Liatinové hrnce Klarstein

Liatinové hrnce Klarstein – recenzie, skúsenosti, cena

Liatina patrí odjakživa k najobľúbenejším materiálom na panvice a hrnce. Liatinové hrnce sú masívne, odolné, dobre vedú teplo a majú dlhú životnosť. Sú schopné odolávať vysokým teplotám a je možné ich používať na všetkých typoch ohrevu. Ak zvažujete kúpu liatinového hrnca, nemusíte dlho hľadať. Pripravili sme pre vás porovnanie liatinových hrncov od kvalitnej nemeckej značky Klarstein. Medzi obľúbenými modelmi nájdete napr. Klarstein Hotrod. Liatinové hrnce sú vhodné na prípravu pokrmov v prírode na ohni alebo pri táboráku. Kompletný zoznam výrobkov spolu s recenziami môžete nájsť nižšie v článku. 

Publikované: 08.08.2022
Aktualizované: 19.04.2024

Aký liatinový hrniec Klarstein kúpiť?

Ak radi varíte v prírode, liatinový hrniec na varenie na ohni by vám vo vašej domácej výbave nemal chýbať. Liatinový kotlík môžete zavesiť na trojnožku nad oheň alebo si rovno zaobstarať model aj s nožičkami. Po týchto odolných riadoch siahali aj naši prarodičia. Uvaríte si v nich tradičné jedlá, ktoré vám navyše vydržia dlho teplé. Liatina má dobrú vodivosť tepla, dlho hreje a výhodou je, že sa ľahko umýva. V ponuke značky Klarstein nájdete mnoho modelov s dobrými spotrebiteľskými recenziami. Na začiatok sme pre vás pripravili rýchly prehľad vybraných produktov. Vďaka tomuto výberu si môžete ušetriť čas čítaním dlhších recenzií. Ak vás však zaujíma viac informácií o jednotlivých modeloch, tak všetko dôležité sa dozviete pod hodnotenými parametrami v našich recenziách.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Hotrod 5* Zobraziť produkt
Klarstein Guernsey 5* Zobraziť produkt
Klarstein Hotrod Masterplan 5* Zobraziť produkt

Náš TIP
Klarstein Hotrod Masterplan

Klarstein Hotrod Masterplan

7-dielna sada liatinových hrncov na pečenie, vyprážanie alebo dusenie na otvorenom ohni, liatinový hrniec, kastról, panvica, platňa na pečenie, stojan na hrniec, zdvihák veka, prenosná debna

Zobraziť viac info

V balení nájdete liatinový hrniec Hotrod 45 s objemom 4 litre, menší hrniec s rúčkou, panvicu, platňu na pečenie, stojan na hrniec, zdvihák veka a debnu na uskladnenie. Sadu riadov považujeme za výhodnú kúpu, navyše za prijateľnú cenu. Robustný, takmer nezničiteľný kuchynský riad je celý vyrobený z liatiny.

Dobré recenzie
Klarstein Hotrod

Klarstein Hotrod

Hrniec na pečenie, vyprážanie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 8,5 l, hmotnosť 8,8 kg

Zobraziť viac info

Na výber máte štyri rôzne objemy hrnca. Stredne veľký model Hotrod 85 ponúka kapacitu 8,5 litra. Od neho menší je Hotrod 60 s kapacitou 5,7 litra a Hotrod 45 s objemom 4 litre. Najväčší model je Hotrod 145, ktorý ponúka až 11,4 litrov. Všetky modely disponujú rúčkou na zavesenie na trojnožku. Umiestniť ich môžete priamo do ohňa a pripraviť v nich akékoľvek jedlá. Na tesne priliehajúce veko s vysokým okrajom môžete umiestniť horúce uhlie, ktoré zabezpečí ohrev aj zhora.

