Gola sady

Najlepšie gola sady 2024 + recenzie

Zídu sa pri oprave elektroniky, spotrebičov, nábytku, áut, motoriek, bicyklov aj záhradnej techniky. Gola súpravy vám zjednodušia a urýchlia prácu. Ich využitie je naozaj široké a toto náradie by nemalo chýbať žiadnemu domácemu kutilovi. Ak ste sa rozhodli, že si jednu túto sadu zaobstaráte aj vy, potom určite oceníte test, ktorý sme si pre vás pripravili. Okrem víťaza testu Gola sady Vigor vám predstavíme aj ďalšie prijateľné modely, ktoré vynikajú kvalitou či cenou. Pokiaľ si nebudete vedieť vybrať, začítať sa môžete aj do nášho návodu, v ktorom sa dozviete všetky dôležité informácie.

Publikované: 27.10.2022
Aktualizované: 25.04.2024

Akú gola sadu kúpiť?

Aj vám chýba v dielni kvalitná gola sada? Potom je načase to zmeniť a zaobstarať si ju. Začať môžete 3 krátkymi popismi vybraných produktov z nášho testu. Sú určené hlavne pre tých z vás, ktorí neradi dlho vyberajú a zameriavajú sa len na najdôležitejšie parametre. Modely sú ocenené špeciálnymi štítkami, ako víťaz testu, cenový trhák a tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Makita E-10883 5* Zobraziť produkt
Sthor TO-58643 5* Zobraziť produkt
Fieldmann FDG 5008-53R 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Vigor V2461

Vigor V2461

172-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/4", 3/8" a 1/2" a veľkosťami hlavíc 4 – 14 mm, 10 – 19 mm a 10 – 32 mm

Zobraziť viac info

Táto gola sada je u spotrebiteľov veľmi obľúbená a navyše je za výhodnú cenu. Kúpou jednej nahradíte tri samostatné sady. Sú v nej obsiahnuté veľkosti 1/4“, 3/8“ a 1/2“. Dokopy sa skladá zo 172 dielov. Pri veľkosti 1/2“ sú dostupné orechy od veľkosti 10 mm do 32 mm, dlhé orechy, dve predĺženia, nadstavce na sviečky, vratidlo, kardanový nadstavec, 2x orech a račňa. Veľkosť 1/4“obsahuje nadstavce od veľkosti 4 do 14 mm, dlhé nástavce, dve predĺženia, vratidlo, kardanový nadstavec, 5x orech E-Torx, 4x orech imbus, 4x orech plochý atď. Veľkosť 3/8“ obsahuje orechy s veľkosťou 10 až 19 mm, dlhé orechy, jedno predĺženie, 6x orech E-Torx 3/8“, štvorhranný nadstavec a račňu.

Cenový trhák
Extol Premium 8818360

Extol Premium 8818360

45-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/4" a veľkosťami hlavíc 4 – 14 mm

Zobraziť viac info

Ak vám postačí menšia gola sada, obzrite sa po tejto od značky Extol, ktorá od nás získala štítok cenového trháka. Sada sa skladá zo 45 kusov nástrčných hlavíc z ocele zabalených do plechovej kazety. Nájdete v nej račňu 1/4", nástrčné kľúče 4 až 14 mm, nástrčné kľúče predĺžené 6 až 13 mm, predlžovací nadstavec 50 mm a 100 mm, vratidlo, univerzálny kardan, skrutkovač so štvorhranom, držiak na bity, bity 4-5, 5-7 mm, PH 1-2-3, HEX 1,5-2-2,5-3-4-5-6 mm, Torx 10-15-20-25-27-30-40 a kovový kufor.

Náš TIP
Makita E-10883

Makita E-10883

221-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/2" a 1/4" a rôznymi veľkosťami hlavíc

Zobraziť viac info

Gola sada Makita s 221 dielmi je aj napriek veľkému zloženiu cenovo dostupná a siaha po nej mnoho kupujúcich. Všetky diely sú starostlivo uložené v kufríku a jeho celková hmotnosť dosahuje 9,6 kg. Nájdete v ňom naozaj široké príslušenstvo: kombinované kľúče, inbustové kľúče, skrutkovač, račňu, nástrčné kľúče v rôznych veľkostiach, kľúče na sviečky, predlžovacie nadstavce, bity, magnetické držiaky, rukoväte či adaptéry. Všetky v rôznych veľkostiach a rôznom počte.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Aby sme vám zjednodušili výber akéhokoľvek produktu, vybrané modely porovnávame medzi sebou. Pri porovnávaní je dôležité hodnotiť rovnaké parametre. Tie si však najskôr musíme sami aj určiť. Ak vás zaujíma, aké sú dôležité parametre, na ktoré by ste si mali dávať pozor pri výbere gola sady, nasledujúce riadky sú venované práve im.

Na začiatku výberu je vhodné určiť si, kde a načo budete toto náradie používať. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, dobrou voľbou môžu byť kombinované sady, v ktorých nájdete tri veľkosti. Tak sa dostávame aj k prvému parametru, ktorým je počet dielov. Ide o vybavenie, ktoré sa nachádza v balení. Kľúčovým prvkom je račňa, najpočetnejšou skupinou sú hlavice či orechy, ďalej sú súčasťou aj bity a mnoho iného. Všetky prvky musia mať svoje miesto v pridanom kufri. Od využitia závisí aj veľkosť gola sady. Tá je daná veľkosťou štvorhranu na račni. Štandardne sa stretnete s veľkosťami 1/4“, 1/2“, 3/8“ 3/4“, 1“. Túto veľkosť si volíte na základe práce a typu opravovaného zariadenia. Na to, aby ste vedeli, aké veľké nadstavce môžete použiť k danému štvorhranu, slúžia presne stanovené normy. Nie je dôležitý len počet a veľkosť, ale aj materiál produktu. Základom spokojnosti s gola sadou je bezpochyby kvalitná oceľ. Nezabudnite ani na ergonómiu, ktorá zaistí prístupnosť aj v horšie dostupných miestach. Práve preto je dôležité, aby kufrík obsahoval tiež rôzne predĺženia.

