Parkside

Parkside brúska, píla alebo vysávač – najlepší v pomere kvality a ceny

Každý domáci majster – kutil by mal doma najradšej kvalitné a spoľahlivé náradie a ideálne za čo najnižšiu cenu. O značke Parkside je počuť predovšetkým vďaka sieti predajní Lidl, pretože ten je výhradným predajcom tejto značky na Slovensku. Lákadlom je nízka cena a takisto široká ponuka elektrického i AKU náradia. Produkty Parkside možno takisto kategorizovať na produkty nižšej i vyššej kvality, no primárne ide o hobby náradie, ktoré je vhodné na práce okolo domu, v dielni, v garáži alebo na záhrade. Cieľom nemeckého výrobcu je uspokojiť nároky bežného spotrebiteľa. My sme sa bližšie pozreli na skúsenosti zákazníkov a recenzie Parkside náradia. Vybrali sme tie najlepšie produkty a takisto pre spotrebiteľov máme všetky potrebné informácie o samotnom výrobcovi.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 26.09.2023
Obsah článku:

Recenzie náradia Parkside

Ako si vybrať to správne náradie do dielne? Naše recenzie vám môžu výrazne pomôcť. Vybrali sme to najlepšie náradie Parkside a spracovali praktické recenzie. Pri recenzovaní vychádzame predovšetkým z hodnotení a skúseností zákazníkov. Zároveň sledujeme tiež technické parametre a kvalitu spracovania. V našom výbere nájdete elektrické, ale aj AKU náradie – píly, brúsky, skrutkovače, vŕtačky, ale aj Parkside vysávač i búracie kladivo. Naše recenzie sú nezaujaté, objektívne a zakladáme si na reálnom hodnotení produktov. Výrobcu ani predajcu za žiadnym marketingovým účelom nepropagujeme.

Parkside pásová brúska

Pásová brúska s menovitým výkonom 600 W, brúsna plocha má 7,5 x 14 cm, max. rýchlosť pásu je 250 m./min., nechýba funkcia odsávania

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Značka Parkside má vo svojej ponuke takisto pásovú brúsku, ktorá je ideálna na obrábanie a opracovávanie dreva. Brúsna plocha má 7,5 x 14 cm pričom samotný pás má dĺžku až 45,7 cm. Pásová brúska disponuje dostatočne výkonným elektromotorom. Z hľadiska obsluhy je praktická beznástrojová výmena pásu vďaka inovatívnemu upínaciemu systému. Zaujme tiež nízkou cenou.

Menovitý príkon pásovej brúsky je 600 W, pričom je možné plynulo regulovať rýchlosť pohybu pásu. Rozsah rýchlosti je od 170 až po 250 m/min. Chod pásu je možné precízne nastavovať a vďaka dobre umiestnenému prednému valčeku je prítlak pásu rovnomerný, čo je dôležité pre brúsenie samotnej plochy. Integrovaná je aj funkcia zberu odpadu vďaka vstavanej záchytnej nádobe, využiť však môžete aj externé odsávanie. Perfektnou vychytávkou je polohovateľné ergonomické držadlo, vďaka čomu je obsluha a manipulácia nenáročná. Rukoväť má pogumovaný povrch. Súčasťou príslušenstva sú takisto dve zvieracie skrutky (možné je stacionárne upevnenie pásovej brúsky), brúsny pás a adaptér s redukciou na externé odsávanie. Hmotnosť brúsky je 2,65 kg.

Medzi spotrebiteľmi má tento model pásovej brúsky veľmi dobré renomé. Zákazníci vyzdvihujú predovšetkým pomer ceny a kvality. Zároveň medzi recenziami sme našli aj pozitívne ohlasy na ergonómiu a kvalitné spracovanie. Občas je potrebné dávať pozor na dobu prevádzky, elektromotor sa môže pri vyššej záťaži rýchlejšie prehrievať. Prácu uľahčuje aj možnosť stacionárneho použitia, kedy pásovú brúsku možno pripevniť k pracovnému stolu. Dodávaná je brúska s jedným brúsnym pásom, avšak bez kufríka. Po technickej stránke zákazníci chvália aj plynulé nastavenie otáčok a nízku hmotnosť. Na bežné opracovávanie a brúsenie dreva je Parkside PBSD 600 A1 dobrou voľbou primárne do hobby dielne.

Pozitíva

Priaznivá cena
Skvelá ergonómia
Plynulo regulovateľný výkon

Negatíva

Prehrievanie elektromotora

Menovitý príkon: 600 W ● Max. rýchlosť pásu: 250 m./min. ● Brúsna plocha: 7,5 x 14 cm ● Hmotnosť: 2,65 kg ● Funkcia odsávania: áno

Parkside elektrický vertikutátor

Príkon 1 500 W, 3 600 ot./min., šírka záberu 36 cm, 50-litrový zberný kôš

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na prevzdušňovanie trávnika, ktoré robia poctiví záhradkári na jar, resp. jeseň, možno použiť elektrický vertikutátor Parkside. Ten v sebe ukrýva výkonný 1 500 W elektromotor a je dodávaný s dvoma vymeniteľnými pracovnými valcami. Umožňuje nastaviť hĺbku prevzdušňovania a nechýba mu ani zberný kôš.

U spotrebiteľov je tento záhradný pomocník veľmi obľúbený, čoho dôkazom je vysoká predajnosť a množstvo kladných hodnotení. Hoci ide o hobby náradie od výrobcu Parkside, príkon motora 1,5 kW je viac ako dostačujúci na účinné prevzdušnenie trávnika. Samozrejme, obmedzovať vás do istej miery bude 10 metrov dlhý sieťový kábel. Alternatívou je v takom prípade benzínový vertikutátor. Tneto model má šírku záberu 36 cm.

Vybavený môže byť vertikutačným valcom s 10 nehrdzavejúcimi nožmi z nerezovej ocele. Tento nadstavec poslúži primárne na regenerovanie trávnika po zimnej, resp. pred zimnou sezónou. Druhý prevzdušňovací valec s husto osadeným 44 pružinovými hrotmi z ocele, odstraňuje z trávnika slabé steblá trávy a taktiež aj machy a plsť v spodnom podloží. Zberný kôš má objem 50 litrov. Spotrebitelia však hlásia, že poriadne nedrží na svojom mieste a jeho konštrukcia je nestabilná.

Na prvý dojem pôsobí vertikutátor Parkside veľmi hodnotne a robustne. Celkovo konštrukcia i dizajn prezentujú kvalitu. Používatelia však kritizujú labilné plasty. Konštrukcia má polohovateľné madlá a je veľmi kompaktná. Hmotnosť je na hranici 9 kg. Dodávaný je aj držiak na stenu pre praktické uskladnenie. Jedným z neduhov je vyššie spomenutý zberný kôš, ktorý nedrží na svojom mieste a má zlé uchytenie. Spotrebitelia to tak riešia svojpomocne. O niečo horšia je efektivita zberu do koša, zvyčajne sa naplní len do polovice. Následne už zvyšok ostáva pod zariadením a nesmeruje do zberného koša.

Na základe dostupných recenzií možno zhodnotiť, že vertikutátor Parkside patrí k jedným z najlepších náradí od tohto výrobcu. Prevažná väčšina zákazníkov produkt odporúča z dôvodu pomeru ceny a kvality. Taktiež chvália jeho účinok a efektivitu prevzdušňovania trávnika. Zariadenie má dostatočný výkon. Problematický zberný kôš pre mnohých nie je prekážkou. Plastové diely nie sú najkvalitnejšie, no ak je zariadenie v záruke, reklamácia nie je problém. Sieťový kábel je pri elektrickom prevedení vždy menším nedostatkom. K dispozícii sú však dva valce a taktiež môžete regulovať výšku zdvihu. Výhodou sú aj zadné kolieska, vertikutátor je tak dostatočne stabilný. Zariadenie je kompaktné. Na základe parametrov, výkonu a recenzií zákazníkov vertikutátor Parkside nie je vôbec zlou voľbou.

Pozitíva

Množstvo pozitívnych recenzií
Perfektný účinok
Bezkonkurenčne nízka cena

Negatíva

Nekvalitné plastové časti
Sieťový kábel

Typ: elektrické náradie ● Šírka záberu: 36 cm ● Príkon: 1 500 W ● Max. otáčky motora: 3 600 ot./min. ● Objem záchytného vreca: 50 l ● Hmotnosť: 9 kg

Parkside pokosová a skracovacia píla

Príkon 1 500 W, 5 000 ot./min., max. dĺžka rezu 120 mm, max. šírka rezu 60 mm, nastavenie pokosu -45 ° až +45 °

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Lacná, no zároveň výkonná pokosová píla Parkside s uhlíkovým elektromotorom. Dodávaná je spolu s integrovaným adaptérom na odsávanie a praktickým vreckom na prach. Píla umožňuje nastavenie sklonu i pokosu. Maximálna dĺžka rezu je 120 mm. Líniu rezu môžete viesť vďaka laserovému lúču.

Štandardný uhlíkový elektromotor s príkonom 1 500 W dodáva tejto pokosovej píle Parkside dostatok sily. Bez problémov s ňou dokážete robiť čisté rezy do dreva či plastu. Výhodou pokosovej a skracovacej píly je, že hlava je výkyvná. Následne môžete plynule a presne nastaviť pokos. Pokos môžete nastavovať až do 45 °. Rovnaké číslo dosiahnete aj pri nastavovaní sklonu hlavice. Motor pracuje pri maximálne 5 000 ot./min., ide však o údaj pri voľnobežnom chode. Pílu Parkside možno pokojne prirovnať k drahším modelom v tejto kategórii náradia. Výkonom určite nezaostáva.

Vybavená je tiež upínacím podstavcom aj s bočnými zarážkami pre lepšiu stabilitu počas rezania obrobku. Využiť určite využijete aj upevňovaciu svorku pre zastabilizovanie rezu. Maximálna dĺžka rezu je 120 mm, výšku je možné nastaviť maximálne na 60 mm. Pri sklone 45 ° je maximálna výška 35 mm. Vďaka svojej konštrukcii je pokosová a skracovacia píla vhodná na montáž na pracovný stôl. Namontovaný je pílový kotúč s priemerom 210 mm (48 zubov). Rezať s ním dokážete drevo, ale aj plast.

Presnosť rezu by mal zvyšovať laserový vodič. Na základe recenzií spotrebiteľov laser nedrží úplne presnú líniu a môžu sa objaviť menšie odchýlky. Pre domáce majstrovanie však ide o zanedbateľný nedostatok. Laser je napájaný samostatne dvoma alkalickými batériami. Tie sú súčasťou balenia. Rovnako tak v balení nájdete aj dva kusy náhradných uhlíkových kefiek do motora. Píla disponuje ergonomickým držadlom. Parkside chválime za záchytné odpadové vrecko, ktoré slúži na prach. Vak jednoducho nasadíte a ušetríte si tak následné upratovanie. Pripojiť možno aj externé odsávanie. V balení je taktiež kľúč na uvoľnenie pílového kotúča.

Prácu s pokosovou pílou Parkside PKS 1500 B3 si spotrebitelia veľmi pochvaľujú. Teší ich predovšetkým presnosť rezu a vcelku solídne spracovanie. Výhrady smerujú len k niektorým plastovým častiam, ktoré sú viac namáhané a hrozí ich odlomenie alebo poškodenie. V tejto cenovej kategórii ide o pomerne častú záležitosť, s ktorou je potrebné rátať. Zákazníkov pomer ceny a kvality teší. Veľkým plusom je dostatočný výkon. Niektorí spotrebitelia kritizovali upínaciu svorku, ktorej závit sa rýchlo opotrebuje a následne poriadne nedrží.

Chvália však pre zmenu integrované odsávanie spolu s vreckom na prach. Malým plusom je určite aj dizajn, ktorý trocha nápadne pripomína drahšieho nemeckého konkurenta. Pokosová píla Parkside poskytuje spotrebiteľovi v danej cene nadštandardný výkon a zároveň štandardné služby. Rez píly je veľmi plynulý. Chod motora je hlučnejší. V balení sú aj náhradné uhlíky. Celá konštrukcia váži 7,6 kg a je možné ju upevniť na pracovný stôl.

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Solídny výkon
Integrované odsávanie – vrecko na prach

Negatíva

Menej kvalitné plastové časti
Horšia presnosť laseru

Typ: elektrické náradie ● Menovitý príkon: 1 500 W ● Voľnobežné otáčky: 5 000 ot./min. ● Max. dĺžka rezu: 120 mm ● Max. výška rezu: 60 mm ● Nastavenie pokosu: -45 ° až +45 ° ● Dĺžka kábla: 2 m ● Hmotnosť: 7,6 kg

Parkside rázový uťahovák

Krútiaci moment 310 Nm, menovité otáčky 7 000/min., max. pracovný tlak 6,3 baru, obojsmerný chod

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hobby pneumatický rázový uťahovák Parkside je určený pre nenáročné použitie v domácich podmienkach. Dodávaný je v praktickom plastovom kufríku aj s príslušenstvom v podobe nadstavcov a maziva. Uťahovák je potrebné pripojiť ku kompresoru so zásobníkom vzduchu aspoň 50 litrov. Disponuje obojsmerným chodom. V našom výbere sa nachádza predovšetkým pre nízku cenu a vysokú predajnosť.

