4K televízory

Najlepšie 4K televízory 2021 + recenzie

Ak chcete mať zo sledovania vášho obľúbeného TV programu, filmu alebo seriálu skutočný zážitok, odporúčame vám 4K televízor LG OLED55BX so SMART funkciami a uhlopriečkou 139 cm. Zistili sme, že svojimi parametrami prekonáva aj množstvo prémiových a drahších 4K televízorov. Využijete určite aj vstavaný internetový prehliadač alebo zrkadlenie obrazovky. Okrem toho pre vás máme ďalšie 4K televízory a poradíme váme aj to, podál čoho vybrať ten najlepší.

Publikované: 24.02.2021
Aktualizované: 19.11.2021

Aký 4K televízor kúpiť? 

Výber kvalitného televízora určite nie je hodinovou záležitosťou. Nejde o najlacnejšiu položku a rozhodnúť sa unáhlene môže byť viac na škodu, aj my sme strávili výberom desiatky hodím. Výsledkom je tento stručný rebríček, kde nájdete víťaza testu na základe detailného prieskumu, analýzy spotrebiteľských referencií  a porovnania s ostatnými modelmi. Tiež sme vybrali cenovo dostupné riešenie a máme pre vás aj náš tip. Voľbu vám tak uľahčíme a ušetríme váš čas

Názov Hodnotenie Detail
LG OLED55BX   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Samsung UE50TU7092   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
LG 55NANO753   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
LG OLED55BX

LG OLED55BX

Moderný televízor s podporou mnohých SMART funkcií, dobrými pozorovacími uhlami, kvalitným zvukom a uhlopriečkou až 139 cm.

Zobraziť viac info

Nejde o najlacnejší 4K televízor, no spotrebiteľovi ponúkne perfektný obraz v 4K kvalite. Integrované reproduktory sú taktiež veľmi kvalitné a obávať sa netreba ani o konektivitu kvôli 4 HDMI a 3 USB vstupom. Samozrejmosťou je prístup na internet, internetový prehliadač a operačný systém webOS Smart TV.

Cenový trhák
Samsung UE50TU7092

Samsung UE50TU7092

Model s uhlopriečkou 127 cm, svižným operačným systémom Tizen, Crystal Processorom 4K, funkciou lokálneho stmievania.

Zobraziť viac info

LED (Edge LED) televízor Samsung UE50TU7092 ponúka obraz v top kvalite. S uhlopriečkou 127 cm, procesorom Crystal Processor 4K, Game Enhancer modom a funkciou lokálneho stmievania UHD Micro Dimming zaujme aj náročnejšieho diváka.

Náš TIP
LG 55NANO753PA

LG 55NANO753PA

Inteligentný televízor s technológiou NanoCell, sýtymi farbami a automatickým nastavením jasu obrazovky, energetická trieda G, umožňuje zrkadliť obrazovku.

Zobraziť viac info

Skvelým kandidátom na 4K televízor do vašej obývačky je aj tento model so 139 cm uhlopriečkou a technológiou zobrazovania NanoCell. TV sa prezentuje skvelými farebnými scénami, trochu tmavším podaním čiernej. Integrovaný má webový prehliadač a podporuje množstvo webových aplikácií vrátane O2 TV a Apple TV. Skvele pracuje operačný systém webOS, ktorého rozhranie je rýchle a menu televízora veľmi prehľadné. Poteší aj možnosť zrkadliť obrazovku a podpora Bluetooth.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Náš porovnávací test televízorov zahŕňa 4K televízory s uhlopriečkou od 123 cm do 146 cm, a teda modely s veľkosťou obrazovky 48 až 58 palcov. Televízor nie je práve najlacnejším spotrebičom, a preto je dôležité vedieť, čo odlišuje kvalitné televízory od menej kvalitných. Odborné testy pri hodnotení televízorov porovnávajú množstvo technických parametrov. Tie majú na výsledné hodnotenie rôzny vplyv. Okrem toho je však potrebné klásť dôraz aj na priame hodnotenie spotrebiteľmi. Na základe akých kritérií sú vyberané najlepšie televízory a čo nám porovnanie televízorov ukázalo?

Kvalita obrazu
Kvalita zvuku
Ovládanie televízora
SMART funkcie
Konektivita
Spotreba el. energie

Televízorov je na trhu veľké množstvo – pričom výrobcovia používajú rôzne zobrazovacie technológie, v ktorých sa spotrebiteľ ťažko orientuje. My sme sa v tomto porovnávacom teste orientovali výhradne na modely, ktoré ponúkajú obraz v kvalite 4K. Podľa databázy portálu Heureka.sk, ale aj eshopov ako Alza.sk, Nay.sk, Mall.sk, Hej.sk či tpd.sk sme zisťovali, ktoré 4K televízory sú najpopulárnejšie. Po porovnaní a detailnej analýze používateľských recenzií sme vybrali do nášho spotrebiteľského testu tie najlepšie a porovnali ich.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie 4K televízorov

Ak vás zaujíma, ktoré televízory sú skutočne najlepšie, naše nezávislé recenzie vám prezradia, aké sú silné i slabé stránky recenzovaných televízorov. Do nášho testu sme vybrali zástupcov rôznych značiek – LG, Samsung, Philips alebo televízory Sony. Pri hodnotení sme brali do úvahy aj názory spotrebiteľov a hodnotenie produktov je tak nezaujaté a bez zámernej propagácie niektorého s predajcov či výrobcov.

Víťaz testu

LG OLED55BX

Moderný televízor s podporou mnohých SMART funkcií, dobrými pozorovacími uhlami, kvalitným zvukom a uhlopriečkou až 139 cm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V porovnávacom teste televízorov sa stal víťazom SMART televízor LG OLED55BX. Televízor v našom teste splnil najprísnejšie kritériá z hľadiska funkcionality, kvality obrazu a dokonca slabinou nebol ani zvuk. K pozitívnemu výsledku prispeli tiež referencie zákazníkov. Televízor LG disponuje uhlopriečkou 139 cm a ponúka tiež ULTRA HD – 4K rozlíšenie 3840 x 2160. Kvalita obrazu je vďaka OLED technológii na najvyššej možnej úrovni, čo potvrdil i odborný test. Napomáha tomu i bodové stmievanie obrazu a technológia Dolby Vision IQ, s ktorou sa obraz vždy automaticky prispôsobí svetelným podmienkam (svetelný senzor) a výsledkom je perfektný jas, kontrast a farby. Ak vám automatické podsvietenie nevyhovuje, vyberať môžete z rôznych režimov obrazovky. Pri sledovaní z rôznych pozícií boli pozorovacie uhly hodnotené veľmi dobre.

Silnou stránkou televízora LG OLED55BX je tiež umelá inteligencia, ktorá sa ukázala ako funkčná i v rámci odborných testov. Televízor pracuje s procesorom Alpha7 4K Gen3. Pri ovládaní v menu však odporúčame vypínať ostatné aplikácie na pozadí (Youtube, Spotify, Netflix) a mať spustenú len jednu. Softvér je totiž následne citeľne pomalší. Televízor LG je vybavený operačným systémom webOS Smart TV. K dispozícii sú aplikácie ako Netflix, Youtube, Voyo, HBO GO, Apple TV a iné. Prirodzene nechýba internetový prehliadač. Absentuje len aplikácia O2 TV. 

Veľkou výhodou je zabudovaný Miracast, a teda možnosť zrkadlenia obrazovky vášho mobilu či tabletu. LG patrí medzi televízory s WiFi, no internet môžete do televízora zaviesť aj prostredníctvom LAN vstupu. Televízor ponúka hlasové ovládanie – Amazon Alexa či Google Assistant (anglicky) a spotrebitelia chvália tiež intuitívne ovládanie v menu. Manuál je dokonca dostupný priamo v TV. Slabinou je len komplikovanejší diaľkový ovládač, ktorý nový modelový rad dostal a jeho intuitívnosť je na tom horšie.

V teste televízorov nezaostal v prípade LG za kvalitou obrazu ani zvuk – Dolby Atmos, ktorý je často slabinou aj tých najdrahších modelov. Okrem toho LG umožňuje aj pripojenie Bluetooth reproduktorov – Bluetooth Surround. SMART televízoru LG nechýba ani bohatá konektivita – 3x USB, 4x HDMI, CI slot pre digitálne či káblové vysielanie alebo zabudovaný tuner. Nahrávať obsah vysielania môžete priamo na externé zariadenie – flash disk alebo externý harddisk vďaka funkcii PVR. V teste sme tiež odskúšali funkciu TimeShift. Televízor LG OLED55BX poteší aj hráčov. OS totiž spolupracuje so systémom NVIDIA G-sync, čo znižuje riziko oneskorenia obrazu.

