Indukčné varné dosky

Najlepšie indukčné varné dosky 2024 + recenzie

Indukčné varné dosky sú dnes v kuchyniach mnohých domácností. Rozhodli sme sa vám s výberom pomôcť a vybrať pre vás tú najlepšiu indukčnú varnú dosku, ktorou sa v našom teste stala Whirlpool WL B1160 BF – silnou stránkou nie je len jej výkon a Booster funkcia, ale aj intuitívne ovládanie. Po 40 hodinách strávených porovnávaním rôznych modelov sme vybrali aj ďalšie kvalitné varné dosky s indukciou.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú indukčnú varnú dosku kúpiť?

V prípade, že sám vám nechce čítať podrobné recenzie a sprievodcu výberom, hľadáte však tie najkvalitnejšie a cenovo výhodné modely, pozrite si našu tabuľku top spotrebičov v tejto kategórii. Každý z produktov je označený štítkom, aby bolo na prvý pohľad zrejmé, či zaujme predovšetkým cenou alebo kvalitou.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WL B1160 BF 5* Zobraziť produkt
Gorenje HET949BSC 5* Zobraziť produkt
Philco PHD 61 TB 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Whirlpool WL B1160 BF

Whirlpool WL B1160 BF

Model s vynikajúcimi recenziami spotrebiteľov, indikátorom zvyškového tepla, multi zónou z a automatickým vypnutím.

Zobraziť viac info

Indukčná varná doska Whirlpool zaujme funkciami v pomere k cene. Umožňuje intuitívne varenie, samozrejmosťou je nastavenie výkonu, spojenie dvoch zón do jednej i časovač. Varná doska je hlučnejšia, čo je však problém indukčných dosiek vo všeobecnosti.

Cenový trhák
Gorenje IT 640 BSC

Gorenje IT 640 BSC

Cenovo dostupný model so 4 varnými zónami, Power Boostom, časovačom a praktickým dotykovým ovládaním.

Zobraziť viac info

Štvorzónová varná doska s dotykovým ovládaním Gorenje IT 640 BSC poteší nízkou cenou a všetkými základnými funkciami dôležitými pre pohodlné varenie. PowerBoost, časovač i bezpečnostné funkcie nechýbajú. Absentuje však možnosť spojenia dvoch varných zón do jednej.

Náš TIP
Bosch PIE 651FC1E

Bosch PIE 651FC1E

Výkonná a spoľahlivá varná doska s efektívnou reguláciou výkonu, funkciami Power management a Power Boost.

Zobraziť viac info

Časovač, funkcia QuickStart, PowerBoost, možnosť regulácie výkonu sú len niektoré z praktických funkcií indukčnej varnej dosky Bosch. Príjemne prekvapí ukazovateľ spotreby energie, nepoteší absentujúca Multi zóna i možnosť použitia prednastavených programov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Na základe zahraničných testov a referencií zákazníkov sme v teste indukčných varných dosiek posudzovali tie najdôležitejšie vlastnosti spotrebičov. Všímali sme si základné technické parametre, ktoré zohrávajú pri výbere dôležitú rolu, ale tiež rozsah funkcií. Vybrať tú najlepšiu indukčnú varnú dosku si vyžadovalo detailnú analýzu nasledujúcich parametrov.

Funkcie
Veľkosť varnej dosky a varné zóny
Ovládanie
Bezpečnostné prvky
Príkon a napájanie

Indukčná varná doska je čoraz žiadanejším tovarom. Podpísali sa pod to rýchle varenie i jednoduchá obsluha. Pri výbere sme sa zamerali na známe značky a ich hodnotenia. Inšpirovali sme sa cenovým porovnávačom Heureka a aj recenziami najpredávanejších produktov v e-shopoch ako Hej.sk, Alza.sk, Mall.sk a Nay.sk. Zistili sme, ktoré indukčné varné dosky sú najspoľahlivejšie a najobľúbenejšie.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať. 

Recenzie indukčných varných dosiek

Hodiny strávené študovaním technických parametrov a porovnávaním jednotlivých modelov sme pretavili do nasledujúcich recenzií. Ponúkame vám nezaujatý názor na testované indukčné varné dosky, ich najväčšie plusy aj mínusy. Podľa svojich preferencií si vyberte, čo vám najviac vyhovuje.

Víťaz testu

Whirlpool WL B1160 BF

Model s vynikajúcimi recenziami spotrebiteľov, indikátorom zvyškového tepla, multi zónou z a automatickým vypnutím.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom teste najlepšie obstála indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF. Tento model nás zaujal nielen dobrými recenziami zo strany používateľov, ale aj svojimi funkciami v pomere k cene. Štyri varné zóny sa skrývajú na ploche s rozmermi 59 x 51 cm. Funkcia FlexiCook Zone umožňuje použitie dvoch zón ako jednej flexibilnej s rovnakou teplotou. Flexi zóna zostáva aktívna aj pri posúvaní riadu po varnej ploche a aj v prípade, že je zakrytá len spolovice. Prítomná je i oválna zóna, vďaka čomu pohodlne uvaríte i v oválnom hrnci,

Varná doska Whirlpool sľubuje vďaka prednastaveným programom intuitívne varenie. Rovnako ako pri svojich pračkách, aj v tomto prípade stavila spoločnosť Whirlpool na technológiu 6. zmysel. Pomocou 4 prednastavených programov môžete jedlo udržiavať v teple, pokrm dusiť, uviesť do varu alebo rozpúšťať. Stačí zvoliť požadovaný spôsob varenia a doska podľa toho nastaví úroveň svojho výkonu. Funkcia Rozpúšťanie umožňuje pri ideálnej teplote rozpustiť maslo alebo čokoládu bez toho, aby došlo k pripáleniu surovín, funkcia Dusenie sa postará o pozvoľné varenie jedla. Funkcia Uvedenie do varu privedie vodu do varu rýchlo, šetrí nielen čas, ale aj energiu. Udržiavanie jedla v teple považujeme za praktickú funkciu, ktorá sa osvedčí vždy, keď jedlo pripravíte skôr, ako sa bude podávať.

Nechýba funkcia Booster pre rýchlejšie a úspornejšie varenie. O maximálnom výkone indukčnej varnej dosky rozhoduje používateľ (Power Management). Pri prvom zapnutí sa totiž dá nastaviť maximálny výkon, ktorý nebude nikdy prekročený. Na výber je z viacerých možností – 2,5 kW, 4,0 kW, 6,0 kW alebo 7,2 kW. Varná doska po nastavení požadovaného výkonu automaticky prerozdelí výkon medzi varné zóny tak, aby určená hodnota nebola prekročená. V teste nás zaujala možnosť nastaviť pre každú varnú zónu hodnotu výkonu v rozsahu 1 až 9. Ide o neštandardne široké rozpätie. Pre každú varnú zónu dosahuje max. výkon iné hodnoty. Predná a zadná ľavá má max. výkon 2 200 W, zadná pravá 3 000 a predná pravá 1 600 W.

