Dormeo matrace

Dormeo matrace – recenzie, akcia, cena

Slovo Dormeo je pre mnohých ekvivalentom k slovu matrac. Áno, nie je pochýb, že Dormeo patrí k popredným výrobcom týchto „spánkových pomôcok“. Oplatí sa však nad kúpou matracov tejto značky naozaj uvažovať? Aby sme vám mohli túto otázku zodpovedať čo najlepšie, pripravili sme si pre vás test matracov Dormeo, v ktorom sme zrecenzovali a porovnali niekoľko spotrebiteľsky atraktívnych modelov. Posvietili sme si na tie lacnejšie i drahšie a okrem víťaza Dormeo iMemory S Plus sme pre vás zrecenzovali i niekoľko ďalších rôznorodých alternatív.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 22.04.2024
Obsah článku:

Matrace Dormeo už nie sú dostupné.

Hodnotené parametre

Výber matraca by ste určite nemali uponáhľať. Ak siahnete po tom správnom, verte, že vám poslúži minimálne najbližších 6, v tom lepšom prípade pokojne i viac ako 15 rokov. Samozrejme, kvalitný matrac nie je malou investíciou. Preto sa pri rozhodovaní neoplatí prehliadnuť ani jediný, na oko možno zanedbateľný detail. Pri hodnotení jednotlivých modelov sme sa snažili túto prácu urobiť za vás. Posvietili sme si na všetky zásadné parametre a z dôvodu, aby sme mohli vybrané matrace Dormeo porovnať medzi sebou, sme si z nich na začiatku recenzovania vytvorili praktickú pomôcku.

Pomer medzi cenou a kvalitou
Funkčné vlastnosti
Možnosti prispôsobenia osobným požiadavkám
Životnosť a záruka
Spôsob údržby

Ak si pozriete ponuku matracov Dormeo, zistíte, že je priam nekonečná. Sú dostupné vo všakovakých rozmeroch, prevedeniach i cenových reláciách. V prípade, ak máte netradičnú posteľ, môžete dokonca výrobcu požiadať o výrobu matraca Dormeo na mieru. Aby sme do testu zaradili len tie najlepšie modely, pomohli sme si vašimi, teda spotrebiteľskými recenziami matracov Dormeo, ktoré sme hľadali priamo na webe danej značky, ale taktiež na overených portáloch Heureka, Mall, Alza či Hej.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie matracov Dormeo

Naše nezávislé recenzie matracov Dormeo vznikali intenzívne počas desiatok hodín. Porovnať jednotlivé technológie, materiály, odolnosť, životnosť a ďalšie parametre, to totiž nebola najjednoduchšia úloha. Veríme však, že naša snaha a práca padne na úžitok a nasledujúce hodnotenia matracov, pri ktorých sme sa snažili dodržať čo najväčšiu objektivitu, vám pri vašom nákupe pomôžu v čo najväčšej miere.

Víťaz testu

Dormeo iMemory S Plus

Obojstranný matrac, výška 20 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak ste zatiaľ neprišli na to, aká tvrdosť matraca je ideálna práve pre vás, Dormeo iMemory S Plus je ideálnou voľbou. Jeho vlastnosti ocenia aj páry s rôznou predstavou o dokonalom pohodlí. Tvrdosť matraca totiž môžete z hľadiska tvrdosti prispôsobiť vašim osobným požiadavkám, a to až v 4 variáciách.  

Jadro iMemory S Plus má tvrdšiu a mäkšiu stranu. Rozdielne tvrdé jadro je doplnené o poťah z pamäťovej peny, ktorého otočením taktiež upravíte tvrdosť matraca. Dôležitú úlohu zohráva aj fakt, že ide o jeden z pružinových matracov Dormeo. Pružiny Octaspring však nie sú kovové, ale penové a majú tvar písmena S, ktoré telu poskytujú rozdielnu oporu v jednotlivých zónach. Ak matrac otočíte na jednu stranu, pružiny podoprú vaše nohy, pri otočení na druhú stranu sa budú pevnejšie časti nachádzať pod vašimi ramenami, krkom a hlavou.

Tu sa variabilita iMemory S Plus nekončí. Tento obojstranný matrac môžete prispôsobiť aj pre 2 osoby. V preklade, tvrdosť je nastaviteľná nezávisle na každej strane. Túto vlastnosť majú, logicky, len modely pre 2 osoby, teda tie so šírkou od 160 cm vyššie.

Ďalšou výnimočnou vlastnosťou Dormeo iMemory S Plus je tzv. revitalizačné ošetrenie. Ide o špeciálne impregnovanú tkaninu, ktorá eliminuje tvorbu statickej energie. Tento na oko detail zlepšuje kvalitu spánku, urýchľuje proces regenerácie tela a podporuje jeho relaxáciu. Pohodlie zvyšuje aj vetrací systém, ktorý zabraňuje nadmernému poteniu počas celého roka. Spomínaný poťah z pamäťovej peny môžete kedykoľvek vyprať. Navyše, matrac je vyrobený z hypoalergénnych a antibakteriálnych materiálov, preto ho môžeme odporučiť aj pre ľudí s citlivou pokožkou, alergiou, ekzémami či inými zdravotnými problémami.

