Holiace strojčeky

Najlepšie holiace strojčeky 2021 + recenzie

Hľadáte holiaci strojček s ktorým sa oholíte kvalitne a rýchlo? Potom vsaďte na víťaza nášho testu holiaci strojček Braun Series 7 7899cc. Porovnávaním, analyzovaním recenzií a odborných testov sme strávili desiatky hodín.  V teste vám prezradíme, ktoré parametre sme pri výbere zohľadnili, nad ktorými modelmi by ste mali pri výbere rozmýšľať, i to, ako si holiaci strojček vybrať.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 19.11.2021

Aký holiaci strojček kúpiť?

Pokiaľ sa vám nechce čítať všetky recenzie testovaných produktov, môžete si vybrať z TOP trojice modelov. Produkty majú na sebe štítok, podľa ktorého zistíte, ktorý z holiacich strojčekov je cenovo veľmi výhodný, ktorý je najlepší a aj to, ktorý sa oplatí s ohľadom na cenu a výkon.

Názov Hodnotenie Detail
Braun Series 7 7899cc   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Sencor SMS 5013RD   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Philips S9031/12   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Braun Series 7 7899cc

Braun Series 7 7899cc

Planžetový holiaci strojček so špeciálnou funkciou Sonic so senzorom hustoty porastu, rýchlonabíjaním a 3 hlavicami.

Zobraziť viac info

Planžetový holiaci strojček so 4 holiacimi prvkami dokáže jedným ťahom zachytiť viac druhov chĺpkov. Braun Series 7 7899cc umožňuje suché aj mokré holenie a vďaka 5 holiacim režimom je dostupné personalizované holenie.

Cenový trhák
Sencor SMS 5013RD

Sencor SMS 5013RD

Frézkový typ strojčeka na holenie so zastrihávačom, 3 hlavicami, efektívnou 4D technológiou a veľmi tichým chodom.

Zobraziť viac info

Tri výkyvné holiace hlavice s 4D technológiou sú zárukou efektívneho holenia. Externý zastrihávač slúži na formovanie bokombrád a zastrihávanie dlhších chĺpkov. Frézkový holiaci strojček Sencor SMS 5013RD je vhodný iba na suché holenie, poteší jeho ultratichý chod.

Náš TIP
Philips S9031/12

Philips S9031/12

Frézkový holiaci strojček vhodný na suché i mokré holenie, vybavený V-Track britom, rýchlonabíjaním a indikátorom stavu batérie.

Zobraziť viac info

Holiaci strojček Philips S9031/12 zaujme kvalitou holenia, možnosťou holenia namokro i dlhou výdržou na jedno nabitie. K dispozícii je zastrihávač, takže strojček dobre poslúži nielen na holenie, ale aj zastrihnutie fúzov a bokombrád.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Test Magazín pri porovnávaní a testovaní najlepších planžetových a frézkových holiacich strojčekov sledoval okrem výsledkov odborných testov aj praktické skúsenosti zákazníkov. Brali sme do úvahy taktiež technické parametre, ktoré pri rozhodovaní zohrávajú dôležitú rolu. S ohľadom na tieto kritériá sme zvolili, ktoré z testovaných holiacich strojčekov sú tie najlepšie.

Kvalita holenia
Napájanie
Výdrž batérie
Spôsob čistenia

V našom teste sme sa zamerali na známe značky Philips, Braun, Remington a Sencor, ktoré patria k najpredávanejším v kategórii holiacich strojčekov. Pri výbere sme prihliadali nielen na hodnotenia na portáli Heureka.sk, ale aj na používateľské recenzie v e-shopoch Mall.sk, Alza.sk, Tpd.sk či Hej.sk. To nám pomohlo zistiť, ktoré holiace strojčeky sú obľúbené a zároveň sa vyznačujú dobrými vlastnosťami.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie holiacich strojčekov

V teste sme vybrali modely, ktoré sú viac i menej známe, strávili hodiny skúmaním parametrov a porovnávaním a pripravili pre vás recenzie, ktoré vám môžu byť pri výbere nápomocné. Snažili sme sa k produktom pristupovať nezaujato a uviesť všetky ich dobré i menej dobré vlastnosti.

Víťaz testu

Braun Series 7 7899cc

Planžetový holiaci strojček so špeciálnou funkciou Sonic so senzorom hustoty porastu, rýchlonabíjaním a 3 hlavicami.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pánsky holiaci strojček Braun Series 7-7899cc sa stal víťazom nášho testu z viacerých dôvodov. Okrem toho, že ho zákazníci hodnotia nadpriemerne, je jeho hlavnou devízou množstvo inovatívnych funkcií a pohodlné používanie.

Tento planžetový holiaci strojček obsahuje 4 holiace prvky, pričom každý sa špecializuje na iný druh fúzov. Vďaka tomu dokáže jedným ťahom zachytiť viac chĺpkov, takže holenie trvá kratšie. Výsledkom je tak menšie podráždenie pokožky. Braun Series 7-7899cc disponuje sonickou technológiou, ktorá zaznamenáva hustotu porastu a automaticky sa tomu prispôsobuje – pri hustejších fúzoch zvýši svoj výkon.

Plusom je možnosť suchého aj mokrého holenia, pričom pre lepší sklz holiacej hlavy sa dá použiť pena alebo gél na holenie. Holiaci strojček Braun je vodoodolný do hĺbky 5 metrov, čo umožňuje jeho jednoduché čistenie pod tečúcou vodou i použitie v sprche.

V našom teste si nás tento strojček získal personalizovaným holením – na výber je päť holiacich režimov od Sensitive (pre citlivú pokožku) až po Turbo, ale aj flexibilnou hlavou a pohyblivými holiacimi prvkami. Strojček sa prispôsobuje kontúram tváre, zachytáva viac fúzov, čo vo finále vedie ku kvalitnejšiemu oholeniu.

Braun Series 7-7899cc je napájaný Li-Ion batériou, ktorá sa nabije za približne 1 hodinu. Doba prevádzky holiaceho strojčeka je na jedno nabitie zhruba 50 min. O zostávajúcej dobe výdrže batérie a potrebe čistenia informuje digitálny displej. Výhodou tohto modelu je zastrihávač, dĺžka strihu a nadstavcov je 0,05 mm. Čistiaca a nabíjacia stanica Clean & Charge strojček nielen nabíja, ale aj automaticky premazáva a čistí. Nevýhodou tohto modelu je vysoká cena, s ohľadom na množstvo funkcií a kvalitné holenie je však akceptovateľná.