Lacná kvalita
Klarstein Guernsey

Klarstein Guernsey

Prémiový hrniec na varenie, dusenie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 5,7 l, hmotnosť 4,6 kg

Zobraziť viac info

Robustný hrniec z liatiny Klarstein Guernsey vám umožní varenie, dusenie alebo pečenie priamo na ohni. Model zoženiete vo verzii s nožičkami alebo bez. Kapacitovo ponúka hrniec Guernsey na výber objemy 5 litra, 7 litra, 10 litrov a najväčší 13,5 litra. Praktická pokrievka s vysokým okrajom je vhodná na pečenie alebo servírovanie a dá sa jednoducho odložiť na dodávaný stojan.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Hrniec je základným kusom riadu v každej domácnosti. Ale čo taký hrniec na varenie v prírode? Ak ste sa rozhodli pre jeho kúpu, nechajte sa previesť našimi radami. Výber hrnca závisí od vašich aktuálnych osobných potrieb a preferencií. Samozrejme, pri každom produkte by ste mali pri výbere dať pozor na dôležité parametre. Pri výbere hrnca je prvý dôležitý parameter materiál. Ten sme už vyriešili a zamerali sme sa na kvalitnú liatinu, z ktorej sú všetky testované hrnce značky Klarstein. Pri výbere bude dôležitá veľkosť hrnca. Aby sme boli konkrétnejší, jeho objem. Ten závisí od toho, pre koľko ľudí chcete pokrm pripravovať. Stretnete sa s menšími hrncami s objemom okolo 3 litrov, no naopak aj s veľkými s objemom 12 litrov. Zaváži i výška a váha. Hrniec musí mať rúčku, aby sa dal zavesiť na trojnožku. Niektoré modely disponujú tiež nožičkami. Takýto hrniec potom jednoducho umiestnite do ohniska. Pri hrncoch, ktoré sú určené na varenie v exteriéri si dajte pozor aj na veká (pokrievky). Tie môžu slúžiť na pečenie alebo servírovanie. Často sú použité na pokladanie horúcich uhlíkov, aby sa zachovala v hrnci teplota. Pri kúpe si tiež pozrite pribalené príslušenstvo. Ponuka modelov Klarstein je rôznorodá. Stretnete sa s rôznymi tvarmi hrncov, odlišnými objemami či cenami.

Objem
Tvar hrnca
Veľkosť
Hmotnosť
Pokrievka
Príslušenstvo

Okrem vyššie spomenutých parametrov zohrávajú veľkú rolu pri výbere aj spotrebiteľské recenzie. Pri každom produkte sme hľadali aj názory zákazníkov, ktoré sme zapracovali do našich recenzií, aby sme vám mohli predstaviť výhody, ale aj nevýhody jednotlivých výrobkov. S recenziami nám pomohol nákupný radca Heureka.sk a tiež rôzne zahraničné portály. Liatinových hrncov Klarstein nájdete na trhu viac druhov a každý ponúka na výber z niekoľkých veľkostí. Ak vás nejaký z produktov zaujme, odporúčame ho kúpiť na stránke Electronic-star.sk, kde nájdete všetky dostupné modely v rôznych veľkostiach.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie liatinových hrncov Klarstein

Pri každom recenzovanom modeli sme sa snažili podať vám objektívne hodnotenie spolu s výhodami aj nevýhodami produktu. Jednotlivé hrnce sme medzi sebou porovnávali. Veríme, že vám naše recenzie budú pri výbere nápomocné a že si nájdete pre vás najlepší liatinový hrniec. Tento test je nezávislý a žiaden z produktov nie je propagovaný.

Dobré recenzie

Klarstein Hotrod

Hrniec na pečenie, vyprážanie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 8,5 l, hmotnosť 8,8 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klasický liatinový hrniec Klarstein Hotrod máte na výber v 4 veľkostiach. Najmenší je model Hotrod 45 s objemom 4 litre. Od neho väčší je Hotrod 60 s kapacitou 5,7 litra. Najväčší model Hotrod 145 ponúka až 11,4 litrov. My sme si do nášho testu vybrali stredne veľký model Hotrod 85, ktorý ponúka kapacitu 8,5 litra. Modely sa od seba odlišujú len veľkosťou, hmotnosťou a objemom.

Tieto hrnce využijete v domácej záhrade, pri kempovaní, táboráku alebo grilovaní. Hrniec sa umiestňuje priamo do otvoreného ohňa, či už na gril alebo do nádoby na oheň. Liatina zaisťuje optimálne rozloženie tepla aj v nepravidelne horiacom ohni. Hrniec je vhodný na praženie, pečenie alebo varenie. Tesne priliehajúce veko s vysokým okrajom môžete využiť na naukladanie horúceho uhlia, ktoré vám zabezpečí vyhrievanie aj zhora. Hmotnosť stredného modelu Hotrod 85 dosahuje cca 9 kg. Na hrnci je aj úchytka, ktorú zavesíte na trojnožku nad oheň. Tento model nedisponuje nôžkami. Ľahko sa čistí a udržiava. Po prvotnom vypálení sa všetky riady z liatiny udržiavajú jednoducho.