K plusom zaraďujeme aj vysokú nosnosť do 140 kg a dostupnosť mnohých rozmerových variantov. Nezanedbateľnými benefitmi je predĺžená, až 15-ročná záruka a možnosť 60-dňového skúšobného obdobia, po ktorej si môžete matrac nechať alebo ho vrátiť so zárukou vrátenia peňazí. Za negatívum pokladáme jedine to, že nie je vhodný pre postele s polohovateľným roštom.

Matrac Dormeo iMemory S Plus si od spotrebiteľov vyslúžil hodnotenie 4,8 z 5. Medzi recenziami sme najčastejšie natrafili na tvrdenia, že už po krátkom čase jeho používania došlo k výraznému zníženiu bolestí chrbtice v rôznych oblastiach. Z pozitív je často spomínaný aj dobrý pomer medzi cenou a kvalitou. Zákazníci sú prevažne spokojní, vyslovene negatívne hodnotenia sme nenašli.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Možnosť prispôsobenia tvrdosti
Dlhá životnosť

Negatíva

Nie je vhodný na použitie v posteliach s polohovateľným roštom

Výška: 20 cm ● Nosnosť: 140 kg ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov

Cenový trhák

Dormeo Siena

Štandardný matrac, hrúbka14 cm, 6-ročná záruka, vysoká tvrdosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dormeo Siena je základný matrac za veľmi výhodnú cenu. Ďalším podobným kúskom v našom teste je napr. Dormeo Aloe Vera. Matrac je dostupný vo všetkých štandardných veľkostiach, jeho kúpu preto odporúčame jednotlivcom aj párom. Ide o tenší model so 14 cm hrúbkoustrednou tvrdosťou a dobrou pružnosťou. Ak si potrpíte na mäkkosť, nemusí ísť o najlepšiu voľbu. Naopak, pre osoby, ktoré obľubujú spánok na tvrdšom povrchu, najmä pri polohe na chrbte, je Siena ako stvorený.

Matrac Siena je vyrobený z peny Ecocell, ktorá sa vie veľmi dobre prispôsobiť kontúram ľudského tela. Vďaka vyššej tvrdosti si však matrac zachováva tvar, a to pri umiestnení na klasickom aj polohovateľnom rošte. Vzhľadom na 6-ročnú záruku sa dá predpokladať, že matrac by svoj tvar nemal zmeniť minimálne počas tejto doby.

K plusom ďalej zaraďujeme fakt, že matrac Siena spĺňa vysoké hygienické požiadavky. Je ošetrený technológiou CleanEffect, ktorá inhibuje rast baktérií a iných patogénoveliminuje zápach a vytvára nevhodné prostredie pre roztoče. Aj napriek tomu, že nejde o model, ktorý je určený vyslovene pre alergikov, je dobrou voľbou pre ľudí s vyššími požiadavkami na hygienu. K tej prispieva aj možnosť prania odnímateľného poťahu z polyesteru, na ktorom nájdete 3D prešívanie zvyšujúce pocit tepla.

Matrac Dormeo Siena má veľmi dobrú priedušnosť, ku ktorej prispieva samotný výrobný materiál Ecocell® s trojdimenzionálnou bunkovou štruktúrou, ktorá umožňuje prúdeniu vzduchu priamo cez neho, v kombinácii s tkaninou AiX na jeho spodnej strane. Na vyskúšanie máte v tomto prípade len 30 dní, vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu však nejde o také zásadné negatívum.

Čo hovoria o matraci Dormeo Siena samotní spotrebitelia? Vzhľadom na to, že ide o základný model bez špeciálnych vylepšení, získal známku 4,35. Užívatelia sú spokojní a matrac hodnotia ho ako lacný model s primeranou kvalitou.

Pozitíva

Nízka cena
Dobrá priedušnosť a vysoká hygienickosť
Vhodný na klasické aj polohovateľné rošty

Negatíva

Kratšia záruka
Menšia hrúbka a vyššia tvrdosť nemusí vyhovovať každému
Bez špeciálneho tvarovania či zón

Hrúbka: 14 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 6 rokov

Náš TIP

Dormeo Ergo Comfort

Obojstranný matrac, hrúbka 20 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ergo Comfort je cenovo dostupný ergonomický model s ortopedickými vlastnosťami a obojstranným jadrom pre prispôsobenie tvrdosti, ktorý je možné zaradiť medzi zdravotné matrace Dormeo. Má 20 cm hrúbku, ktorú je možné označiť za zlatý priemer. Konštrukciu tvorí 5 vrstiev, pričom každá z nich prispieva k vyššiemu pohodliu, znižuje napätie v oblasti šije, nôh a rúk, uvoľňuje reflexné body, poskytujú chrbtici pevnú oporu a zmierňujú jej bolesť.