Počet dielov
Veľkosť štvorhranu
Veľkosť hlavíc
Materiál
Puzdro
Rozmery a hmotnosť
Cena

Veľkou pomôckou pri výbere a recenzovaní produktov nám boli okrem technických parametrov aj vaše, teda spotrebiteľské recenzie. Každý produkt sme dôkladne analyzovali, aby sme vám vedeli ponúknuť len pravdivé informácie. S informáciami o produktoch a ich dostupnosťou nám bol nápomocný portál Heureka.sk. Pokiaľ budete mať záujem o kúpu, neprehliadnite ani internetové obchody, ako Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk či Tpd.sk.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie gola sád

Od samotných recenzií vás už delí len pár riadkov, v ktorých by sme vás chceli ešte oboznámiť s tvorbou týchto recenzií. Vybrali sme rôzne modely, ktoré vynikajú kvalitou, cenou, dobrým hodnotením či predajnosťou. Snažili sme sa vyberať odlišné produkty, aby sme zaujali menej i viac náročných spotrebiteľov. Predstavíme vám len výrobky od overených výrobcov, aby ste mali istotu kvality. Samotní predajcovia do nášho hodnotenia nezasahovali a ubezpečujeme vás, že naše recenzie sú nezávislé a žiaden z produktov nie je propagovaný. Popisy sú doplnené nielen užívateľskými recenziami, ale aj našimi názormi.

Víťaz testu

Vigor V2461

172-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/4", 3/8" a 1/2" a veľkosťami hlavíc 4 – 14 mm, 10 – 19 mm a 10 – 32 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Štítok víťaza testu od našej redakcie získala profesionálna gola sada nemeckej značky Vigor. Súprava obsahuje 172 kusov nástrojov uložených v praktickom plastovom kufríku. Kúpou jednej sady nahradíte potrebu vlastnenia troch samostatných sád. Sú v nej obsiahnuté tri veľkosti 1/4", 3/8", 1/2", s ktorými zvládnete všetky potrebné práce. Svojím bohatým obsahom presvedči nielen domácich majstrov, ale aj profesionálov hľadajúcich kvalitnú výbavu do dielne či servisu.

Nástroje gola súpravy sú vyrobené z kvalitnej a odolnej ocele. Výhodou je kufrík, v ktorom sú prehľadne umiestnené, aby ste mohli každý diel jednoducho nájsť. Určite vás však najviac zaujíma, čo nájdete v kufríku. K dispozíci je veľkosť 1/4", ktorá obsahuje nadstavce od veľkosti 4 do 14 mm, dlhé nadstavcedve predĺženia 50 a 100 mm, vratidlo, kardanový (kĺbový) nadstavec5x orech E-Torx – E4, 5, 6, 7, 8, 4x orech imbus – 3, 4, 5, 6, 4x orech plochý – 0,8 x 4 – 1 x 5,5 – 1,2 x 6,5 a 1,2 x 7 atď. Vo veľkosť 3/8" sú orechy od 10 do 19 mm, dlhé orechy, jedno predĺženie 125 mm, 6x orech E-Torx 3/8" – E10 – 11 – 12 – 14 – 16 a 18 mm, štvorhranný nadstavec a račňa. Tretia veľkosť 1/2" ponúka orechy od 10 mm do 32 mm a tiež dlhé orechy. K dispozícií máte aj dve predĺženia vo veľkostiach 125 a 250 mm, s ktorými sa dostanete k ťažko prístupným skrutkám. Nechýbajú ani dva nadstavce na sviečkyvratidlokardanový nadstavec, 2x orech E-Torx E20 a E24 a, samozrejme, račňa.

Obsah tejto sady je naozaj pestrý a to oceňujeme nielen my, ale aj kupujúci. Chvályhodná je tiež samotná kvalita náradia za primeranú cenu. Súčasťou balenia a ceny je odolný kufrík, v ktorom diely pevne držia. Jeho nevýhodou sú len plastové pracky, ktoré sa môžu po čase zlomiť. V celkovom hodnotení nám vyšiel tento produkt ako výborný v pomere cena/kvalita.

Pozitíva

Množstvo dielov
Prijateľná cena
Pevný kufrík

Negatíva

Plastové pracky na kufríku

Počet dielov: 172 ● Veľkosť štvorhranu: 1/4", 3/8", 1/2" ● Veľkosť hlavíc: 4 – 14 mm, 10 – 19 mm, 10 – 32 mm ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 7 kg

Cenový trhák

Extol Premium 8818360

45-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/4" a veľkosťami hlavíc 4 – 14 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Cenovo dostupnejšou možnosťou môže byť pre vás gola sada Extol Premium. Obsah súpravy poteší skôr menej náročných kupujúcich alebo domácich majstrov. Siahnite po nej v prípade, že veľké sady, ako napríklad Vigor V2461, sú pre vás zbytočné. Súčasťou súpravy je celkovo 45 kusov náradia vyrobeného z kvalitnej CrV ocele. Za veľkú výhodu považujeme kovový kufrík, ktorý je v porovnaní s plastovým omnoho odolnejší.

Aj napriek menšiemu obsahu si táto sada nájde svojich záujemcov, ktorí ocenia práve jej kompaktnosť možnosť pohodlného prenášania. V kovovom kufri nájdete račňu 1/4", nástrčné hlavice vo veľkosti od 4 do 14 mm, predĺžené nástrčné hlavice od 6 do 13 mm, predlžovacie nadstavce 50 mm a 100 mm, vratidlouniverzálny kardanskrutkovač so štvorhranom, držiak na bity, bity 4-5 a 5-7 mm, PH 1-2-3HEX 1,5-2-2,5-3-4-5-6 mm a Torx 10-15-20-25-27-30-40. Ide vskutku o malú gola sadu, ktorá je vhodná skôr na jednoduchšie práce. Zíde sa vám napríklad pri opravách bicyklov, rôznych elektrospotrebičov, pri oprave nábytku a podobne.

Prednosťou tejto gola sady od overeného výrobcu je najmä cena, ktorá vám výrazne nenaruší rozpočet. Na hobby používanie či do domácnosti je skvelou voľbou. Súhlasia s nami aj recenzie od spotrebiteľov, ktoré sú zväčša pozitívne. Skloňuje sa v nich najmä kvalita náradia, zloženie sady aj odolnosť kufríka. Plechové prevedenie je pre mnohých výhodou, no niekomu sa môže zdať kufrík tažší.

Pozitíva

Nízka cena
Kovový kufrík
Kvalita náradia

Negatíva

Žiadne výrazné sme nenašli

Počet dielov: 45 ● Veľkosť štvorhranu: 1/4" ● Veľkosť hlavíc: 4 – 14 mm ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 2 kg ● Rozmery kufríka: 19 x 5 x 22 cm

Náš TIP

Makita E-10883

221-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/2" a 1/4" a rôznymi veľkosťami hlavíc

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ste zástancom väčších gola sád? V tom prípade vám ponúkneme ďalší model od obľúbeného výrobcu Makita E-10883. Cenovo aj vybavením je podobná víťazovi testu gola sade Vigor V2461, no Makita predsa len ponúka ešte viac. Svojím obsahom presvedčí aj náročných zákazníkov. V plastovom kufríku sa nachádza 221 dielov. Tie sú navyše prehľadne rozmiestnené držia pevne na svojom mieste.

