Zastrihávače chĺpkov v nose

Najlepšie zastrihávače chĺpkov v nose 2024 + recenzie

Aj keď sú nevzhľadné, majú svoj zmysel. Reč je o chĺpkoch v nose a v ušiach, ktoré trápia najmä mužskú časť populácie. Slúžia ako prachový filter pred vstupom malých čiastočiek do pľúc, resp. ako zábrana pred zanesením uší infekciami a drobným hmyzom. V momente, keď začnú škaredo pretŕčať, je čas s nimi zabojovať. Na to vám najlepšie poslúži zastrihávač chĺpkov v nose. Pripravili sme si preto porovnávací test, ktorý vám s výberom správneho zastrihávača pomôže. Najlepšie v ňom obstál model Remington NE3850. Pripravili sme si pre vás recenzie s tipy na najlepšie zastrihávače a návod, neváhajte preto v čítaní pokračovať.

Publikované: 19.01.2022
Aktualizované: 24.04.2024

Aký zastrihávač chĺpkov v nose kúpiť?

Nikto z nás netúži po nevzhľadných chĺpkoch pretŕčajúcich z nosa či uší. Ručné vytrhávanie je však bolestivé a riešenie nepredstavujú ani kozmetické nožničky. Najlepšie je siahnuť po kvalitnom zastrihávači nosných a ušných chĺpkov. Ten je praktický, bezpečný, efektívny a jeho použitie nespôsobuje žiadnu bolesť. Ponuka na trhu je však tradične široká, preto sa v nej môžete jednoducho stratiť. Rozhodli sme sa teda pre vás pripraviť porovnávací test, v ktorom sa pozrieme na najlepšie zastrihávače chĺpkov v nose dostupných na Slovensku. Prvých z nich doplníme o krátke charakteristiky.

Názov Hodnotenie Detail
Remington NE3850 5* Zobraziť produkt
Remington NE3150 5* Zobraziť produkt
Philips NT5650/16 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Remington NE3850

Remington NE3850

Odolnosť proti vode, možnosť zastrihnutia obočia a fúzov, min. dĺžka zastrihnutia 1 mm, max. dĺžka zastrihnutia 5 mm

Zobraziť viac info

Výhodou zastrihávača chĺpkov Remington NE3850 je prítomnosť obojstranného vertikálneho hrebeňa, vďaka ktorému si okrem chĺpkov v nose či ušiach poradí aj s nevzhľadným obočím a nesúmernými fúzami. Nechýba antimikrobiálny povrch z nanočastíc striebra. Ten sa postará o maximálny používateľský komfort a minimalizuje riziko alergickej reakcie. Zariadenie je odolné proti vode, je teda možné jeho mokré aj suché použitie. 

Cenový trhák
Sencor SNC 101BL

Sencor SNC 101BL

Možnosť zastrihnutia kotliet, integrované osvetlenie, vymeniteľné a umývateľné nadstavce

Zobraziť viac info

Pre tých, ktorí si na prémiovosť nepotrpia, je tu model Sencor SNC 101BL. Ten ponúka v balení hneď dva vymeniteľné nadstavce, ktoré sa postarajú o chĺpky v nose, ušiach a úpravu kotliet. V tomto prípade síce chýba odolnosť proti vode, stále sa však môžete spoľahnúť na kvalitné a ostré nerezové čepele, zanedbateľnú váhu 54 gramov či dokonca integrované osvetlenie. Vďaka nemu presne uvidíte, čo potrebujete na vašom tele zastrihnúť. Na napájanie vám poslúži batéria typu AA.

Náš TIP
Panasonic ER-GN30-K503

Panasonic ER-GN30-K503

Odolnosť proti vode, hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele, iba jeden nadstavec v balení

Zobraziť viac info

Hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele, zvýšená odolnosť proti vode, kombináciu suchého a mokrého použitie a tichú prevádzku – to všetko v sebe spája zastrihávač chĺpkov Panasonic ERGN30K503. Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na nízky odber energie, hoci nepraktické napájanie pomocou AA batérie ostalo zachované. Prítomné nie sú samoostriace nože, displej ani odsávanie zastrihnutých chĺpkov. Používateľa však nepochybne potešia priaznivé rozmery, tie sa zastavili na hodnotách 13,5 x 3 x 2,5 centimetrov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Na to, aby ste zvládli výber zastrihávača chĺpkov v nose a v ušiach správne, je potrebné zohľadniť viacero parametrov. Napokon, nejde len o estetický zákrok, chĺpky majú v našich dutinách aj zdravotný význam. Náš porovnávací test tak vychádza z najdôležitejších technických špecifiákácií, ale zohľadňuje aj dlhodobé skúsenosti spotrebiteľov. Nazdávame sa totiž, že práve spokojnosť so samotným produktom odzrkadľuje jeho kvalitu významným spôsobom. Výsledkom našej analýzy trhu je zoznam najlepších zastrihávačov chĺpkov v nose a ušiach dostupných na slovenskom trhu.

