Rúry na pečenie

Najpredávanejšie vstavané rúry na pečenie 2024 + recenzie

Rúra na pečenie predstavuje jeden z hlavných spotrebičov v našich kuchyniach. Keďže výber novej vstavanej rúry môže byť pri veľkej ponuke mätúci, rozhodli sme sa vám rozhodovanie uľahčiť. V našom porovnávacom teste sa okrem víťaza testu Gorenje BOSX6747A01BG, ktorý nás zaujal napríklad krásnym dizajnom a bezchybnou funkčnosťou, dozviete aj o ďalších zaujímavých modeloch.

Publikované: 29.04.2021
Aktualizované: 13.10.2023

Akú rúru na pečenie kúpiť?

Uvedomujeme si, že nie každý má pred kúpou elektrického spotrebiča chuť a čas detailne študovať podrobné recenzie. Práve tento porovnávací test vám stručne poradí s výberom z tých najvýhodnejších a najlepšie hodnotených rúr na pečenie. Každý z hodnotených produktov sme jasne označili štítkami, ktoré vám napovedia, v ktorej kategórii daná rúra boduje.

Názov Hodnotenie Detail
Gorenje BOSX6747A01BG 5* Zobraziť produkt
Candy FCT615NXL 5* Zobraziť produkt
Electrolux EOF3H50BK 5* Zobraziť produkt
Klarstein Victoria 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Gorenje BOSX6747A01BG

Gorenje BOSX6747A01BG

Objem 77 litrov, výkon 3 500 W, katalytické samočistenie, možnosť pečenia s parou, integrovaný ventilátor, gril.

Zobraziť viac info

Elektrická rúra na pečenie Gorenje s XXL objemom 77 litrov disponuje veľkým množstvom nastaviteľných funkcií a vysokým výkonom 3 500 W. Energeticky sa zaraďuje medzi úspornejšie zariadenia kategórie A+, pričom k tejto vlastnosti napomáha najmä vynikajúca izolácia a dobre premyslená cirkulácia vzduchu zabezpečujúca rovnomerné pečenie na všetkých úrovniach vo vnútri rúry. Ovládanie funguje na princípe mechaniky, pričom nastavenia sa zobrazujú na LED displeji. Umožnené je úsporné katalytické samočistenie.

Cenový trhák
Mora VT 344 BX

Mora VT 344 BX

Maximálny výkon 2 500 W, objem 77 l, 10 programov, teplota od 50 do 300 °C, EcoClean čistenie.

Zobraziť viac info

Multifunkčná rúra Mora VT 344 BX ponúka za pomerne nízku cenu všetky základné funkcie aj niečo navyše. Samozrejmosťou je dostatočný objem (77 l), samočistenie (EcoClean) a niekoľko zaujímavých programov (napr. pizza či program pre hotové a mrazené jedlá). Nahriatie rúry je rýchle a pečenie rovnomerné.

Náš TIP
Gorenje GBF22ILPMF

Gorenje GBF22ILPMF

Objem 77 litrov, výkon 3 500 W, gril, rozmrazovanie, rýchly predohrev, ventilátor, parný mechanizmus, AquaClean čistenie.

Zobraziť viac info

Elektrická rúra Gorenje GBF22ILPMF prekvapí množstvom užitočných funkcií a profilov. Ponúka parné pečenie ExtraSteam, poteší však až 22 prednastavenými programami pečenia vrátane GentleBake a FrozenBake. HomeMade Plus tvar rúry zaisťuje výbornú cirkuláciu vzduchu.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Pre správny výber rúry na pečenie je potrebné vedieť posúdiť jej výbavu. K zhrnutiu tých najdôležitejších informácií nám pomohli detailné recenzie a zákaznícke referencie. Po ich preštudovaní sme tak pre vás zostavili súbor dôležitých technických parametrov, ktoré majú veľký vplyv na výsledné hodnotenie. Všetky nižšie spomínané parametre sú detailne analyzované a zohľadnené v porovnávacom teste.

Výkon a výhrevný systém
Funkcie a programy
Objem a konštrukcia
Údržba a bezpečnostné prvky
Ovládanie

Keďže zákazníci dnes od multifunkčných rúr na pečenie očakávajú okrem základnej funkcionality aj množstvo programov, jednoduché ovládanie a praktickú údržbu, výberom hodnotených parametrov sme sa snažili pokryť práve tieto oblasti.

Pri tvorbe tohto porovnávacieho testu sme našu pozornosť upriamili na známych výrobcov s riadnou dostupnosťou ich produktov na slovenskom trhu. Test sa zameriava na niekoľko modelov, ktoré zaujmú zákazníkov s odlišnými technickými a cenovými preferenciami. Nami hodnotené rúry na pečenie je možné nájsť prostredníctvom portálu Heureka, alebo priamo v známych internetových obchodoch, ako napríklad Alza.sk, Hej.sk, Datart.sk či Nay.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie rúr na pečenie

Dlhé zoznamy neprehľadne uvádzaných parametrov na stránkach výrobcov vás už nemusia trápiť. V nasledujúcich recenziách sme sa pre vás snažili stručne zhrnúť všetky potrebné informácie, ktoré by ste pred kúpou novej rúry na pečenie mali mať. Dozviete sa o kľúčových špecifikáciách, užitočných funkciách, ale aj o prípadných negatívach. Veríme, že vám tento porovnávací test pomôže urobiť správne rozhodnutie.

Víťaz testu

Gorenje BOSX6747A01BG

Objem 77 litrov, výkon 3 500 W, katalytické samočistenie, možnosť pečenia s parou, integrovaný ventilátor, gril.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Rúra na pečenie Gorenje patrí do vysoko úspornej energetickej triedy A+. Vďaka šikovnej cirkulácii vzduchu a rovnomerným rozostupom medzi pozíciami plechov na pečenie dosahuje vynikajúce výsledky aj počas viacúrovňového pečenia. S výkonom 3 500 W sa radí medzi najmodernejšie rúry s plným vybavením a najnovšími technológiami.

Výrobca Gorenje prostredníctvom tejto elektrickej rúry na pečenie ponúka vynikajúci zážitok z pečenia, a to najmä spotrebiteľom, ktorí plne, a s radosťou, využijú XXL objem rúry na úrovni 77 litrov. Maximálna nastaviteľná teplota dosahuje až 300 stupňov Celzia, pričom rúra sa hrdí rýchlym nahriatím v priebehu 5 minút. K dosiahnutiu takéhoto výsledku dopomáha najmä kruhové vykurovacie teleso, no tiež ventilátor, ktorý úsporným spôsobom prispieva k zrýchleniu zahriatia rúry na pečenie. Okrem ventilátora je rúra vybavená ešte teleskopickými výsuvným systémom pre praktickejšiu manipuláciu s plechmi a teplotnou sondou. K dispozícii je až 21 funkcií, a to od grilovacieho programu cez vrchný a spodný ohrev až po rozmrazovanie či pizza program.

V rámci ďalších programov sa oplatí zmieniť plne automatický program na pečenie AutoBake, ktorý na základe typu a hmotnosti potraviny prispôsobí teplotu a druh ohrevu na dokonalú prípravu. Zmienená teplotná sonda slúži na sledovanie teploty vo vnútri potravín, pričom po dosiahnutí požadovanej teploty sa spustí signalizačný alarm, vďaka ktorému je možné skontrolovať stav pripravovaného pokrmu. Všetky funkcie, teplotné a časové nastavenia je možné prispôsobiť formou mechanického ovládania, ktorého jednotlivé hodnoty sa zobrazujú na LED displeji. Ako bezpečnostný prvok určite ulahodí tlmené uzatváranie odmontovateľných dverí zhotovených z troch vrstiev skla a ich chladenie počas plného chodu rúry na pečenie.

