Nástenné klimatizácie

Najlepšie nástenné klimatizácie 2024 + recenzie

Trávite cez leto dlhé hodiny v uzavretom priestore vo vašom dome, byte alebo v kancelárii? Horúce letné dni vedia ľudský organizmus poriadne potrápiť a vyčerpať. Najlepším riešením, okrem dodržiavania pitného režimu, je sa ísť niekam ochladiť. Pokiaľ hľadáte účinný spôsob, ako svoje telo v letných horúčavách schladiť v pohodlí domova alebo kancelárie, riešením pre vás môže byť nástenná klimatizácia. Kvalitná nástenná klimatizácia vám však môže slúžiť po celý rok, pretože je vhodnou voľbou aj na kúrenie. Po podrobnej analýze a porovnaní technických parametrov a cien sme za víťaza zvolili nástennú klimatizáciu Vivax ACP-12CH35AEMI. Zvíťazila hlavne v pomere cena/kvalita a vďaka priaznivým recenziám používateľov. Okrem víťaza sme si posvietili aj na niekoľko ďalších kvalitných modelov a zostavili sme pre vás tiež návod, ako si vybrať klimatizáciu so všetkými dôležitými parametrami. 

Publikované: 14.07.2022
Aktualizované: 23.04.2024

Akú nástennú klimatizáciu kúpiť?

Výber správnej klimatizácie nie je otázkou niekoľkých minút. Je to väčšia investícia, ktorá si žiada preštudovanie dôležitých technických parametrov. Ak nemáte dostatok času na čítanie dlhých recenzií a porovnávanie rôznych produktov, pripravili sme pre vás výber 3 modelov, ktoré sú ocenené špeciálnymi štítkami. Sú vybrané tak, aby vyhoveli rozličným požiadavkám zákazníkov. Ocenenie víťaza testu získal produkt s výhodným pomerom cena/kvalita. Lacnejší model s dobrými ohlasmi sa vám predstaví pod štítkom cenový trhák a kategóriu ukončí tip našej redakcie

Názov Hodnotenie Detail
Vivax ACP-12CH35AEMI 5* Zobraziť produkt
Samsung Wind Free Comfort 5* Zobraziť produkt
Samsung AR35 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Vivax ACP-12CH35AEMI

Vivax ACP-12CH35AEMI

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 3,5 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 45 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 40 dB.

Zobraziť viac info

Nástenná klimatizácia Vivax ACP-12CH35AEMI je vhodná pre nenáročných užívateľov. Poteší vás nízkou spotrebou energie, keďže sa radí do energetickej triedy A++ (chladenie) a A+ (kúrenie). Kvalita spracovania je doplnená tichým chodom, ktorý vás nebude rušiť. Miestnosť môžete temperovať/vykurovať na +8 °C a v režime vykurovania ju používať až do -15 °C. Klimatizáciu je možné pripojiť pomocou Wi-Fi adaptéra k SMART aplikácii a tak ju môžete ovládať diaľkovo. Súčasťou výbavy je vnútorná aj vonkajšia jednotka.

Cenový trhák
Samsung AR35

Samsung AR35

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 2,6 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 26 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 20 dB

Zobraziť viac info

Model AR35 od Samsungu je k dispozícii s výkonmi 2,6 kW, 3,5 kW, 5,2 kW a 7,0 kW. Od výkonu sa odráža plocha chladenia, ktorá dosahuje od 26 m2 do 70 m2. Radí sa do do energetickej triedy A++ (chladenie) a A+ (kúrenie).

Náš TIP
Samsung Wind Free Comfort

Samsung Wind Free Comfort

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 2,5 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 25 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 19 dB

Zobraziť viac info

Ak si potrpíte na kvalitu, výkon a množstve funkcií, tak oceníte klimatizáciu Samsung Wind Free ComfortZaručí vám pohodlie vďaka možnosti chladenia, vykurovania a odvlhčovania. Je ovládaná pomocou infračerveného ovládača, WiFi alebo je možné využiť aj hlasového asistenta Bixby. Vyzdvihujeme Eco Mode prevádzku, ktorá pomôže znížiť náklady o 35 %. Táto klimatizácia taktiež patrí do energetickej triedy A++/A+ (chladenie/ohrievanie). Hlučnosť vnútornej jednotky dosahuje len 19 dB, čo svedčí tomu, že jej chod si ani nevšimnete.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Nástenná klimatizácia sa skladá z dvoch častí. Kondenzačná jednotka je umiestnená vonku a chladiaca vo vnútri. Klimatizovanie funguje na podobnom princípe ako chladnička. Jej výber treba dôkladne zvážiť. Ak neviete, ktorá klimatizácia bude pre váš dom alebo byt ideálna, existuje niekoľko parametrov, ktoré vám pri rozhodovaní určite pomôžu. Na základe nich si potom môžete vybrať takú klimatizáciu, ktorá sa vám bude najviac hodiť. K základným parametrom sa radí výkon, energetická trieda či hlučnosť. No klimatizácia má v súčasnosti mnoho doplnkových funkcií a často sa dá využívať okrem chladenia na ohrievanie alebo zvlhčovanie vzduchu.

Plocha chladenia
Chladiaci výkon
Energetická trieda
Hlučnosť
Filtrácia vzduchu
Doplnkové funkcie
Ovládanie
Dizajn

Náš test je spracovaný tak, aby si na svoje mohli prísť mnohí zákazníci. Nachádzajú sa v ňom modely s rôznymi parametrami a v odlišných cenových triedach. Stretnúť sa môžete s overenými značkami ako Samsung, Whirlpool, Klarstein alebo Vivax. Každý produkt prešiel dôkladnou analýzou, aby sme vám o nich mohli poskytnúť pravdivé informácie. Okrem dôležitých parametrov, sú pre nás dôležité aj spotrebiteľské recenzie miera predajnosti. Informácie sme vyhľadávali z portálov Heureka.sk, Alza.sk, Mall.sk, Nay.sk, Hej.sk a Tpd.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie nástenných klimatizácií

Nástenné klimatizácie patria vo všeobecnosti medzi najpoužívanejšie klimatizácie. Nazývajú sa aj „stacionárne klimatizácie“ alebo „delené“. Sú rozdelené na dve samostatné jednotky, konkrétne vonkajší kompresor, ktorý je umiestnený na fasáde domu a na vnútornú jednotku, ktorá je umiestnená na stene vo vnútri. Navzájom sa spájajú systémom potrubí. Klimatizácie čerpajú vzduch z okolia vnútornej jednotky a upravujú jeho teplotu podľa požiadaviek. Vo všeobecnosti sú prispôsobené na ochladzovanie miestnosti, no dnešné moderné klimatizácie sú už vybavené taktiež opačným chodom, čiže ohrievaním a dokážu filtrovať aj odvlhčovať vzduch. V súčasnosti na trhu nájdete mnoho modelov klimatizácií, ktoré sa od seba odlišujú rôznymi technickými parametrami a doplnkovými funkciami. Každý z vybraných modelov sme dôkladne analyzovali a hľadali jeho silné a slabé stránky, aby sme vám mohli priniesť pravdivé informácie. V prieskume nájdete lacnejšie aj drahšie modely a na svoje si prídu i nároční zákazníci.