Bezpečnosť pri používaní
Tvar a veľkosť
Kvalita spracovania
Ovládanie
Spôsob napájania
Odolnosť
Funkcie
Cena

Naše krátke charakteristiky zastrihávačov chĺpkov v nose a ušiach sa nebudú opierať len o podstatné technické špecifikácie a papierové parametre, ale zohľadnia aj dlhodobé používateľské skúsenosti. Zaujímať sa preto budeme o to, do akej miery sú spotrebitelia spokojní s kvalitou spracovania, výdržou a výkonom jednotlivých zariadení. V nepslednom rade je potrebné sa oprieť o dostupnosť samotných produktov na slovenskom trhu. V tomto ohľade nám pomohol porovnávač cien Heureka.sk. Dostupnosť sme si overili u najväčších internetových predajcov Alza.skMall.sk či TPD.s, ale aj v kamenných prevádzkach s elektronikou DATART, Nay Elektrodom alebo Planeo Elektro.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie zastrihávačov chĺpkov v nose

Výberu produktov do nášho porovnania predchádzala niekoľkohodinová analýza trhu. Na jej základe sm našli viacero produktov, pri ktorých sme následne porovnávali nielen ich technické parametre, ale spokojnosť ich používateľov. Vďaka tomu sme dokázali odfiltrovať neefektívne, drahé, prípadne nebezpečné zariadenia. Ktoré sú však tie, ktoré za kúpu rozhodne stoja?

Víťaz testu

Remington NE3850

Odolnosť proti vode, možnosť zastrihnutia obočia a fúzov, min. dĺžka zastrihnutia 1 mm, max. dĺžka zastrihnutia 5 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal zastrihávač Remington NE3850. Ten v sebe spája hneď niekoľko zariadení súčasne – vďaka obojstrannému vertikálnemu zastrihávaniu si poradí s obočím a fúzami, rotačný zastrihávač hravo zatočí s chlpmi v nose a v ušiach. To všetko pri možnosti suchého aj mokrého použitia, zariadenie je možné vďaka jeho odolnosti proti vode umývať pod tečúcim prúdom vody.

Poteší aj antimikrobiálny povrch zložený z nanočastíc striebra a systém Active BladeClean, táto kombinácia sa vždy postará o sterilný povrch zastrihávača, vďaka čomu dochádza k minimálnemu podráždeniu pokožky. Potvrdzujú to aj skúsenosti dlhodobých používateľov, ktorí sa tešia z dostatočne silného motorčeka, možnosti použitia v sprche či kompaktných rozmerov a vyladenej bezpečnosti. Miernou nevýhodou môže byť napájanie na štandardnú AA batériu, pričom výrobca udáva pri súvislej prevádzke výdrž na úrovni 30 minút.

Pozitíva

Odolnosť proti vode
Možnosť zastrihnutia obočia a fúzov

Negatíva

Napájanie pomocou AA batérie

Odolnosť proti vode: Áno ● Minimálna dĺžka zastrihnutia: 1 mm ● Maximálna dĺžka zastrihnutia: 5 mm ● Samoostriace nože: Nie ● Kvalita vyhotovenia: Antimikrobiálny povrch z nanočastíc striebra ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Výdrž na jedno nabitie: 30 minút (1 x AA batéria)

Cenový trhák

Sencor SNC 101BL

Možnosť zastrihnutia kotliet, integrované osvetlenie, vymeniteľné a umývateľné nadstavce

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak ste nenáročným používateľom, ktorý požaduje rýchle a efektívne skrátenie chĺpkov v nose, nemusíte investovať zbytočne veľa. Riešením pre vás môže byť aj lacný zastrihávač Sencor SNC 101BL. Disponuje dvomi vymeniteľnými nadstavcami, ten hlavný sa postará o chĺpky v nose a v ušiach, s druhým si môžete efektne upraviť vaše kotlety. To všetko urobíte vďaka pogumovanému telu s veľkosťou 12,9 x 2,9 x 2,7 centimetrov a váhe zanedbateľných 54 gramov.