Do elektrickej rúry na pečenie Gorenje výrobca vkomponoval dynamický chladiaci systém, ktorý funguje na princípe automatického chladenia vnútornej časti rúry tepelným senzorom, kým teplota po ukončení pečenia neklesne pod 60 °C. Ide o rúru so samočistiacou funkciou, konkrétne ide o katalytické čistenie, ktoré prebieha aj počas pečenia. Povrch rúry, ktorý je zhotovený z katalytického smaltu, totiž na seba viaže mastnotu a nečistoty aj v čase, keď dochádza k pečeniu za teploty 85 a viac stupňov Celzia. Nečistoty sa tak automaticky absorbujú a spotrebiteľ nemusí zabíjať čas zdĺhavým drhnutím vnútornej časti rúry na pečenie.

Pozitíva

Veľa praktických funkcií a ich jednoduché ovládanie
Kvalitné spracovanie
Dobrá izolácia rúry

Negatíva

Vyššia cena

Výkon: 3 500 W ● Energetická trieda: A+ ● Objem rúry: 77 l ● Čistenie: katalytické (samočistenie) ● Ovládanie: dotykový LED displej ● Parná funkcia: áno ● Rozmery (v x š x h): 59,5 x 59,5 x 56,4 cm ● Hmotnosť: 33 kg

Cenový trhák

Mora VT 344 BX

Maximálny výkon 2 500 W, objem 77 l, 10 programov, teplota od 50 do 300 °C, EcoClean čistenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nielen vzhľadom na cenu je Mora VT 344 BX skvelou voľbou. Nízka cena sa výraznejšie neodrazila na funkciách ani na kvalitatívnom prevedení rúry. Nerezová konštrukcia s úpravou proti odtlačkom prstov pôsobí elegantne, praktické zatláčacie gombíky a displej ponúkajú pohodlné ovládanie. Objem 77 litrov je nadštandardný, hmotnosť 26 kg patrí skôr k nižším. Dvojvrstvové celosklenené dvierka sú vybavené tlmeným otváraním/zatváraním, na dotyk sú však pri pečení teplé. Vďaka teleskopickým roštom v jednej úrovni je manipulácia s plechom počas pečenia bezpečná a pohodlná zároveň.

Maximálny výkon činí 2 500 W a hoci v porovnaní s konkurenciou mierne zaostáva, ponuka programov to vyváži. Celkovo je na výber 10 programov, medzi inými horný a dolný ohrev, pizza, pečenie v krokoch či program pre mrazené a hotové jedlá. Samozrejmosťou je gril, ale aj pomalé pečenie. Funkcia automatického gratinovania je prednastavená, aktivujete ju jednoducho pomocou tlačidla alebo výberom z menu minimálne po 10 minútach pečenia. Teplota sa dá nastaviť od 50 do 300 °C, čo umožňuje využitie rúry na rôzne účely od sušenia ovocia po pečenie pizze. Nahrievanie je pomerne rýchle, na 200 ˚C môžete piecť už do 5 minút. Oceňujeme rovnomerné pečenie, ku ktorému prispieva zaoblený tvar rúry.

Čistiaci program EcoClean (čistenie parou) síce nevyčistí rúru tak ako katalytické čistenie alebo pyrolýza, ale výrazne starostlivosť o spotrebič uľahčí. Príslušenstvo je chudobné, v balení nájdete len 1 rošt a 1 plech. Avšak plusom je prispôsobenie si osvetlenia displeja, zobrazovanie hodín, hlasitosť zvukových signálov či nočný režim. Za nízku cenu sa musíte rozlúčiť s niektorými programami (detská poistka, mikrovlnné ohrievanie či otočný gril), ale podľa používateľov funguje rúra k spokojnosti a rozhodne sa oplatí.

Pozitíva

Nízka cena a spotreba (0,82 kW)
Rovnomerné pečenie
Pomalé pečenie

Negatíva

Absencia parného pečenia
Chýba detská poistka
Absencia teplotnej sondy

Výkon: 2 500 W ● Energetická trieda: A ● Objem rúry: 77 l ● Čistenie: EcoClean (samočistenie) ● Ovládanie: zatláčacie gombíky ● Parná funkcia: nie ● Rozmery (v x š x h): 59,5 x 59,5 x 56,4 cm ● Hmotnosť: 26 kg

Náš TIP

Gorenje GBF22ILPMF

Objem 77 litrov, výkon 3 500 W, gril, rozmrazovanie, rýchly predohrev, ventilátor, parný mechanizmus, AquaClean čistenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Vstavaná elektrická rúra Gorenje GBF22ILPMF s XXL objemom 77 l ponúka skvelé funkcie za prijateľnú cenu. Model s transparentnými dvierkami s trojitým zasklením s reflexnou vrstvou váži 33 kg. Dvierka sú pri pečení na dotyk chladné a vďaka odnímateľnému vnútornému sklu sa jednoducho čistia. Záves dverí SoftOpen a GentleClose sa stará o tlmené zatváranie a otváranie dvierok. Rúra disponuje čiastočne vysúvacími teleskopickými lištami na 1 úrovni, čo zaručuje bezpečnú manipuláciu s plechmi.

Rúra má výkon 3 500 W, preto neprekvapí prítomnosťou grilu, programom pizza, zdravým fritovaním, automatickým gratinovaním alebo rozmrazovaním. Celkovo je na výber z 22 automatických prednastavených programov, z ktorých vyzdvihujeme najmä StepBake, ktorý vám umožní nastaviť kroky pečenia na začiatku prípravy pokrmu, a GentleBake, teda pomalé pečenie. Pečenie je rovnomerné, keďže o prúdenie vzduchu sa stará tvar HomeMade. Rozohrievanie zaberie iba 5 minút. Spotreba je nízka, čo potvrdzuje zaradenie do energetickej triedy A+. ROzsah teplôt je od 30 až do 300 °C.

Samočistenie je riešené pomocou pary – funkcia AquaClean. Vzhľadom na vysoko kvalitný smalt rúry a plechov je následné dočistenie rýchle. V balení nájdete rošt, 1 plytký a 1 hlboký plech, čo vnímame ako plus. Halogénové osvetlenie a maximalizovaná veľkosť dverného priezoru sú zárukou kompletného prehľadu o procese pečenia. Rúru si pochvaľujú aj spotrebitelia, oceňujú nielen dizajn, ale aj funkcie. Ocenili by osvetlenie spodnej dotykovej lišty a teplotnú sondu v balení.

Pozitíva

Vysokokvalitné spracovanie
22 programov pečenia
Rýchly predohrev

Negatíva

Chýba teplotná sonda
Spodná dotyková lišta nie je osvetlená

Výkon: 3 500 W ● Energetická trieda: A+ ● Objem rúry: 77 l ● Čistenie: AquaClean ● Ovládanie: IconTouch ● Parná funkcia: áno ● Rozmery: 59,5 cm (výška) x 59,5 cm (šírka) x 56,4 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 33 kg

Pre náročných

Bosch HBG 6750S1

71 litrov, 3 650 W, gril, rozmrazovanie a rýchle predhrievanie, funkcia AutoPilot, pyrolitické čistenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ani nemecký Bosch nespí na vavrínoch a so svojím kvalitne vybaveným modelom 6750S1 má rozhodne čo ponúknuť. Zhruba 38,4-kilogramová rúra z príkladne obrúsenej nerezovej ocele zaujme okrem priehľadných dvierok hlavne farebným TFT displejom s prstencovým tlačidlom uprostred. Objem rúry sa nevychyľuje zo zaužívaného štandardu 71 litrovDvierka vyrobené z viacvrstvového skla sú nielen odolné, ale vďaka mechanizmu SoftMove pri manipulácii takmer nepočuteľné. Veľmi komfortne je vyriešený aj mechanizmus na manipuláciu s roštami a plechmi. Výrobok totiž disponuje šikovným teleskopickým vysúvaním.

Vysoký výkon 3 650 W sa podarilo dosiahnuť vďaka použitiu kvalitného, kruhového výhrevného telesa. Nie je to však len o samotnej intenzite ohrevu, ale najmä o schopnosti rozmiestniť horúci vzduch po celom priestore. Práve funkcia 4D pečenia dopomáha výhrevnému telesu zabezpečiť rovnomernú intenzitu pečenia. Bez ohľadu na to, na ktoré poschodie rošt umiestnite, jedlo bude dokonale upečené. V rúre tiež nájdeme gril, možnosť rozmrazenia a rýchle predhrievanie. Zamrzí však absencia parného mechanizmu pri pečení.