Víťaz testu

Vivax ACP-12CH35AEMI

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 3,5 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 45 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 40 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Nástenná klimatizácia Vivax ACP-12CH35AEMI vám zabezpečí to, čo aj špičková klimatizácia a pritom je cenovo dostupnejšia. O chladenie sa postará ekologické chladivo R32. Klimatizácia je energeticky úsporná a patrí do energetickej triedy A++ v chladení, a A+ vo vykurovaní. Má zabudovanú možnosť temperovať miestnosť na +8 °C a v režime vykurovania ju môžete používať až do -15 °C. Temperovanie na +8°C vám môže poslúžiť v zimných mesiacoch, keby by ste potrebovali zachovať vyššiu teplotu, ako je bod mrazu.

Klimatizácia disponuje BIO filtrom, ktorý sa skladá z biologických enzýmov a ECO filtra, ktorý neprepúšťa prach a ničí baktérie, mikróby a plesne. Ďalšou vymoženosťou je detekcia úniku chladiaceho média a autodiagnostika porúch. Spomínaná funkcia detekcie úniku chladiva má za úlohu zistiť nedostatok chladiacej látky v chladivom okruhu. Ak nastane únik chladiva, vnútorná jednotka zobrazí chybu a automaticky prestáva pracovať. Cieľom tejto funkcie je zamedzenie poškodenia kompresora. Užívateľom prívetivý je aj relatívne tichý chod, ktorý neprekročí hranicu 40 dB. Klimatizáciu Vivax je možné pripojiť pomocou Wi-FI adaptéra k smart aplikácii a tak ju môžete ovládať diaľkovo, aj keď nie ste doma.

Zákazníkom sa táto nástenná klimatizácia veľmi páči a negatívne recenzie sme na ňu nenašli. Naopak, vyzdvihujú kvalitu spracovania, jednoduché diaľkové ovládanie, výkon a tichý chod. Výhodou je aj dlhá, 5-ročná záruka nízka spotreba energie. V neposlednom rade užívatelia vyzdvihli aj dizajn.

Pozitíva

Kvalita spracovania
Energetická trieda
Tichý chod

Negatíva

Žiadne sme neobjavili

Maximálna plocha chladenia: 45 m2 ● Chladiaci výkon: 3,5 kW ● Energetická trieda: A++/A+ (chladenie/vykurovanie) ● Hlučnosť: 40 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 50 kg

Cenový trhák

Samsung AR35

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 2,6 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 26 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 20 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Od značky Samsung vám predstavujeme aj model AR35. K dispozícii máte výkon 2,6 kW, 3,5 kW, 5,2 kW a 7,0 kW. Od výkonu sa odráža plocha chladenia, ktorá dosahuje od 26 m2 do 70 m2.

Klimatizácie Samsung považujeme za jedny z najkvalitnejších na trhu. Disponujú mnohými inovatívnymi funkciami. Samsung AR35 ponúka na výber funkciu chladenia, ohrievania alebo odvlhčovania vzduchu (24 l/24 hod.). Pokiaľ potrebujete v horúcom počasí schladiť priestor, stačí zapnúť režim rýchleho chladenia a miestnosť schladíte v krátkom čase. Chladiaci výkon si viete regulovať manuálne alebo automaticky. Digitálny menič napätia automaticky prispôsobuje výkon pri chladení alebo kúrení skutočným podmienkam miestnosti, čo vedie k výraznému zníženiu spotreby energie. Klimatizácia je zaradená do energetickej triedy A++ (chladenie) a A+ (kúrenie).

Okrem zmeny teploty vzduchu je dôležitá aj jeho kvalita. Klimatizácia Samsung AR35 je vybavená HD filtrom, ktorý má za úlohu zachytávať čiastočky prachu, nečistoty a rôzne alergény, ako napríklad peľové zrnká, plesňové zárodky alebo srsť. Filter je ľahko vyberateľný a očistíte ho pod tečúcou vodou. Klimatizácii nechýba ani funkcia 2-Way Auto Swing, ktorá automaticky nastaví prúdenie vzduchu v požadovanom smere a zaistí jeho rovnomerné rozptýlenie po celej miestnosti. Môžete si tak vytvoriť príjemné domáce prostredie s rovnakou teplotou v každom kúte bez toho, aby vznikali chladnejšie či teplejšie oblasti. Kladne hodnotíme aj automatický režim „Good Sleep“, ktorý nastaví a udržiava ideálnu teplotu počas noci. Samozrejme, pri nižšej spotrebe energie ako v štandardnom režime.

Používatelia pri tejto klimatizácii vyzdvihujú výkonnosť a celkovú kvalitu prevedenia. Výhodou je aj možnosť vybrať si výkonnosť modelu podľa požiadaviek. Elegantný, čistý dizajn tichý chod sú tiež často spomínané medzi plusmi. Celkovo by sme produkt podľa recenzií zhodnotili za výborný v pomere cena/kvalita. Negatívne recenzie produktu sme nenašli, jediné, čo môžu spotrebitelia považovať za mínus, je vyššia cena v závislosti od vyššieho výkonu.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Výkonné chladenie aj odvlhčovanie
Dizajn

Negatíva

Vzhľadom na cenu žiadne

Maximálna plocha chladenia: 26 m2 – 70 m2 ● Chladiaci výkon: 2,6 kW – 7,0 kW ● Energetická trieda: A++/A+ (chladenie/kúrenie) ● Hlučnosť: 20 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 23 kg

Náš TIP

Samsung Wind Free Comfort

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 2,5 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 25 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 19 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Obľúbená značka Samsung má na trhu aj kvalitné klimatizácie. Jednou z nich je model Samsung Wind Free Comfort. Pri tomto produkte si viete vybrať, aký výkon potrebujete. Na výber máte 2,5 kW, 3,5 kW, 5,0 kW alebo 6,5 kW. Táto klimatizácia je veľmi výkonná, má vhodné parametre, pridané funkcie a výrobcovia sa pri nej vyhrali s elegantným dizajnom.

Nevýhodou v porovnaní s modelom Vivax ACP-12CH35AEMI je, že klimatizácia Samsung už patrí do omnoho vyššej cenovej kategórie. Veríme, že aj napriek tomu si mnohých získa. Zaujme vás na prvý pohľad tvarom konštrukcie. Vďaka zaobleným okrajom a vynovenému plastu pôsobí ľahšie a elegantnejšie. Klimatizácie radu Wind-Free majú tiež kompaktnejšie rozmery a nižšiu hmotnosť. Vonkajšia konštrukcia navyše bráni preniknutiu drobných zvierat alebo plazov.

