie je plynulé, notebook skvele reaguje bez zbytočného oneskorenia. Obrazovka má Full HD rozlíšenie a 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. V hornej časti je aj webkamera a notebook má aj čítačku odtlačkov prstov. Klávesnica je podsvietená, no nemá numerické klávesy.

Odkryjeme však aj slabinu tohto praktického notebooku, ktorý má 40 Wh batériu a hoci má prenosný počítať menší 14-palcový displej, batéria cestovného notebooku by mohla byť viac ako 5 hodín. Všeobecne sa pomerne rýchlo batéria vybíja. Dôvodom je zrejme vyšší výkon notebooku (vyššia energetická náročnosť), ktorý na svoj chod spotrebuje väčšie percento energie, hoci je 11. generácia procesorov výrazne úspornejšia než predošlé generácie. Notebook má aj HDMI vstup či čítačku pamäťových kariet, 2x USB 3.2 a 1x USB-C.

Výkonný procesor Intel Core i5 – 11. generácia
Flexibilita a odolnosť
Čítačka odtlačkov prstov

Rýchlejšie vybíjanie batérie

Veľkosť displeja: 14“, IPS, dotykový/lesklý ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px● Operačný systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Core i5-1135G7 ● Počet jadier: 4 ● Max. frekvencia procesora: 4,2 GHz ● Operačná pamäť RAM: 8 GB ● Grafické jadro/karta: Intel Iris XE Graphics ● Úložisko: 512 GB (SSD) ● Hmotnosť: 1,72 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Dell notebooky patria ku kvalitnejším i drahším v tomto segmente. Pri porovnávaní jednotlivých modelov sme natrafili aj na ďalšie notebooky, ktoré nás svojimi parametrami presvedčili, preto sme sa rozhodli ich zaradiť do nášho širšieho výberu. Ide tak o alternatívne produkty, ktoré majú používateľovi čo ponúknuť. Určite si tak prečítajte krátke charakteristiky a možno práve niektorý z týchto notebookov bude vyhovovať vašim požiadavkám.

Základom notebooku Dell Vostro 15 3500 0Y4R9 je procesor 11. generácie Intel Core i5-1135G7 so 4 jadrami a pracovnou frekvenciou 2,4 GHz. S Turbo Boostom je maximálna frekvencia ž 4,2 GHz. Pevný SSD disk má kapacitu 512 GB a slušný grafický výkon zabezpečuje integrovaná grafika Intel Iris XE G7. Operačná pamäť je 8 GB. Notebook má aj čítačku odtlačkov prstov a webovú kameru. Batéria má kapacitu 42 Wh. Klávesnica je podsvietená a má numerickú časť. Displej má 15,6 palca.

Ak je vaším cieľom nájsť výkonnejší kancelársky prenosný počítač, notebook Dell Latitude 15 3510 XX9M má veľmi dobré recenzie. Prezentuje sa veľmi elegantne, čo potvrdzuje aj dizajn. Displej má Full HD rozlíšenie 1 920 x 1080 px. Procesor Intel Core i5-10210U a grafická karta Intel UHD Graphics zvládajú všetky kancelárske úlohy, ale zvládnu aj nejakú tú väčšiu záťaž v podobe náročnejších programov. RAM má 8 GB a SSD disk 256 GB.

Prémiový notebook Dell XPS 17 TN-9700-N2-715S je z radu tých modelov, ktoré uspokoja nároky aj tých náročnejších. 17-palcový displej je dotykový a má UHD rozlíšenie. K dispozícii je 1 000 GB na SSD úložisku a 16 GB RAM, vďaka čomu je notebook naozaj rýchly. Skutočný výkon však notebooku dodáva procesor Intel Core i7-10750H s Turbo Boost frekvenciou 5,0 GHz. Notebook zvládne náročnejšie grafické programy, strih videa aj počítačové hry. Grafika nVidia GeForce GTX 1650 Ti (4 GB) je overenou kvalitou. Má tiež čítačku odtlačkov prstov.

Dell Latitude 15 5510 CKD49 je praktickým spoločníkom pre študentov či do kancelárie. Ak je vo vašom hľadáčiku práve notebook, ktorý nebude „lapať“ po výkone, ale naopak, s procesorom Intel Core i5-10310U s ním rozbehnete aj náročnejšie aplikácie či hry. Výkon je podporený štedrou 16 GB pamäťou, škoda len slabšej integrovanej grafiky Intel UHD Graphics. SSD disk má 512 GB, klávesnica má podsvietenie a k dispozícii je aj široká konektivita – 3x USB 3.1, USB-C, HDMI aj LAN.

