Sonické zubné kefky

Najlepšie sonické zubné kefky 2024 + recenzie

Zdravé a biele zuby chce mať každý, no pravdou je, že nie každého čistenie zubov baví. Ak budete vlastniť sonickú zubnú kefku, všetko môže byť inak. Viac ako 60 hodín sme venovali štúdiu parametrov a tvorbe recenzií, aby sme vám pomohli vybrať. Porovnali sme desiatky modelov a vybrali sme tú najlepšiu sonickú zubnú kefku. Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29 má skvelé recenzie a je veľmi šetrná k citlivým zubom. V teste vám prezradíme aj to, čo by ste mali pri výbere zohľadniť.

Publikované: 15.03.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Akú sonickú zubnú kefku kúpiť?

Ak nemáte čas a energiu na to, aby ste si čítali komplexné recenzie jednotlivých elektrických sonických zubných kefiek, pomôžeme vám sa zorientovať. V prehľadnej tabuľke sme pre vás pripravili zoznam produktov označených štítkom. Medzi nimi sa nachádza Víťaz testu, Cenový trhák a Náš tip. Možno si vyberiete práve niektorú z týchto sonických zubných kefiek. Naším cieľom je, aby sme vám výber uľahčili. Pri výbere však však myslite aj na vaše preferencie. Porovnávací test sonických kefiek a kompltné recenzie nájdete nižšie.

Názov Hodnotenie Detail
Philips HX6800/35 5* Zobraziť produkt
Philips HX9911/29 5* Zobraziť produkt
Philips HX3671/13 5* Zobraziť produkt

Víťaz testu
Philips Sonicare HX6859

Philips Sonicare HX6859

Osvedčená technológia Sonicare, 3 režimy čistenia zubov, integrovaný tlakový senzor a šetrené čistenie vďaka režimu GumCare

Zobraziť viac info

Kvalita značky Philips a osvedčená technológia Sonicare. Sonická zubná kefka má 3 režimy čistenia zubov a tiež integrovaný tlakový senzor. Používatelia si pochvaľujú výsledný efekt a tiež šetrené čistenie vďaka režimu GumCare. Philips Sonicare veľmi dobre odstraňuje nečistotu i z ťažšie dostupných miest.

Cenový trhák
TrueLife SonicBrush UV

TrueLife SonicBrush UV

Frekvencia čistenia 40 000 sterov za minútu, 4 režimy umývania zubov, UV sterilizátor, skvelý pomer ceny a kvality.

Zobraziť viac info

Elektrická zubná kefka so sonickou technológiou a 4 režimami čistenia zubov. Súčasťou balenia sú tri náhradné hlavice a sterilizátor. Kefka disponuje časovačom s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením. Nemá tlakový senzor.

Náš TIP
Truelife SonicBrush K150 UV

Truelife SonicBrush K150 UV

Frekvencia čistenia 80 000 sterov za minútu, 3 režimy umývania zubov, UV sterilizátor, prevádzková doba na jedno nabitie 45 dní.

Zobraziť viac info

Elektrická zubná kefka so sonickou technológiou, frekvenciou čistenia 80 000 sterov za minútu a 3 režimami čistenia zubov. Súčasťou balenia sú tri náhradné hlavice a UV sterilizátor. Kefka disponuje časovačom s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením, ponúka 5 intenzít. Nemá tlakový senzor. Kefka má dobrý ergonomický tvar a jednoduché ovládanie.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Náš spotrebiteľský porovnávací test sme realizovali na základe odbornej metodiky. Testované sonické zubné kefky prechádzajú v odborných testoch rôznymi skúškami, pričom každé čiastkové hodnotenie má na výsledok rôzny vplyv. My sme zrealizovali detailný prieskum trhu, porovnali aj skúsenosti spotrebiteľov a všímali si aj ďalšie vlastnosti.

Najdôležitejším parametrom je nepochybne efektivita čistenia a čistota zubnej skloviny. S tým súvisí takisto schopnosť dostať sa do medzizubných priestorov. Tu zohrávali rolu predovšetkým referencie zákazníkov a ich názory. Sonická zubná kefka by mala byť jednoduchá na ovládanie. Pozitívne body môžu kefke pridať aj doplnkové funkcie (časovač, mobilná aplikácia...) či príslušenstvo, napríklad v podobe náhradných hlavíc.

Čistota zubnej skloviny
Jednoduchosť používania
Ergonómia
Dostupnosť medzizubných priestorov
Funkcie a príslušenstvo
Hluk a vibrácie
Výdrž akumulátora

Elektrické zubné kefky sa stali medzi spotrebiteľmi veľmi žiadaným tovarom a sonické zubné kefky sú vďaka svojej špecifickej technológii najviac dopytovaným typom. V našom teste si dominantné postavenie vybojoval Philips, ale takisto sme neopomenuli ani sonické kefky Oral-B alebo TrueLife. Hodnotili sme aj modely Sencor, Xiaomi, ETA alebo Curaprox. Medzi najlepšie sonické zubné kefky sa nedostal žiadny produkt výrobcu Dentodent. Referencie zákazníkov sme nachádzali v renomovaných e-shopoch Mall.sk, tpd.sk, Nay.sk, Alza.sk, Datart.sk Hej.sk a tiež na portáli Heureka.sk. Ako porovnávací test sonických kefiek dopadol?

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie sonických zubných kefiek

Veľký výber je pre spotrebiteľa obrovskou výhodou, no na druhej strane vo fáze rozhodovania prináša množstvo komplikácií. My sme sa rozhodli vás od týchto procesov odbremeniť a porovnali sme elektrické sonické zubné kefky, vytvorili objektívne recenzie a vybrali tie najlepšie modely za vás. Žiadny z výrobcov či predajcov nebol zvýhodnený, vychádzali sme tiež zo zahraničných odborných testov a recenzií a aj preto sú naše recenzie nezávislé a prezradia vám silné i slabé stránky konkrétnych modelov.

Víťaz testu

Philips Sonicare HX6859

Osvedčená technológia Sonicare, 3 režimy čistenia zubov, integrovaný tlakový senzor a šetrené čistenie vďaka režimu GumCare

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V porovnaní desiatok modelov elektrických sonických zubných kefiek sa víťazom stal model Philips Sonicare ProtectiveClean Gum health HX6859/29, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené modely, čo potvrdzujú i kladné recenzie používateľov. To však nie je dôvod, prečo v našom teste uspel. Vďačí za to predovšetkým čistej sklovine, ktorú po použití zanecháva. Technológia Sonicare produkuje vysokofrekvenčné vibrácie, ktoré v kombinácii s hlavicou W2 Optimal White zubnú sklovinu čistia a sú k nej veľmi šetrné. Pozitívne hodnotíme aj fakt, že výrobca dodáva sonickú kefku Philips s dvoma hlavicami. Časť s vláknami kefky má malé rozmery, vďaka čomu sa dostanete aj na ťažšie prístupné miesta.

V prípade, že je hlavica opotrebovaná, upozorní vás na to zabudovaný svetelný indikátor a tiež krátky akustický signál – ide o technológiu BrushSync. Pri čistení zubov môžete využiť až 3 režimy. Medzi nimi štandardný Clean režim, no takisto White pre efektívne bielenie zubov. Ak máte citlivé zuby či zubné krčky, oceníte funkciu GumCare, ktorá k štandardnému času 2 minúty pridá ešte jednu minútu a čistí zuby s nižšou intenzitou, pričom citlivé ďasná len jemne masíruje. Ideálnu dobu čistenia zubov stráži časovač Smartimers funkciou QuadPacer, okrem toho, že sa po 2 minútach automaticky vypne, funkcia vás každých 30 sekúnd vibrovaním upozorní, že môžete začať čistiť ďalšiu časť vášho chrupu. Prijali by sme aj akustické upozornenie, vibrácia je pomerne slabá.