Samsung neostal nič dlžný svojej povesti. Klimatizácia funguje tak, aby ste v priestore necítili žiaden prievan. Technológia Wind-Free v rámci dvojstupňového systému chladenia najprv zníži teplotu miestnosti pomocou režimu rýchleho chladenia a po dosiahnutí požadovanej teploty automaticky spustí režim pozvoľného chladenia, bez prúdenia silného vzduchu. Takéto prúdenie vzduchu zabezpečí 23 000 mikrootvorov, umiestnených na prednom paneli. Ďalšou výhodou tejto funkcie je zníženie spotreby energie. Energetická trieda tohto výrobku je A+++ chladenie a A+ ohrev. Na výber sú aj rôzne režimy ECO alebo Digital Inverter. Klimatizáciu môžete ovládať na diaľku pomocou aplikácie, ktorú si nainštalujete do svojho smartfónu. V dnešnej dobe plnej alergií vás určite poteší antibakteriálny filter, ktorý ničí baktérie a vírusy. Na záver spomenieme, že hlučnosť dosahuje iba 19 dB a tak vás klimatizácia nebude vôbec rušiť.

Recenzie od spotrebiteľov len vyzdvihujú vyššie spomínané funkcie a parametre. Spomínajú nízku hlučnosť, ovládanie cez Wi-Fi, vzhľad a množstvo rôznych nastavení. Páči sa im aj bezprievanový režim, ktorý nie je prítomný u predošlých modeloch a ocenia ho najmä ženy, ktoré sú na prievan obzvlášť citlivé. Čo považujeme za mínus, je vyššia cena v porovnaní s predošlými modelmi. Vzhľadom na výkon a množstvo funkcií, ktoré klimatizácia ponúka, je však cena opodstatnená.

Pozitíva

Chladí, ale nefúka
Tichý chod
Ovládanie

Negatíva

Vyššia cena

Maximálna plocha chladenia: 25 m2 – 65 m2 ● Chladiaci výkon: 2,5 kW – 6,5 kW ● Energetická trieda: A+++/A+ (chladenie/kúrenie) ● Hlučnosť: 19 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 23 kg

Pre náročných

Daikin Comfora FTXP71M + RXP71M

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 7,0 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 71 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 34 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre náročných užívateľov s vysokými očakávaniami máme v našom teste zaradenú nástennú klimatizáciu Daikin Comfora FTXP71M + RXP71M. Rovnako, ako klimatizácie Samsung Wind Free Comfort a Samsung AR35, aj pri tejto sa môžete stretnúť s modelmi, ktoré sú rozdelené podľa výkonu. Výrobca ponúka zariadenia s výkonom 2,0 kW, 2,5 kW, 3,5 kW, 5,0 kW, 6,0 kW a 7,1 kW. My sme si posvietili práve na najvýkonnejší model s výkonom 7,1 kW. Maximálna plocha, ktorú dokáže vychladiť dosahuje 71 m2.

Klimatizácia Daikin Comfora zabezpečuje chladenie, kúrenie, čistenie vzduchu a zvládne aj odvlhčovanie vzduchu. Jednotku môžete použiť aj ako ventilátor, ktorý fúka vzduch bez ohrievania či chladenia. S rýchlym ohrievaním alebo ochladením miestnosti vám pomôže výkonný Turbo režim. V pohotovostnom režime zas klimatizácia zníži spotrebu o približne 80 %. Do pohotovostného režimu sa prepne v prípade, že vnútorná jednotka počas 20 minút nezaznamená v priestore prítomnosť osôb. Klimatizácia si dokáže aj automaticky zvoliť režim ohrievania alebo chladenia za účelom dosiahnutia prednastavenej teploty. Energetická účinnosť chladenia aj kúrenia dosahuje triedu A.

Klimatizáciu môžete ovládať ovládačom a online prostredníctvom smartfónu alebo tabletu cez aplikáciu. Budete mať vždy prehľad o aktuálnom režime a aj o spotrebe energie. Prevádzka je pomerne tichá, celková hlučnosť tu dosahuje 34 dB. V porovnaní s klimatizáciami Samsung Wind Free ComfortSamsung AR35 je to o niečo viac. K dispozícii je však tlačidlo „Silent“ na diaľkovom ovládači, ktoré zníži hlučnosť vnútornej jednotky o 3 dB. Súčasťou klimatizácie je filter, ktorý zachytáva vo vzduchu prachové častice a iné látky škodlivé pre náš organizmus. Chválime samodiagnostiku, vďaka ktorej je údržba a diagnostika porúch jednoduchšia.

Pokiaľ patríte medzi náročných zákazníkov a nevadí vám priplatiť si, tak možno práve vám sa bude táto klimatizácia páčiť. Jej cena je v porovnaní s predošlými modelmi vysoká, no treba brať do úvahy jej vysoký výkon a tiež veľkú plochu chladenia. Je vhodná do rozľahlejších priestorov s rozlohou do 70 m2. Má štýlový predný panel, ktorý ľahko splynie so stenou a hodí sa ku každému vybaveniu interiéru. Hlučnosť je o niečo vyššia, no stále vás nebude obťažovať. Má však vyššiu spotrebu.

Pozitíva

Z prostredia získáva až 80 % energie a 20 % z elektrickej rozvodnej siete
Pohotovostný režim
Samodiagnostika

Negatíva

Vysoká cena

Maximálna plocha chladenia: 20 m2 – 71 m2 ● Chladiaci výkon: 2,0 kW – 7,1 kW ● Energetická trieda: A ● Hlučnosť: 34 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 47 kg

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 1,8 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 25 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 27 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klimatizácia Olimpia Splendid Unico Air 8 SF funguje bez vonkajšej jednotky. Je preto ideálnym riešením do menších priestorov, kde nie je možné umiestniť vonkajšiu jednotku. Chladiaci výkon tejto nástennej klimatizácie dosahuje 1,8 kW. Zvládne teda ochladiť priestor s rozlohou do 25 m2.

Klimatizácia funguje tak, že si nasáva vzduch z vonkajšieho prostredia a vyfukuje horúci vzduch výfukom, zatiaľ čo do miestnosti vháňa vychladený vzduch. Ako veľké plus vnímame, že pre inštaláciu tejto klimatizácie nepotrebujete inštalovať vonkajšiu jednotku, budú potrebné len dva otvory do steny. Disponuje funkciou ventilátora, odvlhčovania, automatickou funkciou a funkciou Sleep. Klimatizácia sa vyznačuje tenkým dizajnom a malými rozmermi. Vyniká tiež systémom čistenia vzduchu, o ktorý sa postará multifiltračný systém, ktorý kombinuje elektrostatický a aktívny uhlíkový filter. Ovládanie je jednoduché a zvládnete to prostredníctvom Wi-Fi, pomocou mobilu alebo tabletu. Nevýhodou je, že za takéto ovládanie si budete musieť priplatiť. Naopak, výhodou je nízka hlučnosť, ktorá dosahuje 27 dB.

