Sonické zubné kefky

Najlepšie sonické zubné kefky 2021 + recenzie

Zdravé a biele zuby chce mať každý, no pravdou je, že nie každého čistenie zubov baví. Možno však zmeníte názor, ak budete vlastniť sonickú zubnú kefku. Viac ako 60 hodín sme venovali štúdiu parametrov a recenzií, aby sme vám pomohli vybrať. Porovnali sme desiatky modelov a vybrali sme tú najlepšiu sonickú zubnú kefku. Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29 má skvelé recenzie a je veľmi šetrný k citlivým zubom. V teste vám prezradíme aj to, čo by ste mali pri výbere zohľadniť.

Publikované: 15.03.2021
Aktualizované: 19.11.2021

Akú sonickú zubnú kefku kúpiť?

Ak nemáte čas a energiu na to, aby ste si čítali komplexné recenzie jednotlivých elektrických sonických zubných kefiek, pomôžeme vám hneď. V prehľadnej tabuľke sme pre vás pripravili zoznam produktov označených štítkom. Medzi nimi sa nachádza Víťaz testu, Cenový trhák a Náš tip. Možno si vyberiete práve niektorú z týchto sonických zubných kefiek. Naším cieľom je, aby sme vám výber čo najviac uľahčili.

Názov Hodnotenie Detail
Philips HX6859/29   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Philips HX6511/50   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Oral-B Pulsonic Slim Luxe   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Philips Sonicare HX6859

Philips Sonicare HX6859

Osvedčená technológia Sonicare, 3 režimy čistenia zubov, integrovaný tlakový senzor a šetrené čistenie vďaka režimu GumCare

Zobraziť viac info

Kvalita značky Philips a osvedčená technológia Sonicare. Sonická zubná kefka má 3 režimy čistenia zubov a tiež integrovaný tlakový senzor. Používatelia si pochvaľujú výsledný efekt a tiež šetrené čistenie vďaka režimu GumCare. Philips Sonicare veľmi dobre odstraňuje nečistotu i z ťažšie dostupných miest.

Cenový trhák
Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Cenovo dostupný vodotesný model s ergonomickým tvarom a praktickým časovačom s funkciou Quadpacer.

Zobraziť viac info

Cenovo dostupný model sonickej zubnej kefky z radu Sonicare EasyClean. Zubná kefka nemá síce viac režimov, no výsledný efekt po čistení zubov je veľmi kvalitný. Kefka má skvelý ergonomický tvar. Telo zubnej kefky je vodotesné a nechýba ani praktický časovač s funkciou Quadpacer.

Náš TIP
Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500

3 režimy čistenia zubov, časovač s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením.

Zobraziť viac info

Elektrická zubná kefka Oral-B so sonickou technológiou a 3 režimami čistenia zubov. Súčasťou balenia sú dve náhradné hlavice. Kefka disponuje tiež časovačom s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením. Nemá tlakový senzor. Použité sú kvalitné materiály a kefka má dobrý ergonomický tvar a jednoduché ovládanie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Náš spotrebiteľský porovnávací test sme realizovali na základe odbornej metodiky, ktorá bola stanovená pri testovaní v laboratóriách. Testované sonické zubné kefky prechádzali rôznymi skúškami, pričom každé čiastkové hodnotenie malo na výsledok rôzny vplyv. My sme zrealizovali detailný prieskum trhu, porovnali recenzie spotrebiteľov a všímali si aj ďalšie vlastnosti. Ktoré hodnotené parametre mali na naše hodnotenie najväčší vplyv?

Čistota zubnej skloviny
Jednoduchosť používania
Ergonómia
Dostupnosť medzizubných priestorov
Funkcie a príslušenstvo
Hluk a vibrácie
Výdrž akumulátora

Elektrické zubné kefky sa stali medzi spotrebiteľmi veľmi žiadaným tovarom a sonické zubné kefky sú vďaka svojej špecifickej technológii najviac dopytovaným typom. V našom teste si dominantné postavenie vybojoval Philips, ale takisto sme neopomenuli ani sonické kefky Oral-B alebo TrueLife. Hodnotili sme aj modely Sencor, Xiaomi, ETA alebo Curaprox. Medzi najlepšie sonické zubné kefky sa nedostal žiadny produkt výrobcu Dentodent. Referencie zákazníkov sme nachádzali v renomovaných e-shopoch Mall.sk, tpd.sk, Nay.sk, Alza.sk, Datart.sk Hej.sk a tiež na portáli Heureka.sk. Ako porovnávací test sonických kefiek dopadol?

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie sonických zubných kefiek

Veľký výber je pre spotrebiteľa obrovskou výhodou, no na druhej strane vo fáze rozhodovania prináša množstvo komplikácií. My sme sa rozhodli vás od týchto procesov odbremeniť a porovnali sme elektrické sonické zubné kefky, vytvorili objektívne recenzie a vybrali tie najlepšie modely za vás. Žiadny z výrobcov či predajcov nebol zvýhodnený, vychádzali sme tiež zo zahraničných odborných testov a recenzií a aj preto sú naše recenzie nezávislé a prezradia vám silné i slabé stránky konkrétnych modelov.

Víťaz testu

Philips Sonicare HX6859

Osvedčená technológia Sonicare, 3 režimy čistenia zubov, integrovaný tlakový senzor a šetrené čistenie vďaka režimu GumCare

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V porovnaní desiatok modelov elektrických sonických zubných kefiek sa víťazom stal model Philips Sonicare ProtectiveClean Gum health HX6859/29, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené modely, čo potvrdzujú i kladné recenzie používateľov. To však nie je dôvod, prečo v našom teste uspel. Vďačí za to predovšetkým čistej sklovine, ktorú po použití zanecháva. Technológia Sonicare produkuje vysokofrekvenčné vibrácie, ktoré v kombinácii s hlavicou W2 Optimal White zubnú sklovinu čistia a sú k nej veľmi šetrné. Pozitívne hodnotíme aj fakt, že výrobca dodáva sonickú kefku Philips s dvoma hlavicami. Časť s vláknami kefky má malé rozmery, vďaka čomu sa dostanete aj na ťažšie prístupné miesta.