Aby bolo čistenie zubov čo najviac šetrné, Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29 má zabudovaný tlakový senzor. Senzor stráži, aby ste na zuby príliš netlačili, ak vyhodnotí, že je tlak príliš veľký, sonická kefka Philips začne vydávať pulzujúci akustický zvuk. Tlakový senzor napríklad chýba sonickej zubnej kefke Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 v podobnej cenovej triede. Veľmi dobre je hodnotená aj ergonómia zubnej kefky, telo je, samozrejme, vodotesné. Výdrž na jedno nabitie je približne 14 dní a súčasťou balenia je aj cestovné puzdro a nabíjacia stanica. Puzdro však pôsobí pomerne lacno a zatváranie je nepraktické. Čistenie s elektrickou zubnou kefkou Philips Sonicare je naozaj príjemnou zábavou.

Pozitíva

Tlakový senzor
Šetrné umývanie citlivých zubov
Indikátor výmeny hlavice

Negatíva

Zlé zatváranie a kvalita puzdra
Drahšie náhradné hlavice

Frekvencia čistenia: 62 000 sterov/min. ● Počet režimov: 3 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: áno ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: áno ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 2 ● Hmotnosť: 400 g

Cenový trhák

TrueLife SonicBrush UV

Frekvencia čistenia 40 000 sterov za minútu, 4 režimy umývania zubov, UV sterilizátor, skvelý pomer ceny a kvality.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrická zubná kefka TrueLife SonicBrush UV disponuje vysokofrekvenčnou sonickou technológiou, ktorá sa postará o dokonalú čistotu zubnej skloviny a veľmi šetrne sa správa aj k ďasnám. V našom teste sa tento model objavil vďaka pozitívnym referenciám a tiež vďaka viacerým zaujímavým parametrom. Medzi nimi aj frekvencia čistenia 40 000 sterov za minútu. Sonická kefka TrueLife má aj bohatú programovú ponuku. Disponuje až 4 režimami umývania zubov. Základný Clean, na bielenie zubov je tu režim Whiten, pre citlivé zuby režim Soft a ak potrebujete ďasnám dopriať maximálnu šetrnosť, využijete program Massage.

Veľkým pozitívom sú aj samotné hlavice sonickej kefky. Tie sú v balení až 3, farebne odlíšené. O dostupnosť hlavíc nemusíte mať obavy, kefke je totiž kompatibilná aj s náhradnými hlavicami Philips Sonicare. Absolútnym špecifickom, ktorý u mnohých modelov neuvidíte, je UV sterilizátor spolu s nabíjacou stanicou. Hlavice doň po umývaní umiestnite a po zapnutí sa UV svetlo stará o likvidáciu až 99,9 % baktérií, čo hodnotíme veľmi vysoko pozitívne. Telo kefky je vodoodolné a kvalitné sú i samotné materiály.

Sonická kefka nemá tlakový senzor ani indikátor opotrebenia hlavice, ale je vybavená 2-minútovým časovačom s automatickým vypnutím a 30-sekundovými intervalmi. Výdrž batérie na jedno nabitie je až 19 dní, realita môže byť iná, závisí to od frekvencie používania. V balení sa nachádza cestovné puzdro a 3 náhradné hlavice. Žiaľ, nabíjacia stanica s UV sterilizátorom je na transport pomerne nepraktická. Sonická kefka však ponúka vcelku skvelý pomer ceny a kvality.

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Nabíjacia stanica s UV sterilizátorom
3 hlavice v balení

Negatíva

Rozmery nabíjacej stanice

Frekvencia čistenia: 40 000 sterov/min. ● Počet režimov: 4 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 19 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 3 ● Hmotnosť: 114 g

Náš TIP

Truelife SonicBrush K150 UV

Frekvencia čistenia 80 000 sterov za minútu, 3 režimy umývania zubov, UV sterilizátor, prevádzková doba na jedno nabitie 45 dní.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Reálnemu spotrebiteľskému testu sme podrobili sonickú zubnú kefku Truelife SonicBrush K150 UV. Pre testovanie sme sa rozhodli na základe pozitívnych recenzií, výsledkov odborných testov a odporúčaní používateľov. Zubná kefka so sonickou technológiou je okrem 3 čistiacich hlavíc dodávaná aj s cestovným puzdrom a UV sterilizátorom. Poteší takisto veľmi priaznivou cenou.

Sonickú zubnú kefku TrueLife sme podrobili dlhodobému používateľskému testu. Ako to už pri sonickej technológii býva zvykom, oproti rotačným kefkám je čistenie šetrnejšie. Tí, ktorí s pocitom pri čistení sonickou technológiou nemajú skúsenosť, budú spočiatku pociťovať šteklenie. Ide však o silu zvyku. Navyše, Truelife SonicBrush K150 UV má až 5 úrovní intenzity čistenia. Tie viete jednoducho prepínať spodným z dvojice tlačidiel, ktorými je kefka vybavená. Horným tlačidlom pre zmenu kefku zapínate, dlhým stlačením vypínate. Týmto tlačidlom takisto prepínate medzi troma režimami čistenia. Režimy sa po prepnutí zobrazia na podsvietenom displeji. Digitálny displej zobrazuje takisto nastavenú intenzitu čistenia zubov. Kefka nemá tlakový senzor.

Režim Clean je vhodný na každodenné čistenie. V režime White môžete vaše zuby zbaviť odolného zubného povlaku. Tretím režimom Massage môžete pomasírovať vaše ďasná a zároveň ich zbaviť akýchkoľvek nečistôt. Niekoho by mierne mohol vyrušovať akustický prejav kefky v tomto režime, ktorý znie ako melódia. V praxi sme ho však využívali len zriedkavo. Za veľkú výhodu považujeme, že nastavenie intenzity je možné od 1 do 5 pri každom jednom režime. Navyše sonická zubná kefka Truelife SonicBrush K150 UV pri najvyššom výkone produkuje až 80 000 sterov za minútu a konkuruje tým najlepším. Vhodná je aj pre ľudí s citlivými zubami či boľavými ďasnami. Celkovo máte na výber z 15 kombinácií čistenia – tri režimy a pri každom päť úrovní intenzity. Kefka si navyše vždy zapamätá posledný zvolený režim a intenzitu. Samozrejmosťou je funkcia dvojminútového časovača – 4 x 30 sekúnd.

Súčasťou balenia sú tri hlavice na čistenie zubov. Hlavice sa odlišujú sfarbením štetín, vďaka čomu viete, na čo je ktorá určená. Takisto sú označené nápisom Standard (každodenné čistenie), Sensitive (mäkká pre citlivé zuby) a Whiten (na bielenie zubov). Dostupné sú doplnkové hlavice Standard Plus, Sensitive Plus a Whiten Plus. Indikátorom opotrebenia hlavice sú práve modré štetinky. Ich vyblednutie je signálom na výmenu hlavice. Po necelých 2 mesiacoch používania sa odtieň mierne zmenil, no výmena nebola nutná. Výrobca uvádza výdrž približne 3 mesiace. V balení je dodávané takisto praktické cestovne puzdro, do ktorého sa spolu s kefkou zmestia dve čistiace hlavice.

Samotná nabíjacia stanica je spojená s UV sterilizátorom (v balení je taktiež nabíjací adaptér). Po čistení zubov môžete samotnú hlavicu umiestniť do sterilizátora. Po zatvorení sa automaticky spustí režim sterilizácie (modré svetlo). Žiarovka zhasne tiež automaticky po pár minútach. Sanitizér zničí všetky baktérie a zárodky vírusov, ktoré sa inak na hlavici kefky množia. Obdivuhodná je výdrž kefky. Pri pravidelnom používaní dvakrát denne i zmene intenzity čistenia, používaní režimu Massage sme sa dostali na výdrž 39 dní. Deklarovaná 45-dňová výdrž pri štandardnom čistení je viac ako zaručená. Kefku nabíjate vďaka pevnému konektoru – hrotu na nabíjacej stanici vedľa sterilizátora. O nabíjaní vás informuje červená kontrolka v spodnej časti kefky. Po jej zhasnutí je kefka plne nabitá.

