Pieskové bazénové filtrácie

Najlepšie pieskové filtrácie 2024 + recenzie

Kúpať sa počas letnej sezóny v mútnej a kalnej vode, to rozhodne nie je predstava, ktorá sa vám so zábavou v bazéne spája. Filtrovanie vody v bazéne je nevyhnutnosťou. Test Magazín pre vás vybral najlepšie pieskové filtrácie. Prvenstvo si vyslúžila piesková filtrácia Bestway 58499, ktorá za hodinu prefiltruje až 8 327 litrov vody a napriek výkonu nepatrí medzi najdrahšie. Nie každá piesková bazénová filtrácia zvládne to, čo od nej spotrebiteľ očakáva. Okrem vybraných pieskových filtrácií pre vás máme aj praktický návod, ako vybrať filtráciu do bazéna a vysvetlíme aj to, ako funguje bazénová filtrácia.

Publikované: 25.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024

Akú pieskovú filtráciu kúpiť?

Nie vždy sa rýchla voľba musí vyplatiť. Niekedy však spotrebitelia nemajú čas ani chuť čítať si recenzie produktov, referencie spotrebiteľov a hľadať to najlepšie na trhu. Preto je tu tabuľka, v ktorej nájdete pieskové bazénové filtrácie v najlepšom pomere ceny a kvality. Ušetríme vám tak čas a takisto peniaze. Zaujať vás môže aj víťaz nášho testu alebo tip našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Bestway 58499 5* Zobraziť produkt
Makers TS 6 5* Zobraziť produkt
Intex 26652 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Bestway 58499

Bestway 58499

Pre bazény s maximálnym objemom 54 500 litrov, príkon čerpadla 280 W, prietok vody 8 327 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem nádoby na piesok je 20 kg.

Zobraziť viac info

Výkonná filtrácia od overeného dodávateľa nadzemných bazénov. S výkonom čerpadla 280 W zvládne za hodinu prefiltrovať až 8 327 l/hod. Poteší solídny zásobník na filtračný piesok s objemom 20 kg. Ideálna je filtrácia pre bazény s maximálnym objemom 54 500 litrov. Použiť je možné aj filtračnú vložku polysphere. Vo výbave je časovač i tlakomer.

Cenový trhák
Bestway 58515

Bestway 58515

Pre bazény s maximálnym objemom 18 100 l, príkon čerpadla 85 W, prietok vody 3 028 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 8,5 kg piesku, manometer.

Zobraziť viac info

Perfektné výsledky z pohľadu efektivity dosahuje filtrácia značky Bestway. Určená je síce pre bazény do objemu 18 100 litrov, zvládne však prefiltrovať 3 028 l/hod. a vybavená je aj praktickým 6-cestným ventilom. Objem náplne filtračným pieskom je 8,5 kg. Využívať sa dá taktiež filtračná vložka polysphere. Filtrácia sa vyznačuje veľmi tichým chodom.

Náš TIP
Intex 26652

Intex 26652

Pre bazény s maximálnym objemom 45 000 l, príkon čerpadla 550 W, prietok vody 9 200 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 55 kg piesku.

Zobraziť viac info

Piesková filtrácia ponúka výborný výkon 9 200 l/hod. a výhodou je aj 6-cestný ventil. Zásobník na piesok má objem 55 kg. Plusom je hodinový časovač, čerpadlo s výkonom 550 W je trochu hlučnejšie. Filtrácia je vhodná pre bazény do 45 000 litrov.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Piesková filtrácia je zariadením, ktoré by mal spotrebiteľ vyberať predovšetkým na základe veľkosti bazéna, ktorý vlastní. Pri posudzovaní kvalít bazénovej filtrácie je teda veľmi náročné stanoviť, ktorá filtrácia je horšia či lepšia. Množstvo používateľov totiž neodhadne, aký výkon filtrácie je potrebný s ohľadom na objem bazéna. Okrem výkonu čerpadla sme brali do úvahy aj maximálny prietok vody, ktorý s výkonom súvisí. Ďalej sme hodnotili funkcionalitu filtrácie, typ ventilu a náročnosť montáže.

Maximálny prietok vody
Výkon čerpadla
Ventil a funkcionalita
Montáž a údržba
Rozmery a hmotnosť

Filtrácia s pieskovou náplňou sa využíva primárne pri väčších nadzemných bazénoch, čiastočne zapustených alebo kopaných bazénoch. Dôvod je ten, že pieskové bazénové filtrácie sú určené na filtrovanie väčšieho objemu vody. Kartušová bazénová filtrácia je síce menej nákladná, no zďaleka nie je taká efektívna. Vyššie náklady sú v tomto prípade skutočnou zárukou väčšej kvality. Uskutočnili sme prieskum trhu vďaka portálu Heureka.sk. Sledovali sme tiež ponuku produktov v e-shopoch Alza.sk, Mall.sk, Datart.sk, Hej.sk a v ďalších. Ak teda hľadáte spôsob, akým udržať dlhodobo čistú vodu v bazéne, prečítajte si naše krátke recenzie pieskových filtrácií BestwayMarimexIntexMaster či Hanscraft a iné.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie pieskových filtrácií

Čistá voda v bazéne je absolútnym základom a podmienkou, aby ste si v bazéne vychutnali oddych a osvieženie naplno. Piesková bazénová filtrácia je tou správnou voľbou, ako tento zámer dosiahnuť. My sme vyhotovili nezávislé a nezaujaté recenzie bazénových filtrácií, ktorých úlohou je pomoc spotrebiteľovi, aby sa dokázal na trhu čo najlepšie orientovať a rozhodnúť sa. Náš krátky test obsahuje rôzne produkty od viacerých výrobcov, pričom ani jeden z nich nebol zvýhodnený.

Víťaz testu

Bestway 58499

Pre bazény s maximálnym objemom 54 500 litrov, príkon čerpadla 280 W, prietok vody 8 327 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem nádoby na piesok je 20 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V našom porovnávacom teste zaslúžený prívlastok víťaz testu získala piesková bazénová filtrácia Bestway 58499, ktorá je určená pre bazény s maximálnym objemom až 54 500 litrov. Prvenstvo si vyslúžila predovšetkým vďaka veľkému množstvu pozitívnych referencií spotrebiteľov. S príkonom čerpadla 280 W sa radí medzi výkonnejšie modely a zvládne prefiltrovať až 8 327 litrov za hodinu. Vďaka 6-cestnému ventilu (vyplachovanie, cirkulácia vody, vypúšťanie...) je filtrovanie veľmi rýchle a efektívne. Filtrácia napomáha aj správnemu množstvu chlóru vo vode vďaka dávkovaču ChemConnect.