V prípade, že je hlavica opotrebovaná, upozorní vás na to zabudovaný svetelný indikátor a tiež krátky akustický signál – ide o technológiu BrushSync. Pri čistení zubov môžete využiť až 3 režimy. Medzi nimi štandardný Clean režim, no takisto White pre efektívne bielenie zubov. Ak máte citlivé zuby či zubné krčky, oceníte funkciu GumCare, ktorá k štandardnému času 2 minúty pridá ešte jednu minútu a čistí zuby s nižšou intenzitou, pričom citlivé ďasná len jemne masíruje. Ideálnu dobu čistenia zubov stráži časovač Smartimers funkciou QuadPacer, okrem toho, že sa po 2 minútach automaticky vypne, funkcia vás každých 30 sekúnd vibrovaním upozorní, že môžete začať čistiť ďalšiu časť vášho chrupu. Prijali by sme aj akustické upozornenie, vibrácia je pomerne slabá.

Aby bolo čistenie zubov čo najviac šetrné, Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29 má zabudovaný tlakový senzor. Senzor stráži, aby ste na zuby príliš netlačili, ak vyhodnotí, že je tlak príliš veľký, sonická kefka Philips začne vydávať pulzujúci akustický zvuk. Tlakový senzor napríklad chýba sonickej zubnej kefke Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 v podobnej cenovej triede. Veľmi dobre je hodnotená aj ergonómia zubnej kefky, telo je, samozrejme, vodotesné. Výdrž na jedno nabitie je približne 14 dní a súčasťou balenia je aj cestovné puzdro a nabíjacia stanica. Puzdro však pôsobí pomerne lacno a zatváranie je nepraktické. Čistenie s elektrickou zubnou kefkou Philips Sonicare je naozaj príjemnou zábavou.

Tlakový senzor
Šetrné umývanie citlivých zubov
Indikátor výmeny hlavice

Zlé zatváranie a kvalita puzdra
Drahšie náhradné hlavice

Frekvencia čistenia: 62 000 sterov/min. ● Počet režimov: 3 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: áno ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: áno ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 2 ● Hmotnosť: 400 g

Cenový trhák

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Cenovo dostupný vodotesný model s ergonomickým tvarom a praktickým časovačom s funkciou Quadpacer.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak hľadáte elektrickú zubnú kefku so sonickou technológiou, Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 určite nesklame. Elektrické zubné kefky Philips Sonicare patria odborníkmi medzi najviac odporúčané a model EasyClean ponúkne základ, ktorý v mnohom splní požiadavky bežného používateľa. Základom je unikátna technológia Sonicare, ktorá sa stará o vysokú frekvenciu zubnej kefky, ktorá dosahuje hodnotu až 62 000 sterov za minútu a odstraňuje 2x viac zubného povlaku, ako klasická kefka. Umývanie je pritom maximálne šetrné a bezpečné, čo opäť potvrdzujú skúsenosti zákazníkov. Výhodou je aj to, že sa štetiny nezasekávajú ani v prípade, že nosíte zubný strojček.

Oproti drahšiemu modelu Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29, ktorý má režimy umývania 3, má lacnejší model len základný režim Clean. Kefka má šikmý sklon, aby sa dostala aj do ťažšie prístupných miest. Ako to už u modelov Sonicare býva, náhradné hlavice sú síce dostupné, no drahšie. Subjektívne sa niektorým používateľom zdá sonická zubná kefka Philips o niečo hlučnejšia ako niektoré drahšie modely. Má však veľmi praktické rozmery, dobrú ergonómiu a nízku hmotnosť. Telo je vodotesné

Lacnejší model nedisponuje tlakovým senzorom a ani indikátorom na výmenu hlavice. Regulovať nemožno ani intenzitu frekvencie čistenia – vibrácií. Na časovač sa však nezabudlo. Okrem Smartimeru, ktorý po 2 minútach cyklus čistenia vypne, je k dispozícii aj Quadpacer, ktorý vám dá každých 30 sekúnd vibračný signál, aby ste sa z danej časti chrupu presunuli na ďalšiu, ak tak nerobíte automaticky. Používatelia, ktorí prechádzajú z klasickej kefky na elektrickú oceňujú aj program Easy-start, ktorý v priebehu 14 dní zvyšuje frekvenciu vibrácií, aby ste si na samotný pocit zvykli. Na jedno nabitie akumulátor vydrží približne 14 dní. V balení je aj nabíjačka, ktorej prívodný kábel by mohol byť dlhší. Puzdro na cesty chýba.

Obstarávacia cena
Jednoduché používanie
Program Easy-Start

Nemá cestovné puzdro
Len jedna hlavica v balení
Krátky kábel nabíjacej stanice

Frekvencia čistenia: 62 000 sterov/min. ● Počet režimov: 1 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 1 ● Hmotnosť: 300 g

Náš TIP

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500

3 režimy čistenia zubov, časovač s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Elektrické zubné kefky Oral B patria medzi najlepšie v danom segmente. Do nášho porovnávacieho testu sonických zubných kefiek sme vybrali model Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500, ktorý disponuje kvalitnou sonickou hlavicou. V balení nájdete hlavice dokonca dve, čo považujeme rozhodne za pozitívum, podobne ako cestovné puzdro. Už na úvod recenzie musíme vyzdvihnúť perfektnýslimdizajn. Sonická kefka Oral-B má veľmi dobrú ergonómiu, dobre sa drží a je veľmi tichá. Technológia produkuje 31 000 sterov za minútu, čo je zárukou precízneho čistenia zubnej skloviny.

Pri čistení možno využiť 3 režimy – štandardný na každodenné umývanie (Daily Clean), režim na bielenie zubov (Polish) a špeciálny šetrný režim pre citlivé zuby (Sensitive). Na správnu dobu čistenia dáva pozor časovač. Kefka sa po 2 minútach nevypne, ale upozorní vás dlhším vibrovaním. Takisto je sonická kefka Oral-B Pulsonic vybavená aj čiastkovým časovačom, ktorý vás každých 30 sekúnd upozorní na to, aby ste sa presunuli z jednej časti chrupu na druhú.

Ovládanie a používanie kefky je veľmi jednoduché. Dostupnosť náhradných hlavíc nie je problematická a oproti niektorým konkurentom sú hlavice aj lacnejšie. Miernou nevýhodou vzhľadom na cenu je absencia tlakového senzora. Výdrž batérie na jedno nabitie je štandardná a vybíjanie sa dostaví zhruba po 14 dňoch. Niektorí používatelia hovoria dokonca o dlhšej výdrži batérie. Súčasťou balenia je aj nabíjacia stanica Pulsonic. Miernou nevýhodou je, že bez nabíjacej stanice je kefka nestabilná. Celkovo je však sonická kefka Oral-B zárukou vysokej kvality, čo potvrdzuje i vodotesnosť tela elektrickej kefky a kvalita materiálov.