Vďaka strednej vrstve ERGO s hrúbkou 6 cm, ktorá je inšpirovaná kedysi populárnou ortopedickou pomôckou Kosmodisk, sa môže matrac prispôsobiť prirodzenému anatomickému tvaru chrbticePohyblivé pružiny zas zabezpečujú dobrú oporu tela aj pri nočnom prevaľovaní do rôznych polôh. Matrac je rozdelený na 3 zóny, ktoré sa dynamicky prispôsobujú telu a poskytujú oporu chrbtici aj kĺbom a zabraňujú tomu, aby sa trup počas akejkoľvek spánkovej polohy dostal nižšie ako zvyšok tela, čo je účinné v prevencii vzniku bolestí v tejto oblasti.

Matrac Ergo Comfort má obojstranné jadro, čo znamená, že rovnako ako pri modeli Dormeo iMemory S Plus môžete pracovať s jeho tvrdosťou. Pri otočení matraca bielou stranou nahorktorá je vyrobená z mäkšej peny Ecocell, získate pohodlie v podobe mäkkého podkladu. Modrá strana z tvrdšej peny, ktorá je prešitá 2 cm vrstvou pamäťovej peny, je vhodnou voľbou pre tých, ktorí spia na chrbte alebo im mäkké povrchy spôsobujú bolesti tela.

Modely so šírkou nad 160 cm pre 2 osoby majú aj v tomto prípade oddelené jadrá pre každú stranu, čo znamená, že obe osoby môžu tvrdosť matraca prispôsobiť vlastným požiadavkám. Jadrá na seba navyše neprenášajú vibrácie. Matrac je vyslovene priedušný, za čím stojí polyuretánová pena Ecocell so špeciálnou štruktúrou.

V poťahu, ktorý môžete odňať a prať v práčke, je všitá pamäťová pena s technológiou CleanEffect. Tá zabraňuje množeniu mikroorganizmov, nadmernému zachytávaniu prachu a je účinná aj v ochrane proti roztočom. Poťah je vyrobený z viskóznych vlákien s výbornými absorpčnými vlastnosťami. Ergo Comfort je antibakteriálny a antialergický, preto je i on vhodný pre alergikov či ľudí s dýchacími problémami.

Na Ergo Comfort výrobca poskytuje predĺženú záruku na 15 rokov. Skúšobné obdobie je rovnaké ako pri Dormeo iMemory S PlusMatrac teda môžete „na nečisto“ testovať až 60 dní a v prípade, že nebudete spokojní, dostanete vaše peniaze späť. Bohužiaľ, ani v tomto prípade nie je vhodné matrac použiť v kombinácii s polohovateľnými roštami.

Matrac Dormeo Ergo Comfort spotrebitelia ohodnotili podobne ako my. Pokladajú ho za kvalitný a veľmi pohodlný. Z negatívnych skúseností sme natrafili napr. na to, že spodná strana poťahu je vyrobená z menej kvalitnej látky. Niektorí užívatelia matrac tiež opisujú ako tvrdší.

Pozitíva

Pomer medzi cenou a kvalitou
Možnosť prispôsobenia tvrdosti pre obe strany matraca
Ortopedické a antialergické vlastnosti

Negatíva

Nie je určený na použitie v kombinácii s polohovateľným roštom

Hrúbka: 20 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov

Lacná kvalita

Dormeo Aloe Vera

Štandardný revitalizačný matrac, hrúbka 16 cm, 10-ročná záruka, vysoká tvrdosť

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dormeo Aloe Vera patrí medzi vyslovene tvrdé matrace Dormeo. Presnejšie, ide o najtvrdší model z ponuky tohto výrobcu so 16 cm hrúbku. Preto je vhodný najmä pre tých z vás, ktorých trápia bolesti chrbta či kĺbov. Hlavným výrobným materiálom je pevná polyuretánová pena s vysokou odolnosťou Ecocell, z ktorej je vyrobený aj ďalší lacný matrac Dormeo SienaEcocell má veľmi dobrú elasticitu, dokáže sa prispôsobiť tvarom tela, jej špeciálna štruktúra zabezpečuje vysokú priedušnosť a má výbornú schopnosť udržať svoj tvar aj po rokoch používania.

Dormeo Aloe Vera tvoria 4 vrstvy. Na jeho hornej strane nájdete mäkký poťah z polyesteru, viskózy a polypropylénu obohatený o výťažky z aloe vera, pod ktorým je umiestnená antibakteriálna vrstva CleanEffect. Tá zabraňuje množeniu roztočov i baktérií a znižuje usádzanie prachu. Jadro matraca tvorí 14 cm vrstva to spomínanej peny Ecocell, ktorá spĺňa úlohu efektívnej opory tela. Poslednou časťou je hypoalergénna silikónová výplň. Milým detailom sú 4 úchyty na krajoch matraca, ktoré zjednodušujú manipuláciu pri presunoch. Parameter, ktorý zaujme už na prvé počutie, je výťažok z aloe vera, ktorý sa nachádza vo vrchnom poťahu. Má viacero účinkov, medzi ktoré patrí hydratácia pokožky, upokojenie mysle či podpora imunity. Aloe vera má v neposlednom rade antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.