Obsluha farebného TFT displeja je kvôli použitiu prstencového tlačidla mierne nemotorná. Ak ste však predtým nepoužívali rúru s plne dotykovým ovládaním, nebudete to pociťovať ako výrazný nedostatok. Manuálne nastavovať viete teplotu aj čas. Veľmi návyková je funkcia AutoPilot, kde stačí rúre zadať druh jedla s údajom o hmotnosti. Všetky potrebné nastavenia počnúc potrebnou teplotoučasom a kontrolou sú po celú dobu prípravy regulované samostatne.  

Tento kuchynský pomocník sa dokáže aj sám postarať o svoju čistotu. Bosch sa rozhodol siahnuť po pyrolýze. Spotrebič sa po aktivovaní tohto režimu zahreje na teplotu takmer 480 stupňov a spáli všetky nečistoty. Po tomto úkone stačí prejsť navlhčenou handrou po vnutorných častiach a čistenie je dokonané.

Okrem malej výčitky ohľadom ovládania ešte pripomíname, že rúra nedisponuje pokročilou teplotnou sondou.

Pozitíva

Pyrolytické samočistenie
4D pečenie
Teleskopické vysúvanie plechov

Negatíva

Horšia manipulácia so stredovým tlačidlom
Absencia parného mechanizmu na pečenie
Absencia pokročilej teplotnej sondy

Výkon: 3 650 W ● Energetická trieda: A+ ● Objem rúry: 71 l ● Čistenie: pyrolitické ● Ovládanie: TFT displej s kruhovým tlačidlom ● Parná funkcia: nie ● Rozmery: 59,5 cm (výška) x 59,4 cm (šírka) x 54,8 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 38,4 kg

Bosch HBA534ES0

Maximálny výkon 3 400 W, objem 71 l, systém EcoCelanDirect, výkonný ventilátor, 3D distribúcia horúceho vzduchu, absentuje funkcia prípravy pokrmov v pare.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Medzi vstavanými rúrami patrí na trhu medzi najobľúbenejšie rúra na pečenie Bosch HBA534ES0. Zariadenia disponuje veľmi moderným vzhľadom. Môže za to predovšetkým nerezové prevedenie a na čelnej strany praktický LED displej aj s dotykovými plochami, ktoré umožňujú ovládať časovač. Teplotu i ďalšie programy je možné ovládať za pomoci zapustených otočných regulátorov. Rúra má štandardné rozmery. Elektrická rúra patrí do energetickej triedy A a jej spotreba teda patrí medzi priemerné. Odborné spotrebiteľské testy pozitívne hodnotili ovládanie i jednoduchosť obsluhu rúry. Výsuvný teleskopický systém pozitívne hodnotia aj viacerí spotrebitelia.

Z hľadiska údržby vyzdvihujeme systém EcoCleanDirect. Zadná časť rúry a časť dvierok sú ošetrené špeciálnym náterom, ktorý bráni pripaľovaniu mastnoty. Po skončení programu EcoClean stačí mastnotu jednoducho zotrieť z povrchu. Avšak, zvyšné bočné steny je niekedy nutné odmastiť. O rovnomerné pečenie sa postará výkonný ventilátor a efektívna 3D distribúcia horúceho vzduchu. Niektorých spotrebiteľov rušila aktivácia osvetlenia priestoru na pečenie, kedy sa automaticky spustí aj ventilátor, ktorý ochladzuje rúru, čo trvá pomerne dlho. Príslušenstvo obsahuje jeden rošt a univerzálny plech. Rúra je však veľmi priestranná a ponúkne objem až 71 litrov.

Príkon elektrickej rúry na pečenie je 3 400 W. Konštrukcia je zárukou nemeckej kvality a takisto nie je problém s dostupnosťou servisu v prípade poruchy. Materiály sú kvalitné a dobre izolujú teplo. To platí aj o dvojitom skle vo dverách rúry. Spotrebič má tiež detskú poistku. Absentuje funkcia prípravy pokrmov v pare alebo účinnejšie katalytické čistenie. Z hľadiska pomeru ceny a kvality však rúra na pečenie Bosch HBA534SE0 rozhodne nezaostáva.

Pozitíva

Kvalitné materiály
Dobrá izolácia tepla a jeho distribúcia
Priaznivá cena

Negatíva

Málo príslušenstva – nutné dokúpiť
Menej efektívne samočistenie
Dlhšie ochladzovanie

Výkon: 3 400 W ● Energetická trieda: A ● Objem rúry: 71 l ● Čistenie: EcoClean Direct (samočistenie) ● Ovládanie: dotykový LED displej a otočné regulátory ● Parná funkcia: nie ● Rozmery: 59,4 cm (výška) x 59,5 cm (šírka) x 54,8 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 42 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Ak ste si z predchádzajúcich elektrických multifunkčných rúr nevedeli vybrať svojho favorita, nezúfajte. Máme pre vás ďalších päť alternatívnych produktov. Zaujmú výbavou aj cenovkou.

Výhodnou kúpou môže byť napríklad Whirlpool AKZ9 6230NB. Presvedčí nielen vysokým výkonom hlavného výhrevného telesa až 3 650 W, ale aj 73-litrovým priestorom na pečenie a nízkou spotrebou. Svoje kvality tento produkt dokazuje aj užitočným teleskopickým úchytom dodávaných plechov, množstvom funkcií katalytickým samočistiacim mechanizmom.

S vyššou cenovkou konkuruje najlepším aj rúra Bosch HBG5370B0. Tá disponuje 3D pečením s výbornou disperziou tepla naprieč interiérom a programovou sadou AutoPilot 10. Chýba však pečenie parou či modernejšie samočistenie.

Finančne konzervatívnejších zákazníkov má potenciál zaujať Mora VTS 785 DXB. Tá v rámci skvelého pomeru ceny a výkonu zabezpečí jednoduché ovládanie, rýchle predhrievanie a tiež nezvyčajne vyberateľné vnútorné sklo pre jednoduchú údržbu.

Vizuálne odlišujúci sa model Gorenje BO7732CLI padne do oka najmä tým, ktorí hľadajú svetlú elektrickú rúru s retro dizajnom. Poteší výkonným dvojitým vykurovacím telesom PerfectGrill a systémom dynamického chladenia rúry DynamiCooling+.

Čo ponúknuť má aj elektrická rúra Klarstein Elizabeth. Pri nízkej hmotnosti len 28 kg ponúka výkon až 2 200 Wbezpečnostné poistky a napríklad aj regulátor nastavenia teploty 50 až 250 °C. Objem rúry je v porovnaní s konkurenciou, napriek tomu, že ide o retro model, porovnateľný – 70 litrov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak vás zaujíma ktoré elektrické rúry na pečenie v súčasnosti Slováci nakupujú najviac, prinášame vám rebríček 5 najpopulárnejších elektrických rúr podľa porovnávača cien Heureka. Zoznam pravidelne kontrolujeme a aktualizujeme, aby ste mali k dispozícii čo najaktuálnejšie informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool AKZ9 6230 NB 5* Zobraziť produkt
Gorenje BOSX6747A01BG 5* Zobraziť produkt
Gorenje GBF22ILPMF 5* Zobraziť produkt
Whirlpool AKZ9 6230 IX 5* Zobraziť produkt
Bosch HBA534ES0 5* Zobraziť produkt

Kúpu takého kľúčového kuchynského spotrebiča, akým je práve elektrická rúra, by ste nemali uponáhľať. Množstvo technických špecifikácií môže pre laikov často pôsobiť chaoticky a neprehľadne. Určite si mnohí z vás kladú otázku, za ktoré funkcie sa oplatí priplácať. A možno premýšľate nad tým, či má daná funkcia vôbec nejaký praktický zmysel. Aby sme vám pomohli stručne a jasne zodpovedať tieto otázky, prinášame súhrn praktických informácií, vďaka ktorým bude vaše rozhodovanie jednoduchšie a rýchlejšie.