Prvý spomenutý liatinový hrniec Klarstein je spotrebiteľmi veľmi obľúbený. Napriek svojej vyššej hmotnosti si zákazníci chvália robustnosť a spracovanie hrnca. Výhodou je, že ho môžete tiež využívať na otvorenom ohni, ale aj na keramickom či plynovom grile. Podľa vašej potreby si môžete vybrať, ktorá veľkosť vám bude v domácnosti najviac vyhovovať. Ťažšie čistenie je len prvotný problém. Pri dobrej údržbe vám tieto kvalitné hrnce vydržia niekoľko rokov. Mínusom je, že v balení sa nenachádza príslušenstvo, ako napríklad zdvihák a stojan na pokrievku. V pomere cena/kvalita si však vedie veľmi dobre.

Pozitíva

Rôzne veľkosti na výber
Kvalitný materiál
Ľahké čistenie

Negatíva

Chýba príslušenstvo
Vyššia hmotnosť

Kapacita: 8,5 l ● Hmotnosť: 8,8 kg ● Rozmery (Š x V x H): 36 x 31 x 34 ● Vnútorné rozmery (ØxV): 29 x 12,5 cm

Lacná kvalita

Klarstein Guernsey

Prémiový hrniec na varenie, dusenie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 5,7 l, hmotnosť 4,6 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Klarstein Guernsey je v ponuke s kapacitou 5 litra, 7 litra, ale aj s objemom 10 l a 13,5 l. Modely sa od seba inak neodlišujú.

Prémiový liatinový hrniec Guernsey od nemeckého výrobcu Klarsteinu sa dá použiť univerzálne na varenie, dusenie, opekanie, pečenie a vyprážanie. Vyhotovenie z liatiny sa postará o optimálne rozloženie tepla. Môže byť rozpálený briketami, žiarou táboráka alebo ho môžete umiestniť na gril. Disponuje dlhou rúčkou na zavesenie. Tento univerzálny hrniec je vopred žíhaný a okamžite pripravený na varenie. Praktická pokrievka má vysoký okraj a je vhodná na pečenie alebo servírovanie. Výhodou tohoto modelu je pridané príslušenstvo. Pokrievku môžete dvíhať s praktickým zdvihákom a jednoducho ju odložiť na dodávaný stojan.

Podobnosť s predošlým modelom Klarstein Beefalo má v tom, že aj Guernsey má na výber hrniec s nožičkami. Ak si prajete hrniec umiestňovať priamo do pahreby, umožní vám to práve tento liatinový kotlík. Ponúkajú ho v rovnakom prevedení ako klasický model bez nožičiek. Na výber máte kapacitu od 3,7 l do 11, 5 litrov. Aj k tomuto prevedeniu dostanete praktické príslušenstvo.

Zákazníkov najviac teší fakt, že hrniec je z kvalitnej a odolnej liatiny. Nám sa páči, že výrobca ponúka na výber zo 4 rôznych objemov a dokonca aj prevedenie s nožičkami. Za zmienku stojí praktická pokrievka, ktorú navyše môžete využiť na uhlíky, servírovanie či pečenie. Plusom oproti predošlým modelom je dodané príslušenstvo. Za nás má tento produkt výborný pomer ceny a kvality. Jedinú nevýhodu sme našli v hmotnosti, ktorá je vyššia aj pri pokrievke, aj pri hrnci.

Pozitíva

4 rôzne kapacity
Kvalitné spracovanie
Dodané príslušenstvo

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Kapacita: 5,7 l ● Hmotnosť: 8,6 kg ● Rozmery (ØxV): 36 x 16 ● Vnútorné rozmery (ØxV): 29,5 x 10 cm

Klarstein Galloway

Hrniec na varenie, dusenie alebo pečenie na otvorenom ohni alebo grile, objem 9,2 l, hmotnosť 5,2 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Model Klarstein Galloway je podobný s hrncom Klarstein Guernsey. Dizajnovo sú dokonca veľmi podobné. Zmenu nenájdete v kapacite. Klarstein Galloway ponúka kapacity 57, 10 a 13,5 litra. V našom teste sme si vybrali najväčší ponúkaný model a pozreli sa bližšie na jeho parametre.