Skvelé pozorovacie uhly
Perfektne ostrý obraz
Zrkadlenie obrazovky – Miracast

Komplikovanejší diaľkový ovládač
Občas pomalšie reakcie v menu televízora

Technológia zobrazenia: OLED ● Uhlopriečka: 55″ (139 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: webOS SMART TV ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 4x HDMI – 3x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: áno ● Energetická trieda: A

Cenový trhák

Samsung UE50TU7092

Model s uhlopriečkou 127 cm, svižným operačným systémom Tizen, Crystal Processorom 4K, funkciou lokálneho stmievania.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

SMART televízory s rozlíšením 4K za rozumnú cenu sú veľmi žiadanou „komoditou“. Samsung UE50TU7092 presne týmto typom LED (Edge LED) televízora, ktorý za rozumné peniaze ponúkne obraz v top kvalite. S uhlopriečkou 50 palcov, čo je 127 cm nebude núdza o to, aby ste uvideli všetky podstatné detaily. Modelový rad je vybavený procesorom Crystal Processor 4K. Tento čip perfektne optimalizuje farby a upravuje i kontrast. K tomu si môžete pripočítať aj skvelý dynamický rozsah, ktorý ponúka televízor Samsung – HDR10+. Vďaka Game Enhancer modu je televízor vhodný aj pre pripojenie konzoly – PlayStation či XBOX.

Výrobcovia na inteligentných technológiách nešetrili, pretože televízor ponúka aj funkciu lokálneho stmievania UHD Micro Dimming, vďaka ktorému sa obraz prispôsobí svetlu, ktoré je aktuálne v miestnosti. Spotrebitelia si veľmi pochvaľujú aj svižnosť operačného systému. Tizen vám ponúkne všetky podstatné aplikácie ako Netflix, HBO GO, Youtube, Voyo a iné. Samozrejme, predplatné nie je súčasťou dodávky. Pre pripojenie k internetu je integrované WiFi alebo môžete pripojiť televízor aj k LAN sieti. Po spustení stačí zvoliť automatické vyhľadávanie kanálov, samozrejmosťou je EPG – Elektronický programový sprievodca a tiež možnosť hybridného vysielania. Televízor podporuje aj ovládač Airplay.

Za kvalitou obrazu výraznejšie zaostáva kvalita zvuku. Dolby Digital Plus je štandardnou výbavou lacnejších televízorov. Nejde o žiadny veľký nedostatok, no náročnejší používateľ rozdiel v zvukovom prejave pozná. Ovládanie televízora je nenáročné a v balení ja aj diaľkový ovládač. Na zadnej strane sú k dispozícii dva HDMI vstupy, no bohužiaľ, len jeden USB vstup. Funkcia TimeShift, kedy môžete sledovať program s časovým posunom k dispozícii nie je. Televízor nemá tak výkonnú operačnú pamäť. Ovládanie hlasom nie je prítomné tiež. SMART televízor Samsung na základe odborných testov nepatrí ani k najúspornejším, patrí do energetickej triedy G a spotreba v aktívnom režime predstavuje 91 W.

Dobrá cena
Skvelý dynamický rozsah – HDR10
Svižný operačný systém

Slabší zvukový prejav
Len 1 USB port
Vyššia spotreba – energetická trieda G

Technológia zobrazenia: LED ● Uhlopriečka: 50″ (127 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 2x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: nie ● Energetická trieda: G

Náš TIP

LG 55NANO753PA

Inteligentný televízor s technológiou NanoCell, sýtymi farbami a automatickým nastavením jasu obrazovky, energetická trieda G, umožňuje zrkadliť obrazovku.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Televízory LG s technológiou zobrazovania sú v prípade kategorizácie daného výrobcu pod technológiou OLED, ktorá patrí u LG k absolútnemu vrcholu. Napríklad v porovnaní so 4K televízorom LG OLED55BX, ktorý má OLED technológiu, sú tmavšie scény zobrazované s omnoho sýtejšou čiernou, na druhej strane, farebné scény zvláda perfektne vykresľovať aj NanoCell technológia, ktorej panely sa skladajú z malých nano častíc. Podstatné však je, že v obývačke budete mať inteligentný televízor so 4K rozlíšením a SMART funkciami. O kvalitnejší obraz sa pričiní aj technológia HDR 10 Pro a LG má tiež technológiu lokálneho stmievania obrazovky. Nejde však o Micro Dimming. Z funkcionalít nepodporuje PIP – Obraz v obraze, ale máte k dispozícii hybridné vysielanie. Medzi režimami nájdu hráči aj herný režim.

Nám sa v porovnaní s mnohými konkurenčnými modelmi, mimo značky LG, pozdáva predovšetkým operačný systém. webOS či Tizen sú vždy spoľahlivou voľbou a hoci televízory s Android TV majú svoje výhody, webOS je skvelo optimalizovaný a LG má systém dobre vyladený, čo potvrdzuje aj tento model. Používateľské rozhranie je jednoduché na ovládanie. Dodávaný je diaľkový ovládač, kde máte rýchlu funkciu spustenia webových aplikácií. Televízor dokáže spustiť väčšinu najpoužívanejších – NetflixAmazon Prime, HBO GO, YouTubeO2 TV či Voyo. Dostupná je taktiež aplikácia Apple TV. SMART TV má integrovaný internetový prehliadač. Pripojenie k internetu prostredníctvom WiFi alebo cez LAN kábel. Na zadnej strane nájdete aj 2x USB, 3x HDMI alebo audio výstup.

Pripojiť môžete bezdrôtové slúchadlá skrz Bluetooth rozhranie a takisto môžete na televízor zrkadliť obrazovku vášho mobilného zariadenia, tabletu alebo notebooku cez Miracast. V angličtine je podporované ovládanie hlasom Amazon Alexa. Google Asistant by mal byť dostupný aj v slovenčine. Hlasové ovládanie urýchli predovšetkým vyhľadávanie programov. Zvuk nie je v danej kategórii nič nezvyčajné. Menovitý výkon reproduktorov je 20 W ide o Dolby Digital, ale vďaka Bluetooth surround je možné bezdrôtovo pripojiť napríklad Bluetooth reproduktory a akustický zážitok tak vylepšiť. Záleží od vašich nárokov. 4K televízor ponúkne čisté farebné tóny, ak vám neprekážajú preexponované tmavšie scény, za danú cenu je TV LG 55NANO753PA so 139 cm uhlopriečkou do vašej obývačky ideálny kandidát.

Krásne farebné scény
Zrkadlenie obrazovky aj Bluetooth
Plynulý operačný systém webOS

Nepodporuje funkciu PIP
Tmavé odtiene až príliš čierne

Technológia zobrazenia: LED/NanoCell ● Uhlopriečka: 55″ (139 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K/HDR10 Pro ● Operačný systém: webOS SMART TV 6.0 ● Internetový prehliadač: áno ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 3x HDMI – 2x USB ● WiFi: áno ● Bluetooth: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: nie ● Energetická trieda: G

Lacná kvalita

Philips 58PUS8505

Luxusná uhlopriečka 146 cm, operačný systém Android TV, vysoká úspora energie a špecifická technológia podsvietenia Ambilight.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Náš porovnávací test televízorov neobišiel ani LED televízor Philips 58PUS8505. Svoje miesto si v teste Philips zaslúžil predovšetkým vďaka bohatej funkcionalite a kvalite obrazu. Televízor Philips využíva podsvietenie Direct LED. Oproti Edge LED má horšie pozorovacie uhly. Pri rozlíšení 4K Ultra HD s podporou HDR 10+ vám je doručený naozaj veľmi kvalitný vizuálny zážitok na uhlopriečke až 146 cm. Špecifická je funkcia Ambilight, ktorá na plochu za televízorom premieta rôzne farby za pomoci inteligentných LED svietidiel. Farby volí na základe emócií. Osvetlenie vytvára príjemnú atmosféru a ide o estetickú funkciu navyše.

LED televízor Philips 58PUS8505 využíva operačný systém Android TV. Ten miestami reaguje pomalšie a rozhodne nepatrí medzi najsvižnejšie OS, na vine je však zrejme i slabší procesor. Chvíľu si naň budete zvykať. Televízor však ponúka bohatú ponuku programov a aplikácií. Dostupný je webový prehliadač a dokonca nás prekvapila i dostupnosť obchodu Google Play. Medzi aplikáciami je Netflix ,Youtube, Spotify, HBO GO a mnohé iné aplikácie. Integrovaná je WiFi i Bluetooth. Páčila sa nám i možnosť hlasového ovládania (anglicky) Alexou alebo aplikáciou Amazon Echo – jednoducho zmeníte kanál alebo úroveň hlasitosti. V rámci konektivity ponúka Philips 4 HDMI vstupy, 2 USB vstupy, CI slot a aj možnosť pripojenia do LAN siete. 

Zabudovaný má televízor napríklad Chromecast, takže môžete bez problémov zrkadliť obrazovku. Philips umožňuje používateľovi dokonca robiť záznam vysielania (PVR) na externý HDD. Philips v teste prekvapil kvalitou zvuku Dolby Atmos. Nie však úplne pozitívne, zvuk sa stráca a pri hlbších tónoch a je veľmi skreslený. Nepomohol ani režim zvýraznenia basov. Riešením môže byť soundbar alebo Bluetooth reproduktory. Hráčom nebude chýbať herný režim zobrazenia. O vykresľovanie obrazu sa stará technológia Engine P5 Perfect Picture. Farbu a jas televízor na základe funkcie Micro Dimming reguluje sám, no obraz je často príliš presvetlený a odporúčame ho nastaviť obraz manuálne. Philips je napriek veľkosti uhlopriečky veľmi úsporný a patrí do energetickej triedy A+.