Séria prenosných počítačov Vostro bola primárne určená do kancelárií. Notebook Dell Vostro 14 5402 4H74M však má potenciál vyšší až na grafickú kartu nVidia GeForce MX 330 (2 GB), ktorá by mohla byť aj výkonnejšia. Predovšetkým, ak je prítomný procesor Intel Core i7-1165G7 (11. generácia). Procesor pracuje pri max. frekvencii až 4,7 GHz. RAM je 16 GB a kapacita SSD disku 512 GB. Využiť možno webkameru a plusom je podsvietená klávesnica. Kapacita batérie, 40 Wh, je len priemerná.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Medzi najpredávanejšie notebooky Dell určite patria tie v cenovej triede od 600 do 1 000 eur a najčastejšie ide o kancelárske notebooky alebo o notebooky pre študentov, ktorí majú vyššie nároky. Výhodou týchto notebookov je, že oproti konkurentom disponujú často vyšším výkonom. Nevýhodou je predsa len vyššia cena. Najpredávanejšie notebooky však majú pomerne dosť užívateľských recenzií, čo pri výbere môže byť dôležitý prvok, pretože má spotrebiteľ k dispozícii viacero reálnych názorov.

Názov Hodnotenie Detail
Dell Latitude E5430 N12.E5430.0025*Zobraziť produkt
Dell Vostro 15 3500 JHK0R5*Zobraziť produkt
Dell Inspiron 15 3501 N-3501-N2-312K5*Zobraziť produkt
Dell G15 G5511-549725*Zobraziť produkt
Dell Latitude 15 5510 CKD495*Zobraziť produkt

Zaujímajú vás pri výbere notebooku všetky parametre? Viac o tom, ktoré sú skutočne dôležité, sa dozviete v našom návode, ako vybrať notebook.

Otázky a odpovede – FAQ

Ak sú vám notebooky Dell sympatické, no neviete sa rozhodnúť, obráťte sa na nás a Test Magazín vám rád pomôže. Radi vám poradíme nielen s výberom, ale odpovieme aj na technické otázky ohľadom recenzovaných notebookov v našom porovnávacom teste. Napíšte nám komentár a odpovieme vám čo najskôr. Ak máte skúsenosti s notebookmi Dell, dajte vedieť nám i ostatným spotrebiteľom, ktorým môžu vaše rady a odporúčania pomôcť.

Na základ nášho porovnávacieho testu i ponuky, ktorú výrobca má, sú notebooky Dell na kancelárske účely optimálne. Výrobca sám produkuje množstvo notebookov tejto kategórie. Ide o pomerne výkonnejšie modely v porovnaní s konkurenciou, ktorá je však o niečo lacnejšia. Nevýhodou môže byť práve vyššia cena, zároveň však majú kancelárske notebooky Dell výkonnejšie procesory Intel Core i3, Core i5 alebo dokonca Intel Core i7. Prezentujú sa vysokou životnosťou i spoľahlivosťou. Nemajú tak núdzu o výkon a potešia tiež vyššou, často 16 GB operačnou pamäťou. Notebooky Dell sú tak na pracovné účely správnou voľbou.

Áno, toto príslušenstvo je dodávané ku každému novému notebooku Dell. Nabíjačky však nemusia byť vždy univerzálne a niektoré modelové rady sa typom konektoru môžu líšiť, väčšina novších však má rovnaký typ nabíjacieho konektora. Rozdielom už môže byť len napätie napájacieho adaptéra.

Áno, dedikovaná alebo externá grafická karta je lepšou (výkonnejšou) voľbou, ak chcete poriadny grafický výkon na prácu v grafických editoroch, strih videa alebo profesionálnu úpravu fotografií či na prácu s 2D alebo 3 D animáciami. Rovnako tak na graficky náročné hry. Ak však potrebujete notebook do domácnosti len na bežné úkony, externá grafická karta je zbytočne drahá investícia, pretože aj lepšie grafické čipy Intel UHD Graphics alebo AMD Radeon grafické nároky s prehľadom zvládnu.