V tomto prípade síce chýba odolnosť tela proti vode, stále však platí, že nadstavce môžete bez problémov umývať. O zvyšné chĺpky v tele zariadenia sa postará priložený štetček. O efektivitu pri práci sa postarajú nerezové čepele v kombinácii s integrovaným osvetlením, vďaka čomu na zastrihávanú zónu vždy dokonalo uvidíte. Dlhodobí používatelia si samotní produkt pochvaľujú, pozdáva sa im najmä praktická odkladacia kolíska. Aj v tomto prípade si však budete musieť vystačiť s napájaním prostredníctvom alkalickej AA batérie

Pozitíva

Priaznivá cena
Praktická odkladacia kolíska

Negatíva

Chýba zvýšená odolnosť proti vode

Odolnosť proti vode: Nie ● Samoostriace nože: Nie ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Spôsob napájania: 1 x AA batéria ● Kvalita vyhotovenia: Nerezové nože ● Rozmery: 12,9 x 2,9 x 2,7 centimetrov

Náš TIP

Panasonic ER-GN30-K503

Odolnosť proti vode, hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele, iba jeden nadstavec v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednou z možností na kúpu je aj model ER-GN30-K503 z dielne japonského producenta Panasonic. Tento nenápadný zastrihávač chĺpkov v sebe kombinuje možnosť suchej a mokrej úpravy, samotné telo produktu je navyše možné umývať pod tečúcou vodou. O vysokú efektivitu pri práci sa postará hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele, je však potrebné myslieť na to, že ani v tomto prípade nemôžete počítať so samoostriacimi nožmi. Chýba aj displej a funkcia odsávania skrátených chĺpkov.

Napájanie zabezpečuje aj v tomto prípade jedna batéria typu AA, takže opäť absentuje možnosť pravidelného dobíjania na cestách. Napriek tomu si používatelia pochvaľujú nízky odber energie, vďaka ktorému dokáže pracovať zastrihávač s využitím jednej batérie dlho. Teší ich aj tichá prevádzka a celkovo priaznivý pomer cena/výkon. Miernou nevýhodou môže byť chýbajúce cestovné puzdro a neprítomná nabíjacia kolíska. 

Pozitíva

Zvýšená odolnosť proti vode
Tichá prevádzka

Negatíva

Napájanie pomocou AA batérie

Odolnosť proti vode: Áno ● Samoostriace nože: Nie ● Kvalita vyhotovenia: Hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Spôsob napájania: 1 x AA batéria ● Rozmery: 13,5 x 3 x 2,5 centimetrov

Lacná kvalita

ETA Luis 4341

Možnosť zastrihnutia obočia a kotliet, praktický stojan a hrebeň v balení, nie je vodoodolný

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak túžite po minimalistickom zastrihávači chĺpkov, vašej pozornosti by nemal ujsť ani model ETA Luis 4341. Toto elegantné zariadenie v sebe spája všetky parametre, akými by mal jednoduchý zastrihávač disponovať. Prítomné nože nie sú samoostriace, vyrobené sú však z kvalitnej nerezovej ocele, vďaka čomu ostanú nepoškodené po dlhý čas. Zastrihávač chĺpkov vyniká oproti svojej konkurencii množstvom prítomného príslušenstva, v balení je možné nájsť až tri nadstavce. Prvý sa postará o úpravu chĺpkov v nose, ušiach a skrátenie obočia, druhý o úpravu kotliet a posledný o celkové oholenie.

Nechýba ani hrebeň, čistiaca kefka, ochranný kryt a praktický stojan. Vďaka tomu je zariadenie vhodné na cesty, kde ho bude napájať AA batéria. Miernou nevýhodou je v tomto prípade absencia možnosti umývania zastrihávač pod tečúcou vodou. Skúsenosti používateľov však hovoria jasne – skrátené chĺpky sa v tele produktu neusádzajú a jednoducho sa dajú vyklepať či vyčistiť prítomnou kefkou. 

Pozitíva

Priaznivá cena
Tichá prevádzka

Negatíva

Chýba odolnosť proti vode

Odolnosť proti vode: Nie ● Samoostriace nože: Nie ● Kvalita vyhotovenia: Hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Spôsob napájania: 1 x AA batéria

Pre náročných

BaByliss E110E

Celokovové vyhotovenie a oceľové nože, možnosť zastrihnutia obočia na dĺžku 3 až 5 mm, cestovné puzdro v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Väčšina zastrihávačov nosných chĺpkov je jednoduchých. Aj v tomto prípade však platia výnimky, pričom jednou z nich je aj model BaByliss E110E. Elegantné zariadenie v tvare diamantu prichádza so štyrmi nadstavcami – najpodstatnejším je aj v tomto prípade ten na zastrihávanie zbytočne dlhých chĺpkov v nose a ušiach. Prítomný je však aj nadstavec na presné zastrihávanie a tvarovanie a tiež dva nadstavce na obočie, ktoré ho upravia na dĺžku 3 alebo 5 milimetrov.