Fakt, ktorý skutočne oceňujeme, je ekologická stránka tohto kúsku. Pena Ecocell je totiž 100 % recyklovateľná a i zvyšné použité materiály majú na životné prostredie len minimálny dopad. Pri prieskume užívateľských skúseností s revitalizačným matracom Dormeo Aloe Vera sme nenarazili ani na jedinú negatívnu recenziu. Tento model je spotrebiteľmi často označovaný za najlepší, kvalitný či odolný a trvácny.

Pozitíva

Nízka cena v pomere ku kvalite
Ideálny pre ľudí s problémami s pohybovým aparátom
Poťah obohatený o aloe vera

Negatíva

Vysoká tvrdosť a menšia hrúbka nemusí byť vhodná pre každého
Bez špeciálnych zón a technológií

Hrúbka: 16 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 10 rokov

Dormeo iMemory Silver

Obojstranný matrac, hrúbka 18 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dormeo iMemory Silver je ďalší obojstranný matrac s možnosťou prispôsobenia tvrdosti. Všitá vrstva pamäťovej peny zmierňuje tlak, ktorý je vyvíjaný na tzv. tlakové body. Patrí do strednej až vyššej cenovej triedy a má až 15-ročnú záruku, o kvalite a odolnosti teda nie je nutné pochybovať. Na vyskúšanie s garanciou vrátenia peňazí však v tomto prípade dostanete len 30 dní.

Obojstranné jadro s 15 cm hrúbkou vám ponúka výber až medzi 4 stupňami tvrdostimäkký, stredne tvrdý, tvrdý, extra tvrdý matrac. Jadro s modrou farbou má vyššiu, to s farbou oranžovou nižšiu tvrdosť. Matrac podľa vašich požiadaviek upravíte jeho jednoduchým otočením zo strany na stranu. Tvrdosť navyše doladíte aj pomocou otočenia vrchného poťahu.

Vďaka tejto vlastnosti je Dormeo iMemory Silver vhodný pre ľudí s nízkou, normálnou aj nadštandardnou telesnou hmotnosťou a taktiež pre tých, ktorí spia naboku či na chrbte. Rovnako ako pri ďalších obojstranných modeloch Dormeo iMemory S Plus a Dormeo Ergo Comfort sú matrace iMemory Silver pre 2 osoby rozdelené na 2 samostatné časti, medzi ktorými nedochádza k prenosu vibrácií, pričom pre každú z nich môžete nastaviť samostatnú tvrdosť. Dvojité jadro v tomto prípade nájdete už pri modeloch so šírkou od 140 cm vyššie.

Dormeo iMemory Silver patrí do kategórie 3-zónových matracov s 18 cm hrúbkou. Poskytuje ergonomickú oporu pre oblasť krku a hlavu, oblasť driekovej a krížovej chrbtice i dolné končatiny a telo udržiava v prirodzenej anatomickej polohe. V jeho vnútri sa nachádza pena Ecocell a pamäťová pena iMemory, ktorá sa výborne prispôsobí kontúram vášho tela, pomáha uvoľniť svalstvo a podporuje správnu termoreguláciu. Plusom Dormeo iMemory Silver je taktiež veľmi dobrá priedušnosť a antialergické vlastnosti, ktoré zabezpečuje silikónová vložka v kombinácii s postriebrenými vláknami Climalite a ochrannou vrstvou CleanEffectVlákna Climalite navyše odvádzajú pot smerom od tela, majú antibakteriálne i antistatické vlastnosti a eliminujú zápachy.

Aj Dormeo iMemory Silver sa medzi zákazníkmi teší obľube. Pozitívne hodnotenia hovoria o pohodlnom spánku, dlhej životnosti, zmiernení bolestí tela či eliminácii potenia. V tomto prípade sme natrafili aj na zopár negatívnych skúseností, ktoré súvisia prevažne s údajným opotrebovaním vrchného poťahu a vznikom preležaných miest.

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Obojstranné jadro s prispôsobením tvrdosti v 4 stupňoch
Antialergické antibakteriálne vlastnosti a dobrá priedušnosť

Negatíva

Nie je vhodný pre postele s polohovateľným roštom
Len 30 dní na vyskúšanie

Hrúbka: 20 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka:15 rokov

Prečo si vybrať matrac Dormeo?

