Náhradné hlavice k elektrickým kefkám Philips

Náhradné hlavice k elektrickým kefkám Philips Sonicare – C2, C3, G3, Sensitive, Prestige

Elektrické zubné kefky dnes mnohí považujú za ten najefektívnejší spôsob starostlivosti o ústnu dutinu. Samotná kefka však stojí len za polovicou úspechu. Časťou, ktorá zohráva najdôležitejšiu úlohu, je hlavica. V našom článku vám prinášame podrobný popis náhradných hlavíc k elektrickým zubným kefkám Philips Sonicare, na základe ktorého budete môcť siahnuť po tej, ktorá je najlepšia práve pre vás.

Publikované: 26.10.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Predajnosť je znakom obľúbenosti u spotrebiteľov. Niektorí sa rozhodujú práve podľa toho, aké obľúbené produkty sú. Ak je to aj váš prípad, bude vás nasledujúca tabuľka zaujímať. Podľa cenového porovnávača Heureka.sk sme vytvorili tabuľku najpredávanejších hlavíc k zubným kefkám Philips Sonicare. Vzhľadom na to, že sa obľúbenosť produktov mení, snažíme sa tabuľku v pravidelných intervaloch aktualizovať.

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare Optimal HX6068/12 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare Optimal HX6068/13 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare Optimal HX6064/11 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare W HX6064/10 5* Zobraziť produkt
Philips Sonicare ProResults HX6018/07 5* Zobraziť produkt

Obsah článku:

Ak ešte len rozmýšľate nad elektrickou zubnou kefkou, prečítajte si náš návod, ako si vybrať sonickú zubnú kefku.

Náhradné hlavice Philips Sonicare W2 Optimal White

Náhradné hlavice Philips Sonicare W2 Optimal White, ktoré sú dostupné v štandardnej aj kompaktnej veľkosti, disponujú funkciou párovania so samotnou elektrickou kefkou. Vďaka tomu môžete využiť funkciu automatického výberu ideálneho režimu aj intenzity umývania vašich zubov. Kefka vás zároveň upozorní na nutnosť výmeny hlavice. Na Optimal White sa nachádzajú štetiny usporiadané do tvaru diamantu. Sú určené najmä na odstránenie nežiaduceho zafarbenia zubov, teda ich prirodzené vybielenie. Prvé výsledky by ste mali spozorovať po cca 7 dňoch intenzívneho používania hlavíc. 

Upozorňujeme, že funkcia párovania je dostupná len pri elektrických zubných kefkách s technológiou BrushSync, teda s modelmi Rad 2 series na odstraňovanie povlaku, Rad 3 series pre zdravšie ďasná, DiamondClean, DiamondClean Smart, EasyClean Essence+, FlexCare Platinum, FlexCare Platinum Connected, FlexCare+, ProtectiveClean, HealthyWhite, HealthyWhite+, PowerUp a for Kids (detské). 

Náhradné hlavice Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence

Náhradné hlavice Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence, ktoré sa v minulosti nazývali ProResults Plaque Control, sú vhodné pre osoby s náchylnosťou na usádzanie zubného povlaku, ktorý stojí za vznikom žltej/hnedej farby. Výrobca hovorí až o 7x účinnejšom bielení zubov, pri ktorom nedochádza k dráždeniu či poškodzovaniu ďasien. Hlavice Optimal Plaque Defence podporujú rovnako ako tie z radu Optimal White technológiu BrushSync. Ak teda siahnete po niektorej z inteligentných elektrických kefiek Philips, pri čistení zubov môžete využívať viacero smart funkcií.