Veľa zákazníkov siahne po tejto klimatizácií práve preto, že k nej nemusia alebo nemôžu inštalovať vonkajšiu jednotku. To je aj hlavnou výhodou u spotrebiteľov. Plusový bod získava aj za tichý chod a kvalitné prevedenieVýkon a plocha chladenia je v porovnaní s inými modelmi nižšia, čo môže byť nevýhodou. Taktiež cena je vyššia a za funkciu ovládania cez Wi-Fi je potrebné si priplatiť.

Pozitíva

Bez vonkajšej jednotky
Multifiltračný systém
Ventilátor a odvlhčovanie

Negatíva

Menší chladiaci výkon

Maximálna plocha chladenia: 25 m2 ● Chladiaci výkon: 1,8 kW ● Energetická trieda: A ● Hlučnosť: 27 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 37 kg

Vivax ACP-12CH35AERI

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 3,5 kW, energetická trieda A++/A+, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 38 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výkonná klimatizácia Vivax je skvelým spoločníkom do domácnosti. Má výkon chladenia až 3,5 kW. Využíva chladiace médium R32. V rámci energetickej účinnosti patrí do kategórie A++, čo je prísľubom vysokej efektivity. Chladenie je mimoriadne efektívne a prevádzka veľmi tichá. Maximálna úroveň hluku vnútornej jednotky je 38 dB. Klimatizácia je vybavená prachovým a BIO filtrom so špeciálnymi enzýmami, ktoré neprepúšťajú častice prachu. Taktiež je medzi funkciami ionizátor. Takisto je schopná v obmedzenej miere odvlhčovať (kapacita odvlhčovania 1,2 l/h).

tri rýchlosti prietoku vzduchu a priestorové 3D prúdenie vzduchu. Využitie si klimatizácia nájde aj v zime, pretože môže fungovať ako doplnkové vykurovanie. Vivax má zabudovanú vykurovaciu špirálu kompresora a kondenzátora (antikorózna úprava). V zime sa teda nemusíte báť zamrznutia vonkajšej jednotky vďaka inteligentnému odmrazovaniu. Vivax má obojsmerný odvod kondenzátu vďaka zabudovanému čerpadlu.

Tento model klimatizácie je v našom regióne mimoriadne obľúbený. Vivax nezabúda ani na používateľský komfort. Dodávaný je diaľkový ovládač, no taktiež máte možnosť za pomoci WiFi a inteligentnej aplikácie nastaviť všetko na diaľku. Ovládanie a nastavovanie funkcií je tak veľmi jednoduché a intuitívne. Zabudovaný má digitálny displej, nastaviť môžete časovač, ECO režim, automatické vypnutie, teplotu chladenia či kúrenia. V prípade výpadku elektrického prúdu sa klimatizácia automaticky reštartuje. Automaticky sa vypne aj v prípade úniku chladiva. V prípade poruchy disponuje softvérom pre auto diagnostiku.

Pozitíva

Vysoká účinnosť a úspornosť klimatizácie
3 v 1 – chladenie, vykurovanie, odvlhčovanie
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu

Negatíva

Vzhľadom na cenu žiadne

Maximálna plocha chladenia: - m2 ● Chladiaci príkon: 3,5 kW ● Energetická trieda: A++/A+ (chladenie/vykurovanie) ● Max. hlučnosť: 38 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 8,2/26,5 kg (vnútorná/vonkajšia jednotka)

Midea/Comfee MSAF5-09HRDN8-QE

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 1,85 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 32 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 61 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Chladiaca jednotka Midea Comfee je vhodná na celoročné využitie. V lete priestor primárne schladí, no v zime dokáže byť nápomocná ako doplnkové vykurovanie. Ideálna je na chladenie miestnosti s maximálnou výmerou 32 m2. Vybavená je biologickým filtrom pre filtráciu vzduchu a takisto má funkciu odvlhčovania či integrovaný ionizátor. Výkon odvlhčovania je 26,4 l/h. Najpodstatnejší je však chladiaci výkon 8 800 btu/h. Chladiaci príkon sa pohybuje v závislosti od stupňa chladenia od 0,35 do 1,85 kW. Energetická trieda chladenia je A++. Klimatizácia má funkciu automatického odmrazovania a tiež režim ventilácie. Výhodou je aj nastaviteľné prúdenie vzduchu vo vertikálnom alebo horizontálnom smere vďaka regulácii lamiel.

Na chladenie využíva štandardné chladivo R32. Klimatizácia s odvlhčovačom sa dá využívať i na kúrenie. Vykurovací výkon je 10 000 btu/h a klimatizácia sa spotrebou pri vykurovaní radí do energetickej triedy A. Na prikurovanie je vhodná v chladnejšom období. Rozhodne nejde o plnohodnotný tepelný zdroj. Vonkajšia jednotka je prirodzene umiestnená vonku a neruší tak výraznejším hlukom v interiéri.

Nechýba možnosť ovládania klimatizácie diaľkovým ovládačom alebo dokonca aplikáciou vo vašom smartfóne. Pripojenie funguje cez WiFi sieť. Chladenie, vykurovanie, výkon či teplotu, automatické spustenie, to všetko môžete bez problémov nastaviť na diaľku. Interiérová jednotka je súčasne vybavená LED displejom, na ktorom zobrazuje základné údaje. Zariadenie si po vypnutí pamätá nastavenie lamiel. Zariadenie je energeticky úsporné, no na pomery konkurencie viac hlučné.

Pozitíva

Energetická úspornosť
Chladenie, vykurovanie, odvlhčovanie
WiFi pripojenie – ovládanie na diaľku

Negatíva

Vyššia hlučnosť

Maximálna plocha chladenia: 32 m2 ● Chladiaci výkon: 8 800 btu/h – 1,85 kW ● Energetická trieda: A++/A (chladenie/vykurovanie) ● Max. hlučnosť: 61 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 7,8/25,7 kg (vnútorná/vonkajšia jednotka)

Ďalšie zaujímavé produkty

Neoslovil vás žiaden z vyššie predstavených modelov? Nemusíte hneď končiť s čítaním. Na trhu je v dnešnej dobe dostupných množstvo modelov nástenných klimatizácií. Preto, ak ste si ešte nenašli svojho favorita, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, čítajte ďalej. Testovali sme pre vás a následne spracovali ďalšie modely, ktoré by vás mohli zaujímať. Stretnete sa tu so značkami, ktoré sú známe a kvalitné. Produkty od nich sú v rôznych cenových kategóriách, s odlišnými parametrami. Prejdite si tieto modely nástenných klimatizácií a možno medzi nimi nájdete svojho favorita.

