Americké chladničky

Najlepšie americké chladničky 2024 + recenzie

Vždy dokonalo vychladené potraviny, kocky ľadu namrazené za každých okolností či dokonca domáci minibar. O všetko toto a ešte omnoho viac sa vo vašej domácnosti postará štýlová americká chladnička. Prečo si ju kúpiť a ktorá je tá najlepšia? Odpovede nielen na tieto otázky nájdete v našom porovnávacom teste. Jeho víťazom sa stala elegantná americká chladnička Samsung RS67A8811B1, avšak v čítaní nezabudnite pokračovať rozhodne ďalej. Predstavíme si viacero TOP amerických chladničiek do domácnosti a povieme si aj o tom, ako sa pri ich výbere nepopáliť.

Publikované: 13.08.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Akú chladničku kúpiť?

Správna americká chladnička by nemala mať len poriadny výkon, ale aj elegantný vzhľad. V širokej ponuke sa však môžete ľahko stratiť. Aj preto sme pre vás pripravili porovnanie najlepších amerických chladničiek dostupných na slovenskom trhu. Tešiť sa môžete na podrobné hodnotenia založené na podstatných technických parametroch doplnených o nemenej dôležité dlhodobé používateľské skúsenosti. To všetko vzájomne zladené tak, aby sme spoločne objavili tie najlepšie americké chladničky.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RS67A8811B1 5* Zobraziť produkt
Hisense RS650N4AF2 5* Zobraziť produkt
Samsung RS66A8101B1 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Samsung RS67A8811B1

Samsung RS67A8811B1

Dvojdverový model s objemom chladiacej časti až 409 litrov, výrobníkom ľadu, vysokým mraz. výkonom a beznámrazovou technológiou.

Zobraziť viac info

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stala chladnička juhokórejského výrobcu Samsung nesúca označenie Samsung RS67A8811B1. Toto elegantné zariadenie dostupné v štýlovej matnej čiernej farbe v sebe kombinuje chladničku s objemom 409 litrov s 225-litrovou mrazničkou, vďaka čomu ponúka dostatok miesta na krátkodobé aj dlhodobé uskladnenie potravín. Poteší vás aj Slim výrobník ľadu spolu s dávkovačom vody, ktorý je integrovaný priamo v ľavom krídle dverí. Vďaka tomu si môžete vychutnať svoje obľúbené chladené nápoje bez toho, aby ste sa museli trápiť unikajúcim chladom pri neustálom otváraní a zatváraní. 

Cenový trhák
Gorenje NRS8182KX

Gorenje NRS8182KX

Dvojdverový model s objemom chladiacej časti 266 litrov a mraziacej časti 175 litrov, hlučnosť 42 dB, energetická trieda E.

Zobraziť viac info

Omnoho lacnejšou, no nemenej zaujímavou voľbou môže byť aj voľne stojaca kombinovaná americká chladnička Gorenje NRS8182KX. Jej objem je síce o niečo menší, stále však ponúka 266 litrov v chladiacej a 175 litrov priestoru v mraziacej časti. Výrobník ľadu či dávkovač vody v tomto prípade absentuje, výrobca ho však vynahrádza policou na fľaše, ktoré si tak môžete bez problémov vychladiť v útrobách chladničky.

Náš TIP
LG GMX844MCKV

LG GMX844MCKV

Dvojdverový model s objemom chladiacej časti až 288 litrov a objemom mraziacej časti 220 litrov, beznámrazovou technológiou, výrobníkom ľadu, smart funkciami.

Zobraziť viac info

Americká chladnička LG disponuje 288 l chladiacej časti a 22 l mraziacej časti. Nechýba beznámrazová technológia, výrobník ľadu a smart funkcie. Vďaka technológii InstaView Door-in-Door™ môžete do chladničky nahliadnuť jednoduchým poklepaním.

Obsah článku:

Hodnotené parametre 

Náš porovnávací test, už tradične, nevychádza zo subjektívnych osobných preferencií, ale zohľadňuje podstatné parametre a technické špecifikácie doplnené o podrobné dlhodobé skúsenosti používateľov s danými produktmi. Informácie sme získavali vlastným poznávaním na viacerých relevantných zdrojoch. Vďaka tomu si môže urobiť spotrebiteľ komplexný obraz nielen o konkrétnom modeli chladničky, ale o celej ponuke zariadení na slovenskom trhu.

Objem
Počet okruhov
Hlučnosť a spotreba energie
Veľkosť a typ prevedenia
Doplnkové funkcie

Naša práca spočívala nielen vo výbere tých najlepších amerických chladničiek, ale aj v ich podrobnej analýze a prieskumu konkurenčnej ponuky. To všetko preto, aby sme spoločne dokázali na jednom mieste zoskupiť tie najlepšie produkty z kategórie dvoj- a viacdverových chladničiek. Pri výbere sme vychádzali z odborných zahraničných zdrojov doplnených o produktové katalógy výrobcov. Neprehliadli sme ani údaje porovnávacieho portálu Heureka.sk či slovenských predajcov Mall.sk, Alza.sk, Hej.sk, Datart a NAY Elektro.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie amerických chladničiek 

Naše obsiahle porovnanie je tak založené na nestrannosti a nezaujatosti. Vďaka tomu si dokážeme odpovedať nielen na otázku, ako vybrať americkú chladničku, ale aj dať odpoveď na to, ktorá americká chladnička je najlepšia. Na základe našich podrobných recenzií najzaujímavejších amerických chladničiek sa to práve teraz dozviete aj vy.

Víťaz testu

Samsung RS67A8811B1

Dvojdverový model s objemom chladiacej časti až 409 litrov, výrobníkom ľadu, vysokým mraz. výkonom a beznámrazovou technológiou.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stala americká chladnička Samsung RS67A8811B1 doslova nabitá zaujímavými technológiami. Jej prevedenie je štandardné dvojdverové, pričom hlavná chladiaca časť v sebe ukrýva 409 litrov a sekundárna mraziaca časť 225 litrov priestoru. Z dlhodobého hľadiska vás poteší príjemná konštantná hlučnosť zariadenia, ktorá nepresiahne úroveň 36 dB. Zaujímavé parametre si však vybrali svoju daň v podobe energetickej triedy E, čo chladničke rozhodne nesvedčí. Na druhej strane sľubuje výrobca technológiu SpaceMax™, ktorá nielen maximalizuje úložný priestor, ale vďaka špeciálnej uretánovej izolácii sa stará aj o energetickú účinnosť. Z tohto pohľadu je na tom podobne aj model LG GMX844MCKV, ten však ponúka ešte o niekoľko funkcií naviac.

Nemenej zaujímavou je aj funkcia Smart Conversion™, pomocou ktorej si môže používateľ sám určiť, ktorú časť zariadenia využije na aký účel. Ak si potrebujete uskladniť viac potravín pred oslavou, jednoducho konvertujte mrazničku na chladničku a užívajte si plných 634 litrov chladenia. Poteší vás aj možnosť vypnutia časti chladničky v prípade, že toho práve neskladujete veľa. Vďaka tomu môžete výrazne znížiť svoj účet za elektrinu. Zaujímavou možnosťou môže byť rýchle schladenie či zmrazenie potravín, vďaka ktorému dostanete svoje pokrmy na požadovanú teplotu za krátky čas a predídete tak ich roztopeniu či skazeniu. Samozrejmosťou je aj prítomný výrobník ľadu (Indoor Ice Maker), v tomto prípade ho výrobca integroval priamo do dverí. Vďaka tomu nezaberá priestor na odkladacích policiach. Vďaka plastovému krytu si navyše môžete vždy jednoducho skontrolovať, koľko ľadových kociek vám ešte v zásobníku ostáva. 