Súčasťou súpravy sú dve račne 1/2” a 1/4”, ktoré spolu s dobrou výbavou a príslušenstvom umožňujú prácu s rozličnými závitmi. Sadu využijete nielen v dielni či pri montáži, ale aj pri všetkých vozidlách a rôznych opravách. V sade sa nachádzajú spomínané dve račne12 ks kombinovaných kľúčov 8 – 19 mm, 8 ks inbusových sad1 skrutkovač s magnetickým hrotom, 10 ks nástrčných kľúčov 1/4", 5 –13 mm vonkajší šesťhran, 13 ks nástrčných kľúčov 1/4", 4 – 14 mm vonkajší šesťhran, 5 ks nástrčných kľúčov 1/4", 4 – 8 mm vonkajší torx, 11 ks nástrčných kľúčov 1/2", 15 –32 mm vonkajší šesťhran, 3 ks nástrčných kľúčov 1/2", 20 – 24 mm vonkajší torx, 6 ks nástrčných kľúčov 3/8", 10 – 18 mm vonkajší torx, 2 ks kľúče na zapaľovacie sviečky 16 mm/21 mm, 2 ks štvorhranný nadstavec 1/2", 2 ks štvorhranný nadstavec 1/4", 80 ks šesťhranných bitov 1/4" 25 mm, 29 ks šesťhranných bitov 1/4" 30 mm, 1magnetický držiak 60 mm, 1 magnetický držiak 80 mm, 1 nastaviteľný magnetický držiak 120 mm, 1 štvorhranná rukoväť 1/4", 1 štvorhranný 1/4" na šesťhranný 1/4" adaptér, 1 štvorhranný 1/2" na šesťhranný 3/8" adaptér, 1 štvorhranný 1/2" na šesťhranný 5/16" adaptér, 1 1/4" kĺb, 1 1/2" kĺb, 1 krížová 1/4" rukoväť.

Myslíme si, že o kvalite vás pri značke Makita presviedčať nemusíme. Jej sada je naozaj bohatá a rozmanitá. Nie jeden profesionál po nej určite siahne. Za názorom kvality stoja aj spotrebiteľské recenzie. Zákazníci vyzdvihujú celkovú kvalitu, ktorá je ponúkaná za slušnú cenu. My s tým súhlasíme a tento produkt môžeme len odporučiť.

Pozitíva

Veľké množstvo dielov
Výhodná cena
Kvalita

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Počet dielov: 221 ● Veľkosť štvorhranu: 1/2”; 1/4” ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 9,6 kg ● Rozmery kufríka: 47 x 10 x 40 cm

Lacná kvalita

Geko G10151

108-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/2" a 1/4" a veľkosťami hlavíc 10 – 32 mm, 4 – 14 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte jednoduchú sadu nástrčných kľúčov na domáce použitie a Extol Premium 8818360 je pre vás nedostatočný, skúste dať šancu nášmu ďalšiemu tipu. Je ním opäť cenovo výhodná gola sada Geko G10151. Skladá sa zo 108 dielov a nájdete v nej 2 račne, orechy, bity a ďalšie dôležité diely s najpoužívanejšími rozmermi 1/2” a 1/4”. Náradie je vyrobené z CrV ocele, ktorá sa vyznačuje vysokou pevnosťou. Každý diel má navyše svoje miesto v pridanom plastovom kufríku.

Obsah balenia pozostáva z: 13 nástrčných hlavíc 1/4" od 4 do 14 mm a 17 nástrčných hlavíc 1/2" od 10 do 32 mm, 8 predĺžených hlavíc 1/4" a 5 1/2"2x hlavica na zapaľovacie sviečky5x hlavica E-profi 1/4" 8x E-profi 1/2", 7x hlavica T-profi4x hlavica imbus3x hlavica s plochým bitom2x hlavica zástrčná PZ2x hlavica zástrčný PH, bity, adaptér pre bity, predĺženia 1/2" v dĺžke 125 mm a 250 mm, pre 1/4" 50 mm a 100 mm, rukoväte, račňové kĺby, trhák a 3x kľúč imbus. Použitie je teda pmerne široké, čo za danú sumu chválime.

Po obsahovej stránke je táto sada výborne vyskladaná a určite v nej nájdete všetko, čo budete potrebovať na domáce opravy. Viacero zákazníkov sa vyjadrilo, že kvalita obsahu nie je na príliš vysokej úrovni. Slabšou stránkou je aj lacnejšie prevedenie kufríka, z ktorého môžu vypadávať diely. Treba však brať ohľad na cenu, ktorá je napriek množstvu náradia pomerne nízka. V celkovom hodnotení považujeme túto gola sadu za dobrú kúpu.

Pozitíva

Dobré zloženie sady
Nízka cena
Množstvo dielov

Negatíva

Slabšia kvalita materiálu
Menej kvalitný kufrík

Počet dielov: 108 ● Veľkosť štvorhranu: 1/2”; 1/4” ● Veľkosť hlavíc: 10 – 32 mm, 4 – 14 mm ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 6 kg

Pre náročných

Neo Tools 08-681

233-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/2", 1/4" a 3/8"  a veľkosťami hlavíc 4 – 32 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Neo Tools 08-681 je profesionálna sada kľúčov. Obsahuje až 233 kusov kvalitného náradia, oceneného medzinárodným certifikátom TÜV, ktorý zaručuje kvalitu a spoľahlivosť nástrojov. Túto sadu využijete nielen v servisoch a na montáži, ale aj v domácnosti či garáži.

Keďže ide o profesionálnu sadu, počítajte s vyššou obstarávacou cenou. Za ňu však získate kvalitu a dlhoročnú spokojnosť. Značka Neo spĺňa očakávania odborníkov, túto sadu vyvinuli tak, aby vyhovovala potrebám špecializovaných mechanických a automobilových služieb. Súprava umožňuje aj prácu s vysokým zaťažením a presnosťou. Pokiaľ nepotrebujete takúto profesionálnu sadu, ale vyhovuje vám väčšie množstvo náradia, obzrieť sa môžete po Vigor V2461 alebo Makita E-10883, ktoré vám ponúkajú podobné množstvo náradia, ale za nižšiu cenu.