Čerpadlu nechýba ani tlakomer a časovač s nastaviteľnou pracovnou dobou. Piesková filtrácia Bestway využíva pre zachytenie nečistôt kremičitý piesok s priemerom zŕn od 0,45 do 0,85 mm. Objem nádoby na piesok je 20 kg – piesok nie je súčasťou dodávky. Až 85 kg zásobník na filtračný piesok má piesková filtrácia Hanscraft Combo Master 500. Oceňujeme, že filtrácia ponúka možnosť využitia filtračnej vložky polysphere (filtračné guľôčky) s maximálnou náplňou 560 g.

Na väčšie nečistoty je súčasťou filtrácie aj vstupný kôš – predfilter. Nádoba má antikorózny náter. Spotrebitelia sa tešili aj jednoduchej montáži a faktu, že motor je mimo nádoby s pieskom a napriek tomu podáva solídny výkon. Z praktických skúseností tiež možno konštatovať, že nádoba, ako aj pripojené hadice tesnia a filtrácia má redukciu aj na 32 mm.

Pozitíva

Výkon filtrácie
Jednoduchá montáž
Perfektne utesnené hadice i spojky

Negatíva

Žiadne

Prietok vody: 8 327 l/hod. ● Príkon čerpadla: 280 W ● Typ ventilu: 6-cestný ● Hmotnosť filtrácie: 14,5 kg ● Max. objem bazéna: 54 500 l ● Objem náplne: 20 kg

Cenový trhák

Bestway 58515

Pre bazény s maximálnym objemom 18 100 l, príkon čerpadla 85 W, prietok vody 3 028 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 8,5 kg piesku, manometer.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Hoci sú pieskové bazénové filtrácie drahšou záležitosťou ako kartušové modely, výrobcovia sa snažia vyhovieť aj spotrebiteľom nadzemných bazénov a ponúkajú i cenovo zaujímavé modely. Takým je Bestway 58155. Spokojní zákazníci boli radi predovšetkým z dôvodu, že piesková filtrácia vodu v bazéne prečistí naozaj rýchlo. Ak váš bazén nemá viac ako 18 100 litrov, siahnuť po tomto modeli filtrácie je určite dobrá voľba. Ponúkne výkon čerpadla 85 W a maximálny prietok vody 3 028 litrov za hodinu.

My oceňujeme fakt, že Bestway používa 6-cestný ventil, takže máte k dispozícii aj cirkuláciu vody či preplach. Filtrovanie je tak násobne efektívnejšie. Ako náplň sa používa kremičitý piesok s hrúbkou 0,45 – 0,85 mm. Do zásobníku sa zmestí 8,5 kg piesku. Zároveň sa používa na filtrovanie aj filtračná vložka polysphere – nádoba má objem 240 g. Samotná nádoba je odolná voči korózii a pod ventilom sa nachádza manometer.

Výhradu mali viacerí spotrebitelia len smerom k plastovým svorkám, ktoré zle upevňujú hadice s priemerom 32 mm a je potrebné ich častejšie doťahovať. Inak môže dôjsť k menším únikom. Piesková filtrácia Bestway 58155 je veľmi solídnou bazénovou filtráciou, ktorá patrí k najpredávanejším na našom trhu.

Pozitíva

Efektivita filtrácie
Tichý chod
Výhodná cena

Negatíva

Plastové svorky – nutnosť častejšie doťahovať
Pre menšie bazény

Prietok vody: 3 028 l/hod. ● Príkon čerpadla: 85 W ● Typ ventilu: 6-cestný ● Hmotnosť filtrácie: 8,2 kg ● Max. objem bazéna: 18 100 l ● Objem náplne: 8,5 kg

Náš TIP

Intex 26652

Pre bazény s maximálnym objemom 45 000 l, príkon čerpadla 550 W, prietok vody 9 200 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 55 kg piesku.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Spomedzi filtrácií značky Intex je tento model pieskovej filtrácie veľmi dobre hodnotený aj samotnými spotrebiteľmi. Dôvod je predovšetkým v tom, že filtrácia ponúka dostatočný výkon, ktorý je predovšetkým pri veľkých bazénoch enormne dôležitý. Aj preto je piesková filtrácia Intex 26652 vhodná do väčších bazénov, a to až do objemu 45 000 litrov. Za hodinu dokáže prefiltrovať na výstupe až 9 200 litrov vody. Mimochodom, aktivovať môžete aj hodinový časovač, čo určite chválime. Výkon čerpadla je až 550 W, čo viacerým spotrebiteľom vadilo, bola vyššia hladina hluku.

Súčasťou balenia sú 2 hadice so skrutkou a priemerom 38 mm. Obe majú dĺžku 3 metre. Vnútorný závit je až 57 mm. Ak by ste chceli filtráciu použiť na bazén s menším priemerom, redukcie a ventily je potrebné dokúpiť, pretože nie sú súčasťou balenia. V balení nenájdete ani filtračný materiál, ktorým môže byť piesok. Do nádoby sa zmestí až 55 kg. Ak preferujete filtračné sklo, toho pojme nádoba 38 kg. Veľkosť piesku by mala byť od 0,4 do 0,8 mm.

Filtrovať by ste nemali bazénovú vodu teplejšiu než 35 °C. Nevýhodu má výkonné čerpadlo v tom, že sa viac zahrieva a ak je ešte aj voda prehriata, môže to spôsobiť automatické vypnutie čerpadla. Odporúčame hodinovú filtráciu, následne nechať čerpadlo aspoň 30 minút odpočinúť a spustiť opäť. Filter má 6-cestný ventil, takže máte k dispozícii všetky potrebné funkcie od filtrácie, cirkulácie vody až po vypustenie či spätný chod. Vďaka tomuto druhu ventilu môžete znečistenú vodu vypúšťať aj pri filtrovaní mimo bazén.