Z vyššej cenovej kategórie tu máme model Samsung Windfree Elite AR12TXCAAWKNEU. Jeho chladiaci výkon dosahuje 2,5 kW. Vyznačuje sa technológiou Wind-Free, ktorá udržuje komfortnú teplotu bez nepríjemného prievanu. Chladný vzduch je rozptyľovaný cez 23 000 mikrootvorov na vnútornej jednotke. Vzduch je distribuovaný rovnomerne po celej miestnosti. Výhodou je Tri-Care Filter, ktorý je zložený z troch vrstiev zachytávajúcich nečistoty a škodlivé mikročastice. Zariadenie sa skladá z vnútornej a z vonkajšej jednotky. Zákazníci vyzdvihujú tichý a úsporný chod prístroja, možnosť vykurovania i jednoduché ovládanie.

Klimatizácia Whirlpool SPIW 312A2WF je dodávaná s vnútornou aj vonkajšou jednotkou, spolu s ovládačom. Disponuje štandardnými funkciami a jej cena je prijateľná. Odporúčame ju menej náročným používateľom. Zahrieva, ochladzuje aj odvlhčuje. Veľkou výhodou je nízka hlučnosť prevádzky. Zariadenie disponuje invertorovou technológiou, ktorá zaručí nízku spotrebu energie a dlhú životnosť. Ovládanie štandardne zabezpečuje ovládač.

Moderné funkcie vám ponúkne aj nástenná klimatizácia Daikin Sensira FTXF35C. Štýlový predný panel je nenápadný a vhodný do každého interiéru. Obsahuje chladivo R-32, ktoré znižuje dopad na životné prostredie. Chladiaci výkon dosahuje 3,3 kW, čo vystačí pre miestnosť s rozlohou do 40 m2. Ovládanie zabezpečuje aplikácia cez internet. Používatelia oceňujú tichú prevádzku, ktorá neprekročí 20 dB. Za výhodu tiež považujeme nízku spotrebu energie. Je zaradená do energetickej triedy A. Balenie obsahuje vnútornú aj vonkajšiu jednotku.

Značka LG je na trhu veľmi obľúbená. Spotrebiteľov si získala aj nástennou klimatizáciou LG Standard S S12ET. Skladá sa z jednej vnútornej a jednej vonkajšej jednotky. Zariadenie s chladiacim výkonom 3,5 kW je vhodné do miestností s rozlohou do 45 m2. Ponúka možnosť režimu chladenia alebo vykurovania. Samozrejmosťou je filter, ktorý vzduch čistí a ochraňuje pred baktériami. Používatelia hodnotia túto klimatizáciu od LG veľmi kladne. Oceňujú dizajn, jednoduchosť ovládania, množstvo inovatívnych funkcií a v neposlednom rade aj tichý chod. V pomere cena/výkon si vedie výborne. Nevýhodou môže byť to, že inštaláciu musí vykonať autorizovaná firma. 

Pre náročných používateľov predstavujeme klimatizáciu Toshiba Seiya RAS-B13J2KVG-E. Ponúka všetky užitočné funkcie vrátane tichého chodu vonkajšej aj vnútornej prevádzky. Má vysoký chladiaci výkon, ktorý dosahuje 4,5 kW, vhodná je do miestností do 50 m2. Napriek vyššiemu výkonu je energeticky úsporná a patrí do triedy A. Obsahuje filter, ktorý zabraňuje vniku nečistôt. Medzi funkciami, ktoré ponúka, je HI Power (vysoký výkon), autodiagnostika, ekonomický režim, tichý režim, funkcia spánok, časovač a automatický reštart po výpadku elektriny. Ovládanie zabezpečuje diaľkový ovládač. Pokiaľ chcete možnosť WiFi pripojenia, tak je služba navyše spoplatnená. To hodnotíme ako mínus, keďže cena zariadenia je už sama osebe dosť vysoká.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Výber nástennej klimatizácie nie je úplne jednoduchý a môže zabrať viac času, ako ste mysleli. Ide o vyššiu investíciu, ktorú by ste pri nesprávnom výbere mohli v budúcnosti ľutovať. Mnohých z vás pri výbere zaujíma miera predajnosti produktu a to, aký naň majú názor spotrebitelia. Aby ste tento parameter mohli pri výbere zvážiť, pripravili sme pre vás tabuľku najpredávanejších nástenných klimatizácií z portálu Heureka.sk. Údaje predajnosti pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Wind Free Comfort 5* Zobraziť produkt
Vivax ACP12CH35AEQI 5* Zobraziť produkt
Vivax ACP12CH35AEMI 5* Zobraziť produkt
Whirlpool SPIW 312A2WF 5* Zobraziť produkt
Vivax ACP-12CH35AERI 5* Zobraziť produkt

Ak ste sa rozhodli pre kúpu nástennej klimatizácie, už máte vyriešený prvý a hlavný parameter, ktorým je typ klimatizácie. Nástenná klimatizácia je najčastejšou voľbou pre obytné budovy. Hodí sa na chladenie menšej alebo stredne veľkej miestnosti. Výkonnejšie modely zvládnu vychladiť aj viac miestností. Sú riešené jednou vnútornou jednou vonkajšou jednotkou. Existujú však aj klimatizácie iba s vnútornou jednotkou. Výhodou nástenných klimatizácií je tichá prevádzka, keďže kompresor klimatizácie je umiestnený vonku. Okrem chladenia zvládnu aj kúrenie, odvlhčovanie a filtrovanie vzduchu. Majú jednoduchú montáž a aj následné ovládanie. Často disponujú mnohými funkciami a ich cena je relatívne nízka. Pokiaľ sme vás na kúpu presvedčili, tak vám ponúkame aj pomoc s jej výberom a prehľad základných parametrov, ktoré vás dovedú k najvhodnejšiemu modelu pre vás. V závere článku nájdete orientačný prehľad cien a overených výrobcov.

Ako vybrať nástennú klimatizáciu

 • Chladiaci výkon
 • Energetická trieda
 • Filtre
 • Hlučnosť
 • Funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Chladiaci výkon klimatizácie

Výkon klimatizácie je jedným zo základných parametrov, ktorým sa treba riadiť pri výbere nástennej klimatizácie. Chladiaci výkon sa vyjadruje v jednotkách kW alebo BTU. 1 kW zodpovedá približne 3 500 BTU/hod. Nástenné klimatizácie sú dostupné najčastejšie s výkonom od 1,8 kW do 7,0 kW. Neviete, aký výkon klimatizácie zvoliť? Existuje na to základné pravidlo – čím väčšiu miestnosť potrebujete ochladiť, tým je potrebný väčší chladiaci výkon. Najčastejšie nájdete klimatizácie s výkonom 2,5 kW, ktoré sú vhodné do miestnosti do 70 m3 alebo 25 m2 (čo zodpovedá miestnosti s rozmermi približne 7 x 3,5 x 3 m).