Rustikálny univerzálny hrniec je vopred žíhaný a pripravený na varenie. Pri najväčšom modeli s kapacitou 8,5 litra počítajte s vysokou hmotnosťou. Celková váha 9,2 kg je rozdelená na hmotnosť hrnca 5,2 kg a hmotnosť pokrievky 4 kg. Robustné vyhotovenie hrnca z liatiny sa postará o optimálne rozloženie tepla. Na zachovanie tepla môžete použiť aj pokrievku, na ktorú naukladáte horúce uhlíky. Praktická pokrievka s vysokým okrajom je okrem toho vhodná aj na pečenie alebo servírovanie. K hrncu dostanete zdvihák na horúcu pokrievku a tiež stojan. Poteší vás aj jednoduché čistenie hrnca.

Ak si prajete pokladať hrniec priamo do ohňa, máme pre vás riešenie v podobe modelu Galloway s nožičkami. Disponuje všetkými parametrami ako klasický hrniec. Dá sa použiť na varenie, dusenie, opekanie, pečenie alebo vyprážanie. Vybrať si ho môžete v tých istých objemoch ako pri klasickom modeli bez nožičiek. Má pokrievku i ďalšie príslušenstvo.

Tento model patrí u spotrebiteľov k obľúbeným. Materiál je rovnaký, jednoducho sa používa aj čistí. Na výber máte mnoho verzií tohto kotlíka aj s príslušenstvom. Pri správnej údržbe vám poslúži mnoho rokov. Väčšou nevýhodou je vyššia hmotnosť.

Pozitíva

Jednoduchá údržba
Mnoho verzií hrnca
Príslušenstvo

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Kapacita: 8,5 l ● Hmotnosť: 9,2 kg ● Rozmery (ØxV): 36 x 22 ● Vnútorné rozmery (ØxV): 29,5 x 13 cm

Náš TIP

Klarstein Hotrod Masterplan

7-dielna sada liatinových hrncov na pečenie, vyprážanie alebo dusenie na otvorenom ohni, liatinový hrniec, kastról, panvica, platňa na pečenie, stojan na hrniec, zdvihák veka, prenosná debna

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V balení nájdete liatinový hrniec Hotrod 45 s objemom 4 litre, menší hrniec s rúčkou, panvicu, platňu na pečenie, stojan na hrniec, zdvihák veka a debnu na uskladnenie. Táto štýlová 7 – dielna sada ponúka všetko, čo je potrebné pre špeciálne varenie nad otvoreným ohňom. Sadu riadov považujeme za výhodnú kúpu, navyše za prijateľnú cenu. Robustný, takmer nezničiteľný kuchynský riad je celý vyrobený z liatiny. Odolný materiál sa postará o rozloženie tepla aj na nepravidelnom ohni.

Kastról s vekompanvicaliatinový hrniec s rúčkouveko a platňa na pečenie umožňujú pripraviť celé menu priamo na grile, v nádobe na oheň alebo pri táboráku. O bezpečné postavenie na žeravých uhlíkoch sa stará stojan na hrniec, zatiaľ čo manipulácia s horúcimi časťami je umožnená pomocou zdviháku veka. Jednoduchý transport a usporiadané uskladnenie garantuje stabilná debna z masívu. Tento set 7 riadov využijete či už na praženie, pečenie alebo varenie.

Spotrebitelia si túto sadu pochvaľujú. Hodnotia veľmi kvalitný materiál jednotlivých produktov a ich dobré využitie. Cena za všetky produkty je tiež prijateľná. Nevýhodou je, že si veľkosť liatinového hrnca nemôžete vybrať sami a k dispozícií je len 4-litrový. Pri riadoch myslite na ich vyššiu hmotnosť.