Kvalitné materiály
Skvelá ergonómia a tvar kefky
Dostupnosť a cena náhradných hlavíc

Nemá tlakový senzor
Chýba indikátor opotrebenia hlavice

Frekvencia čistenia: 31 000 sterov/min. ● Počet režimov: 3 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 2 ● Hmotnosť: 300 g

Lacná kvalita

TrueLife SonicBrush UV

Frekvencia čistenia 40 000 sterov za minútu, 4 režimy umývania zubov, UV sterilizátor, skvelý pomer ceny a kvality.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Elektrická zubná kefka TrueLife SonicBrush UV disponuje vysokofrekvenčnou sonickou technológiou, ktorá sa postará o dokonalú čistotu zubnej skloviny a veľmi šetrne sa správa aj k ďasnám. V našom teste sa tento model objavil vďaka pozitívnym referenciám a tiež vďaka viacerým zaujímavým parametrom. Medzi nimi aj frekvencia čistenia 40 000 sterov za minútu. Sonická kefka TrueLife má aj bohatú programovú ponuku. Disponuje až 4 režimami umývania zubov. Základný Clean, na bielenie zubov je tu režim Whiten, pre citlivé zuby režim Soft a ak potrebujete ďasnám dopriať maximálnu šetrnosť, využijete program Massage.

Veľkým pozitívom sú aj samotné hlavice sonickej kefky. Tie sú v balení až 3, farebne odlíšené. Pre porovnanie, sonická kefka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 má v balení hlavicu len jednu. O dostupnosť hlavíc nemusíte mať obavy, kefke je totiž kompatibilná aj s náhradnými hlavicami Philips Sonicare. Absolútnym špecifickom, ktorý u mnohých modelov neuvidíte, je UV sterilizátor spolu s nabíjacou stanicou. Hlavice doň po umývaní umiestnite a po zapnutí sa UV svetlo stará o likvidáciu až 99,9 % baktérií, čo hodnotíme veľmi vysoko pozitívne. Telo kefky je vodoodolné a kvalitné sú i samotné materiály.

Sonická kefka nemá tlakový senzor ani indikátor opotrebenia hlavice, ale je vybavená 2-minútovým časovačom s automatickým vypnutím a 30-sekundovými intervalmi. Výdrž batérie na jedno nabitie je až 19 dní. Škoda len, že ku kefke nie je žiadne cestovné puzdro a nabíjacia stanica s UV sterilizátorom je na transport pomerne nepraktická. Sonická kefka však ponúka vcelku skvelý pomer ceny a kvality.

Pomer ceny a kvality
Nabíjacia stanica s UV sterilizátorom
3 hlavice v balení

Žiadne cestovné puzdro
Rozmery nabíjacej stanice

Frekvencia čistenia: 40 000 sterov/min. ● Počet režimov: 4 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 19 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 3 ● Hmotnosť: 114 g

Pre náročných

Philips Sonicare DiamondClean Smart HX9924/17

Nabíjací pohár, 4 hlavice v balení, 62 000 sterov za minútu, 5 režimov čistenia, SMART aplikácia s 3D mapou chrupu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak si na ústnu hygienu naozaj potrpíte, bude táto elektrická sonická zubná kefka adeptom, ktorý zaručene uspokojí vaše potreby. Hoci si za model inteligentnej sonickej kefky na zuby zaplatíte viac, dostanete skutočného profesionála a cenou bude dokonale čistý a zdravý chrup. Modelový rad Diamond Clean parí medzi absolútnu špičku v rámci segmentu elektrických zubných kefiek. Sonická technológia pracuje s vysokovibračnými frekvenciami a dokáže robiť až 62 000 sterov za minútu. Laboratórne testy ukázali, že odstraňuje až 10x viac zubného povlaku, ako bežná kefka. Philips ponúka výdrž batérie približne 14 dní. Špecifikom je nabíjací pohár.

V balení sú 4 hlavice, pričom, každá má svoj špecifický účel, a to dokáže vďaka mikročipu samotná sonická kefka Philips Sonicare aj rozoznať. Po nasadení konkrétneho nadstavca kefka automaticky zvolí režim a intenzitu. Vyberať môžete aj manuálne, a to z 5 režimovClean pre bežné čistenia, White+ pre bielenie zubov, Gumhealth, ktorý sa postará o masáž ďasien, Deep Clean+ pre hĺbkové čistenie a TongueCare určený na čistenie jazyka, aby boli odstránené všetky baktérie v ústnej dutine. Každý z režimov má automatickú intenzitu, ak by vám nevyhovovala, regulovať môžete samotnú intenzitu v 3 úrovniach. Aby ste na chrup nevyvíjali prílišný tlak, vybavený je Philips Sonicare DiamondClean Smart aj senzorom tlaku. Ten má aj lacnejší model Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29.

Elektrická zubná kefka vás tiež upozorní na potrebu výmenu hlavice v prípade, že je opotrebovaná. Samozrejmosťou je časovač, 2 minúty a tiež čiastkový 30-sekundový signál pre detailné umývanie celého chrupu. A prečo je DiamondClean ešte SMART? Využiť môžete totiž SMART aplikáciu s 3D mapou chrupu, ktorá vám v aktuálnom čase zobrazuje, ktorú časť ústnej dutiny ste umyli. Aplikácia tiež zobrazuje opotrebenie každej hlavice, ktorú na kefku nasadíte. Aplikácia však má svoje muchy a občas reaguje oneskorene. Spárovať treba kefku cez Bluetooth. Súčasťou balenia je aj praktické cestovné puzdro s USB konektorom. Kábel je pomerne krátky. Sonická kefka DiamonClean Smart je naozaj starostlivým patrónom a o zubný chrup sa postará naozaj profesionálne. Daňou je vyššia cena.

5 režimov
Perfektná starostlivosť o chrup
SMART funkcie

Krátky kábel nabíjacej stanice
Vyššia obstarávacia cena
Drahé náhradné hlavice

Frekvencia čistenia: 62 000 sterov/min. ● Počet režimov: 5 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: áno ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: áno ● Regulácia intenzity: áno ● Počet hlavíc: 4 ● Hmotnosť: 1 000 g

Sencor SOC 3311BK

Praktické nabíjacie puzdro so zabudovaným UV sterilizátorom, 5 režimov, výdrž až 45 dní, inteligentný časovač s funkciou Quadpacer.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zaujímavým modelom je Sencor SOC 3311BK, ktorý v porovnaní s konkurentmi ponúka solídnu kvalitu. Sonická zubná kefka prekvapí hneď niekoľkými parametrami a napriek tomu, že Sencor nie je v tomto segmente dominantným výrobcom, používatelia hodnotia daný model veľmi kladne. Zaujme hneď dizajnom a kvalitným vyhotovením, telo je vodotesné a v balení nájdete 2 hlavice spolu s praktickým nabíjacím puzdrom aj so zabudovaným UV sterilizátorom, ktorý zbavuje hlavice zostatkových baktérií a tie sú tak sterilizované.