Výrobca uvádza maximálny krútiaci moment 310 nm. Vďaka tomuto tlaku by nemalo byť problém povoliť skrutky na kolesách automobilu. V praxi však spotrebiteľské recenzie ukázali, že výkon pneumatického uťahováka pri použití optimálneho kompresora nie je schopný plynule povoliť skrutky kolesa na aute. V priemere sa pritom uťahovací moment skrutiek na kolesách pohybuje okolo hodnôt 100 až 140 Nm. Max. krútiaci moment 310 Nm tak nedosahuje takú efektívnu silu. Pri praktickom meraní tiež uťahovák nemá avizovaných 7 000 ot./min., ale len okolo 5 000 ot./min. V praxi je tak tento pneumatický uťahovák vhodný skôr na iné dielenské účely ako na montáž a demontáž kolies.

Parkside rázový uťahovák je potrebné napojiť na kompresor s pracovným tlakom minimálne 6,3 baru. Ideálne je, aby mal vzdušník aspoň 50 litrov. Takýto objem je pre pneumatickom náradí optimálny, ideálne, ak je vzduchu v zásobníku ešte viac. Zariadenie však nie je dodávané s tlakovou hadicou, tú si môžete taktiež zakúpiť aj u predajcu Lidl. V kufríku za to nájdete 11-dielnu súpravu náhradných orechov, a to aj spolu s predlžovacím nadstavcom v prípade potreby. V kufríku je taktiež mazivo dodávané priamo výrobcom.

Náradie váži zhruba 2 kg a konštrukcia pôsobí pomerne robustne. Kvalitou spracovania určite nestráca, práve naopak, masívne plasty vyzerajú odolne a trvácne. Telo je z hliníkovej zliatiny. Držadlo má pogumovanie a je tak protišmykové. Vcelku slušne podľa zákazníkov tlmí aj nárazy.

Kolesá na aute s ním nepovolíte. Takéto názory sa medzi recenziami zákazníkov vyskytovali pomerne často. Množstvo spotrebiteľov chcelo avizovaný výkon využiť práve na montáž či demontáž kolies. Výkon však nie je dostačujúci, a to je najväčší nedostatok tohto pneumatického uťahováka Parkside. Zákazníci, ktorí ho využívajú na iné účely, si však na výkon nesťažujú. Teší ich tiež praktický prenosný kufrík a nízka obstarávacia cena. Kvalitou spracovania takisto nesklame a vyrovnáva sa konkurencii. Poteší bohatým príslušenstvom, a to aj v podobe náhradných nadstavcov (orechy), ktoré určite pri práci využijete. Potrebné je dokúpiť tlakovú hadicu a pre používanie je nutné vlastniť kompresor. Pre nenáročného používateľa môže byť tento menej výkonný pneumatický rázový uťahovák schopným pomocníkom.

Pozitíva

Nízka cena
Praktický kufrík
Príslušenstvo

Negatíva

Nedostatočný výkon
Menej otáčok ako je deklarované výrobcom

Typ: pneumatické náradie ● Max. krútiaci moment: 310 Nm ● Menovité otáčky: 7 000 ot./min. ● Max. pracovný tlak: 6,3 baru ● Obojsmerný chod: áno ● Hmotnosť: 2,04 kg

Parkside AKU uhlová brúska

AKU uhlová brúska s otáčkami motora 2 500 – 10 000 ot./min., priemer kotúča je 125 mm, kapacita akumulátora 20 V, otáčky sa dajú regulovať

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak chcete rezať či brúsiť, no vyžadujete, aby vás neobmedzovala elektrická sieť a kábel, Parkside uhlová brúska poháňaná akumulátorom je vhodným riešením. Ide o praktického pomocníka pre domácich majstrov. Brúska je určená pre bežné brúsenie a priemer kotúča je 125 mm.

AKU uhlová brúska nie je dodávaná s akumulátorom, ten je potrebné dokúpiť samostatne. Výrobca odporúča akumulátor s kapacitou 4 Ah. Výdrž batérie podľa spotrebiteľov je slabšia, no vzhľadom na účely používania je kapacita postačujúca. Parkside brúska disponuje tiež plynulým rozbehom i možnosťou regulácie výkonu. Rozsah otáčok je od 2 500 až po 10 000 ot./min. Výkonom brúska neohúri a na rezanie odporúčame siahnuť po výkonnejších AKU alebo elektrických modeloch. Pozor dávajte tiež pri vyššej záťaži na prehrievanie elektromotora.

I napriek tomu, že ide o lacnejší hobby model, spotrebiteľa poteší flexibilné umiestnenie rukoväte až v 3 polohách. Rukoväť je navyše i protišmyková. Kvalita materiálov, predovšetkým spínača či plastových častí je na horšej úrovni. Súčasťou príslušenstva je jeden rezací kotúč s priemerom 125 mm a tiež montážny kľúč. Upínanie kotúča je zabezpečené maticou M14 a systém výmeny kotúča je jednoduchý vďaka aretácii vretena Spindle Lock. Brúska má tiež ochranný kryt, ktorý disponuje bezkľúčovým rýchlonastavením polohy. Hmotnosť brúsky je necelých 1,6 kg.

Vychádzajúc zo skúseností zákazníkov možno konštatovať, že v pomere ceny a funkčnosti Parkside uhlová brúska PWSA 20 V-Li C3 spĺňa požiadavky spotrebiteľov a nenáročných určite nesklame. Pre niektorých zákazníkov je slabinou horšie spracovanie a kratšia výdrž akumulátora. Riešením je zakúpenie dvoch kusov batérií a ich striedanie. Iní spotrebitelia si zasa pochvaľujú ergonómiu a možnosť regulácie otáčok, ktorá u konkurentov nie je v tejto cenovej hladine úplne bežná. Výkon brúsky je priemerný a pri väčšom tlaku dochádza miestami k vypnutiu brúsky. Vtedy je potrebné spínač vypnúť a opätovne zapnúť. Spotrebitelia sú radi za ergonómiu i 3 polohy ergonomickej rukoväte. Komplexne je tak uhlová brúska Parkside obstojným hobby náradím pre nevyhnutné použitie.

Pozitíva

Obstarávacia cena
Plynulá regulácia otáčok
3 polohu rukoväte

Negatíva

Dodávaná bez akumulátora a nabíjačky
Menej kvalitné spracovanie
Slabší výkon

Typ: akumulátorové náradie ● Otáčky motora: 2 500 – 10 000 ot./min. ● Kapacita akumulátora: 20 V – 4 Ah/8 Ah ● Priemer kotúča: 125 mm ● Regulácia otáčok: áno ● Hmotnosť: 1 540 g

Parkside vysokotlakový čistič

Vyoskotlakový čistič s max. tlakom 135 barov, príkon 1 800 W, max. prietok vody 420 l/hod., nádoba na čistiaci prostriedok má 600 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Na slovenskom trhu patrí k jedným z najpredávanejších vysokotlakových čističov. Dôvodom je z pohľadu spotrebiteľov pomer ceny a výkonu. Výkonom rozhodne nezaostáva, maximálny tlak vody dosahuje až 135 barov. Veľkým plusom Parkside vysokotlakového čističa je aj dodávané príslušenstvo. Dizajnom nápadne pripomína vysokotlakový čistič Riwall REPW 150 SET alebo modely Kärcher.

Radiť tento vysokotlakový čistič na piedestál výkonnosti určite nebudeme, no s maximálnym tlakom 135 barov rozhodne nemôžeme hovoriť o nedostatku výkonu. Samozrejme, s maximálnym tlakom vody nepracujete vždy, no či umývate auto, fasádu alebo dlažbu na terase, výkonu je vždy dostatok. Výrobca uvádza menovitý príkon 90 barov. Viacerí zákazníci upozorňujú na pomerne nepríjemnú hladinu hluku. Niekomu tento fakt prekážať môže, inému nie. Zaujímať vás určite bude aj manipulácia s čističom. Výraznejšie to uľahčuje 5 metrov dlhý prívodný kábel a takisto tlaková hadica, ktorá má 7 metrov. Aktivovanie tlaku vody prebieha za pomoci spúšte na pištoli. Na tele prístroja je odkladací priestor na pištoľ i nadstavce, ktoré sú súčasťou dodávky.

Vysokotlakový čistič Parkside PHD 135 D3 disponuje takisto nádržkou na čistiaci prostriedok. Tá nie je umiestnená na pištoli, ale v zadnej časti tlakového čističa. Po pridaní je čistiaci prostriedok automaticky primiešavaný a môžete tak umývať auto alebo fasádu. Súčasťou balenia je aj špeciálny čistiaci prostriedok. Nádržka má 600 ml. Čistič má takisto praktické kolieska pre lepšiu manipuláciu. Napájaný je cez tlakovú trysku aj so sitkom – filtrom. Vo výbave je štandardná variabilná tryska. Nastavovať môžete šírku prúdu vody. Taktiež je v balení turbo tryska a aj penová tryska – napríklad pre nanášanie autošampónu – aktívnej peny. Nechýba pištoľ so spúšťou. Niektoré plastové časti nepôsobia práve odolne, potrebná je pri zapájaní nadstavcov a príslušenstva citlivosť, aby nedošlo k strhnutiu plastových závitov.

Ak hľadáte „wapku“ za dostupnú cenu a pritom nechcete tú s najnižším výkonom, vysokotlakový čistič Parkside PHD 135 D3 tieto nároky splní. Tlakovým výkonom 135 barov určite nesklame. Prehnané očakávania však nemajte. Zákazníci výkon často nekritizujú, no so všetkými nečistotami si určite neporadí. 7 metrov dlhá vysokotlaková hadica je veľmi praktická a aj 5 metrov dlhý prívodný kábel manipuláciu uľahčuje. Zvukový prejav je otravný. Poteší jednoduchá obsluha a rýchla výmena čistiacich trysiek s rýchloupínacím systémom Quick Connect, čo oceňujú aj zákazníci. Prúd smerujúci z trysky môžete variabilne nastavovať. Spotrebitelia sú radi aj za nádobku na saponát, súčasťou balenia je aj 500 ml čistiaceho prostriedku. Kvalita plastových častí nie je na takej úrovni ako pri drahších modeloch. V pomere ceny a výkonu však vysokotlakový čistiť spĺňa všetky požiadavky pre hobby použitie.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Jednoduchá manipulácia
Príslušenstvo

Negatíva

Zvukový prejav
Kvalita plastových častí

Príkon: 1 800 W ● Max. tlak: 135 bar ● Max. prietok vody: 420 l/hod. ● Hmotnosť: 7,5 kg ● Dĺžka tlakovej hadice: 7 m ● Dĺžka prívodného kábla: 5 m ● Nádoba na čistiaci prostriedok: 600 ml

Parkside vŕtačka

Vŕtačka s menovitým výkonom 300 W a max. krútiacim momentom 40 Nm, max. otáčky motora dosahujú 1 600 ot./min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jednoduchá elektrická vŕtačka Parkside ponúkne v danom segmente absolútny základ, ktorým však určite nesklame. Vŕtačka má dva rýchlostné stupne a dostatočne veľký krútiaci moment. Skľučovadlo má praktické rýchloupínanie, čo obsluhu vŕtačky takisto uľahčuje. Vŕtačku môžete používať aj ako skrutkovač.

Hoci sú dnes v obľube predovšetkým akumulátorové vŕtačky a skrutkovač, Parkside myslí aj na tých, ktorí pracujú s výkonnejším elektrickým náradím. Vŕtačka je vybavená výkonným elektromotorom s dvojrýchlostnou prevodovkou. Maximálny krútiaci moment je 40 Nm. Sme radi, že aj napriek hobby prevedeniu Parkside vybavil vŕtačku skľučovadlom s rýchloupínaním. Nepotrebujete tak žiadne náradie na jeho uvoľnenie. Krútiaci moment má 22 úrovní. Aretácia vretena je automatická a výmena je jednoduchá vďaka systému Spindle Lock. Priemer skľučovadla je 10 mm. Súčasťou dodávky sú aj dva bity (25 mm). Elektrický prívodný kábel má 5 metrov. Pri práci vŕtačka poteší nízkou hmotnosťou a dobrou ergonómiu. Pri vyšších otáčkach je hladina hluku vyššia.

Lacná elektrická vŕtačka značky Parkside je vskutku výhodná kúpa. Ide o hobby model, ktorý zastane svoju úlohu a nesklame ani výkonom ani kvalitou prevedenia. Spotrebitelia sú radi za nízku hmotnosť a ergonomický tvar. Elektrický kábel má 5 metrov. Kritika nesmeruje ani k výkonu, dvojrýchlostná prevodovka dokáže otáčky plynulo dávkovať. Elektromotor sa neprehrieva ani pri dlhšej záťaži. Výrobca neuvádza, či ide o klasický uhlíkový motor. Kvalitné materiály sú takisto milým prekvapením vzhľadom na nízku cenu. Vŕtačky pôsobí robustne a odolne, pritom však váži len 1,52 kg.