Čistiaca a nabíjacia stanica
Voľba režimov holenia
Dlhá výdrž batérie

Malé cestovné puzdro
Chýba ochranný kryt planžety
Čistiaca stanica je pomerne hlučná

Typ: planžetový ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Rýchlonabíjanie: áno ● Doba prevádzky: 50 min. ● Počet holiacich hláv: 3 ● Hmotnosť: 0,9 kg ● Mokré holenie: áno ● Zastrihávač: áno

Cenový trhák

Sencor SMS 5013RD

Frézkový typ strojčeka na holenie so zastrihávačom, 3 hlavicami, efektívnou 4D technológiou a veľmi tichým chodom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Frézkový holiaci strojček Sencor SMS 5013RD sa radí medzi lacné, avšak kvalitné modely.To je aj dôvod, prečo sa objavil v našom porovnávacom teste. Napriek nízkej cene ponúka kvalitné holenie, bezkáblovú prevádzku a ergonomické telo s nízkou hmotnosťou pre pohodlné použitie.

Tri výkyvné holiace hlavice s 4D technológiou pre hladké holenie sa starajú o efektívne oholenie. Hlavice sa hýbu do štyroch na sebe nezávislých smerov, preto sa dokážu prispôsobiť tvári a zachytia každý chĺpok. Nabíjací Li-Ion akumulátor umožňuje bezkáblovú prevádzku, na jedno 2-hodinové nabitie vydrží prístroj v prevádzke 40 minút. V porovnaní s ostatnými testovanými modelmi je doba nabíjania 2-násobná a doba používania kratšia. Mínusom je i to, že neumožňuje sieťovú prevádzku.

Holiaci strojček Sencor príjemne prekvapil svojou nízkou hmotnosťou 0,15 kg. Tá je spolu s ergonomickým tvarom zárukou komfortného používania. Telo je vodoodolné, avšak strojček sa nedá použiť na mokré holenie, iba na čistenie pod tečúcou vodou.

K dispozícii je externý zastrihávač na formovanie bokombrád a zastrihávanie dlhších chĺpkov. Pohodlnejší by síce bol integrovaný zastrihávací nadstavec, ale to je len náš názor. Nechýbajú LED indikátory o stave nabitia, takže vás nezaskočí vybitá batéria strojčeka. Milo prekvapil ultratichý motorček s vysokými otáčkami, praktické cestovné puzdro a krytka holiaceho nadstavca, ktorá často nie je súčasťou balenia ani drahších modelov.

4D technológia
Praktické cestovné puzdro
Tichá prevádzka

Chýba rýchle nabíjanie
Chýba mokré holenie
Dlhé nabíjanie

Typ: frézkový ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 2 hod. ● Rýchlonabíjanie: nie ● Doba prevádzky: 40 min. ● Počet holiacich hláv: 3 ● Hmotnosť: 0,15 kg ● Mokré holenie: nie ● Zastrihávač: áno

Náš TIP

Philips S9031/12

Frézkový holiaci strojček vhodný na suché i mokré holenie, vybavený V-Track britom, rýchlonabíjaním a indikátorom stavu batérie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Holiace strojčeky Philips patria na trhu medzi najobľúbenejšie, dôkazom toho je i model Philips S9031/12. Zákazníkov si získal predovšetkým kvalitou holenia, možnosťou holenia namokro i ergonomickým dizajnom.

Tri rotačné hlavice maximalizujú prispôsobenie tvaru tváre, vďaka čomu sa strojček hladko kĺže po tvári a zachytí o 20 % viac fúzov. Brity V-Track zachytia každý chĺpok a nasmerujú ho do správnej polohy na oholenie. Systém Super Lift & Cut nadvihuje fúzy, preto je holenie rýchle a dôkladné. Čepele sa navyše nedotýkajú pokožky, takže po holení je vo výbornom stave.

Frézkový holiaci strojček Philips umožňuje holenie nasucho i namokro, a to aj s použitím peny alebo holiaceho gélu. Odstraňovanie chĺpkov namokro je šetrnejšie k pokožke, i preto vnímame túto možnosť ako veľké plus. Keďže je strojček vodoodolný, jeho čistenie je bezproblémové. Stačí otvoriť hlavu a opláchnuť ju pod tečúcou vodou.

Li-Ion batéria sa nabije za 1 hodinu, v prevádzke vydrží rovnako ako víťaz testu Braun Series 7-7899cc 50 minút. To vystačí na cca 17 oholení. Pri teste nás zaujala aj možnosť rýchleho nabíjania, po troch minútach má batéria výdrž na jedno holenie. Ani tomuto modelu nechýba zastrihávač na dokonalé zastrihnutie fúzov a bokombrád.

K dispozícii je automatická voľba napätia, ktorú ponúka aj model Braun Series 3 3030s. Používateľov poteší indikátor vybitia batérie, nutnosti čistenia, výmeny holiacich hláv a indikátor cestovného zámku. Holiaci strojček má iba 0,5 kg, ergonomickú rukoväť a ľahko prístupný vypínač, preto je jeho použitie veľmi pohodlné.

Kvalita a rýchlosť holenia
Výdrž batérie
Na mokré i suché holenie

Externý zastrihávač
Chýba krytka na hlavicu

Typ: frézkový ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Rýchlonabíjanie: áno ● Doba prevádzky: 50 min. ● Počet holiacich hláv: 3 ● Hmotnosť: 0,58 kg ● Mokré holenie: áno ● Zastrihávač: áno

Lacná kvalita

Braun Series 3 3030s

Planžetový holiaci strojček Braun Series 3 3030s prekvapil citlivosťou k pokožke, skvelou dobou prevádzky a kvalitou holenia.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ideálnym kompromisom, čo sa ceny a funkcií týka, je planžetový holiaci strojček Braun Series 3 3030s. Získal si nás citlivosťou k pokožke, skvelou dobou prevádzky a kvalitou holenia. Holiaci strojček s pohyblivým trojitým holiacim systémom Triple Action FreeFloat a planžetou SensoFoil s hrebienkom MicroCombi na zachytávanie fúzov holí rýchlo, kvalitne a bez podráždenia.