Praktická skúsenosť so sonickou kefkou Truelife SonicBrush K150 UV, ktorú sme testovali, je veľmi pozitívna. Kritizovať nemôžeme ani ergonómiu alebo ovládanie, telo kefky je dokonca vodotesné so stupňom krytia IPX7. S kefkou si môžete umývať zuby a zároveň sa sprchovať. Cestovné puzdro a UV sterilizátor sú oproti konkurencii nečakanou výbavou. Navyše nesmieme opomenúť, že drahšej konkurencii sekunduje okrem výbavy aj bezkonkurenčnou cenou. Konkurenčný Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29 disponuje cestovným puzdrom, má tri režimy čistenia, senzor tlaku, nemá displej, má kratšiu výdrž batérie a podstatne vyššiu cenu. Truelife SonicBrush K150 UV má tri režimy čistenia a pre každú až 5 úrovní intenzity. Na svoje si tak prídu aj ľudia s citlivými zubami. Absentuje senzor tlaku. V základe dostanete tri hlavice.

UV sterilizátor s nabíjacou stanicou je za nás praktickým bonusom, ktorý v tejto cenovej kategórii nie je vôbec bežným. Väčšinou ide o drahšie doplnkové príslušenstvo. Výrobcu chválime za celkové prevedenie a dizajn sonickej kefky. Ovládanie je veľmi jednoduché. Časovač sleduje optimálnu dobu čistenia. Čierne prevedenie má nedostatok len vo väčšej miere viditeľného znečistenia, to však na kvalite produktu neuberá. Absolútne fenomenálna je výdrž batérie na úrovni 40 až 45 dní, ktorú si pochvaľujú aj mnohí ďalší spotrebitelia. Na základe nášho testu sonickej kefky produkt Truelife SonicBrush K150 UV určite odporúčame.

Pozitíva

Funkcie a výdrž batérie
Bohaté príslušenstvo (sterilizátor, puzdro, 3 hlavice)
Veľmi dobrá cena

Negatíva

Zvuk kefky pri režime masáž
Bez senzoru tlaku

Frekvencia čistenia: max. 80 000 sterov/min. ● Počet režimov: 3 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 45 dní ● Systém opotrebenia hlavice: áno ● Regulácia intenzity: áno/5 ● Počet hlavíc: 3 ● UV sterilizátor: áno ● Hmotnosť: -

Pre náročných

Philips Sonicare DiamondClean Smart HX9924/17

Nabíjací pohár, 4 hlavice v balení, 62 000 sterov za minútu, 5 režimov čistenia, SMART aplikácia s 3D mapou chrupu.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak si na ústnu hygienu naozaj potrpíte, bude táto elektrická sonická zubná kefka adeptom, ktorý zaručene uspokojí vaše potreby. Hoci si za model inteligentnej sonickej kefky na zuby zaplatíte viac, dostanete skutočného profesionála a cenou bude dokonale čistý a zdravý chrup. Modelový rad Diamond Clean parí medzi absolútnu špičku v rámci segmentu elektrických zubných kefiek. Sonická technológia pracuje s vysokovibračnými frekvenciami a dokáže robiť až 62 000 sterov za minútu. Laboratórne testy ukázali, že odstraňuje až 10x viac zubného povlaku, ako bežná kefka. Philips ponúka výdrž batérie približne 14 dní. Špecifikom je nabíjací pohár.

V balení sú 4 hlavice, pričom, každá má svoj špecifický účel, a to dokáže vďaka mikročipu samotná sonická kefka Philips Sonicare aj rozoznať. Po nasadení konkrétneho nadstavca kefka automaticky zvolí režim a intenzitu. Vyberať môžete aj manuálne, a to z 5 režimovClean pre bežné čistenia, White+ pre bielenie zubov, Gumhealth, ktorý sa postará o masáž ďasien, Deep Clean+ pre hĺbkové čistenie a TongueCare určený na čistenie jazyka, aby boli odstránené všetky baktérie v ústnej dutine. Každý z režimov má automatickú intenzitu, ak by vám nevyhovovala, regulovať môžete samotnú intenzitu v 3 úrovniach. Aby ste na chrup nevyvíjali prílišný tlak, vybavený je Philips Sonicare DiamondClean Smart aj senzorom tlaku. Ten má aj lacnejší model Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29.

Elektrická zubná kefka vás tiež upozorní na potrebu výmenu hlavice v prípade, že je opotrebovaná. Samozrejmosťou je časovač, 2 minúty a tiež čiastkový 30-sekundový signál pre detailné umývanie celého chrupu. A prečo je DiamondClean ešte SMART? Využiť môžete totiž SMART aplikáciu s 3D mapou chrupu, ktorá vám v aktuálnom čase zobrazuje, ktorú časť ústnej dutiny ste umyli. Aplikácia tiež zobrazuje opotrebenie každej hlavice, ktorú na kefku nasadíte. Aplikácia však má svoje muchy a občas reaguje oneskorene. Spárovať treba kefku cez Bluetooth. Súčasťou balenia je aj praktické cestovné puzdro s USB konektorom. Kábel je pomerne krátky. Sonická kefka DiamonClean Smart je naozaj starostlivým patrónom a o zubný chrup sa postará naozaj profesionálne. Daňou je vyššia cena.

Pozitíva

5 režimov
Perfektná starostlivosť o chrup
SMART funkcie

Negatíva

Krátky kábel nabíjacej stanice
Vyššia obstarávacia cena
Drahé náhradné hlavice

Frekvencia čistenia: 62 000 sterov/min. ● Počet režimov: 5 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: áno ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: áno ● Regulácia intenzity: áno ● Počet hlavíc: 4 ● Hmotnosť: 1 000 g

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500

3 režimy čistenia zubov, časovač s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Elektrické zubné kefky Oral B patria medzi najlepšie v danom segmente. Do nášho porovnávacieho testu sonických zubných kefiek sme vybrali model Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500, ktorý disponuje kvalitnou sonickou hlavicou. V balení nájdete hlavice dokonca dve, čo považujeme rozhodne za pozitívum, podobne ako cestovné puzdro. Už na úvod recenzie musíme vyzdvihnúť perfektnýslimdizajn. Sonická kefka Oral-B má veľmi dobrú ergonómiu, dobre sa drží a je veľmi tichá. Technológia produkuje 31 000 sterov za minútu, čo je zárukou precízneho čistenia zubnej skloviny.

Pri čistení možno využiť 3 režimy – štandardný na každodenné umývanie (Daily Clean), režim na bielenie zubov (Polish) a špeciálny šetrný režim pre citlivé zuby (Sensitive). Na správnu dobu čistenia dáva pozor časovač. Kefka sa po 2 minútach nevypne, ale upozorní vás dlhším vibrovaním. Takisto je sonická kefka Oral-B Pulsonic vybavená aj čiastkovým časovačom, ktorý vás každých 30 sekúnd upozorní na to, aby ste sa presunuli z jednej časti chrupu na druhú.

Ovládanie a používanie kefky je veľmi jednoduché. Dostupnosť náhradných hlavíc nie je problematická a oproti niektorým konkurentom sú hlavice aj lacnejšie. Miernou nevýhodou vzhľadom na cenu je absencia tlakového senzora. Výdrž batérie na jedno nabitie je štandardná a vybíjanie sa dostaví zhruba po 14 dňoch. Niektorí používatelia hovoria dokonca o dlhšej výdrži batérie. Súčasťou balenia je aj nabíjacia stanica Pulsonic. Miernou nevýhodou je, že bez nabíjacej stanice je kefka nestabilná. Celkovo je však sonická kefka Oral-B zárukou vysokej kvality, čo potvrdzuje i vodotesnosť tela elektrickej kefky a kvalita materiálov.