Pozitíva

Ergonomický úchop
Pomer cena a kvalita
Skľučovadlo s rýchloupínaním

Negatíva

Vyššia hlučnosť

Menovitý príkon: 300 W ● Max. krútiaci moment: 40 Nm ● Max. otáčky motora: 1 600 ot./min. ● Dĺžka prívodného kábla: 5 m ● Hmotnosť: 1,52 kg

Prečo si vybrať Parkside náradie

V prípade značky Parkside sa často diskutuje o tom, kto je vlastne výrobcom? Aká je kvalita náradia Parkside? Je možné Parkside náradie reklamovať? Ako je na tom pozáručný servis? Aké sú výhody a nevýhody tohto náradia? Spotrebitelia majú aj mnoho ďalších otázok, na ktoré v tomto článku nájdete odpoveď. V texte nižšie sa dozviete všetko dôležité o samotnej značke. Vždy majte na pamäti, že samotné náradie je určené pre domácich majstrov, nie na profesionálne účely. Náradie Parkside zaraďujeme do hobby segmentu, no zároveň sa nájdu produkty, ktoré dokážu konkurovať aj drahšiemu profi náradiu. Ak chcete vedieť všetko podstatné o tomto výrobcovi, prečítajte si nasledujúce odseky.

Prečo si vybrať Parkside náradie

 • Kvalita náradia Parkside
 • Cenová dostupnosť
 • Reklamácia náradia
 • Pozáručný servis a náhradné diely
 • Široký sortiment
 • Hlavné výhody a nevýhody

Parkside náradie z Lidlu – kvalita a spoľahlivosť

V prípade výrobcu Parkside sa často diskutuje o jeho pôvode. Faktom ostáva, že ide o privátnu značku spoločnosti Lidl, ktorú u iného predajcu oficiálne nekúpite. Dodávateľom Parkside produktov pre tento reťazec je nemecká spoločnosť Kompernass. Eminentný výrobca ako taký však nie je známy. V diskusiách nájdete názory o tom, že ide lacné náradie z Číny, iní zasa uvádzajú, že výrobcom je nemecký Bosch či Einhell a ide o ich druhotriednu kvalitu. Podľa vzhľadu je naozaj možné si Parkside náradie s Boschom ľahko zameniť a na prvý pohľad ich odlíši len označenie logom.

Čo sa týka samotnej kvality a spoľahlivosti, väčšina náradia je poskladaná z dielov viacerých výrobcov. Nie je teda nezvyčajné, že Parkside vŕtačka alebo reťazová píla môžu obsahovať viaceré značkové komponenty doplnené lacnejšími dielmi. Ide však o hobby náradie, nie žiadne profesionálne náradie určené na vysokú záťaž. Svedčí o tom nižšia kvalita materiálov, ale aj technické parametre, napr. výkon.

Parkside už na našom trhu nie je žiadnym nováčikom a názorov na kvalitu tohto náradia je viacero. Porovnávať ho však treba s konkurenciou v hobby segmente a tu Parkside jasne boduje. Či ide o vŕtačky, brúsky, skrutkovače, rázové uťahováky, sponkovače alebo kompresory, kvalita je na solídnej úrovni a svoj účel zvládnu plniť bez problémov.

Prirodzene, horšia kvalita spracovania môže mať na svedomí nižšiu odolnosť a trvácnosť, odlomenie či poškodenie niektorých mechanických častí. Pri akumulátorovom náradí smerujú výhrady k slabšej kapacite batérie. U elektrického náradia je to zasa slabší výkon, ktorý je však s konkurenciou porovnateľný. Odolnosť závisí často aj od frekvencie používania a údržby, ktorá by mala byť rovnaká ako pri každom inom náradí. Pravidelné čistenie a správne skladovanie by mali byť samozrejmosťou.

Nízka cena a dostupnosť produktov

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa náradie Parkside teší takej veľkej obľube, je jeho nízka cena. Pre domácich majstrov je cenová dostupnosť často kľúčová. Parkside v tomto parametri poráža v segmente hobby techniky aj mnohých konkurentov renomovaných značiek. Oplatí sa však vždy porovnať aj parametre s o niečo drahšou konkurenciou BoschEinhellGüde alebo Fieldmann. Rozdiel je niekedy len pár eur, pričom môžete mať doma výrobok renomovanej značky. Znova zdôrazňujeme, že cena náradia Parkside odráža kvalitu a schopnosti náradia, preto sa nesnažte využívať ho na účely, na ktoré nie je určené. Na to vám poslúži profesionálne náradie určené pre vysokú záťaž, ktoré je kvalitnejšie a odolnejšie.

Aku skrutkovač Parkside

dostupnosťou produktov už dnes nie je výraznejší problém. Lidl stále ponúka náradie Parkside sezónne (jar, leto, jeseň, zima), no vďaka internetovému obchodu (Lidl e-shop) už nie je nutné ísť primárne do predajne. Náradie si dokážete zakúpiť aj online. Stále sú však pre dané obdobie typické iné druhy náradia, preto je možné, že iné nemusia byť práve dostupné. V takom prípade je potrebné počkať na to, kedy sa produkt objaví v letáku.

Reklamácia nie je problém

Predajca Lidl, ako jeden z najúspešnejších obchodných reťazcov na Slovensku, si nemôže dovoliť v rámci svojej ponuky distribuovať produkty pochybnej kvality. V prípade, že zákazníci nie sú s kvalitou spokojní, je veľkou devízou spoločnosti, že reklamácia je v prevažnej väčšine vybavená k spokojnosti zákazníka. Ak ide o poškodenie, nefunkčné náradie alebo iné vážnejšie chyby, často je možné, že v predajniach Lidl prebehne reklamácia formou výmeny – kus za kus. Pochopiteľne, ak je produkt v danom období v predaji. Druhou možnosťou je, že vám predávajúci vráti peniaze vo výške nákupnej ceny tovaru.

V prípade drahších kusov náradia Parkside výrobca využíva svoje legitímne právo, kedy sa uskutoční reklamačné konanie a následne až po jeho ukončení sa rozhodne, či vám produkt predajca vymení, uhradí na svoje náklady jeho opravu, vráti peniaze alebo reklamáciu zamietne. Reklamačné konanie netrvá dlhšie ako 30 dní. Skúsenosti mnohých zákazníkov sú v tomto smere veľmi pozitívne. Aj v prípade, že zakúpite náradie Parkside cez e-shop, môžete ho ísť reklamovať do ktorejkoľvek predajne Lidl. Na tovar sa vzťahuje štandardná záručná doba 24 mesiacov.

TIP: Predajca Lidl umožňuje spotrebiteľom po zakúpení náradia Parkside využiť 30-dňovú lehotu na bezplatné vrátenie tovaru – odstúpenie od kúpnej zmluvy. Ak zistíte, že náradie Parkside z nejakého dôvodu nevyhovuje vašim požiadavkám, bol vám doručený nesprávny model, prípadne bol doručený poškodený, je možné ho vrátiť na ktorejkoľvek predajni Lidl. Tovar nemôže byť viditeľne znečistený, poškodený kupujúcim a obal značne znehodnotený. Samozrejme, je potrebné dodržať potrebné pravidlá a kritériá, ktoré sú stanovené vo Všeobecných obchodných podmienkach spoločnosti Lidl.

Pozáručný servis – horšia dostupnosť náhradných dielov

Najväčšou slabinou tejto značky náradia je práve opraviteľnosť. Dôvodom je horšia dostupnosť náhradných dielov na Slovensku, pretože ich pôvod je často nejednoznačný, keďže viaceré modely sú konštruované z komponentov viacerých výrobcov.

Priamočiara píla Parkside

Na Slovensku autorizované servisy nie sú dostupné a náhradné diely ponúka len distribučná firma Kompernass. V prípade poruchy či poškodenia je tak náročnejšie originálne diely zohnať. Jediným oficiálnym dodávateľom náhradných dielov je spomínaná firma Kompernass. Na jej webovej stránke dokážete nájsť potrebné príslušenstvo i niektoré náhradné diely. V minulosti bolo možné náhradné diely objednať len v Nemecku alebo v Rakúsku, pričom nebolo možné ich doručenie na Slovensko. Čo sa týka opráv, viaceré servisy dokážu náradie Parkside servisovať, no nejde o oficiálny pozáručný servis.

Opravu lacných produktov odporúčame dobre zvážiť. Pretože aj neoficiálny servis vás môže vyjsť takmer tak draho ako je cena nového modelu takéhoto náradia.

Parkside reťazové píly, skrutkovače, vŕtačky...

Značka Parkside má naozaj široký záber a spoločnosť Lidl má tak vďaka tomu pokrytú sezónnu ponuku. Náradie Parkside môžeme rozdeliť do viacerých dominantných kategórií a podkategórií, ktoré spotrebiteľov zaujímajú najviac. V danej triede má Lidl takisto niekoľko rôznych tried, ktoré sa odlišujú prevedením, funkciami, výkonom či vybavením (príslušenstvom).

Primárne možno sortiment výrobcu rozdeliť na elektrické a akumulátorové náradie. V tomto segmente sú medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené aku skrutkovače alebo aku vŕtacie kladivá Parkside. Nemenej sa tešia obľube aj Parkside vŕtačky s príklepom, vŕtacie alebo sekacie kladivá určené aj na búracie práce.

V prípade sezónnej ponuky spotrebitelia často vyhľadávajú Parkside brúskyreťazové píly nielen elektrické, ale aj akumulátorové. Sortiment brúsok obsahuje aj pásové či uhlové brúsky. Medzi pílami nájdete aj klasické stolové kotúčové pílychvostové píly, píly na vyrezávanie alebo priamočiare píly. Pri práci s drevom sa určite zíde elektrický hoblík Parkside alebo aku hoblík. Ďalej má Parkside zváračky, rázové uťahováky, drážkovacie frézy do muriva, pneumatické nožnice na plech, Parkside vysávače alebo tlakové čističe a množstvo ďalšieho príslušenstva a techniky vhodnej do záhrady, do dielne i do domácnosti.

Výhody a nevýhody náradia Parkside

Značka Parkside ja na trhu už dlhšie obdobie a do kontaktu s ňou prišlo množstvo spotrebiteľov. Z pohľadu niektorých ide o podpriemernú kvalitu. Iní zasa náradie hodnotia cez optiku nízkej ceny. Parkside náradie nemá ambíciu hrať sa na profi náradie, ktoré budú denne využívať profesionálni majstri celé hodiny. Hobby náradie Parkside je určené pre domácich majstrov na bežné práce okolo domu, stavby, opravy, prácu v záhrade a mnoho iného. Silné a slabé stránky týchto výrobkov je potrebné vnímať v pomere ceny a kvality, pretože týmto spôsobom produkty propaguje aj spoločnosť – predajca Lidl.

Výhody

 • Dostupná cena
 • Pomer ceny a kvality
 • Bezproblémová reklamácia
 • Široký sortiment
 • Veľké množstvo pozitívnych recenzií zákazníkov
 • Dizajn

Nevýhody

 • Kvalita niektorých materiálov
 • Horšia dostupnosť náhradných dielov
 • Predpoklad kratšej životnosti
 • Rýchlejšie opotrebenie

Otázky a odpovede – FAQ

Nemáte jasno v tom, či sa oplatí ísť do kúpy náradia Parkside? Chcete sa informovať ohľadom recenzovaných modelov? Zaujímajú vás informácie, týkajúce sa výberu produktov? Neváhajte nás kontaktovať, napíšte nám komentár a my vám radi čo najskôr odpovieme. Zároveň budeme veľmi radi, ak sa podelíte o vlastné skúsenosti so značkou Parkside. Poradíte tak aj ďalším spotrebiteľom, ktorí nad kúpou výrobkov tejto značky uvažujú.

Áno, oplatí. V pomere ceny a kvality ponúka výrobca Parkside bohatú ponuku akumulátorového náradia – aku reťazové píly, aku skrutkovače, aku brúsky, aku vŕtačky, aku krovinorezy alebo aku nožnice na živý plot a mnoho iného. V porovnaní s konkurenciou disponuje naozaj množstvom rôznych modelov. Niekedy je však nutné rátať s tým, že mimo sezóny niektoré druhy náradia nezakúpite.

Keďže ide o privátnu značku spoločnosti Lidl, jediným oficiálnym predajcom náradia Parkside je výhradne Lidl. Zakúpiť si môžete náradie priamo v predajni za podmienky, že je aktuálne v sezónnej ponuke alebo cez online e-shop Lidlu, kde máte všetko na jednom mieste.

Áno, vo väčšine prípadov je náradie dodávané bez batérie. Často je však súčasťou dodávky iné príslušenstvo. V online Lidl e-shope má predajca vytvorené samostatnú sekciu, kde môžete zakúpiť aku batérie a ďalšie príslušenstvo. Podľa kapacity je investícia do batérie na úrovni 20 až 60 eur.