NiMH batéria sa nabije na maximum za 1 hodinu, výdrž má 45 minút, čo je porovnateľné s víťazom nášho testu, modelom Braun Series 7-7899cc. Strojček sa pritom dá používať aj počas nabíjania. Konektor je vybavený automatickým nastavením napätia (100 – 240 V), čiže model sa dá používať po celom svete. Holiaci strojček Braun je vodoodolný, avšak nie je vhodný na mokré holenie. To vnímame ako mínus, keďže holenie namokro je šetrnejšie k pokožke. Čistenie je jednoduché a hygienické, strojček sa dá oplachovať pod tečúcou vodou.

Páči sa nám LED indikátor batérie, ktorý upozorňuje na potrebu dobitia, ale aj možnosť rýchleho 5-minútového nabíjania, ktoré postačuje na 1 oholenie. Na zadnej strane sa nachádza extra veľký zastrihávač na tvarovanie bokombrád či zastrihávanie dlhších chĺpkov.

Planžetový holiaci strojček má protišmykovú rukoväť, ktorá sa pohodlne drží. Súčasťou balenia je ochranný kryt, chýba však cestovný obal.

Možnosť používania počas nabíjania
Dlhá výdrž
Pomer cena/kvalita

Chýba cestovné puzdro
Pri holení občas ťahá chĺpky

Typ: planžetový ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Rýchlonabíjanie: áno ● Doba prevádzky: 45 min. ● Počet holiacich hláv: 3 ● Hmotnosť: 0,4 kg ● Mokré holenie: nie ● Zastrihávač: áno

Philips S6620/11 PP

Holiaci strojček s frézkami šetrný k pokožke, 5-smerovou hlavicou, možnosťou mokrého holenia a funkciou zastrihávača.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pánsky holiaci strojček Philips Series 6000 Wet & Dry S6620/11, ako znie celé jeho označenie, upútal našu pozornosť priaznivými recenziami užívateľov i svojimi funkciami. Ako už z jeho názvu vyplýva, je vhodný na suché i mokré holenie, umožňuje taktiež holenie s gélom. Frézkový holiaci strojček používa čepele MultiPrecision, okolo ktorých sa nachádza špeciálna vrstva znižujúca trenie. Päťsmerové hlavy Flex sa poľahky prispôsobujú kontúram tváre a bezproblémovo kĺžu po pokožke. Vďaka tomu je holenie bezpečné a aj šetrné.

Tento model nás najviac zaujal svojou dlhou výdržou – na jedno hodinové nabitie vydrží v prevádzke až 60 minút. Je to teda až o 10 minút viac ako vydrží v prevádzke víťaz testu Braun Series 7 7899cc. Výkonná Li-Ion batéria umožňuje aj rýchlonabíjanie, za 5 minút je strojček pripravený na jedno krátke holenie. Rovnako ako Philips S9031/12, aj model zo 6. série umožňuje prepínanie napätia, a teda použitie na celom svete.

V balení sa nachádza externý zastrihávač, takže sa prístroj dá použiť aj na zastrihávanie bokombrád, prípadne dlhších fúzov pred holením. Holiaci strojček má protišmykový povrch a v ruke sa drží veľmi pohodlne. Na rukoväti sa nachádzajú LED indikátory stavu batérie, čistenia, výmeny hláv a uzamknutia pri cestovaní.

Ako plus v našom teste vnímame vodoodolnosť holiaceho strojčeka, ktorá umožňuje jednoduchšiu údržbu prístroja.

Holenie nasucho i namokro
Nedráždi pokožku
2 rýchlosti holenia

Kvalita holenia
Externý zastrihávač

Typ: frézkový ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Rýchlonabíjanie: áno ● Doba prevádzky: 60 min. ● Počet holiacich hláv: 3 ● Hmotnosť: 0,3 kg ● Mokré holenie: áno ● Zastrihávač: áno

Remington XR1570

Model frézkového strojčeka s rýchlonabíjaním, funkciou Turbo, holením namokro a dobou prevádzky 60 minút.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Medzi zástupcami v našom porovnaní nesmie chýbať holiaci strojček Remington XR 1570. Ide o frézkový holiaci strojček s 3 rotujúcimi hlavami, ktorý je vhodný na suché i mokré holenie. Holenie hustejších a dlhších fúzov je tak šetrnejšie k pokožke. Frézky ComfortSpin sa otáčajú okolo vlastnej osi, vonkajšie čepele sa pohybujú proti smeru hodinových ručičiek, vnútorné zas v ich smere. Vďaka tomu vzniká menšie trenie pri holení a pokožka menej trpí.

Strojček nás milo prekvapil dobou prevádzky – 60 minút, čo je rovnako dlho ako v prípade strojčeka Philips S6620/11 PP. Li-Ion akumulátor sa však v tomto prípade nabíja o pol hodinu dlhšie. Ak vás náhodou zaskočí vybitá batéria, môžete využiť rýchlonabíjanie a o 5 minút sa pohodlne oholiť. O stave nabitia informuje LED indikátor.

Remington XR 1570 umožňuje holenie vo viacerých dĺžkach – 1, 1,5, 2, 2,5, 3,4 a 5 mm. Neoholíte sa ním teda úplne dohladka, môžete si zato zvoliť dĺžku fúzov, aká vám vyhovuje. K dispozícii je aj externý zastrihávač na úpravu bokombrád. Potešilo nás puzdro na prenášanie holiaceho strojčeka, nabíjací stojan i funkcia turbo, ktorú využijete pri holení hustých chĺpkov.