Miernym sklamaním je, že zariadenie nedisponuje plnou odolnosťou proti vode, preto nie je vhodné na mokré použitie. Trochu to dorovnáva možnosť opláchnutia zastrihávajúcej hlavice pod tečúcou vodou či cestovné puzdro, do ktorého môžete zastrihávač pohodlne uložiť na cestách. Teší aj celokovové vyhotovenie a oceľové nože, vďaka ktorým ostáva model dlho účinný a britvy po krátkom čase neotupené. Používateľské skúsenosti síce volajú po dobíjateľnom akumulátore, ani v tomto prípade však ich prosby vypočuté neboli. Opäť sa budete musieť spoľahnúť na alkalickú batériu typu AA. 

Pozitíva

Množstvo príslušenstva
Cestovné balenie
Celokovové prevedenie

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Napájanie pomocou AA batérie

Odolnosť proti vode: Nie ● Samoostriace nože: Nie ● Kvalita vyhotovenia: Celokovové prevedenie, hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Spôsob napájania: 1 x AA batéria ● Rozmery: 20,7 x 10,4 x 5 centimetrov

Remington NE3455

Antimikrobiálne čepele s nanostriebrom, odolnosť proti vode, možnosť zastrihnutia obočia, darčekové cestovné balenie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Model Remington NE3455 cieli svojou prémiovosťou a bohatou výbavou na náročnejších používateľov, napriek tomu si však stále zachováva priaznivú cenovku. V tomto prípade môžete počítať s plnou odolnosťou proti vode, vďaka čomu je možné samotné zariadenie pohodlne umývať a čistiť. Kvalitné antimikrobiálne čepele s nanostriebrom sú dostatočne ostré, takže si hravo poradia s prebytočnými chĺpkami v nose aj v ušiach.

Zastrihávač prichádza v darčekovom cestovnom balení, kde v sebe spája celú základnú kozmetickú sadu. Prítomné sú dva vertikálne hrebienky určené na úpravu obočia, pinzeta, pilník a nožničky na nechty. Technológia Comfort Trim sa postará o to, aby bola vaša pokožka po použití hladká a zbytočne nepodráždená. Povrch čepelí navyše odpudzuje baktérie a bráni tak znečisteniu dutín. Samotný produkt je, už tradične, napájaný pomocou jednej batérie typu AA. 

Pozitíva

Odolnosť proti vode
Množstvo príslušenstva
Cestovné balenie

Negatíva

Chýba informačný displej

Odolnosť proti vode: Áno ● Samoostriace nože: Nie ● Kvalita vyhotovenia: Antimikrobiálne čepele s nanostriebrom ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Spôsob napájania: 1 x AA batéria

BaByliss E652E

Rotačný systém, možnosť zastrihnutia obočia, odnímateľná hlavica, chýba odolnosť proti vode

Pozrieť najlepšiu ponuku

Elegantný model Babyliss E652E s rotačným systémom sa postará o rýchle a presné skrátenie chĺpkov nielen v nose a v ušiach, ale aj na tvári. Prítomný nadstavec hravo zatočí s nepoddajným a dlhým obočím. Hoci nie je možné používať zastrihávač v sprche, poteší aspoň odnímateľná hlavica. Možnosť čistenia pod prúdom vody ostáva v tomto prípade zachovaná. Zachovaný je aj tradičný spôsob napájania zabezpečený jednou batériou typu AA.

Zariadenie je pohodlné a jednoduché na používanie, o všetko sa postará jeho pogumovaná rukoväť a jediné tlačidlo zapnutia. Spolu s kúpou zastrihávača Babyliss E652E tak získate príjemného spoločníka na vaše cesty, ktorý vám poslúži kedykoľvek a kdekoľvek. 

Pozitíva

Rotačná hlavica
Nízka cenovka

Negatíva

Chýba zvýšená odolnosť proti vode

Odolnosť proti vode: Nie ● Samoostriace nože: Nie ● Kvalita vyhotovenia: Hypoalergénne ostrie z nerezovej ocele ● Displej: Nie ● Odsávanie chĺpkov: Nie ● Spôsob napájania: 1 x AA batéria

Ďalšie zaujímavé produkty

Nedokázali ste si vybrať spomedzi hlavných porovnávaných zastrihávačov? Žiaden problém, aj to sa stáva. Pripravili sme si preto ďalších 5 alternatívnych zastrihávačov chĺpkov v nose a v ušiach, ktoré vás zaujmú svojím výkonom, dizajnom či cenou. Každému z nich venujeme niekoľko samostatných riadkov, v ktorých si priblížime tie najpodstatnejšie parametre, ktoré by ste pri kúpe prehliadať rozhodne nemali. 