Pozitíva

Kvalitné materiály
Skvelá ergonómia a tvar kefky
Dostupnosť a cena náhradných hlavíc

Negatíva

Nemá tlakový senzor
Chýba indikátor opotrebenia hlavice

Frekvencia čistenia: 31 000 sterov/min. ● Počet režimov: 3 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 2 ● Hmotnosť: 300 g

Sencor SOC 3311BK

Praktické nabíjacie puzdro so zabudovaným UV sterilizátorom, 5 režimov, výdrž až 45 dní, inteligentný časovač s funkciou Quadpacer.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Zaujímavým modelom je Sencor SOC 3311BK, ktorý v porovnaní s konkurentmi ponúka solídnu kvalitu. Sonická zubná kefka prekvapí hneď niekoľkými parametrami a napriek tomu, že Sencor nie je v tomto segmente dominantným výrobcom, používatelia hodnotia daný model veľmi kladne. Zaujme hneď dizajnom a kvalitným vyhotovením, telo je vodotesné a v balení nájdete 2 hlavice spolu s praktickým nabíjacím puzdrom aj so zabudovaným UV sterilizátorom, ktorý zbavuje hlavice zostatkových baktérií a tie sú tak sterilizované.

Oproti niektorej konkurencii ponúka aj bohatú programovú ponuku, pretože disponuje až 5 režimami. Indikátor stavu opotrebenia hlavíc v prípade Sencoru chýba, no neabsentuje LED indikátor stavu batérie, ktorý však stav vybitia signalizuje už v momente, keď sa kefka vybíja. Tá má mimochodom výdrž až 45 dní, čo víta aj veľké množstvo používateľov. Nabíjacie puzdro má USB konektor. 5 režimov zahŕňa – Clean, White, Polish, MassageSensitive.

Disponuje inteligentným časovačom s funkciou Quadpacer, kedy používateľa každých 30 sekúnd upozorní na prechod na ďalšiu časť chrupu. Po dvoch minútach sa automaticky vypne. Kefka má skvelú ergonómiu a jednoducho sa ovláda. Je pravdou, že sonická kefka Sencor je trochu hlučnejšia. Dostupnosť hlavíc nie je problematická a cena nie je takisto odstrašujúca.

Pozitíva

Výdrž batérie
5 režimov
Cestovné puzdro s UV sterilizátorom

Negatíva

Hlučnejší chod
Rýchlejšie opotrebenie hlavíc
Nelogický LED indikátor stavu batérie

Frekvencia čistenia: 48 000 sterov/min. ● Počet režimov: 5 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 45 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 2 ● Hmotnosť: 800 g

Ďalšie zaujímavé produkty

Ako spomíname vyššie, sonických kefiek na zuby je na trhu veľké množstvo. Naše recenzie ukázali, že dominantné postavenie zaujal výrobca Philips. Test sonických kefiek však ukázal, že zákazníkov zaujíma široké portfólio výrobcov a modelov. Okrem recenzovaných produktov vám teda prinášame aj ďalšie zaujímavé produkty. Máme pre vás elektrické zubné kefky so sonickou technológiou, ktoré môžu byť vhodnou alternatívou kvôli parametrom, cene či pomeru ceny a kvality. Ktoré sonické zubné kefky to sú?

Elektrická zubná kefka pre deti Philips Sonicare for Kids HX6322/04 je svojím dizajnom určená práve pre tých najmenších. Kefku možno vďaka Bluetooth spárovať s tabletom alebo smartfónom a využiť aplikáciu, ktorá deti motivuje k umývaniu zubov. Kefka má 2 režimy čistenia s rôznou intenzitou. V balení sú 2 hlavice rôznej veľkosti. Zadná časť hlavice je pogumovaná, nechýba ani časovač.

Cenovo dostupným zástupcom, no vysokej kvality je sonická kefka Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000. Výdrž batérie je 14 dní. Sonická kefka Oral B má štandardný režim čistenia plus režim na bielenie zubov. V balení je len jedna čistiaca hlavica. Výsledok čistenia hodnotia majitelia veľmi dobre. Vďaka „slim“ tvaru a dobre tvarovaným štetinám sa dostanete aj na horšie dostupné miesta. Nemá cestovné puzdro.

Hlbšie do vrecka siahnete v prípade Philips Sonicare HX9911/29. Získate však sonickú zubnú kefku so SMART funkciami, dvoma špeciálnymi hlavicami C3 Premium Plaque Defence, nabíjací pohár a nabíjacie puzdro s USB. Sonická kefka má 4 režimy čistenia a reguláciu intenzity. Takisto Philips nezabudol na tlakový senzor a technológiu monitorovania opotrebenia hlavice.

Xiaomi Mi Smart T500 je sonickou zubnou kefkou, ktorá v konkurencii zvládne obstáť. Ponúkne výdrž na jedno nabitie až 18 dní. Má až 3 režimy čistenia – Standard, Soft a vlastný režim. Elektrická kefka ponúka jednoduché prepojenie s mobilnou aplikáciou. Za danú cenu ide o zaujímavý model. Menej kvalitné sú však nadstavce, ktoré sú aj ťažšie dostupné. V danej cenovej triede ide o jeden z mála modelov vybavený aj tlakovým senzorom.

Medzi alternatívne produkty sme tiež zaradili netradičného výrobcu, sonická zubná kefka ETA Sonetic 3707 90010 patrí medzi dobre hodnotené produkty. Disponuje 3 režimami umývania a špeciálnym USB puzdrom s USB nabíjaním a UV sanitizérom pre sterilizáciu nadstavcov. Nechýba však ani nabíjacia stanica a dve hlavice v balení. K tomu všetkému je ETA za veľmi priaznivú cenu.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Niektorým spotrebiteľom môže rozhodovanie výrazne uľahčiť aj predajnosť daných produktov. Mysleli sme aj na to a pripravili sme pre vás zoznam TOP 5 najpredávanejších sonických zubných kefiek na slovenskom trhu podľa najväčšieho cenového porovnávača v strednej Európe Heureka.sk. Sonické zubné kefky však rozhodne napatria do kategórie drobnej elektroniky, kedy by predajnosť mala byť smerodajným údajom. Rozhodujte sa na základe vlastných požiadaviek, pretože voľba zákazníkov je vždy individuálna. Čísla predajnosti sa môžu meniť a aj preto v pravidelných intervaloch produkty aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Philips HX6352/42 5* Zobraziť produkt
Philips HX6803/04 5* Zobraziť produkt
Philips HX6859/29 5* Zobraziť produkt
TrueLife SonicBrush Compact Duo 5* Zobraziť produkt
Philips HX3675/15 5* Zobraziť produkt

Elektrické zubné kefky už na dnešnom trhu nie sú žiadnou "extra" novinkou. Stále však ide o veľmi populárne zariadenia, ktoré môžu výrazne pomôcť v starostlivosti o vašu zubnú sklovinu a zlepšiť úroveň vašej ústnej hygieny. Špeciálne sonické zubné kefky sa stali vďaka svojej technológii veľmi obľúbené a žiadané. Oproti oscilačným zubným kefkám alebo oscilačno-rotačným, majú elektrické sonické zubné kefky viacero výhod. Ak chcete vedieť, ako pri výbere postupovať a ako vybrať najlepšiu sonickú zubnú kefku, prečítajte si náš návod, kde sme určili tie najdôležitejšie parametre a vlastnosti výberu.

Ako vybrať sonickú zubnú kefku?

 • Sonické elektrické zubné kefky vs rotačné zubné kefky
 • Počet sterov – efektivita čistenia
 • Nabíjanie a výdrž batérie
 • Funkcie sonickej zubnej kefky
 • Ergonómia a kvalita materiálov
 • Príslušenstvo a náhradné hlavice
 • Cena sonických zubných kefiek a renomované značky

Sonické zubné kefky vs rotačné zubné kefky

Na trhu s elektrickými zubnými kefkami nie sú tie sonické jediné. Takisto na trhu natrafíte na oscilačné, rotačné zubné kefky alebo ich kombináciu. Faktom však ostáva, že spomedzi vymenovaných technológií sú sonické zubné kefky aktuálne najlepšie. Hovoria to i skúsenosti spotrebiteľov. Prečo to tak je?