Pozitíva

Vhodný aj pre väčšie bazény
Vysoký výkon čerpadla
Hadice súčasťou balenia

Negatíva

Trochu viac hluku

Prietok vody: 9 200 l/hod. ● Príkon čerpadla: 550 W ● Typ ventilu: 6-cestný ● Hmotnosť filtrácie: - g ● Max. objem bazéna: 45 000 l ● Objem náplne: 55 kg piesok/38 kg filtračné sklo

Lacná kvalita

Marimex 10604268 ProStar Plus 4

Pre bazény s objemom 20 000 litrov vody, príkon 190 W, prietok vody 4 000 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 14 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte pieskovú filtráciu za dobrú cenu pre váš nadzemný bazén, ktorý nepresahuje objemom hranicu viac ako 20 000 litrov vody, bazénová filtrácia Marimex 10604268 ProStar Plus 4 je k dispozícii. Ide o cenovo veľmi výhodné filtračné zariadenie s maximálnym prietokom 4 000 litrov vody za hodinu. Za optimálnych podmienok je piesková filtrácia veľmi účinná. Za veľké plus považujeme použitie 6-cestného ventilu.

Príkon filtrácie je 190 W. Filtračnou náplňou je kremičitý piesok. Filter má priemer 140 mm. V nádobe z kvalitného polypropylénu je miesto na 14 kg filtračného piesku. Pred čerpadlom sa nachádza aj sitko pre zber hrubých nečistôt, filtráciu však výrobca odporúča preplachovať aspoň raz za 2 týždne, by nedošlo k upchatiu väčšími nečistotami.

Nádoba je odolná proti korózii. Filtračný piesok nie je súčasťou dodávky, no v balení nájdete 2 kusy bazénových hadíc a návod. Montáž a spustenie filtrácie je otázkou 10 minút. Nerátajte však s časovačom alebo vypínacím on/off tlačidlom. Filtráciu je nutné ovládať manuálne. V prípade, že by sa vám žiadala predsa len výkonnejšia filtrácia, Bestway 58155 nie je drahá a ponúkne vyšší maximálny prietok vody.

Pozitíva

Pomerne nízka obstarávacia cena
6-cestný ventil
Manometer

Negatíva

Menej odolné materiály

Prietok vody: 4 000 l/hod. ● Príkon čerpadla: 190 W ● Typ ventilu: 6-cestný ● Hmotnosť filtrácie: 11 kg ● Max. objem bazéna: 20 000 l ● Objem náplne: 14 kg

Hanscraft Combo Master 500

Pre bazény s objemom do 50 000 litrov, príkon čerpadla 75 W, prietok vody 11 000 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 85 kg, vhodná aj na filtrovanie slanej vody.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V porovnávacom teste sme tiež mysleli na väčšie nadzemné či čiastočne zapustené bazény, alebo väčšie kopané bazény, ktorých objem dosahuje maximálne 50 000 litrov. Výkon filtrácie je až 11 000 litrov vody za hodinu, vďaka čomu je filtrovanie nielen vysoko efektívne, ale aj rýchle. O niečo nižší maximálny prietok vody má piesková filtrácia Bestway 58499, ktorá je lacnejšia. Má však menší zásobník na piesok. Piesková filtrácia disponuje 6-cestným ventilom a náplňou na kremičitý piesok s objemom až 85 kg. Výmena je nutná až po 3 rokoch.

Maximálny tlak samonasávacieho čerpadla je 2 bary a možno ho kontrolovať vďaka vstavenému manometru. Súčasťou balenia je aj prepájacia hadica medzi čerpadlom a filtráciou. Filtračná nádoba je z odolného HDPE – polyetylén so zvýšenou hustotou. Nádoba je tak extrémne odolná a vhodná aj na filtrovanie slanej vody.

Výrobca tiež uvádza, že filtráciu je možné pripojiť do okruhu bazéna aj prostredníctvom PVC trubiek a hadíc s priemerom až 50 mm. Odporúčaná zrnitosť filtračného piesku je 0,50 – 0,80 mm. Maximálna teplota filtrovanie vody by nemala presahovať 40 °C.

Pozitíva

Výkon filtrácie
Vhodný pre veľké bazény
Náplň až 85 kg

Negatíva

Vyššia cena

Prietok vody: 11 000 l/hod. ● Príkon čerpadla: 75 W ● Typ ventilu: 6-cestný ● Hmotnosť filtrácie: - kg ● Max. objem bazéna: 50 000 l ● Objem náplne: 85 kg

Master 290729

Pre bazény s maximálnym objemom vody 24 000 litrov, príkon 60 W, prietok vody 3 028 litrov za hodinu, 6-cestný ventil, objem náplne 10 kg, 2 hadice pre pripojenie k bazénu a 2 spojky pre spojenie so stenami bazénu v balení.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Piesková filtrácia za priaznivú obstarávaciu cenu nie je samozrejmosťou, no v našom výbere sa nájde aj taká. Samozrejme, nutné je robiť istý kompromis. Piesková filtrácia Master 290729 disponuje čerpadlom s príkonom 60 W. Filtrácia dosahuje maximálny prietok vody 3 028 litrov za hodinu, čo na pieskovú filtráciu nie je veľa. V porovnaní s pieskovou bazénovou filtráciou Bestway 58499, ktorej príkon je až 8 327 l/hod., je teda Master určená pre menšie bazény.

Výrobca uvádza, že bazénová filtrácia je určená pre bazény s maximálnym objemom vody 24 000 litrov. Vítame však fakt, že aj napriek nižšej cene má filtrácia 6-cestný ventil (6 možností filtrácie) a súčasťou balenia sú 2 hadice pre pripojenie k bazénu s priemerom hadíc 32 mm a 2 spojky pre spojenie so stenami bazénu. Pripojiť je možné aj hadice s priemerom 38 mm. Filtrácia váži len 6,5 kg.

Filtračnou vložkou je kremičitý piesok s priemerom zŕn 0,7 až 1,25 mm. Piesok nie je súčasťou balenia a do nádoby sa vojde 10 kg piesku. Plasty sú navzdory cene veľmi pevné – nádoba má antikoróznu úpravu a nechýba ani manometer pre sledovanie tlaku. Niektorým spotrebiteľom prekáža, že filtrácia nemá samostatný vypínač on/off na vypínanie ani časovač, takže je potrebné filtráciu vypínať manuálne. Slabinou je podľa nás i viacerých spotrebiteľov aj neprehľadný návod, inštalácia však nie je vôbec komplikovaná.