Dlhá výdrž
Antimikrobiálny systém proti podráždeniu pokožky
Holenie vo viacerých dĺžkach

Prispôsobený na suché holenie
Chod iba na batériu

Typ: frézkový ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1,5 hod. ● Rýchlonabíjanie: áno ● Doba prevádzky: 60 min. ● Počet holiacich hláv: 3 ● Hmotnosť: 0,41 kg ● Mokré holenie: áno ● Zastrihávač: áno

Najpredávanejšie

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Planžetový holiaci strojček so zastrihávačom s možnosťou suchého i mokrého holenia, regulátorom dĺžky strihu od 0,4 až po 10 mm a LED displejom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Páni, ktorí si radi doprajú hladké oholenie, po tomto produkte často siahnu, čo dokazuje aj vysoká predajnosť. Jeho výhodou je predovšetkým kvalita holenia bez podráždenia. Okrem toho ponúkne holiaci strojček možnosť suchého i mokrého holenia. Technológia OneBlade je vybavená obojstrannou britvou, kmit čepele je až 200-krát za sekundu, čo je dôvod, prečo je holenie do hladka také efektívne. Britva neholí úplne na krátko, aby nedošlo k podráždeniu pokožky, no oholenie je naozaj veľmi kvalitné. Problémom však môže byť príliš hustá brada. Holenie dlhšieho porastu je pre Philips OneBlade Pro trochu komplikovanejšie.

Hrebeňový nadstavec určený na zastrihávanie umožňuje otočným regulátorom nastaviť dĺžku strihu od 0,4 až po 10 mm. Nadstavec je veľmi presný, opäť však pozor, keď chcete skracovať príliš dlhú bradu. Tu môže výkon miestami chýbať. Obojstranná britva umožňuje používateľovi tvarovať tvar porastu. Bez problémov sa s otočnou hlavicou dostanete aj na ťažšie dostupné miesta na krku či na brade. Viacerí spotrebitelia používajú holiaci strojček na oblasť hrudníka. Čepeľ je veľmi odolná, no výrobca odporúča jej výmenu každé 4 mesiace. Náhradné britvy však nepatria medzi najlacnejšie.

Poteší elegantný vzhľad a praktický podsvietený LED displej. Displej vás upozorní na nízky stav batérie, ktorej výdrž je ale milým prekvapením. Výrobca udáva údaj o dobe prevádzky zhruba 90 minút, v praxi sa pohybuje okolo 80 až 90 minút, čo je veľkou výhodou. Pri absolútnom vybití sa holiaci strojček nabije za približne hodinu. Súčasťou balenia je aj nabíjaciastanica, strojček nemá USB konektor. Je však vodotesný a veľmi odolný. Prenášať ho môžete v cestovnom puzdre.

Dobré a hladké oholenie
Vodoodolnosť a výdrž batérie
Hrebeňový nadstavec

Vyššia hlučnosť
Horšie holenie dlhšieho porastu
Nemá nabíjací USB adaptér

Typ: planžetový (britvy) ● Napájanie: akumulátorové ● Doba nabíjania: 1 hod. ● Rýchlonabíjanie: nie ● Doba prevádzky: 90 min. ● Počet holiacich hláv: 1 ● Hmotnosť: - kg ● Mokré holenie: áno ● Zastrihávač: áno

Ďalšie zaujímavé produkty

Elektrické holiace strojčeky dole patria v tejto kategórii medzi veľmi dobre predávané a zákazníkmi vyhľadávané. Na trhu nájdete mnoho modelov, ktoré si zaslúžia pozornosť, a to na základe funkcií, kvality holenia i ceny. Okrem modelov v našom teste vám prinášame taktiež výber alternatívnych produktov, ktoré vás nesklamú.

Planžetový holiaci strojček Braun Series 9 9390cc ponúka dobrú výdrž batérie, kvalitné holenie, displej so signalizáciou, automatickú voľbu programov i samočistenie. Daňou za technologickú vyspelosť je cena atakujúca 400 eur.

Plne umývateľný planžetový holiaci strojček Remington F9200 Power Advanced nás zaujal pomerom cena/výkon. Ponúka holenie nasucho i namokro, dlhú 120-minútovú prevádzku a jednoduchú manipuláciu. Kvalita oholenia je obstojná. V balení chýba kefka na čistenie, avšak prístroj môžete umývať aj pod vodou.

Pánsky holiaci strojček Panasonic ES-LV67-A803 upútal holiacim senzorom, piatimi oblúkovými planžetami, možnosťou holenia namokro i nasucho a výklopným zastrihávačom. Cena prístroja je síce vyššia, ale primeraná kvalite prístroja.

Ľudovou voľbou v našom výbere je model Sencor SMS 4013RD. Ide o ultraľahký holiaci strojček s tromi navzájom nezávisle výkyvnými holiacimi hlavami, ktorý sľubuje hladké oholenie s minimálnym trením. Čas nabíjania je až 8 hodín, prevádzkový čas 75 minút.

Moderný dizajn, dostupná cena a vysoká kvalita holeniaXiaomi Mi Electric Shaver patrí medzi frézkové holiace strojčeky s tromi holiacimi hlavami. Na jedno nabitie zvládne byť v prevádzke 60 minút. Pohodlné holenie umožňuje aj o 360° otočná hlavica. Vďaka odolnosti IPX7 zvládne suché i mokré holenie. Strojček si poradí s hladkým oholením. Vybavený je aj LED displejom, ktorý vám prezradí stav batérie.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Ktoré holiace strojčeky sú najpredávanejšie? Pozrite sa na 5 najpredávanejších produktov na Heureke. Tabuľku odporúčame brať s rezervou, pretože predajnosť nič nevypovedá o celkovej kvalite produktu. Keďže predajnosť jednotlivých modelov je premenlivá, snažíme sa tabuľku pravidelne aktualizovať.

Názov Hodnotenie Detail
Philips OneBlade Pro QP6520/205*Zobraziť produkt
Philips S 5420/06 Series 50005*Zobraziť produkt
Braun Series 3 300s5*Zobraziť produkt
Braun Series 3 3030s5*Zobraziť produkt
Philips S9031/125*Zobraziť produkt

Elektrický holiaci strojček je pre mnohých mužov základným vybavením kúpeľne. Slúži na úpravu kratších fúzov a chĺpkov, ale aj holenie dlhších fúzov a brady. Pri výbere by ste mali zohľadniť typ vašej pokožky a fúzov, ale aj spôsob napájania a príslušenstvo. V našom teste sme vybrali tie najlepšie holiace strojčeky podľa kritérií, ktoré zaujímajú pri výbere každého užívateľa. Ktorým parametrom teda podriadiť voľbu? Náš sprievodca výberom vám s tým pomôže.