Oproti niektorej konkurencii ponúka aj bohatú programovú ponuku, pretože disponuje až 5 režimami. Toľko režimov má aj násobne drahší Philips Sonicare DiamondClean Smart HX9924/17, ktorý však má aj SMART funkcie a indikátor stavu opotrebenia hlavíc. Ten v prípade Sencoru chýba, no neabsentuje LED indikátor stavu batérie, ktorý však stav vybitia signalizuje už v momente, keď sa kefka vybíja. Tá má mimochodom výdrž až 45 dní, čo víta aj veľké množstvo používateľov. Nabíjacie puzdro má USB konektor. 5 režimov zahŕňa – Clean, White, Polish, MassageSensitive.

Disponuje inteligentným časovačom s funkciou Quadpacer, kedy používateľa každých 30 sekúnd upozorní na prechod na ďalšiu časť chrupu. Po dvoch minútach sa automaticky vypne. Kefka má skvelú ergonómiu a jednoducho sa ovláda. Je pravdou, že sonická kefka Sencor je trochu hlučnejšia. Dostupnosť hlavíc nie je problematická a cena nie je takisto odstrašujúca.

Výdrž batérie
5 režimov
Cestovné puzdro s UV sterilizátorom

Hlučnejší chod
Rýchlejšie opotrebenie hlavíc
Nelogický LED indikátor stavu batérie

Frekvencia čistenia: 48 000 sterov/min. ● Počet režimov: 5 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 45 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 2 ● Hmotnosť: 800 g

Ďalšie zaujímavé produkty

Sonických kefiek je na trhu veľkém nožstvo. Naše recenzie ukázali, že dominantné postavenie zaujal výrobca Philips. Okrem recenzovaných modelov vám však ponúkame aj ďalšie zaujímavé produkty, ktoré vás môžu zaujať. Máme pre vás elektrické zubné kefky so sonickou technológiou, ktoré môžu byť vhodnou alternatívou kvôli parametrom, cene či pomeru ceny a kvality. Ktoré sonické zubné kefky to sú?

Elektrická zubná kefka pre deti Philips Sonicare for Kids HX6322/04 je svojím dizajnom určená práve pre tých najmenších. Kefku možno vďaka Bluetooth spárovať s tabletom alebo smartfónom a využiť aplikáciu, ktorá deti motivuje k umývaniu zubov. Kefka má 2 režimy čistenia s rôznou intenzitou. V balení sú 2 hlavice rôznej veľkosti. Zadná časť hlavice je pogumovaná, nechýba ani časovač.

Cenovo dostupným zástupcom, no vysokej kvality je sonická kefka Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000. Výdrž batérie je 14 dní. Sonická kefka Oral B má štandardný režim čistenia plus režim na bielenie zubov. V balení je len jedna čistiaca hlavica. Výsledok čistenia hodnotia majitelia veľmi dobre. Vďaka „slim“ tvaru a dobre tvarovaným štetinám sa dostanete aj na horšie dostupné miesta. Nemá cestovné puzdro.

Hlbšie do vrecka siahnete v prípade Philips Sonicare HX9911/27. Získate však sonickú zubnú kefku so SMART funkciami, dvoma špeciálnymi hlavicami C3 Premium Plaque Defence, nabíjací pohár a nabíjacie puzdro s USB. Sonická kefka má 4 režimy čistenia a reguláciu intenzity. Takisto Philips nezabudol na tlakový senzor a technológiu monitorovania opotrebenia hlavice.

Xiaomi Mi Smart T500 je sonickou zubnou kefkou, ktorá v konkurencii zvládne obstáť. Ponúkne výdrž na jedno nabitie až 18 dní. Má až 3 režimy čistenia – Standard, Soft a vlastný režim. Elektrická kefka ponúka jednoduché prepojenie s mobilnou aplikáciou. Za danú cenu ide o zaujímavý model. Menej kvalitné sú však nadstavce, ktoré sú aj ťažšie dostupné. V danej cenovej triede ide o jeden z mála modelov vybavený aj tlakovým senzorom.

Medzi alternatívne produkty sme tiež zaradili netradičného výrobcu, sonická zubná kefka ETA Sonetic 3707 90000 patrí medzi dobre hodnotené produkty. Disponuje 3 režimami umývania a špeciálnym USB puzdrom s USB nabíjaním a UV sanitizérom pre sterilizáciu nadstavcov. Nechýba však ani nabíjacia stanica a dve hlavice v balení. K tomu všetkému je ETA za veľmi priaznivú cenu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Niektorým spotrebiteľom môže rozhodovanie výrazne uľahčiť aj predajnosť daných spotrebičov. Mysleli sme aj na to a pripravili sme pre vás zoznam TOP 5 najpredávanejších sonických zubných kefiek na slovenskom trhu podľa najväčšieho cenového porovnávača v Európe Heureka.sk. Čísla predajnosti sa môžu meniť a aj preto v pravidelných intervaloch produkty aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare HX6859/295*Zobraziť produkt
Philips Sonicare EasyClean HX6511/505*Zobraziť produkt
Philips Sonicare For Kids HX6352/425*Zobraziť produkt
Xiaomi Oclean X Pro5*Zobraziť produkt
Philips Sonicare EasyClean HX6511/355*Zobraziť produkt

Elektrické zubné kefky už na dnešnom trhu nie sú žiadnou novinkou. Stále však ide o pomerne populárne zariadenia, ktoré môžu výrazne pomôcť v starostlivosti o vašu zubnú sklovinu a ústnu hygienu. Špeciálne sonické zubné kefky sa stali vďaka svojej technológii veľmi obľúbené a žiadané. Oproti oscilačným zubným kefkám alebo oscilačno-rotačným majú elektrické sonické zubné kefky viacero výhod. Ak však chcete vedieť, ako pri výbere postupovať a ako vybrať najlepšiu sonickú zubnú kefku, prečítajte si náš návod, kde sme určili tie najdôležitejšie parametre a vlastnosti výberu.