Sonická technológia sa stará o efektívne čistenie zubnej skloviny vďaka vysokej frekvencii vibrácií (sterov – sterov za minútu) a vytvára tak akési vlnenie, ktoré pri pohybe odstraňuje zubný povlak a spolu so zubnou pastou a vodou ho odplavuje. Obrovskou výhodu tejto technológie je, že sonické zubné kefky sa ľahko dostanú aj na ťažšie prístupné miesta. Aj vďaka tejto technológii nie je nutné vytvárať žiadny prehnaný tlak a takéto elektrické zubné kefky sú tak veľmi šetrné k citlivým zubom alebo odhaleným krčkom, pretože o čistenie sa nestará primárne pohyb štetín. Pre ľudí s citlivou zubnou sklovinou ide o najlepšie možné riešenie, ktoré odporúčajú aj odborníci. Nevýhody? Vyššia obstarávacia cena a drahšie náhradné hlavice.

Druhou možnosťou sú oscilačné zubné kefky, resp. oscilačno-rotačné zubné kefky. Už len zriedkavo natrafíte na čisto rotačné zubné kefky. Táto technológia bola využívaná pri prvých elektrických zubných kefkách. Dôvodom je, že hoci majú vcelku vysokú účinnosť pri odstraňovaní zubného povlaku, nie sú až také šetrné k zubnej sklovine a ďasnám. Technológia otáčania hlavice nemusí vyhovovať úplne každému. Aj preto sa dnes táto technológia spája s osciláciou. Oscilačné elektrické zubné kefky sú k chrupu citlivejšie a efektivita čistenia je ešte vyššia. Stále je však potrebné vyvíjať o niečo vyšší tlak a aj preto nie sú rotačné, oscilačné alebo oscilačno-rotačné zubné kefky odporúčané pre ľudí s citlivými ďasnami. Výhodou je však nižšia cena a takisto bohatšie zastúpenie modelov na trhu.

Elektrické zubné kefky pre deti

Môžeme ich považovať za špeciálnu kategóriu. Sonická zubná kefka pre deti je zárukou toho, že deti bude umývanie zubov naozaj baviť. Nielen kvôli tomu, že samotná technológia je účinná a šetrná pre citlivý detský chrup, ale tiež kvôli tomu, že elektrické zubné kefky dokážu u detí vytvárať návyky. Viacero odborníkov sa zhoduje, že práve elektrická zubná kefka môže u detí vytvárať pozitívny vzťah k pravidelnej starostlivosti o chrup.

Moderné sonické zubné kefky pre deti navyše využívajú SMART technológie – kefku je možné prostredníctvom Bluetooth rozhrania spárovať so smartfónom a púšťať im videosprievodcu, ktorý ich počas umývania zubov zabaví a naučí o dôležitosti umývania zubov. Medzi takéto modely patrí aj Philips Sonicare for Kids HX6322/04Zaujať môže takáto elektrická kefka deti i dizajnom s rozprávkami.

Sonické zubné kefky – počet sterov za minútu

Vďaka vysokofrekvenčnému pohybu sonickej technológie dokáže sonická zubná kefka vykonávať viac ako 31 000 sterov za minútu. V zásade možno hovoriť o údaji výkonnosti. Zatiaľ čo pri štandardných elektrických oscilačných zubných kefkách sa zvykne využívať pojem kmit, u sonických kefiek sa využíva pre vyjadrenie výkonnosti množstvo sterov za minútu. Už výkon 31 000 sterov za minútu je dostatočný na to, aby elektrická zubná kefka vašu zubnú sklovinu v priebehu štandardného 2-minútového cyklu dostatočne očistila. Výnimkou však nie sú ani sonické kefky s počtom 41 000 až 62 000 sterov za minútu.

Čistenie zubov pomocou sonickej zubnej kefky

Nabíjanie a výdrž sonickej zubnej kefky

Najlacnejšie elektrické zubné kefky využívajú pre svoj chod klasické AAA batérie. Z praktického hľadiska by sme však tieto modely vynechali. Slabší výkon, horšia výdrž a navyše aj konštrukcia, ktorá nie je najodolnejšia voči vlhkosti, s ktorou sa kefka denne stretáva.

Sonické zubné kefky napájané nabíjateľnými akumulátormi sú praktickejšie a na trhu je ich prevaha. Takéto akumulátory sú integrované v tele zubnej kefky a nabíjajú sa prostredníctvom nabíjacej stanice alebo špeciálneho nabíjacieho puzdra. Akumulátor nie je potrebné vyberať. Vďaka tomu je konštrukcia elektrickej kefky odolnejšia a vodoodolná. Aká je výdrž batérie sonickej zubnej kefky? Výdrž sa dnes pohybuje na úrovni 12 až 14 dní. V ponuke nájdete aj modely, ktorých výdrž je 18, 31 alebo až 45 dní. Výdrž akumulátora je tiež ovplyvnená frekvenciou umývania a ďalšími funkciami, ktorými môže elektrická zubná kefka disponovať.

Sonická zubná kefka s časovačom a masážou ďasien

Najlepšie sonické zubné kefky sú vybavené praktickými a niekedy až inteligentnými funkciami. Tie slúžia predovšetkým na to, aby používateľovi samotné používanie uľahčili či dokonca spríjemnili. Zároveň takéto funkcie dokážu zabezpečiť, že sa o svoje zuby staráme najlepšie, ako sa dá. S ktorými funkciami sa pri sonických zubných kefkách môžete stretnúť?

 • Režimy čistenia – niektoré kefky majú okrem štandardného režimu na čistenie zubov aj ďalšie, ktoré si môže používateľ aktivovať, napr. White+ – bielenie zubov, Sensitive – pre citlivé zuby a ďasná, Gum health – masáž ďasien, Deep Clean+ – hĺbkové čistenie s vyššou frekvenciou alebo Tongue Care – určený pre čistenie jazyka. Najlepšie sonické zubné kefky majú 3 až 5 režimov.
 • Regulácia intenzity – nie každému musí vyhovovať vysoká intenzita počtu sterov. Aj preto sú novšie modely vybavené reguláciou intenzity v 2 alebo až 3 úrovniach. Vďaka tomu si v každom režime zvoliť aj individuálne nastavenie intenzity.
 • Časovač – funkcia stráži riadny 2-minútový čas pre poctivé umývanie zubov. Na jeho konci upozorní akusticky alebo vibrovaním, prípadne sa automaticky vypne. Niektoré modely tiež disponujú čiastkovým časovačom (Quadpacer), ktorý po 30 sekundách zavibruje a upozorní vás, aby ste sa z jednej časti chrupu presunuli na ďalšiu.
 • UV sterilizátor – tieto sonické zubné kefy sú vybavené špeciálnym puzdrom alebo stojanom, kde môžete kefku alebo hlavicu umiestniť a po zapojení do siete sa aktivuje UV sterilizátor, ktorý vďaka UV žiareniu zlikviduje všetky baktérie, ktoré sa bežne medzi štetinami zdržiavajú. Ide o veľmi praktické vybavenie, ktoré je možné dodatočne i dokúpiť.
 • Senzor tlaku – používateľa výrazným vibrovaním upozorní v prípade, že na zuby tlačí priliš. Stará sa tak o to, aby bolo čistenie zubov maximálne šetrné.
 • LED indikátor stavu batérie – kontrolka vás upozorní červeným svetlom, že sa baterka vybíja.
 • LED indikátor výmeny hlavice – lepšie modely dokážu sledovať opotrebenie hlavice. A to predovšetkým za pomoci počtu čistiacich cyklov alebo sledovaním aktívneho času používania. Následne vás kontrolka upozorní, že je nutné hlavicu vymeniť.
 • Bluetooth – rozhranie Bluetooth umožňuje spárovať elektrickú zubnú kefku s vaším smartfónom alebo tabletom. Následne môžete využívať rôzne mobilné aplikácie, sledovať opotrebenie hlavice, počas čistenia sledovať 3D mapu chrupu, aby ste vedeli, ktorú časť ste vynechali a tiež môžete sledovať aj stav batérie.