Veľkou výhodou tejto gola súpravy je praktický a hlavne veľmi pevný kufrík s kovovým závesom a kovovými zatváracími klipmi. Nevýhodou však môže byť vyššia hmotnosť, ktorá dosahuje aj s náradím 14 kg. Náradie je vyrobené z odolnej chróm-vanádiovej ocele CrV. Sada ponúka široký balík nástrojov. V balení nájdete: T rukoväť (trhák), skrutkovače s ergonomickou rukoväťou, očko vidlicové kľúčenadstavce na zapaľovacie sviečky s gumovou vložkou na montáž a demontáž sviečok, kĺbový kĺb, ktorý vám umožní pracovať pod uhlom na ťažko dostupných miestach, držiak bitov, ktorý pomôže pri práci s bitmi a adaptérom, nadstavce Torxflexibilné predĺženia, ktoré umožnia pracovať na ťažko prístupných miestach, bity z legovanej ocele, šesťhranné (imbusové) nadstavcemagnetický skrutkovač, šesťhranné násadky, predĺžené bity Torxdlhé nadstavcekliešte nadstavovacie na rúrové spoje a univerzálne kliešte. Nesmú chýbať ani račne, ktoré majú 72 zubov, vďaka čomu môžete pracovať na miestach s obmedzeným priestorom. Račne sú doplnené profilovanými a ergonomickými rukoväťmi.

Gola sada značky Neo nás veľmi prekvapila. Podľa popisu výrobcu a spokojných zákazníkov ide o naozaj kvalitnú a profesionálnu sadu. Jej cena je síce vyššia, no ak potrebujete k výkonu vášho povolania gola sadu, tak určite nebudete ľutovať. Určite ju ocení každý náročný užívateľ. Pre domáce využitie je však zbytočne kvalitná a profesionálna. Veľkým plusom je odolný kufrík s kovovými prackami a množsvo dielov. Naopak, nevýhodou môže byť vyššia hmotnosť.

Pozitíva

Vhodná pre profesionálov
Kvalita náradia
Množstvo dielov

Negatíva

Vyššia cena
Hmotnosť

Počet dielov: 233 ● Veľkosť štvorhranu: 1/2”; 1/4”, 3/8” ● Veľkosť hlavíc: 4 – 32 mm ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 14 kg ● Rozmery kufríka: 37 x 11 x 55 cm

Yato YT-38841

216-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/2", 1/4" a 3/8" a veľkosťami hlavíc 4 – 32 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Profesionálna gola sada zo strednej cenovej kategórie. Súprava Yato YT-38841 je lacnejšou verziou súpravy Neo Tools 08-681. Svojím obsahom, ktorý pozostáva z 216 dielov presvedčí aj náročných záujemcov, vrátane profesionálov. Využijete ju v domácej dielni, ale aj v profesionálnom servise automobilov a mechanických služieb. Gola sada Yato sa stane vaším pomocníkom, ktorý si poradí s takmer akoukoľvek skrutkou a to aj na ťažšie dostupných miestach.

Nástroje gola súpravy tejto značky sú vyrobené z vysoko odolnej chróm-vanádiovej ocele CrV. Súprava umožňuje vykonávať rôzne úlohy v rámci povoľovania a uťahovania spojov rôznych rozmerov, pričom zvláda aj úkony vyžadujúce si vysoké zaťaženie. Samozrejmosťou je kufrík, v ktorom aj napriek vysokému počtu dielov je všetko prehľadne uložené. Plastový kufrík má však svoje nedostatky, niektoré nástroje v ňom nemusia držať dostatočne pevne.

V balení nájdete rôzne nadstavce pre veľkosti 1/2”, 1/4” a 3/8”, dlhé nadstavcetrhákyskrutkovač, predĺženia, nadstavce na sviečky, zlamovacie kĺbyadaptéry na bity, bity v rôznych veľkostiach a typoch, očkoploché kľúče a 3 račne. Tie majú ergonomickú gumenú rukoväť a 72 zubov. Bity sú vyrobené z pevnej ocele S2 a nadstavce sú vybavené systémom AS – Drive, zvyšujúce maximálny krútiaci moment o 25 percent.

Gola sady značky Yato sú u spotrebiteľov veľmi obľúbené. Nasvedčujú tomu aj mnohé pozitívne recenzie. V nich sa často skloňuje kvalita náradia, ktorá je pomerne vysoká. Taktiež je plusom množstvo dielov, ktoré sa nachádza v sade. Medzi spokojnými názormi sme našli aj nevýhodu, ktorou je nie príliš kvalitný kufrík. Podľa zákazníkov v ňom jednotlivé diely nedržia pevne a často vypadávajú. Inými nevýhodami však nedisponuje a tak ho v závere hodnotíme kladne. Cena síce nie je najnižšia, no vzhľadom na bohatú výbavu môžeme konštatovať, že ide o rozumne investované peniaze.

Pozitíva

Množstvo dielov
Kvalitné spracovanie
Cena/kvalita

Negatíva

Menej kvalitný kufrík

Počet dielov: 216 ● Veľkosť štvorhranu: 1/2”; 1/4”, 3/8” ● Veľkosť hlavíc: 4 – 32 mm ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 12 kg ● Rozmery kufríka: 35 x 11 x 50 cm

Proxxon 23286

65-dielna oceľová gola sada so štvorhranmi 1/2" a 1/4" a veľkosťami hlavíc 4 – 34 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Aj napriek vyššej cene je gola sada Proxxon 23286 medzi spotrebiteľmi obľúbená. Pojem vyššia cena sme použili preto, že vzhľadom na cenu obsahuje len 65 dielov. Podobný počet za oveľa nižšiu cenu nájdete aj v sade Extol Premium 8818360.

Pre väčšinu zákazníkov je dôležité zloženie gola sady, kvalita materiálu a kufor. Môžeme s istotou povedať, že toto všetko sa výrobcovia snažili splniť. Aj napriek nižšiemu počtu dielov je táto sada dobre nakombinovaná, aby ste mali po ruke všetko, čo potrebujete. Všetky nástroje sú vyrobené z chróm-vanádiovej ocele Crv. Jednotlivé hlavice sú značené laserom. Čo sa týka kufríka, ten je vyrobený z plastu. V ňom sa nachádzajú: nástrčné hlavice od 4 do 34 mm a hlavice na zapaľovacie sviečky 16 a 21 mm, zástrčné hlavice pre ploché, krížové, TX s čapom a imbusové skrutkykrátka verzia s otvoromzástrčné kľúče 6 HR veľ. 1,25 – 1,5 – 2 – 2,5 – 3 mm. Taktiež štyri predlžovacie nadstavcerukoväť skrutkovača, dva univerzálne kardanyračne 1/4" a 1/2", zástrčné hlavice PH, TX, PL a 6HR.