Pozitíva

Veľa priestoru
Zaujímavé funkcie
Nízka hlučnosť

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Energetická trieda

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 2 ● Objem: 634 l (409+225 l)● Hlučnosť: 36 dB ● Energetická trieda: E

Cenový trhák

Gorenje NRS8182KX

Dvojdverový model s objemom chladiacej časti 266 litrov a mraziacej časti 175 litrov, hlučnosť 42 dB, energetická trieda E.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Americká chladnička Gorenje NRS8182KX sa radí k objemovo menším. Má štandardné dvojdverové prevedenie, naľavo sa nachádza mraziaca časť s objemom 175 l a napravo chladiaca časť s objemom 266 l. Chladnička je oproti konkurencii o niečo hlučnejšia, avšak 42 dB nie je stále neznesiteľne veľa. Energeticka trieda E sa podpísala na ročnej spotrebe 289 kWh. Žiaľ, pri amerických chladničkách ide skôr o štandard.

Samozrejmosťou je No Frost funkcia, samorozmrazovanie aj super mrazenie, avšak super chladenie chýba. Za 24 hodín zmrazí 10 kg potravín. Systém MultiFlow 360° sa stará o konštantnú teplotu vo všetkých častiach spotrebiča. Vďaka rovnomernej cirkulácii vzduchu môžete potraviny bez obáv skladovať na ktorejkoľvek poličke. Interiér XtraSpace ponúka priestor na skladovanie veľkého množstva potravín. V chladničke nájdete 4 sklenené police, 2 CrispZone zásuvky, 3 police vo dverách a stojan na vajíčka. V mrazničke sa nachádzajú 4 sklenené police, 2 mraziace zásuvky a 4 police vo dverách.

Výbavou tento model veľmi nepoteší. Nenájdete v ňom držiak na fľaše, výrobník ľadu a prítomná nie je ani antibakteriálna ochrana. Chýbal nám i varovný signál, ktorý by upozornil na zle zatvorenú chladničku. Plusom je Prázdninový režim, s ktorým ušetríte na energiách počas dovolenky. V prípade výpadku elektrickej energie sľubuje výrobca 10-hodinovú účinnosť chladenia.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Systém MultiFlow 360°
Objem chladiacej a mraziacej časti

Negatíva

Malý rozptyl teplôt (16 až 22 v mrazničke, 2 až 6 v chladničke)
Málo políc a ich slabá variabilita
Chýba super chladenie

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 2 ● Objem: 441 l (266 + 175 l)● Hlučnosť: 42 dB ● Energetická trieda: E

Náš TIP

LG GMX844MCKV

Dvojdverový model s objemom chladiacej časti až 288 litrov a objemom mraziacej časti 220 litrov, beznámrazovou technológiou, výrobníkom ľadu, smart funkciami.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V každom segmente by sa mal nájsť produkt, ktorý bude myslieť na tých najnáročnejších spotrebiteľov. Spoločnosť LG si to plne uvedomuje, preto prišla na trh s americkou chladničkou LG GMX844MCKV InstaView. Tá v sebe ukrýva to najlepšie, čo môžete v ponuke momentálne nájsť. Samozrejmosťou je beznámrazová technológia Total NoFrost či prúdenie chladného vzduchu Multi Air Flow. Systém Pure N Flow vás zasa zbaví nepríjemného vlhkého a ťažkého vzduchu či zápachu vo vnútri chladničky. Zaujímavosťou je prítomnosť WiFi pripojenia. To sľubuje pohodlné ovládanie chladničky pomocou vášho smartfóna, pričom všetko vám ešte zjednoduší aplikácia Smart ThinQ svojimi analýzami, diagnostikou a radami na správne používanie chladničky. 

Netradičnou, no o to zaujímavejšou je technológia InstaView Door-in-Door™. Vďaka nej môžete jednoduchým poklepaním zistiť, čo sa vám ešte v chladničke zvýšilo. Americká chladnička LG GMX844MCKV InstaView sa nenechá zahanbiť ani z hľadiska úložného priestoru. Jej celkový objem 508 litrov sa môže síce zdať na prvý pohľad ako nedostatočný, viacero vylepšení v podobe dvojitej sklopnej police či systému na ľad SpacePlus zabudovaného priamo do dverí vám na ukladanie potravín vznikne napokon priestor s objemom 288 litrov v chladiacej 220 litrov v mraziacej časti. Daňou za moderné technológie je však energetická trieda F. Tá spotrebuje ročne 393 kWh energie. O čosi menej to bude v prípade víťaza porovnávacieho testu, chladničky Samsung RS67A8811B1.

Pozitíva

Elegantné telo
Moderné technológie
WiFi pripojenie

Negatíva

Vyššia cena
Energetická trieda

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 4 ● Objem: 508 l (288+220 l)● Hlučnosť: 40 dB ● Energetická trieda: F

Lacná kvalita

Gorenje NRS9182VB

Dvojdverový model  s objemom chladiacej časti až 371 litrov a objemom mraziacej časti 191 litrov, výborným mraz. výkonom, beznámrazovou technológiou a dávkovačom vody.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte dizajnovú no zároveň poriadne výkonnú americkú chladničku, objavíte ju v modeli Gorenje NRS9182VB. Práve elegantné tmavé telo v matnom prevedení skrýva za svojitými krídlovými dverami všetko to, čo by ste od výkonnej chladničky očakávali. Celkový objem 562 litrov je tu rozdelený na 371-litrovú chladničku v pravej časti a mrazničku s objemom 191 litrov v ľavej časti. Výrobca pritom sľubuje v oboch prípadoch zachovanie konštantnej teploty pri výpadku elektrickej energie, a to po dobu 8 hodín. Miernou nevýhodou oproti konkurencii môže byť o čosi vyššia hlučnosť na úrovni 42 dB, no v bežných domácich podmienkach si rozdiel pravdepodobne ani neuvedomíte.

Naopak, poteší vás, že mraziaca časť dokáže v priebehu 24 hodín hlboko zamraziť až 13 kilogramov potravín, pričom funkcia Total NoFrost sa postará o to, že manuálne odmrazovanie sa pre vás stane len spomienkou na minulosť. Nechýba ani zvukový alarm, ktorý vás upozorní na to, že dvere chladiacej či mraziacej časti sa nezavreli úplne. Pomáha tým nielen udržať chlad v chladničke, ale šetrí aj komponenty, ktorým stačí vyvinúť menšiu energiu pri svojej práci. Lámať hlavu si nemusíte ani tým, ako k chladničke dostanete prívod vody. Gorenje NRS9182VB síce jej dávkovačom disponuje, ale doplnenie bude prebiehať mechanicky vtedy, keď si zmyslíte. Výhodou sa stane najmä dostupná cenovka.