Veľkosť miestnosti však nie je jediným parametrom, ktorý určuje aký výkon bude jednotka potrebovať. Výber ovplyvňuje aj to, ako je miestnosť situovaná. Miestnosť, ktorá je pod strechou alebo miestnosť, v ktorej je zapnutých mnoho spotrebičov a vytvárajú teplo bude potrebovať klimatizáciu s vyšším výkonom. Berte do úvahy aj rôzne tepelné zisky, ako napríklad teplo z kuchyne. Odporúčame preto kúpiť výkonnejšie zariadenie a ponechať si rezervu. Pri štruktúrovaných miestnostiach je lepším riešením kúpiť dve menej výkonné klimatizácie ako jednu veľmi výkonnú. Chladný vzduch sa tak môže dostať do miestnosti z rôznych strán. 

Spotreba elektrickej energie

Dôležitou otázkou pri výbere klimatizácie je aj energetická trieda. V súčasnosti prevláda trend navrhovať elektrické zariadenia tak, aby spotrebovali čo najmenej energie. Aby ste sa mohli správne rozhodnúť, položte si otázku, či chcete svoj dom chladiť len v lete alebo či chcete využívať klimatizáciu aj na vykurovanie počas celého roka.

Nástenná klimatizácia ovládanie

V prípade chladenia a vykurovania sa spotreba často mení. Vďaka lepšej energetickej triede môžete značne ušetriť na energii. Ak patríte k zákazníkom, ktorí plánujú využívať svoju klimatizáciu len na chladenie v letných mesiacoch, potom vám bude stačiť energetická trieda A+. Pri stálom používaní, v lete na chladenie a na jar, jeseň na prikurovanie, zvážte lepšiu energetickú triedu. Najvhodnejšia je A++ pre chladenie a A+ pre vykurovanie. Samozrejme, najlepšou možnosťou je síce výber energetickej triedy A++, ale dávajte si potom pozor na výkon a hľadajte medzi nimi najlepšiu rovnováhu. 

Model s filtrom alebo bez?

Alergikom sa bude najviac hodiť model s filtrami. Modernejšie klimatizácie obsahujú čistiace filtre alebo aj ionizátor. Klimatizácia tak môže nahradiť čističku vzduchu a jej používanie bude dokonca zdraviu prospešné. Dnešné klimatizácie disponujú rôznymi typmi filtrov na zachytenie prachu, roztočov, dymu, baktérií, plesní či vírusov. Filtre sa delia do štyroch kategórií – prachový filter, plazmový filter, hepa filter a ionizátor vzduchu.

 • Prachový filter by mal pokrývať celý zrážnik vnútornej jednotky a disponovať by ním mala každá klimatizácia. Tento filter je umývateľný, často sa dá aj povysávať. Stará sa o to, aby vzduch očistil od nečistôt a hlavne od prachu.
 • Plazmový filter odstraňuje zo vzduchu mikroskopické nečistoty, prach, roztoče, peľ a alergény z domácich zvierat. Vďaka tomuto filtru môžete predísť vzniku alergie.
 • Hepa filter je všeobecne považovaný za najlepší filter na filtrovanie vzduchu. Obľúbený je najmä u alergikov, pretože je schopný zachytiť až 99,97 % častíc s veľkosťou 300 nanometrov.
 • Ionizátor vytvára ióny, ktoré čistia vzduch od prachových častíc, znižujú množstvo baktérií vo vzduchu a dokonca neutralizujú zápach.

Hlučnosť klimatizácie

Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší je výkon klimatizácie, tým vyšší je hluk, ktorý vydáva počas prevádzky. Hluk ovplyvňuje viacero faktorov, ako princíp fungovania, použité technológie, značka a podobne. Hlučnosť sa zohľadňuje nielen pri vnútorných, ale aj pri vonkajších jednotkách. Najkvalitnejšie klimatizácie dokážu pracovať pri hlučnosti pod 20 dB, čo sa rovná napríklad šepotu. Prijateľnou hodnotou hluku je aj zvuk okolo 20 dB. Pokiaľ trpíte citlivosťou na hluk, poobzerajte sa po klimatizáciách, ktoré disponujú funkciou tichého nočného režimu. Výhodou nástenných klimatizácií je, že majú omnoho tichší chod v porovnaní s iným typom klimatizácií. Väčšina klimatizácií produkuje hluk na úrovni 40 dB. Mobilné klimatizácie sú dokonca ešte hlučnejšie a dosahujú hodnoty okolo 50 dB.

Nástenná klimatizácia hlučnosť

Doplnkové funkcie a vlastnosti

Moderné nástenné klimatizácie sú vybavené radom funkcií, ktoré uľahčia používanie a poskytnú vám potrebný komfort. Pridané funkcie sa, samozrejme, nevyskytujú v každom modeli. Líšia sa v závislosti od konštrukcie a najmä od výrobcu. Nižšie si predstavíme, s ktorými doplnkovými funkciami sa môžete stretnúť. 

 • Kúrenie – dnešné klimatizácie okrem chladenia môžete využiť aj v prechodnom období na vykurovanie.
 • Čistenie vzduchu – na to poslúžia vyššie spomínané filtre, ktoré vyčistia vzduch od vírusov, baktérií, prachu a iných alergénov.
 • Zvlhčovanie a odvlhčovanie vzduchu – umožňuje upraviť vlhkosť vzduchu v miestnosti.
 • Ovládanie klimatizácie mobilom cez WiFi – moderné klimatizácie okrem ovládania prostredníctvom ovládača umožňujú ovládať klimatizáciu aj cez aplikáciu pripojenú na internet.
 • Časovač – vďaka tejto funkcii môžete vopred nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti. Po návrate domov alebo do kancelárie na vás bude čakať teplota, akú si prajete.
 • Nočný režim – ak máte malý byt alebo plánujete klimatizáciu umiestniť do spálne, určite vyberajte z modelov, ktoré disponujú nočným režimom. Keď je táto funkcia zapnutá, klimatizácia bude pracovať rovnako účinne, ale tichšie. Často ju môžete nájsť aj pod označením quiet.
 • Turbo režim – opačnou funkciou ako nočný režim je turbo režim. Je vhodný, ak si prajete rýchle a intenzívne ochladenie alebo oteplenie miestnosti.
 • Funkcia autoreštart – pomôže vám vrátiť klimatizáciu do pôvodných nastavení v prípade výpadku prúdu. 
 • Funkcia light – program na ovládanie osvetlenia vám umožní vypnúť večerné podsvietenie displeja.
 • Automatický režim – táto funkcia si dokáže udržiavať všetky nastavenia vo vhodnom pomere. Vďaka nej vám odpadá starosť nastavovania a prepínania režimov počas teplotných výkyvov počasia.
 • Lamely s funkciou Swing – umožňujú usmerňovať vyfukovanie vzduchu podľa potrieb. Ak majú takéto lamely aj pohon, dokážu sa pohybovať a tým rovnomerne rozptyľovať vzduch po celej miestnosti.
 • Dizajn – nezabudnite, že klimatizácia sa stane doplnkom vašej obývačky, preto dbajte aj na jej dizajn.