Ako sme už vyššie spomenuli, táto sada sa na našom trhu veľmi dobre predáva a medzi spotrebiteľmi je obľúbená. Rozhoduje o tom najmä kvalita náradia a jeho celkové zloženie. V tejto sade nájdete všetko potrebné pre vašu prácu. Odporúčame ju však hlavne na domáce použitie. Jedinou nevýhodou je opäť slabší plastový kufrík.

Pozitíva

Zloženie sady
Kvalita materiálu

Negatíva

Vyššia cena
Plastový kufrík
Menší počet dielov

Počet dielov: 65 ● Veľkosť štvorhranu: 1/2”; 1/4” ● Veľkosť hlavíc: 4 – 34 mm ● Materiál: oceľ ● Hmotnosť: 4,5 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Keďže je náš test limitovaný, zaradili sme doň len niekoľko vybraných modelov. Ponuka gola sád na našom trhu je však omnoho širšia. Ak sa stalo, že vás zatiaľ neoslovil žiaden z ponúkaných modelov, možno vás zaujme niektorá z ďalších šikovných gola súprav, ktoré by sa vám mohli páčiť. V nasledujúcich odstavcoch vám ich postupne v krátkosti predstavíme. Do testu sme vyberali rôzne typy gola sád, aby si na svoje prišiel každý domáci majster, ale aj profesionál.

nižšej cenovej kategórie vám predstavujeme gola sadu STHOR TO-58685. Sada obsahuje 108 kusov náradia uloženého v praktickom prenosnom kufríku. V balení sa nachádzajú dve račne 1/2" a 1/4", celý rad bitovadaptérov a nadstavcov. Všetko, čo potrebujete k bežným prácam. Nadstavce sú opatrené systémom As-Drive a vnútorný profil je tvarovaný do mierneho oblúčika, čo pomáha pri pôsobení sily na skrutku.

Ak hľadáte profesionálnu sadu, za zmienku stojí DeWALT DWMT73802-1. Skladá sa zo 142 dielov kvalitného náradia, ktoré uspokoja aj náročnejších zákazníkov. V sade sa nachádzajú dve račne 1/4“ a 3/8“, rôzne hlavice, predĺžené hlavice, bity, kľúče, adaptér, redukcia, hlavica na zapaľovanie sviečky, skrutkovacia rukoväť atď. Všetky diely sú prehľadne uložené v pevnom kufríku, na ktorom oceňujeme kovové pracky na uzatváranie. Aby ste jednoducho našli diel, ktorý potrebujete, je každý kus výrazne označený.

JonnesWay S04H6321S je gola sada z vysokej cenovej kategórie, ktorá uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov. Svojou pevnosťou a veľkosťou je vhodná na akúkoľvek náročnú prácu. Povolíte vďaka nej silné spoje rôznych priemyselných zariadení, poľnohospodárskych a nákladných strojov a dokonca aj tankov. Balenie síce obsahuje len 21 kusov, no v nie príliš často vyskytujúcej sa veľkosti 3/4". Tu už je reč o naozaj veľkej gola súprave, ktorá disponuje veľkosťou štvorhranu 19 – 50 mm. Prémiovo kvalitné náradie je uložené v pevnom plastovom kufríku. Ten pozostáva z račne, trháku, rôznych nadstavcov, predĺžení a redukcií.

Do strednej cenovej kategórie zapadá gola sada Yato YT-38791. Súprava vo veľkosti 1/2" a 1/4“ obsahuje 108 dielov. Sú vyrobené z kvalitnej ocele CrV40, CrV6150, CrV50BV30, CrMo440 a S2 s funkciou AS-DRIVE. Tá umožňuje vyvinúť väčšiu kontaktnú silu, lebo ku kontaktu so skrutkou nedochádza na hranách šesťhranu, ale v prvej tretine styčných plôch. Tým nedochádza k ničeniu hlavice skrutky. Sada je prehľadne uložená v kufríku, v ktorom sa nachádzajú rôzne nadstavce, predlžovacie nadstavce, račne s plastovou rukoväťou a iné príslušenstvo.

Gola sada Narex SH 60-1412 je určená na ručné priemyselné použitie. Skladá sa zo 60 dielov, v ktorých nájdete dve račne 1/4" a 1/2", rôzne hlavice, bity, klasické aj predlžovacie nadstavce, i ďalšie príslušenstvo. Diely sú kvalitne kované z chróm-vanádiovej ocele. Na povrchovú úpravu bol použitý matný chróm. Všetky diely sú prehľadne usporiadané v stabilnom prepravnom kufri.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ak sa stále neviete rozhodnúť, ktorú gola sadu si vybrať, dobrou pomôckou môže byť pre vás aj miera predajnosti. Často sa na nej dokáže odzrkadliť kvalita výrobku, no nie je to vždy zárukou. Preto si ešte vybraný produkt dôkladne preverte. Veľmi dobrým odrazovým mostíkom sú recenzie od spotrebiteľov, ktoré vám vedia predostrieť okrem pozitívnych vlastností aj prípadné negatívne. Najpredávanejšie modely sú často dostatočne recenzované, takže v tom je tiež výhoda. Aby ste sa mohli presvedčiť, ktoré gola sady sú na našom trhu najpredávanejšie, prinášame vám ich zoradené v tabuľke nižšie. Keďže sa predajnosť často mení, našu tabuľku pravidelne aktualizujeme, aby sme vám priniesli len pravdivé informácie.

Názov Hodnotenie Detail
Makita E-10883 221 ks 5* Zobraziť produkt
Güde GSB 130 39001 5* Zobraziť produkt
Pro-Tech SC-CMS0108 108 ks 5* Zobraziť produkt
Yato YT-38841 216 ks 5* Zobraziť produkt
Yato YT-12681 94 ks 5* Zobraziť produkt

Ide o sadu náradia, ktorá pozostáva z račne a sady hlavíc. Gola súpravy majú v dielňach svoje nezastupiteľné miesto. Ak patríte ku skúseným domácim majstrom, výber gola sady pre vás nebude problém. Tých z vás, pre ktorých je majstrovanie neznámou alebo si ešte len vytvárajú k nemu cestu, môže výber poriadne potrápiť, pretože je potrebné dávať pozor na mnohé technické parametre. Aby sme vám výber čo najviac zjednodušili, zostavili sme pre vás kompletný návod, v ktorom vám vysvetlíme všetko dôležité, čo sa správneho výberu gola sady týka. Pozrieme sa v ňom na rozhodujúce špecifikácie, ktoré majú priamy súvis s používaním gola sady, vysvetlíme si, aké sú medzi nimi rozdiely, na čo sa používajú a po akej siahnuť.