Sonická zubná kefka s funkciou Bluetooth

Čistenie zubov elektrickou kefkou – ergonómia

Najväčšou výhodou pri čistení elektrickou sonickou zubnou kefkou je, že sa v zásade nemusíte o nič starať. Práve kvôli tomu sú komfortnejšie ako klasické zubné kefky. Nie je nutné riešiť tlak na zuby ani pohyby dnu a von. Stačí sa jednoducho pohybovať po povrchu zubov bez prílišného tlaku.

Jediným rozdielom pri používaní môže byť ergonómia tela zubnej kefky. Niektoré modely sú ťažšie, iné ľahšie – niektoré modely majú ergonomickejší tvar, iné zasa menej. Výsledky zahraničných testov však ukázali, že spomedzi testovaných modelov len málo modelov v ergonómii neobstálo. Z nášho pohľadu je výhodou, ak je hlavica menšia, dostanete sa tak aj na horšie dostupné miesta a telo zubnej kefky je chudšie, tzv. slim. Úchop je tak lepší.

V súvislosti s konštrukciou tiež spomenieme materiály. Tie sú podstatné predovšetkým kvôli vodoodolnosti či vodotesnosti. Elektrická zubná kefka by mala zvládnuť aj krátke ponorenie do vody. Väčšina zubných kefiek je vodotesných. To znamená, že zvládnu aj spomenuté ponorenie do vody. Lacnejšie elektrické zubné kefky sú minimálne vodoodolné, aby odolali po nejakú dobu aspoň tečúcej vode.

Náhradné hlavice na zubnú kefku

Ak sa povie príslušenstvo sonickej zubnej kefky, prvou myšlienkou sú práve nadstavce na zubnú kefku. Je pravdou, že nejde práve o najlacnejšie príslušenstvo. Medzi najdrahšie patria náhradné hlavice Philips Sonicare, ktoré sa oplatí kupovať vo väčšom množstve a ideálne v akcii. Ich výhodou je, že často sú kompatibilné aj na modely ďalších výrobcov. Náhradné hlavice na Philips Sonicare však treba rozlišovať aj podľa druhu a vlastností (mäkké, stredné, tvrdé štetiny), pretože majú rôzne označenia a aj tam sa môže cena odlišovať.

Náhradné hlavice na zubnú kefku Oral-B sú cenovo dostupnejšie. Ideálne je, ak vám výrobca pri kúpe pribalí aspoň dve či tri náhradné hlavice, aby ste nemuseli investovať okamžite aj do kúpy náhradných nadstavcov. Niektoré nadstavce - náhradné hlavice sú univerzálne a pasujú aj na kefky iných výrobcov.

Nadstavce k sonickej zubnej kefke

Medzi príslušenstvo však tiež patrí nabíjacia stanica. Tie sú zvyčajne stojanové a môžu slúžiť aj ako stojan v čase, keď sonickú kefku nenabíjate. Sonické kefky Philips Sonicare využívajú aj špeciálny nabíjací pohár, ktorý pôsobí veľmi esteticky. Tento počin už skopírovalo niekoľko iných výrobcov. Praktické je aj nabíjacie alebocestovné puzdro, kde umiestnite telo kefky a zároveň i náhradné hlavice. Vďaka USB vstupu môžete kefku aj rovno nabíjať. Niekedy však postačí klasické cestovné puzdro. Špecifikom je puzdro či nabíjacia stanica s UV sterilizátorom. Zvyčajne má však takéto puzdro väčšie rozmery a na cestovanie nie je príliš ideálne.

Lacné elektrické sonické zubné kefky

Aké sú ceny sonických zubných kefiek? Oproti rotačným či oscilačno-rotačným zubným kefkám je cena vyššia. Na druhej strane si však priplatíte za vyšší komfort. Zároveň v tejto kategórii nájdete tie najnovšie modely.

okolo 30 eur kúpite lacnejšie sonické zubné kefky. Väčšinou je k dispozícii jeden režim čistenia zubov, jedna hlavica a nabíjacia stanica alebo len nabíjací kábel. Okrem časovača sa viacero funkcií nedočkáte. Výnimkou sú sonické zubné kefky Xiaomi, ktoré aj v tejto cene ponúknu viacero režimov či dokonca Bluetooth.

Od 30 do 100 eur sú elektrické sonické zubné kefky, po ktorých siahne väčšina používateľov. Vybavené sú viacerými režimami čistenia, ponúknu dokonca aj ďalšie funkcie ako LED indikátor opotrebenia hlavice či senzor tlaku. Bežne sa v tejteo kategórii objavia aj modely s UV sterilizátormi alebo náhradnými hlavicami.

Od 100 do 300 eur už nájdete modely, ktoré splnia nároky aj náročnejších používateľov. Ponúknu zaujímavé funkcie, ako časovač, senzor tlaku, Bluetooth bohatšie príslušenstvo či náhradné hlavice priamo v balení. Majú aj viac režimov čistenia či reguláciu intenzity. V tejto kategórii sú aj inteligentné elektrické zubné kefky so sonickou technológiou a podporou SMART aplikácií.

Sonické zubné kefky Philips a Oral-B sú najlepšie, Xiaomi a TrueLife zaujmú

A ktorí výrobcovia sonických zubných kefiek sú najlepší? Medzi najlepšie sonické zubné kefky možno radiť užší okruh výrobcov. Zároveň najnovšie testy ukázali, ktorí výrobcovia sa v inováciách posunuli a ktorí naopak zaostali.

Medzi najlepšie patria rozhodne sonické zubné kefky Philips, špeciálne rad Sonicare Diamond Clean, ktorá ponúkne okrem perfektných výsledkov aj množstvo funkcií. Nezaostávajú ani elektrické sonické zubné kefky Oral-B.

Príjemným prekvapením boli sonické kefky Xiaomi, ktoré sú v pomere ceny a kvality naozaj veľmi lákavou voľbou. Kvalitu ponúknu aj sonické kefky Curaprox, ktoré prekvapili pozitívnymi recenziami. Skvelú voľbu predstavujú i veľmi populárne sonické kefky Truelife. Výrobca síce nemá tak širokú ponuku, no disponuje veľmi dobre vybavenými modelmi. Pokrok zaznamenali aj produkty značky SencorETA.

Sonická kefka dm a Lidl

Priamo v sieťach supermarketov Lidl alebo na eshope môžete natrafiť na elektrické zubné kefky. Zastúpenie majú hlavne Nevadent sonické zubné kefky. Potrebné je všímať si podstatné parametre. Väčšinou priláka nízka cena, no tá o kvalite nerozhoduje a treba teda vedieť, čo presne hľadáte. Odporúčame vám skôr siahnuť po renomovaných značkách alebo si dobre prečítať recenzie k vybranému modelu. Ideálne aj zahraničné. Sonická kefka z Lidlu, predovšetkým značky Nevadent, nemusí byť zlou voľbou, no otázna je predovšetkým kvalita náhradných hlavíc so štetinami.

Elektrické zubné kefky v pobočkách dm nie sú žiadnou raritou – drogéria má ponuku podstatne bohatšiu a nájdete v jej portfóliu aj renomované značky, ako Philips, Oral-B či sonické kefky Curaprox. V prípade overených produktov sa kvality netreba obávať a nakupovať ich môžete priamo v sieti predajní dm drogéria. Ľudia si často zamieňajú značky, že kupujú dm sonickú kefku, no samotná drogéria ponúka len vlastnú privátnu značku elektrických kefiek Dontodent.

Otázky a odpovede – FAQ

Nepomohli sme vám s výberom dostatočne? Ostali vám nezodpovedané otázky? Nech sa páči, nechajte nám pod článkom komentár a radi vám poradíme. Sekciu otázok a odpovedí aktualizujeme v pravidelných intervaloch, aby sme vám odpovedali na všetko podstatné.