Ako vybrať rúru na pečenie

 • Voľne stojace alebo vstavané rúry na pečenie
 • Rozmery a objem rúry
 • Energetická trieda
 • Spôsob pečenia
 • Funkcie
 • Údržba a čistenie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Vstavané vs voľne stojace rúry na pečenie

Pred konkrétnejším výberom novej rúry je vhodné mať na zreteli základné delenie týchto produktov. Medzi 2 najdôležitejšie kategórie patrí druh umiestnenia (vstavané voľne stojace rúry) a delenie súvisiace so spotrebovanou energiou (plynové a elektrické rúry).

 • Vstavané rúry – sú priamou súčasťou vašej kuchynskej linky. Rozmerovo by mali presne sadnúť do vami vyhradeného priestoru v kuchynskej linke. Často je možné dokúpiť aj doplnkovú varnú dosku s identickým dizajnom.
 • Voľne stojace rúry – voľne stojace modely ustupujú do úzadia, aspoň tie s klasickými rozmermi. Do tejto kategórie však patria aj mini rúry, ktoré sú kompaktnejšie a dajú sa prenášať. Ich objem je menší, preto neumožňujú prípravu väčšieho množstva jedla naraz.
 • Plynové rúry – ide o starší a v súčasnosti menej efektívnejší spôsob pečenia. Zdroj energie v tomto prípade je plyn a na rozdiel od modernejších elektrických rúr prichádzate o množstvo funkcií, dôkladnejšie pečenie a pokročilejšie bezpečnostné poistky.
 • Elektrické rúry – fungujú výhradne na báze elektrickej energie. Disponujú množstvom pokročilých funkcií, rovnomernejším pečením a vyššou bezpečnosťou. V porovnaní s plynovými rúrami je omnoho komfortnejšia aj regulácia pečenia.

Rozmery, objem a konštrukcia rúry

Prvá a najdôležitejšia otázka, ktorú by ste si pred výberom elektrickej rúry na pečenie mali klásť, sa týka práve rozmerov. Nezabudnite, že rozmery rúry musia sedieť s priestorom, ktorý máte v kuchynskej linke vyhradený. Všetky potrebné technické detaily týkajúce sa rozmerov, hmotnosti a inštalácie nájdete na stránkach výrobcu/predajcu alebo priamo v produktovom liste.

Rúra na pečenie – objem

Rovnako dôležitým parametrom je aj vnútorný objem. Od toho priamo závisí, koľko jedla budete vedieť upiecť pre danú domácnosť bez nutnosti jedlo pripravovať na dvakrát. Aj keď je na trhu nájdete množstvo kompaktných elektrických rúr s menším objemom, najčastejšie sa pri klasických rozmeroch stretnete s objemom v rozmedzí 60 až 72 litrov. Objem nie je nijako pevne viazaný na cenovú hladinu a nie je problém kúpiť rúru v cene do 250 eur s objemom 70 litrov. Ten postačí menším domácnostiam, ale aj 4-5 členným rodinám.

Čo sa týka použitých materiálov, najčastejšie sú moderné rúry konštruované z pevnej nerezovej ocele. Tá sa okrem svojej pevnosti vyznačuje vysokou odolnosťou voči korózii. Najpoužívanejšie prevedenie nerezovej ocele je v striebornej a čiernej farbe. Ak vám však vizuálne nevyhovuje modernejšie zasadenie v týchto neutrálnych farbách, nie je problém nájsť alternatívu. Tú predstavujú rúry s retro dizajnom, ktoré zaujmú pre niekoho pestrejším farebným a konštrukčným prevedením.

Energetická trieda a spotreba

Všetky obdobné elektrické spotrebiče predávané v EÚ sú označené energetickým štítkom. Ten uvádza informácie o energetickej triede a spotrebe na jeden cyklus. Moderné elektrické rúry na pečenie spravidla spadajú do energetických tried A/A+.

V prípade drahších a lepšie vybavených rúr ide často o efektívnejšiu triedu A+. Vrásky na čele si však nemusíte robiť ani pri nákupe elektrickej rúry so štítkom A. V oboch prípadoch ide o úsporné spotrebiče, ktoré nie sú v domácnosti zapnuté tak často, ako napríklad televízor.

Rúra na pečenie s parou, 3D/4D pečením aj grilovaním

Medzi základné typy pečenia pri elektrických rúrach sa radí klasické pečenie, teplovzdušné pečenie, grilovanie, 3D/4D pečenie a tiež pečenie pomocou pary.

Zatiaľ čo klasické a teplovzdušné pečenie patria medzi tradičné metódy fungujúce na báze výhrevných telies, ktoré generujú horúci vzduch, 3D/4D pečenie predstavuje o niečo modernejší variant pečenia.

Pri 3D/4D pečení si rúra sama podľa zvoleného režimu reguluje, ktoré výhrevné telesá pri príprave daného jedla aktivuje. Tento pokročilý spôsob pečenia tiež umožňuje tzv. viacúrovňové pečenie, kde je možné pripravovať viacero rôznych jedál bez obavy zo zmiešania chutí. Táto technológia sa postupne stáva veľmi rozšírenou a nie je problém ju nájsť aj u cenovo dostupnejších modelov.

Rúra na pečenie – ovládanie

Nízkoteplotným grilom disponujú takmer všetky rúry bez ohľadu na ich cenu. Ide o triviálnu súčasť, pomocou ktorej si viete jednoducho pripraviť mäsové pokrmy.

Pečenie parou predstavuje prémiový druh prípravy jedla a pochváliť sa ním môžu zvyčajne drahšie rúry s vyššou výbavou. Jedlo pripravené takýmto spôsobom je nielen chutnejšie, ale aj lepšie prepečené zvnútra.

Rúra na pečenie s detskou poistkou či funkciou ohrevu

Pri výbere novej elektrickej rúry si dôkladne prečítajte, akými konkrétnymi funkciami disponuje. Medzi najužitočnejšie funkcie radíme napríklad:

 • Časovač – dovoľuje vám priamo regulovať dobu pečenia aj s automatickým vypnutím programu.
 • Tlmenie predných dvierok – vďaka použitiu tlmiacej peny a automatického mechanizmu je zatváranie predných dvierok rúry tiché a šetrné.
 • Detská poistka – bezpečnostný mechanizmus predchádzajúci nechcenému vypnutiu/zapnutiu rúry a zmene parametrov programu.
 • Dotykové ovládanie – manipulácia s rúrou je možná prostredníctvom dotykového displeja. Ide o výber a použitie funkcií, pokročilých režimov, zmeny teploty a časovača, či použitie bezpečnostných prvkov a čistiacich režimov.
 • Automatické profily – sada predinštalovaných profilov pre rôzne druhy jedál. Rúra si v týchto prípadoch sama reguluje potrebnú teplotu, čas a všetky potrebné parametre.
 • Funkcia ohrevu – určitá obdoba mikrovlnného ohrevu už pripraveného jedla v rúre.

Aj keď množstvo spomínaných funkcií dnes už nájdete u drvivej väčšiny ponúkaných rúr na trhu, nie je to pravidlomVýnimočnou funkciou je prítomnosť pokročilej termálnej sondy, vďaka ktorej vám vie rúra priebežne podať informáciu o teplote pripravovaného jedla aj v jeho strede (nielen na povrchu).

Pyrolýza, katalytické alebo parné samočistenie

Rúra môže disponovať buď manuálnym, alebo automatickým spôsobom čistenia.

Pri tom prvom je nutné z interiéru vybrať plechy, rošty a čistiť prípadné nečistoty ručne. Niektoré rúry môžu okrem teleskopicky vyberateľných plechov disponovať aj plne odpojiteľnými prednými dvierkami.

Drahšie rúry sú vybavené pokročilejšími a pohodlnejšími spôsobmi na ich údržbu. Najčastejšie sa stretnete s katalytickým a pyrolitickým spôsobom čistenia.

Rúra na pečenie – údržba a čistenie

Pri pyrolýze sa nečistoty počas nahriatia rúry na vysokú teplotu (450 až 500 stupňov) premenia na popol, ktorý je následne potrebné jednoducho zotrieť navlhčenou handrou.

Katalytické samočistenie je založené na odparovaní nečistôt ešte počas samotného pečenia. V oboch prípadoch ide o automatizovaný proces, ktorý vám oproti manuálnemu čisteniu ušetrí veľa času.