Všetky matrace Dormeo sú zoradené do 4 kategórií, a to na matrace s pamäťovou penou, matrace s penou Ecocell, matrace s penovými pružinami Octaspring a prírodné matrace. Toto rozdelenie je nápomocné už pri samotnom výbere. Modely od tohto výrobcu vynikajú hneď v niekoľkých oblastiach, ktoré si zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

  • Skúšobné obdobie: Výrobca ponúka skúšobné obdobie s garanciou vrátenia peňazí. Pri lacnejších modeloch ide o 30, pri stredne drahých o 60 a pri tých najdrahších až o 100 dní.
  • Záruka: Kvalitu matracov Dormeo potvrdzuje aj nadštandardná záruka, ktorá sa začína na 6 rokoch.
  • Dormeo matrace na splátky: Drahšie modely si môžete väčšinou zakúpiť aj na splátky. Túto informáciu nájdete v popise každého matraca.
  • Rozmery matracov Dormeo: Väčšina matracov je dostupná vo všetkých štandardných rozmeroch - 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm.
  • Technológie: Dormeo vyniká v oblasti používania rôznych pokrokových technológií. Väčšinu z nich sme spomínali v našich recenziách jednotlivých modelov. Ide napr. o pružiny Octaspring, vlákna Tencel, hygienickú ochranu CleanEffect či postriebrené vlákna Climalite.
  • Materiály: Výrobca Dormeo je špecialistom aj v tejto oblasti. K materiálom, ktoré patria k jeho najväčšej pýche, patrí napr. pamäťová pena iMemory alebo polyuretánová pena Ecocell.
  • Zdravotne neškodné: Takmer všetky kúsky od Dormeo disponujú antialergickými vlastnosťami, eliminujú potenie, majú výbornú priedušnosť a zabraňujú množeniu patogénov či usádzaniu prachu. Matrace Dormeo sú klinické testované, z tohto hľadiska teda ide o veľmi bezpečnú voľbu.
  • Obojstranné a dvojité jadro: Ide o skutočnú „špecialitku“ výrobcu. Mnohé matrace sú vybavené obojstranným jadrom, vďaka ktorému je možné upravovať ich tvrdosť. Dvojité jadro nájdete na modeloch pre 2 osoby. Spĺňa tú istú funkciu, rozdielnu tvrdosť je však možné nastaviť pre obe strany matraca samostatne.

Ak si nechcete vybrať matrac bez toho, aby ste poznali všetky podrobnosti, prečítajte si náš článok Ako vybrať matrac.

Otázky a odpovede – FAQ

Ako bolo spomenuté niekoľkokrát, výber ideálneho matraca nie je jednoduchá úloha. Aby ste zbytočne nevyhodili peniaze, je potrebné prihliadať na každý menej i viac podstatný parameter. Náš test matracov Dormeo slúži najmä na to, aby vám poskytol čo najlepšiu predstavu o produktoch od tohto výrobcu. Ak vás zaujíma čokoľvek, čo ste v ňom nenašli, oceníme, ak sa nás na to opýtate v diskusii pod sekciou odpovedí na najčastejšie spotrebiteľské otázky. Vaše komentáre priebežne kontrolujeme a snažíme sa vám čo najskôr poskytnúť spätnú väzbu.

Vo väčšine prípadov áno. Rovnako tak platí, že poťahy môžete prať v práčke. Určite si vopred overte, či je možné zvoliť len 40 alebo až 60 °C teplotu. Na 60-tke sa spravidla môžu prať poťahy z drahších modelov, ktoré sú určené pre alergikov či astmatikov.

Nosnosť matracov zväčša predstavuje 140 kg. Výnimkou sú len detské matrace Dormeo. Pri niektorých modeloch natrafíte na informáciu, že nemajú obmedzenú nosnosť, v tomto prípade vám odporúčame, aby ste si podrobne prečítali pribalený návod. Toto tvrdenie totiž nemusí byť stopercentnou pravdou.

Na túto otázku sa nedá odpovedať. V ponuke tohto výrobcu nájdete základné penové modely, ktoré nedisponujú oddelenými zónami či obojstranným jadrom, no tiež také, ktoré sa z hľadiska použitých technológií podobajú na vesmírnu loď. Navyše, matrace Dormeo nájdete často i vo výraznej akcii. Cenové relácie sa preto pohybujú vo veľmi širokom rozmedzí.

Dormeo Air+ Select

Obojstranný matrac, hrúbka 27 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dormeo Air+ Select je matrac pre skutočných milovníkov spánku a pohodlia. Prvou výnimočnou vlastnosťou je nadštandardná 27 cm hrúbka, ktorá poskytuje enormný komfort. Tvrdosť matraca si môžete rovnako ako pri Dormeo iMemory S Plus prispôsobiť vašim osobným požiadavkám. Je vybavený dvojitým jadrom, vďaka ktorému máte na výber mäkkú alebo stredne tvrdú stranu. Aj v tomto prípade platí, že pri modeloch so šírkou od 160 cm vyššie, teda tých pre 2 osoby, je možné tvrdosť nastaviť samostatne pre každú stranu. Špeciálne dvojité jadro navyše neprenáša vibrácie, takže ak sa váš partner rád prehadzuje, vy tento zlozvyk nepocítite.