Ak ide o obľúbený Parkside kompresor PKO 24 B2, drvivá väčšine recenzií je veľmi pozitívna. Problémom však je, že tento kompresor je dostupný len v určitých sezónnych obdobiach. Má až 24-litrovú nádrž, plynulo nastaviteľný tlak, príkon až 1,8 kW a potrebné príslušenstvo. Pozitívne ohlasy má aj Parkside AKU kompresor 20 V PKA 20-Li A1.

Parkside búracie kladivo

Búracie kladivo s výkonom 1 700 W, počet úderov 200 až 2 100/min., sila úderu 50 joulov sa dá regulovať v 6 úrovniach

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Steny, obklady alebo dlažba, ak je potrebné ich dostať z pôvodného miesta preč, riešením je búracie kladivo. Parkside PAH 1700 C4 je cenovo dostupné elektrické búracie kladivo, ktoré disponuje veľkou silou a napriek tomu, že ide o hobby náradie, splní účel podobne ako násobne drahšie profi náradie. Má polohovateľné nastavenie sekáča, prídavné držadlo a predovšetkým efektívny prítlak.

Búracie kladivo ja náradím, ktoré zvyčajne kupuje spotrebiteľ až vtedy, keď ho vyslovene potrebuje. Parkside produkty majú veľmi dobrú reputáciu a inak to nie je ani v tomto prípade. Za rozumné peniaze dostanete búracie kladivo s výkonom 1 700 W a silou úderu až 50 joulov. Veľkou výhodou je až 6 úrovní sily údery, ktorú tak môžete regulovať aj podľa typu materiálu, ktorý búrate. Za minútu kladivo vyprodukuje podľa nastavenej úrovne 200 až 2 100 úderov.

Uchytenie sekáča je zabezpečené za pomoc SDS max systému, ktorý je pre upínanie rýchly a jednoduchý. Sekáč môžete zafixovať v 12 rôznych polohách a vďaka nízkemu prítlaku je výkon a frekvencia úderov veľmi plynulá. Hlavné protišmykové držadlo tlmí vibrácie a nárazy.

Parkside búracie kladivo váži takmer 12 kg a práca s ním, ako aj s inými búracími kladivami, nie je úplne jednoduchá, no s tým je potrebné rátať. Výhodou je, že výrobca dodáva búracie kladivo s praktickým kufríkom na kolesách. Manipulácia je tak o to jednoduchšia. V balení je taktiež 50 g maziva, jeden plochý sekáč, jeden ostrý sekáč a veľmi nás potešili aj náhradné uhlíky do elektromotora. Kvalitou spracovania je na tom kladivo veľmi solídne, cítiť masívnejšie plasty, plusom je tiež polohovateľná prídavná rukoväť. Dĺžka napájacieho kábla je 3 metre, riešením je predlžovací kábel.

Ak sa pozrieme na konkurenčné prostredie, je zrejmé, prečo búracie kladivo Parkside PAH 1700 C4 žne úspechy. Dôvodom je cenová politika – nízka cena, ktorá je v pomere ku kvalite a hodnote, ktorú toto náradie ponúka, naozaj perfektná. Búracie kladivo si poradí s betónom, železobetónom, kameňom, obkladmi či dlažbami. Výkon 1 700 W a regulovateľná sila úderu sú pre potreby väčšiny spotrebiteľov viac ako dostačujúce. Pozor treba dávať na pridlhú záťaž a prehrievanie elektromotora, stále ide o hobby segment. V porovnaní s konkurenciou často v tejto cene natrafíte na sekacie kladivá, no s násobne nižším výkonom. Spotrebitelia pozitívne hodnotia celkovú kvalitu spracovania, pomer ceny a výkonu, praktické príslušenstvo v podobe kufríku na kolesách a mnoho iného. Vyššia hmotnosť je len daňou za výkon a kvalitné materiály.

Pozitíva

Kvalita spracovania a odolnosť
Sila úderu a výkon búracieho kladiva
Náhradné uhlíky do motora v balení

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Typ: elektrické náradie ● Menovitý výkon: 1 700 W ● Sila úderu: 50 joulov ● Počet úderov: 200 – 2 100/min. ● Regulácia sily úderu: áno – 6 úrovní ● Hmotnosť: 11 700 g ● Dĺžka sieťového kábla: 3 m

Parkside AKU rázový uťahovák

AKU rázový uťahovák s krútiacim momentom 180 Nm a kapacitou akumulátora 20 V, max. počet úderov 3 600 ot./min., regulácia otáčok je možná

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Rázový uťahovák značky Parkside je vhodný na uvoľňovanie i skrutkovanie skrutiek či doťahovanie matíc. Náradie je vhodné použiť na kovové skrutky rozmeru M8 alebo dokonca na drevené skrutky s priemerom maximálne 8 mm. Otáčky je možné plynulo nastaviť. Oceňujeme tiež praktickú svorku na opasok.

Maximálny krútiaci moment rázového uťahováku Parkside je 180 Nm. Veľkou výhodou je, že je možné plynulo nastaviť otáčky, resp. počet úderov. Maximum je až 3 600 za minútu. Náradie je v praktickom plastovom kufríku. Dodávané je aj s predĺžením bitov 50 mm a samotným štvorhranným adaptérom ¼. Parkside má šesťhranné uchytenie s rýchloupínaním. Praktickým zlepšovákom sú aj magnetické plochy na oboch stranách uťahováku, kde môžete umiestniť náhradné bity. Spotrebitelia si na výkon uťahováka väčšinou nesťažujú, hoci stále nejde o pneumatický rázový uťahovák, ktorého výkon je násobne väčší. Netreba mať preto prehnané očakávania.

Parkside rázovému uťahováku výrazne pomáha automatický príklepový mechanizmus, vďaka ktorému sa sila znásobuje a dokážete povoliť či dotiahnuť skrutky alebo matice veľmi napevno. Stále ide o AKU náradie, preto je výkon do určitej miery limitovaný. Uťahovák má hmotnosť okolo 1,2 kg a pracuje sa s ním veľmi dobre. Manipulácia je jednoduchá, ergonomické držanie pohodlné. Praktickou vychytávkou je aj integrované LED svetlo.

Stovky spokojných zákazníkov sú dôkazom toho, že toto aku náradie Parkside naozaj plní svoj účel na jednotku. Oproti konkurencii dostanete naozaj solídny výrobok za rozumnú cenu. Samozrejme, stále ide o hobby náradie, max. krútiaci moment 180 Nm je však pre bežné potreby viac menej dostatočný. Spotrebitelia nekritizujú ani kvalitu spracovania. Nejde o maximálne vyťažované náradie a preto obstojí aj v teste odolnosti. V rámci príslušenstva dostanete predĺženie bitov i štvorhranný adaptér, no batériu je potrebné tradične dokúpiť. Odporúčame zakúpiť Parkside akumulátor s kapacitou aspoň 4 Ah prípadne menší Parkside akumulátor 20 V 2 Ah. Pokles kapacity je však pomerne rýchly. V pomere ceny a kvality nie je na trhu veľa konkurenčných modelov, ktoré by tomuto rázovému uťahováku výraznejšie konkurovali.

Pozitíva

Perfektný pomer ceny a výkonu
Vhodný na výmenu kolies auta
Dobrá manipulácia

Negatíva

Rýchly pokles kapacity batérie
Občasné zastavenie ťahu

Typ: akumulátorové náradie ● Max. počet úderov: 3 600 ot./min. ● Max. krútiaci moment: 180 Nm ● Kapacita akumulátora: 20 V – 4 Ah/8 Ah ● Regulácia otáčok: áno ● Hmotnosť: 1 216 g

Parkside Performance AKU chvostová píla

AKU chvostová píla s kapacitou akumulátora 20 V, dĺžka zdvihu 22 mm, počet zdvihov max. 3 000/min., počet zdvihov sa dá regulovať

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Chvostovú pílu využívajú domáci majstri predovšetkým pri práci s drevom, no Parkside PSSAP 20 V-Li C3 sa dokáže uplatniť aj pri rezaní plastu, kovu či iných stavebných materiálov. Vďaka AKU prevedeniu vás pri práci neobmedzuje kábel. Zároveň je chvostová píla nenáročná na manipuláciu, váži len 1,57 kg.

Parkside chvostová píla je podľa spotrebiteľov vcelku výkonné zariadenie, ktoré si bez problémov poradí s drevom či plastom. Rezanie je plynulé aj vďaka nastaviteľnému počtu zdvihov. Vďaka výkonu si píla poradí taktiež s kovom či inými stavebnými materiálmi, no na pravidelné rezanie tvrdých materiálov táto chvostová píla určená nie je. Vhodnejšie sú skôr plechy alebo duté kovové rúry. Veľkým plusom je bezkefkový motor, ktorý má tichý chod a predpoklad dlhej životnosti. Hĺbka rezu je nastaviteľná. Maximálne rezný výkon do dreva je 15 mm pri kove ide o 12 mm. Maximálna výška zdvihu je 22 mm. Základná doska je vysúvateľná, čo umožňuje jednoduché nastavenie hĺbky rezu. Výmena listu je takisto bezproblémová vďaka rýchloupínaciemu skľučovadlu.

Akumulátorová chvostová píla ponúka spotrebiteľovi viacero výhod. Parkside nás milo prekvapí spracovaním a kvalitou materiálov, ktoré rozhodne nepôsobia lacno. Konštrukcia je pomerne ľahká, no masívna. Chvostová píla je dodávaná spolu s plastový kufríkom a tiež dvoma pílovými listami do dreva a kovu. Kompatibilná však je s pílovými listami od rôznych výrobcov, ide o typický rozmer. Držadlo má protišmykové pogumované časti, čo takisto pomáha k lepšej stabilite počas rezania. Odporúčaný je akumulátor Parkside PAP 20 A3 s kapacitou 4 000 mAh. Výrobok je dodávaný bez akumulátora. Zabudované je tiež praktické LED svetlo.

Chvostová píla Parkside predstavuje tradičnú kvalitu hobby náradia zo sietí predajní Lidl. Zákazníci vyzdvihujú predovšetkým pomer ceny a kvality. Predovšetkým pri práci s drevom či plastom chvostová píla splní svoj účel. Pri rezaní kovu je potrebné myslieť na výkon a maximálnu hĺbku rezu. Niektorí zákazníci hovoria o necitlivej regulácii výšky zdvihu. Plusom je tichý bezkefkový motor, ktorý je trvácnejší a odolný. Akumulátorová píla nie je dodávaná s batériou, no súčasťou balenia je kufrík a takisto dva pílové listy na kov a drevo. Prekvapením je aj vyššia kvalita plastov a robustná konštrukcia, ktoré sú predpokladom vyššej odolnosti a trvácnosti. Spomedzi názorov zákazníkov vyzdvihujeme tiež nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu.

Pozitíva

Priaznivá cena
Kvalita materiálov
Tichý a bezúdržbový motor

Negatíva

Dodanie bez akumulátora
Regulácia zdvihu nie je tak plynulá

Typ: akumulátorové náradie ● Dĺžka zdvihu: 22 mm ● Počet zdvihov: 0 – 3 000/min. ● Kapacita akumulátora: 20 V – 4 Ah/8 Ah ● Regulácia počtu zdvihov: áno ● Hmotnosť: 1 157 g

Parkside AKU reťazová píla

AKU reťazová píla s dĺžkou záberu 380 cm, rýchlosť rezu je 21 m/s, automatické mazanie reťaze

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Akumulátorové reťazové píly si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Výkonom síce benzínové reťazové píly nenahradia, no pre účely mnohých spotrebiteľov dostačujú. Medzi také patrí aj Parkside reťazová píla s dĺžkou rezu 38 cm a dvojrýchlostnou prevodovkou. Nenáročnú údržbu a dlhú trvácnosť zabezpečuje aj bezuhlíkový motor.

Reťazová píla Parkside je poháňaná výkonným bezuhlíkovým elektromotorom. Vďaka tomu je údržba nenáročná a je tu predpoklad dlhšej životnosti. Pomer ceny a výkonu je v tomto prípade obrovskou doménou Parkside AKU reťazovej píly. Záber reťaze je 38 cm a oproti mnohým konkurentom je tento parameter veľkou výhodou. Rýchlosť rezu sa líši podľa stupňa zvolenej rýchlosti. Pri nižšom výkonovom stupni je to 15 m/s., pri druhom 21 m/s.. Spínač sa nachádza v hornej časti rukoväte. Výkon regulujete tradičnou spúšťou. Hmotnosť AKU reťazovej píly je len 3,6 kg. Manipulácia s ňou je veľmi jednoduchá. Píla je dokonca vybavená systémom automatického mazania reťaze. Veľmi nás potešila aj možnosť beznástrojového napínania reťaze za pomoci otočného regulátora. O bezpečnú prevádzku sa stará obojručný ochranný spínač pre rýchle zastavenie reťaze v prípade nebezpečenstva.