Ako vybrať sonickú zubnú kefku?

 • Sonické elektrické zubné kefky vs rotačné zubné kefky
 • Počet sterov – efektivita čistenia
 • Nabíjanie a výdrž batérie
 • Funkcie sonickej zubnej kefky
 • Ergonómia a kvalita materiálov
 • Príslušenstvo a náhradné hlavice
 • Cena sonických zubných kefiek a renomované značky

Sonické elektrické zubné kefky vs rotačné zubné kefky

Na trhu s elektrickými zubnými kefkami nie sú tie sonické jediné. Takisto na trhu natrafíte na oscilačné, rotačné zubné kefky alebo ich kombináciu. Faktom však ostáva, že spomedzi vymenovaných technológií sú sonické zubné kefky najlepšie. Prečo to tak je?

Sonická technológia sa stará o efektívne čistenie zubnej skloviny vďaka vysokej frekvencii vibrácií (sterov – sterov za minútu) a vytvára tak akési vlnenie, ktoré pri pohybe odstraňuje zubný povlak a spolu so zubnou pastou a vodou ho odplavuje. Obrovskou výhodu tejto technológie je, že sonické zubné kefky sa ľahko dostanú aj na ťažšie prístupné miesta. Aj vďaka tejto technológii nie je nutné vytvárať žiadny prehnaný tlak a takéto elektrické zubné kefky sú tak veľmi šetrné aj k citlivým zubom alebo odhaleným krčkom, pretože o čistenie sa nestarajú primárne štetiny. Pre ľudí s citlivou zubnou sklovinou ide o najlepšie možné riešenie, ktoré odporúčajú aj odborníci. Nevýhody? Vyššia obstarávacia cena a drahšie náhradné hlavice.

Druhou možnosťou sú oscilačné zubné kefky, resp. oscilačno-rotačné zubné kefky. Už len zriedkavo natrafíte na čisto rotačné zubné kefky. Táto technológia bola využívaná pri prvých elektrických zubných kefkách. Dôvodom je, že hoci majú vcelku vysokú účinnosť pri odstraňovaní zubného povlaku, nie sú až také šetrné k zubnej sklovine a ďasnám a technológia otáčanie hlavice nemusí vyhovovať každému. Aj preto sa dnes táto technológia spája s osciláciou. Oscilačné elektrické zubné kefky sú k chrupu citlivejšie a efektivita čistenia je ešte vyššia. Stále je však potrebné vyvíjať o niečo vyšší tlak a aj preto nie sú rotačné, oscilačné alebo oscilačno-rotačné zubné kefky odporúčané pre ľudí s citlivými ďasnami. Výhodou je však nižšia cena a takisto bohatšie zastúpenie modelov na trhu.

Elektrické zubné kefky pre deti

Môžeme ich považovať za špeciálnu kategóriu. Sonická zubná kefka pre deti je zárukou toho, že deti bude umývanie zubov naozaj baviť. Nielen kvôli tomu, že samotná technológia je účinná a šetrná pre citlivý detský chrup, ale tiež kvôli tomu, že elektrické zubné kefky dokážu u detí vytvárať návyky. Viacero odborníkov sa zhoduje, že práve elektrická zubná kefka môže u detí vytvárať pozitívny vzťah k pravidelnej starostlivosti o chrup. 

Moderné sonické zubné kefky pre deti navyše využívajú SMART technológie – kefku je možné prostredníctvom Bluetooth rozhrania spárovať so smartfónom a púšťať im videosprievodcu, ktorý ich počas umývania zubov zabaví a naučí o dôležitosti umývania zubov. Medzi takéto modely patrí aj Philips Sonicare for Kids HX6322/04Zaujať môže takáto elektrická kefka deti i dizajnom.

Sonické zubné kefky – počet sterov

Vďaka vysokofrekvenčnému pohybu sonickej technológie dokáže sonická zubná kefka vykonávať viac ako 31 000 sterov za minútu. V zásade možno hovoriť o akejsi výkonnosti. Zatiaľ čo pri štandardných elektrických oscilačných zubných kefkách sa zvykne využívať pojem kmit, u sonických kefiek sa využíva pre vyjadrenie výkonnosti počet sterov. Už výkon 31 000 sterov za minútu je dostatočný na to, aby vašu zubnú sklovinu v priebehu štandardného 2-minútového cyklu dostatočne očistil zubnú sklovinu. Výnimkou však nie sú ani sonické kefky s počtom 41 000 až 62 000 sterov za minútu.

Čistenie zubov pomocou sonickej zubnej kefky

Zubná kefka na baterky – nabíjanie a výdrž

Najlacnejšie elektrické zubné kefky využívajú pre svoj chod klasické jednorazové AAA batérie. Z praktického hľadiska by sme však tieto modely vynechali. Slabší výkon, horšia výdrž a navyše aj konštrukcia, ktorá nie je najodolnejšia voči vlhkosti, s ktorou sa kefka denne stretáva.

Elektrické zubné kefky napájané nabíjateľnými akumulátormi sú praktickejšie a na trhu je ich prevaha. Takéto akumulátory sú integrované v tele zubnej kefky a nabíjajú sa prostredníctvom nabíjacej stanice alebo špeciálneho puzdra. Akumulátor nie je potrebné vyberať. Vďaka tomu je konštrukcia odolnejšie a minimálne vodoodolná. Aká je výdrž batérie sonickej zubnej kefky? Výdrž sa dnes pohybuje minimálne na úrovni 12 až 14 dní. V ponuke nájdete aj modely, ktorých výdrž je 18, 31 alebo až 45 dní. Výdrž akumulátora je tiež ovplyvnená frekvenciou umývania a ďalšími funkciami, ktorými môže elektrická zubná kefka disponovať.

Funkcie sonickej zubnej kefky

Najlepšie sonické zubné kefky sú vybavené praktickými a niekedy až inteligentnými funkciami. Tie slúžia predovšetkým na to, aby používateľovi samotné používanie uľahčili či dokonca spríjemnili. Zároveň takéto funkcie dokážu zabezpečiť, že sa o svoje zuby staráme najlepšie, ako sa dá. S ktorými funkciami sa pri sonických zubných kefkách môžete stretnúť?