Jednou z možností na kúpu je lineárny zastrihávač Remington NE3150. Ten si popri úprave chĺpkov v nose a ušiach poradí aj so zastrihnutím obočia. O všetko sa postarajú jeho kvalitné nerezové nože a umývateľná zastrihávacia hlavica. Všeobecná odolnosť proti vode síce v tomto prípade chýba, na suché použitie sa však dá pomerne jednoducho zvyknúť. Počítať budete musieť s menším objemom príslušenstva, hoci všetko je vykompenzované príjemnou cenovkou

Vodoodolný zastrihávač vhodný na strihanie nosných aj ušných chĺpkov. Rowenta TN3011F0 je dostupný za príjemnú cenu. Napájanie je zabezpečené štandardným spôsobom, teda prostredníctvom batérie typu AA. Výdrž je až 180 min. Poteší osvetlenie aj kryt na nadstavec.

Tretím alternatívnym produktom v poradí je minimalistický zastrihávač Orava SC-13 v zaujímavej konfigurácii. Spolu s klasickým rotačným nadstavcom na zastrihávanie chĺpkov v ušiach a nose totiž prichádza holiaci nadstavec na bradu a kotlety. So zastrihávačom si hravo upravíte aj obočie. Po všetkom ho môžete jednoducho vyčistiť, odnímateľná hlavica znesie pokojne aj prúd vody. Vyrobená je z nerezovej ocele a spolu s pogumovaným telom samotného zariadenia vytvára veľmi príjemnú a účinnú kombináciu. K lepšiemu zastrihnutiu dopomáha v tomto prípade aj integrované svetlo. Vystačiť si však budete musieť s napájaním pomocou batérie typu AA. 

V prípade, že hľadáte elegantné a výkonné zariadenie v jednom, by nemal vašej pozornosti v žiadnom prípade ujsť zastrihávač Philips NT3650/16. Jeho špecifikácie sú totiž prinajmenšom zaujímavé. Tešiť sa môžete na plnú odolnosť proti vode, ako jeden z mála zastrihávačov tak znesie suchú aj mokrú úpravu. To mu dopomáha aj v lepšom čistení, nemusíte sa ho totiž báť namočiť pod prúd vody. Technológia Protective Guard eliminuje ťahanie chĺpkov a smeruje ich k zastrihávacej hlavici, vďaka čomu je celý proces skrátenia absolútne bezbolestný. 

Posledným tipom na zastrihávač chĺpkov v nose bude zariadenie Braun PT5010. Jeho ergonomicky tvarovaná hlavica umožňuje presné zastrihnutie v ostrých líniách, a to nielen v nose či v ušiach, ale aj na tvári. Napokon, súčasťou balenia sú dva zastrihávacie hrebene, ktoré vám strnisko upravia na dĺžku 8 alebo 5 milimetrov. Hlavu aj hrebene je možné opláchnuť vo vode, hoci samotné telo je určené len na suché skracovanie. Napájanie zabezpečuje aj v tomto prípade batéria typu AA, pričom výrobca sľubuje až 120 minút nepretržitej prevádzky.  

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ako sme sa už v našom porovnávacom teste presvedčili, ponuka domácich zastrihávačov chĺpkov v nose je poriadne pestrá. Vyberať si môžeme spomedzi výkonnejších, kompaktnejších aj elegantnejších modelov. V každom prípade by sme však mali popri dizajne a špecifikáciách hľadieť aj na reálne skúsenosti dlhodobých používateľov. Aj preto sme sa rozhodli test doplniť o sekciu najpredávanejších zastrihávačov na slovenskom trhu. O zber štatistík sa stará vyhľadávač a porovnávač cien Heureka.sk, pričom tento rebríček budeme pravidelne dopĺňať tak, aby ponúkal vždy pohľad na tie najobľúbenejšie produkty.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SNC 101BL 5* Zobraziť produkt
Remington NE3850 5* Zobraziť produkt
Philips NT5650/16 5* Zobraziť produkt
Philips NT3650/16 5* Zobraziť produkt
Wahl 5640-1016 5* Zobraziť produkt

Široká ponuka domácich spotrebičov dokáže potenciálnym spotrebiteľom neraz poriadne zamotať hlavu. Iné to nie je ani v prípade zastrihávačov chĺpkov v nose. Prinášame vám preto rýchly návod a prehľad parametrov, ktoré by ste nemali pri kúpe v žiadnom prípade prehliadať.

Ako vybrať zastrihávač chĺpkov v nose

  • Typ zastrihávača
  • Kompaktnosť a hluk
  • Spôsob napájania
  • Odolnosť
  • Príslušenstvo
  • Cena a renomovaní výrobcovia

Typ zastrihávača chĺpkov v nose

Najčastejšie sa môžete stretnúť na trhu s dvomi základnými typmi. Tým prvým je zastrihávač chĺpkov s rotačnou hlavicou. V takom prípade sú čepele vertikálne rozmiestnené vo vnútri cylindra, vďaka čomu je možné hlavicu jednoducho dostať do nozdier. Použitím rotačného zastrihávača navyše minimalizujete riziko porezania. Alternatívne môžete siahnuť aj po horizontálne vibrujúcich čepeliach umiestnených vo fóliovanej hlave. Je však dôležité povedať, že takýto typ zastrihávania bude omnoho účinnejší pri skracovaní obočia ako pri skracovaní chĺpkov v nose. 