Dell XPS 15 9500-85347

Procesor Intel Core i5-10300H, 4 jadrá, 8 GB RAM, 512 GB SSD, operačný systém Windows 10 Pro, bez numerickej klávesnice, výdrž 9 hodín

Pozrieť najlepšiu ponuku

Opätovne ide o model určený primárne na kancelársku prácu. Od ostatnej konkurencie sa však tento ultrabook odlišuje v niekoľkých zaujímavých vlastnostiach a parametroch. Oproti notebooku Dell Latitude 15 3510 YH64W dostal XPS silnejší procesor Intel Core i5-10300H (10. generácia) so 4 jadrami a maximálnou frekvenciou Turbo boost 4,5 GHz. Pre kancelárske práce alebo študentské potreby je 8 GB operačná pamäť takisto postačujúca a vrásky vám nenarobí ani nedostatok úložiska – na SSD disku máte k dispozícii 512 GB.

Keďže nejde o herný notebook ani notebook na profesionálne účely, grafická karta Intel UHD Graphics 630 je solídnym základom. Primárne budete robiť prácu, no určite si dokážete s daným výkonom užiť aj nejakú tú zábavu s hrami. Dodávaný je Dell XPS 15 9500 aj s operačným systémom Windows 10 Pro. Čím zaujme notebook na prvý pohľad, je bezrámčekový displej s názvom InfinityEdge. Ide síce o štandardný 15,6-palcový displej s matnou úpravou a Full HD rozlíšením, no práve vďaka tenkému rámiku pôsobí obraz o dosť kvalitnejšie. Celkové spracovanie je na veľmi vysokej úrovni, čo potvrdzuje aj hliníková konštrukcia. Prekvapením bola len chýbajúca numerická klávesnica, ktorá je inak podsvietená. Dôvodom môžu byť pomerne veľký touchpad a priestor z uhlíkových vlákien po jeho stranách. Za nás však ide o výrazný nedostatok.

Vynikajúca je aj výdrž 56 Wh batérie. Systém je skvele vyladený a spotreba nie je taká vysoká, vďaka čomu zvládne byť notebook v prevádzke až okolo 8-9 hodín. Daňou za veľmi tenké telo je slabšia konektivita. Chýba napríklad HDMI a nie je tu ani mini DisplayPort, pričom na kancelárske účely sa tento vstup neraz veľmi zíde. Kvôli čomu však ešte v konkurencii pohorí, je chýbajúce klasické USB, k dispozícii je len USB-C a 2x Thunderbolt 3. Tento nedostatok nezapláta ani čítačka pamäťových kariet alebo 3,5 mm Jack. Vzhľadom na vysokú cenu nás tento notebook nemilo prekvapil, avšak niekomu aj absentujúca konektivita prekážať nemusí a zameria sa primárne na skvele vyladený hardvér, spoľahlivosť a veľmi dobrý výkon.

Vysoká spoľahlivosť
Bezrámčekový displej
Kompaktné rozmery

Vysoká cena
Bez numerickej klávesnice
Chýba HDMI aj klasické USB

Veľkosť displeja: 15,6“, IPS, matný/antireflexný ● Rozlíšenie: Full HD 1 920 x 1 080 px ● Operačný systém: Windows 10 Pro ● Procesor: Intel Core i5-10300H ● Počet jadier: 4 ● Max. frekvencia procesora: 4,5 GHz ● Operačná pamäť RAM: 8 GB ● Grafické jadro/karta: Intel UHD Graphics 630 ● Úložisko: 512 GB (SSD) ● Hmotnosť: 1,83 kg

Heureka.sk odporúča:

Dell Vostro 15 3500 JHK0R

od 619,22 €
15" notebook Dell Vostro 15 3000 (3500) spája bezproblémové pripojenie, možnosti zabezpečenia a veľký Full HD displej a...

Dell Vostro 15 3500 5HPDK

od 577,99 €
15" notebook Dell Vostro 15 3000 (3500) spája bezproblémové pripojenie, možnosti zabezpečenia a veľký Full HD displej a...

Dell Alienware x15 R1 N-AWx15-N2-911S

od 3 415,45 €
Dell Alienware x15 R1 Základem notebooku je osmijádrový procesor Intel Core i9-11900H pracující na frekvenci 2,5 GHz,...

Dell Vostro 15 5502 8FXM5

od 1 003,35 €
15,6-palcový notebook navrhnutý tak, aby optimalizoval produktivitu. Obsahuje dve tepelné trubice a procesory Intel® Core™...

Dell Latitude 15 3510 YH64W

od 609,99 €
Najmenší 15" notebook na svete Dell Latitude 3510 je vybavený inovatívnou webovou kamerou pre plynulé videokonferencie vo vysokej...