Náhradné hlavice Philips Sonicare

Náhradné hlavice Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence

Náhradné hlavice C3 Philips Sonicare Premium Plaque Defence s flexibilnými mäkkými okrajmi, ktoré regulujú tlak vyvíjaný na ďasná, taktiež odstraňujú zubný povlak, a to až 10x účinnejšie. Výhodou je ich výborné prispôsobenie sa kontúram zubov, vďaka čomu v porovnaní s klasickými nadstavcami poskytujú 4-násobne väčšiu kontaktnú plochu. Premium Plaque Defence dokážu preniknúť do medzizubných priestorov, povlak teda odstránia aj zo všetkých ťažko dostupných miest. Rovnako ako predošlé hlavice môžete aj tie Premium Plaque Defence spárovať s rukoväťou elektrických zubných kefiek Philips Sonicare s technológiou BrushSync.

Náhradné hlavice Philips Sonicare G3 Premium Gum Care

Náhradné hlavice Philips Sonicare G3 Premium Gum Care sú navrhnuté pre ľudí s citlivými ďasnami. Nachádzajú sa na nich ohybné mäkké gumené okraje, ktoré sa prispôsobujú kontúram zubov, na ďasná nevyvíjajú nadmerný tlak a zároveň zabraňujú ich poraneniu. Hlavice okrem toho vďaka špeciálnemu zahnutému tvaru zaisťujú 2x lepší kontakt štetín so zubami aj ďasnami. Premium Gum Care, ktoré taktiež podporujú inteligentnú komunikačnú technológiu BrushSync, môžete nasadiť na všetky elektrické zubné kefky Philips Sonicare, okrem modelov Philips One a Essence.

Náhradné hlavice Philips Sonicare I InterCare

Náhradné hlavice Philips Sonicare I InterCare sú navrhnuté tak, aby sa dostali do medzizubných priestorov. Preto ich odporúčame tým z vás, ktorí potrebujú venovať zvýšenú pozornosť ďasnám. Na hlaviciach sa nachádzajú 4 druhy štetín, ktoré sú účinné aj pri odstraňovaní zubného povlaku v blízkosti ďasien a leštení povrchu zubov. Hlavice InterCare sú dostupné v 2 veľkostiach Mini a Standard, preto sú vhodnou alternatívou pre deti.

Náhradné hlavice Philips Sonicare ProResults

Základné hlavice Philips Sonicare ProResults sú určené na každodenné používanie. Ocenia ich aj tí z vás, ktorí sa chcú zbaviť zubného povlaku. Hlavice majú stredne tvrdé zrezané vlákna so špeciálne tvarovaným profilom, vďaka čomu dokonale vyčistia celú plochu každého zuba. Navyše, dostanú sa aj do medzizubných priestorov.

Sonická zubná kefka – náhradné hlavice

Vlákna majú modrú farbu, ktorá časom bledne, čo slúži na pripomenutie, že je čas na ich výmenu, ktorú by ste mali zrealizovať približne raz za 3 mesiace. Táto technológia je využívaná pri všetkých kefkových nadstavcoch od Philips. Hlavice ProResults sú kompatibilné so všetkými elektrickými zubnými kefkami Philips Sonicare, ktoré disponujú systémom click-on, s výnimkou modelov Essence a PowerUp Battery.

Náhradné hlavice Philips Sonicare S Sensitive

Náhradné hlavice Philips Sonicare S Sensitive patria medzi základné modely, ktoré sú vhodné na pravidelné každodenné používanie. Sú dostupné v štandardnej aj kompaktnej veľkosti. Nachádzajú sa na nich husté a kvalitné, no až o 25 % mäkšie štetiny, ktoré sú šetrné k citlivým ďasnám a zároveň odstraňujú až 2x viac povlaku.

Štetiny majú špeciálne tvarovanie, ktoré sa veľmi dobre prispôsobuje prirodzenému tvaru zubov. Rovnako ako v prípade hlavíc ProResults sú aj tie Sensitive kompatibilné so všetkými elektrickými zubnými kefkami Philips Sonicare s výnimkou PowerUp Battery a Essence.