Viac otázok a odpovedí nájdete v samostatnom článku.

Mnohokrát sú drahšie oproti náhradným hlaviciam ostatných výrobcov. Kvalitatívne sú však náhradné hlavice Philips Sonicare na veľmi vysokej úrovni a ich trvácnosť je tiež veľmi dobrá. Odporúčame vám kupovať vždy väčšie sady náhradných hlavíc, cenovo je táto možnosť výhodnejšia.

Áno, sú a potvrdzuje to i prax. Sonická technológia nevyužíva na čistenie len štetiny, ale práve špecifické vysokofrekvenčné vibrácie, ktoré vykonajú za minútu desaťtisíce sterov. Oproti klasickým vibráciám či kmitom je táto technológia účinnejšia a hlavne šetrnejšia aj pre ľudí, ktorí majú citlivé zuby.

Áno, majú. Aj náhradné hlavice majú svoje označenia a preto si treba všímať, ktoré sú s danou kefkou kompatibilné. Niektorí výrobcovia využívajú mäkké, iní tvrdé a ďalší stredne tvrdé štetiny. Pre každý režim pritom môžete využiť samostatnú hlavicu.

Stomatológovia odporúčajú umývať zuby po každom jedle, alebo aspoň každom sladkom jedle. Množstvo ľudí má zaužívané kvôli dennému režimu umývanie zubov ráno a večer. Zuby by ste si mali vždy umývať aj po požití nápojov, akými sú káva, džús, kolové nápoje a iné.

Ideálny čas je, ak vidíte, že štetiny strácajú svoj tvar alebo sa začínajú strapatiť. V takom prípade je nutná výmena za novú. Spravidla dochádza k výmene každé 2 až 3 mesiace. Pri čistení zubov by ste mali zistiť, aký typ hlavice vyhovuje vašim zubom a ďasnám. Niekomu vyhovujú štetiny tvrdšie, niekto požaduje mäkké. Preto aj pri kúpe náhradných hlavíc na kefku kupujte také, ktoré vám vyhovujú najviac.

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Cenovo dostupný vodotesný model s ergonomickým tvarom a praktickým časovačom s funkciou Quadpacer.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak hľadáte elektrickú zubnú kefku so sonickou technológiou, Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 určite nesklame. Elektrické zubné kefky Philips Sonicare patria odborníkmi medzi najviac odporúčané a model EasyClean ponúkne základ, ktorý v mnohom splní požiadavky bežného používateľa. Základom je unikátna technológia Sonicare, ktorá sa stará o vysokú frekvenciu zubnej kefky, ktorá dosahuje hodnotu až 62 000 sterov za minútu a odstraňuje 2x viac zubného povlaku, ako klasická kefka. Umývanie je pritom maximálne šetrné a bezpečné, čo opäť potvrdzujú skúsenosti zákazníkov. Výhodou je aj to, že sa štetiny nezasekávajú ani v prípade, že nosíte zubný strojček.

Oproti drahšiemu modelu Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29, ktorý má režimy umývania 3, má lacnejší model len základný režim Clean. Kefka má šikmý sklon, aby sa dostala aj do ťažšie prístupných miest. Ako to už u modelov Sonicare býva, náhradné hlavice sú síce dostupné, no drahšie. Subjektívne sa niektorým používateľom zdá sonická zubná kefka Philips o niečo hlučnejšia ako niektoré drahšie modely. Má však veľmi praktické rozmery, dobrú ergonómiu a nízku hmotnosť. Telo je vodotesné

Lacnejší model nedisponuje tlakovým senzorom a ani indikátorom na výmenu hlavice. Regulovať nemožno ani intenzitu frekvencie čistenia – vibrácií. Na časovač sa však nezabudlo. Okrem Smartimeru, ktorý po 2 minútach cyklus čistenia vypne, je k dispozícii aj Quadpacer, ktorý vám dá každých 30 sekúnd vibračný signál, aby ste sa z danej časti chrupu presunuli na ďalšiu, ak tak nerobíte automaticky. Používatelia, ktorí prechádzajú z klasickej kefky na elektrickú oceňujú aj program Easy-start, ktorý v priebehu 14 dní zvyšuje frekvenciu vibrácií, aby ste si na samotný pocit zvykli. Na jedno nabitie akumulátor vydrží približne 14 dní. V balení je aj nabíjačka, ktorej prívodný kábel by mohol byť dlhší. Puzdro na cesty chýba.

Pozitíva

Obstarávacia cena
Jednoduché používanie
Program Easy-Start

Negatíva

Nemá cestovné puzdro
Len jedna hlavica v balení
Krátky kábel nabíjacej stanice

Frekvencia čistenia: 62 000 sterov/min. ● Počet režimov: 1 ● Časovač: áno ● Tlakový senzor: nie ● Prevádzková doba na jedno nabitie: 14 dní ● Indikátor opotrebenia hlavice: nie ● Regulácia intenzity: nie ● Počet hlavíc: 1 ● Hmotnosť: 300 g

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Oclean X Pro Navy Blue

od 49,99 €
Sonická zubná kefka disponuje dotykovým displejom, na ktorom si skontrolujete, ako dlho ste si čistili zuby. Dozviete sa detaily o kondícii kefky...

Philips Sonicare For Kids HX6352/42

od 40,77 €
elektrická zubná kefka • pre deti od 3 a od 7 rokov • 62 000 pohybov za minútu • 2 režimy čistenia • Bluetooth • mobilná aplikácia • Li-Ion...

TrueLife SonicBrush UV

od 49,89 €
SonicBrush UV – Nedajte kazu šancu! Sonická zubná kefka SonicBrush UV sa dokonalo postará o vaše zuby. S pomocou vysokofrekvenčnej sonickej...

Philips Sonicare EasyClean HX6511/35, Pack 1+1

od 56,20 €
Ergonomická zubná kefka Sonicare EasyClean ponúka unikátne riešenie, s ktorým sa starostlivosť o vaše zuby stane ešte efektívnejšou a...

Bob a Bobek Baby

od 18,95 €
Sonická batériová zubná kefka Bob a Bobek Baby má zaoblenú hlavicu vhodnú do malých detských úst s mäkkými vláknami, ktorá jemne, ale účinne...

Xiaomi Oclean X Pro Smart Elite

od 68,90 €
Doprajte si komfortnú a dôkladnú každodennú zubnú hygienu. Sonická zubná kefka Xiaomi Oclean X Pro Elite disponuje maximálne intuitívnym a...

Philips Sonicare ProtectiveClean White, HX6836/24

od 85,35 €
Inovatívna sonická technológia kefiek Philips Sonicare vháňa vodu medzi zubami, stery kefky odstraňujú zubný plak a zaisťujú výnimočné každodenné...

Philips Sonicare for Kids HX6322/04

od 42,10 €
Sonická detská kefka s interaktívnou aplikáciou učí deti čistiť zuby lepšie, dlhšie a častejšie. Kefka má zabudovanú technológiu Bluetooth, vďaka...

Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29

od 107,00 €
zubná kefka • sonická technológia • 62 000 pohybov za minútu • nabíjacia lítium-iónová batéria • 3 režimy čistenia • funkcia BrushSync •...

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

od 34,43 €
Ergonomická zubná kefka Sonicare EasyClean ponúka unikátne riešenie, s ktorým sa starostlivosť o vaše zuby stane ešte efektívnejšou a...

TrueLife SonicBrush Compact

od 32,99 €
Sonická zubná kefka TrueLife SonicBrush Compact ponúka štyri režimy čistenia - Clean, Sensitive, White a Massage, vďaka ktorým získate žiarivé a...

TrueLife SonicBrush Compact Duo

od 74,90 €
Chcete mať zdravé zuby a ďasná? Nestresovať sa z každej návštevy zubára? Na kefku TrueLife SonicBrush Compact s modernou sonickou technológiou sa...