Pozitíva

Pomer cena/kvalita
6-cestný ventil

Negatíva

Nepresný návod
Len pre menšie bazény
Slabší výkon

Prietok vody: 3 028 l/hod. ● Príkon čerpadla: 60 W ● Typ ventilu: 6-cestný ● Hmotnosť filtrácie: 6,5 kg ● Max. objem bazéna: 24 000 l ● Objem náplne: 10 kg

Ďalšie zaujímavé produkty

Pre váš bazén máte spomedzi pieskových filtrácií na výber množstvo modelov. Ani náš porovnávací test nedokáže obsiahnuť celú ponuku. My sme prieskumu trhu venovali viac ako 40 hodín, analyzovali dôležité parametre a brali do úvahy aj názory spotrebiteľov, vybrali sme do recenzií tie najlepšie modely. Takisto však spotrebiteľom prinášame aj ďalšie zaujímavé pieskové filtrácie, ktoré môžu svojimi parametrami a vlastnosťami zaujať.

Bazénová piesková filtrácia Marimex 10600024 ProStar Profi dokáže za hodinu prefiltrovať až 8 000 litrov vody. Aj z dôvodu vysokého výkonu je filtrácia určená pre bazény s objemom 40 000 litrov vody. Výhodou je veľký zásobník na piesok, do ktorého sa vojde 73 až 75 kg náplne. Čerpadlo má príkon 550 W. Použité sú odolné a kvalitné materiály.

Pieskovú filtráciu pre bazény s maximálnym objemom 17 000 litrov a maximálnym prietokom 4 000 l/hod. ponúka aj výrobca Intex. Model pieskovej filtrácie Intex 26644 disponuje 6-cestným ventilom, vďaka ktorému môže voda cirkulovať alebo sa vypúšťať mimo bazén. Veľkou výhodou je časovač a tlakomer. Nádoba na kremičitý piesok má 12 kg.

Výkonná bazénová filtrácia Marimex 10600003 ProStar 4 patrí k predávaným modelom. Výhodou nie je len dostupná cena, ale aj výkon čerpadla 200 W a prietok vody až 4 000 l/hod. Súčasťou balenia sú hadice a prechodky pre pripojenie na bazén s priemerom 32/38 mm. Veľkosť nádoby na filtračný piesok má objem 17 kg. Vhodná je pre bazény s maximálnym objemom 20 000 litrov.

Pre bazény s väčším objemom vody odporúčame siahnuť po pieskovej filtrácii Bestway 58497, ktorá je určená pre bazény s maximálnym objemom 42 300 litrov. Čerpadlo disponuje príkonom 230 W a maximálny prietok vody je 5 300 l/hod. Rôzne možnosti pre filtrovanie vody ponúka aj 6-cestný ventil. Nastaviť možno automatickú pracovnú dobu vďaka časovaču. Zásobník na piesok má objem 9 kg.

Medzi výkonnejšie pieskové filtrácie určite patrí aj model Intex 26648 s označením Krystal Clear. Ten disponuje veľkým zásobníkom na filtračný piesok až 35 kg. Aktivovať je možné 12-hodinový časový spínač. Filtrácia má 6-cestný ventil. Maximálny prietok vody je 10 500 litrov vody za hodinu. Výrobca limituje používanie filtrácie pre bazény s maximálnym objemom 35 000 litrov.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Počas sezóny sa poradie najpredávanejších pieskových filtrácií môže veľmi často meniť. Zoznam sa snažíme pravidelne aktualizovať. Spotrebitelia, ktorí sa riadia predajnosťou, určite ocenia, ak budú mať k dispozícii zoznam TOP 5 najpredávanejších pieskových filtrácií. Nezabúdajte však, že často v prípade predajnosti môže zohrávať rolu i cena. Preto sa riaďte aj vlastnými preferenciami a tým, čo pre váš bazén potrebujete.

Názov Hodnotenie Detail
Bestway 58515 5* Zobraziť produkt
Intex 26644 5* Zobraziť produkt
Bestway 58497 5* Zobraziť produkt
Intex 26648 5* Zobraziť produkt
Marimex ProStar 4 5* Zobraziť produkt

Dôležitosť filtrovania vody v bazéne netreba podceňovať. Nekvalitná alebo nedostatočne výkonná filtrácia má často vinu na tom, že voda v bazéne je mútna alebo sa v nej tvoria usadeniny, neskôr dokonca riasy. Niekedy nepomôže ani kvalitná bazénová chémia. O cirkulovanie vody v bazéne sa stará bazénová filtrácia, v najlepšom prípade kvalitná bazénová piesková filtrácia. Výber je vždy potrebné prispôsobiť veľkosti bazéna. Bez ohľadu na to, či ide o nadzemný bazén alebo zapustený bazén. Máme pre vás jednoduchý a prehľadný návod, ktorý vám pomôže sa v segmente bazénovejfiltrácie zorientovať a objasní dôležité parametre výberu.

Ako vybrať pieskovú bazénovú filtráciu

 • Typ bazénovej filtrácie
 • Výkon čerpadla
 • Maximálny prietok vody
 • Typ ventilu
 • Filtračný piesok – objem nádoby
 • Rozmery a hmotnosť
 • Funkcie a príslušenstvo
 • Cena a renomované značky

Dva typy – kartušová alebo piesková filtrácia do bazéna

Spotrebiteľ môže voliť medzi kartušovou a pieskovou filtráciou. Už na úvod však treba povedať, že rozdiely týkajúce sa kvality filtrácie sú výrazné. Účinnosť filtrovania pieskovou filtráciou je veľmi vysoká, hoci nezachytáva také malé častice ako kartušová filtrácia, rýchlejším procesom filtrácie dokáže filtrovanie zopakovať a byť tak omnoho efektívnejšia. Filtrácia zbavuje vodu v bazéne hrubých nečistôt, ako aj znečistenia, ktoré má veľkosť mikrónov. Ako funguje piesková filtrácia a prečo sa investícia do tohto typu filtrácie vyplatí?

Piesková bazénová filtrácia

Čistene vody v bazéne prebieha tak, že voda je nasávaná čerpadlom a filtrovaná skrz filtračnú vložku, ktorou je v tomto prípade piesok (rôzne druhy a priemery zŕn). Filtrácia má niekoľko vrstiev a čím je vrstiev viac, tým efektívnejšie čistenie vody v bazéne je. Piesok zachytáva väčšie i menšie nečistoty, hoci sa zrnká piesku pri pohybe opotrebúvajú, náplň sa mení zvyčajne po 2 až 3 rokoch s ohľadom na objem filtrovanej vody a objem piesku, ktorý sa vo filtračnej nádobe nachádza. Filter je pritom nenáročný na údržbu, pretože postačuje ho prečistiť spätným preplachovaním (jedna z funkcií bazénového čerpadla) a nečistoty sa vyplavia mimo bazén.