Ako vybrať holaici strojček?

 • Planžetový vs frézkový holiaci strojček
 • Kvalita holenia
 • Suché a mokré holenie
 • Čistenie holiaceho strojčeka
 • Napájanie
 • Jednoduchosť obsluhy
 • Hlučnosť
 • Doplnkové funkcie a príslušenstvo
 • Cena holiacich strojčekov a renomované značky

Frézkový alebo planžetový holiaci strojček

Dva základné typy holiacich strojčekov sa líšia spôsobom zastrihávania chĺpkov a svojím určením. Planžetový holiaci strojček sa vyznačuje valcovou zastrihávacou hlavou. Kovová planžeta má v sebe otvory, do ktorých sa chĺpky zachytávajú a dve protichodne oscilujúce čepele ich zastrihnú. Strojček môže mať len jednu, ale aj viac planžiet. Najčastejšie sa stretnete s dvomi až štyrmi planžetami. Oholenie je dokonalejšie s väčším počtom planžiet, avšak strojček s priveľa planžetami je neprispôsobivý a ťažko sa s ním kopírujú krivky tváre. Nože pod planžetami vibrujú, čím odsekávajú chĺpky a fúzy vnikajúce do dierok planžety. Frekvencia vibrácií určuje kvalitu holenia. Čím viac vibrácií, tým kvalitnejšie oholenie.

Nad týmto typom holiaceho strojčeka by mali rozmýšľať páni s rovnými, poddajnými a menej hustými fúzmi a bradou, ktorí sa holia pravidelne a dohladka. Strojček sa používa iba lineárne – pohyb hore a dole, preto je vhodnejší pre mužov s jemnými kontúrami tváre/mäkkými črtami.

Frézkové holiace strojčeky (niekedy sa označujú ako rotačné) si poradia aj s nepoddajnými a tvrdými fúzmi rastúcimi do všetkých smerov. Takéto strojčeky sú vybavené niekoľkými holiacimi hlavicami, ktoré sa pohybujú nezávisle od seba a dokážu sa prispôsobiť tvaru tváre. Podstatný je počet holiacich hlavíc, ale aj pohyblivosť jednotlivých holiacich prvkov. Frézky sú vďaka nezávislému pohybu schopné zachytiť rôzne dĺžky chĺpkov. Rotačné hlavy rotujú s určitou frekvenciou, pričom o kvalite oholenia rozhoduje počet otáčok. Ide o tichší typ strojčeka, s ktorým sa holí krúživými pohybmi.

Najlepší holiaci strojček pre mužov holí dohladka

Údaj o kvalite holenia pri popise výrobku nenájdete, preto sa treba spoliehať na odborné testy a referencie zákazníkov. Ak vám záleží na hladkom oholení a uprednostňujete hladkú tvár pred strniskom, pôjde pre vás o podstatný parameter. Treba sa, samozrejme, zmieriť s tým, že s väčšinou elektrických holiacich strojčekov nedosiahnete také hladké oholenie ako s klasickým strojčekom. Dôvod je jednoduchý – čepele nekĺžu priamo po tvári ako v prípade manuálneho strojčeka, napriek tomu však môže byť oholenie kvalitné. V tomto smere si lepšie vedú planžetové holiace strojčeky, ktoré sú vhodné na každodenné holenie.

Rotačný holiaci strojček s tromi hlavicami

S kvalitou holenia súvisí výkon holiacich čepelí. Strojček s viacerými britvami a hlavicami vás, prirodzene, oholí lepšie, kvalitnejšie a aj za kratší čas ako ten s menším počtom čepelí. Výkon strojčeka závisí od počtu planžiet/rotačných hlavíc a čepelí, taktiež od počtu otáčok.

Elektrické holiace strojčeky na suché a mokré holenie

Holiaci strojček môžete používať dvomi spôsobmi – nasucho i namokro. Pri suchom holení nepotrebuje vodu ani žiaden prípravok na zmäkčenie chĺpkov, preto ho môžete vykonávať prakticky kdekoľvek – doma, v aute cestou do práce i na dovolenke.

Niektoré modely sú vodotesné, týka sa to strojčekov s akumulátorom a napájaním na batérie, a dajú sa používať aj v sprche. Treba však dodať, že nie každý vodotesný holiaci strojček je vhodný na použitie v sprche. Aby ste elektrický holiaci strojček mohli použiť týmto spôsobom, musí mať označenie Wet&Dry. Mokré holenie má viacero výhod. Po holení nezostane neporiadok, voda spláchne chĺpky rovno do odpadu, strojček môžete v sprche vyčistiť a vďaka holeniu namokro navyše fúzy zmäknú, čo je šetrnejšie k vašej pokožke. Niektoré strojčeky umožňujú holenie s holiacou penou či gélom, čo oceníte, ak máte citlivú pokožku, prípadne hustejší porast.

Čistenie holiacich strojčekov

Keďže čistenie prístroja by malo byť samozrejmosťou po každom holení, treba si pri výbere všímať i spôsob údržby holiaceho strojčeka. Pravidelná údržba je zárukou kvalitného holenia a dlhšej životnosti strojčeka. Najčastejšie sa čistenie vykonáva pomocou kefky/štetca, opláchnutím vodou alebo v čistiacej stanici. V prípade, že strojček nie je vodotesný, nájdete v balení kefku na čistenie holiacej hlavy. Planžetový/frézkový mechanizmus treba odňať zo strojčeka a odstrániť pomocou štetca všetky chĺpky. Strojčeky je potrebné aj premazávať, na čo slúžia špeciálne olejové spreje.

Druhou možnosťou je omývanie pod tečúcou vodou. Holiaci strojček musí byť v tomto prípade vodotesný, aby doň voda nezatiekla. Ide o rýchlu a časovo úspornú formu údržby.

Viaceré novšie holiace strojčeky sa dodávajú s čistiacou stanicou Clean and Charge. Nabíjacia stanica sa postará o čistenie strojčeka, po holení ho preto stačí umiestniť do stanice a tá ho zbaví chĺpkov i nečistôt za vás.