Kompaktnosť a hluk 

Keďže je zastrihávač chĺpkov určený na použitie v domácnosti aj na cestách, mal by byť bezdrôtový a dostatočne kompaktný. Vyberajte si modely, ktoré ponúkajú aj ochranný kryt či prenosné puzdro. Nepodceňujte ani hladinu hluku, v opačnom prípade pre vás môže byť použitie (hoci krátkodobé) zastrihávača skôr trestom.

Spôsob napájania

Drvivá väčšina zastrihávačov prichádza na trh vo verzii napájanej jednou či viacerými batériami typu AA. Je to logické – ide o pomerne lacný produkt, do ktorého sa výrobcom neoplatí implementovať dobíjateľný akumulátor. Je však potrebné si uvedomiť, že časté vymieňanie batérií sa výrazne podpíše aj pod nákladmi na používanie. Je preto lepšie priplatiť si niekoľko eur za prémiovejšie napájanie Li-ion akumulátorom. Vo výsledku získate vyšší výkon, vyššiu vádrž a nižšie prevádzkové náklady.

Odolnosť

Aj lacný produkt môže byť odolný. Aby toho vydržal váš nový zastrihávač chĺpkov čo najviac, obzrite sa po verzii odolnej proti vode. V takom prípade sa môžete tešiť na možnosť suchého aj mokrého použitia, rovnako tak zariarenie jednoduchšie vyčistite pod prúdom vody. Odolné by malo byť aj samotné telo – platí, že kov a nerezová oceľ toho zvládnu omnoho viac ako lacnejší plast. Počítať však budete musieť aj s vyššou váhou produktu.

Zastrihávač chĺpkov v nose – odolnosť

Príslušenstvo, ktoré poteší

Hoci je zastrihávač chĺpkov určený primárne na skracovanie chĺpkov v nose a v ušiach, určite vás poteší, ak bude disponovať aj pridanou hodnotou. Neváhajte sa preto obzerať po modeloch, ktoré prichádzajú na trh so špeciálnymi zastrihávacími hlavicami či hrebeňmi určenými na bradu a obočie. V niektorých prípadoch môžete dokonca natrafiť na limitované cestovateľské kozmetické verzie doplnené o pinzetu alebo nožničky.

Investíciu do zastrihávača pravdepodobne nepocítite

Najzákladnejšie modely sú dostupné už od 5 eur. Samozrejme, v takýchto prípadoch musíte zabudnúť na akékoľvek prémiové funkcie či vyššiu kvalitu spracovania. Počítať nemôžete spravidla ani s odolnosťou proti vode alebo prídavnými zastrihávacími nadstavcami. 

Zlatou strednou triedou sú zastrihávače v cene od 20 do 50 eur. V tejto relácii si už môžete vyberať na základe vlastných preferencií – ak hľadáte holiaci strojček a zastrihávač chĺpkov v jednom, hľadajte balenie s hlavicou určenou na holenie tváre. Ak by ste si zasa radi upravili nepoddajné obočie, siahnite po verzii s ergonomicky tvarovanými hrebeňmi. 

Čokoľvek nad 50 eur je v segmente zastrihávačov chĺpkov v nose možné považovať za absolútny nadštandard. Iste, spolu s ním prichádza aj možnosť dotykového ovládania či dobíjateľných akumulátorov. Myslite však na to, že zastrihávač použijete v priemere len niekoľkokrát ročne. Hoci nejde o príliš vysokú investíciu, kúpu prémiových zariadení je dobré vopred zvážiť. 

Rebríčku obľúbenosti vládnu kozmetickí giganti

Príbeh značky Remington sa píše až do roku 1937. Práve vtedy predstavila svoj prvý holiaci strojček s označením Close Shaver. Dnes, po takmer 90 rokoch svojej existencie, je Remington významným hráčom aj v segmente kozmetických zastrihávačov chĺpkov v nose. Nie nadarmo teda obsadil jeho model v našom porovnávacom teste post absolútneho víťaza. Priaznivci značky Remington sa pritom tešia najmä z dostatočného výkonu a dlhej životnosti jej produktov. Nechýbajú ani chvály na kompaktnosť a elegantný dizajn.