Veľkou výhodou pieskovej filtrácie je výkonné čerpadlo a aj to je dôvod, prečo sú pieskové filtrácie určené pre bazény s objemom vody 20 či 50 m3 a dokážu za hodinu prefiltrovať 10 000 až 20 000 litrov vody. Preto sú určené pre veľké čiastočne zapustené alebo úplne zapustené bazény. Je faktom, že obstarávacia cena pieskovej filtrácie je vyššia ako v prípade kartušovej filtrácie. Z pohľadu údržby je piesková filtrácia veľmi nenáročná. Na druhej strane, pri výkonnejších modeloch musíte rátať s vyššou spotrebou elektrickej energie, má aj väčšie rozmery a vyššiu hmotnosť.

Kartušová bazénová filtrácia

V praxi sa považuje za nižší level filtrácie, ktorý je určený pre pevné nadzemné bazény alebo nafukovacie bazény. Vzhľadom na to, že výkon kartušovej filtrácie nedosahuje také parametre ako u filtrácie pieskovej, je efektivita filtrovania nižšia. Základom tohto typu filtrácie je jednoduchý filtračný papier (kartuša), cez ktorý prúdi voda. Tá je nasávaná čerpadlom. Po tom, čo sa voda „preženie“ cez kartušu, sa vracia späť do bazéna. Kartušové filtrácie so vhodné pre bazény s objemom vody maximálne 8 000 – 9 000 litrov. Za hodinu zvládnu tie najvýkonnejšie kartušové filtrácie prečistiť okolo 2 000 až 5 000 l/hod.

Kartušová bazénová filtrácia

Nájdu sa aj výkonnejšie filtrácie s kartušou, no efektivita čistenia v prípade veľkého objemu vody je oproti pieskovým násobne nižšia. Zároveň, nutná je častejšia výmena kartušovej hlavice, kde sa zachytávajú nečistoty. Pri výraznom zanesení sa ľahko môžu začať vracať do obehu. Filtrovanie je pomalšie, no zároveň pri menších bazénoch často dostačujúce.

Kremelinová bazénová filtrácia je ďalším druhom filtrácie. Je vysoko efektívna, no takisto finančne nákladná. Filter má mriežky, ktoré sú ošetrené kremelinovým práškom vyrobeným z drobných vodných živočíchov. Odstráni častice s veľkosťou až 5 mikrónov. Mriežky je potrebné meniť každé 2-3 sezóny, čo sú pomere vysoké náklady. Kremelinový prášok je po vdýchnutí toxický a po každom čistení je potrebné ho dopĺňať.

Výkon čerpadla

Zohráva pri bazénovej filtrácii dôležitú úlohu. Vplýva totiž na rýchlosť i účinnosť filtrovania nečistôt. Keďže ide o zariadenie vybavené elektromotorom, samotný výkon sa odvíja od príkonu, ktorý sa uvádza vo wattoch. Príkon čerpadla je dôležitý z hľadiska toho, aké množstvo vody dokáže čerpadlo za hodinu prefiltrovať. Samotný parameter totiž ovplyvňuje ďalší, ktorým je maximálny prietok vody v litroch za hodinu.

Pieskové filtrácie s menším príkonom okolo 60 až 150 W dokážu prefiltrovať veľký objem, no trvá im to dlhšie. Výkonnejšie čerpadlá nad 250 W zvládnu prefiltrovať rovnaký objem vody za kratší čas. Sú zároveň ideálne aj pre pripojenie ďalšieho príslušenstva – bazénový vysávač, ohrev alebo UV lampa.

Maximálny prietok vody – veľkosť bazéna

Ide o technický parameter, ktorý súvisí s výkonom čerpadla a viaže sa takisto na veľkosť bazéna. Prietok vody za hodinu sa uvádza v litroch. Objem môže byť uvádzaný niekedy aj v metroch kubických – m3. Tento údaj vám pri pieskovej filtrácii prezradí to, aký objem vody dokáže filtrácia prečistiť za jednu hodinu. Maximálny prietok vody dosahuje pri štandardne výkonných pieskových filtráciách hodnotu 3 000 až 5 000 l/hod. Výkonnejšie už zvládnu prefiltrovať aj 8 000 až 12 000 l/hod.

Ak máte doma súkromný bazén s objemom 20 000 litrov, piesková filtrácia s maximálnym prietokom vody 3 000 m3/hod. prefiltruje vodu v bazéne za zhruba 6,5 hodiny. Takýto časový interval sa radí medzi primerané. Samotný interval by nemal trvať viac ako 8 hodín. Samozrejme, výkonnejšia filtrácia dokáže vodu v bazéne za rovnaký čas prefiltrovať aj dvakrát.

Piesková filtrácia so 6-cestným ventilom

Pozor tiež na teplotu vody, ktorú v bazéne filtrujete. Tá by nemala presahovať hodnotu 35 – 40 °C. V prípade, že má voda vyššiu teplotu a aplikujete tiež bazénovú chémiu, odporúčame čistenie realizovať vo večerných hodinách – vtedy sa voda výrazne neprehrieva a chlór neuniká do ovzdušia. Zároveň príliš horúca voda môže spôsobovať prehrievanie čerpadla – elektromotora.

Prečo šesťcestný ventil čerpadla?

Pri pieskových filtráciách sa vždy stretnete s informáciou o type ventilu, ktorým je čerpadlo vybavené. Moderné čerpadlá sa dnes bez 6-cestného ventilu nezaobídu. Takýto ventil má svoj význam, pretože umožňuje používateľovi zvoliť si až zo šiestich cyklov starostlivosti o vodu – filtrácia, cirkulovanie vody, oplachovanie, spätný chod, vypúšťanie a uzavretie. Výhodou je, že vďaka ventilu môžete špinavú vodu vypúšťať mimo bazén. A čo vlastne tieto funkcie čerpadla znamenajú?

 • Filtrácia – najzákladnejšia funkcia bazénovej filtrácie – voda preteká cez filtračnú vložku (piesok, kartuša).
 • Cirkulácia – využíva sa v okamihu, keď je voda čistá a nalieva sa do okruhu bazénová chémia, voda preteká mimo filtračnú náplň. V prípade filtrácií s dávkovačom je chémia uvoľňovaná automaticky pri cirkulačnom cykle.
 • Spätný chod – okruh vody sa otočí a voda preteká cez filter v druhom smere a do odpadu. Vhodné pre prečistenie filtračnej vložky.
 • Vyplachovanie – znečistená voda ide cez filter priamo do odpadu, resp. mimo bazén.
 • Vypustenie – voda vyteká mimo filtra priamo do odpadu
 • Uzavretie – všetky vstupy i výstupy z čerpadla sú uzatvorené a voda neprúdi.