Holiaci strojček na batérie – spôsob napájania

Podľa spôsobu napájania sa holiace strojčeky delia na sieťové, akumulátorové a batériové. Tu je dôležité vedieť, kde všade budete strojček používať. Ak len doma, postačí vám lacnejší sieťový, ak aj na cestách, musíte uvažovať nad akumulátorovým alebo strojčekom na batérie.

Sieťové holiace strojčeky potrebujú na použitie prístup k elektrickej zásuvke. Sieťový kábel je trochu obmedzujúci, avšak na použitie v kúpeľni je takýto strojček postačujúci. Má menšiu hmotnosť a rozmery, jeho výkon je, vzhľadom na stále pripojenie k sieti, stále na rovnakej úrovni. Ste však limitovaní dĺžkou prívodného kábla a použitie v sprche je vylúčené.

Holenie planžetovým holiacim strojčekom

Batériové holiace strojčeky fungujú s klasickými AA alebo AAA batériami. Výhodou je možnosť použitia kdekoľvek, nevýhodou nutnosť dokupovania batérií, teda neekonomická prevádzka, a menšia výdrž.

Najlepšou voľbou sú akumulátorové holiace strojčeky, a to aj napriek tomu, že sa vyznačujú vyššou váhou. Bezdrôtový holiaci strojček je mobilný, umožňuje holenie kdekoľvek, a taktiež zvyčajne ponúka možnosť mokrého holenia. Napája ho pritom dobíjateľný akumulátor. V prípade starších modelov ide o Ni-MH, v prípade novších zas o Li-Ion akumulátor. Strojček sa nabíja cez kábel alebo nabíjaciu stanicu. Pri tomto type je podstatná doba nabíjania a taktiež doba prevádzky na plné nabitie. Nabíjanie môže trvať pokojne aj 8 hodín, doba prevádzky od 10 minút do 1 hodiny. V tomto prípade je výhodou, ak holiaci strojček umožňuje rýchlonabíjanie, teda je na použitie pripravený už za niekoľko minút až hodinu. Čas prevádzky by nemal byť nižší ako 30 minút.

Indikátor nabitia

Ukazovateľ stavu batérie je dôležitý iba v prípade akumulátorových a batériových holiacich strojčekov. Vďaka nemu veľmi ľahko zistíte, v akom stave je batéria. Zvyčajne sa nabitie zobrazuje zelenou (plné nabitie) a červenou (vybitie) LED kontrolkou, lepšie modely majú LCD displej, ktorý informuje nielen o stave batérie, ale napr. aj o nutnosti čistenia či výmeny planžiet/hlavice.

Ergonómia holiaceho strojčeka na bradu

Daný parameter súvisí s ergonómiou holiaceho strojčeka, jeho hmotnosťou a ovládaním pri holení. Strojček by vám mal padnúť do ruky, teda vyznačovať sa ergonomickou protišmykovou rukoväťou, a mať pohyblivé hlavy. Pevne usadené hlavy totiž nemusia vyhovovať tvaru vašej tváre a so strojčekom by ste sa neoholili rovnomerne. Pri planžetovom strojčeku by sa mali dať planžety stlačiť nadol, pri frézkovom by sa mali rotačné hlavy vychyľovať.

V prípade hmotnosti treba myslieť na to, že akumulátorový strojček má vždy vyššiu hmotnosť ako sieťový. Zvyčajne sa hmotnosť pohybuje od 150 g do 1 kg. Menšia hmotnosť je samozrejme lepšia, avšak holenie trvá zvyčajne len niekoľko minút, preto ani vyššia váha nemusí byť problém.

Aby bolo holenie komfortné, malo by byť ovládanie strojčeka na prednej strane. Zapínanie i prepínanie režimov (ak takúto funkciu strojček poskytuje) by malo byť pohodlné, čiže možné bez toho, aby ste museli prerušiť holenie.

Hlučnosť strojčeka na holenie

Opäť ide o informáciu, ktorú pri popise väčšiny výrobkov nenájdete. Elektrický holiaci strojček by nemal byť príliš hlučný, aby bola úprava zovňajšku príjemná a zároveň ste nepríjemným zvukom nikoho nerušili. Tento údaj sa dozviete predovšetkým z odborných testov a referencií zákazníkov.

Elektrický holiaci strojček – funkcie

Planžetový holiaci strojček musí mať zastrihávač – ďalšie funkcie

Pánsky elektrický holiaci strojček nie je iba náhradou za klasickú žiletku, ale aj dômyselným zariadením s rôznymi prínosnými funkciami. Holenie môžu uľahčiť napr.:

 • Technológia nadvihovania fúzov – ide o „drobnosť“, ktorú ocenia predovšetkým muži s priliehajúcimi fúzmi a chĺpkami. Technológia ploché fúzy počas holenia nadvihuje a umožňuje ich bezproblémové holenie. Nájdete ju u planžetových i frézkových strojčekov.
 • Holiaci senzor – vďaka nemu dokáže strojček snímať hustotu porastu a prispôsobí tomu pohyby holiacich hláv. Podráždenie pokožky je tak menšie.
 • Zastrihávač – ide o prídavný nadstavec (prípadne nadstavce), vhodný na zastrihávanie bokombrád, briadky i fúzov. Chĺpky vďaka nemu môžete tvarovať do požadovaného strihu. Občas bývajú holiace strojčeky vybavené ďalšími holiacimi a zastrihávacími nadstavcami na holenie chĺpkov na tele. Ide len o doplnkovú funkciu, primárny účel prístroja je holenie tváre.
 • Režimy osobného nastavenia – môžete si zvoliť z viacerých druhov nastavení pre holenie podľa aktuálnej potreby (každodenné holenie, skrátenie dlhších fúzov a pod.).
 • Materiál čepelí – najčastejšie ide o oceľové alebo keramické čepele. Materiál by mal byť nielen odolný, ale aj odolávať korózii. Keramické nehrdzavejú a vydržia dlhšie ostré, nerezové sú overenou klasikou.

Plánujete holiaci strojček prenášať? V tom prípade by v balení nemalo chýbať puzdro na prenášanie a chránič hlavy.