Cena klimatizácie zodpovedá výkonu a funkciám

Cena je parameter, ktorý zaujíma každého zákazníka. Pri klimatizáciách sa odvíja najmä od výkonu, veľkosti, dizajnu a od funkcií, ktoré ponúka. Myslite aj na to, že pri niektorých modeloch je potrebná odborná inštalácia. Najlepšie je nájsť si spoločnosť, ktorá vykoná inštaláciu profesionálne a poskytne vám tak nielen funkčnosť, ale aj záruku kvality. Prejdime však k samotnej cene. 

Pre nenáročných používateľov sú dostupné nástenné klimatizácie s cenou okolo 500 eur. Za túto cenu získate chladiaci prístroj energetickej triedy A++ alebo A+. Väčšinou ponúka len základné funkcie a nižší výkon okolo 2,5 kW. Sú ovládateľné cez diaľkový ovládač a za príplatok môžete prístroj ovládať aj cez WiFi. Tieto klimatizácie sú vhodné na použitie v rodinných domoch, v kanceláriách a v menších priestoroch.

Zlatá stredná cesta ponúka cenové rozpätie 700 – 1 000 eur. Tieto klimatizačné zariadenia majú často vyšší výkon, ponúkajú množstvo funkcií a obsahujú filtre. Klimatizácia je schopná chladiť, vykurovať, filtrovať vzduch a tiež ho odvlhčovať.

Nezabudli sme ani na náročných zákazníkov. Tí si určite nájdu svojho favorita v cenovej kategórii od 1 000 eur vyššie. Ide o vysoko výkonné a kvalitné klimatizácie. Dokážu ochladiť aj veľké miestnosti a sú veľmi tiché. Najčastejšie sa vyskytujú v energetickej triede A++Filtre a mnohé funkcie sú pri drahších modeloch samozrejmosťou.  

V teste uspeli nástenné klimatizácie Samsung, Vivax, LG aj Whirlpool

Pri výbere nástennej klimatizácie a vlastne akéhokoľvek výrobku by ste mali brať ohľad aj na jeho výrobcu. Overený výrobca ponúka istotu kvalitného produktu, na ktorom si dal záležať. Výhodou je tiež dlhšia doba záruky a lepšia možnosť reklamácie v prípade chyby výrobku. 

Pri nástenných klimatizáciách sa môžete stretnúť so značkou Samsung, ktorá ponúka naozaj inovatívne produkty. Klimatizácie Samsung sa pohybujú v cenovej kategórii 700 – 1 500 eur. Ponúkajú produkty v strednej aj vyššej cenovej triede a jednotlivé modely majú na výber s odlišným výkonom. Klimatizácie navyše disponujú mnohými funkciami

Dobrou voľbou môže byť aj nástenná klimatizácie LG. Počítajte skôr s vyššou obstarávacou cenou, za ktorú dostanete kvalitu. Medzi ďalšie overené značky, s ktorými nespravíte krok vedľa, patria Whirlpool, Daikin alebo Vivax.

Otázky a odpovede – FAQ

Rozhodli ste sa pre kúpu nástennej klimatizácie a zaujíma vás niečo, na čo ste zatiaľ nedostali odpoveď v našom článku? Pokojne nám vašu otázku položte v komentári. Pripravili sme pre vás sekciu s často kladenými otázkami, kde sa možno vyskytla aj tá vaša. Ak nie, tak neváhajte a s pomocou pri výbere nástennej klimatizácie sa na nás kedykoľvek obráťte. Vaše otázky si pozrieme a budeme sa snažiť v najkratšom možnom čase odpovedať.

Nástenná klimatizácia sa skladá z vonkajšej a vnútornej jednotky. Výhodou je tichá prevádzka, pretože kompresor klimatizácie sa nachádza vonku. Medzi ďalšie výhody patrí jednoduché ovládanie, jednoduchá montáž, množstvo funkcií a možnosť ohrievania.

Klimatizácia vám nemôže uškodiť. Čo vám môže spôsobiť problémy so zdravím, je prílišný teplotný rozdiel. Náhle prechody z vysokých teplôt do nízkych môžu spôsobiť oslabenie imunity. Taktiež prirýchle schladenie miestnosti môže mať za následok prievan. Veľkou výhodou najmä pre alergikov je, že pri klimatizácií s filtrom budete dýchať čistý vzduch bez nečistôt.

Keďže moderné klimatizácie disponujú funkciou samodiagnostiky problému, budete mať klimatizáciu vždy pod kontrolou a keby sa s ňou niečo dialo, včas vás upozorní. Pri dobrom zaobchádzaní by vám mohla vydržať aj 15 rokov. Pri jednoduchších modeloch táto funkcia nie je vždy prítomná a tak budete musieť zariadeniu venovať väčšiu pozornosť.

Whirlpool SPIW 312L

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 3,4 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 35 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 39 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V nižšej cenovej kategórii vám predstavujeme nástennú klimatizáciu značky Whirlpool SPIW 312L. Hoci jej cena je nižšia, jej kvality sú takmer porovnateľné s víťazom testu Vivax ACP-12CH35AEMI. Oba modely majú podobný chladiaci výkon, rozdiel je v tom, že Whirlpool SPIW 312L je vhodný skôr do menších priestorov, jeho maximálna plocha chladenia dosahuje 35 m2.

Disponuje funkciou chladenia, odvlhčovania aj ohrevu. Moderné technológie dopĺňa príjemným dizajnom. Klimatizácia pozostáva z nástennej vnútornej jednotky pripojenej k vonkajšej jednotke. Nechýba jej diaľkový ovládač, ktorý pomáha mať kontrolu nad prístrojom a je súčasťou balenia. Vďaka nemu nastavíte optimálnu teplotu nielen v lete, ale aj v zime. Vzduch je navyše vyčistený cez filter s aktívnym uhlíkom. K dispozícii je funkcia Sleep, ktorá zabezpečí vhodnú teplotu počas spánku a funkcia „U“, ktorá ponúkne rýchlejšiu a presnejšiu reakciu na zmenu požadovanej teploty. So zariadením ušetríte pri obstarávaní a aj pri používaní. Je totiž zaradené do energetickej triedy A++ (chladenie) a A+ (ohrev). Na záver spomenieme ešte jeden dôležitý parameter, ktorým je hlučnosť. Tá dosahuje 39 dB.