LED podsvietenie Ambilight
Energetická trieda A
Veľká uhlopriečka

Nepresné bodové stmievanie
Len priemerný zvuk
Pomalšie reakcie OS

Technológia zobrazenia: LED ● Uhlopriečka: 58″ (146 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: Android TV ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 4x HDMI – 2x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: áno ● Energetická trieda: A+

Samsung QE55Q80T

Drahší model podporujúci HDR10+ funckiu s technológiou Ambient Mode+ a autoamtickým režimom jasu obrazovky - svetelný senzor.

Pozrieť najlepšiu ponuku

QLED televízory Samsung patria na trhu medzi najobľúbenejšie. Televízor Samsung QE55Q80T v porovnávacom teste dosiahol skvelé výsledky a prevažne pozitívne referencie si získal aj u používateľov. Uhlopriečka TV 138 cm ovládne vašu obývačku a ponúkne obraz vo vysokej 4K kvalite, s podporou HDR 10+ a 4K Upscalingom. Samsung televízor má široké pozorovacie uhly a obraz sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam (Micro Dimming) v reálnom čase. Na náš vkus je podsvietenie až príliš presvetlené, niekomu bude skôr vyhovovať manuálne nastavenie alebo voľba režimov z ponuky televízora.

Samsung už tradične disponuje operačným systémom Tizen. Tomu nie je čo vytknúť. V spolupráci s inteligentným procesorom Quantum 4K sa stará o perfektné škálovanie obrazu i spomenutú adaptáciu jasu na základe svetelného senzora. S ovládaním je situácia horšia, diaľkový ovládač je v rámci nového modelového radu neosvedčeným a porozumieť si s ním potrvá. Hoci sa rozhranie televízora nezmenilo, obsluha je zložitejšia. Horšie konštruovaný ovládač kritizuje i viacero spotrebiteľov. Ovládanie hlasom je možné len v angličtine. Funkcionalitou Samsung už tradične nezaostáva. Multimediálna ponuka je bohatá a aplikácie ako Netflix, Spotify, HBO GO alebo O2 TV sú samozrejmosťou. Konektivite napomáha aj optický vstup, chýba vstup na slúchadlá.

Zvukový prejav Samsungu – Dolby Digital Plus pozitívne prekvapil. Výsledok ovplyvnil i vstavaný Woofer, ktorý zvýrazňuje hlboké tóny. Vďaka Bluetooth môžete pripojiť aj bezdrôtové reproduktory. Náročnejších používateľov poteší aj maximálna hlasitosť, výkon 60 W je naozaj nadštandardný. Zvukom prekoná aj Philips 58PUS8505, ktorý ponúka zvuk formátu Dolby Atmos. Test zahŕňal i skúšku zrkadlenia obrazovky alebo nahrávanie prenosu na externý HDD – PVR. Potešujúca je i funkcia TimeShift. Porovnávací test odhalil, že v rámci formátov Samsung QE55Q80T nepodporuje staršie DivX formáty. Do pozornosti dávame technológiu Ambinet Mode+, ktorá funguje v neaktívnom režime. Displej v tomto móde doslova splynie so stenou vo vašej obývačke.

Vysoká obnovovacia frekvencia
Kvalitné škálovanie obrazu – 4K AI Upscaling
PVR funkcia

Nemá 3,5 mm Jack
Vyššia cena
Komplikovaný diaľkový ovládač

Technológia zobrazenia: QLED ● Uhlopriečka: 55″ (138 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 4x HDMI – 2x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: nie ● Energetická trieda: B

LG OLED55CX

Luxusný model LG s inteligentným bodovým stmievaním, kvalitným 4K škálovaním obrazu, rýchlym operačným systémom a bohatou konektivitou.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Model LG OLED55CX patrí medzi najmodernejšie televízory LG vo svojej triede. Nepatrí medzi najlacnejšie, no kvalitou obrazu a inovatívnymi technológiami sa môže rovnať aj s násobne drahšími SMART televízormi – aj preto sa dostal do nášho porovnávacieho testu. LG OLED55CX v testoch dosahuje najlepšie hodnotenia v kategórii kvality obrazu. Uhlopriečka TV je 139 cm a divákovi prezentuje obraz v 4K kvalite s inteligentným bodovým stmievaním. Technológia Dolby Visioon IQ je doménou televízorov LG. Televízor sám automaticky prispôsobuje kontrast a jas obrazu na základe svetelných podmienok. Hoci treba zhodnotiť, že obraz je niekedy až príliš presvetlený – hlavne pri horšom svetle.

V porovnávacom teste exceloval LG OLED55CX aj z hľadiska funkčnosti operačného systému. Ten je veľmi svižný. Mozgom celého televízora je procesor a9 4K Gen3. Televízor má veľmi rýchlu odozvu a podporuje aj rozhranie HDR 10+. Ovládanie v menu je pomerne intuitívne a výčitkou pre LG nie je ani diaľkový ovládač, ako to bolo napríklad v prípade lacnejšieho modelu LG OLED55BX. Hlasové ovládanie je k dispozícii – český ani slovenský jazyk v rámci hlasového ovládania však nie je podporovaný. Prispôsobené technológie ponúka LG televízor aj pre hráčov v hernom režime.

Funkcionalita je viac ako uspokojivá. Internetový prehliadač či zrkadlenie obrazovky fungujú bez problémov. V teste sme odskúšali aj základné aplikácie, ako Netflix, HBO GO či Voyo. Nahrávať záznam priamo na externé úložisko môžete vďaka PVR a sledovať program s časovým posunom vám umožňuje funkcia TimeShift. Zvuk v kvalite Dolby Atmos v prípade LG nesklamal, ale ani neohúril a na danú cenu sme mali očakávania v rámci testu vyššie. Televízor podporuje funkciu Bluetooth Surround, čo umožňuje pripojenie Bluetooth reproduktorov. Samozrejmosťou sú HDMI a USB vstupy, LAN vstup a integrovaná je aj WiFi. Televízor LG OLED55CX patrí medzi drahšie modely, no ponúkne všetko, čo náročný divák žiada.

Výkonný procesor
Kvalita obrazu
Funkcionalita a konektivita

Vysoká obstarávacia cena
Nepodporuje MKV formát
Len priemerný zvuk

Technológia zobrazenia: OLED ● Uhlopriečka: 55″ (139 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: webOS SMART TV ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 ● Vstupy: 4x HDMI – 3x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: áno ● Energetická trieda: A

Ďalšie zaujímavé produkty

Výber televízora nie je vôbec jednoduchý. Spotrebitelia sú čoraz náročnejší a výrobcovia to nemajú o nič jednoduchšie. Zákazníci žiadajú vysokú kvalita za málo peňazí. Aj náš porovnávací test však ukázal, že najlacnejšie televízory nemusia byť práve najšťastnejšou voľbou. Ak patríte medzi náročnejších zákazníkov a nevybrali ste si na základe nášho testu, Test Magazín vám tiež prináša výber niekoľkých alternatív, ktorých výber vám nespôsobí vrásky na čele.

Medzi alternatívne produkty radíme LED televízor s technológiou NanoCell LG 49NANO80. Spotrebiteľovi prináša kvalitný 4K obraz s perfektným farebným spektrom. Uhlopriečka TV je 123 cm. Procesor má miestami zaváhania, klasikou je komplikovaný ovládač, no v pomere ceny a kvality ide i šťastnú voľbu.

Televízory Sony ešte stále nepatria do dôchodku, potvrdzuje to i OLED televízor Sony XR-55A83J. Na úvod však treba dodať, že jeho cena je vyššia. Ponúkne však kvalitný a ostrý obraz v 4K kvalite. Operačný systém Android je rýchly a jednoduchý. Televízor umožňuje nahrávanie na USB, má vstavaný mikrofón a kvalitný zvuk.

Samsung QE55Q64T je viac ako solídnym spoločníkom do obývačky. S uhlopriečkou 139 cm, 4K ULTRA HD kvalitou obrazu, hlasovým ovládaním a svižným operačným systémom Tizen si miesto medzi alternatívami určite zaslúži. Kvalita obrazu i zvuku je na vysokej úrovni a nesklame vás ani po stránke funkcionality. 

Televízor s uhlopriečkou 65 palcov a s kvalitným obrazom 4K Ultra HD a perfektným škálovaním obrazu. Aj to ponúka OLED televízor LG OLED65C11LB. Radí sa medzi TV so štedrou funkcionalitou. Televízor má technológiu Dolby Atmos, integrované 40 W reproduktory i technológiu ThinQ AI. Samozrejmosťou je dokonalá čierna a plynulý a jasný obraz. Smart televízor podporuje takmer všetky webové aplikácie. 