Na trhu sa ďalej nachádzajú aj kartušové či pieskové filtrácie so 4-cestným ventilom. Ten disponuje štyrmi režimami – filtrovanie, spätný chod, vypustenie a uzavretie (zazimovanie). Vyrábajú sa aj čerpadlá so 7-cestným ventilom, ktorý má v rámci funkcií ešte aj špeciálnu funkciu zazimovania. Jednotlivé polohy je možné meniť jednoduchým otáčaním páky.

Filtračný piesok a objem nádoby

Filtračnou vložkou je v prípade pieskových filtrácií práve piesok. Nie je však jedno, aký piesok do nádoby – zásobníka nasypete a takisto ani to, aké množstvo. Štandardné pieskové filtrácie majú zásobník na 10 až 20 kg filtračného piesku. Naopak, výkonnejšie pieskové filtrácie, určené pre bazény s objemom viac ako 30 000 či 50 000 litrov majú zásobníky na 60 až 90 kg piesku.

Piesková filtrácia – objem nádoby

Používaný môže byť kremičitý piesok s veľkosťou zrna od 0,7 do 1,2 mm. Niektoré filtrácie majú dokonca piesok rôznej hrúbky. Často používaný je zeolitový piesok, ktorý sa vyrába z minerálu zeolit. Zachytáva ešte menšie nečistoty ako klasický kremičitý piesok. V menšej miere sa využíva filtračné sklo, ktoré filtruje nečistoty a baktérie s veľkosťou 5 mikrónov – 1 mikrón= 0,0002 mm.

Pieskové filtrácie Bestway ponúkajú spotrebiteľom možnosť využívať aj náhradu piesku, ktorou je materiál tzv. polysphere. Ide o filtračné vložky v tvare guľôčok (pripomínajú vatu), ktoré sú 100 % recyklovateľné a veľmi odolné. Dokážu zachytiť nečistoty s priemerom až 0,01 mm. 500 g tohto materiálu nahradí až 18 kg filtračného piesku.

Životnosť náplne sa pohybuje od 2 do 5 rokov. Viacerí výrobcovia však odporúčajú náplň meniť každé 2 až 3 roky, aby bola zabezpečená čo najvyššia úroveň filtrácie.

Rozmery filtrácie a hmotnosť

Keďže sa filtrácia nachádza mimo bazéna jej rozmery nie sú až také dôležité. Avšak niekedy hrajú rolu z dôvodu skladnosti. Kartušová filtrácia váži v priemere okolo 4 až 8 kg. U pieskových filtrácií sa hmotnosť na čísle 8 kg len začína, a to bez náplne. Potom, čo do zásobníka nasypete 8 kg piesku, hmotnosť sa bude pohybovať okolo 20 kg.

V prípade, že má zásobník objem 20, 35 či 80 kg, hmotnosť i rozmery narastajú. Platí priama úmera, že čím sú bazény väčšie, tým sa predpokladajú aj väčšie rozmery pieskovej filtrácie. Rolu môžu zohrať aj materiály. Nádoby sú zvyčajne kovové a ošetrené antikoróznou úpravou. Používané sú aj odolné plasty alebo nádoby s polypropylénu, ktoré sú ľahšie, no veľmi pevné.

Funkcie a ďalšie príslušenstvo

V prípade kúpy pieskovej filtrácie si rozšírite jej používanie aj o ďalšie možnosti. Okrem toho, že k filtrácii je potrebné mať základné doplnky a príslušenstvo, vďaka výkonnému čerpadlu môžete dokúpiť aj ďalšie vybavenie, ktoré je možné k filtrácii pripojiť.

 • Hadice – pre pripojenie k bazénu sú potrebné hadice s priemerom 32, 38 alebo až 50 mm pri zapustených bazénoch.
 • Spojky/prechodky – v prípade, že je potrebné hadice spájať, budete potrebovať spojky. Pre pripojenie k stene bazéna sú nutné plastové prechodky.
 • Skimmer – pomocou skimmera sa zbierajú nečistoty z hladiny vody a nestihnú sa tak usadiť na dno. Ide o často dokupované príslušenstvo práve k pieskovej filtrácii. Prichytiť ho možno na bočnú stenu bazéna.
 • Manometer – tým je vybavená väčšina čerpadiel pieskových filtrácií. Potrebný je správny tlak, aby bola zabezpečená optimálna cirkulácia vody.
 • Časovač – časovačom môžete nastaviť interval – 6, 8, 12 hodín, počas ktorého bude piesková filtrácia vykonávať čistenie vody.
 • Solinátor – toto zariadenie upravuje kvalitu vody procesom elektrolýzy, ktorým zariadenie produkuje chlór a udržuje jeho hladinu v optimálnej miere. Solinátor je možné pripojiť k filtrácii alebo kúpiť pieskovú filtráciu s integrovaným solinátorom. Tomuto prístroju sa zvykne hovoriť aj chlorinátor.
 • Bazénový vysávač – vďaka výkonnému čerpadlu môžete používať aj bazénový vysávač, ktorý pripojíte k filtrácii a nečistoty zachytáva filtračná vložka – piesok.
 • UV lampa – k filtrácii možno pripojiť UV lampu, ktorá počas filtrovania vody produkuje UV žiarenie a eliminuje baktérie a mikroorganizmy.

Piesková filtrácia príslušenstvo

Lacné bazénové filtrácie nie vždy stačia

Ak vynecháme lacné kartušové filtrácie, ktoré pohodlne kúpite aj do 50 eur, v prípade pieskových filtrácií sa lacné modely začínajú niekde okolo sumy 100 až 200 eur. Určené sú pre bazény s maximálnou kapacitou okolo 20 000 litrov. Majú menší prietok, no moderné pieskové filtrácie, aj tie lacné, sú už dnes vybavené 6-cestným ventilom, čo je veľkou výhodou. Výkon čerpadla je zvyčajne na tieto bazény postačujúci.

V prípade pieskových filtrácií za 250 až 500 eur už sa dočkáte výkonnejšieho čerpadla a sú určené pre väčšie bazény s objemom vody 35 000 až 60 000 litrov. Prietok vody dosahuje hodnotu aj 8-10 m3/hod. Samozrejme, potrebné je rátať s určitou rezervou. Pripojiť je už možné aj ďalšie príslušenstvo, vybavené sú aj časovačom, aby ste mohli filtráciu zapnúť v konkrétnom intervale.