Okrem vyššie spomenutého bezuhlíkového elektromotora odolnosť zvyšuje masívna kovová prevodovka. Konštrukcia je robustná a napriek nízkej cene necítiť, že by šlo o vyslovene hobby model z druhotriednych materiálov. Nábeh motora je veľmi plynulý vďaka funkcii Soft Start. Súčasťou príslušenstva je takisto 180 ml mazacieho oleja. Hladinu oleja môžete sledovať cez priehľadnú risku. Na prevádzku sú nutné dva akumulátory, s kapacitou 20 V – 4 000 mAh. Akumulátory sú upevnené po oboch stranách reťazovej píly, no nie sú súčasťou dodávky. Spotrebitelia však majú výhrady k výdrži, resp. vyššej spotrebe a následne kratšej výdrži. Nie je tak na škodu mať sadu náhradných akumulátorov. Píla má tiež LED ukazovateľ kapacity batérie. V balení je aj ochranný kryt reťaze.

AKU reťazová píla Parkside PKSA 40 V-Li A1 je vskutku zaujímavou voľbou pre nenáročných „pilčíkov“. Spotrebitelia v recenziách poukazujú na fakt, že výkonom ich píla nesklamala. Horšou vlastnosťou je slabšia výdrž batérie a na prevádzku sú nutné dva akumulátory. Tichý chod je obrovskou výhodou, automatické mazanie reťaze takisto. Záber 38 cm je v danej cenovej hladine viac ako postačujúcim. AKU reťazová píla poteší tiež nízkou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou. Dobre sa s ňou pracuje aj pri šikmých rezoch vďaka ergonomickej rukoväti. Zákazníci sú radi za bezuhlíkový motor a vcelku solídne spracovanie. My chválime výrobcu za kovovú prevodovku a plynulý nábeh výkonu vďaka systému Soft Start.

Pozitíva

Bezuhlíkový motor – vyššia odolnosť
Kovová prevodovka
Obstarávacia cena

Negatíva

Potrebné sú dva akumulátory
Kratšia výdrž

Dĺžka záberu: 38 cm ● Počet rýchlostí: 2 ● Rýchlosť rezu: 21 m/s. ● Automatické mazanie reťaze: áno ● Hmotnosť: 3,6 kg

Parkside vysávač

Vysávač na mokré a suché vysávanie, príkon 1 400 W, objem zbernej nádoby 25 l, akčný rádius 6,5 m, prítomná je funkcia fúkania

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Univerzálny priemyselný vysávač Parkside patrí medzi veľmi obľúbené produkty tohto výrobcu. Oproti konkurentom zaujme predovšetkým dostupnou cenou, no nezaostáva ani výkonom. Veľkým plusom je tiež funkcia fúkania či dokonca možnosť odčerpávania vody. Zberná nádoba má až 25 litrov.

Primárne je vysávač určený do dielne či na stavby na vysávanie väčších nečistôt. Pokojne s vysávačom však môžete vysávať aj auto, balkón či terasu. Vhodný je totiž na mokré i suché vysávanie. Príkon vysávača je 1 400 W a sací výkon dosahuje hodnotu až 240 AirWattov. Saciu silu si veľmi pochvaľujú aj samotní spotrebitelia. Kapacita zbernej nádoby z nehrdzavejúcej ocele je 25 litrov. Vysávač využíva jednoduchý kartušový-penový filter. Suché nečistoty môžete vysávač do papierového filtračného vrecka. Mokré nečistoty alebo priamo vodu, vďaka vodotesnej nádobe, môžete vysávať priamo do zbernej nádoby. Nerezová tyč je teleskopická, takže si môžete akčný rádius predĺžiť. Inak je však dĺžka prívodného kábla, 4 metre, sklamaním. Filter je možné vyčistiť oklepávacím spínačom.

Parkside PWD 25 A2 je jednoduchým, no maximálne efektívnym vysávačom s uhlíkovým elektromotorom, ktorého prejav je pomerne hlučný. Konštrukčne však vysávač spĺňa požiadavky odolného zariadenia určeného aj do náročnejších podmienok. Podvozok má až 5 koliesok, manipulácia je bezproblémová. Odopínanie hornej časti má Click systém, čo prácu s vysávačom takisto uľahčuje. Súčasť balenia je samotná teleskopická sacia trubica, držadlo má tiež reguláciu prívodu vzduchu. V balení je tiež hubica na mokré vysávania, hubica na suché vysávanie, štrbinová hubica, penový filter – skladný filter a papierové filtračné vrecko na suché vysávanie. Vysávač váži niečo cez 6,2 kg. Za danú cenu hobby vysávača je potešiteľná aj kvalita spracovania, nerezové telo a plastové časti pôsobia veľmi solídne a odolne.

Medzi priemyselnými vysávačmi sa Parkside PWD 25 A2 radí k predávaným modelom. Filozofia výrobcu útočí na cenovú dostupnosť, no tento model poteší tiež skvelým sacím výkonom. Hoci akčný rádius nie je práve optimálny a krátky prívodný kábel pri práci používateľa obmedzuje, ide o menší nedostatok. Elektromotor je trochu hlučnejší, no vzhľadom na saciu silu a univerzálne využitie to nie je taký problém. Otáčky motora ani sací výkon nemožno regulovať. Nádoba vysávača je vodotesná, vysávač je teda určený aj na vysávanie mokrých nečistôt. Zákazníci oceňujú takisto funkciu fúkania. Hoci ide o hobby priemyselný vysávač, konkurovať dokáže aj renomovaným značkám, ako Kärcher. Používatelia si pochvaľujú nielen saciu silu, ale takisto dodávané príslušenstvo a výhrady nesmerujú ani smerom ku kvalite spracovania.

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Suché i mokré vysávanie
Dostatočný sací výkon

Negatíva

Krátky prívodný kábel
Vyššia hladina hluku

Príkon: 1 400 W ● Objem zbernej nádoby: 25 l ● HEPA filtrácia: nie ● Akčný rádius: 6,5 m ● Dĺžka sieťového kábla: 4 m ● Hmotnosť: 6,26 kg ● Funkcia fúkania: áno

Parkside elektrický hoblík

Elektrický hoblík so šírkou záberu 82 mm, max. hĺbka záberu 3 mm, max. hĺbka drážky 24 mm, otáčky motora 13 000 ot./min.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stolári či tesári sa bez tohto náradia v dielni nezaobídu, no aj pre hobby majstrov môže byť elektrický hoblík veľmi praktickým nástrojom. Predovšetkým, ak ide o lacný elektrický hoblík, ktorý však zaujme priaznivými recenziami zákazníkov, dostatočnou šírkou záberu a neabsentuje ani dostatočný výkon.

Bez ohľadu na to, či s drevom pracujete pravidelne alebo len príležitostne, elektrický hoblík Parkside PEH 30 C3 patrí k povinnej výbave vašej dielne. Motivovať vás môže cena, ale predovšetkým solídne parametre. Hoblík disponuje šírkou záberu až 82 mm, čo je aj proti niektorej drahšej konkurencii naozaj slušný parameter. Hĺbka hobľovania dosahuje 0 až 3 mm, celkovo teda môžete nastaviť 3 úrovne hĺbky, a to za pomoci vodiacej drážky s nastavením hĺbky záberu. Hoblík sa aj vďaka masívnej a pogumovanej rukoväti veľmi dobre drží. Menovitý príkon je 750 W, hlučnosť sa javí aj na základe referencií spotrebiteľov vyššia, no z hľadiska funkčnosti nejde o žiadnu prekážku.

Ak nechcete mať všetky hobliny na zemi, elektrický hoblík je vybavený ventilátorom, vďaka ktorému môžete odpad odsávať a dokonca si zvoliť smer výduchu. Následne je potrebné pripojiť externé odsávanie, napríklad Parkside vysávač PWD 25 A2. Otvor je však pomerne malý a občas sa môže upchať, treba preto vývod občas skontrolovať. Súčasťou dodávaného príslušenstva je paralelná zarážka, zarážka na hĺbku drážky, vidlicový aj imbusový kľúč na nastavenie a adaptér na externé odsávania. Prívodný kábel má 3 metre. Samozrejmosťou je kvalitný nôž z tvrdého kovu, ktorý je súčasťou dodávky. Hmotnosť hoblíka Parkside je 2,88 kg.

V segmente hobby je elektrický hoblík Parkside PEH 30 C3 veľmi obľúbený a vysoké čísla predajov sú dôkazom toho, že presahuje aj tento segment. Vďačí za to nízkej cene, ale takisto jednoduchosti a veľmi dobrým technickým parametrom. Poteší široký záber a dostatočný výkon. Elektromotor má síce hlasnejší prejav, no za výraznejší nedostatok to nemožno považovať, zároveň sa motor neprehrieva. Hoblík tiež disponuje otvorom na externé odsávanie, ktorý sa miestami dokáže podľa názorov spotrebiteľov upchať, otvor teda občas kontrolujte. Kvalita spracovanie je na dobrej úrovni, výrobok nepôsobí lacno a aj protišmyková rukoväť svedčí o používateľskej prívetivosti. Niektorým spotrebiteľom chýba náhradný hobľovací nôž. My považujeme tento elektrický hoblík v pomere ceny a kvality za jeden z najlepších na trhu.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Možnosť externého odsávania
Šírka záberu

Negatíva

Upchávania otvoru na odstávanie

Menovitý výkon: 750 W ● Šírka záberu: 82 mm ● Max. hĺbka záberu: 3 mm ● Max. hĺbka drážky: 24 mm ● Max. otáčky motora: 13 000 ot./min. ● Hmotnosť: 2,88 kg ● Dĺžka prívodného kábla: 3 m

Parkside horná fréza

Horná fréza s príkonom 1 200 W, max. otáčky motora 30 000 ot./min., výška zdvihu je 55 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre stolárov či tesárov nevyhnutne potrebné náradie. Horná fréza je určená na opracovávanie dreva, drážkovanie, tvorbu výrezov či rôzne iné druhy obrábania drevených výrobkov. Univerzálna horná fréza je vhodná takisto na drážkovanie iných stavebných materiálov. Parkside horná fréza disponuje nastaviteľným hĺbkovým dorazom. V našom výbere je aj vďaka veľkej obľube, ktorú na našom trhu má.

Horná fréza z dielne Parkside ponúka pomerne bohaté možnosti nastavenia pri obrábaní materiálu. Pre precízne opracovávanie dreva disponuje plynulo nastaviteľným hĺbkovým dorazom. Pri niektorých lacnejších modeloch býva toto nastavenie pomerne nepresné. Parkside však medzi tieto produkty nespadá. Nastaviť si môžete dokonca aj paralelný doraz, ktorý využijete pri hlbšom drážkovaní. Oceniť musíme tiež 6-stupňové revolverové nastavenie hĺbky dorazu, ktoré je rýchle a jednoduché. Zdvih frézky je 55 mm a v balení nájdete súpravu 6 nadstavcov na frézovanie dreva. Stopka na nadstavce má priemer 6 alebo 8 mm. Takisto sú k dispozícii potrebné nástroje pre nastavenie zdvihu i dorazu. Možné je pripojiť aj externé odsávanie odpadu.

Náradie veľmi milo prekvapí samotnou kvalitou materiálov. Telo frézky je robustné a úchop je ergonomicky tvarovaný. Ovládanie otáčok je plynulé podľa potreby prítlaku a hĺbky frézovania. Menovitý príkon je 1 200 W a maximálne pracuje elektromotor pri 30 000 ot./min. V balení sa nachádza aj zapichovacie kružidlo pre frézovanie – drážkovanie rôznych tvarov. Kopírovacie puzdro vám umožňuje predne obkresľovať konkrétne tvary. Nízka hmotnosť takisto uľahčuje manipuláciu a obsluhu s náradím. Parkside horná fréza má 4 metre dlhý prívodný kábel.

Spomedzi recenzií spotrebiteľov vyčnieva predovšetkým názor, že horná fréza Parkside je za danú cenu perfektnou voľbou, či už s drevom pracujete menej často alebo pravidelne, svoju úlohu si skvele zastane. Výhrady smerujú len k elektromotoru, ktorý obsahuje uhlíky a dostupnosť originálnych je náročnejšia. Inak však poteší dostatočný výkon a tiež plynulé nastavenie hĺbky dorazu. Oceňujeme tiež, že súčasťou balenia sú takisto nadstavce určené na frézovanie – drážkovanie do dreva. Takisto aj ďalšie príslušenstvo. Možné je frézu pripojiť k externému odsávaniu. Na tento účel môžete využiť aj Parkside vysávač PWD 25 A2. Za cenu hobby náradia do dielne získate naozaj spoľahlivého pomocníka.