Do skupiny alternatívnych produktov právom patrí aj LED televízor Samsung UE43AU8072 s uhlopriečkou 108 cm. Používateľovi v pomere ceny a kvality ponúkne 4K rozlíšenie s podporou HDR 10+. Reakcia pri prepínaní kanálov je miestami pomalšia, ale inak ponúka Samsung množstvo webových aplikácií a jednoduché ovládanie, ktoré ocení i staršia generácia.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Na našom trhu je niekoľko najpredávanejších modelov 4K televízorov, ktoré si získali priazeň veľkého množstva spotrebiteľov. Dôvodom môže byť kvalita obrazu, zobrazovacia technológia, farby, kvalita zvuku, ale aj priaznivá obstarávacia cena. Podľa toho, čo spotrebitelia najviac uprednostňujú. Ktoré televízory sú najpredávanejšie sme zisťovali cez databázu cenového porovnávača Heureka.sk.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE50TU70925*Zobraziť produkt
Samsung UE55TU70925*Zobraziť produkt
Samsung UE65TU70925*Zobraziť produkt
LG OLED55CX5*Zobraziť produkt
Philips 58PUS75055*Zobraziť produkt

Kvalitný obraz v 4K, dobrý zvuk a pripojenie k internetu, dostatočne veľká uhlopriečka, široká konektivita, nízka spotreba energie a k tomu ešte nízka obstarávacia cena. Aj tieto kritériá by mali spĺňať najlepšie 4K televízory. Z pohľadu spotrebiteľa je však často náročné sa zorientovať v parametroch, ktoré segment televízorov zahŕňa. Najpredávanejšie či najlacnejšie televízory nemusia byť zároveň i najlepšie televízory. Na základe, ktorých dôležitých parametrov si vybrať ten najlepší 4K televízor do obývačky? Poradí vám náš sprievodca výberom.

Ako vybrať 4K televízor?

 • Typy televízorov – Technológia zobrazenia
 • SMART televízory 
 • Kvalita obrazu 
 • Veľkosť – Uhlopriečka TV
 • Kvalita zvuku
 • Konektivita 
 • Praktické funkcie a technológie 
 • Spotreba el. energie 
 • Cena a renomované značky

LCD, LED TV alebo QLED a OLED televízory

Zabudnite na plazmové televízory a radšej sa zamerajte na nové technológie. Tie dnes ponúknu násobne vyššiu kvalitu obrazu, nižšiu spotrebu a bohatšiu funkcionalitu. Spotrebiteľ pred výberom musí poznať základné rozdiely medzi jednotlivými typmi televízorov, ktorých hlavný rozdiel je v technológii zobrazenia – podsvietenia obrazovky. Sú LED televízory lepšie ako klasické LCD? V čom sa odlišujú OLED televízory od QLED technológie?

OLED televízory

V rámci kvality obrazu ponúka OLED technológia najlepší pomer ceny a kvality na trhu. Zároveň je tento typ televízorov u spotrebiteľov najobľúbenejší. OLED (Organic Light Emitting Diode) technológia je založená na tom, že panel nevyužíva bodové podsvietenie ako klasická LED technológia. Vďaka tomu má takýto televízor lepšie pozorovacie uhly ako klasický LED televízor, vyššiu ostrosť obrazu, nižšiu dobu odozvy a nízku spotrebu el. energie. V posledných rokoch zaznamenali OLED televízory aj výrazný pokles cien.

QLED televízory

Technológia patentovaná spoločnosťou Samsung je najväčším konkurentom OLED televízorov. Samsung televízory s QLED technológiou sú v mnohom podobné ako konkurenčné OLED. Využívajú však špecifické kovové kryštály, ktorými vytvárajú ešte lepšie farebné spektrum, kontrast a eliminujú aj riziko horších pozorovacích uhlov kvôli odrazu svetla. Podobne ako pri OLED technológii, výrobcom je umožnené vyrábať veľmi tenké panely s vysokou úsporou. Vyššia cena pre niekoho môže byť prekážkou. 

LED televízory

Technológia LED (Light Emitting Diode) je vylepšenou LCD technológiou, ktorá zároveň eliminuje nedostatky LCD televízorov. Nižšia spotreba, vyššia životnosť lepšia farebnosť a kvalitnejšie pozorovacie uhly či plynulosť obrazu. Rozdiel je hlavne v type podsvietenia. 

Smart 4K televízory

Rozlišujeme Edge LED televízory, ktorých podsvietenie obrazovky smeruje z okrajov televízora. Takéto podsvietenie je veľmi šetrné, výhodou sú aj štíhlejšie tvary, no pozorné oko si pri tmavých farbách neraz všimne pozostatky bieleho podsvietenia LED svetlovodov po okrajoch obrazovky.

Direct LED televízory majú podsvietenie rozmiestnené po celej ploche obrazovky. Kvalita obrazu je vyššia, a to predovšetkým v súvislosti so sýtosťou farieb. Keďže LED diódy vytvárajú obraz priamo (direct) a rovnomerne po celej ploche, pozorovacie uhly sú o niečo horšie.

LCD televízory

Technologicky ide o obrazovku, ktorá je podsvietená LCD (Liquid Crystal Display) trubicami. Sú úspornejšie, no dnes sa pri veľkých uhlopriečkach využívajú len zriedka. Pri väčšom rozlíšení totiž obraz nie je najostrejší a čierna farba nie je taká sýta ako v prípade LED televízorov. Majú pomalšiu obnovovaciu frekvenciu a horšie pozorovacie uhly. Vhodné sú skôr pre menšie uhlopriečky televízorov alebo pre počítačové monitory.

SMART televízory

Toto pomenovanie si dnes vyslúžia televízory, ktoré ponúknu používateľovi široké spektrum inteligentných funkcií. SMART televízory alebo inteligentné televízory disponujú operačným systémom a procesorom, vďaka ktorým umožňujú spotrebiteľovi využívať, napr. rôzne dostupné aplikácie, ako YouTube, Netflix, HBO GO, Spotify, Voyo a mnoho ďalších praktických aplikácií.

Nezáleží na tom, či ide o OLED televízory, klasické LED alebo televízory Samsung s QLED technológiou. Základom je, aby išlo o televízory s WiFi a bol im umožnený prístup na internet, pokojne aj skrz Ethernet sieťové pripojenie. Vďaka tomu sa portfólio funkcií rozrastá, napríklad aj o webový prehliadač. Každý operačný systém má svoje slabšie i silnejšie stránky. Medzi najlepšie operačné systémy patrí určite Tizen (Samsung), webOS (LG), Android TV (novšie verzie – Sony, Philips). Na trhu natrafíte aj na operačné systémy ako My Home Screen, Roku TV, Saphi, Skylink Live TV alebo zriedkavejšie na Linux.

4K televízory ponúkajú najlepšiu kvalitu obrazu

Okrem toho, akú technológiu zobrazenia televízor využíva, sú dôležité aj ďalšie technické parametre, ktoré súvisia s charakteristikou kvality obrazu. Samozrejme, technológia zohráva dôležitú rolu, no aj v rámci odborných testov sú hodnotené parametre, ktoré dokážu odlíšiť ten najkvalitnejší obraz od nekvalitného. Ktoré parametre a vlastnosti určujú kvalitu obrazu televízora?

Kvalita obrazu 4K televízora

 • Rozlíšenie
 • Kontrast a jas
 • Obnovovacia frekvencia
 • Rýchlosť odozvy
 • Pozorovacie uhly

Rozlíšenie televízora – 8K televízory sú fenoménom

Pri najmodernejších televízoroch už zabudnite na rozlíšenie typu SD (Standard quality) alebo HD Ready (High definition). Zbytočne by ste sa vracali v čase. QLED či OLED televízory vám umožňujú vychutnať si váš obľúbený film vo vysokej 4K kvalite s rozlíšením 3 840 x 2 160 px. Pre bežné sledovanie televízie zvyčajne postačí aj Full HD (1 920 x 1 080 px) rozlíšenie. Cenové rozdiely však vôbec nie sú veľké a uskromniť sa v tomto smere môže byť naozaj na škodu. Fenoménom posledných rokov je aj rozlíšenie 8K (7 680 x 4 320 px). S týmto rozlíšením prišla spoločnosť Samsung a nájdete ho výhradne pri modeloch s uhlopriečkou väčšou ako 160 cm. Ich cena sa však pohybuje za hranicou 3 000 eur.

SMART TV regulujú jas a kontrast automaticky

Kontrast a jas sú v rámci kvality obrazu veľmi podstatnými ukazovateľmi. Do veľkej miery totiž ovplyvňujú vnímanie čiernej a bielej farby. Platí, že vyšší kontrast značí lepšie farby. Samozrejme, dnes si tieto parametre môžete sami regulovať prostredníctvom nastavení v menu televízora. Dnešné SMART televízory to dokonca dokážu automaticky aj za vás vďaka umelej inteligencii a svetelným senzorom

Pre spotrebiteľa nie sú smerodajné žiadne hodnoty jasu a kontrastu, ale vizuálny dojem. Dôležité je to, aby ste vnímali, ako na vás pôsobí obraz za svetla či za tmy. Predovšetkým to, do akej miery vnímate rozdiel vo farebnosti a teda aj sýtosti farieb. Niektorým LED televízorom vo vysokej miere pomôže antireflexný povrch obrazovky, ktorý eliminuje dopady svetla.