Najdrahšie pieskové filtrácie sú vybavené viacstupňovou filtráciou, ponúknu vysoký výkon, ako aj ďalšie dodatočné príslušenstvo, solinátor či bazénový vysávač. Určené sú pre zapustené bazény. Najvýkonnejšie bazénové filtrácie pokojne môžu spotrebiteľa stáť 1 000 až 3 000 eur. Cena sa odvíja takisto od objemu náplne, ktorú je možné do zásobníka nasypať. Zvyčajne je samostatné čerpadlo i nádoba a údržba je teda jednoduchšia. Nehovoriac o vysokom maximálnom prietoku vody. Drahšie bazénové filtrácie možno odlíšiť aj podľa kvality materiálov a konštrukcie.

Pieskové bazénové filtrácie Bestway a Marimex sú najobľúbenejšie

Ak sa pozriete na to, aké značky bazénových filtrácií sú najpredávanejšie, zaručene tam nájdete pieskové filtrácie BestwayMarimex a chýbať nemôže ani tradičný výrobca bazénov a bazénovej techniky Intex. Všetci títo výrobcovia ponúkajú veľmi dobré produkty s perfektným pomerom ceny a výkonu. Ponúkajú lacnejšie i drahšie modely, alternatívy pre väčšie i menšie bazény, nadzemné alebo zapustené bazény. Menšie zastúpenie majú na trhu bazénové filtrácie Master a Hanscraft.

Otázky a odpovede – FAQ

Potrebujete poradiť s výberom bazénovej pieskovej filtrácie? Nezodpovedali sme nejaké vaše otázky? Pokojne nám napíšte a informácie doplníme do textu alebo priamo odpovieme na vašu otázku v komentároch. Budeme radi, ak sa s nami podelíte aj o vlastné skúsenosti s výberom pieskovej filtrácie.

Ide o pieskovú filtráciu so samonasávacím čerpadlom. Takéto čerpadlo má komoru s košíkom na zbieranie nečistôt, osadiť sa dá dokonca vyššie, ako je hladina vody v bazéne. Čerpadlo stačí zavodniť bazénovou vodou – pri nasávacom potrubí je potrebné mať spätnú klapku, inak voda stečie do bazéna a čerpadlo bude nutné znova zavodňovať. Čerpadlo by nikdy nemalo ísť nasucho, čo platí aj pri klasickom čerpadle. Nespoliehajte sa na to, že pri bazénoch bude schopné samonasávacie čerpadlo si vodu v prípade jej straty nasať samo. Mohlo by prísť k poškodeniu. Prvé zavodnenie je nutnosťou. Výhodou takéhoto čerpadla je, že nemusí byť pod úrovňou hladiny vody.

Záleží na tom, aký má spotrebiteľ bazén. Pri väčších bazénoch je kartušová filtrácia málo efektívna. Naopak, pri menších bazénoch jej výkon a účinnosť postačujú. Piesková filtrácia sa oplatí pri väčších bazénoch, kde je jej efektivita vyššia a proces filtrácie rýchlejší.

Problém nie je kúpiť pieskovú filtráciu ani online v špecializovaných obchodoch. Výhodou je široký výber, ktorý internetové obchody ponúkajú. Z kamenných predajní nájdete pieskové filtrácie u predajcov ako Mountfield alebo Hornbach.

Filtrácia by vždy mala byť v blízkosti bazéna, aby čerpadlo nemalo zbytočné straty výkonu. Klasické čerpadlo musí byť umiestnené pod úrovňou hladiny vody, aby si vodu vedelo nasať. Výnimkou je samonasávacie čerpadlo. Mala by byť osadená na rovnej ploche, chránená pred slnkom a dažďom, keďže je pripojená do elektrickej siete.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Bestway 58515 Piesková filtrácia 3028 L/h 2020

od 118,91 €
 Výkonná piesková filtrácia používa na separovanie nečistôt kremičitý piesok, ktorý kladie pretekajúcej vode z bazéna prirodzený odpor a...

Marimex 10604268 ProStar Plus 4 -

od 143,91 €
Piesková filtrácia ProStar Plus 4 je vyrobená v Českej republike je vhodná pre bazény do objemu 20 m3. Piesková filtrácia ProStar Plus 4 sa vo...

Bestway 58497 Piesková filtrácia 5,678L/h

od 174,60 €
Piesková filtrácia Profi Ak hľadáte spôsob, ako trvalo udržať vodu vo Vašom bazéne skutočne čistú, neváhajte a kúpte si pieskovú filtráciu...

Bestway 58499 Piesková filtrácia 8327 l/hod 2020

od 189,90 €
Piesková filtrácia Expert Ak hľadáte spôsob, ako trvalo udržať vodu vo Vašom bazéne skutočne čistú, neváhajte a kúpte si pieskovú filtráciu...

Marimex 10600010 ProStar 3 Filtracia piesková

od 151,50 €
piesková filtrácia • prietok 3,8 m³/h • 10kg nádoba • odvodňovací ventil • tlakomer • nastaviteľný 6cestný ventil vo veku • plastová základňa

Bestway 58499 Piesková filtrácia 7 570 L/h

od 209,00 €
Piesková filtrácia Expert Ak hľadáte spôsob, ako trvalo udržať vodu vo Vašom bazéne skutočne čistú, neváhajte a kúpte si pieskovú filtráciu...

Intex 26644 Pieskové filtrácia 4 500 l/h

od 157,92 €
Piesková KRYSTAL CLEAR 4000 l/hod Piesková filtrácia KRYSTAL CLEAR sa skladá z plastového podstavca, filtračnej nádoby z polypropylénu bez...

HECHT 302110 piesková filtrácia

od 137,99 €
Piesková filtrácia s predfiltrom hrubých nečistôt. Prietok 4,54 m3/hod. Výhody súčasťou filtrácie je predfilter hrubých nečistôt, ktorý bráni...

Intex 26652 Pieskové filtrácia 9,2 l/h

od 247,49 €
Intex 26652 Piesková filtrácia Krystal Clear 10m3 Pieskové filtračné zariadenie prefiltruje 10000 litrov bazénovej vody za hodinu. Filtrácia je...

Marimex 10600003 ProStar 4 Piesková filtrácia

od €
Marimex Piesková filtrácia ProStar 4m3/h - 10600003 Najpredávanejšia piesková filtrácia už druhý rok po sebe. Pieskové filtračné zariadenie...