Náhradné hlavice Philips Sonicare Prestige

Prestige sú ďalšími hlavicami so štandardnou veľkosťou, ktoré sú uspôsobené na odstraňovanie nadmerného množstva zubného povlaku. Rovnako dobre si poradia aj s neprirodzeným zafarbením zubov. Výrobca hovorí až o 20 x väčšej účinnosti. Zároveň sú vhodnou voľbou pre ľudí s parodontitídou alebo citlivými ďasnami. Štetiny na hlavici sú zakrivené, zrezané našikmo a majú špeciálne trojuholníkové zakončenie, vďaka čomu prenikajú aj na ťažko dostupné miesta.

Ak patríte k osobám, ktoré sú náchylné na vznik neprirodzenej pigmentácie zubov, odporúčame vám použiť taktiež náhradné hlavice Philips Sonicare DiamondClean alebo AdaptoveClean, ktoré majú 4 x väčšiu kontaktnú plochu. Vďaka tomu ich ocenia aj tí z vás, ktorí si neosvojili správnu techniku čistenia zubov.

Náhradné hlavice Philips Sonicare For Kids

Náhradné hlavice Philips Sonicare For Kids, ktoré sú kompatibilné so všetkými zubnými kefkami od Philips so systémom click-on, sú určené pre deti. Pre drobcov vo veku od 3 do 7 rokov je vhodná veľkosť Mini, pre tých od 7 rokov vyššie veľkosť Standard. Hlavice majú stredne tvrdé štetiny s postupným blednutím a neobsahujú BPA. Veľkým pozitívom je tzv. gumený výlisok na zadnej strane hlavice, ktorý zabraňuje poškodeniu jemných detských zúbkov a ďasien.

Elektrická zubná kefka pre deti

Odpovede na všetky otázky ohľadom elektrických zubných kefiek nielen pre deti nájdete v článku Elektrické zubné kefky – otázky a odpovede.

Náhradné hlavice Philips Sonicare Optimal Tongue Care+

Náhradné hlavice Philips Sonicare Optimal Tongue Care+ (alebo len Tongue Care+) slúžia na čistenie jazyka, nie zubov. Hlavica s ergonomickým tvarovaním je tvorená 240 krátkymi silikónovými štetinami MicroBristles bez obsahu latexu. Štetiny sú pritom navrhnuté tak, aby sa prispôsobili tvaru jazyka. Dobrou správou je, že sú kompatibilné so všetkými elektrickými zubnými kefkami Philips Sonicare. Výnimkou sú opäť len modely PowerUp Battery a Essence.

Náhradné hlavice Optimal Tongue Care+ sú vybavené čipom, ktorý komunikuje s elektrickou kefkou. Tá vďaka smart technológii vyberie čo najefektívnejší režim na čistenie porézneho povrchu jazyka. Pre čo najdokonalejšie výsledky výrobca odporúča v kombinácii s týmito hlavicami používať aj špeciálny sprej na jazyk Philips Sonicare BreatheRx.

Cena náhradných hlavíc Philips Sonicare + kde kúpiť

Na záver nášho článku vám prinášame krátky prehľad cien a predajcov náhradných hlavíc k elektrickým zubným kefkám Sonicare od Philips. Ceny hlavíc sme porovnávali pri 2-kusových baleniach. Zároveň vás upozorňujeme na celkom dôležitý detail. Ak siahnete po 4 alebo 8-kusovom balení, v prepočte môžete ušetriť aj viac ako 3 eurá na hlavicu.

Najlacnejšími alternatívami sú hlavice For Kids, TongueCare+, Sensitive a ProResults, ktoré môžete vlastniť od 7 eur za kus. V strednej cenovej kategórii, pri ktorej 1 hlavica vychádza na cca 9 eur, nájdete Optimal Plaque DefenceOptimal White a InterCare. Necelých 13 eur stoja hlavice Premium Plaque Defence a Premium Gum Care. Jednoznačne najdrahšou voľbou sú hlavice Prestige, za ktoré zaplatíte približne 15 eur za kus.