Pozitíva

Ľahká obsluha
Dostatočný výkon
Bezkonkurenčne dostupná cena

Negatíva

Elektromotor s uhlíkmi – horšia dostupnosť náhradných dielov

Menovitý príkon: 1 200 W ● Max. otáčky motora: 30 000 ot./min. ● Výška zdvihu: 55 mm ● Dĺžka prívodného kábla: 4 m ● Hmotnosť: 2,68 kg

Parkside vŕtacie a sekacie kladivo

Príkon 1 500 W, sila úderu 5 J, 3 900 úderov/min., regulácia otáčok, dĺžka kábla 3 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak potrebujete navŕtať do steny hmoždinku, a to aj do väčšej hĺbky, toto vŕtacie a sekacie kladivo Parkside na tento účel dokonale poslúži. Umožňuje príklepové vŕtanie (taktiež aj bez príklepu) a plusom je tiež funkcia sekania so zapnutým príklepom. Dodávané je so sadou vrtákov a prenosným kufríkom.

Toto vŕtacie a sekacie kladivo Parkside patrí do segmentu hobby náradia, čomu zodpovedá aj samotná cena. Zariadenie je cenovo dostupné a zároveň určené primárne pre príležitostné práce domácich majstrov. Bez problémov dokážete vŕtať do ocele, betónu, kameňa alebo do dreva. Vŕtať do betónu či kameňa zvládne do priemeru 32 mm, pri oceli 13 mm a pri vŕtaní do dreva až 40 mm. Kladivo využíva klasické rýchloupínacie skľučovadlo SDS plus a je možné nasadiť aj skľučovadlo s ozubeným vencom pre vrtáky, ktoré majú okrúhlu stopku.

Plynulo dokážete prepínať medzi príklepovým a klasickým vŕtaním. Taktiež je k dispozícii funkcia sekania s príklepovým a otočným mechanizmom. Príkon uhlíkového elektromotora ja 1 500 W. Spotrebitelia sú s výkonom veľmi spokojní. Prirodzenou vlastnosťou týchto motorov je vysoká hlučnosť. Sila úderu (príklepu) je až 5 J. Dĺžka napájacieho kábla sú tri metre. S Parkside vŕtacím kladivom sa dobre pracuje aj vďaka držadlu s protišmykovou úpravou. Využiť môžete taktiež prídavné držadlo s pogumovaným povrchom. Hmotnosť 4,9 kg nie je nič, čo by pri práci komplikovalo „život“. Zariadenie indikuje prípadné opotrebenie uhlíkov.

Regulácia otáčok je prítomná, no nie je plynulá. Počas pracovných otáčok ich nemožno regulovať. Chod je potrebné zastaviť a za pomoci otočného regulátora na spodnej časti rukoväte následne môžete otáčky regulovať. Pri práci so sekáčmi či dlátom viacero spotrebiteľov uvádza, že plochý sekáč má tendenciu sa samovoľne otáčať, čo prácu značne komplikuje. Na svedomí to má predovšetkým menej odolná prevodovka. Pribalené vrtáky a sekáče v balení nepatria medzi najkvalitnejšie, no rozhodne ide o plusové body pre výrobcu. V balení nájdete 3 SDS vrtáky, 1x ostrý sekáč, 1x plochý sekáč alebo tiež mazivo a montážny kľúč.

Tak ako to už býva zvykom, Lidl náradie Parkside vŕtacie a sekacie kladivo PBH 1500 F6 boduje cenou. Zákazníci v recenziách najčastejšie spomínajú práve optimálny pomer ceny a výkonu. Ku kvalite sa nájdu občas výhrady. Nie však ku kvalite spracovania. Držadlá sú veľmi dobre spracované. Navonok prístroj pôsobí veľmi odolne a robustne. Menej kvalitná je prevodovka, ktorá spôsobuje pretáčanie sekáčov pri práci. Samotné vrtáky a príslušenstvo sú menej odolné a rátať treba s kratšou životnosťou. Oceňujeme praktický prenosný kufrík.

Vďaka výkonnému, hoci hlučnémuelektromotoru s klasickými uhlíkovými kefkami dokážete bez problémov vŕtať do stien z betónu, tehly i kameňa. Výkonu je tak dostatok a navyše je k dispozícii možnosť vŕtania s príklepom i bez. Niektorým spotrebiteľom robil problém otočný prepínač pri prepínaní na príklepový mechanizmus, ktorý je pomerne tuhý. Celkovo si svoju rolu tento prístroj zastane a v pomere ceny a kvality robí ostatným výrobcom veľmi solídnu konkurenciu.

Pozitíva

Pomer ceny a výkonu
Zvládne kvádrové i tehlové steny
Sada vrtákov a praktický kufrík

Negatíva

Nemá plynulú reguláciu otáčok
Samovoľné otáčanie dláta/sekáča

Typ: elektrické náradie ● Menovitý príkon: 1 500 W ● Sila úderu: 5 J ● Počet úderov: 0 – 3 900 min. ● Regulácia otáčok: áno ● Hmotnosť: 4,9 kg ● Dĺžka kábla: 3 m

Parkside stolová kotúčová píla

Príkon 1 200 W, výška rezu max. 48 mm, 4 800 ot./min., uhol šikmého rezu 45 °, dĺžka kábla 3 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre domácich majstrov, ktorí pracujú pravidelne s drevom je takáto stolová kotúčová píla veľmi praktickým pomocníkom. Zariadenie poslúži na presné a uhlové rezy do dreva, drevotriesky, plastu či nábytku. Plynulo je možné nastaviť sklon a výšku rezu. Stolová kotúčová píla má tiež praktický stôl s bočným rozšírením pre komfortnú prácu.

Hoci nejde o vybavenie dielne, ktoré by doma potreboval každý domáci kutil, ak plánujete s drevom pracovať častejšie, mať v dielni takúto prenosnú stolovú kotúčovú pílu nebude na škodu. Aj s pracovným stolom váži len 14 kg. S príkonom 1 200 W nepatrí k najvýkonnejším na trhu, no energie na rezanie je viac ako dosť. Elektromotor však nemá „soft“ štart a je potrebné si tak zvyknúť na prudší štart. Hluk motora je niečo, čo sa od takejto píly, jednoducho, očakáva. Parkside stolová kotúčová píla umožňuje plynulé nastavenie výšky a sklonu rezu. Treba však povedať, že nastavenie uhlu má drobné odchýlky, čo avizujú aj viacerí spotrebitelia (+/- 2°). Píla má paralelný aj uhlový doraz pre maximálnu stabilitu.

Na bočnom držiaku je aj posuvná tyč, ktorá uľahčuje prácu s takouto kotúčovou pílu. S vodiacou drážku je pílenie presnejšie a jednoduchšie. Nechýba ani kryt rezného kotúča a možnosť pripojenia externého odsávania. Spínač spolu s uhlovou reguláciou sa nachádza na čelnej strane zariadenia a všetko tak máte dokonale po ruke. Sieťový kábel má tri metre.

Napriek nízkej cene spotrebitelia chvália spracovanie prístroja. Stolová píla Parkside disponuje aj stolom s bočným rozšírením, čo prácu opäť uľahčuje. Dĺžka stola sa tak z 44,5 cm zvýši na 63 cm. Celá konštrukcia je kovová – nerezová až na ovládacie otočné regulátory, ktoré sú z plastu. Rozhodne však nepôsobí lacným dojmom, hoci sa hrdo radí k lacným stolovým kotúčovým pílam. Pílový kotúč, ktorý je už namontovaný, má priemer 210 mm. Výrobca tiež upozorňuje, že je výrobok vhodné montovať priamo na pracovný stôl.

Spotrebitelia nešetria pozitívnymi recenziami. Mnohých Parkside stolová kotúčová píla PMTS 210 A1 milo prekvapila už samotným spracovaním, a to ide o lacné náradie do dielne. Nezaostáva však ani výkonom. Obsluha je podľa spotrebiteľov veľmi jednoduchá. Drobnou slabinou je nie práve najpresnejší uhlový rez. Nastavenie uhlu nie je príliš presné. Vzhľadom na cenu a hobby účel však ide o tolerovateľnú odchýlku. Kutil určite ocení aj pracovný stôl s flexibilným rozšírením. Na externé odsávanie sú k dispozícii až dva adaptéry.

Veľmi praktický je paralelný aj uhlový doraz či vodiace drážky. Píla je vhodná pre domácich kutilov. Zákazníci sa nesťažujú ani na nedostatok výkonu, ktorý je v pomere k cene veľmi pozitívne hodnotený. U väčšiny spotrebiteľov stolová píla Parkside splnila očakávania.

Pozitíva

Dostatočný výkon
Pomer ceny a kvality
Jednoduchá manipulácia a ovládanie

Negatíva

Prudký štart
Nižšia presnosť rezu

Typ: elektrické náradie ● Menovitý príkon: 1 200 W ● Voľnobežné otáčky motora: 4 800 ot./min. ● Výška rezu: 0 – 48 mm ● Rozmery stola: 48,5 x 44,5 cm ● Uhol šikmého rezu: 0 – 45 ° ● Hmotnosť: 14 kg ● Dĺžka kábla: 3 m

Parkside AKU striekacia maliarska pištoľ

Aku striekacia pištoľ dodávana bez akumulátora, kapacita nádoby na farbu 1 000 ml, rozptyl trysky 1,8 mm a 2,6 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Akumulátorová striekacia pištoľ Parkside je vhodným doplnkom do každej dielne. Ideálna je na plynulé nanášanie farby na hladké i štruktúrované plochyBatéria nie je súčasťou balenia a je potrebné ju dokúpiť samostatne. Prístroj je vybavený fľašou na 1 000 ml farebnej náplne.

Výhodou akumulátorového prevedenia takejto striekacej pištole je hlavne tichý chod a fakt, že vás neobmedzuje žiadny sieťový kábel. Spotrebitelia chvália tiež veľmi komfortné používanie pištole. Váži len necelý 1 kg. Nádoba ja určená na 1 000 ml farby, laku alebo lazúry. Nádobu je možné pohodlne odskrutkovať. Pozor treba dávať na hustotu – viskozitu farby (max. 70 DIN). Na nanášanie možno využiť dve vymeniteľné trysky s priemerom 1,8 mm alebo 2,6 mm. Tvar lúča pri nanášaní môžete nastaviť na okrúhly, horizontálny alebo vertikálny. Záleží predovšetkým od toho, na aký podklad farbu nanášate. Trysky po používaní okamžite čistite, aby neostali zalepené.

O výkon sa stará Li-ion akumulátor s výkonom 20 V a kapacitou 2 alebo 4 Ah. Viacero spotrebiteľov konštatuje, že výkon pištole je limitovaný. Ide však o hobby náradie a nie o profesionálnu maliarsku pištoľ. Batéria ani nabíjačka nie sú súčasťou balenia. U predajcu Lidl batériu môžete priamo zakúpiť. Akumulátory s vyššou kapacitou sú pomerne často nedostupné. Medzi príslušenstvom nájdete odmerku na viskozitu farby, čistiacu kefku a na čistenie trysiek aj čistiacu ihlu.

Pre nenáročného používateľa je AKU striekacia pištoľ Parkside vhodným pomocníkom pri nanášaní farby na rôzne povrchy. Výkon striekacej pištole určite neohúri, predovšetkým, ak ide o hustejšie farby s vyššou viskozitou, vtedy sa prejavuje nerovnomerný rozptyl farby alebo je dokonca nutné farbu zriediť, inak cez trysku neprejde. Pri správnej koncentrácii farby, laku či lazúry nie je s nanášaním farby problém. Rozhodne však nie je pištoľ vhodná na nanášanie farby na steny. Farba je totiž občas dávkovaná nepravidelne.

Spracovanie a kvalita materiálov sú na dobrej úrovni, a to aj vzhľadom na cenu. Nádoba na farbu je dostatočne veľká a manipulácia s pištoľou je veľmi nenáročná. Plusom je tichý chod a taktiež absencia sieťového kábla. V balení nenájdete batériu ani nabíjačku. Oceňujeme príslušenstvo na čistenie a údržbu prístroja. Parkside v pomere ceny a kvality ani v tomto prípade nesklame.

Pozitíva

Jednoduché používanie
Pomer cena/kvalita

Negatíva

Dodávaná bez batérie a nabíjačky
Slabší výkon

Typ: akumulátorové náradie ● Kapacita nádoby na farbu: 1 000 ml ● Rozptyl trysky: 1,8 mm a 2,6 mm ● Batéria: nie je súčasťou balenia

Parkside kompresor

Bezolejový kompresor, príkon 1 500 W, nastaviteľný pracovný tlak do 8 barov, sací výkon 257 l/min., objem vzduchovej nádrže 24 l, integrovaný manometer

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pre kompletné vybavenie vašej dielne ponúka Parkside kompresor s dvojvalcovým motorom. Pre bežné hobby účely a používanie ponúka dostačujúci výkon. Jeho chod je veľmi tichý. Vybavený je až dvoma manometrami so stupnicami. Dodávaný je s tlakovou hadicou. Hmotnosť kompresora je 24,8 kg.