Matrac Air+ Select je tvorený 5 zónami, ktoré poskytujú rozdielnu oporu pre hlavu, ramená, driekovú oblasť, kolená a chodidlá. Zaujímavou je taktiež jeho konštrukcia. Pod 2 cm vrstvou mäkkej pamäťovej peny, ktorá sa prispôsobí tvarom tela, nevytvára protitlak a je príjemná na dotyk, sa nachádzajú špeciálne penové pružiny Octaspring. Tie vynikajú výbornou priedušnosťou, odvádzajú vlhkosť a majú schopnosť prispôsobiť sa telu pri akejkoľvek polohePružiny sú totiž pohyblivé vo všetkých smeroch. Pod nimi je do tretice umiestené jadro z vreckových pružín, ktoré stoja za výbornou stabilitou matraca.

Výhodou penových pružín je ešte jedna drobnosť. Matrac Air+ Select disponuje všetkými výhodami klasických pružinových modelov, no bez toho, aby vydával akékoľvek nepríjemné zvuky. Za výbornou priedušnosťou tohto modelu stojí aj vrstva s technológiou Adaptive, ktorá poskytuje tzv. dynamickú termoreguláciu, čo znamená, že v lete eliminuje potenie a v zime prispieva k pocitu tepla.

Odnímateľný poťah, ktorý môžete prať v práčke, je vylepšený vláknom Tencel. Celý matrac má antibakteriálne a hypoalergénne vlastnosti, preto je vhodný aj pre alergikov, astmatikov alebo osoby, ktoré trpia inými kožnými a dýchacími problémami. Aj na tento kúsok dostanete až 15-ročnú záruku a nezvyčajne dlhú, až 100-dňovú skúšobnú dobu s garanciou vrátenia peňazí. Za nevýhodu pokladáme len pomerne vysokú cenu a fakt, že ani tento kúsok nie je vhodný pre postele s polohovateľnými roštami.

Medzi spotrebiteľskými recenziami na matrac Dormeo Air+ Select sme pomerne často natrafili na tvrdenia, ako „najlepší matrac, aký sme kedy mali“, odporúčame všetkým“ či „najlepší matrac Dormeo spomedzi všetkých“. Tieto hodnotenia hovoria samy za seba, rovnako ako známka 4,85. 

Pozitíva

Výborná priedušnosť a opora tela
Možnosť nastavenia tvrdosti
Nadštandardná hrúbka

Negatíva

Vyššia cena
Nie je vhodný pre postele s polohovateľným roštom

Hrúbka: 27 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov

Pre náročných

Dormeo Lux

Pamäťový matrac, hrúbka 30 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Dormeo Lux je ďalší matrac pre náročných. Je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil každému telu, poskytol mu oporu a ideálnu tvrdosť. Matrac má 30 cm hrúbku. Tento fakt sa neodzrkadľuje len na pocite pohodlia, ale taktiež na jednoduchšom vstávaní z postele. Preto ide o vhodnú alternatívu pre ľudí, ktorí majú napr. problém s kĺbmi.

Tento model môžeme odporučiť osobám, ktoré majú problémy s pohybovým aparátom, aj z ďalších dôvodov. Nejde o špeciálny ortopedický matrac Dormeo, jeho vlastnosti ho však predurčujú i na takéto použitie. Matrac s prispôsobiteľnou tvrdosťou je vyrobený z pamäťovej a AER pamäťovej peny. Oba materiály pomáhajú rozložiť hmotnosť tela na celý povrch matracaznižujú pôsobenie na tlakové body a napomáhajú ich lepšiemu rozloženiu.

Svoju úlohu zohráva aj elastická vrstva latexu, ktorá sa prispôsobuje ľudským kontúram a poskytuje oporu v miestach, ktoré by sa pri spánku nemali, takpovediac, prepadnúť pod tie ostatné. Telo sa vďaka tomu počas noci nachádza v prirodzenej anatomickej polohe. Vrstva z latexu ďalej napomáha narovnaniu chrbtice a podporuje správnu cirkuláciu krvi.

Model Lux je taštičkovým matracom Dormeo, čo znamená že sa v jeho jadre nachádzajú taštičkové pružiny, ktoré na ňom vytvárajú 5 pomyselných zón, a polyuretánová pena Ecocell, ktorá zvyšuje jeho odolnosť a priedušnosť. Tá je výnimočná aj v tomto prípade. Spomínaná latexová vrstva je perforovaná, čo zlepšuje cirkuláciu vzduchu a zvyšuje hygienickú stránku používania matraca. K tej prispievajú aj technológie CleanEffect a Essential, ktoré vytvárajú nevhodné prostredie pre množenie roztočov, baktérií a mikróbov. Za touto vlastnosťou stojí výťažok z rastliny margóza, ktorá sa používa na výrobu antiparazitík pre zvieratá, a látka pyrithion zinočnatý.

Za samostatnú zmienku stojí aj vrchný poťah. Nachádza sa na ňom prešívanie, ktoré zlepšujú jeho priedušnosť a zabraňujú nadmernému poteniu. Navyše, obsahuje 3 cm vrstvu pamäťovej peny, takže slúži aj ako doplnkový matrac, ktorý využijete na dovolenkách či spánku na gauči. Z hľadiska funkčných vlastností je tento poťah možné prirovnať k akémukoľvek originálnemu doplnkovému matracu Dormeo. Plusom poťahu sú aj praktické úchyty v rohoch, ktoré zjednodušujú manipuláciu so samotným matracom. 