Naraziť môžete aj na parné samočistenie, ktoré sa od toho katalytického mierne líši. Pri parnom čistení je potrebné do nádobky (alebo na plech) naliať výrobcom určené množstvo vody a následne spustiť samočistiaci program. Ten rúru zahreje na určitú teplotu a pomocou vyparenej vody zbaví interiér nečistôt a mastnoty. Po ukončení programu stačí utrieť vnútro rúry.

Aj lacné rúry na pečenie dokážu prekvapiť

Zákazníkom s obmedzeným rozpočtom odporúčame siahnuť po modeloch v cenovej hladine začínajúcej na úrovni 170 eur. V tejto cenovej relácii dostanete základný štandard kvality a funkcií od overených výrobcov. Sú to spoľahlivé elektrické rúry s dostatočným výkonom do 2 500 W, objemom do 70 litrov a základnou výbavou, v ktorej nechýba grilrozmrazovanieLCD displej a dokonca ani pokročilejšie 3D pečenie. Nenájdete tu však automatické profily na pečenie, samočistiace mechanizmy či parné výhrevné telesá.

V cenovom intervale od 250 do 450 eur dostanete navyše výkonnejšie výhrevné teleso, viac funkcií, spomínané samočistiace technológie aj o niečo bohatšie príslušenstvo s teleskopickým mechanizmom na vysúvanie plechov.

Rúry s cenovkou 500 eur a vyššie už často ponúkajú plnú výbavu kombinovanú s najmodrenejšími technológiami. Hovoríme o výkone nad 3 000 W, množstve smart funkciíbleskovom predhrievaní, prítomnosti termálnych sondpečením v pare a samočistením. Drahšie rúry tiež napriek vyššiemu papierovému výkonu bodujú vyššou energetickou efektivitou a nižšou hlučnosťou.

Elektrické rúry na pečenie Bosch, Beko, Electrolux, Gorenje, Whirlpool majú dobré hodnotenia

Kúpou elektrických spotrebičov od renomovaných výrobcov si okrem vyššej záruky kvality zabezpečíte menej starostí v prípade nechcenej poruchy. Široká sieť servisných stredísk a komplexné odberateľsko-dodávateľské reťazce zabezpečia, že aj v prípade servisnej udalosti sa nebudete musieť obávať zbytočných komplikácií.

Za overených výrobcov elektrických rúr na Slovensku považujeme napríklad spoločnosti ako Electrolux, AEG, Bosch, MORA, BEKO, Gorenje, Samsung, Siemens, Whirpool či Klarstein.

Väčšina z týchto výrobcov na trhu ponúka spoľahlivé a kvalitné výrobky vo všetkých cenových hladinách. Nižší rozpočet na kúpu teda nutne neznamená, že je potrebné robiť kompromisy v tejto sfére a siahať po neznámych výrobcoch s otáznou spoľahlivosťou, dostupnosťou a servisným pokrytím.

Otázky a odpovede – FAQ

Nenašli ste v našom redakčnom porovnávacom teste vami žiadané informácie? Nižšie ponúkame odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa elektrických rúr na pečenie.

Nedá sa povedať, že je čistenie na princípe pyrolýzy bezpodmienečne lepšou alternatívou ako je to katalytické. V oboch prípadoch je samočistiaci proces veľmi dôkladný a komfortný.

Nie je to pravidlom. Aj keď dnes väčšina lepšie vybavených rúr prichádza s obdobnými bezpečnostnými poistkami ako je ochrana proti nechcenému zapnutiu či uzamknutie predných dvierok, v cenovo dostupnejšom segmente je stále možné naraziť na model, ktorý takúto funkcionalitu nemá.

Aby ste sa počas pečenia nepopálili pri manipulácii s prednými dvierkami, výrobcovia ich vyrábajú z viacvrstvových tvrdených skiel. Tie sú často ešte prekryté dodatočnou vrstvou, ktorá má tendenciu povrch prirodzene ochladzovať.

Gorenje BO758A23BG

HomeMade Plus dizajn, objem 71 litrov, výkon 3 300 W, 15 profilov na ohrev, funkcie StayWarm a AutoRoast, systém AquaClean.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Svoje pevné miesto na trhu s elektrickými rúrami má aj značka Gorenje. Tá so svojím modelom Gorenje BO758A23BG dokazuje, že vie skvelou výbavou zaujať v každej cene. Na poli lepšie vybavených vstavaných rúr tento model vyčnieva napríklad výnimočne rozmerným LED displejom a veľkým množstvom režimov na ohrev.

Rúra BO758A23BG svojím tmavým výzorom a tvarom nápadito pripomína tradičné kamenné piecky. Dizajn, ktorý výrobca nazýva HomeMade Plus, vychádza z mierne zaoblených okrajov na zadnom paneli elektrickej rúry. V kombinácii s pozmeneným umiestnením výhrevných telies by to malo prispieť k efektívnemu rozšíreniu horúceho vzduchu počas pečenia. Celý interiér je vyrobený z vysoko odolného SilverMatte materiálu s trojitým náterom. Zaručuje tak odolnosť voči nečistotám, poškodeniam z vysokých teplôt a tiež účinnú tepelnú izoláciu. Dvierka rúry majú navyše na okrajoch tlmiacu vrstvu, vďaka ktorej je ich zatváranie tiché a jemné. Celkový objem rúry je 71 litrov.

Čo sa týka výkonu, tento model pracuje až na 3 300 W. Výhrevné časti rúry sú energeticky efektívne a aj napriek vysokému výkonu je spotreba veľmi prijateľná. Dôkazom je zaradenie do energetickej triedy A+. Samotný výhrev zabezpečuje sada menších a väčších výhrevných telies. Výrobca sa v tomto prípade rozhodol umiestniť menšie výhrevné časti priamo do väčších, čo prispieva k rýchlejšiemu a rovnomernejšiemu pečeniu. O ochranu pred prehrievaním sa stará systém DC+. Ten po každom pečení aktivuje hlavný ventilátor, ktorý interiér rúry ochladzuje pokiaľ teplota neklesne pod 60 stupňov. Okrem hlavných výhrevných častí a ventilátora disponuje aj infra grilom.

Počtom funkcií model BO758A23BG boduje. Na výber je až z 15 profilov na ohrev. Tie si viete sami navoliť prostredníctvom DirectTouch dotykového displeja. Po zvolení daného profilu spotrebič vyhodnotí, ktoré konkrétne výhrevné telesá použije. Každý profil tak pozostáva z unikátnej kombinácie nastavenia času, teploty a aktivácie jednotlivých výhrevných častí. Prostredníctvom ovládacieho panelu si viete aktivovať tiež Eco režim, funkciu StayWarm na ohrev už pripraveného jedla, ale aj funkciu AutoRoast pre automatické pečenie mäsitých pokrmov. Tiež vám je prístupné pečenie rôznych druhov jedál naraz.

Údržbu má na starosti systém AquaClean. Ten funguje na jednoduchom princípe vodnej pary. K jeho aktivácii vám stačí po pečení na plech naliať pol litra vody a systém aktivovať. Po pol hodine sa tak zbavíte všetkých škvŕn a mastných nečistôt v interiéri rúry. Komfort pri čistení a údržbe je tak badateľne vyšší ako pri lacnejšej rúre Beko BIM 22300 X.

Pozitíva

Množstvo funkcií
Čistenie AquaClean
Veľký dotykový displej

Negatíva

Absencia parného pečenia (len čistenie)

Výkon: 3 300 W ● Energetická trieda: A+ ● Objem rúry: 71 l ● Čistenie: parné (AquaClean) ● Ovládanie: dotykový LED displej ● Parná funkcia: nie (len na čistenie) ● Rozmery: 59,7 cm (výška) x 59,5 cm (šírka) x 54,7 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 33,7 kg

Cenový trhák

Beko BIM 22300 X

Maximálny výkon 2 500 W, objem 71 l, možnosť rozmrazovania, nízkoteplotný gril, 3D pečenie, ekologický režim, chýba automatické čistenie.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ako výhodná voľba pri zohľadnení ceny a ponúkanej výbavy skvele obstála elektrická rúra na pečenie Beko BIM 22300 X. Napriek veľmi výhodnej cene ani na prvý pohľad nebudí dojem lacného modelu. Svojou nerezovou konštrukciou pôsobí veľmi elegantne. Jej objem 71 litrov vás na rozdiel od drahších a lepšie vybavených rúr nebude ničím obmedzovať. Hmotnosť tejto rúry je 33,2 kg. Interiér je osvetlený halogénovým svetlom a dvierka s priehľadným dvojitým sklom nielen dobre izolujú horúci vzduch, ale sú aj ľahko umývateľné.