Samozrejmosťou je časovač, ktorým sa dá doba varenia nastaviť od 1 do 99 minút. Po uplynutí času sa varná zóna automaticky vypne, čo je vítaný bezpečnostný prvok. Ako veľkú výhodu vnímame fakt, že časovač sa dá nastaviť pre každú varnú zónu samostatne. O bezpečnosť sa stará aj detská poistka. Ovládanie varnej dosky sa dá zablokovať, čiže vybrané parametre sa nebudú dať meniť. Vyzdvihnúť musíme taktiež interný bezpečnostný systém, ktorý monitoruje teplotu a aktivuje funkciu automatického vypnutia, keď zistí, že je teplota neprimerane vysoká. Ukazovateľ zvyškového tepla a detekcia nesprávne položeného alebo chýbajúceho hrnca zvyšujú bezpečnosť používania varnej dosky.

Ovládanie je dotykové a pre každú varnú zónu zvlášť. Výkon a funkcia Booster sa regulujú pomocou tlačidiel + a -, čiže ide veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie. Hlučnosť varnej dosky je trochu vyššia, avšak to je pre danú technológiu prirodzené. Magnetické cievky sú pri varení dosť počuť.

Pozitíva

Intuitívne ovládanie
Pomer cena/kvalita/funkcie
4 prednastavené programy

Negatíva

Hlučnejšie varenie
Chýba funkcia Pauza

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 200 W ● Napájanie: 230 V ● Rozmery: 59 cm (šírka) x 51 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: áno

Cenový trhák

Gorenje IT 640 BSC

Cenovo dostupný model so 4 varnými zónami, Power Boostom, časovačom a praktickým dotykovým ovládaním.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Podobne ako indukčná doska Electrolux LIR60430, aj Gorenje IT 640 BSC patrí medzi obľúbené a lacné modely. Taktiež patrí medzi veľmi dobre predávané varné dosky s dobrými referenciami, preto si vyslúžila miesto v našom teste. Štvorzónová varná doska s dotykovým ovládaním ponúka úspornú prevádzku a praktické funkcie, ktoré prípravu pokrmov uľahčia v najväčšej možnej miere.

Indukčná varná doska Gorenje disponuje funkciou PowerBoost, čiže zintenzívňuje ohrev a tak skracuje dobu prípravy. Max. výkon je 1,6 a 2 kW, v závislosti od vybranej varnej zóny. Časovač umožňuje nastaviť dobu varenia až na 99 min., po jeho uplynutí sa varná doska automaticky vypne a upozorní na to zvukovým alarmom. Aj v tomto prípade chýba možnosť spojenia dvoch varných zón do jednej, dostupná nie je ani funkcia Stop & Go, resp. pauza. Napriek tomu, že funkcií je pomenej, je príprava pokrmov rýchla. Varenie na indukcii je totiž samo osebe svižnejšie ako na sklokeramickej či plynovej varnej doske a aj bezpečné.

Pocit bezpečia navyšuje okrem automatického vypnutia po dovarení aj detská poistka a indikátor zvyškového tepla. Ide o základný model, ktorý ponúkne to najhlavnejšie – pohodlné dotykové ovládanie, rýchle varenie a jednoduché čistenie.

Pozitíva

Nízka cena
Rýchly ohrev
Funkcia Boost

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Málo funkcií

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 200 W ● Napájanie: 230/380 V ● Rozmery: 59,5 cm (šírka) x 52 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: nie

Náš TIP

Bosch PIE 651FC1E

Výkonná a spoľahlivá varná doska s efektívnou reguláciou výkonu, funkciami Power management a Power Boost.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Bosch patrí medzi osvedčených výrobcov spotrebičov, čo dokazuje aj modelom indukčnej varnej dosky PIE 651FC1E. Ide nielen o zo strany používateľov veľmi dobre hodnotenú varnú dosku, ale aj spoľahlivý spotrebič s množstvom zaujímavých funkcií. 

Rovnako ako víťaz nášho testu Whirlpool WL B1160 BF, ponúka varná doska Bosch funkciu Power Management, teda nastavenie max. príkonu dosky. Varná doska pri používaní dohliada na to, aby mx. výkon nebol prekročený. Doska je sklokeramická, v tomto prípade ide o vylepšený HighSpeed povrch s možnosťou vyššej tepelnej záťaže.

Varná doska disponuje senzorom na smaženie PerfectFry, ktorý sa stará o optimálne smaženie vďaka kontrole teploty v 4 stupňoch. Časovač je dostupný pre každú varnú zónu, čo umožňuje pohodlné varenie aj napriek tomu, že chýba možnosť spojenia dvoch zón do jednej. Príjemne nás pri testovaní prekvapil ukazovateľ spotreby energie, ktorý po varení oznámi, koľko energie ste pri príprave pokrmu spotrebovali. Dá sa vďaka tomu sledovať spotreba energie pri rôznych úkonoch a tým pádom je možná jej redukcia.

Zaujala i funkcia QuickStart, teda rozpoznávanie toho, kde sa hrniec nachádza a následné automatické zobrazenie varnej zóny na ovládacom paneli, ale aj funkcia ReStart. Ak sa z hrnca vyleje voda alebo vykypí polievka, doska sa automaticky vypne. Zapamätá si však všetky nastavenia a hneď po jej očistení môžete pôvodné nastavenia obnoviť. Samozrejmosťou je PowerBoost a aj rozpoznanie veľkosti hrnca. Príjemne používateľa prekvapí možnosť regulácie výkonu v 17 stupňoch.

Čo sa týka bezpečnosti, nie je na tom indukčná varná doska Bosch najhoršie. Detská poistka a ukazovateľ zvyškového tepla sú viac-menej štandardom, plusom je bezpečnostné vypnutie. Spotrebič sa automaticky vypne po určitej dobe varenia bez prerušenia prevádzky. Blokácia ovládacieho panela počas čistenia je príjemným bonusom. Ovládací panel sa uzamkne na 20 s, aby ste ho mohli vyčistiť bez toho, aby ste museli potom znovu zadávať predchádzajúce nastavenia.