Ako vybrať gola sadu

  • Správna veľkosť
  • Príslušenstvo
  • Materiál
  • Počet dielov
  • Hmotnosť
  • Funkcie
  • Cena a renomovaní výrobcovia 

Aká veľkosť gola sady je najlepšia?

Veľkosť gola sady sa považuje za jeden z kľúčových parametrov výberu. Veľkosť závisí od účelu používania a typu opravovaného zariadenia. Veľkosť gola súpravy je určená normami, ktoré sa snažia dodržiavať všetci výrobcovia. Normy v podstate určujú, aké veľké nadstavce môžete použiť k danému štvorhranu. Vďaka správnej veľkosti ochránite nielen samotné náradie, ale aj materiál. Ak by ste totiž použili príliš silnú račňu na malú skrutku, nemusela by to vydržať. Naopak, ak by ste sa snažili použiť malú račňu na veľkú skrutku, riskujete zničenie račne. Veľkosť sady určuje štvorhran račne, ktorému rozmerovo zodpovedajú hlavice aj ďalšie diely. V súčasnosti sa na trhu môžete stretnúť s piatimi základnými rozmermi štvorhranov. Rozmery sú udávané v palcoch, kým jeden palec je 25,4 mm. Štandardne ide o veľkosti 1/4", 1/2", 3/8", 3/4" a 1". V jednoduchosti môžeme povedať, že čím je rozmer štvorhranu račne väčší, tým môžete pracovať s väčšími skrutkami. V skratke si predstavíme, na čo sa jednotlivé veľkosti využívajú. Pokiaľ potrebujete variabilné využitie gola sady, siahnuť môžete po sadách, ktoré obsahujú aj viac veľkostí.

1/4" gola sada

Ide o malú gola sadu, ktorá je vhodná skôr na drobnejšie práce. Je vhodná na základné použitie v domácnosti a dielni. Využijete ju pri oprave bicyklov, nábytku, rôznych elektrospotrebičov atď. Veľkosť (priemer) štvorhranu je 6,35 mm a štandardná veľkosť hlavíc dosahuje 4 – 14 mm.

1/2" gola sada

V tomto prípade ide o veľkú gola sadu. Výhodou je veľký rozsah veľkostí nadstavcov a adaptérov od 8 až do 32 mm. Niektorí výrobcovia umožňujú dokonca použiť nadstavce s priemerom do 36 mm. Štvorhran má priemer 12,7 mm. Tieto sady 1/2" sú veľmi často používané u automechanikov, pretože zvyčajne pokryjú všetky ich potreby pri montáži a demontáži dielov (skrutky max M22).

Gola sada veľkosť nadstavcov

3/8" gola sada

Táto sada sa považuje za univerzálnu. Preto, ak hľadáte kompromis, práve táto veľkosť môže byť zlatou strednou cestou. Veľkosť štvorhranu je 9,5 mm a disponujete rozsahom nadstavcov, adaptérov a bitov s veľkosťou od 6 do 22 mm (skrutky M4 – M14). Jej hlavnou výhodou je najmä všestranné využitie, keďže dokáže pokryť rozpätie veľkostí 1/2" aj 1/4". Rovnako tak sa nemusíte báť práce s väčšími závitmi na aute ani s menšími závitmi pri drobnejších prácach. Je vhodná pre väčšinu spojovacích skrutiek.

3/4" gola sada

Tu už je reč o naozaj veľkej gola súprave, ktorá disponuje veľkosťou štvorhranu až 19,05 mm. Umožňuje použitie hlavíc od 18 do 50 mm. Tieto sady sú veľmi pevné a odolné, a svoje využitie nájdu u profesionálov, pri oprave rôznych priemyselných zariadení, nákladných áut, poľnohospodárskych strojov a dokonca aj tankov.

1" gola sada

Ak vám náhodou nestačí 3/4" gola sada, siahnuť môžete po tejto 1". Veľkosť štvorhranu je až 25,4 mm a račňa je konštruovaná pre silné a nadmerne pevné spoje. Použiť možno hlavice s veľkosťou 41 mm až po 80 mm.

Čo obsahuje gola súprava?

Medzi hlavné diely, ktoré by nemali chýbať v žiadnej gola sade, patrí račňa príslušné hlavice. Dnes sa však stretávame so súpravami, ktoré nadobúdajú charakter multifunkčného boxu na náradie. Preto je už bežné, že v sade nájdete aj veľké množstvo nástrčných a zástrčných nadstavcov, bitov, rôznych predĺžení, redukcií a iného príslušenstva.

Račňa

Ako sme už spomenuli, tvorí základ gola sady. Jej kvalita je nutnou podmienkou. Prvým kritériom po kvalite je pogumovaná rukoväť, ktorá zabezpečuje bezpečné používanie a protišmykovosť. Tá je znakom, že výrobca dbá na detaily. Zaujímajte sa aj o kvalitu upevnenia hlavíc o štvorhran a mechanizmus pohybu račne. Hlavice musia sedieť presne a račňa by sa mala hýbať plynulo, no zároveň musí klásť adekvátny odpor.

Gola sada – račňa a nadstavce

Na račni by nemal chýbať ani prepínač smeru na pravý a ľavý závit (prstencový – kolieskový). Račňa môže mať dve úrovne „nežnosti“. Záleží od počtu zúbkov, ktoré obsahuje. Preto si túto informáciu taktiež všímajte. Hrubá račňa s 36 zubmi je skôr určená pre pevnejšie spoje a naopak, jemnejšia račňa so 72 zubami je skôr určená pre prácu s menšími závitmi. Račne s vyšším počtom zúbkov umožňujú jednoduchšiu prácu v stiesnených priestoroch. Pozor si dajte na nešetrné zaobchádzanie, pretože je náchylnejšia na strhnutie.

Hlavice a nadstavce

Tie tvoria v gola sade najpočetnejšiu skupinu. Môže ísť o štvorhrany, šesťhranydvanásťhrany alebo o úplne iné typy hlavíc, ktoré sa však môžu hodiť na montáž alebo demontáž. V drahších sadách nechýbajú skrutky typu TORX alebo TORX s dierou, ploché a krížové závity alebo IMBUS či RIBE. Záleží nielen na ich type, ale aj na kvalite. Hlavice musia zvládnuť aj silnejší záťah bez toho, aby zmenili tvar.

Bity

Môžu, ale nemusia byť súčasťou gola sady. Zástrčné bity si však svoje miesto u majstra v kufríku určite nájdu. Ak sú súčasťou sady, nemal by k ním chýbať kompatibilný adaptér, ktorý sa pripevní priamo na račňu.