Pozitíva

Elegantný dizajn
Zaujímavé funkcie

Negatíva

Chýba prívod vody

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 2 ● Objem: 562 l (371+191 l)● Hlučnosť: 42 dB ● Energetická trieda: E

Samsung RS66A8101B1

Dvojdverová chladnička s objemom chladiacej časti 409 litrov a objemom mraziacej časti 243 litrov, vysokým mraz. výkonom, hlučnosťou 38 dB.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Samsung RS66A8101B1 zaujme na prvý pohľad luxusným prevedením. Čierna voľne stojaca americká chladnička je vhodná do všetkých klimatických tried (SN, N, ST, T). Aj v tomto prípade ide o spotrebič z energetickej triedy E, ktorého ročná spotreba energie je 359 kWh. Hladina hluku sa pohybuje okolo 38 dB. Najvýraznejším plusom tohto modelu je dvojitý chladiaci systém Twin Cooling Plus. Nezávislé chladenie sa postará o optimálnu teplotu a vlhkosť ako v chladiacej, tak i v mraziacej časti. V každej komore sa nachádzajú 2 nezávislé chladiče. Vďaka technológii SpaceMax je maximalizovaný úložný priestor, špeciálna uretánová izolácia sa stará o zachovanie energetickej účinnosti. V prípade potreby je možné prostredníctvom technológie Twin Cooling prekonvertovať mrazničku na chladničku. Nezávisle na sebe môžete každú z týchto častí vypnúť.

V chladničke nájdete 4 sklenené police, 2 zásuvky na ovocie a zeleninu a 5 odkladacích priestorov vo dverách, rovnaký počet odkladacích priestorov sa náchadza aj v mrazničke. Funkcia Power Cool sa stará o rýchle zmrazovanie a ochladzovanie čerstvých potravín. Zaujímavým detailom je ovládanie náchadzajúse sa vnútri chladničky, kde si môžete nastaviť teplotu v mrazničku a chladničke. Výrobník ľadu musíte oželieť, v tomto modeli sa nenachádza.

Kapacita chladenia 12 kg/24 hod. a 10-hodinové udržiavanie teploty v prípade výpadku prúdu sú uspokojivé čísla. O rovnomerné prúdenie vzduchu sa stará funkcia Multi Flow. S technológiou True No Frost sa nemusíte báť námrazy v spotrebiči. Nechýba detská poistka, teplotný alarm ani prázdninový režim.

Pozitíva

Akumulačná doba 7-10 hod.
Nezávislé chladenie Twin Cooling Plus
Technológia SpaceMax

Negatíva

Chýba výrobník ľadu aj držiak na fľaše
Energetická trieda

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 2 ● Objem: 652 l (409 + 243 l)● Hlučnosť: 38 dB ● Energetická trieda: E

Ďalšie zaujímavé produkty

Vybrať si z hlavnej ponuky môže byť niekedy ťažké. Ak je to aj váš prípad, nezúfajte. Prinášame vám tipy na 5 alternatívnych amerických chladničiek. Tie si síce miesto medzi našimi podrobnými recenziami nevybojovali, stále však ide o mimoriadne zaujímavé produkty, ktoré majú v kategórii amerických chladničiek rozhodne čo povedať. Ktoré to teda sú?  

Zaujímavou voľbou sa pre vás môže stať americká chladnička Concept LA8783bc. Tá skĺbi 340 litrov priestoru v chladiacej časti so 168 litrami určenými na mrazenie. V konečnom dôsledku tak používateľ získa slušných 508 litrov. To všetko v energetickej triede F a pri spotrebe 359 kWh ročne. Zaobísť sa v tomto prípade budete musieť bez výrobníku ľadu, dávkovača vody či nápojového automatu priamo v dverách. Poteší prítomný systém Metal Cooling. Ten využíva (v porovnaní s konkurenčnými plastovými verziami) zadnú kovovú stenu. Vďaka tomu je rozloženie chladu aj jeho udržanie v chladničke omnoho efektívnejšie. 

Elegantná chladnička za dostupnú cenu. Aj takto stručne by sa dal opísať model Whirlpool WQ9 B2L. Za povšimnutie stojí všetko, čo elegantné 4-dverové telo ukrýva. Najhlavnejšou časťou sa pre vás stane chladiaca s objemom 388 litrov, ktorú dopĺňa 206-litrová mraznička. Energetická trieda E sľubuje pomerne nízku spotrebu. Aj v tomto prípade platí, že výrobník ľadu, dávkovač vody a nápojový automat implementované v tele zariadenia ostanú len nesplneným prianím. Miernu nevýhodu sa pokúsi doladiť technológia Fast Freeze, ktorá sa postará o rýchle zmrazenie potravín. 

Netradičná usporiadaním, tradičná technológiami. Americká chladnička Haier HB17FPAAA vás už na prvý pohľad prekvapí svojím netradičným prevedením. Dvojdverové telo totiž v tomto prípade dopĺňajú hneď dve zásuvky známe z klasických, jednodverových chladničiek. Používateľ sa vďaka tomu môže spoľahnúť na obrovský 306-litrový priestor v chladiacej časti. Iste, mraznička v tomto priestore trpí a zaberá zvyšných 140 litrov z celkového objemu 446 litrov. Chýba výrobník ľadu aj dávkovač vody. Trieda hlučnosti dosahuje úroveň C, energetická trieda spadá do kategórie E

Štvrtou alternatívnou chladničkou je americký model Gorenje NRS918EMX, ktorý sa svojou cenovkou približuje ku klasickým jednodverovým variantom. Počítať budete musieť aj s absenciou viacerých funkcií. Tie výrobca skresal skutočne na tie najpodstatnejšie, akými sú systém brániaci zamrazeniu tela NoFrost či technológia FastFreeze sústrediaca sa na rýchle zmrazenie potravín. Celkový objem sa zastavil na objeme 519 litrov, pričom 334 litrov výrobca vyčlenil pre chladiacu časť a zvyšných 185 litrov poskytol mrazničke. Energetická trieda nepoteší ani v tomto prípade, opäť spadá do kategórie E.

Ponuku predstavených produktov uzatvára americká chladnička Hisense RS650N4AC2. Tá sa ako jediná z pätice alternatívnych modelov môže pýšiť výrobníkom ľadu zabudovaným priamo vo dverách. Ešte väčšou výhodou bude obrovský objem ako chladiacej, tak aj mraziacej časti. Celkových 499 litrov je tu rozdelených v pomere 334 na chladenie a 165 na mrazenie. Doba skladovania pri výpadku je 12 hodín, hlučnosť sa dostáva na hodnotu 43 dB. Opäť musel prísť kompromis v podobe horšej energetickej triedy – tentoraz sme sa dostali ešte o úroveň nižšie, do kategórie E.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Kúpu americkej chladničky si treba vždy vopred dobre premyslieť. Dohliadnuť je potrebné na viacero parametrov, pričom jedným z najdôležitejších by mala byť spokojnosť medzi spotrebiteľmi. Aj preto sme do nášho porovnania zaradili rebríček najpredávanejších amerických chladničiek podľa portálu Heureka.sk. Obávať sa nemusíte ani jeho neaktuálnosti, rebríček budeme pravidelne kontrolovať a dopĺňať, a to tak, aby ponúkal vždy tie najpredávanejšie americké chladničky na slovenskom trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RS68A884CB1 5* Zobraziť produkt
LG GMX844MCKV 5* Zobraziť produkt
Gorenje NRS9182VXB1 5* Zobraziť produkt
Samsung RS66A8100SL 5* Zobraziť produkt
Samsung RS67A8811S9 5* Zobraziť produkt

Plánujete kúpu novej americkej chladničky, ale nie ste si istí, ako na to? Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým sa v širokej ponuke určite nestratíte. Náš návod bude vychádzať z podstatných technických parametrov, ktoré si postupne rozmeníme na drobné. Pridáme k ním aj skúsenosti s konkrétnymi výrobcami, aby ste vedeli, čo môžete od ich produktov očakávať. Tak teda – ako vybrať americkú chladničku?