Kvalita za dobrú cenu. Tak hodnotíme tento prístroj my. Pozitívne hodnotenia padli aj zo strany spotrebiteľov. Chválili celkovú kvalitu, výkon a v neposlednom rade aj cenu.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
6. zmysel
Funkcie Sleep a U

Negatíva

Vzhľadom na cenu žiadne

Maximálna plocha chladenia: 35 m2 ● Chladiaci výkon: 3,4 kW ● Energetická trieda: A++/A+ (chladenie/ohrev) ● Hlučnosť: 39 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 40 kg

Klarstein Windwaker

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 2,7 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 44 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 54 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klimatizácia Klarstein Windwaker ponúka štandardné funkcie spolu s nízkou spotrebou energie a elegantným dizajnom. Chladiaci výkon dosahuje 2,7 kW, čo je dostačujúce pre priestor s rozlohou okolo 40 m2. Okrem chladenia táto klimatizácia ponúka aj možnosť vykurovania, sušenia, ventilátora a tiež automatický režim. Teplotu môžete nastavovať v rozmedzí 16 až 30 °C. K dispozícií máte tlačidlo turbo, ktoré vám pomôže dosiahnuť v krátkom čase požadovanú teplotu, či už v režime chladenia alebo kúrenia. Ďalšou výhodou je jej spotreba elektrickej energie. Je zaradená do energetickej triedy A++ v chladení a A+ vo vykurovaní.

Používateľom je k dispozícii 5 prevádzkových režimov, okrem toho aj režim spánku a časovač. Zariadenie môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača. Potrebné informácie si viete nájsť aj na LED displeji, ktorý sa nachádza na vnútornej jednotke. Páči sa nám režim čistenia, ktorý chráni zariadenie pred znečistením a umožňuje plynulé používanie všetkých funkcií. Táto klimatizácia má však jednu väčšiu nevýhodu, ktorou je hlučnosť. Vonkajšia jednotka dosahuje 61 dB a vnútorná 54 dB. V porovnaní s konkurenčnými modelmi Vivax ACP-12CH35AEMISamsung Wind Free Comfort či Samsung AR35 je to omnoho viac a činnosť prevádzky vás môže rušiť. Čo môžeme pochváliť, je dizajn a celkové prevedenie.

V porovnaní cena/kvalita si táto klimatizácia vedie naozaj dobre. Má dostačujúci výkon, optimálnu cenu a všetky základné funkcie, ktoré by nemali žiadnej klimatizácii chýbať. Jednoduché ovládanie, dizajn aj spotreba sú hodnotené veľmi dobre. Väčšou nevýhodou je hlučnosť, ktorú sme už spomínali. Pokiaľ ale hľadáte klimatizáciu do priestorov, kde nepotrebujete ticho, tak je to ideálna voľba.

Pozitíva

Energetická trieda
Prietok vzduchu 600 m³/h
Samočistenie

Negatíva

Hlučnosť

Maximálna plocha chladenia: 44 m2 ● Chladiaci výkon: 2,7 kW ● Energetická trieda: A++/A+ (chladenie/kúrenie) ● Hlučnosť: 54 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 27,5/11 kg

Vivax ACP-12CH35AESI

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 3,5 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 50 – 100 m3, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 52 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Táto nástenná klimatizácia prináša perfektný pomer ceny a účinnosti. Klimatizačná jednotka je vybavená 3D invertorom, ktorý je úsporný a navyše ponúka tichú prevádzku. Chladiaci príkon je 3,5 kW a výrobca udáva, že je vhodná do priestorov s výmerou 50 až 100 m3. Ľudia citliví na kvalitný vzduch ocenia prachový a BIO filter, ktoré sa starajú o to, že chladný vzduch je zbavený mikróbov a prachových častíc. Prítomná je taktiež funkcia sterilizácie vzduchu za pomoci UV svetla, ktorá počas 30 minút pri teplote 56 °C zlikviduje vírusy, peľové častice a pachy. Vivax ACP-12CH35AESI ponúka funkciu samočistenia, čím je možné eliminovať usádzanie nečistôt.

Ventilátor má 12 rýchlostí, zvoliť je možné režim spánku, ECO režim a takisto si je možné nastaviť časovač. Na rýchle chladenie je k dispozícii funkcia Turbo. Ovládať je možné klimatizačnú jednotku s dodávaným diaľkovým ovládačom alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie a WiFi pripojenia. Vonkajšia jednotka má okrem kompresora integrovaný aj ohrievač kondenzátora a v režime vykurovanie dokáže byť platným pomocníkom počas tuhej zimy (vykurovací výkon 3,8 kW). Disponuje tzv. inteligentným rozmrazovaním.

Pri výpadku prúdu softvér využíva automatický reštart a nie je tak potrebné klimatizáciu manuálne zapínať. Na čelnej strane sa nachádza podsvietený digitálny displej. Používateľom sa páči rozhranie aplikácie a napríklad informácie ohľadom spotreby zariadenia. Prevádzka je tichá a predovšetkým zaujme svojou cenou. Výrobcovia klimatizácie precízne dbali na filtráciu a sterilizáciu vzduchu. Pochváliť sa zariadenie môže aj relatívne dobrou spotrebou. Zariadenie tak je vhodné do domácností, kde sú alergici a astmatici.

Pozitíva

Výhodná cena
Dostatočný výkon
Voľba režimov, funkcií a ovládanie

Negatíva

Vzhľadom na cenu žiadne

Maximálna plocha chladenia: 50 – 100 m3 ● Chladiaci príkon: 3,5 kW ● Energetická trieda: A++/A+ (chladenie/vykurovanie) ● Max. hlučnosť: 52 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: -

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Klimatizácie

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Filip 16.Jul.2022

Môžeme potvrdiť veľmi dobrý výkon klimatizácie Vivax ACP12CH35AEMI. Máme ju síce krátko, ale v týchto horúcich dňoch je na nezaplatenie. Chladí super, má tichý chod, vôbec nás počas bežného dňa neruší. Oceňujem celkovú kvalitu spracovania, ovládanie klimatizácie cez WiFi, 5 ročnú predĺženú záruku aj ľahko dostupný servis v rámci Bratislavy. Zatiaľ sme na žiadne nedostatky neprišli.

Odpovedať

Tamara 16.Jul.2022

Samsung Wind Free Comfort je kvalitná klimatizácia s WiFi. Má zaujímavý dizajn, je pomerne nehlučná a okrem chladenia vie aj vykurovať alebo odvlhčovať miestnosť. Klímu je možné ovládať pomocou smartfónu alebo tabletu na diaľku. Je to pohodlné a návykové. Vhodná je pre menšie miestnosti, ale chladiaci účinok je fakt super.

Odpovedať

Riki 30.Jul.2022

Daikin Comfora FTXP71M sa hodí pre náročnejších zákazníkov. Ak vám nevadí, že si priplatíte, určite odporúčam. Má pohotovostný režim a chladí naozaj výborne. Plusom je samodiagnostika a prijateľná spotreba energie. Klíma sa hodí aj do veľkých miestností. Je to štyri v jednom, čiže okrem chladenia zvláda aj kúrenie, čistenie a odvlhčovanie. A dokonca sa dá použiť aj ako ventilátor.

Odpovedať