Pozitíva

Výhodná sada
Prijateľná cena
Kvalitný materiál

Negatíva

Nemôžete si vybrať veľkosť hrnca
Vyššia hmotnosť

Obsah balenia: liatinový hrniec, kastról, panvica, platňa na pečenie, stojan na hrniec, zdvihák veka, prenosná debna ● Kapacita liatinového hrnca: 4 l ● Hmotnosť liatinového hrnca: 5,4 kg ● Rozmery (ŠxVxH): 29,5 x 27 x 27 cm ● Vnútorné rozmery (ØxV): 23,5 x 9,5 cm ● Rozmery kastróla (ŠxVxH): 19 x 14 x 30,5 cm ● Vnútorné rozmery kastróla (ØxV): 16,5 x 9 cm ● Hmotnosť kastróla: 2,5 kg ● Rozmery panvice (ŠxVxH): 31 x 5 x 43,5 cm ● Vnútorné rozmery panvice (ØxV): 28 x 5 cm ● Hmotnosť panvice: 2,8 kg ● Rozmery platne na pečenie (ŠxVxH): 50 x 1,5 x 23,5 cm ● Hmotnosť platne na pečenie: 4,1 kg ● Rozmery stojana na hrniec (ØxV): 20 x 5 cm ● Hmotnosť stojana na hrniec: 260 g ● Rozmery zdviháku veka (ŠxVxH): 10,5 x 4,5 x 42,0 cm ● Hmotnosť zdviháku veka: 300 g ● Rozmery debny (ŠxVxH): 55,5 x 24,5 x 34,5 cm ● Hmotnosť debny: 3,8 kg

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Rozmýšľate nad tým, ktorý liatinový hrniec od značky Klarstein je pre vás ideálny? Ak sa neviete rozhodnúť medzi konkrétnymi modelmi, môže vám napomôcť ich miera predajnosti. Keďže značka Klarstein má v ponuke niekoľko druhov hrncov a v rôznych veľkostiach, výber môže byť zložitý. Miera predajnosti odzrkadlí popularitu jednotlivých modelov u samotných zákazníkov. Ak vás zaujíma, ktorý z produktov u zákazníkov zatiaľ vyhráva, nahliadnite do našej tabuľky, ktorú sme pre vás pripravili. S údajmi o predajnosti nám pomohol portál Heureka.sk. Vzhľadom na to, že sa predajnosť časom mení, prispôsobujeme tomu aj našu tabuľku a v pravidelných intervaloch ju aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Guernsey 6,0 5* Zobraziť produkt
Klarstein Hotrod 145 5* Zobraziť produkt
Klarstein Guernsey 9,0 5* Zobraziť produkt
Klarstein Galloway 5* Zobraziť produkt
Klarstein Guernsey 12,0 5* Zobraziť produkt

Viac info o výbere liatinového riadu sa dozviete v samostatnom článku o Najlepších liatinových hrncoch.

Otázky a odpovede – FAQ

Ak máte problém ohľadom výberu alebo otázku, na ktorú neviete odpoveď a pomohla by vám s výberom, neváhajte sa s ňou na nás obrátiť. Poslednú časť nášho článku sme venovali vám, našim čitateľom. Pokiaľ vás niečo o výbere liatinového hrnca zaujíma a z článku ste sa nedozvedeli odpoveď alebo máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa výberu, tak nás neváhajte osloviť. Svoje otázky môžete vložiť do sekcie komentárov. My článok pravidelne aktualizujeme a snažíme sa v čo najkratšom čase vám odpovedať. Na záver sme ešte pre vás zostavili tabuľku s najčastejšie kladenými otázkami. Možno v nej nájdete aj tú svoju. 

Liatinový riad pred prvým použitím starostlivo umyte v čistej, horúcej vode. Nepoužívajte saponáty ani hrubé umývacie pomôcky. Ideálna je mäkká kefa na riady alebo jemná hubka. Umyté liatinové riady ihneď poriadne osušte. Potom vnútorný povrch riadov dôkladne potrite rastlinným olejom bez pridanej soli. Môžete použiť aj stužený tuk, ktorý rozotriete po vnútornej strane riadu, necháte ho prehriať a prebytočný tuk zlejete. Pre dosiahnutie ideálneho efektu sa môže tento postup pred prvým použitím 2-3x zopakovať. Nakoniec vytrite riady papierovou utierkou. Správne pripravený liatinový riad bude dokonale nepriľnavý. Riady udržiavajte stále mierne mastné, podporujete tým ich nepriľnavosť a zároveň zabránite prípadnému vzniku korózie.

Odpoveď je nie. Po príprave, ktorú sme spomínali v prvej otázke, by sa vám mali riady umývať jednoducho. Liatina by síce proces umytia bez problémov vydržala, ale vlhké prostredie a používanie agresívnych umývacích prostriedkov by zvýšila materiálu náchylnosť ku korózii. A to platí aj pre ručné umývanie.