Obnovovacia frekvencia TV – index spracovania obrazu

Technický údaj, ktorý do veľkej miery definuje plynulosť obrazu. Je pomerne náročné povedať, ktorý číselný údaj pri obnovovacej frekvencii je smerodajný. Výrobcovia totiž tento parameter často skresľujú za pomoci rôznych softvérových vylepšení, napr. Motion Flow, True Motion, Motion Plus atď. Reálna obnovovacia frekvencia sa pohybuje na úrovni od 50 do 240 Hz. S určitosťou možno povedať, že televízory s hodnotou nad 100 Hz zvládnu 4K filmy, Blu-ray formát, graficky náročné hry i dynamické filmové scény.

Obnovovacia frekvencia je však často skreslená viacerými technologickými vychytávkami, s ktorými výrobcovia prichádzajú. To, či je snímková frekvencia zvyšovaná „umelo“, ľahko rozpoznáte pri dynamických (pohyblivých) scénach, ktoré na vás môžu pôsobiť neprirodzene. Hodnoty ako 800 Hz MCI môžu byť naozaj mätúce a opäť sa treba spoliehať na vlastné zmysly, odborné testy a referencie používateľov.

Rýchlosť odozvy

Tento údaj sa uvádza v milisekundách. Informuje vás o schopnosti televízora premeniť jednu farbu pixelov na druhú. Nižšia hodnota je v tomto prípade znakom kvality. Ideálne je, ak je táto časová slučka menšia ako 5 ms. Najlepšie televízory disponujú odozvou dokonca okolo 1 ms. Zvlášť pri veľkých uhlopriečkach je dôležité, aby tento parameter bol čo najnižší kvôli plynulosti. Podotknúť však musíme, že rozdiel 2 či 3 ms naozaj nemožno voľným okom postrehnúť.

Pozorovacie uhly – OLED ani QLED nie je problém

Ovplyvňuje ho predovšetkým samotná technológia zobrazenia, jas, kontrast i sýtosť farieb. Máloktorý výrobca uvádza ideálny pozorovací uhol. OLED televízory či televízory Samsung s QLED technológiou len zriedka divákovi komplikujú v tomto smere život. Sedieť priamo pred televízorom je ideálna pozícia, no kvalita obrazu by sa mala zachovať aj pri pozorovacích uhloch viac ako 100 – 120°. Pri marketingových trikoch typu, že pozorovací uhol je skvelý aj pri 170° sa zamyslite nad tým, či by ste na televízor pozerali spoza rohu. Väčšiu váhu môže mať skôr reálna vzdialenosť od TV.

Odporúčaná vzdialenosť od TV

Uhlopriečka TV – Akú veľkosť TV zvoliť?

Aká je vhodná veľkosť televízora? Toto kritérium výberu je z veľkej časti individuálne. Záleží totiž na vašich požiadavkách, umiestnení a priestorových možnostiach. Veľkosť uhlopriečky sa uvádza v palcoch, no tiež v centimetroch, ktoré spotrebiteľovi ponúknu lepšiu predstavu o tom, koľko miesta televízor zaberie.

Niekomu sa do obývačky žiada uhlopriečka TV 126 cm a niekto si chce vychutnávať filmy na uhlopriečke s rozmermi 146 či 179 cm. Platí väčšinou priama úmera, že čím je televízor väčší, tým viac zaň spotrebiteľ zaplatí. Porovnanie televízorov v našom teste ukázalo, že cenové rozdiely nie sú v kategórii televízorov s uhlopriečkami od 123 cm do 146 cm také výrazné a je teda na vás, koľko do kúpy televízora investujete a čo sa vám skutočne do domácnosti žiada.

Televízor do obývačky na stenu bude mať s veľkou pravdepodobnosťou väčšie rozmery, ako televízor do detskej izby či do kuchyne. Pomôcť rozhodnúť vám môže tiež pozorovacia vzdialenosť, z ktorej budete televízor sledovať. Medzi najpredávanejšie televízory patria tie s uhlopriečkou väčšou než 109 cm.

Najlepšie televízory ponúknu zvuk Dolby Atmos

V testoch veľmi často prísne hodnotený parameter, no mnohými návodmi, ako vybrať televízor, opomínaný. Zvukový prejav zohráva pritom pri sledovaní televízora významnú rolu a vytvára celkový dojem. Kvalitné reproduktory však sú však v prípade dnešných televízorov veľmi zriedkavé, áno týka sa to dokonca aj tých najdrahších modelov. Veľa si teda od akustického zážitku integrovaných reproduktorov spotrebiteľ sľubovať nemôže.

Vstavené reproduktory často neponúknu taký autentický zvuk, ako napr. soundbary alebo externé reprosústavy či Bluetooth reproduktory. Výkon zabudovaných reproduktorov dosahuje hodnotu od 10 do 60 W. Kvalita však aj pri vyššom výkone nie je vždy dostačujúca. Ide však o daň, ktorú platia televízory za svoje štíhle tvary a priestor na výkonné reproduktory či subwoofer sa v ich tele nenachádza. Napomôcť môže len softvérová technológia. Najčistejším zvukom disponuje technológia Dolby Atmos, ktorá je zároveň skvelým základom pre reprodukciu priestorového zvuku. Natrafiť môžete aj na technológie, ako Dolby Digital Plus či Dolby True HD.

Moderné 4K televízory s bohatou konektivitou

Vstupy, konektory alebo všeobecne kvalitná konektivita v prípade SMART televízorov nikdy nie je na zahodenie. Pre bežné funkcie však často využijete len zlomok vstupov a portov, ktoré televízor ponúkne. Napriek tomu, človek nikdy nevie a aj preto by mal spotrebiteľ myslieť na to, aby aj neskôr na nedostatočnú konektivitu nedoplatil. 

Samozrejmosťou sú dnes USB vstupy (aspoň 2x), HDMI porty (aspoň 3x) či CI slot pre satelitné karty. Moderné SMART televízory by tiež mali disponovať LAN konektorom pre káblové pripojenie k internetu. Pre pripojenie starších videoprehrávačov či set-top boxov poslúži SCART konektor a pre pripojenie slúchadiel či externých reproduktorov je dobré mať k dispozícii 3,5 mm Jack vstup.

Veľkosť uhlopriečky televízora

Niekomu sa žiada pripojiť k televízoru napríklad počítačový monitor. V takom prípade sa žiada VGA vstup. Ak chcete čítať pamäťové karty, hľadať budete televízor s SD slotom. Bezdrôtové pripojenie na internet prostredníctvom WiFi by nemalo ani náhodou absentovať, podobne ako Bluetooth rozhranie pre pripojenie akýchkoľvek bezdrôtových slúchadiel, klávesnice či reproduktorov.

Medzi konektivitu v neposlednom rade patrí aj koaxiálny vstup pre anténu. V súvislosti s príjmom signálu by nemal chýbať vstavaný digitálny tuner. A to hneď všetky typy, DVB-T/T2, DVB-C/C2, DVB-S/S2.

Praktické funkcie a technológie

Televízory dnes disponujú bohatou funkcionalitou. Okrem toho, že SMART televízory ponúknu pripojenie k internetu a sledovanie obľúbeného obsahu, najmodernejšie LED, QLED či OLED televízory uľahčujú používateľovi aj ovládanie. Kvalita obrazu je vyššia aj vďaka novým technológiám. Predstavíme vám teda tie najviac zaujímavé funkcie a technológie, ktoré môžu aj pri výbere a rozhodovaní zavážiť.