Ďalšie články z kategórie Elektrické zubné kefky

Vaše hodnotenie:
(91.6%)

Komentáre
Milka 15.Mar.2021

Kúpila som si Philips Easyclean, ide o moju prvú sonickú kefku, preto som vyberala podľa ceny. Mám pocit, že zuby sú čistejšie, obsluha je jednoduchá, výdrž obstojná, za danú cenu sa nesťažujem.

Odpovedať

Lukáš 22.Mar.2021

Odkedy mám elektrickú zubnú kefku, neviem, ako som mohol predtým žiť bez nej. Mám Xiaomi, túto značku považujem za kvalitnú a lacnú, čo sa potvrdilo aj pri kefke. Vždy po čistení mám pocit dobre umytých zubov, kefka má senzor prítlaku, takže ma upozorní, ak príliš tlačím. Spojenie s aplikáciou zlyhalo, čo je škoda, ale používam ju aj bez toho.

Odpovedať

Aďka B. 25.Mar.2021

Odporúčam Philips HX6859/29. Za mňa najlepší pomer cena-výkon. Dlhá výdrž batérie, čistenie je efektívne, zuby vyzerajú belšie už po niekoľkých čisteniach a cena je veľmi prijateľná.

Odpovedať

Sofia 30.Mar.2021

Na Nový rok som vymenila klasickú kefku za sonickú a som spokojná. ide o mojú prvú elektrickú kefku, tak som zvolila zlatú strednú cestu - kefku Truelife. Má 3 nadstavce, UV skrinku na sterilizáciu kefky, niekoľko režimov čistenia. Mám pocit čistých zubov ešte dlho po umytí, takže odporúčam.

Odpovedať

Peťo 22.Apr.2021

Odkedy používam Philips Sonicare, mám na pocit čistejšie zuby, dokonca vyzerajú belšie. Fakt je to úplné iné ako čistenie klasickou zubnou kefkou.

Odpovedať

Erika 19.May.2021

Pomer cena - výkon má super kefka TrueLife. Nechýba náhradná hlavica, k dispozícii je sterilizátor, umývanie je rýchle a navyše sú zuby fakt čisté :)

Odpovedať

Šimon 14.Jun.2021

Mám dobrú skúsenosť s kefkou ETA Sonetic. Pri pravidelnom používaní viditeľne pozorujem belšie zuby. Plusom je ÚV sanitizér aj dlhá výdrž batérie. Uvažujem, že kúpim ešte jednu.

Odpovedať

Broňa 14.Jun.2021

Rovnako odporúčam kefku ETA Sonetic. Má krásny dizajn a čo je podstatné, zuby sú po vyčistení úplne bez povlaku. Páči sa mi, že pri umývaní ďasná nekrvácajú, pretože s bežnou zubnou kefkou sa mi toto stávalo často. V balení je dostatočná výbava a cena je podľa mňa primeraná.

Odpovedať

Karolínka 03.Jul.2021

Vďaka sonickej kefke Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 si viem precíznejšie vyčistiť zuby. Kefka má pozitívny vplyv aj na ďasná a dostanem sa s ňou tiež na menej dostupné miesta. Výrobok je kvalitne spracovaný a myslím si, že je to len o sile zvyku. Spočiatku sa mi zdalo takéto čistenie „divné“, no teraz je to už super. Mám bielu variantu kefky a keďže som s ňou maximálne spokojná, kúpila som ju aj partnerovi - tomu som zaobstarala čierny variant. Tiež je s ňou spokojný a denne ju používa. Cena je primeraná ku kvalite výrobku.

Odpovedať

Vica 08.Aug.2021

Synovi sme kúpili detskú kefku Philips Sonicare for Kids a je s ňou spokojný. Odkedy ju má, zuby si umýva s radosťou a netrucuje, ako to bývavalo predtým. Kefka má kvalitné prevedenie a pekný detský dizajn. K dispozícii sú dve rýchlosti a vyzdvihujem upozornenie na prechod do iného kvadrantu úst. Nechýba ani mobilná aplikácia, ktorá je veľmi dobre spracovaná. Syn sa vždy teší, ako nakŕmi Sparkleyho a tiež na to, aký dostane v aplikácii darček po umytí zúbkov. Vďaka tejto kefke si syn umýva zuby dôkladnejšie a dlhšie, pretože aplikácia ho naviguje, ako sa má pohybovať s kefkou. Zuby sú vďaka tomu viditeľne čistejšie. Pri obyčajnej kefke sme mali problém, pretože syn zrejme príliš tlačil, a tak si zničil ďasná. Oceňujem tiež výdrž batérie, zatiaľ vydrží cca. týždeň, no keďže je nová, uvidíme, ako si bude počínať časom. Ku kefke boli dva nadstavce a kefka dokáže upozorniť na ich výmenu. Jej chod je pomerne tichý. Nakoľko má syn z umývania zubov radosť, som maximálne spokojná a kúpu neľutujem.

Odpovedať

Gitka J. 28.Sep.2021

Po dlhšom rozhodovaní som si kúpila kefku Philips Sonicare ProtectiveClean a je to moja prvá kefka takéhoto druhu, no zatiaľ som veľmi spokojná a nenašla som na nej žiadnu chybu. Oceňujem dlhú výdrž batérie a dôkladné vyčistenie zubov.

Odpovedať

Zuzana M. 03.Oct.2021

Som nadšená z kefky CURAPROX Hydrosonic PRO, predtým som od tejto značky používala klasické kefky, no chcela som vyskúšať aj sonickú. Malá hlavička s mäkkými štetinkami sa dostane všade a v balení nechýba ani single kefka. Po umytí zubov mám zakaždým v ústach skvelý pocit.

Odpovedať

Magda L. 20.Nov.2021

Dcérke sme kúpili kefku Bob a Bobek Baby a je lepšia než som pôvodne očakávala. Dcérke sa páči a rada si s ňou umýva zúbky. Za veľkú výhodu považujem svetielko, vďaka ktorému je lepšie vidieť nečistoty. Dizajn aj funkčnosť kefky je za tú cenu na jednotku. K dispozícii sú dva stupne a samozrejmosťou sú vymeniteľné hlavice. Nevýhodou je, že kefka je na batériu, čiže sa nedá nabíjať.

Odpovedať

Petra 16.Dec.2021

Kefka TrueLife SonicBrush UV zodpovedá tomu, čo som očakávala. Čistenie zubov je rýchle, príjemné a kvalitné. Plusom je UV sterilizátor a tiež dobrý pomer ceny a výkonu. Výdrž batérie je super, čiže nemusím so sebou ťahať nabíjačku na pracovné cesty alebo výlety. Vďaka kompaktnej veľkosti sa pohodlne vojde do cestovnej tašky. V balení som dostala aj náhradnú hlavicu.

Odpovedať

Henrich 26.Feb.2022

Mám TrueLife SonicBrush Compact Duo a výborne čistí zuby. Nevýhodou je, že pri čistení zubov ma šteklí, ale už som si na to zvykla. Zvuk kefky je podobný ako pri zubárskej vŕtačke, takže pre niekoho to môže byť dosť nepríjemné.

Odpovedať

Kika 07.Jun.2022

ETA 170790000 je za tie peniaze fajn. Oceňujem jemný chod, jednoduché ovládanie aj dokonalé vyčistenie zubov. Uvažujeme, že kúpime do rodiny ešte jeden. Plusom sú tri hlavice v balení, dlhá výdrž batérie, pekný dizajn aj stojan na kefku s čistiacim boxom na hlavice.

Odpovedať

Mišo 05.Dec.2022

Za mňa je používanie sonickej kefky alebo akejkoľvek inej elektronickej kefky blbosť. Najlepšie si zuby vyčistím klasickou kefkou. Používam kefky s extra jemnými štetinami a som spokojný. Načo si zbytočne platiť za náhradné hlavice, ktoré sú aj tak dosť drahé. A ešte to žerie aj elektrinu, síce nie veľa, no predsa… Kedysi som mal sonickú kefku Philips, ale potom som sa vrátil opäť ku klasike.

Odpovedať