Parkside kompresor zaujme predovšetkým nízkou cenou. V pomere k cene je však vcelku zaujímavý aj výkon kompresora. Rozhodne nejde o najvýkonnejší kompresor na trhu, avšak s príkonom 1 500 W dokáže splniť základné kritériá spotrebiteľa. V danej cenovej triede sa výkonnostne na tejto úrovni pohybuje väčšina modelov, preto je tento model veľmi konkurencieschopný. Jeho prevádzka je maximálne nenáročná, využíva bezolejový motor. Kapacita vzdušníka – zásobníka vzduchu je 24 litrov. Maximálny prevádzkový tlak je 8 barov.

Motor je veľmi tichý a akustický hluk je maximálne 86 dB. Tlak je plynulo nastaviteľný od 0 po 8 barov. Výrobca myslel aj na výpustnú skrutku pre nahromadenú vodu. Skrutka sa nachádza v spodnej časti zásobníka. Zariadenie je vybavené až dvoma manometrami so stupnicami v baroch i PSI. Manometer sa nachádza na nádrži, nie priamo na hadici.

Kompresor Parkside je dodávaný s tlakovou hadicou, ktorej dĺžka je 5 metrov. Sieťový kábel má 3 metre. V rámci príslušenstva však absentujú základné adaptéry na fúkanie. Toto príslušenstvo je potrebné dokúpiť. Zároveň je škoda, že v základe nedostanete ani nafukovaciu pištoľ s integrovaným manometrom. Fúkanie s takouto pištoľou je omnoho komfortnejšie. Viacero konkurentov takéto príslušenstvo dodáva priamo s produktom.

Lacný kompresor Parkside je plnohodnotným kompresorom, ktorý pokojne môže byť súčasťou vašej dielne. Hoci ide o lacnejší kompresor, výkon je pre väčšinu úkonov dostačujúci. Škoda len menšej nádrže 24 litrov, ktorá pre používanie pneumatického náradia nie je úplne ideálna a žiadal by sa väčší zásobník vzduchu. Slabinou je tiež menej príslušenstva. Ku kompresoru je možné dokúpiť samostatnú súpravu príslušenstva vrátane vyfukovacej pištole – nafukovacej pištole a so sadou adaptérov.

Dostanete však tlakovú hadicu s dĺžkou 5 metrov. Konštrukcia váži takmer 25 kg a je výhodou, že nechýbajú transportné kolieska. Manipulácia s kompresorom je tak jednoduchá a nenáročná. Zákazníci oceňujú opäť pomer ceny a výkonu. Takisto spotrebitelia chvália tichý chod a v neposlednom rade aj nenáročnú údržbu, pretože ide o dvojvalcový a bezolejový elektromotor.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Dodávaný s tlakovou hadicou
Transportné kolieska

Negatíva

Menší objem nádoby na vzduch
Absentujúce príslušenstvo

Typ: elektrické náradie ● Príkon: 1 500 W ● Max. pracovný tlak: 8 barov ● Objem vzduchovej nádrže: 24 l ● Sací výkon: 257 l/min. ● Integrovaný manometer: áno ● Hmotnosť: 24,8 kg ● Hladina akustického hluku: 68 dB ● Sieťový kábel: áno/3 m ● Tlaková hadica: áno

Parkside multifunkčný AKU skrutkovač

Max. krútiaci moment 10 Nm, voľnobežné otáčky 200 ot./min., obojsmerný chod, batéria: 1 500 mAh/4 V 

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hoci väčšina domácich kutilov hľadá skrutkovač s poriadnym výkonom, niekedy je nadmerný krútiaci moment zbytočný. V takom prípade odporúčame akumulátorové Parkside multifunkčné náradie, ktoré sme zaradili do nášho výberu kvôli kompaktným rozmerom a veľmi nízkej cene. Poslúžiť však dokáže veľmi spoľahlivo.

Pri skladaní nábytku môže byť tento pomocník veľmi platným členom „tímu“. Multifunkčný AKU skrutkovač Parkside disponuje max. krútiacim momentom 10 Nm. Viac pri skladaní dreveného nábytku určite potrebovať nebudete. Skrutkovač má veľmi kompaktné rozmery 13,8 cm x 18,2 cm x 11,4 cm a váži len 385 g. Poháňaný je 1 500 mAh Li-Ion akumulátorom. Batéria je integrovaná do tela skrutkovača a zariadenie sa dobíja za pomocou USB-C vstupu. Nabíjačka je súčasťou balenia.

Sympatickým doplnkom je taktiež integrované LED osvetlenie, ktoré je skôr dizajnovou ako praktickou záležitosťou, no podstatné je, že nechýba. Spolu so skrutkovačom dostanete aj praktické puzdro, v ktorom nájdete až 30 rôznych bitov. Výmena je veľmi jednoduchá, pretože skrutkovač je vybavený magnetickým upínaním. O stave batérie vás informuje LED ukazovateľ. Možný je pravotočivý i ľavotočivý chod. Rukoväť má protišmykovú úpravu. Celkovo je tento multifunkčný AKU skrutkovač voľbou pre nenáročných.

Akumulátorový skrutkovač Parkside PAS4 C4 je hobby náradím. Nahradiť sadu klasických skrutkovačov práve takýmto šikovným a praktickým multifunkčným AKU skrutkovačom určite nie je zlou voľbou. Spotrebitelia toto zariadenie vnímajú ako praktického pomocníka pri bežných prácach v domácnosti. Veľmi sa im páčia kompaktné rozmery zariadenia a dizajnové i kvalitatívne spracovanie. Náradie sa dobre drzí a veľmi komfortne sa s ním pracuje aj vďaka ergonómii a protišmykovej úprave. Batéria je integrovaná a dobíja sa za pomoci USB-C kábla. Nabíjačka je v balení. Veľký výkon príliš nečakajte. Za plus považujeme aj praktické puzdro s náhradnými bitmi.

Pozitíva

Kompaktné rozmery – komfortné používanie
Nízka cena
Kvalitné spracovanie

Negatíva

Bez výhrad

Typ: akumulátorové náradie ● Max. krútiaci moment: 10 Nm ● Voľnobežné otáčky: 200 ot./min. ● Obojsmerný chod: áno ● Batéria: 1 500 mAh/4 V ● Nabíjanie: USB-C ● Hmotnosť: 385 g

Parkside AKU vŕtací skrutkovač

AKU vŕtací skrutkovač s max. krútiacim momentom 28 Nm, max. počet otáčok 1 300 ot./min., max. priemer vŕtania do dreva 25 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vo výbave domáceho kutila takéto náradie nesmie chýbať. AKU vŕtací skrutkovač Parkside rozhodne patrí k povinnej výbave. Výrobca opäť útočí cenovkou. Potrebné je však pripočítať si ešte cenu akumulátora, ktorý nie je súčasťou balenia. Parkside skrutkovač disponuje dvoma rýchlosťami a integrovanú má aj LED diódu.

Dvojrýchlostný AKU skrutkovač Parkside má vcelku praktický rozsah otáčok. Pri prvom rýchlostnom stupni točí maximálne 350 ot./min. Podotknúť treba aj to, že nástup výkonu je plynulý a nejde o žiadne šklbanie prevodovky. Druhý stupeň má maximálne 1 300 ot./min. a možno skrutkovač použiť aj na vŕtanie do dreva, plastu alebo kovu. Výkon skrutkovača veľmi milo prekvapil. Navyše, nie je dodávaný s akumulátorom. Ten je potrebné dokúpiť. Odporúčame väčšiu batériu aspoň s kapacitou 4 000 mAh. Stav nabitia zobrazujú LED diódy a integrované je aj LED osvetlenie. Kovové skľučovadlo má rýchloupínací systém, čo uľahčuje výmenu nadstavcov. Skrutkovač Parkside je dodávaný v praktickom plastovom kufríku.

Parkside skrutkovač je veľmi dobrým pomocníkom v domácnosti i dielni. Hoci má potenciál plniť hobby účely, dovolíme si tvrdiť, že v porovnaní s drahšou konkurenciou nijak výrazne nezaostáva a dobré názory smerujú aj na adresu jeho odolnosti a výdrže. Kvalita spracovania ja na obstojnej úrovni, hoci váži skrutkovač len niečo vyše 900 gramov, pôsobí odolne a robustne. Vreteno má automatickú aretáciu Spindle Lock. Maximálny točivý moment je 28 Nm. Rozhodne nejde o ultimátne najlepší parameter, no vzhľadom na cenu pri štandardnom používaní nemáme výhradu.

Referencie zákazníkov hovoria takisto v prospech lacného akumulátorového skrutkovača Parkside. Hobby modelu nechýba výkon. Veľkým plusom je, že ide o dvojrýchlostný AKU skrutkovač, vďaka čomu je regulácia otáčok omnoho efektívnejšia a napomáha to i účinnosti pri skrutkovaní či vŕtaní. Maximálny priemer vŕtania do dreva je 25 mm. Obsluha je maximálne nenáročná, rovnako ako výmena bitov vďaka rýchloupínaciemu skľučovadlu. Malým bonusom je aj LED dióda. Akumulátor nie je súčasťou balenia. Spotrebitelia si pochvaľujú aj odolnosť, pogumovanú rukoväť a celkové prevedenie, ktoré pripomína konkurenčné modely renomovaných značiek.

Pozitíva

Pomer cena a výkon
Nízka hmotnosť a jednoduchá obsluha
Kvalitné materiály

Negatíva

Žiadne

Max. krútiaci moment: 28 Nm ● Max. počet otáčok: 1 300 ot./min. ● Prevodovka: 2 stupne ● Rozmery skľučovadla: 0,8 – 10 mm ● Max. priemer vŕtania do dreva: 25 mm ● Hmotnosť: 935 g

Parkside invertná zváračka

Zvárací prúd 25 – 120 A, chladenie ventilátorom, napätie 230 V, dĺžka kábla 4 m

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zváranie je pre mnohých domácich majstrov nočnou morou, pre iných zasa koníček. Ide o činnosť, ktorá si vyžaduje prax. Tento model invertnej zváračky využíva na zváranie trubičkový drôt. Pre neskúsených používateľov je tento spôsob zvárania najlepšou „školou“. Parkside zváračka PFDS 120 A1 je za danú cenu bezkonkurenčným nákupom a aj preto je v našom výbere produktov značky Parkside.

Zvárací prúd invertnej zváračky je regulovateľný od 25 do 120 A. Menovité napätie je 230 V. Zváračka je ideálna na domáce zváranie spojov, plechov, konštrukcií. Na rovinu si však treba povedať, že nerátajte s mohutnými zvarmi. Na to je potrebné uvažovať nad výkonnejšími modelmi. Na zváranie sa používa zvárací drôt, ktorý môže mať rôznu hrúbku od 0,6 až po 1,0 mm. Dodávaný je so 450 g zváracieho drôtu s hrúbkou 0,9 mm. Na zváranie sa nepoužíva žiadny plyn. Plynulo regulovateľná je aj hrúbka materiálu od 0,8 po 3 mm. Na základe toho si zváračke dokáže regulovať výkon zváracieho prúdu.

Podávanie zváracieho drôtu je automatické a plynulé. Zákazníci nehlásia žiadne zasekávanie drôtu. Zváracie špičky sú vymeniteľné podľa hrúbky zváracieho drôtu. Dodávané sú v balení štyri špičky (jedna je už predmontovaná). Samozrejmosťou je uzemňovací kábel so svorkou. Kábel má dva metre.

Pre začiatočníkov je tento typ zváračky skvelou voľbou (oproti elektródam). Zvárací oblúk je možné ľahšie regulovať. Zároveň je však potrebné si vyskúšať samotné vedenie a prispôsobiť rýchlosť vedenia zváracej dráhy. Tryska horáka je už osadená. Oceňujeme fakt, že dodávaný je spolu so zváračkou aj ochranný zvárací štít na tvár, ktorý je pri zváraní nevyhnutnosťou. Rovnako tak aj kladivko na škváru a drôtená kefa na opracovanie zvarov. Ak by ste sa potrebovali so zváračkou pohybovať váži len 4 kg a môžete využiť nosný popruh.

Invertná zváračka Parkside v našom výbere rozhodne zaujala. Viacero spotrebiteľov tento model zváračky dopytuje. Vo všeobecnosti s týmto náradím panuje spokojnosť. Do úvahy treba brať, že ide o hobby zváračku a nie o profesionálny model. Na mohutné zvary a zváranie masívnych konštrukcií teda zabudnite. Zváranie spojov, kĺbov či plechov však nie je problémom. Telo zváračky je robustné, čo je odrazom kvalitného spracovania. V balení je 450 g zváracieho drôtu (0,9 mm) a takisto zákazníci chvália, že súčasťou dodávky je aj ochranný štít. Najčastejšie sa spomína pomer kvality a ceny.

Taktiež je plusom nenáročné používanie, ktoré zvládne aj začiatočník. Podávanie zváracieho drôtu je automatické a podľa hrúbky materiály je možné regulovať aj výkon zváračky. V podobnej cenovej kategórii sa pohybuje napríklad invertorová zváračka Fieldmann FDIS 20140-E, ktorá vašu peňaženku taktiež veľmi nezaťaží.