 • HDR10 – skratka pre High Dynamic Range – Vysoký dynamický rozsah. Táto technológia je dnes u mnohých televízorov často využívaná, umožňuje totiž prehrať vizuálny záznam vo vyššej kvalite, ako bol vyrobený. Vďaka HDR tak dokáže obraz zmierniť zrnenie či vylepšiť farebný rozsah.
 • Local Dimming – technológia využívaná pri LED televízoroch, ktorá umožňuje automatickú reguláciu bodového stmievania podsvietenia na základ okolitého osvetlenia. Televízor disponuje svetelným senzorom a dokáže prispôsobiť jas a kontrast podľa úrovne osvetlenia. Dosiahnete tým tak optimálnu kvalitu obrazu. Televízory LG túto funkciu nazývajú Dolby Vision IQ, pri Samsungoch sa stretnete s pomenovaním Micro Dimming.
 • 3D – rozhodne nejde o funkciu, ktorá by bežného diváka vytrhla zo sedačky. Príjem 3D TV signálu je veľmi obmedzený. Technológia si tiež vyžaduje 3D okuliare a autenticita obrazu ani zďaleka nie je taká, akej sa dočkáte v kine.
 • Režimy obrazovky – umožňuje manuálnu voľbu režimu obrazovky – dynamický, umelecký, športový, akčný, prirodzený a pod. Voľbou týchto režimov ovplyvňujete napríklad aj obnovovaciu frekvenciu, plynulosť obrazu a tiež farebnú škálu.
 • UPscalling – proces dodatočného vykresľovania pixelov sa stará o zvýšenie kvality obrazu v prípade, že zdroj má nižšiu kvalitu. Škálovanie sa stará o zmiernenie defektov obrazu.
 • Herný režim – je špecifickým režimom pre používateľov, ktorí k televízoru pripájajú herné konzoly (PlayStation, Xbox, Nintendo...). V takom prípade je dôležité, aby televízor dokázal zvládať náročné grafické hry a nedochádzalo k sekaniu alebo oneskoreniu obrazu. Známou funkciou pre herné režimy je napr. NVIDIA G-sync.
 • HBBTV – dnes hybridná televízia nie je ničím výnimočným. Aj lacnejšie SMART televízory umožňujú kombinovať televízne vysielanie s internetovým obsahom. Vďaka HBBTV tak máte prístup k archívom či aktuálnym informáciám o práve vysielanom programe.
 • PVR – vďaka tejto funkcii spotrebiteľ môže nahrávať televízny obsah priamo na externé zariadenia – harddisk, flash disk. Prípadne, ak televízor disponuje interným úložiskom, nahrávať obsah je možné priamo do pamäte televízora. Jeden program tak môžete nahrávať a zvyšok programov v pohodlí sledovať.
 • TimeShift – vďaka tejto funkcii môžete dočasne zastavovať živý prenos v reálnom čase a následne si ho spätne pustiť.
 • Hlasové ovládanie – prostredníctvom diaľkového ovládača môžete zadávať televízoru hlasové pokyny. Televízor musí byť pripojený k internetu, prepínať môžete kanály, pridávať hlasitosť alebo hlasovými pokynmi vyhľadávať cez webový prehliadač. Najpoužívanejšie sú aplikácie Google Assistant alebo Amazon Alexa.
 • Diaľkový ovládač – stále neodmysliteľná súčasť vášho televízneho prijímača. SMART televízory dnes disponujú často komplikovanými ovládačmi. Pri každom výrobcovi si je potrebné zvyknúť na určité špecifiká. Niektoré televízory disponujú jednoduchším, iné zložitejším diaľkovým ovládačom.
 • Technológia Ambiligth – estetická záležitosť, ktorou disponujú televízory značky Philips. Pod iným pomenovaním ju však prebrali aj ďalší konkurenti a vybavené sú ňou i niektoré LG či Samsung televízory. Ambilight je typ LED osvetlenia, ktoré premieta svetlo na priestor za televízorom na základe farieb na obrazovke. Dosahuje sa tým tak autentickejší a živší zážitok.
 • Prehnutá obrazovka – výrobcovia pri tejto technológii avizujú realistickejší obraz, všeobecne i lepší zážitok zo sledovania TV. Nevýhodou sú horšie pozorovacie uhly a potrebná je optimálna vzdialenosť od TV. V praxi sa táto technológia až tak neosvedčila.

Spotreba elektriny televízora aj podľa uhlopriečky TV

Pri dnešných televízoroch spotreba nie je rozhodne rozhodujúcim parametrom. Aj najväčšie uhlopriečky okolo 150 až 180 cm patria do energetickej triedy A. Samozrejme, malé televízory s menšou uhlopriečkou majú spotrebu nižšiu. Väčšina modelov sa však pohybuje v kategóriách A+, A alebo B. Na energetickom štítku nájdete názov modelu, energetickú triedu, ročnú spotrebu a tiež uhlopriečku TV.

Plazmové televízory kedysi dokázali účet za elektrinu poriadne navýšiť, dnešné OLED televízory s úspornou technológiou majú spotrebu niekoľko desiatok kWh za rok. Staršie modely či televízory s väčšími uhlopriečkami sa môžu dostať na ročnú spotrebu okolo 110 až 150 kWh. Ideálna spotreba sa pohybuje do 100 kWh alebo okolo tejto hodnoty.

Lacné televízory dnes nie sú zlou voľbou

Hoci odborné testy necielia svoje hodnotenie na ceny produktov – z pohľadu spotrebiteľa je cena pomerne významným faktorom. Na trhu sú dostupné lacné TV so slabšou funkcionalitou a menšou uhlopriečkou. Najlacnejšie SMART televízory kúpite už do 300 eur. Pre nenáročného spotrebiteľa môže byť takáto voľba úplne logická. K dispozícii budete mať pripojenie na internet, webový prehliadač či internetové funkcie. Uskromniť sa musíte s nižšou kvalitou obrazu vo Full HD, menšou uhlopriečkou a horším zvukom či slabšou konektivitou.

Cenové rozdiely však nie sú také veľké a logicky sa oplatí uvažovať nad modelmi v cenovej kategórii od 300 do 800 eur. V tomto cenovom rozpätí naozaj natrafíte na kvalitné modely s vysokou 4K kvalitou obrazu, inteligentnými funkciami, bohatšou konektivitou a s väčšou uhlopriečkou aj nad 120 cm. Ide o suverénne najobľúbenejšiu kategóriu televízorov.

Následne už dostávajú priestor televízory nad 1 000 eur. V tejto skupine sa dočkáte najvyššej kvality obrazu – 4K ULTRA HD a veľkej uhlopriečky. Chýbať vám nebudú žiadne internetové aplikácie, televízory v tejto kategórii sú vybavené výkonnými procesormi, kvalitnými operačnými systémami a širokou konektivitou. Špecifickou kategóriou sú televízory Samsung s technológiou 8K, ktorých predajná cena dosahuje výšku viac ako 3 000 eur.

Televízory Samsung a LG suverénne najlepšie

A ktorý výrobca má najlepšie televízory? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Ak by sme mali hovoriť o renomovaných značkách, OLED televízory od LG sú rozhodne na trhu jednotkou. Televízory Samsung s QLED technológiou sú viac ako rovnocenným súperom. O nič horšie na tom nie sú ani LED televízory od nižšie spomenutých výrobcov.

Medzi skutočnú kvalitu v segmente rozhodne patria aj LED televízory Philips alebo televízory Sony či Panasonic. V minulom roku (2020) na trh s niekoľkými solídnymi modelmi prišiel aj výrobca Hisense. SMART televízory Orava či Sharp ešte majú čo doháňať, ale menej náročného zákazníka môžu uspokojiť.

Otázky a odpovede – FAQ

Chcete sa vo výbre 4K televízorov orientovať viac? Máte nejaké otázky alebo dotazy? Spýtajte sa nás v komentároch a v blízkej dobe vám radi odpovieme, aby sme vám s výberom pomohli. Sekciu Otázky a odpovede vždy radi doplníme o to, čo vás zaujíma.

Podstatné je, aby túto funkciu televízor mal. SMART televízory dnes k internetu pripojíte bezdrôtovo prostredníctvom WiFi rozhrania. Priamo v menu televízora zvolíte možnosť pripojenia cez WiFi. Pripojenie je otázkou niekoľkých sekúnd. Druhou možnosťou je drôtové pripojene prostredníctvom Ethernet vstupu (LAN konektora) – internet zapojíte priamo do televízora.

V tomto prípade záleží na tom, akú veľkú uhlopriečku má samotný televízor. Rolu tiež môže hrať kvalita obrazu. Každý televízor produkuje tzv. modré žiarenie, ktoré je vo väčšom množstve pre oči škodlivé. Pri LED televízore so 4K rozlíšením a 49 palcami  je optimálna vzdialenosť od TV 1,9 metra. U menšej 43-palcovej uhlopriečky je ideálna vzdialenosť od TV približne 1,7 metra.

Aj medzi lacnejšími televízormi možno nájsť kvalitné LED televízory s inteligentnými funkciami. Ak vám stačí menšia uhlopriečka a menšie rozlíšenie, do 300 eur kúpite naozaj kvalitný SMART televízor s dostatkom funkcií a prístupom na internet.

Každému používateľovi vyhovuje niečo iné a ide o individuálne preferencie. Televízory Samsung využívajú operačný systém Tizen, ktorý je jeho používateľom dobre známy. Iní spotrebitelia si však viac zvykli na operačný systém webOS. Ten využívajú televízory LG. O nič menej však nie je overený ani OS Android TV alebo My Home Screen. Každý operačný systém má svoje výhody i nevýhody.

Neexistuje štandard, ktorý by určoval, aká veľká uhlopriečka je tá správna. Záleží na preferenciách spotrebiteľa a priestorových možnostiach, ktoré má. Rolu hrá teda aj miestnosť, v ktorej bude televízor umiestnený. Tiež treba myslieť na to, či pôjde televízor na stenu alebo bude položený na podlahe či na obývacej stene. Vyberať dnes môžete z menších aj skutočne veľkých uhlopriečok nad 170 cm.

V súčasnosti výrobcovia plazmové televízory už nevyrábajú alebo ide o špecifické modely pre štúdiové účely. Dôvodom je predovšetkým ich energetická náročnosť, cena a životnosť. Výrobcovia sa zameriavajú predovšetkým na rozvoj LED technológie – OLED, QLED... 

OLED technológia je najväčšou doménou LG televízorov. Konkurenčný Samsung disponuje patentom na QLED technológiu, ktorú vo svojich modeloch využíva. Obe technológie majú svoje pre a proti. Dôležité však je, že vo výsledku ponúknu vysokú kvalitu obrazu. Hlavným rozdielom medzi QLED a OLED je svetlosť a sýtosť farieb. Kvalita farieb hrá v prospech QLED televízorov a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Rozdiel možno vnímať predovšetkým na úrovni čiernej farby. QLED má tiež o niečo lepšie pozorovacie uhly a v niektorých prípadoch lepšiu odozvu. OLED je však v pomere ceny a kvality najlogickejšou voľbou.