Hoci má indukčná varná doska Bosch PIE 651FC1E toľko plusov, nevyhne sa ani kritike. Chýbala nám totiž Multi zóna, pri varení nie je možné spojiť dve varné zóny do jednej a použiť na prípravu jedla väčší hrniec alebo pekáč. Páčila by sa nám aj možnosť použitia prednastavených programov. Napr. dusenie alebo rozpúšťanie by pri používaní varnej dosky boli nápomocné.

Pozitíva

17 stupňov výkonu
Funkcia Restart
2-stupňový ukazovateľ zvyškového tepla

Negatíva

Chýba Multi zóna a prednastavené programy

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 400 W ● Napájanie: 220 – 240/400 V ● Rozmery: 59 cm (šírka) x 52,2 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: nie

Electrolux LIR60430

Perfektný tepelný manažment vďaka ukazovateľu zvyškového tepla OptiHeat Control, kvalitný povrch a funkcia Pauza.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Veľmi dobré recenzie a pomer cena/kvalita sú hlavné dôvody, prečo v našom teste obstál model indukčnej varnej dosky Electrolux LIR60430. Ide o jednu z lacnejších varných dosiek, ktorá sa však funkciami vyrovná i drahším konkurentom. Digitálne dotykové ovládanie je vskutku jednoduché, zvládne ho aj začiatočník. Každá varná zóna sa dá ovládať samostatne.

Varná doska sa vďaka technológii Hob2Hood synchronizuje s digestorom a ovláda ho tak, aby výkon odsávania zodpovedal počtu používaných varných zón a aj stupňu ohrevu. Prítomná je i funkcia PowerBoost, ktorá umožňuje zvýšiť výkon a dosiahnuť intenzívnu dávku tepla, aby došlo k rýchlejšiemu uvareniu pokrmu. Ako plus môžeme označiť časovač, umožňujúci nastavenie doby varenia do 99 min. Milo nás v našom teste prekvapila funkcia Pauza, ktorou často nedisponujú ani drahšie modely. Všetky zapnuté varné zóny prepne na najnižší tepelný výkon a po jej vypnutí sa jedlo začne variť podľa pôvodných nastavení.

Trojstupňový ukazovateľ zvyškového tepla OptiHeat Control umožňuje 3-krokové využitie zvyškového tepla (pokračovať vo varení/uchovať teplé/zvyškové teplo). Napriek tomu, že únik tepla je v prípade indukčných varných dosiek minimálny, takúto možnosť vnímame ako pozitívum. Bezpečnostná výbava indukčnej varnej dosky Electrolux je priemerná. Samozrejmosťou je detská poistka, detekcia hrncov a panvíc, automatický dohľad nad prekročením výkonu a indikátor zvyškového tepla/zapnutia.

Žiaľ, varná doska neumožňuje spojenie dvoch zón do jednej a neponúka ani žiadne prednastavené programy.

Pozitíva

Ovládanie každej varnej zóny zvlášť
Tichý chod
Časovač

Negatíva

Chýba Multi zóna
Žiadne prednastavené programy

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 350 W ● Napájanie: 220 – 240/400 V ● Rozmery: 59 cm (šírka) x 52 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: nie

Pre náročných

Electrolux EIV835

Väčšia varná doska s 5 zónami, šírkou až 78 cm, indikátorom zvyškového tepla, multi zónou a posuvným ovládaním DirectAccess.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do nášho porovnania indukčných varných dosiek sa dostal aj zástupca kategórie väčších a drahších varných dosiek – model Electrolux EIV835. Päť varných zón je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí varia veľa a často, prípadne pre väčšie rodiny. Tri varné zóny ponúkajú max. výkon 3 200 W, zvyšné dve po 2 800 a 2 500 W.

Na rozdiel od menšieho testovaného modelu Electrolux LIR60430, indukčná varná doska EIV835 ponúka funkciu Bridge pre spojenie dvoch varných zón. Vnímame to ako veľké plus, keďže použitie väčších hrncov a pekáčov pri príprave pokrmov neraz oceníte. Teploty a čas sa automaticky zladia, varná doska dokonca rozoznáva veľkosť nádob, preto dokáže regulovať množstvo tepla. Zaujímavá je i oválna zóna v rámci varných zón, ktorá poslúži na varenie v netradične tvarovaných hrncoch. Technológia Hob2Hood umožňuje prepojiť indukčnú varnú dosku s odsávačom pár.

Dotykové posuvné ovládanie DirectAccess je veľmi jednoduché, každá varná zóna sa dá ovládať samostatne. Vďaka funkcii PowerBoost dosiahnete rýchly ohrev na všetkých 5 varných zónach, pomocou časovača sa dá pre každú varnú zónu nastaviť iný čas prípravy pokrmov. Príjemne potešilo 3-krokové využitie zvyškového tepla, pauza i ukazovateľ času. Indukčná varná doska disponuje funkciou EcoTimer (Eco časovač), vďaka čomu šetrí v posledných minútach varenia energiu.

Pre každú varnú zónu je prítomný ukazovateľ zvyškového tepla (7-segmentový), nechýba automatické vypnutie, detská poistka a ani zámok tlačidiel. Používanie varnej dosky Electrolux je preto nadmieru bezpečné.

Menším mínusom je vyššia cena spotrebiča. S ohľadom na veľkosť varnej dosky a ponúkané funkcie je však opodstatnená.

Pozitíva

5 varných zón
Multi zóna
Samostatné ovládanie každej varnej zóny

Negatíva

Vyššia cena
Na plný výkon sa nedá použiť viac varných zón naraz

Počet varných zón: 5 ● Príkon: 7 350 W ● Napájanie: 230/380 V ● Rozmery: 78 cm (šírka) x 52 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: áno

Bosch PUE611BB1E

Príkon 4 600 W, 4 varné zóny, ovládanie teploty pomocou ikoniek + alebo -, PowerBoost, blokácia ovládacieho panelu, detská poistka, funkcia reStart, chýba multizóna.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Indukčná varná doska nemeckej kvality Bosch so 4 varnými zónami patrí na slovenskom trhu medzi dlhodobo najpredávanejšie modely. Z pohľadu dizajnu i kvality veľmi poteší sklokeramická doska a varné zóny s odlišnými rozmermi. Na ľavej strane sa nachádzajú dve varné zóny s priemerom 18 cm a jednotlivým výkonom 3,1 k W, vpravo sa nachádza menšia 14,5 cm varná zóna s príkonom 2,2 kW a väčšia 21 cm plocha s príkonom maximálne 3,7 kW. Maximálny príkon varnej dosky je 4 600 W, čo je v porovnaní s konkurenciou menej, no spotrebitelia si rýchlosť ohrevu pochvaľovali.