Alternatívu k americkým prístrojom je možné hľadať aj na opačnom konci sveta – v Japonsku. Práve odtiaľ totiž pochádzajú produkty celosvetovo obľúbených výrobcov Sencor a Panasonic. Hoci ide o konkurentov, v mnohých smeroch sú si podobní. Ich zámer je široký a produkty kvalitné. Dokazuje to aj presah do oblasti osobnej starostlivosti a domácej kozmetiky. Napokon, zastrihávače chĺpkov v nose a ušiach Sencor a Panasonic patria medzi tie najobľúbenejšie ne trhu. Pýšiť sa môžu dobrým pomerom cena/výkon, elegantným prevedením a často nadčasovými funkciami, ktoré ich konkurencia len s problémami dobieha. Krok vedľa neurobíte ani sahnutím po značkách Rowenta, ETA, BaByliss alebo Wahl, ktoré sú medzi spotrebiteľmi taktiež obľúbené, a to najmä pre svoju nízku cenu.

Otázky a odpovede – FAQ

Je samozrejmé, že spolu s kúpou nového produktu vyvstáva v hlavách spotrebiteľov množstvo otázok. Výnimku netvoria ani zastrihávače chĺpkov v nose. Hoci sa vám snažil náš porovnávací test spôsob ich fungovania čo najviac priblížiť, je možné, že ste v ňom odpovede na všetky vaše otázky nenašli. V takom prípade sa na nás neváhajte obrátiť v sekcii otázok a odpovedí – prípadné nejasnosti vám radi priblížime a uvedieme na správnu mieru, a to tak, aby sme spolu dokázali pomôcť čo najširšej skupine potenciálnych používateľov.

Ide o spravidla nenáročné a kompaktné zariadenie tvarom pripromínajúce štandardný holiaci strojček či zastrihávač vlasov. Zastrihávacia hlavica je však osadená skracovacím valcom určeným na strihanie chĺpkov v nose, ušiach či na úpravu obočia.

Najčastejšie sa môžete stretnúť s dvomi typmi zastrihávačov chĺpkov v nose. Prvý predstavuje zastrihávač chĺpkov s rotačnou hlavicou. V takom prípade sa stretnete s vertikálnymi čepeľami, resp. nožmi rozmiestnenými v cylindri. Hlavicu si jednoducho zasuniete do nozdier a rotujúce nože sa efektívne postarajú o skrátenie vašich nosných chĺpkov. Druhou možnosťou je siahnuť po horizontálne umiestnených čepeliach ležiacich vo fóliovanej hlave. V tomto prípade by ste však mali počítať s nižšou efektivitou pri práci – chĺpky sa totiž musia narovnať a nožom prispôsobiť, čo sa vždy nepodarí podľa predstáv. Po horizontálnych nožoch je tak lepšie siahnuť v prípade, že plánujete úpravu vášho obočia.

Neexistuje žiadna jednoznačne vymedzená skupina, pre ktorú by bol zastrihávač nevhodný. Platí nepísané pravidlo, že s rýchlo rastúcimi chĺpkami majú problém predovšetkým muži. Vyberať by ste si však mali podľa použitých materiálov a kvality spracovania. Ľudia s citlivejšou pokožkou a dutinami by mali voliť antibakteriálne a antimikrobiálne povrch skracujúcich hlavíc.

Heureka.sk odporúča:

Sencor SNC 101BL

od 5,46 €
Jednoducho ovládateľný, bezpečný zastrihávač chĺpkov 2 v 1 je ideálnym pomocníkom v starostlivosti o mužskú tvár. Skvelo padne do ruky a vďaka...

PHILIPS NT3650/16

od 13,90 €
zastrihávač chĺpkov • technológia PrecisionTrim • ochranný systém braní poškriabaniu • 100 % vodotesný • plne umývateľné • batériová prevádzka •...

Remington NE3850

od 11,63 €
Dokonale zastrihnuté fúzy a odstránené chĺpky z nežiaducich partií sú znakom každého gentlemana. Praktický zastrihávač si hravo poradí s oboma bez...

Philips Series 3000 MG3720/15

od 22,90 €
zastrihávač fúzov • doba chodu 80 minút • úplné nabitie 16 hodín • čistiaca kefka • puzdro na skladovanie • vodoodolný • nekĺzavá gumová rukoväť

Philips MG5730/15

od 49,15 €
Čepele, ktoré nesklamú Skvelé zastrihnutie vždy dosiahnete vďaka špeciálnym samoostriacim čepeliam, ktoré sa počas zastrihávania o seba brúsia....

BRAUN MGK3220

od 26,20 €
Multifunkčné využitie Strojček Braun MGK3220 je vybavený niekoľkými druhmi zastrihávacích hrebeňov. Vďaka tejto výbave ho môžete ľahko použiť na...

ETA Luis 4341

od 9,49 €
Zastrihávač chĺpkov ETA LUIS 4341 90000 Zastrihávač chĺpkov vhodný na nos a uši. ETA 4341 90000 Luis sa jednoducho ovláda a čistenie je...