Zakrivené televízory vznikli za účelom, aby bol obraz k divákovi bližšie. Je pravda, že zážitok zo sledovania takéhoto televízora je iný (lepší či rovnaký), no vzhľadom na cenu takýchto televízorov je efekt zanedbateľný. Zahnutá obrazovka nemá na kvalitu obrazu žiadny vplyv a skôr ide o marketingový ťah výrobcov. Rozdiel medzi klasickou konštrukciou LED televízora a toho so zakrivenou obrazovkou je naozaj minimálny.

LG 55NANO86

Inteligentný televízor s technológiou NanoCell, sýtymi farbami a automatickým nastavením jasu obrazovky - ponúka teiž ovládanie hlasom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Špičkový inteligentný televízor LG 55NANO86 patrí s technológiou zobrazenia NanoCell medzi veľmi kvalitné modely s inovatívnou technológiou zobrazenia od výrobcu LG. V porovnávacom teste je televízor LG kvôli kvalitnému obrazu a bohatej funkcionalite. Televízor má uhlopriečku 139 cm a využíva Edge LED panely so spomínanou technológiu NanoCell, ktorá má po vizuálnej stránke ponúknuť divákovi ešte lepšie farby. V porovnaní s OLED televízormi, ktorých obraz pôsobí svetlejším dojmom, môže byť rozdiel vo farbách divákmi vnímaný negatívne, ale naopak aj pozitívne. Farby sa javia sýtejšie a o poznanie tmavšie.

Samozrejmosťou je podpora HDR10+ a farebné škálovanie v 4K – ULTRA HD kvalite. O automatické nastavenie jasu a kontrastu na základe svetelných podmienok sa stará technológia Dolby Vision IQ. Pozorný divák si však pri lokálnom stmievaní a zvlášť tmavých farbách všimne v rohoch pozostatok žiarenia Edge LED panelu. Obraz tým však nie je nijak výrazne rušený.

Televízor LG 55NANO86 ponúka spotrebiteľovi tiež solídnu konektivitu. Vo výbave nechýba 4x HDMI vstup, 3X USB 2.0, LAN pripojenie a náročnejší používatelia využijú napríklad aj ovládanie hlasom – Alexa či Google Assistant cez diaľkový ovládač (anglicky). Optický a slúchadlový vstup na zadnej strane televízora neabsentujú. Televízory LG fungujú s operačným systémom webOS SMART TV, ktorý nezaostáva za konkurenciou. Netflix, HBO GO, Apple TV, Voyo alebo Skylink Live TV (predplatné). Hybridné vysielanie, integrované WiFi či TimeShift. Náš porovnávací test v prípade televízora LG z hľadiska konektivity nenašiel zaváhanie. Dokonca nechýba ani PVR či Miracast. Operačný systém reaguje rýchlo a nezamŕza. Pomocou vstaveného tunera naladíte potrebné digitálne stanice, hoci ladenie je v začiatkoch komplikovanejšie.

Z hľadiska kvality zvuku tiež nemožno SMART televízoru LG nič vyčítať. Test ukázal, že Dolby Atmos je vyladený pre priestorový zvuk. Samozrejme, basy neboli ohurujúce, no v rámci triedy ide o lepší priemer. Kvalitou zvuku by sa pokojne mohol rovnať drahšiemu televízoru LG OLED55BX. Hráčov poteší fakt, že problém nemá výkonný procesor ani s obnovovacou frekvenciou počas hrania a plynule synchronizuje rozlíšenie obrazu a grafiku hry. LG 55NANO86 je rozhodne za danú cenu skvelou voľbou.

Technológia NanoCell
Živé farby obrazovky
Dolby Vision IQ – svetelný senzor

Pozostatok LED žiarenia v rohoch TV
Komplikovanejšie ladenie kanálov cez tuner

Technológia zobrazenia: LED ● Uhlopriečka: 55″ (139 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: webOS SMART TV ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 | Vstupy: 4x HDMI – 3x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: áno ● Energetická trieda: A

Samsung UE50TU7171

Model s uhlopriečkou 127 cm, svižným operačným systémom Tizen, pripojením k internetu a možnosťou zrkadlenia obrazovky.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Lacné TV sú horúcou „komoditou“ a medzi tieto modely môžeme radiť televízor Samsung UE50TU7171, ktorý v roku 2020 patril medzi najpredávanejšie modely. Rolu zohral pri výbere do testu i pomer ceny a kvality. Miesto si vyslúžil aj vďaka množstvu dobrých referencií spotrebiteľov. Ide o Edge LED televízor s technológiou Crystal, ktorý na rozdiel od klasického LED panelu ponúka väčšie farebné spektrum. Samsungu nechýba 4K rozlíšenie 3840 x 2160. S uhlopriečkou 127 cm televízor splnil v našom teste očakávania spojené s kvalitou obrazu. S pozorovacími uhlami nebol problém a v teste nenastali komplikácie ani so sekaním či mrznutím softvéru v rámci využívania SMART funkcií.

Televízory Samsung využívajú operačný systém Tizen. Ten spolupracuje s výkonným Crystal Processor 4K, ktorý automaticky kalibruje a optimalizuje farby a dynamický rozsah obrazu HDR. SMART televízory sú bežne vybavené webovým prehliadačom. Ten nechýba ani v prípade Samsungu. Páčilo sa nám intuitívne ovládanie základných funkcií televízora. Trocha komplikovanejšie je už nastavovanie kanálov či vlastnej kvality obrazu. Menu je do hĺbky trocha viac zložité, no ide z veľkej časti o zvyk. Televízor je vybavený aj zrkadlením obrazu, integrovanou WiFi či LAN vstupom. Nechýbajú 2 USB a 3 HDMI vstupy. USB vstup je len jeden. Chýba 3,5 mm Jack.

Zvuk televízora, Dolby Digital Plus, patrí v rámci cenovej triedy medzi priemer, no výhodou je, že reproduktory pri vyššej hlasitosti neskresľujú, basy sú už o poznanie plechovejšie. Rozdiel v porovnaní so zvukom Dolby Atmos, ktorý má LG OLED55BX, je badateľný. Priame nahrávanie na externý HDD či USB disk nie je možné. Neobmedzuje vás však multimediálna ponuka, Netflix, Voyo, O2 TV, HBO GO, IP TV či Youtube. Webových aplikácií má používateľ k dispozícii naozaj množstvo. Hráčov hier poteší aj herný režim – Auto Game Mode, ktorý eliminuje riziko oneskorenia obrazu. Za danú cenu je LED televízor Samsung UE50TU7171 naozaj solídnym SMART televízorom s množstvom funkcií a jednoduchým ovládaním.

Pomer ceny a kvality
Jednoduché ovládanie základných funkcií
Webový prehliadač

Absencia funkcie TimeShift
Len 1 USB vstup
Horšia kvalita zvuku

Technológia zobrazenia: LED ● Uhlopriečka: 50″ (127 cm) ● Rozlíšenie: 3840 x 2160 – 4K ● Operačný systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 Vstupy: 2x HDMI – 1x USB ● WiFi: áno ● LAN: áno ● Dolby Atmos: nie ● Energetická trieda: A

Heureka.sk odporúča:

TCL 55P615

od 379,00 €
4K Android televízor TCL 55P615 Vynikajúci televízor od firmy TCL patrí do série P615, ktorá sa pýši najmä vynikajúcim 4K ultra HD obrazom...

Philips 65PUS8505

od 649,99 €
Moderný 4K LED televízor, ktorý vás oslní skvelým obrazom, zvukom a všestrannými funkciami. Vysoké rozlíšenie, sýte reálne farby a plynulý pohyb...

LG OLED55A1

od 779,00 €
55" (139 cm) 4K Ultra UHD OLED TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Dolby Vision IQ • HDR 10 Pro • Wi-Fi • LAN...

Thomson 55UG6300

od 344,00 €
4K Ultra HD s HDR: kvalita daná vysokým rozlíšením a neuveriteľným kontrastom a farbami   4K Ultra HD predstavuje vysoký...

Philips 58PUS8505

od 532,00 €
Moderný 4K LED televízor, ktorý vás oslní skvelým obrazom, zvukom a všestrannými funkciami. Vysoké rozlíšenie, sýte reálne farby a plynulý pohyb...

Philips 32PHS6605

od 179,52 €
Uhlopriečka: 32" Uhlopriečka: 80 cm Typ podsvietenia: DIRECT LED Rozlíšenie: HD (1366x768) Pomer strán: 16:9 Technológia...

Hisense 43AE7010F

od €
4K Ultra HD televízor Hisense 43AE7010F Vychutnajte si úžasné vizuálne zážitky pri sledovaní vašich obľúbených filmov,...

LG OLED65A1

od 1 090,08 €
65" (164 cm) 4K Ultra UHD OLED TV • rozlíšenie 3840 × 2160 px • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Dolby Vision IQ • HDR 10...

Thomson 65UG6300

od 585,90 €
Smart televizor od společnosti Thomson s úhlopříčkou 65 palců přichází s obrazovkou s rozlišením 4K Ultra HD (3840 x 2160...