Maximálny výkon je o niečo nižší a činí 2 500 W. Základná výbava je tu prítomná a ani v porovnaní s drahšími modelmi v ničom nezaostáva. Nájdeme tu tradične možnosť horného a dolného ohrevu, možnosť rozmrazovania, nízkoteplotný gril hlavné výhrevné teleso.

Bez zaváhania zvláda aj tzv. 3D pečenie, ktoré zabezpečí rovnomernú distribúciu horúceho vzduchu po celom priestore. K tomu dochádza spôsobom, že sa počas pečenia aktivujú všetky vykurovacie časti rúry. Takto môžete v rúre pripravovať až tri rôzne jedlá bez obáv, že vzájomne zmiešate ich chute. Plnohodnotne tento režim síce nedokáže konkurovať parnému pečeniu, ktoré nájdete u drahších elektrických rúr, no ako alternatíva úplne postačí.

Na hornej časti rúry nájdete dostatočné veľký LED displej s dvomi otočnými prepínačmi. Prostredníctvom nich si viete regulovať teplotu, časovač, denný čas či dokonca aktivovať ekologický (Eco) režim. Ten zvládne dokončiť pečenie bez nutnosti aktívneho vykurovania. Rúra tak vypne výhrevné teleso a na dopečenie využije zvyškový horúci vzduch, čím šetrí elektrickú energiu. Výrobca nezabudol ani na detskú poistku.

Automatické čistenie, bohužiaľ, pri tejto rúre chýba, údržba však nie je komplikovaná. Dvierka rúry sú odolné voči pripáleniu a tiež sú ľahko odnímateľné aj bez špeciálneho náradia. Sporadické čistenie skiel na dvierkach tak určite nebude náročné. V balení okrem rúry nájdete aj sadu dvoch plechov na pečenie a rošt.

Keďže výrobca musel v tomto cenovom segmente na niečom šetriť, v porovnaní s rúrou Electrolux EOD6C71X tomuto modelu zopár nadštandardných funkcií chýba. V kategórii s najlepším pomerom ceny a výkonu však Beko BIM 22300 X bude hľadať konkurenciu len ťažko.

Pozitíva

Elegantný nerezový vzhľad
Nízka cena a spotreba
3D pečenie

Negatíva

Absencia parného pečenia
Prepínače pôsobia lacnejším dojmom
Menej funkcií

Výkon: 2 500 W ● Energetická trieda: A ● Objem rúry: 71 l ● Čistenie: manuálne ● Ovládanie: displej s otočnými tlačidlami a časovačom ● Parná funkcia: nie ● Rozmery: 59,5 cm (výška) x 59,4 cm (šírka) x 56,7 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 33,2 kg

Náš TIP

AEG BPE556320M

Objem 71 litrov, výkon 3 500 W, gril, rozmrazovanie, rýchly predohrev, ventilátor, parný mechanizmus, teplotná sonda.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vhodným kandidátom pre náročných je elektrická rúra AEG BPE556320M. Kombinácia plnej výbavy a skvelých funkcií z nej robí voľbu takmer bez kompromisov.

Nerezovo-čierna konštrukcia s transparentnými sklenenými dvierkami a veľkým LCD displejom váži približne 36,5 kg a disponuje objemom 71 litrov. Predné dvierka sú pokryté vrstvou, ktorá zabezpečuje, že celá predná plocha je aj počas pečenia pri maximálnej teplote na dotyk chladná. Okraje dvierok sú obtiahnuté tlmiacou penou pre komfortnú manipuláciu. Praktickým detailom je aj použitie antireflexnej vrstvy na povrchu dvierok. Nechcené odtlačky prstov vás na lesklých predných dvierkach už viac nebudú iritovať. Manipulácia s plechmi je riešená teleskopickým výsuvným mechanizmom.

Hlavná výhrevná časť rúry patrí papierovo medzi špičku, má výkon 3 500 W. Pri takto vybavenej rúre vás určite neprekvapí prítomnosť grilu, rozmrazovania, rýchleho predohrevuventilátora, ale hlavne parného mechanizmu. Keďže spoločnosť AEG je súčasťou koncernu Electrolux, nájdeme tu prepožičanú technológiu SteamBake. Ohrev je intenzívny aj rovnomerne distribuovaný po celom priestore. Dokážete tak pripraviť chrumkavé, vláčne a prakticky dokonalé jedlo. To všetko pri nízkej spotrebe, ktorú potvrdzuje zaradenie do energetickej triedy A+.

Čo túto rúru odlišuje od lacnejších alternatív, ako napríklad Bosch HBG 6750S1, je prítomnosť teplotnej sondy. Za jej pomoci si viete už počas pečenia zistiť teplotu pripravovaného mäsa priamo z jeho stredu. Vyhnete sa tak nedopečenému jedlu.

Veľký dotykový LCD displej vás rýchlo a jednoducho prevedie základnými funkciami možnosťami nastavenia rúry. Okrem manuálneho nastavenia si môžete vybrať z 11 prednastavených režimov alebo kontrolovať aktuálny stav pečenia. Prítomný je tiež digitálny časovač a detská poistka.

Samočistenie je riešené pyroliticky. Podobne ako v prípade rúry Bosch HBG 6750S1, aj tu dochádza k čisteniu mechanizmom zahriatia interiéru rúry na vysokú teplotu.

Pozitíva

Parné pečenie
Pokročilá teplotná sonda
Špičková výbava

Negatíva

Vyššia cena

Výkon: 3 500 W ● Energetická trieda: A+ ● Objem rúry: 71 l ● Čistenie: pyrolitické ● Ovládanie: dotykový LCD displej a otočné prepínače ● Parná funkcia: áno ● Rozmery: 59,4 cm (výška) x 59,5 cm (šírka) x 56,7 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 36,5 kg

Víťaz testu

Electrolux EOD6C71X

Objem 72 litrov, výkon 3 480 W, možnosť pečenia s parou, integrovaný ventilátor, gril, možnosť piecť až na troch úrovniach naraz.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Za víťaza nášho porovnávacieho testu sme označili vstavanú rúru na pečenie Electrolux EOD6C71X. Boduje vo všetkých smeroch, prakticky bez akýchkoľvek výraznejších nedostatkov. Rúra patrí v súčasnosti medzi tie najpredávanejšie a vo svojej cenovej hladine do 500 eur výbavou medzi tie najvýhodnejšie.

S hmotnosťou niečo málo cez 33 kilogramov nepôsobí mohutne ani nemotorne. Ako je už pri moderných rúrach zvykom, vášmu oku na prvý pohľad určite ulahodí čierno-nerezový dizajn. Objem rúry činí 72 litrov, čo zaručí, že sa vôbec nebudete musieť strachovať o nedostatok priestoru pri pečení. K rúre dostanete aj chrómovaný rošt a šikovný plech na koláče, ktoré, samozrejme, esteticky a farebne dokonale ladia s dizajnom rúry.

Maximálnym výkonom 3 480 W bude hravo postarané o to, aby vaše jedlo bolo prepečené dôkladne a rýchlo. Spotrebič disponuje okrem výkonného výhrevného telesahorného a dolného ventilátora aj parnou a rozmrazovacou funkciou. Práve možnosť pečenia s parou dovolila výrobcovi Electrolux prísť s veľmi užitočnou funkciou SteamBake. Tá zabezpečuje, aby vaše jedlo počas prípravy bolo prepečené rovnomernePečenie parou zaistí aj dôkladné kysnutie cesta a pri mäse lepšie prepečenú kôrku do chrumkava. Pre ostatné druhy jedál vám poslúžia aj integrovaný ventilátorgril a tradičné teplovzdušné pečenie. Nezabudlo sa ani na možnosť piecť až na troch úrovniach naraz.