Marimex 10604267 ProStar Plus 2 -

od 109,90 €
Piesková filtrácia ProStar Plus 2 je svojim výkonom vhodná pre bazény do objemu 8 m3 . Ideálnym príslušenstvom je teda predovšetkým pre menšie...

Bestway 58515 Piesková filtrácia 2,006 L/h

od 116,10 €
Pieskové čerpadlo vám umožňuje znížiť náklady na prevádzku bazénu. Piesok sa musí meniť raz za 5 rokov. Pieskové čerpadlá sú jedným z...

Ďalšie články z kategórie Bazény

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Komentáre
Dušan H. 26.Jun.2021

Master 290729 je naozaj cenový trhák. Táto piesková filtrácia bola najlacnejšia v ponuke, avšak nemusíte sa obávať, že by vás jej výkon sklamal. Myslím si, že ide o dobrú kvalitu a navyše bol v balení zadarmo aj piesok. Montáž bola jednoduchá a samotný chod filtrácie je zatiaľ bezproblémový a hlavne tichý. Prístroj je kompaktný, preto nezaberie veľa priestoru. Zatiaľ filtráciu používam na vírivku a voda je pekná čistá a bez akejkoľvek chémie.

Odpovedať

Rudo 26.Jun.2021

Mám pieskovú filtráciu Bestway Standard Plus, ktorá bola za výhodnú cenu. Filtrácia pracuje spoľahlivo a ticho a páči sa mi, že používa bežne dostupné hadice. Pre môj bazén poskytuje postačujúci výkon, hoci pre tých, ktorí majú rozmernejší bazén, môže byť limitujúca. Zatiaľ funguje bez problémov, ale použil som ju len párkrát. Prístroj je ľahký, spotrebováva málo energie a jeho celkové spracovanie je taktiež slušné. Vodu mám po filtráciu čistú. V balení bol zrozumiteľný návod k obsluhe, čo si tiež vyslúži plus. Pieskovú filtráciu Bestway odporúčam.

Odpovedať

Vlado 29.Jun.2021

Ja som si kúpil pieskovú filtráciu Intex 26644. Presvedčil ma výkon, malé rozmery, obstarávacia cena aj dobré recenzie používateľov. Filtrácia má jednoduché ovládanie, ľahko sa zapája a výkon je postačujúci na to, čo potrebujem. Páči sa mi predfiltrácia hrubých častíc a šesťcestný ventil. Voda je vyčistená rýchlo, chod je tichý. Používam ju na čistenie bazéna s kapacitou 10 metrov kubických. Ak hľadáte niečo lacné pre menšie bazény, toto bude správna voľba.

Odpovedať

Majo D. 05.Jul.2021

Mám Marimex ProStar 4, pretože v pomere ceny a kvality mi počas porovnania vyšiel najlepšie. Je to veľmi dobrá filtrácia pre malé bazény aj so solárnym ohrevom, kde nie je výškový rozdiel medzi bazénom a ohrievačom. Vďaka čerpadlu mám pekné čistú vodu a zatiaľ som na žiaden výrazný nedostatok neprišiel. Oceňujem tichý motor a dostatočný prietok vody. Malé mínus dávam za ťažšiu montáž a že bolo treba lepšie zatesniť pripojenie hadíc, lebo to kvapkalo. Inak som spokojný, pretože rýchlosť aj kvalita vyčistenia vody sú na jednotku. Oproti kartušovej filtrácii je toto neporovnateľne výkonnejšie, takže kúpu neľutujem a myslím si, že ju nebudete ľutovať ani vy.

Odpovedať

Melánia 15.Sep.2021

Používame pieskovú filtráciu Marimex 10604267 ProStar Plus 2, ktorá bola vyrobená v Českej republike, veríme slovenským / českým výrobkom viacej než napríklad čínskym, aj preto sme zvolili túto značku. Filtrácia je podľa výrobcu určená pre menšie bazény, ale máme odskúšané, že si poradí aj so stredne veľkým bazénom. Jej výkon je teda viac než postačujúci. Zatiaľ funguje bezproblémovo. Treba dodať pre neznalých, že filtrácia funguje len vtedy, keď je pod úrovňou hladiny vody. Čiže sa nehodí pre bazény, ktoré sú zapustené do zeme. V návode ani v popise produktu sa to nedočítate, takže si na to dávajte pozor. Oceňujeme tichý chod, jednoduchú prvotnú montáž aj ľahké používanie. Je to kvalitná filtrácia, ktorá svoj účel plní dokonale. Navyše bola za prijateľnú cenu. Sme spokojní.

Odpovedať

Lukáš O. 30.Sep.2021

Som spokojný s filtráciou HANSCRAFT Combo Master 500, ktorá má prietok 11m3 za hodinu, čo je pre moje potreby postačujúce. Filtrácia pôsobí masívne, verím, že mi bude dlho a bezproblémovo slúžiť.

Odpovedať

Jaro 22.Nov.2021

Doteraz sme používali kartušovú filtráciu, no filtráciu Bestway som si vybral pre väčší výkon a splnila naše očakávania. Chod filtrácie je tichý, no škoda, že pribalený manuál nebol podrobnejší. Malým mínusom je aj veľkosť nádoby na piesok. Túto filtráciu sme zatiaľ použili len párkrát a sme s jej výkonom spokojní.

Odpovedať

Dárius 14.Feb.2022

Hanscraft Combo Master 500 výkonne filtruje a je vhodná aj pre veľké bazény, práve takú sme hľadali. Náplň je až 85 kg, čo je fakt super hodnota. Mínusom je len vyššia obstarávacia cena.

Odpovedať

Marek 27.Feb.2022

Intex 26652 sme kúpili kvôli dobrému výkonu, ktorý nám deklaroval predajca. Môžeme po použití potvrdiť, že výkon je viac než postačujúci. Filtrácia je účinná, no a vzhľadom na výkon je však prístroj hlučnejší... ale to sa dalo čakať.

Odpovedať

Tomáš 21.Jul.2022

Marimex ProStar 4 je kvalitná filtrácia, veľmi dobré dokáže prečistiť vodu v našom bazéne. Je tichá, no mala veľmi slabý návod v balení, a tak som spočiatku filozofoval nad tým, ako čo nastaviť... Hodí sa pre malé bazény a dokonca aj pre bazény so solárnym ohrevom. Zatiaľ pracuje dobre a žiadne nevýhody nevnímam.

Odpovedať