Všetky vymenované vlastnosti matraca sa odzrkadlili aj na nadpriemerne vysokej cene. Na druhej strane, výrobca naň poskytuje predĺženú 15-ročnú záruku, čo potvrdzuje jeho kvalitu, odolnosť a dlhú životnosť, a až 100 dní na vyskúšanie. Tak ako všetky zónové matrace Dormeo nie je ani Dormeo Lux vhodný pre použitie na polohovateľných roštoch.

Vzhľadom na to, že matrac Dormeo Lux nepatrí k tým najlacnejším, nie je zákazníkmi hodnotený až tak často. Tí, ktorí sa však rozhodli pre jeho kúpu, si nevedia vynachváliť pocit pohodlia a zlepšenie kvality spánku. Vyššiu investíciu spotrebitelia zároveň považujú za rozumnú.

Pozitíva

Výborná opora tela, priedušnosť a zníženie tlaku na telo
Antibakteriálne vlastnosti
Nadštandardná životnosť

Negatíva

Vysoká cena
Nevhodný pre postele s polohovateľným roštom

Hrúbka: 30 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov

Dormeo Air+ Comfort

Obojstranný matrac, hrúbka 27 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Matrac Dormeo Air+ Comfort s 15-ročnou zárukou a až 100-dňovou skúšobnou dobou ocenia aj náročnejší spotrebitelia. Tento model má 27 cm hrúbku a jeho cena je o niečo nižšia. Dormeo Air+ Comfort patrí k obojstranným matracom. Ideálnu tvrdosť si teda môžete „nastaviť“ v 2 stupňoch (mäkká alebo stredne tvrdá) jeho jednoduchým otočením na jednu alebo druhú stranu.

Matrac je vhodný pre všetky vekové aj váhové kategórie, oceníte ho i v prípade, že máte problémy s chrbticou, kĺbmi či inými časťami pohybového aparátu, alebo trpíte alergiami, ekzémami a dýchacími problémami. Matrac je totiž antibakteriálnyhypoalergénny a má veľmi mäkký odnímateľný poťah s vláknom Tencel, ktorý môžete prať v práčke.

Dormeo Air+ Comfort je vybavený špeciálnou vrstvou s technológiou Adaptive. Slúži na zabezpečenie tzv. dynamickej termoregulácie, čo v praxi znamená, že v lete nedochádza k nadmernému poteniu a v zime pocitu chladu. V jeho vnútri sú umiestnené penové 3D pružiny Octaspring, ktoré zabezpečujú výbornú priedušnosť a oporu celého tela. Sú doplnené vreckovými pružinami s vysokou stabilitou a odolnosťou. Ku komfortu ďalej prispievajú 3 samostatné zóny s rozdielnymi vlastnosťami pre jednotlivých oblasti tela. Stredná zóna je pevnejšia, aby poskytla oporu panvovej oblasti, ktorá by sa počas spánku nemala dostávať pod líniu tela. Vonkajšie zóny s nižšou tvrdosťou zas podoprú ruky a ramená.

Zdravotný matrac Dormeo Air+ Comfort spotrebitelia vnímajú pozitívne, sem tam však spomínajú aj isté nedokonalosti. Najčastejšie spomínaným negatívom je premrštená cena, ktorú sme koniec koncov potvrdili i v našej vlastnej recenzii.

Pozitíva

Výborná opora tela a priedušnosť
Plocha matraca je rozdelená na samostatné zóny
Možnosť zmeny tvrdosti

Negatíva

Vyššia cena
Tvrdosť je nastaviteľná len v 2 stupňoch
Nevhodný pre postele s polohovateľným roštom

Hrúbka: 27 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Dormeo Air Comfort Plus

od 499,99 €
Kvalitný 3-zónový matrac s hrúbkou až 27 cm vyrobený ocenenou technológiou Octaspring®. Tvrdosť matraca sa dá nastaviť zo strednej na tvrdú....

Dormeo Imemory Silver

od 319,99 €
iMemory Silver je vysokokvaltiný hypoalergénny 3-zónový matrac s hrúbkou 18 cm. Vďaka obojstrannému jadru a špeciálnemu poťahu si môžete vybrať...

DORMEO iMemory S Plus ll

od 329,99 €
Šírka: 140 cm • Dĺžka: 200 cm • Výška: 20 cm • Počet anatomických zón: 3 • Záruka na matrac: 15 rokov

Dormeo Lux

od 949,99 €
Tá najlepšia náhrada za váš starý matracMatrac patrí k najdôležitejším faktorom, ktoré ovplyvňujú kvalitu vášho spánku. Dobrý spánok je základom...