Náhradné hlavice Philips Sonicare kúpite na Heureka.sk, Alza.sk, Nay.sk, Datart.sk, Profimed.eu Nazuby.eu. U týchto predajcov sú spravidla dostupné všetky existujúce alternatívy. K ďalším predajcom, ktorí však nemusia ponúkať všetky typy náhradných hlavíc, patrí napr. Notino.sk či Pilulka.sk.

Heureka.sk odporúča:

Philips Sonicare Optimal White HX6068/12

od 32,30 €
Balenie 8 kusov náhradných kompatibilných hlavíc na elektrické zubné kefky Philips Optimal White. Cena je za celé balenie, teda 8 kusov....

Philips Sonicare W Optimal White Standard HX6064/10 4 ks

od 14,50 €
Doslova prelomový kefkový nadstavec s hustými vláknami v tvare diamantu je zárukou maximálnej starostlivosti o váš chrup. V porovnaní s manuálnou...

Philips Sonicare ProResults Standard HX6018/07 8 ks

od 24,00 €
Až 2× viac odstráneného plaku v porovnaní s manuálnou kefkou dosiahnete vďaka anatomickému zastrihnutiu štetiniek, ktoré ľahko vyčistia aj tie...

Philips Sonicare Optimal White HX6064/11 4 ks

od 22,30 €
Popis produktu Až o 100 % belšie zuby už za jeden týždeň* Kvalitnejšie čistenie na odstraňovanie nežiaduceho zafarbenia pre belšie zuby...

Philips Sonicare for Kids HX6032/33 2 ks

od 9,99 €
Kefkový nadstavec, ktorý je plne kompatibilný s elektrickými zubnými kefkami For Kids. Umožňuje veľmi efektívne vyčistenie vo veľmi krátkom čase....

Philips Sonicare HX9044/33

od 30,33 €
náhradné čistiace hlavice • 4 kusy • stredne mäkké • jemné, flexibilné gumové boky • kompatibilné s elektrickými kefkami Philips Sonicare •...

Philips Sonicare Sensitive Standard HX6054/07 4 ks

od 21,48 €
Kefkový nadstavec, ktorý je plne kompatibilný s kefkami z radu Philips Sonicare. Je navrhnutý pre starostlivosť o citlivé zuby a ďasná, čo je...

Philips Sonicare Sensitive Standard HX6052/07 2 ks

od 11,31 €
Kefkový nadstavec, ktorý je plne kompatibilný s kefkami z radu Philips Sonicare. Je navrhnutý pre starostlivosť o citlivé zuby a ďasná, čo je...

Philips Sonicare W Optimal White Standard HX6062/10 2 ks

od 14,59 €
Doslova prelomový kefkový nadstavec s hustými vláknami v tvare diamantu je zárukou maximálnej starostlivosti o váš chrup. V porovnaní s manuálnou...

Philips Sonicare for Kids HX6044/33 4 ks

od 23,74 €
Pomôcka pre jednoduché a bezpečné čistenie detských zubov. Využíva maximálny sonický výkon pre efektívne čistenie vo veľmi krátkom čase. Deti sa...

Philips Sonicare InterCare HX9004/10 4 ks

od 21,84 €
Výhody náhradných hlavíc Philips Sonicare InterCare Získajte pocit naozaj čistých úst. Hlavica Philips Sonicare InterCare je špeciálne navrhnutá...

Philips Sonicare Optimal Plaque Defence HX9022/10, 2 ks

od 12,35 €
náhradné hlavice • 2 ks v balení • jednoduchá výmena • odstráni 7× viac povlaku • indikátor výmeny • dynamický čistiaci účinok • automatický...

Ďalšie články z kategórie Elektrické zubné kefky

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Komentáre
Zuzka 26.Oct.2021

Na základe dobrých recenzií som si kúpila Philips Sonicare Optimal White a som veľmi spokojná. Zuby sú vyčistené perfektne a štetiny sú jemné, teda nepoškodzujú zubnú sklovinu. Balenie je super a za výhodnú cenu. Odporúčam aj ostatným.