Lacné holiace strojčeky majú svoje nedostatky

Holiaci strojček nepatrí k prístrojom, ktoré by zruinovali váš rozpočet. Lacné elektrické holiace strojčeky stoja od 25 do 40 eur. O ich kvalite sa dá polemizovať, funkciami neprekvapia a ani materiálovo nejde o najvhodnejšiu voľbu. Napriek tomu nájdete v tejto cenovej kategórii aj vodoodolné modely či strojčeky so zastrihávačom.

Najpredávanejšie sú strojčeky v cenovej kategórii od 40 do 100 eur. Nechýbajú im základné funkcie potrebné pre kvalitné oholenie a ani ergonomický tvar. Nezriedka majú displej a rôzne nadstavce uľahčujúce holenie.

Najdrahšie holiace strojčeky bývajú vybavené čistiacou a nabíjacou stanicou, LED displejom, sú vyrobené z kvalitných materiálov a disponujú rôznymi zaujímavými funkciami. Ich cena môže dosahovať až 400 eur.

Najlepšie pánske holiace strojčeky sú Braun a Philips

Kvalitu za rozumnú cenu ponúkajú holiace strojčeky Philips a Braun. Strojčeky Braun sú výhradne planžetové, Philips sa zas zameriava predovšetkým na frézkové holiace strojčeky. Kvalitné modely nájdete aj v ponuke spoločnosti Panasonic. Holiace strojčeky, ktorých výhodou je najmä nízka cena, majú značky Sencor či Remington.

Otázky a odpovede – FAQ

Nedozvedeli ste sa všetko, čo vás zaujíma? Dajte nám vedieť a vaše otázky radi zodpovieme. Túto sekciu pravidelne aktualizujeme, aby ste sa dokázali v segmente holiacich strojčekov lepšie orientovať.

Pre tento typ pleti je vhodný strojček s možnosťou holenia s penou/gélom na holenie, prípadne s chladiacou lištou. Takéto strojčeky ponúka výrobca Braun (CoolTec). Celkovo je k citlivej pleti šetrnejšie mokré holenie, teda strojčeky s označením Wet&Dry.

Jednotlivé rady sa odlišujú funkciami, ktorými disponujú. Zvyčajne viacero strojčekov z jednej rady sa líši funkciami len minimálne, zato cena je rozdielna. Preto treba zvážiť, čo všetko od holiaceho strojčeka očakávate a či ste ochotní niektoré funkcie oželieť, ak zaplatíte menej.

Čistiaca stanica slúži na nabíjanie, premazávanie a čistenie holiaceho strojčeka. O údržbu strojčeka je tak postarané po všetkých stránkach. V prípade, že uprednostňujete ručné čistenie, dajú sa stanice použiť iba na nabíjanie.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Philips OneBlade Face + Body QP2630/30

od 29,94 €
Philips OneBlade Face Body poskytne vašej pokožke tú najlepšiu starostlivosť. Ľahko s ním oholíte svoju tvár i telo, a to presne podľa svojich...

Philips OneBlade QP2520/20

od 26,20 €
Moderný limetkovo šedý akumulátorový strojček s technológiou OneBlade ponúka jednoduché a pohodlné riešenie pri úprave brady. Rýchlo sa pohybujúce...

Philips OneBlade QP2520/30

od 30,60 €
Tento model je vhodný na akúkoľvek úpravu brady. Stačí zvoliť vhodný hrebeňový nadstavec - 1 mm pre strnisko, 3 mm na vytvorenie krátkej ale...

Philips OneBlade Pro QP6520/20

od 49,99 €
Zoznámte sa s pomocníkom, ktorý dodá vašej brade perfektný vzhľad. Hybridný strojček od značky Philips predstavuje unikátnu technológiu OneBlade,...

Gillette Fusion5 ProGlide

od 16,59 €
Batériový holiaci strojček pre mužov Gillette Fusion5 ProGlide má 5 čepieľok proti treniu pre holenie, ktoré ani nepocítite....

Braun Series 3 300s

od 32,41 €
Nekompromisný k fúzom, ale zároveň šetrný k pokožke. Tak sa prezentuje elektrický nabíjateľný strojček nemeckej výroby z radu Braun Series 3. Vo...

Braun Series 9 9390cc

od 258,73 €
holiaci strojček Braun • hlavica Flex Head s 10 smermi pohybu • 5 holiacich prvkov • sonická technológia • technológia AutoSense na prispôsobenie...

Braun Series 3 3030s

od 61,90 €
Holiaci strojček pre mužov Series 3 3030s od značky Braun zaistí vašej tvári dokonalé a jednoduché oholenie. Trojitý holiaci systém sa prispôsobí...

Philips AquaTouch S5400/06

od 62,48 €
Vybrať si môžete zo suchého alebo mokrého holenia. Systémové britvy v 3 zaguľatených hlavách pracujúcich v 5 rôznych smeroch. Ich profil sa...

Gillette Fusion5 Holiaci Strojček + 10 holiacich hlavíc

od 30,90 €
Gillette Holiaci strojček Fusion5 + 10 náhradných hlavíc 10 náhradných holiacich hlavíc lubrikačný pásik pre ochranu pokožky kompatibilné so...

Gillette Fusion 5 Power holiaci strojček 1 ks pre mužov

od 7,06 €
Pánsky holiaci strojček Gillette Fusion5 má 5 čepieľok s povrchovou úpravou znižujúci trenie, takže je pri holení ťažko...

Gillette Mach 3

od 3,68 €
Ak patríte medzi skutočných mužov, ktorí nepreferujú elektrické holiace strojčeky a ste zástancom starej dobrej britvy, holiaci strojček...

Ďalšie články z kategórie Starostlivosť o telo

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Komentáre
Karol
05.03.2021 15:46

Braun Series 3 3030s už mám nejaký ten rok, ale stále výborne a rýchlo holí, vyberal som podľa toho, či sa dá holiť aj počas nabíjania, keďže na to stále zabúdam

Odpovedať

Roman
12.03.2021 07:09

Používam Philips S9031/12 a môžem pochváliť kvalitu i rýchlosť holenia, tichý chod aj dlhú výdrž. Holenie krku nie je až také dokonalé, preto musím dohoľovať žiletkou, stále je to však výborná voľba.

Odpovedať

Rudo
19.03.2021 16:23

Za mňa jednoznačne Braun. Mám 9 a je tichý a jemný k pokožke, holí skoro rovnako dobre ako žiletka. Túto značku používam roky a som spokojný, škoda len tej vysokej ceny.