Kufor

Možno sa vám zdá, že prenosný kufrík nie je taký dôležitý, no opak je pravdou. Každý skúsený majster nám dá určite za pravdu, že nie je nič horšie, ako keď náradie nedrží na mieste. Dobrý kufor na gola sadu by mal byť z pevného a odolného materiálu a každý diel v ňom musí mať svoje miesto. Kufor musí poskytovať fixovanie jednotlivých dielov aj pri transporte, aby ste nemuseli hľadať diel, ktorý potrebujete, medzi rozsypanými súčiastkami. Taktiež je plusom, keď má kovové pracky.

Gola sada v kufríku

Doplnkové príslušenstvo

Keďže trh s gola sadami je veľký, jednotlivé modely sa od seba odlišujú nielen určením, ale aj zložením. Okrem základnej výbavy, ktorú sme vyššie spomenuli, môžete v balení nájsť špecifické redukcie alebo adaptérysady kľúčov skrutkovačov, ale aj rôzne meradlá a kardany. Pri výbere určite zvážte, či nájdete tomuto náradiu plnohodnotné využitie a ak nie, stačiť vám bude základná výbava.

Pozor na kvalitu materiálov

Kvalita použitých materiálov je často podceňovaná, pritom je naozaj dôležitá. Predstavuje ďalší z aspektov spokojnosti s gola sadou. Určite si teda pri výbere všímajte, z čoho sú nástroje vyrobené. Kvalitná oceľ je základom, aby sa vám nestalo, že veľmi rýchlo račňu strhnete alebo poškodíte nadstavec. Telo račňového kľúča by malo byť vyrobené z jedného kusa materiálu. Väčšinou sa stretnete z chróm-vanádiovou oceľou, ktorú spoznáte pod označením „CrV“. Ešte kvalitnejšími vlastnosťami sa vyznačuje chróm-molybdénová oceľ „CrMoV“. Nezabudnite, nie je dôležitá len kvalita račne, ale aj nadstavcov.

Koľko dielov má obsahovať dobrá gola sada?

Na otázku, koľko dielov je vhodné mať v gola sade, vám presne neodpovieme. Výrobcovia sa v tomto doslova predbiehajú a na trhu sa stretnete s rozličnými veľkosťami. Záleží len na vás, aké diely potrebujete k práci koľko chcete investovať. Stretnúť sa môžete s gola sadami s 20 ks, 50 ks, 60 ks, 100 ks, ale často aj s vyše 200 kusmi. Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší počet dielov v sade máte, tým širšie sú možnosti jej využitia.

Všímajte si aj hmotnosť

Informáciu o hmotnosti je dobré si všímať, pokiaľ plánujete súpravu s dielmi často prenášať. S rastúcim počtom dielov sa totiž zvyšuje aj jej celková hmotnosť. Celé balenie s menším počtom dielov hravo presiahne 3 kg. Sady s približne 100 dielmi môžu vážiť okolo 6-7 kg. Pri 200 dielov počítajte aj s váhou nad 10 kg. Všetko to samozrejme závisí od počtu a materiálu dielov, no tiež od kufríka.

Profesionálna gola sada

Funkcie, ktoré stoja za zmienku

  • Funkcia AS-Drive – odporúčame uprednostniť tie modely gola sád, ktoré touto funkciou disponujú. Ide o výbornú vychytávku, ktorá má svoj pôvod v leteckom priemysle. Ide o protišmykový systém, pri ktorom má vnútorný orech špeciálne tvarovanie (šesťhran s vybraním v rohoch). Toto formovanie umožňuje vyvinúť až o 25 % vyšší krútiaci moment v porovnaní s klasickým tvarom. Navyše je vďaka tejto funkcii možné uťahovať aj povoľovať skrutky s čiastočne poškodenou hlavou alebo deformovanými hranami.
  • Zmena smeru záberu – vďaka tejto vymoženosti môžete jediným precvaknutím meniť uťahovanie a povoľovanie.
  • Poistka proti vypadávaniu nástrčného kľúča – túto fukciu oceníte pri akejkoľvek manipulácii s račňou a kľúčom. Má často podobu tlačidla na hlavici račne, ktoré musíte pri nasadzovaní kľúča stlačiť. Vyhnete sa tak neželanému vypadnutiu orecha a prípadnému ďalšiemu zakotúľaniu.

Cena gola sady – oplatí sa zainvestovať?

Určite je pre mnohých rozhodujúcim faktorom pri výbere aj cena. Potešíme vás, že gola sady nepatria k najdrahším pracovným pomôckam a ich cena sa začína už na niekoľkých desiatkach eur. Dôležitú úlohu zohráva fakt, či ju potrebujete na domáce používanie alebo na profesionálne účely. Podľa toho by sme sa riadili aj pri investovaní do nej. Pokiaľ ju plánujete využívať na domáce a jednoduché opravy a vystačíte si aj s menším počtom dielov, veľká investícia nie je potrebná. Ak je však gola sada pre vás dôležitá a budete ju využívať často pri výkone svojho povolania, raz zainvestujete a súprava vám vydrží mnoho rokov.

V cenovej kategórii do 50 € nájdete slušný výber základných gola súprav od rôznych výrobcov. Väčšinou ide o malé súpravy, vhodné najmä do domácnosti, na občasné opravy či hobby použitie. Štandardne obsahujú jednu, prípadne dve račne a počet dielov sa pohybuje v niekoľkých desiatkách.

Zlatá stredná cesta je cenová kategória od 50 do 100 €. Ak si priplatíme zopár desiatok eur, dostanete sa do cenovej hladiny, ktorá predstavuje zlatý stred, čo sa týka pomeru ceny a kvality. Tieto gola sady vám už ponúknu niekoľko rační s odlišnou veľkosťou a celkovo bohatší obsah kufríka, ktorého výsledkom je univerzálnejšie využitie. To znamená, že ich využijete nielen doma, ale aj v dielni pri mnohých opravách.

Horná cenová kategória znamená najvyššiu kvalitu. Gola sady od 100 € vyššie sa vyznačujú vysokým počtom dielov s množstvom príslušenstva. Silnou stránkou býva taktiež vysoká odolnosť materiálov a dlhá životnosť, čo kompenzuje vyššiu cenu. Takéto sady sú určené hlavne pre náročnejších záujemcov a profesionálov. Využiť ich môžete v pracovných dielňach pri oprave veľkých pracovných strojov a iného.

Kvalitu ponúka Makita, Extol či Yato

Je ťažké vybrať len pár kvalitných výrobcov gola sád, keďže ich je na trhu mnoho. V našom teste ste sa stretli s niekoľkými. Nie sú to však len obyčajní výrobcovia a značky, ale hlavne kvalita, ktorú ponúkajú. Aj pri gola sadách si dávajte na výrobcov pozor. Je veľmi dôležité, aké používajú materiály a tiež či veľkosti dielov sedia s normami.