Philips 70PUS7505

od 649,70 €
Zážitok ako v kine? Vďaka LED televízoru Philips bude dokonalý aj doma v obývačke. A to nielen vďaka vynikajúcemu obrazu, ale aj zásluhou...

LG OLED55BX

od 999,00 €
Či už sledujete filmy či seriály, hráte hry alebo prehrávate hudobné klipy, zaslúžite si dokonalý vizuálny zážitok. Tento 4K televízor vám ho...

Ďalšie články z kategórie Televízory

Vaše hodnotenie:
(92.2%)

Komentáre
Erika
04.03.2021 15:10

Na Vianoce sme si kúpili Samsung UE50TU7172, úprimne, zavážila predovšetkým cena, ale v pomere k funkciám sa nesťažujem. Trochu mi prekáža, že nás pravidelne odhlasuje z HBO GO a musíme sa prihlasovať nanovo.

Odpovedať

Viktor
12.03.2021 15:57

Samsung je u nás vždy prvá voľba, čo sa elektroniky týka. Máme model QE55Q80T a zatiaľ všetko funguje ako má - obraz, zvuk, ovládanie aj internet. Hoci kto nemá s touto značkou skúsenosti, môže mať zo začiatku problém s ovládaním.

Odpovedať

Martin
16.03.2021 16:11

U mňa vyhral Hisense. Televízor mením každých pár rokov, preto nechcem investovať priveľa a hoci ide o neznámu značku, ponúka super obraz a aj skvelý zvuk. Dizajn má fakt pekný, na prvý pohľad nepôsobí vôbec lacno.

Odpovedať

TVmaniak
22.03.2021 15:59

LG OLED55CX máme už pár mesiacov a hoci je drahší, oplatil sa. Krásny obraz, dobrý zvuk, konektivita super a aj ovládač ma potešil. Chýba mi DTS dekodér a návod je slabší. Našťastie mám skúsenosť s LG televízormi, takže problém pri spustení nebol.

Odpovedať

Dano
01.04.2021 15:59

Kvalitný obraz by mal byť už pri TV štandard. Máme druhý Samsung a obraz aj zvuk splnili očakávania. Vyhovuje mi jednoduchá obsluha, smart funkcie sú samozrejmosťou. Dizajn je čistý, TV má len jemný rámik.

Odpovedať

Marián
28.04.2021 14:51

4K rozlíšenie by už malo byť samozrejmosťou. Mám Samsung QE55Q80T a kvalita sa nezaprie. Obraz a zvuk výborné, wifi bezproblémové, reaguje rýchlo a pôsobí luxusne.

Odpovedať

Heňo
10.06.2021 14:14

mám starší samsung, túto značku sme už mali predtým, vyhovovalo mi užívateľské prostredie, preto voľba opäť padla na samsung. Obraz a zvuk tradične super, menu je jednoduché, tým pádom aj ovládanie. má problém so staršími formátmi, cez usb pozeráme minimálne, tak to veľmi neprekáža

Odpovedať

Kubo N.
22.06.2021 07:47

Mám Xiaomi Mi TV 4S 43". Ide o Android TV, takže oproti klasickému TV ponúka zopár výhod navyše. Televízor bol za super cenu, má kvalitné spracovanie a Android prostredie je čisté a rýchle, nič sa v menu nezasekáva a všetko je plynulé. TV podporuje aj najznámejšie služby ako YouTube, Netflix a podobne, takže núdza o materiál na pozeranie nebude. :-) Páči sa mi konektivita, pretože sa dá pripojiť aj starším zariadeniam, napr. VCR. Jediné, čo mi prekáža je zvuk. Ten by mohol byť oveľa lepší, pretože znie príliš „plechovo“. Za tú cenu som však s televízorom veľmi spokojný.

Odpovedať

Boris K.
02.07.2021 10:46

Mám LG OLED55BX, ktorý má krásny dizajn a perfektný obraz, ktorý je dostatočne kontrastný a podáva verné farby. OLED panel je jednoducho lepší než LCD. Televízor sa jednoducho ovláda a je z neho ľahký prístup na internet. Zvuk je tiež veľmi fajn a nemám mu čo vytknúť. V rámci pomeru ceny a kvality ide o top produkt. Niekomu môže prekážať takzvaný magický ovládač, ale myslím si, že je to len sila zvyku a na takéto ovládanie sa dá časom zvyknúť. Plus dávam aj za nízku spotrebu elektrickej energie. Ak ste mali predtým plazmu a prejdete na tento TV, budete veľmi milo prekvapený. Oceňujem aj webOS systém, tenké rámčeky okolo obrazovky, rýchle reakcie pri prepínaní a tiež fakt, že čierna je skutočne čiernou. Za mňa super.

Odpovedať

Ivo
15.07.2021 17:08

Mám televízor Samsung UE50TU7172, ktorý má výborný obraz. Pri pozeraní ma vie priam vtiahnuť do deja. Páči sa mi, že televízoru nechýbajú ani konektory pre starší DVD prehrávač a optický výstup. Zvuk je tiež fajn a môžem si ho nastaviť podľa vlastných potrieb. Televízor sa jednoducho obsluhuje, má smart funkcie a vstavané platformi ako YouTube, Netflix, Rakuten TV a podobne. Keďže aj smartfón mám od Samsungu, vedel som si ho hneď spárovať s TV a televízor už ani nepýtal heslo k WiFi. Montáž bola ľahká, čomu dopomohol aj zrozumiteľný návod. Odporúčam ho do každej modernej domácnosti nielen na sledovanie televíznych programov, ale aj na zábavu. Na žiadne výrazné nedostatky som neprišiel.

Odpovedať

Juro L.
08.08.2021 10:13

Pre mňa je už roky top značkou Sony, a preto mám aj televízor od tohto výrobcu. Konkrétne mám model Sony KD-55A8, ktorý bol síce troška drahší, no oplatilo sa priplatiť si. Televízor má kvalitný obraz aj zvuk a pozeranie je zážitok. Ovládanie je jednoduché a pohodlné. Páči sa mi dizajn TV, dostatočne veľká uhlopriečka a šikovný diaľkový ovládač. Skvelé je tiež hlasové vyhľadávanie a široká konektivita. Prvotná inštalácia televízora bola nenáročná, spočiatku som sa obával TV s Androidom, pretože doposiaľ som taký nemal. Ale prekvapil ma, pretože funguje bez problémov, systém je svižný a intuitívny. Hlavne vyzdvihujem podporu aplikácií tretích strán, napr. YouTube, HBO Go, Skylink Live a podobne. Tento televízor hodnotím veľmi kladne, podanie farieb a kontrast je bezkonkurenčný aj vďaka OLED panelu. Nechýba kvalitný DVB-T2 tuner. Táto TV má všetko, čo by mal mať moderný a kvalitne vybavený televízor.

Odpovedať

Kubo
27.09.2021 08:15

Dávam prednosť televízorom Samsung, pretože majú skvelý obraz. Farby sú sýte, kontrastné a oceňujem, že TV má aj konektory pre starší DVD prehrávač. Zvuk je tiež fajn, v nastaveniach si ho viem ešte doladiť podľa svojich predstáv. Obsluha TV je jednoduchá, je to fajn televízor.

Odpovedať

Jaroslav
03.10.2021 12:21

Televízor Philips 50PUS8505 má rýchly nábeh, kopu aplikácií a super je aj ambilight. USB ale vyžaduje formátovanie, čo ma prekvapilo, že relatívne nový televízor nedokáže prehrať množstvo formátov z flash disku. Oceňujem možnosť hlasového ovládania a pekný dizajn.

Odpovedať

Milan
25.10.2021 08:11

Za dobrú cenu som kúpil televízor LG 55NANO86 a zatiaľ som s ním spokojný. Obraz je pekný a zvuk je v pohode. Televízor má pekný moderný dizajn a dostatok funkcií, len škoda, že ho neviem prepojiť so starším počítačom, nakoľko nemá RGB/VGA.

Odpovedať

Nin
03.11.2021 09:43

my sme si kupili do obyvacky oravua sme s nim spokojni

Odpovedať

Bea
05.11.2021 09:19

my ideme akurát kupovať ale akú značku to sme stále neni rozhodnutý

Odpovedať

lma
10.11.2021 08:02

my sme mali dost problem vybrat z toho mnozstva co ich je na trhu

Odpovedať

Zita
12.11.2021 08:39

aj nas caka za chvilu vyber televizora

Odpovedať

Lukáš
17.11.2021 19:28

Mám dva týždne SAMSUNG Neo QLED QE55QN91A a som spokojný. Obraz, zvuk, dizajn ????

Odpovedať

Lukáš
17.11.2021 19:29

Mám dva týždne SAMSUNG Neo QLED QE55QN91A a som spokojný. Obraz, zvuk, dizajn.

Odpovedať

Zdeno
25.11.2021 09:01

Philips 70PUS7505 bol za dobrú cenu, má pekný obraz a aplikácie Netflix alebo YouTube fungujú super aj na 4K. Páči sa mi, že rámik okolo obrazovky je tenký. Zvuk je primeraný. Internetový prehliadač je pre mňa nepoužiteľný, je extrémne pomalý, keďže mám rýchly internet, myslím si, že problém je práve v prehliadači.

Odpovedať