Pozitíva

Zvárací štít v balení
Zvládne aj dlhšiu prevádzku
Jednoduché používanie (aj pre začiatočníkov)

Negatíva

Nevhodný pre mohutné kĺbové zvary

Typ: elektrické náradie ● Zvárací prúd: 25 – 120 A ● Menovité napätie: 230 V ● Chladenie: ventilátor ● Hmotnosť: 4 kg ● Dĺžka kábla: 4 m

Parkside AKU kosačka

Akumulátorová kosačka bez pojazdu, šírka záberu 33 cm, 32-litrový zberný kôš, nastaviteľná výška zdvihu 25 – 65 mm, 4 000 mAh akumulátor (nie je v balení)

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Jednou z noviniek výrobcu Parkside – Lidl je aj akumulátorová kosačka bez pojazdu poháňaná jedným akumulátorom. Ten nie je súčasťou dodávky. Kosačka Parkside je určená pre menšie záhrady. O sekanie trávy sa stará oceľový nôž s priemerom 33 cm. Kosačka je vybavená aj funkciou mulčovania trávy.

Jednoduchá, kompaktná a hlavne akumulátorová kosačka značky Parkside umožňuje kosenie trávnatých plôch bez nutnosti využívania elektrickej siete alebo benzínu. Elektromotor kosačky je veľmi tichý. Kosačka je bez pojazdu. Nôž z ocele má záber 33 cm. Nastaviť môžete jednoducho výšku kosenia od 25 do 65 mm. Na výber máte 5 úrovní. Výškovo prispôsobiť si môžete aj madlo. To je zároveň aj sklopné, čo šetrí miesto pri skladovaní.

Zdrojom pohonu je jedna 20 V batéria s kapacitou 4 000 mAh. Akumulátor je umiestnený vo výklopnom – krytom slote. Nie je však súčasťou dodávky a je potrebné si ju dokúpiť samostatne spolu s nabíjačkou. Kosačka dokáže kosiť u mulčovať vďaka praktickému nadstavcu. Tvarom skeletu umožňuje aj kosenie popri okrajoch (obrubníky, steny...). Objem zberného koša z plastu a textílie je 32 litrov.

Od kosačky neočakávajte kosenie vysokých tráv či odolných burín. Ideálna je len pre malé záhradky s menšou výmerou. Kapacita batérie ani výkon nie sú na kosenie rozsiahlych plôch dostatočné. Kosačka je veľmi kompaktná a skladná. Konštrukcia váži len 10,2 kg. Pri vyšších a hustejších porastoch sa batéria vybíja pomerne rýchlo.

Konkurencia medzi akumulátorovými kosačkami je pomerne vysoká. Čím zaujme Parkside kosačka PRMA 20-Li A1, je určite cena. Aj to je dôvod, prečo práve po nej spotrebitelia siahnu. Treba však dodať, že v podobnej cenovej triede natrafíte na akumulátorové kosačky výrobcov Einhell alebo Fieldmann. Ich výhodou je predovšetkým bezproblémový servis, čo v prípade tohto výrobcu neplatí. Parkside pokojne môžeme označiť za mestskú kosačku. Vhodná je so záberom 33 cm a kapacitou batérie 4 000 mAh pre menšie mestské záhradky alebo malé predzáhradky. Disponuje zberným košom (32 litrov), je tichá a nenáročná na údržbu. Na druhej strane, plasty sú pomerne labilné a celková kvalita konštrukcie je priamo úmerná cena. Odporúčame ju zákazníkom, ktorí hľadajú lacnú alternatívu na pravidelnú údržbu nízkeho trávnikaBatériu a nabíjačku je potrebné dokúpiť samostatne.

Pozitíva

Nízka cena
Nenáročné používanie

Negatíva

Krehké plasty
Zlá dostupnosť náhradných dielov

Typ: akumulátorové náradie ● Šírka záberu: 33 cm ● Pojazd: nie ● Akumulátor: 4 000 mAh/20 V (nie je v balení) ● Objem zberného koša: 32 l ● Výška zdvihu: 25 – 65 mm/5 stupňov ● Hmotnosť: 10,2 kg

Parkside Performance AKU priamočiara píla

800 – 3 800 zdvihov/min., dĺžka zdvihu 26 mm, max. hĺbka rezu do dreva 135 mm, regulácia počtu zdvihov, nastaviteľný uhol rezu

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Vyšší rad Parkside náradia Performance ponúka spotrebiteľom výkonnú priamočiaru pílu s výkonným bezuhlíkovým elektromotorom. Píla sa vyznačuje vysokým výkonom a má veľmi pozitívne recenzie na Slovensku i v zahraničí. Má voliteľný uhol rezu a regulovateľnú výšku zdvihu. Dodávaná je bez akumulátora.

Oproti štandardnej rade náradia Parkside je tento model vybavený kvalitným bezuhlíkovým motorom. Motor je nielen výkonnejší a tichší, ale takisto je tu predpoklad dlhšej životnosti. Absentujúce uhlíky tiež znamenajú jednoduchšiu údržbu. Zdvih priamočiarej píly je kyvadlový a počet zdvihov je možné regulovať automaticky alebo v šiestich úrovniach. Na základe otáčok motora dokáže píla produkovať 800 až 3 800 zdvihov za minútu. Rezanie dreva, plastu alebo kovu tak nie je žiadnou prekážkou. Maximálna dĺžka zdvihu je 26 mm. Píla má aj paralelný doraz.

Uhly rezu sú voliteľné, a to v 5 úrovniach. Skľučovadlo s rýchloupínaním SAW LOCK je praktické a umožňuje jednoduchú výmenu pílového listu. Vylepšením je aj funkcia fúkania priamo počas rezu. V reze tak nezostávajú piliny. Pílový list je chránený plastovým krytom. Jeho poloha občas spotrebiteľom prekážala. Pri väčšom tlaku sa pílový list do plastu občas zapieral. Vpredu sa nachádza plastový nadstavec pre lepšie kĺzanie po povrchu. Práca s pílou je veľmi komfortná vďaka ergonomickému držadlu s pogumovaným povrchom.

Súčasťou dodávky sú tri pílové listy. Dva sú ručené do dreva a jeden do kovu. Pílové listy je možné dokúpiť. Pri rezaní do dreva ja maximálna hĺbka rezu 135 mm, pri kovových materiáloch od 10 do 20 mm. Súčasťou balenia je adaptér na externé odsávanie prachu. Pripojiť tak môžete pílu priamo k priemyselnému vysávaču. V balení už tradične nenájdete batériu ani nabíjačku. Spotrebitelia i výrobca odporúčajú batériu s kapacitou minimálne 4 000 mAh. Nabíjačku i batériu je potrebné dokúpiť samostatne. Oproti klasickej elektrickej píle vás neotravuje žiadny sieťový kábel. Malým a praktickým vylepšením je LED osvetlenie, ktoré môže byť aktívne nielen počas rezu, ale aj pred jeho začiatkom rezania.

Recenzie zákazníkov sú z väčšej časti pozitívne. Jednou z najviac vyzdvihovaných vlastností je výkon priamočiarej píly a fakt, že pracuje s bezuhlíkovým motorom. Ten je odolnejší a bezúdržbový. Nastaviteľný je uhol rezu i výška zdvihu. Menším neduhom je tuhosť spínacieho tlačidla. Pri vypínaní a zapínaní ide veľmi ťažko a niektorí spotrebitelia sa obávajú poškodenia tohto mechanizmu. Priamočiara píla Parkside Performance je dodávaná bez akumulátora, za to však so sadou troch pílových listov (na drebo i na kov).

Výhrady nesmerujú ani k materiálom, až na plastové časti klzáku a krytu pílového listu. Pripojiť je možné aj externé odsávanie. Zákazníkov teší dodávaný praktický kufrík a dve funkcie LED osvetlenia, ktoré je integrované. Výmena pílového listu je vďaka rýchloupínaniu SAW LOCK nenáročná. Súčasťou balenia je i adaptér na vedenie čiary rezu. Priamočiara píla Parkside Performance dokáže konkurovať aj drahším značkám, no primárne splní nároky bežných domácich majstrov, a to stále za veľmi rozumnú cenu.

Pozitíva

Bezuhlíkový motor
Solídne spracovanie – materiály
Praktická manipulácia – dobrá ergonómia

Negatíva

Ťažší chod spínacích tlačidiel
Dodávaná bez batérie

Typ: elektrické náradie ● Počet zdvihov: 800 – 3 800/min. ● Dĺžka zdvihu: 26 mm ● Max. hĺbka rezu do dreva: 135 mm ● Regulácia počtu zdvihov: áno/6 stupňov ● Akumulátor: 4 000 mAh/20 V (nie je v balení) ● Nastaviteľný uhol rezu: áno ● Hmotnosť: 1,54 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a záhrada

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Komentáre
Libor 26.Feb.2022

Pomer ceny, kvality a výkonu je pri uhlovej brúske PARKSIDE PWSA 20 V-Li C3 naozaj bezkonkurenčný. Vie s ňou presne a rýchlo brúsiť aj rezať rôzne materiály. Za veľkú výhodu považujem, že nie je nutné používať kábel.

Odpovedať

Edo 26.Feb.2022

Parkside PWD 25 A2 je pre použitie v dielni alebo garáži dostatočný. Vyhovuje mi po všetkých stránkach a najväčším benefitom je polovičná cena než pri hobby prístrojoch konkurenčných značiek. Mínusom je kratší prívodový kábel a vyššia hlučnosť.

Odpovedať

Erik 27.Feb.2022

Parkside PHD 135 D3 je ľahký a výkonný vysokotlakový čistič. Za tie peniaze plní svoj účel. Jednoducho sa s ním manipuluje a je k nemu dostatok príslušenstva. Horšia je kvalita plastových častí a vyššia hlučnosť.

Odpovedať

Jaro 25.May.2022

Cena a kvalita pneumatického rázového uťahováka PARKSIDE PDSS 310 B5 je super. Kvalita jej zodpovedá, no vzhľadom ku krátkej dobe používania, nemôžem komplexne zhodnotiť. Pre bežné domáce práce je výkon postačujúci. Maximálny pracovný tlak je 6,3 bar a výkon sa dá nastaviť v štyroch stupňoch.

Odpovedať

Dano 24.Jun.2022

S výkonom Parkside PLV 1500 B1 som spokojný, ale od výroby bol zle pripevnený zberný kôš, preto som to musel opraviť. Kúpil som ho v akcii a myslím si, že za tú cenu nemá konkurenciu. Prvýkrát som ho použil na ploche 300 metrov štvorcových a bolo to bez problémov. Manipulácia s prístrojom je jednoduchá.

Odpovedať

Rado 29.Jul.2022

Parkside už NIKDY VIAC.
Pred pár rokmi som kúpil miešadlo na maltu od Parkside a používal ho len príležitostne, ale zodrali sa uhlíky a po zdĺhavom vypisovaní so zákazníckym servisom LIDL som dostal od subdodávateľa odpoveď, že uhlíky nemajú a miešadlo mi nevedia opraviť !
U iných značiek sú uhlíky bežný spotrebný materiál a po výmene náradie funguje ďalej.
Parkside po zodraní uhlíkov môžete vyhodiť. S takýmto prístupom k zákazníkom sa asi vernosť značke nevytvorí.
Ja si po tejto skúsenosti už žiadne náradie od Parkside NEKÚPIM, ani keby bolo o polovicu lacnejšie ako porovnateľný výrobok. A ľutujem, že som si nedávno kúpil aku pílu Parkside.
Veľmi zlá je aj moja skúsenosť so zákazníckym servisom. Byrokracia a nekompetentnosť.
Od teraz už budem radšej kupovať náradie od značiek, ktoré vedia zabezpečiť na náradie aj servis a náhradné diely.

Odpovedať

Erik K. 18.Aug.2022

Parkside PHD 135 D3 je ľahký a výkonný čistič. Za tie peniaze tlak úplne postačuje. Splnil teda to, čo som od neho očakával. Zbytočne by som si priplácal za drahší prístroj, keď tento zvládne v podstate všetko. Používam ho okolo domu a na auto. Pre nenáročných používateľov odporúčam.

Odpovedať

Ivo D. 18.Aug.2022

Akumulátorový skrutkovač Parkside PAS 4 C4 je ľahký a zároveň silný. V pomere ceny a výkonu vychádza veľmi dobre, ale chýba mu moment. Nemyslím si, že nabíjanie cez microUSB je prínosom, no niekomu to môže vyhovovať. Na domáce použitie bohato stačí. Plus dávam za kompaktné rozmery, pohodlné používanie, nízku cenu a kvalitné spracovanie. Žiadne zásadné výhrady nemám.

Odpovedať

Vlado 19.Aug.2022

Hoblík Parkside PEH 30 C3 funguje skvele. Jedinou mojou výčitkou je malý otvor na odfukovanie hoblín. Diera sa veľmi často zapcháva. Inak je super, aj jeho väčší záber. Za málo peňazí som tak dostal to, čo som očakával. Pre domácich majstrov postačí. Plusom je možnosť externého odsávania.

Odpovedať