Odpovedať

Marko
07.04.2021 15:00

Vsadil som na Xiaomi, keďže túto značku mám rád, ale holiaci strojček nie je celkom taký, ako som očakával. Musím dosť silno zatlačiť na pokožku a niektoré miesta prechádzať viac krát, aby som som mal hladkú pokožku. Aspoňže je na mokré aj suché holenie a čistenie je bezproblémové

Odpovedať

Juraj
21.04.2021 14:56

Už dlhšie mám Panasonic a som spokojný. Má snímač fúzov, takže automaticky prispôsobí svoj výkon, dá sa s ním holiť namokro i nasucho. Dizajnovo to nie je bohviečo, ale oholí dobre.

Odpovedať

Vojtech
28.04.2021 14:55

Myslím, že je to vec vkusu, mne však viac vyhovuje planžetový systém. Mám Braun a holí dobre, používam ho denne a mám pocit hladkej pokožky. Oceňujem dlhú výdrž batérie, hoci sa s ním dá holiť aj pri zapojení do siete. Chýba mu len cestovné púzdro, to by malo byť samozrejmosťou, keďže elektrické holiace strojčeky si mnoho chlapov berie aj na cesty.

Odpovedať

dušan
27.05.2021 14:57

strojček braun som dostal ako darček, aby som sa viac holil, pomohlo :) holenie je čistejšie a rýchlejšie, som spokojný

Odpovedať

Milan
14.06.2021 09:54

Predtým som bol verný klasickým žiletkám, no po vyskúšaní holiaceho strojčeka Braun Series 7 som spokojný. Trocha mi prekáža, že strojček je hlučný. No počul som, že strašia séria 5 je ešte hlučnejšia. Takže za mňa dobrá kúpa.

Odpovedať

Aďo
14.06.2021 10:17

Používam strojček Sencor SMS. Holí dobre, podobne ako žiletka. Zaujal ma na ňom dobrý pomer ceny a kvality. Nabíjanie je rýchle a navyše je vodotesný, preto sa dá okamžite umyť pod tečúcou vodou. Za tie peniaze som viac než spokojný a dávam palec hore. :-)

Odpovedať

Emil G.
03.07.2021 09:28

Za mňa je super holiaci strojček Philips AquaTouch S5400/06, pretože je vhodný na suché aj mokré holenie a môžem ho používať v sprche. Páči sa mi výsledok oholenia, ľahká výmena nadstavcov aj bezproblémové čistenie. Chod je pomerne tichý a kapacita akumulátora viac než slušná. Nemusím ho nabíjať niekoľko holení. Strojček je kvalitne spracovaný, do ruky sadne akurát a dobre sa drží. Nešmýka sa mi z ruky ani pri mokrom holení za čo si vyslúži veľké plus. Vďaka strojčeku som raz dva oholený, a tak mu nemám čo vyčítať. Je to kvalitný holiaci strojček za rozumnú cenu.

Odpovedať

Naty
08.08.2021 20:34

Priateľovi som k narodeninám kúpila holiaci strojček Sencor SMS 5013RD a hovorí, že je s ním spokojný. Strojček bol lacný a oholí podobne ako žiletka, avšak bez rizika porezania sa. Celkové spracovanie strojčeka je kvalitné a už na prvý pohľad vás zaujme nevšedný dizajn. Páči sa mu vodotesnosť a teda možnosť používania v sprche a tiež rýchle nabíjanie batérie. So strojček sa ľahko a dobre manipuluje a priateľovi nedráždi pokožku, čo je veľké plus. Myslím si, že za tú cenu je to naozaj výhodný holiaci strojček, ktorý ocení každý nenáročný chlap, čo si nepotrpí na špeciálne nadstavce, ale ide mu len o bežné oholenie sa.

Odpovedať

Lukino
08.08.2021 21:21

Som spokojný s holiacim strojčekom Braun Series 7 7899cc, pretože je kvalitne a šikovne spracovaný a veľmi dobre holí. Ak to porovnám s predchádzajúcim strojčekom Braun Series 3, ktorý mi doslúžil po rokoch denného používania, tento holí výrazne lepšie. Oceňujem čistiacu a nabíjaciu stanicu či možnosť nastavenia sily vibrácií. Čistiaca stanica výrazne napomáha predĺžiť životnosť čepele. Náhradné náplne do čistiacej stanice nie sú drahé a jedna mi vydrží cca. štvrť roka. Životnosť však závisí aj od intenzity používania. Hoci strojček neoholí tak do hladka ako klasická žiletka, mne to neprekáža. So žiletkou som si vždy podráždil pokožku, no s týmto strojčekom nie, takže len tento samotný fakt, je pre mňa veľké plus. Chod je tichý a strojček umožňuje aj mokré holenie. Pre mňa je to skvelý a nenahraditeľný produkt, ktorý používam denno denne.

Odpovedať

Ján U.
28.09.2021 08:36

Strojček Sencor je kvalitný a cenovo výhodný. Dokáže oholiť tak dobre ako žiletka. Bez obáv ho používam v sprche, pretože je vodeodolný. Po každom holení ho len opláchnem a je pripravený na ďalšie holenie. Nabíjanie je rychlé, čiže za tie peniaze jendozančne palec hore.

Odpovedať

Vikino
19.10.2021 11:09

Dlhú výdrž na jedno nabitie má strojček Remington, má aj pekný vzhľad, no mohol by troška lepšie holiť, s holením som spokojný tak na 90 percent, čo nie je najhoršie. :-) Manipulácia je ľahká, oholený som raz dva a údržba je úžasne jednoduchá, pretože ho stačí opláchnuť pod vodou. Plusom je nízka hmotnosť a ergonomický dizajn.

Odpovedať

Marek
20.11.2021 10:48

Dávam prednosť klasike, a preto používam žiletky Gillette Mach 3, ktoré sú naozaj ostré a holenie je rýchle a pohodlné. V kombinácii s kvalitnou holiacou penou mi neostáva ani podráždená pokožka. Holiaci strojček má nízku hmotnosť, dobre sa s ním manipuluje a cena je vynikajúca.

Odpovedať