 • Režimy čistenia – niektoré kefky majú okrem štandardného režimu na čistenie zubov aj ďalšie, ktoré si môže používateľ aktivovať, napr. White+ – bielenie zubov, Sensitive – pre citlivé zuby a ďasná, Gum health – masáž ďasien, Deep Clean+ – hĺbkové čistenie s vyššou frekvenciou alebo Tongue Care – určený pre čistenie jazyka. Najlepšie sonické zubné kefky majú 3 až 5 režimov.
 • Regulácia intenzity – nie každému musí vyhovovať vysoká intenzita počtu sterov. Aj preto sú novšie modely vybavené reguláciou intenzity v 2 alebo až 3 úrovniach. Vďaka tomu si v každom režime zvoliť aj individuálne nastavenie intenzity.
 • Časovač – funkcia stráži riadny 2-minútový čas pre poctivé umývanie zubov. Na jeho konci upozorní akusticky alebo vibrovaním, prípadne sa automaticky vypne. Niektoré modely tiež disponujú čiastkovým časovačom (Quadpacer), ktorý po 30 sekundách zavibruje a upozorní vás, aby ste sa z jednej časti chrupu presunuli na ďalšiu.
 • UV sterilizátor – tieto sonické zubné kefy sú vybavené špeciálnym puzdrom alebo stojanom, kde môžete kefku alebo hlavicu umiestniť a po zapojení do siete sa aktivuje UV sterilizátor, ktorý vďaka UV žiareniu zlikviduje všetky baktérie.
 • Senzor tlaku – používateľa výrazným vibrovaním upozorní v prípade, že na zuby tlačí priliš. Stará sa tak o to, aby bolo čistenie zubov maximálne šetrné.
 • LED indikátor stavu batérie – kontrolka vás upozorní červeným svetlom, že sa baterka vybíja.
 • LED indikátor výmeny hlavice – lepšie modely dokážu sledovať opotrebenie hlavice. A to predovšetkým za pomoci čistiacich cyklov alebo sledovaním aktívneho času. Následne vás kontrolka upozorní, že je nutné hlavicu vymeniť.
 • Bluetooth – rozhranie Bluetooth umožňuje spárovať elektrickú zubnú kefku s vaším smartfónom alebo tabletom. Následne môžete využívať rôzne aplikácie, sledovať opotrebenie hlavice, počas čistenia sledovať 3D mapu chrupu, aby ste vedeli, ktorú časť ste vynechali a tiež môžete sledovať aj stav batérie.

Sonická zubná kefka s funkciou Bluetooth

Čistenie zubov elektrickou kefkou – ergonómia

Najväčšou výhodou pri čistení elektrickou sonickou zubnou kefkou je, že sa v zásade nemusíte o nič starať. Práve kvôli tomu sú komfortnejšie ako klasické zubné kefky. Nie je nutné riešiť tlak na zuby ani pohyby dnu a von. Stačí sa jednoducho pohybovať po povrchu zubov bez prílišného tlaku.

Jediným rozdielom pri používaní môže byť ergonómia tela zubnej kefky. Niektoré modely sú ťažšie, iné ľahšie – niektoré modely majú ergonomickejší tvar, niektoré zasa menej. Výsledky zahraničných testov však ukázali, že spomedzi testovaných modelov len málo modelov v ergonómii neobstálo. Z nášho pohľadu je výhodou, ak je hlavica menšia, dostanete sa tak aj na horšie dostupné miesta a telo zubnej kefky je chudšie, tzv. slim. Úchop je tak lepší.

V súvislosti s konštrukciou tiež spomenieme materiály. Tie sú podstatné predovšetkým kvôli vodoodolnosti či vodotesnosti. Elektrická zubná kefka by mala zvládnuť aj krátke ponorenie do vody. Väčšina zubných kefiek je vodotesných. To znamená, že zvládnu aj spomenuté ponorenie do vody. Lacnejšie elektrické zubné kefky sú minimálne vodoodolné, aby odolali po nejakú dobu aspoň tečúcej vode.

Náhradné hlavice na zubnú kefku

Ak sa povie príslušenstvo sonickej zubnej kefky, prvou myšlienkou sú práve nadstavce na zubnú kefku. Je pravdou, že nejde práve o najlacnejšie príslušenstvo. Medzi najdrahšie patria náhradné hlavice Philips Sonicare, ktoré sa oplatí kupovať vo väčšom množstve. Ich výhodou je, že často sú kompatibilné aj na modely ďalších výrobcov. Náhradné hlavice na Philips Sonicare však treba rozlišovať aj podľa druhu, pretože majú rôzne označenia a aj tam sa môže cena výrazne odlišovať.

Náhradné hlavice na zubnú kefku Oral-B sú cenovo dostupnejšie. Ideálne je, ak vám výrobca pri kúpe pribalí aspoň dve či tri náhradné hlavice, aby ste nemuseli investovať okamžite aj do kúpy náhradných nadstavcov.

Nadstavce k sonickej zubnej kefke

Medzi príslušenstvo však tiež patrí nabíjacia stanica. Tie sú zvyčajne stojanové a môžu slúžiť aj ako stojan v čase, keď sonickú kefku nenabíjate. Sonické kefky Philips Sonicare využívajú aj špeciálny nabíjací pohár. Praktické je aj nabíjacie a zároveň cestovné puzdro, kde umiestnite telo kefky a zároveň i náhradné hlavice. Vďaka USB vstupu môžete kefku aj rovno nabíjať. Niekedy však postačí klasické cestovné puzdro. Špecifikom je puzdro či nabíjacia stanica s UV sterilizátorom. Zvyčajne má však takéto puzdro väčšie rozmery a na cestovanie nie je príliš ideálne.

Lacné elektrické sonické zubné kefky

Aké sú ceny sonických zubných kefiek? Oproti rotačným či oscilačno-rotačným zubným kefkám je cena vyššia. Na druhej strane si však priplatíte za vyšší komfort. Zároveň v tejto kategórii nájdete tie najnovšie modely.

okolo 30 eur kúpite lacnejšie sonické zubné kefky. Väčšinou je k dispozícii jeden režim čistenia zubov, jedna hlavica a nabíjacia stanica. Okrem časovača sa viacero funkcií nedočkáte. Výnimkou sú sonické zubné kefky Xiaomi, ktoré aj v tejto cene ponúknu viacero režimov či dokonca Bluetooth.

Od 30 do 100 eur sú elektrické sonické zubné kefky, po ktorých siahne väčšina používateľov. Vybavené sú viacerými režimami čistenia, ponúknu dokonca aj ďalšie funkcie ako LED indikátor opotrebenia hlavice či senzor tlaku.