Korózia je proces prirodzený pre všetky bežné kovy bez povrchovej úpravy. Nepodliehajte panike, náprava je jednoduchá. Vrstvičku korózie z liatinového riadu odstránite pomocou jemnej oceľovej vaty.

Najlepším spôsobom je čo najčastejšie používanie. Tým je liatina neustále ošetrovaná tukom a nevzniká korózny povlak. Ak nevaríte v liatinových riadoch až tak často, alebo ste ich práve očistili od korózie, je potrebné zopakovať jednoduchý proces, pomocou ktorého vrátite vašej liatine pôvodné vlastnosti i vzhľad. Nalejte do liatinového riadu rastlinný olej. Riad umiestnite do rúry rozohriatej na 175 – 200 °C, nechajte ho tam 15-20 minút, dokiaľ sa olej nevyparí. Po vychladnutí vytrite prebytočný olej papierovou utierkou.

Klarstein Beefalo s nožičkami

Hrniec na varenie, dusenie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 3 l, hmotnosť 5 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Liatina je ako materiál pre hrnce, panvice a pekáče jedným z historicky najobľúbenejších. Liatinové kotlíky Klarstein Beefalo sú ponúkané v troch rôznych objemoch. Ponúkané sú v kapacite 36 alebo 8 litrov. S najmenším kotlíkom si vystačíte pre 2 – 4 osoby, so stredným pre 4 – 6 a s najväčším pre 6 – 8 osôb.

Kotlík s nožičkami sa inak nazýva aj poľovnícky kotlík. Výhodou je jednoduchá manipulácia. Takéto liatinové hrnce sa stavajú priamo do ohniska. Model je vhodný na varenie gulášov, rôznych polievok alebo na dusenie. Vyhotovenie z liatiny sa postará o rozloženie tepla a tiež o jeho čo najdlhšie udržanie. K dispozícií je s pokrievkou, no opäť bez iného príslušenstva, ako napríklad zdvihák alebo stojan na pokrievku. Hrniec disponuje veľkým oblúkovým držadlom.

Pri klasickom modeli Beefalo sme sa stretli s pozitívnymi recenziami. Keďže ide o rovnaký typ len s pridaním nožičiek, recenzie sú veľmi podobné. Zákazníci chvália prevedenie a masívnosť kotlíka. Jednoduché čistenie a manipulácia je tiež plusom. Menšou nevýhodou je vyššia hmotnosť, s ktorou sa však stretnete skoro pri každom liatinovom hrnci. Nám sa páči, že model Beefalo ponúka na výber hrniec s nožičkami aj bez a zákazník si sám môže vybrať, čo mu viac vyhovuje. Ocenili by sme však ďalšie pridané príslušenstvo.

Pozitíva

Jednoduchá manipulácia
Kvalitné prevedenie
Model s nožičkami aj bez

Negatíva

Chýba príslušenstvo

Kapacita: 3 l ● Hmotnosť: 5 kg ● Rozmery (ØxV): 21 x 25 ● Vnútorné rozmery(ØxV): 19 x 14,5 cm

Klarstein Beefalo

Hrniec na varenie, dusenie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 6 l, hmotnosť 7 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Pri Klarstein Beefalo máte v porovnaní s Klarstein Hotrod na výber aj modely s nožičkami. Klasický liatinový hrniec Beefalo si môžete zakúpiť v troch veľkostiach (3 litre6 litrov alebo 8 litrov). Trojlitrový hrniec je vhodný pre 2 – 4 osoby a váži cca 5 kg. Stredný model s kapacitou 6 litrov váži 7 kg a postači vám pre 4 – 6 osôb. Najväčší hrniec z radu Beefalo sa postará až o 6 – 8 osôb a jeho váha dosahuje 9 kg. Modely sa líšia od seba opäť len kapacitou.

Tento okrúhly liatinový hrniec sa tradične používa v juhoafrickej kuchyni na varenie gulášov, eintopfov, dusených pokrmov a polievok. Hrniec Beefalo môžete univerzálne využiť na varenie v exteriéri, či už na grile, nad otvoreným ohňom alebo priamo v uhlíkoch. Vyhotovenie z liatiny sa pritom postará o optimálne rozloženie a uloženie tepla. Na hrnci sa nachádza dlhá rukoväť, ktorá slúži na upevnenie nad ohnisko. Je dodávaný len s pokrievkou.