Ku kvalite samotného pečenia prispieva aj obsiahnutá teplotná sonda. Tá vám pomôže zistiť teplotu jedla nielen na jeho povrchu, ale aj priamo v strede. A tak sa vám už nestane, že naservírujete nedostatočne prepečené mäso. Sonda napomáha aj automatickým režimom, ktoré si viete navoliť prostredníctvom dotykového LED displeja. Okrem samozrejmej možnosti nastavovať si teplotu a časovač manuálne, sa môžete spoľahnúť aj na automatiku, kedy samotná rúra navrhuje ideálnu teplotu na základe vami zvolenej funkcie pečenia. Okrem praktických funkcií, ako automatické vypnutie či odčítanie času, tu nájdete aj detský bezpečnostný zámok.

Údržba rúry je takmer stopercentne automatizovaná a pre vás teda bezstarostná. Okrem teplovzdornej úchytky a samotného skla na dvierkach, je postarané o vnútornú čistotu prostredníctvom katalytického systému. Ten pri pečení interiér zbaví nečistôt automaticky, keď dosiahne teplotu 250 stupňov.

Kúpou multifunkčnej elektrickej rúry Electrolux EOD6C71X svoju kuchyňu vybavíte skvelým pomocníkom. Jedinú citeľnú výčitku možno smerovať voči mierne hlučnému ventilátoru.

Pozitíva

Krásne nerezové spracovanie
Parné pečenie
Teplotná sonda

Negatíva

Vyššia hlučnosť ventilátora

Výkon: 3 480 W ● Energetická trieda: A+ ● Objem rúry: 72 l ● Čistenie: katalytické (samočistenie) ● Ovládanie: dotykový LED displej ● Parná funkcia: áno ● Rozmery: 59,4 cm (výška) x 59,6 cm (šírka) x 56,9 cm (hĺbka) ● Hmotnosť: 33,1 kg

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Bosch HBA534ES0

od 283,00 €
Príjemne minimalistický design tejto elegantnej vstavanej elektrickej rúry z nehrdzavejúcej ocele vašu kuchyňu nepochybne osvieži. Spotrebič...

Electrolux EOD6C71X

od 434,90 €
Vstavaná rúra na prvý pohľad upúta moderným a elegantným designom, vďaka ktorému výborne doplní každú kuchyňu. Vzhľad však nie je to jediné, čím...

Bosch HBG635BB1

od 519,00 €
Vstavaná teplovzdušná rúra bude právom kráľovnou vašej kuchyne. Kým jej elegantný nerezový dizajn pohodlne zapadne do každého interiéru, jej...

WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB

od 313,00 €
Vestavná horkovzdušná trouba v energetické třídě A+ v černém provedení při pečení využívá moderní technologii 6. smysl , která pomocí...

Electrolux EOF3H40X

od 191,36 €
Uvažujete o novej rúre na pečenie? V takom prípade si nenechajte ujsť vstavaný model z dielne spoločnosti Electrolux. Predstavuje dokonalú...

Bosch HBG 6750S1

od 626,34 €
Zháňate novú vstavanú rúru? Tento model by nemal uniknúť vašej pozornosti. Snúbi totiž moderné funkcie, dostatočný objem a elegantný dizajn, vďaka...

Bosch HBG5370B0

od 312,31 €
vstavaná rúra • energetická trieda A • Auto Pilot 10 • 7 druhov ohrevu • elektronická regulácia teploty 50 °C až 275 °C • LCD displej • objem 71...

Beko BIM 22300 X

od 171,00 €
Šikovná vstavaná rúra sa bude vynímať vo vašej kuchyni. O jednoduché ovládanie sa postarajú dva otočné spínače a madlo na dvierkach z...

WHIRLPOOL AKZM 8480 NB

od 394,00 €
vstavaná rúra • energetická trieda A+ • objem 73 l • pečenie v 3 úrovniach • rýchle zahriatie • displej s dotykovým ovládaním • pyrolýza • dizajn...

Klarstein Masterchef 45

od 109,99 €
Mini rúra Klarstein Masterchef 45 je priestorovo úsporným rozšírením do všetkých maličkých kuchýň a mini domácností. Pizza, koláč alebo pečené...

Beko BIE 24301 B

od 190,00 €
Booster Zahreje rúru behom chvíľky Funkcia Booster aktivovaná na začiatku pečenia pomôže nahriať rúru na požadovanú teplotu rýchlejšie a...

Bosch HBG 635NS1

od 529,00 €
Vďaka štvorrozmernému horúcemu vzduchu sa teplo rovnomerne rozloží na všetkých úrovniach rúry. Bez ohľadu na to, kam v rúre umiestnite...

Ďalšie články z kategórie Veľké spotrebiče

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Jozefa 07.Jun.2021

Kamaráti si kúpili Beko BIM 22300 X, tak ma zaujala, že už ju mám doma :) má kvalitné spracovanie, je tichá (keď sú zapnuté ventilátory), multifunkčná, ovládanie je jednoduché a čo je dôležité, dpdáva sa s dvomi plechmi, čo sa často nevidí.

Odpovedať

Eva T. 17.Jun.2021

Po kúpe rúry Electrolux EOD6C71X mám pokrmy vždy dokonale prepečené. Možnosť pečenia s parnou funkciou je plusom a takéto pečenie sa nedá porovnať s obyčajným pečením. Rúra má pekný dizajn, je rýchlo vyhriata, môžete si nastaviť viacero úrovní pečenia a je samočistiaca. Za mínusy považujem hlučnejší ventilátor a tiež to, že spotrebič automaticky neukazuje čas pečenia, dá sa len nastaviť odratávanie času pečenia. Inak rúra splnila všetky moje očakávania a dokonalé prepečenie si neviem vynachváliť.

Odpovedať

Milka M. 18.Jun.2021

Stará rúra už nepiekla rovnomerne a mala veľmi hlučné ventilátory, preto sme s manželom hľadali niečo nové a za prijateľnú cenu. Napokon sme po porade s predajcom kúpili Beko BIM 22300 X. Rúra má kvalitné spracovanie a veľký priestor, kde sa bez problémov zmestia aj veľké plechy. Funkčne nám rúra vyhovuje, chod je tichý, pozor si treba dávať len pri otváraní dvierok. Uniká odtiaľ totižto para, čo môže byť občas nepríjemné. Elegantné vyhotovenie a jednoduchá obsluha robia z tejto rúry praktického pomocníka v kuchyni. Za tú cenu je to skvelý produkt, ktorý odporúčam kúpiť.

Odpovedať

Veronika 18.Jun.2021

Inú rúru než je Bosch by som nechcela. S touto značkou mám dlhoročné skúsenosti a zatiaľ všetko funguje spoľahlivo. Predchádzajúci produkt Bosch mi slúžil necelých 20 rokov, tak verím, že aj rúra vydrží veľmi dlho. Výborne pečie, vnútrajšok je priestranný a v prípade potreby je možné vybrať vnútorné sklo dvierok. Páči sa mi, že sa dá nastaviť teplota vyššia než 250 stupňov, pretože mnohé konkurenčné modely takúto možnosť nemajú. Za zmienku stojí aj možnosť odkladu začiatku prípravy jedla, čiže akýsi odložený štart. Je to kvalitný produkt za rozumné peniaze.

Odpovedať

Ivetka 18.Jun.2021

S rúrou Gorenje BO758A23BG môžete pripravovať viacero jedál naraz. Jednoducho vložíte viaceré plechy a pečiete bez toho, že by sa navzájom ovplyvňovali chute. Je to skvelé, ak potrebujete pripraviť väčšie množstvo jedla, napríklad na oslavu. Rúra pečie rovnomerne, má samočistenie pomocou pary a množstvo programov. Dizajnovo vyzerá tiež veľmi krásne. Celkovo je k dispozícii 15 programov, z ktorých si každý vyberie ten správny. Rúru môžem len odporučiť.