Remington NE3870

od 19,43 €
Systém Active BladeClean pre jednoduchú údržbu Antimikrobiálny nanostrieborný povrch pre hygienickejšie zastrihávanie Obojstranný vertikálny...

ROWENTA TN9140F4

od 42,30 €
zastrihávač vlasov a fúzov • výdrž akumulátora 120 min • až 15 rokov ostré čepele • zastrihávanie vlasov aj fúzov 0,5 – 18 mm • Wet/Dry – možnosť...

BRAUN MGK5280

od 67,70 €
Popis produktu   Multifunkčné využitie Strojček Braun MGK5280 je vybavený viacerými druhmi výmenných hláv a zastrihávacích hrebeňov. Vďaka...

Remington NE3455

od 21,27 €
Toto darčekové balenie na zastrihávanie z limitovanej edície je vybavené všetkými pomocníkmi, ktorých budete potrebovať na dosiahnutie...

Philips BG3010/15

od 26,75 €
Hladké holenie tela Určený na ochranu aj v citlivých partiách Strojček série 3000 je navrhnutý tak, aby si nekompromisne poradil s chĺpkami a...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(91.6%)

Komentáre
Gabriel 20.Jan.2022

Remington NE3850 je kvalitný zastrihávač chĺpkov v nose za prijateľnú cenu. No zapínanie prístroja by mohlo byť vyriešené troška šikovnejším spôsobom. Zastrihávač má dostatočne silný motorček a dobre sa s ním manipuluje. Je cenovo dostupný a ja som ho dokonca získal v zľave. V balení boli dva druhy strihacích nadstavcov, pohon je na jednu AA batériu a prístroj je vo vode umývateľný, takže za mňa fajn.

Odpovedať

Vlado 20.Jan.2022

Sencor SNC 101BL funguje ako má, no za mňa dostáva mínus za prevádzku na batériu. Páčia sa mi dva nadstavce a praktický stojan. Pri výmene nadstavca však dá trocha zabrať trafiť sa do správnej polohy. Cena je veľmi dobrá, takže asi nie je namieste niečo príliš kritizovať. :-) Pre nenáročných a tých, ktorí nechcú veľa míňať, určite odporúčam.

Odpovedať

Denis 26.Jan.2022

ETA 4341 90000 Luis splnil moje očakávania, za tie peniaze úplná spokojnosť. V balení bolo mnoho nadstavcov, zastrihávanie je výborné a prístroj je navyše malý, skladný a šikovne sa s ním manipuluje. Treba myslieť na to, že ide primárne o zastrihávač chĺpkov v nose a na tento účel je prístroj super, avšak ako klasické strojček na každodenne holenie tváre sa nehodí, v tomto smere od neho nečakajte zázraky.

Odpovedať

Ivan 26.Jan.2022

Veľmi lacný zastrihávač chĺpkov je Panasonic ERGN30K503. Páči sa mi prevádzka na akumulátor, pretože nemusím nabíjať a len jednoducho vymením za novú baterku. Tento prístroj je vhodný na zastrihávanie chĺpkov v nose aj ušiach. Funguje dobre a presne, pri používaní trocha šteklí, ale to je asi v poriadku vzhľadom na miesta, odkiaľ sa chĺpky odstraňujú. Na žiadne nevýhody som zatiaľ neprišiel. Na občasné použitie je to super prístroj a netreba zbytočne kupovať drahší.

Odpovedať

Marek 08.Feb.2022

Philips NT3650/16 je lacný a šetrný produkt. Chĺpky zastrihne dobre a páči sa mi, že je plne umývateľný pod vodou, čiže údržba je fakt jedndouchá. Plusom je aj batériová prevádzka. Nemusím riešiť nabíjanie, ale len jednoducho vymením za nové batérie (AA). V balní boli dva nadstavce, úplne stačia.

Odpovedať

Dávid 13.Feb.2022

Philips BG3010/15 je šetrný a pekne ostrihá všetko, nielen chĺpky. Holí sa mi s ním dobre, svojou veľkosťou je šikovný a akurát pre mňa. Cena je prijateľná.

Odpovedať

Hugo 25.Feb.2022

Zastrihávač Braun MGK5280 poskytuje všetko v jednom, môžem ním strihať bradu, vlasy, telo, uši aj nos. Je ľahko umývateľný a batéria sa rýchlo nabije.

Odpovedať

Karol 07.Jun.2022

Beter má pomerne obstojný výkon. Hodí sa na chĺpky na viacerých miestach. Ja ho používam hlavne na chĺpky v nose, počína si dobre. Sem tam ho použijem aj na iné menej dostupné miesta. Cena prístroja je vyššia, videl som aj lacnejšie. Ale tento fajn, takže to bola výhodná kúpa. Môžem odporučiť aj ostatným chlapom.

Odpovedať