Ak neviete, ktorí výrobcovia ponúkajú kvalitu v gola sadách, dáme vám pár tipov. Makita, značka prvotriednej kvality náradia, ponúka vo svojom sortimente aj praktické gola sady. Pozrite sa určite aj na značku Extol, ktorá vyrába súpravy pre hobby aj profesionálne použitie. Medzi obľúbené a šikovne vyskladané patria gola sady značky Yato. Chybu však neurobíte ani ak siahnete po značkách Narex, Geko či DeWalt.

Otázky a odpovede – FAQ

V našom teste sme sa snažili poskytnúť vám všetky dôležité informácie, ktoré by sa mohli týkať výberu gola sady. Pokiaľ vám nie je niečo ohľadne výberu jasné, aj s tým vám pomôžeme. Na vaše otázky v komentároch veľmi radi odpovieme. Neváhajte nám napísať aj vašu skúsenosť, prípadne radu, ktorou pomôžete ostatným kupujúcim. Zatiaľ sme si pre vás ešte v krátkosti pripravili pár najčastejšie kladených otázok, medzi ktorými možno nájdete aj tú svoju.

Údržba a skladovanie gola sady je veľmi jednoduché a nie je v tom žiadna veda. Je dôležité po práci vždy račňu a nadstavce očistiť, aby na nich neostali zachytené chemické či prchavé látky. Ideálne je, ak budete všetky diely skladovať v pribalenom kufríku. Čím lepšie sa budete o gola sadu starať, tým dlhšie vám vydrží.

Gola sadu oceníte najlepšie pri práci v obmedzenom priestore. Patrí k základnej výbave automechanikov, opravárov, údržbárov, ale aj hobby majstrov. Zíde sa vám aj v domácnosti, kde vám môže pomôcť pri montáži či demontáži nábytku. Jej výhodou je jednoduchosť a univerzálnosť použitia.

Prvým odrazovým mostíkom je, keď si odpoviete na otázku, na aké účely chcete gola sadu využívať. Na základe odpovede zistíte, či je pre vás vhodná sada s konkrétnymi rozmermi alebo radšej univerzálna sada. Dôležité je aj koľko náradia potrebujete. Vystačíte si so základnými dielmi? Alebo by ste radšej brali aj doplnkové príslušenstvo? Keď si odpoviete na všetky tieto otázky, môžete sa podrobnejšie pozrieť na jednotlivé dôležité parametre, ktoré sme uviedli vyššie.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(92.2%)

Komentáre
Julo 17.Nov.2022

Sada GEKO G10151 je kvalitná a za rozumnú cenu. Kufrík je skladný a je tu až 108 kusov. Našiel som tam všetko, čo potrebujem. Upozorňujem, že ide o poľský výrobok, takže nejaké chybičky krásy je vidno, materiál nie je najkvalitnejší, ale na bežné a nenáročné práce postačí. Za tú cenu veľmi fajn, uvidíme, ako dlho mi bude slúžiť.

Odpovedať

Peťo 17.Nov.2022

Za mňa jednoznačne Proxxon, je to kvalitná 65-dielna súprava, ktorá má všetko potrebné. Škoda, že box je plastový, ale verím, že čo to vydrží. Sada je vhodná do dielne aj do auta. Cena je primeraná kvalite spracovanie. Radšej si priplatiť, ako potom v tej najnevhodnejšej chvíli zistiť, že niektorý z nástrojov nefunguje alebo sa pokazil… Odporúčam domácim kutilom.

Odpovedať

Anton 19.Nov.2022

Neo Tools 08-681 odporúčam aj profesionálom, je to naozaj skvelá sada, ktorá vás nenechá v štichu. Nástroje sú kvalitne spracované a čo to vydržia. Je tu množstvo dielov, konkrétne 233 kúskov. Našiel som tu všetko potrebné. Mínusom je len vyššia cena a samozrejme hmotnosť - kvalitné nástroje predsa len niečo vážia. Sada má dokonca certifikát, takže si môžete byť istí, že nekupujete mačku vo vreci. :-) Za mňa maximálna spokojnosť.

Odpovedať

Gabriel 05.Dec.2022

Za kvalitnú považujem sadu STHOR Gola sada 1/2". Má 108 dielov a našiel som tu všetko potrebné. Prenosný kufrík vyzerá tiež kvalitne. Sú tu dve rače, množstvo bitov, adaptérov, nadstavcov... Všetko je prehľadne usporiadané. Nadstavce sú opatrené systémom As-Drive... Sadu využívam v garáži aj dielni. Som spokojný, cena je myslím si prijateľná.

Odpovedať

Ivan 06.Dec.2022

Za mňa je kvalitná sada Vigor V2461. Za tú cenu som si nič lepšie nevedel predstaviť. V sade je množstvo dielov, konkrétne až 172 a nájdete tu naozaj všetko potrebné. Kufrík je pevný, ale na kufríku sú plastové pracky. To je asi jediné mínus, ktoré som našiel. Hmotnosť kufríka je 7 kilogramov, čiže na prenášanie nie je najľahší.

Odpovedať

Viktor 06.Dec.2022

Extol Premium obsahuje všetko, čo potrebujem na jednom mieste. Pomer ceny a kvality je dobrý. Sada je pomerne malá a zmestí sa bez problémov do pracovnej tašky. Plusom sú predĺžené nadstavce, hoci maximálna veľkosť nadstavcov je 14 mm. Za veľkú výhodu považujem kovový kufrík, lacnejšie sady sú dodávané v plastovom kufríku. Tento je kvalitnejší.

Odpovedať

Michal 07.Dec.2022

Odporúčam gola sadu Yato Gola sada 1/2", 1/4", ktorá obsahuje 108 kusov. Materiál je kvalitný a oproti lacnejším sadám má táto aj kvalitnejší kufrík. Račne majú lepší tvar, menšiu hlavu a sú viaczubové. Sada je prehľadne uložená a nechýba funkcia AS-DRIVE, ktorá umožňuje vyvinúť väčšiu kontaktnú silu.

Odpovedať

Kamil 07.Dec.2022

Mám lacnejšiu verziu gola sady Yato YT-38841. Je dobrá a za rozumnú cenu. No zistil som, že prídruž uloženia jednotlivých dielov v kufríku nie je dostatočná. Plusom je množstvo dielov v balení, mínusom menej kvalitný kufrík.

Odpovedať

Igor 25.Feb.2024

posudzuje sa kvalita toho načo to ma slúžiť a nie ako to vyzerá takže za mňa o ničom

Odpovedať