Ako vybrať americkú chladničku

 • Čo je to americká chladnička?
 • Objem
 • Akumulačný čas
 • Spotreba energie
 • Umiestnenie v priestore
 • Mraziaci výkon
 • Hlučnosť
 • Klimatická trieda
 • Doplnkové funkcie
 • Cena a renomovaní výrobcovia

Čo je americká chladnička? 

Rozdielov medzi americkou a štandardnou chladničkou je hneď niekoľko. Ten najväčší spočíva v konštrukčnom riešení. Zo svojich domácností ste zrejme zvyknutí na chladničku v usporiadaní, keď je väčšia chladiaca časť umiestnená nad tou menšou mraziacou. To však v prípade amerických chladničiek neplatí. Obe časti sú spravidla uložené vedľa seba, pričom ich veľkosť je približne rovnaká. Štandardnom je dvojdverová verzia chladničky, čoraz častejšie sa na trhu objavuje aj praktickejší štvordverový variant. Vo výnimočných prípadoch sa môžete stretnúť aj s usporiadaním, pri ktorom je mraziaca časť tvorená výsuvnými zásuvkami. 

Rozdiely v porovnaní so štandardnou chladničkou nájdeme aj vo funkcionalite. Americká chladnička sa vo väčšej miere zameriava na detekciu a analýzu problémov. Štandardom býva senzor otvorených dverí, nedostatočnej teploty či detská poistka. Súčasťou veľkej časti amerických chladničiek býva aj typický výrobník ľadu či ľadovej triešte. Ten je zväčša umiestnený v dverách mraziacej časti, vďaka čomu nezaberá miesto na odkladacích policiach. Niektoré z amerických chladničiek disponujú aj vlastným minibarom alebo nápojovým automatom

Objem môže potešiť, ale aj sklamať

Ako už iste tušíte, objem americkej chladničky bude v porovnaní s tou štandardnou omnoho väčší. Aj pri tomto type sa môžete stretnúť s modelom, ktorý vás svojím vnútorným priestorom skôr sklame. Zväčša za to môže neprakticky umiestnený výrobník ľadu či málo odkladacích políc. Pri kúpe novej americkej chladničky si preto v prvom rade nezabudnite overiť, koľko miesta z vnútornej plochy zaberajú komponenty na výrobu ľadu alebo minibar.  

Objem americkej chladničky

Vychádzať môžete zo štandardných odporúčaní. Tie hovoria o tom, že pre jedného člena domácnosti by ste si mali ročne vyčleniť v chladiacej časti 70 a v mraziacej časti ďalších 30 litrov priestoru. Samozrejme, tento údaj by mal byť pre vás len orientačný. Napokon, potrebné miesto bude v konečnom dôsledku vyplývať nielen zo spotreby potravín, ale aj z ich druhu, množstva nakúpeného jedla v jednom čase či z rýchlosti jeho spotreby. V tomto ohľade máte v prípade amerických chladničiek výhodu. Ich objem sa pohybuje v stovkách litrov, teda násobne vyšších hodnotách, ako je to v prípade štandardných chladničiek. Chladiaca časť s objemom do 300 litrov je dnes považovaná za malú, najčastejšie sa stretnete s verziami do 500 litrov. Trh ponúka aj väčšie modely, vhodné sú skôr už pre väčšie rodiny či reštauračné zariadenia. Mraznička v americkej chladničke by mala mať aspoň 150 litrov, zriedkavo môžete na trhu nájsť aj modely s 300-litrovou mraziacou časťou.

Potraviny vydržia čerstvé aj pri výpadku elektriny

Americké chladničky majú navrch aj v smere akumulačného času. Ide o čas, počas ktorého pracuje chladnička na akúsi zotrvačnosť. Prichádza najmä v momentoch výpadku elektrickej energie a rozhoduje o tom, ako dlho si ešte dokáže udržať chladnička dostatočnú teplotu na to, aby sa potraviny v nej nepokazili. Priamo ju ovplyvňuje využitý izolačný materiál. Chladničky so zadnou kovovou stenou dokážu pracovať s chladom spravidla omnoho efektívnejšie, ako je to v prípade plastových modelov. Akumulačná doba sa zväčša udáva v hodinách. Túto hodnotu pritom odporúčame nezanedbať, výpadok energie či prípadná oprava chladničky si totiž vyžaduje čas. Aj preto by mali aspoň čiastočné izolačné vlastnosti platiť po dobu najmenej 6 hodín. Nezabúdajte, že tento čas si viete sami skrátiť prílišným otváraním chladiacej či mraziacej časti. V takom prípade totiž chladnička prichádza o chlad, ktorý si už nie je schopná sama vytvoriť.

Počítať musíte s vyššou spotrebou energie

Ak sa rozhodnete zaobstarať si americkú chladničku, pripravte sa aj na vyššiu spotrebu elektrickej energie. Priamo na ňu vplýva niekoľko faktorov. Tým najväčším je nepochybne samotný objem, keďže v mnohých prípadoch zastupuje americká chladnička dva kusy tej štandardnej. Svoju „štavu“ si vypýtajú aj benefity v podobe prítomných senzorov, výrobník ľadu či nápojový automat. Samozrejme, o všetkom rozhodne v konečnom energetická trieda, do ktorej je samotná chladnička zaradená. Vyberať si môžete z rozmedzia od A pod G, pričom, ako už iste tušíte, prvé písmeno bude predstavovať tú najúspornejšiu a druhé najmenej úspornú chladničku.

Americká chladnička s výrobníkom ľadu

V tomto ohľade dominujú jednoznačne štandardné chladničky v usporiadaní pod sebou a s menšou mraziacou časťou. Tie z energetickej kategórie A sa totiž so svojou spotrebou dostávajú bez problémov pod hodnotu 300 kWh za rok. V prípade amerických chladničiek to pre vás bude skôr len zbožným prianím. Málokedy dosiahnete spotrebu pod 300 kWhštandardom bude skôr 400 kWh za rok pri najúspornejších modeloch. Spotreba pritom môže bez problémov vyrásť aj nad 500 kWh ročne, v takých prípadoch ide už o veľmi výkonné zariadenia, pri výrobe ktorých bola spotreba zaradená až na druhé miesto.

Veľkosť chladničky vyberajte s rozumom

Americké chladničky sú nielen priestranné, ale aj veľké. To, žiaľ, platí aj pri potrebe ich umiestnenia v priestore. Aj preto sú nepraktické v menších panelákových kuchyniach, i keď ani v týchto prípadoch nie je ich využitie nemožné. Pri kúpe si nezabudnite poriadne skontrolovať všetky rozmery – výšku, šírku a hĺbku –, aby ste predišli nepríjemnostiam súvisiacim s nedostatočným priestorom či problémom pri prenášaní cez dvere. Samotné americké chladničky pritom môžete nájsť v dvoch prevedeniach, a to ako voľne stojace a zabudovateľné kusy. V prípade tých druhých si pripočítajte ešte niekoľko centimetrov k samotným rozmerom potrebným na zabudovanie do nábytku. Tak či onak, nikdy nezabudnite zohľadniť ani priestor na otváranie dverí, a to do oboch strán.

Mraziaci výkon a výkon mrazenia. Aký je rozdiel a prečo sú dôležité?