Mierna kritika od spotrebiteľov smerovala k nepraktickému ovládaniu teploty. Ovládací panel sa nachádza v strede varnej dosky a je dotykový. Teplota sa zvyšuje a znižuje prostredníctvom jednotlivých dotykov na ikonu + alebo -. Varná zóna dokáže rozpoznať veľkosť hrnca a vykonávať ohrev priamo nad kuchynským riadom. Bosch PUE611BB1E nedisponuje multizónou. Pozitívne hodnotíme aj to, že pre každú varnú zónu je možné nastaviť samostatný časovač. Štandardne nechýba funkcia PowerBoost, čo znamená rýchly ohrev, aby mohol spotrebiteľ začať čo najrýchlejšie variť. Rušivým elementom podľa niektorých zákazníkov bol permanentný zvuk, ktorý indukčná doska vydáva.

Praktická je aj blokácia ovládacieho panelu po dobu 20 sekúnd. Zíde sa to v okamihu, kedy chcete varnú dosku utrieť, no nechcete zrušiť nastavenia varnej zóny. Ak by však k tomu došlo, funkcia reStart nastaví pôvodné nastavenia varnej dosky. Ovládací panel blokuje aj detská poistka. Dĺžka pripojovacieho kábla je 110 cm. Indukčnú varnú dosku Bosch PUE611BB1E hodnotíme ako kvalitné kuchynské vybavenie z dielne renomovaného výrobcu. Varná doska má síce menší celkový príkon, no vďaka tomu nižšiu spotrebu a napriek tomu rýchly ohrev, ktorý si pochvaľujú i spotrebitelia.

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Rýchly ohrev
Funkcia reStart

Negatíva

Zvuk indukcie
Pomalšia regulácia teploty – ovládanie + a

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 4 600 W ● Napájanie: 220 – 240 V ● Rozmery: 59,2 cm (šírka) x 52,2 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: nie

Ďalšie zaujímavé produkty

Chcete kúpiť novú indukčnú varnú dosku? Náš test ukázal, že najlepšie varné dosky sa líšia rôznymi technickými parametrami a možnosťami ovládania. Ak ste si spomedzi testovaných výrobkov nevybrali, môžete sa pozrieť na alternatívne produkty, ktoré svojimi parametrami a funkciami príjemne prekvapia. Ich voľbou neurobíte krok vedľa.

Nápaditou alternatívou medzi indukčnými varnými doskami je aj Klarstein Delicatessa s maximálnym príkonom až 7 000 W a nastaviteľným časovačom pre jednotlivé varné zóny. Každá varná zóna má 9 stupňov výkonu. V prípade neaktivity má varná doska Klarstein funkciu automatického vypnutia. Aktívna je aj detská poistka. Varné zóny majú funkciu VarioHeating a dokážu rozpoznať plochu kuchynského riadu a prispôsobiť ohrev.

Praktické funkcie, intuitívne ovládanie a IQ funkcie (udržiavanie varu, ohrievanie, rozpúšťanie) nás zaujali na modeli Gorenje IS645BG. Ide o tichú varnú dosku s detekciou hrncov, ktorá umožňuje rozdelenie na zóny s rôznou teplotou, čo umožňuje posúvanie hrnca podľa aktuálnej potreby.

Pozornosť si zaslúži taktiež Víťaz dTestu 2020, indukčná varná doska AEG IKB64301FB. Ponúka možnosť prepojenia s odsávačom pár, presné nastavenie teploty pre každú zónu samostatne, nastaviteľnú dobu varenia i funkciu Stop & Go. Samozrejmosťou je detekcia hrncov a panvíc, automatické rýchle zahriatie i bezpečnostné vypnutie. Zamrzí chýbajúca Multi zóna.

Ak hľadáte lacné varné dosky, indukčná varná doska Amica DI6422B vás pravdepodobne zaujme. Uspokojiť sa však musíte s menším počtom funkcií (Booster, časovač). O bezpečnosť sa v tomto prípade starajú detská poistka a ukazovateľ zvyškového tepla.

Výborný pomer cena/kvalita poskytuje indukčná varná doska Mora VDIT657FF. Prípravu jedla uľahčujú funkcie SuperBoost, KeepWarm, EasyMelt a časovač s automatickým vypnutím. Príjemne prekvapí pamäťová funkcia i pauza. Dostupná je plynulá regulácia výkonu, indikátor zvyškového tepla a aj detský zámok. Varná zóna sa automaticky vypne po 1 minúte.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ste zvedaví, ktoré indukčné varné dosky sú na slovenskom trhu najpredávanejšie? Pozrite si rebríček TOP 5 najpopulárnejších podľa cenového porovnáváča Heureka. Produkty v pravidelných intervaloch aktualizujeme, aby sme vám poskytovali čo najrelevantnejšie údaje.

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux EIV634 5* Zobraziť produkt
Bosch PIE 651FC1E 5* Zobraziť produkt
Electrolux LIR60433 5* Zobraziť produkt
Electrolux EIV835 5* Zobraziť produkt
Samsung NZ64M3707AK 5* Zobraziť produkt

Ako funguje indukčná varná doska? Túto otázku si mnohí položia predtým, ako nad ňou vo svojej kuchyni vôbec začnú uvažovať. Je to ekologická a výkonná alternatíva k plynovým a elektrickým varným doskám. Všetko teplo sa koncentruje v hrnci, neuniká a nezohrieva vzduch ako v prípade iných typov varných dosiek, a ak doska zistí neprítomnosť hrnca, automaticky sa vypne, čiže prevádzka je veľmi šetrná k vašej peňaženke. Plusom je i veľmi rýchle zohrievanie a jednoduché čistenie, stačí na to mokrá handrička a čistiaci prostriedok na sklo. Menším mínusom je väčšia počiatočná investícia a potreba špeciálnych hrncov na indukciu.

Ako vybrať indukčnú varnú dosku

Štartovacie finančné náklady sa vám však čoskoro vrátia vďaka ušetrenej elektrine. Dostanete za ne elegantné a moderné riešenie. Čo všetko si pri výbere všímať? Test magazín pre vás pripravil komplexného sprievodcu výberom indukčnej varnej dosky.