Dell G15 N-G5511-N2-713K

od 1 474,27 €
Dell Inspiron 15 G15 (5511) Základem notebooku je osmijádrový procesor Intel Core i7-11800H pracující na frekvenci 2,3...

Dell Latitude 15 5510 CKD49

od 1 029,00 €
Menší a elegantnejší 15palcový notebook Latitude 5510 umožňuje pustiť sa do práce rýchlejšie ako kedykoľvek predtým vďaka...

Dell G15 G5511-54972

od 1 671,17 €
Dell Inspiron 15 G15 (5511) Základem notebooku je osmijádrový procesor Intel Core i7-11800H pracující na frekvenci 2,3...

Dell Vostro 15 5502 NHX9C

od 781,63 €
Kvalitný notebook pre firmy i domácnosti, ktorý osloví výkonom a spoľahlivosťou 4jádrový procesor Intel Core i5-1135G7...

Dell Inspiron 15 3501 N-3501-N2-312S

od 530,10 €
notebook • 15,6" uhlopriečka • matný displej • 1920 × 1080 px • procesor Intel Core i3-1005G1 (2-jadrový – až 3,4 GHz)...

Dell Inspiron 15 -5515-N2-701S

od 906,04 €
Notebook Dell Inspiron 15 (5515) kovový

Dell Latitude 15 3510 XX9MM

od 741,00 €
Najmenší 15" notebook na svete Dell Latitude 3510 je vybavený inovatívnou webovou kamerou pre plynulé videokonferencie vo vysokej...

Ďalšie články z kategórie Notebooky

Vaše hodnotenie:
(93.4%)

Komentáre
Miro
06.09.2021 20:22

Mám notebook Dell Vostro 15-3500 6F8KN, ktorý využívam najmä na prácu. Notebook je vyrobený kombináciou plastu a kovových častí, vďaka čomu je pomerne ľahký a jednoducho sa prenáša. So značkou Dell mám dobré skúsenosti, aj predtým som mal notebook od tohto výrobcu a slúžil mi spoľahlivo niekoľko rokov. Notebook je pomerne rýchly a reakcie operačného systému sú svižné. Celkové spracovanie je kvalitné a funkcie postačujúce pre každodennú prácu. Pomer ceny a výkonu je veľmi dobrý a vyzdvihujem najmä výdrž batérie. Nemusím používať adaptér, respektíve mať notebook pripojený k sieti. Plus dávam za možnosť rozšíriť RAM, rýchly procesor aj za matný displej, ktorý zobrazuje pekné a verne vyzerajúce farby, ktoré odrážajú realitu. Navyše má široké uhly pozorovania. Škoda, že výrobca nemyslel na podsvietenú klávesnicu, ktorá je v súčasnosti už akýmsi štandardom. Maličké mínus si vyslúži aj SSD s menšou kapacitou, avšak mne postačuje. Tento notebook je pre mňa dobrý a spoľahlivý pracovný nástroj. Hoci je telo plastové, pôsobí tuho, tak dúfam, že čo to vydrží.

Odpovedať

Ferino
27.09.2021 10:20

Som spokojný s notebookom Dell G3 15, no trocha mám obavu z jedného pántu, uvidím, aká bude jeho životnosť. Notebook ma zaujal kvôli dobrému pomeru ceny a výkonu. Oceňujem aj ľahko dostupný servis v prípade potreby.

Odpovedať

Daniel
19.10.2021 13:42

Elegatný a dúfam, že aj spoľahlivý notebook je DELL Inspiron 15. Tú spoľahlivosť uvidím až časom, ale už teraz môžem s pokojom napísať, že na bežné veci stačí. Kupoval som si ho primárne pre surfovanie po internete, prácu s kancelárskymi balíkmi a úpravu fotografií. Cena je primeraná výkonu.

Odpovedať

Táňa
25.10.2021 10:09

Rýchly a ľahký notebook je Dell Latitude, ktorý používam zopár týždňov. Som spokojná so svižnosťou a rýchlosťou reakcií, no chýba mi kontrolka, ktorá by ma informovala, že mám zapnuté numerické klávesy. Inak som spokojná, s notebook sa mi pracuje veľmi dobre.

Odpovedať

Gregor
25.11.2021 20:38

Na prácu je veľmi dobrý notebook Dell Latitude 15, má dobre spracovanú klávesnicu, na ktorej sa príjemne píše. Menšia veľkosť je super na prenášanie. Notebook má elegantný dizajn a dostatočný výkon na všetky bežné práce.

Odpovedať