Pomerne často je mraziaci výkon chybne zamieňaný za výkon mrazenia. V skutočnosti ide o dva na sebe nezávislé, no v oboch prípadoch podstatné parametre. Mraziaci výkon rozhoduje o tom, koľko kilogramov potravín je mraznička schopná zamraziť za 24 hodín svojej prevádzky. V prípade amerických chladničiek by to malo byť najmenej 10 kilogramov. Nové modely toto číslo v mnohých prípadoch vysoko prevyšujú.

Výkon mrazenia udáva, pri akej teplote a po aký čas dokáže udržať mraznička potraviny zmrazené. Dôležitý je z hľadiska krátkodobého aj dlhodobého skladovania potravín. O všetkom rozhodne počet hviezdičiek udávaný ako výkon mrazenia, mraziaci výkon či trieda mrazenia. Celkovo poznáme 4 kategórie:

 • * -6 °C – takto zmrazené potraviny vydržia niekoľko dní. Potom sa začnú kaziť. Ak chcete potraviny skladovať dlhodobo, s teplotou budete musieť ísť nadol. 
 • ** -12 °C – pri tejto teplote vám odporúčame uchovávať potraviny zmrazené maximálne v radoch týždňov.
 • *** -18 °C – udáva sa aj ako ideálna teplota zmrazenia. Potraviny udrží čerstvé po dobu niekoľkých mesiacov.
 • **** -24 °C – teplota vhodná na dlhodobé skladovanie potravín.  

Pri výbere sledujte aj počet okruhov

S kúpou americkej chladničky prichádza množstvo otázok, ktoré si musíte zodpovedať. Pravdou je, že v porovnaní s klasickou chladničkou musíte vedieť aj to, koľko kompresorov v chladničke potrebujete. Akýmsi nepísaným pravidlom v prípade amerických variantom sú minimálne dva kompresory – jeden určený pre chladiacu a druhý pre mraziacu časť. V takom prípade prebieha tvorba a udržanie konštantných teplôt omnoho efektívnejšie. Dobrou voľbou sú aj štvorkompresorové chladničky, ktoré volia niektorí výrobcovia v prípade štvordverových variantov. V takom prípade budete musieť počítať so zvýšenou spotrebou elektrickej energie. Nepochybne oceníte fakt, že niektoré z modelov disponujú aj funkciou parciálneho výkonu, respektíve možnosťou vypnúť jeden z kompresorov. Tá vás poteší najmä v prípade, keď práve nebudete potrebovať nič mraziť. Mraziaca časť tak nebude udržiavať mínusovú teplotu umelo, vďaka čomu bude šetriť nielen životné prostredie, ale aj vašu peňaženku.

Otvorená trojdverová americká chladnička

Hlučnosť 

S počtom kompresorov súvisí aj to, do akej miery budete chladničku počuť. Vo všeobecnosti platí, že americké chladničky sú v porovnaní s klasickými jednodverovými variantmi hlučnejšie. Samozrejme, rozdiel nie je vôbec veľký. Zatiaľ čo štandardné chladničky sa dostanú s hlučnosťou často pod 35 dB, v prípade amerických chladničiek sa za štandard považuje hlučnosť na úrovni 40 — 45 dB. Opäť bude rozhodovať niekoľko parametrov — počet a typ kompresorov, doba prevádzky, nastavená teplota či teplota v okolitom prostredí. Občas tak môže hlučnosť vystúpať aj vyššie. Dobrou voľbou sú v tomto prípade chladničky s invertorovým kompresorom. Ten je nielen modernejší, úspornejší, ale aj efektívnejší a v konečnom dôsledku tichší. 

Klimatická trieda 

Pri kúpe chladničky — klasickej alebo americkej — neprehliadajte ani štítok hovoriaci o klimatickej triede. Hovorí o tom, pri akých okolitých teplotách bude zariadenie pracovať najlepšie. V prípade vhodne zvolenej klimatickej triedy klesá doba potrebná na  schladenie a zmrazenie, zvyšuje sa čas skladovania potravín, klesá hlučnosť aj spotreba elektrickej energie. Parameter je dôležitý najmä preto, že zatiaľ čo niektoré zariadenia dokážu pokryť kompletný rozsah, lacnejšie modely sa môžu zameriavať len na jednu z kategórií. Chladničky tak  môžeme rozdeliť do štyroch klimatických tried: 

 • SN – subnormálne teploty – vhodné na použitie v okolitom prostredí s teplotami od 10 do 32 °C.
 • N – normálne teploty – v porovnaní s triedou SN stúpla minimálna teplota – od 16 do 32 °C.
 • ST – subtropické teploty – chladničky schopné pracovať efektívne v teple – od 18 do 38 °C.
 • T – tropické teploty – vhodné na použitie v tropických oblastiach a počas horúcich letných dní – od 18 do 43 °C.

Funkcie, ktoré si zamilujete

Americké chladničky sú spravidla plné zaujímavých funkcií a technológií. Tie vám život nielen zjednodušia, ale aj spríjemnia. Samozrejme, každý z výrobcov sa ich snaží upraviť na svoj vlastný obraz. Existuje niekoľko všeobecných, ktoré využíva vo svojich produktoch väčšina z nich. Ktoré to sú?

Americká chladnička – funkcie

S výrobníkom ľadu, nápojovým automatom či minibarom? 

Pravdepodobne ste si už všimli, že niektoré z amerických chladničiek disponujú nápadným zariadením umiestneným zväčša v dverách mraziacej časti. Ide o výrobník ľadu, ktorý dokáže samostatne pripraviť vždy dokonalé ľadové kocky či ľadovú triešť. Používateľovi tak odpadáva potreba umiestňovania a dopĺňania mraziacich nádob. V prípade kúpy chladničky s výrobníkom ľadu vám odporúčame overiť si, koľko priestoru daný automat zaberie. V niektorých prípadoch je totiž šikovne umiestnený vo dverách, v iných zasa zasahuje do odkladacej plochy mrazničky, čím uberá miesto na skladovanie.  

Americká chladnička s nápojovým automatom pridáva k výrobe ľadu ešte jeden bonus – možno práve nemáte chuť na ľadovo zmrazené kocky, ale radi by ste si vychutnali pohár vychladenej vody. Žiaden problém, stačí zatlačiť na páku a nadávkovať si jej presne toľko, koľko budete potrebovať. Niektorí výrobcovia pozdvihli úroveň chladenia nápojov ešte o level vyššie a do svojich zariadení zapracovali aj minibar. Zväčša ide o police s priehľadným sklom, v niektorých prípadoch stačí poklepať na dvere a sklo sa spriehľadní. 

Tak či onak, je dobré sa zamyslieť, ako budeme vodu do chladničky privádzať. V tomto ohľade poznáme dva typy zariadení

 • Americké chladničky s pripojením na prívod vody – ich výhodou je, že sa pripájajú na vodovodné potrubie priamo vo vašej domácnosti. Vďaka tomu si môžete vychutnať vždy vychladenú vodu bez obmedzení. Navyše, tie najlepšie modely disponujú vodným filtrom, ktorý vám vodu z batérie prečistí a zbaví ju chlóru.
 • Americké chladničky bez pripojenia na prívod vody – dávkovač vody je integrovaný a jeho objem obmedzený. Nevýhodou takýchto chladničiek je, že vodu musíte dopĺňať manuálne. Dolievať ju pritom odporúčame priebežne. V opačnom prípade môžete na schladenie celého zásobníka čakať zbytočne dlho.