 • Veľkosť varnej dosky a varné zóny
 • Ovládanie
 • Praktické funkcie a vlastnosti
 • Bezpečnostné prvky
 • Príkon a napájanie
 • Hlučnosť
 • Cena indukčných varných dosiek a renomovaní výrobcovia

Indukčná varná doska a počet varných zón

Pri výbere varnej dosky si musíte premyslieť, akú veľkosť potrebujete a koľko varných zón budete používať naraz. Indukčná varná doska je dostupná ako dvojplatnička i klasická varná doska so 4 zónami na varenie. Je logické, že čím väčšia varná doska, tým väčšie rozmery treba očakávať. Najčastejšie zákazníci siahajú po 4-zónovej varnej doske, ktorej rozmery sú cca 55 – 60 cm. Napriek tomu, že ide o štandard, ak by ste chceli variť na všetkých 4 zónach naraz, mohlo by to byť značne obmedzujúce. Doska s 5 varnými zónami má šírku cca 70 – 75 cm, väčšie varné dosky majú na šírku aspoň 90 cm.

Bežne sú indukčné varné dosky vybavené 2 až 6 varnými zónami. Ich počet voľte podľa veľkosti kuchyne, ale aj podľa frekvencie a množstva varenia. Klasika sú 4 varné zóny, ktoré vám postačia na bežné rodinné varenie. Plusom je, ak sú varné zóny flexibilné, teda sa dajú spojiť do jednej, čo umožňuje pohodlné varenie vo veľkých hrncoch.

Ovládanie varnej dosky – dotykové alebo tlačidlá

Pri indukčných varných doskách je štandardom dotykové ovládanie. Na výber je z 2 možností – posuvného a klasického ovládania. Posuvné ovládanie (slider) je o niečo modernejšie, jemným pohybom prsta zvyšujete alebo znižujete výkon indukčnej platne. Dotykové ovládanie funguje na princípe klasického ťukania. Tepelný výkon sa dá vďaka tomu nastaviť omnoho presnejšie. Menej často sa stretnete s mechanickým ovládaním (otočné kolieska alebo gombíky), prítomné je skôr pri retro modeloch.

Z hľadiska komfortnosti ovládania je dôležité umiestnenie ovládacieho panela. Môže byť vpredu v strede pred varnými zónami alebo na boku pri menších varných zónach. Nám viac vyhovuje ovládanie v strede, keďže je priestornejšie a pohodlnejšie. Ide však o vec vkusu.

Varná doska s digestorom či odsávaním

Indukčné varné dosky sú inteligentné spotrebiče, čo znamená, že okrem prostého ohrievania a varenia jedla ponúkajú množstvo zaujímavých funkcií, ktoré sú z praktického hľadiska neoceniteľné. Niektoré indukčné varné dosky môžu mať taktiež vlastnosti, ktoré vedia používanie a obsluhu uľahčiť.

Dotykové ovládanie indukčnej varnej dosky

 • Časovač – umožňuje nastaviť čas varenia, teda ako dlho sa má jedlo variť. Ak poznáte optimálnu dobu varenia pripravovaného pokrmu, môžete ju nastaviť pomocou časovača, varný panel sa po uplynutí varenia vypne, ohlási to zapípaním. K dispozícii býva aj Eco časovač, ktorý šetrí energiu využitím zvyškového tepla varnej dosky počas posledných minút varenia.
 • Booster – funkcia na zvýšenie intenzity ohrievania, čo skráti čas potrebný na ohrev. Varná zóna jedlo alebo vodu zohreje rýchlejšie, potom teplotu zníži na prednastavenú.
 • Prednastavená ponuka varenia – ide o prednastavené programy na rôzne jedlá (definovaná teplota a čas pre každé jedlo). Vo vopred nastavenom menu si môžete zvoliť napr. grilovanie, vyprážanie, varenie, dusenie, ohrev mlieka a pod.
 • Prepojenie varných zón – ide o spojenie 2 varných zón do jednej. Multi zóna je praktická záležitosť, keďže umožňuje varenie vo väčších hrncoch a pekáčoch. Nastavenie času a teploty sa zladí automaticky.
 • Oválna varná zóna – v rámci varných zón je k dispozícii i oválna varná zóna vhodná napr. na použitie oválneho pekáča.
 • Automatické zahrievanie – umožňuje varnú zónu zahriať na vyššiu teplotu a následne po určitom čase automaticky prejsť na predvolenú teplotu.
 • Udržiavanie tepla – pomocou tohto nastavenia môžete jedlo udržiavať teplé určitú dobu po dovarení. Niektoré varné dosky využívajú na udržanie teploty jedla zvyškové teplo.
 • Nastavenie presnej teploty – niektoré modely umožňujú nastavenie teploty s presnosťou na jeden stupeň Celzia, čo rozširuje možnosti varenia. Oceníte to napr. pri zaváraní, príprave steakov, rozpúšťaní čokolády, pomalom varení.
 • Varenie vo woku – niektoré modely majú špeciálne osadený priestor pre varenie vo woku. Radšej, ako si priplatiť za varnú doskou s touto funkciou, vám odporúčame poobzerať sa po woku vhodnom na indukčné varenie.
 • Pauza – nájdete ju aj pod označením Stop & Go. Indukčné varné dosky s touto funkciou umožňujú nakrátko pozastaviť varenie, pričom sa zablokuje nastavenie zahrievania. Po spustení bude varenie pokračovať v požadovanom režime.
 • Synchronizácia s digestorom – niektoré varné dosky sa dajú bezdrôtovo prepojiť s digestormi rovnakej značky. Varná doska následne sama koriguje ťah pary.
 • Vstavané odsávanie – technológia, ktorá umožňuje odsávanie pary a jej odvod mimo interiéru. Odsávanie je integrované priamo na doske a zvyčajne ide o ventilačný otvor s intenzívnym odsávacím ťahom.
 • Správa výkonu – vzhľadom na vysoký príkon niektorých varných zón je praktickou záležitosťou systém riadenia spotreby. Ide o rozdelenie výkonu medzi dve varné zóny v páre. Maximálny výkon môže byť nastavený iba na jednej varnej zóne, druhá varná zóna sa dá nastaviť iba na nižšiu úroveň výkonu. Pokiaľ by ste chceli maximálny výkon pod dvomi panvicami, musia sa nachádzať v opačných zónach.
 • LED plamene – ide o vychytávku prítomnú u novších modelov indukčných varných dosiek. Ilúzia plameňov poskytuje kuchárovi vizuálnu predstavu o intenzite tepla.

Najlepšie indukčné dosky sú bezpečné

Indukčné varné dosky patria k mimoriadne bezpečným spotrebičom. Nielen preto, že zohrievajú iba hrniec a okolité prostredie nie, ale aj preto, že disponujú množstvom bezpečnostných prvkov.