Odpovedať

Wanda 26.Oct.2021

Jazykoškrabka Philips Sonicare HX8072/11 je super, čistí sa s ňou veľmi príjemne a cena je tiež prijateľná. Jediné, čo mi vadí, že nesedí počet použití. Mala by vydržať tri mesiace, no pri každom čistení by sa jazyk mal pošúchať trikrát po sebe a aplikácia to zaráta ako tri použitia. Keď si teda jazyk čistím ráno aj večer, to je za deň už šesť použití a teda cca. po dvoch mesiac aplikácia indikuje výmenu.

Odpovedať

Rebeka 29.Oct.2021

Používam ProResults Standard a kartáčik je plne funkčný. Cena je prijateľná a kvalitatívne ide o dobrú náhradnú hlavicu s dlhou životnosťou. Pri staršej verzii sa mi páčilo, že tu boli rôznofarebné rozlišovacie krúžky, teraz sú len biele. Sonicare používam už roky a som spokojná.

Odpovedať

Zdena 31.Oct.2021

Nemám žiadne výhrady voči náhradným hlaviciam Sonicare InterCare. Dokážem si s nimi veľmi dobre vyčistiť aj medzizubné priestory a zadnú časť zubov. Cena je veľmi dobrá a balenie výhodné pre celú rodinku. Štetinky nemajú rovné zastrihnutie, takže ak vám to nevyhovuje, siahnite po iných.

Odpovedať

Jana 20.Nov.2021

Pokiaľ máte zdravé ďasná, odporúčam Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence. V tom druhom prípade sú lepšie softky. Hlavica je trocha väčšia, ale zuby čistí super. Za nevýhodu považujem vyššiu cenu. Naopak za výhodu dobré zastrihnutie štetín a účinné odstránenie zubného kameňa.

Odpovedať

Vierka 16.Dec.2021

Kefky Philips Sonicare Optimal White skvele čistia a celá rodinka sme s nimi spokojní. Kupujeme ich opakovane a zatiaľ máme len pozitívne skúsenosti. Mínusom je snáď len vyššia cena oproti klasickým mechanickým kefkám. Životnosť jednej kefky, respektíve náhradnej hlavice je porovnateľná s bežnými kefkami.

Odpovedať

Vilma 27.Dec.2021

Kupujem si náhradné hlavice Philips Sonicare W Optimal White Standard, pretože sú kompatibilné s mojou kefkou a sú za dobrú cenu. Nemám im čo vytnúť, kvalita umytia zubov je vyšší level než s bežnou mechanickou kefkou. Je to úplne iný pocit. A umývať stačí cca. 2 minúty. Štetiny sú dostatočne jemné k zubom aj ďasnám. Zuby mám vďaka kefkám bez povlaku, takže odporúčam.

Odpovedať

Valér 13.Feb.2022

Pre mňa boli vždy lepšie klasické zubné kefky. Ak máte problémy s citlivosťou zubov alebo s ďasnami, stačí sú kúpiť tie nejemnejšie štetinky, aké sú dostupné na trhu a problém je vyriešený. Bežné kefky sú oveľa lacnejšie než elektrické, nehovoriac o hlaviciach, keďže na niektoré druhy kefiek sú náhradné hlavice dosť drahé. Za mňa je toto zbytočne a klasickej kefke sa nič nevyrovná - aj čo sa týka ceny.

Odpovedať

Slávka 26.Feb.2022

Hlavice Philips Sonicare Sensitive Standard sú za priaznivú cenu, už pri prvom čistení som cítila zmenu k lepšiemu oproti klasickej kefke. Veľká spokojnosť s produktom, kefky sú vhodné aj pre citlivé zuby.

Odpovedať

Judita 07.Jun.2022

Philips Sonicare ProResults HX6018/07 používam už roky a nemenila by som, som maximálne spokojná. Kefky sú kvalitné a dostatočne jemné k zubom aj ďasnám. Hlavice kupujem pravidelne a opakovane. Cena je primeraná.

Odpovedať