Režim dovolenky

Najmodernejšie chladničky disponujú niekoľkými modmi, ktoré môžete využívať pri rôznych príležitostiach. V prípade funkcie osláv sa výkon chladničky spravidla zvýši, aby zvládol nápor väčšieho množstva potravín a nápojov. Opakom je režim dovolenky. Počas toho si bude udržiavať chladnička konštantnú teplotu na úrovni 12 °C. Predíde tak pokazeniu trvanlivých potravín a zároveň vzniku nepríjemného zápachu. V neposlednom rade bude šetriť aj elektrickú energiu a vašu peňaženku v čase, keď si budete vy užívať voľné dni.

Vždy dokonalo vychladená fľaša vínka

Viackomorové chladničky so sebou prinášajú množstvo výhod – nielenže ponúkajú viac miesta, ale teplotu v jednotlivých komorách dokážu plne prispôsobiť požiadavkám a potrebám používateľa. Platí to aj v prípade vinotéky. Americké chladničky s vinotékou pracujú zväčša s dvomi okruhmi, aby ste si mohli vždy vychutnať pri ideálnej teplote červené aj biele vínko. No a o to, aby si lahodný nápoj uchoval svoju kvalitu, sa už postará termoizolačné sklo s UV filtrom.

Inteligentná americká chladnička

Ovládajte chladničky pohodlne odkiaľkoľvek 

Pri dovolenkovom mode ešte na malý moment ostaneme. Predstavte si totiž, že svoju chladničku zabudnete prestaviť a hrozí vám pokazenie všetkých potravín. V takom prípade prichádza na rad inteligentné ovládanie prostredníctvom smartfónu. Vďaka nemu môžete teplotu a stav chladničky nielen kontrolovať, ale aj upravovať. Vždy si tak budete istí, že funguje zariadenie správne a vaše potraviny ostávajú v bezpečí

Beznámrazový systém vás zbaví nadbytočnej práce

Určite si ešte spomeniete na staršie modely mrazničiek, ktoré bolo z čas na čas potrebné odmrazovať. S otravnou činnosťou však môžete navždy skoncovať — pomôže vám s tým americká chladnička s beznámrazovým systémom No Frost. Tá totiž využíva cirkuláciu studeného suchého vzduchu, ktorý sa postará o bezproblémové uskladnenie potravín. Zároveň bráni kondenzácii vody v zásuvkách či na dverách zariadenia. V konečnom dôsledku tak predídete nielen námraze a pracnému manuálnemu odmrazovaniu, ale aj tvorbe húb, plesní a iných baktérií, ktorým vlhké prostredie vyhovuje. 

Americká chladnička je dostupná pre všetkých 

Kedysi platila rovnica – čím väčšia, tým drahšia. Dnes sa už rozdiely stierajú a vy tak môžete nájsť na trhu americkú chladničku v cene klasického jednodverového variantu. Iste, nebude disponovať najmodernejšími technológiami a obmedzený bude aj jej vnútorný priestor, stále však získate objemné zariadenie s minimálne dvomi komorami, vďaka ktorému sa už nebudete musieť pri skladovaní potravín obmedzovať. Najlacnejšie americké chladničky môžete nájsť už za sumu do 600 eur, veľmi výhodnými sú aj lacné varianty s cenou do 1 000 eur

Produkty strednej triedy rastú na cene, výkone aj funkcionalite. Americké chladničky s cenou nad 1 000 eur ponúkajú zväčša pridanú hodnotu v podobe nápojového automatu, výrobníka a dávkovača ľadu či viacerých voliteľných režimov. V neposlednom rade sa zvyšuje aj ich vnútorný objem, čo poteší vášnivých jedákov aj rodiny s deťmi. V prípade takýchto chladničiek je konkurenčné prostredie široké, vyberať si tak môžete aj na základe dizajnu či energetickej triedy. 

Horná hranica cien amerických chladničiek prakticky neexistuje. Opäť totiž platí, že kde je dopyt, tam je aj ponuka a exkluzívne americké chladničky tak môžu zákazníka stáť aj niekoľko tisícok eur. V takých prípadoch dostávate tie najmodernejšie systémy a technológie, prémiové materiály a zväčša rozšírený záručný či pozáručný servis. 

Trh ovládli ázijské značky 

Hoci sa v mnohých smeroch stretávame čoraz častejšie s alternatívnymi výrobcami, v segmente amerických chladničiek to zatiaľ úplne neplatí. Spotrebitelia sa najčastejšie spoliehajú na overených producentov, ktorí ponúkajú svoje produkty už po desaťročia. Takou je aj spoločnosť Samsung, ktorá sa do segmentu chladničiek zaradila so svojím prvým modelom ešte v roku 1995. Odvtedy sa na trhu etablovala, o čom svedčia aj pozitívne ohlasy spotrebiteľov. Tí sú spokojní najmä s kvalitou prevedenia a spoľahlivosťou spotrebičov z dielne juhokórejského výrobcu. Z rovnakej krajiny pochádza aj spoločnosť LG. Na nej oceňujú spotrebitelia zasa dostupné ceny a dlhú výdrž produktov.  

Aj tretí veľký výrobca, Hisense, produkuje svoje chladničky v Ázii. V čínskom meste Čching-tao pôsobí od roku 1969, pričom popri spotrebnej elektronike svoju pozornosť sústredí aj práve na kombinované americké chladničky. Vernosť zákazníkov si spoločnosť získala vďaka svojim dostupným cenám a kvalitnému prevedeniu produktov. Spotrebitelia oceňujú aj prítomné funkcie, ktoré dodávajú produktom pridanú hodnotu. Jedným z mála európskych zástupcov medzi najobľúbenejšími producentmi amerických chladničiek je slovinská spoločnosť Gorenje. Tá na trhu prerazila v kooperácii s talianskym výrobcom domácich spotrebičov Zanussi. Aj v tomto prípade pritom u zákazníkov boduje kvalitné prevedenie, moderný dizajn a dostupná cenovka.

Otázky a odpovede – FAQ

S našimi radami pre správny výber americkej chladničky sme na konci. Ak vám v hlave stále vŕtajú nezodpovedané otázky, nezúfajte. Pripravili sme si pre vás aj sekciu otázok a odpovedí, v ktorej sa môžete opýtať na čokoľvek, čo vám nie je jasné. Neváhajte sa preto pýtať v sekcii komentárov. Odpovede na vaše otázky budeme pravidelne dopĺňať, a to tak, aby sme spoločne pomohli čo najväčšiemu počtu potenciálnych spotrebiteľov. 

Hlavný rozdiel je možné pozorovať v konštrukčnom spracovaní. Zatiaľ čo štandardná chladnička disponuje dobre známym usporiadaním, pri ktorom je mraziaca časť uložená pod tou chladiacou, v prípade americkej chladničky sú zväčša umiestnené obe časti rovnocenne – vedľa seba. Vďaka dvojdverovému či štvordverovému prevedeniu ponúkajú americké chladničky omnoho viac priestoru na chladenie i mrazenie. Pomerne často býva ich súčasťou aj výrobník a dávkovač ľadu, resp. minibar a nápojový automat. V prípade štandardných chladničiek je to skôr výnimkou. Vo všeobecnosti tak môžeme povedať, že americké chladničky sú objemnejšie a ponúkajú viacero funkcionalít navyše. Na druhej strane sú však aj hlučnejšie a spotrebujú viac elektrickej energie. 