Indukčná varná doska s odsávaním v strede

 • Kontrolka napájania/zvyškového tepla – ukazovateľ zvyškového tepla vás informuje, či je varná plocha teplá. Pre každú varnú plochu by mala byť jedna kontrolka.
 • Detekcia riadu – ide o bežnú funkciu indukčných varných dosiek. Spotrebič nebude fungovať, ak na varnej doske nebude položená panvica, prípadne nebude z vhodného materiálu. Pokiaľ panvicu odoberiete z varnej dosky, prísun tepla sa zastaví a objaví sa symbol na paneli, ten zmizne, keď panvicu vrátite na miesto.
 • Rozpoznávanie veľkosti riadu – indukčná doska sa spustí iba pri kontakte s riadom, ktorého priemer presahuje 10 cm. Ak na ňu položíte malý predmet ako vidličku či lyžičku, nezapne sa.
 • Detský zámok – uzamknutie ovládacieho panela zabráni tomu, aby vaše dieťa preplo nastavenie či zaplo varnú dosku.
 • Ochrana proti pretečeniu – ak sa tekutina z nádoby dostane na ovládací panel, spotrebič sa automaticky vypne a upozorní na to pípaním. Stačí utrieť tekutinu a vo varení môžete pokračovať.
 • Bezpečnostný snímač – ide o rozpoznávanie prázdneho hrnca. Úlohou snímača je monitorovať teplotu v spodnej časti riadu a nastaviť výkon tak, aby nedošlo k jeho poškodeniu a ani poškodeniu varnej dosky.
 • Automatické vypnutie – v prípade prehriatia či odobratia panvice sa varná doska automaticky vypne.
 • Bezpečnostné vypnutie –  tento bezpečnostný prvok je prítomný u všetkých indukčných varných dosiek. V prípade, že je varná zóna dlhší čas zapnutá bez zmeny teploty, automaticky sa vypne. Doba potrebná na bezpečnostné vypnutie závisí od nastavenia teploty varnej zóny. Čím je nastavenie vyššie, tým skôr sa varná doska vypne. Zvyčajne to trvá 1 až 1,5 hodiny, pri najnižších teplotách to môže byť až 10 hodín.
 • Detekcia podpätia a prepätia – varovná signalizácia upozorní na podpätie, v prípade možného prepätia chráni elektrické obvody pred poškodením.

Indukčná varná doska na 220 V alebo 400 V?

V skratke sa dá povedať, že čím vyšší príkon, tým viac energie ušetríte. Ak chcete naplno využiť potenciál indukčnej varnej dosky, mal by mať model príkon aspoň 7 000 W. Najlacnejšie indukčné varné dosky dosahujú príkon max. 4 500 W, čo na úsporné a rýchle varenie nemusí vždy stačiť. Vhodné je si všímať nielen celkový, ale aj čiastkový príkon pre jednotlivé varné zóny. Malé varné zóny potrebujú 1 000 – 1 200 W, stredné 1 700 – 1 800 a najväčšie min. 2 500 W.

Indukčné varné dosky potrebujú zvyčajne na svoje fungovanie napätie 220/230 V, niektoré modely však potrebujú pripojeniu k zdroju 380 až 400 V. Jednoduchšie je zvoliť si varnú dosku, ktorej stačí 230 V, keďže ju môžete automaticky pripojiť do elektriny a nemusíte uvažovať nad trojfázovou zásuvkou. Treba sa len zmieriť s obmedzeným výkonom. Trojfázová zásuvka umožňuje pripojenie varných dosiek s väčším el. napätím, čím sa výber rozširuje.

Hluk elektrickej varnej dosky

O decibeloch indukčnej varnej dosky výrobcovia informujú len málokedy. Napriek tomu, že ide o pomerne dôležitý parameter, vplývajúci na komfort používania. Hoci ide vo väčšine prípadov o spotrebiče s tichým a kultivovaným chodom, nájdu sa aj výnimky z pravidla. Treba preto sledovať recenzie a odborné testy, v ktorých často používatelia subjektívne hodnotia hlučnosť daného spotrebiča. Ak budete variť často, tichý chod vám prípravu pokrmov spríjemní.

Sivá indukčná varná doska

Cena indukčných varných dosiek

V segmente indukčných varných dosiek môžeme hovoriť o širokom cenovom rozpätí. Závisí to od konkrétneho modelu. Cenový rozdiel je záležitosťou funkcií, veľkosti, kvalitatívneho vyhotovenia, ale i značky.

Lacné indukčné varné dosky nájdete v cenovom rozpätí 150 až 200 eur. Ide o základné modely s menšími rozmermi, prípadne modely s klasickou veľkosťou, avšak obmedzenými funkciami. Vhodné sú pre používateľov, ktorí neplánujú variť často.

Zlatou strednou cestou sú varné dosky v cenovej triede od 200 do 400 eur.  Nachádzajú sa medzi nimi varné dosky s optimálnym výkonom a slušnou funkčnou výbavou. Ide prevažne o štandardné 4-zónové modely.

Množstvo užitočných režimov a funkcií a tiež výborný výkon ponúkajú modely v cenovej kategórii od 400 eur vyššie. Vzhľadom na cenu sa dbá o čo najväčšiu spokojnosť používateľa pri varení. To znamená, že sú k dispozícii rôzne možnosti nastavenia a vlastnosti uľahčujúce varenie.

Vyberajte indukčné varné dosky Bosch, Gorenje či Whirlpool

Renomovaní výrobcovia ponúkajú vo svojom portfóliu lacné i drahšie a veľmi dobre vybavené indukčné varné dosky. Medzi najlepších výrobcov v tomto segmente radíme Electrolux, Bosch a Whirlpool. Cenovo dostupné indukčné varné dosky s optimálne navrhnutým výkonom má tradičný výrobca kuchynských spotrebičov Mora. Zlatou strednou cestou sú modely značiek Beko a AEG. Dobre vyladené varné dosky s rozumným usporiadaním varných zón má vo svojej ponuke aj Gorenje. Drahšie kúsky má vo svojom portfóliu výrobca Siemens.

Otázky a odpovede – FAQ

Výber spotrebiča je niekedy náročný viac, inokedy menej. Ak viete, na aké parametre sa treba zamerať, je výber omnoho jednoduchší. Pokiaľ vás ohľadom výberu indukčnej varnej dosky ešte niečo zaujíma, napíšte nám do komentárov. Odpovieme čo najskôr.