Recenzie modelu liatinového hrnca Klarstein Beefalo sú zväčša pozitívne. Používatelia hodnotia kvalitný a odolný materiál, ktorý má dlhú životnosť. Hmotnosť hrnca je síce väčšia ako pri klasických hrncoch, no o to viac je kvalitný. Oceňujeme, že výrobca prišiel aj s typom, ktorý má nožičky. Za mínus považujeme chýbajúce príslušenstvo.

Pozitíva

Viac veľkostí na výber
Model aj s nožičkami
Kvalitný a odolný hrniec

Negatíva

Chýba príslušenstvo

Kapacita: 6 l ● Hmotnosť: 7 kg ● Rozmery (ØxV): 25 x 20 cm ● Vnútorné rozmery (ØxV): 22 x 16 cm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Domácnosť

Vaše hodnotenie:
(94.2%)

Komentáre
Annamária 11.Aug.2022

Oceňujem hrniec Klarstein Hotrod. Výrobca použil kvalitné materiály, hrubá liatina je na kotlíku aj pokrievke. Hrniec som použila viackrát a nevidím žiadne deformácie ani nedostatky. Rozloženie tepla je dobré a rovnomerné. Páči sa mi, že hrniec dokáže dlho udržiavať teplo. Zatiaľ som ho vyskúšala len na žeravých uhlíkoch a otvorenom ohni. Výrobok splnil moje očakávania a môžem ho odporučiť ďalším.

Odpovedať

Nikoleta 12.Aug.2022

Hrniec Klarstein Guernsey mám už nejakú dobu a som s ním veľmi spokojná. Je to moja prvá holandská rúra a spočiatku si treba na ňu trocha zvyknúť. Kvalita je špičková, čo sa týka spracovania aj použitých materiálov. Keďže takýto hrniec mám prvýkrát, nemám ho s čím porovnať. Svoju funkciu ale plní na jednotku. Páči sa mi robustné spracovanie, štýlový vzhľad aj to, že hrniec je extra vysoký. Pokrievka je tiež fajn.

Odpovedať

Michaela 16.Aug.2022

Klarstein Hotrod Masterplan je pekná a vydarená sada liatinových hrncov. Myslím si, že cena je výborná. Hrnce je možné použiť na ohni aj na sporáku. V balení je až sedem dielov, sú tu hrnce na varenie, pečenie, vyprážanie... Riad je robustný a jednoducho sa s ním manipuluje. Plus je optimálne rozloženie tepla. Odporúčam.

Odpovedať

Romana 18.Oct.2022

Nedávno sme kúpili hrniec Klarstein Beefalo a prekvapila ma jeho hmotnosť, nečakala som, že bude taký ťažký. Je kvalitne spracovaný a ani po opakovanom použití nevykazuje takmer žiadne známky opotrebovania. Páči sa mi jednoduché čistenie, stačí ho opláchnuť a utrieť špongiou. Celkovo som s hrncom spokojná. Je to vysoká kvalita za rozumnú cenu. Kapacita je dostatočná a super sú aj nožičky na spodnej strane.

Odpovedať

Wewe 16.Nov.2022

Jednoznačne odporúčam Klarstein Galloway. Podobné hrnca stoja viac ako tento. Ak viete ako zaobchádzať s liatinou, máte vyhraté, môžete očakávať dlhú životnosť a perfektné výsledky. Tento hrniec skvele dopĺňa moju zbierku a určite by som si ho kúpila znova. Varenie v hrnci je jednoduché, pohodlné a pokrmy sú skvelé. Či už varím mäsité alebo bezmäsité jedlá, výsledok bol zatiaľ vždy skvelý. Plusom je jednoduchá údržba, mínusom vyššia váha - predsa len, liatina niečo váži, je to prirodzené.

Odpovedať

Danka 01.Dec.2022

Mám Klarstein Beefalom, ale model s nožičkami. S hrncom som spokojná. Jednoducho sa s ním manipuluje, pokrmy sa pripravujú rýchlo a pohodlne. Celkové prevedenie vyzerá kvalitne. Škoda, že k hrncu nebolo žiadne príslušenstvo. Za tú cenu by sa niečo hodilo. Kapacita je len 3 litre, ale mne to stačí. Treba rátať s vyššou hmotnosťou kvôli použitému materiálu.

Odpovedať