Od 100 do 300 eur už nájdete modely, ktoré splnia nároky aj náročnejších používateľov. Ponúknu zaujímavé funkcie, bohatšie príslušenstvo či náhradné hlavice. Majú aj viac režimov čistenia či reguláciu intenzity. V tejto kategórii sú aj inteligentné elektrické zubné kefky so sonickou technológiou a podporou SMART aplikácií.

Philips a Oral-B sú najlepšie, Xiaomi zaujme

A ktorí výrobcovia sonických zubných kefiek sú najlepší? Medzi najlepšie sonické zubné kefky možno radiť užší okruh výrobcov. Zároveň najnovšie testy ukázali, ktorí výrobcovia sa v inováciách posunuli a ktorí naopak zaostali.

Medzi najlepšie patria rozhodne sonické zubné kefky Philips, špeciálne rad Sonicare Diamond Clean, ktorá ponúkne okrem perfektných výsledkov aj množstvo funkcií. Nezaostávajú ani elektrické zubné kefky Oral-B. Príjemným prekvapením boli sonické kefky Xiaomi, ktoré sú v pomere ceny a kvality naozaj veľmi lákavou voľbou. Kvalitu ponúknu aj elektrické kefky Curaprox, ktoré však v prípade sonických zubných kefiek zaostali za očakávaniami. Pokrok zaznamenali aj produkty značky SencorETA.

Sonické kefky Dm a Lidl

V sieťach supermarketov Lidl môžete v niektorých obdobiach natrafiť aj na elektrické zubné kefky. Väčšinou ide o elektrické kefky Nevadent. Potrebné je všímať si podstatné parametre. Väčšinou priláka nízka cena, no tá o kvalite nerozhoduje a treba teda vedieť, čo presne hľadáte. Odporúčame vám skôr siahnuť po renomovaných značkách.

Elektrické zubné kefky v pobočkách Dm nie sú raritou – drogéria má ponuku podstatne bohatšiu a nájdete v jej portfóliu aj značky ako Philips, Oral-B či sonické kefky Dontodent. V prípade overených produktov sa kvality netreba obávať a nakupovať ich môžete priamo v sieti predajní Dm drogéria.

Otázky a odpovede – FAQ

Nepomohli sme vám s výberom dostatočne? Ostali vám nezodpovedané otázky? Nech sa páči, nechajte nám pod článkom komentár a radi vám poradíme. Sekciu otázok a odpovedí aktualizujeme v pravidelných intervaloch, aby sme vám odpovedali na všetko podstatné.

Viac otázok a odpovedí nájdete v samostatnom článku.

Mnohokrát sú drahšie oproti náhradným hlaviciam ostatných výrobcov. Kvalitatívne sú však náhradné hlavice Philips Sonicare na veľmi vysokej úrovni a ich trvácnosť je tiež veľmi dobrá. Odporúčame vám kupovať vždy väčšie sady náhradných hlavíc, cenovo je táto možnosť výhodnejšia.

Áno, sú a potvrdzuje to i prax. Sonická technológia nevyužíva na čistenie len štetiny, ale práve špecifické vysokofrekvenčné vibrácie, ktoré vykonajú za minútu desaťtisíce sterov. Oproti klasickým vibráciám či kmitom je táto technológia účinnejšia a hlavne šetrnejšia aj pre ľudí, ktorí majú citlivé zuby.

Áno, majú. Aj náhradné hlavice majú svoje označenia a preto si treba všímať, ktoré sú s danou kefkou kompatibilné. Niektorí výrobcovia využívajú mäkké, iní tvrdé a ďalší stredne tvrdé štetiny. Pre každý režim pritom môžete využiť samostatnú hlavicu.

Stomatológovia odporúčajú umývať zuby po každom jedle, alebo aspoň každom sladkom jedle. Množstvo ľudí má zaužívané kvôli dennému režimu umývanie zubov ráno a večer. Zuby by ste si mali vždy umývať aj po požití nápojov, akými sú káva, džús, kolové nápoje a iné.

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Oclean X Pro Navy Blue

od 53,00 €
Sonická zubná kefka disponuje dotykovým displejom, na ktorom si skontrolujete, ako dlho ste si čistili zuby. Dozviete sa detaily o kondícii kefky...

Philips Sonicare For Kids HX6352/42

od 43,50 €
elektrická zubná kefka • pre deti od 3 a od 7 rokov • 62 000 pohybov za minútu • 2 režimy čistenia • Bluetooth • mobilná aplikácia • Li-Ion...

TrueLife SonicBrush Compact Duo

od 59,99 €
Chcete mať zdravé zuby a ďasná? Nestresovať sa z každej návštevy zubára? Na kefku TrueLife SonicBrush Compact s modernou sonickou technológiou sa...

TrueLife SonicBrush UV

od 44,99 €
SonicBrush UV – Nedajte kazu šancu! Sonická zubná kefka SonicBrush UV sa dokonalo postará o vaše zuby. S pomocou vysokofrekvenčnej sonickej...

Philips Sonicare For Kids HX6321/04

od 36,92 €
Interaktívna sonická sila pre viac zábavy a lepšie čistenie Vzrušujúci začiatok zdravých návykov na celý život...

Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1

od 46,28 €
Ergonomická zubná kefka Sonicare EasyClean ponúka unikátne riešenie, s ktorým sa starostlivosť o vaše zuby stane ešte efektívnejšou a...

Philips Sonicare for Kids HX6322/04

od 42,60 €
Sonická detská kefka s interaktívnou aplikáciou učí deti čistiť zuby lepšie, dlhšie a častejšie. Kefka má zabudovanú technológiu Bluetooth, vďaka...

Bob a Bobek Baby

od 18,60 €
Sonická batériová zubná kefka Bob a Bobek Baby má zaoblenú hlavicu vhodnú do malých detských úst s mäkkými vláknami, ktorá...

Philips Sonicare ProtectiveClean White, HX6836/24

od 65,96 €
Inovatívna sonická technológia kefiek Philips Sonicare vháňa vodu medzi zubami, stery kefky odstraňujú zubný plak a zaisťujú výnimočné každodenné...

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

od 38,89 €
Ergonomická zubná kefka Sonicare EasyClean ponúka unikátne riešenie, s ktorým sa starostlivosť o vaše zuby stane ešte efektívnejšou a...

Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 Black

od 136,90 €
Zubní lekári odporúčajú čistiť zuby po dobu dvoch minút. Časovač SmartTimer tento čas postráži za vás a po dvoch minútach kefka automaticky...