Odpovedať

Kamila 18.Jun.2021

Ja odporúčam rúru AEG BPE556320M, ktorá disponuje parným pečením aj samočistením. Sklo má viac vrstiev, čo je zárukou kvality už na prvý pohľad. Rúra pečie kvalitne a rýchlo sa zahreje na požadovanú teplotu. Je super, že počas pečenia teplo neuniká cez dvierka do okolia. Vyzdvihujem aj jednoduché ovládanie, pekný dizajn a podrobný návod na použitie, v ktorom sú uvedené konkrétne časy na prípravu pokrmov. Výrobok stopercentne odporúčam.

Odpovedať

Alžbeta 18.Jun.2021

Nedávno sme si kúpili vstavanú multifunkčnú rúru Bosch HBG 6750S1. Zatiaľ sme odskúšali piecť len zopár vecí - napríklad kváskový chlieb, bábovku, jednoduchý koláčik, mäsko či zeleninu. Rúra pečie skvele, rýchlo sa predhreje a nemá problém s ničím. Dokonale upečené je mäso, zelenina, pečivo aj cukrovinky. Bonusom je prehľadný ovládací panel, jednoduché ovládanie, množstvo funkcií, displej so zobrazením aktuálnej činnosti a stave spotrebiča. Odradiť môže len vyššia obstarávacia cena, no myslím si, že je primeraná k funkciám.

Odpovedať

Daniela Z. 02.Jul.2021

Chcela som veľkú a priestrannú rúru a toto spĺňala Electrolux EOF3H40X. Rúra má osem programov pečenia a výborné vybavenie. Pečenie s ňou je naozaj radosť. :-) Páči sa mi, že pečie rovnomerne a má dokonca funkciu sušenia ovocia. Maličké mínus si vyslúži hlučnosť, ktorú spôsobuje vetrák chladiaci dvierka počas pečenia, ale nie je to nič strašné. Vzhľadom k cene ide o veľmi kvalitnú rúru, pri ktorej si môžem zvoliť aj jedine spodný ohrev, čo nemajú všetky rúry. Plus si vyslúžia aj rozmerné a hlboké plechy či možnosť odstránenia bočných líšt, aby bolo čistenie rúry ľahšie. Rúra sa jednoducho obsluhuje a robí to, čo má, takže super.

Odpovedať

Erika 15.Jul.2021

Mám vstavanú rúru Bosch HBA534ES0, na ktorej ma zaujal elegantný dizajn a vyhotovenie z nehrdzavejúcej ocele. Rúra ponúka funkcie, ktoré potrebujem, preto som s ňou spokojná. Bosch som mala aj predtým a vydržala mi viac než desiatku rokov bez toho, aby sa niečo pokazilo. Rúra pečie skvele a rovnomerne, je priestranná a páči sa mi špeciálna úprava na zadnej stene, pretože na nej nie je vidno žiadne nečistoty po pečení, čo je super, lebo údržba sa tým zjednodušuje. Plus dávam za to, že sa dá vybrať vnútorné sklo dvierok. Myslím si, že cena je optimálna vzhľadom ku kvalite.

Odpovedať

Nina V. 04.Aug.2021

Používam vstavanú rúru Siemens HB 675G0S1, ktorá má moderný dizajn a rôzne automatické programy pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Vyzdvihujem samočistenie aj kvalitné studené dvierka so zámkom, ktoré zabraňujú tomu, aby sa dieťa zranilo / popálilo. Rúra sa jednoducho ovláda, zahrievanie je rýchle a pečie naozaj krásne a rovnomerne. Je tu tiež funkcia grilovania, ktorú občas využívam a aj v tomto smere si počína viac než dobre. Termostat je presný a navyše sa veľmi ľahko čistí. Nakoľko som s rúrou spokojná, premýšľam, že rovnaký model kúpim aj mojim rodičom. Bez problémov sa dajú dokúpiť aj plechy. Myslím, že kúpu neoľutuje nikto, kto si potrpí na kvalitné a pekne vyzerajúce produkty. :-)

Odpovedať

Elenka 24.Sep.2021

Zvolila som rúru Gorenje, pretože som o nej čítala, že rovnomerne pečie. To sa mi po kúpe aj potvrdilo. Oceňujem množstvo funkcií aj prehľadný návod. Rúra je za prijateľnú cenu, som spokojná.

Odpovedať

Mariena 22.Oct.2021

Výhodou rúry Whirlpool AKZ9 6230 NB je smaočistiaci program, nízka cena a priestrannosť. Som rada, že namiesto plynu som vsadila na elektrickú rúru, ktorá je z môjho pohľadu ekologickejšia. Táto rúra je výkonná a pečie sa mi v nej veľmi dobre, len škoda, že ovládanie je spočiatku trocha neprehľadné, no po čase som si už zvykla a všetko je v poriadku.

Odpovedať

Magda 24.Nov.2021

Na rúre Whirlpool AKP 459IX sa mi páči možnosť pečenia vo viacerých úrovniach a tiež to, že rúra sa rýchlo nahreje na požadovanú teplotu. Pečie naozaj výborne a rovnomerne. Je kvalitne spracovaná a má solídny dizajn, som s ňou veľmi spokojná. Manipulácia je jednoduchá a cena priaznivá. Mínusom je povrch rúry, pretože na ňom vidno otlačky prstov, a tak musím rúru neustále utierať, aby vyzerala pekne.

Odpovedať

Tatiana 06.Dec.2021

Malá, no šikovná rúra na pečenie je Klarstein Masterchef 45. Má pekný vzhľad a dostatočnú funkčnosť. Zatiaľ som ju použila iba zopárkrát, no splnila moje očakávania. Navyše bola za výhodnú cenu. Pre jednu osobu do garsónky je to skvelá voľba.

Odpovedať

Hanulka 17.Jan.2022

Vstavaná rúra Bosch HBG 635NS1 má prehľadné ovládanie a manipulácia je tiež jednoduchá cez vydarený ovládací panel, horšie sa mi však manipuluje s otočným voličom. Rúra je tichá, rýchlosť ohrevu veľmi dobrá a plusom je aj pomalé zatváranie dvierok, rôzne programy či odložený štart. Za mínusy považujem, že nemá vnútorný teplomer a že sa mi sem nezmestia plechy, ktoré som mala už predtým nakúpené.

Odpovedať

Karolína 18.Jan.2022

Rúra na pečenie Klarstein Victoria vyzerá krásne a bola pomerne lacná, aj preto sme si ju vybrali. Nažive je ešte krajšia než na obrázku, avšak ešte sme ju nestihli vyskúšať a čakáme na montáž. S výrobkami Klarstein máme zatiaľ len dobré skúsenosti, tak verím, že to bude rovnaké aj v tomto prípade. Vpredu je pekný displej a ovládanie vyzerá byť jednoduché, už sa teším, keď začnem rúru používať a upečiem v nej nejaké dobroty. :-)

Odpovedať

Uršuľa 09.Feb.2022

Rúra Bosch HBA534ES0 ma zaujala svojou eleganciou. Už prvý dojem z výrobku bol skvelý, je spracovaná na úrovni. Pečie sa v nej naozaj super, no zatiaľ ju používam krátko, takže životnosť preverí až čas. Plusom je spomínané samočistenie, výsuv aj 3D ohrev.

Odpovedať

Milka 24.Feb.2022

Rúra Beko BIE 24301 B má rýchle nahrievanie, takže za mňa je to super vecička. Upozorňujem, že je bez zástrčky, respektíve bez vstupu do zástrčky. Pomer ceny a kvality bol dobrý, som spokojná. Páči sa mi aj tichý chod, veľký objem, časovač či turbo predohrev.

Odpovedať

Iva 13.Jun.2022

Spolu s manželom sme vybrali rúru Beko BIM 22300 X, ale piekla som v nej zatiaľ iba raz. Všetko bolo v poriadku. Páči sa mi, že súčasťou dodávky boli dva plechy a že je tu veľký výber programov a možností nastavenia. Plusom je aj pekný a prehľadný digitálny displej. Za tú cenu je to výborná kúpa. Pečenie je rovnomerné.

Odpovedať