Rozdiel je v spôsobe tvorby a šírenia tepla. Sklokeramické varné dosky majú pod vrstvou tvrdeného skla ukryté vykurovacie špirály, indukčné ukrývajú pod povrchom silné elektromagnety. Špirály sklokeramickej varnej dosky sa rozohrejú, teplo odovzdajú keramickému povrchu a ten ohrieva hrnce. Elektromagnety indukčných varných dosiek odovzdávajú teplo priamo riadu s feromagnetickými vlastnosťami. Plocha okolo hrnca sa nezohrieva.

Indukčná varná doska funguje iba s riadom s feromagnetickým dnom. Hrnce vhodné na indukciu majú na dne označenie v tvare špirály alebo zatočenej cievky. Či je váš riad vhodný na novú indukčnú dosku, zistíte aj jednoduchým testom – na dne hrnca sa musí udržať magnet. Ak sa nechcete vzdať svojich obľúbených riadov, ktoré sa na indukciu nedajú použiť, môžete zvoliť adaptéry. Sú to špeciálne magneticky vodivé platničky kruhového tvaru, ktoré stačí položiť na varnú dosku a na ne dať akýkoľvek typ riadu. Sprostredkovaný prenos tepla nie je energeticky šetrný a dochádza k veľkým tepelným stratám.

Vzhľadom na to, že je zo skla, áno. Keramické sklo je veľmi tvrdé, dobre odoláva vysokým teplotám a aj prudkým zmenám teploty, avšak stále je to len sklo a hrozí mu mechanické poškodenie. Pozor si teda dajte na prudké pokladanie ťažkých hrncov a aj na poškriabanie. Rovnako treba dávať pozor pri čistení varnej dosky. Absolútnym tabu sú drôtenky a drsné hubky, ktoré môžu povrch znehodnotiť a spôsobiť nefunkčnosť senzorov. 

Na možnú škodlivosť varnej dosky sa pýtajú mnohí záujemcovia o tento typ varenia. Magnetické pole, ktoré sa vytvára pri varení, je iba lokálne, preto nijakým spôsobom zdravie neovplyvňuje. Indukčné varné dosky samy osebe sú veľmi bezpečné, navyše majú množstvo bezpečnostných poistiek, ktoré sa starajú o ochranu.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Electrolux EHH 6240 ISK

od 181,08 €
Predveďte svoje kulinárske umenie na indukčnej varnej doske. Pohodlné nastavenie požadovanej teploty, jednoduché čistenie či posilnenie výkonu...

Bosch PUE611BB1E

od 227,67 €
Indukčná varná doska: umožňuje rýchle, bezpečné a čisté varenie, naviac s nízkou spotrebou energie. 5 dôvodov ku kúpe: Dotykové ovládanie...

Bosch PIE 651FC1E

od 350,66 €
DirectSelect: Řízení dotykem! Jednoduše zvolte požadovanou varnou zónu a ta se aktivuje. Pak lehce ťukněte na číslo označující požadovaný...

Electrolux EIT61443B

od 367,80 €
Chladný povrch pre rýchle čistenie Zachovajte varný panel počas varenia čistý. Technológia indukcie zabezpečuje, že oblasti okolo varných...

Electrolux LIV63431BK

od 354,00 €
Indukčný varný panel LIV63431BK Samoprispôsobiteľné zóny pre všetky hrnce a panvice S Infinite® indukčným varným panelom sa ohrev...

AEG IKB64301FB

od 315,97 €
Indukčná varná doska so štyrmi platničkami a dotykovým ovládaním je navrhnutá pre efektívne a jednoduché varenie. Pre každú platničku je možné...

AEG IKE64441IB

od 512,00 €
Indukčný varný panel AEG Mastery Bridge IKE64441IB Pri príprave rôznych pokrmov si môžete zvoliť tú najvhodnejšiu konfiguráciu varných zón...

Bosch PUE 611FB1E

od 305,50 €
Indukčný varný panel umožňuje rýchle, bezpečné a čisté varenie , naviac s nízkou spotrebou energie . Praktický a jednoduchý dotykový...

Electrolux LIR60433

od 284,57 €
Indukčná varná doska v klasickom čiernom prevedení so štandardným usporiadaním varných plôch doplní akýkoľvek typ kuchyne. Chladný a hladký povrch...

Bosch PUE 645BB1E

od 279,00 €
INDUKČNÁ VARNÁ DOSKA BOSCH PUE645BB1E Indukčná varná doska: umožňuje rýchle, bezpečné a čisté varenie, naviac s nízkou spotrebou energie 5...

Bosch PIF 675FC1E

od 478,90 €
INDUKČNÁ VARNÁ DOSKA PIF675FC1E Pečte a varte #LikeABosch Indukčný varný panel s pečúcim senzorom PerfectFry: dosiahnete perfektné...

Klarstein Delicatessa Slim

od €
Jednoducho flexibilné varenie: Indukčná varná doska Klarstein Delicatessa Slim umožňuje optimálne využitie priestoru s minimálnou spotrebou...
Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Komentáre
Katka L. 11.Mar.2021

Za mňa určite Electrolux LIR60430. Páči sa mi rozloženie platní, funkčnosť a tiež cena, mám pocit, že je primeraná na to, čo varná doska ponúka. Občas by som ocenila multizónu, ale väčšinou varím len pre dvoch, takže až tak mi nechýba.

Odpovedať

Sima 19.Mar.2021

Pomer cena/výkon u nás vyhral Bosch. Pripojenie na bežnú elektrickú sieť je veľké plus, keďže bývame v paneláku. Varenie je rýchle, ide o prvú indukčnú dosku, ktorú máme, takže nemám s čím porovnávať, ale som spokojná,

Odpovedať

Adriana Kollerova 14.Apr.2021

Na trhu su aj indukcne dosky znacky TEKA. Ake maju hodnotenia? Chcem prerabat kuchynu a predajca mi ich odporuca, no vzhladom k tomu, ze som o nich este nepocula, zaujima ma to. Dakujem za odpoved.

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk 14.Apr.2021

Dobrý deň,
varné dosky Teka by sme označili za strednú triedu. Závisí od konkrétneho modelu, niektoré majú lepšie hodnotenia ako iné. Napr. Teka IZF 68600 alebo Teka IT 6450 I-KNOB majú dobré hodnotenia, zaujímavý dizajn i funkcie.

Zdenka Poliacikova 18.May.2021

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o vysvetlenie, čo znamená "plynulá regulácia výkonu"? Je to napísané pri varnej doske MORA.
Niektoré varné dosky pracujú akoby systémom zapnem/vypnem. Prejavuje sa to tým, že napr. polievka chvíľku vrie/chvíľku prestane...Pracujú tak všetky indukčné varné dosky? je to dané technológiou?