Philips Sonicare 4500 Protective Clean HX6830/44

od 68,09 €
Účinná sonická technológia Patentovaná sonická technológia zubnej kefky pracuje dynamicky, ale zároveň šetrne, preto...

Ďalšie články z kategórie Elektrické zubné kefky

Vaše hodnotenie:
(91.2%)

Komentáre
Milka
15.03.2021 16:03

Kúpila som si Philips Easyclean, ide o moju prvú sonickú kefku, preto som vyberala podľa ceny. Mám pocit, že zuby sú čistejšie, obsluha je jednoduchá, výdrž obstojná, za danú cenu sa nesťažujem.

Odpovedať

Lukáš
22.03.2021 15:54

Odkedy mám elektrickú zubnú kefku, neviem, ako som mohol predtým žiť bez nej. Mám Xiaomi, túto značku považujem za kvalitnú a lacnú, čo sa potvrdilo aj pri kefke. Vždy po čistení mám pocit dobre umytých zubov, kefka má senzor prítlaku, takže ma upozorní, ak príliš tlačím. Spojenie s aplikáciou zlyhalo, čo je škoda, ale používam ju aj bez toho.

Odpovedať

Aďka B.
25.03.2021 16:02

Odporúčam Philips HX6859/29. Za mňa najlepší pomer cena-výkon. Dlhá výdrž batérie, čistenie je efektívne, zuby vyzerajú belšie už po niekoľkých čisteniach a cena je veľmi prijateľná.

Odpovedať

Sofia
30.03.2021 16:07

Na Nový rok som vymenila klasickú kefku za sonickú a som spokojná. ide o mojú prvú elektrickú kefku, tak som zvolila zlatú strednú cestu - kefku Truelife. Má 3 nadstavce, UV skrinku na sterilizáciu kefky, niekoľko režimov čistenia. Mám pocit čistých zubov ešte dlho po umytí, takže odporúčam.

Odpovedať

Peťo
22.04.2021 14:52

Odkedy používam Philips Sonicare, mám na pocit čistejšie zuby, dokonca vyzerajú belšie. Fakt je to úplné iné ako čistenie klasickou zubnou kefkou.

Odpovedať

Erika
19.05.2021 12:42

Pomer cena - výkon má super kefka TrueLife. Nechýba náhradná hlavica, k dispozícii je sterilizátor, umývanie je rýchle a navyše sú zuby fakt čisté :)

Odpovedať

Šimon
14.06.2021 14:53

Mám dobrú skúsenosť s kefkou ETA Sonetic. Pri pravidelnom používaní viditeľne pozorujem belšie zuby. Plusom je ÚV sanitizér aj dlhá výdrž batérie. Uvažujem, že kúpim ešte jednu.

Odpovedať

Broňa
14.06.2021 15:40

Rovnako odporúčam kefku ETA Sonetic. Má krásny dizajn a čo je podstatné, zuby sú po vyčistení úplne bez povlaku. Páči sa mi, že pri umývaní ďasná nekrvácajú, pretože s bežnou zubnou kefkou sa mi toto stávalo často. V balení je dostatočná výbava a cena je podľa mňa primeraná.

Odpovedať

Karolínka
03.07.2021 09:45

Vďaka sonickej kefke Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 si viem precíznejšie vyčistiť zuby. Kefka má pozitívny vplyv aj na ďasná a dostanem sa s ňou tiež na menej dostupné miesta. Výrobok je kvalitne spracovaný a myslím si, že je to len o sile zvyku. Spočiatku sa mi zdalo takéto čistenie „divné“, no teraz je to už super. Mám bielu variantu kefky a keďže som s ňou maximálne spokojná, kúpila som ju aj partnerovi - tomu som zaobstarala čierny variant. Tiež je s ňou spokojný a denne ju používa. Cena je primeraná ku kvalite výrobku.

Odpovedať

Vica
08.08.2021 20:57

Synovi sme kúpili detskú kefku Philips Sonicare for Kids a je s ňou spokojný. Odkedy ju má, zuby si umýva s radosťou a netrucuje, ako to bývavalo predtým. Kefka má kvalitné prevedenie a pekný detský dizajn. K dispozícii sú dve rýchlosti a vyzdvihujem upozornenie na prechod do iného kvadrantu úst. Nechýba ani mobilná aplikácia, ktorá je veľmi dobre spracovaná. Syn sa vždy teší, ako nakŕmi Sparkleyho a tiež na to, aký dostane v aplikácii darček po umytí zúbkov. Vďaka tejto kefke si syn umýva zuby dôkladnejšie a dlhšie, pretože aplikácia ho naviguje, ako sa má pohybovať s kefkou. Zuby sú vďaka tomu viditeľne čistejšie. Pri obyčajnej kefke sme mali problém, pretože syn zrejme príliš tlačil, a tak si zničil ďasná. Oceňujem tiež výdrž batérie, zatiaľ vydrží cca. týždeň, no keďže je nová, uvidíme, ako si bude počínať časom. Ku kefke boli dva nadstavce a kefka dokáže upozorniť na ich výmenu. Jej chod je pomerne tichý. Nakoľko má syn z umývania zubov radosť, som maximálne spokojná a kúpu neľutujem.

Odpovedať

Gitka J.
28.09.2021 08:10

Po dlhšom rozhodovaní som si kúpila kefku Philips Sonicare ProtectiveClean a je to moja prvá kefka takéhoto druhu, no zatiaľ som veľmi spokojná a nenašla som na nej žiadnu chybu. Oceňujem dlhú výdrž batérie a dôkladné vyčistenie zubov.

Odpovedať

Zuzana M.
03.10.2021 09:13

Som nadšená z kefky CURAPROX Hydrosonic PRO, predtým som od tejto značky používala klasické kefky, no chcela som vyskúšať aj sonickú. Malá hlavička s mäkkými štetinkami sa dostane všade a v balení nechýba ani single kefka. Po umytí zubov mám zakaždým v ústach skvelý pocit.

Odpovedať

Magda L.
20.11.2021 17:31

Dcérke sme kúpili kefku Bob a Bobek Baby a je lepšia než som pôvodne očakávala. Dcérke sa páči a rada si s ňou umýva zúbky. Za veľkú výhodu považujem svetielko, vďaka ktorému je lepšie vidieť nečistoty. Dizajn aj funkčnosť kefky je za tú cenu na jednotku. K dispozícii sú dva stupne a samozrejmosťou sú vymeniteľné hlavice. Nevýhodou je, že kefka je na batériu, čiže sa nedá nabíjať.

Odpovedať