Ďalšie články z kategórie Matrace

Vaše hodnotenie:
(91%)

Komentáre
Slávka 08.Nov.2021

Na matraci Dormeo iMemory S Plus sa mi páči, že je obojstranný a veľmi kvalitne spracovaný. Spí sa mi na ňom pohodlne a ráno vstávam oddýchnutá a nie dolámaná, ako to bolo pri starom matraci. Mám ho zatiaľ zopár týždňov a neviem si ho vynachváliť, už len ľutujem, že som si ho nekúpila oveľa skôr. Nemám mu čo vytknúť.

Odpovedať

Ivona 08.Nov.2021

Zatiaľ som spokojná s matracom Aloe Vera a neľutujem, že som do neho investovala peniaze. Chrbát ma už nebolieva každý deň, pretože matrac je pevný a tvrdý, ale zároveň pohodlný. S matracmi Dormeo mám celkovo len dobré skúsenosti. Tento je už môj tretí.

Odpovedať

Gizka 09.Nov.2021

Pre mňa je skvelý matrac Siena, pretože je akurátne tvrdý, vďaka čomu mám chrbticu počas spánku rovno a vymizli mi bolesti. Výška matraca je 14 cm, čo je vhodné aj pre deti a dospievajúcich. Matrac sa vie perfektne prispôsobiť telu a dodávať mu vhodnú oporu. V domácnosti už máme tri - kúpila som ho aj manželovi a dcére. Všetci sme spokojní.

Odpovedať

Lenka 11.Nov.2021

Super matrac je Ergo Comfort, po mesiaci používania už nemám také bolesti chrbtice, aké som mávala. Matrac je kvalitne spracovaný a ráno sa zobúdzam odpočinutá. Jediná škoda je, že spodná strana poťahu nie je taká pekná ako vrchná, takže ho nemôžem len tak otočiť na druhú stranu. Poťah musím rozzipsovať, matrac vybrať, otočiť ho a vložiť späť do poťahu... Matrac patrí k tvrdším, tak to pred kúpou zvážte, či vám to bude vyhovovať.

Odpovedať

Igor 22.Nov.2021

Pre mňa je matrac Dormeo Air Comfort Plus dosť tvrdý a nevedel som sa na ňom dobre vyspať. Dal som ho teda manželke a tá je s ním spokojná, ale ešte si dokúpila doplnkový matrac, ktorý si dáva na vrch. Spí sa jej na ňom dobre. Pred kúpou si premyslite, aká tvrdosť matracu vám viac vyhovuje, nech nekupujete zbytočne.

Odpovedať

Denis 29.Nov.2021

Matrac Dormeo Imemory Silver používam už viac ako 5 rokov a je stále perfektný a ako nový. Nedávno som kupoval pre ďalších členov rodiny. Matrac je kvalitne spracovaný, dobre sa na ňom spí a všetci sme s ním spokojní. Spočiatku zapáchala pena v matraci, ale po pár dňoch sa to vyvetralo, tak sa toho nezľaknite.

Odpovedať

Emília 12.Dec.2021

Som spokojná s matracom Dormeo Air+ Select, má dobrú kvalitu a je naozaj komfortný. Spánok je pohodlný, čiže večer sa normálne teším do postele na kvalitný spánok. Po dlhom hľadaní mám konečne matrac, aký som hľadala. Myslím, že životnosť bude niekoľkoročná, ale uvidím teda časom...

Odpovedať

Zuzana 14.Jan.2022

Trocha ma sklamal matrac Dormeo Lux, na to, že bol taký drahý, som čakala niečo viac. Matrac je príjemný na dotyk, výrobca očividne použil kvalitné materiály, ale... má to jeden háčik. Spanie ako také je naozaj super, ráno vstávam oddýchnutá, svieža a bez bolestí chrbtice... no okraje matraca sú príliš mäkké a pri sadaní, lahaní či vstávaní sa dosť preliačia. Otázkou teda je, ako tieto okraje budú vyzerať po roku až dvoch používania?

Odpovedať

Timea 08.Feb.2022

Dormeo Lux je drahý, ale naozaj kvalitný matrac. Ak chcete spať ako na obláčiku a každé ráno vstávať oddýchnutý, určite ho odporúčam. Materiál je kvalitne spracovaný, tak verím vo veľmi dlhú životnosť. Zatiaľ som s výberom spokojná, uvidíme časom.

Odpovedať

Zdenka 22.Feb.2022

Drahý, no vydarený matrac je Dormeo iMemory S Plus ll. Ak sa chcete perfektne vyspať, neľutujte peniaze a zainvestujte do neho.

Odpovedať

Soňa 16.May.2022

Dormeo Air+ Select má výbornú priedušnosť a mojej chrbtici poskytuje skvelú oporu. Páči si mi možnosť nastavenia tvrdosti a plusom je aj nadštandardná hrúbka. Za mínusy považujem vyššiu obstarávaciu cenu a tiež fakt, že nie je vhodný pre postele s polohovateľným roštom.

Odpovedať

Marta 18.Dec.2022

Dormeo iMemory S Plus je veľmi dobrý matrac, kúpili sme ho hlavne kvôli hypoalergénnym vlastnostiam. Mne aj manželovi sa na ňom spí naozaj dobre.

Odpovedať