Ďakujem za odpoveď

Odpovedať

Dáša 19.May.2021

Dobrý deň, tiež mám doma Moru, znamená to, že doska sa ovláda stláčaním gombíkov/dotykovo (+ a -) a tým sa reguluje výkon.

Vlaďa 31.May.2021

nedávno sme menili kuchyňu a konečne sa mi splnil sen a mám indukčnú varnú dosku gorenje. má krásne prevedenie, obsluha je jednoduchá a naozaj spĺňa všetko, čo sa o indukcii píše. Cena tiež príjemne prekvapila, nebola vôbec drahá.

Odpovedať

Maťa 07.Jun.2021

Pomer cena výkon má jednoznačene najlepší Klarstein Delicatessa. Zaujala nás dizajnovo, jednoduchosťou ovládania, má flexi zóny, ventilátor chladenia je hlučnejší, je to však znesiteľné, v kuchyni je hluk vždy.

Odpovedať

Anička R. 20.Jun.2021

Kúpila som si elektrickú indukčnú varnú dosku Whirlpool WL B1160 BF. Oceňujem na nej dotykové ovládanie, ktoré je pohodlné a prehľadné a tiež štyri platničky. Doska má tichý chod, jednoducho sa čistí a zatiaľ spĺňa všetko to, čo som od nej očakávala. Mám ju len krátko, no verím, že ma nesklame ani po čase. Plusom je aj krásny elegantný dizajn. Produkt odporúčam.

Odpovedať

Monika R. 02.Jul.2021

Mám indukčnú varnú dosku Gorenje IT640BSC, celkovo som s ňou spokojná, avšak na nižšom stupni trvá pomerne dlho, kým sa doska zohreje. Počas varenia je doska tichá, má elegantný vzhľad, v kuchyni pôsobí veľmi pekne a plus dávam za funkciu power boost. Páči sa mi moderné dotykové ovládanie, ktoré je intuitívne a pohodlné. Doska sa ľahko čistí a obstarávacia cena je primeraná, preto kúpu neľutujem a táto platňa splnila moje očakávania.

Odpovedať

Hanka O. 07.Aug.2021

Manžel kúpil do domácnosti varnú dosku Bosch PIE 651FC1E a ja som s ňou spokojná, je to super doska. Dokonca som si všimla, že na rovnakej varia aj v jednej televíznej kuchárskej relácii. :-) Tam je vystavená náročnejším podmienkam, tak preto predpokladám, že mne vydrží veľmi dlho, lebo ja s ňou plánujem zaobchádzať šetrnejšie. :-) Doska vyzerá nádherne a skvele zapadla do mojej kuchyne, nakoľko je bezrámová, je elegantná. Ovláda sa jednoducho vďaka číselníku a je na tri fázy, hoci niekde v popise som videla, že len na jednu. Možno sa dá pripojiť aj na jednu, avšak pripojený kábel má päť vetiev. No tomu sa ja až tak nerozumiem. Ja aj manžel sme spokojní. Varí sa na nej dobre a pomerne rýchlo. Nemám nič, za čo by som jej chcela dať mínusové body.

Odpovedať

Jitka 24.Sep.2021

Tichý chod a jednoduché ovládanie má indukčná varná doska Whirlpool. Už na prvý pohľad vyzerá super a zatiaľ spĺňa všetky moje požiadavky. Prvýkrát používam indukciu, predtým som mala plyn, tak sa postupne s produktom zoznamujem.

Odpovedať

Zita Ch. 20.Oct.2021

Fantasticky funguje varná doska Electrolux EHH 6240 ISK, nedávno sme zrušili plyn a prešli sme na indukciu, neľutujem toto rozhodnutie. Pomer ceny a výkonu je super, obsluha aj údržba jednoduchá. Zatiaľ dosku len testujem a zoznamujem sa s ňou, ale na nevýhody som neprišla.

Odpovedať

Želmíra M. 22.Oct.2021

Môžem potvrdiť kvalitné prevedenie dosky Teka IT 6450 I-KNOB. Ovládanie je jednoduché a zároveň inovatívne. Na ovládanie cez dotyk som si zvykla pomerne rýchlo. Varí sa mi na nej dobre, s výberom som spokojná.

Odpovedať

Táňa 24.Nov.2021

Mora VDIT65FF splnila moje očakávania, pomer ceny a výkonu je veľmi dobrý a páči sa mi, že má časovač, čo považujem za praktickú funkciu, pretože si viem nastaviť čas, kedy sa platňa vypne. Zdá sa mi, že ventilátor je troška hlučnejší, ale prehliadam to, lebo inak som so svojim výberom spokojná.

Odpovedať

Gitka 10.Dec.2021

Varná doska Gorenje IS645BG splnila moje očakávania. Vybrali sme si ju na základe recenzií. Zaujala nás množstvom praktických funkcií, ktoré uľahčujú varenie. Navyše je doska za dobrú cenu. Varenie je rýchle a jednoduché a doska sa ľahko čistí. Myslím si, že kvalita spracovania zodpovedá cene, takže sme spokojní.

Odpovedať

Zuzana H. 09.Feb.2022

Bosch PUE611BB1E sme kúpili za super cenu, montáž bola jednoduchá a obsluha je tiež pohodlná. Plusom je pekný dizajn, rýchle varenie, funkcia reStart… Za mínus považujem zvuk indukcie a pomalšiu reguláciu teploty…

Odpovedať

Ladislava 24.Feb.2022

AEG IKE64441IB patrí k strednej triede, čo mi vyhovuje. Všetko je funkčné a účelné a nie sú tu žiadne nezmyselné funkcie navyše. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, veľmi rýchlo som si na tento sporák zvykla.

Odpovedať

Simon 26.Feb.2022

Manželka je spokojná s varnou doskou Electrolux LIR60433. Varenie je pohodlné a super rýchle. Doska bola za priaznivú cenu.

Odpovedať

Zuzana 23.May.2022

Varnú dosku Whirlpool WL B1160 BF sme vyberali na základe testu a nesklamala nás. Cena je dobrá a sú tu všetky potrebné funkcie. Nayvše vyzerá pekne, má tichý chod a jednoduché ovládanie aj údržbu. Od tejto značky máme v domácnosti viacero spotrebičov.

Odpovedať

Lenka M. 13.Jun.2022

ELECTROLUX EIV835 - zatiaľ všetko super, funguje bez problémov. Oceňujem funkciu power, ktorá rýchlo privedie pokrm k varu. Táto spoločnosť ma doteraz nesklamala, máme od nich v domácnosti viacero produktov. Doska je elegantná, tichá a dostatočne priestranná. Pojme väčšie hrnce aj panvice.

Odpovedať