Rovnako ako v prípade štandardných modelov aj tu môžeme hovoriť o pomerne veľkom rozsahu. Konečná cena americkej chladničky sa totiž odvíja nielen od jej veľkosti, ale aj od prítomných funkcií a systémov, druhu použitých materiálov, spotreby a hlučnosti či od značky. Vo všeobecnosti platí, že v porovnaní s klasickými chladničkami sú tie americké drahšie. Vyberať si však môžete aj lacné americké chladničky, ktorých cena sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí 600 – 800 eur. Štandardne pri kúpe miniete 1 000 a viac eur.

Výrobník ľadu, rovnako ako aj nápojový automat, potrebuje pre svoju správnu funkčnosť prísun pitnej vody. V tomto ohľade tak rozlišujeme americké chladničky s pripojením na prívod vody a americké chladničky bez pripojenia na prívod vody. Jednoduchšie na obsluhu budú tie z prvej kategórie. Vďaka stálemu prísunu z vodovodného potrubia sa totiž môžete tešiť na pohár vždy dokonalo vychladenej a prefiltrovanej vody. V prípade, že pripojením na prívod vody chladnička nedisponuje, budete ju musieť do nádoby dolievať manuálne. Tento proces je nevýhodný najmä preto, že musíte vopred myslieť na dopĺňanie zásobníka.

LG GSL360ICEV

Dvojdverová chladnička  s objemom chladiacej časti až  394 litrov a objemom mraziacej časti 197 litrov, výrobníkom ľadu a nápojovým automatom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elegantné dvojdverové telo v striebornom prevedení, nápojový automat a inovatívny úsporný kompresor. Nielen to, ale omnoho viac v sebe ukrýva cenovo dostupná americká chladnička LG GSL360ICEV. Tá sa môže pýšiť nadštandardným úložným priestorom s objemom 591 litrov, pričom až 394 litrov zaberá chladiaca časť a zvyšných 197 litrov je vyčlenených pre mrazničku. Chladnička navyše disponuje výrobníkom ľadu XtraSpace zabudovaným priamo do ľavého krídla dverí, vďaka čomu nezaberá miesto určené na odkladanie nápojov či potravín. 

Zaujímavosťou je prítomnosť invertorového lineárneho kompresora. Hlavný rozdiel v porovnaní so štandardným vratným pohonom spočíva na princípe lineárneho piestového pohybu. Ten má za následok menšie vnútorné trenie, vďaka čomu klesá aj spotreba elektrickej energie. Navyše, kompresor dosahuje hlučnosť len 39 dB, takže počas bežných činností vás nebude vyrušovať. Aj vďaka nemu sa tak chladnička radí o štyri kategórie energetickej náročnosti vyššie ako víťaz testu Samsung RS67A8811B1 – do kategórie A.

Zaujímavosťou je aj prítomnosť mriežky Moist Balance Crisper™, na ktorej sa kondenzuje prebytočná voda zo zásuvky určenej na skladovanie čerstvých potravín. Vďaka tomu sa vlhkosť navráti na potraviny zo zásuvky a vy sa tak vyhnete ich rýchlemu skazeniu. Netradičným je v tomto prípade aj spôsob detegovania prípadných chýb. Stačí, keď ako používateľ svoj smartfón položíte na spotrebič a o zvyšok sa už postará zákaznícka podpora prostredníctvom vzdialeného počítača. Z dlhodobých používateľských skúseností je možné vnímať ako negatívum len fakt, že vývod studenej vody sa nedá v prípade potreby uzamknúť, čo môže lákať najmä tých najmenších.

Pozitíva

Veľa priestoru
Energetická trieda
Výrobník ľadu

Negatíva

Chýba vodný filter

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 2 ● Objem: 591 l (394+197 l)● Hlučnosť: 39 dB ● Energetická trieda: A

Hisense RS677N4ACF

Dvojdverová chladnička s objemom chladiacej časti až 334 litrov a objemom mraziacej časti 185 litrov, vysokým mraz. výkonom, inteligentným systémom Multi Air Flow.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte zaujímavú americkú chladničku za dostupnú cenu, riešením pre vás môže byť model Hisense RS677N4ACF. Disponuje nenápadným, avšak elegantným dizajnom klasickej dvojdverovej americkej chladničky. Nižšia cena si vybrala svoju daň v podobe nižšieho objemu, stále však ponúka v porovnaní so štandardnými jednodverovými chladničkami exkluzívne veľa miesta. Pre chladiacu časť vyčlenil výrobca v tomto priestore 334 litrov, mraznička zabrala 185 litrov. Celkovo je tak využiteľných 519 litrov priestoruVýrobník ľadu či dávkovač nápojov v tomto prípade chýba.

V porovnaní s konkurenciou mierne stúpla aj hlučnosť, tá tu dosahuje úroveň 42 dB. Spoliehať sa nebudete môcť ani na vysokú úspornosť, veď energetická trieda ostala na hodnote F. Napriek tomu sa však môžete tešiť na viacero zaujímavých funkcií na čele s možnosťami rýchleho chladenia a mrazenia potravín. Tie sa postarajú nielen o to, aby sa vaše jedlo neskazilo, ale vďaka expresnému schladeniu či mrazeniu na požadovanú teplotu v ňom udržia aj všetky potrebné živiny. Inteligentný systém Multi Air Flow zasa zabezpečí rovnomernú distribúciu chladu na všetky integrované police. Vďaka tomu si môžete byť istí, že konštantná teplota bude vo všetkých miestach v chladničke rovnaká. Mimochodom, meniť a nastavovať si ju môžete prostredníctvom moderného a intuitívneho LED ovládacieho panela. A v prípade, že vás postretne výpadok elektrickej energie, výrobca sľubuje ďalšiu 8-hodinovú účinnosť chladenia. Tá sa postará o to, aby sa potraviny do opätovného naštartovania chladiacich a mraziacich systémov nepokazili.

Pozitíva

Dostupná cena
Zaujímavé funkcie

Negatíva

Chýba výrobník ľadu
Nižšia energetická trieda

Prevedenie: americká kombinovaná chladnička ● Počet dverí: 2 ● Objem: 519 l (334+185 l)● Hlučnosť: 42 dB ● Energetická trieda: F

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Samsung RS67A8811S9

od 839,00 €
beznámrazová chladnička s mrazničkou • výška 178 cm • objem chladničky 409 l / mrazničky 225 l • energetická trieda E • True No Frost™ –...

Gorenje NRS8182KX

od 529,00 €
voľne stojaca NoFrost Plus americká chladnička s mrazničkou vľavo • výška 177,7 cm • objem chladiacej časti 266 l • objem mraziacej časti 175 l •...

Samsung RS67A8811B1

od 919,00 €
Americká chladnička v čiernej farbe s čistým objemom chladničky 402 litrov a mrazničky 207 litrov. Chladiaci systém Twin Cooling Plus pre...

SAMSUNG RS66A8101B1

od 798,00 €
CHLADNIČKA Twin Cooling PlusTM Kapacity 641l Konverzia 5 in 1 ŠPECIFIKÁCIA Rozmery (Š x V x H) 912 x 1780 x 716 mm Celkový čistý objem 641...

Samsung RS66A8100SL

od 689,00 €
beznámrazová chladnička s mrazničkou • výška 178 cm • objem chladničky 409 l / mrazničky 243 l • energetická trieda F • True No Frost™ –...

Hisense RS677N4ACF

od 499,00 €
voľne stojaca NoFrost americká chladnička s mrazničkou vľavo • výška 178,6 cm • objem chladiacej časti 334 l • objem mraziacej časti 185 l •...

Gorenje NRM8182MX

od 763,90 €
Skladujte svoje potraviny pomocou najmodernejších technológií – voľne stojaca chladnička amerického typu vám na to poskytne dostatok priestoru....

Hisense RF750N4ISF

od 840,69 €
americká chladnička s mrazničkou dole • výška 177,8 cm • objem chladiacej časti 419 l • objem mraziacej časti 177 l • energetická trieda F •...

LG GSL481PZXZ

od 998,90 €
voľne stojaca americká chladnička s mrazničkou vľavo • výška 179 cm • objem chladiacej časti 411 l • objem mraziacej časti 214 l • energetická...

Samsung RS67A8810S9

od 769,00 €
Voľne stojaca americká chladnička NoFrost s mraziacim priestorom. energetická trieda F beznámrazová technológia True No Frost...

Whirlpool W4D7 BC2

od 638,90 €
voľne stojaca chladnička s mrazničkou dole • objem chladničky 292 l • objem mrazničky 107 l • energetická trieda F • Multi Air Flow •...

Hisense RQ515N4AC2

od 598,89 €
Moderná americká chladnička je vybavená beznámrazovým systémom Total No Frost, ktorý efektívne bráni vytváraniu ľadu a námrazy. Ušetrí vám čas a...

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnotenie:
(92.4%)

Komentáre
Agáta 24.Sep.2021

Už dlhšiu som túžila po chladničke amerického typu, napokon sme zvolili Hisense a vcelku sme spokojní. Chladnička je tichá, pekná a priestranná, no škoda, že držiaky na vajíčka nepasujú vedľa seba do jednej poličky, nezmestia sa sem, takže musia byť rozdelené.

Odpovedať

Petra 15.Oct.2021

Svojim dizajnom, úložným priestorom aj super výkonom ma na kúpu presvedčila chladnička LG. Som s ňou veľmi spokojná, chladnička je tichá a mrziak mi konečne nenamŕza, respektíve v chladiacej časti sa nezráža voda. Ešte vyzdvihujem, že na chladničke nie sú rúčky a teda malé deti ju nevedia omylom otvoriť.

Odpovedať

Beáta 22.Oct.2021

Vica menej som spokojná s chladničkou Samsung RS67A8811B1, ktorá je veľmi priestranná, no chýba mi tu polička na vína. Mraznička je objemná, ale má len zopár poličiek a police nie je možné výškovo prekladať tu a ani v chladiacej časti. Páči sa mi rýchla výroba ľadu, dlhá hadica pre pripojenie vody či široké priehradky na dverách, kde môžem odkladať fľašky či plechovky a podobne. Plusom je elegantný vzhľad bez lacne pôsobiacich dekoračných prvkov.

Odpovedať

Zdena 22.Oct.2021

Chladnička WHIRLPOOL WQ9 E1L je skutočne perfektná, veľa miesta je v chladničke aj mrazničke, takže je to ideálna voľba pre veľké rodiny. Bez problémov sa mi sem zmestí celý plech koláčov a manželovi veľa piva. :-D Na to, že je chladnička taká veľká a výkonná, je tichá. Spokojnosť s nákupom.

Odpovedať

Marika 24.Nov.2021

Chladničku LG GMX844MCKV sme si vybrali kvôli dizajnu, zásobníku na ľad a 10 ročnej záruke na motor. Chladnička má 4 dvere, čo je úplne super z praktického hľadiska, ale aj z dizajnového. Vo vnútri je priestranná, páči sa mi usporiadanie a výborník na ľad je tiež skvelý. Zásuvky pre dlhšiu výdrž potravín fungujú, takže sme spokojní.

Odpovedať

janka 06.Feb.2022

ako 5-členná rodina obyčajná chladnička nám nestačila tak sme kúpili AEG RMB954F9VX, má šuflík navyše a je skvelá. neznášala som preplnenú chladničku ale v tejto nič také sa nedeje.

Odpovedať

kristínabenik 12.Feb.2022

túto máme aj my a môžem s Vami iba súhlasiť

Vaľa 09.Feb.2022

Hisense je super chladnička s dotykovým ovládaním, verím, že nám vydrží rovnako dlho ako predchádzajúci model. Zatiaľ 100 percentná spokojnosť, ak chcete mať všetko prehľadne uložené, odporúčam.

Odpovedať

andrea 10.Feb.2022

Hisense a AEG týmto dvom značkam som verná a nesklamali zatiaľ

Odpovedať

kikab 11.Feb.2022

dlho sme pozerali nejakú veľkú americkú chladničku plus naše kritérium bola matná čierna. a vyhrala to LG GMX844MCKV plus mali ju v našom meste v okay elektro vystavenú bola to láska na prvý pohľad

Odpovedať

Zuzana 14.Feb.2022

aj my máme z okay skúste tam zájsť, skvelo poradia aj veľký výber dosť majú

Odpovedať

majka 17.Feb.2022

navštívila som veľa obchodov s elektrom ale málokde pri Vás stoja a ozaj Vám radia, naopak v okay elektre široký výber, skvelo poradili

Odpovedať

vitkovat 19.Feb.2022

súhlasím, v okay skvely personál a servis

Odpovedať

Frederika U. 24.Feb.2022

Chladnička Whirlpool W4D7 BC2 je presne podľa mojich predstáv. Je dosť vysoká a ťažká a dokonca sa nezmestila ani do výťahu, takže niekoľkí chlapi ju museli ťahať po schodoch. Jej chod je čo sa týka hlučnosti prijateľný. Má krásny lesklý predok, čo sa mi hodí k ostatnému vybaveniu kuchyne.

Odpovedať

Ivanka 23.May.2022

Vybrali sme si americkú chladničku Liebherr SBSesf 7212, páči sa nám veľa úložného priestoru, že je tu dostatok políc a všetko máme prehľadne uložené. Chladnička je pomerne tichá a úsporná, chladí dobre a mraznička rovnako dobre mrazí. Akumulačná doba je až 24 hodín, čo je super v prípade nečakaného výpadku elektriny.

Odpovedať

Slávka 13.Jun.2022

Som spokojná s chladničkou Hisense RS677N4AWF. S chladením nie je vôbec žiaden problém, chladí perfektne a rýchlo. Rovnako to platí o mrazničke. Má tichý chod a úplne jednoduché ovládanie a nastavenie. Nie je tu nič nadbytočné. Myslím si, že cena je primeraná výkonu a ponúkaným funkciám.

Odpovedať

Ivan 17.Jan.2024

Je rok 2024. Mám záujem o americkú chladničku, ktorá bude nielen priestorovo ale aj esteticky a technicky pre mňa vyhovujúca. Žiaľ ak aj nájdem priestorovo a technicky vyhovujúcu, tak esteticky nie. Všetky sú v čiernej alebo v nerezovej farbe. Záujem mám o béžovú, no uspokojím sa aj s bielou farbou. Je možné, že biele chladničky sa prestávajú vyrábať. To si mám doma chladničku prestriekať na inú farbu?

Odpovedať

Ivan 17.Jan.2024

Aj tu paradoxne hodnotené americké chladničky sú len v čiernej alebo nerezovej farbe.
Chápem, že trh sa prispôsobuje trendu a dopytu, no keď mládež preferuje čiernu farbu, tak ostatok ľudí sa musí prispôsobiť? Za farbu som ochotný si priplatiť ak by sa to dalo. Žiaľ v dnešnej rýchlej a technickej dobe si človek vybrať nemôže.

Odpovedať